سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد x

سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زداظهارات منفی حسن عباسی درباره ارتش
حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد
گامبیا جمهوری اسلامی شد !
حسن عباسی بازداشت شد
نتانیاهو:اصلاح طلبان سرمایه اسرائیل هستند!!؟؟
بمب‌افکن‌های روسی در پایگاه نوژه همدان!+تصاویر

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
يهوديت و صهيونيسم
تاثيرات مثبت يا منفي طرح هدفمند كردن يارانه ها
ستاد انتخاباتی دکتر سعید جلیلی
لطفا دیگر نگویید«مرگ بر آمریکا»!
حمایت از ما | مشهدهاست
`

سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد
سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد
روابط عمومی‌کل سپاه خبر داد


سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط سپاهروابط عمومی‌کل سپاه ازسرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه ای اعلام کرد: یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.

براساس این اطلاعیه هواپیمای منهدم شده از نوع پنهانکار و رادار گریزبوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت.

این اطلاعیه افزوده است: این اقدام شیطنت‌آمیز باردیگر خوی ماجراجویی رژیم صهیونیستی را آشکارتر و برگ سیاه دیگری به پرونده سراسر جنایت و خباثت این رژیم جعلی و جنگ طلب افزود.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درکنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای دفاع از ملت شریف و سرزمین اسلامی ایران از آمادگی همه جانبه و قاطع برخوردار بوده و حق هر گونه واکنش و مقابله به مثل را برای خود محفوظ می داند.

08-24-2014


1:

سلام؛

دستشون درد نکنه

راستی این که رادار گریز بوده چیجوری زدنش؟:-?
+ خوب این یکی هم سالم میگرفتنش دیگه

2:

سیاست > نظامی - خبرآنلاین نوشت: سپاه پاسداران ازسرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه خبر داد.

سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد
به گزارش خبر آنلاين روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه ای اعلام کرد: یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.براساس این اطلاعیه هواپیمای منهدم شده از نوع پنهانکار و رادار گریزبوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته‌ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت.

این اطلاعیه افزوده است: این اقدام شیطنت‌آمیز باردیگر خوی ماجراجویی رژیم صهیونیستی را آشکارتر و برگ سیاه دیگری به پرونده سراسر جنایت و خباثت این رژیم جعلی و جنگ طلب افزود.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درکنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای دفاع از ملت شریف و سرزمین اسلامی ایران از آمادگی همه جانبه و قاطع برخوردار بوده و حق هر گونه واکنش و مقابله به مثل را برای خود محفوظ می داند.

3:

رادارهای VHF احتمالا

4:

ینی این تا وسطای ایران اومده بوده؟
پس کیان میهن اسلامی واینا کشکه
فقط تأسیسات هسته ای رو عشقه

5:

جزئیات بیشتر از نحوه شکار پهپاد رژیم صهیونیستیمسئول روابط عمومی کل سپاه از سالم بودن برخی قطعات هواپیمای بدون سرنشینی ساقط شده اسرائیلی خبر داد و گفت: در حال تحلیل اطلاعات این هواپیما هستیم.

به گزارش فارس، مسئول روابط عمومی کل سپاه از سالم بودن برخی قطعات هواپیمای بدون سرنشینی ساقط شده اسرائیلی خبر داد و گفت: در حال تحلیل اطلاعات این هواپیما هستیم.

سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به ساقط شدن یک فروند هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی در خاک ایران توسط نیروی هوافضای سپاه، گفت: برخی قطعات این هواپیمای ساقط شده سالم است و کارشناسان ما در حال بررسی اطلاعات آن هستند.

شریف همچنین اظهار داشت: فردا سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در خصوص جزئیات بیشتر این هواپیما و نحوه شکار آن صحبت خواهد کرد.

6:

این جور شیطنتا نه بار اولشونه و نه بار آخر

7:

میشه لینک منبع خبر رو بدین ؟

8:

همه اش در همین حد چند خطه با کلی مانور رسانه ای در پس و پیش -.
معلوم نیست دقیقا صحت داشته باشه یا خیر-.
ولی خوب به شخصه خوشحال میشم اگر واقعیت داشته باشد.

متن خبر من رو یاد خبرهای سربازان گمنام امام زمان انداخت که هر از چند گاهی برای اینکه
بگن بیداریم و حواسمون هست یک متن بلند می نویسند و از بدی استکبار جهانی می گن.
آخرش هم می گن در تهران چند جاسوس موساد گرفتیم.

9:


10:

در پست بعدی این بانوی بسیار بسیار محترم و خوش کلام (!) یه لینک از سایت تابناک هست

ولی من موندم پهپاد چقدر میتونه برد داشته باشه در حالی که f-16 برای رسیدن به ایران و برگشتش نیاز به سوختگیری هوایی داره ؟!
لابد از داعش خواستن چنین کاری بکنه !

و اینکه چرا دوباره از شیوه spoofing برای شکار زنده این پرنده جاسوس استفاده نکردند تا بار دیگر توان بالای سپاه چشم دشمنان اسلام را کور کند ؟1

11:


اینو که گفته شده با موشک تکه تکه کردیم(البته گفته میشه بعضی قطعاتش سالمه). اون زمان که گفتیم rq170 آمریکایی را سالم هک کردیم و گرفتیم به ما خندیدند!!! اما چند روز بعد اوباما اومد گفت تورو خدا پسش بدین!!!!


12:

در پست بعدی این بانوی بسیار بسیار محترم و خوش کلام (!) یه لینک از سایت تابناک هست
سفسطه لودگی و سفسطه حمله شخصی
اولا میتونه به سفارش رژیم صهیونیستی و توسط آمریکا از هرجایی (مثل عراق و افغانستان و ناو های جنگی و غیره... ) پرواز کنه

دوما نیاز به سوخت f-16 رو با یک پهپاد مقایسه می کنید؟؟؟!!!

13:

ما که نمیدونیم این پهباد از کجا برخاسته

14:

دمشون گرم. دستشون درد نکنه.
در جواب دوستانی که سعی دارن توان دفاعی ایران رو زیر سوال ببرن:‌ نکنه انتظار دارین ایران تمام جزپیات دفاعیش رو برملا کنه؟

15:

الان سپاه پاسداران برای جذب نیرو خیلی سخت گیر شده است؛ معدل بالای 16 و معمولا بیشتر به رشته های علوم رایانه زیر شاخه نرم افزار نیاز دارند. من هم بدم نمی آد بچه های ما موفق بشوند-. اما خوب زیاد دیده شده است چون قد ما به اونها نرسیده است یا پا بلندی کرده ایم یا کاسه ای چپه گرده ایم زیر پایمان گذاشته ایم تا به اونها برسم. بالاخره الان بر هیچ کس پوشیده نیست که نیروهای متخصص و حرفه ای ما - که قاعدتا باید بعضا در خدمت ارتش و سپاه ایران باشند - یا به دولت آمریکا و بریتانیا خدمت می کنند یا به ملت اونها.شما فکرش رو بکن مدیر عامل تکنوتک(اگر اسم کمپانی رو درست گفته باشم) که تراشه ها و ریز تراشه های کمپانی های اپل و مایکروسافت را می سازد یک ایرانی است.

16:

شاید از یک پایگاه هوایی در جمهوری آذربایجان برخاسته باشه

17:

شاید هم از ترکیه و یا شاید از افغانستان !!!!!
این پهپاد برای عملیات از آذربایجان نیاز به 3000 کیلومتر برد دارد !!!

18:

خب علت رفتن اون نابغه ها و مخ ها این تقسیم بندی غلط در ذهن اونها بوده که ایران جهنمه و آمریکا بهشت. اما متاسفانه این تقسیم بندی بسیار بسیار ناعادلانه هست.

درسته که رقابت فنی و تکنیکی با کشوری که در واقع تعریف سادش اینه>> آمریکا: مجموع نخبگان آلمانی و ژاپنی و روسی و ایرانی و هندی و..... کار سختی هست. اون هم زمانی که ثروت کافی صهیونیست ها برای اونها آماده شده تا عجیب و غریب ترین تکنولوژی ها در اونجا رشد پیدا کنه و وقتی تبدیل به محصول شد به اسراییل فرستاده میشه تا روی سر مردم بی گناه ریخته بشه

اما ما نباید بی عرضگی خودمون در نگهداشتن نخبگانمون رو دلیلی بر این بدونیم که دیگه هیچ مغزی در ایران نیست.

نه.
الان به گفته خود مسئولین نظامی ما درصد زیادی از دانش نظامی ما به کمک دانشگاه ها تامین میشه( همون رتبه های 4 و 5 و 6 و.... که مثل رتبه اول از کشور نرفتند و یا رفتند و آموختند و برگشتند.)

19:


احتمالاً از جمهوری آذربایجان ؛

نسل جدید پهپادهای پیشرفته با سوخت هسته ای هستند و حتی میتوانند چندین ماه روی آسمان به گردآوری اطلاعات و گشت زنی بپردازند :

Nuclear UAV drones could fly for months at a time

20:حق با شماست
این کاربر تصور میکند تکنولوژی ها هنوز مثل 30 سال پیش است که فرماندهان جنگی در اتاقی جلسه تشکیل داده اند که در کشور دشمن سوخت جنگنده تمام می شود و باید سوختگیری کند!!!!!!!!

الان سفینه هایی با سوخت هسته ای می سازند که از منظومه شمسی هم بیرون رفته اند و جهان را کاوش کرده اند.

21:

خبر واقعیت داره !!

22:


سابقه آذربایجان و اسرائیل در تبادل هواپیمای بدون سرنشین ::

مونتاژ هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیل در آذربایجان

23:

اتفاقا اینهایی که می گن ایران جهنمه آمریکا بهشت؛ معمولا همونایی هستند که دستشون به جایی بند نشده یا نرفته اند! عوامل و علل و مولفه های بسیار زیادی در این امر دخیل هست که چرا باید یک ایرانی مستعد و باهوش جذب ارتش، دانشگاه و یا حتی خاک کشورهای اروپا و آمریکای شمالی شود. چرا که بعضا در اولین فرصت علاقه دارند برگردند و خاک ایران را با هیچ کجا عوض نمی کنند. پروفسور سمیعی و دکتر کامران وفا مثال ملموس از این دست برای ما هستند.

رتبه های برتر دانشگاه ها و کنکور سراسری تا جایی که من اطلاع دارم اصلا با سپاه و ارتش همکاری نمی کنند. همه تشکلات هوا -فضا و تکنولوژی سپاه بر دوش دانشگاه مالک اشتر امام حسین و امام علی است؛ که اینها همان طور که گفتم تنها در گزینش ورودی مشکلی دارند وگرنه مغزهای برتر و نخبه دانشجو(این عدد های تک رقمی که شما نام بردید) نیستند ما خودمون داخل ایران هستیم و در دانشگاه ها رفت و شد می کنیم و تا حدودی از اوضاع خبر داریم.

اینکه واقعا چرا یک دفعه غول هایی مثل هاروارد و پرینستون و ییل و آکسفورد سر از خاک غرب بلند کردند نیاز به بررسی بیشتری دارد که بعید می دونم چندان به همکاریس ارتش و دولت اسرائیل - جز در موارد معدودی - ربط داشته باشند. هرچند بررسی این موضوع کاری از پیش برای ما نمی برد.

24:

هههههههههههههه

پستت خیلی باعث خندس خب به خودت زحمت بده یه سرچ بزن اولین سایت دویچه وله فرانسه میاد دومی صدای امریکا و پشت سرش بی بی سی
ایران از هدف قرار دادن یک پهپاد اسرائیلی در حومه نطنز خبر داد
سپاه پاسداران: پهپاد اسرائیلی را در آسمان نطنز سرنگون کردیم | ایران | DW.DE | 24.08.2014
‮ايران‬ - ‭BBC ‮فارسی‬ - ‮سپاه پاسداران: یک پهپاد اسرائیلی را سرنگون کردیم‬

در ضمن هنوز نرسیده به محل مورد نظر با موشک زدنش پس نیازی ندیدن هزینه صرف هکش کنن (البته تو این زمینه یکم باید اطلاعات داشته باشی) البته رد شو زدن از کجا و چجوری وارد شده !
ثانیا در مورد سوختش برو یکم در مورد هواپیما های سبک مطالعه کن!

نمیدونم چرا بعضیا بجای بالا بردن علمشون میان با اعتماد بنفس بالا اظهار نظرای جالب می کنن!

