تهديد ناوهاي امريكايي در خليج فارس توسط نيروي دريايي سپاه x

تهديد ناوهاي امريكايي در خليج فارس توسط نيروي دريايي سپاهنیروی نظامی را کنار بگذاریم تا پیشرفت کنیم!/ در سال ۹۶ به انقلاب انتخاباتی نیازمندیم
اظهارات منفی حسن عباسی درباره ارتش
حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد
گامبیا جمهوری اسلامی شد !
حسن عباسی بازداشت شد
نتانیاهو:اصلاح طلبان سرمایه اسرائیل هستند!!؟؟

طرح امنیت اجتمایی و مبارزه با بد حجابی
برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
يهوديت و صهيونيسم
تاثيرات مثبت يا منفي طرح هدفمند كردن يارانه ها
ستاد انتخاباتی دکتر سعید جلیلی
حمایت از ما | مشهدهاست
`

تهديد ناوهاي امريكايي در خليج فارس توسط نيروي دريايي سپاه
تهديد ناوهاي امريكايي در خليج فارس توسط نيروي دريايي سپاه!!!!!!!!
منابع ارتش آمريكا ادعا كردند: پنج قايق ايراني يكشنبه‌شب در تنگه هرمز به اذيت و آزار سه كشتي جنگي نيروي دريايي آمريكا مبادرت ورزيدند و پيام‌هاي تهديد‌آميز ارسال كردند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، «سي‏.‏ان‏.‏ان» دقايقي پيش (عصر دوشنبه) در خبري فوري از تهديد نظامي چند فروند قايق نظامي ايران عليه ناوهاي آمريكايي در تنگه هرمز «خليج فارس» خبر داد‏.
بر پايه اين گزارش، ‏هيچ گلوله‌اي در اين حادثه شليك نشد، اما مقامات آمريكايي ادعا كردند كه قايق‌هاي ايراني كه تصور مي‌شود به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تعلق دارند، براي شليك گلوله آماده بودند.

بنا بر اين گزارش پنج قايق متعلق به سپاه پاسداران، سه ناو آمريكايي را در تنگه هرمز، اواخر روزگذشته (يكشنبه) مورد تهديد و تحريك نظامي قرار دادند‏.‏

01-07-2008


1:

حتی خود Cnn هم گذارش پنتاگون رو تایید نکرده.
البته بنده شنیدم که Cnn گذارش پناگون رو کذب خوانده و اظهار داشته صداگذاری ها ساختگی بودند.
جمهوری اسلامی هم توضیحاتی در این زمینه داد که امروز از سیما پخش شد.

2:

والا تا اونجا که voa گفت و ما شنیدیم این پنج تا قایق مال سپاه پاشداران بوده و کشتی های امریکایی رو تهدید به انفجار کردن اما بعد از اینکه کشتی های امریکایی به حالت اماده باش در امدن اونها هم گریختند و یه سری اشیا به داخل آب انداخته اند.
حالا دیگه صحتش رو نمی دونیم ولی خوب از این سپاهی های بلانسبت احمق هر کاری بر میاد.

3:

خیر. صحت ندارد.
آنها نام ناو را سوال کردند و از ناو هم پاسخ گرفتند و سپس رفته اند.
اما آنها از این جریان فیلم گرفتند و صدا گذاری کردند که توسط خود Cnn هم تکذیب شد. (تهدید ایرانی ها نسبت به آمریکایی ها)

پرسیدن نام کشتی، ناو و حتی قایق در آن منطقه طبیعی است و حتی خود ناوگان آمریکا این کار را در مرزهای آبی ما هم با ایرانیان انجام میدهد.

4:

خب اصلا" امریکا که کشورش اون طرف دنیاست، توی خلیج فارس چکار داره؟؟؟؟؟؟
یکی نباید اعتراض کنه بهش؟؟؟

5:

خوب خلیج فارس که تماما مال ایران نیست کشورهای همسایه و عرب هم اطراف آن وجود دارد که همگی از دوستان امریکا هستند.

6:

منم منظورم این نبود
اما امریکا توی خلیج فارس دنبال چی میگرده؟
وقتی همه ی دنیا میدونن با ایران چه رابطه ای داره!
مث این می مونه که بریم پایگاه نظامی درست کنیم جایی که نزدیک امریکاست!
اونوقت مارو بیچاره نمیکنن؟؟؟؟
همه چی خوبه اما فقط واسه امریکا؟

7:

اولا خلیج فارس یه دریای بین المللیه و تمامی 200 کشور دنیا حق حضور در ان را دارند و ایران یا عربستان یا بقیه کشورهای ساحلی ان هیچ حقی جز حدود12 مایل ساحلی که جز خاک کشور محسوب میشود بر ان ندارند در ثانی حتی اگر گیریم فقط کشورهای حاشیه دریا بر ان تسلط داشته باشند یعنی ایران و 5-6 کشور عربی دیگر الان امریکا اداره کننده عراق و میشه به عبارت دیگه گفت عراق ایالتی از ایالات امریکا است پس امریکا نیز همانند ایران و عربستان و کویت و امارات و .... حق ساحلی و همسایگی بر خلیج فارس را دارد
و اما قانون دریاها : طبق قاعده بینکر شوک در سال 1702 تیررس گلوله توپ یعنی 5 کیلومتر از ساحل حد نهایی دریای سرزمینی بود اما با پیشرفت توپ ها این قانون زیر سوال رفت تا طبق کنفرانس تدوین حقوق بین الملل لاهه در سال 1930 و کنفرانس های حقوق دریایی ژنو به سالهای 1958 و 1960 در مورد حد نهایی دریای سرزمینی بین 3 تا 12 مایل دریایی بود بالاخره طبق ماده 3 کنفرانس حقوق دریاهای سال 1982 مسافت دریای سرزمینی حداکثر تا 12 مایل پیش بینی شد که از خط مبدا دریای سرزمینی محاسبه میشود و طبق قانون اصلاحی تعین حدود ابهای ساحلی 1338 عرض دریای ساحلی ایران از مبدا ابهای مزبور 12 مایل دریایی میباشد .
پس ملاحظه میکنید که طبق تمامی قوانین داخلی و بین المللی دریاها برای تمام کشورها بوده و تنها تا 12 مایل از دریا مربوط به کشور ساحل است پس کشتی ایرانی نه حقی برای سوال از کشتی امریکایی دارد و نه کسی حق اعتراض به امریکا یا کشور دیگری برای حضور در خلیج فارس را دارد

8:

یعنی چی نام ناو را سوال کردند؟
مثلا گفتن شما کجایی هستید انها هم گفتن ما ماله امریکاییم انها هم گفتن دمتون گرم و برگشتن؟

9:

یعنی میفرمایید اگر کشوری با تجهیزات نظامی خودش رو به یک خلیج یا دریایی برسونه و در شعاع 12 مایلی، به سمت اون کشور، به حال آماده باش قرار بگیره، کسی حق اعتراض نداره؟
با این تفاسیر نقاطی از هر خلیج یا دریایی، مناطق بی صاحب(!) محسوب میشن!!

دوما برای اداره ی عراق توسط امریکا.. این هم یک نمونه ی دیگه از پررویی امریکا.. خب امریکا توی عراق چی میخواد بعد از 2-3 سال؟ بازم کسی نباید اعتراض کنه؟
امریکا توی افغانستان چی میخواد؟
توی خلیج فارس دنبال چیه؟
استدلالتم در مورد اینکه امریکا کنترل کننده ی عراقه پس سهم میبره از خلیج فارس خیلی بانمک بود! من اگه لباس تو رو بی اجازه (یا با اجازه!) از توی کمدت بردارم، میشم صاحب لباس تو و حقی ازش دارم؟؟10:

بله هیچ مشکلی نداره دریاها نیز همانطور که گفتیم همانند خاک هستند با این تفاوت که هر کشور فقط 12 مایل در دریای ساحلش حق دارد و بقیه بین المللی و به اصطلاحی که گفته میشود دریای ازاد هستند یعنی هر کشوری میتونه در هر نقطه ای از ان کشتیرانی کنه یا کشتی نظامی نگه داره و .... و کشور مقابل تنها میتونه خودش را به حالت دفاعی دربیاره و حق نداره با این توجیه که مثلا کشتی جنگی امریکا در خلیج فارس است به اون حمله کنه در ضمن باید عرض کنم در خاک نیز چنین است مثلا ایران نیروهایش را در مرز عراق یا افغانستان به حالت اماده باش و جنگی نگه دارد کسی نمیتواند به صرف این اماده باش ادعا نماید که ایران قصد حمله دارد
بی صاحاب نیست بلکه همانطوری که اعلام کردیم دارای قوانین بین المللی کامل در هر زمینه ای است که کل کشورها نیز ان قوانین را امضا کرده اند ولی اینکه گفتیم هر کشوری ازاد است راجع به رفت و امد بود که هیچ کشوری حق اعتراض به کشتیرانی کشور دیگری در ابهای ازاد ندارد
در مورد امریکا نیز اگر بخواهیم بحث کنیم که در عراق یا افغانستان یا .... چی میخواهد نیاز به یک سایت یا کل اینترنت است و نمیشه در یک پست یا تایپیک پاسخ داد ولی به هر روی روزی ایران و یونان و روم حاکمان جهان بودند و به هر جا خواسته حمله می کردند - روزی این کار به دست اعراب افتاد تا به همه جا لشکر کشی کنند - روزی هلند و اسپانیا و انگلیس و فرانسه و .... پرچمدار این کار بودند و امروز نیز امریکا این امر را بر عهده دارد و حالا خوب یا بد این کار را کرده و کشورهایی اعم از افغانستان (البته افغانستان تحت توافق بین المللی و نیروهای ناتو و بقیه کشورها بود) و عراق را تصرف کرده است و حالا ما چه بخواهیم چه نخواهیم چه شعار دهیم جه فحش و .... کل دنیا امریکا را اداره کننده و مسئول مسائل عراق میدانند پس حق خلیج فارس و بقیه موارد عراق نیز در این شرایط به امریکا تفویض میشود
بابا این یه قانون جهانیه کل کشورها هم امضاش کردن از جمله ایران و اصلا ربطی به امریکا و .... نداره و نیازی نیست امریکا در خلیج فارس دنبال چیزی بگردد که اگر قرار بر این باشد باید انها هم جلوی کشتی های نفت کش ایران را گرفته و جلوی هر گونه صادرات و واردات ایران را بگیرند که مثلا کشتی ایران در بندر شانگهای چین یا هامبورگ المان چیکار میکنه ؟؟؟ خب دریا برای رفت و امد کشتی هاست و برای اینکه مشکلی در تجارت و بازرگانی پیش نیاد همه کشورها جمع شدن و تصویب کردن که کسی به کار کشتیهای دیگران مگر در ان 12 مایل خود نداشته باشد
مثال تو با نمک تر از مثال من بود چون در اینجا دیگر تویی نیست حکومت صدام بود و امروز حکومت امریکا است و در ضمن حتی ان مثال پیراهن نیز صادق نمیباشد چون ما بحث مسولیت و استفاده رو کردیم یعنی پیراهن شما اگر دست کسی دیگر باشد اولا مسئولیت تمیز نگه داشتنش با اوست در ثانی حق استفاده از جیبش هم با اوست و اینجا نیز چون به هر حال با هر طریقی اعم از خوب یا بد اداره عراق دست امریکاست پس اولا مسئولیت مناطق عراقی اعم از خلیج فارس به امریکا منتقل میشه در ثانی حق استفاده از حقوق عراقی نیز به امریکا منتقل میشه

11:

اولا کسی برنگشته.
ولی خوب آره تقریبا همینجوریه.
احتمالا شما سربازی نرفتی و از قوانین نظامی اطلاع نداری.
اگر رفتی بگو تا بدون با کی دارم حرف میزنم و اگر نرفتی هم زیاد بهش فکر نکن.

