فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد x

فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کردشما به دولت تدبیر و امید چه نمره ای می دهید؟
حقوق قالیباف و همسرش چقدر است ؟
نیروی نظامی را کنار بگذاریم تا پیشرفت کنیم!/ در سال ۹۶ به انقلاب انتخاباتی نیازمندیم
اظهارات منفی حسن عباسی درباره ارتش
حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد
گامبیا جمهوری اسلامی شد !

گروه عقیدتی سیاسی هم میهن
خبرگزاری هم میهن
بحث و گفتمان عمومی انتخابات
بخش پیشنهادات و انتقادات تالار سیاست و روابط بین الملل
فتوکاتور و کاریکاتور‌های سیاسی
طرح امنیت اجتمایی و مبارزه با بد حجابی
حمایت از ما | مشهدهاست
`

فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد
فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد
پایگاه خبری فورث مدیا از نقش پررنگ سفارت آمریکا در آنکارا در زمینه هدایت نیروهای داعشی - بعثی در عراق خبر داد.

به ‌گزارش پایگاه خبری «فورث مدیا»، چراغ سبز بکار گیری نیروهای داعش برای از بین بردن عراق و تبدیل شدن نبرد سوریه به نبردی عظیم‌تر در خاورمیانه و نیز خلاصی از دست ایران در نوامبر سال 2013 کلید خورد.

بر اساس این گزارش، یک منبع نزدیک به عربستان و «سعد حریری»، نخست وزیر سابق لبنان فاش کرد که سفارت آمریکا در آنکارای ترکیه مقر عملیات داعش است.

این فرد نزدیک به سعد حریری که مایل به افشای نامش نبود، در این زمینه گفت که چراغ سبز نبرد کنونی در عراق پشت درهای بسته و در هنگامی‌ که اندیشکده «شورای آتلانتیک» آمریکا در آنکارا در تاریخ 22 تا 23 نوامبر سال 2013 نشستی را برپا کرده بود، کلید خورد.

شورای آتلانتیک، اندیشکده‌ای بسیار تاثیر گذار بر آمریکا و ناتو و سیاست‌های خارجی کاخ سفید است.

این فرد در ادامه مدعی شد که واشنگتن فشارهای بسیاری را بر «نوری المالکی»، نخست وزیر عراق جهت کناره‌گیری وارد می‌کرده است.

این گزارش می‌افزاید، شاهزاده «عبدالرحمان الفیصل» مسئول حمایت مالی عملیاتی داعش است اما مقر فرماندهی عملیات در سفارت‌خانه آمریکا در آنکارا واقع است.

وی در خاتمه افزود:« تا جایی که من می‌دانم حرکتی بدون مجوز «ریکاردینیو» سفیر آمریکا در ترکیه صورت نمی‌پذیرد.»


منبع: خبرگزاری فارس

06-29-2014


1:

دولت عراق از کسی کمک خواسته که خودش فرماندهی عملیات داعش رو برعهده داره (آمریکا)
اگر این خبر حقیقت داشته باشه - حمایت دولت ترکیه از گروه داعش هم باعث تاسف..

2:

ترکیه که قطعا !

اما آمریکا محاله

3:

فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد

فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد

دیدار رئیس و مسئولان قوه‌ی قضائیه با رهبر انقلاب ۱۳۹۳/۴/۱

فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد


پشت پرده انفجار اخیر لبنان و حمایت خبری آمریکا از داعشفورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد

http://www.ghatreh.com/news/nn205244...B1%D8%A7%D9%82

www.empireoflies.ir/انفجار-لبنان-خبری-آمریکا-داعش/

4:


ملاقات‌های پشت پرده واشنگتن علیه مالکی

/ تهدید به قطع رابطه عراق با آمریکا/ انهدام مواضع داعش توسط جنگنده‌های عراقی
بحران عراق در حالی وارد روز یازدهم شد که روند درگیری‌ها به سود ارتش عراق شده است و افراد مسلح نتوانستند پس از چند روز حمله به بزرگ‌ترین پالایشگاه عراق، آن را در اختیار خود بگیرند.

فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد


به گزارش خبرگزاری فارس، بحران امنیتی در عراق که به گفته سران عراق از جانب عربستان سعودی حمایت مالی می‌شود، وارد یازدهمین روز شد. «جنیفر بساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که افراد مسلح گروهک «دولت اسلامی عراق و شام» (داعش)، کنترل کارخانه «المثنی» از کارخانه‌های سابق تولید سلاح شیمیایی مربوط به رژیم صدام را به دست گرفتند.
بر اساس این گزارش،‌ بساکی احتمال توان افراد مسلح داعش در ساختن سلاح شیمیایی را بعید دانست. علاوه براین استارلیا نیز از قصدش برای اعزام نیرو به عراق خبرداده است البته نه برای جنگ با تروریسم بلکه برای مراقبت از سفارتخانه خود در بغداد.

5:

پشت پرده تعلل مرموز آمریکا درباره داعش


فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد
وزیر خارجه سابق آمریکا اظهار کرد دولت عراق با عدم امضای توافقنامه ای با واشنگتن درباره ابقای بخشی از نظامیان آمریکایی در این کشور، دچار اشتباه شد.
در حالی که بیشتر تحلیلگران بحران فعلی عراق را با تهاجم سال ۲۰۰۳ آمریکا و انگلیس به عراق مرتبط می دانند، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا از بغداد به دلیل عدم موافقت با ادامه حضور نظامیان خارجی انتقاد کرد.کلینتون در گفت وگو با «سی ان ان» اظهار کرد دولت بغداد به دلیل عدم دستیابی به توافقی با واشنگتن درباره ابقای بخشی از سربازان ارتش آمریکا در خاک عراق، دچار اشتباه شد. وزیر خارجه آمریکا با اشاره به انتقادها از عملکرد دولت عراق و به حاشیه رانده شدن سنی ها در آن، افزود «دولت عراق باید بسیار فراگیرتر باشد.»
کلینتون درباره همکاری آمریکا و ایران برای کمک به احیای ثبات عراق گفت: «نمی توانم بگویم که در حال حاضر به همکاری با ایران برای حمایت از ثبات آمادگی داریم.»
آمریکا با زیرکی تمام درباره داعش تعلل می کند اما این یک واقعیت است که آمریکا نه به داعش اجازه می‌دهد در عراق دولت تشکیل دهد و نه اجازه حذف آن را می‌دهد، بلکه می‌خواهد داعش عاملی حیاتی و مستمر برای تحقق راهبردهای خارجی این کشور باشد. حضور واشنگتن در کنار داعش برای آغاز تجاوزات به سوریه تخیلات سیاسی نبود، بلکه ایده‌ای مبتنی بر درک عمیق از واقعیت‌های منطقه‌ای و شناخت مثلث تروریسم در منطقه بود.
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا یک روز بعد از درخواست کمک عراق از این کشور برای مبارزه با داعش اعلام کرد که هیچ کمک نظامی به این کشور فایده ای نخواهد داد، مگر اینکه همراه با طرحی سیاسی باشد که عراقی‌ها ارائه می‌دهند. وی گفت که عراقی‌ها باید تصمیمات سختی بگیرند و به راهکاری میانه برای حفاظت از وحدت کشور خود برسند. اوباما سستی نیروهای عراقی را سهل انگاری در هماهنگی های امنیتی با نیروهای آمریکایی دانست که در توافقنامه امینتی مشترک بین دو کشور به آن اشاره شده است.
رسیدن به عمق و منظور سخنان اوباما نیاز به تلاش زیادی ندارد، وی با وجود اینکه به نوعی داعش را محکوم کرده و آن را خطری برای منطقه و امنیت ملی آمریکا دانست، اما از سوی دیگر حوادث عراق و گستره نفوذ داعش در این کشور را به سه موضوع مرتبط دانست که عبارتند از: نظام سیاسی در عراق، موقعیت ژئوپلتیک این کشور در منطقه و موقعیت عراق در نقشه مناسبات جهانی.
رئیس جمهور آمریکا کمک تاثیرگذار به دولت عراق برای مقابله با داعش را به ارائه طرح جامع سیاسی از سوی مقامات عراقی و توافق طیف‌های مختلف مرتبط دانست. ( این درخواست شاید درخواستی به حق باشد، اما باطل در آن ریشه دوانده است.) علت آن هم این است که طرح سیاسی که آمریکا خواستار ارائه آن از سوی عراقی‌ها است، باید از سوی آمریکایی به این کشور تحمیل شود که داعش را در این کشور تحریک کرده‌اند. علاوه بر اینکه طناب نجاتی که آمریکا برای عراقی ها فرستاده، انسان را به یاد مشابه این اقدام در دوره ای می اندازد که عناصر موسوم به انقلابیون لیبی در بنغازی از آمریکا کمک خواستند و البته درآن زمان سطح بالای باج خواهی آمریکایی ها نسبت به کمک‌هایش مشهود بود.
بنابراین توافق سیاسی که آمریکا از گروه های عراقی می خواهد، همان واکنش به "حماقت سیاسی" است که برخی از گروه های عراقی با آن دست و پنجه نرم می کنند. آمریکا می‌خواهد حاکمیت اکثریت در این کشور را که صندوق های رأی از سال 2003 در این کشور به وجود آورده است و در راستای منافع آمریکا نیست، از بین ببرد؛ چرا که این روند سیاسی، بازی را به گونه‌ای رقم زده که سیاست عراق را از دست آمریکا خارج کرده است.