قدرت ایران در شکار پهپاد بر کسی پوشیده نیست! خخخخخخخخخخ

25:

می دونی چرا ممکن امریکا از پهباد اسراییلی استفاده کنه؟

نه نمی دونی که

دلیل علمی داره پس نمیگم تو خماری بمونی

26:

یک رسانه اسراییلی گفته احتمالا این پهپاد از نوع هرون یا هرون تی پی بوده

این هم تصاویر تمام پهپادهای ساخت اسراییل که میتونید این دو نمونه پهپاد رو در تصویر زیر ببینید که هر دو رادار گریز هم هستند

http://wars-and-history.persiangig.c...f%20Israel.jpg

27:

روزنامه ها آرتص گفته این پهپاد احتمالا از نوع هرون یا هرون تی پی بوده

تصاویر پهپادهای ساخت اسراییل در پست قبلی من هست

28:


اگر نخبگانی که میروند مثل استاد سمیعی برگردند و به مملکت خدمت کنند که خوب بود. متاسفانه بعضی میروند و دیگر نمی آیند!

29:

در زمان جنگ برای نتیجه گرفتن در کمترین زمان بهترین راه همان مهندسی معکوس و تجربه بوده است اما امروز اگر دانش را کنار گذاشته بودیم هیچگاه موشک هایی با این دقت و قدرت و پیشرفت نداشتیم.

30:

"تجربه" ای که من از اون یاد کردم به معنای "آزمون و خطا" نیست.بلکه منظور من حل مسئله درست در بستری است که مسئله در آنجا به وجود آمده است.دانش تجربی شامل ریاضیات تجربی مهندسی تجربی و ... سودمندترین دانش ها هستند. "مهندسی معکوس" هم همان "دانش تجربی" نیست.

31:

سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زدبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.
براساس این اطلاعیه هواپیمای منهدم شده از نوع پنهانکار و رادار گریزبوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته‌ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت.

این اطلاعیه افزوده است: این اقدام شیطنت‌آمیز باردیگر خوی ماجراجویی رژیم صهیونیستی را آشکارتر و برگ سیاه دیگری به پرونده سراسر جنایت و خباثت این رژیم جعلی و جنگ طلب افزود.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درکنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای دفاع از ملت شریف و سرزمین اسلامی ایران از آمادگی همه جانبه و قاطع برخوردار بوده و حق هر گونه واکنش و مقابله به مثل را برای خود محفوظ می‌داند.روزنامه هاآرتص در گزارش خود در این زمینه با اشاره به بیانیه سپاه درباره سرنگون کردن یک پهپاد رژیم صهیونیستی در نزدیکی آسمان پایگاه هسته‌ای نطنز آورده است: سپاه ایران از سرنگونی این پهپاد خبر داده است. در شرایطی که اگر این خبر تایید شود، این پهپاد احتمالا به صنایع هوافضای اسرائیل تعلق دارد و نام آن نیز هرون است.
بر اساس این گزارش،‌این احتمال نیز وجود دارد که این پهپاد از نوع قوی‌تری به نام "هرون تی پی" باشد، پهپادی که برای انجام ماموریت‌های این چنینی که در مسافت بسیار طولانی انجام می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: فرمانده ارتش اسرائیل از این احتمال که این پهپادها به عنوان وسیله‌ای برای نظارت بر ایران و دیگر کشورها مورد استفاده قرار گیرد، سخن به میان آورده‌اند.
این روزنامه در بخش پایانی گزارش خود با بیان اینکه نام دیگر این پهپاد ایتان است، آورده است: ایران بارها اسرائیل و متحدان غربی‌اش را به حمله به تاسیسات هسته‌ای و ترور دانشمندان هسته‌ای خود متهم کرده است، اما اسرائیل این اتهامات را همواره رد می‌کند، و البته درباره بیانیه امروز سپاه ایران نیز ارتش اسرائیل اعلام کرده است که درباره گزارش‌های خارجی اظهارنظری نمی‌کند.

سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد

منبع : yjc.ir

32:

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در واکنش به انتشار خبرهدف قرار گرفتن این پهپاد جاسوسی رژیم‌ صهیونیستی در آسمان ایران، نوشت ، در صورتی که این خبر تائید شود، پهپاد ساقط شده احتمالا از نوع «هرون» یا «هرون تی‌ پی» بوده است.
به نوشته هاآرتص، این پهپاد از پیشرفته‌ ترین هواپیماهای بدون سرنشین رژیم‌ صهیونیستی به شمار می‌آید.«هرون تی‌ پی» که «ایتان» نیز نامیده می‌شود، قادر است به مدت 70 ساعت در ارتفاع بیش از 45 هزار پا پرواز کند و برد عملیاتی آن نیز بیش از 7000 کیلومتر اعلام شده است.
همچنین این پهپاد به طول مداومت پروازی معروف است و در ارتفاعی بالاتر از ارتفاع هواپیماهای تجاری پرواز می‌کند، قابلیت پرواز در همه شرایط آب و هوایی را نیز دارد و مجهز به سامانه‌های پرش و فرود خودکار است.

مدل پیشین این پهپاد نیز «هرون» یا «ماکاتز» نام دارد که قادر است، حداکثر 52 ساعت در ارتفاع 35 هزار پایی پرواز کند. حداکثر سرعت این پهپاد نیز بیش از 200 کیلومتر در ساعت است.
به نوشته روزنامه «هاآرتص»، مقامات نظامی رژیم صهیونیستی پیشتر، این دو مدل پهپاد را برای عملیات‌ جاسوسی در ایران و کشورهای دیگر، مناسب توصیف کرده‌اند.

33:

سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد

اِیتان (به عبری: איתן) نام هواپیمای بدون سرنشینی است که توسط صنایع هوافضای اسرائیل ساخته شده و اکنون در اختیار نیروی هوایی اسرائیل قرار دارد. این هواپیما می‌تواند در یک نوبت بیش از ۲۴ ساعت پرواز کند و سیستم‌های پیشرفته راداری را حمل کند. ایتان، واژه‌ای عبری و به معنای «با صلابت» است.

مشخصات فنی:
ادعا شده‌است که هواپیمای ایتان می‌تواند در یک نوبت بیش از ۲۴ ساعت پرواز کند و می‌تواند تا خلیج فارس و آسمان ایران نیز برسد.

سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد
هواپیمای ایتان، ۵ تن وزن دارد و از هر پهپاد دیگری بزرگ‌تر بوده و طول بال‌های آن به درازای بال‌های بوئینگ ۷۳۷ است.[۶] وزارت امور خارجه اسرائیل ادعا کرده‌است هواپیمای بدون سرنشین ایتان قادر است تا در ارتفاعات بالا (حدود ۱۵ کیلومتر) پرواز کند و هدف قرار دادن آن توسط ضد موشک را دشوار خوانده‌است.

آشیانه و اسکادران:

آشیانه هواپیماهای بدون سرنشین ایتان، پایگاه هوایی تل نوف اعلام شده‌است. هم‌چنین اعلام شده که هواپیماهای ایتان به ناوگان سوم هواپیماهای بدون سرنشین، به نام «اسکادران ۲۱۰» خواهد پیوست.

سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد
ماموریت‌ها:
نیروی هوایی اسرائیل، برای اولین بار در جریان نبرد اسرائیل و حماس در غزه از هواپیمای بدون سرنشین ایتان استفاده کرد.

34:

یک سوال:
پرونده اسرائیل چند برگه؟

35:

سوال
آیا ایران ادعا میکند که با خودکفایی توانسته موشک دقیق بسازد؟بله
یک سوال دیگر
دقت موشک یعنی چی؟یعنی استفاده از سیستم موقعیت یابی دقیق
سوال دیگر
دقیق ترین سیستم موقعیت یاب برای موشک چیست؟ سیستم موقعیت یاب جهانی ماهواره ای
سوال بعدی
کدام کشورها سیستم موقعیت یاب جهانی ماهواره ای دارند؟
آمریکا gps دارد و روسیه glonss و چین هم بی دو دارد و هیچ کس دیگری ندارد
نتیجه گیری:
موشک دقیق باید یا از gps آمریکایی استفاده کند و یا از گلوناس روسی یا بی-دو چینی(البته هنوز کاملا جهانی نیست)

نتیجه گیری نهایی:
یا ایران موشک دقیق ندارد
یا اگر دارد از تکنولوژی آمریکایی یا روسی یا چینی با اجازه و کمک مستقیم یکی از آنها استفاده میکند
نتیجه گیری نهایی نهایی:
ایران در ساخت موشک دقیق خودکفا نیست و هرگز نمیتواند از این سلاح بر ضد کشوری که آن را به ایران داده و میدهد (آمریکا ، روسیه یا چین) استفاده کند،چون دقت و کنترل آن موشک در نهایت میتواند به راحتی در اختیار آن کشور قرار بگیرد


36:

پهپاد خودش گفت من از اسرائیل اومدم؟!!
شایدم همسایه پهپاد به پهپاد خیانت کرده و زیر آبشو زده!!

37:

خیلی هم سخت نیست ارتش اسرائیل روی جورابهای سربازانش هم ستاره داود می زند

38:

از این نظر شاید!
ولی هواپیمای منفجر شده که دیگه چیزی ندارد! نه رنگ دارد نه ستاره

این ادعای بی اساس ایران علت دارد.
علت موضوع شکست ایران و حماس در جنگ اخیر است. با این دروغها می خواهند بگویند اگز چه اسرائیل فرماندهان حماس را کشت . و حماس را وادار به التماس به صلح کرد اما ما هم یک هواپیمای بدون سرنشین را منفجر کردیم. پس بازنده نیستیم!

خلاصه دروغ می گویند مثل همیشه

39:

دل ما خوشه که میجنگیم و شکست میخوریم و شهید میشیم! اما شما چی؟ داعش چند ساعته شکستتون داد!و به ایران التماس میکردید!کمکتون کنه

40:


و با یا در دستور زبان متفاوت است. من گفتم مهندسی معکوس و تجربه نه مهندسی معکوس یا تجربه!

که شما می گویید این همان نیست!!

خواستید بیشتر از تفاوت و با یا برای شما بگویم تا متوجه شوید.

41:


نخیر

موقعیت یاب ها همه جا به یک صورت نیستند.
ما موقعیت یاب لیزری داریم- موقعیت یاب زمین پایه و....

پس بستگی دارد شما میخواهید با یک موشک یک ناو جنگی یا یک پهپاد را مورد هدف قرار دهید یا هدف دیگری دارید.

دوما بعضی چیزها را نمی دانیم و قابل گفتن و شنیدن نیست

سوما اگر روزی قرار باشد کشوری از کشور دیگری کمک بگیرد از دوستانش کمک میگیرد نه کسی که در جنگ مستقیم با اوست.

فقط این را بگویم که ما در هرآنچه مهم است خودکفا هستیم(به گفته مسولان نظامی) و آن چند درصد باقی مانده هم به راحتی از هر جای دنیا قابل تهیه است.
خود آمریکا را خودکفا می دانید؟؟؟ اگر اینطور است بدانید آمریکا هم قطعات نیروی هوایی اش را از چین خریداری میکند. نمیدانستید بدانید!!
چون امکان تولید بر اساس مواد اولیه تعریف می شود بالام جان!

42:

خدا قوتشون بده.

43:

اولا دم همه بچه های سپاه گرم....
یه پهباد چقد میتونه پرواز کنه همونطور که دوستان گفتن سوخت این نوع پهباد ها شاید از نوع هسته ای باشه . . . . ضمنا لزومی نداره داعش اسرائیلی این پهباد رو پرواز داده باشه . . . . کشور های عربی حوزه خلیج فارس هم می تونن از گزینه های روی میز باشن

نوشته اصلي بوسيله ich-liebe-dich نمايش نوشته ها
پس از کجا میدونیم اسرائیلی بوده ؟
اگر اسرائیلی بوده یا باید از اسرائیل مستقیم پرواز بکنه که با توجه به توان کم حمل سوخت پهپاد چنین امکانی وجود نداره (اصولا فلسفه استفاده از پهپاد رنج کوتاه هست ) مگه بمب افکنه ؟!

یا اینکه داعش اسرائیلی براشون چنین کاری کرده !!

