جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد x

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شدتجمع اعتراضی به دیدار "فائزه هاشمی" با عناصر بهائیت برگزار شد+ تصاویر
سپاه:نابودی اسرائیل کمتر از 8 دقیقه
قابل توجه پان ترک ها؛ گفتگو با نماینده ی اردبیل
سخنان رئیس جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی
شما به دولت تدبیر و امید چه نمره ای می دهید؟
حقوق قالیباف و همسرش چقدر است ؟

تاثيرات مثبت يا منفي طرح هدفمند كردن يارانه ها
ستاد انتخاباتی دکتر سعید جلیلی
لطفا دیگر نگویید«مرگ بر آمریکا»!
آمریکا در حال فروپاشی است
ایا دین از سیاست باید جدا باشد؟ چرا؟!
آقای روحانی به عنوان هفتمین رئیس جمهور ایران انتخاب شد
حمایت از ما | مشهدهاست
`

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد


در سومین روز از ایام دهه فجر هواپیمای جنگنده بومی با نام قاهر 313 ساخت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور احمدی نژاد رئیس جمهور رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تبریک این موفقیت بزرگ که در جهت تحقق فرامین فرمانده معظم کل قوا به منصه ظهور رسیده است، گفت: همه مراحل طراحی و ساخت جنگنده قاهر 313 را دانشمندان و متخصصان اقتدارآفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع انجام دادند.

وزیر دفاع در تشریح ویژگی جنگنده قاهر 313 افزود: این جنگنده پیشرفته با مشخصات ظاهری منحصر به فرد دارای سطح مقطع راداری بسیار کم و همچنین قابلیت انجام عملیات پروازی در ارتفاع پست است.

سردار وحیدی بهره برداری از مواد پیشرفته در ساخت هواپیما و سامانه الکتروآب یونیک پیشرفته را از دیگر ویژگی های قاهر 313 برشمرد.

وزیر دفاع با بیان اینکه این جنگنده توانایی حمل تسلیحات پیشرفته بومی را دارد و از قدرت تهاجمی بالایی برخوردار است، گفت: جنگنده قاهر حقیقتا نماد برجسته ای از نبوغ، خلاقیت و جسارت فرزندان برومند و برنادل ملت ایران در وزارت دفاع است.

سردار وحیدی قابلیت نشست و برخاست با طول باند کوتاه و تعمیر و نگهداری آسان و سریع را از دیگر ویژگی های قاهر 313 دانست.

وی در پایان با تشکر از زحمات بی وقفه دانشمندان و متخصصان سازمان هوایی وزارت دفاع هواپیمای جنگنده قاهر 313 را ثمره قدرت، ایمان، همت، رشد و بالندگی پرورش یافتگان مکتب امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری خواند که در آغاز طلیعه سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با این اقدام افتخارآمیز موجب افزایش اقتدار ملی و ارتقای قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران شدند.

قاهر ۳۱۳ در ردیف جنگنده‌های پیشرفته جهان است
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از جنگنده جدید ایرانی با نام قاهر 313 که صبح امروز در پایگاه یکم شکاری مهرآباد برگزار شد، با اشاره به اینکه ملت ایران هر روز دستاورد جدیدی را به جامعه بشری تقدیم می‌کند، گفت: هواپیمایی که شما هم‌اکنون شاهد آن هستید یک هواپیمای شکاری بمب‌افکن است که اصل طراحی و ساخت آن توسط متخصصان ایرانی انجام شده است و دارای ویژگی‌های بسیار برجسته‌ای است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: این هواپیما در ردیف پیشرفته‌ترین هواپیماهای روز دنیا قرار دارد و هم اکنون که با خلبان آزمایشی این هواپیما صحبت کردیم از عملکرد پروازی این هواپیما به عنوان یک متخصص اظهار رضایت کرده و آن را عالی عنوان کرد.

احمدی‌نژاد گفت: این هواپیما دست کم چندهزار ساعت پرواز کرده است و خلبان آزمایشی این هواپیما که با تمام ابعاد آن آشناست به عنوان یک متخصص از عملکرد آن بسیار راضی است.

وی در ادامه تصریح کرد: البته ان‌شاالله متخصصان و فرماندهان عزیز ما و متخصصان نیروی هوایی گزارش کاملی از ویژگی‌های آن خواهند داد.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه خودباوری و اعتماد به نفس به ملت ایران بازگشته است، ادامه داد: ملت ایران ملتی است که یک تاریخ و فرهنگ و تمدن دارد و صدها سال چنان در طول تاریخ درخشیده است که هیچ کس دیگر نمی‌تواند همانند آن بدرخشد.

احمدی‌نژاد گفت: متخصصین ما امروز از بسیاری از مرزها عبور کرده‌اند و هیچ پدیده‌ای و دستگاهی و هیچ پیشرفتی خارج از دسترس متخصصین و دانشمندان ما نیست.

رئیس جمهور در ادامه گفت: این مسئله نشاندهنده عمق ایمان و تخصص دانشمندان ایرانی است و پایبندی آنها را به استقلال و ارزشهای الهی و همچنین ایمان و عزت ملت ایران را نشان می‌دهد.

رئس‌جمهور تصریح کرد: من مطمئنم ذره ذره این هواپیما با ایمان و عشق طراحی شده است و ان‌شاالله با همین ویژگی‌ها پرواز خواهد کرد. من اطمینان دارم که قدرت نظامی ملت ایران برای حمله و تسلط بر هیچ کشوری نیست بلکه یک امر بازدارنده است.

احمدی نژاد گفت: توان نظامی ملت ایران تجلی ایمان و بلوغ ملت ایران است که می‌تواند با کمترین هزینه از خود دفاع کند.

رئیس‌جمهور در پایان ادامه داد: من رونمایی از این جنگنده را به ملت ایران، به نیروی هوایی سرافراز و افتخار‌آفرین و متخصصانی که در این طرح مشارکت داشتند، تبریک می‌گویم.


جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

02-02-2013


1:


ظاهر مناسب و ابرومندي داره
من كه وقتي صبح خبرش رو توي ايسنا ميخوندم كلي ذوقيدم

اميدوارم به توليد انبوه برسه ....

صبح كنار اين خبر فراخواني هم خوندم از دعوت كساني كه دوست دارند اولين فضا نورد ايراني باشند اون هم جالب بود و غرور بر انگيز ....

به اميد پيشرفت روز افزون ايراني

2:

تبریک به فرزندان ایران

3:

بسيار جالب و خيره كننده است
سپاس

4:

قاهر | لغت نامه دهخدا
عجب اسم با مسمایی

5:

آره واقعا عجب شعري رو مثال زده برا معني كلمه قهار ....

قوی کننده ٔ دین محمد مختار
یمین دولت محمود قاهر کفار

6:

ظاهرش ظاهر بدی نیست
اسم عربیش واقعا داغونه برای یه جنگنده


100 در 100 ایرانی بودنش رو من باور نمیکنم هیچوقت

7:

این شد یه چیزی اون f4 های قدیمی باید با قاهر عوض بشه

8:

مرسی از دعوت
اصل یه هواپیمای جنگنده توربین جت موتورشه و طراحی بدنه. جای موتورش که خالی هست و درپوش قرمز داره . این توربین جت یا باید از آمریکا خریداری بشه یا روسیه ( بهترین ها در دنیا )پس این هواپیمای بومی نمیشه . طراحی بدنه هم که کاری نداره روسها یاد دادن چطوری طراحی کنیم. از عکس ها هم چیزی که دیده میشه همچین آیرودینامیک و زیبا نیست . اینم شد مثل ماشین سمند ملی ! . هر وقت خط تولید توربین جت بومی در ایران گذاشته شد اون تبریک داره اونم با مواد اولیه تولیدی داخل و طراحی داخل .

9:

روزنامه واشنگتن پست نوشت: رئيس جمهور ايران امروز از جنگنده اي رونمايي کرد که رادار گريز است.

احمدي نژاد در مراسم رونمايي از اين جنگنده گفت: اين اقدام نشان مي دهد ما ميتوانيم قله هاي پيشرفت را بپيماييم.

تصاوير اين جنگنده نشان مي دهد اين جنگنده پيشرفته با مشخصات ظاهري منحصر به فرد داراي سطح مقطع راداري بسيار کم و همچنين قابليت انجام عمليات پروازي در ارتفاع پست است.

اين روزنامه در پايان نوشت: ايران هر چند وقت يکبار از دستاورد نظامي جديد رونمايي مي کند.

خبرگزاري آسوشيتدپرس گزارش داد از هواپيماي جنگنده بومي با نام قاهر 313 ساخت وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با حضور رئيس جمهور اين کشور رونمايي شد.

اين خبرگزاري سخنان احمد وحيدي را درادامه بازتاب داد و نوشت: اين جنگنده کاملا بومي بوده و در ساخت آن از کارشناسان ايراني بهره گرفته شده است.

خبرگزاري فرانسه گزارش داد: محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران روز شنبه در مراسم سي و چهارمين سالگرد انقلاب اسلامي، از يک هواپيماي جديد جنگنده که "يکي از پيشرفته‌ترين‌ها در جهان" است، رونمايي کرد.

احمدي نژاد در اين مراسم اعلام کرد اين هواپيما با مشخصات ظاهري منحصر به فرد و با نام "قاهر313"، به دست مهندسان ايراني طراحي و ساخته شده است و از پيشرفته‌ترين هواپيماهاي جهان است.

وي افزود اين هواپيما قبلا هزار ساعت پرواز کرده است و خلبانان آن از عملکرد آن بسيار راضي بودند.

اين هواپيماي جديد با طراحي رادار گريز که در تلويزيون ايران روي يک سکو در آشيانه نشان داده شد، به گفته احمد وحيدي وزير دفاع ايران به ويژه از سطح مقطع راداري بسيار کم برخوردار است، با تجهيزات پيشرفته ساخته شده و به سامانه هاي الکترو اَويونيک پيشرفته مجهز است.

وزير دفاع ايران خاطر نشان کرد اين هواپيما همچنين قادر است روي باندهاي کوچک به زمين بنشيند و مي تواند به راحتي و سريع تعمير شود.

وحيدي افزود اين هواپيما براي پاسخگويي به همه نيازهاي نيروي هوايي ايران در يک جنگ هوايي طراحي شده است.

خبرگزاري رويترز گزارش داد: رسانه ها از رونمايي يک جنگنده جديد توليد داخل ايران خبر دادند.

محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران در مراسمي در تهران اعلام کرد "قاهر313" خوداتکايي فزاينده ايران را در زمينه فنآوري نظامي نشان مي دهد.

شبکه فاکس نيوز نيز در بازتاب اين دستاورد گزارش داد: همه مراحل طراحي و ساخت جنگنده قاهر 313 را دانشمندان و متخصصان ايراني انجام دادند. ايران در سال 2007 از نخستين جنگنده بومي خود با نام "آذرخش" رونمايي کرد. "تندر" نيز پس از "آذرخش" رونمايي شد.

صداي روسيه نيز در گزارشي به نقل از خبرگزاري آلمان گزارش داد: در سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران، اين کشور از تازه ترين جنگنده پيشرفته خود رونمايي کرد. در اين گزارش آمده است: اين جنگنده هم تراز با جنگنده اف 18 آمريکا است.

اين جنگنده در فهرست پيشرفته ترين جنگنده هاي جهان قرار دارد.

خبرگزاري ترند آذربايجان گزارش داد: صبح امروز همزمان با سومین روز دهه فجر هواپیمای جنگنده بومی ایران با نام قاهر 313 با حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهور این کشور رونمایی شد.

احمد وحیدی وزیر دفاع ايران گفت: همه مراحل طراحی و ساخت جنگنده قاهر 313 را دانشمندان و متخصصان اقتدارآفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع انجام دادند.

وزیر دفاع ایران در تشریح ویژگی جنگنده قاهر 313 افزود: این جنگنده پیشرفته با مشخصات ظاهری منحصر به فرد دارای سطح مقطع راداری بسیار کم و همچنین قابلیت انجام عملیات پروازی در ارتفاع پست است.

وحیدی بهره برداری از مواد پیشرفته در ساخت هواپیما و سامانه الکتروآب یونیک پیشرفته را از دیگر ویژگی های قاهر 313 برشمرد.

وزیر دفاع با بیان اینکه این جنگنده توانایی حمل تسلیحات پیشرفته بومی را دارد و از قدرت تهاجمی بالایی برخوردار است، گفت: جنگنده قاهر حقیقتا نماد برجسته ای از نبوغ، خلاقیت و جسارت فرزندان برومند و برنادل ملت ایران در وزارت دفاع است.

سردار وحیدی قابلیت نشست و برخاست با طول باند کوتاه و تعمیر و نگهداری آسان و سریع را از دیگر ویژگی های قاهر 313 دانست.

در همين حال رسانه هاي منطقه هم به انتشار خبر اين دستاورد پرداختند.

پايگاه خبري البشير در خصوص ساخت جنگنده بومي"قاهر 313" نوشت محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران در سي و چهارمين سالگرد پيروزي انقلاب ايران از تازه ترين جنگنده ايراني كه ساخت و طراحي آن در اين كشور انجام گرفته رونمايي كرد.

پايگاه خبري "النشره" لبنان هم گفته هاي وزير دفاع ايران را در خصوص جنگنده"قاهر 313" بازتاب داد و به نقل از سردار وحيدي نوشت هدف از ساخت "قاهر 313" دفاعي و پيشگيرانه است.

پايگاه خبري اليوم السابع مصر هم به انتشار خبر رونمايي از جديدترين جنگنده ساخت ايران پرداخت و افزود جنگنده قاهر شبيه به جنگنده"اف اي" آمريكا است.

پايگاه خبري الميادين لبنان هم با انتخاب عنوان" قاهر ايراني در مقابل اف18 آمريكا" اخبار رونمايي از جنگنده قاهر313 ايران را منتشر كرد.
==============


بازتابهاي خبر كه نشون ميده اين يه چيز معمولي نبوده كه طراحيش ساده باشه و جنگنده هم بدون موتور باشه ....

چندين ساعت پرواز ازمايشي داشته ..... با درپوش پرواز كرده ؟

10:

البته این جنگنه موتور روش هست و اینکه شما نازول موتور رو نمیبینید به خاطر طراحی رادار گریز اوونه که خروجی هوای گرم موتور رو برای پوشیده بودن از رادارهای حرارتی در داخل بدنه با هوای سرد ترکیب میکنه و بعد از بدنه خارجش میکنه.
فیلم پرواز این هواپیما
این جنگنده الان پرواز میکنه و این درپوش رو روی ورودی و خروجی های موتور جت قرار میدن در مناطقی که احتمال داره شی خارجی داخل موتور بیفته.
در مورد آئرودینامیکش هم حق با شماست ، ولی در کل دوره هواپیمایی که فقط آئرو دینامیک باشه دیگه به سر اوومده و الان f35 آمریکا و در کل هر وسیله ی پرنده ای که بخواد رادار گریز باشه و امواج رادار رو به مقدار و شکلی که موقعیت و ماهیتش لو نره، منعکس بکنه ، به جای توجه صرف به آئرو دینامیک و استفاده از سطوح منحنی در بدنه ، سعی میکنه سطوع ساف و با زاویه های تیز داشته باشه تا مقدار بازگشت امواج رادار کنتر شده باشه و از حدی بالاتر نره.
در مورد توربین و طراحی اوون، ببینید دوست عزیزم، ساخت توربین یا هر چیز دیگری بالاخره عملی هست، اینو هم من و هم شما قبول داریم و اگر یک انسان دیگه میتونه یک چیزی رو بسازه ، پس نمیشه گفت فقط اوون یک نفر تونسته و دیگران نمیتونن، ولی من متوجه مطلب شما شدم.
من هم با شما موافقم که خودکفایی واقعی چیزی ورای اینهاست، ولی نکته ای که علاوه بر این مطلب شما برای من جالب بود، این بود که صنایع هواپیما سازی ایران از اواسط دهه 70 شروع به کار جدی روی ساخت جنگنده کرد و مشخصه که از این صنعت حمایت شده که در کمتر از 15 سال به یه طراحی مستقل رسیدن(جدا از تولید)
در زمینه های دیگه چطور؟ خودرو یک نمونه مهمش، که از حدود 50 سال پیش در این مملکت وجود داشت و الان تولیدات ما واقعا در چه وضعیتیه؟
نظر بنده اینه که اگر بخشی عزم پیشرفت و احساس واقعی در زمینه ی بهتر شدن رو داشته باشه، هم حمایت مالی ازش میشه و هم از نخبه ها و افراد خلاق و نو آوری های اوونها استفاده میکنه.
ولی بخشهایی مثل خودرو و صنعت و کشاورزی و حتی آموزش و هنر که به جای پیشرفت یکجور عقبگرد دارن چطور؟آیا اینها عزم پیشرفت دارن؟ کو نشونه و دستاوردش؟ مقاله های آی اس آی؟
پیشرفت تکبعدی در کشورهای دیگری مثل کره شمالی و چین و حتی آمریکا و شوروی هم وجود داشت، آیا این نوع پیشرفت مورد تایید همین دوستان هست؟اگر هست پس چه فرقی با اوونها وجود داره؟اگر نیست ، پس چرا هست؟؟؟ حقیقتش با دیدن این هواپیما هم خوشحال شدم و هم ناراحت، اصلا بی خیال...

11:

تبریک میگم
ممنون

12:

سلام به همگی...
به نظر من ایران داره یه کارایی انجام میده که من و شماها ازش بی خبریم...
البته ن اینکه قصد توهین داشته باشم ولی این چیزا فقط گوشه ی کوچیکی از توانمندی های ایرانه...

13:

مرسی از توضیحات. من این نکاتو نمیدونستم .سطوح جلویی با زاویه تیز کنار هم قرار داشتن و انحنا به چشم نمیخورد .
من خیلی خوشحال میشم یه جنگنده از پیچش تا ... ساخت داخل و با مواد اولیه داخل باشه نه در حد مونتاژ یه سوخو و یا میگ در درون یک بدنه جدید و کلاه گذاشتن سر ملت و خودکفایی برای کشور لازم و واجب است.

14:

خوشحالم كه همه دوستان هم ميهن اينقدر كنجكاو اين نوع موضوعات را مورد بحث و تحليل قرار مي دهند به اميد هر روز موفقيت همه دوستان

15:

سوال جالبی بود.
در این هواپیما و در کل هواپیماهای با سطح مقطع باریک برای رادار گریز بودن، ورودی هوا فقط به موتور وارد نمیشه، هم برای احتراق سوخت وارد موترو میشه و هم برای خنک کردن گازهای خروجی از موتور استفاده میشه.
این هواپیما وقتی میخواد موتورش روشن بشه،درپوشهای قرمز رنگ در بخش ورود و خروج هوا و گاز محترق شده رو بر میدارند.
ورودی هوا در این هواپیما نسبت به تمام هواپیماهایی که تا به حال طراحی شدند(و البته به جز بدون سرنشین ها) متفاوت هست و در دوطرف و بالای بدنه هواپیما قرار دارند(دوطرف کابین خلبان)
در این تصویر میتونید این ورودی ها رو در دوطرف کابین خلبان ببینید که با درپوش قرمز رنگ مسدود شدن ولی در زمانی که هواپیما میخواد شروع به کار بکنه ، این دریچه ها رو بر میدارن.

