Gmail و ترفندهای آن(همه چیز درباره Gamil )


Gmail و ترفندهای آن(همه چیز درباره Gamil )Gmail و ترفندهای آن(همه چیز درباره Gamil )
Gmail و ترفندهای آن(همه چیز درباره Gamil )


یکی از ویژگی های جالبی که گوگل برای سرویس میل خود ، Gmail ، در نظر گرفته است ، امکان استفاده از کلیدهای تک و کلیدهای ترکیبی میانبر توسط کیبورد برای سهولت در دسترسی به قسمتهای مختلف این سرویس میل است. به ویژه پس از آنکه امکان ثبت نام در Gmail بدون دعوت نامه نیز امکان پذیر شد کاربران آن بسیار بیشتر شدند. در این ترفند قصد داریم لیست کامل کلیه کلیدهای تکی و ترکیبی میانبر قابل استفاده در Gmail را به زبان فارسی برای شما معرفی کنیم.

کلیدهای تک:کلید C: ایجاد Compose. در صورتی که کلید Shift+C را بزنید، پنجره‌ی Compose در پنجره‌ای جدید باز می‌شود.
کلید /: جستجو در ایمیل. در جعبه‌ی جستجو با نوشتن کلمه‌ای که می‌خواهید جستجو کنید.
کلید K: رفتن به قسمت Conversation جدید.
کلید J: رفتن به قسمت Conversation قدیم.
کلید N: ایمیل (پیام) بعدی.
کلید P: ایمیل (پیام) قبلی.
کلید O یا Enter: باز کردن. Conversationهای شما را باز می‌کند. حال چه در حالت Expands یا Collapses باشد.
کلید U: بازگشت به لیست Conversation.
کلید Y: آرشیو. آنچه را که در حال دیدن آن هستید را به قسمت آرشیو ایمیل شما می‌فرستد.
کلید X: انتخاب Conversation. برای آنکه آن را بخواهید پاک، آرشیو و کارهای از این نوع کنید.
کلید S: ستاره‌دار کردن پیام یا Conversation.
کلید ‍!: گزارش دادن اسپم بودن یک پیام یا Conversation.
کلید R: جواب دادن (Reply) به پیام. در صورتی که کلید Shift+R را بزنید، پنجره‌ی جواب دادن در پنجره‌ای جدید باز می‌شود.
کلید A: جواب دادن به همه (Reply All). در صورتی که از کلیدهای Shift+A استفاده کنید، پنجره‌ی Reply All در پنجره‌ای جدید باز می‌شود.
کلید F: فوروارد کردن. در صورتی که از کلیدهای Shift+F استفاده کنید، پنجره‌ی فوروارد در پنجره‌ای جدید باز می‌شود.
کلید Esc: خارج شدن
کلیدهای ترکیبی:Tab سپس Enter: فرستادن پیام
Y سپس O: آرشیو کردن Conversation و رفتن به Conversation بعدی.
G سپس A: رفتن به قسمت All Mail
G سپس S: رفتن به قسمت Starred
G سپس C: رفتن به قسمت Contacts
G سپس D: رفتن به قسمت Draft
G سپس I: رفتن به قسمت Inboxپاسخگویی خودکار به ایمیلهای شما بدون نیاز به نرم افزار!
در gmail امکان جالبي وجود داره که اگه شخصي به شما چند ايميل بفرسته شما ميتونيد تنظيماتي انجام بديد که پيامي هم از طرف شما و به طور خودکار براي اون شخص فرستاده بشه! اين ابزار جالب بيشتر وقتي به درد ميخوره که دسترسي به ايميلتون حالا به هر دليلي نداشته باشين تا به نامه هاتون جواب بديد در اين هنگام يک ايميل خودکار که متنشو قبلا تنظيم کردين به فرد مقابل ارسال ميشه تا از وضعيت شما مطلع بشه و يا در موقعيتهاي ديگه هم ميتونه خيلي مفيد باشه. براي فعال سازي اين قابليت در بخش setting در ناحيه Vacation responder گزينه دوم يعني Vacation responder on رو انتخاب کرده و موضوع و متن پيام خودتون رو وارد کنيد. و دکمه save change رو فشار بديد. اين پاسخ خودکار از طرف شما حداکثر هر 4 روز يکبار ارسال خواهد شد.
استفاده از فضاي Gmail براي آپلود فايلها ، تنها با يك اكستنشن جالب فاير فاكس

