هدیه 40 میلیون دلاری وزارت نیروی ایران به لبنان x

هدیه 40 میلیون دلاری وزارت نیروی ایران به لبنانشما به دولت تدبیر و امید چه نمره ای می دهید؟
حقوق قالیباف و همسرش چقدر است ؟
نیروی نظامی را کنار بگذاریم تا پیشرفت کنیم!/ در سال ۹۶ به انقلاب انتخاباتی نیازمندیم
اظهارات منفی حسن عباسی درباره ارتش
حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد
گامبیا جمهوری اسلامی شد !

يهوديت و صهيونيسم
تاثيرات مثبت يا منفي طرح هدفمند كردن يارانه ها
ستاد انتخاباتی دکتر سعید جلیلی
لطفا دیگر نگویید«مرگ بر آمریکا»!
آمریکا در حال فروپاشی است
ایا دین از سیاست باید جدا باشد؟ چرا؟!
حمایت از ما | مشهدهاست
`

هدیه 40 میلیون دلاری وزارت نیروی ایران به لبنان
هدیه 40 میلیون دلاری وزارت نیروی ایران به لبنان
ایران با کمک بلاعوض 40 میلیون دلاری به لبنان، هزینه ساخت یک سد در این کشور را می پردازد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الدیار و سایت الانتقاد لبنان "مجید نامجو" وزیر نیرو ایران و همتای لبنانی اش، با امضای توافقنامه ای در بیروت، ساخت سد در منطقه "بلعا"ی لبنان با کمک بلاعوض 40 میلیون دلاری ایران را رسمیت بخشیدند.

براساس این توافقنامه، یک سد به همراه تاسیسات تصفیه آب در منطقه بلعای لبنان توسط شرکت پیمانکار از این کشور ساخته می شود. شرکت ایرانی از طرف وزارت نیرو نیز طراحی و نظارت بر ساخت این سد را برعهده خواهد داشت.

وزیر آب و برق لبنان در مراسم امضای این توافقنامه افزود: هزینه این پروژه نه یک قرض بلکه هبه (هدیه) است و توسط شرکت ها و کارگران لبنانی انجام خواهد شد.

هدیه 40 میلیون دلاری وزارت نیروی ایران به لبناناین مقام لبنانی درباره انتقادات وارده به ساخت این سد هم گفت: هر کاری که انجام بدهیم، این اعتراضات وجود دارند. کسی که معترض می شود برای همه شناخته شده است. او می خواهد مردم لبنان را از آب، برق و گاز محروم کند.

وی درباره پیشنهاد ایران برای صادرات برق به لبنان هم گفت: لبنان به شدت نیازمند این برق است. نمی توان این پیشنهاد ایران را رد کرد به ویژه که این پیشنهاد به سود منافع بیروت است، البته برای مناسب تر شدن قیمت برق وارداتی باید مذاکرات بیشتری انجام شود.

آمریکا قبل از این به لبنان درباره واردات برق از ایران هشدار داده بود.

هدیه 40 میلیون دلاری وزارت نیروی ایران به لبنان

وزیر نیروی ایران هم در این مراسم گفت: تهران ده ها سال تاکید کرده که منافع عالی ملت لبنان برایش اهمیت دارد. ایران همه امکانات مهندسی و فنی پیشرفته خود را در اختیار برادرانش از جمله لبنان قرار می دهد.

نامجو درباره اعتراضات به اجرای پروژه سد بلعا توسط ایران هم گفت: برای ما تصمیمات دولت لبنان، اساس است. دولت لبنان هر تصمیمی را اتخاذ کند ما آماده انجام هر طرح عمرانی یا توسعه ای در لبنان هستیم.

این چهارمین سفر نامجو وزیر نیرو ایران به لبنان است.
این خبر علاوه بر الدیار و الانتقاد در سایر رسانه های لبنان از جمله سایت های النشره، ، اللواء، لبانون نیوز و ... نیز منتشر شده است.


+
خبر کمی قدیمی هست مدیر محترم لطفا در صورت تکراری بودن اقدام کنید

09-05-2013


1:

مردم ایران دارن از گرسنگی میمیرن...تو کشور خودمون و واسه مردم خودمون پول ندارن خرج کنن...اونوقت 40 میلیون دلار میدن به لبنان...واقعا آدم میمونه چی بگه...

2:

عجب پیشنهادات کاری به دنیا می دهیم...
تا چشم دنیا در بیاد

3:

اگر حزب الله لبنان نبود تا حالا اسرائیل و آمریکا به ایران حمله کرده بودند مثل عراق و افغانستان.
آمار زنها و بچه های کشته شده در طول این دو جنگ را می دانید؟

4:خرج لبنانی هارو ایران میده سیب و هلوشون نصیب توریست های اوپائی میشه که واسه خوش گذارانی میرن جنوب لبنان

5:

دلفان امروز- محمد بحرینی در حاشیه جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه برق بخش کاکاوند دلفان در گفتگو با مهر اظهار داشت: تاکنون 33 درصد از کابل های مسی شبکه برق استان به کابل خونگهدار تبدیل شده است.

وی گفت: با پیگیری ها و برنامه ریزی های صورت گرفته در صورت تامین اعتبار مورد نیاز 70 درصد از کابل های بخش کاکاوند و 100 درصد شهر نورآباد در سالجاری به کابل خود نگهدار تبدیل شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان لرستان خاموشی کمتر، زیبایی مبلمان شهری، ایمنی و کاهش تلفات برق را از مهمترین خصوصیات کابلهای خودنگهدار ذکر کرد.

وی همچنین با اشاره به اجرای سرمایه گذاری طرح های توسعه پست های برق شهرستان دلفان گفت: با هماهنگی های صورت گرفته برای احداث یک پست 63.20 کیلو واتی در دلفان زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع تملک کرده ایم که امیدواریم با احداث این پست در آینده نسبت به افزایش توان برق رسانی به این شهرستان گامی برداریم.

وی در پاسخ به این سوال که در سفر سوم هیئت دولت به لرستان قرار شد 20 روستای فاقد برق شهرستان دلفان برقدار شوند افزود: متاسفانه با توجه به مشکلات اقتصادی و مالی این مهم صورت نگرفت که امیدواریم ظرف مدت یک الی دو سال آینده تمامی روستاهای بدون برق استان به ویژه شهرستان دلفان از نعمت برق بهره مند شوند.
شهرستان دلفان با 145 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان لرستان قرار دارد.
منبع

6:

به گزارش بولتن نيوز به نقل از ايسنا: چندی پیش در محافل خبری اعلام شد که ایران سد "بلعا" را در لبنان با سرمایه 40 میلیون دلاری می‌سازد و حتی دانش فنی ساخت سد را نیز منتقل می‌کند؛ اما در حالی که منابع لبنانی از عنوان "کمک بلاعوض" برای ساخت سد سخن می‌گویند، مسئولان ایرانی تلویحی از قید "سرمایه‌گذاری" استفاده کرده و از بازگشت اصل و سود سرمایه‌ حکایت می‌کنند؛ حتی وزارت نیرو عنوان کرده است چگونگی بازپرداخت وام 40 میلیون دلاری پس از بستن قرارداد مشخص می‌شود.

درحالی که رسانه‌های لبنانی در این اواخر خبر از پرداخت هدیه 40 میلیون دلاری توسط ایران برای ساخت سد آبی بلعا می‌دهند، مسوولان ایرانی از مذاکره برای نحوه پرداخت و اجرای پول و پروژه سخن می‌گویند. این درحالی است که با توجه به شرایط کنونی و نیاز ارزی مبرم در کشور و لزوم استفاده بهینه از ارز موجود، باید دید که با وجود دوستی ایران و لبنان، اقدام وزارت نیرو برای ساخت سد بلعا در لبنان به طور کامل شفاف و توجیه پذیر هست یا خیر؟

درست است که با توجه به رابطه خوب ایران و لبنان و دوستی دو کشور کمک ایران به لبنان برای پیشرفت‌های عمرانی توجیه پذیر است، اما با وجود خبرهای متناقضی که در دو کشور اعلام شده است، نقاطی مبهم همچنان درباره این پروژه باقی مانده است... از جمله شیوه و توجیه پرداخت 40 میلیون دلار اعتبار برای این پروژه، انتقال دانش فنی در ازای کدام بازدهی، چگونگی بازگشت سرمایه، انتخاب مجری ایرانی یا لبنانی پروژه و مقرون به صرفه بودن تفاهم‌نامه امضا شده و همچنین استفاده از تامین کنندگان تجهیزات ایرانی که همچنان در انتظار پاسخگویی شفاف مسئولان وزارت نیرو باقی می‌ماند.

با بررسی خبرهای منتشر شده در رسانه‌های لبنانی و ایرانی، شبهاتی مطرح می‌شود که خبرنگار انرژی ایسنا برای شفاف شدن و درک چندوچون این تفاهم‌نامه به سراغ مسوولان رفته تا جزییات بیشتری از این پروژه به دست بیاورد.شفاف شدن چگونگی توجیه اقتصادی ساخت سد بلعا بعد از بستن قرارداد

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل در گفت و گو با ایسنا، درباره جزییات سرمایه‌گذاری ایران در لبنان اظهار کرد: در حال حاضر درباره‌ی کلیات طرح مبنی بر اجرای پروژه توسط شرکت ایرانی در لبنان تفاهم شده است، اما جزئیات کار بعد از بستن قرار‌داد مشخص می‌شود.

اسماعیل محصولی درباره توجیه اقتصادی و نحوه بازگشت سرمایه 40 میلیون دلاری ایران در بلعا تاکید کرد: توجیه اقتصادی دیده شده اما چگونگی عملیاتی شدن طرح پس از انعقاد قرار داد اجرایی مشخص می‌شود.

وی با بیان این‌که تفاهم‌نامه کلی سد بلعا منعقد شده و باید شرکت ایرانی مجری پروژه معرفی شود تا قرار‌داد جزیی این سد نیز به نتیجه برسد، گفت: با به نتیجه ‌رسیدن جزئیات و بستن قرارداد، احداث سد اجرایی می‌شود.پرداخت سرمایه به پیمانکار مجری طرح

در هیمن حال، قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل درباره نحوه پرداخت سرمایه برای احداث سد بلعا و دریافت کننده اعتبار با توجه به ابهام مطرح شده درباره گیرنده سرمایه، اظهار کرد:‌ فعلا صحبت این موضوع شده است که سرمایه به پیمانکار ایرانی داده شود؛ پیمانکاری که کار را اجرا می‌کند، پولش را هم می‌گیرد.

محصولی درباره اعتبار مورد نیاز پروژه سد بلعا و میزان سرمایه‌گذاری ایران و لبنان، گفت: سرمایه سد بلعا با جزییات از جمله خط انتقال شبکه، سد و غیره حدود 40 میلیون دلار برآورد شده و کل هزینه‌ی آن را ایران می‌پردازد.مشارکت شرکت لبنانی در پروژه بلعا

وی با اشاره به‌این‌که کل سرمایه‌گذاری سد بلعا توسط ایران انجام می‌شود، تصریح کرد: پروژه سد بلعا توسط شرکت ایرانی اجرا می‌شود و شرکت‌های مورد نظر در لبنان با توافق ایران و لبنان برای بخش‌هایی مورد نیاز به کار گرفته می‌شوند.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل وزارت نیرو با تاکید بر این‌که سد بلعا، برق آبی نیست و صرفا برای تامین آب ساخته می‌شود، تصریح کرد:‌ سد بلعا برای انتقال آب احداث می‌شود و این سد نیروگاه برق آبی نیست؛ شبکه خط انتقال آب در پروژه طراحی شده است.

محصولی درباره چرایی سرمایه گذاری ایران در بلعا خاطرنشان کرد: ساخت سد بلعا، نیاز لبنان است تا آب شرب منطقه تامین شود بنابراین توافق شده که این کار انجام شود. یادداشت تفاهم آن امضاء شده و شرکت ایرانی باید با توافق لبنانی قرار‌داد ببندد.

وی درباره زمان احداث سد بلعا گفت: قرار‌داد نیاز به تنظیم دارد، بعد از اجرایی شدن قرار‌داد احداث سد بلعا عملیاتی می‌شود.واگذاری سد بلعا پس از ساخت

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل وزارت نیرو در پاسخ به این پرسش که آیا پس از ساخت، سد در اختیار لبنان قرار می‌گیرد و یا برای بازگشت سرمایه همچنان در اختیار ایران باقی می‌ماند، تصریح کرد: سد برای لبنانی‌ها ساخته می‌شود.

به گزارش ایسنا درحالی که وزارت نیرو از احداث سد بلعا توسط پیمانکار ایرانی خبر می‌دهد، صندوق توسعه ملی با تاکید بر وجود شبهه، احتمال پرداخت فاینانس به لبنان را مطرح می‌کند.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل در صحبت‌های خود به طور پیوسته بر مشخص شدن ابعاد اجرای کار پس از بستن قرارداد شامل جزییات سخن گفت؛ قراردادی جزئی‌ که شامل بیشتر موارد ابعاد کار احداث سد بلعا می‌شود.

بر اساس تفاهم‌نامه کلی منعقد شده 40 میلیون دلار برای ساخت سد بلعا پرداخت می‌شود و به گفته رسانه‌های لبنانی، دانش فنی ایران نیز به لبنان منتقل می‌شود.

بر اساس آمار جهانی ایران جزو یکی از پنج کشور اول سازنده سد در جهان است و در این زمینه پیشرفت‌های خوبی داشته است بنابراین انتظار می‌رود که از این پتانسیل به خوبی استفاده شود.ابهامات در تامین اعتبار از سوی صندوق توسعه ملی

از سوی دیگر، موضوع تامین اعتبار این پروژه از موضوعاتی است که کماکان ابهاماتی را با خود همراه دارد. با وجود ادعای رسانه‌های لبنانی از جمله دیلی استار و العربیه مبنی بر پرداخت 40 میلیون دلار به لبنان در روز 16 نوامبر مصادف با 26 آبان ماه سال جاری، قائم مقام صندوق توسعه ملی از سردرگمی صندوق برای تصمیم‌گیری در راستای پرداخت 40 میلیون دلار به پیمانکار ایرانی یا کشور لبنان سخن می‌گوید.

قائم‌مقام صندوق توسعه ملی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پیشنهاد سرمایه‌گذاری در لبنان به صندوق توسعه ملی رسیده است، فعلا شبهه‌ای که داریم از این نظر است که وام را به کشور لبنان بدهیم یا به یک ایرانی.

محمدقاسم حسینی افزود: الان در مورد موضوع مذکور بحث می‌کنیم، اگر این مشکل حل شود برای ارائه‌ی وام مشکلی نخواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم گرفتن مصوبه مجلس برای پرداخت وام به دولت های خارجی تصریح کرد: اگر بخواهیم به کشور خارجی وام دهیم، باید مجلس آن را مصوب کند چون براساس قانون، پروتکل‌های بین دولتی را مجلس مصوب می‌کند.ما امضاء می‌کنیم، مجلس تصویب

قائم‌مقام صندوق توسعه ملی در پاسخ به این پرسش که با توجه به مطلب بیان‌شده آیا برای پرداخت وام به لبنان باید منتظر تصویب مجلس ماند،‌خاطرنشان کرد: خیر؛ وام می‌دهیم ولی علاوه بر این‌که ما وام را مصوب می‌کنیم، فرآیند تصویب مجلس هم صورت می‌گیرد. ما امضاء می‌کنیم مجلس تایید می‌کند و سپس وام پرداخت می‌شود.

حسینی درمورد تضمین بازپرداخت وام‌های صندوق توسعه ملی گفت:‌ سرمایه‌گذار‌های خصوصی مکلف هستند وام را بازپرداخت کنند منهای حوزه نفت که در قانون آمده وزارت نفت بازپرداخت نفت را در پروژه‌های نفتی تضمین کند. اگر طرف نتواند پرداخت کند ما آن را از وزارت نفت می‌گیریم.

وی همچنین تاکید کرد:‌ پول ما در اختیار بانک است و بانک باید تضامین لازم را بگیرد. اگر فرد نتواند وام را پرداخت کند ما از حساب بانک پول بر می‌داریم.صندوق توسعه ملی با چه توجیهی وام می‌دهد؟

قائم‌مقام صندوق توسعه ملی با اشاره به اختیار این صندوق برای سرمایه‌گذاری در بازار‌های پولی و مالی خارجی بدون محدودیت سرمایه‌گذاری، گفت: اگر زمینه لازم باشد و به جمع بندی برسیم که فعالیتی برای ما توجیه دارد بدون محدودیت سرمایه‌گذاری می‌کنیم، در بازار‌های پولی حضور پیدا و سهام بانک‌ها و شرکت‌ها را می‌خریم.

حسینی با اشاره به فاینانس کردن پروژه‌های شامل فروش کالای ایرانی در دیگر کشورها گفت: پروژه‌هایی که ایرانی‌ها در خارج از کشور به دست می‌گیرند را می‌توانیم فاینانس کنیم. اگر دولت کشوری یا افرادی از کشور خارجی بخواهند کالای ایرانی بخرند، آن را می‌توانیم فاینانس کنیم تا کالایی مثل فرش ایرانی، پسته ایرانی و ماشین ایرانی بخرند.

وی با اشاره به فاینانس کردن پروژه‌هایی که توسط پیمانکارن ایرانی در خارج اجرا می‌شوند، اظهار کرد:‌ سازنده پروژه اگر یک پیمانکار باشد می‌توانیم آن را فاینانس کنیم، برای مثال پروژه ساخت هتل در بلاروس را فاینانس کردیم و حدود 150 میلیون دلار هم دادیم.

قائم‌مقام صندوق توسعه ملی در پاسخ به این پرسش که بازگشت سرمایه صندوق با چه سودی انجام می‌شود، تاکید کرد: در داخل نرخ سود وام ارزی شش درصد است، اما برای خارج از کشور بستگی به جایی دارد که می‌خواهیم سرمایه‌گذاری کنیم. باید دید سرمایه‌گذاری چقدر برای ما بازدهی دارد ولی سود فاینانسی که به سرمایه‌گذار ایرانی می‌دهیم شش درصد است.

حسینی با اشاره به متغیر بودن سود سهام ادامه داد: سود خرید سهام متغییر است و می‌تواند دو یا هشت درصد باشد البته تلاش ما این است که وارد فعالیتی با سود کمتر از سه یا چهار درصد نشویم.روایت رسانه های عرب‌ از هدیه ایران در ساخت بلعا

به گزارش ایسنا، روزنامه دیلی استار پیش از این و پس از انتشار خبر امضاء تفاهم‌نامه بین ایران و لبنان مطلبی مبنی بر اهدای 40 میلیون دلار نقد برای احداث سد آبی بلعا منتشر کرد.همچنین این روزنامه نوشته بود که پروژه سد بلعا قرار است ظرف مدت سه سال تکمیل شود.

بر این اساس وزیر انرژی و آب لبنان با اعلام خبر امضاء یادداشت تفاهم شامل اجرای احداث سد به علاوه نصب تاسیسات آب شیرین در منطقه بلعا گفته بود که قرارداد بسته شده، ساخت سد را به یک شرکت لبنانی واگذار کرده است و دولت ایران روی اجرای پروژه نظارت دارد.