12:

اونوریها میگن ما تو ابهای بین المللی بودیم و داشتیم حموم افتاب میگرفتیم چنتا قایق سپاه پاسداران اومد و با تجهیزات مسلح شده مارو سین جیم کرد اینوریا میگن اونها در حال عبور از کنار مرزهای ابهای ایران بود که چند فروند قایق سپاه پاسداران که در حال گشت زنی برای تنگه بود ااز اون ناوها خواست هویتشون رو اعلام کنند اونها هم اعلام کردند و به مسیرشون ادامه دادند و کار به کشیدن گلنگدن نرسید !!! انوریها که یک تیکه فیلم درپیت تابلو هم پخش کردن الله اعلم ! نه اینوریها رو میشه رو حرفشون بخاطر مسائل شدید امنیتی و اطلاعات طبقه بندی شده محرمانه حساب کرد نه انوریها رو بخاطر عناد و جنگ روانی که با ایران دارن روزی هزاران بار در نقاط مرزی این اتفاق میفته روی یکیش حالا کلید کردن انقدر دیگه حساسیت نداره اینجا کسی یقه خودش رو جر بده !

13:

این جماعت اگر یکم اهل فیلم دیدن بودند هم اینقدر سوال براشون پیش نمی آمد. تو خیلی از فیلمهای ما به این نکته اشاره شده، نمونش موج مرده ساخته حاتمی کیا.

14:

موج مرده رو خیلی میدوستم !

15:

رابرت گيتس: حادثه پيش آمده در خليج فارس نگران کننده است

8 ژانویه 2008 رابرت گيتس، وزير دفاع آمريکا می گويد حادثه پيش آمده ميان قايق های تندروی ايرانی و ناوهايی آمريکايی در خليج فارس نگران کننده است و بايد جدی گرفته شود.
آقای گيتس به خبرنگاران گفت که بهتر است مقامات ايرانی، با قبول مسووليت، بگويند که اين حادثه ديگر تکرار نخواهد شد.
مقامات آمريکايی می گويند روز يکشنبه، (پريروز) سه ناو آمريکايی در حال گذار از تنگه هرمز و در آب های بين المللی بودند که پنج قايق تندروی ايرانی به آنها نزديک شدند. گفته شده که اين قايقها، متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بوده است.
محمد علی حسينی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، اين حادثه را امری عادی خوانده و گفته که اين قبيل حوادث اتفاق می افتد و پس از شناسايی، حل و فصل می شود.
خبرگزاری دولتی ايرنا، طرح اين مسئله در رسانه ها را، جنجال تبليغاتی در آستانه سفر بوش به خاورميانه خوانده است.

16:

ایرانی ها میخواستن خودی نشون بدن ، آمریکائیها هم بدجوری از این قایقهای تندرو حساب میبرند. تجربه نشون داده که ناوهای آمریکا در مقابل این قایقهای تندرو آسیب پذیر هستند مثل قضیه یمن و غرق شدن یک ناو آمریکایی به علت برخورد یک قایق تندرو انتحاری با آن. البته آمریکا هم در مقابل اینطور شیوه های جنگی ثابت کرده که به بدترین شکل ممکن جواب میده ، حمله اتمی به ژاپن یک علت اصلیش عملیات کامیکازه خلبانان ژاپنی بود که بیشترین صدمه رو به نیروی دریایی آمریکا و ناوگان آن وارد کرده بودند.

17:دو فروند هواپيمای شکاری که از ناو هواپيمابر ترومن در آب های خليج فارس برخاسته بودند، پس از برخورد با يکديگر در آسمان منهدم شدند.
خلبانان اين دو هواپيما پيش از حادثه از هواپيما خارج شده و جان سالم به در برده اند.
يک مقام رسمی وزارت دفاع آمريکا، پنتاگون، که نخواست نامش فاش شود، به خبرگزاری ها گفت که هيچ ارتباطی بين اين حادثه و رويدادی که بين قايق های ايرانی و ناوهای جنگی آمريکا در تنگه هرمز رخ داده، وجود ندارد.

18:

اين خبر مشخصه كه خالي بندي ساختگيه !
آخه با 4 تا قايق ميرن 2 تا ناو رو تهديد ميكنن !
هر چند از اين وريا هم خوشم نمياد ولي ديگه اينا هم خيلي تابلو هستن !

19:

بله آقای آرش من هم به گونه ای با شما موافقم.

20:

دوستان در ابتدا بايد عرض كنم كه خليج فارس خليج ايراني است و مسلما هر كشتي جنگي و ناوي كه در آن حضور يابد ايران حق قانوني در كنترل آن مي تواند داشته باشد .
در ضمن به قول دوستمان هيچ دليلي مبني بر وجود اين ناوها در منطقه ايراني خليج فارس وجود ندارد .اشغال عراق مگر توجيه بر ادامه حضور اين نيروها مي تواند باشد
خليج فار س يك درياي ايراني است و هر تحركي در آن مي بايست زير نظر ايران باشد
اما اين كنترل مي بايست از سوي يك دولت ملي شكل گيرد دولتي كه بنيان هاي آ» بر پايه ملت استوار شده باشد
اما مشكل در اينجاست كه حاكميت فرقه اي بدليل عمكلردهاي غلط قبلي در اين عملكرد خود اگرچه درست عمل كرده باشد نيز مورد قبول نمي تواند باشد چرا كه در كليت جريان روندي اشتباه را دنبال مي كند.

21:

برو بابا یه دور دیگه قوانین رو بخون بعد بیا اظهار نظر کن
حالا با اثبات اسم خلیج فارس نمیشه گفت که کلش مال ایران است پس با این وضعیت عربستان و امارات و کویت و .... کشک هستند ؟؟؟ طبق قوانین بین المللی که این دولت نیز قبولش کرده و دریاها و خلیج های ازاد که به همدیگه راه دارن تحت مالکیت هیچ کشوری نیستند و هر کشور تنها تا 12 مایلی ساحل خودش اختیار دارد و ایرانی ها هیچ حقی بر کنترل کشتی های دیگر کشورها از جمله امریکایی ندارد و همانطور که گفتم اگه اینطوری باشه انها هم کشتی ایرانی را که به کشورهای دیگر بار میبرد را هر جایی خواسته و کنترل می کنند که چنین امری اصلا در دنیا معمول نیست
بله اگر امریکایی ها در 12 مایل ساحلی ایران بودند اینها حق داشتند همانند انگلیسیها انها را نیز دستگیر کنند یا حداقل توضیحات بخواهند ولی حتی با این روندی که خود دولت و تلوزیون ایران نیز اعلام می کند اینا حتی منتظر جواب امریکایی ها نیز نشده و فلنگ رو بستند چون کشتی امریکایی توپها رو اماده شلیک کرده است
در ضمن همانطور که قبلا نیز گفتم خوب یا بد بودن اشغال امریکا در اینجا مد نظر نیست بلکه بحث سر این است که به هر حال اکنون اداره و اختیار عراق و بنادر ان در خلیج فارس تحت نظر امریکایی ها است و حضور انها کاملا مشروع می باشد
خلیج فارس هیچ هم دریای ایرانی نیست و ایران تنها بر بخشی بر ان که طبق قوانین بین المللی به دریای سرزمینی معروف است مالکیت دارد و برای مثال به دریاهای ایرانی میتونید به دریاچه ارومیه یا دریاچه نمک قم و .... نظر داشته باشید که کلا در اختیار ایران هستند و همانطور که میدانید حتی دریاچه خزر نیز که دریای ازاد و بین المللی نیست مال ایران نیست و تنها 40 درصد ان مال ایران بود که طبق معاهده اخیر نیز ان به 13 درصد کاهش یافت

22:

اونا گفتن ایرانیها مسلح شدن برای شلیک ما اقدامی نکردیم حالا شما میگی ما آماده شلیک بودیم !

خاک تو سرشون با این تقسیمی که سر دریای خزر پیاده کردن !

23:

جناب شهروز سپاس از پيشنهادتان پيرامون مطالعه حقوق بين الملل
اما گويي توجه ننموديد كه بحث من حقوق تاريخي خليج فارس است نه حقوق بين الملل .بر هر انساني محرز است كه حقوق بين الملل چه شرايطي داشته و حدود و ثغور مرز آبي كشورها كجاست.اما بحث در اينجا مالكيت تاريخي است.كه خوشبختانه به اثبات رسيده كه مالكيت تاريخي خليج فارس متعلق به ايران است و از همين رو مي بايست زير نظر ايران باشد.
شما كه براي امريكا كه هم اكنون عراق را اشغال نموده و همه نوع فاجعه بر سر آن كشور فراهم آورده حضور ناوگان نظامي اش در خليج فارس را مشروع جلوه داده ايد اما كنترل ايران بر مرزهاي آبي خود و خليج ايراني اش را منكر مي شويد؟
دوست عزيز امريكا در جهت اقتدار خود از آنسوي جهان لشكركشي كرده و كنترل مرزهاي ما را در اختيار خود قرار داده آنگاه ما در خانه خود (خليج فارس) نتوانيم كنترل امور منطقه را بدست داشته باشيم.
اگر چه من با حاكميت جمهوري اسلامي و تحركات آن بكلي مخالف هستم اما مالكيت ايران بر خليج فارس و كنترل آن را از بايسته هاي ملت ايران تلقي مي نمايم.
در ضمن در درياي مازندران 50 درصد سهم ايران بود نه 40 درصد .و اين بي كفايتي حاكميت فرقه اي آن را بدين حد رساند كه مسلما مورد قبول ملت ايران نخواهد بود .
http://hemasechaldoran.blogfa.com

24:

دوست عزيز، پس درياي عمان و درياي عرب و اقيانوس هند مال چه كسي است. اگر مال عربها و هنديها كه ديگه ما از خليج فارس پامون را بيرون نميتونيم بگذاريم و كشتيراني بين المللي ايران بايد تعطيل بشه!
http://encarta.msn.com/encnet/featur...pClickCheck=on

25:

پاينده ايران
حضور ناوگان امريكا در خليج فارس هيچگونه توجيهي ندارد .بله چنانچه زماني ما با ناوگان نظامي بخواهيم در اقيانوس هند جولان دهيم امكان وقوع چنين حادثه اي مي رود .
هر گاه يك دولت ملي در راس حكومت قرار داشته باشد فرزندان اين آب و خاك نه تنها امنيت داخل ايران را بلكه امنيت خارج مرزهاي ايران را تضمين خواهد كرد و نيازي به حضور بيگانه اي در منطقه نخواهد بود .
اما اكنون كه يك حاكميت نالايق در راس قدرت است دليلي بر توجيه حضور يك نيروي بيگانه نيست
http://hemasechaldoran.blogfa.com
(حزب پان ايرانيست يگانه تكيه گاه ملت ايران در راه اقتدار ايران با قدرت مي رزمد)

26:

حرف هايتون قبول ولي اين حزب پان ايرانيست شما نمي تواند تكيه گاه خوبي باشد، اگر فقط به ايران و ايراني فكر كند.
به موضوع ربطي نداشت شرمنده !

27:

ایران هم فیلم رو منتشر کرد و حتما دیدید کاملا روشن و واضح بود بی بی سی هم کامل نشون داد فقط سی ان ان که محرک اصلی این جریان بود اونو بی صدا نشون داد پس دیگه چه حرفی میمونه !

28:


هيچ حرفي
غير از اينكه آمريكا دوباره خودش رو مضحكه خاص و عام كرد
29:

برای ایرانیان وطن فروش واقع در این فاروم متاسفم.
وقتی خود تلویزیون ایالات متحده گزارش پنتاگون را تایید نکرده است و توضیحات کامل در مورد جریان از تلویزیون ایران و چند رسانه بزرگ پخش شده است باز هم کذب تحویل میدهید و افراد ناآگاهتر هم تنکس میزنند و تایید میکنند.
کلکسیون افراد بدبخت و وطن فروش در اینجا جمع است و تا وقتی امثالتان در این مرز و بوم وجود داشته باشد دریغ از اندکی آبادانی و افتخار.

30:

تلویزیون ایالات متحده چه مقوله ایه؟ مگه تلویزیون میتونه پنتاگون رو تائید کنه؟

چه توضیحی از رسانه های بزرگ پخش شده؟

این بی بی سی. برید فیلم هر دو طرف را اینجا ببینید.

