آيا مي دانيد پردرآمدترين هاي ايران چه کساني هستند ؟


آيا مي دانيد پردرآمدترين هاي ايران چه کساني هستند ؟آيا مي دانيد پردرآمدترين هاي ايران چه کساني هستند ؟
در ايران صحبت کردن از ميزان درآمد افراد ، پا گذاشتن بر روي خط قرمز ها تلقي مي شود ، نمونه بارز آن در مورد بازيگران و ستاره هاي ورزشي است که بر خلاف ساير کشورها ، ميزان درآمدشان يک امر سري و محرمانه محسوب مي شود . اما با اين همه ، مي توان از روي منابع مالياتي ، مصاحبه ها و بررسي عملکرد افراد در حرفه شان و نيز اخباري که در برخي از نشريات رسمي درج مي شود ، تا حدودي درآمد ساليانه آنها را پيش بيني نمود . در اين مطلب سعي کرده ايم با جمع آوري اطلاعات از منابع معتبر داخلي و خارجي به بررسي اين موضوع بپردازيم.

سينما :
بازيگران سينما و تلويزيون غالبا به صورت پروژه اي قراردادهايي را با تهيه کنندگان منعقد مي کنند که بر حسب اعتبار و شهرت بازيگر , مدت زمان پروژه و ... متفاوت است. بالاترين دستمزد يک بازيگر زن متعلق به هديه تهراني است که تا 100 ميليون تومان براي يک فيلم هم مي رسد ولي اغلب بازيگران زن رقمي حدود 30 تا 50 ميليون تومان را براي هر فيلم دريافت مي کنند. بعد از هديه تهرانی ، نيکي کريمي و ليلا حاتمي با دستمزد 45 ميليون تومان براي هر فيلم در رتبه هاي بعدي برنامه گرفته اند.
دستمزد بازيگران هم سطح مرد به طور معمول 30 تا 40 درصد از بازيگران زن بيشتر است و در مواردي به 200 ميليون تومان براي يک فيلم نيز مي رسد که در مجموع مي توان درآمد 3 تا 15 ميليون توماني ماهانه را براي بازيگران مطرح سينما با يک فيلم در سال در نظر گرفت که البته با ديگر بازيگران کم کار و کمتر مورد توجه تفاوت زيادي دارد.
مهران مديري ، محمدرضا گلزار و رضا عطاران با 100، 90 و 75 ميليون تومان به ترتيب در رتبه هاي اول تا سوم گرانترين بازيگران مرد سينماي ايران برنامه دارند.


به گفته ع- ش يکي از تهيه کنندگان سينما در حال حاضر يک بازيگر زن 7 تا 8 فيلم را براي يک سال در کارنامه خود دارد که مجموع رقم قراردادهاي او حدود 250 ميليون تومان را شامل مي شود و البته يک بازيگر پيشکسوت هم در سال جاري و از سر نياز تنها با رقم 800 هزار تومان حاضر شده در يک فيلم بازي کند.

طراح لباس :
بدون شک بايد نيما بهنود را پردرآمدترين و موفقترين طراح لباس ايراني دانست . جواني که خيلي از ما حتي نامش را هم نشنيده ايم. مجله مدا درآمد ماهيانه اين طراح جوان و موفق را بالغ بر 320 هزار دلار در ماه اعلام کرده است. طراح لباسي که در ايران کم و بيش او را با طرح هاي نستعليق چاپ شده بر روي تيشرت هايش که به طرح هاي نيمايي مشهور است ، مي شناسند . نيما بهنود رشته گرافيک را در سانفراسيسکو خوانده و در مدرسه عالي مد نيويورک دوره طراحي لباس را گذرانده است. نيما اکنون ساکن نيويورک بوده و در حال حاضر گروه 17 نفري کمپاني نيماني (nimany) را که يکي از گروه‌هاي مد نيويورک است، اداره مي‌کند.
در رتبه دوم پردرآمدترين هاي اين بخش بايد از طناز آدينه طراح نوظهور ايراني نام برد . طناز آدينه فارغ التحصيل رشته مهندسي صنايع از دانشگاه آزاد است که اکنون با ميانگين درآمد ماهيانه 210 هزار دلار در صدر بهترين هاي اين بخش برنامه دارد . عمده درآمد طناز آدينه که محصول مرکز مهارتهاي کسب و کار دکتر پيمان هاشميان است ، از محل طراحي لباس براي ثروتمندان ايراني و خارجي ، هنرمندان و ستارگان موسيقي و نيز برگزاري شوهاي لباس مي باشد. طناز آدينه به تازگي فروشگاه لباس بزرگي را در يکي از مراکز خريد دبي افتتاح کرده است . جالب است بدانيد که آدينه بر خلاف نيما بهنود تحصيلات آکادميک در حوزه طراحي لباس ندارد و صرفاً دانش خود را از طريق مطالعه کتب و آثار طراحان برجسته لباس کسب کرده است.


