خواص اسطوخودوس + عکس های دیدنی از مزرعه اسطوخودوس x

خواص اسطوخودوس + عکس های دیدنی از مزرعه اسطوخودوسیه عکس به نفرِ قبلیت هدیه کن
عکس های تماشایی_ 2
این عکس رو تقدیم میکنم به...
تصاویـــــر عاشقـــانه
"تفسیر آواتارهای هم میهن"
احساستو با یک تصویر نشون بده

سفر به رویا!
همه چیزهائی که میخواهید درباره ارواح بدانید...!!!
آیا اگر خدا وجود نداشت ممکن بود وجود خدا به فکر انسان خطور کند؟
افکار مادی هستند یا غیر مادی؟
جنجال ارواح و جن
استدلال شما برای وجود خدا چیست؟
حمایت از ما | مشهدهاست
`

خواص اسطوخودوس + عکس های دیدنی از مزرعه اسطوخودوس
خواص اسطوخودوس + عکس های دیدنی از مزرعه اسطوخودوس
اسطوخودوس؛ گیاهی آرام بخش
اسطوخودوس گیاه اعجاب انگیزی است که در سلامتی بدن معجزه می کند! این گیاه جای سوختگی و نیش حشرات را تسکین می دهد، خواب راحتی به ارمغان می آورد، به هضم غذا کمک می کند و یک داروی ضدعفونی کننده ی فوق العاده به حساب می آید. در مطلب پیش رو شما را با خواص این گیاه شگفت انگیز و نیز روش استفاده آن، آشنا می کنیم:

اسطوخودوس، التیام بخش سوختگی
وقتی قسمتی از بدن دچار سوختگی می شود، به اسطوخودوس فکر کنید. دکتر کریستین سی یور ترانکا، دکتر داروساز می گوید: ” روغن گیاه اسطوخودوس عملکرد قابل ملاحظه ای در روند احیای پوستی دارد”.
روش استفاده: به مدت ۱۵ دقیقه، روی ناحیه ای که دچار سوختگی شده آب سرد بریزید. توجه داشته باشید آب خیلی خنک نباشد. سپس با یک دستمال تمیز، پوست را به آرامی خشک کرده ۲ الی ۵ قطره روغن گیاه اسطوخودوس را روی پوست سوخته بمالید.
روزانه سه مرتبه، تا درمان کامل بافت های آسیب دیده این کار را تکرار کنید.
اسطوخودوس و خواب راحت
اسطوخودوس گیاه شگفت انگیزی است که در درمان اختلالات جزئی خواب، موثر عمل می کند. این گیاه به خاطر این که سردرد، اضطراب و ناراحتی های عصبی را برطرف می سازد، خواب راحتی را به شما هدیه می دهد. آزمایش های بالینی که در سال ۲۰۰۵ در بریتانیا انجام شد نشان داد اسطوخودوس در درمان بی خوابی موثر است.
روش استفاده: ۵/۱ گرم برگ و گل خشک اسطوخودوس را در ۱۵ سی سی آب جوش دم کرده و از صافی رد کنید و هنگام خواب ۱ فنجان بنوشید. در صورتی که اختلالات خواب مربوط به مشکلات عصبی گوارش باشد، صبح، ظهر و شب ۱ فنجان از این دم کرده شفابخش را میل نمایید. به مدت یک الی دو ماه این درمان را در پیش بگیرید و اگر لازم بود تا حل مشکل بی خوابی دوره جدیدی را شروع کنید.
اسطوخودوس، تسکین دهنده سوزش نیش حشرات
آیا تاکنون پشه، زنبور، عنکبوت، عروس دریایی یا حشرات دیگری شما را نیش زده است؟ دانیال فستی، نویسنده ” کتاب مقدس عصاره های گیاهی من” می گوید: ” در صورتی که حشره ای شما را نیش زد، اگر یک شیشه روغن گیاه اسطوخودوس به همراه دارید، نگران چیزی نباشید؛ چون اسطوخودوس التیام بخش و پادزهری فوق العاده است.” این گیاه همچنین ضد عفونی کننده نیز هست.
روش استفاده: اگر لازم است نیش حشره را در بیاورید و بلافاصله ۱ الی ۲ قطره روغن گیاه اسطوخودوس را روی جای نیش بمالید و نیم ساعت بعد به تعداد ۳ تا ۴ بار این کار را تکرار کنید. پس از آن روزانه ۳ مرتبه گیاه اسطوخودوس را روی جای نیش بمالید و تا درمان کامل مرتبا از این روغن استفاده کنید. لازم به ذکر است روغن اسطوخودوس برای درمان مارگزیدگی هیچ تاثیری ندارد و باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه شود.
اسطوخودوس، هضم کننده غذا
آیا شما نیز از نفخ یا یبوست رنج می برید؟ در این صورت بهتر است به اسطوخودوس اعتماد کنید. دکتر کریستین سی یور ترانکا می گوید: “اسطوخودوس خاصیت ضداسترس دارد و به همین دلیل به هضم غذا کمک می کند.”
روش استفاده: ۱ الی ۲ قاشق چایخوری گل خشک اسطوخودوس را در ۱۵ سی سی آب جوش بریزید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد؛ سپس از صافی رد کنید و روزانه ۲ یا ۳ فنجان و ۱ فنجان نیز موقع خوابیدن از این دم کرده بنوشید. علاوه بر این، می توانید روغن گیاه اسطوخودوس را به صورت موضعی استفاده کنید به این ترتیب که ۲ الی ۴ قطره از این روغن را در یک قاشق سوپخوری روغن گیاهی رقیق کرده و روی شکم خود بمالید و در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست شود.
اسطوخودوس، ضد میگرن
گیاه اسطوخودوس به خاطر خواصش در رفع سردرد و همچنین میگرن شهرت بسیاری دارد؛ زیرا استرس را از بین می برد و این امر تاثیر آن را در مبارزه با سردرد بیشتر می کند.
روش استفاده: ۲ قطره روغن گیاه اسطوخودوس را روی شقیقه ها، پیشانی یا پشت گردن خود بمالید و ماساژ دهید. اگر لازم باشد، این کار را یک بار دیگر تکرار کنید.
اسطوخودوس، یک ضد عفونی کننده گیاهی
برای ضدعفونی کردن زخم هیچ گیاهی بهتر از اسطوخودوس نیست. اسطوخودوس، یک ضدعفونی کننده و ضدباکتری قوی محسوب می شود.
روش استفاده: زخم را به دقت با آب و صابون شستشو دهید و ۲ الی ۴ قطره از روغن اسطوخودوس را روی آن بمالید و در طول روز چندین بار این کار را تکرار کنید.
اسطوخودوس و استرس
برای مقابله با استرس نیز هیچ گیاهی به اندازه اسطوخودوس موثر نیست. دانیال فستی در کتابش می نویسد: “اسطوخودوس اعصاب را آرام و عضلات را شل می کند. این گیاه آرام بخش، دستگاه عصبی و تحریک پذیری آن را کنترل می نماید”. بر اساس مطالعات متعددی که روی اسطوخودوس انجام گرفته، روغن این گیاه، استرس بعد از عمل را در بیمارانی که عمل جراحی قلب انجام داده اند، کاهش می دهد و اضطراب زنانی را که تحت همودیالیز قرار می گیرند، کم می کند.
