استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چین x

استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چینفتوکاتور و کاریکاتور‌های سیاسی
طرح امنیت اجتمایی و مبارزه با بد حجابی
برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
يهوديت و صهيونيسم
تاثيرات مثبت يا منفي طرح هدفمند كردن يارانه ها

*بدلیجات و جواهرات شما *
اتاق گفتگو تالار مُد و سبک زندگی
لباس های عروس 2014
✿دنُیآیِ مــیل و کــآمـــوآ✿
ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)
زیباترین زن سال 2014
حمایت از ما | مشهدهاست
`

استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چین
استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چین
رئیس‌جمهور آمریکا هنوز از هواپیما پیاده نشده بود که بین تیم تشریفات دولت چنین و مشاوران امنیت ملی کاخ سفید درگیری لفظی ایجاد شد.

استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چین

دشواری‌های سفر «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به «هانگژو» چین برای شرکت در نشست گروه بیست، از همان لحظه‌ای که هواپیمایش در فرودگاه این شهر به زمین نشست آغاز شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، به نوشته روزنامه «واشنگتن‌پست»، زمانی که اوباما قصد داشت از هواپیما پیاده شود، متوجه شد که پله‌ای در برابر خروجی هواپیمایش، «ایر فورس وان»، قرار نگرفته است.
در حالی که تیم همراه اوباما با دستپاچگی برای آوردن پله‌ها روی باند این طرف و آن طرف می‌دویدند، عکاسان رسانه‌ای کاخ سفید، قصد داشتند در محل مناسب برای ثبت تصاویر ورود رئیس‌جمهور آمریکا مستقر شوند که با یکی از اعضای تیم تشریفات دولت چین مواجه شدند که بر سر آن‌ها فریاد می‌کشید و می‌گفت باید آنجا را ترک کنند.
در این لحظه بود که یک مقام کاخ سفید دخالت کرد و گفت «این رئیس‌جمهور ماست، هواپیمای ماست و رسانه‌ها هیچ‌جا نخواهند رفت.»
مقام چینی در پاسخ فریاد زد: «اینجا کشور ماست!»
پس از آن مجادله‌ای لفظی بین او که تلاش می‌کرد سد راه مقامات آمریکایی شود و «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و معاونش «بن رودز» در گرفت.
تنشی که در ابتدای این سفر، که احتمالا آخرین حضور اوباما به عنوان رئیس‌جمهور در چین باشد، رخ داد را شاید بتوان نمادی از روابط پر افت و خیز و تنش‌آلود دو کشور در سال‌های گذشته دانست. رقابت با چین، در هفت سال گذشته عملا محور اساسی سیاست خارجی دولت آمریکا در شرق آسیا بوده است.
روز شنبه پیش از آغاز دیدارهای رسمی اوباما در چین، چندین نفر از اعضای تیم تشریفات و دیگر کارکنان کاخ سفید در حالی که قصد داشتند وارد یک ساختمان دیپلماتیک شوند، با ممانعت میزبانان چینی خود مواجه شدند و بار دیگر جدال لفظی داغی بین طرفین درگرفت.
این درگیری کلامی حتی به درون تیم چینی هم سرایت کرد و دو مقام میزبان با یکدیگر درگیر شدند تا جایی که یکی از کارکنان کاخ سفید مداخله کرد و از آن‌ها خواست آرامش خود را حفظ کنند.
این درگیری بین دو تیم تا 20 دقیقه مانده به ورود اوباما و «شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین، ادامه یافت، آن هم در جایی که قرار بود دو رئیس‌جمهور در برابر رسانه‌ها از تمایل کشورهایشان برای گسترش همکاری‌های دوجانبه صحبت کنند.
هیئت چینی تأکید داشت که در اتاق جای کافی برای حضور هر 12 خبرنگار همراه اوباما وجود ندارد، اما تیم آمریکایی با بیان اینکه این مسئله از قبل هماهنگ شده، اصرار داشت که به اندازه کافی در اتاق فضا وجود دارد.