ورزش :
از نگاه مجله ورزشي ESPN ، حامد حدادي بازيکن تيم بسکتبال منفيس آمريکا که اکنون به دليل به تعويق افتادن مسابقات MBA موقتا در يک تيم ايراني بازي مي کند. با درآمد 1.6 ميليون دلار، پردرآمدترين بازيکن ايراني در آمريکا شناخته شده است و البته اين ميزان درآمد باعث شده است تا در بين کليه ورزشکاران ايراني او مقام پردرآمدترين ورزشکار سال ايران را نيز بخود اختصاص دهد.

همچنين اميرقلعه نوعي مربي تيم تراکتور سازي تبريز در رتبه دوم اين فهرست برنامه دارد . هرچند بطور رسمي خبر دقيقي از رقم قرارداد امير قلعه نويي با باشگاه تراکتورسازي اعلام نشده اما اخبار غير رسمي حکايت از اين دارد که اميرخان با رقمي بالغ بر 900 ميليون تومان مسووليت فني باشگاه تراکتورسازي تبريز را در دست گرفته ، از سويي ديگر گفته مي‌شود چنانچه قلعه نويي با تراکتورسازي سهميه آسيا را به دست آورد مديريت باشگاه تراکتورسازي مبلغي نزديک به 300 ميليون تومان را به رقم قرارداد قلعه نويي اضافه مي‌کند تا به اين ترتيب وي رقمي خيره کننده براي هدايت تراکتورسازي دريافت کند.
همچنين بررسي ها و اخبار غير رسمي نشان مي دهد بازيکناني نظير مهدي رحمتي و کريم انصاري فرد بدون رعايت سقف قرارداد تعيين شده از سوي فدراسيون فوتبال ، با رقم قرارداد ساليانه 800 ميليون تومان و حقوق ماهيانه 3تا 4 ميليون در ماه يعني حدود 75 ميليون تومان به صورت متوسط در هر ماه در رتبه هاي بعدي پردرآمدترين هاي بخش ورزش برنامه دارند .


آموزش و کنکور :
رتبه نخست جدول پردرآمدترين هاي بخش آموزش را بايد به دکترسينا تهراني متخصص مديريت و برنامه ريزي تحصيلي بدهيم . آفرينش ، درآمد اين مشاور برجسته رتبه هاي تک رقمي و دو رقمي را که به تازگي به موسسه راهبرد موفقيت ايرانيان پيوسته است ، از محل برگزاري سخنراني ها ، کمپ کنکوري و کلاس هاي آموزشي اش بصورت ماهيانه بالغ بر 87 ميليون تومان اعلام کرده است که در نوع خود يک رکورد محسوب مي شود.
کارشناسان آموزشي مهارت خاص سينا تهراني در افزايش سطح علمي دانش آموزان و دانشجويان سطح پايين را از دلايل اصلي موفقيت اين مشاور دانسته اند.
بعد از سينا تهراني ، محمدرضا پوردستمالچي که بواسطه حضورش در برنامه گزينه دو شبکه 3 سيما به چهره اي شناخته شده تبديل شده است با درآمد ماهيانه 8 ميليون تومان ، دکتر نکويي با درآمد 7 ميليون تومان ، عطيه اسماعيلي و شادي رحماني با ميانگين درآمد ماهيانه 3 ميليون تومان رتبه هاي بعدي را در اختيار دارند.
در اين ميان دبيران ممتاز ، مشهور و نويسنده کتابهاي کنکور و شاغل در موسسات خصوصي درآمد ماهيانه بين 3 تا 20 ميليون تومان را به صورت متوسط کسب مي کنند ، که البته تعداد اينگونه دبيران شايد کمتر از 1 درصد کل معلمان کشور باشد.

