خبر های مربوط به داعش x

خبر های مربوط به داعشاظهارات منفی حسن عباسی درباره ارتش
حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد
گامبیا جمهوری اسلامی شد !
حسن عباسی بازداشت شد
نتانیاهو:اصلاح طلبان سرمایه اسرائیل هستند!!؟؟
بمب‌افکن‌های روسی در پایگاه نوژه همدان!+تصاویر

بحث و گفتمان عمومی انتخابات
بخش پیشنهادات و انتقادات تالار سیاست و روابط بین الملل
فتوکاتور و کاریکاتور‌های سیاسی
طرح امنیت اجتمایی و مبارزه با بد حجابی
برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
حمایت از ما | مشهدهاست
`

خبر های مربوط به داعش
خبر های مربوط به داعش
نیروهای ارتش عراق بر خلاف انتظار تروریست‌ها پیشروی خود برای شکستن محاصره آمرلی را از جنوب آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ارتش عراق با کمک گروه‌های مردمی عملیات خود برای شکستن محاصره آمرلی را آغاز کرده است و علی رقم پیش‌بینی‌ها مبنی بر انتخاب محور حمله از طوزخورماتو (از شمال آمرلی) برای آزاد سازی این منطقه ارتش از ناحیه العظیم (در جنوب آمرلی) را آغاز کرد.

بنابر گزارش‌ها ارتش در آغاز این عملیات توانسته پیشروی‌هایی را انجام دهد و خطوط پشتیبانی تروریست‌های داعشی را قطع کرده کند.

براساس گزارش‌ها اکنون شبه نظامیانی که مردم را در آمرلی به محاصره درآورده بودند خودشان در محاصره قرار گرفته‌اند و گزارش‌ها حاکی از کشته شدن دستکم 70 داعشی کشته و 7 روستای مهم هم در جنوب آمرلی پاکسازی شدند.

منطقه آمرلی در استان صلاح الدین با بیش از 10 هزار نفر جمعیت که از ترکانی‌های شیعه عراق هستند چندین ماه است در محاصره تروریست‌های داعشی قرار گرفته ولی مردم این منطقه خودشان با مقاومت مانع از ورود تروریست‌ها شده‌اند.

داعشی‌ها اجازه ورود غذا و دارو را به این منطقه نمی‌دهند و شرایط دشواری برای مردم این منطقه رقم زده‌اند؛ این در شرایطی است که کمک‌های غذایی و دارویی به طور محدود تنها از طریق هلی برد برای مردم این منطقه ارسال می‌شود.


تابناک

08-29-2014


1:

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که گروه داعش ایالتی با نام "ولایت فرات" را در مرزهای میان سوریه و عراق ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، رامی عبدالرحمن، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که گروه " دولت اسلامی" (داعش) شهر "البوکمال" سوریه، " القائم" عراق و روستاهای مجاور این دو را ادغام کرده و یک ایالت با نام "ولایت فرات" را در اراضی میان سوریه و عراق ایجاد کرده است. این دو شهر در مرز میان سوریه و عراق در اطراف رود فرات هستند.

وی افزود: گروه داعش خواهان شکستن مرزهایی است که براساس توافق نامه سایکس پیکو ( توافقنامه انگلیس و فرانسه که در آغاز قرن گذشته میلادی امضا شد)، میان کشورهایی در خاورمیانه ترسیم و مشخص شده است. این اولین بار است که داعش ایجاد ولایتی را در اراضی سوریه و عراق اعلام می‌کند.


تابناک

2:

تا امروز که هر کاری اراده کردن تونستن انجامش بدن و کسی جلودارش نیست

3:

رئیس آژانس اطلاعات داخلی آلمان امروز (یکشنبه) در مصاحبه ای اعلام کرد: تعدادی از جوانان مسلمان به خاطر خشونت و وحشیگری های داعش به این گروه جذب شده اند که امر باعث می شود تا داعش نسبت به القاعده " معتبرتر" تلقی شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز ، هانس گئورگ ماسن، رئیس آژانس اطلاعات داخلی آلمان گفت: ارتباطی میان موفقیت های داعش که تاکنون در عراق بدست آورده و فعالیت هایی که در آلمان صورت می گیرد و تبلیغات و فعالیت های جذب شبه نظامیان جوان وجود دارد. داعش نسبت به جبهه النصره و القاعده در سوریه جذاب‌تر است.

وی افزود:‌ آنچه مردم را جذب می‌کند، خشونت ها‌، افراط‌گرایی ها و انسجام شدید داعش است. برای آنها این خصوصیت ها حاکی از آن است که داعش نسبت به القاعده یک سازمان معتبرتر است. هنگامی که صحبت درباره خشونت و وحشیگری باشد القاعده در مقابل داعش بسیار ناچیز است و در سایه این اقدامات محو شده است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان می گوید، موفقیت های داعش در سربازگیری افراط‌گرایان آلمانی دلیلی برای کشورش است تا استثنایی برای سیاست پس از جنگش درباره عدم ارسال سلاح به مناطق درگیر جنگ ایجاد کند.

آژانس اطلاعات آلمان برآورد می‌کند که دست کم 400 آلمانی در سوریه و آلمان به شبه نظامیان داعش ملحق شده اند.

ماسن گفت، مدارک و شواهدی وجود دارد که پنج شهروند یا ساکن آلمانی در ماه های اخیر حملات انتحاری را برای شبه نظامیان داعش انجام داده اند.

آژانس اطلاعات داخلی آلمان برآورد کرده است که حدود 43 هزار افراط گرا در آلمان وجود دارند و تعداد اعضای جنبش محافظه گر افراطی به شدت در حال افزایش است.

این آژانس گفت: اینترنت نقش مهمی در سربازگیری جوان‌ترها ایفا می‌کند.

نظر سنجی های صورت گرفته حاکی از آن است که جامعه آلمان هیچ تمایلی برای دخالت در درگیری‌های عراق ندارد و مرکل صریحاً‌ اعلام کرده که نیروهای ضربت به عراق اعزام نمی کند.

مخالفان هشدار داده‌اند که تسلیحات ممکن است به دست افراد نادرستی بیفتد و خواستار جلسه مذاکره در پارلمان شده اند.


خبر های مربوط به داعش

4:

حالا جوری گفته انسجام داعش هرکی ندونه انگار با صد دانه یاقوت طرفه ....
داعش هنوز به زمین سخت نخورده و اگرنه انسجامشو می فهمیدیم ....

5:

پایگاه خبری انتخاب: ویدیویی در فضای مجازی منتشر شده که در آن کودکان در اردوگاه های آموزشی داعش در حال تیراندازی دیده می شوند.

دیلی میل نوست: در این ویدیو کودکی که صورت خود را پوشانده، درحالیکه نمی تواند اسلحه را کنترل کند، شروع به تیراندازی می کند.

خبر های مربوط به داعش

داعش با این ویدیو سعی در جذب کودکان و استفاده از آنان در میادین جنگ دارد.

در این ویدیوی منتشر شده، کودکان با گروه تروریستی داعش بیعت کرده و در ادامه از آنها پرسیده می شود که چه صحبتی با کافران دارند.

خبر های مربوط به داعش

یکی از کودکان می گوید: ای کافران، شما همگی باید کشته شوید.

یکی از کودکانی که موفق به فرار از اردوگاه آموزشی داعش شده گفت، زمانیکه داعش او را جذب کرده تنها 13 سال داشته است.

خبر های مربوط به داعش

او افزود: پدرم به دنبال آن نبود که مرا به اردوگاه داعش بفرستد اما شبه نظامیان تروریست او را تهدید به بریدن سرش کردند.

این کودک که نام آن افشا نشده سرانجام به اردوگاه آموزشی داعش منتقل شده و در آنجا دوره های آموزش استفاده از اسلحه و تماشای اجباری ویدیوهای منزجر کننده را دیده است.

خبر های مربوط به داعش

وی گفت: آنها می گفتند باید در ساعتی که معین می کردند حاضر شده و صحنه های قطع دست، شلاق زدن و سنگسار را می دیدیم.

این کودک افزود: حتی یکبار، جوانی که در ماه رمضان روزه نگرفته بود، به مدت سه روز به صلیب کشیده شد.

براساس این گزارش، گروه تررویستی داعش چندین روز پیش ویدیویی منتشر کرد و آمریکا را تهدید کرد و از کردها نیز خواست که به اتحاد خود با غرب علیه «خلافت» پایان دهند.

6:

باشگاه خبرنگاران: بسیاری از زنان و دختران ایزدی توسط داعش به گروگان گرفته شدند. گزارش‌ها حاکی از آن است که آنها شرایط بسیار بدی در زندان‌های مخفی داعش دارند و بعضا توسط این گروه بعنوان کنیز فروخته می شوند و سرنوشت بسیار بدی در انتظار آنهاست.


زنانی که موفق به فرار از زندان های داعش شده اند به بیان خاطرات خود پرداخته اند.آنها به رسانه ها گفتند :

« زنان و دخترانی که در زندان‌های موصل توسط داعش نگه‌داری می شوند ، دو گزینه پیش رو دارند ، یا اینکه بعنوان برده به اعضای داعش فروخته شوند یا اینکه هر روز در زندانهای داعش مورد تجاوز قرار می گیرند و این برای آنها به معنای مرگ تدریجی است.»

این زنان گفتند قیمت فروش دختران به اعضای داعش حداقل 25 دلار و حداکثر 150 دلار است.
گفتنی است، بعد از محاصره موصل توسط گروه داعش ، این گروه از زندانهای این شهر برای نگه داری زنان استفاده می کند. عده زیادی از این زنان توسط گروه های قاچاق انسان ، به کشورهای دیگر منتقل می شوند.

گزارش ها از عراق حاکی از آن است که علاوه بر زنان ایزدی ، زنان ترکمن و مسیحی نیز چنین سرنوشت شومی دارند و تعداد آنان ، بسیار زیاد است.

7:

گروه تکفیری ˈداعشˈ ، روسیه را به ایجاد ناآرامی در منطقه چچن و راه انداختن جنگ در سراسر منطقه قفقاز تهدید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ریانووستی از مسکو، در ویدیویی که در اینترنت منتشر شده است، یکی از نیروهای داعش در فرودگاه نظامی ˈالطبقهˈ در استان ˈرقهˈ سوریه اعلام می کند که این گروه در نظر دارد، چچن و قفقاز را ˈآزاد کندˈ.

این در حالی است که گروه های تندرو ˈبشار اسدˈ رییس جمهوری سوریه را نیز تهدید کرده اند که استفاده از هواپیماهای جنگی را در مبارزات خود با نیروهای دولتی آغاز می کنند.

در اواخر ماه اوت (اوایل شهریورماه)، گروه تکفیری داعش کنترل فرودگاه ˈالطبقهˈ را به همراه سلاح سنگین، تانک و هواپیماهای آن در دست گرفت.

گروه داعش که تا چندی پیش با خشونت بارترین اقدامات تروریستی تنها در سوریه و در مقابل نیروهای دولتی این کشور فعالیت می کرد، در ماه های گذشته به طور ناگهانی در عراق نیز قدرت گرفت.تابناک

8:

ارتش عراق حملات خود را علیه مواضع گروه داعش با حمایت جنگنده‌های آمریکایی در شمال بغداد شدت بخشید.

به گزارش ایسنا، منابع نظامی در عراق اعلام کردند که با پیشروی‌های ارتش عراق در بازپس‌گیری مناطق این کشور از گروه داعش حملات خود علیه این گروه را با حمایت جنگنده‌های آمریکایی در شمال بغداد شدت بخشیدند.منابع کرد نیز اعلام کردند که گروه داعش از چند منطقه در جنوب کرکوک عقب‌نشینی کرد.

به گزارش منابع مذکور گروه داعش صبح سه‌شنبه شروع به عقب‌نشینی از چند روستا در منطقه داقوق در استان کرکوک عقب‌نشینی کرده به سمت کوه‌های حمرین رفتند.

در همین راستا بیش از 100 تن از خانواده‌های سربازان مفقود شده عراقی به ساختمان پارلمان عراق در بغداد یورش برده و اقدام به ضرب و شتم چند تن از نگهبانان پارلمان کردند.

این سربازان پس از حمله گروه داعش به پایگاه اسپایتر در تکریت واقع در شمال بغداد مفقود شدند.

کارمندان پارلمان توانستند پس از یورش این افراد از ساختمان پارلمان فرار کنند. همچنین نیروهای امنیتی ساختمان پارلمان و ورودی منطقه الخضراء را محاصره کردند.

قرار بود که خانواده‌های سربازان ربوده شده در مقابل پارلمان به بحث و گفت‌و‌گو در خصوص سرنوشت فرزندانشان بپردازند.

از سوی دیگر نیروهای عراقی توانستند به منطقه‌ای در دیالی پیشروی کرده و کنترل آخرین پایگاه داعش در منطقه العظیم را در دست بگیرند.

به گزارش منابع نیروهای امنیتی منطقه انجانة در دیالی را به طور کامل از تروریست‌های داعش پاکسازی کردند. همچنین نیروهای امنیتی موفق شدند امنیت را در مسیر بین بغداد- کرکوک به طور کامل برقرار سازند. در همین حال درگیری‌ها در منطقه تلکیف در شمال موصل ادامه دارد.

به دنبال برقراری امنیت میان مسیر بغداد- کرکوک و پیشروی نیروهای عراقی ارتش عراق نیز عملیات نظامی‌ای را برای بازپس‌گیری شهر تکریت (مرکز استان صلاح‌الدین) آغاز کرد.

نیروهای عراقی وارد درگیری‌هایی با گروه‌های تروریست در اطراف بغداد شدند.

به گزارش فرماندهی عملیات بغداد، نیروهای عراقی موفق شدند امنیت را در اطراف و برخی مناطق بغداد برقرار سازند و در درگیری‌هایی که میان این نیروها با افراد مسلح رخ داد چندین تن از این افراد کشته و بازداشت شدند و عملیات نظامی نیروهای عراقی موجب برقراری امنیت در مسیر بغداد – بابل شد.

از سوی دیگر گروه داعش روز سه‌شنبه حملاتی را به منطقه المتعصم در منطقه سامراء در استان صلاح‌الدین انجام دادند که نیروهای امنیتی عراق با آن مقابله کردند. گروه‌های تروریست همچنین به پایگاه‌های ارتش و پلیس در منطقه البو حبیب یورش بردند که نیروهای امنیتی آن‌ها را مجبور به فرار کردند و تعداد زیادی از تروریست‌ها را به هلاکت رساندند. همچنین گروه داعش زیارتگاه و مسجد امام باهر ( ساکنان شهر موصل عبدالله الباقر الحسنی را امام باهر می نامند) در منطقه المشاهده در غرب موصل را منفجر کردند.


تابناک

9:

گروه تروریستی داعش تصاویری از قتل استیون سولتوف، خبرنگار آمریکایی را که در دست این گروه اسیر بود منتشر کرد.


به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی ، تقریبا دو هفته پس از آنکه داعش تصاویر سر بریدن جیمز فولی خبرنگار آمریکایی گروگان خود را منتشر و در همان تصاویر اعلام کرد استیون ساتلاف، دومین خبرنگار آمریکایی را نیز بزودی خواهد کشت.

در تصاویری که گروه داعش منتشر کرده است، یک شبه نظامی در کنار مردی که ادعا می شود خبرنگار آمریکایی باشد، نشان داده می شود.

هنوز صحت و سقم این تصاویر تایید نشده است؛ در این تصاویر به دولت ها هشدار داده شده است از «این ائتلاف شیطانی با آمریکا علیه دولت اسلامی» کناره بگیرند.

استلوف سی و یک ساله زمانی که در حال تهیه گزارش از اوضاع سوریه بود، در سی و یکم اوت ناپدید شد. ربوده شدن وی تا زمانی که ماه گذشته در تصاویر منتشر شده از سوی داعش ظاهر شد، چندان به صورت گسترده گزارش نشده بود.

در این ویدئو یک فرد نقابدار مجددا تهدید می‌کند یک تبعه انگلیسی به نام دیوید هاینس نفر بعدی است که توسط این گروه کشته خواهد شد.

هشدار: این فیلم حاوی صحنه های دلخراش است


آمریکا اعدام دومین خبرنگار خود را به دست داعش محکوم کرد

در پی انتشار تصاویری از بریده شدن سر دومین خبرنگار آمریکایی گروگان گروه تروریستی داعش به دست یکی از اعضای این گروه، دولت آمریکا این اقدام داعش را محکوم کرد و آن را هولناک و نفرت انگیز خواند و در عین حال گفت صحت این تصاویر را نمی تواند تایید یا تکذیب کند.

جنیفر ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت «دولت آمریکا در حال بررسی صحت یا سقم این تصاویر ویدیویی است و اگر ثابت شود که این تصاویر صحت دارند، ما مراتب انزجار و نفرت خود را از این اقدام وحشیانه اعلام می کنیم.»

کنگره آمریکا ؛ طرح فوری برای مبارزه با داعش

پس از انتشار تصاویری از بریده شدن سر دومین خبرنگار آمریکایی ،نمایندگان کنگره آمریکا از باراک اوباما رییس جمهوری این کشور خواستند برای مبارزه با گروه تروریستی داعش طرحی فوری اجراکند.

رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با بیان این که جان کری برای توضیح مسائل اخیر به زودی به کنگره احضار خواهد شد گفت همه بر این باورند که دولت آمریکا به یک راهبرد نیاز دارد و رییس جمهور آمریکا برای چگونگی مبارزه با تهدید های داعش باید به مردم و کنگره توضیح بدهد.

باراک اوباما به علت عدم ارائه راهبرد مشخص برای مبارزه با تهدید های گروه داعش همواره موارد انتقاد دموکرات ها و جمهوری خواهان قرار دارد.


اوباما دستور داد 350 نظامی امریکایی دیگر به عراق اعزام شوند

کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما رییس جمهور آمریکا طی حکمی، دستور داد سیصد و پنجاه نظامی دیگر به عراق اعزام شوند تا در عملیات محافظت از ساختمان های دیپلماتیک آمریکا در بغداد مشارکت داشته باشند.

10:

درود
دوست عزیز به دلیل اینکه هنوز عمرش به سر نیومده
یا به عبارتی دیگر، هنوز مهره ی سوخته نیست...