روش استفاده: ۱۵ سی سی آب جوش را روی یک قاشق چای خوری گل اسطوخودوس بریزید؛ در ظرف را بگذارید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد؛ سپس محلول را از صافی رد کنید و روزانه ۲ تا ۳ فنجان از این دم کرده بنوشید توجه: دکتر کریستین سی یور ترانکا خاطر نشان می کند: “از مصرف بیش از اندازه این دم کرده(بیش از مقدار ذکر شده) خودداری کنید. در صورت زیاده روی احتمال این وجود دارد که اسطوخودوس تاثیر معکوس داشته باشد و به جای آرام بخشی باعث تحریک اعصاب شود.”
اسطوخودوس، بهبود دهنده زخم
اگر دچار جراحتی شده اید یا جای زخم و جوشی دارید که خوب نمی شود، وقت را از دست ندهید و از اسطوخودوس کمک بگیرید. این گیاه اعجاب انگیز سرعت بهبودی زخم را به طور چشم گیری افزایش می دهد و پوست را احیا می کند.
روش استفاده: زخم را با آب و صابون تمیز کنید و روزانه ۲ الی ۴ قطره از روغن گیاه اسطوخودوس را به مدت ۱۰ روز روی زخم بمالید.
اسطوخودوس و دل درد
تحمل استرس در مواقعی مثل اسباب کشی، دغدغه ها یا درگیری های خانوادگی و … اغلب باعث ایجاد اختلالاتی در عملکرد روده ها می شود و اسطوخودوس می تواند درمان موثری برای این قبیل ناراحتی ها باشد. دکتر کریستین سی یور ترانکا می گوید: ” اسطوخودوس به عنوان یک مُسکن و ضد اسپاسم روی اختلالاتی که منشا عصبی دارند اثر گذاشته و باعث کنترل و تسکین آن ها می شود. “
روش استفاده: ۱ تا ۲ قاشق چایخوری گل خشک را با ۱۵ سی سی آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید و روزانه ۲ تا ۳ فنجان و ۱ فنجان نیز موقع خواب از این دم کرده میل نمایید. همچنین می توانید ۲ الی ۴ قطره از روغن گیاه اسطوخودوس را با ۱ قاشق سوپ خوری روغن گیاهی رقیق کرده و مستقیماً روی شکم خود بمالید. نواحی دردناک(روی دستگاه گوارش) را در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید تا روغن جذب پوست شود.
اسطوخودوس، باز کننده مجاری تنفسی
اسطوخودس، برای مبارزه با التهاب نایژه یا همان برونشیت، سلاح خوبی است. دانیال فستی در کتاب خود می نویسد: “گیاه اسطوخودوس ضد عفونی کننده ریوی موثری است که ترشحات برونشیتی را کاسته و به خلط انداختن آن را آسان تر می سازد”.
روش استفاده: ۱۵ سی سی آب جوش را روی یک قاشق چای خوری گل اسطوخودوس بریزید، در ظرف را بگذارید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه دم بکشد. روزانه ۲ الی ۳ بار یک فنجان از این دم کرده میل کنید (بعد از غذا) البته توجه داشته باشید که در صورت بیماری برونشیت، مصرف دم کرده اسطوخودوس باید به عنوان درمان مکمل در کنار درمان مخصوص این بیماری در نظر گرفته شود.
آیا اسطوخودوس ضد فشار خون است؟
روغن گیاه اسطوخودوس قلب را آرام می کند و می تواند در کاهش فشار خون بالا موثر باشد. به همین دلیل توصیه می شود برای مقابله با فشار خون بالا از اسطوخودوس به عنوان درمان مکمل استفاده کنید.
روش استفاده: می توانید از دم کرده اسطوخودوس استفاده کنید یا ۲ قطره از روغن اسطوخودوس را با ۲۰ قطره روغن گیاهی رقیق کرده و روی ستون فقرات، انحنای کف پا و یا کف دست ها بمالید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.
اسطوخودوس، ضد بید
برای خلاص شدن از شر بیدها کافی است اندکی روغن گیاه اسطوخودوس به کار برید. در قدیم از اسطوخودوس برای از بین بردن بید استفاده می کردند. دانیال فستی می گوید: ” اسطوخودوس به اندازه ی گلوله های نفتالین و دیگر حشره کش های سمی برای از بین بردن بیدها موثر است”.
روش استفاده: ۴ قطره روغن گیاه اسطوخودوس را روی یک مکعب چوبی یا سنگ اسفنجی بریزید و آن را در گوشه ای از گنجه یا کمد لباس ها قرار دهید. مرتباً این کار را تکرار کنید؛ به خصوص در ماه شهریور که زمان از تخم درآمدن بیدها است. همچنین می توانید گل های اسطوخودوس را خشک کرده داخل کیسه های کوچکی بریزید و بدوزید. کیسه های کوچک اسطوخودوس را در کمد لباس های تان قرار دهید به این ترتیب لباس های شما بوی مطبوعی خواهند گرفت و از آسیب بیدها در امان خواهد ماند.
اسطوخودوس مورچه ها را فراری می دهد
دانیل فستی که استفاده از اسطوخودوس را برای از بین بردن مورچه ها توصیه می کند، در کتاب خود می نویسد: ” مورچه ها از عصاره و روغن های گیاهی بیزارند و زمانی که با روغن گیاه اسطوخودوس از آن ها پذیرایی کنید، پا به فرار می گذارند”.
روش استفاده: برای استفاده ی بهینه از اسطوخودوس، ۵ قطره روغن گیاه اسطوخودوس، ۱۰ قطره روغن(عصاره) نعنای تند و یک چهارم لیتر الکل ۴۰ درجه را در یک آب پاش بریزید و روزانه چندین بار به محل تجمع مورچه ها بپاشید. چند روز این کار ادامه دهید خواهید دید که مورچه ها به جای دیگری نقل مکان می کنند.


