گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان x

گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمانگامبیا جمهوری اسلامی شد !
حسن عباسی بازداشت شد
نتانیاهو:اصلاح طلبان سرمایه اسرائیل هستند!!؟؟
بمب‌افکن‌های روسی در پایگاه نوژه همدان!+تصاویر
ترکیه اولین سری از جنگنده‌های اف‌۳۵ را تحویل می‌گیرد
بی‌بی‌سی مدعی شد؛ انتشار سند تماس امام خمینی با مسئولان آمریکایی!

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
يهوديت و صهيونيسم
تاثيرات مثبت يا منفي طرح هدفمند كردن يارانه ها
ستاد انتخاباتی دکتر سعید جلیلی
لطفا دیگر نگویید«مرگ بر آمریکا»!
حمایت از ما | مشهدهاست
`

گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان
گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان
گروه «جیش‌العدل» با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد پنج مرزبان ایران را در واکنش به «توهین» محمدتقی مصباح یزدی به «عثمان»٬ خلیفه سوم اهل تسنن ربوده است. در بیانیه آنها آمده است:
این عملیات در واکنش به اعدام ۱۵ تن از فرزندان برونمند اهل سنت بلوچ می باشد که ۱۶ بهمن ۹۲ درزندان چابهار توسط ... [حکومت] صفوی بی گناه به شهادت رسیدند.

كد:
 http://jashuladl.blogspot.jp/2014/02/5.html
در اطلاعیه این گروه خطاب به مقام‌های جمهوری اسلامی آمده «رژیم صفوی بداند که توهین و هتک حرمت‌ها به ساحت امهات المومنین و صحابه کرام رضوان الله اجمعین و عقیده مسلمین بی‌پاسخ نخواهد ماند.» محمدتقی مصباح یزدی سوم بهمن ماه در اظهاراتی عثمان بن عفان٬ خلیفه سوم اهل تسنن را فردی «دنیا‌گرا»٬ «باند‌باز»٬ «قوم‌گرا» و اهل «تبعیض» معرفی کرده بود. وی گفته بود که این اقدامات خلیفه سوم در ‌‌‌نهایت منجر به قتل وی از سوی مردم شد.

گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان

علامه مصباح: امریکااثبات کرد شیطان بزرگ است

02-10-2014


1:

این هم واکنش توئیتری ایرانیها
ایسنا - ایجاد کمپین توییتری در پی ربودن 5 سرباز

2:

وای به روزی که بگذرد این سالهای حرام.......

3:

درگیریهای قومی و فرقه ای کم کم دارد از مرز هشدار هم فراتر می رود
باید خردمندانه فکری کرد....
اگر نه حتی بمب هسته ای هم حریف این نوع از درگیریها نمی شود....

4:

به سلامتی سربازایی که پارتی نداشتن افتادن لب مرز . . .

قرار بود برن سربازی مرد بشن ، اسیر نامرد شدن . . .


حتی تو شطرنج هم هیچکس از زدن سربازها احساس افتخار نمیکنه . . . ! ! !


لعنت به اونهایی که خشمشون رو سر سربازهای بیگناه خالی میکنند

امیدوارم سالم برگردند خونه هاشون

5:

کشور رو درگیر همه مصیبتی کرده اند

6:

من فکر می کنم این اسرا رو می خوان با عده ای از زندانی ها معامله کنن...
و خدا کنه این سربازها آسیبی نبینن ..متاسفانه این گروهک واقعا جنایتکار هستن دقیقا مثل گروه داعش که اصلا انسانیت براشون معنا نداره...

7:

گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان
کمپین توئیتری ایرانی ها علیه “جیش العدل”

“آن چه بیش از پیش ایرانیان را خشمگین کرده آنست که این گروه در هر دو حادثه گروگان گیری سربازان وظیفه را به گروگان گرفته است. چهار سرباز از پنج تن به گروگان گرفته شده بودند سربازان وظیفه و در حین انجام خدمت سربازی بوده اند در حالی که یک نفر از آنان عضو رسمی ارتش بوده است.”

کمپین توئیتری ایرانی ها علیه

آرش کرمی” در گزارشی تحت عنوان “توئیت های ایرانی از پنج مرزبان به گروگان گرفته شده حمایت می کنند” به آغاز کمپین گسترده ایرانیان علیه گروه تروریستی “جیش العدل” و اقدام اخیر گروگان گیری آنان پرداخته است.
به گزارش ”تدبیر”، تحلیلگر “المانیتور” با اشاره به آغاز فعالیت های ایرانیان در شبکه اجتماعی “توئیتر” علیه اقدامات گروه تروریستی “جیش العدل” می نویسد:”پس از آن که گروه تروریستی سنی “جیش العدل” مسئولیت به گروگان گرفته شدن پنج مرزبان ایرانی را برعهده گرفت کمپینی آنلاین در توئیتر تحت عنوان “سربازان ایرانی به گروگان گرفته شده را آزاد کن” در شبکه اجتماعی توئیتر آغاز به کار کرد.”
نویسنده مطلب با اشاره به تلاش های “جیش العدل” برای دسترسی به شبکه های اجتماعی و تغییر دائمی وضعیت استقرار حساب های کاربری این گروه می نویسد :”جیش العدل که در مرز میان ایران و پاکستان فعالیت می کند مسئولیت گروگان گیری ها را برعهده گرفته و پیش تر عکس هایی از سربازان به گروگان گرفته شده ایرانی در حساب توئیتری خود منتشر می کرد. حساب توئیتری دیگری مرتبط با این گروه وجود دارد که از تاریخ ۲۵ آگوست سال ۲۰۱۳ میلادی به روز نشده است. وبلاگ قبلی این گروه نیز در سایت “بلاگ اسپات” ثبت شده بود با این حال این وبلاگ اکنون دیگر در دسترس نیست. به نظر می رسد که این گروه وبلاگ جدیدی را برای انتشار پیان ها و تصاویرش راه اندازی کرده است. در پیامی که توسط این گروه منتشر شده آمده است: “اسیرانی از جبهه نظامی ایران در دستان مجاهدان جیش العدل”“المانیتور” با اشاره به پیشینه اقدامات تروریستی گروه “جیش العدل” می افزاید “در اکتبر سال ۲۰۱۳ میلادی، گروه “جیش العدل” مسئولیت کشتار ۱۴ شهروند ایرانی در استان سیستان و بلوچستان را برعهده گرفت. این گروه مدعی شده که از حقوق بلوچ ها دفاع می کند که سال ها از نظر اقتصادی از وضعیت خوبی برخوردار نبوده اند.”
نویسنده مطلب با اشاره به “سرباز وظیفه” بودن گروگان ها و خشم ایرانیان از این موضوع می افزاید “آن چه بیش از پیش ایرانیان را خشمگین کرده آنست که این گروه در هر دو حادثه گروگان گیری سربازان وظیفه را به گروگان گرفته است. چهار سرباز از پنج تن به گروگان گرفته شده بودند سربازان وظیفه و در حین انجام خدمت سربازی بوده اند در حالی که یک نفر از آنان عضو رسمی ارتش بوده است.”
“المانیتور” در ادامه گزارش خود به نقش ضعیف صدا و سیما در بازتاب موضوع به گروگان گرفته شدن مرزبانان ایرانی اشاره می کند: “علاوه بر محکومیت اقدام های این گروه در مورد به گروگان گرفتن سربازان ایرانی، بسیاری از ایرانیان از “عزت الله ضرغامی” رییس سازمان صدا و سیمای ایران برای نپرداختن به این موضوع و عدم پوشش گسترده و دقیق آن ناخرسند هستند. عده ای دیگر نیز عربستان سعودی را برای به وجود آمدن این حادثه سرزنش می کنند و معتقدند که آنان با حمایت از سلفی ها مسئول اقدام های تروریستی هستند. عده ای دیگر نیز از دولت ایران انتقاد می کنند و می گویند که چر تعداد دولت سربازان وظیفه را برای پاسداری مناطق خطرناک مرزی اعزام می کند. “محمد رضا عارف” نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۳ در این مورد با انتشار توئیتری گفته است “سربازان ایرانی از مرزهای ما برای امنیت، عدالت و صلح حراست می کنند.”نویسنده گزارش در ادامه می افزاید “صدرا محقق” روزنامه نگار ایرانی در صفحه “سربازان ایرانی را آزاد کنید” گفته است:
“رابرت گیتس در کتاب خاطراتش درباره دیدار سال ۲۰۰۷ با ملک عبدالله نوشته او خواستار حمله ای همه جانبه به ایران است
#FreeIranianSoldiers
یکی دیگر از ایرانیان به دلیل فراهم شدن امکان انتشار عکس های گروگان های گرفته شده توسط “جیش العدل”در توئیتر این شبکه اجتماعی را مورد نکوهش قرار داده می افزاید:”شرم بر “توئیتر” که اجازه داده یک گروه تروریستی و خشن تصاویر به گروگان گرفته شدن قربانیان را به نمایش بگذارد.”نویسنده “المانیتور” در پایان می نویسد “پیش تر نیز کمپینی علیه “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل در اینترنت توسط ایرانیان آغاز شده بود که در جریان آن ادعای نخست وزیر اسرائیل که ایرانیان به “شلوار جین” دسترسی ندارند مورد تمسخر عموم قرار گرفت.
دوستان که فعالیت فیسبوکی و توییتری دارن با هشتک