یا امریکا ! در این مورد با توجه به مذاکرات پشت و جلوی پرده چنین کاری به ضرر مذاکرات خواهد بود چیزی که سیاست امریکا فعلا به دنبال آن نیست ! مگر اینکه کسانی قصد ایجاد اخلال در این روند را داشته باشند !!
در ثانی امریکا فکر نمیکنم با آنهمه عظمت نظامی پهپادی با نشان ارتش اسرائیل را پرواز بدهد !
اینکه از کجا می دونن اسرائیلی بوده همون طور که بزرگمهر عزیز گفتن اسرائیل حتی رو جوراب سربازاشم ستاره 6 پر می زنه . . .
اینکه امریکا اونو پرواز داده باشه چیز بعیدی نیست چون اونا برا اربابان صهیونیست هر کاری انجام می دن :دی

نوشته اصلي بوسيله nothingelse نمايش نوشته ها
یک سوال:
پرونده اسرائیل چند برگه؟
تعداد برگای این پرونده :
به تعداد الکترون های هسته های مواد تشکیل دهنده بدن کسانی که بیگناه خونشان بر زمین ریخته شده فاکتوریل....
Gaza
نوشته اصلي بوسيله iran-4-ever نمايش نوشته ها
پهپاد خودش گفت من از اسرائیل اومدم؟!!
شایدم همسایه پهپاد به پهپاد خیانت کرده و زیر آبشو زده!!
پ ن پ ارباب گزینه های روی میز اعلام کرده
برای اطلاع چیزی هست به اسم لوگو که می زنن رو وسیله ها از اون میشه فهمید برا کجا بوده

44:

تکنولوژی ساخت این هواپیماها منحصر به فرد است و کشورهائی که دارند نوع خاصی از آنرا دارند که مثلاً کشور دیگر ندارد ، به علاوه این وسایل نظامی دارای شناسه های منحصر به فردی روی بدنه خود هستند و سخنگوی سپاه هم اعلام کرد بخشهائی از این هواپیما سالم است .
اما اینکه میگوئید این حرکت ، نوعی جنگ روانی است چندان قوت ندارد ، این سخن پیشتر هم در جریان هواپیمای آمریکا مطرح شد که پس از کش و قوسهای فراوان پذیرفته شد ، بعلاوه ایران اگر قصد جنگ روانی داشت میگفت هواپیما را لب مرز گرفته است نه در قلب ایران نزدیک نطنز چند کیلومتری مرکز اتمی !

45:

برخی پهپاد های شناسایی میتونن تا 48 ساعت بدون سوخت گیری پرواز کنن

46:

ایران هم پهپاد فطرس رو ساخته... با مداومت پروازی حدود 27 ساعت
تا اسرائیل هم میرسه...

که به نوعی ظاهرش کپی "هرون" پهپاد اسرائیل هست ولی سایر سامانه هاش و میزان رادارگریزیش مشخص نیست...
سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد

این هم هرونِ اسرائیل داداشِ فطرس :)
سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد

47:

اولا ما نمیدونیم توسط چه موشکی هدف قرار داده شده ... ثانیا اینطور که میگن هرون تي پي بزرگ ترين هواپيماي بدون سرنشين توليدي صنايع هوافضاي اسراييله

48:

حاجی زاده: پهپاد ساقط شده از نوع هرمس استفرمانده نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به تجاوز پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی تاکید کرد: حق هر گونه پاسخی را برای خود محفوظ می‌دانیم.

به گزارش ایسنا، سردار حاجی زاده در تشریح جزییات نفوذ این پهپاد و نحوه ساقط کردن آن اظهار کرد: روز شنبه یک فروند هواپیمای بدون سرنشین توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه ساقط شد.این هواپیمای بدون سرنشین ساخت رژیم صهیونیستی و از نوع "هرمس" بوده که قادر است تا شعاع 800 کیلومتری عملیات انجام دهد .همچنین با یک بار سوخت‌گیری تا 1600 کیلومتر مسافت را طی می‌کند.

وی در ادامه افزود: فاصله بال تا بال این هواپیما 5/5 متراست که نشان می دهد که از نوع متوسطه است. پهپاد ساقط شده مجهز به دو دوربین جلونگر و پهلونگر است و به دلیل آنکه با هدف جاسوسی طراحی شده امواج رادار را جذب کرده و قابل رهگیری نیست.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه ساقط کردن این پهپاد جاسوسی اظهار داشت: پس از اعلام خبر از سوی شبکه یکپارچه پدافند کشوری که مسئولیت آن با ارتش است و رهگیری توسط رادارهای منطقه، این پهپاد جاسوسی با موشک زمین به هوای پدافند نیروی هوا فضای سپاه ساقط شد.

وی با بیان این‌که نمونه قبلی این پهپاد در سوریه ساقط شده بود، اما این پهپاد از نوع پیشرفته‌تر است تصریح کرد: برد عملیاتی این پهپاد جاسوسی نشان می‌دهد که از سرزمین های اشغالی حرکت نکرده، بلکه مبدا پرواز یکی از کشورهای منطقه بوده است و در این خصوص سرنخ‌هایی به دست آورده‌ایم که در حال بررسی آن هستیم.

وی خاطر نشان کرد: از نیروهای مسلح ما اعم از سپاه و ارتش در بخش های شناسایی و رهگیری در آمادگی کامل به سر می برند و در صورتی که این گونه اقدامات تکرار شود متجاوزان با پاسخ کوبنده ما مواجه خواهند شد.

حاجی زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که پاسخ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح به این تجاوزگری چه خواهد بود گفت: ما تسلیح کرانه باختری را تسریع خواهیم کرد و حق هرگونه پاسخی را برای خود قائل هستیم.

49:


50:

دوست عزیزم
اوون چیزی که شما از نوع لیزری و انواع دیگرش میفرمایید برای موشک های برد کوتاه هوابه هوا و زمین به هوا و هوا به زمین و راکتهای هدایت شونده هست،این حسگر برای یافتن موقعیت در محدوده ای که پرتوهای هدایت کننده(نورلیزر یا حرارت یا امواج رادیویی) در دسترس باشند کاربرد داره و بهشون سنسور یا حسگر میگن.
ولی در موقعیتی که نیاز به حرکت در مسیر طولانی هست که هدف توسط امواج هدایت کننده دیده نشود..موشک باید مثل یک ربات پرنده باشد و با ژیروسکوپ بتونه تغییرات راستا رو تشخیص بده و برای مطمئن بودن از درست بودن این تغییرات حتما از سیستمهای ناوبری استفاده کنه...وگرنه به شدت دقت اوون کاهش پیدا میکنه ..به طوری که حتی 100 کیلومتر اوونطرف تر از هدف رو میزنه!
در مورد موشکهای کروز (خود هدایت شونده) برد بلند و بالستیک و قاره پیما ،شما نیاز به استفاده از سیتم ناوربری برای چک کردن موقعیت بر اساس داده های ژیروسکوپ و یا داده های پردازش تصویر (در مورد موشک های کروز با دوربین tv) هستید.
موشکهای برد بلند ایران که برای شلیک به مناطق فراتر از مرز و قاره هستند یا دقیق نخواهند بود و یا مطمئنا از یکی از سیستمهای ناوبری ماهواره ای که گفتم باید استفاده کنند و لاغیر!
ضمنا...
خرید قطعات در حالی که طراحی اوونها سالیان قبل توسط خودتون انجام شده باشه اتفاقا نشان از پیشرفت و بالابودن سطح دانش هست ..یعنی دیگه کسی در اوون کشور حاضر نیست کار فلگی انجام بده!
ولی اینکه طراحی رو بخرید و کپی کنید و بیاید کار یدی انجام بدید و مونتاژ بفرمایید ،زمانی که قطعات بهتون ندن یا به خاطر اینکه طراحی مال خودشون هست از نقاط ضعفی که حضرات نمیدانند استفاده کنند..میشه نقطه ضعف و پوچ!

51:

راه های رسیدن به هدف به اندازه آدم های روی کره زمین هست!!!

میشه موقعیت یاب بر اساس ردیابی ستاره ای استفاده کرد و خیلی موارد دیگه

شما در مورد آورده شده به دوربین و مدار شیب سنج دیجیتالی و یک کامپیوتر نیاز دارید. همین

52:

چی!!!

درواقع GPS هم بر اساس موقعیت ماهواره ها که بیرون از جو هستن کار میکنه ولی سرعت و دقتش بسیار بالاست.
میشه از خیلی چیزا برای موقعیت یابی استفاده کرد...ولی مهم کاربردی بودن اوونهاست،البته شاید موشکهای دقیق ایران از موقعیت ستاره ها یا لانه مورچه ها یا محل طلوع و غروب آفتاب موقعیت یابی میکنه..که اینها هم نقص هستن ..چون همیشه نیستن و محدودیت زمانی و مکانی ایجاد میکنه!هرچند که صحبت شما شوخی بود و این نوع موقعیت یابی برای هدایت موشکی با سرعت 10 ماخ درواقع یعنی رهاکردن موشک به امان خدا

53:

دوست عزیز
این رو چون پستتون رو ویرایش کردید من ندیدم اوون موقع
شیب سنج دیجیتالی برای راکت آبی هست که با بطری نوشابه میسازند،کاش همه چیز به همون سادگی بود که شما فکر میکنید!
برای موشک بالستیک و دوربرد از "ژیروسکوپ لیزری یا وزنه ای" استفاده میکنند ،سرعت موشک به بیش از 10 برابر سرعت صوت هم میرسه!
این وسیله اگر اطلاع داشته باشید تغییرات اندازه حرکت زاویه ای رو در 3 محور xyz اندازه میگیره و اوون رو به پردازنده میده اولین ژیروسکوپ کاربردی هم توسط ارتش نازی آلمان در جنگ دوم جهانی ساخته و به کاربرده شد در موشک بالستیکشون..
ولی با وجود همه این وسایل،چون سرعت حرکت بسیار بالا هست و مسافت هم بسیار طولانی، تاکید میکنم ،اگر دقت مهم باشد باید و باید و باید از سیستم ناوبری ماهواره ای استفاده شود تا بتوان هرگونه انحراف زاویه ای را اصلاح کند و دقت راکت در حد چند متر باقی بماند نه اینکه بخواهید بوستون رو بزنید و به جاش واشینگتون دی سی رو هدف قرار بدید!
هرچند که ایران نشون داده روی حجم آتش تاکید داره تا روی دقت و البته این خلاف اخلاق و وجدان هست ،چون ممکن هست به کسانی که هیچ ربطی به موضوع ندارند آسیب زده بشه و از اوون بدتر،به هدف تعیین شده نمیرسند و نقشه لو میره و حتی ممکنه یه کشور همسایه ی دشمنشون رو بزنن و اوضاع رو بدجور کیشمیشی کنن!
اعتماد به نفس و خودباوری خوبه..ولی ساده انگاری میتونه خیلی خیلی خطرناکه باشه

54:

ایران در زمینه موشکی و پدافندی در منطقه حرف اول رو می زند .

اگر در زمینه زمینی و دریایی و هوایی پیشرفت های خوبی نداشته باشد ولی در زمینه موشکی و پدافندی بسیار فعالیت کرده و به قدرت برتر موشکی منطقه تبدیل شده

55:


شیب سنج دیجیتالی برای راکت آبی هست که با بطری نوشابه میسازند
نه واسه اون موشک هاست که با کاغذ می سازن!! بهش میگن موشک کاغذی!!

بنده ی خدا. اگر سواد داری حتما میدونی که یک مثال نقض کافیه که کاسه کوزه ی هر ادعایی رو بشکنه.
شما گفتی هیچ راهی جز موقعیت یاب آمریکا و چین و روسیه نیست
که نشان دادم هست.
اصلا همون ردیابی ستاره ای میتونه جایگزین gps بشه

راه های زیادی هم برای رسیدن به هدف هست. مثلا موقعیت یاب کوانتومی

تازه اگر هیچ راهی هم نباشه میشه از سامانه های محلی LPS یا چیزهایی شبیه پروژه هدی استفاده کرد.
گفتم که. راه های رسیدن به خدا زیاده

56:

در ادامه پست قبلی بگم که چیزهایی که دشمن از ما نمیدونه خیلی بیشتر از چیزهایی هست که میدونه. خیلی خیلی بیشتر

57:

به کوری چشم دشمن با همون اجنه و ارواح!!! و البته به کمک لیزرهای پیشرفته ماهواره جاسوسی سیا رو کور کرد و با اسپوفینگ هم gps دشمن رو از کار انداخت و RQ170 شرکت لاکهید مارتین رو نشوند زمین

58:

برای دوستانی که شاید ندانند به پست قبلی اضافه می کنم که شرکت لاکهید مارتین سازنده پیشرفته ترین جنگنده های رادارگریز آمریکا مثل f-۳۵ هست.