یازدهمین روز بحران امنیتی عراق ملاقات‌های پشت پرده واشنگتن علیه مالکی/ تهدید به قطع رابطه عراق با آمریکا/ انهدام مواضع داعش توسط جنگنده‌

6:

زمان انتشار خبر: شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۷


پشت پرده داعش از زبان یکی از بنیانگذاران القاعده
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شبکه المیادین گفتگویی را با شیخ نبیل نعیم موسس سازمان الجهاد مصر، کارشناس گروه های اسلامی و جهادی سابق که در افغانستان با ایمن الظواهری و بن لادن همراه بوده است در خصوص عملکرد القاعده و داعش ترتیب داد.
فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد
نبیل نعیم گفت: من از القاعده جدا نشدم بلکه آنها از مسیر اصلی منحرف شدند. در زمان حضور شوروی در افغانستان اجماعی میان علمای مسلمان برای جهاد در افغانستان بوجود آمد اما القاعده فعالیت هایش را به کشورهای عربی و اسلامی و قتل مسلمانان گسترش داد. در واقع آنها تکفیری شدند و این در حالی است که خداوند در قرآن آورده است که «و من یقتل مومنا متعمدا فجزاؤه جهنم خالدا فیها و غضب الله علیه و لعنه و اعد له عذابا عظیما» ( کسی که مومنی را به عمد بکشد، جزای او دوزخ است و خداوند بر او خشم می گیرد و او را لعن می کند و برای وی عذابی بزرگ، آماده می سازد).