با وجود تمام تنش‌هایی که در روزهای منتهی به دیدار دو رئیس‌جمهور وجود داشت، مقامات کاخ سفید تلاش کرده بودند تصویری به مراتب آرام‌تر از آنچه در واقع در جریان بود ترسیم کنند. توافق همکاری دوجانبه پکن و واشنگتن بر سر تغییرات آب و هوایی، یکی از مواردی بود که مانور زیادی روی آن داده شد.
با این حال سران دو کشور همچنان نتوانسته‌اند در بسیاری از حوزه‌ها از جمله مناقشات دریایی، امنیت سایبری، تجارت و حقوق بشر، اختلافات و تخاصم موجود را دستکم کاهش دهند. درگیری‌ها و فریادهایی که مقامات دو کشور روز شنبه بر سر هم کشیدند، تا حدی نشان می‌دهد که دیدگاه‌های دو کشور در مورد نقشی که باید ایفا کنند، متفاوت است؛ تفاوت دیدگاهی که از زمانی که اوباما در سال 2009 قدرت را به دست گرفت، تغییر چندانی نکرده است.
اوبامایی که دوران ریاست‌جمهوری‌اش را با سیاست بهبود روابط دوجانبه با چین آغاز کرد، تصمیم به خودداری از دیدار با دالای لاما گرفت و اولین رئیس‌جمهور آمریکا شد که در سال نخست حضورش در کاخ سفید به چین سفر کرد، در همان اولین سفرش به پکن با استقبال سرد چینی‌ها مواجه شد.
مقامات کنونی و سابق دستگاه سیاست خارجی آمریکا تا حدی اوباما را مسئول این وضعیت دانسته و می‌گویند او با خوش‌بینی بیش از حد به سمت پکن حرکت کرده و هر بار دست خالی بازگشت.
به نوشته واشنگتن‌پست، بخشی از این رفتار پکن هم به این واقعیت باز می‌گردد که در اواخر دهه نخست هزاره سوم در حالی که جهان درگیر بحران اقتصادی بود، چین خود را از این وضعیت مصون دید و به قدرت خود به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان پی برد. از آن زمان بود که پکن تلاش کرد تا حوزه نفوذ خود را گسترش دهد.
از آن زمان بود که پکن دیگر حاضر به امتیازدهی نبود؛ از مسائل کلان از جمله مناقشات ارضی گرفته تا موضوعات جزئی مانند اینکه در مذاکرات چه کسی باید کجا بنشیند.
«جفری بیدر» مشاور ارشد دوره نخست‌ ریاست اوباما در امور آسیا مدعی است که سیاست «گردش به آسیا» آمریکا در واقع پاسخی به رویکردهای جدید چین بود، چراکه واشنگتن به این نتیجه رسید که «هویج» کارگر نبوده و باید به سراغ «چماق» رفت.
به نوشته واشنگتن‌پست، این سیاست که مبتنی بر کاهش موقتی توجه به برخی مناطق مشکل‌دار مانند خاورمیانه و تمرکز بر آسیا بود، از مطالعه تاریخ سر برآوردن قدرت‌های نوظهور به هنگام افول قدرت برتر پیشین، تدوین شد؛ مواردی چون ظهور آلمان پس از جنگ جهانی نخست، آتن و اسپارتا و ظهور ایالات متحده در قرن گذشته.
این مطالعات، مقامات آمریکایی را به این نتیجه رساند که وارد شدن از مواضع قدرت، می‌تواند چین را به رفتاری مثبت وادارد. از اینجا بود که واشنگتن بر توسعه روابطش با متحدان سنتی خود در شرق آسیا و برقراری ارتباط با شمار دیگری از کشورهای این منطقه که از قدرت گرفتن پکن ناخرسند بودند، متمرکز شد.
تصور بر این بود که با این رویکرد چند وجهی، ایالات متحده می‌تواند توان نظامی و توسعه نفوذ چین را مهار کند.
اما مشکل، تفاوت تصورات کاخ سفید و واقعیات میدانی بود.
سران کشورهای خاورمیانه و اروپا از تغییر توجه ایالات متحده به سمت شرق نگران بودند و سران چین هم این سیاست را به عنوان تلاش واشنگتن برای مداخله در اهداف چین و کند کردن رشد این کشور تعبیر کردند.
در سوی دیگر، سران متحدان آسیایی آمریکا هم که تصور می‌کردند گردش به شرق با هدف اطمینان‌بخشی به آن‌ها انجام گرفته، با این سوال مواجه بودند که این سیاست تا چه حد لفاظی است و چه میزان اقدامی عملی برای حمایت مالی و نظامی از آن‌هاست.
این تردیدها، در ماه‌های اخیر، همزمان با حمایت اندک کنگره و نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری از توافقنامه تجارت آزاد فرا-اقیانوس آرام که قرار بود محور تجارت با شرق باشد، بار دیگر تشدید شده است.