#FreeIranianSoldiers
هر متنی دارن ارسال کنن
دوستان دعا کنید براشون

8:

اگر عرب ها میخواهن بجنگن مثل مرد بیان وسط میدون این جنگ 1400 ساله را برای یک بار تمومش کنیم

9:

طبیعی هست که رسانه های بیگانه (المانیتور) در پی تفرقه افکنی باشند.
در پاسخ به تحلیلگر رسانه مذکور می گویم برای ما ملت ایران تفاوتی میان سرباز وظیفه و عضو رسمی ارتش وجود ندارد ، ارتش و نیروهای مسلح هم از ماست و مایه افتخار ماست، همه 5 سرباز ما عزیز و بیگناه هستند و برای همه شان نگرانیم.

-----------
این گروهک های تروریستی هم دیر یا زود به جان پرورندگانشان چون رژیم آمریکا و رژیم سعودی خواهند افتاد.

10:

وضعیت سربازها نگران کننده است.
اخبار ضد و نقیضی از شهادت 4 مرزبان ایرانی در سراوان توسط این گروه ملعون مخابره شده.
جام نیوز :: JamNews - شهادت 4 مرزبان ایرانی در سراوان

11:

آخه برای چی بهانه به دسته این ادم خوارا می دند...موسی ب دین خود عیسی هم به دین خود...
هر کی فهمید راه اشتباهه اومد که خوش اومد...قرار نیست....
دوما ..اگه جوابی هم اگه باشه باید ت کرسی های بحث بینه علما باشه....نه این که این سگای گوشت خوار سرباز های بیچاره رو گروگان بگیرند....
امیدواریم حالشون وضعیته جسمانیشون خوب باشه....واگرنه...خونه مظلوم بی جواب نمی مونه...

12:

سربازان بی پناه....
لعنت به تمام حیوانات دو پا و خودخواه و کثیفی که
عرصه را بر مردم بینوا تنگ می کنند

13:


14:

عجب نفهم هایی هستند این تروریست ها ...

15:

15نفر از اونا رو چرا اعدام کردند ؟

16:

فکر کنم ایران رو متهم به دست داشتن در کشتار سنی های سوریه کرده بودند.

17:

ما ایرانی ها تا کی میخواهیم بصورت بدوی زندگی کنیم و چشم در برابر چشم را اجرا کنیم

18:

من فک کردم قاچاق چی یاضد انقلاب باشن
مخاف نظام و شیعه
توی تلویزیون خبری اعلام نشده یعنی شهید شدند خبر صحت داره

19:

جیش العدل - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
این گروه بعد از اعدام ریگی و متلاشی شدن گروه او شکل گرفت که یک گروه تکفیری و مخالف جمهوری اسلامی و شیعه است.
تلویزیون احتمالا بخاطر حسیاسیت موضوع تا حالا چیزی نگفته. خبر درگیری و کشته شدن مرزبانان از طریق رسانه های مربوط به این گروه منتشر شده و ایران هنوز موضع رسمی اعلام نکرده.

20:

معاون امنیتی- انتظامی وزیر کشور از دستور شخص عبدالرضا رحمانی در جهت تشکیل کمیته‌ای برای آزادی سربازان گروگان‌ گرفته شده از سوی جیش‌العدل خبر داد.
ایسنا - گزارش ایسنا از آخرین تلاش‌ها برای نجات سربازان ربوده شده در سیستان

21:

اصلا عجیب نیست

22:

واقعا اگه یه نفر همین حرفا رو راجع به یکی از امامان شیعه میزد اونوقت واکنش مصباح یزدی چی بود؟؟
میگه توهین به مقدسات دیگران کار درستی نیست ولی چنین حرفایی راجع به عثمان میزنه!
البته شاید بدش نميومد بهانه دست یه گروهک آدم خوار بده!

23:

امیدوارم صحت نداشته باشه واقعا خیلی درد ناک آدم بدونه چطوری کشته میشه خدایا الان خانواده هاشون چه میکشن ظاهرا جيش العدل دیشب تهديد کرده بود که جلوي دوربين ها سر از بدن... يا امام حسين (ع)
گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان
اینم الان خوندم نمیدونم صحت داره یانه چرا تو اخبار اعلام نمیکنه
به دنبال گروگانگیری مجدد چهار سرباز و یک گروهبان در نقطه مرزی سیستان توسط گروهک جیش العدل، فرمانده نیروی هوایی ارتش سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی این اقدام تروریستی را محکوم و این گروهک را ملزم به باز برگرداندن گروگانها دانست.
سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی خطاب به فرمانده جیش العدل گفت: اگر تار مویی از سر سربازان مقدس این خاک کم شود گروه شناسایی نیروی زمینی ارتش "گرای" محل های احتمالی گروهک را تعیین کرده و سپس منطقه را با خاک یکسان خواهند کرد

گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان

24:

گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان
به دنبال گروگانگیری مجدد چهار سرباز و یک گروهبان در نقطه مرزی سیستان توسط گروهک جیش العدل، فرمانده نیروی هوایی ارتش سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی این اقدام تروریستی را محکوم و این گروهک را ملزم به باز برگرداندن گروگانها دانست.
سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی خطاب به فرمانده جیش العدل گفت: اگر تار مویی از سر سربازان مقدس این خاک کم شود گروه شناسایی نیروی زمینی ارتش "گرای" محل های احتمالی گروهک را تعیین کرده و سپس منطقه را با خاک یکسان خواهند کرد!