11:

در حالی که هیچ کس تصور نمی‌کرد ابوبکر بغدادی در این مدت کوتاه حتی از ایمن الظواهری مشهورتر شود یکی از دوستان سرکرده داعش به بیان جزئیاتی از شخصیت و زندگی خصوصی ابوبکر بغدادی پرداخت.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، ابوعلی، دوست نزدیک ابوبکر بغدادی در گفت‌وگو با روزنامه ساندی تلگراف به توصیف شخصیت بغدادی پرداخته و گفته است: وی دانش‌آموزی آرام و منظم بود و بیشتر زندگی‌اش را در مسجدی که به مکان بازی و زندگی وی تبدیل شده بود، گذراند. در بازی فوتبال با همکلاسی‌هایش استعدادش را به رخ دیگران می‌کشید.

به گفته ابوعلی، وی "مسی عرب" و از بهترین بازیکنان تیم بود. در پایان هر مسابقه نیز نماز می‌خواند.

ابوعلی می‌گوید: به گزارش وزارت کشور عراق او ابراهمی عواد ابراهیم سامرائی ملقب به ابی دعاء است که گفته شده نامش "عوض بن ابراهیم البدری" است که در سال 1971 در سامرا به دنیا آمد و مدرک دکترای خود را از دانشگاه بغداد در رشته تحقیقات اسلامی گرفت.

ابوعلی گفته است: او زمانی که به مسجد "طوبجی" آمد، 18 ساله و فردی مودب و آرام بود. بغدادی پس از اخد مدرک دکترا در رشته تحقیقات اسلامی ازدواج کرد و پس از یک سال اولین پسر وی به دنبال آمد که در حال حاضر 11 ساله است.

با آغاز جنگی که برای سرنگونی صدام، دیکتاتور سابق عراق در سال 2003 اتفاق افتاد، بغدادی به زندگی عادی خود بازگشت و هیچ گونه دشمنی نسبت به آمریکایی‌ها نشان نداد.

ابوعلی می‌گوید: بغدادی مانند برخی تندرو‌های دیگر نبود. صاحب مسجد از وی خواست تا به حزب اسلامی بپیوندد اما بغدادی با این مساله مخالفت کرد و در سال 2004 صاحب مسجد از وی خواست تا آنجا را ترک کند چرا که فکر می‌کرد بغدادی فرد ناشایستی در آن منطقه است. در حال حاضر نیز صاحب مسجد به خاطر ترس از انتقام بغدادی از وی در خارج از عراق به سر می‌برد.

براساس اطلاعاتی که سازمان اطلاعات آمریکا منتشر کرد، بغدادی به شهرک "القائم" رفت و در آنجا لقب ابودعاء گرفت و نیروهای آمریکایی وی را به دست داشتن در عملیات کشتار و شکنجه غیرنظامیان در شهرک مذکور متهم کردند.

روزنامه "دیلی بیست" آمریکا نیز فاش کرد که بغدادی که برای سال‌هایی طولانی در پایگاه آمریکایی در عراق بازداشت بود در لحظه آزادی و خداحافظی به هم سلولانش در سال 2009 گفته بود: "شما را در نیویورک می‌بینم".

این روزنامه به نقل از یک نظامی آمریکایی می‌گوید: بغدادی پس از خداحافظی گفت: "شما را در نیویورک می‌بینم ای جوانان" و منظور وی از ادامه جنگ در خارج از زندان بوده است.

این نظامی آمریکایی می‌گوید: من از اینکه بغدادی بیشتر وقتش را در اردوگاه "بوکا" گذراند غافلگیر نیستم. بدترین افراد در یک مکان بودند اما بغدادی در بین آن‌ها نبود.

وی می‌گوید: ما ماموریت‌های زیادی انجام دادیم و بسیاری از سربازانمان را به خاطر وی از دست دادیم و پس از آن وی را آزاد کردیم.

روزنامه مذکور گزارش می‌دهد: در طول چهار سالی که بغدادی در بازداشت به سر می‌برد آمریکایی‌ها نتوانستند خطر وجود چنین شخصی را درک کنند.

بغدادی در میان 26 زندانی بود که در پادگان بازداشتی "بوکا" به سر می‌برد. وی از بحران سوریه نیز استفاده کرد و ابومحمد جولانی، معاون خود را به سوریه فرستاد تا گروه القاعده در آنجا مکانی داشته باشد و جبهه النصره نیز شکل گرفت.

بغدادی در آوریل 2011 در نواری صوتی اعلام کرد که جبهه النصره در سوریه ادامه "دولت اسلامی عراق" است و اسم جبهه النصره و "دولت اسلامی عراق" را در هم ادغام کرد و "دولت اسلامی عراق و شام" را تشکیل داد.

با افزایش نفوذ جولانی در سوریه و مخالفت وی با فتوای ادغام نیروهایش در نیروهای "دولت اسلامی" بغدادی جنگی را علیه جبهه النصره آغاز کرد که موجب جدایی آن از گروه القاعده شد. بغدادی درخواست‌های ایمن الظواهری، رهبر گروه القاعده برای واگذاردن سوریه به جبهه النصره را نادیده گرفت و اقدام به گسترش عملیات‌ خود در شمال و شرق سوریه در سال‌های 2012 و 2013 کرد و نیروهایش با نیروهای نظامی سوریه درگیر شدند.

وی همچنین به مقابله با دیگر گروه‌های مخالف مسلح در سوریه پرداخت.

بغدادی تنها فردی است که پس از کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده با ایمن الظواهری، رهبر القاعده بیعت نکرد.

الظواهری از بغدادی خواست تا به اقدامات مشترک بپردازند و با هم همکاری کنند اما بغدادی با این مساله مخالفت کرد و ابومحمد عدنانی، سخنگوی داعش در نواری صوتی با این درخواست مخالفت کرد.

کارشناسان معتقدند اختلافات میان داعش و جبهه النصره مربوط به عقاید نیست چراکه هر دو گروه می‌خواهند دولت اسلامی برپا کنند.


تابناک

12:

سوال : داعشی ها که الان درگیر جنگ در دو منطقه هستند و در هر دو هم به پیشرفت آن چنانی نرسیده اند و برعکس پسرفت هم کرده اند چه نیازی به تحریک امریکایی ها با انتشار فیلم و عکس بریدن سر خبرنگاران دارند؟

امریکا به چه زبانی بگوید من خاورمیانه را می خواهم ... !!!

13:

هیچ تضمینی هم نیست به مهره سوخته تبدیل بشه یا حداقل به این زودیها مهره سوخته بشه قذافی 45 سال و صدام 35 سال مهره امریکا بودند تا سوختند

14:

از این سیاست بی پدر و مادر، هیچ چیز بعید نیست...

15:

واکنش آمریکا به بریدن سر دومین خبرنگار آمریکایی توسط داعش


خبر های مربوط به داعش
باراک اوباما در واکنش به انتشار ویدئوی سر بریدن استیون ساتلوف، خبرنگار آمریکایی، به دست گروه «داعش» گفت که این اعمال باعث مرعوب شدن آمریکا نخواهد شد.

رییس جمهوری آمریکا که به تالین پایتخت استونی سفر کرده است تاکید کرد که او به دنبال تشکیل ائتلافی برای «سرکوبی و نابودی» گروه داعش است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، با این حال وی تاریخی برای تصمیم‌گیری درباره اتخاذ یک استراتژی به منظور مقابله با اقدامات این گروه در سوریه اعلام نکرد.اوباما که در یک نشست خبری سخن می‌گفت اظهار داشت: «پیچیدن طومار این گروه زمان می‌برد».

اظهارات رییس جمهوری آمریکا پس از آن ابراز می‌شود که مقام‌های این کشور صحت ویدئوی منتشره از سوی گروه داعش در روز سه شنبه را تایید کردند.در این ویدئو نشان داده می‌شود که یکی از اعضای این گروه سر استیون ساتلوف، خبرنگار آمریکایی، را از بدنش جدا می‌کند. ماه گذشته نیز گروه داعش به همین شیوه، جیمز فولی دیگر خبرنگار آمریکایی را به قتل رساند.

باراک اوباما روز چهارشنبه گفت که آمریکا «این جنایت وحشتناک علیه این دو جوان» را فراموش نخواهد کرد.وی افزود: «هر چه را که این قاتلان فکر می‌کنند با کشتن آمریکاییان بی‌گناهی چون استیون کسب می‌کنند، در واقع برایشان شکست است، شکست خورده‌اند زیرا مانند مردم سراسر جهان، آمریکاییان از بربریت آن‌ها منزجرند. ما مرعوب نخواهیم شد، اعمال هولناک آن‌ها، ما را به عنوان یک کشور، تنها متحد می‌کند و عزم‌مان را برای نبرد با این تروریست‌ها مصمم‌تر».

رییس جمهوری آمریکا تصریح کرد: «آنهایی که اشتباه صدمه زدن به آمریکایی‌ها را مرتکب می‌شوند باید بدانند که ما این مسئله را فراموش نخواهیم کرد و هر زمان که طول بکشد عدالت اجرا خواهد شد».اوباما گفت: «هدف ما روشن است و آن تضعیف و نابودی داعش است تا دیگر نه تنها برای عراق بلکه برای منطقه و ایالات متحده نیز تهدیدی نباشد».

وزیر امور خارجه آمریکا نیز در واکنش به کشته شدن خبرنگار این کشور به دست داعش اعلام کرد، آنچه اخیرا شاهد بودیم، چهره واقعی اسلام نبود.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، اقدامات تروریستی که توسط داعش صورت می‌گیرد، ربطی به دین اسلام ندارد. اسلام واقعی دین صلح است و کرامت انسان ها را محترم می‌داند.

به گزارش تابناک،وی با اشاره به این که مسلمانان بخشی از جامعه این کشور هستند، گفت: ما در آمریکا نهادهای اسلامی داریم که با دیگر نهادها همکاری دارند و این برای ما ارزشمند است.

وی با اعلام این که قبلا نیز با کشتارهای دسته‌جمعی و رفتارهای وحشیانه روبرو شده‌ایم، افزود: عاملان قتل روزنامه‌نگاران آمریکایی را مجازات می‌کنیم.وزیر امور خارجه آمریکا گفت که کشورش تلاش زیادی برای آزادی خبرنگاران ربوده شده انجام داد اما این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز نبود.

جان کری تصریح کرد: متأسفانه وحشی‌گری در زمان ما نیز ادامه دارد. اقدام داعش حرکتی شیطانی است و ما با این گونه اقدامات مبارزه می‌کنیم.تابناک

16:

کری: داعش چهره واقعی اسلام نیست


ایسنا: وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به کشته شدن خبرنگار این کشور به دست داعش اعلام کرد، آنچه اخیرا شاهد بودیم، چهره واقعی اسلام نبود.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، اقدامات تروریستی که توسط داعش صورت می‌گیرد، ربطی به دین اسلام ندارد. اسلام واقعی دین صلح است و کرامت انسان ها را محترم می‌داند.

رییس‌ دستگاه دیپلماسی آمریکا با اشاره به این که مسلمانان بخشی از جامعه این کشور هستند، گفت: ما در آمریکا نهادهای اسلامی داریم که با دیگر نهادها همکاری دارند و این برای ما ارزشمند است.

وی با اعلام این که قبلا نیز با کشتارهای دسته‌جمعی و رفتارهای وحشیانه روبرو شده‌ایم، افزود: عاملان قتل روزنامه‌نگاران آمریکایی را مجازات می‌کنیم.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که کشورش تلاش زیادی برای آزادی خبرنگاران ربوده شده انجام داد اما این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز نبود.

جان کری تصریح کرد: متأسفانه وحشی‌گری در زمان ما نیز ادامه دارد. اقدام داعش حرکتی شیطانی است و ما با این گونه اقدامات مبارزه می‌کنیم.برترین ها

17:

توضیح درباره تلاش داعش برای نفوذ به ایران

خبرگزاری ایسنا: وزیر کشور در مورد مباحثی مبنی بر تلاش داعش برای نفوذ به مرزهای کشور گفت: همجواری ایران با دو کشور ناپایدار و بی‌ثبات افغانستان و پاکستان در شرق و عراق در غرب ما را متاثر از این ناپایداری‌ها خواهد کرد. از جمله در حوزه قاچاق مواد مخدر و اشرار و گروه‌های دیگری است که قصد سوء‌استفاده از این شرایط را دارند.

رحمانی فضلی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با اشاره به این‌که «گروه‌ها و فرقه‌هایی در بیرون از مرزهای ایران هستند که همواره مخالفت و عقده‌ای نسبت به ایران دارند»، اظهار کرد: این مخالفت را در تبلیغات‌شان به صورت آشکار نشان می‌دهند اما این‌که چقدر مؤثر باشند و بتوانند در کشور ما نفوذ داشته و اثرگذاری کنند، مواردی را نداشته‌ایم البته در حوزه فضای مجازی فعالیت‌هایی را برای برقرای ارتباطات در این طرف مرز انجام می‌دهند.

وی افزود: نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی ما کاملاً به اوضای مرزها مسلط هستند و به‌خصوص در منطقه غرب ما آمادگی کامل در جوار مرز داریم و نیروهای‌مان را مستقر کردیم، پس اگر بخواهد اقدامی خطوط قرمز ما را در مناطق مرزی تهدید کند، بدون هیچ معطلی اقدام خواهیم کرد، چون امنیت داخلی‌مان را با هیچ چیز معامله نمی‌کنیم.

وی با اشاره به این‌که «خوشبختانه وضعیت در عراق به نفع دولت مرکزی است و اجماع مردم پیش می‌رود» گفت: اتحاد و یکپارچگی پیش‌ آمده در داخل عراق را شاهد هستیم و از طرف دیگر با فهم و درک کشورهای منطقه با مقوله داعش به عنوان یک فرقه خطرناک مواجه هستیم و آمریکا هم متوجه این موضوع شده است؛ بنابراین همه به دنبال کنترل و مدیریت آن هستند که البته ایران نقش بسیار سازنده‌ای در این مسئله داشته است.برترین ها

18:

خبر تایید نشده مرگ سرکرده داعش

عصر ایران: روزنامه ˈوطنˈ ترکیه روز چهارشنبه به نقل از نیروهای امنیتی عراق نوشت: در حمله روز گذشته به مواضع گروه تروریستی داعش در شمال این کشور، ˈابوبکر البغدادیˈ سرکرده این گروه تروریستی به هلاکت رسیده است.

روزنامه وطن ترکیه افزوده است: در حمله روز سه شنبه نیروهای ارتش عراق به مواضع داعش در شهر ˈآمرلیˈ در استان صلاح الدین عراق، البغدادی به هلاکت رسیده و به احتمال زیاد ˈابومسلم ترکمنیˈ جانشین او شده است.

منابع خبری عراقی درباره جانشین البغدادی به سخنان ˈابو سلماˈ عضو داعش استناد کرده اند که سرکرده داعش 2 هفته پیش در پی زخمی شدن به سوریه انتقال یافت و براثر شدت جراحات به هلاکت رسید.

وی گفته بود در صورت کشته شدن البغدادی، ˈابو مسلم ترکمنیˈ جانشین وی خواهد شد.

تاکنون هیچ منبع رسمی صحت و سقم این خبر را تایید نکرده اند.

نیروهای ارتش عراق با حمایت نیروهای مردمی روز یکشنبه 9 شهریور، در عملیات گسترده ای، محاصره شهر شیعه نشین ˈآمرلیˈ را پس از 2 ماه درهم شکسته و تروریست های تکفیری را سرکوب کردند.


برترین ها

19:

حملات سنگین علیه داعش و ارتش آزاد/ جنایت جدید تروریست‌ها در دیرالزور


به گزارش خبرگزاری مهر، ارتش سوریه طی حملات جدید خود، مواضع گروههای تروریستی داعش و ارتش آزاد را هدف قرار داد.

ارتش سوریه امروز مخفیگاههای داعش در منطقه "تل حمیس" در استان الحسکه را هدف قرار داد و شماری از آنها را به هلاکت رساند.

خبر های مربوط به داعش
به گزارش العهد، توپخانه ارتش سوریه مناطق "انخل" و "طفس" را در حومه درعا هدف قرار داد که در این حملات شماری از تروریستها کشته و زخمی شدند.

نیروهای امنیتی سوریه همچنین در منطقه "قمحانه" در حومه شمالی حماه با تروریستها درگیر شدند و خسارات سنگینی به آنها وارد آوردند.

دیگر تحولات امنیتی سوریه به شرح زیر است:

- نیروهای حمایت مردمی کرد پس از به عقب راندن عناصر گروه تروریستی داعش توانستند بر منطقه "لقلوق" در حومه شمالی حلب سیطره پیدا کند.

- منابع امنیتی در سوریه از برقراری آتش بس 72 ساعته در منطقه "داریا" در حومه دمشق برای بررسی بندهای آتش بس میان ارتش سوریه و گروههای مسلح خبر می دهند.

- شماری از تروریستهای جبهه النصره با گرفتار شدن در کمین ارتش سوریه در دامنه های القلمون به هلاکت رسیدند. در این عملیات "ابومالک التلی" سرکرده جبهه النصره در این منطقه به هلاکت رسید.

- ارتش سوریه با عقب راندن تروریستها پیشرویهای مناسبی در منطقه "سلیمان الحلبی" در حلب داشته است.

- نیروهای امنیتی سوریه مخفیگاههای تروریستها را در منطقه النقیر هدف قرار گرفتند و در این حمله شماری از تروریستها کشته شدند.

- یک منبع امنیتی اعلام کرد: نیروهای مسلح سوریه دو مقر تروریستها در منطقه تل سلمو در حومه ادلب را که از آنها برای ساخت بمب استفاده می کردند، منهدم کرد.

- به گزارش تلویزیون سوریه، گروه تروریستی داعش در تازه ترین جنایت خود در 13 نفر از خاندان "الشعیطات" در استان دیرالزور را اعدام کرد. بیشتر این افراد کشته شده زن و کودک بوده اند.

- یک گروه تروریستی به یک اتوبوس حامل غیرنظامیان در مسیر السویداء به درعا حمله کرد. در این حمله 5 نفر کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند.