وی با اشاره‌ به‌ این موضوع که لبنان دانش فنی ساخت سد را از طرف ایرانی دریافت می‌کند بر اجرای پروژه توسط شرکت لبنانی تاکید کرده و گفت: تمام روستاییان اطراف منطقه البترون از آب این سد بهره‌مند می‌شوند.طرح موضوع هدیه 40میلیون دلاری و سکوت ایرانی ها

بر اساس خبر منتشر شده در روزنامه الدیار، وزیر انرژی لبنان در مراسم امضای این توافقنامه تاکید می‌کند که هزینه این پروژه نه یک قرض بلکه هدیه است و پروژه توسط شرکت ها و کارگران لبنانی انجام خواهد شد، موضوعی که بعدها با هیچ واکنشی از سوی مسئولان ایران در رد یا تایید این مساله همراه نشد و وزیر نیرو و معاونانش در پاسخ به سئوال خبرنگاران ترجیح دادند سکوت کنند.

به گزارش ایسنا در خبرهای منتشر‌شده درمورد تفاهم‌نامه ساخت سد بلعا خبری از چگونگی پرداخت 40 میلیون دلار نیست و با توجه به پرداخت این پول توسط صندوق توسعه ملی، ظاهرا سرمایه‌گذاری توسط ایران صورت می‌گیرد و کمک بلاعوض معنا ندارد، مگر این‌که صندوق توسعه در کمک بلاعوض به دیگر کشورها هم فعال باشد.

در حالی که خبر کمک بلاعوض 40 میلیون دلاری ایران به لبنان برای ساخت سد بلعا و پرداخت این پول به لبنان در این اواخر، در رسانه‌های داخلی و لبنانی منتشر شد، صندوق توسعه ملی و وزارت نیرو از بازگشت سرمایه به ایران می گویند و این پرسش همچنان تا زمان بستن قرارداد ساخت سد باقی می‌ماند.
ساخت سد بلعا؛ سرمایه‌گذاری 40 میلیون دلاری یا هدیه ایران به لبنان؟

7:

بـــــــــــــــاج اسم قشنگتری خواهد بود !
کاش گیرندش آدم حسابی بود ..:دی

8:

ایران خرج لبنانی ها را نمیده.
در لبنان آدمهای زیادی زندگی می کنند. مسلمانها شیعه ها سنی ها و حزب الله لبنان و...
ایران به حزب الله لبنان کمک می کند و کل خرج آنها را هم نمی دهد. خود حزب الله هم کار می کنند و درآمد دارند. این کمک هم برای این است که حزب الله در خط مقدم مقابله با اسرائیل دارد در حقیقت از ایران دفاع می کند. اگر حزب الله در بغل گوش اسرائیل با آن مقابله نکند اسرائیل پدر ایران را در می آورد و شما رنگ امنیت را نخواهی دید.
دو نعمت مجهول هستند سلامت و امنیت.

9:


با کمال احترام!!

اسراییل و امریکا هیچ غلطی نمی توانند بکنند
حمایت از حزب الله بیشتر جنبه بشر دوستانه و اسلامی دارد لطفا ارزش های انقلاب را با این تعابیر مادی و سودجویانه! پایمال نفرمایید

10:

خدا رو شکر ایرانیا نخورند عربا طوری نیست !!!
آخه ایرانیان غرق در رحمت و عشق و حال هستند ما که مشکلی نداریم که.......................

11:

درست است که کمکها انسان دوستانه است. ولی جنبه سیاسی هم دارد. یعنی برای حفظ امنیت ایران. که این به معنای مادی بودن نیست. حفظ امنیت هم بخشی از ارزشهای انقلاب است و مادی نیست. اگر حزب الله ضعیف باشد و از اسرائیل شکست بخورد این برای امنیت ایران یعنی فاجعه. چون اسرائیل خیالش از حزب الله راحت میشه و با کمک آمریکا به ایران حمله می کنن.

12:

ایران داره برای امنیت خودش هزینه می کنه. حزب الله بیچاره کی چیزی را برای خودش خورده؟ آنها همش دارن به نفع امنیت ایران کار می کنند. بحث اصلا عرب و فارس نیست. عربستان سعودی هم عرب هستن چرا ایران به آنها کمک نمی کنه؟ حزب الله هم فقیر نیستن. ایران به آنها بیشتر کمک نظامی می کنه که بتوانند موشکها و تجهیزات نظامی پیشرفته تری در مقابل اسرائیل داشته باشه. ایرانی ها کی می خوان معنای امنیت را بفهمن؟ باید حتما وهابی ها و آمریکایی ها برزیل توی ایران و همان رفتارهایی را که دارن با سوری ها می کنن با زن و بچه های ایرانی بکنن تا معنای امنیت را بفهمید؟

13:

وزیر الان یکی دیگه شده ها.....
موضوع دیگه ای نداشتین این حرفای تکراریتونو باز شروع کردین!!!

14:

من نمیدانم چرا شما اصرار داری اینطور بنمایی که ما در مقابل امریکا توان دفاع نداریم و از حرب الله به عنوان سپر استفاده می کنیم!!
چنین دیدگاهی مغایر با اندیشه های راسخ نظام جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مظلومین جهان است. امریکا هم در برابر جوانان غیور این مرز و بوم کاری از پیش نمی برد و هیچ غلطی نمی تواند بکند این مسئله به وجود حزب الله به عنوان جبهه مقاومت اسلامی ارتباط چندانی ندارد! حزب الله برای حمایت از استقلال لبنان و ازادی قدس می جنگد! نه حفظ امنیت ایران!!
اگر بفرمایید هدف ما بیشتر مقابله با اسرائیل است که بزرگترین دشمن اسلام و مسلمین در جهان است منطقی تر است .

15:

تیم یعنی چه؟ مگر داریم فوتبال بازی می کنیم؟!
معادلات سیاسی و مبارزه با محور استکبار تحلیلی عظیم تر و معقول تر از عرایض جنابعالی دارد درک شما از ایدولوژی های انقلاب اسلامی این است؟ علیرغم نام "حزب اللهی".... !!
حمایت از حزب الله ابتدا در جهت منافع کشورهای مظلوم اسلامی است و امنیت ایران از مسایل ثانویه است که در جهت مناقع کشورهای ذینفع تحقق می یابد ایران به تنهایی قادر به دفاع از خود بوده و حماس و حزب الله محور استراتژیک ما علیه غرب است.
باز هم تاکید می کنم حزب الله برای حفظ استقلال لبنان و ازادی قدس می جنگد و نه امنیت ایران!
گاهی اظهارات مقامات حزب الله منافی مواضع ایران و در جهت همگرایی کشورهای عرب زبان و جلب حمایت انان مطرح می شود که بخشی از سیاست حزب الله است و فقط من باب اشاره عرض کردم.

16:

خوبه 30 سال هست میگید هیچ غلطی نمیکنه و با چهارتا کاغذ پاره فعلأ بیچاره شدیم


17:

من نمیفهم شما کجا زندگی میکنید ؟
یذره از روعقل صحبت نه از رو تعصب بدون تفکر

18:

مگه خودمون آناناسیم؟
ایران واسه همه مادر واسه مردم خودش زن بابا..
اگه نداشتیم مشکل خب..
هرکیم بگه حلاله حلال نیست.....

19:

این 40 میلیون دلار..

میتونست چند نفر بی خونه رو خونه دار کنه؟

میتونست چند جوان مجرد منتظر یک وام فکسنی ازدواج رو به خونه بخت ببره؟

میتونست چند خانواه گرسنه ای که ماه هاست طعم گوشت رو نچشیده ان رو برای مدتی سیر کنه؟

میتونست چند کودک و نوجوان و جوانی رو که ندارن اول مهر شهریه مدرسه و دانشگاه رو بدن به تحصیل بازگردونه؟

میتونست برای چند جوون ایرانی کار و بازر کار بوجود بیاره؟

میتونست چقدر با این مبلغ دارو برای بیماران تالاسمی و ام اسی و سرطانی که مدتیه دارو ندارن و بعضیاشون بر اثر بی دارویی فوت کردن دارو و امکانات درمانی بوجود بیاره؟

میتونست و....................... این داستان کماکان ادامه داره....

----------------------------------

هیچکدوم از این میتونستها توانسته نشد و با این وضع توا نسته هم نمیشه.....

چـــــــــــراغی که بر خانـــــــــــــــه رواست بر مسجـــــــــــــــــد حرام است.

20:

اخه رو چه حساب این حرفو میزنی پدر جان؟؟؟؟؟؟!!!!!!امریکا بخاطر منافشه که به ایران حمله نمیکنه والا ربطی به گروه تروریستی حزب ا...نداره,عادت کردید به گنده گویی و بدون مطالعه حرف زدن،اصلا قدرت نظامی امریکا رو براورد کردی؟میدونی توانایی این رو داره که ۵٠سال با کل دنیا بجنگه؟؟!!
ما تا اخر ایستاده ایم و هیچ غلطی نمیکنه واگه میخواست حمله کنه تا الان کرده بود و... از این دست حرفها رو بریزید دور .

21:

دوستان فکر کنم خبر ایراد داره و توضیح داده شده ها!
http://forum.hammihan.com/thread88896.html#post4106837

22:

چه جلب

شانس اوردیم که ایران خرج همشون رو نمیده و الا بیچاره میشدیم

و جلب تر اینکه این 40میلیاد فقط کمک هزینه ناچیزی برای حزب الله است و اگه قراربود که کل هزینشون رو میدادیم چه میشد
و جلب انگیز تر اینکه از پدر دراومدگی ایران جلو گیری میکنن

و اما دو نعمت مجهول که فرمودید
1-سلامت ! کدوم سلامت ؟ اب الوده برنج ارسنیک دار میوه های غیر ارگانیک سلامتی دارن ؟
2امنیت ! کدوم امنیت ؟ همون که مردمان ما از زور فقر و ناچاری به باج گیری زور گیری و چپاول یک دیگر اقدام میکنند ؟

23:

آمریکا از خداشه کلک ایران را بکنه ولی نمی تواند و یکی از مهمترین دلیلهایش این است که با حمله به ایران امنیت اسرائیل به خطر می افتد. یعنی اگر به خاطر تامین امنیت اسرائیل نبود تا به حال حتما به ایران حمله کرده بود. در حقیقت اسرائیل یک گروگان در دست ایران است که اگر آمریکا بخواهد به ایران حمله کند ایران با کمک حزب الله اسرائیل را می زند.

والا ربطی به گروه تروریستی حزب ا...نداره
ربط داره.
حزب الله هم تروریستی نیست. این دروغی است که آمریکا و اسرائیل می گویند. خودشان بزرگترین تروریست دولتی هستند.


عادت کردید به گنده گویی و بدون مطالعه حرف زدن،اصلا قدرت نظامی امریکا رو براورد کردی؟میدونی توانایی این رو داره که ۵٠سال با کل دنیا بجنگه؟؟!!
کسی قدرت آمریکا را انکار نکرد. ولی امنیت اسرائیل هم برایش خیلی مهم است. اسرائیل بزرگترین متحد آمریکا است و سالیانه مقادیر بسیار زیادی کمکهای نظامی و نقدی به اسرائیل می کنه. می توانید در این سایت کمی از آمار آن را ببینید:
If Americans Knew - what every American needs to know about Israel/Palestine
صدای خود آمریکایی ها هم از این کمکهای بی حساب کتاب در آمده.
در ضمن بدون اطلاع از دیگران آنها را به بی مطالعه حرف زدن متهم نکنید. بهتر است به جای این طرز گفتگو خیلی راحت با دلیل و مدرک حرف طرف مقابل را رد کنید. ما هم تعصب نداریم اگر حرف شما مستدل باشد قبول می کنیم.

ما تا اخر ایستاده ایم و هیچ غلطی نمیکنه واگه میخواست حمله کنه تا الان کرده بود و... از این دست حرفها رو بریزید دور .
خواستن با توانستن فرق دارد. آمریکا می تواند حمله کند ولی تنها مشکلش به خطر افتادن امنیت اسرائیل است. آن را چه کار کند؟ وقتی حزب الله و سوریه و ایران اسرائیل را موشک باران کنند آن را چه کار کند؟
در جنگ 33 روزه اسرائیل با حزب الله وقتی اسرائیل دید نمی تواند حزب الله را شکست دهد و جنگ دارد طولانی می شود و مردم اسرائیل اعتراض می کنند درخواست آتش بس داد. این اولین بار در طول تاریخ بود که اسرائیل از یک گروه مسلمان درخواست و خوهش کرد که آتش بس کنند.
تنها ترس آمریکا و اسرائیل از موشک باران شدن اسرائیل است. حزب الله هم که بغل گوش اسرائیل است. یعنی از جنوب لبنان (محل حزب الله) اسرائیل با چشم دیده می شود.

امام خمینی ره هم اگر گفت آمریکا هیچ غلطی نمی کند با وسایل و اسبابش گفت. خدا حزب الله را برای ایران فرستاده. خدا همیشه کارهایش را با اسباب قرار میدهد. ان الله یابی ان یجری الامور بغیر اسبابها.
خدا دوست ندارد که کارهایش را بدود اسبابش انجام دهد. خدا اگر بخواهد کسی را شفا دهد از طریق اسباب آن که دارو است شفا می دهد. خا دوست ندارد که همه کارها را با معجزه و بدون روال طبیعی و اسباب آن انجام دهد. حزب الله هم یکی از اسباب غلط نکردن آمریکا است.
در ضمن درست نیست حزب الله را که در حقیق دفاع می کند تروریست بنامیم. ابن تبلیغات ماهواره ای خود دشمنان خدا و اسلام است که حزب الله را تروریست تبلیغ می کنن.

24:

تمامی اینهایی که گفتید بدون امنیت به چه دردی می خورد؟ دوست دارید ایران مثل سوریه باشد ولی اینها را داشته باشید؟ ایران خرج امنیت می کند که شما شب راحت بخوابید و جنگ نداشته باشیم و ایران مثل سوریه و عراق هر روز بمب گذاری و وحشی گری وهابی ها نباشه.

در ضمن این جمله مجعول "چراغی که ..." سند و مدرک درست و حسابی نداره و حرف درستی هم نیست.

25:


چه چيز مسخره اي رو بهم ربط ميدين..

26:

یعنی محور مقاومت. مگر تیم فقط مال فوتبال است؟!معادلات سیاسی و مبارزه با محور استکبار تحلیلی عظیم تر و معقول تر از عرایض جنابعالی دارد

ما که ادعا نداریم درکمان بالا است. شما لطفا کنید بدون توهین و با دلیل و مدرک تحلیل کامل تر را بفرمائید. ما هم مثل یک شاگرد از شما یاد میگیریم.


درک شما از ایدولوژی های انقلاب اسلامی این است؟ علیرغم نام "حزب اللهی".... !!
شرمنده. بضاعت ما همین است. شما بفرمائید کامل ترش را بفرمائید.

حمایت از حزب الله ابتدا در جهت منافع کشورهای مظلوم اسلامی است
حزب الله ماشالا خودش قوی و پولدار است و چندین بیمارستان خیریه رایگان در کشور لبنان راه اندازی کرده است. البته این دلیل هست ولی دلیل مهمتر بحث امنیت خود ایران و در حقیقت امنیت اسلام تشیع است.

و امنیت ایران از مسایل ثانویه است
نظر شما محترم است. ولی نظر بنده این است که اولیت اول حفظ اسلام تشیع است دوم امنیت ایران و سوم کمک های انسان دوستانه. چون حزب الله خیلی نیاز به کمک های انسان دوستانه ندارد و خودش دارد به مردم لبنان کمکهای انسان دوستانه می دهد و کارهای اقتصادی هم دارند.

که در جهت مناقع کشورهای ذینفع تحقق می یابد ایران به تنهایی قادر به دفاع از خود بوده و حماس و حزب الله محور استراتژیک ما علیه غرب است.

یعنی اگر حزب الله نباشد و آمریکا به ایران حمله کند ایران می تواند به تنهایی دفاع کند؟ اولا که این یک فرض محال است چون فعلا که حزب الله بغل گوش اسرائیل وجود دارد ولی اگر این فرض محال را بگیریم آنوقت معلوم نیست که ایران بتواند در جنگ با آمریکا پیروز شود و این ادعای شما نیاز به اثبات شدن دارد.باز هم تاکید می کنم حزب الله برای حفظ استقلال لبنان و ازادی قدس می جنگد و نه امنیت ایران!
باز هم تاکید می کنم حزب الله برای هر دو می جنگند.
نمی دانم چرا اصرار دارید که فقط یک دلیل دارد. چرا نمیشه هر دوباشه. حزب الله هم برای لبنان و هم برای ایران می جنگد. در حقیقت برای اسلام تشیع می جنگد. در اسلام هم اصلا مرز درکار نیست. شما در قرآن مرز پیدا می کنید؟ برای حزب الله اصلا ایران و لبنان مطرح نیست. همینطور برای ایران. فقط یک اسلام مطرح است. مرزها را کشورهای دیگر مطرح کردن. والا در اسلام اصلا مرزی در کار نیست. همه زمین مال خداست و در اختیار خلیفه خدا یعنی اهل بیت باید باشد. خدا در قرآن میگه انی جاعل فی الارض خلیفه. یعنی یک خلیفه خدا گذاشته برای کل زمین و آن هم امام زمان علیه السلام است. حزب الله اگر بین ایران و لبنان فرق بگذارد باید اصلا در شیعه بودنشان شک کرد.


گاهی اظهارات مقامات حزب الله منافی مواضع ایران و در جهت همگرایی کشورهای عرب زبان و جلب حمایت انان مطرح می شود
مثلا کجا؟ یک نمونه بیاورید؟
اگر منظورتان دعوت مسلمانان به وحدت است که کار بدی نیست. ایران هم این کار را می کند.

که بخشی از سیاست حزب الله است و فقط من باب اشاره عرض کردم.
سیاست حزب الله با سیاست ایران هیچ تناقضی ندارد چون هردو بر مبنای اسلام تشیع است.

27:

دادا چی میگی واسه خودت ؟

خنده داره که شما که فک میکنید حزب الله دلیل امنیت ایرانه

28:

اگر این پول ها رو صرف زیر ساخت های کهنه ایران بشه نتیجه اش خیلی بهتر میشود این کارها برای چاپلوسی بعضی مقامات است وگرنه که ایران خودش سپاه قدس دارد که برای همین کار است (تقویت و آموزش کشور های هم پیمان)

29:

هنوز کار به بیچارگی نرسیده. زود ناامید نشوید. پایان شب سیه سپید است. آمریکا داره به آخر خطش نزدیک میشه. داره توی باتلاق بدهی های تریلیون دلاری فرو میره و مردم دنیا هم دارن چهره کثیفش را می شناسن. آخرین نمونش هم کمک به این وحشی های آدم خور در سوریه است.
اینها بیچارگی نیست. اینها مشکلات و سختی های تحریم است. پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و مسلمانان هم سه سال در شعب ابی طالب تحریم را تحمل کردند و حتی غذا نداشتن ولی آخرش پیروزی نصیبشان شد
اندکی صبر سحر نزدیک است.
ظهور نزدیک است. خودتان را از قافله امام زمان علیه السلام جدا نکنید که خیلی ضرر می کنید و پیشمان میشید.
البته مشکلا و فساد اداری زیاد است. هر کسی در هر موقعیتی که هست داره امتحان پس میده.