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

در مورد همین طراحی شکل و محل ورودی های هوا و اینکه به رادارگریز بودن هواپیما و از طرف دیگه به آئرودینامیک هواپیما لطمه نزنه هم طراحان این هواپیما مدعی هستند که یکی از بهترین طراحی های ممکن انجام شده.
در کل به نظر هواپیمای خوبی میاد ولی ای کاش بفهمیم که 80 میلیون نفر رو نمیشه فقط با توجه به صنایع دفاعی و رها کردن بازار و صنعت و هنر و کشاورزی به حال خودشون راضی کرد، ما مردم نه فقط در بخش دفاعی میتونیم در 15 سال رشد سریع داشته باشیم، بلکه در هر زمینه ی دیگری این توان رو حتی بیشتر هم داریم، ولی فقط وقتی خواهیم تونست این استعداد رو بالفعل کنیم که شعار دادن رو کنار بگذاریم و واقعا از نخبه در همه ی زمینه ها و نه فقط صنایع دفاعی حمایت کنیم و سعی کنیم مردم رو به چیزی که هستند علاقمند کنیم نه اینکه با برخوردهای سلیقه ای همه رو از همه چیز نا امید کنیم و شور و نشاط رو از همه بگیریم تا عده ای به گناه نیفتن(ایمان گلخانه ای)، صحبت بسیاره و اینجا جاش نیست و من هم آدمش نیستم، انشا الله که درست بشه.

16:

کاملا متوجه منظور شما هستم و باهاتون موافقم، متاسفانه بحث خودکفایی در ایران مثل ماجرای چوپان دروغگو شده که اینقدر دروغ گفت که وقتی راستش رو هم گفت مردم باور نکردند.
رسول خدا که درود خدا بر او باد به امیر المومنین (ع) فرمودند:

ای علی راست بگو اگر چه در حال حاضر به ضرر تو باشد ولی در آینده به نفع توست و دروغ نگو اگر چه در حال حاضر به نفع تو باشد ولی در آینده به ضرر توست.

متاسفانه عده ای به نام اسلام و با مدعای مسلمانی چنین کردند و چنین میکنند و اسمش رو مصلحت و... بی خیال دوست عزیزم

17:

دستخوش داره , دمه بچه های سپاه گرم , ممنون از دعوت.

18:

طراحي خوبي داره....

19:

سلام اقای سرنوشت..
من عکسی نمی بینم..(اگه عکس گذاشتین...)

20:

عکس ها روی سرور هم میهن آپلود شد.

فکر کنم الان دیگه مشکلی نداشته باشین.

21:

حرف قشنگی زدی

22:

قیافش که داغونه کاش یکم به طراحی ظاهری هم اهمیت میدادن
اسمش هم که داغون تره
من نمیدونم اینا چی تو عربها دیدن که ول کنشون نیستن اسم ایرانی قحط بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کاش کارایی داشته باشه اون طوری که میگن!
ممنون از دعوتت

23:

زنده باد ایران و ایرانی
ولی .......
من رویایی دارم ...........................دنیایی بدون جنگ

24:

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

مطالعۀ همین تصاویر به ویژه تصاویر میمون فضانورد نشان داد که این نمایش نیز همانند نمایش هواپیمای جنگندۀ "قاهر ۳۱۳" مصرف داخلی دارد و هدف از آن اثبات این مطلب به مردم ایران است که تحریم های بین المللی مانع از پیشرفت تکنولوژیک ایران نشده اند. بالعکس، با نمایش "قاهر ۳۱۳"، مقامات ایران خواستند اثبات کنند که در زمینه تکنولوژی نظامی این کشور اکنون همردیف آمریکا است.
قاعدتاً کشوری که به چنین سطوحی از پیشرفت تکنولوژیک دست می یابد نباید تورم ۸۸ درصدی طی دوازده ماه داشته باشد، صدها کارخانه اش سالانه تعطیل شوند و ارزش پول ملی‌اش تا این سطح سقوط کند.

در روزهای گذشته محمود احمدی نژاد به همراه وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی که از طریق شبکه های تلویزیونی ایران پخش شد از هواپیمای جنگندۀ "قاهر ۳۱۳" رونمایی کرد. مقامات ایران در تشریح این هواپیمای فوق پیشرفته از جمله گفتند که "قاهر ۳۱۳" "رادار گریز" یا باصطلاح "نامرئی" است.

کارشناسان نظامی غربی با مطالعۀ تصاویر این هواپیما گفته اند که این هواپیما آنقدر "نامرئی" است که وجود خارجی ندارد. کارشناسان آمریکایی با مطالعۀ تصاویری که خبرگزاری فارس از این هواپیما منتشر کرده نوشته اند که "قاهر ۳۱۳" قادر به پرواز نیست.

به گفتۀ همین کارشناسان "قاهر ۳۱۳" فاقد بست های ویژه این نوع هواپیماهاست و همین نشان می دهد که این جنگنده از پلاستیک ساخته شده است. کابین این هواپیما آنقدر کوچک است که در آن خلبان امکان مانور آسان ندارد.

بخش شیشه ای کابین خلبان که فاقد شفافیت لازم است از "پلکسی گلاس" یا شیشۀ محافظ ساخته شده است. کارشناسان دیگر بعید نمی دانند که مهندسان سپاه پاسداران یک مدل قدیمی هواپیما را با پلاستیک پوشانده و شکل داده باشند. تصاویر تلویزیونی که دولت ایران از پرواز هواپیمای "قاهر ۳۱۳" ارایه داده بدون کیفیت است و می تواند مدل کوچکی از هواپیمای نمایش داده باشد که از راه دور کنترل می شود.

25:

آره بنظر منم خیلی مشکوکه.
سطح بالهاش واقعا کمه.
قیافش هم یخورده مصنوعی و ماکت بنظر میاد.

26:

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

کاپکیت اف 35 مقایسه بکنید با قاهر 313

27:

چرا در بدنه این هواپیما مانند سایر هواپیماها از پیچ و مهره یا پرچ استفاده نشده . مگه با چسب رازی بهم چسبوندنش ؟

28:

میگن پلاستیکیه
جدی این برای کارشناسای غربی هم سوال بوده

29:

استفاده از تکنولوژی 60 سال پیش دیگران افتخار داره؟
اونم چه استفاده ای ؟
معلوم نیست راسته دروغه؟

مگه سمند خودروی ملی با موتور پژوی فرانسه رو یادتون رفته؟

30:

هر دو طرف بحث رو قبول کردن جالبه ؛

هم قبول کردن اینکه این جنگنده دروغی بیش نیست !
و هم قبول کردن اینکه جنگنده واقعا جنگندس ! دی

31:

دستشون درد نکنه عجب لپ لپی باز کردن

32:

البته الان که دیگه زحمتهای اصلی رو بروبچ استکبار جهانی کشیدن دیگه اینطور چیزها رو درست کردن اونقدرها هم سخت نیستا!
ناشدنی نیست.
چون الان با در دسترس بودن دانش و فناوری و اطلاعات و تجربه های دیگران بقولی حکایت معما چون حل شود آسان شود است.
البته همون حل شدش هم اونقدرا آسون نیست بالاخره.


33:

متوجه نشدم!
میشه بیشتر توضیح بدی؟

34:


نه درست متوجه نشدید

فردایی که این قوطی کبریت رو نمایی شد خب از زوایای کار خبری نداشتیم

به مرور تحلیل ها رو خوندیم
عکس ها رو دیدیم
بررسی کردیم
به سوابق نگاه کردیم
دیدیم قوطی کبریتی بیش نیست

35:

دوستان ببینند فیلم پرواز این جنگنده رو

36:

هدف از پست من متوجه شدن یا نشدن شما نبود دوست من !

نوشته اصلي بوسيله mamad1 نمايش نوشته ها
نه درست متوجه نشدید

فردایی که این قوطی کبریت رو نمایی شد خب از زوایای کار خبری نداشتیم

به مرور تحلیل ها رو خوندیم
عکس ها رو دیدیم
بررسی کردیم
به سوابق نگاه کردیم
دیدیم قوطی کبریتی بیش نیست

خُب این نظر شماست ؛
منم تا حدودی موافقم ولی در کل این دلایل کافی نیستن!

37:

کدوم متخصص صنایع هوایی همچین حرفی زده؟
اتفاقا بنده چون چند سال در تارنمای military فعالیت کردم همچین ادعایی رو بعید می دونم!

با توجه به این که رادارها و سیستم های جنگ الکترونیک و ... به شدت سرصام آوری روز به روز در حال تحول هست،مهمتر و نشان دهنده ی عملکرد بهتر یک جنگنده رادار و تجهیزات الکترونیک هست(چون جنگ ها از فاصله های بسیار دور انجام می شه!ضمن این که این هواپیما رادار گریز هم هست!
و طراحی بدنه.
طراحی بدنه رو خوب اومدی،طراحیشم جز پیشرفته ترین طراحی های هواپیماهای دنیا است البته اگر طراحی کمپانی های معروف آمریکایی مثل بوئینگ رو رد کنید بحث فرق می کنه!
جای موتورش که خالی هست و درپوش قرمز داره .
دوست عزیز ای کاش قبل از طرح کردن این ادعاها دست کم 10 ثانیه در اینترنت گشت می زدید!

در پوش رو همیشه برای محافظت موتور و هنگام خاموش بودن هواپیما می ذارن:
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
این توربین جت یا باید از آمریکا خریداری بشه یا روسیه ( بهترین ها در دنیا )

این ادعا هم معلوم نیست به چه پشتوانه ای مطرح شده،ما قبلا هم جنگنده ساختیم و از بد روزگار دقیقا نکته ی مقابل همین ادعا در نظرات کارشناسان تایید شده:

«با توجه به اندازهٔ بسیار کوچک هواگرد و تک‌موتوره بودن آن، قاهر-۳۱۳ احتمالاً از مدل مهندسی معکوس شدهٔ موتور توربوجت جنرال الکتریک جی-۸۵ – موتور جنگنده اف-۵ – استفاده می‌کند.»
که این مطلب به نقل از fightglobal هست!

به نوشته دیوید چنسیوتی و رابرت جانسون در بیزینس اینسایدر لبه‌های قاهر-۳۱۳ به لبه‌ها و زاویه‌های منحصر به فرد اف-۲۲ شباهت دارد و شکل دم‌های آن بیشتر شبیه به اف-۳۵ است. قاهر-۳۱۳ دو کانارد بزرگ دارد که به نظر ثابت می‌رسند.
یعنی طراحی مطابق طراحی های کمپانی های آمریکایی!

یک مهندس هوافضای دیگر که به طور ناشناس با تایمز اسرائیل گفتگو کرده گفته هرچند مشخص است که این هواپیما یک نمونه قابل استفاده نیست اما طرح پیشرفته پنهان کاری به همراه مانورپذیری فوق العاده در آن به کار رفته و هرچند از توانایی بمباران برخوردار نیست اما پتانسیل این را دارد که به یک هواپیمای رهگیر تبدیل شود. به گفته وی ایران به یک رهگیر دفاعی با قدرت غافلگیری نیاز دارد و اندازه قاهر-۳۱۳ در حدی هست که بتواند موشک‌های هوابه هوای واقعی را حمل کند.
قاهر اف-۳۱۳ - ویکی‌پدیا


پس این هواپیمای بومی نمیشه .

این حرف غلط شما نتیجه ی طبیعی فرض غلط شما بود که ما موتورش رو نداریم!

طراحی بدنه هم که کاری نداره روسها یاد دادن چطوری طراحی کنیم.
حتی بچه ی دبستانی هم فرق فاحش بین ظاهر جنگنده های لاک هید مارتین و بوئینگ رو با مدلای سوخو و میگ درک می کنه!

بر فرض هم که روس ها طراحی هواپیمای آمریکایی() رو بهمون یاد داده باشن!
پس بالاخره خودمون داریم می سازیمش!
از عکس ها هم چیزی که دیده میشه همچین آیرودینامیک و زیبا نیست . اینم شد مثل ماشین سمند ملی ! . هر وقت خط تولید توربین جت بومی در ایران گذاشته شد اون تبریک داره اونم با مواد اولیه تولیدی داخل و طراحی داخل .
مشخصه کسی که خبر نداره درپوش موتور چیه و چه هواپیمایی مال کدوم کشوره خوب با دیدن دو تا عکس هم نظر می ده!البته طبیعتا نظرش هم مخالف متخصصین و کارشناسان جهان در میاد!
اونم که گفتی زیبا نیست نظر شخصی خوبی بود ولی حتی همون هم قابل کتمان نبود و یک خلبان ایتالیایی گفت زیبا است!!
=====
1)در رد ادعای شما مبنی بر مهم بودن موتور باید بگم حتی در زمان جنگ ویتنام که رادارها به پیش رفتگی امروز نبودن،آمریکایی ها که بهترین هواپیماها رو می سازن،جنگنده های با رادار بهتر ساختند(اف-4) و شوروی بر نظر شما کار کرد(میگ-21) اصلا نیازی به بازگویی نداره که آمریکایی ها برتری مطلق هوایی داشتند(در یک نبرد هوایی یک جنگنده ی آمریکایی 8 فروند جنگنده ی روسی رو سرنگون کرد!!)
ضمنا حتی اگر ادعای شما که با عقل سلیم جور در نمی آید درست باشد،باز هم خللی بر این جنگنده وارد نیست!

پ.ن:باعث تاسف و رنجش فراوان است که عده ای به دلیل این که اسلام با یک سری آزادی های بی حد و مرزشان مخالفت می کند(چه خوب یا بد) دستاوردهای مردم سخت کوش و زحمت کش این جامعه را(که جانشان نیز از دست وحشی های روزگار در امان نیست) به هیچ می گیرند!

ترجیه می دهم بمیرم ولی خودباخته و بی انصاف نباشم!!

پ.ن2:برای محمد هم متاسفم که همه ی مطالبی که گفتم رو می دونست منتهی از سر لجبازی برای همچین نوشته ی غیر علمی که هیچ ضد علمی تنکس زد!

38:

منظور؟
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

39:

البته دقیقا درست فرمودید!
مطالعه ی این ها استفاده ی داخلی دارد!بالاخره مردمی هستند همه چیز را خلط کنند جهان سومی ایم دیگر!

در حالی که قضیه ی میمون دست دروغگو ها رو شد(این احتمالا از خبرگزاری انتخاب برنداشتی) و بسیار بچگانه خش های روی دریچه رو به دلیل پلاستیکی بودن تلقی می کنند در حالی که نمی دونن شیشه ی کمپرس شدست و با شیشیه ی پنجره ی خونشون فرق داره!!

الحمدلله مردمم سوار هواپیما می شن و یادشون میاد روی شیشه ی پنجره های هواپیما هم همین خش ها هست!!

و هدف از آن اثبات این مطلب به مردم ایران است که تحریم های بین المللی مانع از پیشرفت تکنولوژیک ایران نشده اند. بالعکس، با نمایش "قاهر ۳۱۳"، مقامات ایران خواستند اثبات کنند که در زمینه تکنولوژی نظامی این کشور اکنون همردیف آمریکا است.
عوامل و دست اندار کاران کارنشناس سایت خبر ندارند که ایران قبلا صاعقه و آذرخش رو رونمایی کرده و بی تاثیری تحریم ها رو هم بارها خود غربی ها بهش اذعان داشتند!
و البته هم ردیفی با آمریکا اون هم همین الآن خیلی مضحک بود و هیچ وقت چنین ادعایی نشد!
البته نگارنده ی بی سواد حتما چیزی از جنگ نامتقارن نمی دانست که طبیعی است!!
قاعدتاً کشوری که به چنین سطوحی از پیشرفت تکنولوژیک دست می یابد نباید تورم ۸۸ درصدی طی دوازده ماه داشته باشد،
فزرض کنیم آمار درست باشد ساخت هواپیما چه ربطی به اقتصاد دارد؟!
آیا واقعا دشمنان این چنین از پیش رفت های می سوزند که مجبور شدند چنین آسمان ریسمان های خنده داری ببافند؟
ربط دادن هواپیما به اقتصاد بسی مایه ی بساط خاطرمان شد!!
تشکر این را به عنوان هدیه ی جشن 22 بهمن می گیریم!

در تشریح این هواپیمای فوق پیشرفته از جمله گفتند که "قاهر ۳۱۳" "رادار گریز" یا باصطلاح "نامرئی" است.
این رو تنها گذاشتم برای خنده ی بیشتر و خوشی دوستان!
ما با پدیده هایی روبه رو هستیم که حتی فرق رادار گریز و نامرئی رو نمی فهمند!!

سردبیر رو به دلیل مطایب و لطایفی که عنوان کرد این چنین عزیز می داریم:


نوشته اصلي بوسيله MAMAD1 نمايش نوشته ها
استفاده از تکنولوژی 60 سال پیش دیگران افتخار داره؟
اونم چه استفاده ای ؟
معلوم نیست راسته دروغه؟

مگه سمند خودروی ملی با موتور پژوی فرانسه رو یادتون رفته؟
از کجا شما به این نتیجه رسیدی که تکنولوژیش مال 60 سال پیشه؟(بماند که 60 سال پیش احتمالا پدربزرگ برادران رایت به دنیا آمده بود!!)

جنگنده ها لوازم لوکس و تزئینی نیستن که روز هب روز عوض شن همین فانتوم و اسرائیل با یکم بهسازی اسم کورناس 2000 روش گذاشت و استفاده می کرد در حالیکه مال 60 سال پیش بود!!

از اقتصاد گویا خبر ندارید!! عصر فئودالی سال ها پیش تمام شد رفت پیش کارش ما در قرن 21 زندگی می کنیم!!

هواپیمای جاگوار
ترجمه شم یعنی که ساخت انگلیس فرانسه است!
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

SEPECAT Jaguar - Wikipedia, the free encyclopedia

یا مثلا هواپیمای مطرح اروپا eurofighter که طرح مشترک آلمان و بریتانیا(که خودش یعنی انگلیس و اسکاتلند و ویلز و ...!) و ایتالیا و اسپانیا!!

هواپیماهایی که کشورها سفارش می دن و بر اساس نیاز خودشون هم یک جاهایی رو خودشون می سازن(مثل سفارش انگلیس به لاکهید برای اف-4 که موتورش و رولز رویس می ساخت)!

خیلی تاسف می خورم شخصی که هیچ سر رشته ای از صنایع هوایی نداره می گه اینا رو روسیه یاد داده!
جالبه که سر موشک های شهاب هم گفتن روسیه یاد داد و روسیه گفت نه!
حکایت اینه که شاه می بخشه شاه غلام نمی بخشه!

حکایت اژدر حوت هم همین بود در حالی که روس ها خودشون اصلا اون طور تکنولوژی ای رو نداشتن!!(شاید به زعم این قبیل افراد اون تکنولوژی رو به رسم دوستی یا اشانتیون دادن!!)

زنده باد ایران و ایرانی


40:

حماسه ای دیگر از برادران واحد فوتوشاپ سپاه:جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

41:

اشتباه نکن طراحی اف-313 نا زیبا و بده!
ولی اف-35 زیبا و خوبه.
حتما به خودت می گی اینا که شبیه همن و کارشناسم که گفته آیرودینامکش خوبه!کارشناس بگه!مهم اینه که بالاترین چی می گه!

برای زیبایی هم مهم قیافه ش نیست که یکیه!
مهم اینه که قاهر و ایران ساخته و اف-35 و آمریکا!

42:

حماسه ی دیگر از سپاه یا از شما؟
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

کارشناسا هم گفتن اون تیکه ای که زاویه دار هست(و شما هم سریع نتیجه گرفتی فتوشاپی بهش اضافه کردن) برای استابیلیتی هواپیما بهش اضافه می کنن!

و گرنه افرادی مثل حضرتعالی سریع نتیجه می گیرین که این اف-4 هم حماسه ای دیگر از فتوشاپ کامردهای آمریکایی!×!

43:

استفاده از تکنولوژی 60 سال پیش دیگران افتخار داره؟
اونم چه استفاده ای ؟
معلوم نیست راسته دروغه؟

مگه سمند خودروی ملی با موتور پژوی فرانسه رو یادتون رفته؟

44:

هر دو طرف بحث رو قبول کردن جالبه ؛

هم قبول کردن اینکه این جنگنده دروغی بیش نیست !
و هم قبول کردن اینکه جنگنده واقعا جنگندس ! دی

45:

دستشون درد نکنه عجب لپ لپی باز کردن

46:

البته الان که دیگه زحمتهای اصلی رو بروبچ استکبار جهانی کشیدن دیگه اینطور چیزها رو درست کردن اونقدرها هم سخت نیستا!
ناشدنی نیست.
چون الان با در دسترس بودن دانش و فناوری و اطلاعات و تجربه های دیگران بقولی حکایت معما چون حل شود آسان شود است.
البته همون حل شدش هم اونقدرا آسون نیست بالاخره.