01-11-2013


1:


2:


3:

مرسی از دعوتت
چه جالب من نمیدونستم انقد کارایی و خاصیت داره

4:

واای چقدر قشنگه.خیلی زیباست

5:

ممنون از دعوت
جالب بود

6:

عکساش واقعا قشنگ بود ... ممنون

7:

تو ایران خریدار داره؟

8:

من اگه اسطو خودوس بکارم
پرورش بدم
کسی هست بخره؟
کجا میتونم بفروشم؟

9:

یکی از کاربرد این گیاه که در خارج از ایران دیدم ...

گل و برگ این گیاه رو در پارچه ای میبندند و در وان حمام انداخته و یا سر دوش می بندند هم خوشبو کننده است و هم باعث کاهش دردهای مفصلی انها می باشد ...

در ضمن در کنار بالش خود هم بعنوان آرامش دهنده استفاده میکنند ..

10:

تشکر از دعوتت

11:

والا تا جایی که من در جریانم عطاری ها هم عرقشو دارن و هم خشکشو
ولی اگه بخوای تولید انبوه کنی
باید خواصشم توی کاتالوگ بنویسی و تبلیغ کنی
کسی که خواصشو ندونه مطمئنا نمیخره
ولی یه ریسکه
اگه ریسک پذیری بهش فکر کن

12:

بي خيال
اسطوخودوساين همه خواص ... ازش بعيد بود !!!
مرسي از دعوتت

13:

الكل بريزيم ممكنه مورچه ها مست شن ! اونوقت مشكل شرعي نداره ؟؟؟

14:

ممنون عزیزم
جالب بود، فقط کاش میشد از معایبشم اشاره میکردی؟! بدون عیب نیست حتما
بازم مرسی

15:

باید تحقیقات کنم در موردش

16:

هرچیزی زیاد از حدش عیب داره
تاجایی که من درجریانم اسطوخودوس خیلی خاصیت داره و ضرری به اندازه داروهای شیمیایی نداره

17:

مرسییییییییییی عالی بود
ممنون میشم اگه در مورد گیاهان دیگه و خواص اونها هم تایپیک بزنید

18:


در ايران ، اسطوخودوس را ميتوانيد به شكل خام و يا به شكل دارو ، در عطاري ها و داروخانه ها بيابيد .
شركت هاي مختلف داروسازي در داخل كشور از اين گياه بسيار پركاربرد ، محصولات دارويي به اشكال مختلف توليد مي كنند ، از قبيل روغن و يا اسانس اسطوخودوس كه در آرموتراپي مورد استفاده قرار ميگيرد ، همچنين دمنوش هاي گياهي ، كرم هاي گياهي ، عرقيات !

19:

ممنون از مطلب جالب شما

20:مضرات‌ این گیاه :
اسطوخودوس گیاهی است بی‌ضرر كه همه می‌توانند از آن استفاده كنند‌. فقط برای اشخاص صفراوی مزاج خوب نست و باعث آشفتگی می‌شود‌. این‌گونه اشخاص باید آن را با سكنجبین یا كتیرا بخورند‌.

21:

تو ایران با نام لاتین در گلفروشی ها و در گلدان خریدو فروش میشه ....

lavender بطور اختصار لاوان

22:

مرسی ممنونم جالب بود....یعنی بریم عطاری بگیم میدونن چیه؟یعنی دارند؟؟؟؟؟من تا حالا اسمشو نشنیده بودم....

23:


اره میدونند چیه
عرقش هم هست
نگران نباش
من شنیدم

24:


مرسی گلم حالا عرقش واسه چی خوبه؟؟؟؟؟؟/

25:

سلام مرسی از اطلاعات خوبی که دادی... من خودم اکثرا واسه آرامش اعصاب دم کردشو با سنبل الطیب مصرف می کنم. واقعا مؤثره...ولی تا این حد ازش نمیدونستم.

26:

عکسشو کاش میذاشتی
ولی عجب چیزیه هاااااا
اولین باره اسمشو میشنوم
حالا شما که غریبه نیستین
میدونم که فردا هم اسمش یادم میره :|

27:


لطفا بساط عرق خوری راه نندازیدا ......تاپیک و پلمپ میکنند

28:

ایول خیلی خوب بود

29:

به طور كلي در در ايران اسطوخودوس را به اين دلايل تجويز مي كنند چه آنها كه حكيم هستند و چه آن دسته از پزشكاني كه بر اساس طب سنتي طبابت ميكنند:

1. مهمترين ويژگي و بيشترين كاربرد براي درمان مشكلات عصبي اختلالات خواب با منشا عصبي ، به عنوان درمان كمكي براي افسردگي ، آرامبخش عمومي ، سرگيجه (به خصوص با منشا عصبي) ، و به طور كلي تقويت مغز براي آندسته از كهنسالاني كه به مشكلاتي شبيه اختلال حواس و يا آلزايمر دچار شده اند.