وی افزود: برخی از اعضای القاعده مرا تکفیر کردند اما به علت آنکه یکی از رهبران و بنیانگذاران این گروه بودم مرا نکشته اند.
فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد
نعیم در خصوص داعش گفت: داعش در سال 2006 بوجود آمد اما القاعده از سال 1989 آغاز به کار کرده است بنابر این داعش شاخه ای از القاعده نیست بلکه از آن پیروی می کند و به آن ایمان آورده است. ابوبکر البغدادی مزدور آمریکاست. او از ایمن الظواهری خواسته است که با او بیعت کند. البغدادی خود را صاحب حق می داند و می گوید که در پی آزادسازی عراق و سوریه است. ایمن نپذیرفت و جنگ میان آنها درگرفت. البغدادی در زندان بود که آمریکا او را آزاد کرد و 20 تا 30 میلیون دلار برای جمع آوری نیرو هزینه کرد. اولین پایگاه های آموزشی داعش در اردن بود که این پایگاه ها متعلق به آمریکا بودند. سلاح ها و تجهیزات در اختیار داعش هم آمریکایی هستند. زخمی های داعش برای معالجه به اسراییل برده می شوند. بر اساس اطلاعات ما 1500 نفر از نیروهای داعش و النصره در بیمارستان های تل آویو تحت مداوا هستند.

نبیل نعیم ادامه داد: کمک هایی که در افغانستان به القاعده می شد علنی بود. پس از شکست شوروی در افغانستان، آمریکا در صدد برآمد تا عرب های افغان را از بین ببرد. از همان زمان بسیاری از آنها را دستگیر و زندانی کرد. پس از آن القاعده وارد حوادث 11 سپتامبر شد. بعد از مرگ اسامه بن لادن القاعده توسط دستگاه اطلاعاتی قطر خریداری شد. نشستی در استانبول ترکیه توسط اخوان المسلمین برگزار شد که قطر در آن اعلام کرد دو میلیارد دلار به ارتش آزاد مصر کمک می کند. مسوول این صندوق هم مسوول اخوان المسلمین در ترکیه بود. اموال القاعده پس از آن از این صندوق تامین می شد.
فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد
فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد
نبیل در ادامه در خصوص گسترش نفوذ داعش از سوریه به عراق گفت: داعش در عراق تاسیس شد و ابراهیم ابوبکر البغدادی عراقی است. بعد از آن در اردن پایگاه های آموزشی به راه انداختند و از آنجا به سوریه رفتند و با شکستی که خوردند بار دیگر به عراق بازگشتند. اما آنچه در عراق می گذرد بزرگتر از تاثیر داعش است. در عراق میان عرب های الانبار با نوری مالکی اختلافاتی وجود دارد. داعش نیاز به مدیریت توحش دارد. ابوبکر المقدسی سیاست چنگیزخانی را ارایه داده است. چنگیز خان زمانی که یک روستا را تصرف می کرد همه چیز را در آن نابود می ساخت و حتی حیوانات را سر می برید. بعد از آن روستای بعدی که می شنیدند چنگیزخان در صدد حمله است روستا را رها کرده و فرار می کردند. این همان چیزی است که داعش انجام می دهد. داعش زمانی که به سامراء حمله کرد یکهزار سنی را کشت و الان شیعیان را به قتل می رساند. این سیاست آمریکاست. کسینجر نظریه ای دارد به نام « جنگ صد ساله » که همان جنگ ایجاد شده میان اهل سنت و شیعیان است. ابومصعب الزرقاوی فردی بود که مساجد اهل سنت و شیعیان را منفجر می کرد تا جنگ طایفه ای در منطقه به راه بیندازد. این سیاست آمریکا بود. چگونه است که داعش حتی یک آمریکایی را نکشته و سر یک آمریکایی را هم نبریده است؟ داعش فقط مسلمانان را می کشد. آنها دین را نشناخته اند ولی دیگران را تکفیر می کنند. حتی ایمن الظواهری هم در مورد دین اطلاعاتی ندارد و هر زمان سوالی داشت از من می پرسید. اکنون القاعده و داعش بایکدیگر اختلاف اعتقادی ندارند بلکه اختلاف آنها سازمانی است.