25:

امیدوارم هم وطنان در اسارت ما به زودی ازاد شوند و اگر اتفاقی برای انان بیفتد خون ایرانی بودن ما نمی گذارد این اتفاق را فراموش کنیم تا زمانی که انتقام بگیریم .

26:

به امیر عزیز بفرمایید
8 سال وقت داشتید

27:

گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان

28:

دیروز یه نفر داشت میون کلی اون آدمهای که شعار مرگ میدادن داشت آرزوی زندگی میکرد
درود به انسانیتش
گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان

29:

بعید میدونم این کار بخاطر حرفای مصباح بوده باشه. اما ممکنه واکنشی به اعدام 15 نفر باشه.
اعتراض ایران به پاکستان عملاً فایده ای نداره چون دولت مرکزی اسلام آباد چندان نفوذی در بلوچستان نداره و هر چندوقت هم نظامی های خودش قربانی گروگانگیری و بمب گذاری در اونجاها میشن.
این بار اول و اخر نیست...
اما از دست ارتش ایران خیلی کارا ساخته اس. قرار شده پهبادها برای امنیت مرزهای شرقی به خدمت گرفته شن.
بلوچستان برای توسعه اقتصادی به امنیت نیاز داره
این کارا توسعه اقتصادی اونجا رو با وجود ظرفیت ها تا الان به تاخیر انداخته.

30:

خدا کنه زودتر خبرای خوبی ازشون بیاد

31:


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : شبکه ی العربیه متعلق به عربستان سعودی فیلمی جدید از سربازان ربوده شده ایران توسط گروه تروریستی جیش العدل پخش کرد.


به گزارش «انتخاب»، در این فیلم که زمان آن بسیار کوتاه است، یکی از سربازان به نام گروهبان یکم جمشید دانایی می گوید که او و دوستانش در سلامتی کامل به سر می برند و هیچ نارضایتی از ربایندگان خود ندارند.

وی در ادامه از دولت ایران می خواهد که درخواست گروه تروریستی جیش العدل را بپذیرند تا او و چهار سرباز دیگر آزاد شود.

گروهک تروریستی جیش العدل در وبلاگش شرط آزادی سربازان ایرانی را آزادی تعدادی از زندانیان این گروهک در ایران اعلام کرده است.

روز گذشته، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به قول دولت پاکستان برای پیگیری موضوع گروگان‌های ایرانی گفت که اگر لازم باشد ایران از طریق واسطه با برخی افراد مرتبط با این گروهک گفت‌وگو خواهد کرد .

32:

اولین ویدئو از 5 سرباز ربوده شده ایرانی + دانلود فیلم

http://www.tabnak.ir/fa/news/379652/...A7%D9%86%DB%8C

33:

ماجرای سربازان گروگان گرفته شده توسط گروهگ تروریستی به یکی از دغدغه های جدی مردم بدل شده است و هر روز عده زیادی در این رابطه اظهار نظر می کنند.
باشگاه خبرنگاران: بعد از علی انصاریان، حالا علی کریمی هم با این پست به گروگان گیران اعلام می کند گرفتن سربازها هیچ افتخاری ندارد و آنها باید هر چه سریعتر آزاد شوند.
گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان

34:

به مقدسات هم دیگر توهین کردن و بعد گروگانگیری ..

فاجعه از دو عقیده متفاوت شروع میشود .. و پسران جوان بی گناه .. بی هیچ توهینی .. به هیچ شخصی .. به صرف اینکه .. بخواهند ازدواج کنند .. و سند بنامشان بشود .. پر پر میشوند

35:

فیلم زیر بنا به ادعای جیش‌العدل لحظه گروگانگیری ۵ سرباز ایرانی توسط این گروه را نشان می‌دهد.
اگر واقعی باشد (که به نظر هست) جای افسوس بسیار دارد.
الف - فیلم/ لحظه گروگانگیری ۵ سرباز ایرانی

36:

دقیقا واقعی هست و اصلا جای هیچ گونه شکی نیست...
و به نظر میرسه خیلی راحت اسیر شدن..
من خودم سرباز ارتش در ایرانشهر بودم...واقعا توی سیستان و بلوچستان باید خیلی مراقب بود ..و اصطلاحا توی چنین جاهایی نباید پلک هم زد...
گروهک جیش العدل خیلی راحت سرباران رو غافلگیر کردن...

37:

اینها حتی ابتدایی ترین اصول نگهبانی رو هم رعایت نمیکنند!
مگه میشه سربازی لب مرز سیستان با شلوار گرم در حال خوردن تنقلات، غافلگیر بشه؟!
خیلی عجیبه...!

38:

دقیقا همینجوره...اصلا اصول نگهبانی رو رعایت نکردن...واقعا بری کمین اونهم با زیر شلواری!!
شما تیربارشون رو نگاه کن که قشنگ بیرون چادره...در حالی که اصلا نباید اسلحه یه لحظه از دستت جدا بشه...اونهم توی چنین مناطق کوهستانی...

39:


واقعا جای تاسف داره.

من تعجب میکنم که چطور این چند سرباز، در اون منطقه مرزی تونستن اینقده بی خیال بشن که خلع سلاح و اسیرشون کنن.

اگه حواسشون جمع بود، حداقل درگیر میشدن و نهایت اینکه در راه دفاع از خودشون، جونشون رو از دست میدادن. ولی اینطور روزی هزار مرتبه میمیرن و زنده میشن. مشخص هم نیست گروه جیش العدل که بویی از انسانیت نبردن، این سرباز ها رو بالاخره زنده بزارن یا نه. هر لحظه امکان داره گلوشون رو ببرن و فیلمشو پخش کنن.

باید این فیلم ها رو روزی چند بار برای سرباز ها پخش کنن که حداقل برای خودشون هم که شده، حواسشون رو جمع کنن.
ما که توی پادگان های شهری و منطقه ای که تا حالا هیچ موردی پیش نیومده و امن هستش، پست میدادیم، بی خیال بازی در نمیاوردیم، اونوقت این 5 تا توی اون منطقه چه فکری واسه خودشون کرده بودن. هم خودشون رو توی مخمصه انداختن و هم قلب یه کشور رو به درد آوردن.

40:


خیلی هم به مقدسات ربطی نداره چون این گروه مانند جند الشطان ریگی به دنبال تجزیه بلوچستان ایران و تشکیل کشور بلوچستان هستند که با توجه به تروریستی بودن خود دولت پاکستان و بی خیالی مقامات ان از خاک کشور پاکستان بیشترین استفاده رو می بردند

41:

این احتمال هست که این فیلم بعد از گروگانگیری ساخته شده باشه و هدف اون خراب کردن وجهه نظامی ایران باشه. آخه اینجور نگهبانی دادن جایی مثل سیستان خیلی بعیده. بقول شما وسط شهر هم نگهبانی اینطوری نیست!
بهرحال چه این تصاویر واقعی باشند یا نه اتفاقی که نباید بیفته افتاده و این گروه جنایتکار سربازای ما رو گروگان دارند و جونشون در خطره!