2. اين گياه در درمان سرماخوردگي و سينوزيت هم كاربرد بسيار موثري دارد ،.هم به عنوان دمنوش و هم براي بخور. به خاطر اسانس فراواني كه دارد بسيار خاصيت ضد عفوني كنندگي بالايي دارد.

3. در برخي از درد ها ي مفاصل هم تجويز ميشود. به خاطر خاصيت ضد درد و مسكن بودن آن .

4. از اسانس آن در آرموتراپي يا همان رايحه درماني استفاده ميشود. بدين ترتيب كه بعنوان مثال برا ي درمان افسردگي توصيه ميشود كه از عطر يا اسانس اسطوخودوس استفاده ي مكرر شود.
5. و نهايتا اسطوخودوس يا همان لاواند براي پوست اثرات فوق العاده اي دارد.

از عرق آن نيز بيشتر براي موارد 1 و 2 و 3 استفاده ميشود.
اما بايد در جريان باشيد كه اسطوخودوس طبع گرمي داشته و همچنين استفاده از براي درمان مستلزم مشاوره از كارشناسان و يا پزشكان طب سنتي است . چراكه ، مانند هر داروي ديگري ميتواند در صورت عدم اطلاعات كافي و استفاده ي طولاني مدت عوارض داشته باشد.
قبلا هم گفتم كه شما ميتوانيد اسطوخودوس را در عطاري هاي ايران و بعضا داروخانه ها به صورت گياه خشك ، عرق ، دمنوش هاي كيسه اي ، ،روغن و يااسانس، و بعضا به صورت تركيب شده با ساير گياهان در داروهاي گياهي مثل قرص و كپسول هاي گياهي بيابيد.

30:

باید تحقیقات کنم در موردش

31:

هرچیزی زیاد از حدش عیب داره
تاجایی که من درجریانم اسطوخودوس خیلی خاصیت داره و ضرری به اندازه داروهای شیمیایی نداره

32:

مرسییییییییییی عالی بود
ممنون میشم اگه در مورد گیاهان دیگه و خواص اونها هم تایپیک بزنید

33:


در ايران ، اسطوخودوس را ميتوانيد به شكل خام و يا به شكل دارو ، در عطاري ها و داروخانه ها بيابيد .
شركت هاي مختلف داروسازي در داخل كشور از اين گياه بسيار پركاربرد ، محصولات دارويي به اشكال مختلف توليد مي كنند ، از قبيل روغن و يا اسانس اسطوخودوس كه در آرموتراپي مورد استفاده قرار ميگيرد ، همچنين دمنوش هاي گياهي ، كرم هاي گياهي ، عرقيات !

34:

ممنون از مطلب جالب شما

35:مضرات‌ این گیاه :
اسطوخودوس گیاهی است بی‌ضرر كه همه می‌توانند از آن استفاده كنند‌. فقط برای اشخاص صفراوی مزاج خوب نست و باعث آشفتگی می‌شود‌. این‌گونه اشخاص باید آن را با سكنجبین یا كتیرا بخورند‌.

36:

تو ایران با نام لاتین در گلفروشی ها و در گلدان خریدو فروش میشه ....

lavender بطور اختصار لاوان

37:

مرسی ممنونم جالب بود....یعنی بریم عطاری بگیم میدونن چیه؟یعنی دارند؟؟؟؟؟من تا حالا اسمشو نشنیده بودم....

38:


اره میدونند چیه
عرقش هم هست
نگران نباش
من شنیدم

39:


مرسی گلم حالا عرقش واسه چی خوبه؟؟؟؟؟؟/

40:

سلام مرسی از اطلاعات خوبی که دادی... من خودم اکثرا واسه آرامش اعصاب دم کردشو با سنبل الطیب مصرف می کنم. واقعا مؤثره...ولی تا این حد ازش نمیدونستم.

41:

عکسشو کاش میذاشتی
ولی عجب چیزیه هاااااا
اولین باره اسمشو میشنوم
حالا شما که غریبه نیستین
میدونم که فردا هم اسمش یادم میره :|

42:


لطفا بساط عرق خوری راه نندازیدا ......تاپیک و پلمپ میکنند

43:

ایول خیلی خوب بود

44:

به طور كلي در در ايران اسطوخودوس را به اين دلايل تجويز مي كنند چه آنها كه حكيم هستند و چه آن دسته از پزشكاني كه بر اساس طب سنتي طبابت ميكنند:

1. مهمترين ويژگي و بيشترين كاربرد براي درمان مشكلات عصبي اختلالات خواب با منشا عصبي ، به عنوان درمان كمكي براي افسردگي ، آرامبخش عمومي ، سرگيجه (به خصوص با منشا عصبي) ، و به طور كلي تقويت مغز براي آندسته از كهنسالاني كه به مشكلاتي شبيه اختلال حواس و يا آلزايمر دچار شده اند.