30:

دوستان محترم دقت کنید این مبلغ پول نقد نبوده. بلکه ساختن یک سد است. آن هم با کارگرهای لبنانی. یعنی یک نوع خدمات فنی و مهندسی است.
مثل این است شما بنابر دلایل و سیاستهای خودتان به دوستتان میگید: من گوشی تو را مجانی به عنوان هدیه برات تعمیر می کنم. اگر بخواهی بدی بیرون تعمیر کنن ازت صدهزار تومان میگیرن. بعد خواهر شما بیاد بگه برای چی صدهزار تومان بی زبان را دادی به دوستت. می دانی من با این صدتومان چه کارهایی می توانستم بکنم؟

ایران پول نداده که. حالا کلاس گذاشته گفته ارزش این هدیه اینقدر است. در ضمن مطمئن باشید ایران ده برابر آن را از لبنان بهره برداری سیاسی می کند. ایران از آب کره میگیره.

31:

واقعا! خرج با کمک فرق داره.
و جلب تر اینکه این 40میلیاد فقط کمک هزینه ناچیزی برای حزب الله است و اگه قراربود که کل هزینشون رو میدادیم چه میشد
خدا بزرگ است. خدا در قرآن تضمین کرده شما هرچی انفاق کنید من جایش را پر می کنم. اینقدر خسیس نباشید. آنها هم انسان هستند و برادران ما هستند. انما الومنون اخوه. اگر برادر شما نیاز به کمک داشته باشه شما کمک نمی کنید؟ مگر ائمه ما سه روز افطار خودشان را انفاق نکردن؟

و جلب انگیز تر اینکه از پدر دراومدگی ایران جلو گیری میکنن
این یک واقعیت است. آنها دارن کشته میشن و امنیتش مال ماست.

و اما دو نعمت مجهول که فرمودید
1-سلامت ! کدوم سلامت ؟ اب الوده برنج ارسنیک دار میوه های غیر ارگانیک سلامتی دارن ؟
2امنیت ! کدوم امنیت ؟ همون که مردمان ما از زور فقر و ناچاری به باج گیری زور گیری و چپاول یک دیگر اقدام میکنند ؟
وضع ایران ایده آل نیست ولی شما هم خوشی زده زیر دلتان. اگر مثل عراق و سوریه یک بمب جلوی خانه تان منفجر بشه و چندتا از اعضای خانواده تان را از دست بدید آنوقت متوجه میشید امنیت یعنی چی.
البته این آب و میوه غیر ارگانیک هنوز در اروپا هم دست همه مردم بهش نمیرسه.
میوه ارگانیک در فروشگاهها با قیمت بالاتر در کنار میوه های غیرارگانیک هست ولی اینطور نیست که همه میوه هایشان ارگانیک باشه. در ایران هم میوه ارگانیک هست ولی فراگیر نشده.
سلامت و امنیت مطلق را اگر می خواهید در هیچ کجای دنیا نیست.
در آمریکا مگر زورگیری نیست. بچه با اسلحه همه همکلاسی هایش را می کشد. این امنیت است؟ در آمریکا خرید و همراه داشتن اسلحه برای مردم آزاد است و مردم به این قانون اعتراض دارند ولی مافیاهای کارخانه های اسلحه سازی جلوی ممنوعیت اسلحه برای عموم مردم را میگیرن.
هیچ کجا امنیت مطلق نیست.

32:

دوست گرامی کی پول داده؟ ایران گفته ما یک سد برای شما میسازیم.
در ضمن شما مگر از تمام سیاستها و معادلات خبر داری که میگید این کار اشتباه است؟
شما تخصص لازم در این مورد را اگر ندارید بهتر است که نظر ندهید.
اگر مسلمان نیستید و کمک به برادران حزب الله را قبول ندارید مشکلی نیست شما آزادید هر عقیده ای داشته باشید ولی حداقل قبول کنید که اسرائیل و آمریکا بزرگترین دشمن ایران هستند و ایران برای امنیت هم باید خرج کند. فقط که شکم نیست.

33:

بنده همچین فکری نکردم
حزب الله یکی از دلایل امنیت ایرانه.
چرا فقط تک گزینه ای فکر می کنید. تست کنکور نیست که.

34:

یعنی محور مقاومت. مگر تیم فقط مال فوتبال است؟!معادلات سیاسی و مبارزه با محور استکبار تحلیلی عظیم تر و معقول تر از عرایض جنابعالی دارد

ما که ادعا نداریم درکمان بالا است. شما لطفا کنید بدون توهین و با دلیل و مدرک تحلیل کامل تر را بفرمائید. ما هم مثل یک شاگرد از شما یاد میگیریم.


درک شما از ایدولوژی های انقلاب اسلامی این است؟ علیرغم نام "حزب اللهی".... !!
شرمنده. بضاعت ما همین است. شما بفرمائید کامل ترش را بفرمائید.

حمایت از حزب الله ابتدا در جهت منافع کشورهای مظلوم اسلامی است
حزب الله ماشالا خودش قوی و پولدار است و چندین بیمارستان خیریه رایگان در کشور لبنان راه اندازی کرده است. البته این دلیل هست ولی دلیل مهمتر بحث امنیت خود ایران و در حقیقت امنیت اسلام تشیع است.

و امنیت ایران از مسایل ثانویه است
نظر شما محترم است. ولی نظر بنده این است که اولیت اول حفظ اسلام تشیع است دوم امنیت ایران و سوم کمک های انسان دوستانه. چون حزب الله خیلی نیاز به کمک های انسان دوستانه ندارد و خودش دارد به مردم لبنان کمکهای انسان دوستانه می دهد و کارهای اقتصادی هم دارند.

که در جهت مناقع کشورهای ذینفع تحقق می یابد ایران به تنهایی قادر به دفاع از خود بوده و حماس و حزب الله محور استراتژیک ما علیه غرب است.

یعنی اگر حزب الله نباشد و آمریکا به ایران حمله کند ایران می تواند به تنهایی دفاع کند؟ اولا که این یک فرض محال است چون فعلا که حزب الله بغل گوش اسرائیل وجود دارد ولی اگر این فرض محال را بگیریم آنوقت معلوم نیست که ایران بتواند در جنگ با آمریکا پیروز شود و این ادعای شما نیاز به اثبات شدن دارد.باز هم تاکید می کنم حزب الله برای حفظ استقلال لبنان و ازادی قدس می جنگد و نه امنیت ایران!
باز هم تاکید می کنم حزب الله برای هر دو می جنگند.
نمی دانم چرا اصرار دارید که فقط یک دلیل دارد. چرا نمیشه هر دوباشه. حزب الله هم برای لبنان و هم برای ایران می جنگد. در حقیقت برای اسلام تشیع می جنگد. در اسلام هم اصلا مرز درکار نیست. شما در قرآن مرز پیدا می کنید؟ برای حزب الله اصلا ایران و لبنان مطرح نیست. همینطور برای ایران. فقط یک اسلام مطرح است. مرزها را کشورهای دیگر مطرح کردن. والا در اسلام اصلا مرزی در کار نیست. همه زمین مال خداست و در اختیار خلیفه خدا یعنی اهل بیت باید باشد. خدا در قرآن میگه انی جاعل فی الارض خلیفه. یعنی یک خلیفه خدا گذاشته برای کل زمین و آن هم امام زمان علیه السلام است. حزب الله اگر بین ایران و لبنان فرق بگذارد باید اصلا در شیعه بودنشان شک کرد.


گاهی اظهارات مقامات حزب الله منافی مواضع ایران و در جهت همگرایی کشورهای عرب زبان و جلب حمایت انان مطرح می شود
مثلا کجا؟ یک نمونه بیاورید؟
اگر منظورتان دعوت مسلمانان به وحدت است که کار بدی نیست. ایران هم این کار را می کند.

که بخشی از سیاست حزب الله است و فقط من باب اشاره عرض کردم.
سیاست حزب الله با سیاست ایران هیچ تناقضی ندارد چون هردو بر مبنای اسلام تشیع است.

35:

کاش با منطق جواب می دادید. و نه با مسخره خواندن حرفهای دیگران.
اگر واقعا مسخره است که ایشالا خدا درستش را به ما یاد بده
اگر هم مسخره نیست خدا شما را ببخشه

36:

بنده قبول دارم دارم که باید به حزب الله کمک کرد و دلیلش رو هم یکی از سخنرانی های دکتر عباسی میدونم اما کمک وزارت نیرو که باید در کشور خدمت کنه ولی میره لبنان برای آن ها کار میکنه رو قبول ندارم هنوز بیشتر روستا های ما برق ندارند یا بخاطر سد زدن های الکی آقایان وزارت نیرو بسیاری از زمین های زیر کشت به زیر آب این سد ها رفتند یا خشک سالی های پایین دستی که فکر نکنم شما اهل مناطق جنوبی باشین که ببینید این جا مردم برای یه لیتر آب چکار میکنند تمام این ها هم به گردن وزارت نیرو است پول مملکت برای چاپلوسی آقایان نیست پول برای زدن یک جاده به روستا هایی که در جنوب استان من است تعلق دارد تا حد اقل یک خانواده روستایی در مناطق خشک بتواند با مو تور یا ماشین به جایی که منبع آب است برود و یک بیست لیتری را پر کند و برای تمام روز از همان بیست لیتری استفاده کند
آری ما کارشناس نیستیم ولی حقایق را میبینیم

37:

ایرانیان واقعا در شکوه و گله گذاری رتبه اول در دنیا هستند.

هر کی از هر چی بگه میان و کلی می کوبن توی مطلب

میگن ایران اینهمه بیکار داره .اینهمه جوون در شرف ازدواج داره چرا کمک کرده به فلان یا فلان

چرا فکر نمی کنید به جای خرجهایی که عده ای اعیان و خوش نشین دارن انجام میدن نباید اشتغال زایی بشه

بله.ما کلی مشکلات اقتصادی داریم... همه دارن از فقر دم می زنن.ولی همین عده اگه قرار بشه یک جهیزیه کامل کنن میبینید که چقدر خرج می کنن
اینها افرادی همیشه ناراضی هستند...خودخواهانی که جز نفع شخصی خود چیز دیگری به ذهنشان خطور نمی کند
می گویند جیب ما پر باشد امنیت خودش جور می شود

در شعار دادن استادانی قهار هستند که در میدان عمل اثری از آنان نیست

افق دیدشان تا نوک دماغشان می رسد و تمام

من اگر به فکر مستمندان کشورم هستم چرا از خودم مایه نمی گذارم؟؟ چرا روز به روز نرخها در کشور بالا می رود؟؟
چون همه به فکر خود هستند..فقط در جایی که میبینند پولی خرج شده و چیزی عایدشان نشده دادشان بلند می شود که پس مستمندان چه می شوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

38:

ممنون به در گفتید من هم شنیدم من حرفم چیز دیگری بود

39:

سلام دوستان عزيز
در پاسخ به اين ايراد كمي بايد تاريخ رو مرور كنيم در سالهاي پاياني جنگ امريكا مستقيما با ايران وارد جنگ شد وبعضي از مسئولين ان زمان كه الان متاسفانه داراي پستهاي مهمي هستند از دستور امام مبني بر هدف قرار دادن ناوهاي امريكايي در تنگه هرمز امتناء كردن و اين كوتاه امدن خسارات جبران نا پذيري به كشورمان وارد ساخت كه نمونه اي از ان را برايتان ياداوري مي كنم.
ناوچه سهند يك ناوچه ساخت امريكا بود كه در ان سالها با اولين ماموريت خارج از جليج فارس براي اسكورت كشتي هاي باري هنوز از تنگه خارج نشده بود كه توسط يك هواپيماي اي6 كه از روي ناو هواپيمابر امريكا مستقر در بحرين بلند شده بود از فاصله 150 كيلو متري با دو موشك هارپوند هدف قرار گرفت.
اگرناوچه سهند رو سرچ كنيد نتيجه اسفبار مصلحت انديشان را ميتوانيد ببينيد بلد نبودم براتون اينجا قرار بدم
حالا اگر ما مثل زمان اقاي هاشمي 150 مليون دلار بدهيم واز روسيه زيردريايي بخريم مردم مي گويند براي محافظت از كشور است وهيچ اشكالي ندارد در صورتي كه اين زير دريايي ها مانند ناوچه سهند موقع جنگ قبل از عمليات انچنان مورد هدف قرار خواهند گرفت كه نمي فهمند از كجا خوردن
در سالهاي گذشته ايران همچنان مورد تهديد اسراييل بوده واگر خاطر عزيزان باشه اخرين تهديدات اسراييل قبل از جنگ 33 روزه ميباشد و ما چقدر زود فراموش مي كنيم كه يك گروه به نام حزب الله بلايي بر سر اسراييل اورد كه ديگر تا به حال جرئت تهديد كردن ايران را هم نكرده حالا از شما عزيزان سئوالي دارم تقويت يك نيروي نظامي در مرز اسراييل كه دشمن انسانيت است با مبالغي اندك بهتر است يا خريد جنگ افزارهاي از رده خارج كشورهاي ديگر با مبالغ هنگفت و كشاندن جنگ به مرزهاي ايران ان هم با دشمني كه به زنان و كودكان هم رحم نمي كند.
واما ان دوست عزيزي كه گفت استفاده از لبنانيها براي منافع ما يرخلاف انسانيست اين در صورتي صدق ميكرد كه انها هيچ تميلي به جنگ با اسراييل نداشته باشند و اين در صورتي است كه حزب الله با عمليات هاي انتهاري در سال1998 اسراييل را از بيروت خارج كرد
حزب الله در لبنان فقط شيعيان نيستند بلكه خيلي از مسيحيان و اهل سنت هم براي دفاع از مرز و كشورشون به اين گروه پيوستن كشوري كه سالهاي قبل حياط خلوت اسراييل بود حالا توسط يك حزب داراي هويت واستقلال شده
كمك هاي ايران به حزب الله از محل بوجه نظامي كشور است وما از فروش سلاح سالانه بيش از 380 ميليون دلار داد كسب مي كنيم واگر كشور ما با اين همه منابع فقير دارد را بايد ارگانهايي همچون كميته امداد وبهزيستي وبنياد مستضعفان و هزاران ارگان دولتي وخصوصي كه تعدادشان از فقرا بيشتر است پرسيد!!!!!!!!!!!!!!!

40:

من با این سخن شما موافقم به جای خرید تسلیحات بزرگ و قدیمی می شود یک گروه کو چک چریکی را تجهیز کرد وگفتم که این حرف مربوط به یکی از سخنرانی های آقای دکتر عباسی است اما منظور من چیز دیگری بود این روز ها بحث مهندسی معکوس بسیار داغ است مهندسی معکوس به اصطلاح عامیانه تر همان کپی کردن است (کاری که چین میکرد) اما الآن شما چین را نگاه کنید دیگر کپی نمیکند مانند ساخت جنگنده جی20 یا جی30 من گفتم که این پول را در بخش های زیر ساختی هزینه کنند که ما خودمان هواپیما بسازیم خودمان تانک بسازیم یا همان جمله معروف امام خمینی:(صنایع پیشرفته را خودتان بسازید) پس یعنی از این آن کپی نکنید و بین دعوای شرق و غرب خودتان مکتبی داشته باشید پس اگر ما زیر ساخت داشته باشیم خودمان تانک و زیر دریایی و... میسازیم
حال چرا نمیتوانیم بسازیم؟
1.به خاطر کپی کردن صنایع غربی و شرقی(این کار هزینه وقت و نیروی کار را هدر میدهد)
2.نبود زیرساخت مناسب(تونل باد دانشگاه و...)
3. استفاده نکردن از منابع موجود(کارخانه ها شرکت ها یا فروش کنسانتره مس به ژاپن وخرید تنگستن با قیمت گزاف)
4.نبود علاقه و متخصص و فرار مغزها(طراحان و....)
5. وجود چاپلوسان و دزد ها
اگر چیزی مبهم بود حتما بپرسید

41:

واسه کمک باز هم باید خرج کرد هیچ فرقی نداره

خدا بزرگ است. خدا در قرآن تضمین کرده شما هرچی انفاق کنید من جایش را پر می کنم. اینقدر خسیس نباشید. آنها هم انسان هستند و برادران ما هستند.
در بزگی خدا شکی نیست و همچنین ما منکر انفاق نیستیم و کسی هم که انقاق میکنه از جیب خودش انقاق میکنه نه از جیب دیگران
خسیس گفتی خندم گرفت ما شپش تو جیبمون بشکن میزنه اونوقت تومیگی خسیس

انما الومنون اخوه. اگر برادر شما نیاز به کمک داشته باشه شما کمک نمی کنید؟ مگر ائمه ما سه روز افطار خودشان را انفاق نکردن؟
من به شدت با این حرف موافقم ولی وقتی برادر ایرانی من گشنه است لزومی نداره برم به برادر لبنانی کمک کنم حالا اگه این برادر ایرانی رفع نیاز شد اونوقت میتونم به اون کمک کنم

این یک واقعیت است. آنها دارن کشته میشن و امنیتش مال ماست.
اونها دارن برای منافع خودشون کشته میدن و کشته شدنشون هیچ ربطی به ما نداره

وضع ایران ایده آل نیست ولی شما هم خوشی زده زیر دلتان. اگر مثل عراق و سوریه یک بمب جلوی خانه تان منفجر بشه و چندتا از اعضای خانواده تان را از دست بدید آنوقت متوجه میشید امنیت یعنی چی.
عراق از بیکفایتی صدام حسین همچین بلائی سرش اومد
سوریه هم که فعلا دارن قربانی سلطه طلبی بشار اسد میشن
بمب ها از 60تا 68 در خونه ما منفجر میشد و شاید از شما بیشتر به این مسئله واقف باشم

البته این آب و میوه غیر ارگانیک هنوز در اروپا هم دست همه مردم بهش نمیرسه.
میوه ارگانیک در فروشگاهها با قیمت بالاتر در کنار میوه های غیرارگانیک هست ولی اینطور نیست که همه میوه هایشان ارگانیک باشه. در ایران هم میوه ارگانیک هست ولی فراگیر نشده.
سلامت و امنیت مطلق را اگر می خواهید در هیچ کجای دنیا نیست.
عجب

در آمریکا مگر زورگیری نیست. بچه با اسلحه همه همکلاسی هایش را می کشد. این امنیت است؟ در آمریکا خرید و همراه داشتن اسلحه برای مردم آزاد است و مردم به این قانون اعتراض دارند ولی مافیاهای کارخانه های اسلحه سازی جلوی ممنوعیت اسلحه برای عموم مردم را میگیرن.
هیچ کجا امنیت مطلق نیست
در امریکا خیلی چیزای دیگه هست که ما حتی فکرش هم نمیتونیم بکنیم
شما فقط در مورد امنیت ایران رو با امریکا مقایسه میکنید که اونم به این نحوی که شما میگید نیست