47:

متوجه نشدم!
میشه بیشتر توضیح بدی؟

48:


نه درست متوجه نشدید

فردایی که این قوطی کبریت رو نمایی شد خب از زوایای کار خبری نداشتیم

به مرور تحلیل ها رو خوندیم
عکس ها رو دیدیم
بررسی کردیم
به سوابق نگاه کردیم
دیدیم قوطی کبریتی بیش نیست

49:

دوستان ببینند فیلم پرواز این جنگنده رو

50:

هدف از پست من متوجه شدن یا نشدن شما نبود دوست من !

نوشته اصلي بوسيله mamad1 نمايش نوشته ها
نه درست متوجه نشدید

فردایی که این قوطی کبریت رو نمایی شد خب از زوایای کار خبری نداشتیم

به مرور تحلیل ها رو خوندیم
عکس ها رو دیدیم
بررسی کردیم
به سوابق نگاه کردیم
دیدیم قوطی کبریتی بیش نیست

خُب این نظر شماست ؛
منم تا حدودی موافقم ولی در کل این دلایل کافی نیستن!

51:

کدوم متخصص صنایع هوایی همچین حرفی زده؟
اتفاقا بنده چون چند سال در تارنمای military فعالیت کردم همچین ادعایی رو بعید می دونم!

با توجه به این که رادارها و سیستم های جنگ الکترونیک و ... به شدت سرصام آوری روز به روز در حال تحول هست،مهمتر و نشان دهنده ی عملکرد بهتر یک جنگنده رادار و تجهیزات الکترونیک هست(چون جنگ ها از فاصله های بسیار دور انجام می شه!ضمن این که این هواپیما رادار گریز هم هست!
و طراحی بدنه.
طراحی بدنه رو خوب اومدی،طراحیشم جز پیشرفته ترین طراحی های هواپیماهای دنیا است البته اگر طراحی کمپانی های معروف آمریکایی مثل بوئینگ رو رد کنید بحث فرق می کنه!
جای موتورش که خالی هست و درپوش قرمز داره .
دوست عزیز ای کاش قبل از طرح کردن این ادعاها دست کم 10 ثانیه در اینترنت گشت می زدید!

در پوش رو همیشه برای محافظت موتور و هنگام خاموش بودن هواپیما می ذارن:
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
این توربین جت یا باید از آمریکا خریداری بشه یا روسیه ( بهترین ها در دنیا )

این ادعا هم معلوم نیست به چه پشتوانه ای مطرح شده،ما قبلا هم جنگنده ساختیم و از بد روزگار دقیقا نکته ی مقابل همین ادعا در نظرات کارشناسان تایید شده:

«با توجه به اندازهٔ بسیار کوچک هواگرد و تک‌موتوره بودن آن، قاهر-۳۱۳ احتمالاً از مدل مهندسی معکوس شدهٔ موتور توربوجت جنرال الکتریک جی-۸۵ – موتور جنگنده اف-۵ – استفاده می‌کند.»
که این مطلب به نقل از fightglobal هست!

به نوشته دیوید چنسیوتی و رابرت جانسون در بیزینس اینسایدر لبه‌های قاهر-۳۱۳ به لبه‌ها و زاویه‌های منحصر به فرد اف-۲۲ شباهت دارد و شکل دم‌های آن بیشتر شبیه به اف-۳۵ است. قاهر-۳۱۳ دو کانارد بزرگ دارد که به نظر ثابت می‌رسند.
یعنی طراحی مطابق طراحی های کمپانی های آمریکایی!

یک مهندس هوافضای دیگر که به طور ناشناس با تایمز اسرائیل گفتگو کرده گفته هرچند مشخص است که این هواپیما یک نمونه قابل استفاده نیست اما طرح پیشرفته پنهان کاری به همراه مانورپذیری فوق العاده در آن به کار رفته و هرچند از توانایی بمباران برخوردار نیست اما پتانسیل این را دارد که به یک هواپیمای رهگیر تبدیل شود. به گفته وی ایران به یک رهگیر دفاعی با قدرت غافلگیری نیاز دارد و اندازه قاهر-۳۱۳ در حدی هست که بتواند موشک‌های هوابه هوای واقعی را حمل کند.
قاهر اف-۳۱۳ - ویکی‌پدیا


پس این هواپیمای بومی نمیشه .

این حرف غلط شما نتیجه ی طبیعی فرض غلط شما بود که ما موتورش رو نداریم!

طراحی بدنه هم که کاری نداره روسها یاد دادن چطوری طراحی کنیم.
حتی بچه ی دبستانی هم فرق فاحش بین ظاهر جنگنده های لاک هید مارتین و بوئینگ رو با مدلای سوخو و میگ درک می کنه!

بر فرض هم که روس ها طراحی هواپیمای آمریکایی() رو بهمون یاد داده باشن!
پس بالاخره خودمون داریم می سازیمش!
از عکس ها هم چیزی که دیده میشه همچین آیرودینامیک و زیبا نیست . اینم شد مثل ماشین سمند ملی ! . هر وقت خط تولید توربین جت بومی در ایران گذاشته شد اون تبریک داره اونم با مواد اولیه تولیدی داخل و طراحی داخل .
مشخصه کسی که خبر نداره درپوش موتور چیه و چه هواپیمایی مال کدوم کشوره خوب با دیدن دو تا عکس هم نظر می ده!البته طبیعتا نظرش هم مخالف متخصصین و کارشناسان جهان در میاد!
اونم که گفتی زیبا نیست نظر شخصی خوبی بود ولی حتی همون هم قابل کتمان نبود و یک خلبان ایتالیایی گفت زیبا است!!
=====
1)در رد ادعای شما مبنی بر مهم بودن موتور باید بگم حتی در زمان جنگ ویتنام که رادارها به پیش رفتگی امروز نبودن،آمریکایی ها که بهترین هواپیماها رو می سازن،جنگنده های با رادار بهتر ساختند(اف-4) و شوروی بر نظر شما کار کرد(میگ-21) اصلا نیازی به بازگویی نداره که آمریکایی ها برتری مطلق هوایی داشتند(در یک نبرد هوایی یک جنگنده ی آمریکایی 8 فروند جنگنده ی روسی رو سرنگون کرد!!)
ضمنا حتی اگر ادعای شما که با عقل سلیم جور در نمی آید درست باشد،باز هم خللی بر این جنگنده وارد نیست!

پ.ن:باعث تاسف و رنجش فراوان است که عده ای به دلیل این که اسلام با یک سری آزادی های بی حد و مرزشان مخالفت می کند(چه خوب یا بد) دستاوردهای مردم سخت کوش و زحمت کش این جامعه را(که جانشان نیز از دست وحشی های روزگار در امان نیست) به هیچ می گیرند!

ترجیه می دهم بمیرم ولی خودباخته و بی انصاف نباشم!!

پ.ن2:برای محمد هم متاسفم که همه ی مطالبی که گفتم رو می دونست منتهی از سر لجبازی برای همچین نوشته ی غیر علمی که هیچ ضد علمی تنکس زد!

52:

منظور؟
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

53:

البته دقیقا درست فرمودید!
مطالعه ی این ها استفاده ی داخلی دارد!بالاخره مردمی هستند همه چیز را خلط کنند جهان سومی ایم دیگر!

در حالی که قضیه ی میمون دست دروغگو ها رو شد(این احتمالا از خبرگزاری انتخاب برنداشتی) و بسیار بچگانه خش های روی دریچه رو به دلیل پلاستیکی بودن تلقی می کنند در حالی که نمی دونن شیشه ی کمپرس شدست و با شیشیه ی پنجره ی خونشون فرق داره!!

الحمدلله مردمم سوار هواپیما می شن و یادشون میاد روی شیشه ی پنجره های هواپیما هم همین خش ها هست!!

و هدف از آن اثبات این مطلب به مردم ایران است که تحریم های بین المللی مانع از پیشرفت تکنولوژیک ایران نشده اند. بالعکس، با نمایش "قاهر ۳۱۳"، مقامات ایران خواستند اثبات کنند که در زمینه تکنولوژی نظامی این کشور اکنون همردیف آمریکا است.
عوامل و دست اندار کاران کارنشناس سایت خبر ندارند که ایران قبلا صاعقه و آذرخش رو رونمایی کرده و بی تاثیری تحریم ها رو هم بارها خود غربی ها بهش اذعان داشتند!
و البته هم ردیفی با آمریکا اون هم همین الآن خیلی مضحک بود و هیچ وقت چنین ادعایی نشد!
البته نگارنده ی بی سواد حتما چیزی از جنگ نامتقارن نمی دانست که طبیعی است!!
قاعدتاً کشوری که به چنین سطوحی از پیشرفت تکنولوژیک دست می یابد نباید تورم ۸۸ درصدی طی دوازده ماه داشته باشد،
فزرض کنیم آمار درست باشد ساخت هواپیما چه ربطی به اقتصاد دارد؟!
آیا واقعا دشمنان این چنین از پیش رفت های می سوزند که مجبور شدند چنین آسمان ریسمان های خنده داری ببافند؟
ربط دادن هواپیما به اقتصاد بسی مایه ی بساط خاطرمان شد!!
تشکر این را به عنوان هدیه ی جشن 22 بهمن می گیریم!

در تشریح این هواپیمای فوق پیشرفته از جمله گفتند که "قاهر ۳۱۳" "رادار گریز" یا باصطلاح "نامرئی" است.
این رو تنها گذاشتم برای خنده ی بیشتر و خوشی دوستان!
ما با پدیده هایی روبه رو هستیم که حتی فرق رادار گریز و نامرئی رو نمی فهمند!!

سردبیر رو به دلیل مطایب و لطایفی که عنوان کرد این چنین عزیز می داریم:


نوشته اصلي بوسيله MAMAD1 نمايش نوشته ها
استفاده از تکنولوژی 60 سال پیش دیگران افتخار داره؟
اونم چه استفاده ای ؟
معلوم نیست راسته دروغه؟

مگه سمند خودروی ملی با موتور پژوی فرانسه رو یادتون رفته؟
از کجا شما به این نتیجه رسیدی که تکنولوژیش مال 60 سال پیشه؟(بماند که 60 سال پیش احتمالا پدربزرگ برادران رایت به دنیا آمده بود!!)

جنگنده ها لوازم لوکس و تزئینی نیستن که روز هب روز عوض شن همین فانتوم و اسرائیل با یکم بهسازی اسم کورناس 2000 روش گذاشت و استفاده می کرد در حالیکه مال 60 سال پیش بود!!

از اقتصاد گویا خبر ندارید!! عصر فئودالی سال ها پیش تمام شد رفت پیش کارش ما در قرن 21 زندگی می کنیم!!

هواپیمای جاگوار
ترجمه شم یعنی که ساخت انگلیس فرانسه است!
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

SEPECAT Jaguar - Wikipedia, the free encyclopedia

یا مثلا هواپیمای مطرح اروپا eurofighter که طرح مشترک آلمان و بریتانیا(که خودش یعنی انگلیس و اسکاتلند و ویلز و ...!) و ایتالیا و اسپانیا!!

هواپیماهایی که کشورها سفارش می دن و بر اساس نیاز خودشون هم یک جاهایی رو خودشون می سازن(مثل سفارش انگلیس به لاکهید برای اف-4 که موتورش و رولز رویس می ساخت)!

خیلی تاسف می خورم شخصی که هیچ سر رشته ای از صنایع هوایی نداره می گه اینا رو روسیه یاد داده!
جالبه که سر موشک های شهاب هم گفتن روسیه یاد داد و روسیه گفت نه!
حکایت اینه که شاه می بخشه شاه غلام نمی بخشه!

حکایت اژدر حوت هم همین بود در حالی که روس ها خودشون اصلا اون طور تکنولوژی ای رو نداشتن!!(شاید به زعم این قبیل افراد اون تکنولوژی رو به رسم دوستی یا اشانتیون دادن!!)

زنده باد ایران و ایرانی


54:

حماسه ای دیگر از برادران واحد فوتوشاپ سپاه:جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

55:

اشتباه نکن طراحی اف-313 نا زیبا و بده!
ولی اف-35 زیبا و خوبه.
حتما به خودت می گی اینا که شبیه همن و کارشناسم که گفته آیرودینامکش خوبه!کارشناس بگه!مهم اینه که بالاترین چی می گه!

برای زیبایی هم مهم قیافه ش نیست که یکیه!
مهم اینه که قاهر و ایران ساخته و اف-35 و آمریکا!

56:

حماسه ی دیگر از سپاه یا از شما؟
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

کارشناسا هم گفتن اون تیکه ای که زاویه دار هست(و شما هم سریع نتیجه گرفتی فتوشاپی بهش اضافه کردن) برای استابیلیتی هواپیما بهش اضافه می کنن!

و گرنه افرادی مثل حضرتعالی سریع نتیجه می گیرین که این اف-4 هم حماسه ای دیگر از فتوشاپ کامردهای آمریکایی!×!

57:

تو واقعا سه چار تا دکمه ی جلو چند تا نمایشگر دیگه رو 100 تا می بینی محمد؟!

58:

عاقلان دانند اخوی ....

بهتره در پانصد سال گذشته ایران یه سرچ کنی ببینی چه دستاوردی برای بشریت داشتند جز ادعا ...

59:

جدیدترین عکس از پرواز F313

باز بگید دروغه

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

60:

بله!هم عاقلان هم کارشناسان هم مردمی که عکسا رو می بینن:

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
قاهر اف-۳۱۳ - ویکی‌پدیا

اونم اگر تو عکسا دقت بشه،قاهرم بالاش رو به پایینه ولی برای این که تیره تره دلیلش اینه که به دلیل رو به پایین بودن و نور و ایناهاس.

بعدشم شما فکر کن تو فیلمشم فتوشاپ زدن(فتوشاپ فیلمکی!) حالا چه فرقی می کنه!

61:

اگه لطف کنی لینک فیلم پروازه قاهر رو برامون بذاری تا ما از اشتباه بیرون بیایم ممنون میشم.

62:

بله کاملا درسته
به هر حال باید به ضرب و زور این قوطی کبریت ها هنوز اونهایی که ته دلشون یه کم ایمان هست رو حفظ کرد
و الی برای ملتی که کارمندش نمیتونه یه پراید بخره اینها ارزشش از قوطی کبریت هم پایین تره


در حالی که قضیه ی میمون دست دروغگو ها رو شد(این احتمالا از خبرگزاری انتخاب برنداشتی) و بسیار بچگانه خش های روی دریچه رو به دلیل پلاستیکی بودن تلقی می کنند در حالی که نمی دونن شیشه ی کمپرس شدست و با شیشیه ی پنجره ی خونشون فرق داره!


الحمدلله مردمم سوار هواپیما می شن و یادشون میاد روی شیشه ی پنجره های هواپیما هم همین خش ها هست!!
شما دیگه چرا روح الله خان؟
خش؟
این شیشه کمپرس شده نیست
این بیشتر به این پلاستیک کهنه ها شبیه هست تا شیشه کمپرس شده
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

اینم از شیشه کمپرس شده غربی ها تکنولوژی 60 سال پیش
می بینی چه قدر خش داره روح الله؟

عوامل و دست اندار کاران کارنشناس سایت خبر ندارند که ایران قبلا صاعقه و آذرخش رو رونمایی کرده و بی تاثیری تحریم ها رو هم بارها خود غربی ها بهش اذعان داشتند!
و البته هم ردیفی با آمریکا اون هم همین الآن خیلی مضحک بود و هیچ وقت چنین ادعایی نشد!
البته نگارنده ی بی سواد حتما چیزی از جنگ نامتقارن نمی دانست که طبیعی است!!

همون اف 5 منظورته؟
فکر نکنم به وقتش بتونن از روی باند حتی بلند شن و اصلا نیازی بهشون بشه

جنگ متقارت در مقابل چه چیزی ؟
در مقابل 5 هزار جنگنده؟
15 ناو هواپیما بر ؟
ملیون ها موشک قاره پیما؟

فزرض کنیم آمار درست باشد ساخت هواپیما چه ربطی به اقتصاد دارد؟!
آیا واقعا دشمنان این چنین از پیش رفت های می سوزند که مجبور شدند چنین آسمان ریسمان های خنده داری ببافند؟
ربط دادن هواپیما به اقتصاد بسی مایه ی بساط خاطرمان شد!!
تشکر این را به عنوان هدیه ی جشن 22 بهمن می گیریم!
حرف ما ساده س
وقتی که ملت گشنه ان تمام انرژی مملکت باید برای رفع و حل این مشکل هزینه بشه
نه موشک. نه میمون و نه جنگنده.
بحث وقتی دردناک میشه که
مسئولان کاملا از کنار دیگر مشکلات مملکت میگذرند و فقط به این مدل چیزها می پردازند


از کجا شما به این نتیجه رسیدی که تکنولوژیش مال 60 سال پیشه؟(بماند که 60 سال پیش احتمالا پدربزرگ برادران رایت به دنیا آمده بود!!)
هواپیمای رادار گریز (به انگلیسی: Stealth aircraft)‏ هواپیمایی است که از فناوری رادارگریزی بهره می‌گیرد تا کمتر در معرض دید باشد، کمتر صدا تولید کند، و کمتر در تیررس امواج مادون قرمز و امواج رادیویی (آراف) باشد. ایندیده نخستین بار در سال ۱۹۶۰ توسط بمب‌افکن بریتانیایی آورو والکن و به طور اتفاقی کشف شد. به طوری که این هواپیما علی‌رغم بدنه بزرگ، گاه از روی صفحه رادار ناپدید می‌شد. از نمونه‌های معروف این نوع هواپیماها نایت هاوک اف-۱۱۷، اف-۲۲ رپتور و بی-۲ اسپیریت می‌باشند.

روح الله خان بلدی از 1960 تا 2013 رو بشماری یقینا

63:

هر چه دکمه کمتر بهتر
هر چه نمایشگر الگترونیکی بیشتر بهتر
تکنولوژی امریکا و تکنولوژی سرقتی از روسیه و چین این قوطی کبریت هم که قابل قیاس نیست

کاپکیت قاهر 313 از کاپکیت میگ 29 هم ضعیف تره

64:

یعنی به نظر شما ساخت یک جنگنده برای کشوری که تمرکز و توانش رو بر دفاع موشکی استوار کرده اصلا می تونه برای دلگرمی به کار برده بشه؟

مردمی که ایمان دارن کمی انصاف هم باید داشته باشن!
ساخت یک جنگنده یا به قول حضرتعالی قوطی کبریت در برابر فناوری هسته ای و نانو و سلول های بنیادی هیچ هم نیست!!
شما دیگه چرا روح الله خان؟
خش؟
این شیشه کمپرس شده نیست
این بیشتر به این پلاستیک کهنه ها شبیه هست تا شیشه کمپرس شده
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

اینم از شیشه کمپرس شده غربی ها تکنولوژی 60 سال پیش
می بینی چه قدر خش داره روح الله؟
بنده ی خدا،اون توی سالن بوده و به دلیل نور راحت می تونه تاثیر بذاره،باور نمی کنی همین سی دیات و جلوی نور بچرخون ببین چقدر آشکار می شه!!
همون اف 5 منظورته؟
فکر نکنم به وقتش بتونن از روی باند حتی بلند شن و اصلا نیازی بهشون بشه
دیگه اگه اف-5 بوده که باید بلند می شده!
خوبه حالا پرواز هم کردن تو رژه های بعدی مردم تهرانم دیدن!!+رسانه های خارجی!
جنگ متقارت در مقابل چه چیزی ؟
در مقابل 5 هزار جنگنده؟
15 ناو هواپیما بر ؟
ملیون ها موشک قاره پیما؟
من جنگ متقارن حرف نزدم!
جنگ نامتقارن گفتم و حتما هم در حدی هست که دشمن رو حتی از فکر حمله بازداشته!!
وقتی هزار تا چریک در برابر ارتشی که پیش رفته ترین تجهیزات خاورمیانه و دنیا رو داره(بعلاوه استعداد نیروی 30 برابری!) حتما ایران هم یه توانایی های اون چنینی داره..!
بعدشم ورداشتی همه ی داشته هاشون و تو سراسر دنیا ضرب و جمع کردی؟
مگه با همه اش می خواد بجنگه؟!
حرف ما ساده س
وقتی که ملت گشنه ان تمام انرژی مملکت باید برای رفع و حل این مشکل هزینه بشه
نه موشک. نه میمون و نه جنگنده.
بحث وقتی دردناک میشه که
مسئولان کاملا از کنار دیگر مشکلات مملکت میگذرند و فقط به این مدل چیزها می پردازند
بحثتون ساده س ولی خلط مبحثه یک سفسته ی خیلی پیش پا افتاده اس!
هر وزارتخونه ای بودجه ی خودش رو داره!بودجه هم توسط نماینده ی مردم بسته می شه!
حالا اگر وزارتخونه ای بی عرضگی کرد به دیگران چه؟ما همیشه از بی نظمی و بی انضباطی ضربه خوردیم.پس جلوش رو بگیریم نه این که توجیهش کنیم!
اتفاقا نیروی نظامی مثلا همین ارتش تو مناطق محروم امکاناتش رو در اختیار مردم قرار می ده!