- منابع خبری از پیشروی ارتش سوریه در فرودگاه نظامی استان دیرالزور خبر می دهند.
خبرگزاری مهر

20:

احتمال حمله هوایی انگلیس علیه داعش

وزیر خارجه انگلیس امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: اقدام داعش در گروگان گرفتن یک انگلیسی احتمال حملات هوایی علیه این شبه‌نظامیان را بیشتر نمی‌کند اما در عین حال این گزینه را منتفی نیز نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این در حالی است که داعش روز سه‌شنبه ویدئو سر بریدن دومین خبرنگار آمریکایی به نام استیون ساتلوف را منتشر کرده و تهدید کرد در صورت عدم عقب‌نشینی آمریکا از حمله به داعش گروگان‌ انگلیسی خود را نیز خواهد کشت.

فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس امروز (چهارشنبه) به خبرنگاران گفت: این مسئله ابداً تفاوتی در برنامه‌ریزی راهبردی ما ایجاد نمی‌کند. اگر ما به این نتیجه برسیم که حملات هوایی سودمند خواهند بود مطمئناً آن‌ را در نظر خواهیم گرفت اما در حال حاضر تصمیمی برای این کار نگرفته‌ایم.

هاموند این اظهارات را پس از نشست کمیته اضطراری دولت انگلیس مطرح کرده و گفت: تحلیل اولیه دولت انگلیس نشان می‌دهد که ویدئو حقیقی است. شبه نظامی داعش که در ویدئو سر بریدن ساتلوف ظاهر می‌شود همان کسی است که با لهجه انگلیسی لندنی در ویدئوی سربریدن جیمز فولی ظاهر شد.

وی افزود: از من انتظار نداشته باشید درباره گزینه‌های مختلفی که در نظر خواهیم گرفت بحث کنم اما من می‌توانم به شما اطمینان دهم ما هر گزینه ممکن برای حفظ جان این شخص را بررسی خواهیم کرد.تابناک

21:

حضور تروریست های چینی در داعش اثبات شد

به گزارش ایرنا، در صورت اثبات این موضوع ، این مرد نخستین چینی شناسایی شده در گروه تروریستی داعش است.

این عکس در صفحات فیسبوک قرار گرفته و نشان می دهد یک مرد تنومند تروریست، نماد گروه داعش را در بازوی چپ خود منقش کرده است.

وی را که دارای چهره ای خود آلود است و لباس نظامی سبزرنگ برتن دارد یک سرباز عراقی همراهی می کند.

روزنامه صبح جنوب چین روز پنجشنبه نوشت که سفارت چین در عراق و وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سوال این روزنامه در خصوص فرد دستگیر اظهارنظری نکرده اند.

ˈوو سیˈ فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه ماه گذشته اعلام کرد که برخی افراط گرایان از منطقه خودمختار سین کیانگ برای طی دوره های آموزشی به خاورمیانه رفته اند و ممکن است برخی نیز برای جنگ در عراق باشند.

وی گفته بود که عملیات تروریست ها در سوریه ، این کشور را به زمین تمرین تروریست ها و افراطیون بسیاری از کشورها تبدیل کرده است.

زنان اویغور در منطقه خودمختار سین کیانگ چین نیز اواخر مردادماه از دریافت پیام هایی از طریق شبکه های اجتماعی برای تن دادن به خواسته های نامشروع تروریست های داعش خبرداده بودند.

مقامات چین پیش از این از پیوستن تعدادی از شهروندان این کشور به تروریست های داعش خبرداده بودند.

فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه از تاثیر تروریست ها و افراط گرایان در سوریه و عراق بر شهروندان چینی به شدت ابراز نگرانی کرده است.

هم اکنون افراط گرایانی از کشورهای منطقه خاورمیانه، جنوب شرق آسیا، اروپا، استرالیا، شمال آمریکا و چین با گروه تروریستی داعش همکاری می کنند.

گزارش رسانه ها نشان می دهد حدود 100 تبعه چین با تروریست ها در خاورمیانه همکاری می کنند.

در یک ویدیو که سال گذشته در شبکه یوتیوب منتشر شد یک مرد چینی که خود را ˈبو وانگˈ می خواند، گفت که به تروریست های داعش در سوریه پیوسته است.


آفتاب

22:

پوتین، این پیام خطاب به توست:ما این جنگنده‌ها را به سوی تو خواهیم فرستاد


گروه تروریستی داعش ولادیمیر پوتین را تهدید و اعلام کرد که نظام وی را به دلیل حمایت از نظام سوریه سرنگون خواهد کرد و قفقاز و چچن را آزاد خواهد کرد.

به گزارش انتخاب به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، این تهدیدها در یک فایل ویدئویی منتشر شده در یوتیوب مطرح شده است.
خبر های مربوط به داعش
اعضای داعش که در کنترل بر فرودگاه نظامی الطبقه در سوریه مشارکت داشته‌اند، این فایل را منتشر کرده‌اند. افراد مسلح در این فایل بر روی یکی از جنگنده‌هایی که تحت کنترل خود درآورده‌اند، سوار شده‌اند.

یکی از اعضای گروه تروریستی داعش در این فایل ویدئویی می‌گوید: ولادیمیر پوتین، این پیام خطاب به توست، این همان جنگنده‌هایی است که تو برای بشار اسد، رییس جمهوری سوریه فرستادی و ما این جنگنده‌ها را به سوی تو خواهیم فرستاد، این مساله را به یاد داشته باش، ما چچن و قفقاز را کاملا آزاد خواهیم کرد.

یک فرد مسلح دیگر نیز در این فایل خطاب به پوتین اعلام کرده است: جایگاه تو به لرزه درآمده است و تو در آماج تهدیدها قرار گرفته‌ای و زمانی که ما به روسیه حمله کنیم، نظام تو سرنگون خواهد شد.

در همین راستا، دفتر دادستانی کل روسیه خواهان برداشتن این فایل ویدئویی از پایگاه یوتیوب و آغاز تحقیقات کیفری درخصوص این فایل شده است.


انتخاب

23:

رونمایی از ایدئولوگ داعش

«ترکی بن‌علی» به‌عنوان جانشین خلیفه ابوبکر البغدادی برگزیده شد. او دانش آموخته علوم دینی در بحرین، لبنان و عربستان است و نزد تنی چند از افراطیون و سلفی‌های عرب آموزش دیده است. او به دلیل تمایلات تروریستی از ورود به کشورهای مصر، کویت، امارات، عربستان و غیره منع شده است. اما ترکی بن‌علی کیست و آبشخور فکری او کجا است؟ به نظر می‌رسد «دولت اسلامی» یا داعش بنا ندارد به این زودی‌ها میدان را به رقبا واگذار کند. داعشی‌ها با رویای خلافت اسلامی بنا دارند تندروها را از تمام عالم اسلام در مناطقی مانند سوریه اسکان دهند و از آنجا دیدگاه‌های افراطی خود را منتشر کنند.

به گزارش دنیای اقتصاد، پس از اینکه ابوبکر البغدادی یا خلیفه ابراهیم با اعلام خلافت کوشید تا ایمن الظواهری رهبر القاعده را کنار بزند و به‌عنوان رهبر «جنبش جهانی جهاد» لقب گیرد، تلاش موازی دیگری در همین راستا آغاز شده است. این بار اما بنا نیست یک نفر دیگری را کنار بزند بلکه قرار است جانشینی برای خلیفه برگزیده شود. آنگاه که حافظان قدیمی جهاد – ابومحمد المقدیسی، ابو قتاده الفلسطینی و هانی السبایی به علاوه دیگران- به اتفاق علیه «خلافت اسلامی» یا همان داعش و رهبری آن شوریدند و این «سازمان» را به‌عنوان سازمانی به شدت افراطی که «ارتباط چندانی با واقعیت ندارد» محکوم کردند، نسل جدیدی از افراطیون شکل گرفت که «بزرگان جهادی» را به شدت زیر سوال برد. «محکومیت» و «تقبیح» این «سازمان» باعث شد نسل جوانی که پیرو تاسیس دولتی اسلامی (خلافت) بودند چاره‌ای نداشته باشند جز اینکه آستین بالا بزنند. یکی از این جوانانی که «بزرگان جهادی» و مخالفت آنها با «خلافت دوست داشتنی» را زیر سوال برد «ترکی بن‌علی» است. او یکی از محققانی است که لااقل از فوریه 2014 در سوریه رحل اقامت افکنده است. این جوان 29 ساله بحرینی که پیش از این با نام مستعار «ابو هُمام العطاری» نامیده می‌شد اکنون از نام «ترکی بن‌علی» یا «ابوسفیان السُلامی» استفاده می‌کند.آبشخورهای فکری ترکی بن‌علی
بر اساس زندگینامه کوتاهی که به دست یکی از شاگردان وی نوشته شده «ترکی بن مبارک بن‌علی» در سپتامبر 1984 در بحرین زاده شد. او در بحرین دوران تحصیلات دینی مقدماتی را طی کرد. سپس برای تحصیل در مقاطع بالاتر مطالعات اسلامی عازم دبی شد اما دستگیر و به دلیل تمایلات افراطی اخراج شد. او سپس برای تکمیل تحصیلات عازم لبنان شده و سپس به بحرین بازگشت. زندگی او حاکی از چندین مورد بازداشت است که در داخل و خارج از بحرین رخ داده. گفته می‌شود او به دلیل تمایلات افراطی از ورود به کشورهای امارات، کویت، مصر، قطر و برخی کشورهای دیگر منع شده است.

بخش اعظم آثار نوشتاری او در چارچوب شبکه‌های «بزرگتر سلفی» و هسته‌های «کوچکتر سلفی- جهادی» است. وی مطالعات خود را نزد عبدالله بن جبرین در عربستان و زُهَیر الشاویس در سوریه طی کرد. اساتید جهادگرای دیگر او عبارتند از: المقدیسی (اردنی- فلسطینی) و عمر الحدوشی مراکشی. المقدیسی به‌عنوان معروف‌ترین استاد او هنوز زنده بوده و بن‌علی او را «بزرگ‌ترین جهادی» نامیده است. بن‌علی چندین کتاب در حمایت و دفاع از المقدیسی نوشته است. در مقابل، المقدیسی هم «اجازه‌ای کلی» صادر کرد و بن‌علی را مجاز به تدریس تمام کتاب‌های خود کرده است. همکاری این دو اما به اینجا ختم نشد. در پاییز 2009 وقتی المقدیسی در وب سایت خود تشکیل «شورای شریعت» را اعلام کرد، بن‌علی را به‌عنوان یکی از مفتی‌های آن برگزید. بر اساس شهادت بن‌علی، وقتی المقدیسی به هر دلیل حضور نداشت یا در زندان بود این بن‌علی بود که به‌عنوان جانشین او انتخاب می‌شد.

بن‌علی در بسیاری از نوشته‌هایش در وب سایت المقدیسی نام «ابو هُمام بَکر بن عبدالعزیز العطاری» را برای خود برگزیده بود. در آوریل 2014 وی اعلام کرد که نام‌های دیگری هم داشته از جمله: ابوحُذَیفه البحرینی و ابو هزم السلفی. وی در توجیه برگزیدن نام‌های مختلف گفته تمام این نام‌ها را با هدف پنهان کردن هویت اصلی خود از دست «ظالمان و ستمگران» انتخاب می‌کرد. این ظالمان و ستمگران احتمالا دولت‌هایی بودند که او را از ورود به کشورهای خود منع کرده و قرار تعقیب برای او صادر کرده بودند. به گزارش رسانه‌ها، او در اواخر فوریه 2014 به سوریه رسید اگرچه ممکن است وی زودتر از اینها در این کشور رحل اقامت افکنده باشد.تهدید دولت بحرین

در ماه آوریل، بن‌علی در مطلبی نوشت که دولت بحرین آن دسته از شهروندان این کشور را که در خارج از بحرین و در سوریه در حال جنگ هستند، تهدید کرده که ظرف دو هفته به کشور بازگردند در غیر این صورت شهروندی آنها سلب خواهد شد. پاسخ او به دولت بحرین شعری بود که تقریبا مضمون آن، چنین است: «آیا پس از رسیدن به شام مملو از جنگ‌ها و نبردهای حماسی، بازگشت عقلانی است؟ سرزمینی که در آن قانون اسلام باشد وطن من است؛ آنجا مسکن من است و من به آنجا تعلق دارم.» نقش عمومی بن‌علی برای «دولت اسلامی» در قالب «ردیه» برای بسیاری از دشمنانش بوده؛ این «قلم فرسایی شدید» در دسامبر سال گذشته آغاز شد، درست قبل از شورش ژانویه 2014 علیه «دولت اسلامی» در شمال سوریه به رهبری گروه‌های رقیب که سرسپردگی به «دولت اسلامی» را نمی‌پسندیدند. مخالفان داعش معتقد بودند که این گروه به قانون خدا گردن نمی‌نهد. چنین بود که بازار تکفیر داغ شد و بن‌علی وارد میدان شد و استدلال کرد که دولت اسلامی یک واحد سیاسی مستقل است همراه با دادگاه و سیستم قانونی کافی برای این کار. داعش با دیگر گروه‌های جدا شده از القاعده مانند «جبهه النصره» می‌جنگد و القاعده نسبت داعش با خود را رد کرده‌است. شعار این گروه «باقیه و تمدد» است، مخفف جمله‌ای که داعش در آن خود را «پایدار، غیر قابل شکست، فراگیر و پیروز» توصیف کرده که هیچ‌کس نمی‌تواند با آن مقابله کند.

در فاصله دسامبر 2013 و مارس 2014 بن‌علی همتایان ایدئولوگ خود را هدف گرفت؛ افرادی مانند عیاد قُنَیبی از اردن، ابو بشیر الترتوسی از سوریه، ابومحمد الجولانی رهبر جبهه النصره و رقبای دیگری مانند عدنان الرور ساکن عربستان و عضو شورای شریعت «حرکت الاحرار الشام.» او در آوریل – ژوئن 2014 حتی پا فراتر نهاد و ایمن الظواهری رهبر القاعده و دو ایدئولوگ بزرگ دیگر مانند المقدیسی و ابو قتاده الفلسطینی را رد کرده و به آنها تاخت. آنچه در این دوره بسیار مهم است همانا جدایی بن‌علی از المقدیسی، شیخ ستوده شده از سوی وی بود. پس از آنکه المقدیسی تلاش داشت تا میان «جبهه النصره» و «دولت اسلامی» مصالحه و آشتی به وجود آورد، بن‌علی در مقاله‌ای با عنوان «شیخ پیشینم» تلاش‌های او را نقش بر آب کرد و به او تاخت. از اینجا مسیر بن‌علی و المقدیسی جدا شد.شیخ بر تخت خلافت

در آوریل سال گذشته، وقتی البغدادی گسترش امارت خود به سوریه را اعلام کرد، این بن‌علی بود که اولین رساله را در پشتیبانی از حرکت او به رشته تحریر در آورد. عنوان رساله او چنین بود:«دستان خود را برای بیعت با البغدادی بگشایید.» او در این رساله از تمام مسلمانان در پیرامون «دولت اسلامی» خواسته بود که «سوگند وفاداری به امیر خود» یاد کنند. افزون بر این، او هیچ زمان مشخصی برای خلافت بغدادی تعیین نکرده بود: «از خداوند روزی را می‌طلبیم که ببینیم شیخ ما بر تخت خلافت نشسته است.» افزون بر این، زندگینامه‌ بن‌علی از البغدادی در میان سرکردگان و اعضای داعش دست به دست می‌شد و بسیار به آن ارجاع داده می‌شد. در آخر آوریل 2014 بن‌علی مقاله دیگری نوشت و «خلافت دولت اسلامی» را در 29 جولای 2014 (یکم رمضان 1435) اعلام کرد. او در این اثر در مورد مجاز بودن اعلام خلافت پیش از دستیابی به ظرفیت سیاسی کامل (التمکین الکامل) شواهد و استدلال‌های حقوقی مطرح کرد و افزود که سخنگوی رسمی «دولت اسلامی» در بیانیه خود در ماه رمضان آن را اعلام خواهد کرد. بن‌علی «دولت اسلامی» را «اصل و اساس خلافت پیش‌بینی شده و کاملا هدایت شده» معرفی کرد. او نوشت:«تردیدی نیست که خلافت نیازمند قدرت، توانایی و ظرفیت سیاسی است و تمام اینها در دولت اسلامی متجلی است.»


تابناک

24:

شواهدی جدید از شیوه حمایت ترکیه از ترویست‌های تکفیری


یکی از مسائلی که در تحلیل اقدامات تروریست های تکفیری در منطقه مورد اشاره قرار می گیرد، این است که آن ها بدون دریافت کمک های خارجی از کشورهای منطقه و خارج از منطقه، قادر به ادامه حیات خود نیستند. در این میان، دولت ترکیه از همان ابتدا به عنوان یکی از حامیان اصلی این تروریست ها مطرح شده و شواهد میدانی به طور روزافزونی این موضوع را مورد تأیید قرار می دهد.

به گزارش «تابناک»، روزنامه ترکیه ای «طرف» در مطلبی به بررسی روابط دولت ترکیه با ترویست های داعش پرداخته و می نویسد آنکارا میزان صادرات خود به مناطق تحت کنترل داعش در سوریه را به شکل چشمگیری افزایش داده است. اقدامی که مستقیماً در راستای حمایت از این گروه انجام می گیرد.

به نوشته این روزنامه، در حالی که میزان مجموع صادرات ترکیه به خارج در هشت ماهه نخست سال جاری میلادی 5.2 درصد رشد داشته، میزان صادرات این کشور به مناطق تحت کنترل داعش در سوریه با افزایش چشمگیر، به میزان 57 درصد رشد داشته است.

این روزنامه اشاره می کند که طی ماه های اخیر، داعش با تجهیزات و سازماندهی کامل و بدون هیچ گونه کمبود لجستیکی به حملات خود در سوریه و عراق ادامه داده است. دلیل این امر آن است که ترکیه صادرات خودرو و لوازم یدکی، البسه، غذاهای فاسد نشدنی، اقلام الکترونیکی و تولیدات شیمیایی را به مناطق تحت کنترل داعش افزایش داده است.