2. اين گياه در درمان سرماخوردگي و سينوزيت هم كاربرد بسيار موثري دارد ،.هم به عنوان دمنوش و هم براي بخور. به خاطر اسانس فراواني كه دارد بسيار خاصيت ضد عفوني كنندگي بالايي دارد.

3. در برخي از درد ها ي مفاصل هم تجويز ميشود. به خاطر خاصيت ضد درد و مسكن بودن آن .

4. از اسانس آن در آرموتراپي يا همان رايحه درماني استفاده ميشود. بدين ترتيب كه بعنوان مثال برا ي درمان افسردگي توصيه ميشود كه از عطر يا اسانس اسطوخودوس استفاده ي مكرر شود.
5. و نهايتا اسطوخودوس يا همان لاواند براي پوست اثرات فوق العاده اي دارد.

از عرق آن نيز بيشتر براي موارد 1 و 2 و 3 استفاده ميشود.
اما بايد در جريان باشيد كه اسطوخودوس طبع گرمي داشته و همچنين استفاده از براي درمان مستلزم مشاوره از كارشناسان و يا پزشكان طب سنتي است . چراكه ، مانند هر داروي ديگري ميتواند در صورت عدم اطلاعات كافي و استفاده ي طولاني مدت عوارض داشته باشد.
قبلا هم گفتم كه شما ميتوانيد اسطوخودوس را در عطاري هاي ايران و بعضا داروخانه ها به صورت گياه خشك ، عرق ، دمنوش هاي كيسه اي ، ،روغن و يااسانس، و بعضا به صورت تركيب شده با ساير گياهان در داروهاي گياهي مثل قرص و كپسول هاي گياهي بيابيد.

45:

خواص اسطوخودوس + عکس های دیدنی از مزرعه اسطوخودوس

بسيار زيبا ..مرسي عزيزم

46:

خاصیت ارامبخشیش رو میدونستم ولی بقیه رو نه
با دیدن گیاه متوجه شدم بارها تو طبیعت دیده بودم ولی نمیدونستم اسمش چیه
ممنون ایرسا جان خیلی مفید بود

47:


48:

با سلام
دوست من ایرسا
از این که مرا به این موضوع دعوت کردید متشکرم
برا من که جالب بود چون تابه حال نمی دانستم که این گیاه اینقدر خواص دارد ولی اگر معایب آنرا نیز می نوشتی بهتر بود
www.dinpajoohan.ir

49:

با سلام و ارادت از ما
واقازیباست و نهایت تشکر را دارم.
امید که با روشن گری و اگاهی ز خوا ص گیاهان و میوها توسط عزیز انی چون شما مردم کمتر داروها شیمایی رامصرف کنند.
با احترام سپاس

50:

ممنون جالب بود
اون عکسا هم خییل خشمل بودن
دلم میخواست جای اون کوچولو بود میدویدم

51:


مرسی گلم از اطلاعات مفیدت.....

52:

خب اگه واقعا برای سردرد و خواب راحت و اعصاب مفیده
بجای اینهمه داروهای شیمیایی اینو امتحان کنم
ممنون. امروز میرم تهیه ش کنم

53:

واقعا زیبا بود دست شما درد نکنه

54:

بسیار ممنون//
مطالب مفید و جالبی بود//

55:

انقدر خوشگله که نگاه کردن بهش هم حتما کلی خاصیت داره. ممنون از دعوتت

56:

خیلی هم خوب

57:

ممنون از دعوتت
دست گلت درد نکنه که ما رو از خواص دارویی این گیاه اگاه کردی

58:

مرسییییییییییییییییییی خیلی برام جالب بود.

59:

من تمام اون دردهایی که اسطخودوس میتونه درمان کنه دارم ولی هیچوقت با یک درمان برای همه ی آنها بر خورد نکرده بودم . آه ای ناجی سبز من اسطوخودوس!