موسس سازمان الجهاد مصر در خصوص آینده داعش گفت: هر چه جوانان به سوی تفکرات تکفیری جذب شوند داعش قوی تر می شود. در نسل چهارم جنگ کشورها نیازی به ارتش های بزرگ ندارند بلکه اهداف خود را از طریق مزدورانشان انجام می دهند. آنها در این راه به رسانه هایی نیاز دارند که حقایق را برای مردم وارونه جلوه دهند و اموالی را برای آنها ارسال کنند. اکنون القاعده و داعش به نفع آمریکا در حال جنگ هستند. آنها با سنی و شیعه و با دولت ها وارد جنگ می شوند. داعش همه مردم را کافر و خونشان را مباح می داند. کسانی که سید ما امام علی ( علیه السلام) را کشتند و (امام) حسین (علیه السلام) را سر بریدند ادعا می کردند که مسلمانند. القاعده و داعش افکار منحرف و خوارجی دارند. داعش تاکنون یک آمریکایی را نکشته و معارضانی که با ارتش بشار اسد با شدت هر چه تمام می جنگند حتی یک تیر به سوی اسراییل شلیک نکرده اند. آنها معتقدند که جنگ با مرتد بر جنگ با کافر اصلی اولویت دارد. در دیدگاه آنها حکام عرب و ارتش های عرب مرتد هستند و جنگ با آنها بر جنگ با کفار اگرچه یهودی باشند اولویت دارد. عصام حتیتو مسوول اخوان که با بشار اسد می جنگد در کجا اقامت دارد؟ در تل آویو.

احمد الجربا هم از پاریس و لندن جنگ را اداره می کند. آمریکا به داعش و النصره سلاح می دهد و بعد ادعا می کند که این سلاح ها بصورت غیر قانونی به دست آنها رسیده و چنین برنامه ای در دست نبوده است.

بر اساس طرحی که در سال 1989 توسط نتانیاهو و دیک چنی تدوین شد، چهار کشور باید نابود شوند که این طرح از عراق آغاز می شود و سپس به سوریه و مصر و عربستان می رسد. مجریان این طرح گروه های تندرو در منطقه هستند. محمد مرسی فردی است که با آمریکا در ارتباط بود و از آن دستور گرفته بود که همه گروه های تندروی منطقه را پشتیبانی کند. مرسی هم با ایمن الظواهری تماس گرفت. یکی از اهداف مزدوران آمریکا یعنی داعش تضعیف ایران و وارد کردن آن به جنگ است. داعش اولین بیانیه ای که پس از مناقشه با نوری مالکی صادر کرد، گفت به سوی کربلا و نجف می آییم و عتبات مقدسه را ویران می کنیم. آنها می خواهند پای ایران را به جنگ وارد کنند. آنها می خواهند عربستان و ایران را غرق در جنگی بی نهایت کنند که در آن اموال عربستان و ایران از بین برود همانگونه که در جنگ صدام با ایران رخ داد. قرار بود اگر اخوان المسلمین در مصر قدرت گرفت و با ثبات شد، تنش ها و درگیری ها به مصر صادر شود و این اعتراف ضاحی خلفان رئیس پلیس دبی است. هدف از این طرح ها تامین امنیت اسراییل است. اسراییل رژیمی ضعیف است که برای باقی ماندن نیازمند کمک است.

نبیل نعیم در خصوص چگونگی مقابله با داعش گفت: الازهر می تواند در برابر داعش بایستد. در حدود 40 سال است که الازهر ساکت است زیرا صدای دلارهای نفتی و مفتیان سعودی بلند تر از الازهر بوده است. سلفی ها در مصر هم برای مقابله با الازهر بوجود آمدند. ما نیاز به مقابله علما با داعش داریم. دولت ها هم باید با فکر و امور نظامی به مقابله با داعش بروند.

دانلود
خبرهای مرتبط :

• عربستان از داعش حمایت می کند • سلاح های رژیم صهیونیستی در دست تروریست ها

7:

برادر چرا نباید کمک کنه ...در جنگ با سوریه که علنا کمکهاش رو اعلام کرده اینم در ادامه

همون اهداف دولت آمریکاست ..یعنی شیعه ستیزی.
..
و جنگ با مسلمانان

8:

اگه به عراق و سوریه و لبنان تا به حال کمک نکرده بودیم
الان تو خاک خودمون با داعش می جنگیدیم
راستی ازغنی سازی چه خبر ؟؟؟؟!!!