نام اكستنشن :Gmail File Space يا gspace
نسخه : 0.3.4
براي دانلود اين اكستيشن كافي است بريد به اينجا .
حجم : 73 كيلو بايت !
جهت ديدن نمونه اي از عملكرد اين اكستنشن مي تونيد اين عكس رو ببينيد .
>> دقت داشته باشيد كه : در صورتي كه بر روي لينك Install Now كليك نماييد ، تنها اين اكستنشن بر روي فاير فاكس نصب خواهد شد اما در صورتي كه مي خواهيد آن را دانلود نماييد تا در كامپيوترتان ذخيره كرده باشيد و هر گاه خواستيد آن را نصب كنيد كافي است بر روي لينك آن كليك راست كرده و (در مرورگر فاير فاكس ) گزينه Save linkas را انتخاب نماييد . براي نصب آن نيز كافي است فايل دانلود شده را كه با پسوند xpi است رو به داخل مرورگر فاير فاكس Drag كنيد « فايل را به داخل يكي از پنجره هاي فايرفاكس بكشنانيد» تا نصب شود .
پس از نصب اين اكستنشن مي بايست يكبار Firefox خود را Restart كنيد . پس از ورود دوباره به فاير فاكس به منوي Tools رفته و بر روي Gspace كليك كنيد . بقيه امور ديگه خيلي راحته و خودتون ازش سر در مي ياريد .سازمان‌دهی جلسات و قرارها در جی‌میلالبته این ویژگی به درد کسانی می‌خورد که خیلی از سیستم تقویم گوگل استفاده می‌کنند و کارهایشان را با استفاده از آن سازمان‌دهی می‌کنند.
وقتی یک میل برای شخصی می‌فرستید و قراری با او می‌گذارید ، می‌توانید در خود جی‌میل برنامه را با کلیک بر روی Add event info سازمان‌دهی کنید ، به این ترتیب برنامه به صورت خودکار وارد تقویم گوگل شما می‌شودو شخص دریافت‌کننده میل هم می‌تواند به سادگی برنامه را وارد تقویم خود کند.

-2 چت آفلاین
تقریبا مثل یاهو مسنجر می‌شود در جی‌میل هم برای یک شخص آفلاین گذاشت.

-3 جستجوی پیشرفته
بسیاری از کاربران جی‌میل برای پیدا کردن یک میل خاص از قسمت جستجوی جی‌میل استفاده می‌کنند. اما کاربران بسیار کمتری از جستجوی پیشرفته جی‌میل استفاده می‌کنند. جستجوی پبیشرفته می‌تواند پیدا کردن میل‌ها را بسیار آسان کند ، چرا که می‌شود برای مثال جستجو را محدود به میل‌های ارسالی فقط یک نفر ، یک بازه زمانی مشخص یا میل‌های حاوی پیوست کرد.

-4 تذکر به روز شدن گفتگو
فرض کنید میل‌های زیادی را با فردی رد و بدل کرده‌اید و مرتب میل نوشته‌اید و پاسخ گرفته‌اید ، جی‌میل در این طور مواقع میل‌ها را در قالب یک گفتگو یا Conversation مرتب می‌کند. گاهی وقتی دارید پاسخی برای یک گفتگو می‌نویسید ، مخاطب شما میل می‌فرستد. در این طور مواقع یک تذکر به روز شدن گفتگو Conversation update notification ظاهر می‌شود:

-5 لینک‌های هوشمند سمتراست
جی‌میل به صورت خودکار متن میل‌ها را پردازش می‌کند ، اگر در متن میل به جای خاص و یا به قراری در وقت معینی اشاره شده باشد ، در سمت راست لینک‌هایی ظاهر می‌شود که کاربر را به سرویس گوگل مپ راهنمایی می‌کند تا مکان مورد نظر را ببنید و یا به کار پیشنهاد می‌شود که برنامه مورد نظر را وارد سرویس تقویم گوگل کند تا فراموش نکند

-6 ازجی‌میلبرای موبایل استفاده کنید
البته اگر موبایلتان امکان دسترسی به اینترنت را دارد.

-7 چرا با چت جوابنمی‌دهید؟
!برای من بارها پیش آمده که میلی برای یکی از دوستانفرستاده‌ام و چون دوستم آنلاین بوده ، بلافاصله پاسخ میل را گرفته‌ام. این طور وقت‌ها آدم متوجه می‌شود که گیرنده میل ، در همان لحظه آنلاین است.
در این طور مواقع اگر مجددا با شخص مورد نظر مجددا کار داشتیم بهتر است به جای رد و بدل کردن میل به صورت عادی در قالب چت به گفتگو با وی بپردازیم :
replying by chat

-8 ابزار یا گجت جی‌میل را به صفحه شخصی گوگل اضافه کنید

صفحه شخصی گوگل،صفحه‌ای است که شما می توانید با اضافه کردن آدرس خروجی فید سایت‌های مختلف ، تقویم و یک سری ابزار یا gadget به آن ، صفحه بسیار جالبی به میل خود درست کنید که که حاوی چکیده‌ای از اطلاعات و خبرهای روز باشد : از وضعیت آب و هوا گرفته تا آخرین اخبار روز و از عکس‌های زیبای نشنال جئوگرافیک گرفته تا مناسبت‌های تاریخی روز.
بهتر است به صفحه شخصی خودتان ، گجتجی‌میل را هم اضافه کنید.
-9 اسناد ضمیمه میل را در Google Docs & Spreadsheets ببینید
فرض کنید میلی برای شما فرستاده شده که یک فایل word یا Excel دارد و شما برنامه word یا Excel را به هر علت در سیستمتان ندارید. چه می‌کنید؟
- شما می‌توانید با کلیک روی open as a Google Docs & Spreadsheets در پایین فایل‌های پیوست‌شده ، فایل‌ها را با استفاده از سرویس آنلاین گوگل ببیند و حتی انها را ویرایش کنید!
- شما می‌توانید فایل word را با فرمت HTML ببنید.
- شما می‌توانید فایل PowerPoint را به صورت یک اسلایدشوی فلش ببینید.

پس میِ‌بینید که در یک سیستم بدون برنامه ، تنها با یک مرورگر هیچ وقت در هنگام چک کردن میل‌هایی با این فایل‌ها دچار مشکل نخواهید شد.

-10 اضافه کردن آدرس میل‌های دیگر در قسمت مبدأمیل :
فرض کنید شما میل‌های دیگری مثلا در شرکتی که کار می‌کنید و یا دانشگاهی که تحصیل می‌کنید ، دارید و مسئولان شرکت و دانشگاه ، فقط با همان میل به شما جواب می‌دهند. در عین حال نمی‌خواهید برای فرستادن میل به صورت مرتب ، وارد دیگر حساب‌های میل خودتان بشوید.
جی‌میل چنین کاری را ممکن می‌کند:
- وارد حساب کاربری خود در جی‌میل شوید.
- روی settnig در گوشه شمال شرقی صفحه میل! کلیک کنید و بعد برگه Accounts را باز کنید.
- در قسمت Send mail as روی Add another email address کلیک کنید.
- نام و آدرس میل دیگرتان را بنویسید.
- روی Next Step کلیک کنید. جی‌میل برای اینکه تشخیص دهد آدرس میل دیگر واقعا متعلق به ماست یک ایمیل تأییدی می‌فرستد ، شما باید آن میل را باز کند و روی لینکش کلیک کنید تا این مرحله هم انجام شود.
- کار تمام است و از این به بعد می‌توانید وقتی در جی‌میل هستید ، ایمیل‌هایی با آدرس میل‌های دگرتان بفرستید. شخص دریافت‌کننده میل چنین چیزی را می‌بیند:
"mailto:From%20customaddress@domain.com%20on%20beh alf%20of%20yourusername@gmail.com."


