بعد از داعش، «دامس» را بشناسید x

بعد از داعش، «دامس» را بشناسیدسخنان رئیس جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی
شما به دولت تدبیر و امید چه نمره ای می دهید؟
حقوق قالیباف و همسرش چقدر است ؟
نیروی نظامی را کنار بگذاریم تا پیشرفت کنیم!/ در سال ۹۶ به انقلاب انتخاباتی نیازمندیم
اظهارات منفی حسن عباسی درباره ارتش
حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد

تاثيرات مثبت يا منفي طرح هدفمند كردن يارانه ها
ستاد انتخاباتی دکتر سعید جلیلی
لطفا دیگر نگویید«مرگ بر آمریکا»!
آمریکا در حال فروپاشی است
ایا دین از سیاست باید جدا باشد؟ چرا؟!
آقای روحانی به عنوان هفتمین رئیس جمهور ایران انتخاب شد
حمایت از ما | مشهدهاست
`

بعد از داعش، «دامس» را بشناسید
بعد از داعش، «دامس» را بشناسید
یک روزنامه الجزایری از وجود 2000 تونسی در گروه مسلح موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام خبر داد و تصمیم این گروه برای ایجاد شاخه خود در مغرب عربی با نام "دامس" خبر داد.

پایگاه خبری العالم به نقل از روزنامه البلاد چاپ الجزایر نوشت: الجزایر با همسایه خود تونس توافقنامه ای امنیتی را به امضا رسانده است که لزوم جلوگیری از خطر عزیمت هزارن مهاجر به سوریه برای نبرد در کنار گروههای مسلح تروریستی تاکید می کند.

برپایه این گزارش، آمار مسئولان تونسی از عضویت 2400 نفر از اتباع این کشور در گروههای مسلح حکایت دارد که 2000 نفر از آنها عضو گروه داعش هستند. این گروه درحال آماده شدن و تهیه مقدمات برای ایجاد شاخه خود از الجزایر گرفته تا تونس با نام "دامس" است.

06-27-2014


1:

خدارحم کنه
اللهم عجل لولیک الفرج

2:


من یکی که سر از کار خداوند در نیاوردم

اگر به خودش هم فکر کنیم که خداوند نیروست و غیر قابل دیدن و لمس و ...دیوانه میشیم
وای به حال اینکه هی بگیم خداوند چطور می بینه ولی کاری نمی کنه و بعد میگیم اگر قرار بود کاری کنه خب از اول اصلا" این جنایات اتفاق نمی افتاد!

نادان به دنیا می آییم و نادان هم از دنیا می رویم

3:


بعد از داعش، «دامس» را بشناسید
تولد «دامس» فرزند خلف «داعش»
هنوز یک ماه از ادعا و عمل نمادین آمریکا در تشکیل ائتلاف علیه آنچه داعش خوانده می‌شود، نگذشته است که زمزمه‌های تولد گروهک «دامس» فرزند خلف تکفیری‌های «داعش» از مغرب اسلامی به گوش می‌رسد.


دنیا پس از مشاهده رفتارهای سنگدلانه و وحشیانه «داعش»، منتظر است تا عملکرد آمریکا و متحدان عرب و غربی‌اش را علیه این گروهک در عراق و سوریه ببیند.

«داعش» که به گفته «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا، زاده سیاست غلط مخالفان لجوج سوریه، از جمله عربستان، ترکیه، قطر، امارات و دیگر کشورهای مخالف دمشق است (جزئیات بیشتر)، آنچنان تر و خشک را در سوریه و عراق با هم سوزاند که موجی از انزجار عمومی را علیه خود به راه انداخت. اینکه این پدیده (داعش و گستردگی جنایات) چقدر از قبل برنامه‌ریزی شده و آیا هدفش همین چیزی بود که اکنون آمریکا آن را بهانه دخالت عملی نظامی در عراق و سوریه کرده است، مسئله‌ای دیگر است که نیاز به بررسی دارد اما آنچه اکنون جدید است، زمزمه تولد فرزند خلف داعش در مغرب اسلامی است.

قطعا بحرانی که در سوریه ساخته شد، و اکنون گروه‌های تکفیری در سراسر منطقه آن را ادامه می‌دهند، «عملیاتی» بود که یکی از اهداف آن تلخ کردن شیرینی خیزش‌های مردمی در کشورهای عربی شمال آفریقا و غرب آسیا در اذهان عمومی بود. نباید ابدا احساس می‌شد که مردم اگر خیزش کنند، می‌توانند آزادی و رفاه بیشتری خواهند داشت. اکنون این طور در بخشی از افکار عمومی مردم عرب نقش بسته است که خیزش و قیام و اعتراض یعنی هرج و مرج و قدرت گرفتن عناصری که سر می‌برند و دیگران را تکفیر می‌کنند.