42:

بله درست میفر مائید ما فقط بلدیم گله کنیم اونم توی دنیای مجازی چون جرات اعتراض در دنیای حقیقی رو نداریم

میگن ایران اینهمه بیکار داره .اینهمه جوون در شرف ازدواج داره چرا کمک کرده به فلان یا فلان
چرا فکر نمی کنید به جای خرجهایی که عده ای اعیان و خوش نشین دارن انجام میدن نباید اشتغال زایی بشهبله.ما کلی مشکلات اقتصادی داریم... همه دارن از فقر دم می زنن.ولی همین عده اگه قرار بشه یک جهیزیه کامل کنن میبینید که چقدر خرج می کنن
منظورتون کدوم عده اس ؟
اینها افرادی همیشه ناراضی هستند...خودخواهانی که جز نفع شخصی خود چیز دیگری به ذهنشان خطور نمی کند
می گویند جیب ما پر باشد امنیت خودش جور می شود
همین هائی که شما الان دارید سودجو مینامیدشان همان مردمی بودن که انقلاب کردن

در شعار دادن استادانی قهار هستند که در میدان عمل اثری از آنان نیست
اینو قبول دارم الا هیشکی جرات نداره عمل کنه سر قضیه گرانی بنزین و کوی دانشگاه و غیره انچنان زهر چشمی گرفتن گه الان از شعار دادن هم میترسن
افق دیدشان تا نوک دماغشان می رسد و تمام
پس با این حساب فیل خیلی افق دیدش بیشتره
من اگر به فکر مستمندان کشورم هستم چرا از خودم مایه نمی گذارم؟؟ چرا روز به روز نرخها در کشور بالا می رود؟؟
چون همه به فکر خود هستند..فقط در جایی که میبینند پولی خرج شده و چیزی عایدشان نشده دادشان بلند می شود که پس مستمندان چه می شوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو اگر به فکر حزب الله هستی چرا از جیب خودت مایه نمیزاری ؟
چرا پول ملت ایران رو میبخشی ؟
من هم یک سهم در ان 40میلیارد داشتم چرا از من نپرسیدی که میخوای کم کنی یا نه ؟

43:

به اون تیکه اول فقط باید

تیکه دوم که ماشاا... حرفهای انجمن حجتیه هست که خدا انشاا.. بیدارتون کنه
در پایان

خدایا اینا کجا زندگی میکنن
فقط یه چیز دیگه بهتون میگم والسلام
خدا شفاتون بده


44:

درسته اما آن دو جنگده که نام میبرید خود کپی هستند چون من خودم اخبار این دو هواپیما رو دنبال میکنم جنگنده اولی یا آذرخش که مدل دو نفره و آموزشی جنگنده f5 است و جنگنده دوم یا صاعقه باز هم کپی f5 است ولی مثلا بلچه عمودی مورب دارد و لبه های حمله بال اتوماتیک که به قول من این دو جنگنده اسپورت جنگنده f5 میباشند جنگنده f5 به سریع بودن چالاکی و مهلک بودن معروف است اما برای ایرانی با این عظمت کافی نیست در بحث نیروی دریایی من زیاد متخصص نیستم اما به قول خود شما در رابطه با ناو شکن سهند این چیزی نیست که نیروی دریایی ما میخواهد ما نیاز به کشتی ها ی بیشتری داریم والبته باید نیروی دریایی ما هواپیما هم داشته باشد برای پشتیبانی هوایی نزدیک و همایت از نیروی دریایی که این امر برای ما تحقق نمی یابد مگر با رفع مشکلات ذکر شده

45:

اگه وضع اقتصاديمون خيلي خوب بود
دلمون نميسوخت
با اين 40 ميليون دلار ميشد خيلي از كارنجات را دوباره راه انداخت
و خيلي ها از اين وضع بد بيكاري خارج ميشدند

46:

حالا چرا کمک بلاعوض؟؟؟ لبنانیا مستمندن؟

47:


48:


خندیدن شما که بعید نیست. به پیامبر ص هم می خندیدند. خندیدن شما چیز خاصی را ثابت نمی کند.
در مورد انجمن حجتیه تا جایی که می دانم معتقدند که فساد باید دنیا را پر کند تا ظهور بشود. ما کی همچین حرفی زدیم؟!

49:

دکتر عباسی همونی نبود که گفت آمریکایی ها تو طبس هلکوپتراشون نقص فنی داشت به هم خوردن
به قول کامران نجف زاده تو صرفأ جهت اطلاع آقای همه چیز دون

50:

درسته. منظورم اینه ما کل خرج حزب الله را نمیدیم. بخشیش را میدیم که اسمش کمک است. خرج کسی را دادن معمولا یعنی این که شما کل هزینه هایش را میدی. ولی کمک یعنی بخشی را.

در بزگی خدا شکی نیست و همچنین ما منکر انفاق نیستیم و کسی هم که انقاق میکنه از جیب خودش انقاق میکنه نه از جیب دیگران
ایران از جیب خودش کمک کرده نه جیب آمریکا.

خسیس گفتی خندم گرفت ما شپش تو جیبمون بشکن میزنه اونوقت تومیگی خسیس

خسیس یعنی اونایی که از کمک به حزب الله که برادران ما هستند دارن میترکن. البته اینها ناشی از شستشوهای مغری ماهواره ها است.

من به شدت با این حرف موافقم ولی وقتی برادر ایرانی من گشنه است لزومی نداره برم به برادر لبنانی کمک کنم حالا اگه این برادر ایرانی رفع نیاز شد اونوقت میتونم به اون کمک کنم
لزوم داره. ازومش حفظ اسلام است. اسلام از شکم مهمتر است. به هر دو باید کمک کرد.اونها دارن برای منافع خودشون کشته میدن و کشته شدنشون هیچ ربطی به ما نداره
ااتفاقا ربط زیادی داره. ربطش اینکه که اسرائیل بدون دادن ترتیب حزب الله نمی تواند به ایران حمله کند.


عراق از بیکفایتی صدام حسین همچین بلائی سرش اومد
چه ربطی به ما دارد. آقای خامنه ای کاملا با کفایت است. این کمک هم عین سیاست و کفایت است. لازم نیست ما از تمام قضیه ها و معادلات سیاسی خبر داشته باشیم. اگر شما از همه چی خبر داشته باشی نظرت عوض میشه. سیاست کار تخصصی است. توی ایران در کاری که تخصص ندارن نظر میدن و فقط ظاهر قضیه را نگاه می کنن.

سوریه هم که فعلا دارن قربانی سلطه طلبی بشار اسد میشن
قرار نیست که همیشه در جنگها پیروز باشیم. ما باید وظیفه مان را انجام دهیم. پیامبر ص هم در جنگ احد شکست خورد ولی نهایتا پیروز شد. معاله کلی به نفع اسلام است و به ضرر آمریکا. همین انقلاب مردم مصر پدرآمریکا را در آورده است. باید کلی حساب کرد. نه جزئی

در امریکا خیلی چیزای دیگه هست که ما حتی فکرش هم نمیتونیم بکنیم
شما فقط در مورد امنیت ایران رو با امریکا مقایسه میکنید که اونم به این نحوی که شما میگید نیست
درسته. منظورم اینه که نباید انتظار امنیت مطلق 100% را داشت.

51:

جناب سند ساز و جاعل حرف تیکه اول حرف شما مگه این نبود
هنوز کار به بیچارگی نرسیده. زود ناامید نشوید. پایان شب سیه سپید است. آمریکا داره به آخر خطش نزدیک میشه. داره توی باتلاق بدهی های تریلیون دلاری فرو میره و مردم دنیا هم دارن چهره کثیفش را می شناسن. آخرین نمونش هم کمک به این وحشی های آدم خور در سوریه است.
پس بهت پیشنهاد میکنم خضول نگید اول مظلوم نمایی هم نکنید


52:

شما این آمار غلط را از کجا آوردید؟
اصلا می دانید ایران چندتا روستا دارد؟
می دانید چندتاش برق داره و چندتاش برق نداره؟
اصلا شما در ایران زندگی می کنید؟
مسلما سد به ضرر بعضی زمین ها میشه. ولی باید منافع و ضررهایش را در مجموع حساب کرد.

53:

بله دقیقأ زمان مشخص میکنن هم حرفی که شما
آقای به ظاهر منتظر
برید راجب ظهور مطالعه کنید بعد بیاید بگید ظهور نزدیک هست
حرفهای بی پایه محمود احمدی نژاد رو اینجا دوباره تکرار کنید

54:

شما اول خبر را درست بخوانید. کی پول داده؟ ایران می خواد یک سد بسازد. این با پول دادن فرق داره. این انجام یک کار است که ارزش این کار اینقدر است. شاید اگر بخواهد این سد را بفروشد اصلا کسی از ایران نخرد. حالا ایران کلاس گذاشته گفته ایتقدر می ارزد.

55:

اینکه ظهور نزدیک است در دعای عهد است. در ضمن اگر یکی اشتباه کرده دلیل نمیشه همه اشتباه باشن. این نوع قضاوت و بدبینی به ظهور اشتباه است.
شما اگر حرف کسی را اشتباه می دانید باید با دلیل حرف او را رد کنید نه با مسخره کردن و خندیدن.
این منظق هم که چون آقای x اشتباه کرده پس هرکس حرف مشابه آن را بزند اشتباه می کند منطق غلطی است.
در مورد مستند ظهور نزدیک است آقای احمدی نژاد را شعیب معرفی کردند که یعنی ظهور در دولت ایشان اتفاق می افتد که حرف غلطی بود و همان موقع هم علما این فیلم را رد کردند. قرار نیست که هر کس حرف از نزدیک بودن ظهور بزند غلط بگوید.
الحمد لله مبشرات نزدیک بودن ظهور کم نیست و ما هم تاریخ یا سال خاصی را تعیین نکردیم.

56:


احداث سد بر روی رودخانه های که به دریاچه ارومیه میریزن اصلأ ضرر نزده به دریاچه ارمیه یا احداث سد سیون نزدیکی تخت جمشید اصلأ مضر نیست برای آثار باستانی تخت جمشید

57:

کسی نگفته سد هیچ ضرری نداره. باید فایده هایش هم حساب کرد.
در ضمن آمار روستا را چرا نادیده گرفتید؟

58:

شاعر میگه : تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل :))

59:

بله بود. خوب که چی؟ منظورتان چیست؟ واضح صحبت کنید. نزدیک بودن ظهور با تاریخ تعیین کردن فرق دارد. ما که نگفتیم امسال یا سال دیگر یا فلان تاریخ.
در ضمن ادب را رعایت کنید.

60:

جناب حزب اللهی بد بینی رو شما و امثال شما به ذهن مردم انداختین با این طرز صحبتهاتون
محمود احمدی نژاد گفت تو دولت من ظهور واقع میشه که نشد
شما هم میگید امریکا سقوط کنه حضرت مهدی( ص) میاد این زمان مشخص کردن نیست
دومأ من راجب اون مستند ظهور حرفی نزدم

61:

چه جلب منت هم میذارن که بخشی از هزینه هارو میدین


ایران از جیب خودش کمک کرده نه جیب آمریکا.
از جیب ملت میده غیر اینه ؟

خسیس یعنی اونایی که از کمک به حزب الله که برادران ما هستند دارن میترکن. البته اینها ناشی از شستشوهای مغری ماهواره ها است.
ببخشید من نمیدونستم شما برادر حزب الله هستید و ناراحت میشی که پول بهشون ندن

لزوم داره. ازومش حفظ اسلام است. اسلام از شکم مهمتر است. به هر دو باید کمک کرد.
الام مهمه ولی کی کفته سیر کردن شکم حزب الله حفظ اسلامه
هی میبافی برا خودت هااا
چه ربطی به ما دارد. آقای خامنه ای کاملا با کفایت است. این کمک هم عین سیاست و کفایت است. لازم نیست ما از تمام قضیه ها و معادلات سیاسی خبر داشته باشیم. اگر شما از همه چی خبر داشته باشی نظرت عوض میشه. سیاست کار تخصصی است. توی ایران در کاری که تخصص ندارن نظر میدن و فقط ظاهر قضیه را نگاه می کنن.
ورحمت الله

اقا شما خودت مثال عراق رو زدید حالا میگید چه ربطی داره
منم موافقم که سیاست کار سیاستمداره یعنی شما الان سیاست مداری ؟قرار نیست که همیشه در جنگها پیروز باشیم. ما باید وظیفه مان را انجام دهیم. پیامبر ص هم در جنگ احد شکست خورد ولی نهایتا پیروز شد. معاله کلی به نفع اسلام است و به ضرر آمریکا. همین انقلاب مردم مصر پدرآمریکا را در آورده است. باید کلی حساب کرد. نه جزئی


62:

اولا که اشتباهات احمدی نژاد به بنده چه ربطی دارد.
دوما احمدی نژاد خودش این حرفها را نزد. اینها را مشایی زد و احمدی نژاد هم گول او را خورد.
اینکه آمریکا سقوط می کنه حرف من نیست و حرف امام خمینی ره است و پیش از سقوط شوروی امام سقوطش را پیش بینی کرده بود که اتفاق افتاد و امام سقوط آمریکا را هم پیش بینی کرده است.
ما کی زمان مشخص کردیم. "در دولت احمدی نژاد" زمان تعیین کردن است. ولی ما که زمان تعیین نکردیم.
احمدی نژاد خودش کی گفته در زمان من ظهور میشه؟ این حرف عمدتا در همان مستند گفته شده که آن هم با پشتیبانی مشایی درست شده است. (منبع)

63:

جناب حزب اللهی شما از روی تعصب دینی صحبت میکنید نه از روی تعقل دینی
با شما مباحثه کردن به جای نمیرسه آب تو هاونگ کوبیدن
موفق باشید

64:

منظور منت نبود. منظور اصلاح صحبت دوستان بود.از جیب ملت میده غیر اینه ؟
اول مطمئن بشید که منبعش کجاست بعد اعتراض کنید. دوستمان که میگن از منبع صادرات سلاح است. من واقعا نمی دانم منبعش از کجاست. در ضمن قرار نیست پول نقد داده بشه. کاری قرار است انجام شود. آن هم کارگرهایش لبنانی هستند. بیشتر جنبه صادرات مشاوره فنی مهندسی دارد. البته هزینه هم دارد.ببخشید من نمیدونستم شما برادر حزب الله هستید و ناراحت میشی که پول بهشون ندن
ناراحت نمیشم.


الام مهمه ولی کی کفته سیر کردن شکم حزب الله حفظ اسلامه
هی میبافی برا خودت هااا


منم موافقم که سیاست کار سیاستمداره یعنی شما الان سیاست مداری ؟
شمامی دانید نیستم؟ البته من و شما هم می توانیم اظهار نظر کنیم. ممنوع نیست ولی بهتر است بدون اطلاع کسی را متهم نکنیم. مثلا اول تحقیق کنیم که دلیل این کمک چیست؟ منبعش از کجاست؟و... بعد به مسئولان حمله کنیم.
به جای نیشخند با دلیل و مدرک حرف بزنید.

65:


دست شما درد نکنه که ریس جمهوری که بهش رای دادین رو به عروسک دست مشایی تعبیر کردین
آفرین


66:

ما که از شما استدلال ندیدیم. اگر نمی خواهید بحث کنید به دیگران تهمت نزنید.
اگر اینطور است که شما میگید ایشالا خدا تعصب ما را درست کنه.
اگر هم اینطور نیست خدا شما را ببخشد.
شما هم موفق باشید.

67:

این اتفاق یک واقعیت است و از واقعیت نمی شود فرار کرد. البته این اتفاق فقط در اواخر ریاست جمهوری ایشان اتفاق افتاد. دلیلش هم قدرت شیطانی شبکه های فراماسونری است که در داخل کشور نفوذ کرده اند.
شما هنوز سحر نشدید. وقتی سحر بشید عروسک دست ساحر میشید.
من نمی دانم خنده این کجاست. واقعیت خنده ندارد.
شما مثلا رئیس جمهور بشی بهتر کار می کنی؟ با این فراماسون ها و ساحر ها؟
خیلی ها بودند که اول آدمهای درستی بودند ولی بعدا دچار انحراف شدند. مثلا زبیر زمان پیامبر یار خوب پیامبر بود ولی بعدا منحرف شد و در جنگ جلوی امام علی ع ایستاد.
ما وظیفه داریم که در زمان رای دادن بهترین گزینه موجود را انتخاب کنیم. وظیفه نداریم 8 سال آینده او را پیش بینی کنیم. در آن زمان احمدی نژاد بهترین گزینه موجود بود و ما وظیفه مان را انجام دادیم بهش رای دادیم.
امام علی ع هم بعضی ها را به سمت فرماندار منصوب می کرد ولی بعدا منحرف میشدن و امام آنها را عزل می کرد. آیا امام از اول اشتباه کرده بود؟
ما موظفیم طبق زمان حال عمل کنیم. نه طبق پیش بینی آینده. ما که علم غیب نداریم. تازه داشته باشیم هم اجازه نداریم هر استفاده ای ازش بکنیم.

68:


من این آخرین پستی هست که از شما نقل قول میگیرم
متاسفم براتون که به خرافاتی مثل جادو و ورد اعتقاد
واقعا متاسفم برات

69:
اول مطمئن بشید که منبعش کجاست بعد اعتراض کنید. دوستمان که میگن از منبع صادرات سلاح است. من واقعا نمی دانم منبعش از کجاست. در ضمن قرار نیست پول نقد داده بشه. کاری قرار است انجام شود. آن هم کارگرهایش لبنانی هستند. بیشتر جنبه صادرات مشاوره فنی مهندسی دارد. البته هزینه هم دارد.
منبعش از هرکجای درامد مملکت باشه متعلق به ملت ایرانه

پول نقد نمیدن و اسشون کارت به کارت میکنن حتما


شمامی دانید نیستم؟ البته من و شما هم می توانیم اظهار نظر کنیم. ممنوع نیست ولی بهتر است بدون اطلاع کسی را متهم نکنیم. مثلا اول تحقیق کنیم که دلیل این کمک چیست؟ منبعش از کجاست؟و... بعد به مسئولان حمله کنیم.
به نظرتون منبعش از کجاس؟ این سوال خیلی ساده لوحانه است شما یا خودتون رو زدین به اون راه یا فک میکنید پشت گوش ما مخملیه

منبعش میتونه از محل خزانه روسیه باشه عایا ؟

به جای نیشخند با دلیل و مدرک حرف بزنید
چه نوع مدرکی مخوای دادا

واسه اینکه گفتم چرا به حزب الله پول دادن مدرک میخواد ؟

70:

من هم برای شما متاسفم که اطلاع ندارید قرآن وجود سحر را تایید می کند. آن هم نه در یک آیه. اگر هم شما قرآن را قبول ندارید که دوبله برای شما متاسفم. (یعلمون الناس السحر و ما انزل...)
ساحران فرعون که با حضرت موسی ع مقابله کردند و...
بهتر است اول مطالعه کنید بعد حرف بزنید.