60:

خواص اسطوخودوس + عکس های دیدنی از مزرعه اسطوخودوس

بسيار زيبا ..مرسي عزيزم

61:

خاصیت ارامبخشیش رو میدونستم ولی بقیه رو نه
با دیدن گیاه متوجه شدم بارها تو طبیعت دیده بودم ولی نمیدونستم اسمش چیه
ممنون ایرسا جان خیلی مفید بود

62:


63:

با سلام
دوست من ایرسا
از این که مرا به این موضوع دعوت کردید متشکرم
برا من که جالب بود چون تابه حال نمی دانستم که این گیاه اینقدر خواص دارد ولی اگر معایب آنرا نیز می نوشتی بهتر بود
www.dinpajoohan.ir

64:

با سلام و ارادت از ما
واقازیباست و نهایت تشکر را دارم.
امید که با روشن گری و اگاهی ز خوا ص گیاهان و میوها توسط عزیز انی چون شما مردم کمتر داروها شیمایی رامصرف کنند.
با احترام سپاس

65:

ممنون جالب بود
اون عکسا هم خییل خشمل بودن
دلم میخواست جای اون کوچولو بود میدویدم

66:


مرسی گلم از اطلاعات مفیدت.....

67:

خب اگه واقعا برای سردرد و خواب راحت و اعصاب مفیده
بجای اینهمه داروهای شیمیایی اینو امتحان کنم
ممنون. امروز میرم تهیه ش کنم

68:

واقعا زیبا بود دست شما درد نکنه

69:

بسیار ممنون//
مطالب مفید و جالبی بود//

70:

انقدر خوشگله که نگاه کردن بهش هم حتما کلی خاصیت داره. ممنون از دعوتت

71:

خیلی هم خوب

72:

ممنون از دعوتت
دست گلت درد نکنه که ما رو از خواص دارویی این گیاه اگاه کردی

73:

مرسییییییییییییییییییی خیلی برام جالب بود.

74:

من تمام اون دردهایی که اسطخودوس میتونه درمان کنه دارم ولی هیچوقت با یک درمان برای همه ی آنها بر خورد نکرده بودم . آه ای ناجی سبز من اسطوخودوس!

75:

جالب بود

76:

مرسی
راسی عکساتون حرف نداشت!

77:

مرسی irsa خانوم از دعوتتون مزرعه کجا بود

78:

جالب بود

79:

خوش به حال آن کسی که با شما ازدواج کنه.

80:

چرا خوش به حالش؟

81:

چون که شما به فایده داروهای گیاهی,وهمین شرینیجات,تزئئین غذا علاقه دارید.ومیتونید از این لحاظ او را بیمه کنید.من که به داشتن همچین خانمی افتخار میکنم.

82:

من به این مسایل علاقه دارم اما بیشتر تو کار شیرینی جات و کیک و دسر بودم که در حال حاضر به خاطر شرایط اقتصادی بدددد فقط روحمو با این اموزشها و عکس ها شاد میکنم
دوماه دیگه میشه یک سال از اخرین پخت شیرینی هام

83:

س.منم به شخصه از این مسایل خیلی خوشم میاید,وافتخار میکنم به خانمی که این هنرها را داشته باشه,به هر حال امیدوارم همیشه موفق باشی,وکاشکی میشد یه شرینی می پختی ومن هم مزه شو امتحان میکردم.ودرنهایت یه شاخه گل تقدیمت میکردم.

84:

یه دنیا ممنونتم از دعوتت
از خواص ان بگذریم واقعا مرزعه ان بسیارجذاب و زیباست

85:

باشه میپزم برات میارم بهت میدم بخوری کیف دنیارو بکنی به منم گل بدی

86:

س.خيلي ممنون؛پس خبر از شما؛من منتظرم؛شايد خدا خواست بدين وسيله بخت ما هم باز شد.

87:

اره خوبه یادم باشه دیدمت دستمو رو سرت بکشم که بختت باز بشه

88:

س.فربونت برم ؛نميخاد دستتو بكشي شايد خدا خواست؛اوني كه من دنبالش هستم،خودشما باشي،ومن به شما رسيدم.

89:

آخی من به خون مردا تشنم اون وقت چجوری خدا میخواد که من اونی باشم که شوما دنبالشی؟؟؟

90:

جالب بود

91:

مرسی
راسی عکساتون حرف نداشت!

92:

مرسی irsa خانوم از دعوتتون مزرعه کجا بود

93:

جالب بود

94:

خوش به حال آن کسی که با شما ازدواج کنه.

95:

چرا خوش به حالش؟

96:

چون که شما به فایده داروهای گیاهی,وهمین شرینیجات,تزئئین غذا علاقه دارید.ومیتونید از این لحاظ او را بیمه کنید.من که به داشتن همچین خانمی افتخار میکنم.