09-04-2016


1:

تیم امنیتی اوباما در حال چک کردن باند فرودگاه
واشنگتن‌پست نوشته است که هرچند دو کشور تلاش می‌کنند از مجادله علنی خودداری کنند، اما «روابط ایالات متحده و چین احتمالا بزرگترین مسئله‌ای خواهد بود که جانشین اوباما، در آسیا با آن روبرو خواهد بود. اینکه رئیس‌جمهور آینده چطور با این مسئله مواجه می‌شود و چه میزان هویج و چماق به کار گرفته و پاسخ چین چه خواهد بود، احتمالا سرنوشت این منطقه برای دهه پیش رو را مشخص می‌کند.»
سفر کنونی اوباما به چین اگر نشانه فقط یک چیز باشد، آن یک چیز این است که بعید است اوضاع به این زودی‌ها بهبود یابد.

استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چین

2:

به دلیل عدم تهیه پلکان تشریفاتی، اوباما مجبور شد از پله اضطراری قسمت عقب هواپیما پیاده شود

استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چین

3:

اینا چرا همچین میکنن؟؟؟ :/

4:


استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چین

5:

امروزه دیگه کدوم کشوریه که آمریکا رو تحقیر نکنه

مهم شکستن هژمونی جهانی و چهره هالیوودی رژیم آمریکا بود که طی 40 سال توسط انقلاب اسلامی پیوسته اجرا شد ، الان دیگر حیثیتی از آمریکا نمانده که شکستنش اهمیت داشته باشد

6:

ظاهرا دیگه فقط دولت ماست که داره به امریکا باج مید
البته دست سپاه درد نکنه که هر بار به نوعی یه تو دهنی به امریکا میزنه تا پاشو بیش از حد از گلیمش دراز تر نکنه
یاد احمدی نژاد افتادم که زمانی حتی از اسمش میلرزیدن و تا نوبت به سخنرانی ایشون میرسید فرار رو به قرار ترجیح میدادن

7:

ای شیطون ها!...... پس چین هم علاقمند به پیروزی ترامپ است که برایش سوژه میسازد!!!!!! :-)

8:

maryam634..........تحلیل تون بسیار زیبا و جامع است. احسنت!!

9:

خخخخخخخخخ چ خنده ناک

10:

سو تفاهم

11:

اوباما چند ماه دیگه بیشتر رئیس جمهور نیست به همین دلیل عملا کسی تحویلش نمیگیره و کسی
حاضر نیست باهاش مذاکره جدی کنه چون تا چند ماه دیگه یکی دیگه سکاندار کاخ سفید میشه .
به همین دلیل کشور هایی مانند عربستان و اسرائیل و روسیه و چین و ... منتظر هستند تا ببینند در چند ماه
اینده چه کسی رئیس جمهور خواهد شد و بر همان اساس طرح های خود را مطرح و اجرایی کنند .


البته دیدار های راهبردی هم در این سفر انجام شد مثل دیدار اوباما و نخست وزیر انگلستان که هر دو طرف
بر عمق روابط عمیق راهبردی تاکید کردند و ایالات متحده بین بریتانیا عضو اتحادیه و بریتانیا خارج از اتحادیه
فرقی نمی گذارد .
استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چین


گفتگوی رو در روی چند دقیقه ای پوتین و اوباما هم جالب بود که خبرگزاری ها ان را مربوط به هماهنگی های
ایالات متحده و روسیه در مورد سوریه ارزیابی کرده اند .
استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چین

12:

مردم چین مردم بی غیرت و سیب زمینی صفت هستند
ارتش این کشور هم برخواسته از همین مردم هست
شوربختانه دین هم ندارند تا دولت و رهبر چین از این طریق کمی غیرت و وطن پرستی در مردم تزریق کند
این هست که اگر بین امریکا و چین درگیری بشود
اولین گلوله های امریکا مساویست با تجزیه چین و فرار ارتشی ها

13:

فارشون چیه؟!