میفرماید که: دشمن دانا به از نادان دوست.

31:

بنده عرض کردم خبر پنتاگون را! بنده رسالت اصلی رسانه اخبار است. در هر سازمانی هم قسمتی وجود دارد که اخبار خود را انتشار میدهد. حالا این اخبار را پنتاگون به CNN داده است و این شبکه صحت آن را تایید نکرده است و مورد نقد قرار داده است.

یکی اینکه برخی از رسانه ها اشتباه خود را تسریح کردند و اصل جریان را تعریف کردند. (یعنی حضور ناوهای آمریکایی در مرزهای ایران، سوالات نیروهای گشتی ایرانی از آنها و پاسخ گویی آنها)
درضمن بنده 30 تا گوش و 30 تا چشم ندارم که بشنیم تمام رسانه ها رو نگاه کنم. توضیح جمهوری اسلامی در باب اخبار کانالهای دیگر در مورد این جریان برای بنده حجت بود.

بنده به سایت بی بی سی اعتماد ندارم. اصلا میدانید معنی واژه بی بی سی چیست؟!
اگر میدانستید توضیح دهید، اگر نمیدانستید بپرسید تا در پست بعدی برایتان توضیح دهم.
در واقع اسم بی بی سی نشان دهنده غیر قابل اعتماد بودنش است.
البته بنده که خبر بی بی سی را مطالعه نکرده ام اما بی بی سی معمولا از کلمه هایی مانند شایعه شده است، ظاهرا و ... استفاده میکند که راه فرار داشته باشد.

32:

بامزه بود

33:

اتفاقا خیلی هم تلخ بود چون تلخی طعم خالص حقیقت است.

34:

چون خودتو اون وسط پیدا کردی فکر کردی موضوع کمدی بود؟!


میدونی یکی از اخلاق بد م.آزاد چیه؟!!
اینکه نمیتونه از برخی از پستها هیچ جوره بگزره و اگر احساس کنه امسش در بطن مسئله ای قرار گرفته حتما باید اظهار نظر کنه.

حالا میدونی یکی از اخلاقهای بد علی متالیکا چیه؟!!
اینکه بدتر از آزاد بیخیال یک شکلک هم نمیشه و باید روش توضیحات لازم رو بده.

35:

تو هم راست میگی

36:

سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا روز پنجشنبه گفت: واشينگتن مراتب اعتراض رسمی خود را نسبت به اقدام قايق های تندروی ايران در خليج فارس، به تهران اعلام کرده است.
آمريکا اعتراض ديپلماتيک خود را از طريق سفير سوييس در تهران به مقام های ايران ارسال کرده است. از زمان قطع روابط ديپلماتيک ايران و آمريکا در سال ۱۹۷۹، سفارت سوييس در تهران به عنوان حافظ منافع آمريکا در ايران عمل می کند.
تام کيسی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا، گفت: اين يادداشت اعتراضی روز پنجشنبه در اختيار سفير سوييس در تهران قرار گرفته و به زودی به مقام های ايران داده می شود.
ايران و آمريکا تا کنون دو روايت مختلف از رويداد روز يکشنبه گذشته در تنگه هرمز ارايه کرده اند.
واشنگتن می گويد روز يکشنبه پنج قايق تندرو، که متعلق به سپاه پاسداران بوده اند، به ناوچه های آمريکايی در تنگه هرمز نزديک شده و آنها را تهديد به انفجار کردند. اما در مقابل تهران می گويد : چنين امری اتفاق نيفتاده و قايق های ايرانی در حال گشت عادی روزانه خود بوده اند.
جرج بوش، رييس جمهوری آمريکا، روز چهار شنبه اقدام قايق های ايرانی را حرکتی «تحريک اميز» خواند و به ايران هشدار داد هرگونه اقدام عليه ناوگان آمريکا در خليج فارس، «پيامد های جدی» برای اين کشور خواهد داشت.
در همين حال، آقای کيسی روز پنجشنبه گفت:«ما قطعنا نمی خواهيم ببينيم که ايران دست به اقدام تحريک آميز عليه کشتی های ما و يا هر کشتی که از اين آبراه بين المللی عبور می کند، بزند».
تنگه هرمز در خليج فارس گلوگاه اصلی صدور نفت خام است که روزانه ۱۷ ميليون بشکه نفت، تقريبا دو پنجم کل معاملات روزانه نفت در جهان، از طريق آن وارد بازار های جهانی می شود.
ايران می گويد که نا وهای آمريکايی را تهديد نکرده است و روز پنجشنبه ويدئويی را منتشر کرد. ايران با رد ويدئو منتشر شده از سوی پنتاگون، می گويد اين ويدئو «ساختگی» است.
تهديد ناوهاي امريكايي در خليج فارس توسط نيروي دريايي سپاه یک مقام نیروی دریایی درباره منبع پیام رادیویی تهدید آمیز ابراز تردید کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا در پاسخ به پرسشی درباره ويدئو منتشر شده توسط ايران، گفت:«ما همه می دانيم چه اتفاقی افتاده است و قطعنا ايرانی ها را تشويق می کنيم که دست به هيچ حمله تحريک آميزی نزنند».
«منبع ارسال تهديد های راديويی»
همزمان با اين تحولات، يک مقام نظامی از ناوگان پنجم نيروی دريايی آمريکا در بحرين گفت: «هيچ راهی وجود ندارد» که ثابت کرد «تهديد های راديويی» عليه ناو های آمريکايی در تنگه خليج فارس، از سوی قايق های ايرانی ارسال شده است.
ناوبان جان گی، که خبرگزاری فرانسه از او به عنوان سخنگوی ناوگان پنجم نيروی دريايی آمريکا در بحرين نام برده، به این خبرگزاری، گفت :«راهی وجود ندارد که بدانيم که اين (تهديد راديويی) از کجا آمده است. اين (تهديد های راديويی) می تواند از ساحل .. یا قايق های ديگری در ارسال شده باشد».
اما اين مقام ناوگان پنجم نيروی دريايی آمريکا در بحرين تاکيد کرد:«قايق های تندرو ايرانی رفتار تحريک آميز و تهاجمی» نسبت به ناو های آمريکايی در تنگه هرمز داشتند.
اين مقام نيروی دريايی آمريکايی با تاکيد براين که اگر تهديد راديويی و رفتار قايق های ايرانی را کنار يکديگر قرار دهيد، آنگاه می توان گفت:«اين رفتار ايرانی ها شرايط نا خوشايندی را برای ملوانان ايجاد کرد».
پنتاگون روز سه شنبه يک ويدئو و نوار صوتی از واقعه تنگه هرمز منتشر کرد که که ظاهرا نشان می دهد پنج قايق ايرانی به کشتی های آمريکايی نزديک شده و آنها را تهديد به انفجار کرده اند.
پنتاگون اعلام کرده است که اين رخداد روز يکشنبه اتفاق افتاده است.
بر اساس فيلم پنتاگون، فرمانده قايق تندروی ايرانی خطاب به ناوهای آمريکايی می گويد که «من در حال نزديک شدن به شما هستم و شما تا چند دقيقه ديگر منفجر خواهيد شد.»
اين در حالی است که ايران فيلم ويدئويی پنتاگون در مورد حادثه تنگه هرمز را جعلی و ساختگی خوانده و آمريکا را «به دامن زدن به تنش در منطقه» متهم کرد.

37:

دوست عزيز
اينكه مي فرماييد ايران هيچگاه بر خليج فارس مالكيت تاريخي نداشته كذب محض است.
در دوران ساسانيان همان عراقي كه فرمويد اشغال شده توسط ايران بوده پايتخت ساسانيان بوده و شهر تيسفون نماد آن همچنان پابرجاست .بحرين تا پيش از سال 1346 جز استانهاي ايران بوده چنانچه شك داريد مي تواندي به گزارش وزرات امور خارجه در همين سال كه به مجلس شوراي ملي ارائه شد استناد نماييد .و شيخ نشينان ابوظبي پيش از تشكيل امارات
در حد چنين سخناني نبودند كه امروزه بيان مي دارند .
لوح هاي كشف شده به زبان پهلوي كه چندي پيش در خليج فارس بدست آمد خود سندي مستحكم دال بر حضور ايران و مالكيت آن از گذشته هاي دور بر اين خطه ايراني بوده است.
در ضمن شما چنانچه همان گزارش وزارت امور خارجه را مطالعه فرماييد اسنادي مي يابيد كه تك تك بيان كننده اين ماليت مي باشد.
در ضمن دوست عزيز گويي شما مفهوم ماكليت تاريخي را متوجه نمي شويد
مالكيت تاريخي نيازي به تصرف تمام سرزمينهاي آن حدود را ايجاب نمي كند بلكه مقصود تسلط و كنترل ايران بر خليج فارس مي باشد كه الزاما نيازي به تصرف تمام نواحي نيست . و همواره تا پيش از تشكيل جمهوري اسلامي اين روند ادامه داشته است.
------------------------
دوست ديگري فرمودند كه نمي توان بر حزب پان ايرانيست تكيه كرد چون به ايران و ايراني مي انديشد .!!!!!!!!!!!!!!!
من آن زمان كه زبان و انديشه ام نخواهد در راه ميهنم ايران و ملتم سخن براندو تفكر نمايد بي لحظه اي درنگ از جا بر خواهم كند.
حزب پان ايرانيست تمام تلاش و انديشه اش در راه سرفرازي ايران و ايراني بوده و هست و خواهد بود . چه رسالتي زيبا تر از اين .
http://hemasechaldoran.blogfa.com/
(حزب پان ايرانيست يگانه تكيه گاه ملت ايران در راه اقتدار ايران با قدرت مي رزمد)

38:


بله کاملا و دقیقا درست میفرمایید.اما دوست من شما سرور یزدی را میشناسید؟
از دوستان پان ایرانیست مرکز هستید یا ناحیه ؟؟؟
نه حزب پان ایرانیست حزب خوبی است اما آنچه که یک ایرانی آزاده میخواهد ختم به پان ایرانیست نمیشود.من خودم از اعضای فعال مرکز بودم و سرور منوچهری مرا میشناسند و میتوانید بپرسید کورش آریانا کیست ، اما گرامی حزب پان ایرانیست در حال حاضر در حال تجزیه شدن است.من خودم جمهوری خواهم بر عکس پان ایرانیستها که اعتقاد به سلطنت ایرانی دارند.جمهوری خواهی هستم که اگر بتوانند آقایان سیاسی آنرا کامل درک کنند.جمهوری خواهی من از مکتبهای سیاسی نیست از فرهنگ ایران خودم است مانند سیمرغ عطار که نماد جمهوری خواهی است
پاینده ایران

39:

پاينده ايران
دوست عزيز من اين افرادي كه شما نام برديد نمي شناسم .و اطلاعاتتان پيرامون حزب كاملا غلط است .حزب پان ايرانيست با قدرت در حال پيشرفت در سطح كشور است و هيچ خبري از تجزيه درون حزبي من نشنيدم .
در ضمن حزب پان ايرانيست بارها اعلام كرده كه ظرف برايش مهم نيست بلكه مظروف مهم است.واين بدان معناست كه شكل حكومت برايشان بي ارزش است بلكه ماهيت آ» مهم است حال چه جمهوري باشد چه پادشاهي و هر نوع ديگر .بايد تنها در راه اقتدار ايران و عظمت و يكپارچي ايران گام بردارد.
پس به جاي اين سخنان كه هيچ پايه و اساسي ندارند در راه ايراني قدرتمند با حزب پان ايرانيسم بكوشيم .
http://hemasechaldoran.blogfa.com/
(حزب پان ايرانيست يگانه تكيه گاه ملت ايران در راه اقتدار ايران با قدرت مي رزمد)

40:


گرامی من در جایی اشتباه تایپی کردم منظورم سرور منوچهر یزدی و سرور پزشکپور (بنیانگذار پان ایرانیست)بوده است.نه گرامی من خودم هر هفته یک شنبه ها (بحثهای سیاسی)بوده است حضور داشتم اما پان ایرانیستها و جهان بینیشان درست است که ایرانی است اما ناسیونالیست گرایی ربطی به میهن خواهی ندارد.
بنده غیر از سرور یزدی هیچیک از ایشان را به عنوان فردی مقتدر نمیشناسم ، یکی از معایب حزب این است که تمام دانشمندان و بزرگان ایران را یک پان ایرانیست میداند.مانند فردوسی که میخواهند افکار این مرد بزرگ را به حزب بچسبانند و بگویند که فردوسی یک پان ایرانیست بود.اینها نشانه افراط است و اصلا پسندیده نیست.و یک نکته اگر به حزب آمده باشید در کنار درفش حزب یک درفش شیر و خورشید است که البته میگویند شیر و خورشید نشان ملی است در حالیکه نخستین درفش ایرانی کاوه است که اصلا هیچ شباهتی به درفش شیر و خورشید ندارد
پاینده ایران

41:

نه شما بیای بچه های اینجا و بنده رو وطن فروش و ناآگاه خطاب کنی و بنده هم چیزی نگم؟!! تنکس هایی که ما زدیم به خاطر اطلاعاتی بود که دوستان داده بودند گویا شما مخالف اطلاع رسانی هستی؟! به هر چیزی هم نمیتونی برچسب بزنی ، چقدراز این واقعه اطلاع داری که بچه ها رو ناآگاه میخوانی؟! ندانی و نمیخواهی که بدانی

بله یکی از عادت های بنده که سعی بر ترکش دارم اینه که نمیتونم از کنار پستهای غیر منطقی و غیر مستند و مغرضانه بگذرم. اگر روزی بخواهم واقعیت تفکرات این فاروم رو نشان بدم آنوقت متوجه خواهید شد که آگاهی در چه سطحی است!!!