97:

من به این مسایل علاقه دارم اما بیشتر تو کار شیرینی جات و کیک و دسر بودم که در حال حاضر به خاطر شرایط اقتصادی بدددد فقط روحمو با این اموزشها و عکس ها شاد میکنم
دوماه دیگه میشه یک سال از اخرین پخت شیرینی هام

98:

س.منم به شخصه از این مسایل خیلی خوشم میاید,وافتخار میکنم به خانمی که این هنرها را داشته باشه,به هر حال امیدوارم همیشه موفق باشی,وکاشکی میشد یه شرینی می پختی ومن هم مزه شو امتحان میکردم.ودرنهایت یه شاخه گل تقدیمت میکردم.

99:

یه دنیا ممنونتم از دعوتت
از خواص ان بگذریم واقعا مرزعه ان بسیارجذاب و زیباست

100:

باشه میپزم برات میارم بهت میدم بخوری کیف دنیارو بکنی به منم گل بدی

101:

س.خيلي ممنون؛پس خبر از شما؛من منتظرم؛شايد خدا خواست بدين وسيله بخت ما هم باز شد.

102:

اره خوبه یادم باشه دیدمت دستمو رو سرت بکشم که بختت باز بشه

103:

س.فربونت برم ؛نميخاد دستتو بكشي شايد خدا خواست؛اوني كه من دنبالش هستم،خودشما باشي،ومن به شما رسيدم.

104:

آخی من به خون مردا تشنم اون وقت چجوری خدا میخواد که من اونی باشم که شوما دنبالشی؟؟؟

105:

دوستان توجه داشته باشند که اینجا تالار عکس هست
کاش به جای پست های اسپم یک عکس در راستای موضوع تاپیک قرار بدید


106:

خانوم مدیر
من صفحه اول همین تاپیک عکس هارو گذاشتم مگه قابل روئیت نیست؟؟؟

107:

بله دیدم
سعی کنید در راستای موضوع پست بزنید تا اگر کسی از این تاپیک دیدن کرد بتونه یک مطلب مفید بخونه

108:

س.اولا من نميدونم چي شده كه شما نسبت به مردا اين جوري شدي،فقط همه رو به يك چشم نگاه نكن،دوما مثل اينكه شما از حكمت خدا غافلي،اگر من وشما قسمت همديگر باشيم،اون خودش ما رو به هم ميرسونه.

109:

نوشته اصلي بوسيله asheghe_tanha نمايش نوشته ها
بله دیدم
سعی کنید در راستای موضوع پست بزنید تا اگر کسی از این تاپیک دیدن کرد بتونه یک مطلب مفید بخونه
لطفا با من در این تاپیک خارج از موضوع صحبت نکنید

110:

دوستان توجه داشته باشند که اینجا تالار عکس هست
کاش به جای پست های اسپم یک عکس در راستای موضوع تاپیک قرار بدید


111:

خانوم مدیر
من صفحه اول همین تاپیک عکس هارو گذاشتم مگه قابل روئیت نیست؟؟؟

112:

بله دیدم
سعی کنید در راستای موضوع پست بزنید تا اگر کسی از این تاپیک دیدن کرد بتونه یک مطلب مفید بخونه

113:

س.اولا من نميدونم چي شده كه شما نسبت به مردا اين جوري شدي،فقط همه رو به يك چشم نگاه نكن،دوما مثل اينكه شما از حكمت خدا غافلي،اگر من وشما قسمت همديگر باشيم،اون خودش ما رو به هم ميرسونه.

114:

نوشته اصلي بوسيله asheghe_tanha نمايش نوشته ها
بله دیدم
سعی کنید در راستای موضوع پست بزنید تا اگر کسی از این تاپیک دیدن کرد بتونه یک مطلب مفید بخونه
لطفا با من در این تاپیک خارج از موضوع صحبت نکنید اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

یافتن اسم فیلم
کافه پارادیزو 2
افسانه جومونگ
مسابقه تشخیص فیلم با جایزه!!!
قهوه تلخ
طرفداران سریال lost بیاین اینجا!

در حال اکران :
23 شاهکار ... !
مسابقه ي سينمايي!بدو بيا تو!
بوسه اصغر فرهادی بر گونه بهترین بازیگر زن جشنواره کن!/عکس
ژانر وحشت : بررسی فیلمهای ترسناک سینما
10 فیلم برتر تاریخ سینما به انتخاب هم میهنی ها! / 1393 /
*