59:

این خبر هم خوبه و هم بد
از این جهت که این هواپیما وارد ایران شده و تونسته وارد مناطق مهم و حساس بشه و هیچ راداری نتونسته اونا شناسایی کنه خیلی بده ،از طرفی سپاه ایران موفق شده بالاخره این هواپیما رو بزنه خوبه
البته این بازی رو چند ماه پیش ایران شروع کرد. بعد از فیلم برداری از مناطق مهم اسرائیل و کلی گشت تو اسمان اسرائیل تازه متوجه هواپیما شدند. با این تفاوت این هواپیما از کشور اسرائیل پرواز کرده هواپیما ایران از نزدیک مرز اسرائیل

60:


کی گفته این پهپاد از اسراییل پرواز کرده بوده؟؟؟؟

61:

کاریکاتور پهپاد صهیونیستی
http://media.farsnews.com/media/Uplo...673_PhotoL.jpg

62:

اینکه چه پهپادی چه توانایی داره سوال بنده بود !
و اینکه پهپاد مورد نظر از چه نوعی است با توجه به عدم انتشار تصویر آن فقط می توان به گمانه زنی پرداخت !!!
همانطور که عرض کردم پهپادهای معمولی چنین برد زیادی ندارند

اینکه از کجا می دونن اسرائیلی بوده همون طور که بزرگمهر عزیز گفتن اسرائیل حتی رو جوراب سربازاشم ستاره 6 پر می زنه . . .
اینکه امریکا اونو پرواز داده باشه چیز بعیدی نیست چون اونا برا اربابان صهیونیست هر کاری انجام می دن :دی

هیچ ابزار جاسوسی نشان رسمی کشورش رو حمل نمیکنه مگر اینکه طرف با قصد دیگری بجز جاسوسی چنین کاری کرده باشه

63:

مشکل عدم پوشش کل کشور از ابتدای تشکیل ارتش بوده و خواهد بود به علت کوهستانی بودن نمی توان با ایستگاههای زمینی همه جارا پوشش داد تنها راه چاره رادارهای پرنده است که توسط رژیم قبل ثبت سفارش شده بودند و توسط این رژیم لغو سفارش شدند


البته این بازی رو چند ماه پیش ایران شروع کرد. بعد از فیلم برداری از مناطق مهم اسرائیل و کلی گشت تو اسمان اسرائیل تازه متوجه هواپیما شدند. با این تفاوت این هواپیما از کشور اسرائیل پرواز کرده هواپیما ایران از نزدیک مرز اسرائیل
دقیقا . پس نباید از اسرائیل گله کرد چون عموما عکس العمل نشان داده . منکه نشنیدم شیطنتی ازش بی دلیل سر بزنه
در مورد رنج عملیاتی پهپاد مذکور اگر واقعا موتور با سوخت اتمی داشته باشد این یعنی ایران سال ها با چنین دانشی فاصله دارد ؛ این یعنی توان تکنولوژیک

64:

پهباد اسراییلی از کجا به پرواز در آمد؟ - چه کشورهایی‌ با صهیونیست‌ها همکاری‌کرده‌اند

در آستانه مذاکراتی که ما با ۱+۵ و با آمریکایی‌ها در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل داریم، این اقدام غیرعادی آمریکایی‌ها هم پیام‌هایی دارد و باید مورد توجه مقامات ایرانی قرار بگیرد.

پهپاد از نوع "شبح" اسرائیلی که با هدف جاسوسی و کسب اطلاعات تصویری از مراکز هسته‌ای ایران و به ویژه نطنز وارد فضای ایران شده، توسط پدافند هوافضای سپاه مورد هدف موشکی قرار می‌گیرد و ساقط می‌شود. این خبری است که همه ناظران داخلی و خارجی را متوجه خودش می‌کند و یک خبر فوق‌العاده محسوب می‌شود.

این خبر از این جهت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که حمله پهپاد اسرائیلی در آغاز هفته دولت در ایران و روز صنایع دفاعی و رونمایی از برخی تولیدات دفاعی، انجام شد که انتخاب این روز از سوی رژیم صهیونیستی برای چنین عملیاتی برای ایران پیامی را هم داشته باشد.

نکته دیگری که درباره زمان اجرای این اقدام توسط اسرائیل باید به آن توجه کرد، موضوع تحولات و فراز و نشیب‌های تعیین‌کننده‌ای است که در منطقه در جریان است. ناظران راهبردی جهانی معتقد هستند که آن چیزی که امروز در منطقه خاورمیانه در جریان است در تعیین جایگاه و نفوذ بازیگران منطقه‌ای طی یکی دو دهه آینده تاثیر قطعی خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت این اقدام اسرائیل متاثر از فضای تحولات امنیتی و رخدادهایی است که در گوشه گوشه غرب آسیا در جریان است و متاثر از این فضا صورت گرفته است.

یک موضوع دیگر که باید به آن توجه بکنیم و اقدام اسرائیل را به آن مرتبط بدانیم سیر فراز و نشیب گفتگوهای ایران و ۵+۱ در خصوص مسائل هسته‌ای است که از نگاه حاکمان تل‌آویو این روند مسیر مطلوب اسرائیل را تا کنون طی نکرده است و اسرائیلی‌ها اهداف خود را از یک مسیر دیگری قابل تحقق می‌بینند.

اسرائیل بخشی از پیام خود را در ارسال پهپاد به ایران متوجه مقامات آمریکایی می‌داند. هم در مسئله هسته‌ای و هم در مورد معادلات کلان راهبردی منطقه‌ای و ثبت یک موقعیت برای اسرائیل در نظام منطقه‌ای. چیزی که اتفاق افتاده است از نظر نظامی امتیاز فوق‌العاده‌ای به اسرائیل اختصاص نمی‌دهد. هرچند اقدامی جسورانه از طرف اسرائیل محسوب می‌شود، چون آن‌ها این محاسبه را کردند که این اقدام می‌تواند سرآغاز فصل جدیدی از تنش‌ها در سطح منطقه باشد و مجوز قانونی را به ایران برای انجام تلافی‌های لازم علیه اسرائیل بدهد.

به نظر می‌رسد این اقدام اسرائیل یک اقدام نظامی مطلق محسوب نمی‌شود و یک اقدام جاسوسی و اطلاعاتی برای کسب اطلاعات از طریق امکانات فنی تلقی می‌شود. برای اولین بار هم نیست که این‌گونه اقدامات انجام می‌شود. با این وجود، جنبه نظامی خاصی برای آن نمی‌توان قائل شد چراکه در واقع این جنبه بیش‌تر مورد توجه قرار خواهد گرفت که اسرائیل در وضعیت اضطرار و در وضعیت بحرانی خاصی به سر می برد. این کاملاً مشخص است که مؤلفه جنگ غزه کنترل عصبی رهبران اسرائیل را تحت تاثیر قرار داده است. انتقادها و فشارهای افکار عمومی جهانی حتی در کشورهای غربی در قبال اقدامات مقامات تل‌آویو، شرایط را آن چنان بر آن‌ها تنگ کرده است که آن‌ها را مجبور می‌کند هزینه‌های یک اقدام دیوانه‌وار این‌گونه را بپردازند و این‌گونه دست به خودکشی از ترس مرگ بزنند.

این پدیده را از دو منظر باید مورد توجه قرار بدهیم. اول این‌که اسرائیل می‌خواهد از این طریق اهداف خود را محقق بکند علی‌رغم این‌که این اقدام دارای هزینه است. دوم این‌که ایران از چه زاویه‌ای به این رخداد نگاه می‌کند و چه بهره‌ای خواهد برد و آیا این اقدام ایران را غافلگیر کرده است یا اینکه ایران اسرائیل را وادار به ورود به یک مسیر دام‌گونه کرده است. ضمن اینکه همه کشورهای جهان اسرائیل را سرزنش خواهند کرد که چرا نسبت به ایران وارد یک فاز تنش‌زای جدید شده است و ضمن این‌که دستاوردی را برای اسرائیل ثبت نخواهد کرد، بلکه این رژیم را وارد یک فاز پرهزینه و خطرناک خواهد کرد که مبنای این سرزنش‌ها را تشکیل خواهد داد.

آن منظری که رژیم صهیونیستی به این مسئله دارد، از این رو حائز اهمیت است که رژیم صهیونیستی در واقع یک فرار رو به جلو را به نمایش گذاشته است. ضمن این‌که کنترل عصبی خود و مدیریت هوشمندانه و حکمیانه خود را از دست داده است. به نظر می‌رسد که با فرار به جلو، سعی کرده مشکلات خودش در سطح داخلی یعنی درگیری که در غزه و سطح منطقه دارد را حل کند، اما برای پس زدن رقبای خود و عقب راندن آن‌ها از مسیرهایی وارد شده که موجب می‌شود جمهوری اسلامی جایگاه برتر هژمون را برای ترسیم معادلات منطقه به دست بیاورد.

از زاویه دید ایرانی به مسئله، تصور بنده این است که رژیم صهیونیستی وارد یک تور و یک دام هوشمندانه شده و از حالا به بعد اعضای رژیم صهیونیستی ضمن این‌که سرزنش‌های بین‌المللی را به واسطه این اقدام احمقانه باید تحمل کنند، باید هر گونه اقدامات عملیاتی ایران در قبال این رژیم یا هر گونه اقدامات تلافی‌جویانه دیگری را تحمل کنند که مقامات ایرانی صلاح بدانند و بخواهند انجام بدهند.

لذا در مجموع باید این‌گونه جمع‌بندی بکنیم که رخداد امروز یک رخداد انفعالی غیرهوشمندانه و قابل سرزنش و در واقع سرآغاز یک مرحله جدید برای هزینه‌ها و مخاطرات جدید رژیم صهیونیستی است، که عملاً در جایگاه متهم و در جایگاه عنصر غیرعاقل و تنش‌ساز خود را معرفی می‌کند.

چیزی که مسلم است این‌که بخشی از اطلاعات فنی مربوط به بقایای این هواپیما به یافتن پاسخ سؤالات مربوط به میزان اطلاعات کسب شده توسط این هواپیما کمک خواهد کرد. ولی نکته دیگر این است که چه کشورهایی مساعدت و معاونت کرده‌اند در این اقدام مجرمانه و باید تبعات این مسئله را در کنار اسرائیل تحمل بکنند. ما یک رژیمی را داریم که اقدام مجرمانه کرده و یک کشوری به نام آمریکا را داریم که بدون کمک‌های فنی مقامات این کشور، این اقدام به وسیله اسرائیلی‌ها غیرقابل انجام بوده است یا دست‌کم با بیش‌ترین میزان ریسک و خطر می‌توانست همراه باشد. باید در سطوح و لایه‌های مختلف بررسی شود که ماهواره‌های آمریکایی، سیستم‌های هوایی و ناوبری آمریکا و حتی در بخش جنگ الکترونیک چه اقداماتی را انجام داده‌اند تا این پهپاد اسرائیلی بتواند تا فواصل بیش‌تری وارد خاک ایران شود.

به همین میزان آمریکا هم در این اقدام ضدامنیتی و تنش‌زا شریک است و باید در مجامع بین‌المللی در این‌باره پاسخ بدهد. این مسئله از این زاویه هم حائز اهمیت است. در آستانه مذاکراتی که ما با ۱+۵ و با آمریکایی‌ها در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل داریم، این اقدام غیرعادی آمریکایی‌ها هم پیام‌هایی دارد و باید مورد توجه مقامات ایرانی قرار بگیرد. باید این دشمنی آشکار و اقدام غیرقانونی و ضدامنیتی را که آمریکایی‌ها در آن مشارکت و معاونت داشته‌اند در کنار مسیر مذاکره با طرف ایرانی بگذاریم و ببینیم که چه خواهد شد.

طبیعی است که اولین مفهومی که به ذهن می‌رسد همان چیزی است که مقام معظم رهبری عنوان کرده‌اند و آن این‌که مقامات آمریکا و کاخ سفید علی‌رغم مذاکرات یک سال گذشته از میزان دشمنی خودشان نسبت به ملت و نظام ما نکاسته‌اند، بلکه رفتار خصمانه خودشان را هم افزایش داده‌اند. نکته دیگری که اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار گیرد و بررسی شود نقش کشورهای دست سوم است که حداقل یک کشور عربی فضای خود را در اختیار ناوبری این پهپاد قرار داده و با بررسی اطلاعاتی که از بقایای این هواپیما به دست می‌آید، می‌شود میزان نقش این کشورها را هم مورد بحث و ارزیابی قرار داد. آن‌چه مسلم است این‌که این کشورها باید پاسخگوی اقدامات نامناسب و خصمانه خودشان باشند که تناسبی با حسن همجواری و دوستی ندارد.