42:

مشکل اصلی ما همین است که حفاظت از مرز ها رو به سربازان عمدا وظیفه و بی تجربه می سپارند یا به دست پلیس ! که وظیفه اش حفاظت از شهر ها است نه مرز ها !

بی توجه به ارتش مشکل بعدی ماست

حفاظت مرز ها رو باید به ارتش سپرد تا با تمام امکانات از جمله هوایی (جنگنده و بالگرد ) تا زمینی (تانک و نفربر و موشک و ...) از مرز ها حفاظت کند ان وقت زمانی که وارد کشور شوند با صفی از تانک ها روبه رو خواهند شد .

43:

خبر خیلی ناراحت کننده است الان خوندم خدایا خودت کمکشون کن

44:

انشالله به خیر میگذره

45:

خبر خوش وزیر درباره «سربازان وطن»
خبرگزاری مهر: وزیر کشور با اشاره به آخرین اقدامات برای آزادی 5مرزبان ایرانی گروگان گرفته شده توسط گروه تروریستی جیش العدل گفت: الان دقیقاً آدرس ها و مشخصات را داریم و ردها را هم در مذاکرات داده ایم با توجه به شرایطی که در پیش است بزودی شاهد خبرهای خوش هستیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی در آخرین نشست خبری خود در سال 92 که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آخرین اقدامات برای آزادی مرزبانان ایرانی چه بوده است اظهار داشت: ما این ها را مانند فرزندان خود می دانیم و حسم این است که ما از خانواده آنها هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تمام فعالیتهای لازم را برای آزادی این 5مرزبان ایرانی انجام داده ایم افزود: فعالیتهای دیپلماتیک، رسانه ای و فعالیتهای مربوط به مسایل امنیتی، نظامی و انتظامی و تا آنجا که مقدور بوده انجام دادیم. مذاکرات رسمی از سوی وزارت خارجه و هم غیر رسمی برای آزادی گروگانها انجام شده است و امیدواریم مجموع این اقدامات منجر به آزادی مرزبانان ایرانی شود.

وی تصریح کرد: ابتدا حتی وجود گروگان ها را هم انکار می کردند اما الان دقیقاً آدرس ها و مشخصات را داریم و ردها را هم در مذاکرات داده ایم.

رئیس جمهور ،وزیر امور خارجه، رئیس مجلس و فرماندهان نظامی نیز هر کدام پیگیری های لازم را انجام دادند و به نظر می رسد با توجه به شرایطی که پیش می رود ما شاهد خبرهای خوش خواهیم بود.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار ما درمورد راه اندازی سامانه پیامکی برای آزادی گروگان ها و درخواست از سازمان ملل برای ورود به این قضیه گفت: ورود مجامع بین المللی به این گونه اقدامات جزو وظایف آنان است و اتفاقاتی که اینگونه رخ می دهد و بحث انسان و جان انسان درخطر است آنان که مدعی حقوق بشر هستند باید وارد ماجرا شوند اما تا امروز هیچگونه حرکت و فعالیتی از آنان احساس نکرده ایم.

46:

آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده از زبان استاندار سیستان و بلوچستان

سیاست > دیپلماسی - فارس نوشت:
استاندار سیستان و بلوچستان درباره زمان آخرین رایزنی‌ها برای آزادی سربازان ربوده شده ایرانی گفت: در سال جدید با مقامات پاکستانی در سطوح مختلف مذاکراتی صورت گرفته و این رایزنی‌ها ادامه خواهد داشت.
علی اوسط هاشمی استاندار سیستان بلوچستان درباره آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی، گفت: گفت‌وگوها با مقامات ملی و محلی در سطوح مختلف پاکستانی صورت گرفته و آنها هم قول‌هایی دادند، امیدواریم آن روز برسد که شاهد آزادی این مرزبانان باشیم.
استاندار سیستان و بلوچستان درباره زمان آخرین رایزنی‌ها برای آزادی سربازان ربوده شده ایرانی نیز گفت: از یکی دو روز بعد از عید و همچنین قبل از پایان سال ارتباطات در سطوح مختلف با مقامات وجود داشته و این رایزنی‌ها ادامه خواهد داشت.

47:


سر سربازان وطن سلامت...خبرگزاری ایسنا: از اولین ساعت بامداد دوشنبه (4 فروردین) در شبکه‌های اجتماعی غوغا، نگرانی، ابراز تأسف، تأیید و تکذیب برای خبر یک اعدام به پا شد؛ خبری که صحت آن را هیچ منبع رسمی تأیید نکرد ولی گویا برخی دوست دارند به اخبار غیررسمیِ آن دامن بزنند.

پیام توئیتری جیش‌العدل در مورد اعدام یکی از پنج سرباز ایرانی اسیر در دست این گروه تروریستی، موجی از نگرانی به راه انداخت؛ در حالی که ترجمه پیام توئیتری این گروه می‌گوید: "اجرای حکم الهی در مورد یکی از پنج سرباز ایرانی، در برابر اعدام‌ها در ایران".

مقامات رسمی ایران خبر اعدام یکی از سربازان ایرانی را تأیید نکردند. حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور و قائم مقام وزیر،‌ اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان و مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه بر سر زنده بودن هر پنج مرزبان ایرانی پافشاری کرده‌اند.

گروهک تروریستی جیش‌العدل همچنین در یک بیانیه که شب گذشته در وبلاگ این گروه به زبان فارسی منتشر شده، مدعی است که سازمان (جیش‌العدل) به هرگونه ظلم و زیادتی مخالف است و در راستای برچیدن ظلم به پا خواسته است. آنها گفته‌اند که "اعدام یک گروهبان ایرانی در واکنش به کنش‌های - رژیم - در حق فرزندان اهل سنت است و در نتیجه این گروهبان در راستای اعلام قبلی به دار آویخته شد و جسدش در قبال اجساد 50 تن از شهدای راه آزادی مبادله خواهد شد".

این سازمان روز بعد از گروگان‌گیری سربازان ایرانی در مرز پاکستان 18 بهمن‌ماه سال گذشته در توئیتر خود اعلام کرده بود که حکم این پنج سرباز گروگان ایرانی از نظر گروه جیش‌العدل اعدام است و جمهوری اسلامی را تهدید کرده بود که اگر خواسته‌های این گروه محقق نشود، این حکم را اجرا خواهد کرد. در بخش دیگری از بیانیه فارسی این گروه آمده است که "سازمان (جیش‌العدل) به رژیم هشدار می‌دهد که اگر تا ده روز دیگر (از تاریخ یکشنبه سوم فروردین) به درخواست‌ها سازمان مبنی بر آزادی سربازان اهل سنت اقدام نکنند، یک تن دیگر از سربازان را به دار خواهد آویخت".

جیش‌العدل قبلاً همواره عکس‌ها و تصاویر مستندی از اقدامات تروریستی خود منتشر می‌کرد اما خبر اعدام یکی از سربازان ایرانی در حالی اعلام شده است که در هیچ یک از رسانه‌های منتسب به این گروه هیچ تصویری از اقدامی که مدعی آن شده‌اند، منتشر نشده است.

