اردوغان: انتظار نداشته باشید علیه داعش سخن بگویم x

اردوغان: انتظار نداشته باشید علیه داعش سخن بگویمگامبیا جمهوری اسلامی شد !
حسن عباسی بازداشت شد
نتانیاهو:اصلاح طلبان سرمایه اسرائیل هستند!!؟؟
بمب‌افکن‌های روسی در پایگاه نوژه همدان!+تصاویر
ترکیه اولین سری از جنگنده‌های اف‌۳۵ را تحویل می‌گیرد
بی‌بی‌سی مدعی شد؛ انتشار سند تماس امام خمینی با مسئولان آمریکایی!

ستاد انتخاباتی دکتر سعید جلیلی
لطفا دیگر نگویید«مرگ بر آمریکا»!
آمریکا در حال فروپاشی است
ایا دین از سیاست باید جدا باشد؟ چرا؟!
آقای روحانی به عنوان هفتمین رئیس جمهور ایران انتخاب شد
ایران دوره شاه — ایران دوره كنونی
حمایت از ما | مشهدهاست
`

اردوغان: انتظار نداشته باشید علیه داعش سخن بگویم
اردوغان: انتظار نداشته باشید علیه داعش سخن بگویم
رجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه گفت: مخالفان من می خواهند که علیه داعش سخنان تحریک آمیز بگویم ولی من علیه داعش سخن نخواهم گفت.
اردوغان با بیان اینکه رهبران احزاب مخالف جمهوریخواه خلق و حرکت ملی می خواهند که من با بیانات تند علیه داعش عناصر این گروه را تحریک کنم ، مخالفان خود را به تلاش برای ایجاد خونریزی علیه شهروندان گروگان ترکیه در دست داعش متهم کرد.


به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری جمهوریت، کمال قلیچدار اوغلو رهبرحزب مخالف ترکیه روزگذشته گفته بود: نخست وزیر ترکیه چرا به داعش تروریست نمی گوید ؟


رهبر حزب مخالف جمهوریخواه خلق ترکیه گفت: چرا تاکنون ˈرجب طیب اردوغانˈ در مورد گروه تروریستی و تکفیری داعش ، عبارت تروریست را به زبان نیاورده است.


نخست وزیر ترکیه مدعی شد که جان حدود 80 شهروند ترکیه که در عراق توسط داعش به گروگان گرفته شده اند در خطر است و به این دلیل نمی تواند علیه داعش بیانات تحریک کننده داشته باشد.


اردوغان مخالفان خود را که خواهان اقدام جدی ترکیه علیه داعش هستند به بی وجدانی متهم کرد.


رهبر بزرگترین حزب مخالف ترکیه در مجلس این کشور روز سه شنبه در سخنانی که از طریق برخی شبکه های تلویزیونی خصوصی به صورت زنده پخش شد، افزود: بارها به دولت اردوغان هشدار دادیم که از دادن سلاح به معارضان و گروههای تروریستی در سوریه خودداری کند و اکنون گروه تروریستی داعش در عراق بیداد می کند.


وی با بیان اینکه در آینده نزدیک اسناد مربوط به همکاری های دولت اردوغان با گروه های تروریستی در سوریه را فاش خواهند کرد، ادامه داد: اگر در سوریه و عراق صلح برقرار می شد این روند به نفع ترکیه نیز بود و حزب متبوعش پیشنهاد می کند که ترکیه به جای دادن سلاح به تروریست ها ، برای تامین صلح در منطقه ،سازمان ملل را وارد عمل کند.


قلیچدار اوغلو تاکید کرد که به رغم گروگان شدن شهروندان ترکیه به دست داعش در موصل هنوز نخست وزیر ترکیه از بکاربردن عبارت تروریست در مورد این گروهک خودداری می کند و تا کنون داعش را تروریست معرفی نکرده است.


در پی تحولات اخیر در عراق احزاب مخالف حرکت ملی و سعادت ترکیه نیز سیاست های دولت آنکارا در قبال تحولات منطقه را بباد انتقاد گرفتند.


دولت باغچه لی رهبر حزب حرکت ملی دولت اردوغان را به اجرای سیاست هایی که منافع ملی ترکیه را به خطر انداخته متهم کرد و گفت: سیاست خارجی دولت ترکیه ورشکسته است.


ˈتمل کاراملا اوغلوˈ مسوول روابط خارجی حزب اسلامگرای سعادت ترکیه نیز به دولت اردوغان هشدار داد که گروه تروریستی و تکفیری داعش ابزار امپریالیسم برای تضعیف و تجزیه کشورهایی است و ضرر آن متوجه ترکیه نیز خواهد بود.


وی با یادآوری اینکه امپریالیست ها و در راس آن آمریکا در تلاش تضعیف کشورهای بزرگ اسلامی و تجزیه آنها به کشورهای کوچک هستند، گفت: ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه باید متوجه ایمن واقعیت باشد که در صورت ادامه وضعیت کنونی پس از سوریه و عراق نوبت به ترکیه خوهد رسید


ˈکاراملا اوغلو ˈ افزود: ترکیه در تحولات سوریه دچار خطا شد و در خصومت با بشار اسد رییس جمهوری سوریه از داعش حمایت کرد و اکنون در موصل و در عراق با مشکل رو به رو شده است.


وی گفت: تحولات کنونی ادامه توطئه طرح آمریکایی خاورمیانه بزرگ با شکل دیگری است و باید کشورهای منطقه هوشیار باشند.

06-25-2014


1:

از کسایی که نوجوان 15 ساله رو توی تظاهرات میکشن انتظار دیگه ای هم نمیشه داشت.

2:

دوست عزیزسلام
اردوغان دایه ی این تروریستهاست.وموردحمایتش قراردارنددرست است چگونه میتواندنیروهای خودش رامحکوم کند

3:

سخن بگه يا نگه چه فرقي ميكنه؟مگه اين بابا كيه كه نظرش مهم باشه؟ اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


ایران و مسئله ای به نام پان
تفاوت های مردمان آذری و ترک و مغول
شهدای میهن را مصادره نکنید !!
ترکها، مهاجرانی از مغولستان
آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟
امروز در تاریخ

کشف ح-ج-ا-ب
منشا پیدایش نامهای کوروش و داریوش
نژاد آریایی
منظور از ذوالقرنین در قرآن، اسکندر است یا کوروش؟
تخت جمشیدی که تخت نداشت
مزدک بامداد
*