14:

ینی من هربار پستاتو میبینم میگم اینبار دیگ اشتباه میگه ولی ماشالا هربار داری میزنی به هدف

15:

چین رسما کارخانه بزرگ دنیاست و در حال چرخ تولید رو داره یک تنه به چرخش درمیاره! زور هیچ قدرتی به این ملت نمیرسه غیر از خودشان برای پی بردن به این مسله نیاز به دانش خیلی زیادی نیست فقط یک نگاه پشت ماوس بنداز یا کیبورد یا حتی صندلی حتی فرش!!!!
+زعفران هم تولید میکنه فرش تبریز که سهلِ!

16:

یعنی کاش با مخ میخورد زمین یکمی میخندیدیم

17:

در این لحظه بود که یک مقام کاخ سفید دخالت کرد و گفت «این رئیس‌جمهور ماست، هواپیمای ماست و رسانه‌ها هیچ‌جا نخواهند رفت.»
مقام چینی در پاسخ فریاد زد: «اینجا کشور ماست!»

18:

ممد داش دمت گرم

19:

یعنی در اصل به مسئولین آمریکا گفتند غلط میکنید اینجا چین است

20:

بله پشتِ لباس زیر من و شما هم زده چینی ولی اگر کمی نگاهمون رو عمیق تر کنیم و از مرز های کشور خودمون خارج بشیم میبینیم که تصاحب بازار کشورهای دیگه به اسونی کشوره ما که یک انزواطلب قهاره نیست و اگر رابطشون با غرب خدشه دار بشه هستند بازارهایی که از دست برن
همه ی کشور ها که مثل ایران نیستن

21:

خوب به خاطر یک پله تجارت بیلیون دلاری رو بهم نمی زنن که عزیز دل برادر عمیقم!! بگذریم که خود همین ها هم توسط لابی ها و الیگاردها سرکارن یعنی در این حد نیستند که مثل کدخداهای دهمون بزنن زیر همه چیز.

22:

مثلا با استفاده از کلمات قلمه سلمبه و مضحک خاستید بگید ما هم آره بلدیم ؟
شما از کجا میدونید تجارت اونها با رخدادن این اتفاق یک پله بالا میره یا دو پله پایین؟
مشکل دوستانی که اینجا بحث میکنن اینه که بدون تکیه بر آمار پیچیده ای که منتشر هم نشده با استفاده از چند تا کلمه که تو چنل تلگرام خوندن نظرات بزرگه اقتصادی سیاسی ژئوپالیتیکال!! میدن !
همین جوری از پشت کامپیوتر نمیشه جهان رو تعبین کرد عزیزان

23:

نه بابا تیلیون تریلیون تیریلیون نوشتن بلد نبودم ضمنا به واژه الیگارد هم معادل پیدا نکردم من چه بدونم علیه ام استفاده می کنی :( ضمنا تلگرام هم ندارم تقریبا!!
منظورم از پله پله هواپیما بود!
آخرشو نفهمیدم
+این حرف خود حضرت عالیه...
قصد توهین ندارم ولی ملت ما متاسفانه اکثرا دانش سیاسی ضعیفی دارن
دایره لغاتت در حد ژاله و گلِ داری به ملت گیر میدی؟! اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


حمله اراذل و اوباش به محمود کریمی و ماجرای تیراندازی
آینده سوریه را چگونه پیش بینی می کنید ؟
توان نظامی ايران
گزارش لحظه‌ به‌ لحظه از تحولات عراق
تجهیزات نظامی غرب
فرمانده داعش: کوبانی ها ایرانی هستند/ جزیه دهید در امانید

آیا یونان باستان همان یونان امروزی می باشد؟
امروز در تاریخ
تحريف هاي تاريخي انجام شده در مورد اسكندر و فتوحات او ( دروغ 2300 ساله )
ریشه مردم ترک
مقایسه ایران قبل و بعد از اسلام
همه ی ترک ها، یا فقط پان ترک ها؟
*