42:

در پي انتشار جنجالي و گسترده گزارش‌هاي رسانه‌‌هاي آمريكايي و انگليسي درباره درگيري پنج قايق موتوري ايراني و سه كشتي آمريكايي، بلافاصله رايس، وزير خارجه آمريكا و گيتس، وزير دفاع اين كشور و سرانجام شخص بوش، به اين ماجرا واكنش نشان دادند.

به گزارش خبرنگار يزد فردا به نقل از «تابناك»، گويا اين مسئله آن‌گونه كه بايد افكار عمومي را با خود همراه نكرد و از همين رو، شب گذشته، فيلمی ويدئويي كه ادعا شد از حادثه گرفته شده، نمايش داده و گفته شد قايق‌سوار ايراني با لهجه غليظ انگليسي، كشتي آمريكايي را تهديد كرده است.
به گزارش «آسوشيتدپرس»، در فيلمي كه روز سه‌شنبه توسط پنتاگون منتشر شده است، قايق‌هاي تندرو ايراني، در حال چرخيدن به دور كشتي‌هاي جنگي آمريكايي بوده و مردي با لهجه كاملا انگليسي اين‌گونه تهديد مي‌كند: «ما داريم به سمت شما مي‌آييم... شما منفجر خواهيد شد.»
در اين فيلم، ظاهرا قايق‌هاي ايراني هشدارهاي پياپي كشتي‌هاي آمريكايي مانند بوق و تماس‌هاي راديويي را ناديده گرفته و از تنگه هرمز وارد خليج فارس مي‌شوند.
در اين ويديو چهار دقيقه و بيست ثانيه‌اي كه از كشتي USS Hopper گرفته شده است، اين قايق‌هاي كوچك، از جمله يك قايق آبي روشن ديده مي‌شود كه در حال چرخيدن به دور كشتي‌هاست.

در صدايي كه در فيلم شنيده مي‌شود، يكي از خدمه كشتي در بي‌سيم مي‌گويد: «اين يك كشتي جنگي متعلق به ائتلاف است. من در حال عبور ترانزيت بر پايه قوانين بين‌المللي هستم. ما قصد آسيب نداريم. تمام.»
در اين فيلم، مكالمات مقامات دريايي در جريان تقابل پنج قايق ايراني با سه كشتي جنگي آمريكايي در روز يكشنبه ديده مي‌شود. صحنه فيلم در پايان سياه مي‌شود و تنها صداي بي‌سيم و هشدارهاي پاياني نيروي دريايي آمريكا است كه به‌ گوش مي‌رسد.

يك خدمه كشتي‌هاي آمريكايي مي‌گويد: «قايق كوچك در حال نزديك شدن: شما در حال نزديك شدن به يك كشتي جنگي ائتلاف كه در آب‌هاي بين‌المللي است، هستيد. هويت شما مشخص نيست. اهداف شما معلوم نيست.» او سپس به ايراني‌ها هشدار مي‌دهد: «اگر از ما دور نشويد، تدابير دفاعي درباره شما اجرا خواهد شد. سريعا درخواست تغيير مسير دهيد تا منطقه پاك شود».
و پس از توقفي كوتاه، مردي با لهجه، تهديد نهايي مي‌كند: «شما پس از (غير قابل تشخيص) دقيقه منفجر خواهيد شد».
و سپس، يك خدمه كشتي، تهديد آنها را براي ديگران تكرار مي‌كند: «او مي‌گويد شما تا چند دقيقه ديگر منفجر مي‌شويد».

بوش در روز سه‌شنبه اين اقدام را عملي تحريك‌كننده خواند و در كنفرانسي خبري در كاخ سفيد گفت: «اين موقعيت خطرناكي است. آنها نبايد اين كار را مي‌كردند. ... من نمي‌دانم تفكر آنها چه بوده، اما فكر خود را به شما مي‌گويم؛ اين عمل اقدامي تحريك كننده بوده است».

صدا و تصاوير ضبط شده توسط نيروي دريايي آمريكا‌ روي هم ميكس شده در كاروان آمريكايي، كشتي هاپر پيشرو بوده و كشتي‌هاي «پورت رويال» و «اينگراهام» پشت سر او قرار داشته‌اند.
به گزارش آسوشیتدپرس، دريادار «كوين كاسگريف»، فرمانده ارشد نيروي دريايي آمريكا در خليج‌فارس در اين باره گفت: قايق‌هاي ايراني كاروان آمريكايي را تهديد به انفجار كردند، در حالي كه ما در بيرون از آب‌هاي سرزمين ايران، در حال كشتيراني بوديم. ايق‌هاي ايراني به شيوه‌اي متجاوزانه مانور دادند و سپس در حالي كه كشتي‌هاي آمريكايي در حال آماده شدن براي شليك بودند، دور شدند. وي همچنين در كنفرانسي خبري كه از شبكه «سي.ان.ان» پخش شد، با موضع وزارت امور خارجه ايران در عادي بودن رويارويي كشتي‌ها ايراني و آمريكايي موافقت كرد، اما اعلام نمود اين كار ايراني‌ها، به هيچ وجه توجيه‌پذير نبوده و بسيار تحريك‌كننده است و آن را مانوري جدي خواند.


در اين حال، خبرنگار «تابناک» از بندرعباس، واقعيت ماجرا را اعلام کرد.
بنا بر اين گزارش، از چند سال پيش ايران يک مرکز کنترل عبور و مرور کشتي‌ها را در تنگه هرمز داير کرده که مقصد کشتي‌‌ها و فعاليت آنها را از طريق ارسال پيام مي‌پرسد و پاسخ مي‌شنود.

اما در روز درگيري، همزمان با عبور عادي کشتي‌هاي آمريکايي و ارسال پيام درخواست شناسايي مرکز کنترل تنگه هرمز، پنج قايق موتوري نيز در منطقه در کنار کشتي‌ها حاضر بوده‌‌اند و جالب آن است که پنتاگون با 24 ساعت تأخير اظهار کرده که پيام مرکز کنترل از سوي قايق موتوري و آن هم با لهجه غليظ انگليسي! است!
جالبتر آن‌که در فيلم ادعايي گفته شده تعداد دقيقه مهلت داده شده براي منفجر کردن! کشتي آمريکايي مبهم است. هرچند در فيلم پرشده حتي اگر در كشتي آمريكايي باشد، قطعا نمي‌توان بين پيام قايقها و مركز كنترل تميز داد

گفتني است، سفر بوش به منطقه خاورميانه و از جمله سرزمين‌هاي اشغالي در حالي از امروز آغاز شد که تهديد جلوه دادن ايران براي اعراب، يکي از مهمترين اهداف آن اعلام شده و به نظر مي‌رسد جريان درگيري! کشتي‌هاي ايران و آمريکا نيز براي حساس کردن اعراب به خطر! ايران و جلب توجه آنان به اين سفر انجام شده است.
http://yazdfarda.com/news/8968.html

43:

در این ظهر زییا جدل راه نیانداز.
واقعیت امر را خدمت شما عرض کردیم ولی گویا حاضر به قبول نیستید.
ولی چرا من نسبت به این موضوع در برابر شما حساسیت نشان دادم؟!
چون یقین دارم واقعیت بر شما آشکار شده است (احتمالا اخبار را از منابع معتبر تر پیگیری کرده اید) ولی منافع شما در تکذیب آن است و حاضر نیستید منافع خود را از دست بدهید. در واقع واقعیت را میدانید و خود را به آن راه میزنید.
دیگر برای شما عشاق (غرب زدگی) چه منبعی مهمتر از CNN؟

44:

A heavily-accented male voice can be heard saying: "I am coming at you. You will explode."

منظور لهجه غليظ غير انگليسي است. لهجه همان سپاهي كه در فيلم حرف زده.

45:

اين لينك CNN جهت اطلاع آنهايي كه ميخواهند مقايسه كنند.

http://edition.cnn.com/2008/WORLD/me...ats/index.html

در پست ديروز يادم رفت لينك ويديوي بي بي سي را بگذارم. در فيلم ايراني حركات زيگزاگي و تهديدآميز قايقها در اطراف رزمناو آمريكايي حذف شده.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/mid...st/7177946.stm

ان شا’ الله كه گربه است.

46:

شما هنوز نگفتی BBC یعنی چی؟!!
گویا نمیدانید. اما حالا چون اطلاعاتتون زیاد بشه بنده میگویم.

یعنی بنگاه شایعه پراکنی بریتانیا.

حالا چطور میشه به اخباری که توسط چنین نامی منتشر میشه اعتماد کرد؟!

(البته در برخی از دیکشنری ها به معنی "بنگاه سخن پراکنی بریتانیا" هم یاد شده است)

47:

براي خنده ميگيد ديگه نه؟

48:

به راستی چنین است.

49:

جدل را شما شروع کردی

واقعیت این است که من تمام فیلمهای این واقعه رو دیدم ! بحث بر سر پیامی که سی ان ان ادعا میکنه نیست ، اگر فیلمهای این اتفاق رو دیده باشی (نه فقط یه ورژن رو) میبینی که قایقهای تندرو ایرانی با مانورهای عجیبی از لا به لای ناوگان دریایی آمریکا رد میشن و خودی نشون میدن ! در فیلمی که ایرانی ها گرفتن جای خنده دار اینه که مسئول بی سیم به قایقران میگه شماره کشتی خوانده نمیشه و بریم جلوتر !!! انگار در این قایق دوربینی یافت نمیشده تا برای دیدن شماره کشتی بچسبن به یه ناو جنگی

آقای محترم ما عقل و شعور داریم و هر چیزی رو باور نمی کنیم ، همون پیامی که میگه ما شما رو منفجر می کنیم برای من هم شک برانگیز هست ولی وقتی فیلم واقعه رو از زوایای مختلف دیدم متوجه شدم که این عملیات شناسایی نبوده. شما لازم نیست برای شناسایی یک ناو چندصد متری از بقلش رد بشین تا شماره اش رو یادداشت کنید ، ماشین که نیست برین پلاکش رو چک بکنید در ورژن ایرانی این واقعه یکی از قایقها که فیلم بردار در آن بوده بعد از مانورهای مختلف در نزدیکی یک ناوگان جنگی !! درست زمانی که ناو آماده حمله میشه سرعتش رو کم میکنه و از بی سیم استفاده میکنه !! آیا نمیشد اول با بی سیم ارتباط برقرار میکردن و اگر پیامی نمیگرفتن برای شناسایی نزدیک ناوگان میشدن. گویا شما چیزی از عملیات نظامی و شناسایی نمیدانید که اینطور صحبت میکنی.

