توان زرهی و ضد زرهی ارتش امارات متحده عربی 



x

توان زرهی و ضد زرهی ارتش امارات متحده عربی



اظهارات منفی حسن عباسی درباره ارتش
حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد
گامبیا جمهوری اسلامی شد !
حسن عباسی بازداشت شد
نتانیاهو:اصلاح طلبان سرمایه اسرائیل هستند!!؟؟
بمب‌افکن‌های روسی در پایگاه نوژه همدان!+تصاویر

يهوديت و صهيونيسم
تاثيرات مثبت يا منفي طرح هدفمند كردن يارانه ها
ستاد انتخاباتی دکتر سعید جلیلی
لطفا دیگر نگویید«مرگ بر آمریکا»!
آمریکا در حال فروپاشی است
ایا دین از سیاست باید جدا باشد؟ چرا؟!
حمایت از ما | مشهدهاست
`

توان زرهی و ضد زرهی ارتش امارات متحده عربی




توان زرهی و ضد زرهی ارتش امارات متحده عربی
کشور امارات متحده عربی از هفت شیخ نشین کوچک به نامهای بوظبی ، دبی ، فجیره ، راس الخیمه ، ام العین ، عجمان و شارجه تشکیل شده است . رقابت اصلی در این کشور بین دو شیخ نشین ابوظبی و دبی میباشد . جمعیت امارات محده عربی در سال 2006 در حدود 4 ملیون 500 هزار نفر گزارش شده است . از این تعداد 96% آن مسلمان و 4% دیگر مسیحی ، هندو و دیگر مذاهب هستند . از جمعیت مسلمان این کشور 14% شیعه و مابقی سنی هستند . در آمد اصلی امارات متحده عربی از نفت و گاز و موقعیت تجاری آن در خلیج فارس تامین میشود . در سال 2007 در آمد این کشور بالغ بر 74/67 بیلیون دلار بوده است . کشور امارات متحده عربی در حوزه خلیج فارس از نظر مساحت یک کشور متوسط با مساحت 82880 کیلومتر مربع محسوب میشود . این کشور نقش مهمی در جنوب خلیج فارس دارد ، چنانچه با عربستان سعودی 457 کیلومتر مرز مشترک ، عمان 410 کیلومتر مرز مشترک و 1318 کیلومتر خط ساحلی در دریای عمان و خلیج فارس دارد . این کشور همواره برای بالا بردن توان نظامی خود تلاشهای فراوانی انجام داده است . طی سالهای 2001 تا 2004 ، آمریکا با 800 ملیون دلار و روسیه با 200 ملیون دلار بیش ترین میزان فروش تسلیحات به امارات متحده عربی را داشته اند . این کشورهای خریدهایی گسترده ی دیگری نیز از سایر کشورهای اروپایی داشته است .
در سال 2006 تعداد نیروهای نظامی این کشور ، 50500 نفر گزارش شده است که از این تعداد 44000 نفر در نیروی زمینی ، 2500 نیروی دریایی و 4000 نفر نیروی هوایی مشغول به خدمت میباشند . از این تعداد 15000 نفر در شیخ نشین دبی مستقر هستند .

توان زرهی
نیروی زمینی امارات تحت فرماندهی شیخ نشین ابوظبی است و شامل یک تیپ گارد سلطنتی ، دو تیپ زرهی ، سه تیپ مکانیزه پیاده نظام ، دو تیپ پیاده و یک تیپ توپخانه است . دو تیپ پیاده مکانیزه به نیروهای مستقل دوبی تعلق دارند . این نیرو دارای هشت پایگاه شناخته شده به نامهای تعریف ، العین ، مسافی ، منامه ، مدینه زاید ، فجیره ، پایگاه آموزشی العین و المقام است . این نیروی نظامی را میتوان نمایشی از یک نیروی متوازن و همگون در جنبه های مختلف دانست . با این وجود امارات در زمان صلح تنها دارای 50 تا 601 درصد توان انسانی است . ارتش امارات متحده عربی از نظر تعداد تانک و زرهی از سال 1990 تا به حال روند ثابتی داشته است . ولی با توجه به اینکه در سال 1993 امارات با کمپانی جیات فرانسه ، در ساخت تانک جدید این کمپانی سرمایه گذاری کرده است ، در سال 2000 تعداد 250 دستگاه از این تانک را تحویل گرفت که این تعداد در ماه می 2004 به 388 عدد رسید .
خاطر نشان می گردد که تا سال 2006 امارات تنها خریدار این تانک بوده است .