بنده تصور می‌کنم که این پهپاد از فلسطین اشغالی مستقیماً به سمت ایران پرواز نکرده است چون در این صورت باید از فضای چند کشور عبور می‌کرده و برای صهیونیست‌ها این کار مقدور نبوده است. بنابراین اسرائیلی‌ها مجبور بوده‌اند از عرشه یک ناو آمریکایی در دریای سرخ استفاده کنند تا با کم‌ترین مشکل بتوانند در کوتاه‌ترین زمان این پهپاد را به نقاط لازم در اطراف تأسیسات نظنز برسانند که در نقاط مرکزی ایران است.

در واقع مسیرهای قابل تصور برای این پهپاد بیش‌تر نشان خواهد داد که احتمالاً این پرواز از طریق دریای سرخ انجام شده باشد، چرا که اگر می‌خواستند از مسیر مستقیم جغرافیایی استفاده کنند، ضمن این‌که باید از فضای کشورهایی عبور می‌کردند که می‌توانست مشکلاتی را ایجاد کند، مشکلات متعدد دیگری هم به وجود می‌آمد.

بنده اطلاعاتم این‌گونه تأیید می‌کند که این پهپاد از مبدأ پروازی خود در کنترل سیستم‌های رهگیری هوافضایی سپاه بوده، بر خلاف پروازهای قبلی که خیلی تلاش می‌کردند در ارتفاع‌های ویژه و محدود از فضای ایران دست به اقدامات تمرینی بزنند. این بار مقامات هوافضایی سپاه وقتی می‌بینند که شعاع پروازی این پهپاد مسیر خود را به سمت عمق اراضی ایران طی می‌کند، آن را هدف قرار می‌دهند. خود این مسئله نشان می‌دهد که هم قابلیت‌های رهگیری ایران بسیار بالاست و هم قابلیت شکار این پهپادها را داراست. برخلاف اسرائیل که برای شکار یک پهپاد حزب‌الله، از چند فروند اف-۱۶، اف-۱۸ و شلیک چندین موشک هوا به هوا استفاده کرد تا بتواند آن پهپاد را شکار بکند، سیستم پدافند هوافضایی سپاه، هوشمندی، قدرت و کارامدی خود را حتی برای اهداف کوچکی مثل هواپیماهای بدون سرنشین به خوبی در این رخداد توانست نشان بدهد.

من نام "شبح" را برای این هواپیمای بدون سرنشین به کار بردم. "شبح" نام هواپیماهای یو-۲ آمریکایی است که اولین هواپیما از نوع هواپیماهایی است که رادارگریز بوده است. این پهپاد اسرائیل هم از نوع رادارگریز و پنهانکار بوده که در واقع قابلیت‌های پنهان‌شوندگی داشته است، ولی سیستم‌های پرقدرت رهگیری ایران حتی این نمونه‌های رادارگریز را هم توانسته رهگیری بکند و شناسایی بکند و مورد هدف قرار بدهد. یعنی می‌توانیم ببینیم که سه مرحله عملیاتی و نظامی از قابلیت‌های دستگاه نظامی ایران در این‌جا به اثبات رسیده است. این‌ها امتیازات بسیار بزرگی است که محافل نظامی اسرائیلی و غربی حتماً به آن توجه خواهند کرد.

من تصور می‌کنم که آن‌ها قبل از اعزام و ارسال این پهپاد هزار بار راجع به این موضوع فکر کرده بوده‌اند. همین که آن‌ها پهپاد شناسایی را ارسال می‌کنند و پهپاد عملیاتی را نمی‌فرستند نشان‌دهنده این است که از عواقب واکنش احتمالی ایران به شدت هراس دارند. این رخداد که نوعی آزمایش توانمندی‌های نظامی سپاه پاسداران ایران است، قطعاً موجب می‌شود تا آن‌ها برای هرگونه اقدام آینده دچار حسابگری جدید و تردید گسترده بشوند.

البته این اولین پرواز پهپادهای اسرائیلی به ایران نبوده، اگرچه به نظر می‌رسد که آخرین پرواز باشد. اما به هر حال، پهبادهای رژیم صهیونیستی در بخش نرم‌افزاری و در بخش رادار تفاوت‌های کوچکی با نوع و نسل آمریکایی خود دارند که این برای سیستم کنترلی هوافضای سپاه حائز اهمیت است و به همین دلیل اجازه داده‌اند که این پهپاد مسیر بیش‌تری را نسبت به نمونه‌های قبلی در فضای ایران طی کند تا بیش‌تر با قابلیت‌های این سیستم آشنا بشوند تا بتوانند در تجاوزهای بعدی این دستاوردهای علمی را لحاظ بکنند.

بنده معتقد هستم این پهپاد از نوع پهپادهایی نبوده که از خود اسرائیل پرواز کرده و مستقیم به سوی ایران آمده باشد، و فکر نمی‌کنم که می‌خواسته زمانی را برای انجام عملیات در ایران سپری کند و از همه نقاط هدف عکس‌برداری کند. یکی از دلایلی که دارم هم این است که سوخت این نوع هواپیما اجازه این‌گونه پروازهای طولانی را به این نوع پهپادهای اسرائیلی‌ها نمی‌دهد. نوع اسرائیلی از جهت نرم‌افزاری و بخش‌های راداری و لنزهای مورد استفاده شاید یک وجوه تمایزی با نوع آمریکایی داشته باشد که انحصاراً و اختصاصاً اسرائیلی‌ها این نوع پهپادها را دارند. به همین دلیل هم تلاش می‌کردند که این پهپادها را به روس‌ها و چینی‌ها و کره‌ای‌ها و خیلی کشورهای دیگر بفروشند. تکیه به همین ویژگی‌های منحصر به فرد بوده که آن‌ها را صاحب بازار اقتصاد نظامی کرده است.

ولی با این حال مقامات هوافضایی ایران برای آن‌که بتوانند آشنایی بیش‌تری با این سیستم و توان‌مندی‌هایش داشته باشند اجازه دادند تا فاصله شعاع پروازی این پهپاد بیش از موارد قبلی باشد و وقتی دیدند که به حوزه‌های امنیتی نزدیک می‌شود و می‌تواند تهدیدی ایجاد کند، آن را هدف قرار دادند.منبع : alef.ir

65:

جزییات پهپاد ساقط شده اسرائیل+تصاویر


به گزارش «انتخاب»، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: پهپاد ساقط شده از نوع «هرمس» و ساخت رژیم صهیونیستی است.

وی تاکید کرد: این پهپاد در شعاع 800 کیلومتری عملیات می‌کند و با یک بار سوخت گیری قادر است 1600 کیلومتر پرواز کند.

سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به تجاوز پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی تاکید کرد: حق هر گونه پاسخی را برای خود محفوظ می‌دانیم.
به گزارش «انتخاب»، حاجی زاده تاکید کرد: باتوجه به سوخت زیاد و اصابت موشک به آن، هواپیما آتش گرفته و منهدم شده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: قطعاتی از این پهپاد بصورت سالم بدست آمده است که در حال تجزیه و تحلیل آن هستیم.

وی افزود: ابعاد بال تا بال این پهپاد حدود 5.5 متر است.

حاجی‌زاده گفت: این پهپاد 2 دوربین دارد و قادر است با کیفیت بالا تصاویر را تهیه کند.

سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه ساقط کردن این پهپاد جاسوسی اظهار داشت: پس از اعلام خبر از سوی شبکه یکپارچه پدافند کشوری که مسئولیت آن با ارتش است و رهگیری توسط رادارهای منطقه، این پهپاد جاسوسی با موشک زمین به هوای پدافند نیروی هوا فضای سپاه ساقط شد.

وی با بیان این‌که نمونه قبلی این پهپاد در سوریه ساقط شده بود، اما این پهپاد از نوع پیشرفته‌تر است تصریح کرد: برد عملیاتی این پهپاد جاسوسی نشان می‌دهد که از سرزمین های اشغالی حرکت نکرده، بلکه مبدا پرواز یکی از کشورهای منطقه بوده است و در این خصوص سرنخ‌هایی به دست آورده‌ایم که در حال بررسی آن هستیم.

وی خاطر نشان کرد: از نیروهای مسلح ما اعم از سپاه و ارتش در بخش های شناسایی و رهگیری در آمادگی کامل به سر می برند و در صورتی که این گونه اقدامات تکرار شود متجاوزان با پاسخ کوبنده ما مواجه خواهند شد.

حاجی زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که پاسخ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح به این تجاوزگری چه خواهد بود گفت: ما تسلیح کرانه باختری را تسریع خواهیم کرد و حق هرگونه پاسخی را برای خود قائل هستیم.


سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد

66:


با توجه به شکل و توضیحات سردار در مورد ابعاد بال و غیره ، بنظر می رسد این پرنده ، نوع بهینه سازی شده از نوع Elbit Hermes 450 باشد ، بنابراین محل پرواز از جنوب یا غرب محتمل تر است.
.

67:

شخصی که این پهباد رو شناسایی و ساقط کرده توسط مقام معظم رهبری تقدیر و ترفیع در جه گرفت ایشون کاشونی بودن!

68:

همیشه یک حسی به من تلنگر می زنه هیچ یک از پایگاههای
اسرائیل در منطقه به اندازه پایگاههای موجود در جمهوری آذربایجان
نمی تونه برای ما خطرناک باشه...

69:

اگر تبریز تا مرز را حدوداً 70 کیلومتر فرض کنیم ، فاصله کشور آذربایجان با اصفهان نزدیک 1000 کیلومتر میشود (ظاهراً ) که این پرنده قادر نیست این مسیر را برود و سپس با همان سوخت ، بازگردد ، مگر اینکه اگر از جمهوری آذربایجان آمده ، قرار بوده پس از شناسائی و گشت زنی و فرستادن اطلاعات ، یا از مرز نزدیکتری از کشور خارج شود و یا اینکه در داخل پس از پایان مأموریت پائین آمده و از کشور بصورت پنهانی آنرا خارج کنند !

اما نکته اصلی این قضیه این هست که این حرکت از سوی اسرائیل بیشتر نمادین است و در پاسخ به حرکت قبلی حزب الله و ایران در فرستادن هواپیمای بی سرنشین به نزدیکی های دیمونا انجام گرفته که آنها هم پرنده ای نزدیک نطنز فرستادند ،

اسرائیل با استفاده از تصاویر ماهواره ای نیازی به فیلمبرداری این هواپیما از تأسیسات نطنز ندارد .

70:

OK!! It's Very good..I'm so happy

71:

کشور های دور تا دور ما با امریکا همکاری می کنند (به جز ترکمنستان و و تا حدودی پاکستان و عراق )

ترکیه که هرچی واشنگتون بگه رو دوباره تکرار می کنه !
افغانستان هم معتقده بدون حضور امریکا امنیت و استقلال ندارد .
اعراب پایین خلیج هم که وفادار امریکا هستند و نوکر حلقه به گوش


ولی در بین این کشور ها تنها جمهوری اذربایجان است که نزدیک ترین همکاری را با اسرائیل دارد
اعراب و سایر کشور ها بیشتر با امریکا همکاری می کنند تا اسرائیل .


پس یکی از گزینه های مهم روی میز جمهوری اذربایجان است که روش ضد ایرانی دارد

72:

ماشاالله چقدر کارشناس نظامی داشتیم تو انجمنو خودمون خبر نداشتیم

73:

مبارکه بر همه هموطنهای عزیز!!

74:

لابد روش نوشته made in israel

+ تو کارت پروازش مبدا رو زده تل آوویو - مقصد شانگهای! حالا بده وسط راه سقوط اضطراری داشته
قبلا شیاطین بزرگ شنود کرده بودن: برادر بزرگ دستور فرود rq170 رو به فرمانده ارتش سرخ صادر کرده!

75:


سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مورد خبر سرنگونی پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در آسمان ایران اظهار نظری نکرد.

جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه خود در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌که آیا آمریکا خبر اصابت موشک به یک پهپاد اسراییلی در ایران را تکذیب یا تایید می‌کند، گفت: متأسفانه من اطلاع جدیدی در این باره ندارم که به شما ارائه دهم.

جن ساکی هم‌چنین در مورد ادعاهای نقش دولت ایران در سوریه و عراق، اظهار کرد: مشخص است که ما گزارشاتی در مورد نقش کنونی ایران در عراق دریافت کرده‌ایم و شما هم با آن آشنا هستید. ما برخی از آن را تایید کرده‌ایم اما فراتر از آن من اطلاعات دیگری ندارم.