ما عاشق منطق و تفکر هستیم و به شعور خودمون هم احترام میزاریم

50:البته در برخی دیکشنری های مغرض میگن "بنگاه سخن پراکنی بریتانیا"

شما یا در کوچه علی چپ هستی ، یا خودت را به کوچه علی چپ میزنی.

51:

که اینطور.
خوب به هر حال اگر اینطور بوده باشد هم قدرت نمایی در آبهای خود نباید به میهن دوستان برخورد و به مباحث اینچنینی دامن زندد؟! غیر از این است جناب میهن دوست؟!

52:

راستش الان تو حالت طبیعی نیستم ولی اون پست رو وقتی زدم که تو حالت طبیعی بودم.

آخه ما یک چند وقت پیش یک کاری برای صدا و سیما انجام میدادیم، به همین علت مجبور شدیم نام دقیق اکثر شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای و تاریخچه فعالیتش رو مرور خیلی دقیق کنیم و از این رو با برخی از مسائل یک اوچولو آشنا شدیم.
خلاصه گفتیم اظهار فضل کنیم.
نکته انحرافی اینکه دوست شما معنی همین "بنگاه سخن پراکنی بریتانیا" را هم نمیدانست.

53:

British Broadcastin Corporation را به فارسی ترجمه کردند "بنگاه سخنپراکنی بریتانیا". منتها غلطه.

Broadcasting در انگلیسی شامل برنامه های تلویزیونی هم میشه. مرجع من دیکشنری کمبریج:

http://dictionary.cambridge.org/defi...9795&dict=CALD

Definition

broadcast Show phonetics
verb [I or T] broadcast or US ALSO broadcasted, broadcast or US ALSO broadcasted
to send out a programme on television or radio:


lll


54:

پايند ه ايران
دوست گرامي حضور 15 ملوان در آبهاي ايران مسلما نتايجي جز بازداشت نمي توانست در بر داشته باشد و اگر چه حاكميت فرقه اي جمهوري اسلامي نه حكومت ملي است و نه در حد ملت بزرگ ايران اما بازداشت آن ملوانان حركتي سنجيده و در راستاي منافع ملي محسوب مي شد .اما آزادي آنان آن هم با حضور هيئت دولت و هدايايي كه به آنان تقديم نمودند آن هم پس از تهديد بلر نشان از بي كفايتي هيئت حاكمه داشت.
حضور ناوگان امريكا در خليج فارس بي شك تهديد منافع ملي ايران است.و اين امر نه مختص امريكا بلكه مربوط به حضور هر نيروي بيگانه در منطقه مي باشد.
http://hemasechaldoran.blogfa.com/
(حزب پان ايرانيست يگانه تكيه گاه ملت ايران در راه اقتدار ايران با قدرت مي رزمد)

55:

اینقدر پشت سر این بنده خداها حرف زدید که مجبور شدند بیایند تو تلویزیون به صورت رسمی توضیح دهند.
در گفتگو خبری ساعت 22:30 فکر میکنم مباحث قانع کننده بود.
بنده ای که حرف سپاهی جماعت رو میشنوم و از اون گوش در میکنم هم دیدم حرف حق میزدند و جای در کردن نیست.

56:

خود سی ان ان هم حرفهای جالبی زد و بکل زد زیر ماجرا

57:

اگه وزارت امور خارجه امریکا یک دلار برای هر چرتی که از دهنت تو بیرون میامد بهت میداد تا حالا میلیاردر شده بودی!

58:

درود
بابا یکی از یه منبع درست و حسابی صخبت کنه تا ما هم یه چیزی حالیمون شه!آخه همش یکی میآد اون یکی میگه نه اشتباه می کنی!واقعا قوانین بین الملل چی میگن؟
سپاس

59:

پاينده ايران
دوست عزيز در اينجا بحث بر سر حقوق بين الملل نيست .بحث بر حقوق تاريخي ايران در خليج فارس مي باشد .اين حقوق تاريخي بر مبناي نام خليج فارس نيست كه به اثبات مي رسد بلكه نام خليج فارس خود زائيده اين حقوق تاريخي است و اينكه اعراب در تلاش هستند اين نام را تغيير دهند مقصودشان تغيير همان حقوق تاريخي است كه از گذشته هاي دور تا كنون متعلق به ايرانيان بوده است.
اينكه دوستي فرمودند كه ايران صاحب خليج فارس است به نقل از اينجانب دچار اشتباه شدند .صاحب بودن خليج فار س امري بي مفهوم است .اما مالكيت تاريخي داشتن امري مجزا است.
اين بدان معناست كه بيگانه اي چنانچه قصد حضور در اين خليج ايراني را كند بي شك ايران بعنوان طلايه دار اين محل مي بايستي در قبال آنان حركت كند .
حضور ناوگان جنگي ايالات متحده امريكا در خليج فارس با هيچ منطقي توجيه پذير نيست .
اگر چه ملت ايران در داخل دچار تضادهاي دروني شده و با حاكميت فرقه اي در حال جنگ و كشمكش است اما اين بدان مفهوم نيست كه هر بيگانه اي جسارت يابد تابه حقوق تاريخي ما لطمه وارد سازد .
http://hemasechaldoran.blogfa.com/
(حزب پان ايرانيست يگانه تكيه گاه ملت ايران در راه اقتدار ايران با قدرت مي رزمد)

60:

دوست عزیز ببین مطالب بنده بنا به رشته تحصیلی ام از روی حقوق بین المللی است و تماما منابع مستدل و قانونی و حقوقی است و فکر هم نمی کنم هیچ کس بتواند مطلبی در نقض مطالب بنده بیاورد در نتیجه همانطور که در زیر نیز به مطلب اولیه ام اتکا کرده و انها را نقل میکنم این قوانین بین المللی و مورد تایید تمام کشورها اعم از خود ایران است در نتیجه وجود کشتی های امریکایی یا هر کشور دیگری در خلیج فارس هیچ منعی ندارد و ایران یا کشور دیگری مانند امارات و عربستان و ... هیچ حقی بر سوال و جواب یا بازخواست از این کشتی ها را ندارد :
نوشته اصلي بوسيله shahruz نمايش نوشته ها
اولا خلیج فارس یه دریای بین المللیه و تمامی 200 کشور دنیا حق حضور در ان را دارند و ایران یا عربستان یا بقیه کشورهای ساحلی ان هیچ حقی جز حدود12 مایل ساحلی که جز خاک کشور محسوب میشود بر ان ندارند در ثانی حتی اگر گیریم فقط کشورهای حاشیه دریا بر ان تسلط داشته باشند یعنی ایران و 5-6 کشور عربی دیگر الان امریکا اداره کننده عراق و میشه به عبارت دیگه گفت عراق ایالتی از ایالات امریکا است پس امریکا نیز همانند ایران و عربستان و کویت و امارات و .... حق ساحلی و همسایگی بر خلیج فارس را دارد
و اما قانون دریاها : طبق قاعده بینکر شوک در سال 1702 تیررس گلوله توپ یعنی 5 کیلومتر از ساحل حد نهایی دریای سرزمینی بود اما با پیشرفت توپ ها این قانون زیر سوال رفت تا طبق کنفرانس تدوین حقوق بین الملل لاهه در سال 1930 و کنفرانس های حقوق دریایی ژنو به سالهای 1958 و 1960 در مورد حد نهایی دریای سرزمینی بین 3 تا 12 مایل دریایی بود بالاخره طبق ماده 3 کنفرانس حقوق دریاهای سال 1982 مسافت دریای سرزمینی حداکثر تا 12 مایل پیش بینی شد که از خط مبدا دریای سرزمینی محاسبه میشود و طبق قانون اصلاحی تعین حدود ابهای ساحلی 1338 عرض دریای ساحلی ایران از مبدا ابهای مزبور 12 مایل دریایی میباشد .
پس ملاحظه میکنید که طبق تمامی قوانین داخلی و بین المللی دریاها برای تمام کشورها بوده و تنها تا 12 مایل از دریا مربوط به کشور ساحل است پس کشتی ایرانی نه حقی برای سوال از کشتی امریکایی دارد و نه کسی حق اعتراض به امریکا یا کشور دیگری برای حضور در خلیج فارس را دارد
بازم سوالی بود بنده در خدمتم

61:

دوست عزیز چرا اینقدر تاریخ تاریخ میکنی ؟؟؟ ایا تو دوباره امروزه درشکه سواری میکنی چون کوروش و داریوش و بقیه بزرگانت درشکه سواری می کردند ؟؟؟ خب زمانی روند ان بود و امروز روند این است ان روز در دنیا ان کشورها و حکومت ها تصمیم گیری می کردند (ایران و روم و مصر و ...) و امروز اینها تصمیم گیری می کنند بعلاوه اصلا از بحث قدرت و تصمیم گیری بگذریم در کل دنیا برای مناسب کردن امور تجاری بازرگانی و همچنین مسافرتی کلکشورها جمع شده اند و قوانینی تصویب کرده و همگی انها را امضا و استفاده اش را مورد قبول قرار داده اند و یقینا اگر چنین نبود همانطور که دوست عزیزی نیز گفت کشتی های ایران حق خروج از دریای عمان را نداشت چون مالکیت تاریخی بیرون ان مربوط به کشورهای دیگری است و ایران حق نداشت کشتی خود را به مناطق دور اعم از ژاپن یا اروپا یا خود قاره امریکا اعم از ونزوئلا و ... بفرستد و اینهم که ادعا کردید این درباره کشتی های باری و مسافری است نه جنگی نیز باید عرض شود کل ایران چند کشتی جنگی دارد ؟؟؟ خب فوقش به تعداد انگشتان دست یا یه چیزی کمتر یا بیشتر در حالیکه امریکا صدها کشتی دارد پس نتیجه میگیریم که این کار برای ایران نیز ممنوع نیست که مثلا کشتی جنگی اش را به اقیانوس ارام یا اطلس بفرستد ولی مسئله اینجاست که ایران ندارد تا بفرستد
در مورد قسمت دوم حرفتون نیز باید عرض شود بر منکرش لعنت یعنی بله ایران باید در مقابل کشتی جنگی و هواپیمای جنگی و ... امریکا و بقیه کشورها حرکت کند و امادگی داشته باشد اما این باید در خاک خود کشور باشد یعنی همین که امروز ایران موشک میسازد و فیل (ببخشید هواپیما) هوا میکند و ارتش میلیونی سازماندهی می کند و .... در همین راستا است ولی به صرف اینکه امریکا شاید سالیان بعد (شاید هم هیچوقت) به ما حمله کند نمیشود از امروز کشتی امریکا را مورد تهاجم یا حتی بازخواست قرار داد چه بسا اگر چنین باشد انوقت ما باید از همین امروز به امریکا حمله کنیم چون سلاحهها و نیروها و تجهیزات امریکا در کشورش نیز شاید روزی برعلیه ما مورد استفاده قرار گیرد

62:

درود
دوستان من چیز زیادی نمیدونم از این قوانین و اینه!اما به نظر من دیگه ما نمیشه بر اساس تاریخ عمل کنیم!چون قوانین تاریخی عمر خودشون رو کرده اند!من فکر می کنم که باید بر اساس قوانین بین المللی عمل کرد!
اینطور نیست؟یعنی در خال خاضر اکثر کشورهای جهان بر اساس قوانین بین الملل عمل می کنند یا قوانین تاریخی شان؟
سپاس

63:

براي بعضي ها واقعا متاسفم كه حاضر نيستن حتي تو يه فروم از وطن خودشون دفاع كنن
مطمئنم اونا بدبخت ترين آدماي دنيا هستن يا دشمن حتمي

64:

پاينده ايران
گويي برخي يا نمي خواهند بدانند و يا نمي دانند كه ميان كشتي جنگي و ناو جنگي با كشتي هاي تجاري و باري تفاوت زمين تا آسمان است.
گويي نمي خواهند ببينند كه دشمن تاآستانه خانه شان آمده است و هر لحظه هم بدليل بي لياقتي صاحبخانه گستاخ تر مي شود و ما همچنان در مورد حقوق بين اللمل سخن مي رانيم
اي كاش درك مي كردند كه ناو جنگي آنهم نه يك ناو ...و 17000 ملوان امريكا كه در خليج فارس مستقر شده اند نيامده اند جهت تجارت يا حمل بار كه عده اي مرا به خواندن كتاب حقوق بين الملل رهنمود مي سازند .
اگر چه فاسقين و فاسدين در ميهن حكمراني مي كنند اما شرافت انساني و ايراني من هيچگاه اجازه نمي دهد كه سخنگوي وزارت امور خارجه امريكا شده و يا در جهت منافع بيگانه اي گام بردارم.
حضور ناوگان جنگي امريكا با هر توجيه و دليلي در خليج ايراني فارس محكوم مي باشد و اين عمل قايق هاي سپاه را قويا تاييد مي كنم.
آقاياني كه حقوق بين الملل مي خوانند فرض نمايند كه ناوگان امريكا در آبهاي قطب شمال و در جوار مرزهاي روسيه حضور يابد .براستي روسيه تحركي از خود نشان نمي دهد .؟؟
حضور اين چنين ناوها را در درياي اژه تصور كنيد و يا در در ياي چين .همان روز اول حضور تمامي اين كشورها موضع سرسختانه اتخاذ مي نمايند و از حقوق خويش نه در مرزهاي خود كه در اطراف مرزهاي خود دفاع مي نمايند.
يا به قول دوستي آيا ناو جنگي روسيه مي تواند در آبهاي بين المللي امريكا (مقصود نزديك امريكا)حضور يابد؟
آنگاه اخطار ما به ناوگان جنگي امريكا عملي نادرست تلقي مي شود.؟@؟؟؟
هر گام كه عقب بنشينيم سنگري را زدست خواهيم داد
-----------
و آقاي شهروز
جالب بود كه فرموديد كوروش و داريوش و بزرگانت!!!آيا اينان بزرگان شما نيستند ؟
جهت اظهار نظر در مورد تاريخ هم بد نيست متن را كامل بخوانيد بعد اظهار نظر كنيد.
http://hemasechaldoran.blogfa.com/
(حزب پان ايرانيست يگانه تكيه گاه ملت ايران در راه اقتدار ايران با قدرت مي رزمد

65:

اصلا نیز چنین نیست و با کمی تحقیق خواهید فهمید کشتی های جنگی امریکا در همه جای این کره زمین حضور دارند اعم از سواحل سیبری و دور و بر کشورهای چین و کره و ژاپن و همین مدیترانه و در تک تک سواحل افریقا و .......... و کلا همانطور که گفتم این اصلا ربطی به امریکا ندارد بلکه مربوط به کشورهای دیگر است که امروزه از داشتن چنین ناوگانی محروم هستند تا در دیگر نقاط دنیا مستقر سازند و امروزه امریکا وضعیت 200-300 سال پیش انگلستان و هلند و اسپانیا را دارد که با توجه به ناوگان قوی دریایی خود در تمام نقاط دنیا حاضر بودند و دوباره عرض میکنم تا زمانی که اتفاقی نشده نمیشود حکمی صادر کرد یا به قولی قصاص قبل از جنایت محکوم است چه در اینصورت باید با هر 200 کشور دنیا به جنگ برخیزیم چون شاید هر کدام روزی با ما جنگ کنند یا برای مثالی واضح تر باید به اذربایجان و ترکمنستان و ترکیه و ... حمله کنیم چون در همسایگی ما هستند و همگی دارای ارتش و نیرو و سلاح در مرزهایشان هستند . با تایید شما نیز کاری پیش نمی رود چون قایق های سپاه هیچ کاری در این زمینه نکرده اند و به محض اماده شدن توپهای امریکایی پا به فرار گذاشته اند و میبینید که بر خلاف نظر شما کشتی های امریکایی همچنان به کار خود مشغول هستند و به کسی هم کاری ندارند
نخیر کوروش و داریوش بزرگان ما نیز بودند ولی اکنون وضع فرق کرده با بودم بودم کار به جایی نمی رسد باید دید چی هست یا هستم هستم چی دارد امروز نمیتوان به صرف اینکه روزی کوروش از مصر و مدیترانه تا چین را در اختیار داشت یا به قول شما مالکیت تاریخی ان مناطق را در ید ایران داشت ادعای مالکیت بر ان کشورها را کرد حتی این 17 شهری که در زمان قاجار (یعنی فقط 150 سال پیش) از کشور جدا شده اند نیز برای ما مفهومی ندارند و باید بعد از این فقط به اینی که داریم فکر کنیم و با خواب افغانستان و اذربایجان و بحرین و گنجه و بادکوبه و .... خوابیدن هیچ سودی ندارد

66:

واکنش حزب پان ایرانیست در برابر تقسیم دریای مازندران چه بود؟

67:

بابا این امریکاییها تای می خوان فکر کنن صاحب دنیان............خیلی جالب شده مخل صلح جهانی ادعای صلح میکنه میگه ایران خطرناکه ما داریم از کشورهای خاور میانه مراقبت میکنیم.............اخه تورو سننه....مگه خودشون زبون ندارن.........تو دخالت نکنی هیچ کس تهدید نمیشه

68:

دوست عزیز از نظر شما چطور میشود از میهنمون تو این فرم دفاع کنیم؟اگر توضیحی بدید ممنون میشم
سپاس

69:

همون که روحیه هموتناطون رو خراب نکنین خودش خیلی مهمه بعضی افراد با با نوشتن یه سری مطالب میخوان شرایط رو یه جور دیگه ترسیم کنن یا از قصد میخوان روحیه مردم خراب کنن دقیقن همون کاری که شبکه های ماهوارهای انجام میدن انتقاد انتقاد انتقاد

70:

مطالبی که بنده نوشتم همگی قوانین تدریس شده در دانشگاههای این کشور است و یقینا خود کشور نیز این قوانین بین المللی رو امضا و قبول کرده است و امروز نیز باید یا از ان معاهده ها اعلام خروج نمایند یا وقتی هنوز انها را قبول دارند پایبند بوده و به انها عمل نمایند در ضمن هیچکس تو این تایپیک حرفهای ماهواره ای نزد بلکه همش قوانین و مطالب کاملا علمی و قانونی بود که بنده حتی درخواست کردم هر کس مخالفش را دارد اعلام کند

71:

خوبه که خودت هم داری میگی محکوم کرد یعنی کشک
همان الانش نیز روسیه پدافند های امریکا در مرز روسیه و در کشورهای مشترک المنافع اعم از لهستان و اوکراین و چک و .... رو محکوم میکند ولی امریکا مشغول کار خویش است و به هیچ وجه تره ای برای محکوم کردن های روسیه خرد نمی کند

72:

اخه تهدید به کجای امریکا بر می خوره؟........امریکا خودش یه تهدید واسه جهانه...........امریکا کشوری نیست که بخواد اون همه ناوو واسه امنیت یه سری کشور دیگه ببره تو یه جای خیلی دور تر از سرزمینش.....مطمئنا" این امریکایی ها نقشه ای واسه خلیج دارن که نه تنها این دوره بلکه چندین دوره اس ادعای حفظ کشورهای حوزه ی خلیجو می کنن..............من میگم باید انقدر حواسمون جمع باشه که یهو چشمونو وا نکنیم ببینیم نصف خاک ایرانو امریکا گرفته

73:

بله دوست عزيز دقيقا من هم معتقدم كه بايستي اين حضور رو محكوم كنيم به هر شكل و با هر عملي .
مسلما هر فردي عاقلي آگاه است كه ايران توانايي مقابله با امريكا را ندارد اما اين دليل نمي شود كه با حضور اين ناوگان در خليج فار س مخالفت نكنيم.
http://hemasechaldoran.blogfa.com/
(حزب پان ايرانيست يگانه تكيه گاه ملت ايران در راه اقتدار ايران با قدرت مي رزمد

74:

چه امریکا خطری محسوب بشه چه نشه دلیلی بر بودنش در اون منطقه نمیشه پیدا کرد.....امریکا به چه حقی می تونه بیاد توی قسمتی از یه سرزمین و ادعای حفاظت از اونجا رو بکنه؟..دسته کم خود اعضای منطقه در این باره تصمیم بگیرن..........توی ایالتهای مختلف امریکا هر روزه ده ها کشتار انجام نیشه اما امریکایی ها برای حفاظت از کشور خودشون عملا" غلطی نکردن پس چطور توقع داریم از چند کشور دیگه حفاظت کنن؟..........

75:

من فقط ميدونم هر دو طرف كمي تا قسمتي خر و خودخواه هستن !
حالا طرف يكيشو بگيري حق رو زير پا گذاشتيم !
اينا كرم ميريزن اونا هم زورشو دارن اهداف بلند مدت استعماري دارن !

76:

چه خوبه يه نفر اومده از اون طرف داره نظر ميده !
ببينيد مگه فقط مشكل 4 تا ناو ناوچس كه شما ميگي اونا كاري ندارن اصلا به فرض كه اونا الكي اونجا مي چرخن ببينم اين همه دردسر اين همه مشكل از كجا مياد ...
ببينم پس اين همه مشكل تو اين منطقه ريشش كجاست !؟

77:

daha koshtar?
yani mesle iran dolat miyad mardomo mikoshe ?

78:

واقعا اينطور بود كه عالي مي شد...
حيف كه همه چيز در حد حرفه ...!
الان يك سوال دارم اين چند روزه شاهد وضعيت بد منطقه فلسطين مخصوصا شهر غزه هستيم !
ميشه بپرسم دليل اين پافشاري اسرائيل براي اين كاراهيش در اون منطقه چيه ؟

79:

SHoma ke minevisid ma yani ki ?

80:

دوست عزيز پس ساخت سازو اسرائيلي ها در اون منطقه ها و پيشروي و كشتار فلسطينيها چه جوابي دارد ؟

81:

در مورد اين جمله من ميخوام بدونم دقيق چطور؟

82:

Shoma be che haghi az tarafe USA sohbat mikonid ?

in daro dokona ghadimi shode dige
boro ye ja dige roozito begir

83:

Well next time u wanna sign your name as a member of Department of States please put your name and position so we will find out who exactly you are. and by linking me to the Department of States's website you cant prove you are a member

I hope you either give us the information or stop signing as an official employee.
Thanx for your cooperation

84:

هر چي باشهT، چرا بايد مردم رو اذيت كنند به بهانه اينكه ايران دخالت ميكنه يا هر چيزه ديگري اين اعمال را انجام دهند؟

85:

اگه مردم اذیت می شوند تقصیر خودشان هستند نه کس دیگری.