گفته شده است که یکی از مقامات کشور که نخواست نامش فاش شود در یک گفت‌وگوی غیررسمی اعلام کرده است که "پنج سرباز ایرانی توسط دولت پاکستان تأمین امنیت می‌شوند. دولت پاکستان با این گروه به توافق رسیده است و تا زمان توافق جیش‌العدل در ایران سربازان در اختیار این گروه خواهند بود اما با تأمین امنیت نیروهای پاکستانی در منطقه‌ای مشخص در خاک پاکستان هستند و به همین دلیل هم صحبت مسئولان وزارت کشور تأیید شده است که سربازان در پاکستان نگهداری می‌شوند. با تأیید مقام‌های پاکستانی، از سلامت این پنج نفر مطمئن هستیم".

ظهر امروز برخی رسانه‌ها از قول یک منبع آگاه پاکستانی در خبری چند کلمه‌ای، شهادت یکی از سربازان به دست جیش‌العدل را تأیید کرد اما مقامات ایران همچنان اصرار دارند که سربازان ایرانی در سلامت هستند. همچنین مقامات رسمی پاکستانی و رسانه‌های دارای نفوذ خبری در این کشور از جمله رویترز و ‌آسوشیتدپرس نیز در مورد این خبر سکوت کرده‌اند.

در پی انتشار اخبار غیررسمی برخی رسانه‌ها، قائم مقام وزیر کشور و سخنگوی وزارت کشور ضمن تاکید دوباره بر صحت نداشتن خبر کشته شدن یکی از سربازان گروگان گرفته شده در پاکستان، به خبرنگار ایسنا گفت: از رسانه‌ها انتظار داریم به انتشار اخبار غیر رسمی در این باره نپردازند.

حسینعلی امیری تاکید کرد که بطور من به طور مرتب با استاندار بلوچستان پاکستان در ارتباط است و آنها نیز از طریق دولت پاکستان این موضوع را پیگیری می‌کنند و در نتیجه با تاکید بر این توصیه که "رسانه‌ها از انتشار اخبار غیررسمی پرهیز کنند"، خاطرنشان کرد: هرگونه تأیید و تکذیب در مورد این موضوع را از طریق منابع رسمی به اطلاع می‌رسانیم.

به نظر می‌رسد که تنها منبع قابل اعتماد در مورد تأیید صحت سلامت سربازان ایرانی، مقامات وزارت کشور ایران باشند و شاید بهتر باشد تا وقتی این مقامات، خبر اعدام یکی از سربازان ایرانی را تأیید نمی‌کنند با کنترل احساسات و دامن نزدن به هیاهوی تبلیغاتی گروه جیش‌العدل، از نگران کردن بیشتر خانواده‌ها، وابستگان و همه مردم چشم انتظار این سربازان ایرانی خودداری شود.

48:

ببخشید یه سوال اینکه 15نفر جوون سنی رو بی گناه کشتن جنایت نیست ولی گروگانگیری 5نفر سرباز جنایته؟؟؟عادلانه حرف بزنیم چرا 15نفرو کشتن؟بخاطر اینکه سنی هستن؟اصلا یه مدرک برای شهید کردنشون دارن؟
ای رو باید در نظر گرفت وقتی15نفر سنی رو ایران اعدام میکنه باید انتظار واکنش رو داشته باشه...اوناهم که همین طوری خونسرد نمیشینن و دست رو دست بذارن
حق ندارن از خودشون دفاع کنن؟

49:

سلام
هر دو مهم هستند...به همین دلیل عبدالمالک ریگی اعدام شد.
بمب گذاری های افراطیون در سیستان و بلوچستان غیرقابل انکار است...آن ها بدون توجه به اینکه در میان جمعیت از برادران اهل سنت حضور دارند یا شیعیان کار خودشان را می کنند.
اینکه می گویید ایران 15 سنی را اعدام کرده...سند؟....آیا به خاطر مذهبشان اعدام کرده؟

50:

نظر وزارت کشور نه اهمیتی داره و نه ارزشی
یک گروه تروریسیتی در پاسخ به اعدام یکی از اعضاش یکی از سربازان عزیز ما رو اعدام کردند
و رسما این موضوع رو هم اعلام کردند
احمقانه س اگر فکر کنیم
این تروریست ها قبل از اعدام سربازان ما میان و با قایم مقام وزارت کشور مشورت میکنن
ما امیدواریم این خبر یک بلوف باشه
لیکن با نگاهی به سابقه این گروه این امید به شدت کمرنگه

51:

من هیچ وقت حرکت این تروریست ها رو تایید نمیکنم و به شدت احساس انزجار میکنم از این موضوع
لیکن
در اینکه از این سمت به اختلافات قومی و مذهبی دامن زده میشه و به شدت نا عادلانه برخورد میشه شکی ندارم و همینطور انتقاد دارم
اعدام به خاطر مذهب تا حالا به گوشتون نخورده در این کشور ؟؟

52:

توی اخبار ساعت 2 که گزارش گرفته بودند از مرز سیستان چیزی گفته نشد
و این خبر تکذیب شده

53:

درود
کار خوبی می کنید...انسان ها همه قابل احترام هستند.
در اینکه از این سمت به اختلافات قومی و مذهبی دامن زده میشه و به شدت نا عادلانه برخورد میشه شکی ندارم و همینطور انتقاد دارم
اعدام به خاطر مذهب تا حالا به گوشتون نخورده در این کشور
وجود افراطیون را نمی شود انکار کرد...بسیار دیده می شود که به اختلافات قومی -مذهبی دامن زده می شود...حتی توهین به ملیت ها نیز مشهود است.
اینکه در کشور ما قوه قضاییه حکم به اعدام شخصی فقط به خاطر مذهبش بدهد بعید می دانم باشد.
شما سندی دارید؟

54:

این درست نمیان اجازه بگیرند ولی خبر تکذیب شده و نباید به این اخبار دامن بزنند سایتها

55:

هر وقت جوابی ندارین میگید سند...حرف مزخرفیه ...
من خودم10تا از همشهریام الان زندان هست 3تا هم قبلا اعدام کردن...سند رو هم تو سایت بی بی سی و کلمه برید ببینید ... فیلم هایی وحشتناک از جنایت سربازها تو زندان اوین هستش لینکش رو هم حتما براتون میذارم منتظر باشید...این چن سال اخیر هر هفته اگه نشنویم که چن نفر اعدام نشدن که روزمون شب نمیشه...چرا؟چون کُرد و سنی هستن؟

56:

شهادت یکی از مرزبابان ربوده شده ایرانی تایید شد

جامعه > پلیس - ایرنا نوشت:
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان خبر شهادت یکی از مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط گروهک تروریستی را تایید کرد.

علی اصغر میرشکاری روز دوشنبه گفت: بر اساس تحقیقات به عمل آمده خبر شهادت یکی از پنج مرزبان ایرانی تایید شده است.
وی افزود: ˈجمشید دانایی فرˈ تنها درجه دار از میان پنج مرزبان ربوده شده به شهادت رسیده است.
گروهک تروریستی رباینده پنج مرزبان ایرانی از منطقه مرزی جکیگور در جنوب سیستان و بلوچستان یکشنبه شب ادعا کرد که یکی از مرزبانان به نام جمشید دانایی فر را به شهادت رسانده است.
اعضای گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل 17 بهمن ماه گذشته پنج مرزبان ایرانی را در منطقه جکیگور شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان ربودند.
ˈموسی دانایی فرˈ برادر کوچکتر مرزبان جمشید دانایی فر گفت: جمشید دانایی فر متولد 1366 محمد آباد سیستان و دارای مدرک دیپلم است که از سه سال پیش در مرزبانی مشغول به خدمت شده است.
وی افزود: جمشید دوسال پیش ازدواج کرده و نخستین فرزندش 10 روزه است و هنوز پدر و فرزند، یکدیگر را ندیده اند.