76:

دوست عزيز به نظر مياد خواسته باشن ببينن هدفشون از ارسال اين پهباد چي بوده . وقتي فهميدن زدنش . اين روزها بيشتر پيروزي در جنگ اطلاعاتيه كه قدرت يه كشورو نشون ميده .

77:


قطعا كشورهاي همسايه توي اين اقدام مشاركت داشتن . متاسفانه كردستان عراق اين روزها جولانگاه نفوذ و اقدامات سياسي - اطلاعاتي رژيم صهيونيستيه .

78:


حرفهاي شما رو كاملا قبول دارم . اما . اما خود من عده اي رو سراغ دارم با بورسيه دولتي مدارك عالي دارن . وقتي بهشون ميگي انشاء الله قراره تو مدوم سازمان يا ارگان انجام وظيفه كنيد ميگن مگه مريض هستيم خودمونو تو دردسر بندازيم . با اين مدركي كه داريم ميتونيم ماهيانه پول كلاني به جيب بزنيم .
نتيجه اينكه يه سري نخبه داريم كه قربونشون برم دارن به ملت خدمت ميكنن
يه عده خيانت كردن و رفتن فقط به فكر منافع خودشون بودن
يه عده هم نه عرضه فعاليت در كشورو دارن و نه عرضه فرار كردن (درد اينه)

79:


بله جمهوری آذربایجان !


سردار جزایری معاون ستادکل نیروهای مسلح گفت:

کشوری که در اعزام پهپاد اسرائیل همکاری داشته، در شمال ایران استوی در پاسخ به این که چرا پهپاد پس از طی مسافتی از مرز تا منطقه نطنز که فاصله قابل توجهی دارد در منطقه نطنز نابود شد، بیان کرد: پهپاد از ابتدا زیر نظر بود و بر مبنای کار اطلاعاتی که جزئیات آن در حال حاضر منتشر نخواهد شد آن نقطه برای نابودی پهپاد در نظر گرفته شد.

جزایری با اشاره به اینکه برد عملیاتی این پهپاد اجازه نمی‌داد که به صورت مستقیم از خاک سرزمین‌ های اشغالی ارسال شود و از یکی از کشورهای منطقه فرستاده شده است، گفت: ما منتظر هستیم کشوری که برای اعزام پهپاد با رژیم اشغالگر قدس همکاری داشته اقدامات جبرانی لازم را انجام دهد و گرنه اقدام به اعلام نام این کشور خواهیم کرد.

وی در پایان به این پاسخ اکتفا کرد که پهپاد از یکی از کشورهای منطقه شمال جمهوری اسلامی ایران که در گذشته در منطقه سرزمینی‌ای اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده به سوی ایران ارسال شده است.

80:


اقدامات جبرانی احتمالا یعنی:
اشتباه کردم ، غلط کردم ، دیگه از این کارها
نمی کنم و دفعه آخرم میشه و از این صحبتها :))

وی در پایان به این پاسخ اکتفا کرد که پهپاد از یکی از کشورهای منطقه شمال جمهوری اسلامی ایران که در گذشته در منطقه سرزمینی‌ای اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده به سوی ایران ارسال شده است.
با این حساب اگر اقدامات جبرانی شکل نگیرد اسمشان هجی هم
خواهد شد:دی

81:

منظور از "اقدامات جبرانی" میتواند عذرخواهی دیپلماتیک از طریق سفیرشان در ایران و توضیحاتی اینچنینی مانند "ما خبر نداشتیم" و اینها باشد که یکجور همان غلط کردن هست که فرمودید.

با این حساب اگر اقدامات جبرانی شکل نگیرد اسمشان هجی هم
خواهد شد:دی

به این صورت که میگوئید نه ، این مقابله میتواند از طریق تقویت ارمنستان باشد .


آذربایجان دل به حمایت واهی اسرائیل داده است و این همان اشتباهی است که گرجستان که دل به حمایت آمریکا داده بود مرتکب شد و روسیه آن چنان متنبه اش کرد ، درست است که ایران روسیه نیست و قطعاً واکنش نظامی هم نشان نخواهد داد ولی بهرحال روشهای خاص خود را دارد و مهمتر اینکه بسیار هم صبور است !!

82:

ظاهرا مساله برای شما نیز بمانند سردار حل نشده است.

1-پهباد جاسوسی که بر فراز آسمان ایران در حال حرکت است به شکل آنلاين مناطق عبوری را شناسایی و اطلاعات را به اسراییل ارسال میکند. منطقیست اگر امکانش باشد که به محض رصد در اولین پایگاه دفاعی (ترجیحا مرزی) متلاشی شود. حجم کمتری از اطلاعات دست دشمن افتاده

2- کشور آذربایجان بدلیل موقعیت استراتژیکش، مرتبا توسط سازمان جاسوسی روسیه مونتیور میشود. بنابراین ساخت پهباد اسراییلی در آنجا امکانپذیر نیست. بنابراین بایست به سراغ احتمال بعدی که بگوییم پهباد در جای دیگری ساخته شده و به ان محل ارسال شده بیفتیم؟

3- احتمال دوم پرواز چند مسیره پهباد می باشد. که بازهم نیازمند آنست که محلهای فرود و تیک آف پهباد از طرف اسراییل چک و اطمینان کنند که نقشه لو نخواهد رفت.

4- احتمال ضعیفی هم وجود دارد که این پهباد با هماهنگی روسیه از آذربایجان پریده باشد.

5- احتمال آخر هم پهباد مستقیما از خود اسراییل برخواسته باشد.

4- ردیابی و شناسایی پهباد رادارگریز و زدن آن در دقیقه 90 به یک بلوف و پلتیک بیشتر شباهت میدهد تا اینکه بتوان عملیات پرواز آنرا را بی سر و صدا در نطفه خفه کرد.

آخر داستان را میتوان اینگونه خلاصه کرد که پهباد با کاستن ارتفاع به منطقه نطنز نزدیک شده و توسط دوربینهای سپاه رصد شده نه رادار. و دست آخر با موشکی مورد اصابت قرار گرفته است.

(اپوزیسیون ریشه یاب)

83:


بفرمائید به فاصله یک روز ، تکذیب و ادعای همزیستی مسالمات آمیز با ایران ، اولین اقدام جبرانی !


خبرگزاری "ترند" آذربایجان به نقل از وزارت دفاع این کشور خبر داد که پهپاد سرنگون‌شده در ایران از خاک این کشور به هوا برنخاسته است. سرهنگ واقف درگاهلی، رئیس روابط عمومی این وزارت‌خانه، هدف از انتشار این "اطلاعات تحریک‌کننده" را ضربه‌زدن به روابط آذربایجان با همسایگان این کشور برشمرده است. او در عین حال تصریح کرد که نیروهای مسلح آذربایجان پهپاد "هرمس ۴۵۰" در اختیار ندارند.

این خبرگزاری روز چهارشنبه (۲۸ اوت/ ۶ شهریور) همچنین به نقل از المان عبدلایف، سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان، نوشت که باکو به دیگر کشورها اجازه نمی‌دهد به مناسبات آذربایجان با همسایگانش آسیب برسانند. وی تصریح کرد که آذربایجان از اصل بهبود روابط با همسایگان پیروی می‌کند.

چرا آذربایجان؟
یک روز پس از انتشار اطلاعیه سپاه در مورد سرنگونی یک پهپاد در نزدیکی تأسیسات هسته‌ای نطنز، فرمانده نیروی هوافضای سپاه اعلام کرد که پهپاد ساقط‌شده از نوع "هرمس" و برد عملیاتی آن ۸۰۰ کیلومتر بوده است. به گفته امیرعلی حاجی زاده، این هواپیما با یک بار سوختگیری می‌توانسته ۱۶۰۰ کیلومتر پرواز کند؛ بنابراین مبدأ پرواز نه اسرائیل، بلکه یکی از کشورهای منطقه بوده است.

از سوی دیگر، پایگاه اینترنتی "دبکا" روز چهارشنبه (۲۷ اوت/ ۵ شهریور) به نقل از منابع خود در عرصه "نظامی و امور ایران" مدعی شد: «پهپاد هرمس ۴۵۰ ساخت اسرائیل که بر فراز نطنز در ایران منهدم شد، از جمهوری آذربایجان به هوا برخاسته است». این وبسایت پایگاه نخجوان را مبدأ پرواز و روز ۲۳ اوت – یک روز پیش از اطلاعیه سپاه – را زمان انهدام آن عنوان کرد.

آذربایجان در منطقه نخجوان با ایران، ارمنستان و ترکیه مرز مشترک دارد. در این منطقه یک پایگاه نظامی کوچک وجود دارد. به نوشته "دبکا"، سه سال پیش یک "هرمس ۴۵۰" دیگر از همین پایگاه راهی ارمنستان شد؛ پهپادی که نیروی هوایی ارمنستان آن را سرنگون کرد.

آذربایجان: پهپاد اسرائیلی از خاک ما وارد ایران نشد

84:

درود
بیشتر شبیه منحرف کردن افکار عمومی هست تا چیز دیگه.جمهوری
آذربایجان سابقه افعال معکوسی که حرف وعملش یکی نباشد را قبلا هم
در کارنامه خود ثبت کرده است.
به نظر میاد ایران هم بنا به مصلحت هایی فقط دارداین همسایه اش را
تحمل می کند.و از این طرف هم اینطور احساس می شود که جمهوری آذربایجان
هم به نحوی سعی در تسکین ایران دارد!
آیا شما خودتون این صحبتها باورتون میشه!؟
البته پر واضحه که ایران هم برای جمهوری آذربایجان منافع قابل توجهی
داره ولی آیا اگر بنا باشه ایران در یک کفه ترازو و اسرائیل در
کفه دیگرش قرار بگیره جمهوری آذربایجان خودش را به سمت ایران
متمایل خواهد کرد!
تا الان که توی خوش بینانه ترین و آرام ترین وضعیت ها خودش را در ظاهر
بی طرف قلمداد کرده است حساب کنید اگر احیانا فرض محال روزی اوضاع
قمر در عقرب شود چه سیاستی اتخاذ خواهد کرد!

85:

کشور های دور تا دور ما با امریکا همکاری می کنند (به جز ترکمنستان و و تا حدودی پاکستان و عراق )

ترکیه که هرچی واشنگتون بگه رو دوباره تکرار می کنه !
افغانستان هم معتقده بدون حضور امریکا امنیت و استقلال ندارد .
اعراب پایین خلیج هم که وفادار امریکا هستند و نوکر حلقه به گوش


ولی در بین این کشور ها تنها جمهوری اذربایجان است که نزدیک ترین همکاری را با اسرائیل دارد
اعراب و سایر کشور ها بیشتر با امریکا همکاری می کنند تا اسرائیل .


پس یکی از گزینه های مهم روی میز جمهوری اذربایجان است که روش ضد ایرانی دارد

86:

ماشاالله چقدر کارشناس نظامی داشتیم تو انجمنو خودمون خبر نداشتیم

87:

مبارکه بر همه هموطنهای عزیز!!

88:

لابد روش نوشته made in israel

+ تو کارت پروازش مبدا رو زده تل آوویو - مقصد شانگهای! حالا بده وسط راه سقوط اضطراری داشته
قبلا شیاطین بزرگ شنود کرده بودن: برادر بزرگ دستور فرود rq170 رو به فرمانده ارتش سرخ صادر کرده!

89:


سپاه پهپاد جاسوسی اسراییل را با موشک زد
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مورد خبر سرنگونی پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در آسمان ایران اظهار نظری نکرد.

جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه خود در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌که آیا آمریکا خبر اصابت موشک به یک پهپاد اسراییلی در ایران را تکذیب یا تایید می‌کند، گفت: متأسفانه من اطلاع جدیدی در این باره ندارم که به شما ارائه دهم.

جن ساکی هم‌چنین در مورد ادعاهای نقش دولت ایران در سوریه و عراق، اظهار کرد: مشخص است که ما گزارشاتی در مورد نقش کنونی ایران در عراق دریافت کرده‌ایم و شما هم با آن آشنا هستید. ما برخی از آن را تایید کرده‌ایم اما فراتر از آن من اطلاعات دیگری ندارم.

90:

دوست عزيز به نظر مياد خواسته باشن ببينن هدفشون از ارسال اين پهباد چي بوده . وقتي فهميدن زدنش . اين روزها بيشتر پيروزي در جنگ اطلاعاتيه كه قدرت يه كشورو نشون ميده .