71:

[quote] قبول. ما که نگفتیم نیست. تصمیم گرفتن کمک کنن و خوب کاری هم کردن به حزب الله کمک کردن. دهها برابرش حزب الله داره به نفع ما کار می کنه. معمولا هر کشوری به متحدان خودش کمک می کنه.

پول نقد نمیدن و اسشون کارت به کارت میکنن حتما
منظور این است که دادن کمکهای فنی مهندسی پول نقد نیست. مثل این است که شما برای دوستت یک کاری می کنی.


به نظرتون منبعش از کجاس؟ این سوال خیلی ساده لوحانه است شما یا خودتون رو زدین به اون راه یا فک میکنید پشت گوش ما مخملیه
واقعا نمی دانم.

منبعش میتونه از محل خزانه روسیه باشه عایا ؟
قرار نیست که پول داده بشه. کاری قرار است وزارت نیرو انجام دهد.


چه نوع مدرکی مخوای دادا
هر مدرک منطقی و محکمه پسند. نه از شبکه های ماهواره

واسه اینکه گفتم چرا به حزب الله پول دادن مدرک میخواد ؟
نه. برای ادعاها. مثلا اگر کسی میگه بیشتر روستاهای ایران برق ندارن این یک ادعا است که نیاز به مدرک دارد. یعنی منبع آماری معتبر یک مدرک است.

72:

شما از بس تلویزیون دیدید به جای مطالعه فکر می کنید سحر مال پیرزن ها است. در صورتی که همان کارتون ها هم ساحرها ساختن و به خورد شما دادن.
اگر دوست داشتید این کتاب را بخوانید تا با کابالا آشنا بشید:
http://www.binesheno.com/pdf/kabala.pdf

73:

معلومه شما در استان تهران هستید از خشکسالی های استان کرمان خبر ندارید من تنها استان کرمان رو مثال میزنم منطقه شهداد که بسیار خشک است و در تابستان ها دما به بالای 40 درجه میرسه آمار ندارم معلومه در استان تهران آب با بهترین کیفیت پخش میشه اما اینجا در مرکز استان از 24 ساعت شاید فقط6 ساعت آب باشه تازه توی همین آب اینقدر املاح مضر مثل گچ هست که خیلی ها از جمله خود من سنگ کلیه میگیریم تازه این مرکز استان است در سیستان که اصلا آب نیست و افغان ها هر روز به دلایل مختلف آب هیرمند را میبندند شما در تهران زندگی میکنی این چیز ها رو درک نمیکنی شرط عقل ما میگه زمین زراعی خیلی مهم تر است چون این جا بیشتر کویر است مالیات و پول مردم جنوب که منتظر تانکر آب هستند را دولت میگیرد اما یک آلودگی هوای شما تمام پول ها را اصراف میکند یا وزرات نیرو که هیچ کاره است نگران سد های دیگران است اونوقت تو کنارک و گندم بریون و ... مردم آب ندارند بخورند چه برسد به حمام رفتن معلومه شما ها تو ناز نعمت بزرگ شدید تمام دانشگاه ها مراکز معتبر علمی کشور دور و بر شما هستند اینج تو بعضی مناطق هنوز یه مدرسه هم نیست

74:

قدرتهای فراماسونری!شیطانی!جادو جمبل و وردو حتما کار صهیونیستها بوده یاشاید کارامریکای جهانخوار بوده ماشاا... برای برچسب زدن و اسم گذاشتن مقام اول رو تو دنیا داریم!,
یعنی کشور ایران زمین بااینهمه فرهیخته و روشنفکرفقط احمدی نژاد بهترین گزینه بود؟ اونوقت هم من کاری به احمدی نژاد ندارم ولی بنظر شما انسان نباید تغییر کنه؟!نباید از خودش سؤال که موتور روشنفکری و تعالی بپرسه؟
فرق ادمهای ایدوؤلوگ باروشنفکر همینه که ایدوولوگ همیشه وتااخر بر سر عقاید و تفکراتیکه از اول بهش القا شده میایسته وتا مرز کشتن و کشته شدن هم پیش میره و نه تنها به خودش بلکه به دیگران هم اجازه نقد اندیشه هاش رو نمیده ولی انسان ازاده باورداره هر باوری درطول زمان قابل تغییر و اصلاح هست و درنقد رو همیشه باز میذاره وهیچ چیز رو از دایره نقد خارج نمیکنه و هیچ چیز براش تقدس نداره و همیشه راه رو برای تعالی و تغییر باز میدونه.این تفکر نفی دگراندیشان واینکه هرکه با مانیست باطله و تقسیم کردن جامعه به خودی و غیر خودی جلوه هایی از فاشیسته.
کلا نمیدونم چرا شماها با هر گونه تغییر و سوال مخالفید؟!
من صادقانه از بحث خوشم نمیاد ولی ناراحت میشم که میبینم عده ای ارغ وطن پرستی رو از دست دادن و سرنوشت کشور رو گره دادن به سرنوشت چند تا گروه تروریستی که دنیا ازشون بیزاره و چقدر ماسر این امریکا ستیزی و اسراییل ستیزی هزینه پرداخت کردیم چه میزان از شکم مردم ایران زدیم و به عربها و بقیه دادیم.
حالا کاش فقط همین 40میلیون بود کاش 40میلیارد بود ولی ما دا ریم به همه اکثر گروهای تروریستی کمک میکنیم,به کشورهای ناشناخته افریقایی و امریکایی کمک و وامهای بلا عوض میدیم اخه برای چی؟کشوریباید کمک کنه مثل امریکاکه اقا و ابر قدرت و صاحب جهانه نه ما که هنوز در بعضی جاها بچه ها تو طویله درس میخونن!!!یا برای اب اشانیدنی زنها چندین کیلومتر میرن یخ میشکنن و میذارن تو مشما ومیگیرن تو سرشون ومیان و. . .
هر اداره و سازمانی میری و ازشون یه تقاضای ساده و یه سرویس ابتدایی میخای میگن بوجه این کا رو نداریم,سالانه هزاران نفر بهعلت نداشتن استانداردهای مناسب جاده ها وماشین ها میمیرن بخاطر نبودن منابع مالی برای استاتدارد سازی جاده ها و بروز کردن ماشین ها,یه فیلتر برای دودکش کارخونه نمیزارن که مردم مریض نشن و سرطان نگیرن و میگن بوجش نیومده!حالا بروببین جنوب لبنان و جایی که حزب ا.. هست رو چیکار کردن!؟کردن بهشت!تمام خرابیهای جنگ 33روزه رو اباد کردن در صورتی که هنوز بعد از گذشت 20سال از جنگ توی خرمشهر و دزفول و اهواز و شهرهای مرزی اثار خرابه و ویرانه های جنگ هست...شما بیمارستانهای ایران رو با بیمارستانهایی که برای حزب ا.. و کشورهای بدبخت بیچاره دیگه ساختیم مقایسه کن!!!!!
دوست عزیز این چیزها هیچ دفاعی نداره مگر اینکه قبول کنیم مردمایران لایق رفاه و زندگی خوب رو ندارن همی و بس!!!!!!!!!

75:

[quote=hezbollahi;4112571] بنده با چشم خود دیده ام منبع آماری ندارم یه منطق هست به اسم شهداد از شهداد به پایین اکثرا برق ندارند یا آب ندارند چه به رسد به آسفالت یا راه ارتباطی و شرق سیستان هم همینطور و بعضی مناطق کنرک از جمله طرف پادگان ها

76:

بله کار همینها بوده.
اینها را بخوانید:
طائب: مشایی مرتاض، فراماسونر، بازجو، جاسوس، نفوذی یهود و ابوبکر زمان است!
http://www.binesheno.com/pdf/kabala.pdf

یعنی کشور ایران زمین بااینهمه فرهیخته و روشنفکرفقط احمدی نژاد بهترین گزینه بود؟
اینهمه فرهیخته کاندیدا نبودن. به غیرکاندیدا که نمیشه رای داد. در بین کاندیداها بله بهترین گزینه موجود بود.

اونوقت هم من کاری به احمدی نژاد ندارم ولی بنظر شما انسان نباید تغییر کنه؟!نباید از خودش سؤال که موتور روشنفکری و تعالی بپرسه؟
درسته انسان باید تغییر کند.

کلا نمیدونم چرا شماها با هر گونه تغییر و سوال مخالفید؟!
این درست نیست. ولی به شرطی که تغییر به سمت خدا باشد و نه به سمت شیطان.
من صادقانه از بحث خ شم ننیاد ولی ناراحت میسم که میبینم عده ای ارغ وطن پرستی رو از دست دادن و سرنوشت کشور رو گره دادن به سرنوشت چند تا گروه تروریستی که دنیا ازشون بیزاره و چقدر نا سر این انریکا ستیزی و اسراییل ستیزی هزینه پرداخت کردیم چه میزان از شکم مردم ایران زدیم و به عربها و بقیه دادیم.
اولا حزب الله تروریستی نیست. این یک دروغ است که ماهواره ها توی مخ مردم کردن. دوما ما نگفتیم گره زده شده. گفتیم یکی از چندین عوامل امنیت ایران است. درست نوشته ها را بخوانید.

حالا کاش فقط همین 40میلیون بود کاش 40میلیارد بود ولی ما دا ریم به همه اکثر گروهای تروریستی کمک میکنیم,به کشورهای ناشناخته افریقایی و امریکایی کمک و وامهای بلا عوض میدیم اخه برای چی؟
همش برای تقویت اسلام و زمینه سازی برای ظهور است.

مشکلاتی که شما میگید درست است ولی نمیشه فقط به یک بعد چسبید. هم دنیا هم آخرت. هر دو مهم است. اسلام هم نیاز به تقویت دارد.
امام خمینی ره گفته است اگر 100 بار ایران را خراب کنن و ما دوباره بسازیم باز به انقلاب اسلامی می ارزد.
در ضمن شما جنگ و تحریم هم در نظر بگیرید. در چنین شرایط سختی پیشرفت خیلی سخت است. ایران 8 سال جنگ داشته و زیر فشار تحریم بوده و هست. انتظار پیشرفت سریع نباید در این شرایط داشت.

77:

بهتر نیست از به کار بردن سحر و ساحره از واژه کنترل فکر استفاده کرد که به نظر من شما هم و بیشتر آقایون تحت کنترل ذهن هستید و بعضی دروغ ها را باور کرده اید آن وقت ما را محکوم میکنید اگر میخواهید بیشتر بدانید جواب دهید

78:

خوب یک روستا که شما دیدی میشه اکثر روستاهای ایران؟
اینطور حرف زدن درسته؟
ایران حدود 30هزارتا روستا داره. وقتی میگید اکثر یعنی مثلا بالای 20 هزارتا روستا.
آمار روستاهای بی برق ایران قبل از انقلاب را با بعد از انقلاب مقایسه کنید ببینی چقدر پیشرفت کرده. الان تعداد روستاهای بی برق خیلی کم است.
این یک نمونش:
مدیرعامل توزیع برق مازندران: روستای بدون برق در مازندران نداریم
چرا قبل از حرف زدن یک سرچ ساده نمی کنید؟
متاسفانه ذهن ما را پر کردن از بدبینی به نظام. شما مقصر نیستید اشکال از کم کاری مسئولان فرهنگی است که ماهواره ها دارن ذهن مردم را کنترل می کنن.

79:

منظور بنده دقیقا همان سحر است که کار کابالیست ها و کاهن ها است.
نظر شما محترم است ولی معلوم نیست که درست باشد. شاید همین حرف در مورد خودتان هم صادق باشد.

80:

مثل اینکه شما خیلی خرافاتی هستید.

81:

شاید هم شما.
هیچوقت نسبت به اعتقادات خودتان اطمینان تعصبی نداشته باشید و فرض را بر این نگیرید که شما درست میگید و دیگران اشتباه.
بنده ادعای معصوم بودن ندارم و اگر با استدلال حرف بزنید قبول می کنم. ولی با تمسخر و بی دلیل حرف زدن نه.
امیدوارم دوستان به جای توهین و فرار از بحث کمی استدلال به خرج بدن و اگر می بینن حرفشان اشتباه است بدون تعصب و با صداقت قبول کنند.
حقیقت تلخ است بنده هم ادعا ندارم. فقط با استدلال حرف بزنید و محترمانه. نه با توهین و بی ادبی. منظوم کلی و به همه است و نه به شخص خاصی.
منظورتان از خرافاتی را نفهمیدم ولی اگر منظورتان باور داشتن سحر است این را قرآن تایید می کند و اگر باور داشتن سحر خرافات است پس قبل از من قرآن خرافانی است.
ماهواره خودش یکی از ابزارهای سحر است. مگر قرآن نمی گوید ساحرهای فرعون با سحر در خیال مردم مار درست کردند؟
اول آیه های قرآن در مورد سحر را بخوانید بعد نظر بدهید.

82:

ماهواره سحر نیست یک کنترل ذهن است (منبع مستند ظهور)و مطمئن هستم شما قضیه هولکاست و جنایت کار بودن هیتلر را هم باور دارید که این خود یک کنترل ذهن است بنده هم تعصبی نیستم بهتر است موضاعت سوریه را هم دنبال کنید اینجا فقط شما تعصبی هستید
حکومت ما مشکلاتی دارد باید این را باور کرد اما نه به قیمت اینکه کشور را فروخت کشور ما قدرتمند است اما به دولت مردان به جای اینکه دست به زانو های خود بزنند و بگویند یا مرتضی علی از گروه حزب الله در خواست دفاع کشور را میکنند حزب الله خود بدون درخواست ما جلوی حکومت اشغال گر میایستد شما اول جواب پست های قبلی را بده اینقدر تفره نرو کسی هم اینجا به کسی بی احترامی نکرده اینجا همه برادر و ایرانی هستیم و همه دغدغه وطن داریم فقط اینجا کسانی با دیدگاه های مختلف وجود دارد و این شما هستید که شوخی را بی ادبی دانسته وگرنه ما با همه شوخی میکنیم این نشان از انتقاد ناپذیری و ترس از نقد شدن شماست کسی هم به قرآن بی احترامی نکرده یک سوال شما حتما با طرح گشت ارشاد آشنایی دارید و از آن طرف داری میکنید اما من میگویم گشت ارشاد است که عامل بی حجابی در جامع است اگر جواب می خواهید پاسخ دهید

83:

شاید. ولی به هر حال سحر هم وجود دارد. منبع قرآن
بهتر است موضاعت سوریه را هم دنبال کنید اینجا فقط شما تعصبی هستید
دارم دنبال می کنم. دلیل شما برای متعصب بودن بنده چیست؟

حکومت ما مشکلاتی دارد باید این را باور کرد
باور دارم

اما نه به قیمت اینکه کشور را فروخت
حمایت از حزب الله اصلا به معنای فروختن کشور نیست. بلکه یک استراتژی خوب است.
کشور ما قدرتمند است اما به دولت مردان به جای اینکه دست به زانو های خود بزنند و بگویند یا مرتضی علی از گروه حزب الله در خواست دفاع کشور را میکنند
این ادعا درست نیست و تهمت است. هر دو وجود دارد. چرا اصرار دارید که بگید فقط این است و آن نیست. هر دو است. ایران هم دست به زانوی خود است و هم از حزب الله استفاده می کند. هر دو است.
حزب الله خود بدون درخواست ما جلوی حکومت اشغال گر میایستد
حزب الله هم برای استقلال لبنان تلاش می کند و هم برای حمایت از ایران در مقابل اسرائیل و آمریکا. هر دو است. چرا فکر می کنید فقط یک عامل است؟ چرا نمی شود هر دو عامل باشد؟
حزب الله هم به فکر لبنان است هم ایران. هر دو هر دو هر دو هر دو هر دو

شما اول جواب پست های قبلی را بده
کدام را؟ لطفا دوباره و مشخص بفرمائید تا جواب دهم. اگر منظورتان سد است گفتم که باید منافع و ضررهای سد را باهم سنجید نه اینکه فقط چند ضرر را گفت و فایده ها را نادیده گرفت.
اینقدر تفره نرو کسی هم اینجا به کسی بی احترامی نکرده
اینجا بی احترامی کم نیست. همین متعصب خواندن بدون دلیل بی احترامی است. اگر بگویید شما به این دلیل متعصب هستید یک چیزی ولی این که بگید تو متعصبی بدون ارائه دلیل این بی احترامیاست.

این شما هستید که شوخی را بی ادبی دانسته
بنده فرق شوخی و بی ادبی را می فهمم.
وگرنه ما با همه شوخی میکنیم این نشان از انتقاد ناپذیری و ترس از نقد شدن شماست
بنده هیچ ترسی از نقد شدن ندارم. فقط استدلال می خواهم.

کسی هم به قرآن بی احترامی نکرده
قرآن سحر را قبول دارد. در حالی که بعضی اعتقاد به سحر را مسخره می کنند. این یعنی چی؟
یک سوال شما حتما با طرح گشت ارشاد آشنایی دارید و از آن طرف داری میکنید
شما از کجا می دانید من ازش طرف داری می کنم؟ این بحث نامرتبط است ولی علاقه دارم بدانم. بهتر است یک موضوع جدید برای آن باز کنید.

84:

چطور این پول رو متعلق به خودت می دونی ولی به من نه؟؟

برای کارهای بزرگ اجازه همچون شمایی اصلا ضرورت نداره

85:


86:

بنده همچین حرفی نزدم. این تهمت است.
منظور من این نبود منظور من حمایت بعضی دوستان از صهیونیست و آمریکا بود
خوب پس حرف خودشان را درست نقل قول کنید و جواب دهید تا سوء تفاهم نشود.


ما نمیبینیم اسلحه ای به دستان متخصصان ایرانی ساخته شود ما نمی بینیم جنگنده ساخت ایران ارائه شود و .....این یعنی دست به زانو های خود زدن نه اینکه اعضای صنایع دفاع از جیب خود پول بگزارند

ما که میبینیم شاید هم چشم شما اشکال دارد. شما می یک جنگنده چند قطعه دارد؟ بومی سازی یک جنگنده حداقل سی سال وقت نیاز دارد. این کارها در جریان است و محصولاتی هم بیرون آمده است. شما ماهواره های ایران را ندیدید؟ اس 200 را ندیدید؟ انواع سلاح ها و رادارها و موشکهای ایرانی را ندیدید؟

هدف اولیه تشکیل حزب الله بیرون راندن ارتش اشغالگر از لبنان بود با پیروی از فرمایشات امام این یعنی این تشکل قبل از حمایت از ایران یک تشکل وطن پرستی بوده (هر دو هر دو هر دو هر دو هر دو)این یعنی تعصب
اهداف حزب الله بارها در طول سالهای گذشته تغییر کرده است. بهتر است مطالعه کنید.

نه منظورم دیده های شخصی خودم از روستا های جنوبی استان کرمان بود
دیدگاههای شخصی شما اگر مانند آمار روستاهای بدون برق باشد که واویلا است.
به هر حال بصورت سوال مشخص با منبع معتبر بفرمائید تا جواب دهم.