خوب اینم Gmail Manager 0.5.3 مديريت جي ميل
يك نوار ابزار جالب براي مرورگر فايرفاكس است ، با نصب اين برنامه مي توانيد چندين آي دي Gmail را از طريق firefox مديريت كنيد . در صورت دريافت ايميل جديد مرورگر شما را مطلع مي سازد .
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/file/5814/gmail_manager-0.5.3-fx+fl+mz+ns+zm.xpi


ترفندي در جيميل و ياهو، ارسال ايميل از طرف ايميلهاي ديگر خود
امروز قصد داريم تا به معرفي ترفندي ساده و اما بسيار كاربردي بپردازيم كه با استفاده از آن قادريد تا در محيط Gmail يا Yahoo mail از طرف يك پست الكترونيكي ديگر ، اقدام به ارسال ايميل كنيد ! بدين ترتيب آدرس پست الكترونيكي شما در ياهو يا جيميل مخفي خواهد ماند و گيرنده ايميل ، آدرس فرستنده ايميل را چيزي غير از ايميل واقعي شما مشاهده خواهد كرد .
به طور مثال فرض كنيد شما وب مستر يك سايت يا وبلاگ هستيد و يك فرم ارتباط در سايت يا وبلاگ خود داريد و تمامي فرمها نيز به ايميل شما در Gmail يا Yahoo Mail ارسال مي شود . حال اگر قصد داشته باشيد تا جوابي را براي فرد ارسال كنيد ، مطمئنا ايميل شما به راحتي در دسترس ديگران برنامه خواهد گرفت . اين موضوع مي تونه گاهي اوقات خيلي ناراحت كننده باشه ،، مثلا فرض كنيد از طريق بازديدكنندگان سايت يا وبلاگتان به راحتي ID شما را در ياهو يا جيميل خواهند فهميد و مرتب قصد ارتباط از طريق ياهو مسنجر را با شما دارند در حالي كه شما نمي خواستيد چنين اتفاقي بيافتد و دوست داشتيد ايميل اصلي خود را از ديد دوستان خود مخفي نگه داريد .
همچنين ممكن است با لو رفتن ايميل اصلي شما كه هر روزه به آن سر مي زنيد ، هر روزه شاهد ايميل هاي تبليغاتي فراواني باشيد كه ناخواسته براي شما ارسال شده است .
همين موضوع باعث ميشه كه اكثر وب مسترها جهت ارسال ايميلهاي خود از ايميلهاي جانبي و متفرقه استفاده كنند . و مجبور به استفاده از چند اكانت مختلف ايميل ، در سايتهاي مختلف شوند . اما مطمئنا مشاهده ايميل هاي دريافتي در يك ايميل و جواب دادن به آن در يك ايميل ديگر كاري سخت و دشوار است و به خاطر همين موضوع اكثر وب مسترها از جواب دادن به ايميلهاي كم اهميت تر خودداري مي كنند .
اما اين بار قصد داريم تا به معرفي ترفندي ساده و اما بسيار كاربردي بپردازيم كه با استفاده از آن قادريد تا در محيط Gmail يا Yahoo mail از طرف يك پست الكترونيكي ديگر ، اقدام به ارسال ايميل كنيد ! بدين ترتيب آدرس پست الكترونيكي شما در ياهو يا جيميل مخفي خواهد ماند و گيرنده ايميل ، آدرس فرستنده ايميل را چيزي غير از ايميل واقعي شما مشاهده خواهد كرد .