86:

yek soal mardom taghsir darand mardoni ke besh az 60 darsadeshun ba karhaye dolat mokhalefan gonah karan ta hala shode be sokhan raniye boosh tavajo koni
miduni fargh sokhanraniye zemam daraye ma ba bush chea?
faghat agar iran va amrika ro dar sokhan rani haye in do hazf koni hata va i ham fargh nemikone darag man aziz khodet un gushe to refah kameli
sir az gorosne yad nemikone
in darbaraye shoma nestagh dare

87:

خانم توشین
لطف کنید و از سیاسیون امریکا بپرسید که ایا امکان دارد که پرزیدنت بوش حداقل 8 سال دیگر به امریکا حکومت نمایند و اگر امکان دارد اطلاع دهید که به جمع اوری امضا برای ایشان اقدام نماییم چونکه اینجانب یکی از طرفداران پر و پا قرص ایشان میباشم و معتقدم که اگر ایشان 8 سال دیگر به امریکا حکومت نمایند با اطمینان میشود گفت که ایشان امپراطوری امریکا را چنان نابود کند که تا 8000 سال دیگر حتی اسمی از امریکا نباشد.
و هیچ دشمنی نمیتوانست چنین ضرباتی به ملت امریکا بزند به جز یک رئیس جمهور احمق که این خود لطفی الهی برای ملل ستم دیده بود و بنده از اینرو همیشه دعاگوی ایشان میباشم
و ارزو دارم که خدا رئیس جمهوری همانند ایشان به دولت بعدی اعطا نماید هر چند خیلی سخت خواهد بود که یک همچنین احمقی دوباره یافت شود ولی به حضور ایشان برسانید که الخصوص طبقه ایی از مردم ایران دعاگوی شما می باشند که میدانم حتمن خوشحال خواهند شد.
و برای شما ارزوی دارم
لطفا زیاد امریکایی فکر نکنید

88:

پس چی شد ؟
نکنه وزارت امورخارجه را تعطیل کردن و یا از زور مرده خوری 85 میلیون دلارتون ته کشید
خانم فرارسی ما چند وقت بود چند تا سئوال داشتیم و اصلا دنبال شما میگشتیم

89:

man yek soal az khanum goruh ... daram nav haye amrikaee koja boodan????bezar khodam javab bedam dar irannnnn
yani dar dakhele khak ma pass az nazar ma sepah in karo kard ke yek zarbe shasti neshun bede
va shoma lotfan dar morede masaeel keshvar ma dekhalat nakon shekam sir az gorosne yadi nemikone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!S.S
age mikhay beduni barachi man S.S mizaram behet begam man eteghadat fashisti nesbat be keshvaram daram (na dolat)S.S

90:

خوب اگه جنگ و دعوا راه نندازن امپرياليسم نمي تونه اسلحه بفروشه و سود كنه و همچنين نمي تونه از خطرات سياسي امتياز سياسي بگيره و بعد در اين جور جهان آروم كي كارتل خاي نفتي مي تونن پول به جيب بزنن!
ضمنا يعني شما فكر مي كني كشتن مردم واسه شون سخته؟فكر مي كني واسه مردم دل مي سوزونن؟خير اين ها همه اش دنبال منافعن زماني كه كوروش بزرگ آزادشون گذاشت شرشون رو از سر ايران كم نكردن و حتي بعدا در كمال پررويي يوم كپور رو راه انداختن كه هنوز هم دارن جشنش رو ميگيرن!و حتي باز بعدا هم كه مسلمانان در جنگ هاي صليبي پيروز شدن آزاد گذاشته شدن تا به اورشليم برن ولي اونا زمينهاي آباد دور و بر رو ترجيح دادن!حالا كه 3000 سال مي گذره تازه يادشون اومده كه اورشليم شهر مقدسشونه!
اونا اون قدر جاه طلبن كه روياي بال سرزمين موعود مصر تا عراق رو به پرچمشون نقش كردن!
دولت ایران هم کمک مالی میکند و هم اسلحه فراهم میکند وگروه های فلسطینی را تشویق میکند که توافق بین طرفین برای ایجاد روند صلح را سخت رد کنند.
مدرك ها تون رو دوباره بزارين چون من نديدمشون!اصلا خوبه كه خود امام راحل فرمودن:راه آزادي قدس بهر كربلا است!
گرووه هاي فلسطيني نه و مردم فلسطين و يا دولت منتخب فلسطين!!!بعدشم آنها خودشان بلدند كه چگونه بايد با كسي كه آن ها را از خانه شان بيرون كرده برخورد كنند!اين طور نيست؟
اگه مردم اذیت می شوند تقصیر خودشان هستند نه کس دیگری.
از يه طرف قبول دارم و از يه طرف خير!مردم خودشان مسبب بلاهايي كه بر سرشان آمده نيستند و آنها فقط از خود دفاع مي كنند ولي پدرانشان نبايد آن اندك زمين را هم از روي ترحم به جنايتكاران مي بخشيدند!
ضمن اين كه ايران اصلا هيچ راه ارتباطي با آن جا ندارد!البته اين تهمت ها اولين بار نيست كه به كشور عزيزمان ايران مبني بر قاچاق سلاح و ... زده مي شود و مسلما آخرين بار هم نخواهد بود ولي گذشت زمان همه چيز را روشن خواهد كرد هر چند كه به نظر من كمك به مظلوم روا است!
برای اطلاعات شما این هم آدرس ایمیل ما اگر سوألی دارید خواهشمندم به آدرس زیرایمیل بفرستید.
سپاسگزار.
به كدام زبان بنويسيم؟ضمنا آيا واقعا جواب مي دهيد؟
خانم توشین
لطف کنید و از سیاسیون امریکا بپرسید که ایا امکان دارد که پرزیدنت بوش حداقل 8 سال دیگر به امریکا حکومت نمایند و اگر امکان دارد اطلاع دهید که به جمع اوری امضا برای ایشان اقدام نماییم چونکه اینجانب یکی از طرفداران پر و پا قرص ایشان میباشم و معتقدم که اگر ایشان 8 سال دیگر به امریکا حکومت نمایند با اطمینان میشود گفت که ایشان امپراطوری امریکا را چنان نابود کند که تا 8000 سال دیگر حتی اسمی از امریکا نباشد.
و هیچ دشمنی نمیتوانست چنین ضرباتی به ملت امریکا بزند به جز یک رئیس جمهور احمق که این خود لطفی الهی برای ملل ستم دیده بود و بنده از اینرو همیشه دعاگوی ایشان میباشم
و ارزو دارم که خدا رئیس جمهوری همانند ایشان به دولت بعدی اعطا نماید هر چند خیلی سخت خواهد بود که یک همچنین احمقی دوباره یافت شود ولی به حضور ایشان برسانید که الخصوص طبقه ایی از مردم ایران دعاگوی شما می باشند که میدانم حتمن خوشحال خواهند شد.
درست است!اين دولت اولين دولت بود كه بعد از ساليان دراز دستور داد كه پول چاپ كنند!!يعني سياست انبساط مالي درست كرده آا هم واسه خرجهاي بي خودي!
يه موسسه استراتژي گفته تا سال 1414 ايران جز 7 ثقل جهان خواهد بود و آمريكا هم فروپاشي خواهد كرد!(قابل توجه خانوم فرارسي كه اين موسسه آمريكايي است)
من هم آمريكا را به سه دليل دوست دارم:1-سرخ پوستان2-اف-14 3-رئيس جمهور مضحكشان بوش!
دوست گرامی،

رئیس جمهور آمریکا فقط میتواند دوبار بطور متوالی انتخاب بشود. در نتیجه آقای بوش نمیتواند مجدداً رئیس جمهور بشوند. تعجب میکنم که شما سر خود اختیار بخودتان دادید که از جانب 70 میلیون ایرانی صحبت و اظهار بیان کنید .

در كمال احترام بگم نظر من مثل نظر ايشون هستش!
آیا بهتر نیست که بجای مقصر دانستن کشوری مثل آمریکا تلاش کنید بیشتر برروی مسائل ایران فکر کنید ؟
اگر دوست داشته باشید برایتان چند لینک بفرستم که بتوانند شما را در زمینۀ سیاسی آمریکا و قوۀ قضاییه ؛مجریۀ و مقننه این کشور آگاه کند بخصوص شما بتوانید پایۀ اصول دمکراسی مثل کشور آمریکا و یا کشور های اروپایی را ببینید و درک کنید . خواهش میکنم که از این به بعد حرفایتان را بر اساس حقیقت پایه گذاری کنید و نه براساس حدس و گمان.
چرا ولي يكي از مشكلات ايران سنگ اندازي آمريكا است!
از قوه ي قضاييه ي آمريكا بس كه واسه ما اومده كاپيتولاسيون راه انداخته ديروز تو ايران حلا هم كه تو عراق!
ضمنا يكم از مسائل تبعيض نژادي صحبت بفرماييد خوش حال مي شيم!
سپاسگزارم.
هر چند كه روي سخنتان به ديگران بود ولي به شخصه ما بيشتر
منابع ارتش آمريكا ادعا كردند: پنج قايق ايراني يكشنبه‌شب در تنگه هرمز به اذيت و آزار سه كشتي جنگي نيروي دريايي آمريكا مبادرت ورزيدند و پيام‌هاي تهديد‌آميز ارسال كردند.
ايران فيلم خودش رو نشون داد و همه متوجه ميكس گذاري ها و... شدن!
ايران مسئول حراست از تنگه ي هرمز را دارد و همه در برابر قانون يكسانن چه حاكم مغولستان چه آمريكا!
آمریکا تأکید برشرح مقامات ناوگان هایش دارد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بطور مهاجم و تحریک کننده رفتار کرده است.
هر كي زياد مشروب بخوره نتيجه اش هزيان است نمي دونم اين سران آمريكايي چرا اينقدر سوپر من نگاه مي كنند فكر كنم بايد براش بنويسن 18+
خدا رحم كنه چون بازگشت سوپر من هم اومده!
حتی خود Cnn هم گذارش پنتاگون رو تایید نکرده.
البته بنده شنیدم که Cnn گذارش پناگون رو کذب خوانده و اظهار داشته صداگذاری ها ساختگی بودند.
جمهوری اسلامی هم توضیحاتی در این زمینه داد که امروز از سیما پخش شد.
دقيقا فيلمش تو يوتيوب هست!

والا تا اونجا که voa گفت و ما شنیدیم این پنج تا قایق مال سپاه پاشداران بوده و کشتی های امریکایی رو تهدید به انفجار کردن اما بعد از اینکه کشتی های امریکایی به حالت اماده باش در امدن اونها هم گریختند و یه سری اشیا به داخل آب انداخته اند.
حالا دیگه صحتش رو نمی دونیم ولی خوب از این سپاهی های بلانسبت احمق هر کاری بر میاد.
به ووآ بفرماييد 5 تا نبود و 3 تا بود تا بعد!سپاه احمق نيست و اين نظر شخصي شما است!
شمنا درست فرمودين هر كاري بر مياد حتي غرق كردن 3 تا كشتي زپرتي!
خب اصلا" امریکا که کشورش اون طرف دنیاست، توی خلیج فارس چکار داره؟؟؟؟؟؟
یکی نباید اعتراض کنه بهش؟؟؟
نه ديگه!!!آمريكا تافته ي جدا بافته است و از همه بهتره آقاي دنياي چرا بايس كسي بهش گير بده؟
خوب خلیج فارس که تماما مال ایران نیست کشورهای همسایه و عرب هم اطراف آن وجود دارد که همگی از دوستان امریکا هستند.
تنگه ي هرمز كه هست!
پس کشتی ایرانی نه حقی برای سوال از کشتی امریکایی دارد و نه کسی حق اعتراض به امریکا یا کشور دیگری برای حضور در خلیج فارس را دارد
نتيجه گيري شخصي!كشتي ايراني مسئول حراست از تنگه ي هرمزه!
یعنی چی نام ناو را سوال کردند؟
مثلا گفتن شما کجایی هستید انها هم گفتن ما ماله امریکاییم انها هم گفتن دمتون گرم و برگشتن؟
يعني كه ثبت كنن كدوم جاهلي وارد شده كه اگه قصد خرابكاري داشته باشه محكومش كنن!
یعنی میفرمایید اگر کشوری با تجهیزات نظامی خودش رو به یک خلیج یا دریایی برسونه و در شعاع 12 مایلی، به سمت اون کشور، به حال آماده باش قرار بگیره، کسی حق اعتراض نداره؟
براي آمريكا خير!هر چند كه اگر ديگران هم باشن ما بهشان اجازه مي ديم ولي آمريكا نه!
خب امریکا توی عراق چی میخواد بعد از 2-3 سال؟
نفت و محاصره ايران!
امریکا توی افغانستان چی میخواد؟
معادن غني مواد راديو اكتيو و همچنين معادن غني جواهرات!