دلیلش را گفتم پافشاری بیش از حد به یک موضوع
صرف پافشاری بیش از حد به یک موضوع تعصب نیست. شما اول باید تعریف تعصب را بدانید. پیامبر ص هم بیش از حد به اسلام پافشاری داشت

استدلال را گفتیم شما هنوز پا فشاری میکنید و تعصب دارید
به جای اینکه بگید استدلال راگفتم. خود استدلال را بگید. اگر هم گفتید لطفا دوباره بگید چون من استدلال معتبری ندیدم. صرف پافشاری تعصب نیست.

لطفا آیه رل ذکر کنید

چند مورد را در پست های قبلی ذکر کردم. علاوه بر آن:
آيا سحر و جادو از نظر قران واقعيت دارد و با انجام آن تا چه حد مي توان به خواسته هاي خود رسيد | مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني
سحر در قرآن - پردیس


با تشکر از لحن مودبانه نوشته های شما.
بهتر است که موقع نوشتن از دکمه نقل قول استفاده کنید

87:

چشم

88:

اقا هی نگو امریکا و غرب و شبکه های ماهواره اینو مخ ما فرو کردن که حزب ا... تروریسته, مگه من بچه ام یا عقل و قوه تجزیه و تحلیل ندارم و نمیبینم تو دنیا چی میگزره که بیام گوش کنم به ماهواره!!!!!
خدا و شیطان و حق و باطل رو کی تعیین میکنه؟! ما نمیتونیم بگیم حزب ما حزب خدا است و غیر ما شیطان.
کلا همه تو دنیا میگن حق با ماست همه ادیان ادعا دارن کامل هستن و بقیه در تاریکی هستن,الان هیتلر از گور بیا بیرون میگه حق با منه.
و اما در مورد قدرت نظامی اسراییل!!!!!لطفا اینقدر هیجانی و احساسی صحبت نکنیدیعنی واقعا ازقدرت نظامی اسراییل بی اطلاعید یا اطلاع دارید و میخواهید حقیر جلوش بدید؟!اسراییل ارتشی داره که ظرف 48ساعت 4برابر میشه و ارتشش برای یک کشور یک میلیاردی کفایت میکنه,نیروی هواییش زبده ترین خلبانها و پیشرفته ترین هواپیماها رو داره از قبیل f15وf16 و...و اصلا به حمایت امریکا نیاز نداره،در سال ١٩٧۵یک تنه با اعراب جنگید و چنان شکستی به اعراب داد که کشورهای عربی تا مدتها فکرجنگ با ارتش اسراییل را از سر دراوردند,در جنگ 33روزه هم که هی میگید اسراییل نتونست پیروز بشه اولا خسارات و تلفات اسراییل رو با حزب ا.. مقلیسه کنید در ثانی کوماندو های تیپ گولانی اونقدر حزب ا.. رو دست کم گرفته بود که اب خوردن با خودشون نیاورده بودن و بیشتر مشروب و ابزاربازی و سرگرمی همراشون بود,اینو میگم که ما هم استباهاسراییل رونکنیم واینقدر اسراییل رودست کم نگیریم که دست کم گرفتن رقیب در جنگ نصف شکسته!!!!!
و اسراییل جنگ واقعی و کلاسیک که با حزب ا.. نکرد بلکه جنگ نامتقارن بود و در جنگهای نامتقارن قویترین ارتشهای جهان در برابر یک گروه پارتیزاتی شایدبه مشکل برخورد کنه, مثل جنگ شوروی با مجاهدان افغان ,یا امریکا با طالبان,وبه نوعی امریکا در ویتنام.ولی در رویارویی ارتش های کلاسیک در جنگها داستان فرق میکنه,خیلی هم فرق میکنه....
اقای حزب الهی شمامیفرمایید این کمکها برای تقویت اسلام و زمینه سازی برای ظهور و اخرت

و... برادر این حرفها دیگه در زاویه عقل و منطق فقط مایه خنده است وبس!ما داریم در قرن 21با هن صحبت میکنیم و

دوره ای که همه چیز با دلیل و منطق و علم فیزیک و شیمی تعریف میشه و در دنیای واقعی هستیم اونوقت شما صحبت از ا
اخرت و ظهور و ... اصلا حق با شماست انشا ا... امام زمان میاد همه رو بجز شیعیان عزیز و پاکیزه میکشه و جهان رو لبریز

از عدل وداد میکنه ببخشید خدانگهدار...

89:

همین که جز تحریم کاری نمی توانند بکنند گویای شعار انقلابی فوق است

90:


سلام دوستان عزیز و ارجمند
تمام پستها رو خوندم و بدنبال اینکه در کدام پست هم افزایی رو میشه دید و بهره برد و چقدر بر محور موضوع جستار کار شده خط به خط پستها رو دنبال کردم ، نتیجه حاصل این بود که خیلی جستار محور نبود و حاشیه در تاپیک بسیار ملموس است . به امید ساعات و لحظاتی بهتر

91:


92:

عرایض حضرتعالی ظاهرا در جهت حمایت از موضع جمهوری اسلامی ایران است فلا بطن کلام و هدف عرایض به نوعی در تناقض با ارمان های انقلاب اسلامی است و نیروی دافعه و ادبیات تند و طعنه دار منجر به برانگیختن تعصبات ملی و مخالفت های ایدولوژیک می شود به عقیده بنده نام و پست های شما بیشتر جنبه نمایشی و تبلیغاتی دارد .
تمایلی به ادامه بحث با شما ندارم مشخصا پیام بحث و دیدگاه شما در اصل به چالش کشیدن و ایجاد شبهه در مواضع و منافع جمهوری اسلامی و حزب الله به سمت سود جویی و تمایلات دنیوی است استدلال حضرتعالی هرچند ساده اما سمت و سوی خاصی دارد.
پیامی که از عرایض شما استنباط می شود:
1- ایجاد ضعف و ناتوان معرفی نمودن قوای ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران
2-به چالش کشیدن اقدامات حزب الله لبنان به عنوان سرکرده ایران بمنظور انتقام گیری از غرب و حفظ امنیت خویش! بجای نیروی مدافع مظلومیت غزه(اهل تسنن!) و جنوب لبنان (شیعیان)
3-بزرگ نمایی در قدرت اقتصادی حزب الله خلاف حقایق موجود و انکار وابستگی اقتصادی به ایران

4- ایجاد نفاق میان شیعه و سنی و بزرگ نمایی در مسئله شیعه گرایی حزب الله ! حزب الله برای تشیع نمی جنگد بلکه برای ازادی قدس و قبلگاه نخست همه مسلمین می جنگد! عرایض شما در این مورد دقیقا در تناقض با اتحاد جهان اسلام و موضع جمهوری اسلامی ایران است! در دیدگاه ما شیعه و سنی تمایزی ندارد و همه امت واحد یک نبی هستند.
5- سواستفاده از شعارهایی نظیر "اسلام مرز ندارد" بمنظور توجیه دیدگاه های مغرضانه شخصی!
6-نادیده گرفتن اهداف مقدس حزب الله لبنان و انتساب به مسایل دنیوی و مواضع ایران بمنظور سیاسی و سودجویانه جلوه دادن ان.
و....
جدا مایه تاسف است!

93:

هزينشو ايران ميپردازه پول نيست!؟

خوش به حال كارگران لبناني كه ميليونر هستن

94:

هیچ حرفی واسم نمونده دارم خفه میشم مردم خودمون دارن از گرسنگی میمیرن اگه راست میگن اول به فکر خودمون باشن..راست گفتن "چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه"

95:

<br />
<br />
اولا تمام اینها کپی نیست. نوآوری هم در آنها هست. بعضی کپی است که همان هم کار بزرگی است و خیلی از کشورهای منطقه عرضه همان هم ندارند. بعضی کپی ارتقا یافته است. بعضی هم نوآوری خود ایران است. در ضمن وقتی غربی ها بالای 100 سال روی تکنولوژی های نظامی کار کردن این ساده نیست که ایران ظرف چند سال از آنها بزند جلو. توقع شما توقع نشدنی و زیادی است. بلع شعار قشنگی است ولی نشدنی است. وقتی با حجم و سختی کار از نزدیک آشنا باشید می بینید همان کپی هم کار بسیار بزرگی است. مخصوصا در تکنولوژی های نظامی. در ضمن اگر بگیم همش کپی است هم بی انصافی است.

اهداف کلی یک تشکل هیچ گاه تغیر نمیکند مثل اینکه بگویید اهداف دیروز انقلاب با امروز فرق میکند
این حرف درست نیست. تغییر می کند. اخیرا سید حسن نصرالله یک سخنرانی داشت که اهداف جدید تعریف کرده بود. البته اساسا تغییر نکرده ولی اهداف بیشتر و کاملتر شده است.

آن دیدگاه نبود خود با چشمان خود دیده ام
شما یک روستا را دیده این و مشاهده خودتان را تعمیم داده اید به سی هزار روستا. ما نگفتیم مشاهده شما دروغ است ولی شما تا 30 هزار روستا را نبینی اظهار نظر شما ارزش ندارد.

شما لطفا تعریف تعصب را بفرمائید چیست.
گفتیم که به جای اینکه این پول را ارگانی که نیاز به آن در لبنان نیست پول خود را صرف زیر ساخت های پوسیده وپوشالی کند و مارا از این کابوس مهندسی معکوس برهاند
اولا اصلا کی خواسته پول بدهد؟ ایران ظرفیت مهندسی اضافی دارد و خواسته بخشی از آن را در لبنان استفاده کند. این بحث پول دادن نیست اصلا. دوما شما که ادعا می کنی نیازی در لبنان نیست از کجا می دانی؟ می توانی این ادعا را ثابت کنی؟

96:

چرا نگم؟ این واقعیت است. آمریکا همه دشمنان خودش را تروریست میگه ولی خودش که ترور می کنه تروریست نیست.
مگه من بچه ام یا عقل و قوه تجزیه و تحلیل ندارم و نمیبینم تو دنیا چی میگزره که بیام گوش کنم به ماهواره!!!!!
شاید باشی. ادعای شما ثابت نمی کنه که نیستی.
اگر نیستی آیا می توانی با دلیل ثابت کنی که چرا حزب الله تروریست است؟
اصلا تعریف شما از تروریست چیست؟
آیا کسی که دفاع می کنه ترویست است؟
ایران که 8 سال از خاکش دفاع کرد و عراقی ها را هم کشت آیا تروریست است؟
شما از کجا شنیدی که حزب الله تروریست است؟ انصافا از ماهواره نشنیدی؟

خدا و شیطان و حق و باطل رو کی تعیین میکنه؟! ما نمیتونیم بگیم حزب ما حزب خدا است و غیر ما شیطان.
عقل و دین حق تعیین می کند.
آمریکا و اسرائیل از دین شیطان (کابالیسم) پیروی می کنند و دروغ می گویند. اینها همه قابل اثبات است اگر شما حوصله بحث در مورد این موارد را داشته باشید.
کلا همه تو دنیا میگن حق با ماست همه ادیان ادعا دارن کامل هستن و بقیه در تاریکی هستن,الان هیتلر از گور بیا بیرون میگه حق با منه.
درسته. ولی آیا همه درست میگن؟ با استدلال میشه فهمید که راست میگه و کی اشتباه. اینکه همه ادعا می کنن دلیل نمیشه. هر کسی بتواند ادعایش را با دلیل و منطق و عقل ثابت کند مهم است.

و اما در مورد قدرت نظامی اسراییل!!!!!لطفا اینقدر هیجانی و احساسی صحبت نکنیدیعنی واقعا ازقدرت نظامی اسراییل بی اطلاعید یا اطلاع دارید و میخواهید حقیر جلوش بدید؟!اسراییل ارتشی داره که ظرف 48ساعت 4برابر میشه و ارتشش برای یک کشور یک میلیاردی کفایت میکنه,نیروی هواییش زبده ترین خلبانها و پیشرفته ترین هواپیماها رو داره از قبیل f15وf16 و...و اصلا به حمایت امریکا نیاز نداره،در سال ١٩٧۵یک تنه با اعراب جنگید و چنان شکستی به اعراب داد که کشورهای عربی تا مدتها فکرجنگ با ارتش اسراییل را از سر دراوردند,در جنگ 33روزه هم که هی میگید اسراییل نتونست پیروز بشه اولا خسارات و تلفات اسراییل رو با حزب ا.. مقلیسه کنید در ثانی کوماندو های تیپ گولانی اونقدر حزب ا.. رو دست کم گرفته بود که اب خوردن با خودشون نیاورده بودن و بیشتر مشروب و ابزاربازی و سرگرمی همراشون بود,اینو میگم که ما هم استباهاسراییل رونکنیم واینقدر اسراییل رودست کم نگیریم که دست کم گرفتن رقیب در جنگ نصف شکسته!!!!!
شما هم زیادی درمورد اسرائیل جو گیر شدی؟ در جنگ 33 روزه کی التماس می کرد برای آتش بس؟ اسرائیل یا حزب الله؟
و اسراییل جنگ واقعی و کلاسیک که با حزب ا.. نکرد بلکه جنگ نامتقارن بود و در جنگهای نامتقارن قویترین ارتشهای جهان در برابر یک گروه پارتیزاتی شایدبه مشکل برخورد کنه, مثل جنگ شوروی با مجاهدان افغان ,یا امریکا با طالبان,وبه نوعی امریکا در ویتنام.ولی در رویارویی ارتش های کلاسیک در جنگها داستان فرق میکنه,خیلی هم فرق میکنه....
این هنر حزب الله است که عمدا جنگ کلاسیک نمی کنه. به هر حال اسرائیل شکست خورد و التماس کرد برای آتش بس.


آمدن امام زمان علیه السلام هیچ تناقضی با زندگی در قرن 21 و عقل و منطق و علم و فیزیک و شیمی نداره. چرا فکر می کنید در قرن 21 نمیشه امام زمان ع بیاد؟ چه ربطی داره؟
شما که حرف از منطق میزنید منطق همین حرف شما چیه؟
در همین قرن 21 مگر آمریکایی ها در صحرای طبس سوسک نشدن؟
معجزه در قرن 21 هم کار می کنه.
شما تصور اشتباهی از دین دارید و فکر می کنید دین فقط مال 1400 سال قبل است. در صورتی که اسلام یک دین آپ دیت است داداش

97:

ممکناست مشخصا بفرمائید مثلا کجاش؟ من ادعا ندارم هرچی میگم درست است و خوشحال می شم اشتباهات بنده را بفرمائید. ولی با استدلال و نه با تعصب و تخیل.
و نیروی دافعه و ادبیات تند و طعنه دار منجر به برانگیختن تعصبات ملی و مخالفت های ایدولوژیک می شود به عقیده بنده نام و پست های شما بیشتر جنبه نمایشی و تبلیغاتی دارد .
نظر شما محترم است.

1- ایجاد ضعف و ناتوان معرفی نمودن قوای ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران
بنده اصلا چنین حرفی نزدم و چندین بار گفتم که حمایت از حزب الله اصلا ربطی به قدرت ایران ندارد. این هم یک گزینه است که ایران دارد علاوه بر قدرت خودش استفاده می کند ولی باز نمی دانم شما چرا این برداشت اشتباه را از حرفهای بنده می کنید. حزب الله به ایران کمک می کند که ایران از جنگ اسرائیل و آمریکا با ایران پیشگیری کند. قطعا پیشگیری بهتر از درمان است.

2-به چالش کشیدن اقدامات حزب الله لبنان به عنوان سرکرده ایران بمنظور انتقام گیری از غرب و حفظ امنیت خویش! بجای نیروی مدافع مظلومیت غزه(اهل تسنن!) و جنوب لبنان (شیعیان)
حزب الله هم پیمان ایران در محور مقاوت است. من کی گفتم سرکرده ایران؟ حرفهای بنده را تحریف نکنید. من نمی دانم اصلا کی این حرفها را زدم؟ ایران از مظلوم ها دفاع می کند این درست ولی فقط و فقط همین یک هدف را ایران ندارد. چرا فکر می کنید ایران فقط یک هدف باید داشته باشد؟ حمایت ایران از حزب الله چند دلیل دارد نه فقط یک دلیل. شما یک دلیل را میگید بنده هم یک دلیل را. مشکل چیست؟ چرا فکر می کنید فقط دلیل شما درست است و دلیل من غلط؟ هر دو درست است.

3-بزرگ نمایی در قدرت اقتصادی حزب الله خلاف حقایق موجود و انکار وابستگی اقتصادی به ایران
بزرگ نمایی نکردم. به هر حال فعالیت اقتصادی هم دارند و کمک ایران چندان جنبه کمک به نیازمندان را ندارد.
4- ایجاد نفاق میان شیعه و سنی و بزرگ نمایی در مسئله شیعه گرایی حزب الله ! حزب الله برای تشیع نمی جنگد بلکه برای ازادی قدس و قبلگاه نخست همه مسلمین می جنگد! عرایض شما در این مورد دقیقا در تناقض با اتحاد جهان اسلام و موضع جمهوری اسلامی ایران است! در دیدگاه ما شیعه و سنی تمایزی ندارد و همه امت واحد یک نبی هستند.
این یکی دیگه تهمت است. من اصلا کی بحث شیعه سنی کردم؟ انصاف داشته باشید. تحریف نکنید. صحبت کردن از شیعه در تناقض با وحدت نیست. من کی حرفی زدم که نشان تفرقه شیعه سنی توش باشه؟ شمااز کجا می دانید حزب الله برای شیعه نمی جنگه؟ می توانید این را ثابت کنید؟ حزب الله چندین هدف دارد. هم برای شیعه می جنگه هم برای آزادی قدس. باز هم فکر نکنید فقط یک هدف وجود دارد.

5- سواستفاده از شعارهایی نظیر "اسلام مرز ندارد" بمنظور توجیه دیدگاه های مغرضانه شخصی!

این تهمت است. کدام دیدگاه مغرضانه شخصی؟ حزب الله مگر پسرعمه من است که دیدگاه شخصی نسبت به آن داشته باشم؟ جز اینکه قرآن میگه انما المومنون اخوه، من هیچ دیدگاه شخصی نسبت به حزب الله ندارم.

6-نادیده گرفتن اهداف مقدس حزب الله لبنان و انتساب به مسایل دنیوی و مواضع ایران بمنظور سیاسی و سودجویانه جلوه دادن ان.
کدام مسائل دنیوی؟
ببخشید دفاع از سرزمین ناشی از ایمان است. شما اول دین را بشناسید. کجاد دنیوی و سودجویانه است؟
سیاست هم جزو دین است.
دین این نیست که آدم فقط نماز بخواند. جهاد و سیاست هم جزو دین هست. البته دین اسلام. نه دین های تحریف شده بودا و مسیحیت امروزی.


جدا مایه تاسف است!
واقعا!
98:

برای ایران هزینه دارد.