تانکهای رزمی :

لکلرک ::::::: 388
او اف - 40 ام کا 2 ::::::: 36
ای ام ایکس - 30 ::::::: 45
اسکورپیون ::::::: 76


نفر بر های زرهی :

ای ام ایکس - 10 پی ::::::: 15
بی ام پی 3 ::::::: 415
رکونایسنس ( شناسایی ) ::::::: 113
ای ام ال - 90 ::::::: 49
فرت ::::::: 20
سالادین ::::::: 20
وی بی ال ::::::: 24
جمع کل = 1201 دستگاه


توان ضد زره
نیروی زمینی ارتش امارات متحده عربی دارای جنگ افزارهای هات ، میلان ، تاو ، ویجیلانت ، ام-40 گونه ی 106 میلیمتری ( بدون لگد ) و کارل گوستاو 84 میلیمتری ( بدون عقب نشینی ) میباشد . دولت امارات قصد دارد تعداد 1000 فروند موشک جاولین 127 میلیمتری محصول شرکت لاکهد مارتین را جانشین موشکهای میلان خود کند . تعداد 100 عدد لانچر موشک جاولین ، جهت پشتیبانی از این موشک خریداری خواهد شد . ارزش این قرار داد 135 ملیون دلار است . به نظر میرسد امارات متحده عربی علاقه شدیدی به داشتن یک ارتش کامل دارد و در این راستا نیازمندی های نظامی خود را بیش تر از کشور آمریکا و کشورهای اروپایی بویژه فرانسه تامین میکند .

موشکهای ضد تانک و ضد زره :

موشک هات ::::::: 30
موشک هات اس بی ::::::: 20
موشک میلان ::::::: 230
موشک تاو ::::::: 25
موشک ویجیلانت ::::::: نا مشخص
تفنگ ام 40 ::::::: 12
توپ کارل گوستاو ::::::: 250

12-23-2014


1:

لازمه چند تا نکته رو اشاره کنم :

ارتش زرهی امارات با توجه به مساحت کشور امارات در حد خوب و خیلی خوب است با اینکه توان ضد زرهی امارات متوسط است و چندان قدرتمند نیست

ارتش زرهی امارات متحده عربی از قدرتمند ترین تجهیزات بهره مند است (به لطف تحریم ما و پول نفت اونا ! )
تانک لکلرک جز برترین تانک های دنیاست که امارات 388 تا از این نوع را دارد !

ارتش زرهی امارات از یک هماهنگی و همگونی خاصی بهره مند است به طوری که در کنار تانک های سنگین و قدرتمند لکلرک ، امارات از نفربر های لجستیکی و پشتیبانی خوبی بهره مند است و این باعث شده توان تهاجمی و پشتیبانی امارات متحده عربی هماهنگ شود .


سال هاست که ارتش امارات زیر نظر افسران امریکایی تعلیم دیده شده است و امارات تقریبا یک ارتش مجهز و از لحاظ عملیاتی مستقل از کشور های دیگر دارد و تقریبا به یک استقلال اموزشی و فرماندهی رسیده است و امروزه جز ارتش های مقتدر منقطه خاورمیانه محسوب می شود .



با این حال دانستن توان رزمی کشور های همسایه و برنامه های نظامی انان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است .



 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


تفاوت های مردمان آذری و ترک و مغول
شهدای میهن را مصادره نکنید !!
ترکها، مهاجرانی از مغولستان
آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟
امروز در تاریخ
تحريف هاي تاريخي انجام شده در مورد اسكندر و فتوحات او ( دروغ 2300 ساله )

کشف ح-ج-ا-ب
منشا پیدایش نامهای کوروش و داریوش
نژاد آریایی
منظور از ذوالقرنین در قرآن، اسکندر است یا کوروش؟
تخت جمشیدی که تخت نداشت
مزدک بامداد
*