91:

خوب اگه جنگ و دعوا راه نندازن امپرياليسم نمي تونه اسلحه بفروشه و سود كنه و همچنين نمي تونه از خطرات سياسي امتياز سياسي بگيره و بعد در اين جور جهان آروم كي كارتل خاي نفتي مي تونن پول به جيب بزنن!
دولت ایران هم کمک مالی میکند و هم اسلحه فراهم میکند وگروه های فلسطینی را تشویق میکند که توافق بین طرفین برای ایجاد روند صلح را سخت رد کنند.
مدرك ها تون رو دوباره بزارين چون من نديدمشون!اصلا خوبه كه خود امام راحل فرمودن:راه آزادي قدس بهر كربلا است!
اگه مردم اذیت می شوند تقصیر خودشان هستند نه کس دیگری.
از يه طرف قبول دارم و از يه طرف خير!مردم خودشان مسبب بلاهايي كه بر سرشان آمده نيستند و آنها فقط از خود دفاع مي كنند ولي پدرانشان نبايد آن اندك زمين را هم از روي ترحم به جنايتكاران مي بخشيدند!
ضمن اين كه ايران اصلا هيچ راه ارتباطي با آن جا ندارد!البته اين تهمت ها اولين بار نيست كه به كشور عزيزمان ايران مبني بر قاچاق سلاح و ... زده مي شود و مسلما آخرين بار هم نخواهد بود ولي گذشت زمان همه چيز را روشن خواهد كرد هر چند كه به نظر من كمك به مظلوم روا است!
برای اطلاعات شما این هم آدرس ایمیل ما اگر سوألی دارید خواهشمندم به آدرس زیرایمیل بفرستید.
سپاسگزار.
به كدام زبان بنويسيم؟ضمنا آيا واقعا جواب مي دهيد؟
خانم توشین
لطف کنید و از سیاسیون امریکا بپرسید که ایا امکان دارد که پرزیدنت بوش حداقل 8 سال دیگر به امریکا حکومت نمایند و اگر امکان دارد اطلاع دهید که به جمع اوری امضا برای ایشان اقدام نماییم چونکه اینجانب یکی از طرفداران پر و پا قرص ایشان میباشم و معتقدم که اگر ایشان 8 سال دیگر به امریکا حکومت نمایند با اطمینان میشود گفت که ایشان امپراطوری امریکا را چنان نابود کند که تا 8000 سال دیگر حتی اسمی از امریکا نباشد.
و هیچ دشمنی نمیتوانست چنین ضرباتی به ملت امریکا بزند به جز یک رئیس جمهور احمق که این خود لطفی الهی برای ملل ستم دیده بود و بنده از اینرو همیشه دعاگوی ایشان میباشم
و ارزو دارم که خدا رئیس جمهوری همانند ایشان به دولت بعدی اعطا نماید هر چند خیلی سخت خواهد بود که یک همچنین احمقی دوباره یافت شود ولی به حضور ایشان برسانید که الخصوص طبقه ایی از مردم ایران دعاگوی شما می باشند که میدانم حتمن خوشحال خواهند شد.
درست است!اين دولت اولين دولت بود كه بعد از ساليان دراز دستور داد كه پول چاپ كنند!!يعني سياست انبساط مالي درست كرده آا هم واسه خرجهاي بي خودي!
يه موسسه استراتژي گفته تا سال 1414 ايران جز 7 ثقل جهان خواهد بود و آمريكا هم فروپاشي خواهد كرد!(قابل توجه خانوم فرارسي كه اين موسسه آمريكايي است)
من هم آمريكا را به سه دليل دوست دارم:1-سرخ پوستان2-اف-14 3-رئيس جمهور مضحكشان بوش!
دوست گرامی،

رئیس جمهور آمریکا فقط میتواند دوبار بطور متوالی انتخاب بشود. در نتیجه آقای بوش نمیتواند مجدداً رئیس جمهور بشوند. تعجب میکنم که شما سر خود اختیار بخودتان دادید که از جانب 70 میلیون ایرانی صحبت و اظهار بیان کنید .

در كمال احترام بگم نظر من مثل نظر ايشون هستش!
آیا بهتر نیست که بجای مقصر دانستن کشوری مثل آمریکا تلاش کنید بیشتر برروی مسائل ایران فکر کنید ؟
اگر دوست داشته باشید برایتان چند لینک بفرستم که بتوانند شما را در زمینۀ سیاسی آمریکا و قوۀ قضاییه ؛مجریۀ و مقننه این کشور آگاه کند بخصوص شما بتوانید پایۀ اصول دمکراسی مثل کشور آمریکا و یا کشور های اروپایی را ببینید و درک کنید . خواهش میکنم که از این به بعد حرفایتان را بر اساس حقیقت پایه گذاری کنید و نه براساس حدس و گمان.
چرا ولي يكي از مشكلات ايران سنگ اندازي آمريكا است!
از قوه ي قضاييه ي آمريكا بس كه واسه ما اومده كاپيتولاسيون راه انداخته ديروز تو ايران حلا هم كه تو عراق!
ضمنا يكم از مسائل تبعيض نژادي صحبت بفرماييد خوش حال مي شيم!
سپاسگزارم.
هر چند كه روي سخنتان به ديگران بود ولي به شخصه ما بيشتر
منابع ارتش آمريكا ادعا كردند: پنج قايق ايراني يكشنبه‌شب در تنگه هرمز به اذيت و آزار سه كشتي جنگي نيروي دريايي آمريكا مبادرت ورزيدند و پيام‌هاي تهديد‌آميز ارسال كردند.
ايران فيلم خودش رو نشون داد و همه متوجه ميكس گذاري ها و... شدن!
ايران مسئول حراست از تنگه ي هرمز را دارد و همه در برابر قانون يكسانن چه حاكم مغولستان چه آمريكا!
آمریکا تأکید برشرح مقامات ناوگان هایش دارد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بطور مهاجم و تحریک کننده رفتار کرده است.
هر كي زياد مشروب بخوره نتيجه اش هزيان است نمي دونم اين سران آمريكايي چرا اينقدر سوپر من نگاه مي كنند فكر كنم بايد براش بنويسن 18+
خدا رحم كنه چون بازگشت سوپر من هم اومده!
حتی خود Cnn هم گذارش پنتاگون رو تایید نکرده.
البته بنده شنیدم که Cnn گذارش پناگون رو کذب خوانده و اظهار داشته صداگذاری ها ساختگی بودند.
جمهوری اسلامی هم توضیحاتی در این زمینه داد که امروز از سیما پخش شد.
دقيقا فيلمش تو يوتيوب هست!

والا تا اونجا که voa گفت و ما شنیدیم این پنج تا قایق مال سپاه پاشداران بوده و کشتی های امریکایی رو تهدید به انفجار کردن اما بعد از اینکه کشتی های امریکایی به حالت اماده باش در امدن اونها هم گریختند و یه سری اشیا به داخل آب انداخته اند.
حالا دیگه صحتش رو نمی دونیم ولی خوب از این سپاهی های بلانسبت احمق هر کاری بر میاد.
به ووآ بفرماييد 5 تا نبود و 3 تا بود تا بعد!سپاه احمق نيست و اين نظر شخصي شما است!
شمنا درست فرمودين هر كاري بر مياد حتي غرق كردن 3 تا كشتي زپرتي!
خب اصلا" امریکا که کشورش اون طرف دنیاست، توی خلیج فارس چکار داره؟؟؟؟؟؟
یکی نباید اعتراض کنه بهش؟؟؟
نه ديگه!!!آمريكا تافته ي جدا بافته است و از همه بهتره آقاي دنياي چرا بايس كسي بهش گير بده؟
خوب خلیج فارس که تماما مال ایران نیست کشورهای همسایه و عرب هم اطراف آن وجود دارد که همگی از دوستان امریکا هستند.
تنگه ي هرمز كه هست!
پس کشتی ایرانی نه حقی برای سوال از کشتی امریکایی دارد و نه کسی حق اعتراض به امریکا یا کشور دیگری برای حضور در خلیج فارس را دارد
نتيجه گيري شخصي!كشتي ايراني مسئول حراست از تنگه ي هرمزه!
یعنی چی نام ناو را سوال کردند؟
مثلا گفتن شما کجایی هستید انها هم گفتن ما ماله امریکاییم انها هم گفتن دمتون گرم و برگشتن؟
يعني كه ثبت كنن كدوم جاهلي وارد شده كه اگه قصد خرابكاري داشته باشه محكومش كنن!
یعنی میفرمایید اگر کشوری با تجهیزات نظامی خودش رو به یک خلیج یا دریایی برسونه و در شعاع 12 مایلی، به سمت اون کشور، به حال آماده باش قرار بگیره، کسی حق اعتراض نداره؟
براي آمريكا خير!هر چند كه اگر ديگران هم باشن ما بهشان اجازه مي ديم ولي آمريكا نه!
خب امریکا توی عراق چی میخواد بعد از 2-3 سال؟
نفت و محاصره ايران!
امریکا توی افغانستان چی میخواد؟
معادن غني مواد راديو اكتيو و همچنين معادن غني جواهرات!
ایرانی ها میخواستن خودی نشون بدن ، آمریکائیها هم بدجوری از این قایقهای تندرو حساب میبرند.
باز هم نظر شخصي!ايراني ها دنبال قهرمان بازي نيستن!يه بار براي نمايش قدرت مرگ بر آمريكا چسبوندن بر يك ناو كه اشياي با قطر بيش از 1 ميلي متر!!!!را مي بيند!
برو بابا یه دور دیگه قوانین رو بخون بعد بیا اظهار نظر کن
به نظرم از اخلاق به دور بود!
خاک تو سرشون با این تقسیمی که سر دریای خزر پیاده کردن !
خوب داداش چه ربطي داره؟بعدشم هنوز خبري نيست!و تقسيم بندي رو بي ام و گفتن!
دولتهای با اقتدار مثل افغانستان و عراق بصورت دمکراتیک انتخاب شده اند و هر دو کشور از آمریکا و نیرو های بین الملل خواسته اند
چه اقتداري وقتي سرنوشتش دست خودش نيست؟بعدشم خوبه كه هي بهشون مي گن برين بيرون!
اگر ایران به این گروه های تروریستی و شبه نظامی در عراق کمک نمیکرد و اسلحه نمیداد امروز میزان نیروهای آمریکا در عراق به مراتب کمتر بود.
چه جالب من نمي دونم چرا هر جا آمريكا بهش حمله مي كنه ما بايد جواب گوي زياده خواهي هاي آمريكا رو بديم!بعدشم خوبه جناب بوش رفيق صميمي بن لادنه و هم اين كه ما خدومون القاعده و طالبان رو محكوم مي كنيم!
[quote]جناب شهروز سپاس از پيشنهادتان پيرامون مطالعه حقوق بين الملل
اما گويي توجه ننموديد كه بحث من حقوق تاريخي خليج فارس است نه حقوق بين الملل[/
QUOTE]
چه قدر متين جواب مي دهيد و بايد بگم نظراتتان را تاييد مي كنم همه شان درست بود!
دشمن دانا به از نادان دوست.
عيب رندان مكن اي زاهد پاكيزه سرشت...
چه بسيار انسانهايي كه خود را عاقل مي پندارند ولي....
فقط مي گم افسوس!
بامزه بود
ولي مال شما حتي با مزه هم نبود!
اتفاقا خیلی هم تلخ بود چون تلخی طعم خالص حقیقت است.
برايكسي كه گناهكار باشد و نه براي بيگناه ضمن اينكه آن كس كه حساب پاك است از محاسبه چه باك است؟
حالا میدونی یکی از اخلاقهای بد علی متالیکا چیه؟!!
اینکه بدتر از آزاد بیخیال یک شکلک هم نمیشه و باید روش توضیحات لازم رو بده.
با اينكه با بعضي نظرهاي سياسيت مخالفم ولي اين يكي رو گل گفتي !
نمیشود باور کرد که سپاه پاسداران نمیدانست که این کشتی های بزرگ آمریکایی بودند!
يعني از نظر شما سپاه علم غيب دارد؟ولي خوب داشت باشدهم براي اثبات و ايجاد مدرك معتبر اين كار را انجام داد و همه در برابر قانون يكسانند
 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


تفاوت های مردمان آذری و ترک و مغول
شهدای میهن را مصادره نکنید !!
ترکها، مهاجرانی از مغولستان
آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟
امروز در تاریخ
تحريف هاي تاريخي انجام شده در مورد اسكندر و فتوحات او ( دروغ 2300 ساله )

کشف ح-ج-ا-ب
منشا پیدایش نامهای کوروش و داریوش
نژاد آریایی
منظور از ذوالقرنین در قرآن، اسکندر است یا کوروش؟
تخت جمشیدی که تخت نداشت
مزدک بامداد
*