57:

این خبر رو سایت خبر انلاین ساعتی پیش به نقل از خبرگزاری رسمی ایران"ایرنا" منتشر کرده....
سایت فرارو هم این خبر رو منتشر کرده....
////
دقیقا ساعت 6 عصر این خبر منتشر شده....

58:

گروهک جیش العدل هیچ وقت کسی را الکی نمی رباید و به قتل هم نمی رساند
مگر زمانی که دولت شریف ایران به اهل سنت ستمی روا دارد یا از اهل سنت کسی را اعدام کنند.
جیش العدل حامی اهل سنت ایران است

59:

فرض صحت گفته شما که حکومت ایران به سنی ها ستم میکنه و فرق بین ملت ایران بگذاره

حتی شما پاسخ ستم رو با جنایت بدی هم جنایتکاری

60:

بعید میدونم بخاطر اینکه کسی چون سنی مذهب هست اعدام بشه ....اهل سنت هم جزء ی از ایران هستند ...یکی دو نفر هم نستند...که میگویید اعدام می کنند...

61:

چرا فرض میکنی دوست عزیز عالم وادم میدونند که دولت ایران به اهل سنت ستم میکنه.
به نظر شما چرا این گروها به وجود آمدند؟؟؟
علتش چیه؟؟؟

62:

به نظر شما اگر گروهی از جایی پول دریافت نکنه میتونه ادامه بده؟
یا باید قاچاق مخدر بکنه
یا باید کشوری بهش کمک کنه
یا افراد بسیار پولداری
خب پیداست اینها از جایی تغذیه میشوند که احتمال زیاد هم دست عربستان سعودی در کاره

63:

شما جواب ندادید که چرا این گروها بوجود آمدند؟
جوابش که خیلی آسونه زمانی که دولت ایران بر اهل سنت ستم میکنه باید همچین گروها بوجود بیاد
الان هم فرقی نمیکنه که از کجا حمایت میشند فقط مهم اینه که از اهل سنت دفاع میکنه.
جواب مشت را باید با مشت بدی

64:

این هم از سنت پیامبر اسلام هست...؟؟؟یا من در اوردی ست...برای بد نام کردن اسلام؟

65:

فرض حقانیت این گروه هم با کشتار افراد بیگناه شما قهرمان نمیشید بلکه منفور میشوید

و قرار نیست هر گروهی بوجود اید دال بر حقانیت انها باشد
از این گروهها بسیار در طول تاریخ بوجود امده اند و از بین رفته اند

و چطور قبول دارید کشوری که دشمن ماست از گروهی حمایت کند تا هم وطنان شما رو بکشند؟

66:

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تایید کرده است که یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده توسط گروه "جیش العدل" کشته شده است

67:


خبر شهادت یکی از مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط تروریست های جیش‌العدل تایید شد. جمشید دانایی فر ، متولد 1366 ، حالا شد «شهید جمشید دانایی فر» بدون این که هرگز فرزند ده روزه اش را که هنوز هیچ نامی ندارد ببیند. — ‏با ‏شهید جمشید دانایی فر‏.‏


گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان68:

خون هیچ بی گناهی پایمال نمیشه...

69:

دولت ایران چقدر بی غیرته که عکس العملی نشون نمیده و میذاره ایرانی ها راحت کشته بشن.
اخبار هم در حد 15 ثانیه فقط به این موضوع اشاره کرد.
به جاش نیم ساعتی در مورد سوریه خراب شده و لاذقیه صحبت کرد.
بی غیرتا.هم خودشون هم طرفداراش.

70:

دولت ایران فقط عمرش تعریف بوده

سرباز بی گناه رو کشتن و هنوز هیچ عکس العملی نکردند

اسرایئل بخاطر دوتا سرباز لبنان رو 22 روز بمباران کرد

71:

ماجراي شاليت رو هم به خاطر داريم!

مرزبانها در مرزها امنيت ندارند!!

72:

میشه
همیشه هم میشه
در طول تاریخ بیگناهان زیادی کشته شدن و خونشونم لگد مال شده

73:

اگه مرزبان ما اسرائیلی بود شهید نمیشد!
گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان

گروه فلسطینی حماس در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۰۶ یک مرزبان اسرائیلی به نام گیلعاد شلیط را از پست مرزی بین اسرائیل و غزه ربود. از لحظه ربوده شدن این سرباز اسرائیلی، دولت این کشور تلاش‌های گسترده‌ای را برای آزادی او آغاز کرد که هیچکدام نتیجه ملموسی در بر نداشت.

در تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۰۹ میلادی، دولت اسرائیل در ازای دریافت یک فیلم یک دقیقه‌ای که نشان می‌داد این مرزبان اسرائیلی زنده است، ۲۰ زندانی فلسطینی را آزاد کرد.

پس از چندین عملیات ناموفق نظامی و تلاش‌های دیپلماتیک فراوان، نهایتا بعد از پنج سال اسرائیل توانست از طریق مذاکره با گروه حماس این سرباز را آزاد کند. در تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۱۱ طبق توافق‌های انجام شده اسرائیل با حماس، گیلعاد شلیط به کشورش بازگشت و در مقابل آزادی او، دولت اسرائیل ۱۰۲۷ زندانی فلسطینی را آزاد کرد.

به گفته دولت اسرائیل بسیاری از زندانیان آزاد شده فلسطینی متهم به قتل و انجام حملات تروریستی بودند و در مجموع، مسئولیت کشته شدن ۵۶۹ نفر از شهروندان اسرائیل را در حملات مختلف بر عهده داشتند.

74:

موضوع توهین به عثمان و عمر و... نیست. موضوع چیز دیگریست

در فبال آزادی سرباز ها خواهان آزادی 300 زندانی شده اند
اما دولت ایران کفته با جیش العدل وارد مذاکره نمی شویم!!
ظاهرا جان سربازان هیچ اهمیتی ندارد.
متاسفانه امروز یکی از سربازها کشته شد.

75:

سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ایران :
خطاب به فرمانده جیش العدل :اگر تار مویی از سر سربازان مقدس این خاک کم شود گروه شناسایی نیروی زمینی ارتش "گرای" محل های احتمالی گروهک را تعیین سپس منطقه را با خاک یکسان خواهند کرد !
پایگاه یکم شکاری نیروی هوایی
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۰

76:


شما هم از آب گل آلود ماهی بگیرید و علیه اهل تسنن تبلیغ کنید. اختلافات را دامن بزنید. آنقدر دامن بزنید که کار به بمبگذاری بکشد. مثل اعراب عراق!!

سنی های تندرو به خون شیعه تشنه اند. شیعه های تند رو هم به خون سنی تشنه اند. هردو سخت در اشتباهند.

تا وقتی که در ایران آزادی ادیان و برابری ادیان نداشته باشیم وضع به همین منوال است و بدتر هم می شود.