آمارهای مربوط به صادرات ترکیه به مناطق مذکور، از سوی «انجمن صادرکنندگان ترکیه» ارائه شده است. بر اساس این آمارها، سوریه که سال گذشته در رتبه چهل و سوم واردکنندگان از ترکیه قرار داشت، امسال با 10 پله صعود به رتبه سی و سوم ارتقا پیدا کرده است. در هشت ماهه نخست سال جاری و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، صادرات ترکیه به داخل مرزهای سوریه، از 574 میلیون دلار به 903 میلیون دلار افزایش پیدا کرده است. اما نکته اینجاست که کالاهای صادر شده، به مناطق تحت کنترل تکفیری ها فرستاده می شود.

نکته جالب تر اینجاست که این افزایش صادرات، دقیقاً درباره اقلامی صورت گرفته که داعش برای ادامه حملات خود در سوریه و عراق به آن ها نیازمند است. بر این اساس، میزان صادرات خودرو و قطعات یدکی 303 درصد و صادرات مواد غذایی فاسد نشدنی نیز 50 درصد افزایش یافته است. تنها رقم کاهش، مربوط به میوه و سبزیجات بوده است.

در ماه سپتامبر 2013، یعنی دقیقاً یک سال پیش، شهر سوری «اعزاز» در مرز این کشور با ترکیه به دست تکفیری ها افتاد و از آن زمان تاکنون، صادرات ترکیه به داخل مرزهای سوریه از طریق این شهر، 79 درصد افزایش یافته است. البته این رقم به جز کالاهای قاچاق است؛ زیرا به عنوان مثال، در یک مورد نیروهای امنیتی مقادیر قابل توجهی اقلام دارویی و قطعات یدکی را در این منطقه کشف و ضبط نمودند.

گفتنی است در این میان، اخباری نیز وجود دارد مبنی بر اینکه حمایت ترکیه از تکفیری ها تنها محدود به افزایش صادرات به مناطق تحت کنترل آن ها نشده و آنکارا از طریق خرید نفتی که تروریست ها در این مناطق استخراج می کنند نیز به آن ها کمک می کند. به هر حال، این گزارش ها و آمارها بار دیگر رویکرد خاص دولت ترکیه
به تکفیری ها و تلاش برای استفاده از آن ها در راستای منافع خود را نشان می دهد.


خبر های مربوط به داعش

25:

دستگیری عضو چینی داعش

دو عکس منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان از دستگیری یک مرد چینی مرتبط با گروه تروریستی و تکفیری داعش در عراق دارد.

به گزارش ایرنا، در صورت اثبات این موضوع ، این مرد نخستین چینی شناسایی شده در گروه تروریستی داعش است.

این عکس در صفحات فیسبوک قرار گرفته و نشان می دهد یک مرد تنومند تروریست، نماد گروه داعش را در بازوی چپ خود منقش کرده است.

وی را که دارای چهره ای خود آلود است و لباس نظامی سبزرنگ برتن دارد یک سرباز عراقی همراهی می کند.

روزنامه صبح جنوب چین روز پنجشنبه نوشت که سفارت چین در عراق و وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سوال این روزنامه در خصوص فرد دستگیر اظهارنظری نکرده اند.

ˈوو سیˈ فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه ماه گذشته اعلام کرد که برخی افراط گرایان از منطقه خودمختار سین کیانگ برای طی دوره های آموزشی به خاورمیانه رفته اند و ممکن است برخی نیز برای جنگ در عراق باشند.

وی گفته بود که عملیات تروریست ها در سوریه ، این کشور را به زمین تمرین تروریست ها و افراطیون بسیاری از کشورها تبدیل کرده است.

زنان اویغور در منطقه خودمختار سین کیانگ چین نیز اواخر مردادماه از دریافت پیام هایی از طریق شبکه های اجتماعی برای تن دادن به خواسته های نامشروع تروریست های داعش خبرداده بودند.

مقامات چین پیش از این از پیوستن تعدادی از شهروندان این کشور به تروریست های داعش خبرداده بودند.

فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه از تاثیر تروریست ها و افراط گرایان در سوریه و عراق بر شهروندان چینی به شدت ابراز نگرانی کرده است.

هم اکنون افراط گرایانی از کشورهای منطقه خاورمیانه، جنوب شرق آسیا، اروپا، استرالیا، شمال آمریکا و چین با گروه تروریستی داعش همکاری می کنند.

گزارش رسانه ها نشان می دهد حدود 100 تبعه چین با تروریست ها در خاورمیانه همکاری می کنند.

در یک ویدیو که سال گذشته در شبکه یوتیوب منتشر شد یک مرد چینی که خود را ˈبو وانگˈ می خواند، گفت که به تروریست های داعش در سوریه پیوسته است.


خبر های مربوط به داعش

26:

امارات برای مقابله با داعش اعلام آمادگی کرد

وزارت خارجه امارات در بیانیه‌ای حمایت خود را از تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای مقابله با گروه‌های تروریستی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت الوطن العربی، در حالی که برخی از کشورهای جهان و در رأس آنها آمریکا خواهان تشکیل ائتلافی بین‌المللی علیه گروه دولت اسلامی (داعش) هستند، وزارت خارجه امارات در بیانیه‌ای حمایت خود را از تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای مقابله با تهدیدهای تروریستی که کشورهای منطقه و جهان با آن روبرو هستند، اعلام کرده و بر آمادگی این کشور برای انجام اقدامات لازم جهت رویارویی با تهدیدهای تروریستی تاکید کرد.

وزارت خارجه امارات همچنین بر لزوم مقابله با نقض شدید حقوق بشر توسط گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق و دیگر کشورهای عربی و اسلامی از جمله یمن، سومالی، لیبی و افغانستان تاکید کرد.

ابوظبی همچنین جنایت‌های هولناک و کشتار بی‌هدف، اعدام دسته جمعی، آواره کردن مردم وهمچنین اقداماتی که امنیت منطقه و جهان را بر هم می زند، محکوم کرد.

وزارت خارجه امارات اعلام کرد که ابوظبی بر اهمیت همکاری و هماهنگی میان طرف‌های کارآمد در جامعه جهانی در چارچوبی بین‌المللی تاکید داشته و معتقد است جنایت‌های تروریست‌ها حد و مرزی ندارد و تروریست‌ها در تلاشند افراد فریب‌ خورده را از سراسر جهان جذب کنند، به همین دلیل، جامعه جهانی باید ابزاری استراتژیک برای حل این مساله به کار گیرد.

در همین حال، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز قرار است با هم‌پیمانان خود در ناتو رایزنی‌هایی را درخصوص تشکیل ائتلافی بین‌المللی و اتخاذ راهکاری استراتژیک جهت رویارویی با تروریست‌های داعش داشته باشد.

اوباما پیشتر در نشستی خبری عنوان کرده بود: هدف ما روشن است و آن تضعیف و نابودی گروه دولت اسلامی است، چرا که این گروه تنها عراق را تهدید نمی‌کند، بلکه خطر این گروه منطقه و آمریکا را نیز تهدید می‌کند.


خبر های مربوط به داعش

27:

البرادعی: داعش همچون «سرطان» است


محمد البرادعی در سخنانی خاطرنشان کرد: داعش همچون "سرطان" است و جامعه جهانی باید برای نابودی آن اقدام کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الرای کویت،‌ محمد البرادعی، دبیرکل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و معاون مستعفی رئیس‌جمهوری مصر نسبت به خطرات ناشی از گروه دولت اسلامی (داعش) هشدار داد.

وی در صفحه توییتر خود، داعش را "سرطان" خواند و از جامعه جهانی خواست تا برای نابودی این گروه تروریستی دست به کار شود.

البرادعی افزود: در صورتی که جامعه جهانی نتواند برای نابودی سرطانی مثل داعش و عاملان اصلی شکل‌گیری آن اقدام کند، این خطر همگان را فرا خواهد گرفت.


خبر های مربوط به داعش

28:

نفر دوم داعش کشته شد

یکی از معاونان ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده گروه تروریستی داعش در عراق امروز پنجشنبه در حملات هوایی آمریکایی ها در موصل کشته شد.

به گزارش ایرنا، خبرنگار شبکه المیادین با اعلام این خبر افزود: ابو هاجر السوری معاون ابوبکر البغدادی با لقب «دست راست البغدادی» شناخته می شود و در حملات هوایی آمریکایی ها در نردیکی شهر موصل مقر اصلی گروه تروریستی داعش در عراق کشته شد.

این شبکه در خبر خود به جزئیات بیشتری اشاره نکرد.

گروه تروریستی داعش هفته هاست که بخش هایی از عراق از جمله مناطقی در استان الانبار و استان نینوا به مرکزیت موصل را به اشغال خود درآورده است.

نیروهای عراقی تاکنون با واردکردن ضربات سنگینی به تروریست ها، تعداد قابل توجهی از آنان را به هلاکت رسانده و بخش هایی از خاک این کشور را از اشغال خارج کرده اند.

آمریکا پس از کشته شدن دو خبرنگار آمریکایی به دست تروریست های داعش وارد جنگ با تروریست ها شده است، با این حال برخی ناظران سیاسی می گویند با توجه به کارکرد این گروه تروریستی در امتیازگیری های سیاسی واشنگتن، آمریکا جدیت کامل در از بین بردن داعش را ندارد بلکه این حملات را باید در چارچوب مهار داعش دید.


خبر های مربوط به داعش

29:

روزهای سال 75 و ظهور و قدرت گیری طالبان و سقوط کابل و صف آرایی طالبان پشت مرزهای شرقی ایران و ... عینا داره تکرار میشه

30:

البته اگه تامین کننده های داعش چنین چیزی رو بخوان

31:

که یقینا نمیخوان چون همانطور که طالبان اون روز نتونستن هیچ غلطی بکنند و کل تشکیلاتشون برابر با یه لشکر ایران نبود داعش هم کل نیروهای سوریه و عراقش رو جمع کنه فقط یه لشکر ایران کافیه فاتحه شون رو بخونه من فقط تکرار تاریخ رو مثال زدم وگرنه بارها گفتم داعش هیچگاه نمیاد پشت مرزهای ایران چون میدنه ایران چخ کنه همشون نابود شدن

32:

فرار سرکردگان داعشی از موصل

عضو مجلس اعیان (شورای بزرگان) موصل گفت: سرکردکان گروه داعش این شهر را ترک کرده وراهی مناطق مرزی با سوریه شده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری ˈالاتجاهˈ، ˈنجیب العیساویˈ روزجمعه گفت: در دو روز گذشته 457 تروریست عرب و خارجی پس از ترک ساختمان های دولتی موصل در مساجد ساکن شده اند.

وی توضیح داد: سرکرده های داعش از ترس حملات هوایی به نیروهای خود دستورداده اند از تمام ساختمان های دولتی عقب نشینی و در مساجد اسکان یابند.

العیساوی گفت: سرکردگان اصلی داعش موصل را به سمت مرزهای سوریه ترک کرده اند، اما ایستگاه های بازرسی تروریست ها در کنار مراکزی مانند موزه و دانشگاه موصل، منطقه الغابات و مسجد جامع این شهر حضور دارد.


تابناک

33:

خبرگزاری های ایران تو 90 روز تصرف موصل توسط داعش 100 بار خبر فرارشون رو زده

34:

سلام

طبق خبر ها الان بغدادی چند دفعه کشته شده داعش عقب نشینی کرده همه چیزم درسته

ولی اگه از ژاپن حساب بکنیم با عقب نشینی های داعش الان حداقل نزدیکای افغانستان باید داعش رصد میشد

35:

من از روز اول جنگ سوریه رو دقیق پیگیری کردم و طبق محاسباتم و اخبار خبرگزاریهای ایرانی حداقل ده میلیون تروریست و 500 هزار نفر فرماندهان و سرکرده ها و امرای تروریست ها کشته شدن

36:

در این صورت یا تروریست ها به علم تولید تروریست رسیدن یا اینکه از زیر بته عمل میان

37:

یهو میاد خبر میذاره در حمله ارتش سوریه 700 تروریست کشته شدن میرم بررسی میکنم میبینم سرجمع 4 نفر کشته شدن یکی نیست بگه مرد حسابی اگه تو هر حمله 700 نفر کشته بشن کل سوریه رو امروز باید جنازه برمیداشت یا نفر نمی دونن یعنی چی یا شمردن بلد نیستن

38:

دریافت خبر دقیق دیگه باید از خود محل باشه در غیر این صورت چیز درستی به دست نمیاد

39:

داعش 30 تن از اعضای خود را کشتگروه تروریستی داعش 30 تن از اعضای خود را که در درگیری‌های فرودگاه نظامی الطبقه مشارکت کرده بودند، از بین برد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت خبری العهد لبنان، گروه داعش 30 تن از اعضای خود را که در درگیری‌های فرودگاه نظامی الطبقه مشارکت کرده بودند به اتهام اجرا نکردن دستورات ابوعمر شیشانی (چچنی)، فرمانده این حمله، کشت.

از سوی دیگر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که اعضای داعش یک جوان را در منطقه العشاره در حومه شرقی دیرالزور در شرق سوریه به قتل رساندند که این اقدام آن‌ها در پی برپایی تظاهرات صدها نفری صورت گرفت که شرکت کنندگان در آن خواهان خروج اعضای داعش از این منطقه بودند.

در پاسخ به این تظاهرات، اعضای داعش به سمت تظاهرکنندگان آتش گشودند و تعدادی از جوانان را بازداشت کردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنان اعلام کرد که یکی از بازداشت شدگان توسط داعش اعدام شد و سپس در مکان عمومی در دیرالزور به اتهام "کفر" به صلیب کشیده شد.

از سوی دیگر، ارتش سوریه پس از درگیری‌های شدید با افراد مسلح، منطقه "حتیتة الجرش" در غوطه شرقی دمشق را تحت کنترل خود درآورد.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اذعان کرد که ارتش سوریه منطقه حتیتة الجرش و مزارع آن را تحت کنترل خود درآورده است.

همزمان افراد مسلح کرد با چند راکت مقرهای داعش را در منطقه الشیوخ در ریف شمالی حلب هدف قرار داده و تعدادی از آن‌ها را به هلاکت رسانده و چند تن دیگر را زخمی کردند.


تابناک

40:

اخبار تایید نشده از هلاکت سرکرده داعشرسانه های خارجی از کشته شدن سرکرده شماره یک گروه تروریستی داعش در حملات هوایی جنگنده های ایالات متحده به مواضع این گروه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، هر چند منابع آمریکایی و عراقی خبر کشته شدن "ابوبکر البغدادی" را تایید کرده اند اما هنوز کاخ سفید این موضوع را تایید نکرده است.

بر اساس این گزارش، در حمله هوایی به مواضع داعش در نزدیکی موصل ابوبکر البغدادی رهبر شماره یک داعش به همراه "ابوهاجر الصوفی" یکی از فرماندهان ارشد این گروه تروریستی کشته شده اند.

کاخ سفید این حمله هوایی را تایید کرده اما "بن رودز" معاون مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرده که کاخ سفید در حال انجام تحقیقات در مورد کشته های این حمله است.

بغدادی در حالی کشته شد که رئیس جمهور آمریکا در روزهای گذشته و در نشست ناتو رایزنی های گسترده ای را برای ایجاد ائتلاف علیه داعش انجام داده بود.

روزنامه دیلی میل انگلیس هم گزارش داد جان کری وزیر خارجه آمریکا به باراک اوباما اطلاع داد که سه نفر از سرکردگان داعش همزمان با نشست ناتو در ولز به هلاکت رسیده اند.

روزنامه دیلی بیست آمریکا هم نوشت حملات هوایی آمریکا به مواضع مشخصی در تلعفر در شمال عراق به هلاکت سه نفر از سرکردگان مطرح داعش از جمله ابوبکر البغدادی منجر شده است.
تابناک

41:

بین الملل > خاورمیانه - این تصاویر را خبرگزاری رویترز از جنگ ارتش عراق و داعش با عنوان مبارزه با دولت اسلامی منتشر کرده است که از نظر می گذرانید.
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش
 • عراق

  خبر های مربوط به داعش

منبع : khabaronline.ir

42:

جزئیات راهبرد 3 مرحله ای آمریکا علیه داعش

رئیس جمهور آمریکا فردا چهارشنبه استراتژی این کشور برای مقایله با گروه تروریستی داعش را اعلام می کند، اما روزنامه نیویورک تایمز اقدام به پیشگویی در مورد این راهبرد کرده است، پروژه ای که ممکن است سه سال طول بکشد.

به گزارش مهر روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود می نویسد: دولت آمریکا در حال آماده سازی خود برای اجرای کارزاری گسترده علیه گروه داعش در عراق و سوریه است که شامل سه مرحله بوده و اجرای کامل آن ممکن است سه سال طول بکشد.

به نوشته این روزنامه اجرای این استراتژی سه گانه حتی تا پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما طول می کشد.

اوباما قرار است امروز سه شنبه با رهبران کنگره آمریکا از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات دیدار و یک روز بعد یعنی در سیزدهمین سالگرد حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر، راهبرد خود برای نبرد با داعش را اعلام کند.

بر اساس این گزارش، جزئیات استراتژی سه گانه اوباما برای مقابله با داعش به صورت زیر است:

مرحله اول، حملات هوایی علیه مواضع داعش در شمال و غرب عراق که در حمایت از اقوام و اقلیت های دینی این کشور و نیروها و تسهیلات نظامی، دیپلماتیک و اطلاعاتی آمریکایی مستقر در عراق خواهد بود.

این عملیات از ماه گذشته آغاز شده و در این مدت نیروی هوایی آمریکا، بیش از ۱۴۵ حمله علیه نیروها و مواضع داعش انجام داده است.

مرحله بعد که قرار است پس از تشکیل دولت فراگیر در عراق آغاز شود، شامل شدت بخشیدن به تلاشها برای آموزش، مشاوره و تجهیز نیروهای مسلح عراق، پیشمرگ های کرد و احتمالا قبایل سنی این کشور خواهد بود.

نیویورک تایمز در ادامه می نویسد: سخت ترین و جنجالی ترین مرحله این عملیات، نابودی پناهگاه ها و مقرهای عملیاتی داعش در داخل سوریه است که ممکن است تا پیش از پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما تمام نشود.