در ادامه به توضيح فعال سازي اين قابليت در Gmail مي پردازيم ، لازم به ذكر است مراحل فوق در ياهو نيز تقريبا مشابه روش ارائه شده در جيميل است و به همين دليل تنها به توضيح فعال سازي اين قابليت در جيميل اكتفا مي كنم .
پس از ورود به محيط Gmail ، به قسمت Settings كه در قسمت بالاي صفحه- در گوشه سمت راست صفحه به چشم مي خورد كليك كنيد .
Gmail و ترفندهای آن(همه چیز درباره Gamil )

حال به قسمت Accounts مراجعه كنيد و سپس بر روي گزينه Add another mail account كليك كنيد .

Gmail و ترفندهای آن(همه چیز درباره Gamil )

حال كافي است در قسمت اول يك نام را به دلخواه وارد كرده و در قسمت دوم نيز آدرس ايميل جانبي خود را وارد كنيد . سپس بر روي دكمه Next Step كليك كنيد .

Gmail و ترفندهای آن(همه چیز درباره Gamil )

در صورت وارد كردن صحيح اطلاعات تنها كافي است بر روي دكمه Send Verification كليك كنيد .

Gmail و ترفندهای آن(همه چیز درباره Gamil )

سپس يك ايميل از gmail به ايميلي كه درج كرده بوديد به صورت اتوماتيك ارسال خواهد شد كه مي بايست به ايميل جانبي خود مراجعه كرده و بر روي لينك فعال سازي آن كليك كرده و يا كد فعال سازي را يادداشت كرده و در پنجره پاياني وارد كنيد . در اين صورت ايميل وارد شده تاييد شده و شما قادريد تا جهت ارسال ايميل خود ايميل ارسال كننده را نيز مشخص كنيد .

Gmail و ترفندهای آن(همه چیز درباره Gamil )

مشابه مراحل فوق را نيز مي توانيد در ياهو انجام دهيد كه شباهت بسيار زيادي به مراحل بالا دارد .دیکشنری آنلاین انگلیسی به فارسی

1:

ممنون دوست عزیز
مطمئنا تاپیک جالبی خواهد شد

اینم یه ترفند

Gmail خود را سریعتر چک کنید :
پس از حذف دعوت نامه برای عضویت در سرویس ایمیل Google یا همان Gmail تعداد کاربران ایرانی این سرویس نیز بیشتر شده هست اما مشکلی که همه ی کاربران Gmail با اون مواجه هستند سرعت پایین اینترنت و در نتیجه دیر باز شدن صفحه ی اولیه Gmail هست.


جستجوی حرفه ای در موتورهای جستجو
ترفندی تا خیلی سریعتر از همیشه بتوانید ایمیل خود را چک کنید.


Marshalclub یه سایت خوب و جدید
برای اینکار کافیست به جای اینکه به آدرس همیشگی http://www.gmail.google.com مراجعه کنید از آدرس http://m.gmail.com هستفاده نمایید.


آموزش کامل ساخت وبلاگ در تمام سرویس ها
با انجام این کار مشاهده خواهید کرد که این بار با سرعتی بالاتر و البته بدون نمایش متعلقات اضافی وارد صندوق Gmail خود خواهید شد


كد جاوا اسكريپت ارسال متن به ايميل

2:

من می خواهم به آزمایشگاه های جمیل دست پیدا کنم اما نمی دونم کجا هست شما می تونید من را راهنمایی کنید؟


امروز چي دانلود كردي؟

3:

منظورتون اگر محلی مثل Google labs (اما برای جیمیل) هست نگاهی به اینجا بندازید..


20 سال بعدت !
(نیاز به ورود)

لازم به ذکره که سایت اصلی google labs برای ایرانیها بسته ست!


تم جی میل شما!!

4:

اه یعنی من نمی تونم از آزمایشگاه های جمیل هستفاده کنم؟
لعنت به این روزگار


50 out of 100 based on 25 user ratings 400 reviews