9:

فکر کنم اوباما علناً باید بیاد بگه، بابا من بودم جنگ راه انداختم تا یه سری از دوستان باور کنن

احتمالاً اون زمان هم باور نخواهند کرد میگن، اوباما رو خریدن!!!!!

مردم ایران در طول تاریخ همیشه سربلند بودن، حالا اسلام و شیعه هم بهش اضافه شده واسه اونا شده دردسر و زحمتی که نگو

باید چکار کنن؟

« وَلاَ يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّىَ يَرُدُّوكُمْ عَن دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُواْ »
«آنها با شما می جنگند تا اگر بتوانند شمارا از دينتان بازگردانند» بقره - 217

10:

چیزی که خیلی عجیبه اینه که آمریکا خودش صدام و بعثی رو از قدرت کنار زد بعد چرا باید دوباره بیاردشون رو کار؟

11:

منفعــــــــــــــــــت، سود، پول، بازار تسلیحـــــــاتی و اقتصــــــــــــادی، استعمــــــــــــــار نوین، بهانه برای حضـــــــــــــــور در غرب آسیا و مفت خوری و ....

12:

برای حفظ منافعشون خواهرم ...البته همانطور که اخوان المسلمین از بنیانگذاران
این گروه ننگین سقوط کردند و خداوند همشون رو از روی زمین محو کرد مطمئن باشید
داعش که هیچی هیچ ابرقدرتی نمیتونه پرچم اسلام رو پایین بکشه حتی اگه شده
خدا کشورشون رو با خاک یکسان کنه ...یا از آسمان ساعقه برسرشون بباره..یا علی

13:

یادمون نره که صدام با کمک همین امریکا توانست قدرت خودش رو تثبیت کند و دارای ارتش پنجم جهان (حتی قدرتمند تر از هند و پاکستان ) شد .

14:

جوری که من تحقیق کردم خیلی از اسلحهای عراق روسی بودند یعنی روسها به شدت عراق مسلح کردن
اسلحه های مثل: تانک پیشرفته تی 72 کلاشینکف آر پی جی نفربر زرهی موشکهای میان برد اسکاد بی جنگدنده های سوخو موشکهای پدافند هوایی سام و غیره...
این همه تسلیحات روسی هستن به غیر از قطعات یدکی و کارشناسان روسی

15:

آمریکایی ها احمق هستن یه گروه که تند رو تر از القاعده هست رو ور دل اسراییل درست کنه
بابا چرا اینقدر تخیلی موضوع استارت میکنید
وجود داعش یعنی آمریکا منتظر یه حادثه بدتر از 11 سپتامبر باش
یه ذره رو زمین بیاید کنار بقیه

16:

جواب مشابه پست شما رو در صفحه قبل دادم

آمریکا بارها کمک به گروه داعش رو اعلام کرده و همینطور رئیس رژیم صهیونیستی

بزودی انشالله اخبار جدید از حمایت و همکاری اسرائیل با این گروه رو قرار میدم... اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


هیتلر، مرد بزرگ
چند سوال! ( گفت و گو پیرامون چگونگی اخلاقیات و روحیات ترکان و ایرانیان )
بررسی کتاب "اسکندر تاریخ ایران الکساندر یونانی نیست" از پرنیان حامد
بررسی کتاب "اسکندر تاریخ ایران الکساندر یونانی نیست" از پرنیان حامد (سری جدید)
ارتباط با مدیریت تالار تاریخ و فرهنگ
ایران و مسئله ای به نام پان

تاپیک میهن پرستان هم میهن
کشف ح-ج-ا-ب
منشا پیدایش نامهای کوروش و داریوش
نژاد آریایی
منظور از ذوالقرنین در قرآن، اسکندر است یا کوروش؟
تخت جمشیدی که تخت نداشت
*