بعدشم هواپیما تو سه چار ماه ساخته نمی شه که این حرف و می زنی!
هواپیمای رادار گریز (به انگلیسی: Stealth aircraft)‏ هواپیمایی است که از فناوری رادارگریزی بهره می‌گیرد تا کمتر در معرض دید باشد، کمتر صدا تولید کند، و کمتر در تیررس امواج مادون قرمز و امواج رادیویی (آراف) باشد. ایندیده نخستین بار در سال ۱۹۶۰ توسط بمب‌افکن بریتانیایی آورو والکن و به طور اتفاقی کشف شد. به طوری که این هواپیما علی‌رغم بدنه بزرگ، گاه از روی صفحه رادار ناپدید می‌شد. از نمونه‌های معروف این نوع هواپیماها نایت هاوک اف-۱۱۷، اف-۲۲ رپتور و بی-۲ اسپیریت می‌باشند.

روح الله خان بلدی از 1960 تا 2013 رو بشماری یقینا
عجب سفسته ی قشنگی کردی منم این طوری یک چیز مشتی درمیارم همه دور هم حال کنیم!

با توجه به این که جنگنده های یکی دو دهه پیش هم خیلی در این زمینه جلو نبودند و اکثر جنگنده هایی که استفاده می شد(و می شه و خواهد شد!) این توانایی رو ندارن و حالا تکنولوژی قدیمی خونده می شه منم خواستم اینا ور اضافه کنم!

ساخت هواپیمای استیلث از هواپیما شروع شد که اون هم از طرح های داوینچی ساخته شده و البته قبل تر از داوینچی اولین کسی که پرواز کرد و در تاریخ ثبت شده هزارفن در استانبول عثمانی بود!
پس همه ی ما داریم از فناوری چند سده ی گذشته ی امپراطوری عثمانی استفاده می کنیم

65:

یک مقدار کلی تر به ماجرا نگاه کن
مگر شوروی مرحوم هم انرژی هسته ای و چرنوبیل و بمب اتمی و ناو هواپیمابر و جنگنده انچنانی نداشت؟
اما در نهایت چه شد؟
تاریخ چه قضاوتی در مورد چرنوبیل کرد؟
چرنوبیلی که فقط برای تبلیغات بود

چه این قوطی کبریت و چه اون حلبی ها که اسمش موشکه و چه اون اهن پاره هایی که تو دریا داریم همه و همه سر جمع یک اپسیلون هم نمیتونن از ویرانی این مملکت جلوگیری کنندبنده ی خدا،اون توی سالن بوده و به دلیل نور راحت می تونه تاثیر بذاره،باور نمی کنی همین سی دیات و جلوی نور بچرخون ببین چقدر آشکار می شه!!
مقایسه با بقیه
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شددیگه اگه اف-5 بوده که باید بلند می شده!
خوبه حالا پرواز هم کردن تو رژه های بعدی مردم تهرانم دیدن!!+رسانه های خارجی!

پرواز کردن این بیچاره ها ممکن هست

مثل اون اواکس خدا بیامرز!!!
من جنگ متقارن حرف نزدم!
جنگ نامتقارن گفتم و حتما هم در حدی هست که دشمن رو حتی از فکر حمله بازداشته!!
وقتی هزار تا چریک در برابر ارتشی که پیش رفته ترین تجهیزات خاورمیانه و دنیا رو داره(بعلاوه استعداد نیروی 30 برابری!) حتما ایران هم یه توانایی های اون چنینی داره..!
بعدشم ورداشتی همه ی داشته هاشون و تو سراسر دنیا ضرب و جمع کردی؟
مگه با همه اش می خواد بجنگه؟!

اشتباه از من بود
منظورم همون نا متقارن بود
که به خاطر سرعت بالا نوشتم متقارت

دشمن از قاهر 313 ما و موشک های شهاب ما نمیترسه که حمله نمیکنه
اینها رو بازدارندگی ندون
هزینه های این کار از هر جانبی بالاست
فعلا دست نگه داشته
مرض هم نداره سر بی درد خودشو دستمال ببنده
اما وای به روزی که بخوایم سر به سرش بزاریم


دیگه پر اهمیت تر از امپراطوری ژاپن نیستیم


بله وقتی که پاش بیفته از همه چیزش استفاده میکنه
هم از تمام هواپیماهاش و هم تمام ناو هاش و هم از تمام بمب هاش
عاشق چشم و ابرومون که نیست


نیازی به پیشروی زمینی نیست
وقتی با بمباران خاک این مملکتو به توبره کشید به هدفش رسیده
شما و دوستان با کلاشنیکف هاتون هم منتظر باشید که سرباز هاش بیانحثتون ساده س ولی خلط مبحثه یک سفسته ی خیلی پیش پا افتاده اس!
هر وزارتخونه ای بودجه ی خودش رو داره!بودجه هم توسط نماینده ی مردم بسته می شه!
حالا اگر وزارتخونه ای بی عرضگی کرد به دیگران چه؟ما همیشه از بی نظمی و بی انضباطی ضربه خوردیم.پس جلوش رو بگیریم نه این که توجیهش کنیم!
اتفاقا نیروی نظامی مثلا همین ارتش تو مناطق محروم امکاناتش رو در اختیار مردم قرار می ده!

بعدشم هواپیما تو سه چار ماه ساخته نمی شه که این حرف و می زنی!
شکم گشنه
مردم بدبخت
نه وزارتخونه میدونه چیه
نه سفسطه خلط مبحث
و نه قوطی کبریت 313


هر چند ما میدونیم رو کردن یکباره این تجهیزات اونم تو دهه فجر چه معنی دارهعجب سفسته ی قشنگی کردی منم این طوری یک چیز مشتی درمیارم همه دور هم حال کنیم!

با توجه به این که جنگنده های یکی دو دهه پیش هم خیلی در این زمینه جلو نبودند و اکثر جنگنده هایی که استفاده می شد(و می شه و خواهد شد!) این توانایی رو ندارن و حالا تکنولوژی قدیمی خونده می شه منم خواستم اینا ور اضافه کنم!

ساخت هواپیمای استیلث از هواپیما شروع شد که اون هم از طرح های داوینچی ساخته شده و البته قبل تر از داوینچی اولین کسی که پرواز کرد و در تاریخ ثبت شده هزارفن در استانبول عثمانی بود!
پس همه ی ما داریم از فناوری چند سده ی گذشته ی امپراطوری عثمانی استفاده می کنیم


هر کاری دوست داری بکنی بکن
خود دانی
سال 1960 خیلی دور نیست مردم داشتن واسه سفر های فضایی اماده میشدن
این چیز ها هم استارتش مال همون سال هاست
حالا دنبال گیر های ملا نقطه ای به من باش
که این قوطی کبریت بی خاصیت رو در رده اف 22 نشون بدی
بسیار خب هر طور راحتی

66:

من این و نشنیدم تا جایی هم که یادم میاد بر اثر یک اختلال ترکید!اگر کار نمی کرد پس اختلال کجا واقع شد؟!
بعدشم اگر به اختلال باشه همین اف-22 و اف-35 آمریکایی خودشون وحشتناک ترین اختلال ها رو دارن می دونی که!
چه این قوطی کبریت و چه اون حلبی ها که اسمش موشکه و چه اون اهن پاره هایی که تو دریا داریم همه و همه سر جمع یک اپسیلون هم نمیتونن از ویرانی این مملکت جلوگیری کنند
اون موشکا هم حلبه داداش!تازه حلبم نیست!
تو ببین اون تجهیزات آمریکا و اسرائیل چیه که همین حلبم نمی تونن بزنن!
قایسه با بقیه


جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
حالا بیا بگو بیرونه!
مرد حسابی مگه هواپیما سوار نشدی؟
اگه بتونم یه عکس از داخل هواپیمای مسافربری بذارم خودت می بینی!
پرواز کردن این بیچاره ها ممکن هست
مثل اون اواکس خدا بیامرز!!!

اشتباه از من بود
منظورم همون نا متقارن بود
که به خاطر سرعت بالا نوشتم متقارت

دشمن از قاهر 313 ما و موشک های شهاب ما نمیترسه که حمله نمیکنه
اینها رو بازدارندگی ندون
هزینه های این کار از هر جانبی بالاست
فعلا دست نگه داشته
مرض هم نداره سر بی درد خودشو دستمال ببنده
اما وای به روزی که بخوایم سر به سرش بزاریم
مگه اون خدابیامرز چش بود؟
اگر بره بشقابش می گی تو همون میلیتاری بحث شدبه طور مبهم یه چیزایی یادم میاد،فکر کنم می گفتن فقط پروازش دادن یا این که تعمدی استفاده نکردن دقیقا یادم نمیاد ولی می دونم جوابش و دادن و اتفاقا نظر کارشناسای نظامی و خارجی رژه رم آوردن که انعکاس گسترده ای داشت،یقینا کارشناس نظامی اندازه ی من و تو سرش می شه!

اون که بله،برای این که مردم پشت این مملکت وایسادن و آمریکا توان یک جنگ فرسایشی رو نداره و این یعنی مدیریت!
دیگه پر اهمیت تر از امپراطوری ژاپن نیستیم

بله وقتی که پاش بیفته از همه چیزش استفاده میکنه
هم از تمام هواپیماهاش و هم تمام ناو هاش و هم از تمام بمب هاش
عاشق چشم و ابرومون که نیست

نیازی به پیشروی زمینی نیست
وقتی با بمباران خاک این مملکتو به توبره کشید به هدفش رسیده
شما و دوستان با کلاشنیکف هاتون هم منتظر باشید که سرباز هاش بیان
در سبعیت و وحشی گری اونها شکی نیست!منتهی مشکل اینجایه که راه انداختن یک جنگ دیگه و تحمیل هزینه به مردم همانا و شورش های گسترده و جنگ شهری همانا!
مردم آمریکا هم که هر کدوم انبار مهمات...!

چه کارا!
قبل از این که موشکای اونا بیاد اینجا،موشکای اینجا و مقاومت رفته اسرائیل!
بعدشم نیازی به دوستان نیست،دوستان دوستان با کلاشینکوف می رن اسرائیل و می گیرن(تو فرض کن مقاومت یک سی ام اسرائیل نیرو داشت حالا با تجهیزات ایران مافوق تصورات قدرتمند شده!) مخصوصا که بعد هر دو تا تهاجماتش و سرخوردگی بعد از اونها روحیه رو هم از دست داده و منطقه هم خیزش اسلامی برداشته!
شکم گشنه
مردم بدبخت
نه وزارتخونه میدونه چیه
نه سفسطه خلط مبحث
و نه قوطی کبریت 313
هر چند ما میدونیم رو کردن یکباره این تجهیزات اونم تو دهه فجر چه معنی داره
همیشه دهه ی فجر زمانی بوده که خبرهای خوش زیادی برای مردم داشته و تنها مخصوص امسال نبود!
هر کاری دوست داری بکنی بکن
خود دانی
سال 1960 خیلی دور نیست مردم داشتن واسه سفر های فضایی اماده میشدن
این چیز ها هم استارتش مال همون سال هاست
حالا دنبال گیر های ملا نقطه ای به من باش
که این قوطی کبریت بی خاصیت رو در رده اف 22 نشون بدی
بسیار خب هر طور راحتی
آخرشم حرف خودت و زدی!
من گفتم کشس نگفته اینا مثل اونان و اصلا همچین نیازی نیست ما که هر روز دنیا رو تهدید نمی کنیم که بخوایم ماشین جنگی آنچنانی داشته باشیم!
نوشته اصلي بوسيله MAMAD1 نمايش نوشته ها
هر چه دکمه کمتر بهتر
هر چه نمایشگر الگترونیکی بیشتر بهتر
تکنولوژی امریکا و تکنولوژی سرقتی از روسیه و چین این قوطی کبریت هم که قابل قیاس نیست

کاپکیت قاهر 313 از کاپکیت میگ 29 هم ضعیف تره
دکمه ی کمتر بهتر هست اما اینها یک رنج هست دوست عزیز!
هدف از کم بودن دکمه جمع و جور کردن کابینه که این مهم لحاظ شده.
بنابر این فرقی نمی کنه!
بالاخره اون خلبانه که با گفتن تنظیماتش رو انجام نمی ده اونم دکمه می زنه منتهی دیجیتالی!

اون دکمه هایی هم که دیدی زیر نمایشگر ها هست!بعدشم همینی هم که سه چار تا صفحه داره کلی از حتی اف-22 هم جلوتره!!
باز هم تاکید می کنم ما هم نگفتیم این دیگه پوز اف-35 و می زنه!

67:

بابا بیخیال.
ما اینقدر نابغه داریم چرا پس چیزای دیگمون درست و حسابی نیست و هنوز؟
چیزهای ساده ترش.
توی هر تخصص و شغلی بری از متخصص و خبرهء واقعیش بپرسی بهت میگه.
مثلا من خودم در زمینهء رایانه و برنامه نویسی تخصص دارم.
بگم بهت ایرانیها پخ خاصی نبودن و نیستن در زمینهء برنامه نویسی.
برنامه هم مینویسن 99% چیزهای کلیشه ای که نیاز به دانش و نبوغ بالایی نداره.
آیا تاحالا الگوریتمی تئوری ای چیزی پیشرفته ای اختراع کردن در این زمینه؟
البته هک و مکشون بد نیست؛ ولی بازم توی اون منشاء و استادش خود خارجیها هستن.
تازه برنامه نویسی و رایانه خیلی از محدودیتهای رشته های دیگر رو هم نداره و عامل اصلی ای که نیاز داره صرفا دانش و نبوغ خاص خودشه، که اطلاعاتش هم درحد وفور و مجانی توی اینترنت ریخته. به لطف همون بعضیا در همون استکبار جهانی و اینا و جنبش نرم افزار آزاد و بازمتن هم واقعا کم و کسر نداره از نظر فناوریها و الگوریتم ها و فرمتهای آزاد و رایگان که تحت انحصار نیستن و کلی کد و ابزار که در دسترس همگان هست.

بعد اینا حساب کن الان کجای مملکتمون درست و حسابی هست اونقدر آخه؟
نه بخوام خیلی بدبین و سیاه نمایی بگم. نه یه چیزایی هست. ولی نه در اون حد فناوری روز دنیا و کیفیتش که بیان بگن f22 ساختیم و ما هم باور کنیم! تو اصلا بگو همون F14 قدیمی!
مثلا بعد از این همه مدت ما هنوز یک شبکهء موبایل درست و حسابی با کیفیت در سطح جهانی نداریم. همش قطع میشه و اختلال.
برق و آب و گازمون هم بی مشکل نیست.
تلفن محل کارم بیش از یک ساله که قطعی و پارازیت داره و مخابرات هم هر بار اومدن فقط از سر خودشون باز کردن.
سطح و مشکلات اتومبیل های طراحی تولید داخلی هم که معرف همگان هست بنظرم!

اینا رو پیش پا افتاده نگیر.
موضوع اینه که اگر واقعا مملکت اینقدر مخ و نابغه داره که ماشالا در هر زمینه ای که اراده میکنن به سرعت عجیبی پیشرفت میکنن و موفق میشن، پس چرا همش توی چیزهای نظامی و مخفی و ایناس و اینقدر استعداد ژنتیک و آدمهای مستعد و کارهای برجسته در سطح جهانی رو ما در زندگی روزمره و تخصص و شغلهای خودمون نمیبینیم؟

68:

قرار شد دوست خوبمون جناب mph1 یه فیلم از پرواز قاهر برامون بذاره . ما همچنان منتظریم جناب mph1

69:

دوست خوبم اینجوری هم نیست ما در زمینه کلاهبرداری و دزدی و کلا افکار منفی نابغه های زیادی داریم که همینجا از همه این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم

70:

اینم از ادبیات دوستان!

دوست عزیز دلیل این که[برخی ایرانی ها] پخ خاصی نمی شن و حتی عامل های مزاحم پیش رفت ایرانمون می شن اینه که خیلی سریع اظهار نظر می کنن و تو هر چیزی کارشناسن و خیلی احساس خدایی می کنن واسه خودشون!

مثلا ببینید:

نه بخوام خیلی بدبین و سیاه نمایی بگم. نه یه چیزایی هست. ولی نه در اون حد فناوری روز دنیا و کیفیتش که بیان بگن f22 ساختیم و ما هم باور کنیم! تو اصلا بگو همون f14 قدیمی!
همون اف-چهاردهی که می گید قدیمی و فکرم می کنید چون بعدش 14 و 16و ... اومده پس عتیقه است،جهت اطلاعتون فقط ایرا و آمریکا ازش داشتند که آمریکا هم گفت به دلیل ترس از دست یابی ایران به قطعاتش مال خودش خورد کرد!!!

پس برآوردتون غلطه!
مثلا بعد از این همه مدت ما هنوز یک شبکهء موبایل درست و حسابی با کیفیت در سطح جهانی نداریم. همش قطع میشه و اختلال.
برق و آب و گازمون هم بی مشکل نیست.
تلفن محل کارم بیش از یک ساله که قطعی و پارازیت داره و مخابرات هم هر بار اومدن فقط از سر خودشون باز کردن.
سطح و مشکلات اتومبیل های طراحی تولید داخلی هم که معرف همگان هست بنظرم!

اینا رو پیش پا افتاده نگیر.
موضوع اینه که اگر واقعا مملکت اینقدر مخ و نابغه داره که ماشالا در هر زمینه ای که اراده میکنن به سرعت عجیبی پیشرفت میکنن و موفق میشن، پس چرا همش توی چیزهای نظامی و مخفی و ایناس و اینقدر استعداد ژنتیک و آدمهای مستعد و کارهای برجسته در سطح جهانی رو ما در زندگی روزمره و تخصص و شغلهای خودمون نمیبینیم؟
شما از بدیهی ترین بدیهیات هم بی خبرید! ندیدن شما دال بر نبودن نیست!

برق و گازتون احتمالا به این دلیله که نزدیک یکی از مناطق مرزی ایران و افغانستان مد نظرتون هست وگرنه من خودم روستاهای کوچکی می شناسم که از توابع شهرهای کوچکی هستن و همچین مشکلاتی ندارن!

البته شایدم دهه ی 60 رو می فرمایید!!بله 20-30 سال پیش یا حتی 100 سال پیش ما برق سیم کشی شده نداشتیم!
بکوشید با این حرف ها که خودتونم بهش می خندید دستاورد های این مردم بزرگ و این کشور بزرگ رو مخدوش کنید ببینیم به کجا می رسید!
نوشته اصلي بوسيله ayat2006 نمايش نوشته ها
قرار شد دوست خوبمون جناب mph1 یه فیلم از پرواز قاهر برامون بذاره . ما همچنان منتظریم جناب mph1
فیلمش هست،چرا من بذارم؟

71:

تو واقعا سه چار تا دکمه ی جلو چند تا نمایشگر دیگه رو 100 تا می بینی محمد؟!