77:

بدبختانه یکی از سربازان کشته شد.
ایران هم هیچ واکنشی نداده جز حرف و رجز مفت.
مقامات حتی حاضر به مذاکره نشدند.


گیریم مقامات وطن دوست!! بیست یا سی نفر از جیش العدل را دستگیر و محاکمه کنند. آیا سرباز کشته شده زنده می شود؟ خانواده ی مصیبت دیده و داغدارش پسرشان را دوباره می بینند؟!!
مقامات اگر عقل و عرضه داشتند باید کاری می کردند که سربازان صحیح و سالم به آغوش خانواده هایشان باز گردند.

78:

اگه توی دوره آموزشی سربازی، یه خورده فنون رزمی به این بنده خداها نشان میدادند، به این راحتی ها اسیر نمیشدند

ما رفتیم خدمت، جای آموزش فنون رزمی و نظامی، بهمون رژه یاد میدن! یکی نیست بگه آخه اگه بهمون حمله کردن، باید بریم جلوشون رژه برگزار کنیم؟!
حداقل یه ذره هم هنرهای رزمی آموزش بدید که توی جنگهای تن به تن بدردمون بخوره

79:

افسوس،افسوس

80:

پس چرا هیچ کاری نمیکنند نشستند پشت میز و فقط خبر هارو تکذیب و تایید میکنند واقعا نمبدونم چی بگم
حتی اطلاع رسانی رو هم بلد نیستند فقط شعار و حرف

81:

شهادت مرزبان ایرانی تائید شد

خبرگزاری مهر: حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره شهادت یکی از مرزبانان ایرانی گفت: مقامات محلی خبر شهادت مرزبان ربوده شده ایرانی توسط گروهک تروریستی جیش‌‌العدل را تأیید کردند.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: اما خبر مطمئنی که بشود تائید کرد وجود ندارد و در حد همین خبر است.

سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این به این سوال که مقامات محلی چه کسی هستند، گفت: مقامات محلی داخلی نه؛ مقامات پاکستانی.

این خبر در حالی است که روح الله جمعه ای رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هیچ منبع موثقی خبر را تائید و یا حتی تکذیب نکرده است.

وی در واکنش به تائید این خبر توسط معاون سیاسی امنیتی سیستان و بلوچستان گفت: اظهارنظر وی بر اساس اطلاعاتی بوده است که از رسانه ها دریافت کرده است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با بیان اینکه پیگیری های وزارت کشور در خصوص وضعیت مرزیانان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: تا کنون از هیچ منبعی موثقی چنین خبری مبنی بر شهادت یکی از مرزیانان گروگان گرفته شده ایرانی دریافت نشده است.

به گزارش مهر، پیش از این علی اصغر میرشکاری معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در گفت‌وگویی خبر شهادت جمشید دانایی فر توسط گروهک تروریستی را تایید کرده بود.

بنابراین گزارش شب گذشته گروهک تروریستی جیش العدل در بیانیه‌ای در وبلاگ خود مدعی شد جمشید دانایی فر یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده را به شهادت رسانده است. این گروه 10 روز برای برآورده شدن خواسته‌های خود مبنی بر آزادی برخی تروریست‌ها، به مسئولان مهلت داد و مدعی شد در غیر این صورت یکی دیگر از گروگان‌ها را به شهادت خواهد رساند.

همچنین علی عبداللهی معاون سیاسی امنیتی وزارت کشور نیز ضمن رد این خبر گفت: هیچ منبع رسمی خبر اخیر درباره مرزبان به گروگان گرفته شده را تایید نکرده است.

وی درباره اینکه آیا مقامات پاکستان صحت خبر شهادت یکی از مرزبانان را تائید کرده است و یا خیر، گفت: مقامات پاکستانی نیز این خبر را تائید نکردند.

معاون امنیتی وزیر کشور در ادامه تاکید کرد: رسانه‌ها از انتشار اخبار غیر رسمی از منابع ناشناس و ضد انقلاب خودداری کنند و اجازه ندهند دشمنان ایام سال نو را به کام ملت تلخ کنند.

82:

سلام
جواب که دادیم...
سند خواستن حرف مزخرفیه؟! دست شما درد نکنه!

من خودم10تا از همشهریام الان زندان هست 3تا هم قبلا اعدام کردن...
اولا به خاطر مذهبشون زندانن؟ثانیا به خاطر مذهبشون اعدام شدن؟
اسم با عکس یکیشونو بدید...

سند رو هم تو سایت بی بی سی و کلمه برید ببینید
دیگه سایت معتبر دیگه ای نبود؟!

فیلم هایی وحشتناک از جنایت سربازها تو زندان اوین هستش لینکش رو هم حتما براتون میذارم منتظر باشید...
جدی؟...فیلمشون پخش شده؟!!
با پ.خ بفرستید ببینم.

این چن سال اخیر هر هفته اگه نشنویم که چن نفر اعدام نشدن که روزمون شب نمیشه...چرا؟چون کُرد و سنی هستن؟
لابد از شبکه کلمه ی طیبه؟!!
به هر حال تا سند ندید کسی باور نمی کنه...این یک
دو اینکه...چرا اینجا مطرح می کنید...سایت قوه قضاییه برید شکایت کنید...مارو هم بی خبر نذارید.

83:

گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان

84:

اولا با دقت حرف بزنید نمیرم تو سایت ایران براتون سند چون هیچ سایتی نیس...چه دولتی میاد ضد خودش تو رسانه ها حرف بنویسه در ضمن گفتم لینکو میارم براتون...
گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان

اینا چن تا تصویرن اگه باز نشد برید لینک زیر:
https://www.google.com/search?q=%D8%...21%3B600%3B340

فیلم رو هم براتون میارم مطمئن باشید

85:


نوشته اصلي بوسيله zhin2012 نمايش نوشته ها
ببخشید یه سوال اینکه 15نفر جوون سنی رو بی گناه کشتن جنایت نیست ولی گروگانگیری 5نفر سرباز جنایته؟؟؟عادلانه حرف بزنیم چرا 15نفرو کشتن؟بخاطر اینکه سنی هستن؟اصلا یه مدرک برای شهید کردنشون دارن؟
ای رو باید در نظر گرفت وقتی15نفر سنی رو ایران اعدام میکنه باید انتظار واکنش رو داشته باشه...اوناهم که همین طوری خونسرد نمیشینن و دست رو دست بذارن
حق ندارن از خودشون دفاع کنن؟
آخه مسئله اینجاست که اینها از شیعه ها هم اعدام میکنند! ولی هیچ وقت ما مثل شما مذهبی به قضیه نگاه نمیکنیم
چون اونهایی که اعدام میشن، قاتل بودند و دارن قصاص میشن

اینکه جوانهای سنی ای که اعدام شده اند، بی گناه بودند یا نه را خدا میدانه، ولی شما را اگر به حال خود رها کنند، ایران را تبدیل به سوریه خواهید کرد، چون به هیچ وجه از جنایت کردن ابا ندارید!

واکنشهایتان هم نشان دهنده راهتانه
اون از عبدالمالک ریگیتان که مردم بی گناه را قتل عام میکرد و اینهم از این دزدان بی همه چیز که سربازان(و کسانی که دارند دوره خدمتشان را میگذرانند) بی گناه این مملکت را دزدیده و میکشند! و شما هم کشته شدن و دزدیده شدن را حقشان میدانید! در پاسخ به اشتباهاتی که شاید یک بنده خدای دیگر در حقتان روا کرده!