چگونگی مبارزه با داعش یکی از محورهای اصلی اجلاس اخیر رهبران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در ولز بریتانیا نیز بود و پس از اتمام آن اوباما از تشکیل ائتلافی جهانی برای مقابله با آن خبر داد و گفت که در این ائتلاف دست کم 9 کشور حضور دارند.تابناک

43:

بسم الله الرحمن الرحیم

المنار: پيشروي نيروهاي عراقي عليه عناصر داعش ادامه دارد

در درگیری های میان ارتش عراق و تروریستهای دولت اسلامی در عراق وشام (داعش) در شمال بابل 20 فرد مسلح کشته یا زخمی شدند.
به گزارش خبرگزاری السومریه نیوز از بابل ،‌یک منبع امنیتی در فرماندهی عملیات بابل روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود دو خودروی نظامی تروریستها نیز در درگیری های شمال بابل منهدم شد.
این منبع تصریح کرد :«‌درگیری های مسلحانه میان نیروهای ارتش عراق در فرماندهی عملیات بابل با همکاری نیروی هوایی و ‌دستگاه اطلاعاتی عراق و افراد مسلح داعش ‌در منطقه فاضلیه از توابع جرف الصخر در 35 کیلومتری شمال بابل رخ داد که بر اثر این درگیری ها هشت فرد مسلح کشته شدند و بیش از 12 نفر دیگر زخمی شدند .»
در این درگیری ها همچنین یک خودروی نظامی تروریستها نیز منهدم شد. ‌
نیروهای امنیتی همچنین یک خودروی بمب گذاری شده را شناسایی کردند و پس از خنثی کردن بمب آن را از منطقه دور کردند .
همچنین بر اثر بمباران مواضع داعش در شمال استان ،‌شش تروریست کشته شدند.
عملیات نظامی در جهت مبارزه با تروریستهای داعش و پاکسازی مناطق شمال بابل همچنان در جریان است .

واحد مرکزی خبر

44:

خبر های مربوط به داعش
«راند پاول» سناتور جمهوری‌خواه، سیاست‌های نادرست آمریکا و مداخله بیش از حد دربحران سوریه را عامل به وجود آمدن پناهگاهی مناسب برای تروریست‌های خاورمیانه و کشیده شدن هرج و مرج‌ به شمال عراق دانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از فارس، سناتور بلندپایه آمریکایی ضمن انتقاد از سیاست های کشورش در خاورمیانه و به خصوص سوریه، بحران جاری عراق را نتیجه حمایت آمریکا از داعش در سوریه دانست.

«راند پاول» که با شبکه خبری سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد، یکی از دلائل تقویت داعش را ارسال سلاح‌های آمریکایی برای متحدان این گروه در سوریه عنوان کرد و گفت: داعش در سوریه متحد ما بود؛ ما برای عقب راندن نیروهای وفادار به دولت دمشق، به شبه نظامیان سلاح دادیم و مکانی امن برای این افراد در سوریه درست کردیم؛ به نظر من دخالت ما در سوریه منجر به اوضاع فعلی عراق شد.

وی افزود: ما در جنگ سوریه، با داعش متحد بودیم و در حقیقت در صف این گروه در جنگ مقابل بشار اشد بودیم، آیا حالا می خواهیم با دخالت نظامی در عراق، مقابل متحد خود در سوریه بایستیم؟ این یک تناقض است.
اذعان این سناتور آمریکایی در حالی صورت می گیرد که دولت سوریه، عربستان، قطر و ترکیه و همچنین آمریکا و فرانسه را به پشتیبانی از گروه های تروریستی در دمشق و عناصر القاعده متهم و اعلام کرده بود این کشورها از افراطگرایان به منظور رسیدن به اهداف خود برای تغییر دولت در سوریه بهره می برند.

در سه سال گذشته نماینده دایم سوریه در سازمان ملل بارها خواستار برخورد جدی بان کی مون و شورای امنیت سازمان ملل با ارسال سلاح به گروههای تروریستی در سوریه شده بود.

بشار جعفری گفته بود ارسال سلاح و پول برای برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و همین طور پناه دادن به گروه های مسلح در خاک کشورهای همسایه زمینه افزایش فعالیت گروه های تروریستی و القاعده را در سوریه فراهم کرده است.

45:

آمار سازمان سیا از اعضای داعش

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از افزایش اعضای داعش از 10 هزار نفر به 31 هزار و 500 نفر خبر می دهد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا اعلام کرد، داعش در سوریه و عراق میان 20 تا 31 هزار و 500 نفر نیرو دارد؛ این تعداد در ابتدای فعالیت داعش در عراق 10 هزار نفر بوده است و اکنون چند برابر شده است.

"راین تراپانی" سخنگوی سیا به خبرگزاری فرانسه گفت: برآوردهای سیا با استناد به بررسی گزارشهای جدید همه منابع اطلاعاتی از ماه می تا اوت حکایت از این دارد که داعش حدود20 تا 31 هزار و 500 نفر نیرو در عراق و سوریه دارد.

وی افزود: پیش ازاین دستکم 10 هزار پیکارجو عضو این سازمان بودند.

سخنگوی سیا ادامه داد: سیا دلیل افزایش جمعیت داعش را به روند سربازگیری گسترده این سازمان از ماه ژوئن و پس از پیروزی های میدانی و اعلام خلافت در مناطق گسترده ای از مرزهای سوریه و عراق می داند.

این اظهارات سخنگوی سیا پس از سخنان باراک اوباما مبنی بر راه اندازی ائتلافی علیه داعش و حملات هوایی به سوریه و عراق ایراد شده است.

پس از نشست کشورهای منطقه در جده با حضور جان کری وزیر خارجه آمریکا، 10 کشوراز جمله برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، مصر، لبنان، اردن و عراق روز پنجشنبه بر پایبندی خود به همکاری با آمریکا برای مبارزه با داعش تاکید کردند.


تابناک

46:

روایتی دست اول از جذب زنان و مردان اهل ترکیه به داعش


هنگامی که شوهر سابق دنیز شاهین به شکل غیرمنتظره‌ای به او تلفن کرد و درخواست دیدار با دو فرزند خود را مطرح کرد، مادر بچه‌ها با شگفتی از این درخواست استقبال کرد. پدر سابقا الکلی بچه‌ها که در سالهای اخیر اعتیاد خود را ترک کرده و به یک مرد متعصب مذهبی تبدیل شده بود در همه این سالها علاقه‌ای به دیدن بچه‌هایش نداشت، ولی خوشحالی مادر از این تغییر رفتار پدر فرزندانش دیری نپایید.

به گزارش «تابناک»، نشریه معتبر نیوزویک با مقدمه فوق به گزارش عمق نفوذ گروه تروریستی داعش در ترکیه و به ویژه جذب افراد جدید به این گروه در حومه‌های محروم استانبول پرداخته است.


خبر های مربوط به داعش

دنیز 28 ساله اگر چه با دیدار دو ساعته صادق شوهر سابق خود با هلال ابراهیم چهار ساله و اسما سنای ده ساله موافقت کرد ولی بعد از این که پدر، فرزندان را در ماه آوریل با خود برد، زن اهل غازان در نزدیکی آنکارا دیگر نتوانسته فرزندان خود را ببیند.

در یکی از تصاویری که پدر بچه‌ها، یک هفته پس از ناپدید شدن انها برای مادرشان فرستاده، هلال چهار ساله اسلحه‌ای در دست دارد و مانند اعضای داعش انگشت اشاره خود را رو به آسمان گرفته است. بچه‌ها حالا با پدر داعشی در رقه مرکز حکومت داعش در سوریه زندگی می‌کنند. آنها تنها بخشی از تعداد نامعلومی و شاید هزاران تبعه ترکیه هستند که یا ربوده شدند و به ترکیه برده شدند و یا اغوا شدند تا به خلافت خودخوانده و خونریز داعش بپیوندند.خبر های مربوط به داعش


داستان زندگی دنیز نشانه‌ای از عمق رسوخ داعش در کشوری است که غربی‌ها روی حمایت آن از حملات خود علیه داعش حساب کرده‌اند و این در حالی است که بسیاری از این نگران هستند که ترکیه که هر سال 35 میلیون گردشگر خارجی را در خاک خود می‌پذیرد به خانه امنی برای تروریست‌های منطقه تبدیل شود به ویژه این که ترکیه مرزی پر از حفره و بدون مراقبت با مناطق تحت اختیار داعش دارد.

هفته پیش اوباما در جریان اجلاس ناتو در ولز، ترکیه را شریکی مهم در مقابله با داعش معرفی کرد ولی دنیز و دیگر قربانیان جذب نیرو توسط داعش در ترکیه، در اراده و توانایی مقامات کشورشان برای چنین کاری شک دارند. آنها از بی‌تفاوتی پلیس به مشکلاتشان و ناتوانی دولت در برگرداندن عزیزانشان به ترکیه عصبی شده‌اند. تنها از بین خویشاوندان دنیز، اکنون 15 نفر و از جمله پنج کودک در مناطق تحت کنترل داعش زندگی می‌کنند.

داستان دنیز از زبان دیگر قربانیان نیز تکرار می‌شود. شبکه سازمان یافته جذب نیروی داعش به صورت اینترنتی و در مدرسه‌های دینی مشغول فعالیت است و به ویژه جوانان مبتلا به فقر و اعتیاد را هدف قرار می‌دهد. یک خانواده که پسرشان به داعش پیوسته، می‌گویند وی عضو یک گروه 19 نفره از محله‌شان بوده‌اند که به سوریه رفته‌اند و چهار نفر دیگر نیز قصد رفتن به آنجا را دارند.

در ماه ژوئن روزنامه ملیت گزارش داده است که سه هزار نفر از ترکیه به داعش پیوسته‌اند. هیچ کشور دیگری که عضو ناتو باشد چنین وضعیتی ندارد و تا این حد به وسیله داعش در خطر نیفتاده است و این در حالی است که مقامات ترکیه به تسهیل جریان نیروهای خارجی و اسلحه برای داعش متهم شده‌اند زیرا مرزهای خود با سوریه را رها کرده‌اند تا به این ترتیب به سرنگون کردن حکومت سوریه کمک کنند. اگر چه به گروگان گرفته شدن دهها تبعه ترکیه در کنسولگری این کشور در موصب ممکن است مقامات این کشور را بیدار کرده باشد ولی تاکنون انها اقدامی علیه داعش انجام نداده‌اند و این در حالی است که مقامات ترکیه مدعی هستند که در برابر داعش سکوت نکرده‌اند بلکه تنها از اظهارات تند پرهیز کرده‌اند.

خانواده احمد بیازتاش این ادعا را زیر سوال می‌برند. این جوان 25 ساله کرد که پیش از این مکانیک بود از ماه گذشته به داعش پیوسته است. کنعان برادر احمد که ساکن شهر دیلوواسی در حومه استانبول است توضیح می‌دهد که چطور هوادران محلی داعش به آزادی پرچم‌های داعش را از خودرو و خانه‌های خود آویزان می‌کنند.

یک ماه پیش، احمد یکی از 19 نفری بود که سوار بر دو مینی‌بوس به سوریه رفتند. یکی از نمایندگان احزاب مخالف به روزنامه‌ها گفته است که از یکی از شهرهای دیگر در همین منطقه، 90 جوان دیگر نیز به سوریه رفته‌اند.

کنعان 30 ساله که معلم است توصیف جالبی از وضعیت دارد و می‌گوید «من یک کرد چپگرا هستم. اگر چهار کرد جمع شوند، پلیس سراغ آنها خواهد آمد، آنها اگر بخواهند می‌توانند جلوی داعش را بگیرند.»


شهر 45 هزار نفری دیلوواسی به سبب آلودگی بالای صنعتی ناشی از کارگاه‌های آن مشهور است. در این شهر مجموعه‌ای از فرقه و طریقت‌ها حضور دارند که در دوره حکومت اردوغان جان تازه‌ای گرفته‌اند. احمد مانند بسیاری دیگر از کودکان شهر، در 13 سالگی مدرسه را ترک کرد، دو سال معتاد بود ولی بعد از پیوستن به داعش از اعتیاد دست برداشت. در حالی که مردم شهر به طور کلی مذهبی محسوب می‌شوند، موفقیت داعش در افراطی کردن جوانان، مساله متفاوتی است.

پس از پیوستن به گروه‌های هوادار داعش، احمد و دوستانش از رفتن به مساجد که تحت مدیریت دولت هستند دست برداشتند. انها امامان جماعت منصوب دولت را منافق می‌نامیدند، از دیدن تلویزیون پرهیز می‎‌کردند و خواهان جدا کردن زنان و مردان در داخل خانواده بودند.

یک نکته مهم درباره جوانان در راه پیوستن به داعش این است که انها، جنایات انجام شده به دست این گروه را باور ندارند.

در حالی که مردان جوان بخش مهمی از اعضای جذب شده به داعش را تشکیل می‌دهند، شواهد نشان می‌دهد که زنان و کودکان نیز از جمله اهداف برنامه‌های اینترنتی جذب داعش هستند تا به این ترتیب بر جمعیت خلافت خودخوانده افزوده شود.

در سوی دیگر استانبول، شاهین اکتان 44 ساله در تلاش است بفهمد داعش چگونه زن و فرزند او را جذب کرده است. برعکس خانواده قبلی، خانواده اکتان مرفه هستند. او یک کارخانه پوشاک دارد و در یکی از محلات گران و سکولار در غرب استانبول زندگی می‌کند. دو ماه پیش، سوتلانا همسر 25 ساله اهل قرقیزستان وی که به زبان روسی سخن می‌گفت، پسر سه ساله‌اش دستان را با خود برداشت و به رقه رفت!


خبر های مربوط به داعش

به عقیده اکتان، ریشه ماجرا در فیس‌بوک است. زنی با عقاید مشابه در فسیبوک با همسر وی آشنا و دوست شده است. آکتان رانندگان تاکسی را به خدمت گرفت تا وقتی به خانه‌های امن داعش در استانبول می‌رفت، او را تعقیب کنند، جایی که زن قرقیزی مدت کوتاهی پس از طلاق در آن جا زندگی هم کرد.

آکتان اکنون نگران است که اگر سوتلانای تازه مسلمان خودش را جایی در سوریه منفجر کند، بر سر دستان سه ساله چه خواهد آمد؟!تابناک

47:

مهمات ساخت ترکیه‌ در دست داعش

کارشناسان نظامی آمریکا مستقر در اربیل از کشف مهمات و سلاح‌های ساخت ترکیه در دست نیروهای داعش خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، کارشناسان نظامی آمریکا که به اربیل اعزام شده‌اند پس از درگیری‌ میان نیروهای پیشمرگ با تروریست‌های مسلح دولت اسلامی (داعش) در شمال عراق، مقادیر قابل توجهی مهمات ساخت ترکیه با آرم شرکت صنایع شیمیایی و مکانیکی ترکیه (mike) پیدا کرده‌اند.

رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که کارشناسان نظامی آمریکایی از اینکه نیروهای مسلح داعش مهمات ساخت کشور ترکیه را در اختیار دارند بسیار تعجب کرده‌ و غافلگیر شده‌اند. این موضوع باعث یک رسوایی بین‌المللی برای ترکیه می‌شود.

روزنامه زمان دیلی، ترکیه که به انگلیسی منتشر می‌شود اعلام کرد: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در حاشیه نشست سران ناتو در انگلیس، به وی هشدار داده که واشنگتن از آنکارا انتظار دارد خط مشی ناتو و آمریکا را تایید و دنبال کند.

این روزنامه نوشت: مسوولان ترکیه سعی کرده‌اند موضع‌ خود را برای طرف آمریکایی اینگونه توجیه کنند که ترکیه نگران امنیت ملی خود است و به همین دلیل به مبارزه با تروریست‌های داعش وارد نمی‌شود به ویژه اینکه ده‌ها دیپلمات ترک در موصل به دست نیروهای داعش افتاده‌اند و امکان دارد کشته شوند.

روزنامه طرف ترکیه روز سه شنبه گزارشی از وجود مهمات و سلاح‌های ساخت ترکیه در اختیار داعش ارائه کرد و نوشت: برخی از این نیروهای تندرو که کشته شده‌اند، مقادیر زیادی ازمهمات ساخت ترکیه را در اختیار داشته‌اند.

ترک‌ها تلاش می‌کنند طرف آمریکایی را قانع کنند که ممکن است ذخایر جنگی ترکیه به سرقت رفته باشد و یا اینکه نیروهای مسلح داعش این مهمات را از مناطق تحت سیطره‌ خود در سوریه بدست آورده باشند.

برخی از مسئولان امنیتی ترکیه در آن زمان به اردوغان نسبت به خطرات حمایت نظامی از این افراطی‌ها و تندروها در سوریه و اجازه عبور داوطلبان از خاک این کشور هشدار داده بودند. اما اردوغان این هشدار را جدی نگرفت و سپس بیشتر این مسئولان را عزل کرد.

ترکیه بارها شاهد عملیات خشونت‌آمیز جنگجویان خارجی در مسیر عبور از اروپا و خاورمیانه به سمت سوریه بوده که در آن شهروندان ترکیه کشته شده‌اند.

هم‌چنین یک کامیون سلاح چند ماه قبل که از ترکیه به سمت شمال سوریه حرکت می‌کرد متوقف شد. مشخص نیست که آیا این بار اسلحه برای جنگجویان داعش بوده و یا دیگر گروه‌های مخالفان تندرو و یا معتدل سوریه بوده است.

روزنامه زمان ترکیه نوشت: رهبران ترکیه که سقوط رژیم سوریه را دنبال و از گروه‌های مخالف سوریه حمایت می‌کردند، در حال حاضر از ادامه نظام بشار اسد نگران‌اند.


تابناک

48:

داعش، عراق و سوریه را با تونل متصل می‌کندداعش در حال کندن تونلی برای مرتبط کردن شهر "بعاج" در غرب موصل عراق به شهر حسکه در سوریه است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، محمد یاسین بوعبدالله، عضو شورای شهر "بعاج" اظهار داشت: عناصر گروهک داعش، عملیات حفر این تونل را با هدف متصل کردن این شهر به حسکه در سوریه آغاز کرده اند؛ و آنها قصد دارند از این ر اه عناصرشان را به سوریه منتقل کنند.