91:


قطعا كشورهاي همسايه توي اين اقدام مشاركت داشتن . متاسفانه كردستان عراق اين روزها جولانگاه نفوذ و اقدامات سياسي - اطلاعاتي رژيم صهيونيستيه .

92:


حرفهاي شما رو كاملا قبول دارم . اما . اما خود من عده اي رو سراغ دارم با بورسيه دولتي مدارك عالي دارن . وقتي بهشون ميگي انشاء الله قراره تو مدوم سازمان يا ارگان انجام وظيفه كنيد ميگن مگه مريض هستيم خودمونو تو دردسر بندازيم . با اين مدركي كه داريم ميتونيم ماهيانه پول كلاني به جيب بزنيم .
نتيجه اينكه يه سري نخبه داريم كه قربونشون برم دارن به ملت خدمت ميكنن
يه عده خيانت كردن و رفتن فقط به فكر منافع خودشون بودن
يه عده هم نه عرضه فعاليت در كشورو دارن و نه عرضه فرار كردن (درد اينه)

93:


بله جمهوری آذربایجان !


سردار جزایری معاون ستادکل نیروهای مسلح گفت:

کشوری که در اعزام پهپاد اسرائیل همکاری داشته، در شمال ایران استوی در پاسخ به این که چرا پهپاد پس از طی مسافتی از مرز تا منطقه نطنز که فاصله قابل توجهی دارد در منطقه نطنز نابود شد، بیان کرد: پهپاد از ابتدا زیر نظر بود و بر مبنای کار اطلاعاتی که جزئیات آن در حال حاضر منتشر نخواهد شد آن نقطه برای نابودی پهپاد در نظر گرفته شد.

جزایری با اشاره به اینکه برد عملیاتی این پهپاد اجازه نمی‌داد که به صورت مستقیم از خاک سرزمین‌ های اشغالی ارسال شود و از یکی از کشورهای منطقه فرستاده شده است، گفت: ما منتظر هستیم کشوری که برای اعزام پهپاد با رژیم اشغالگر قدس همکاری داشته اقدامات جبرانی لازم را انجام دهد و گرنه اقدام به اعلام نام این کشور خواهیم کرد.

وی در پایان به این پاسخ اکتفا کرد که پهپاد از یکی از کشورهای منطقه شمال جمهوری اسلامی ایران که در گذشته در منطقه سرزمینی‌ای اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده به سوی ایران ارسال شده است.

94:


اقدامات جبرانی احتمالا یعنی:
اشتباه کردم ، غلط کردم ، دیگه از این کارها
نمی کنم و دفعه آخرم میشه و از این صحبتها :))

وی در پایان به این پاسخ اکتفا کرد که پهپاد از یکی از کشورهای منطقه شمال جمهوری اسلامی ایران که در گذشته در منطقه سرزمینی‌ای اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده به سوی ایران ارسال شده است.
با این حساب اگر اقدامات جبرانی شکل نگیرد اسمشان هجی هم
خواهد شد:دی

95:

منظور از "اقدامات جبرانی" میتواند عذرخواهی دیپلماتیک از طریق سفیرشان در ایران و توضیحاتی اینچنینی مانند "ما خبر نداشتیم" و اینها باشد که یکجور همان غلط کردن هست که فرمودید.

با این حساب اگر اقدامات جبرانی شکل نگیرد اسمشان هجی هم
خواهد شد:دی

به این صورت که میگوئید نه ، این مقابله میتواند از طریق تقویت ارمنستان باشد .


آذربایجان دل به حمایت واهی اسرائیل داده است و این همان اشتباهی است که گرجستان که دل به حمایت آمریکا داده بود مرتکب شد و روسیه آن چنان متنبه اش کرد ، درست است که ایران روسیه نیست و قطعاً واکنش نظامی هم نشان نخواهد داد ولی بهرحال روشهای خاص خود را دارد و مهمتر اینکه بسیار هم صبور است !!

96:

ظاهرا مساله برای شما نیز بمانند سردار حل نشده است.

1-پهباد جاسوسی که بر فراز آسمان ایران در حال حرکت است به شکل آنلاين مناطق عبوری را شناسایی و اطلاعات را به اسراییل ارسال میکند. منطقیست اگر امکانش باشد که به محض رصد در اولین پایگاه دفاعی (ترجیحا مرزی) متلاشی شود. حجم کمتری از اطلاعات دست دشمن افتاده

2- کشور آذربایجان بدلیل موقعیت استراتژیکش، مرتبا توسط سازمان جاسوسی روسیه مونتیور میشود. بنابراین ساخت پهباد اسراییلی در آنجا امکانپذیر نیست. بنابراین بایست به سراغ احتمال بعدی که بگوییم پهباد در جای دیگری ساخته شده و به ان محل ارسال شده بیفتیم؟

3- احتمال دوم پرواز چند مسیره پهباد می باشد. که بازهم نیازمند آنست که محلهای فرود و تیک آف پهباد از طرف اسراییل چک و اطمینان کنند که نقشه لو نخواهد رفت.

4- احتمال ضعیفی هم وجود دارد که این پهباد با هماهنگی روسیه از آذربایجان پریده باشد.

5- احتمال آخر هم پهباد مستقیما از خود اسراییل برخواسته باشد.

4- ردیابی و شناسایی پهباد رادارگریز و زدن آن در دقیقه 90 به یک بلوف و پلتیک بیشتر شباهت میدهد تا اینکه بتوان عملیات پرواز آنرا را بی سر و صدا در نطفه خفه کرد.

آخر داستان را میتوان اینگونه خلاصه کرد که پهباد با کاستن ارتفاع به منطقه نطنز نزدیک شده و توسط دوربینهای سپاه رصد شده نه رادار. و دست آخر با موشکی مورد اصابت قرار گرفته است.

(اپوزیسیون ریشه یاب)

97:


بفرمائید به فاصله یک روز ، تکذیب و ادعای همزیستی مسالمات آمیز با ایران ، اولین اقدام جبرانی !


خبرگزاری "ترند" آذربایجان به نقل از وزارت دفاع این کشور خبر داد که پهپاد سرنگون‌شده در ایران از خاک این کشور به هوا برنخاسته است. سرهنگ واقف درگاهلی، رئیس روابط عمومی این وزارت‌خانه، هدف از انتشار این "اطلاعات تحریک‌کننده" را ضربه‌زدن به روابط آذربایجان با همسایگان این کشور برشمرده است. او در عین حال تصریح کرد که نیروهای مسلح آذربایجان پهپاد "هرمس ۴۵۰" در اختیار ندارند.

این خبرگزاری روز چهارشنبه (۲۸ اوت/ ۶ شهریور) همچنین به نقل از المان عبدلایف، سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان، نوشت که باکو به دیگر کشورها اجازه نمی‌دهد به مناسبات آذربایجان با همسایگانش آسیب برسانند. وی تصریح کرد که آذربایجان از اصل بهبود روابط با همسایگان پیروی می‌کند.

چرا آذربایجان؟
یک روز پس از انتشار اطلاعیه سپاه در مورد سرنگونی یک پهپاد در نزدیکی تأسیسات هسته‌ای نطنز، فرمانده نیروی هوافضای سپاه اعلام کرد که پهپاد ساقط‌شده از نوع "هرمس" و برد عملیاتی آن ۸۰۰ کیلومتر بوده است. به گفته امیرعلی حاجی زاده، این هواپیما با یک بار سوختگیری می‌توانسته ۱۶۰۰ کیلومتر پرواز کند؛ بنابراین مبدأ پرواز نه اسرائیل، بلکه یکی از کشورهای منطقه بوده است.

از سوی دیگر، پایگاه اینترنتی "دبکا" روز چهارشنبه (۲۷ اوت/ ۵ شهریور) به نقل از منابع خود در عرصه "نظامی و امور ایران" مدعی شد: «پهپاد هرمس ۴۵۰ ساخت اسرائیل که بر فراز نطنز در ایران منهدم شد، از جمهوری آذربایجان به هوا برخاسته است». این وبسایت پایگاه نخجوان را مبدأ پرواز و روز ۲۳ اوت – یک روز پیش از اطلاعیه سپاه – را زمان انهدام آن عنوان کرد.

آذربایجان در منطقه نخجوان با ایران، ارمنستان و ترکیه مرز مشترک دارد. در این منطقه یک پایگاه نظامی کوچک وجود دارد. به نوشته "دبکا"، سه سال پیش یک "هرمس ۴۵۰" دیگر از همین پایگاه راهی ارمنستان شد؛ پهپادی که نیروی هوایی ارمنستان آن را سرنگون کرد.

آذربایجان: پهپاد اسرائیلی از خاک ما وارد ایران نشد

98:

درود
بیشتر شبیه منحرف کردن افکار عمومی هست تا چیز دیگه.جمهوری
آذربایجان سابقه افعال معکوسی که حرف وعملش یکی نباشد را قبلا هم
در کارنامه خود ثبت کرده است.
به نظر میاد ایران هم بنا به مصلحت هایی فقط دارداین همسایه اش را
تحمل می کند.و از این طرف هم اینطور احساس می شود که جمهوری آذربایجان
هم به نحوی سعی در تسکین ایران دارد!
آیا شما خودتون این صحبتها باورتون میشه!؟
البته پر واضحه که ایران هم برای جمهوری آذربایجان منافع قابل توجهی
داره ولی آیا اگر بنا باشه ایران در یک کفه ترازو و اسرائیل در
کفه دیگرش قرار بگیره جمهوری آذربایجان خودش را به سمت ایران
متمایل خواهد کرد!
تا الان که توی خوش بینانه ترین و آرام ترین وضعیت ها خودش را در ظاهر
بی طرف قلمداد کرده است حساب کنید اگر احیانا فرض محال روزی اوضاع
قمر در عقرب شود چه سیاستی اتخاذ خواهد کرد!

99:


اسرائیل قطعا می تونه چنین کاری رو بکنه ولی بحث اینجاست کشور
مورد بحث ما کشوری نیست که لزومی به انجام چنین حرکات
مخفیانه ای احساس بشه! چرا که
به نظر میاد مقامات جمهوری آذربایجان
همینطوری در حالت عادی هم به مراتب سهل الوصول تر از اون راهکارهای
مخفیانه نشان می دهند
!

نوشته اصلي بوسيله Bozorgmehr نمايش نوشته ها
به نظر بنده همانطور که آذربایجان مسیر ورود پرنده اسرائیلی به ایران را باز گذاشت ، ایران هم بیاید یک مسیر ایزوله درست کند از عراق به همسایه شمالی عزیز و اعضای محترم داعش را به سوی ایشان روانه و به باکو هدایت کند
تمام متن یک طرف این قسمت هم یک طرف:))))))))

100:

درود بر استاد بزرگمهر عزیز و گرامی

اینکه امروزه آذربایجان با اسرائیل مناسباتی دارد در این سخن حرفی نیست . اما این موضوع را هم باید ذکر کرد که مردم آذربایجان (جدا از دولت) دیدگاه خوبی نسبت به ایران ندارند و این موضوع را هم که گفتید یعنی ایجاد یک لابی قوی اسلامی و شیعی در آذربایجان از طرف ایران کار بسیار مشکل و سختی به نظر میرسد چرا که همانطور که گفتم جدا از دولت ,خلق جمهوری آذربایجان نیز دید خوبی ندارند و اصل این قضیه بر میگردد به موضوع قره باغ اشغالی و کشتار مسلمانان شیعی توسط ارمنیان و کرده ها و نکرده های ایران در این بین


101:

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: پهپاد جاسوسی اسرائیل که یکی از بالاترین تکنولوژی‌های آنها بود، در ارتفاع 3 هزار و 700 متری منهدم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: پهپاد جاسوسی اسرائیل که یکی از بالاترین تکنولوژی های آنها بود، در ارتفاع 3هزار و 700 متری منهدم شد.

وی با اشاره به هماهنگی ارتش و سپاه در این عملیات اظهار داشت: این پهپاد تنها با شلیک یک تیر موشک منهدم شد که اینها در صورت اشتباه می توانست حتی برای هواپیماهای کشوری که در این کریدور و کریدورهای اطراف در حال پرواز بودند، ایجاد خطر کند.