خوش به حال كارگران لبناني كه ميليونر هستن
عجب آدم های باهوشی هستید شما!
نکنه فکر کردید کل پول سد را میدن به یک کارگر؟

99:

کدام مردم ما دارن از گرسنگی میمیرن؟
بله ما فقیر داریم ولی هنوز به حدی نرسیدن که از گرسنگی بمیرن.
در ضمن فقیر داشتن دلیل نمیشه که یک کشور فعالیتهای دیگرش را تعطیل کند. آمریکا هم فقیر دارد ولی کارهای نظامی اش را تعطیل نکرده.
قرآن دستور می دهد که:
وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِن دُونِهِمْ لَا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ يَعْلَمُهُمْ ۚ وَمَا تُنفِقُوا مِن شَيْءٍ فِي سَبِيلِ اللَّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَأَنتُمْ لَا تُظْلَمُونَ [٨:٦٠]
هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان‌]، آماده سازید! و (همچنین) اسبهای ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید! و (همچنین) گروه دیگری غیر از اینها را، که شما نمی‌شناسید و خدا آنها را می‌شناسد! و هر چه در راه خدا (و تقویت بنیه دفاعی اسلام) انفاق کنید، بطور کامل به شما بازگردانده می‌شود، و به شما ستم نخواهد شد!

قرآن نگفته که اول صبر کنید تا نفر آخر فقیر تمام بشه بعد به فکر دفاع و امنیت کشور باشید.
فقیر همیشه بوده و هست و خواهد بود. بعضی اصلا نمی توانند یا نمی خوان که کار کنند و همیشه فقیر خواند ماند. نمیشه به دلیل فقیر داشتن کارها را تعطیل کرد. فقیر بودن هم تقصیر پولدار ها است که کم انفاق و صدقه میدن به فقرا.

"چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه" حرف اشتباهی است. کی این حرف را زده؟

100:

بزرگوار من این پول را متعلق به ملت ایران میدانم و منظور از من من نوعی بود نه شخص یعنی درکش اینقد سخت بود براتون؟

برای کارهای کوچیک هم هیشکی اجازه مارو نگرفت در کل یعنی کشک

فقط اسم جمهوری رو یدک میکشیم

101:


این که 30سال از انقلاب میگذرد وما میگذرد به جای پیشرفت پس رفت کرده ایم چند کشور را مثال بزنم با شرایط ما؟
1.آلمان بعد از معاهده ورسای :آلمان به سختی در تورم بود اما هیتلر ظرف مدت کمتر از 20 سال به یکی از ابر قدرت های جهان تبدیل شد(کتاب نبوغ هیتلر سایت نازی سنتر)
2.شوری بعد از انقلاب اکتبر:وضعیت شوروی به گونه ای بود که مردم غإا برای خوردن نداشتند شوروی هنوز صنعت نداشت و هنوژ دهقانی اداره می شد اما استالین اول مبارژه با کولاک هارا کرد دوم سه دوره پنج ساله که یعنی در عرض 15 سال شوروی هم به آلمان رسید و در عرض هر نیم ساعت یک تانک تی 34 تولید میکرد(کتاب استالین دربار تزار سرخ .ماهنامه جنگ افزار سلسله مقالات پنج تانک برتر جنگ جهانی دوم)
3.چین 30 سال پیش: چین که اکثر مردمی فقیر بودند و اقتصاد آن چنانی نداشتند با خارج کردن انحصار بازار از دست دولت به رشد اقتصاد خود کمک کردن و الۀن دومین اقتصاد دنیاست(منبع مستندی در تلویزیون ایران)
5. برزیل که 30 سال پیش هیچ نداشت و مانند آفریقا تروریست مسلح بسیار داشت اما امروز چی؟
پس نگید ما نمیتونستیم کاری بکنیم 5 کشور که از هیچ به ابر قدرتی رسیده اند همه هم شرایط ما را داشته اند آلمان تحریم بود تورم داشت ارتش نداشت اما در سال1939 چی هیتلر چکار کرد که ما نمی توانیم شوروی دهقانی اداره می شد بیشتر کشور یخ زده بود صنعت نداشت مردم غذا برای خوردن نداشتند اما برنامه های پنج ساله استالین چه کرد که ما نمی توانیم چین چه کرد در عرض 30 سال یا حتی ژاپن پس از جنگ جهانی دوم چه کرد؟؟؟؟؟؟....

102:

شما سایت ویکی پدیا عامیانه را دنبال میکنی بنده از معتبر ترین مجله جنگ افزار حرف میزنم شماره 104 ماهنامه جنگ افزار را مطالعه کنید بله ایران از لحاظ نفرات دهمه ولی از لحاظ تجهیزات دوازدهم چندتا f4 و f5 نداره حدود چهارصد تا داره اگر این جوریه آلمان هم f4 داره ولی بحث اینه که ما به عنوان کشوری که با ابر قدرت دنیا دعوا داریم و این همه منابع و پول این جایگاه قابل قبولی برای ما نیست ایران 120تا f14 نداره 70 تا داره که حدود 50 تاش عملیاتی است و در پایگاه های تهران اصفهان و شیراز پخش هستند ایران چرا شما فقط جنگنده های آمریکایی نام میبرید کشور دوست و همسایه روسیه به نظر شما میگ 29 میتونه جلوی سوخه 32 یا 30 بایسته شما جنگنده تورنادو ساخت آلمان رو نگاه کنید جنگنده تایفون که از به روز ترین های دنیا هستند ما به یک انقلاب صنعتی در کشور نیاز مندیم که با این همه دزد و چاپلوس و... نمیشه و نمی گذارند کسانی که می خواهند کار کنند کار کنند چون به دنبال منافع خود هستند
تجهیزات در جنگ مهم هستند اما این مغزه که اون وسط تصمیم میگیره به نظر من ما استعداد خوبی داریم اما این وضع ارتش یک وضعیت قرمز و بحرانی است ما خیلی چیز ها در ارتش نداریم در عوض تجهیزات قدیمی کپی شده یا بی کیفت چینی مانند جنگنده جی 7 داریم که خودش کپی میگ 21 است
ممنون از این نظرات زیبا موفق باشید

103:

سلام دوست عزيز من منتظر طرح موضوع سلاح در تاپيك پيشنهادي شما هستم اما ظاهرا همينجا بحث رو اينجا ادامه داديد.
ظاهرا شما اطلاعات خوبي از هواپيماها ي نظامي داريد كه من حتما استفاده مي كنم.اما نكته قابل تذكر هر كشوري داراي يك دكترين نظاميست كه بر اساس ان پيشبرد تسليحات نظاميش رو هدف گذاري مي كند.ما از نظر اعتقادي با تجاوز مخالفيم اما به اين مغني نيست كه هيچ گاه نبايد وارد جنگ شويم استرادژي ما دفاعيست يعني مقابله با حمله احتمالي ما براي دفاع بايد تمركز بر روي تسليحات دفاعي كنيم اگر دشمن اصلي ما امريكا داراي هواپيماهاي پيشرفته است دليل نيست كه ما هم بايد به سمت ساخت اين نوع هواپيما بريم بلكه همانگونه كه رهبر فرمود پدافند براي ما در اولويت است ما بايد برسي كنيم امريكا با چه سلاحي احتمالا حمله مي كند و ما سلاحي در مقابل ان بسازيم.ساخت هواپيما داراي تكنولوژي پيشرفته است وبا توجه به رشد امريكا در اين حوضه طي سالهاي گذشته وورود ايران در سالهاي اخير به اين عرصه مطمعنا ما فعلا حرفي براي گفتن نداريم اما يك هواپيما نميتواند مسافت زيادي را طي كند ولي موشك مي تواند هواپيما بايد يك خلبان درون ان قرار گيرد براي هدايت اما موشك از دور كنترل مي شود هواپيما وقتي به سوي هدف پرواز مي كند بايد نگران برگشت ان باشي ولي موشك نه قبلا خدمتون عرض كردم ما قدرت سوم موشكي دنيا هستيم از اينكه دغدغه مقابله با دشمن داريد بسيار برايم قابل احتراميد اما اسوده خاطر باشيد كه ماداراي بهترين ومدبرترين فرماندهي كل قوا در جهانيم كه تمام مسائلي كه شما ذكر كرديد و خيلي از مواردي كه ما نميدانيم را اطلاع دارد وبراي انها تدبر كرده وما وظيفه داريم با پرورش اعتقادات اسلامي و امادگي جسماني خودمون رو اماده نگه داريم

104:نقل قول هایی که در بالا مشاهده می شود فقط محتوای یکی از پست های جناب hezbollahi (؟!) است.
بنظر می رسد جنابعالی با سفسطه و مظلوم نمایی قصد پیش بردن این بحث جهتدار را دارید گویا نان را هم به نرخ روز می خرید و به سرعت تغییر موضع می دهید!! فلذا از انجا که نهایتا پیام پست ها و استدلالات مغرضانه و ظاهرا حزب اللهی مابانه!! شما "مشهود" است تمایلی به بحث ندارم.
به تحریف وقایع و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقاومت اسلامی بپردازید فلذا همیشه عرض می کنم "شنونده می بایست عاقل باشد"
بدرود!


105:

اولا همین کپی هم برای ایران نوآوری است. لازم نیست که 100% جدید باشد. همین که خود ایران بسازد خوب است و در ضمن نوآوری تدریجی هم بوده است. یعنی بخشهایی از یک محصول داخلی و حتی نوآوری بوده ولی کل آن محصول شاید کپی به نظر برسد. در ضمن ما که با نوآوری مخالف نیستیم ولی الزاماتی دارد. مثلا یک هلیکوپتر معمولی 17000 تا قطعه داره که ساخت هر کدام یک پروژه پیشرفته است. قطعات نظامی با قطعه خودرد فرق دارد و آلیاژ و شرایط ساخت مخصوص دارد. البته نشدنی نیست ولی ساده هم نیست. مثلا یک پیچ هواپیما در ارتفاع بالا در اثر سردی هوا ممکن است منقبض شود و باز شود که با پیچ معمولی خیلی فرق دارد. به این سادگی نیست که یک دکمه را بزنی و همه چی داخلی و جدید شود. این یک پروسه است که اول باید به سطح دنیا برسیم بعد بزنیم جلو. کسانی که داخل کار ساخت قطعات نظامی هستند بهتر درک می کنند. ولی شعار دادن راحت است.


ما هم اساس را گفتیم مثل اینکه بگویید بلشویک های ساده پوش نمایشگاه مد راه انداخته اند اساس و هدف هیچ گاه تغیر نمیکند
غیر اساسی هم باید در نظر گرفت. به هر حال اهداف حزب الله با اهداف ایران بسیار نزدیک است و باهم متحد و در یک محور هستند. حزب الله فقط برای لبنان کار نمی کند برای ایران هم کار می کند و ایران هم تمام تکیه خودش را به حزب الله نداده و روی پای خودش هم هست چون ممکن است حزب الله هم شکست بخورد. ایران اینقدر هم احمق نیست ولی از حزب الله هم استفاده می برد در جهت حفظ اسلام و اهداف عالیه.

ممنون از این همه احترام به نظرم شما حرف راست را شنیده اید واز کوره در رفته اید و این و آن را دروغ گو خطاب میکنید
من کی را دروغگو خطال کردم. اگر کسی از روی کم اطلاعی حرف اشتباهی بزند دروغگو نیست.
بنده یک روستا را ندیده ام شاید ده ها روستارا طی سفر های off road که به این مناطق داشته ایم را باز گو کردم شما بچه شمال کشوری از جنوب هیچ خبری نداری
شما حتی اگر 300 روستا هم دیده باشید باز هم یک درصد روستاهای ایران نمیشه. یعنی نظردادن در مورد اکث روستاهای ایران کافی نیست.
من هم از طریق آمار معتبر حرف می زنم که الان روستاهای بدون برق نسبت به 30هزار روستا خیلی کم است و در حد ناچیز است که آن هم در حال برق رسانی است.

حرف دیگران را قبول نکردن و در مقابل حرف راست واکنش نشان دادن
حرف دیگران را قبول نکردن که خودش تعصب نیست. در مورد حرف راست هم ما واکنش داریم. ولی مسئله این است که خیلی ها خیال می کنند حرف خودشان راست است.


این کشور باید در استفاده از ظرفیت مهندسی ما پیش قدم شود و پول هزینه کند کجای دنیا شما هم چین چیزی دیده اید که کسی دنبال کسی بدود و کاری برای او انجام دهد تازه پول هم به او بدهد این عجیب است
شما مگر از کل قضیه خبر ندارید؟ حتما ایران از این کار منافعی هم دارد.

کجاش پول دادن نیست؟؟؟؟؟
یعنی ایران نیامده 40 میلیون دلار پول بریزه به حساب لبنان. سد ساختن یک کار است که ارزش آن 40 میلیون دلار است. این دو فرق دارند.

با تمام دارایی هایی که لبنان داره حتما لازم بوده که ایران داره سد میسازه. من از کل مذاکراتشان خبر ندارم. ولی حتما لازم بوده که این کار را بکنن.

اگر ضرفیت مهندسی داریم برای خودمان صرف کنیم اگر چیز خوبی داریم آن را بهتر کنیم اگر چیز بهتری داریم آن را بهترین کنیم این که یک هواپیمای قدیمی را سر پا نگه میداریم کار خوبی است اما این هواپیمای قدیمی میتواند جلوی هواپیمای بهترین آن هارا بگیرد
ظرفیت مهندسی سد سازی با ظرفیت هواپیما سازی خیلی فرق دارد. من نگفتم ما ظرفیت اضافی هواپیما سازی داریم

این که 30سال از انقلاب میگذرد وما میگذرد به جای پیشرفت پس رفت کرده ایم چند کشور را مثال بزنم با شرایط ما؟
اولا این پیشرفت کم نداشته. شما دارید با غرب مقایسه کنید. با زمان شاه مقایسه کنید. در ضمن ما 8 سال جنگ و تحریم ها ی شدید داشتیم. اگر غرب زیر این تحریم ها بود نابود میشد.

آیا آلمان و شوروی و برزیل در شرایط جنگ و تحریم این پیشرفتها را کردند؟

پس نگید ما نمیتونستیم کاری بکنیم
نمیگم و نگفتم.

آلمان چه تحریمی داشت؟ آیا قابل مقایسه با تحریمهای ایران هست؟ آلمان چند سال بعد از اتمام جنگهایش به پیشرفت رسید؟
جنگ ایران چند ساله که تمام شده؟ جنگهای اروپا چند ساله که تمام شده؟

ژاپن آیا تحریمهای ما را داشت؟
در ضمن ژاپن چند ساله که جنگ نداشته؟ اگر همانقدر به ایران بعد از جنگ فرصت بدهید و تحریمها هم نباشد ایران از ژاپن هم بیشتر پیشرفت می کند.

106:

شما آزادید. ولی بهتر بود به جای متهم کردن بدون دلیل چند نمونه از تغییر موضع یا دلیل برای ادعاهایتان هم می آوردید.
شما از حرفهای بنده اشتباه برداشت کردید و بنده را متهم به تغییر موضع می کنید.

107:


دوست عزیز حزب الله لبنان کشور لبنان نیست
حزب الله یه گروه جهادی و شیعه مذهب است که هیچ اتصالی به دولت لبنان ندارد .

دولت لبنان ممکنه عوض بشه و احزاب موافق اسرائیل یعنی همان فالانژ ها مزدور به قدرت برسند که بار ها به قدرت رسیده اند ان وقت شما برای دولت حامی اسرائیل سد ساختی

کمک به لبنان کمک به حزب الله لبنان نیست
حزب الله حاکم لبان هم نیست
کمک فقط باید به گروه های محور مقاومت باشد و من هیچ گاه نشنیده ام که دولت لبنان جز محور مقاومت باشد
محور مقاومت : ایران - سوریه - حزب الله (دولت لبنان جایی ندارد )

108:من هم نکاتی رو بیان می کنم
در مورد فرماندهی کل قوا و فرماندهان ارتش و ساه هیچ شکی نیست که مخلصانه فعالیت می کنند و نه مانند سایر ژنرال های جهان با لباسی پر زرق و برق و انواع مدال ها بر سینه باشند

اما توان نظامی ما باید افزایش یابد حتی اگر تعداد تانک های ما از بزرگترین ارتش زرهی جهان (روسیه ) هم بیشتر شود باز باید ساخت
ما در نبرد با کشوری مثل فرانسه یا ترکیه نیستیم
ما با یکی از ابرقدرت های جهان در حال مبارزه هستیم که شما به راحتی می توانی گستره نفوذ ان در کشور های عربی و اروپایی را ببینید .

رویکر نظامی ما دفاعی است ولی این نباید باعث شود که چون ما دفاع می کنید و در جنگ پیشروی نداریم تانک لازم نیست (این مطلب یک مثال است )

امریکا در جنگ ها ثابت کرده است که به تنهایی نمی جنگد و حداقل ماجرا اینکه اعراب و اروپایی ها پشت او خواهند بود
پس ارتش ما باید توانایی مقابله با ارتش امریکا - کشور های عربی - ناتو و اتحادیه اروپا را داشته باشد .

پس ما هنوز باید ادامه دهیم و پیشرفت کنیم

مثل مطلب اقتصادی
اکتفا کردن به اینکه قدرت برتر اقتصادی منطقه باشیم کافی نیست باید تا رتبه اول جهان در اقتصاد بکوشیم و تلاش کنیم

109:

هيچ ترديدي نيست با تمام صحبتهاي شما موافقم
واعدوا لهم من استطعتم من قوه

110:

درست است حزب الله کشور لبنان نیست. ولی جالب است بدانید که چند سال است که حزب الله در انتخابات مجلس و دیگر سمتهای دولتی لبنان به شدت شرکت کرده و چند سال است که برنامه دارد قدرت را در لبنان به دست بگیرد. یک مصاحبه جالبی از سید حسن نصر الله در این مورد بود که مربوط به سال 2009 است که از آن تاریخ برنامه های جدید حزب الله را اعلام کردند و گفتند که حزب الله برنامه جدی دارد برای مشارکت و حضور در دولت لبنان.
بله دولت لبنان ممکن است عوض بشود ولی این در حد اگر است. ممکن هم هست که دولت لبنان بیفتد دست حزب الله که ظاهر امر هم همین حرکت تدریجی را نشان می دهد. الان هم حزب الله در مناسب مختلف لبنان نفوذ زیادی کرده البته از طریق قانونی و شرکت در انتخابات مختلف و نه از طریق غیرقانونی.
به هر حال این تصمیم دولت ایران بوده و واقعا بنده هم از تمام جریانات بین ایران و لبنان و حزب الله خبر ندارم ولی حتما به نفع ایران است که این کار را کرده اند. حالا خوب شده که این کار در دولت آقای روحانی انجام شده. اگر در دولت احمدی نژاد بود معلوم نبود چی میشد.
به هر حال حزب الله 100% مساوی لبنان نیست و از آن طرف هم 0% نیست. بینابین است. حزب الله هم دارد در لبنان زندگی می کند و مجبور به مراوده با مردم و دولت لبنان است. واقعا نمی دانم مسائل مربوطه چیست ولی به تصمیم مسئولان وزیران و دولت ایران اعتماد دارم و آنها را خائن نمی دانم. تخصص و اطلاعات کافی هم ندارم که این کار آنها را زیر سوال ببرم. مگی اینکه کسی با مدارک و دلایل کافی ثابت کند که این کار اشتباه و خیانت به ایران بوده است. در غیر اینصورت با چهارتا حرف و اعتراض بدون دلیل و مدرک بنده این کار را اشتباه نمی دانم. معمولا جوانان ایرانی زود و احساسی نسبت به عملکرد دولت برخورد می کنند.
من فقط این را می دانم که اگر حزب الله در بیخ گوش اسرائیل نباشد هزینه های امنیتی بسیار زیادی به ایران تحمیل می شود. حتی اگر ایران قدرت کافی هم داشته باشد باز هم تقویت حزب الله (حتی اگر لازم باشد از طریق کمک به دولت و مردم لبنان) برای ایران لازم است و این اصلا به معنای عدم توانمندی ایران در مقابله با حمله آمریکا و اسرائیل به ایران نیست.