اکنون داعش رسیده‌ترین میوه این «عملیات»ـی است که جان کری از بخشی از طراحان و حامیان آن پرده برداشت. او با این حرف خواست دامان آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگر متحدان اروپایی را از چنین «نجاست»ـی پاک کند اما غافل از اینکه در سه سال اخیری که دولت‌های ترکیه و عرب منطقه از تروریست‌ها در سوریه حمایت کردند، آمریکا و متحدان غربی‌اش نیز همین کار را می‌کردند. اکنون داعش نه تنها به بار نشسته بلکه فرزند خلف آن نیز در مغرب عربی-اسلامی در حال تولد است.

«دامس» اختصار «دولت اسلامی مغرب اسلامی» است. قطعا بروز دامس در مغرب اسلامی، نتیجه اقدامات نسنجیده آمریکا در مبارزه با تروریسم است. شمال آفریقا و ساحل آفریقایی مدیترانه این روزها شاهد افزایش اقدامات تروریستی است. اکنون لیبی، تونس، موریتانی، سودان و چند کشور دیگر درگیر اقدامات و تفکرات تروریستی هستند. «برناردینو لیون» فرستاده سازمان ملل در لیبی هفته گذشته هشدار داد که عناصر گروهک داعش در لیبی پراکنده شده‌اند.

در شهریور گذشته نیز شماری از گروهک‌های تروریستی در الجزائر، تونس و لیبی از داعش حمایت کردند. این تروریست‌ها عضو القاعده بودند. گروه‌هایی مانند «جند الخلافه فی ارض الجزائر» (سربازان خلافت در سرزمین الجزائر). همین گروهک بود که یک فرانسوی را ربود و سر او را برید.

قطعا تولد چنین گروهک‌هایی از دل گروهک‌های دیگر، نتیجه برخورد دوگانه دولت‌هایی مانند دولت آمریکا و انگلیس در مبارزه با تروریسم است. دولتهایی که تروریسم را به تروریسم خوب و بد تقسیم می‌کنند و تا زمانیکه در خدمت منافعشان باشد، از آن حمایت می‌کنند و وقتی بد می‌شوند علیه‌شان ائتلاف تشکیل می‌دهند.

هنوز فراموش نکرده‌ایم سخنان «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در سال نخست و دوم بحران را که چندین بار از جمله در سخنرانی خود در دانشگاه دمشق، اعلام کرد که سوریه به نیابت از دیگر کشورها در حال مبارزه با تروریسم القاعده و دیگر تروریست‌های بی‌هویت است و بزودی کشورهای دیگر بابت این مبارزه از دمشق تقدیر خواهند کرد.

اکنون سه سال از این سخنان می‌گذرد و آمریکایی که دولت دمشق را به دلیل «سرکوب معترضان داخلی» و نه «سرکوب گروه‌های مسلح تروریستی مورد حمایت دولت‌های عربی و غربی» فاقد مشروعیت اعلام کرد، خود سردمدار ائتلافی ضد تروریسمی شده است که اسد سه سال پیش مبارزه با آن را آغاز کرد اما ائتلاف عربی-غربی آن را نادیده گرفت تا نظام سوریه به ریاست اسد سقوط کند؛ اسدی که به گفته «گلوبال ریسرچ» هنوز محبوب است (جزئیات بیشتر) و مردم سوریه از آن حمایت ‌می‌کنند و از دست تروریست‌ها به مکانهایی پناه می‌برند که تحت کنترل دولت و ارتش سوریه است.
فارس اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


ارتباط با مدیریت تالار تاریخ و فرهنگ
ایران و مسئله ای به نام پان
تفاوت های مردمان آذری و ترک و مغول
شهدای میهن را مصادره نکنید !!
ترکها، مهاجرانی از مغولستان
آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟

چرا ما که ایرانی هستیم ،نامهای عربی داریم؟؟!!!
چرا باید نژاد پرست باشیم؟
ایرانیان عزیز کدام آرم و نماد را برای پرچمشون مناسب تر میدانند؟
بخش دوم- جعل و تحریف اسناد تاریخی بر ضد کوروش بزرگ توسط غیاث آبادی
کورش کبیر
اسکندر در تاریخ و ادبیات ایران
*