72:

عاقلان دانند اخوی ....

بهتره در پانصد سال گذشته ایران یه سرچ کنی ببینی چه دستاوردی برای بشریت داشتند جز ادعا ...

73:

جدیدترین عکس از پرواز F313

باز بگید دروغه

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

74:

بله!هم عاقلان هم کارشناسان هم مردمی که عکسا رو می بینن:

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
قاهر اف-۳۱۳ - ویکی‌پدیا

اونم اگر تو عکسا دقت بشه،قاهرم بالاش رو به پایینه ولی برای این که تیره تره دلیلش اینه که به دلیل رو به پایین بودن و نور و ایناهاس.

بعدشم شما فکر کن تو فیلمشم فتوشاپ زدن(فتوشاپ فیلمکی!) حالا چه فرقی می کنه!

75:

اگه لطف کنی لینک فیلم پروازه قاهر رو برامون بذاری تا ما از اشتباه بیرون بیایم ممنون میشم.

76:

بله کاملا درسته
به هر حال باید به ضرب و زور این قوطی کبریت ها هنوز اونهایی که ته دلشون یه کم ایمان هست رو حفظ کرد
و الی برای ملتی که کارمندش نمیتونه یه پراید بخره اینها ارزشش از قوطی کبریت هم پایین تره


در حالی که قضیه ی میمون دست دروغگو ها رو شد(این احتمالا از خبرگزاری انتخاب برنداشتی) و بسیار بچگانه خش های روی دریچه رو به دلیل پلاستیکی بودن تلقی می کنند در حالی که نمی دونن شیشه ی کمپرس شدست و با شیشیه ی پنجره ی خونشون فرق داره!


الحمدلله مردمم سوار هواپیما می شن و یادشون میاد روی شیشه ی پنجره های هواپیما هم همین خش ها هست!!
شما دیگه چرا روح الله خان؟
خش؟
این شیشه کمپرس شده نیست
این بیشتر به این پلاستیک کهنه ها شبیه هست تا شیشه کمپرس شده
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

اینم از شیشه کمپرس شده غربی ها تکنولوژی 60 سال پیش
می بینی چه قدر خش داره روح الله؟

عوامل و دست اندار کاران کارنشناس سایت خبر ندارند که ایران قبلا صاعقه و آذرخش رو رونمایی کرده و بی تاثیری تحریم ها رو هم بارها خود غربی ها بهش اذعان داشتند!
و البته هم ردیفی با آمریکا اون هم همین الآن خیلی مضحک بود و هیچ وقت چنین ادعایی نشد!
البته نگارنده ی بی سواد حتما چیزی از جنگ نامتقارن نمی دانست که طبیعی است!!

همون اف 5 منظورته؟
فکر نکنم به وقتش بتونن از روی باند حتی بلند شن و اصلا نیازی بهشون بشه

جنگ متقارت در مقابل چه چیزی ؟
در مقابل 5 هزار جنگنده؟
15 ناو هواپیما بر ؟
ملیون ها موشک قاره پیما؟

فزرض کنیم آمار درست باشد ساخت هواپیما چه ربطی به اقتصاد دارد؟!
آیا واقعا دشمنان این چنین از پیش رفت های می سوزند که مجبور شدند چنین آسمان ریسمان های خنده داری ببافند؟
ربط دادن هواپیما به اقتصاد بسی مایه ی بساط خاطرمان شد!!
تشکر این را به عنوان هدیه ی جشن 22 بهمن می گیریم!
حرف ما ساده س
وقتی که ملت گشنه ان تمام انرژی مملکت باید برای رفع و حل این مشکل هزینه بشه
نه موشک. نه میمون و نه جنگنده.
بحث وقتی دردناک میشه که
مسئولان کاملا از کنار دیگر مشکلات مملکت میگذرند و فقط به این مدل چیزها می پردازند


از کجا شما به این نتیجه رسیدی که تکنولوژیش مال 60 سال پیشه؟(بماند که 60 سال پیش احتمالا پدربزرگ برادران رایت به دنیا آمده بود!!)
هواپیمای رادار گریز (به انگلیسی: Stealth aircraft)‏ هواپیمایی است که از فناوری رادارگریزی بهره می‌گیرد تا کمتر در معرض دید باشد، کمتر صدا تولید کند، و کمتر در تیررس امواج مادون قرمز و امواج رادیویی (آراف) باشد. ایندیده نخستین بار در سال ۱۹۶۰ توسط بمب‌افکن بریتانیایی آورو والکن و به طور اتفاقی کشف شد. به طوری که این هواپیما علی‌رغم بدنه بزرگ، گاه از روی صفحه رادار ناپدید می‌شد. از نمونه‌های معروف این نوع هواپیماها نایت هاوک اف-۱۱۷، اف-۲۲ رپتور و بی-۲ اسپیریت می‌باشند.

روح الله خان بلدی از 1960 تا 2013 رو بشماری یقینا

77:

هر چه دکمه کمتر بهتر
هر چه نمایشگر الگترونیکی بیشتر بهتر
تکنولوژی امریکا و تکنولوژی سرقتی از روسیه و چین این قوطی کبریت هم که قابل قیاس نیست

کاپکیت قاهر 313 از کاپکیت میگ 29 هم ضعیف تره

78:

یعنی به نظر شما ساخت یک جنگنده برای کشوری که تمرکز و توانش رو بر دفاع موشکی استوار کرده اصلا می تونه برای دلگرمی به کار برده بشه؟

مردمی که ایمان دارن کمی انصاف هم باید داشته باشن!
ساخت یک جنگنده یا به قول حضرتعالی قوطی کبریت در برابر فناوری هسته ای و نانو و سلول های بنیادی هیچ هم نیست!!
شما دیگه چرا روح الله خان؟
خش؟
این شیشه کمپرس شده نیست
این بیشتر به این پلاستیک کهنه ها شبیه هست تا شیشه کمپرس شده
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

اینم از شیشه کمپرس شده غربی ها تکنولوژی 60 سال پیش
می بینی چه قدر خش داره روح الله؟
بنده ی خدا،اون توی سالن بوده و به دلیل نور راحت می تونه تاثیر بذاره،باور نمی کنی همین سی دیات و جلوی نور بچرخون ببین چقدر آشکار می شه!!
همون اف 5 منظورته؟
فکر نکنم به وقتش بتونن از روی باند حتی بلند شن و اصلا نیازی بهشون بشه
دیگه اگه اف-5 بوده که باید بلند می شده!
خوبه حالا پرواز هم کردن تو رژه های بعدی مردم تهرانم دیدن!!+رسانه های خارجی!
جنگ متقارت در مقابل چه چیزی ؟
در مقابل 5 هزار جنگنده؟
15 ناو هواپیما بر ؟
ملیون ها موشک قاره پیما؟
من جنگ متقارن حرف نزدم!
جنگ نامتقارن گفتم و حتما هم در حدی هست که دشمن رو حتی از فکر حمله بازداشته!!
وقتی هزار تا چریک در برابر ارتشی که پیش رفته ترین تجهیزات خاورمیانه و دنیا رو داره(بعلاوه استعداد نیروی 30 برابری!) حتما ایران هم یه توانایی های اون چنینی داره..!
بعدشم ورداشتی همه ی داشته هاشون و تو سراسر دنیا ضرب و جمع کردی؟
مگه با همه اش می خواد بجنگه؟!
حرف ما ساده س
وقتی که ملت گشنه ان تمام انرژی مملکت باید برای رفع و حل این مشکل هزینه بشه
نه موشک. نه میمون و نه جنگنده.
بحث وقتی دردناک میشه که
مسئولان کاملا از کنار دیگر مشکلات مملکت میگذرند و فقط به این مدل چیزها می پردازند
بحثتون ساده س ولی خلط مبحثه یک سفسته ی خیلی پیش پا افتاده اس!
هر وزارتخونه ای بودجه ی خودش رو داره!بودجه هم توسط نماینده ی مردم بسته می شه!
حالا اگر وزارتخونه ای بی عرضگی کرد به دیگران چه؟ما همیشه از بی نظمی و بی انضباطی ضربه خوردیم.پس جلوش رو بگیریم نه این که توجیهش کنیم!
اتفاقا نیروی نظامی مثلا همین ارتش تو مناطق محروم امکاناتش رو در اختیار مردم قرار می ده!

بعدشم هواپیما تو سه چار ماه ساخته نمی شه که این حرف و می زنی!
هواپیمای رادار گریز (به انگلیسی: Stealth aircraft)‏ هواپیمایی است که از فناوری رادارگریزی بهره می‌گیرد تا کمتر در معرض دید باشد، کمتر صدا تولید کند، و کمتر در تیررس امواج مادون قرمز و امواج رادیویی (آراف) باشد. ایندیده نخستین بار در سال ۱۹۶۰ توسط بمب‌افکن بریتانیایی آورو والکن و به طور اتفاقی کشف شد. به طوری که این هواپیما علی‌رغم بدنه بزرگ، گاه از روی صفحه رادار ناپدید می‌شد. از نمونه‌های معروف این نوع هواپیماها نایت هاوک اف-۱۱۷، اف-۲۲ رپتور و بی-۲ اسپیریت می‌باشند.

روح الله خان بلدی از 1960 تا 2013 رو بشماری یقینا
عجب سفسته ی قشنگی کردی منم این طوری یک چیز مشتی درمیارم همه دور هم حال کنیم!

با توجه به این که جنگنده های یکی دو دهه پیش هم خیلی در این زمینه جلو نبودند و اکثر جنگنده هایی که استفاده می شد(و می شه و خواهد شد!) این توانایی رو ندارن و حالا تکنولوژی قدیمی خونده می شه منم خواستم اینا ور اضافه کنم!

ساخت هواپیمای استیلث از هواپیما شروع شد که اون هم از طرح های داوینچی ساخته شده و البته قبل تر از داوینچی اولین کسی که پرواز کرد و در تاریخ ثبت شده هزارفن در استانبول عثمانی بود!
پس همه ی ما داریم از فناوری چند سده ی گذشته ی امپراطوری عثمانی استفاده می کنیم

79:

یک مقدار کلی تر به ماجرا نگاه کن
مگر شوروی مرحوم هم انرژی هسته ای و چرنوبیل و بمب اتمی و ناو هواپیمابر و جنگنده انچنانی نداشت؟
اما در نهایت چه شد؟
تاریخ چه قضاوتی در مورد چرنوبیل کرد؟
چرنوبیلی که فقط برای تبلیغات بود

چه این قوطی کبریت و چه اون حلبی ها که اسمش موشکه و چه اون اهن پاره هایی که تو دریا داریم همه و همه سر جمع یک اپسیلون هم نمیتونن از ویرانی این مملکت جلوگیری کنندبنده ی خدا،اون توی سالن بوده و به دلیل نور راحت می تونه تاثیر بذاره،باور نمی کنی همین سی دیات و جلوی نور بچرخون ببین چقدر آشکار می شه!!
مقایسه با بقیه
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شددیگه اگه اف-5 بوده که باید بلند می شده!
خوبه حالا پرواز هم کردن تو رژه های بعدی مردم تهرانم دیدن!!+رسانه های خارجی!

پرواز کردن این بیچاره ها ممکن هست

مثل اون اواکس خدا بیامرز!!!
من جنگ متقارن حرف نزدم!
جنگ نامتقارن گفتم و حتما هم در حدی هست که دشمن رو حتی از فکر حمله بازداشته!!
وقتی هزار تا چریک در برابر ارتشی که پیش رفته ترین تجهیزات خاورمیانه و دنیا رو داره(بعلاوه استعداد نیروی 30 برابری!) حتما ایران هم یه توانایی های اون چنینی داره..!
بعدشم ورداشتی همه ی داشته هاشون و تو سراسر دنیا ضرب و جمع کردی؟
مگه با همه اش می خواد بجنگه؟!

اشتباه از من بود
منظورم همون نا متقارن بود
که به خاطر سرعت بالا نوشتم متقارت

دشمن از قاهر 313 ما و موشک های شهاب ما نمیترسه که حمله نمیکنه
اینها رو بازدارندگی ندون
هزینه های این کار از هر جانبی بالاست
فعلا دست نگه داشته
مرض هم نداره سر بی درد خودشو دستمال ببنده
اما وای به روزی که بخوایم سر به سرش بزاریم


دیگه پر اهمیت تر از امپراطوری ژاپن نیستیم


بله وقتی که پاش بیفته از همه چیزش استفاده میکنه
هم از تمام هواپیماهاش و هم تمام ناو هاش و هم از تمام بمب هاش
عاشق چشم و ابرومون که نیست


نیازی به پیشروی زمینی نیست
وقتی با بمباران خاک این مملکتو به توبره کشید به هدفش رسیده
شما و دوستان با کلاشنیکف هاتون هم منتظر باشید که سرباز هاش بیانحثتون ساده س ولی خلط مبحثه یک سفسته ی خیلی پیش پا افتاده اس!
هر وزارتخونه ای بودجه ی خودش رو داره!بودجه هم توسط نماینده ی مردم بسته می شه!
حالا اگر وزارتخونه ای بی عرضگی کرد به دیگران چه؟ما همیشه از بی نظمی و بی انضباطی ضربه خوردیم.پس جلوش رو بگیریم نه این که توجیهش کنیم!
اتفاقا نیروی نظامی مثلا همین ارتش تو مناطق محروم امکاناتش رو در اختیار مردم قرار می ده!

بعدشم هواپیما تو سه چار ماه ساخته نمی شه که این حرف و می زنی!
شکم گشنه
مردم بدبخت
نه وزارتخونه میدونه چیه
نه سفسطه خلط مبحث
و نه قوطی کبریت 313


هر چند ما میدونیم رو کردن یکباره این تجهیزات اونم تو دهه فجر چه معنی دارهعجب سفسته ی قشنگی کردی منم این طوری یک چیز مشتی درمیارم همه دور هم حال کنیم!

با توجه به این که جنگنده های یکی دو دهه پیش هم خیلی در این زمینه جلو نبودند و اکثر جنگنده هایی که استفاده می شد(و می شه و خواهد شد!) این توانایی رو ندارن و حالا تکنولوژی قدیمی خونده می شه منم خواستم اینا ور اضافه کنم!

ساخت هواپیمای استیلث از هواپیما شروع شد که اون هم از طرح های داوینچی ساخته شده و البته قبل تر از داوینچی اولین کسی که پرواز کرد و در تاریخ ثبت شده هزارفن در استانبول عثمانی بود!
پس همه ی ما داریم از فناوری چند سده ی گذشته ی امپراطوری عثمانی استفاده می کنیم


هر کاری دوست داری بکنی بکن
خود دانی
سال 1960 خیلی دور نیست مردم داشتن واسه سفر های فضایی اماده میشدن
این چیز ها هم استارتش مال همون سال هاست
حالا دنبال گیر های ملا نقطه ای به من باش
که این قوطی کبریت بی خاصیت رو در رده اف 22 نشون بدی
بسیار خب هر طور راحتی

80:

من این و نشنیدم تا جایی هم که یادم میاد بر اثر یک اختلال ترکید!اگر کار نمی کرد پس اختلال کجا واقع شد؟!
بعدشم اگر به اختلال باشه همین اف-22 و اف-35 آمریکایی خودشون وحشتناک ترین اختلال ها رو دارن می دونی که!
چه این قوطی کبریت و چه اون حلبی ها که اسمش موشکه و چه اون اهن پاره هایی که تو دریا داریم همه و همه سر جمع یک اپسیلون هم نمیتونن از ویرانی این مملکت جلوگیری کنند
اون موشکا هم حلبه داداش!تازه حلبم نیست!
تو ببین اون تجهیزات آمریکا و اسرائیل چیه که همین حلبم نمی تونن بزنن!
قایسه با بقیه


جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
حالا بیا بگو بیرونه!
مرد حسابی مگه هواپیما سوار نشدی؟
اگه بتونم یه عکس از داخل هواپیمای مسافربری بذارم خودت می بینی!
پرواز کردن این بیچاره ها ممکن هست
مثل اون اواکس خدا بیامرز!!!

اشتباه از من بود
منظورم همون نا متقارن بود
که به خاطر سرعت بالا نوشتم متقارت

دشمن از قاهر 313 ما و موشک های شهاب ما نمیترسه که حمله نمیکنه
اینها رو بازدارندگی ندون
هزینه های این کار از هر جانبی بالاست
فعلا دست نگه داشته
مرض هم نداره سر بی درد خودشو دستمال ببنده
اما وای به روزی که بخوایم سر به سرش بزاریم
مگه اون خدابیامرز چش بود؟
اگر بره بشقابش می گی تو همون میلیتاری بحث شدبه طور مبهم یه چیزایی یادم میاد،فکر کنم می گفتن فقط پروازش دادن یا این که تعمدی استفاده نکردن دقیقا یادم نمیاد ولی می دونم جوابش و دادن و اتفاقا نظر کارشناسای نظامی و خارجی رژه رم آوردن که انعکاس گسترده ای داشت،یقینا کارشناس نظامی اندازه ی من و تو سرش می شه!

اون که بله،برای این که مردم پشت این مملکت وایسادن و آمریکا توان یک جنگ فرسایشی رو نداره و این یعنی مدیریت!
دیگه پر اهمیت تر از امپراطوری ژاپن نیستیم

بله وقتی که پاش بیفته از همه چیزش استفاده میکنه
هم از تمام هواپیماهاش و هم تمام ناو هاش و هم از تمام بمب هاش
عاشق چشم و ابرومون که نیست

نیازی به پیشروی زمینی نیست
وقتی با بمباران خاک این مملکتو به توبره کشید به هدفش رسیده
شما و دوستان با کلاشنیکف هاتون هم منتظر باشید که سرباز هاش بیان
در سبعیت و وحشی گری اونها شکی نیست!منتهی مشکل اینجایه که راه انداختن یک جنگ دیگه و تحمیل هزینه به مردم همانا و شورش های گسترده و جنگ شهری همانا!
مردم آمریکا هم که هر کدوم انبار مهمات...!

چه کارا!
قبل از این که موشکای اونا بیاد اینجا،موشکای اینجا و مقاومت رفته اسرائیل!
بعدشم نیازی به دوستان نیست،دوستان دوستان با کلاشینکوف می رن اسرائیل و می گیرن(تو فرض کن مقاومت یک سی ام اسرائیل نیرو داشت حالا با تجهیزات ایران مافوق تصورات قدرتمند شده!) مخصوصا که بعد هر دو تا تهاجماتش و سرخوردگی بعد از اونها روحیه رو هم از دست داده و منطقه هم خیزش اسلامی برداشته!
شکم گشنه
مردم بدبخت
نه وزارتخونه میدونه چیه
نه سفسطه خلط مبحث
و نه قوطی کبریت 313
هر چند ما میدونیم رو کردن یکباره این تجهیزات اونم تو دهه فجر چه معنی داره
همیشه دهه ی فجر زمانی بوده که خبرهای خوش زیادی برای مردم داشته و تنها مخصوص امسال نبود!
هر کاری دوست داری بکنی بکن
خود دانی
سال 1960 خیلی دور نیست مردم داشتن واسه سفر های فضایی اماده میشدن
این چیز ها هم استارتش مال همون سال هاست
حالا دنبال گیر های ملا نقطه ای به من باش
که این قوطی کبریت بی خاصیت رو در رده اف 22 نشون بدی
بسیار خب هر طور راحتی
آخرشم حرف خودت و زدی!
من گفتم کشس نگفته اینا مثل اونان و اصلا همچین نیازی نیست ما که هر روز دنیا رو تهدید نمی کنیم که بخوایم ماشین جنگی آنچنانی داشته باشیم!
نوشته اصلي بوسيله MAMAD1 نمايش نوشته ها
هر چه دکمه کمتر بهتر
هر چه نمایشگر الگترونیکی بیشتر بهتر
تکنولوژی امریکا و تکنولوژی سرقتی از روسیه و چین این قوطی کبریت هم که قابل قیاس نیست

کاپکیت قاهر 313 از کاپکیت میگ 29 هم ضعیف تره
دکمه ی کمتر بهتر هست اما اینها یک رنج هست دوست عزیز!
هدف از کم بودن دکمه جمع و جور کردن کابینه که این مهم لحاظ شده.
بنابر این فرقی نمی کنه!
بالاخره اون خلبانه که با گفتن تنظیماتش رو انجام نمی ده اونم دکمه می زنه منتهی دیجیتالی!