اسماعیلی تصریح کرد: ما اجازه دادیم تا این پهپاد به داخل بیاید و 43 دقیقه آن را رهگیری کردیم چون نمی خواستیم اتفاق ناگواری برای پرواز های کشوریمان بیفتد چراکه در روزهای اخیر بنا بر اعلام ایکائو، به دلیل امن بودن آسمان ایران، این پروازها به 3 برابر رسیده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی افزود: در طول مدتی که ما این پهپاد را رهگیری کرده بودم، خود آن متوجه نشده بود والا شاید تصمیم بر فرار می گرفت و یا خودش را منفجر می کرد. اما یگان پدافند هوایی مستقر در نطنز که نزدیک تر بود، توانست در یک اقدام بدون نقص و بدون اینکه مشکلی برای دیگر پروازها بوجود بیاید، آن را منهدم کند.

وی با تاکید بر اینکه ما از قبل اطلاعات این پهپاد را داشتیم حضور آن در دیگر کشورها را رصد کرده و برای مقابله با آن آماده بودیم، گفت: ما اجازه دادیم این پهپاد به منطقه مورد نظر برسد چون اگر لب مرز منهدم می شد، امکان داشت لاشه آن و اطلاعات دوربین آن گیر ما نیفتد.

اسماعیلی گفت: این پهپاد دارای دو دوربین جلونگر و پهلونگر بود که متناسب با اقدامات جاسوسی است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: رادار بُرد بلند و استراتژیک شهاب در کشف و شناسایی این پهپاد نقش داشت.

وی با بیان اینکه بیش از 80درصد این پهپاد بر اثر شلیک موشک از بین رفته است، تصریح کرد: تیم اطلاعات نیروهای مسلح 48 ساعت پس از سقوط این پهپاد توانستند اطلاعات خوبی از آن به دست بیاورند.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود از اولین شلیک موفق موشک توسط سامانه باور 373 خبر داد و گفت: ما این سامانه یا سامانه پدافندی سوم خرداد را از برخی سامانه های برد بلند دیگر کشور ها بهتر می دانیم.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با اشاره به بکارگیری نیروهای بسیج در حوزه پدافند هوایی گفت: در رزمایش اخیر، همین بسیجیان پدافند، پهپاد پری پلن را به پرواز در آورده و با کمک خود بسیجیان توانستیم آن را مورد هدف قرار دهیم.


تابناک

102:

سفیر ایران در باکو درباره انتشار خبری مبنی بر اینکه جمهوری آذربایجان مبداء پرواز پهپاد رژیم صهیونیستی است با تاکید بر اینکه هنوز برای اظهارنظر دقیق‌تر باید منتظر اعلام نتایج تحقیقات بود، آن را تلاشی برای تخریب روابط تهران و باکو توصیف کرد.

محسن پاک‌آیین، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتشار اخباری از سوی رسانه‌های رژیم صهیونیستی مبنی بر بلندشدن پهپاد منهدم شده توسط نیروهای ایران از اراضی آذربایجان گفت: این پایگاه صهیونیستی وابسته به موساد بوده و معمولا رسانه‌های رژیم صهیونیستی با انتشار این قبیل اخبار به صورت هدفمند به دنبال تخریب مناسبات ایران با همسایگان خود از جمله جمهوری آذربایجان هستند.

وی ادامه داد: بعد از انتشار این خبر مقامات جمهوری آذربایجان نیز در سطوح مختلف از جمله سخنگوی وزارت امور خارجه، وزارت دفاع قویاً ارتباط جمهوری آذربایجان با پهپاد ساقط شده را تکذیب کرده و علت انتشار این اخبار را عوامل ثالث برای تخریب مناسبات دوستانه تهران و باکو ذکر کردند.

سفیر ایران در باکو افزود: همچنین رسانه‌های آذری نیز در همین چارچوب گزارشات متعددی منتشر کرده و اخلال رسانه‌ای در روابط دو همسایه را محکوم کردند.

وی خاطرنشان کرد: قانون اساسی جمهوری آذربایجان اجازه تاسیس پایگاه نظامی به هیچ کشوری را نمی‌دهد و ایستگاه رادار (قبله) آخرین پایگاه نظامی خارجی در جمهوری آذربایجان بود اما فعالیت آن نیز تعطیل شد.

پاک آیین در پایان تصریح کرد‌: با توجه به اینکه هیچ مقام رسمی ایرانی نام کشوری که مبدا پرواز پهپاد ساقط شده را ذکر نکرده است لذا برای اظهار نظر دقیق‌تر باید منتظر اعلام نتایج تحقیقات بود.

به گزارش ایسنا، سایت خبری دبکا وابسته به رژیم صهیونیستی در گزارشی ادعا کرد که پهپاد منهدم شده از سوی نیروهای جمهوری اسلامی ایران از نخجوان به سمت ایران پرواز کرده است و پس از انتشار این خبر وزارت دفاع آذربایجان اخبار منتشر شده را تکذیب کرد.


تابناک

103:


اسرائیل قطعا می تونه چنین کاری رو بکنه ولی بحث اینجاست کشور
مورد بحث ما کشوری نیست که لزومی به انجام چنین حرکات
مخفیانه ای احساس بشه! چرا که
به نظر میاد مقامات جمهوری آذربایجان
همینطوری در حالت عادی هم به مراتب سهل الوصول تر از اون راهکارهای
مخفیانه نشان می دهند
!

نوشته اصلي بوسيله Bozorgmehr نمايش نوشته ها
به نظر بنده همانطور که آذربایجان مسیر ورود پرنده اسرائیلی به ایران را باز گذاشت ، ایران هم بیاید یک مسیر ایزوله درست کند از عراق به همسایه شمالی عزیز و اعضای محترم داعش را به سوی ایشان روانه و به باکو هدایت کند
تمام متن یک طرف این قسمت هم یک طرف:))))))))

104:

درود بر استاد بزرگمهر عزیز و گرامی

اینکه امروزه آذربایجان با اسرائیل مناسباتی دارد در این سخن حرفی نیست . اما این موضوع را هم باید ذکر کرد که مردم آذربایجان (جدا از دولت) دیدگاه خوبی نسبت به ایران ندارند و این موضوع را هم که گفتید یعنی ایجاد یک لابی قوی اسلامی و شیعی در آذربایجان از طرف ایران کار بسیار مشکل و سختی به نظر میرسد چرا که همانطور که گفتم جدا از دولت ,خلق جمهوری آذربایجان نیز دید خوبی ندارند و اصل این قضیه بر میگردد به موضوع قره باغ اشغالی و کشتار مسلمانان شیعی توسط ارمنیان و کرده ها و نکرده های ایران در این بین


105:

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: پهپاد جاسوسی اسرائیل که یکی از بالاترین تکنولوژی‌های آنها بود، در ارتفاع 3 هزار و 700 متری منهدم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: پهپاد جاسوسی اسرائیل که یکی از بالاترین تکنولوژی های آنها بود، در ارتفاع 3هزار و 700 متری منهدم شد.

وی با اشاره به هماهنگی ارتش و سپاه در این عملیات اظهار داشت: این پهپاد تنها با شلیک یک تیر موشک منهدم شد که اینها در صورت اشتباه می توانست حتی برای هواپیماهای کشوری که در این کریدور و کریدورهای اطراف در حال پرواز بودند، ایجاد خطر کند.

اسماعیلی تصریح کرد: ما اجازه دادیم تا این پهپاد به داخل بیاید و 43 دقیقه آن را رهگیری کردیم چون نمی خواستیم اتفاق ناگواری برای پرواز های کشوریمان بیفتد چراکه در روزهای اخیر بنا بر اعلام ایکائو، به دلیل امن بودن آسمان ایران، این پروازها به 3 برابر رسیده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی افزود: در طول مدتی که ما این پهپاد را رهگیری کرده بودم، خود آن متوجه نشده بود والا شاید تصمیم بر فرار می گرفت و یا خودش را منفجر می کرد. اما یگان پدافند هوایی مستقر در نطنز که نزدیک تر بود، توانست در یک اقدام بدون نقص و بدون اینکه مشکلی برای دیگر پروازها بوجود بیاید، آن را منهدم کند.

وی با تاکید بر اینکه ما از قبل اطلاعات این پهپاد را داشتیم حضور آن در دیگر کشورها را رصد کرده و برای مقابله با آن آماده بودیم، گفت: ما اجازه دادیم این پهپاد به منطقه مورد نظر برسد چون اگر لب مرز منهدم می شد، امکان داشت لاشه آن و اطلاعات دوربین آن گیر ما نیفتد.

اسماعیلی گفت: این پهپاد دارای دو دوربین جلونگر و پهلونگر بود که متناسب با اقدامات جاسوسی است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: رادار بُرد بلند و استراتژیک شهاب در کشف و شناسایی این پهپاد نقش داشت.

وی با بیان اینکه بیش از 80درصد این پهپاد بر اثر شلیک موشک از بین رفته است، تصریح کرد: تیم اطلاعات نیروهای مسلح 48 ساعت پس از سقوط این پهپاد توانستند اطلاعات خوبی از آن به دست بیاورند.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود از اولین شلیک موفق موشک توسط سامانه باور 373 خبر داد و گفت: ما این سامانه یا سامانه پدافندی سوم خرداد را از برخی سامانه های برد بلند دیگر کشور ها بهتر می دانیم.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با اشاره به بکارگیری نیروهای بسیج در حوزه پدافند هوایی گفت: در رزمایش اخیر، همین بسیجیان پدافند، پهپاد پری پلن را به پرواز در آورده و با کمک خود بسیجیان توانستیم آن را مورد هدف قرار دهیم.


تابناک

106:

سفیر ایران در باکو درباره انتشار خبری مبنی بر اینکه جمهوری آذربایجان مبداء پرواز پهپاد رژیم صهیونیستی است با تاکید بر اینکه هنوز برای اظهارنظر دقیق‌تر باید منتظر اعلام نتایج تحقیقات بود، آن را تلاشی برای تخریب روابط تهران و باکو توصیف کرد.

محسن پاک‌آیین، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتشار اخباری از سوی رسانه‌های رژیم صهیونیستی مبنی بر بلندشدن پهپاد منهدم شده توسط نیروهای ایران از اراضی آذربایجان گفت: این پایگاه صهیونیستی وابسته به موساد بوده و معمولا رسانه‌های رژیم صهیونیستی با انتشار این قبیل اخبار به صورت هدفمند به دنبال تخریب مناسبات ایران با همسایگان خود از جمله جمهوری آذربایجان هستند.

وی ادامه داد: بعد از انتشار این خبر مقامات جمهوری آذربایجان نیز در سطوح مختلف از جمله سخنگوی وزارت امور خارجه، وزارت دفاع قویاً ارتباط جمهوری آذربایجان با پهپاد ساقط شده را تکذیب کرده و علت انتشار این اخبار را عوامل ثالث برای تخریب مناسبات دوستانه تهران و باکو ذکر کردند.

سفیر ایران در باکو افزود: همچنین رسانه‌های آذری نیز در همین چارچوب گزارشات متعددی منتشر کرده و اخلال رسانه‌ای در روابط دو همسایه را محکوم کردند.

وی خاطرنشان کرد: قانون اساسی جمهوری آذربایجان اجازه تاسیس پایگاه نظامی به هیچ کشوری را نمی‌دهد و ایستگاه رادار (قبله) آخرین پایگاه نظامی خارجی در جمهوری آذربایجان بود اما فعالیت آن نیز تعطیل شد.

پاک آیین در پایان تصریح کرد‌: با توجه به اینکه هیچ مقام رسمی ایرانی نام کشوری که مبدا پرواز پهپاد ساقط شده را ذکر نکرده است لذا برای اظهار نظر دقیق‌تر باید منتظر اعلام نتایج تحقیقات بود.

به گزارش ایسنا، سایت خبری دبکا وابسته به رژیم صهیونیستی در گزارشی ادعا کرد که پهپاد منهدم شده از سوی نیروهای جمهوری اسلامی ایران از نخجوان به سمت ایران پرواز کرده است و پس از انتشار این خبر وزارت دفاع آذربایجان اخبار منتشر شده را تکذیب کرد.


تابناک اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


ایران و مسئله ای به نام پان
تفاوت های مردمان آذری و ترک و مغول
شهدای میهن را مصادره نکنید !!
ترکها، مهاجرانی از مغولستان
آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟
امروز در تاریخ

ایرانیان عزیز کدام آرم و نماد را برای پرچمشون مناسب تر میدانند؟
بخش دوم- جعل و تحریف اسناد تاریخی بر ضد کوروش بزرگ توسط غیاث آبادی
کورش کبیر
اسکندر در تاریخ و ادبیات ایران
اعراب با ایران چه کردند؟
میدان انقلاب یا ستاره داوود؟ببینید
*