این است تفکر شما

که به خاطرش راحت دست به قتل عام بی گناهان میزنید....

و با اینحال، بازهم انتظار دارید، احترامتان را نگه داشته و هیچکدامتان را به چوبه دار نسپارند!
از کجا معلوم کسانی که اعدام شدند، مانند وهابی های سوریه کشته شدن را حتی حق اطفال بی گناه شیعیان نیز نمیدانسته اند، و به خاطر بمب گذاریهایشان دستگیر و اعدام نشده اند؟؟؟؟؟

86:

دوست عزيز اين كه كسي اعدام ميشه بخاطر كرد بودن و سني بودنش است يه حرف كاملا غلطه. ما قبل از اينكه مذهب و شهر را ملاك قرار بديم يك ايراني هستيم اما اينكه هم وطن سني و كرد شيطنت دارن قابل انكار نيست. و البته در اقليت هستند و بايد تابع اكثريت و دين رسمي ايران باشند كه ميخواهند نباشند و ادعاي استقلال دارند كه براي يك دولت و كشور قابل پديرش نيست. البته در كشورهاي سني نشين هم چندان خوش رفتاري با شيعيان ميشه نمونه بارزش عربستان.

87:

سني هاي ايراني بايد متوجه اين موضوع بشوند كه دين رسمي ايران تشيع است

88:

خانم محترم در لینکی که ارائه دادید نام چند نفر بود و همکارانشان که شامل:
کاوه شریفی , حامد احمدی , کمال ملایی , جهانگیر و جمشید دهقانی , لقمان امینی , طالب ملکی, ادریس نعمتی , مختار رحیمی , امجد پیوند , شاه‌نظری و ... هست.
اولا خودشان در شبکه ی استانی کردستان (اگر دیده باشید) اعتراف کرده اند که در ترور ماموستا برهان عالی امام جمعه مسجد شهرک بهاران سنندج و ماموستا محمد شیخ‌الاسلام نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری و ترور چند پلیس و انسان معمولی دیگر عامل بوده اند.

کاوه شریفی فرمانده تیم تروریستی توحید که هدایت عملیات ترور شخصیت‌های مذهبی کردستان را شکل می‌داد .
او در برنامه ی زنده ی سیمای کردستان گفت:
"یکی از هم‌دسته‌ها پیشنهاد داد حالا که ترورها را شروع کرده‌ایم ماموستا برهان عالی را هم بکشیم، من هم قبول کردم و برای یکی از افراد گروه اسلحه‌ای تهیه کرده و به او گفتم که محل زندگی برهان عالی را پیدا کند اما او رفت و وی را به قتل رساند. البته به کمک شخص دیگری این کار را انجام داد. به این صورت که آن شخص با پرسش یک سؤال شرعی ماموستا برهان عالی را مشغول می‌کند و دیگری در فرصت مناسب به سوی او تیراندازی می‌کند و سپس متواری می‌شوند."

لقمان امینی در اعترافاتش می‌گوید: "کشتن ماموستا شیخ‌الاسلام را کار خیر می‌دانستم، چراکه به ما گفته بودند وی یکی از سران کفار است و موجب گوشه نشینی اهل سنت شده است. در مسجد کمین کردم تا ماموستا و خادم مسجد بیرون آمدند، از پشت سر به آنها نزدیک شده و مرحوم شیخ‌الاسلام را صدا زدم. به محض اینکه رویش را به سمت من برگرداند با اسلحه‌ای که از قبل اماده کرده بودم به سمت او شلیک کردم. می‌خواستم در جمع کردن خیرات(!) از بقیه پیشی بگیرم."

اگر حرف هایشان تا اینجا برای شما منطقی ست از اینجا به بعد را بنده نمی توانم تحمل کنم!

لقمان امینی می‌گوید: "ما کفار را می‌کشیم، اما اگر به اشتباه مسلمانی هم کشته شد برای ما عذر است و برای او اجر."

حال جنجال به پا کرده اند(در فیسبوک و ...) که برادران سنی مذهب ما را نکشید!!!
آن ها خود اعتراف کرده اند که تکفیری هستند و عقایدشان را خودشان با اجتهادی که داشته اند از منابع دینی بیرون می کشیدند!!!
عالم اهل سنت 50 سال وقتشو میذاره که مجتهد بشه اونوقت حضرت آقا خودشون در عرض چند سال مجتهد جامع الشرایط می شوند و حکم تکفیر می دهند!!!
نصیحتی را نیز با پ.خ به عرضتان خواهم رساند.

والسلام علی من اتبع الهدی

89:

عبدالرضا رحمانی فضلی٬ وزیر کشور همزمان با انتشار خبری مبنی بر کشته شدن یکی از پنچ مرزبان ایران از سوی «جیش‌العدل» گفته «امنیت ابراهیم‌وار» مردم ایران مدیون علی خامنه‌ای است.
به گزارش روز دوشنبه (چهارم فرودین) سایت پلیس٬ آقای رحمانی‌ فضلی این مطلب را در جمع فرماندهان انتظامی استان خراسان شمالی بیان کرده است.
وی گفته «کشور عزیزمان ایران، ابراهیم‌وار در گلستان است که این شرایط را مدیون رهبر معظم انقلاب و سپس نیروهای انتظامی و نظامی که شبانه روز تلاش می‌کنند، هستیم.»


این حرف یعنی چی ؟

90:

چه مث بلبل هم اعتراف کردند

خصوصیت شما اینه
همیشه سند و مدرک میخواید منتهی این سند و مدرک یا باید از سمت فارس نیوز باشه یا وزارت اطلاعات

91:

یعنی چی ؟ یعنی تو ایران شیعه اقلیت ها حق زندگی ندارن !
خیلی جالبه اینجوریه حج رو تعطیل کنید دیگه عربستان هم برای وهابی و سلفی هست
والا

92:

گیـرم گلاب نـاب شما اصل قمصر است
اما چـه سود ، حاصل گلهای پرپر است

گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در تلافی توهین به عثمان

+ سربازی که از سرزمینش دفـاع میکرد ؛
سرزمینش از " او " دفاع نکرد !

این یک ژست احساسی ، عاطفی و یا ادای همدردی نیست .
متاسفانه این سال ها و این روزهــا بیش از گذشته این کلمه رو میشنویم : متاسفانه ! ..
امیـــد که امثال این تاسف خوردن های بی نتیجه و یا این شهادت های اجباری برای همیشـه رخت بر ببنده .
امیـــد ... اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


شهدای میهن را مصادره نکنید !!
ترکها، مهاجرانی از مغولستان
آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟
امروز در تاریخ
تحريف هاي تاريخي انجام شده در مورد اسكندر و فتوحات او ( دروغ 2300 ساله )
ریشه مردم ترک

چرا ما که ایرانی هستیم ،نامهای عربی داریم؟؟!!!
چرا باید نژاد پرست باشیم؟
ایرانیان عزیز کدام آرم و نماد را برای پرچمشون مناسب تر میدانند؟
بخش دوم- جعل و تحریف اسناد تاریخی بر ضد کوروش بزرگ توسط غیاث آبادی
کورش کبیر
اسکندر در تاریخ و ادبیات ایران
*