اون دکمه هایی هم که دیدی زیر نمایشگر ها هست!بعدشم همینی هم که سه چار تا صفحه داره کلی از حتی اف-22 هم جلوتره!!
باز هم تاکید می کنم ما هم نگفتیم این دیگه پوز اف-35 و می زنه!

81:

بابا بیخیال.
ما اینقدر نابغه داریم چرا پس چیزای دیگمون درست و حسابی نیست و هنوز؟
چیزهای ساده ترش.
توی هر تخصص و شغلی بری از متخصص و خبرهء واقعیش بپرسی بهت میگه.
مثلا من خودم در زمینهء رایانه و برنامه نویسی تخصص دارم.
بگم بهت ایرانیها پخ خاصی نبودن و نیستن در زمینهء برنامه نویسی.
برنامه هم مینویسن 99% چیزهای کلیشه ای که نیاز به دانش و نبوغ بالایی نداره.
آیا تاحالا الگوریتمی تئوری ای چیزی پیشرفته ای اختراع کردن در این زمینه؟
البته هک و مکشون بد نیست؛ ولی بازم توی اون منشاء و استادش خود خارجیها هستن.
تازه برنامه نویسی و رایانه خیلی از محدودیتهای رشته های دیگر رو هم نداره و عامل اصلی ای که نیاز داره صرفا دانش و نبوغ خاص خودشه، که اطلاعاتش هم درحد وفور و مجانی توی اینترنت ریخته. به لطف همون بعضیا در همون استکبار جهانی و اینا و جنبش نرم افزار آزاد و بازمتن هم واقعا کم و کسر نداره از نظر فناوریها و الگوریتم ها و فرمتهای آزاد و رایگان که تحت انحصار نیستن و کلی کد و ابزار که در دسترس همگان هست.

بعد اینا حساب کن الان کجای مملکتمون درست و حسابی هست اونقدر آخه؟
نه بخوام خیلی بدبین و سیاه نمایی بگم. نه یه چیزایی هست. ولی نه در اون حد فناوری روز دنیا و کیفیتش که بیان بگن f22 ساختیم و ما هم باور کنیم! تو اصلا بگو همون F14 قدیمی!
مثلا بعد از این همه مدت ما هنوز یک شبکهء موبایل درست و حسابی با کیفیت در سطح جهانی نداریم. همش قطع میشه و اختلال.
برق و آب و گازمون هم بی مشکل نیست.
تلفن محل کارم بیش از یک ساله که قطعی و پارازیت داره و مخابرات هم هر بار اومدن فقط از سر خودشون باز کردن.
سطح و مشکلات اتومبیل های طراحی تولید داخلی هم که معرف همگان هست بنظرم!

اینا رو پیش پا افتاده نگیر.
موضوع اینه که اگر واقعا مملکت اینقدر مخ و نابغه داره که ماشالا در هر زمینه ای که اراده میکنن به سرعت عجیبی پیشرفت میکنن و موفق میشن، پس چرا همش توی چیزهای نظامی و مخفی و ایناس و اینقدر استعداد ژنتیک و آدمهای مستعد و کارهای برجسته در سطح جهانی رو ما در زندگی روزمره و تخصص و شغلهای خودمون نمیبینیم؟

82:

قرار شد دوست خوبمون جناب mph1 یه فیلم از پرواز قاهر برامون بذاره . ما همچنان منتظریم جناب mph1

83:

دوست خوبم اینجوری هم نیست ما در زمینه کلاهبرداری و دزدی و کلا افکار منفی نابغه های زیادی داریم که همینجا از همه این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم

84:

اینم از ادبیات دوستان!

دوست عزیز دلیل این که[برخی ایرانی ها] پخ خاصی نمی شن و حتی عامل های مزاحم پیش رفت ایرانمون می شن اینه که خیلی سریع اظهار نظر می کنن و تو هر چیزی کارشناسن و خیلی احساس خدایی می کنن واسه خودشون!

مثلا ببینید:

نه بخوام خیلی بدبین و سیاه نمایی بگم. نه یه چیزایی هست. ولی نه در اون حد فناوری روز دنیا و کیفیتش که بیان بگن f22 ساختیم و ما هم باور کنیم! تو اصلا بگو همون f14 قدیمی!
همون اف-چهاردهی که می گید قدیمی و فکرم می کنید چون بعدش 14 و 16و ... اومده پس عتیقه است،جهت اطلاعتون فقط ایرا و آمریکا ازش داشتند که آمریکا هم گفت به دلیل ترس از دست یابی ایران به قطعاتش مال خودش خورد کرد!!!

پس برآوردتون غلطه!
مثلا بعد از این همه مدت ما هنوز یک شبکهء موبایل درست و حسابی با کیفیت در سطح جهانی نداریم. همش قطع میشه و اختلال.
برق و آب و گازمون هم بی مشکل نیست.
تلفن محل کارم بیش از یک ساله که قطعی و پارازیت داره و مخابرات هم هر بار اومدن فقط از سر خودشون باز کردن.
سطح و مشکلات اتومبیل های طراحی تولید داخلی هم که معرف همگان هست بنظرم!

اینا رو پیش پا افتاده نگیر.
موضوع اینه که اگر واقعا مملکت اینقدر مخ و نابغه داره که ماشالا در هر زمینه ای که اراده میکنن به سرعت عجیبی پیشرفت میکنن و موفق میشن، پس چرا همش توی چیزهای نظامی و مخفی و ایناس و اینقدر استعداد ژنتیک و آدمهای مستعد و کارهای برجسته در سطح جهانی رو ما در زندگی روزمره و تخصص و شغلهای خودمون نمیبینیم؟
شما از بدیهی ترین بدیهیات هم بی خبرید! ندیدن شما دال بر نبودن نیست!

برق و گازتون احتمالا به این دلیله که نزدیک یکی از مناطق مرزی ایران و افغانستان مد نظرتون هست وگرنه من خودم روستاهای کوچکی می شناسم که از توابع شهرهای کوچکی هستن و همچین مشکلاتی ندارن!

البته شایدم دهه ی 60 رو می فرمایید!!بله 20-30 سال پیش یا حتی 100 سال پیش ما برق سیم کشی شده نداشتیم!
بکوشید با این حرف ها که خودتونم بهش می خندید دستاورد های این مردم بزرگ و این کشور بزرگ رو مخدوش کنید ببینیم به کجا می رسید!
نوشته اصلي بوسيله ayat2006 نمايش نوشته ها
قرار شد دوست خوبمون جناب mph1 یه فیلم از پرواز قاهر برامون بذاره . ما همچنان منتظریم جناب mph1
فیلمش هست،چرا من بذارم؟

85:

Folaani عزیز ، لطفا مودب باشید، شما ایرانی ها رو در زمینه ی فعالیت خودت که برنامه نویسی هست پخی بیش نمیدونی، ولی خودت هم فعال در زمینه ی برنامه نویسی هستی و هم ایرانی، خودت هم؟

86:


87:

صفحه پیدا نشد
Error 404 - Not Found

88:

باسلام خدمت همه ی دوستان
اینکه ما روزی به جایی برسیم که بتونیم یه جنگنده رو طراحی کنیم خیلی خوبه
هر چند امیدوارم اون روز زودتربرسه که هیچ جای دنیا نیاز به این جور چیزا نباشه
اما
حالاکه حرفش شد به سمع مبارک میرسونم که ایران تنها در زمینه نگهداری موتورهای جت دستاوردهای محدودی داشته
اونم از صدقه سر کسایی که در رژیم گذشته برای آموزش تعمیر ونگهداری به آمریکا فرستاده شده بودن
ما نمیتونیم موتورش رو بسازیم
بدنه اش رو بنده اطلاعی ندارم
اما بسیار شبیهf22وsokho30میباشد
اما بازم میگم درزمینه بدنه اطلاع دقیقی ندارم ولازم هس اینم بگم که با تغییر 30%در بدنه هر طرحی شما میتونید اسم اون طرح رو عوض وبه نام خودتون ثبت کنید
ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که بدونید در همان رژیم گذشته به ازای خرید هر 4یا5فروند هواپیمای شکاری،یک عدد موتور خالی به ایران فرستاده میشد
موتور این گونه هواپیماها از همان نسل میباشد
بازم شرافت بلوک غرب که پول میگرفته وبه تعهدش عمل میکرده
خیانت روسیه در زمینه سامانه موشکیs300نماد اشتباه در دور زدن تحریمهاست

89:

بنده در برنامه نویسی در زمینه های خاص و عمیق و پیشرفته ای مطالعه و تحقیق داشتم که کمتر کسی اینقدر مطالعه و تحقیق و اطلاعات داره.
اینه که دیدم کار اونها چقدر اساسی و ریشه داره و چقدر عمیق تر و گسترده تر از مال ما.
ولی بهرحال فکر نمیکنم حتی به این حد از اطلاعات و تحقیق هم نیازی باشه برای استنباط این امر. چون چیزی که هست بالاخره از همون ظاهر و آمار و شواهد هم پیداست. ولی خب اونی که مطالعه و اطلاعاتی داره خب بینش بیشتری نسبت به علت این مسئله و میزان اختلاف بین ما و اونا داره.
مشکلی هم نداره اصلا خودم رو هم شامل غیرپخ ها بکنید خب
من سالها مطالعه کردم تا چیزهای بیشتری بفهمم. از این نظر تاحد زیادی ارضاء شدم. بنظرم پیشرفتم خوب بوده. به خودی خودش برام مهم هم نیست که حالا کسی تحویلم بگیره یا نه و آخرش پخی بشم یا نه. ما همون یک لقمه نون رو هم اگر بذارن داشته باشیم و راحت از گلومون پایین بره راضی هستیم. باز خوبه حالا بعضی بروبچ مقیم در بلاد استکبار جهانی، اینترنت و ویکیپدیا و جنبش نرم افزار آزاد و بازمتن و اینها رو درست کردن که ما تونستیم به این حداقل آرزوی خودمون برسیم در این مملکت بجز یک لقمه نان و سپری کردن عمر.

من دنبال علاقه و قدرت شخصی بودم و هستم. فرصتی رو داشتم که صرف هدفم کردم.
آدم باید واقعیت رو بپذیره.
قدم اول برای پیشرفت و قدرتمند شدن در بالاترین حدی که روی کرهء زمین بشر بهش دست پیدا کرده، روشن کردن و پذیرفتن واقعیتهاست در این زمینه.
بله خب ما پخی نیستیم. مگه چیه؟
حالا برنامه نویس باشم و ایرانی باشم، خب که چه؟
علم و فناوری و قدرت واقعی که با کسی تعارف نداره و بحث سیاست و اینها نیست که بخوایم ظاهرسازی و پشت پرده گویی و رعایت کنیم چیزی رو.
اونی که مثل من خواست قدرت واقعی رو داره، از روبرو شدن با این واقعیت ها و بیان اونها نمیترسه، چون میدونه باید برای رسیدن به هدف، باهاشون بدون تعارف و بدون کم و کسر رودرو بشه و ازشون گذر کنه، و از بابت دروغگویی و فریبکاری و خوش‌خیالی و سکوت در این زمینه اگر ضرر نکنه، چیز مفید چندانی هم عایدش نمیشه.
اگر هم که به هر دلیلی نتونستیم، و شکست خوردیم در این رقابت، خب بازهم سودی در سکوت و خوش خیالی و ظاهرسازی الکی نمیبینم. حداقل برای یک آدم واقعگرا و عملگرایی مثل من اینطوره. و واقعگرایی و عملگرایی هم خودش پایهء هر قدرت و پیشرفتیه، که نمیخوام این رو هم از دست بدم و توی چیزهای ساده تر هم دچار توهم و ناکارایی باشم و نتونم یک مصالحهء واقعگرایانه انجام بدم برای زندگیم.

بهتره بر اساس واقعیات زندگی کنیم.
اگر فکر میکنیم میتونیم، تلاش کنیم، و اگر شکست خوردیم شکست خودمون رو بپذیریم و بر اساس واقعیات زندگی کنیم.
هر لحظه در هر کجای از مسیر هم که هستیم، باید بصورت واقعی ببینیم و بپذیریم.

من همیشه با همین تفکر پیش رفتم. میدونستم که هیچ تضمینی نیست. ولی تلاش خودم رو کردم. اگر شکست خوردم/بخورم، خب دیگه خیالی نیست، چون اونچه رو که میتونستم انجام دادم و افسوسی ندارم.

راستی این اصطلاح پخ رو بنده نمیدونم معنی دقیقش چیه. آیا ریشهء زشتی دارد؟
چون چند دفه استفاده کردم مدیریت گیر داد. ولی هنوز دلیلش رو نمیدونم!

90:

چه خوشگله
مبارکه
حالا پروازم میکنه ؟!

91:

اونوقت این جنگده پرواز هم می کنه ، از ظاهرش که بر نمیاد !!!

92:

نه ساختنش واسه دکوراسیون

93:


94:

درود بر ایران و جوانان غیرتمند جمهوری اسلامی ایران.افرین افرین افرین

اینم فیلم پرواز قاهر 313

http://host3.aparat.com//public/user...b548448459.mp4

95:

فیلمش فقط یه دورنما نشون میده از یه چیزی ظاهرا مشابه که داره توی هوا پرواز میکنه!
پس چرا نمای نزدیک و از زمان شروع حرکت و takeoff و landing و اینا هیچی نداره؟

96:

تبريک به همه ايرانيان

97:

سلام دوست عزیز
از حرفام ناراحت نشو
مام ایرانی هسیمو بخدا دوست داریم کشورمون مقتدر وبا صلابت باشه
اما نه با کارای سطحی و روبنایی
ایران توان تکنولوژیک ساخت قطعات بسیار جزیی یه دونهf5رو نداره
چجوری جنگنده ساخته
ماهواره هامون همش ساخت چینه
چرا ما انقد دوس داریم خودمونو گول بزنیم
بازم میگم امیدوارم زودتر اون روز برسه که هیچ جای دنیا به این چیزا نیاز نباشه
اما واقع بین بودن وصداقت از هر چیزی بهتره

98:

حیف چند میگی که حروم دانلود این فیلم سرکاری گذاشتم . بنده خدا ماهم خوشحال میشیم ایران و ایرانی سربلند و موفق بشه چشم دشمناشم کور بشه ولی دروغ چرا شما از کجا تشخیص دادین این قاهر 313 بود تو هوا . مرد حسابی اگر واقعا قدرت پرواز داشت از لحظه خروج از آشیانه و حرکت روی باند و بعد پرواز و بعدش از لحظه نشستنش و مصاحبه با خلبانش گرفته تا خیلی مسائل دیگه فیلم می گرفتن نه اینکه از پرواز یه هواپیمای دیگه فیلم بگیرن و قالب کنن به ملت . ما از دروغ گفتن بدمون میاد .به هر حال امیدوارم روزی این هواپیما قدرت پرواز پیدا کنه ماهم خوشحال بشیم . مسائل رو به همین راحتی نپذیرید . تحقیق کنید و کورکورانه رهرو هر کسی نشوید.

99:

ممنون دوست عزيز

100:

ببینید شما این رو بدونید خیلی از کشورها هنوز توانایی سرهم کردن همین رو هم ندارن و همین خودش موفقیت هست حالا به هر دلیل

101:

بله دوست عزیز و ما همه از خدامون هست ایران بتونه به بهترین تکنولوژی دست پیدا کنه و بتونه هم از لحاظ نظامی و هم در همه زمینه های علمی موفق باشه ولی به چه قیمتی ؟ دروغ دروغ و باز هم دروغ .....

102:

به نظر من واقعی نیست و ماکت هستش

103:

کابین خلبان قاهر 313

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شدکابین خلبان جنگنده روسی سوخو 37 (1996)

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

104:

فیلم پرواز F-22

RC_F-22_Turbine_Powered_With_Thrust_Vectoring.mp4جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد


فروشگاه هم دارد:
F-22 Raptor - RC Landing Gear - RC Model Aircraft Kits - RC Scale Pilots - RC Scale Cockpits

پ.ن: 2 تا اف 22 بخرید یک اف 35 جایزه بگیرید

105:

سطح بالهاش که خیلی کم بنظر میاد.
بعد حالا حساب کنیم مثلا بدنش (fuselage) رو هم طوری طراحی کرده باشن که مقداری Lift ایجاد کنه؛ اما اینطور بنظر نمیاد.
خب بعد حداقل موتورهای واقعا قوی ای باید داشته باشه که بتونن این کمبود مساحت بالابرنده رو جبران کنن.
این هواپیما کلا سایز کوچکی داره. بندش هم واقعا لاغر/کم حجم بنظر میاد اونطور که تاحالا دیدیم.
بعد این موتورهای قوی رو لابد مینیاتوری هم ساختن که تونستن توی این فضای کم جا بدن!
کلیتش من تا با چشم خودم نبینم باور نمیکنم. چون هرکس که یخورده فنی باشه واقعا از همون نگاههای اول شک میکنه.
مثلا جلوی دماغهء اونم خیلی کم حجم بنظر میاد. نمیدونم این همه تجهیزات مختلفی که توی هواپیما هست و توی دماغه هم بالاخره رادار و یک چیزهایی داره، اینا چقدری ساختن کجا جا دادن!
اینکه ساختن انگار کلا قسمت جلو/دماغه هواپیما فقط جای صندلی خلبانه!!
والا آدم شک میکنه همون پدال و سکان و سیم کشی و اینا هم هرچی که داره چطوری توی اون فضا چپوندن!!
واقعا واقعا آدم نگاه میکنه جز یک ماکت چیز دیگری نمیبینه.
حالا نهایت بخوایم خیلی خوشبین باشیم بگیم مثلا F5 رو برداشتن و بدنش رو عوض کردن. اونم تازه زیاد نمیخوره بهش.
حالا شما حساب کن اون کجا که بگیم مثلا یه چیزی توی مایه های F22 ساختن اونم همه چیز طراحی و ساخت داخل!

106:

سفسته ی لودگی پیشه کردید
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

من نمی دونم واقعا برای خودت چی فکر کردی رفتی این تصویرا رو واسه ما آوردی!
یعنی واقعا یه ثانیه با خودت فکر نکردی ما این تصویرا رو می بینیم و با توجه به این که آدم هم کنار تصویر هواپیماهای کنترلی هست مقایسه می کنیم و پی به دروغ شما می بریم؟

دوستان مقایسه کنند با اندازه ی این هواپیما:
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

107:

فکر کنم منظورش این بود که اون کلیپی که از پرواز قاهر313 دیدیم بسادگی میتونه جعلی باشه (یک هواپیمای مدل باشه (بنظرم میشه ظاهرش رو هم دستکاری کرد)).

108:

خوب راست میگه دیگه باباچرا قبول نمیکنید مرگ بر آمریکا چند ساله داره جنگنده میسازه ؟
تازه رسیده به F36 خوب نگاه کنید دانشمندان دانش بنیاد ما با ساختن یه هواپیما رسیدن F313
بگید ماشاا...

109:

.
ناراحتی تان را درک می کنم.
هرکس دیگری هم جای شما بود و در 2 تاپیک پیاپی سواد و فهمش زیر سوال می رفت به توهین و پرخاشگری رو می آورد. عکس جرج بوش کافی نبود، اکنون باید فرق هواپیمای چرخان را با هواپیمای در حال پرواز به "فول کارشناس" نشان بدهیم. بعد می گویند چرا رتبه جهانی دانشگاههای ایران بالای 170 هست؟
می خواستید با چنین استعدادهای درخشانی جای آکسفورد را بگیریم؟!

110:

خرد رهنمای و خرد ره گشای!
خرد به راه یابد حتی به هر دو سرای!!