111:


ما باید برنامه ریزی ها درستی داشته باشیم
دستگاه دیپلماسی ما بر اساس حوادث و دوران ها عمل می کند نه رویکرد یکسان
ما رویکرد های مناسبی در حوزه هایی نداریم مثل انرژی و فقط می خواهیم فروش خود را بیشتر کنیم
این مشکلات باید حل شود
مسئله فرهنگی هم که کاملا مشهود است

112:

ولی منظورتون از اینکه من از جیب خودم کمک حزب الله کنم من ِ شخص بود

مابقی گفتتون ... متاسفانه همینطوره

113:

آمریکا داره روزی 8.5 میلیون دلار به اسرائیل کمک بلاعوض می کنه. تازه این فقط کمک نظامی است.
منبع:
US Aid to Israel and the Palestinians

در ضمن وقتی شما رئیس جمهور انتخاب می کنید دیگه نمیان برای هر کاری چه کوچک چه بزرگ دوباره انتخابات برگزار کنن.
حتی اگر انتخابات هم برای این کار برگزار شود معلوم نیست که اکثریت مردم مخالف باشند.

114:

کدام ایرانی به خاطر گرسنگی ایرانی دیگر را خورده است؟ در ایران فقر هست ولی اینقدر هم که بزرگنمایی می کنید نیست.
منافع سد هم به همه مردم می رسد و نه فقط به شیخک.
مگر امام علی و حضرت فاطمه و حسن و حسین علیهم السلام سه روز افطار خودشان را به فقیر و یتیم و اسیر ندادند؟
مگر شما مسلمان نیستید؟
مسئولین تشخیص دادن که یه کمک به لبنان بکنن. چرا شما اینقدر خسیس هستید؟
رسیدن به ملت سر جای خودش
کمک به ملت های دیگر هم سر جای خودش
سیاست ها و استراتژی های امنیتی هم سر جای خودش

ایران داره دنیا را تغییر میده و انقلاب اسلامی را داره به تمام دنیا صادر می کنه و این کارها خرج دارد. پیامبر ص هم تمام ثروت حصرت خدیجه ع را خرج گسترش اسلام کرد. ثروت ایشان بسیار زیاد بوده که توصیفش را اگر بخوانید تعجب می کنید. در چندین کشور تجارت خانه های زیاد داشته است.
ایرانی ها چقدر به فکر شکم و رفاه خودشان هستند. انگار دین و آخرتی در کار نیست.

115:

وقتی میشه ب بقیه کمک کرد ک ملتت بتونن روپاشون ب ایستن بعدم شما لازم نیست انقلابا ب من یاد اوری کنی اقای محترم ما 41درصد بچه های میهنمون بچه ی کارن ک از نداری ب این وضع رسیدن و بی خانمان شدن شما دیگ واس من یکی جانماز اب نکش

116:


117:

این حرف درستی نیست. در همه حال باید به بقیه کمک کرد. این چیزی است که ما از ائمه یاد گرفته ایم.

بعدم شما لازم نیست انقلابا ب من یاد اوری کنی اقای محترم ما 41درصد بچه های میهنمون بچه ی کارن ک از نداری ب این وضع رسیدن و بی خانمان شدن شما دیگ واس من یکی جانماز اب نکش
منبع این آمار شما کجاست؟

118:

مثل اینکه هرکی از این تاپیک رد میشه بدون خواندن مطالب قبلی می نویسه: مردم ما دارن از گرسنگی میمیرن حالا ما پول بدیم به عربا!

119:

40 میلیون دلار به لبنان و مردمش کمک میکنن..مفت و مجانی بدون زحمت

اونوقت به منِ کارمند 100 تومن بن میدن ..میخوام از خوشحالی پر دربیارم..البته نه منِ تنها همگی اداره باهم دیگه

این درده

120:

ما مشکلات زیادی داریم که واقعا با گذشت این 30 و چند سال هنوز به درستی به ان پرداخته نشده است

121:

منبعم بچه های بیچاره ای ک شبا کنار بزرگراه میخوابن
عمو خیلی دلت خوشه فک کردی امریکا حمله کرد همین حزب الا وایمیسه پشت ما ن جونم فقط ما میمونیمو خودمون تنها

122:

در بعضی زمینه های نظامی تخصص کافی نداریم. والا در بقیه داریم. در ضمن دست یابی به تکنولوژی یه دکمه نیست که بزنی بهش دست پیدا کنی. ایران داره به تکنولوژی دست پیدا می کنه و نمونش فرستادن موجود زنده به فضا است. ولی این یک پروسه زمان بر است. خود آمریکا چند سال کار کرده تا توانسته وجود زنده بفرسته به فضا. ایران خیلی سریعتر داره پیشرفت می کنه. ایران بیکار نشسته مثل عربا همه چی را از آمریکا بخره. توی عربستان حتی کارخانه بسته بندی آب معدنی آنها هم آمریکایی است.
همه مردم لبنان که حزب الهی نیستند در ضمن ساخت سد چه کمکی به حزب الله می کند ؟
کمک ها باید به گروه ها و کشور هایی باشد که با هم هدف مشترک داریم مثل حزب الله نه کشور لبنان که معلوم نیست در انتخابات بعدی چه گروهی روی کار بیاید
ببخشید مردم حزب الله و مسلمانهای لبنان توی افغانستان زندگی می کنن؟حالا به غیرمسلمانهای لبنان هم یه خیری برسه. چه اشکالی داره؟ مگر حضرت علی علیه السلام چاه میکند و وقف مردم میکرد میگفت فقط مسلمانها بیان ازش آب بخورن؟ الان هم برید سفر حج چاه های وقفی امام علی علیه السلام هنوز هست.
کشور لبنان داره به مسلمانهایش سرویس میده.
اینکه چه کمکی می کنه را من نمی دانم ولی حتما یه کمکی می کنه. لازم نیست که ما از همه چی سیاستهای خارجی ایران خبر داشته باشیم تا قبول کنیم. من به مسئولان اعتماد دارم و لازم ندارم از همه چی هم خبر داشته باشم. یعنی وقت زیادی ندارم.

بخش جنوبی استان کرمان کلا توی محرومیت اند و در کپر زندگی می کنند بدون اب - برق - تلفن و سایر موارد مورد نیاز در حالی که همین منطقه بهترین زمین برای کشت مرکبات رو دارد
مگر توسعه آنها را تعطیل کردن؟ روستاها کم نیستن و زمان بر است.

در مورد حزب الله لبنان که اصلا شکی در ان نیست ولی دولت لبنان چرا شک دارد چون اگه یه زمانی احزاب غربی و طرفدار صهیونیست ها به قدرت رسیدند چه می کنید ؟
فعلا که شواهد و قرائن نشان میده حزب الله داره کل لبنان را به دست میگیره. سد به مردم آب میرساند. حالا هر دولتی باشد این یک کار انسان دوستانه است و مطمئنا خدا هم عوضش را به ملت ایران می دهد. در ضمن مسئولان از من و شما بهتر می دانند.

این مشکل وابستگی ما به نفت است
چه ربطی داره؟ اولا ما الان دیگه تقریبا به صادرات نفت وابسته نیستیم. آمار صادرات غیرنفتی ایران با کل واردات ایران مساوی شده. دوما حتی اگر به نفت وابسته نباشیم وقتی نتوانیم چیزی صادر کنیم این خودش یعنی ضرر.
به قول امام خمینی و رهبر انقلاب ایت الله خامنه ای ما باید وابستگی به نفت رو کاهش بدیم و به جای صادرات نفت اقلام دیگر صادر کنیم که تا به امروز هنوز محقق نشده است
وقتی شما تحریم باشی هیچی نمی تونی صادر کنی. یعنی کسی از شما نمی خره. اون یه بحث دیگه است.
این همه جوان و نخبه
کاری کنیم به جای مهاجرت به اروپا و امریکا وارد صنایع خودمان بشوند
جوان و نخبه به تنهایی کافی نیست. حتی اگر تمام شرایط هم فراهم باشد و مجهز ترین آزمایشگاهها و بودجه کافی هم شما داشته باشی باز هم خود بدست آوردن تکنولوژی زمان بر است. همین الان هزاران پروژه تحقیقاتی در ایران در حال جریان است. ولی زمان بر است. یکشبه نمیشه ماهواره فرستاد فضا.

برعکس زمان جرج بوش سند چشم انداز دیپلماسی امریکا به صورت کلی تدوین شد و تا امروز با تغییرات اندک اجرا می شود
مثلا مقابله با حکومت ها مخالف و دشمن امریکا
مبارزه با محور شرارت (به قول بوش ) ایران - کره شمالی - سوریه
سیاست های آمریکا در قبال ایران بارها و بارها عوض شده.
مقابه با مخالفان که هدف کلی است. استراتژی یک سطح پایین تر از هدف است.
سند چشم انداز انرژی یعنی اینکه با انرژی قدرت به دست اوریم
حداقل تا 50 سال اینده بیشتر جهان فاقد نفت خواهد شد به جز خاورمیانه
اتحادیه اروپا به گاز ایران نیاز دارد و این یه اهرم قدرت برای ما محسوب می شود
مثلا اینکه در میادین مشترک نفت و گاز بیشترین میزان برداشت از ان همسایگان است مخصوصا پارس جنوبی که قطر داره تمام گاز رو بالا می کشد
استفاده از انرژی های پاک مانند خورشیدی که ماشاالله بیشتر کشور بیابانی است
و ...
همراه با امنیت انرژی
همه اینها در جریان است و تا حد زیادی هم به نتیجه رسیده. انرژی های پاک هم هست. مثلا الان در بینالود برق بادی داره تولید میشه.
در ضمن صادرات غیرنفتی ایران با کل واردات ایران برای اولین بار در تاریخ چند ماه پیش مساوی شد. این یعنی ما تقریبا دیگه به صادرات نفت نیاز نداریم.

وقتی دستگاه تبلیغاتی درستی نداریم همین میشه دیگه
امریکا با قوی ترین دستگاه های تبلیغاتی بر ما می تازد ولی ما هیچ دستگاه تبلیغاتی برای مقابله نداریم
ببخشید پس این پرس تی وی و العالم و هیسپان تی وی و شبکه ولایت و ارسال مبلغها و تاسیس مراکز اسلامی در آمریکا و آلمان و... و این همه سایت و... چیه؟ قدرت و پول آنها از ما بسیار بسیار بیشتر است. شما فقط رقم حجم اقتصاد آمریکا را با رقم ایران مقایسه کن یک فیل است در مقابل پشه. آمریکا بزرگترین اقتصاد دنیا است.
در ضمن تبلیغ در زمینه های شیطانی راحت است چون طبیعت انسان غریزه گرا است ولی تبلیغ دین هزاران برابر سخت تر است و به همین دلیل همیشه پیامبران در طول تاریخ پیروان کمی داشتن و شکست خوردن. برای بی بند و باری تبلیغ زیادی نمی خواد ولی برای دین دار شدن خیلی سخت است. طبیعت کار متفاوت است.
شما در تهران با بودجه مساوی یه کنسرت گوگوش یا بیانسه در تهران بزار و یه سخنرانی آقای قرائتی هم بزار. هر دو با بودجه و امکانات و تبلیغات مساوی بعد آمار شرکت کننده های هر طرف را بشمار ببین کدام بیشتر شرکت می کنن؟ پس فقط بحث بودجه و تبلیغات نیست. طبیعت انسان عریزه گرا و شهوت گرا است. قرآن کریم هم می فرماید اکثرهم لایعقلون. یعنی اکثریت مردم از عقلشان استفاده نمی کنند. نه اینکه عقل ندارند. دارند ولی استفاده نمی کنند. عقلشان به چشمشان است و چشمشان هم به ماهواره است و افسار ماهواره هم دست شیطان است. البته تک و توک شبکه های اسلامی را نمیگم. البته نه شبکه های اسلامی وهابی.


123:

اولا اونها 41% نیستن. دوما دلیل دارن. یا افغانی هستن که در ایران هیچ خدماتی مانند کمیته امداد، یارانه و بیمه شامل آنها نمی شود یا پدرمادرشان معتاد هستند و دنبال کار نیستن یا افراد سودجو از آنها بهره می کشند دلیل دیگر. به هر حال ایران هرچقدر هم پیشرفت کنه این آدمها همیشه هستن و وظیفه ماست که به آنها کمک کنیم و این دلیل نمیشه ایران سیاست های خارجی خودش را تعطیل کنه. اگر منتظرید که یک روزی هیچ فقیری در ایران پیدا نشود همچین روزی به این زودی ها نمیرسه. در آمریکا و اروپا هم از اینها هست. آمریکا را فقط از دریچه فیلمهای هالیوود نبینید.
اگر این بچه ها در ایران هستند مشکل وزارت نیرو نیست و با نساختن این سد لبنان وضع این بچه ها خوب نمیشه. باید مسئولان مربوطه مثل کمیته امداد و بهزیستی و شهرداری که ادعای اجتماعی بودن می کنه پاسخگو باشه.
البته ما هم باید این موارد را به گوش مسئولان مربوطه برسانیم و به آنها فشار بیاریم تا به چنین بچه هایی رسیدگی بشه.
الان بچه های افغانی هستن که پدرمادرشان رهایشان کردن و رفتن و کسی را ندارن و کمیته امداد هم غیرایرانی را قبول نمی کنه و بعضی افراد خیر از آنها نگهداری می کنند.

عمو خیلی دلت خوشه فک کردی امریکا حمله کرد همین حزب الا وایمیسه پشت ما ن جونم فقط ما میمونیمو خودمون تنها
مطمئن باشید حزب الله تا آخرین قطره خون پای حمایت از ایران ایستاده. تا حالا هم کم برای ایران کار نکرده. تا اسرائیلی ها یه فشاری به ایران میارن یا ایرانی های دیپلمات در کشورهای دیگر را گروگان میگیرن این حزب الله هستن که سریع میرن چهارتا اسرائیلی گروگان میگیرن تا ایرانی ها را آزاد کنن یا مشکل ایران را حل کنن.
صهیونیست ها به شدت جان دوست هستن و برای نجات خودشان حاضرن هر چیزی بدن. مثلا خلبان هایی که حزب الله هواپیماهای اسرائیلی را میزنه و میگیره مثلا یک خلبان را با صد اسیر لبنانی یا بیشتر عوض می کنن.

124:

ههههه شما زیادی داری واس حزب الا جانماز اب میکشی
ن جونم همچین خبریم نیست
مملکت اریایی من از نطر افسردگی مردمش کشور 5جهان از نطر شادی جز کشور های فوق العاده غمگین امار خودکشی توش داره روز ب روز زیاد میشه
کشور در عین اینک پولداره مردمش فقیرن
کشور داره ب مرز سقوط میرس و تنها چیزی ک برای امثال شما مهم حزب الله و بشار اسد..........

125:

نکن شما انتطار داشتی ک بااین همه پول ک از ما میگیره کاریم نکن
واقعاجای تاسف داره
9چ9چ9چ

126:

دین از ملیت مهمتر است. اریایی یعنی چی؟ همونایی که آتش پرست بودن و با مرد با خواهر و مادر خودش ازدواج میکرد؟ اینها افتخاری ندارد. اسلام افتخار دارد. از انقلاب اسلامی به بعد یک وجب از مملکت آریایی که شما میگید کم نشد ولی قبل از اسلام ایران دائم آب میرفت و به یک کشور فسقلی تبدیل شد. از بس پادشاه های آریایی شما عرضه داشتن. البته عرضه شان توی حرمسراهایشان بود.
افسردگی و خودکشی در اثر تهاجم فرهنگی و ماهواره است.
مردم ایران فقیر نیستن. البته پولدار هم نیستند. ولی وضعیت آنقدر هم بد نیست که توی مخ ما کردن.
ایران داره در دنیا افتخار آفرین میشه و دنیا را داره عوض می کنه بعد شما میگی مرز سقوط؟
اروپا و آمریکا دارد توی بحران اقتصادی دست و پا میزنن ولی ایران داره رشد اقتصادی می کنه و صادراتش سال به سال بیشتر میشه تازه اونم زیر فشار سخت کلکسیون تحریمها.
واقعا چقدر آدم باید غرب زده بشه و از فرهنگ اسلامی دور بشه.

127:

اسلام چه پسندیده در ایران رعایت می شود، احسنت
و چه زیباست که حق را ناحق کنی و افتخار

128:

کمک به حکومت هایی که طرفدار ایران هستند خوبه
نه دولتی که مشخص نیست کدام طرفی است و معلوم نیست دولت اینده طرفدار چه کسی است

کشور های ابرقدرت هم زمانی کمک می کردند که مطمئن باشند
مثلا کمک های امریکا به حسنی مبارک
یا کمک ها شوروی سابق به کوبا

129:

* حزب‌الله، سوریه، لبنان و ایران مربع مقاومت

وی با تأکید براینکه هر کجا که بحث امنیت اسرائیل مطرح می‌شود، در مقابل محور مقاومت مطرح است، گفت: در گذشته محور مقاومت را کشورهای عربی با اتحاد در مقابل اسرائیل دنبال می‌کردند اما امروز حزب‌الله، سوریه، لبنان و ایران در این مربع مقاومت معنی می‌شوند.
منبع:
توصیه وزیر دفاع به روس‌ها در خصوص S300 - Tabnak.IR | تابناك

130:

لبنان هم به محور مقاومت پیوسته است:
توصیه وزیر دفاع به روس‌ها در خصوص S300 - Tabnak.IR | تابناك اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


هیتلر، مرد بزرگ
چند سوال! ( گفت و گو پیرامون چگونگی اخلاقیات و روحیات ترکان و ایرانیان )
بررسی کتاب "اسکندر تاریخ ایران الکساندر یونانی نیست" از پرنیان حامد
بررسی کتاب "اسکندر تاریخ ایران الکساندر یونانی نیست" از پرنیان حامد (سری جدید)
ارتباط با مدیریت تالار تاریخ و فرهنگ
ایران و مسئله ای به نام پان

تاپیک میهن پرستان هم میهن
کشف ح-ج-ا-ب
منشا پیدایش نامهای کوروش و داریوش
نژاد آریایی
منظور از ذوالقرنین در قرآن، اسکندر است یا کوروش؟
تخت جمشیدی که تخت نداشت
*