"ریسان المرسومی" عضو شورای عشایر موصل نیز در این باره به شبکه عراقی "سومریه نیوز گفت: به دنبال تحت فشار قرار گرفتن عناصر تروریستی داعش در منطقه "تأمیم" موصل و مجبور شدن آنها به عقب نشینی به محله "الاعلام"، آنان چهار مدرسه را در محله "تأمیم" تخریب کردند.
تابناک

49:

داعش به «ائتلاف آمریکا» واکنش نشان دادگروهک تروریستی داعش در واکنش به تشکیل ائتلاف آمریکایی-عربی ضد داعش، اعلام کرد که همه کشورهای جهان را مورد هدف حملات تروریستی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، گروهک تروریستی داعش که اخیرا کمتر در شبکه‌های اجتماعی حاضر شده بود و برخی کم شدن فعالیت این گروهک در فضای مجازی را سکوت داعش توصیف کرده بودند، در تازه ترین بیانیه‌ای که در صفحه خود در منتشر کرده به ائتلاف آمریکایی ضد داعش واکنش نشان داده است.

روزنامه مصری «الدستور»، گزارش داد که گروهک تروریستی داعش در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این گروهک رشته‌‌ای از عملیات‌ها را در کشورهایی که حمایت خود از ائتلاف آمریکا علیه داعش را اعلام کرده‌اند به ویژه کشورهای عربی اجرا خواهد کرد.

این گروهک مدعی شده که با وجود همه ائتلاف‌ها باقی خواهد ماند و وعده داده که نبرد بزرگ با مسیحیان در شام (سوریه) به زودی آغاز می‌شود.

این بیانیه با یک طرح اینفوگرافیک ادامه پیدا کرده که پرچم داعش در مقابله با بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، بریتانیا، آلمان و عربستان قرار گرفته است.

هفته گذشته در پی اعلام طرح «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، ائتلافی برای مقابله با داعش تشکیل شد که تعدادی از کشورهای عربی و اروپایی برای همکاری با آمریکا در زمینه مبارزه با داعش اعلام آمادگی کرده‌اند.

در همین راستا نیز نشستی در پاریس برای بررسی ساز و کارهای اجرای این طرح امروز (دوشنبه) برگزار می‌شود.


تابناک

50:

داعش قلعه صلاح الدین را منفجر کرد

گروهک تروریستی داعش با انفجار قلعه باستانی تکریت بار دیگر مرتکب جنایت تازه ای در حق آثارباستانی و تاریخ بشری عراق شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری' العربیه نت' مروان ناجی الجباره روزنامه نگار گفت: تروریست های داعش

روز گذشته قلعه صلاح الدین در تکریت را بمب گذاری ومنفجر کردند.

وی افزود: قلعه تکریت یکی از آثار باستانی نه تنها تکریت بلکه آثار باستانی عراق است و زادگاه صلاح الدین ایوبی فرمانده عرب در سال1138 - 1193 م که قدس را قبل از 1000 سال پیش آزاد ساخت.

تروریست های داعش قبل از این مرقد مطهر شخصیت های دینی و زیارتگاه های پیامبران مانند حضرت یونس(ع) وشیث نبی(ع) و جرجیس(ع) را در شهر موصل منهدم کرده بودند.

مسئولان آثار باستانی عراق در باره تسلط داعش بر شهرهای تاریخی که احتمالا منجر به وقوع فاجعه در حق میراث بشری ومتمدن عراق می شود هشدار داده و از مقامات رسمی عراق،سازمان یونسکو وکشورهای جهان خواستار مداخله وکمک به عراق برای حفظ آثار باستانی وپاکسازی آنها از لوث وجود تروریست های داعش شده بودند.

گروه تروریستی داعش علاوه بر اشغال بخش های از عراق ، آثار باستانی ، زیارتگاههای پیامبران وکلیساها را تخریب کرده است.


تابناکپ.ن:برداشت شده از تابناک بدون تخل و تصرف

51:

پاسخ هالیوودی داعش به اوباما

گروه تروریستی داعش در پاسخ به اظهارات باراک اوباما در اعلام جنگ علیه این گروه، با انتشار ویدئویی نشان داد که در صورت اعزام سربازان آمریکایی به عراق چه اتفاقی برای این سربازان خواهد افتاد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه هاآرتص، شاخه رسانه‌ای گروه تروریستی داعش در پاسخ به وعده باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای تضعیف و در نهایت منهدم کردن این گروه، ویدئویی را منتشر کرد و در آن نشان داد که سربازان آمریکایی را قتل عام خواهد کرد.

این در حالی است که باراک اوباما شخصا مساله اعزام نیروی زمینی به عراق را رد کرده بود.

این ویدئوی 52 ثانیه‌ای از سوی شاخه رسانه‌ای داعش به نام مرکز رسانه‌ای "الحیاة" تولید شده و در آن از تصاویر کیفیت بالا و تکنیک‌های فیلمبرداری پیشرفته استفاده شده است.

در این ویدیو نشان داده می‌شود که تانک‌ها به طور "اسلوموشن" (حرکت آهسته) منفجر می‌شوند و در تصاویری دیگر چهره‌های مقامات بلندپایه‌ ارتش آمریکا منفجر می‌شوند.

در تصاویر این ویدیو جنگ آمریکا علیه عراق در زمان جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری سابق آمریکا که روی آن نوشته شده "ماموریت پایافتن یافت"، باراک اوباما و کاخ سفید و گروهی از شبه نظامیانی که آماده اعدام شدن هستند را می‌بینیم.

این فیلم در واقع در واکنش به سخنان ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک آمریکا در مجلس سنا که اعلام کرده بود اگر استراتژی کنونی در عراق موفق نشود از نیروهای زمینی استفاده خواهیم کرد از سوی داعش پخش شد.

بخش‌هایی از سخنان باراک اوباما نیزکه در آن گفته نیروهای آمریکاییبه عراق بر نمی‌گردند در این فیلم گنجانده شده.

این ویدئو به سبک تیزرهای تبلیغاتی فیلم‌های هالیوودی ساخته شده در انتهای آن این عبارت به نمایش در می‌آید: "شعله‌های جنگ: نبرد آغاز شده است".

مرکز رسانه‌ای الحیاة اخیرا با انتشار سه ویدئو نشان داد که شبه نظامیان داعش در حال سربریدن غربی‌ها هستند این مرکز تبلیغاتی داعش همچنین به انتشار موزیک ویدیو و تصاویر تبلیغاتی برای جذب نیرو پرداخته است.تابناک

52:

پلیس آمریکا: داعش درصدد حمله به نیویورک است

یک مقام ارشد پلیس شهر نیویورک در سخنانی مدعی تلاش‌های گروهک داعش در ضربه زدن به اهدافی در این شهر و دیگر نقاط آمریکا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «آی‌بی‌تایمز»، «بیل براتون» مقام ارشد پلیس نیویورک داعش را تهدید واقعی علیه این شهر نامید.

براتون در این باره گفت که اعضای داعش با استفاده از مهارت‌های خود در عرصه سایبری و شبکه‌های اجتماعی در حال عضو گیری نفرات جدید جهت حمله علیه آمریکا و از داخل خاک این کشور هستند.

این مقام پلیس نیویورک در ادامه گفت: «اعضای داعش در اتاق‌های گفت‌وگو شبکه‌های اجتماعی در حال شستشوی مغزی افراد مورد نظر برای حمله‌های انفرادی به میدان تایمز نیویورک هستند.»

براتون البته اظهار امیدواری کرد که در شهر نیویورک به دلیل تدابیر امنیتی و محافظت به واسطه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

گفته می‌شود علاوه بر شهر نیویورک، ایالت تگزاس، و متروهای زیر زمینی از جمله اهداف داعش در ضربه زنی به داخل خاک آمریکا هستند.

آمریکا و دیگر کشورهای غربی در ماه‌های اخیر با اشاره به حضور اتباع این کشور در میان تروریست‌های فعال در سوریه و عراق، بازگشت آن‌ها را تهدید تروریستی بالقوه خوانده و به همین بهانه شرایط را برای اقدام نظامی در منطقه مهیا کرده‌اند.تابناک

53:

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه تکفیری داعش روز پنج‌شنبه یک نوار ویدئویی جدید منتشر کرده است که در آن فردی که ظاهرا «جان کنتلای» خبرنگار انگلیسی است، بعنوان گروگان این گروه تروریستی معرفی می‌شود.

داعش پیش از این سه نوار ویدئویی منتشر و اعلام کرد که دو خبرنگار آمریکایی و یک امدادگر انگلیسی را سربریده است.

در نوار ویدئویی جدید که سه دقیقه است، گروگان، کانتلای معرفی می‌شود و ظاهراً وضعیت جسمانی مناسبی دارد و متعهد می‌شود که برخی حقایق را در یک سری برنامه‌ها ابلاغ کند و می‌گوید که بخش‌های بیشتری از او منتشر خواهد شد.
خبر های مربوط به داعش
این گروگان انگلیسی که لباس نارنجی بر تن دارد، می‌گوید: «هم اکنون می‌دانم که چه فکر می‌کنید. شما فکر می‌کنید که او این کار را می‌کند چون یک زندانی است. یک اسلحه بر روی سر او قرار داده شده است و او مجبور است که این کارها را انجام دهد. درست است آیا این فکر را می‌کنید؟»

او ادامه می دهد: «بله درست است. من یک زندانی هستم، نمی‌توانم این را انکار کنم، اما ببیند که دولت من مرا رها کرده است و سرنوشت من در دستان دولت اسلامی است، من چیزی برای از دست دادن ندارم.»

دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا تلاش دارد که یک ائتلاف بین المللی برای «تضعیف و در نهایت نابودی داعش» به وجود آورد، اما بسیاری در خصوص موفقیت این کمپین بین المللی ابراز تردید کرده‌اند.

ویدئوی جدید این عنوان را دارد: «به من گوش سپارید، پیامی از سوی زندانی انگلیسی، جان کانتلای». مردی که کانتلای معرفی می شود می‌گوید که در نوامبر 2012 بعد از ورود به سوریه ربوده شده است.

وی می‌گوید که برای روزنامه‌ها و مجله‌های انگلیسی چون ساندی تایمز، سان و ساندی تلگراف کار کرده است و تأکید می کند: «بعد از دو جنگ فاجعه بار و منفور افغانستان و عراق، برای چه دولت‌های ما تا این اندازه مشتاق هستند تا در یک جنگی که پیروزی در آن وجود دارد شرکت کنند؟»

از زمان انتشار ویدئوهای کشته شدن اتباع آمریکا و انگلیس، دولت آمریکا دستور به تشدید حملات در عراق داده است. «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته در یک جمع خصوصی اذعان کرده بود که انتشار این ویدئوها کمک شایانی به جلب حمایت افکار عمومی از اقدام نظامی کرده است.

54:


خبرگزاری آسوشیتدپرس در ابتدای گزارشی درباره تمایل شهروندان کردتبار اروپایی به پیوستن به نیروهای پیشمرگه در عراق، از شاهو پیرانی، شهروند کرد ساکن دانمارک به عنوان مثالی یاد می‌کند که آماده ترک خانه و کاشانه راحت خود در دانمارک و پیوستن به نیروهای کرد در عراق است، تا سلاح در دست بگیرد و علیه پیکارجویان گروه موسوم به «دولت اسلامی» بجنگد.
این مرد کرد ۳۰ ساله که در کودکی ایران را ترک کرده، برای پیوستن به نیروهای پیشمرگه - نیروهای مسلح دولت اقلیم کردستان عراق - احساس وظیفه اخلاقی‌ می‌کند تا بتواند علیه نیروهای «وحشی» گروه افراطی دولت اسلامی (داعش) مبارزه کند.
شاهو پیرانی به آسوشیتدپرس می‌گوید «اینجا احساس می‌کنم بی‌مصرف هستم. آماده هستم تا برای منافع کردها جان بدهم.»
در حالی که تخمین زده می‌شود بیش از دو هزار شهروند اروپایی به جهادی‌های گروه «دولت اسلامی» پیوسته‌اند، گروه کوچکی از ساکنان کشورهای اروپایی نیز در ماه‌های اخیر این قاره را ترک کرده‌اند تا علیه افراطی‌های سنی داعش بجنگند. این افراد، به گفته رهبران کرد و مقامات امنیتی، عمدتا به نیروهای پیشمرگه کرد ملحق می‌شوند.
دولت‌های اروپایی برعکس تلاش‌ها که برای شناسایی افرادی که به جهادی‌ها می‌پیوندند از خود نشان می‌دهند، تمایلی به متوقف کردن داوطلبان کرد اروپایی که عازم میدان جنگ می‌شوند، بروز نمی‌دهند. این افراد با آن که قرار است آموزش کار با اسلحه و تجربه فعالیت مسلحانه کسب کنند و مشکلات روحی پس از جنگ را با خود به اروپا برگردانند، از سوی دولت‌های غربی تهدید قلمداد نمی‌شوند.
تروند هوگوباکن، سخنگوی سازمان امنیتی نروژ به خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید «تمرکز ما بیشتر گروه‌هایی چون داعش و افرادی است که به آن می‌پیوندند و نه آنهایی که می‌خواهند علیه آن سلاح در دست گیرند.»
آسوشیتدپرس در ادامه می‌نویسد ترک کردن اروپا برای شرکت در درگیری‌های مسلحانه، به خودی خود جرم محسوب نمی‌شود؛ در نتیجه مقامات امنیتی اروپایی می‌گویند تنها در صورتی وارد عمل می‌شوند که شک داشته باشند افراد مرتکب جنایات جنگی شده‌اند و یا احتمال دارد که پس از بازگشت به کشور وارد فعالیت‌های تروریستی شوند.
رقم دقیقی از شمار افرادی که برای پیوستن به داعش اروپا را ترک کرده‌اند وجود ندارد. اما محمت تانریوردی، معاون جامعه کردهای آلمان می‌گوید «ده‌ها» کرد را می‌شناسد که برای پیوستن به نیروهای پیشمرگه، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی را ترک کرده‌اند.
اما آنگونه که شوان زلال، از کارشناسان کالج کینگ و مدیر مرکز مشاوره کاردوچی در لندن می‌گوید شمار افرادی که برای پیوستن به نیروهای کرد از بریتانیا به عراق رفتند، قابل مقایسه با آنهایی نیست که به داعش پیوستند. به گفته او، بریتانیا ممکن است درباره آن دسته از شهروندانش که داوطلب پیوستن به پیشمرگه‌ها می‌شوند نگرانی‌هایی داشته باشد، اما بعید است کسی «به خاظر جنگیدن با دشمنان بریتانیا» بازخواست شود.
بریتانیا، آلمان، آمریکا و دیگر کشورها، تسلیحات سبک و کالاهای دیگر را برای نیروهای پیشمرگه کرد در عراق ارسال می‌کنند. نیروهای کرد، با پشتیبانی حملات هوایی ارتش آمریکا، برخی مناطق را از دست شبه‌نظامیان افراطی گروه داعش بازپس گرفته‌اند.
آلمان نیز جلوی پیوستن شهروندان کرد خود به نیروهای پیشمرگه را نمی‌گیرد و در صورتی که این افراد طی این مدت مرتکب جنایت جنگی نشوند، از آنها بازجویی نمی‌کند. هرچند به گفته آسوشیتدپرس مشخص نیست که کشورهای اروپایی برای شهروندانی که به نیروهای «پ ک ک» (حزب کارگران کردستان ترکیه) می‌پیوندند چه تمهیدی اندیشیده است.

سوئد نیز می‌گوید افرادی که برای پ‌ ک ‌ک می‌جنگند «به خودی خود مجرم نیستند» و تنها اگر قوانین جنگی را نقض کنند و یا از سلاح‌های ممنوعه استفاده کنند، در سوئد بازجویی خواهند شد.
پ‌ ک‌ ک، که سال‌هاست برای استقلال کردها در ترکیه مبارزه می‌کند و با احزاب کرد سوریه نیز مرتبط است، در حال حاضر یکی از اعضای کلیدی مقاومت کردها در مقابل گروه سنی دولت اسلامی – که تا پیش از اعلام برپایی یک خلافت خودخوانده اسلامی خود را دولت اسلامی عراق و شام یا داعش می‌نامید – به شمار می‌رود.
مقامات ترک می‌گویند علائمی هست که نشان می‌دهد شبه‌نظامیان کرد، ترکیه را با هدف پیوستن به نیروهای پ‌ ک‌ ک ترک کرده‌اند. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان ارسال اسلحه به پ ‌ک ‌ک را رد کرده است.
کردهای ساکن اروپا، در واکنش به خشونت‌های داعش اقدام به جمع‌آوری پول و برگزاری تظاهرات در حمایت از اقلیت های کرد، از جمله ایزدی‌ها (یزیدی‌ها)، کرده‌اند.
با این حال دولت اقلیم کردستان عراق کردهای ساکن سایر کشورهای جهان را دعوت کرده تا از پیوستن به نیروهای پیشمرگه خودداری کنند، چرا که به گفته وی «آنان به اسلحه نیاز دارند و نه نیروی انسانی.»
شورش قادر رحم، نماینده دولت اقلیم کردستان در سوئد می‌گوید «ما فقط کلاشنیکوف‌های قدیمی داریم، در حالی که داعش تسلیحات پیشرفته نیروهای مسلح عراق را در اختیار دارد.»
شاهو پیرانی نیز به آسوشیتدپرس گفت پیشتر در ماه ژوئن (خرداد) در یک دوره آموزشی که توسط حزب دموکرات کردستان ایران در شمال عراق برگزار شد، شرکت کرده است. پیرانی در ادامه افزود در آن کمپ آموزشی کردهایی از کشورهای نروژ، سوئیس و بریتانیا حضور داشتند.
صدای امریکا


55:

یک منبع محلی استان دیالی عراق گفت: اعضای گروه تروریستی داعش برای فرار از حملات هوایی در منطقه حمرین در شمال شرق بعقوبه از موتور سیکلت استفاده می کنند.