فیزیک کوانتومی اگر بود قبول می کردیم! اما هواپیمایی به اون عظمت رو کنترلی فرض کردن تنها از ذهن همین دوون بر میاد!
فکر کرده همهی هواپیماها باید قد همون 747 هایی که از بالا خونشون رد می شن باید باشه!

این حرف خیلی مضحکه که یه هواپیما رو به اون گندگی بسازن و جلوی دنیا نشون بدن بعد بگیم جدای از اون یک دونه کنترلیشم ساختن که فیلم اون بود!!!

الحمدلله که راجع به آذرخش و صاعقه هم،همین حرفا رو می زدن!
راستی بالاخره موتوراش مال اف پنچه یا کنترلیه؟!
ناراحتی تان را درک می کنم.
هرکس دیگری هم جای شما بود و در 2 تاپیک پیاپی سواد و فهمش زیر سوال می رفت به توهین و پرخاشگری رو می آورد. عکس جرج بوش کافی نبود، اکنون باید فرق هواپیمای چرخان را با هواپیمای در حال پرواز به "فول کارشناس" نشان بدهیم. بعد می گویند چرا رتبه جهانی دانشگاههای ایران بالای 170 هست؟
می خواستید با چنین استعدادهای درخشانی جای آکسفورد را بگیریم؟!
حنای حضرتعالی برای کاربران دیگر رنگی ندارد!
من چه توهین و پرخاشی کردم؟
این همه به همه (جتی به جناب آبجکتیو که بسیار شخص محترمی هستند) توهین کردید حالا من اومدم سفسته ی لودگی رو مطرح کردم شد پرخاش و توهین؟
اسمش و چی بذاریم خوبه؟سفسته ی عالمانگی؟از خودتون می خواین اسم در بیارین؟!

عکس جورج بوش هم دوستان دیدن و خندیدن بعد از کشف شرلوک هولمزانه ی شما با کالبد شناسی بارکد کتابی که در دست جورج بوش بود() و تفسیر و جهت یابی کتاب با عکسی که آوردیم و جلد چپه اش هنوز هم ادعا دارید؟!

آره همین هواپیمای پرواز و چرخونم بگو بیشتر استفاده ببریم.هم من بیشتر ضایع می شم هم موجب بساط خاطر دوستان می شید(همچون گذشته) پیشنهاد می کنم تاپیک هم به تالار فان بره که مطابع بحث باشه..!

111:

من شخصا باور نمیکنم کشوری که نمیتواند
پراید بسازد هواپیما هم بسازد
البته از ایرانی هر کاری برمیاد
---------------------------------------------

112:

اون بزرگه که ساختن یک ماکت است که طبیعتا نمیتواند پرواز کند.
اون فیلم از شیء پرنده هم درواقع یک هواپیمای کنترلی در ابعاد کوچکتر است که تنها ظاهرش به آن ماکت شباهت دارد.
میبینید که فقط صحنه های مبهمی از پرواز آن در فاصلهء دور را نشان میدهند که طبیعتا در این فاصله نمیتوان هیچ جزییات و حتی ابعاد شیء پرنده را تشخیص داد. همانطور که در فیلم پرواز هواپیمای f22 مدل، از تصاویر درحال پرواز آن و وقتی یک شیء دیگر مثل انسان با ابعاد مشخص در کنارش نیست، نمیتوان فهمید که آن یک هواپیمای مدل کوچک است.

انجام همهء این حقه بازی کار چندان سختی هم نیست آنهم برای یک حکومت با آن همه امکانات و پول.
چیزی که بسیار بسیار سخت تر است همانا ساختن یک هواپیمای واقعی پیشرفته است.
یک ماکت ساخته اند، و یک هواپیمای مدل را هم (مثل همان F22 توربینی که دیدید) احتمالا کمی بدنهء آن را دستکاری کرده اند تا از دور به ماکت خودشان شباهت بیشتری داشته باشد.
همین!
کجای این دور از ذهن و ناممکن است؟
اگر این هواپیما واقعی است، چرا فقط صحنه های مبهمی از پرواز آن از دور را نشان میدهند؟
چرا موقع شروع حرکت تا takeoff و نهایت landing خبری نیست و نه هیچ شیء ای در کنار هواپیما که بتوان ابعاد آنرا در مقایسه با شیء مشخص فهمید؟
آیا جراتش را دارند یک نمایش عمومی برای این هواپیما ترتیب دهند؟
اوه خب میدانم، سری است!! نمیشود که اسرار نظامی را فاش کرد!!

شما اگر اینقدر ساده لوح هستید که ادعاها و نمایش های مضحک اینها را باور کنید خودتان میدانید.
اما ما دانشمندتر، خردمندتر، و تیزهوش تر از این هستیم.
این سیستم سابقهء دروغگویی و حقه بازی کم نداشته.
واقعا آدم چقدر ساده لوح که هر چه اینطور نشانش میدهند و ادعا میکنند باور کند.
امروزه روز در دنیا چیزهای دشوارتر از این را هم میتوانند جعل کنند.

تازه از فناوری رایانه هم میتوان برای جعل/دستکاری اینطور فیلم ها استفاده کرد. بنده قبلا نمونه اش را دیده ام.

113:

دوستان عزیز شما دعوای خرد خودتون رو دارید

ما هنوز یه مادربرد ساده رایانه خانگی تولید نکردیم یه کارت گرافیک یه رم و چیز ساده نزدیم ببینید همین موشکی که این میخواد بزنه کیتش رو ما به دو ملیارد دولار از آمریکا میخریم شما فکرش رو بکنید که ما از خودمونه این هواپیما تو کشور ما یه پله برقی یا یه آسانسور که اچباری شده رو نمیتونیم تولید کنیم بعد شما انتظاراتی دارینا

اینکه گیریم هواپیما باشه اما ساخت ما نیست و لابی چین و روس هست و اونم دلیلش مشخصه که در جنگ جهانی سوم روسیه و چین و ایران با هم خواهند بود و باتوجه به منافعشون کمک ما میکنند همین و بس این مساله که دعوا نداره

114:

اصلا گیریم که این چیزه پرواز هم میکنه.
خب بازم با اینکه بگی از همه لحاظ پیشرفتس و با جنگنده های پیشرفتهء دنیا قابل رقابته خیلی فرق میکنه.
هواپیما کلی مشخصات و تجهیزات و فناوری داره و اختلاف سطح فناوری و قدرت و کیفیت هرکدام از اونا از زمین تا آسمان میتونه باشه.
به یه ظاهر هم که نیست.
الان این ظاهرش ممکنه آدمهای غیرفنی و ظاهربین رو گول بزنه، ولی جز این چی؟ هیچی والا. اطلاعاتی در دست نیست. اصلا معلوم نیست واقعا توی رادار هم بقدر کافی نامرئی باشه. هرچند من فکر نمیکنم صرف اینکه بدنه ای از جنسی و با شکلی درست کنیم که انعکاس/سطح مقطع راداری اون بقدر کافی کم باشه که بتونیم بگیم رادارگریز، اونقدرها هم سخت باشه.

اینکه هواپیما از همهء جهات مهم در سطح بالا باشه مهمه.
مثلا سرعت، قدرت مانور، ثبات و استحکام و قابلیت اطمینان، قدرت حمل مهمات، رادار، برد پرواز (با یک باک)، قابلیت سوختگیری هوایی، حداکثر ارتفاع پرواز، تجهیزات و جنگ افزارهای الکترونیک و غیره.
وگرنه میشه بدنهء هواپیماهای موجود رو هم تغییر داد و یه چیزی با قیافهء غلط انداز و حتی با امکان تشخیص کمتر در رادار ساخت.

115:

میدونید دوستان الان باور اینکه ایران یه هواپیما تنهایی ساخته مثل این جمله از ماضی بعید هست

من بنز آخرین سیستم داشته بودم (ماضی بعید)

116:

چقدر عجیب همه چیز رو پیش بینی کرده بودم!این پست رو گذاشته بودم آخر از همه جواب بدم که دیدم دقیقا پیش گویی هام به حقیقت پیوست!
==
به علت مشغله های شخصی و این که می خوام از وقتم در هم میهن بیشتر استفاده ببرم دیگر به سوال های تکراری و نکیر منکی این تاپیک جواب نمی دم شما دو سه نفرم علی رغم این که فهمیدین اشتباه کردین برای حفظ اعتبار خودتون بگید دید هواپیما تقلبیه در رفت!

117:

خردمندان امثال شما قبلا هم وقتی صحبت از موشک ها و پیشرفت موشکی ایران بود رو به گمانه زنی های ماورایی آوردید و آسمون ریسمون بافتید که "اونام نشستن که ایران پیش رفت کنه"
جهت اطلاعت همین اسرائیل یک موشک کوتاه برد ساخت مثل سایدوایندر که مفت نمی ارزید، و برای مقابله با شهاب هم ارو رو ساخت اما نه ارو و نه پاتریوت هیچ کدوم اسرائیل رو از موشک های مقاومت حفظ نکرد!
گمانم این قدر هوشتون رو تیز کردین که پاره شد!
اما ما دانشمندتر، خردمندتر، و تیزهوش تر از این هستیم.
این سیستم سابقهء دروغگویی و حقه بازی کم نداشته.
واقعا آدم چقدر ساده لوح که هر چه اینطور نشانش میدهند و ادعا میکنند باور کند.
امروزه روز در دنیا چیزهای دشوارتر از این را هم میتوانند جعل کنند.

تازه از فناوری رایانه هم میتوان برای جعل/دستکاری اینطور فیلم ها استفاده کرد. بنده قبلا نمونه اش را دیده ام.
فرارهای رو به جلو،مایه ی خرسندی است!
اول که منکر شدید،بعد گفتید موتور نداره،بعد نشون دادیم کارشناسان گفتند که ایران مهندسی معکوس کرده،بعد که گفتید شیشه ش این طوریه،بعد گفتیم آتارای و سگا نیست،بعد گفتید هواپیما کنترلیه،بعد که عکسای مقایسه ای آوردیم با یک عقب نشینی دیگه گفتید باید از اول تیک آفش بیارن تا فکر نکنید کنترلیه!

راستی شما به راستی این قدر تیزهوشید و به تیزهوشیتون می نازید که اول می گین چون از اولش کنار کسی نبوده پس "نمی شه نظر داد" که کنترلیه یا واقعی،بعد به "یقین" رسیدید که این هواپیمای کنترلیه(چون از حکومت خوشت نمیاد).واقعا خیلی هوشمندید که با یک داده ی یک سان دو نتیجه ی متضاد گرفتید!
ما رو باش فکر می کردیم جمع نقیضین محال است ولی شما دانشمندان و هوشمندان و خرمندان و خلاصه همه چی مندان مرزهای فلسفه و منطق رو هم در هم شکستید!

ضمنا،اگر به ذهن مریض شما باشه وقتی هم که از تیک آفش بیارن می گین باید از اول ساختش نشون بدن چون ممکنه از روسیه وارد کرده باشن،و وقتی هم که تولید و نشون بدن می گین وارد کردن و الخ!
عده ای هم که معقول و میانه رو تر باشند می گن ممکنه کل فیلم فتوشاپ باشه!

بر خوانندگان عزیز است که اشکال شما رو به در و دیوار و فتو شاپ و مسائل ماوراء الطبیعی قبول کنند یا این که نظر کارشناسان جهانی در رسانه های بین المللی رو بپذیرند(بماند که همه ی سوالهاتون هم جواب دادیم ولی شما چشم دیدن موفقیت این مردم رو ندارید!)
نوشته اصلي بوسيله devon نمايش نوشته ها
با توجه به درک پائین شما از مطالب و همینطور پافشاری بر حرفهای غلت می توان دریافت که شعرتان بیشتر به کار خودتان می آید تا ما!
به طور مثال در همین تاپیک یک ادعای خنده داری کردید که نشان از بینش غیر منطقی و آگاهی پائین دارد:


بچه های 11-12 ساله امروزی هم بر اساس بازیهای شبیه ساز می دانند که شیشه کابین خلبان چه در جنگنده ها و چه در هواپیماهای مسافربر باید شفافیت لازم را برای دید کافی خلبان داشته باشد و عدم شفافیت شیشه را خط و خش نمی خوانند تا آن را با پنجره های قسمت مسافرین توپولوف هایی که سوار شدند، مقایسه کنند.
تو خودت پکیج سوتی ای،باز می خوای سوتی ما رو بگیری؟

بچه ی 11 ساله رو نمی دونم ولی من وقتی 8 سالم بود با HUD یا نمایشگر سربالا آشنا شدم!
هواپیما ها به طرز متفاوت تری از هواپیمایی که تو سگا بازی کردی می جنگن و لک و مک صفحه ی تلویزیون اگر موجب ندیدن دشمنت تو آتاری می شد (و یا شاید برای شبیه سازی بیشتر شیشه ی عینک دودیت) خلبان جنگنده ها ابزار دید رو در هلمتشوندارن و برای داگ فایت یا نبرد نزدیک هم چون همونطور که اسمش نزدیک هست،مربوط به نزدیکه می تونن هواپیمای به اون گندگی رو ببینن!
ضمن این که منم نگفتم رو شیشه نقاشی بکشن! و نور هم تاثیر می گذاره.

شما فرق 2 عکس متفاوت را تشخیص بدهید، فیزیک کوانتوم پیش کش.
سفسطه پرداختن به شخص و لودگی هم تنها به کار دوستانتان می آید و ما را با چنین ترفندهایی نمی توانید از بحث دور کنید. می بینیم که در مقابل یک ویدئو چگونه به لکنت افتادید و خود را به کوچه علی چپ زده و حرف در دهان دیگران می گذارید. در مورد عکس جرج بوش هم دیدیم که توان فهم تفاوتهای 2 عکس ساده را نداشتید و عکسی را آوردید که هیچ ارتباطی به روز 11 سپتامبر نداشت و بعد از رسوایی فلنگ را بستید. اگر ادعایی دارید در همان تاپیک مطرح کنید نه اینکه بعد از فرار از پاسخگویی، اینجا جلوی دوستانتان قپی در کنید و خود را فاتح اورست بخوانید.
احتیاجی به ضایع کردن شما نداریم، هر سخنی که می گوئید به ضایع شدن بیشترتان می انجامد البته در پیشگاه افراد خردمند.
ویدئو رو هم گذاشتم کنار عکس بوش!!
خوب شما وقتی اسم میلیتاری و آیرواسپیس و سنترال کلابز به گوشت نخورده بیش تر از اینم ازت انتظار نمی ره.اصلا من هیچ وقت در این زمینه ها فعالیت نداشتم،بازم به من ناوارد که همه ی ادعاهاتون و جواب دادم!

نوشته اصلي بوسيله amregol نمايش نوشته ها
دوستان عزیز شما دعوای خرد خودتون رو دارید

ما هنوز یه مادربرد ساده رایانه خانگی تولید نکردیم یه کارت گرافیک یه رم و چیز ساده نزدیم ببینید همین موشکی که این میخواد بزنه کیتش رو ما به دو ملیارد دولار از آمریکا میخریم شما فکرش رو بکنید که ما از خودمونه این هواپیما تو کشور ما یه پله برقی یا یه آسانسور که اچباری شده رو نمیتونیم تولید کنیم بعد شما انتظاراتی دارینا

اینکه گیریم هواپیما باشه اما ساخت ما نیست و لابی چین و روس هست و اونم دلیلش مشخصه که در جنگ جهانی سوم روسیه و چین و ایران با هم خواهند بود و باتوجه به منافعشون کمک ما میکنند همین و بس این مساله که دعوا نداره
توضیحات و استدلال های بسیار قدرتمندتون دندان های ما رو شکست!

فقط لازم می دونم در برابر این سفسته یک توضیح کاملا بدیهی رو تکرار کنم که اون هم اینه که بنا بر علم اقتصاد و عقل سلیم پذیرفته شده هر کسی بخشی از کالاها رو تولید کنه!
الآن همه ی دنیا کاکائو و قهوه رو از برزیل می گیرن پس با این منطق ابرارسطویی شما برزیل قدرت بلامنازع جهان است!!

118:

شايد يه ماكت وجد اور بوده!

119:

ايران اگه آدم فروش نداشت الان اين وضعيتش نبودانهاكه تيكاف رانشون ندادندبدليل آدمفروش هاوبي خرداني بودكه اسرارانرژي هسته اي رامفت فروختند وتو چه داني از فن آوري وعلم بي شك شماكمي اطلاعات از اينترنت سرج ميكنيدو مختان راشستوشو داده اند هرچندكه دربعضي نقاط هم نقطه ضعفهايي هست كه دليلش دلال بازي ميباشد هروقت خاستي آدرستو بده ببرمت كنار جنگنده ولي تهمت نزن پسرم

120:

این برادر mph1 هنوز مشغول صفحه سیاه کردن و حرافی و مزه پرانی هست تا بگوید من می فهمم و شما نمی فهمید :

"بر اساس برخی شواهد تصویری، نمونه نمایش داده شده ماکت در مقیاس واقعی یا «ماک آپ» است که یکی از مراحل مهم ساخت جنگنده پیش از نمونه های آزمایشی است."
50 نکته مهم از تجهیزات و طراحی جنگنده F313 ایران + عکس - مشرق نیوز | mashreghnews.ir


نقل قولهای زیر از مباحث سایت میلیتاری دات آی آر که دانشکده برادر mph1 هست، برداشته شده. ظاهرا برادر mph1 تنها واحد حرافی را در آن سایت انتخاب کردند بدون اینکه بهره ای از اندک اطلاعاتی که آنجا رد و بدل می شود ببرد:

m_h8807
Master Sergeant


صددرصد همون ماکتیه که با حضور رئیس حمهور رونمایی شد
فرصت خوبیه برای بروبچه های میلیتاری

از دوستان خواهش میکنم درصورت امکان با خودشون دوربین ببرن و یا حداقل با گوشی موبایل هرچقدر که میتونن از این ماکت عکس بگیرن

فراموش نشه که عکسامون طوری باشه که ابعاد و اندازه قسمت های مختلف جنگنده رو بشه تشخیص داد
ولی فکر کنم بخاطر اینکه تابلو نشه اون مدل قبلی ماکت بوده این دفعه دم و دستگاه کاکپیت رو از روش برمیدارن تا ملت فکر کنن اونی که توی تلوزیون دیدن واقعی واقعی بوده

Goebbels
مدیر بخش نیروی زمینی


برادر جان منظور برخی از دوستان از جمله بنده این است که انچه که در رونمایی دیدیم ماکت است به چند دلیل :

1- کاناپی این هواپیما بیش از حد ساده و فاقد بست های معمول است که در تمامی جنگنده های روز دنیا شاهدش هستیم! (منظور قاب کاناپی است)

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

2- شیشه کاناپی از هر دو سمت مات است مثل طلق! که این برای جنگنده با قابلیت پروازی مردود است!

جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد

3- جنگنده درب محفظه تسلیحات ندارد در حالی که گفته شده از توانایی نصب تسلیحات در داخل بدنه برخوردار است!

4- این جنگنده تنها یک الی دو درب دسترسی دارد! درب دسترسی به تجهیزات و سیستم های داخلی! در حالی که در جنگنده های روز دنیا چه غربی و چه شرقی به تعداد قابل توجهی ما از این درب های دسترسی میبینیم در همه جای بدنه!شد قضیه عکس جرج بوش. موقع بستن فلنگ است

121:

لودگی بعدی؟!

ویدئو تست مدل آر سی (مدل کنترل از راه دور) قاهر 313:
Ghaher RC test clip-cut_xvid_001

.

122:

عزيزم شماهم كمي از ايشون نداري حالامشرق نيوز شده مدرك شما_دي

123:

دیگران به من ربطی ندارن.
خردمند مثل من خیلی کم پیدا میشه.
اونا قلابی هستن

ضمنا موشک کجا هواپیمای جنگنده پیشرفته رادارگریز کجا.

یک چنین هواپیمایی مجموعهء گسترده ای از قابلیت ها و فناوریهای پیشرفته است.
موشک خیلی محدودتره.