تجارت و صنعت :
علاء ميرمحمدصادقي 79 ساله كسي كه همه او را به‌عنوان پدر گچ و سيمان كشور مي‌شناسند در صدر پردرآمدترين تاجران ايراني برنامه دارد. محسن خليلي‌عراقي مديرعامل شركت بزرگ بوتان در مقام دوم است .
شاهرخ ظهيري نيز رتبه سوم را در اختيار دارد . حتما لااقل يکبار سس هاي او را تجربه کرده ايد، به او سلطان سس هم مي گويند ؛ پيشگام صنايع غذايي در كشور و بنيانگذار كارخانه‌هاي مهرام است.
اسداله عسگراولادي مقام چهارم اين فهرست را در اختيار دارد . او اهل تهران است و چه کسي است که او را نشناسد. بر اساس روايتي پيرمرد خوش قلب در جريان نگراني بخش خصوصي از واگذاري نمايشگاه بين المللي تهران با آن وسعت در آن نقطه اعيان نشين تهران در جمع هيات نمايندگان اتاق بازرگاني استان تهران گفته بود: جناب رئيس اگر اجازه مي دهيد، بنده به عنوان يک «کاسب جزء» همين حالا چک خريد نمايشگاه را بکشم! اين اظهار نظرش در مقابل ديدگان حيرت زده خبرنگاران در زمان خودش کم سر و صدا نکرد!مشاور خانواده و مهارتهاي زندگي :
رتبه نخست پردرآمدترين هاي اين بخش در اختيار مهدي آريافر متخصص کنترل ذهن و مدير موسسه راهبرد موفقيت ايرانيان يا همان راما است . چهره جوان و تازه واردي که در سالهاي اخير به دليل روشهاي منحصربفردش در بهبود افسردگي مزمن و خيانت هاي زناشويي بر سر زبان ها افتاده است.
علت اصلي صدرنشيني اين متخصص مهارتهاي زندگي را بايد در فروش بسته آموزشي " قبل از خيانت زناشويي مرا صدا بزن " دانست که فروش خيره کننده هشتصد ميليون توماني را در پي داشته است. نشريه خانواده ايراني مهدي آريافر را با درآمد ساليانه يک ميليارد و دويست ميليون تومان به عنوان پرکارترين و پردرآمدترين مشاور ازدواج و خانواده معرفي کرده است. عمده درآمد آريافر از محل فروش بسته هاي آموزشي ، مشاوره ها ، کلاس هاي آموزشي و سخنراني هاي انگيزشي اش در موسسات و شرکت هاي خصوصي است.
در رتبه دوم پردرآمدترين هاي اين قسمت مي توان به دکتر احمد حلت مدير مسئول هفته نامه مشهور موفقيت و رييس بنياد سخنرانان حرفه‌اي ايران اشاره کرد . اين چهره موفق و قديمي دنياي موفقيت ، چندي پيش در شبکه ماهواره اي و تازه تاسيس ايرانيان اظهار داشت که براي هر سخنراني بدون محدوديت زماني مبلغ 5 ميليون تومان دريافت مي کند . عمده درآمد او از محل مشاوره ها ، فروش هفته نامه موفقيت ، محصولات آموزشي و برگزاري سمينار هايش مي باشد . آرماني درآمد ماهيانه او را بين 40 تا 50 ميليون تومان تخمين زده است .
همچنين به نقل از روزنامه تفاهم دكترعليرضا آزمنديان بنيانگذار مؤسسه فرهنگي علمي پديده فكر با درآمد ماهيانه 25 ميليون تومان در رتبه سوم پردرآمدترين هاي اين قسمت برنامه دارد . عمده درآمد وي از محل فروش محصولات صوتي تکنولوژي فکر و برگزاري سمينارهاي آموزشي مي باشد.


خبرنگاران و روزنامه نگاران ؛ 350 هزار تا 1 ميليون تومان در ماه
اطلاعات کاملي از پردرآمدترين خبرنگاران ايراني در دست نيست . هرچند شايد بتوان از کامران نجف زاده به عنوان پردرآمدترين خبرنگار ايراني ياد کرد . ديپلماسي درآمد وي را بصورت ماهيانه 6 ميليون تومان ذکر کرده است . البته دور از ذهن نيست که مي توان به اين فهرست از برخي خبرنگاران روزنامه هاي ورزشي نيز ياد کرد که با لابي هاي پشت پرده اي که با مديران ، مربيان و بازيکنان تيم هاي ورزشي بخصوص فوتبال انجام مي دهند ، به درآمدهاي بسيار بالايي رسيده اند.
يک خبرنگار متوسط در يک خبرگزاري يا روزنامه رقمي حدود 350 الي 500 هزار تومان براي هر ماه حقوق دريافت مي کند که اين رقم براي دبيران سرويس ها حدود 600 تا 750هزار تومان در ماه است و دبير تحريريه , سردبير و سمت هاي مشابه غالبا حدود 1 ميليون تومان يا بيشتر حقوق ماهانه دريافت مي کنند. البته در اين بين نامرتب بودن زمان پرداخت حقوق , فقدان امنيت شغلي ، کمبود فرصت و کلا شرايط نامطمئن کاري را نيز در نظر گرفت .زمان واریز عیدانه تغییر کرد

1:

- تائید.


پسته خندان و مردم گریان!

2:

ماهی یه میلیون تومنم که تو لیست هست
ولی با طراحای مد حال کردم خدایی :دی


62 out of 100 based on 37 user ratings 712 reviews