این منبع که خواست نامش فاش نشود، در گفت و گو با شبکه عراقی "سومریه نیوز" تأکید کرد: داعش که بر مناطق السعدیه و جلولا (70 کیلومتری شمال شرق بعقوبه) سیطره دارد، پس از هدف قرار گرفتن هفت دستگاه خودروی آنان در جریان حمله هوایی اخیر، از موتور سیکلت به منظور تردد بین مقرهایش استفاده می کند.
وی ادامه داد، داعش همچنین پرچم سیاه خود را بر فراز 200 منزل، مسجد و اداره دولتی در منطقه السعدیه (60 کیلومتری شمال شرق بعقوبه) به اهتزاز در آورده است.
این منبع تصریح کرد، ممکن است علت این اقدام تلاش برای فریب دادن هواپیماهای شناسایی باشد تا به جای حمله به مقرهای اصلی داعش منازل مردم را هدف قرار دهند.
داعش چند ماه پیش از این، پس از درگیری با نیروهای ارتش عراق و پیشمرگه کُرد بر مناطق السعدیه و جلولا سیطره یافت.

56:

خبر های مربوط به داعش

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که با هر نوع توافقی میان کشورهای غربی و ایران بر سر موضوع هسته ای مخالف است از گروه 1+5 خواست تا برای حضور ایران در ائتلاف ضد داعش تحریم های موجود علیه جمهوری اسلامی را سبک نکنند.
نتانیاهو:برای کمک گرفتن از ایران علیه داعش تحریم‎های تهران را سبک نکنید
به گزارش مشرق، انتشار گزارش های تائید نشده در مورد آمادگی ایران برای همکاری با آمریکا
علیه داعش درصورت انعطاف کشورهای غربی در مورد برنامه هسته ای با واکنش
صهیونیست ها مواجه شده است.

در همین رابطه خبرگزاری فرانسه به نقل از "بنیامین نتانیاهو" خبر داد که
نخست وزیر اسرائیل از کشورهای غربی خواسته تا برای بهره مند شدن از کمک
ایران در امر مبارزه با داعش، تحریم های موجود علیه ایران را کاهش ندهند.

به اعتقاد نتانیاهو، کاهش تحریم های ایران و کمک گرفتن از آن در مبارزه با داعش موجب افزایش نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه می شود.

روز گذشته رویترز در خبری مدعی شد: ایران حاضر است که در ازای انعطاف
بیشتر کشورهای 1+5 در مذاکرات هسته ای، با ائتلاف ایجاد شده علیه داعش
همکاری کند.

به نوشته این رسانه غربی، هر چند مقامات ایرانی در ظاهر از این ائتلاف
انتقاد می کنند اما در دیدارهای خصوصی از آمادگی مشروط خود برای همکاری با
غرب در این رابطه سخن می گویند.

ائتلاف ضد داعش با کوشش آمریکا تشکیل شده و هر چند در ابتدا واشنگتن با
حضور ایران در این ائتلاف مخالف بود اما در جلسه پنجشنبه شب شورای امنیت،
جان کری به صراحت اعلام کرد که ایران نیز می تواند در این ائتلاف حضور
داشته باشد.

منبع : نتانیاهو:برای کمک گرفتن از ایران علیه داعش تحریم‎های تهران را سبک نکنید

57:

دفتر نخست وزیری ترکیه روز دوشنبه موضوع توافق با آمریکا برای استفاده آن کشور از پایگاه 'اینجرلیک'در جنوب ترکیه علیه گروه تروریستی داعش را رد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تلویزیون دولتی ترکیه، منابع دفتر نخست وزیری ترکیه گفتند توافق جدیدی با آمریکا برای استفاده آن کشور از پایگاه اینجرلیک صورت نگرفته است.

ترکیه و امریکا در سال 1985 قرار داد همکاری دفاعی در مورد استفاده از پایگاه اینجرلیک منعقد کرده اند.

رسانه های آمریکایی یکشنبه شب از توافق ترکیه با آمریکا برای استفاده از این پایگاه بر ضد داعش خبر داده بودند.

رسانه های ترکیه نیز روز دوشنبه به نقل از منابع آمریکایی خبر این توافق را منتشر کردند.

یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا گفته بود: ترکیه به آمریکا اجازه داده است برای مبارزه با داعش از پایگاه های هوایی این کشور از جمله یک پایگاه کلیدی در نزدیکی مرز سوریه استفاده کند.

منابع آگاه در دفتر نخست وزیری ترکیه خبر توافق آنکارا و واشنگتن در مورد آموزش نیروهای مخالف سوریه را تائید کردند.

به گزارش آناتولی، 'جان کربی' سخنگوی پنتاگون گفت: 'چاک هیگل ' وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی با 'عصمت یلماز' همتای تُرکیه ای خود از موافقت آنکارا با آموزش 'مخالفان میانه رو' در خاک ترکیه و پشتیبانی از ائتلاف ضد داعش تشکر کرد.تابناک

58:

یک زن مبارز کرد به نام "مایسا عبدو" فرماندهی نیروهای نظامی کوبانی را در مبارزه با داعش بر عهده دارد. این زن نظامی که به نام "نارین آفرین" شهرت دارد، کمتر مقابل دوربین‌ها حاضر می‌شود، اما بسیاری از فعالان حاضر در کوبانی از جمله ناظران حقوق بشر، حضور پررنگ وی در صحنه مبارزه با داعش را تایید کرده‌اند.

خبر های مربوط به داعش
گفته می‌شود آفرین مغز متفکر عملیات‌های نیروهای کرد در کوبانی است و در کنار "محمود برخودان"، فرمانده ارشد نظامیان این شهر، در مقابل عناصر داعش ایستادگی می‌کند. به گفته رامی عبدالرحمن، دیده‌بان حقوق بشر در سوریه، "بخش اعظم عملیات‌های نظامی علیه داعش در کوبانی توسط آفرین طرح‌ریزی شده‌‌اند و با فرماندهی وی اجرا می‌شوند."

59:

گروهی جدید در سوریه با نام «کفن سفید» تشکیل شده که هدف اصلی اعضای آن مقابله با تحرکات داعش در این کشور و ضربه زدن به این گروه تروریستی است.

به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، گروهی جدید در سوریه تشکیل شده که نام آن برای اعضای داعش دلهره آور است. این گروه جدید کفن سفید نام دارد و به گفته رهبران آن توانسته به هدف خود که ایجاد هراس در میان اعضای داعش است دست پیدا کند.

این گروه که اعضای آن را جوانان سوری تشکیل می دهند به تازگی حملاتی را به مواضع داعش در شرق سوریه که در اصل پایگاه اصلی این گروه تروریستی محسوب می شود انجام داده که همین امر نام کفن سفید را بر سر زبان ها انداخته است.

نام رهبر این گروه «ابو ابود» است. وی در گفتگو با رویترز اعلام کرده که دلیل تشکیل این گروه دادن پاسخی مناسب به جنایات داعش است.

به گفته ابو ابود، تعداد زیادی از اعضای گروه کفن سفید که تعداد آنها به 300 نفر می رسد بیش از ورود داعش به سوریه هیچگونه تجربه جنگی نداشتند اما با آغاز اقدامات داعش، آنها تحت تعلیم قرار گرفته و به عضویت کفن سفید در آمده اند.

ابو علی البوکمالی، سخنگوی گروه کفن سفید نیز می گوید: ما در چند ماه گذشته توانسته ایم دست کم 100 نفر از اعضای داعش را در دیرالزور به هلاکت برسانیم. ما حملات خود را در دسته های کوچک و معمولا در ساعات شب انجام می دهیم.

به گفته این دو مقام ارشد گروه کفن سفید، تعداد این قبیل گروه ها در سوریه که با هدف مقابله با داعش و ضربه زدن به آن بوجود آمده اند رو به افزایش است که از میان آنها می توان به «دسته فرشته مرگ» و «گروه شبح» اشاره کرد.تابناک

60:

رئیس جمهور فرانسه گفت ترکیه باید مرزهای خود را برای کمک به کوبانی باز کند.

به گزارش تسنیم به نقل از اسکای نیوز، فرانسوا اولاند گفت ترکیه باید مرزهای خود را برای کمک به کوبانی باز کند.

وی از تمام کشورهای که عضو ائتلاف ضدداعش نیز نیستند خواست برای توقف پیش روری های داعش به خصوص در منطقه کوبانی کمک کنند.

رئیس جمهور فرانسه که در موسسه جهان عرب سخنرانی می کرد همچنین خواستار حمایت از معارضان سوری شد.


تایناک

61:

دولت منطقه کردستان عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن انفجارهای تروریستی قره‌تپه استان دیالی، امروز را عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش فارس، دولت منطقه کردستان با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی گروه داعش در انفجارهای منطقه قره تپه استان دیالی، امروز سه‌شنبه (22 مهر/ 14 اکتبر) را عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری «کردپرس»، اربیل ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان و آرزوی بهبودی زخمی‌های این انفجارها، بر متعهد بودن نیروهای پیشمرگ در ایجاد امنیت در منطقه کردستان در مقابله با تروریستها تاکید کرد.

صبح روز یکشنبه (20 مهر/ 12 اکتبر)،3 انفجار تروریستی پیاپی در شهر قره تپه واقع در استان دیای روی داد که موجب کشته و زخمی شدن بیش از 300 نفر از نیروهای امنیتی پیشمرگه و شهروندان غیرنظامی شد.

عوامل انفجاری قره‌تپه اداره برق و کمیته اتحادیه میهنی را مورد هدف قرار داده بودند.

گروه داعش با صدور بیانیه‌ای مسئولیت این اقدامات تروریستی را بر عهده گرفت.تابناک

62:

استاندار کرمانشاه گفت: گروهکی مثل داعش در ایران کوچک‌ترین تحرکی نمی‌تواند از خود نشان دهد و به طور ویژه در استان کرمانشاه نیروهای امنیتی و نظامی کاملاً مسلط هستند.

به گزارش تسنیم ابراهیم رضایی بابادی استاندار کرمانشاه درباره تحرکات داعش و تدابیر نیروهای امنیتی کشورمان گفت: گروهکی مثل داعش در ایران کوچک‌ترین تحرکی نمی‌تواند از خود نشان دهد و به طور ویژه در استان کرمانشاه نیروهای امنیتی و نظامی کاملاً مسلط هستند و تدابیر خوبی اندیشیده شده است.

او گفت: حضور مسلط در استان وجود دارد و کوچک‌ترین مشکلی نیز وجود ندارد و مردم استان در حمایت از مردم کوبانی عراق تظاهرات‌های خوبی هم برگزار کردند

تابناک

63:

خبر های مربوط به داعش انور مسلم مسئول منطقه کوبانی از شکست گروهک تروریستی داعش در اکثر مناطق این شهر خبر داد.
شبکه المیادین اعلام کرد: نیروهای کردی پس از درگیری های سنگین بخش شرقی شهر کوبانی را پس گرفتند، و منطقه استراتژی تل الشعیر را از وجود تروریست ها پاکسازی کردند.
این شبکه خبری در ادامه گزارش داد: انور مسلم مسئول منطقه کوبانی از شکست گروهک تروریستی داعش در اکثر مناطق این شهر خبر داد. رئیس منطقه کوبانی تاکید کرد هم اکنون بیشتر مناطق کوبانی به طور کامل در اختیار نیروهای مسلح است و تروریست های داعش از شهرعقب نشینی کردند.
کُردها پس از درگیری های سنگین بخش شرقی شهر کوبانی را بازپس گرفتند و منطقه استراتژی تل الشعیر را از تروریست ها پاکسازی کردند.
نیروهای کردی تعداد زیادی از تروریست ها را به هلاکت رساندند و مقادیر فراوان اسلحه و مهمات به غنیمت گرفتند. در درگیری های دیشب نیروهای کردی بیش از ۴۰ درصد از سرزمین هایی که در تصرف داعش بود را از تروریست ها پس گرفتند. در این جنگ نابرابر تعدادی از شهروندان عربستانی که در کنار داعش در حال جنگ بودند کشته شدند.

64:

در روزهای اخیر بسیاری از رسانه‌ها هشدار می‌دهند که داعش به دروازه‌های بغداد رسیده است. داعش در استان الانبار در غرب بغداد به پیروزی‌های مهمی دست یافته و ممکن است که تصور شود بعد از این نوبت بغداد خواهد بود. برگزاری جلسه‌ای بین مقامات نظامی 21 کشور در پایگاه هوایی سنت اندروز آمریکا هم نمی‌تواند به این موضوع بی‌ارتباط باشد.
به گزارش «تابناک»، مایکل نایتز تحلیل‌گر آمریکایی با ذکر مقدمه فوق در تحلیلی برای موسسه واشنگتن نوشته: ولی اوضاع به این بدی هم نیست. واقعیت این است که داعش و پیشینیان ان همیشه در بغداد حضور داشته‌اند. بغداد و حومه‌های آن که به کمربند بغداد موسوم است از سال 2003 به این سوی، محل درگیری بوده‌اند.
از ابتدای سال 2014 به این سوی، داعش با اشغال شهر سیصد هزار نفری فلوجه تهدیدی مستقیم علیه بغداد ابجاد کرده است. این شهر تنها 25 مایل با فرودگاه بین‌المللی بغداد فاصله دارد. ولی بغداد بعد از سقوط موصل در ژوئن 2014 مانند دیگر شهرها دچار ترس و وحشت نشد.
دلیل این مساله این است که موصل شهری با اکثریت سنی بودند، نیروهای امنیتی غالبا شیعه در این شهر غیب شدند و این شهر با جمعیت‌های بزرگ شیعه فاصله زیادی دارد. بغداد شهری با اکثریت شیعه است، هفت میلیون نفر جمعیت دارد و کانون خیزش‌های مردمی در مقابله با خطر داعش است. مائو گفته است که نیروهای چریکی باید مانند ماهی که در میان آب دریا شنا می‌کند در میان مردم شناور باشد. مساله این است که داعش تمی‌تواند این ماجرا را در بغداد تکرار کند.
در واقع، خطری که در پاییز امسال بغداد را تهدید می‌کند، پیروزی‌های داعش در دیگر نقاط نیست بلکه شکست‌های آن در دیگر نقاط است. از شمال تا مرکز عراق، داعش به وسیله ترکیبی از قبایل سنی، شبه نظامیان شیعه، سربازان عراقی، مشاوران ایرانی و نیروی هوایی آمریکا به چالش کشیده شده است. داعش در تلاش است تا کنترل خود را بر این مناطق حفظ کند. با وجود پیشروی‌های محدود در کوبانی، مشکلات داعش در مناطق مختلف ممکن است، به این گروه انگیزه باز کردن یک جبهه جدید علیه بغداد را بدهد.
در اوایل ماه جاری میلادی، پیشمرگه‌های کرد به همراه افراد قبیله الشمر با یکدیگر در نبردی برق‌آسا علیه داعش در شهر مرزی ربیعه همکاری کردند. در ضلوعیه در 45 مایلی شمال بغداد افراد قبیله جبوری به همراه نیروهای ارتش عراق و شیعیان عضو گروه حزب‌الله علیه داعش دست به پیشروی زدند.
در نزدیکی کرکوک، افراد قبیله سنی العبیدی همکاری با شیعیان ترکمن و نیروهای کرد علیه داعش را شروع کرده‌اند. برای اولین بار از ماه ژوئن، دولت مرکزی عراق توانسته تانک‌ها و ستون تدارکات خود را بین بغداد و کرکوک به راه اندازد و این به نیروهای امنیتی امکان داده که جبهه جدیدی را علیه جناح شرقی داعش باز کنند.
البته این در شرایطی است که داعش در بغداد داعش دست به پیشروی‌هایی زده است. ولی مساله اصلی این است که واکنش داعش به خیزش قبایل سنی به طور کلی بسیار خشن و امیخته‌ای از ترور و بمب‌گذاری‌های انتحاری بوده است.
صرف نظر از آن چه که در استان الانبار می‌گذرد، داعش به وارد کردن ضربه‌ای جدی در جایی دیگر نیاز دارد. چندین ماه است که ناظران مسائل عراق منتظر شروع تحرکی از جانب داعش علیه بغداد هستند. این به سر نیامدن انتظارات، ناشی از عدم وجود چنین فرصتی برای داعش نیست. در ماه ژوئن، داعشی‌ها با استفاده از 75 خودرو دست به رژه‌ای پر سر و صدا در ابوغریب زدند که تنها 15 مایل با سفارت آمریکا در بغداد فاصله دارد. حتی گاهی ضروری به نظر می‌رسید که باید کاری کرد تا داعش نتواند فرودگاه بغداد را ببندد.. پس داعش منتظر چیست؟
مساله این است که داعش نمی‌تواند کلانشهر بغداد را به کنترل خود در آورد و تلاش خود را صرف تحکیم تسلط بر مناطق شمالی و غربی عراق کرده است.
یکی از فرصت‌های پیش روی داعش می‌تواند شورش در مناطق سنی‌نشین بغداد باشد. این مناطق به سرزمین‌های تحت کنترل داعش نیز نزدیک هستند. داعش نمی‌تواند از چنین شورشی انتظارات زیادی داشته باشد، بلکه هدف اصلی می‌تواند ایجاد جنگ طایفه‌ای در عراق باشد.
داعش همچنین می‌تواند به عملیات‌های تروریستی عظیم متوسل شود. مانند حمله بزرگ به زندان ابوغریب در جولای سال گذشته که به فرار 800 زندانی منجر شد. فرودگاه بین‌المللی بغداد هم می‌تواند مورد حمله قرار گیرد. به تازگی روشن شده است که عملیات بی‌سابقه هلی‌کوپترهای آپاچی آمریکایی در ابتدای ماه جاری میلادی ناشی از این بوده که داعش به وضعیتی رسیده بوده که می‌توانسته تهدیدی مستقیم علیه فرودگاه ایجاد کند.
ولی از همه گزینه‌ها، محتمل‌تر این است که داعش در تدارک حملات بزرگ در موعد عاشورا و اربعین است. در این دوره، جمعیت زیادی از شیعیان پیاده به سوی کربلا راه می‌افتند و مسیر حرکت آنها می‌تواند به شدت به وسیله داعش با ابزارهایی مانند، حملات خمپاره‌ای، بمب‌گذاری و عوامل انتحاری تهدید شود. در سالهای گذشته، همین مناسبت‌ها موعد اصلی نشان دادن قابلیت‌های نیروهای امنیتی عراق بوده است.