فرارهای رو به جلو،مایه ی خرسندی است!
اول که منکر شدید،بعد گفتید موتور نداره،بعد نشون دادیم کارشناسان گفتند که ایران مهندسی معکوس کرده،بعد که گفتید شیشه ش این طوریه،بعد گفتیم آتارای و سگا نیست،بعد گفتید هواپیما کنترلیه،بعد که عکسای مقایسه ای آوردیم با یک عقب نشینی دیگه گفتید باید از اول تیک آفش بیارن تا فکر نکنید کنترلیه!
اینا که گفتید بنده درش شرکتی نداشتم و متوجه نمیشم چی میگید.

راستی شما به راستی این قدر تیزهوشید و به تیزهوشیتون می نازید که اول می گین چون از اولش کنار کسی نبوده پس "نمی شه نظر داد" که کنترلیه یا واقعی،بعد به "یقین" رسیدید که این هواپیمای کنترلیه(چون از حکومت خوشت نمیاد).واقعا خیلی هوشمندید که با یک داده ی یک سان دو نتیجه ی متضاد گرفتید!
من پیشفرض خودم رو گفتم.
این یک پیشفرض تدافعی است که در برابر کسانی که اونها رو راست نمیدونم بکار میبرم.
بطور پیشفرض اینها کلاهبردار و دروغگو و حقه باز هستن از دید بنده.
من با رد کردن اونها از منافع خودم دفاع میکنم.
بطور مثال اخبار هم پخش کنن باور نمیکنم.
جایی که آزادی بیان و شفافیت نیست این کمترین کار دفاعی هوشمندانه ای هست که میشه انجام داد.
هم یک اعتراض و ابراز تنفر و بی اعتمادی و ضایع کردنه و هم تاحد ممکن بی اثر کردن تمام سیاست و دروغها و فریبهای اونها از پایه. حداقل خوبه که آدم عملهء مفتشون نشه! نه؟

ضمنا،اگر به ذهن مریض شما باشه وقتی هم که از تیک آفش بیارن می گین باید از اول ساختش نشون بدن چون ممکنه از روسیه وارد کرده باشن،و وقتی هم که تولید و نشون بدن می گین وارد کردن و الخ!
عده ای هم که معقول و میانه رو تر باشند می گن ممکنه کل فیلم فتوشاپ باشه!
نه تا همون حد فعلا کافیه.
ولی باید یجوری باشه که بشه ثابت کرد خودشه و پرواز هم میکنه.
هرچند با این وجود منکه گفتم این تازه اول کاره. توی خیلی ادعاهای دیگه و مشخصات این هواپیما شک منطقی وجود داره. به هیچ روی نمیشه همینطوری باور کرد.

124:

میشه بیشتر توضیح بدید؟
takeoff نشون بدن چطوری چی میشه اونوقت؟

125:

حالا ماکت هم که هست بقدر کافی بر طبق اصول علمی و واقعیت نیست.
من نمیدونم این چه طرحیه و در چه مرحله ای که ماکتش اینقدر متناقضه از نظر علمی و مشخصات فنی.
احتمالا بیشتر روی تبلیغات سرمایه گذاری کردن تا ساخت واقعی تمام و کمال این هواپیما در آیندهء نزدیک.
نهایت در یک حد ناقص و آزمایشی یکسری کارهایی میخوان بکنن.
من فکر نمیکنم ایران در کوتاه مدت بتونه چنین چیزی بسازه. یعنی حداقل نه در اون حد که بتونه با هواپیماهای پیشرفتهء دنیا مقایسه بشه.

126:

دوست گرامی این که برزیل قدرت بلا منازع هست که هست درست است اما حضرت عالی وقتی ساده ترین را نمیتوانید تولید کنید چرا توهم زده میشوید

127:

خوب باهوش بلندشدن هواپيما از زمين تيكاف است
اما چگونه؟ خوشبینانه ترین حالت این است که فرض کنیم دماغه ی هواپیما خود به خود بالا میرود و در نتیجه چرخ های هواپیما از زمین کنده شده و هواپیما اوج می گیرد. اما موتعسفانه اینچنین نیست و این فرآیند (Take off کردن) بسیار پیچیده تر از این فرض شماست علبته این را هم نباید فراموش کرد که سختی این کار در همه ی هواپیماها یکسان نیست برای مثال تیک آف کردن با یک هواپیمای سسنا172 بسیار آسانتر از تیک آف با یک بوئینگ 747 یا یک ایرباس A380 است اماشماباهوشيدبچه سوسول يچيري براتو گفتم كه فرق سيب زيميني باچقندر رانميداني _دي

128:

برادر شروین شادمهر نشان، باز زیرآبی رفتید؟
ما می دانیم تیک آف چیست، پروفسور(!) لازم نبود برای ما توضیح واضحات بدهید. نه تنها از تیک آف و لندینگ قاهر تصویری وجود ندارد، بلکه یک عکس یا فیلم که نمای نزدیک از پرواز را نشان بدهد هم نیست. مدل ثابت نمایش داده شده هم بنابر نظر متخصصین یک ماکت هست. حتی تصویر ساده ای که حرکتش بر روی تاکسی وی را نشان بدهد، نمایش داده نشده. حال شروین شادمهر نشان سوسول فایندر بعد از دیدن اسکای فال برای ما جوگیر شده و دنبال قاتل بروس لی می گردد

بی جهت بر ادعاهایی که امثال mph1 مطرح کردند و بعد فلنگ را بستند ماله نکشید و سواد خود را نشان ندهید. اینجا بحث بر سر این است که آیا هواپیمایی که در فیلم پرواز می کند مدل آر سی است یا مدل عملیاتی؟ آیا هواپیمایی که به صورت رسمی نمایش داده شد، مدل اصلی بوده یا یک ماکت در ابعاد واقعی؟ با توجه به فیلمها و عکسهای منتشر شده و همینطور تائید یکی از خبرگزاری های مشهور داخلی، می توان گفت که ماکت بوده است.پ.ن: حضرات عکس سینه سوخته شادمهر عقیلی را می گذارند آنهم با یک عشوه خاصی و بعد به ما می گویند سوسول.
طرف خود را قاطی جاهلین کرده بود و در میدان شهر فریاد می زد: آی ناز نفس هاتون.

129:

اگر واقعا محرمانگی مشخصات فنی مهم بوده همون تصاویر واضح و از نزدیک هم کار نادرستی بودن.
ولی خب واضحه که فقط یک ماکت بوده.
و بیشتر از این هم میتونم بگم که اصولا این هواپیما هنوز وجود خارجی به اون معنا نداره و شاید هیچوقت هم وجود خارجی به اون معنا پیدا نکنه.
اصولا گفتم که مشخصات اون ماکت از نظر علمی و فنی واقعا مشکل دار بنظر میاد.
یعنی میخوام بگم هیچ ارزش علمی و فنی و جاسوسی نداره، چون درواقع بیشتر از اونکه واقعی باشه تبلیغاتی و تهی است. احتمالا بیشتر هم برای مصرف داخلی بوده!

130:

جانم ببين كي داره تيكه ميندازه توميدوني دونام كاربري توهم ميهن غيرقانونيه توكي هستي كه ميخاي صحت وراست بودن چيزي راثابت كني طرف راتوده راه نميدادند سراغ خونه كدخدا راميگرفت خوب اگه به سايه خودتم شك داري جريانش فرق ميكنه تازه خيلي ناراحتي آدرستو پيم كن ببرمت از نزديك هواپيمارا ببيني

131:

پس غیر از سفسطه پارازیت اندازی ، لودگی و اظهار فضل چیز دیگری برای ارایه نداشتید. فعلا بروید یک ماست گوسفندی پرچرب برای ماستمالی تهیه بفرمائید که این ماست غلظتش کم بود و به کار نیامد.

132:

البته که یه همچین کاربری سوادش بیشتر از ماهاست!!!!!

آقای عزیز و محترم مملکت با میلیونها آدم مثل تو به این روز افتاد.
آدمها توی زندگی به جایی میرسند که میفهمند دردشون اینه که نه سواد کافی دارن واسه حرف زدن و نه شعوری دارن واسه ساکت موندن....

133:

ما دانش بومی داریم(از چین و روسیه جنایت کار و کمونیسم)

توی فناوری نانو و هسته ای پیشرفت داریم(بعداز فروپاشی شوروی دانشمندای هسته ای اونها رو که آواره شده بودن خریدیم البته ما تنها این کارو نکردیم هند و پاکستان هم این کارو کردند و اونا به بمبشم دست پیدا کردند ولی ما این عمل مخفیانمون لو رفت و به این روز افتادیم)

توی دانش هوا و فضا و موشک ماهواره بر توی خاورمیانه حرف واسه گفتن داریم(نقض حقوق میمونها هم به کارناممون اضافه شد)(ساخت چین و روس)

صنعت کشاورزیمون پیشرفت کرده و توی تولید گندم خود کفا شدیم(الان اصلا گندم از آمریکا وارد نمیشه!!!!!)

صنعت دارو سازی و سلول های بنیادین داریم(دارو که اصلا گرون نیست و اصلا از هند قرار نیست دارو وارد کنیم)

صنعت نظامی که دیگه تمام پول نفتو معادنمونا یک جا بلعیده تا تونسته یه ماکت از قاهر 313بسازه که البته بازم واسه روحیه دادن به ملت توی دهه فجر خوب فکری بود....

اونقدر فناوری داریم اونقدر تکنولوژی داریم که داریم به 5قدرت اول جهان تبدیل میشیم فقط نمیتونیم چوب بستی و خلال دندان تولید کنیم)

روی هر کالایی که میخریم made in iranنوشته و تولید کننده وطن اصلا نگران وارد شدن کشتی کشتی کالای بنجل چینی نیست و همه جوونهامون توی کارخونه های بزرگ و عظیم دارن کار میکنن و حقوق و مزایاشون سر موقع پرداخت میشه و مشکلی نداریم)

فوتبال و ورزشمون که دیگه اینقدر پیشرفت کرده الان دیگه به لبنان 5تا گل میزنیم....و اونقدر ورزشگاه ساختیم که ورزشگاه آزادی که مال 40سال پیشه اصلا پیششون هیچ ارزشی نداره و ما اون ورزشگاه رو که شاه ملعون واسمون ساخت رو خرابش کردیم دیگه

همه شهرامون مترو دارن ترافیک نیست دود نیست بنزین الوده نیست تصادفات زیاد نیست

کلا همه چی خوبه فقط و فقط قاهر 313مون کم بود که به یاری خدا ساخته شد حالا بعضی هم میهنی ها بیخود حرص نزنن که ماکته یا تقلبی پیشرفتهای دیگه رو هم ببینین
.................................................. .................................................. ..............

بابا منم یه ایرانیم دوست دارم میهنم پیشرفت کنه اما به چه قیمتی؟؟؟


134:

تو بادوستات از اونايي هستيد كه بايك كاسه ماست ويه قاشق ميخاينددريارا دوغش كنيد_دي زودباشيدهم بزنيد

135:

درد تو اينه كه خيال ميكني ميليونهانفر بي سودادندوتو فيلسوف اومدي جامع رااصلاح كني باكمال پوزش
الاغ خودتي چراميفهمندبرنج كيسه50هزار وگوشت30هزارو مرغ 7500يعني چه كرايه خانه عقب افتادن يعني چه اما از بد وبدتر بد را انتخاب ميكنند تاشمارا شمابرسي غلط املايي بگيري بسه شكمتم سيره كنار وايسادي ميگي لنگش كن خيليهامن من وحرفهاي قشنگ وقلمه ميزنند ولي خدا شاهده نيم منم نيستند

136:

آدمها توی زندگی به جایی میرسند که میفهمند دردشون اینه که نه سواد کافی دارن واسه حرف زدن و نه شعوری دارن واسه ساکت موندن....

137:

آقای شروین خان هر چی همش بزنی گندش بیشتر بلند میشه بیخیال ...
حرف از بد وبدتر زدی ماهم از بین احمق و بیسواد دومیشا انتخاب میکنیم

138:

بازم به هم میهنی های عزیزم میگم غصه این ماکت رو بیشتر از این نخورین ما جماعت مظلوم عمریست توی سرزمین اجدادیمون داریم همه چیزو ماکتشو میببینیم اینم روش

ماکت آزادی
ماکت دموکراسی
ماکت هواپیما
ماکت نفت بر سر سفره ها
ماکت اسلام ناب محمدی
ماکت ها رو منو شما ساختیم هم وطن.خیلی هم خوب و فریبنده

پس نگاش کن و غصه بخور

139:

همین ظاهر داغونش باعث رادار گریزی میشه
ناسیونالیسم نباش مهم انسانیت محدوده ی جغرافیایی مهم نیست

140:

خیلی اعتماد به نفس داری که فکر میکنی با دوتا نظر خوندن تمام حقیقت را فهمیدی

141:

احمقانه است اگر پروازش لو بره
اگه یه فیلم نزدیک از پروازش به دست دشمن برسه قسمت عمده از اسرار جنگند فاش میشه

142:

حقیقتا اگه یه اسم انگیلیسی بود هم همین قدر حساس می شدی؟
خود اسمش هم رعشه به بدن دشمن می اندازه به خاطر عربی بودنش

143:

برای اولین بار است که می بینم کسی را ناسیونالیسم می خوانند.

144:

شاید شما عرب باشی ولی ما پدر و مادرمون ایرانی هستن!!!!
در ضمن شما اسم فانتوم میشنوی رعشه به بدنت می افته؟

145:

پس اگه اینطوریه من از انواع و اقسام جنگنده های آمریکایی و روسی فیلم نزدیک پرواز که هیچه فیلم از ما تحت هواپیمارو به شما میدم حتی خلبانش. و شما که همچین ادعایی داری ببر به دشمنان آمریکا نشون بده ببین از اسرارش چیزی میفهمن!!

146:

باشعور سيب زيميني نباش يكم ارغ ملي داشته باش دردتو اسم جنگنده و اين چيزهانيست ميخاي خودنمايي كني و اوقده هاتو خالي كني باسواد بافرهنگ ايران هيچي نداره توراست ميگي به تو چه خودتو نخود هر آش ميكني زرنگ

147:

فکر کنم من باید ختم کلام رو بگم........

یه خورده منطق و تفکر کنین اگه علمش رو دارین اینجا پست بدین ....

من اصولا در این مباحث که علما جمع میشن و بحث عالمانه میکنن در گیر نمیشم ......

اما الان لازمه بگم که ساخت هواپیما مراحل بسیاری داره......

اول ایده دادن و ایده پردازی هست ......کشتی هوایی بوئینگ که رونمای شد در این مرحله....

بعد نوبت به طراحی میرسه که بیشتر شرکت ها در همین مرحله از طرح پرده برداری میکنن مثل شرکت بوئینگ و امریکا در همون بحث f خداش که تا حالا به پرواز در نیومده....

بعد از طراحی ماکت تونل باد تولید میشه .....
لازم به ذکر که تو تمام این مراحل امکان شکست و تعطیلی پروژه هست..... و رونمایی پروژه هست....

بعد نمونه کوچک که با موتور ملخ دار پرواز کنه......

بعد از اون نمونه کوچک که با موتور جت پرواز کنه ...... اون فیلم هم مختص همین بخشه عزیزان....و در این بخش از هواپیما قاهر اف 313 رونمایی شد .... انچه که ما دیدیم....

بعد از اون نمونه اصلی ساخته میشه و تمام تست ها روش انجام میشه ....

و مرحله اخر که مختص هواپیماهای جنگی هست تست های مربوط به تجهیز جنگ افزارها هست.....


من به شخصه خیلی مسرور شدم حتی در اون حد کشورم ایران رسیده است .....شروین جان نرود میخ اهنین بر سنگ

148:

نیستم اما خب وقتی ایرانی میسازه چرا اسم عربی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از انسانها بت نسازید
این خیانت است هم به خودتان هم به خودشان
خدایی میشوند که خدایی نمیدانند

149:

فقط میدونم کسی که سواد نوشتن 4تا کلمه رو نداره نباید در مورد هواپیما بحث کنه فقط اجازه داره هواپیما که از بالا سرش رد میشه رو نیگا کنه.مردم نوشته هاتو میخونن اقای محترم!!!

150:

باسوادباهوش مهندس_دي

151:

درود بر همه دوستان.این نخستین پست من در این سایت است.در یکی از روزهای دهه فجر تلوزیون برنامه ای درباره دست آورد های جنگی ایران پخش کرد که در آن همراه پخش فیلم پرواز هواپیمای قاهر آشکارا گفته شد این فیلم پرواز ماکت هواپیماست.چند روز پس از آن نیز یکی از سرداران گفت هواپیمای قاهر به زودی آزمون تاکسی کردن را انجام خواهد داد.پس این هواپیما هنوز ساخته نشده و آنچه به نمایش در آمده چیزی بیش از یک نمونک(ماکت)نمی باشد.

152:


153:

کمال تشکر از ادب شما
اگر مشکلی در سخنم هست بفرمایید تا آگاه شوم

154:

نخیر من با هیچ کسی مشکل ندارم
ولی انگار شما دنیا رو فقط به دو صورت دوست و دشمن میبینید که این این رو من میفهم به نظر من این مسخره هست که فکر کنیم همه دنیا نشستن تا شکست ایران رو ببینن
دوست گرامی به جزء رنگ سفید و سیاه خاکستری هم هست
باز اگر ناراحت شدین ببخشید

155:

یاد دوستان بخیر.....و بحث های شیرینشان

156:

آقای mahmad شما اوّل برو بیشتر تحقیق و مطالعه کن بعد نظر بده. منو حسابی خندوندی با این بررسی مسخره ات . تو برو در مورد مراحل طرّاحی هواپیما مطالعه کن . البته خود من هم

به ماکت بودن نمونه رو نمایی شده در سال 91 اعتقاد دارم ولی اگه جمله قبلی منو دقیق تر
بخونی می فهمی که منظور اصلی من نمونه رونمایی شده در سال 91 هست . چون

به گفته یکی از فرماندهان عالیرتبه نیروی هوایی مدل اصلی این هواپیما بعد از سال 94

( به احتمال بسیار قوی در سال 95 ) رونمایی میشه . درضمن خود آمریکا هم با همین

روش هواپیما میسازه . برای مثال خود اف22 هم زمانی که برای اوّلین بار رونمایی شد ، درست

مثل قاهر ماکتش رو روی یه سکّو در یک نمایشگاه گذاشته بودن و همچنین اگر به دور از احساسات این هواپیما رو با اف22 مقایسه کنی ، میفهمی که این هواپیما هم می تونه

اف22 و هم امثال اف22 ( مثل su50 ) رو به راحتی آب خوردن سرنگون کنه .در مورد دیگر تسلیحات ایران نیز باید گفت که همین تجهیزات الکتورنیکی فوق پیشرفته

ایران و همچنین موشک های ضدّ کشتی فوقالعاده مرگبار ایرانی و ناو ها و زیر دریایی های

فوق پیشرفته ایرانی و دیگر تسلیحات بومی می توانند به راحتی با پیشرفته ترین تسلیحات

غربی و شرقی مقابله کنند . پس با این اوصاف قوطی حلبی های واقعی ناو ها و هواپیما های

آمریکایی ، اروپایی ، روسی و چینی هستند . همچنین این آمریکایی که میگی همون

آمریکایی هستش که به طرز فاجعه باری در برابر ویتنام شکست خورد . ( بهتر بگم تو این جنگ

ویتنام آمریکا رو شخم زد . ) اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


ارتباط با مدیریت تالار تاریخ و فرهنگ
ایران و مسئله ای به نام پان
تفاوت های مردمان آذری و ترک و مغول
شهدای میهن را مصادره نکنید !!
ترکها، مهاجرانی از مغولستان
آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟

منشا پیدایش نامهای کوروش و داریوش
نژاد آریایی
منظور از ذوالقرنین در قرآن، اسکندر است یا کوروش؟
تخت جمشیدی که تخت نداشت
مزدک بامداد
اصلیت سکا ها و اشکانیان
*