تابناک

65:

همکاری اطلاعاتی کُردهای سوریه با آمریکا در کوبانی
نیروهای کرد در سوریه می گویند از چند روز گذشته برای هدایت هواپیماهای آمریکا و ائتلاف به سمت مواضع داعش، اطلاعات لازم در مورد محل استقرار این نیروهای ستیزه جو را به آمریکائیان و ائلاف ضد داعش داده اند.


خبر های مربوط به داعش

پلات جان، سخنگوی واحدهای مدافع خلق وابسته به حزب دموکراتیک کردهای سوریه به رویترز گفت ما اطلاعات لازم را در مورد محلهای استقرار نیروهای داعش به ائتلاف می دهیم و آنها بر اساس این اطلاعات مواضع داعش را هدف بمباران هوایی قرار می دهند. داعش برخی اوقات عقب نشینی می کند اما دوباره سازماندهی کرده و قصد پیشروی در شهر را دارند. اما همکاری کردها با ائتلاف در بمباران مواضع آنها، نتایج مثبتی به دنبال داشته است.
اما دریادار جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا دو روز پیش به خبرنگاران گفت در حال حاضر اطلاعاتی در این باره در اختیار ندارد.
یکی دیگر از مقامات آمریکایی گفت اخیرا سیستمی در اختیار کردهای سوریه قرار گرفته که برای تعیین اهداف داعش روی زمین و بمباران آن توسط هواپیماهای آمریکا و ائتلاف استفاده می شود.
جن سالکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همکاری میان نیروهای کرد و آمریکا را در ایجاد هماهنگی برای ضربه زدن به اهداف داعش تایید کرد.
به گفته یکی دیگر از مقامات آمریکا گفتگوها هفته گذشته و از طریق یک واسطه در پاریس صورت گرفته است.
خبرگزاری رویترز دو هفته پیش هم به نقل از منابعی نوشت گفتگو میان آمریکا و گروههای مختلف کرد سوری از سال 2012 تاکنون ادامه داشته است.
یکی از مقامات کرد در شهر کوبانی به رویترز گفته است این همکاری کردها با آمریکا در بمباران سه شنبه شب هفته گذشته نتیجه معکوس داشته چرا که در این بمباران 5 تن از نیروهای کُرد نیز کشته شده اند.
عمر علوش افزود با این که به نیروهای ائتلاف گفته شده بود نیروهای کرد به طرف یک ساختمان در شهر کوبانی در حال پیشروی هستند اما بعد از این که هواپیماها ساختمان مجاور را هدف قرار دادند، نواحی اطراف این ساختمان نیز تخریب شد و بعدا به همراه اجساد کشته شده گان داعش، جسد 5 تن از نیروهای کُرد نیز یافت شد.

66:

گروه بين‌الملل: از شکل گیری و شروع حملات داعش در سوریه و عراق مدت زمان زیادی نمی گذرد اما در همین مدت این گروه تبدیل به هیولایی خون آشام و وحشی شده که با برداشت‌های ارتجاعي از دين و به نام اسلام جان هزاران انسان بیگناه را در عراق و سوریه گرفته است.از جمله حمله این گروه به یکی از روستاهای مسیحی نشین اطراف موصل به نام باطنایا بوده که چگونگی آنرا «سالم الیاس شمعون» یکی از ساکنان این روستا نقل می‌کند. او مي‌گويد: در ابتدای ورود تروريست های داعش تمامي روستا را تفتيش كردند. بيشتر مردم كه‌ توانسته‌ بودند گريخته‌ بودند به‌ خانه‌هايشان حمله‌ مي‌كردند و هر چه‌ را مي‌خواستند مي‌دزديدند اما به‌ ما امان داده‌ بودند و ما نيز باور داشتيم به‌ ما كاري نخواهند داشت. دو روز نخست آب وبرق را قطع نكرده‌ بودند و تنها مشغول غارت و دزدي بودند و از ما مي پرسيدند چه‌ كسي اين خانه‌ها را غارت مي كند ولي ما از ترس مي‌گفتيم نمي‌دانيم، هرچند اين‌كار در روز روشن و پيش چشم ما توسط خودشان انجام مي‌گرفت!


الیاس ادامه می دهد: بعد از آن به‌ كليسا حمله‌و‌ر شدند و آنرا ويران نمودند و به‌ عكس حضرت مريم و مسيح تيراندازی كردند و به آنها اهانت مي‌كردند. عكس مسيح را جلوي چشمانمان آتش مي‌زدند و ما را مشرك مي‌خواندند و مرتب به‌ ما اهانت مي‌كردند و كتابهاي ديني ما را مي‌سوزاندند. بعد از 6روز كه‌ به‌ سختي و ترس با آنان برخورد مي‌كرديم هنوز هم از ما چيزهايي مي‌خواستند و ما را ناچار مي‌كردند آنها را برايشان تهيه‌ نمائيم.

الیاس شمعون می گوید: یک روز درب حياط خانه‌ نشسته‌ بودم همراه‌ با پيرزن همسايه‌ام كه‌ كسي را نداشت و نابينا نيز بود و مي لنگيد و ما هميشه‌ غذا و خوراك به‌ او مي داديم ولي پيشتر همسر و دخترانم اينكار را مي‌كردند اما بعد از آمدن داعش مي ترسيدم به‌ زن و دخترانم تجاوز كنند نمي گذاشتم بيرون بيايند. علت نشستن من با پيرزن در بيرون از خانه‌ قطعي برق و گرمي هوا بود كه‌ تحمل آن سخت بود. من و پيرزن که «یازی» نام دارد نشسته‌ بوديم كه‌ ناگهان دو تن از افراد داعش آمدند و با اهانت و ناسزا از ما پرسيدند چه‌ نسبتي باهم داريد؟ گفتم فاميل هستيم. اينجا هيچكس غير از شما غريبه‌ نيست. گفت: آيا خواهر يا مادر همسرتان هست؟ گفتم نه‌خير. گفت: شما بايد اكنون به‌جرم زنا شلاق بخوري و همينطور اين زن! من خنديدم و گفتم به‌ وضعيت اين خانم نگاه‌ كنيد سپس حكم بفرماييد. گفت: تازه‌ حال اين خانم را ملاحظه‌ كرديم و گرنه‌ جرم شما سنگسار است و اين مائيم كه‌ حد زنا را تشخيص مي‌دهيم!

وی می گوید: آن دو رفتند و دو تن ديگر آمدند و مي گفتند شما را به‌ اسلام فرا مي‌خوانيم و مي‌خواهيم كسانيكه‌ ايمان نمي آورند جدا كنيم و با بمب شيمیايي همه را نابود کنیم. با حرفهايي كه‌ رعب و وحشت را در بين اهالي گسترش مي‌داد شب را به‌ صبح مي‌رسانديم و كسي آمد و گفت شما اسلام بياوريد و ما قول مي‌دهيم كساني را كه‌ فرار كرده‌اند عفو كنيم و به‌ روستا برگردانيم و حتى با دختران شما ازدواج كنيم. كساني ديگر آمدند و گفتند شما نجس هستيد و حق نداريد بگوئيد مسيحي هستيم. بايد بگوئيد نصارا. هركس بگويد مسيح، شلاق مي‌خورد. به‌ اهالي مي گفتند و مي‌خواستند كه‌ با آنها در جهاد شركت كنيم تا در امان باشيم و همواره‌ افرادي از اديان ديگر را به‌ رخ ما مي كشيدند و مي‌گفتند به‌ زودي در جهان دولت اسلامي بر پا خواهد شد!

الیاس ادامه می دهد: با تهدید به جهاد نکاح رعب و وحشت را در دل اهالي بيشتر مي‌كردند اما بعد از هفت روز به‌ ما تذكر دادند كه‌ روستايمان را تخليه‌ كنيم و ما مي‌ديديم كه‌ زن و افرادي غريبه‌ به‌ خانه‌هاي خالي رفت و آمد داشتند و فهميديم جريان چيست. ناچار بوديم اندكي اسباب و وسايل با خود ببريم و روستا را به‌ قصدكركوك ترك كنيم. براه‌ افتاديم و يكي از دژباني‌هاي داعش عبور كرديم با ما كاری نداشتند. سپس به‌ پست بازرسي ديگر رسيديم كه‌ ما را كاملا تفتيش كردند. هنگاميكه‌ فهميدند مسيحي هستيم هر آنچه‌ مي‌تواستند به‌ ما و زن‌هايمان توهين مي‌كردند. بازديد بدني زنان نيز از طرف مردان انجام مي‌شد. عمدا سينه‌ دختران و شلوار آنان را دست‌كاري مي‌كردند

.
ما اعتراض مي‌كرديم و گفتیم اين نه‌ در مسيح و نه‌ نزد اسلام جايز نيست. در پاسخ گفت نگو مسيحي بگو وحشي و نصارا! مجبور بودیم گفتیم: وحشي و نصارا. ما را مجبور مي‌كردند اين را با صداي بلند تكرار كنيم و هركس نمي گفت كتك مي‌خورد، با قنداق اسلحه‌ به‌ سر وكله‌ و پشتمان مي‌زدند و سپس اجازه‌ عبور دادند.


الیاس می‌افزاید: اما در دژباني سوم دوباره‌ اهانت و بيرحمي شروع شد و جديدترين اقدام، گرفتن پاسپورت و شناسنامه‌ و كارت‌هاي شناسايي ما بود و ما را در يك ماشين سوار كردند و ماشين‌هاي خودمان را گرفتند و همچنان به‌ دختران و زنان دست درازي مي‌كردند و خانواده‌ من و برادرم را با هم به‌جايي نامعلوم بردند. جرات پرسيدن و حرف زدن نداشتيم و همچنان بي حرمتى به‌ زنان پيش چشمانمان ادامه‌ داشت. ما را آزار روحي مي دادند و تمام طلا و جواهر زنان را گرفتند. چشمانمان ما را بسته‌ بودند. بعداز يك ساعت به‌ جايي رسيديم و در يك زير زمين تاريك حبس شديم. صداي اين افراد با كسانيكه‌ ما را آورده‌ بودند تفاوت داشت. گويي آنان نبودند چونكه‌ دوباره‌ ما را بازديد بدني نمودند تا اگر چيزي داشته‌ باشيم ببرند.

او می افزاید: بعد ازيك روز و ازشدت گرسنگي فرياد زديم تا يكي با چراغ قوه‌اي كه‌ دردست داشت آمد و گفت: ساكت باشيد حالا سم برايتان مي‌آورم بجاي خوراك بخوريد! بعد از اندكي 3قرص نان و يك بشقاب برنج بر اي ما5 نفر آوردند. آبي راكه‌ به‌ ما مي‌دادند ما در روستا به‌ حيواناتمان نمي‌داديم و گرماي آن نيز نزديك دماي جوش بود. در آنجا نيز 3 روز مانديم كه‌ كسي با حدود40سال سن و ريش بلند آمد و از ما خواست به‌ اسلام بگرويم و شهادتين را بر زبان بياوريم. با خانواده‌ي برادرم 9 نفربوديم و از ما خواستند كه‌ شهادتين بگوئيم و با صداي بلند بگوئيم: در جهان دولت اسلامي برپاست! و ما تكرار مي‌كرديم چون‌كه‌ كتك مي‌خورديم. اما شب چهارم بود كه‌ كسي به‌ ما سر نمي‌زد و روز بعد از آن توانستيم با سختي از آنجا بگريزيم در حاليكه مرگ را جلوي چشمانمانمان مي‌ديديم.

به گفته وي در مورد اين منطقه‌ و نواحي استان دياله‌ در عراق حكايت از صدها داستان است كه‌ ده‌ها مورد آنرا از زبان ساكنانش شنيده‌ام. هر یک از این ماجراها به‌ سختی انسان را تكان مي‌دهد. به‌ گونه‌اي كه‌ حالا حتي برخي از دشمنان سابق صدام هم آرزوي بازگشتش را دارند! اين منطقه‌ از استان‌هايي است كه‌ ساكنان آن مورد لطف صدام بوده‌ و غير از كردها، عرب‌هاي اين منطقه‌ اغلب سني مذهب بوده‌ و به‌ آساني شكار القاعده‌، وهابيون و داعش و تروريست‌هاي ديگر شدند.

67:

به خداوندگاران داعش تعظیم کنید حکم خدایی می دهند


هم کنایه بود هم شوخی و هم جدی خواستید حذف کنید خواستید ویرایش کنید اینو هزاران بار دیگه میگم

68:

جالب بود نه ؟

69:

این کی اومد جستار من ؟!

+

جالبم اونورتر

فردا منتظر باید باشیم پیامبری و خدایی خودشونم اعلام کنن

70:

داعش ، لغو بسیاری از رشته های دانشگاهی !

گروه تروریستی داعش بسیاری از رشته های دانشگاهی و برخی از واحدهای درسی در دانشگاه موصل را خلاف شرع دانست و تعطیل کرد.


واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری صوت العراق گزارش داد، بر اساس تصمیم سرکردگان داعش تمام دروسی که در آنها از دموکراسی و مدنیت سخن به میان می آمده است شرک به خدا و خروج از شریعت اسلامی خوانده و ملغی شد.

یکی از اساتید دانشگاه موصل خبر داد:« داعشی ها رشته های حقوق، علوم سیاسی و شاخه های هنر را تعطیل کرده اند زیرا تحصیل در این رشته ها را با اصول اسلامی در تضاد می دانند ضمن اینکه از استادان دانشگاه خواسته اند به طور رسمی اسم «جمهوری عراق» را از کتاب ها و برگه های امتحانی حذف و به جای آن «دولت اسلامی»را جایگزین کنند چنانچه دستور دادند وزارت آموزش عالی باید به دیوان آموزش تغییر نام داده شود و دانشگاه تفکیک جنسیتی شود.»

وی افزود:« البته تعداد دانشجویان بسیار اندک است زیرا بسیاری از خانواده ها از حضور فرزندانشان در دانشگاه جلوگیری می کنند.»

40 نیروی نظامی وابسته به داعش در دانشگاه موصل مستقر شده است. این نیروها دختران را وادار می کنند چهره هایشان را بپوشانند ضمن اینکه منابعی خبر داده اند افراد مسلح داعشی با زیر نظر داشتن دانشجویان، گاه به ربودن دختران زیبا اقدام می کنند.

در خبر دیگری از عراق آمده است دیوان معارف وابسته به گروه داعش، بیانیه ای را در استان نینوا منتشر کرد که در آن آمده است درس تربیت بدنی از مدارس برچیده و به جای آن درس «تربیت جهادی» جایگزین شود.

بر اساس تصمیم داعش همچنین دروس جغرافیا، تاریخ و تربیت ملی نیز از مدارس نینوا حذف شده است.

71:

داعش به دروازه اروپا رسید

این عکس‌ها خودروهایی از مدل «تویوتا» و «لندکروز» را نشان می‌دهد در حالی که در خیابان‌های شهری که گمان می‌رود بنغازی باشد، جولان می‌دهند. این خودرو‌ها پرچم‌های گروه داعش را برافراشته‌اند.

دیلی میل نوشته است که این عکس‌ها را گروه «انصار الشریعه» وابسته به گروه داعش منتشر کرده است.

حضور داعش در لیبی پس از آن خبر ساز شد که این گروه اقدام به سر بریدن ۲۱ قبطی مصری کرد؛ اقدامی که واکنش مصر را با بمباران هوایی مواضع داعش در شهر درنه لیبی در پی داشت.

روزنامه بریتانیایی تاکید کرده است که گروه داعش، از شهرهای درنه، بنغازی و سرت لیبی به عنوان مناطق محل نفوذ خود استفاده می‌کند.

هدف از اعدام ۲۱ مسیحی مصری بدست داعش در ساحل مدیترانه در لیبی ابلاغ این پیام روشن به اروپا بود که این گروه در حال توسعه قلمرو جغرافیایی خود است و به نزدیکی غرب رسیده است.

پیشرفت داعش در لیبی تا حد وسیعی نادیده گرفته شد اما افراد «ابوبکر البغدادی» اکنون کشوری متشتت را که هر چه بیشتر به سمت هرج و مرج می‌رود، عرصه مناسبی برای پیشرفت می‌بینند. این گروه تروریستی - که یکی از چند گروه فعال در لیبی است- اکتبر گذشته پس از آنکه یکی از مقامات داعش به شرق لیبی رفت تا چند جناح شبه نظامی را تحت یک پرچم واحد متحد کند، به تدریج در شهر بندری دِرنه مجالی برای فعالیت بدست آورد.

سرکرده داعش از آن زمان استان‌هایی در غرب، شرق و جنوب را بخشی از خلافت خودخوانده خود اعلام کرده است.

جزئیات قدرت این گروه در لیبی و میزان ارتباط اعضای‌ آن با سرکرده‌های این گروه در عراق و سوریه مشخص نیست اما در اینترنت طرفداران داعش از پیشرفت پیوسته داعش در لیبی خبر می‌دهند و مقامات اطلاعاتی غرب اکنون نگران خلاء قدرت در کشور نفت خیز لیبی‌اند که عرصه مناسبی را برای پروش داعش و افزایش قدرت آن فراهم ساخته است.

خبر های مربوط به داعش
خبر های مربوط به داعش
خبر های مربوط به داعش
خبر های مربوط به داعش
خبر های مربوط به داعش
خبر های مربوط به داعش
خبر های مربوط به داعش
خبر های مربوط به داعش
اخبار بین الملل - ابنا

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


بررسی کتاب "اسکندر تاریخ ایران الکساندر یونانی نیست" از پرنیان حامد
بررسی کتاب "اسکندر تاریخ ایران الکساندر یونانی نیست" از پرنیان حامد (سری جدید)
ارتباط با مدیریت تالار تاریخ و فرهنگ
ایران و مسئله ای به نام پان
تفاوت های مردمان آذری و ترک و مغول
شهدای میهن را مصادره نکنید !!

کشف ح-ج-ا-ب
منشا پیدایش نامهای کوروش و داریوش
نژاد آریایی
منظور از ذوالقرنین در قرآن، اسکندر است یا کوروش؟
تخت جمشیدی که تخت نداشت
مزدک بامداد
*