نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟ x

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟بد حجابی دختران در فصل بهار
آیا با چادر های رنگی موافقید؟
مدل های مانتو کوتاه r&k
ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒمجموعه مدل هاي لباس بانوان ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ
عارایش به ما پسرها بیشتر میاد.!!!!!!.دخترها پسرها
نظرسنجی:پوشش شما چیست؟

چقدر براتون مهمه که همسرتون باکره باشه ؟
سوالات داغ دختر خانم ها از آقا پسرها
خانم ها عاشق ميشن يا آقايون؟
معیار های یه مرد واقعی از دید شما چیه ؟
درد و دل اقا پسرها
اين چند مرد !!!!!!
حمایت از ما | مشهدهاست
`

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
بزرگترین دشمن ما در حال حاضر چه کسی است و چرا ؟
به نظر شما بزرگترین دشمن ما در حال حاضر چه کسی یا چه چیزی است ؟چرا؟

03-25-2008


1:

به نظر شما بزرگترین دشمن ما در حال حاضر چه کسی است و چرا ؟

2:

البته دوست گرامی در نظر داشته باشید که این جناب اشک چشم بسته حدس زدند و این خود قابل تقدیر است

3:

همه دشمنن مگه اینکه خلافش ثابت بشه

4:

بزرگترین دشمن نادانی است

5:

چنتا سوال دیگه : چرا باید دشمن داشته باشیم؟ این دشمنی از کجا نشات میگیره ؟ مربوط به تاریخه؟

6:

بله

7:

اگه دشمن نداشته باشیم که اصلا حال نمیده.باید دشمن باشه که از موفقیت های ما چشش کور بشه. تازه دشمن انگیزه ایجاد میکنه

8:

جدان تا بحال به این بعد قضیه فکر نکرده بدم
جالب بود

9:

من به مديريت اين تالار تبريك مي گم به خاطر اينكه ايشون هم در سانسور صحبتها بسيار هوشيارانه عمل مي كنند و نظري رو كه بنده در مورد اين موضوع عرض كرده بودم به كلي پاك فرمودن واقعا متشكرم از آزادي بياني كه در اين سايت وجود داره

10:

باید دید منظور از دشمن چیست.دشمن ملت و میهن و یا دشمن شخصی.
در بحث دشمن ملت و میهن بحث زیاد است ولی در دنیای سیاست چیزی بنام دوست و دشمن وجود ندارد دولتها با هم نه دوست هستند و نه دشمن.دولت ها با هم منافع دارند.اگر این نفع مثبت باشد آن کشور دوست است و اگر منفی باشد آن کشور دشمن.ازاین روی است که کشوری در یک روز از دوست به دشمن و برعکس برمیگردد.
بطور مثال در قضیه پذیرش قطعنامه 598 کشور دشمن عراق به یکباره و بنا به همان منافع در کمتر از یک ماه به کشور در ظاهر دوست تبدیل شد چرا که منافع تغییر کرده بود.

11:

اینها تعاریف نویی که شما از شبه روشنفکران اقتباس نموده اید (مثال : امروز بجای کلمه کاپیتالیست از بازار ازاد اقتصادی سخن گفته میشود)
دوستی ها و دشمنی ها بر حسب جهان بینی جوامع بشری برای رسیدن به ایده الهایشان است
و بعد از قطعنامه 598 هم هیچ چیز تغییر نکرد ولی برای ادامه دعوی به جوامع جهانی ارجاع داده شد و از اینرو بود که صدام بعنوان شروع کننده جنگ نیز محکوم شد.

12:

خوب بزرگترین دشمن مردم ایران نظام حاکم بر کشور است.

13:

ببخشید میپرسم
یعنی شما اعتقاد ندارید که این حاکمین منتخب همین مردمند ؟

14:

خیر.
مردم ایران 30 سال پیش اومدند ابروشان را درست کنند اما چشمشان را کور کردند.

15:

باز از حضور شما پوزش میطلبم
پس به نظر شما این افرادی را که تظاهرات میلیونی هر سال می بینیم چگونه توجیه میفرمایید ؟
لطفا یک جواب عقلانی مرحمت فرمایید چون بر حسب زمان از نوار تا ....................مزدور فراوان شنیده ایم .

16:

این مزخرفاتی که به نوشته من افزودید چیه دیگه؟ لطفا هرچه زودتر توضیح دهید. ویادتون باشه کار شما یک تخلف بزرگه. ضمنا سپاس رو اشتباهی دادم چون میخواستم نقل قول رو بزنم...

17:

پاسارگاد فقط جواب شما رو جلوی سوالاتتون دادند، البته بدون مشخص کردن مرز بین سوالات شما و جواب خودشون

18:

بله حتما همینطوره اما دوست دارم خودشون هم بیان توضیح بدن تا یه وقت سو تفاهم پیش نیاد.ایشون معمولا زیاد بی دقتی میکنن. بابت توضیح شما ممنونم...

19:

بزرگترین دشمن بی خردی ، فقدان اندیشه و تفکر وابسته هست!... در یکی از جستارها قبلا به بیماری های روانی اشاره کردم و اینکه احساس ناامنی و دشمنی های پیاپی (اینکه دشمن بوده و هست و خواهد بود!!! ) ریشه در این بیماری ها داره. بیماری روانی ، دومین بیماری رایج دربین ایرانیان بعد از بیماری های قلب و عروق هست!!


جماعتی که خرد نیاید--------------- زندگی آدمی نشاید

20:

دوستان عزیز باز به هم نریزین... چرا سر و کله هم میزنین ... بزرگترین دشمن ما جهالت ماست... فکر کنم این جمله از مولاست ایشون 1400 سال پیش این جمله رو فرمودند ... بهلمل جان ... اون زمان هم بر علیه مولای تنهایی هزاران نفر تظاهرات کردند بدون اینکه بدونند حق با کیه... میدونی که کی رو میگم... شیوخ نهروان هم با علم کردن قران حکومت اسلامی راه انداختن... مثل ...

21:

دقیقا همانگونه است که م _ازاد عزیز گفتند.
در پاسخ به جناب بهلول هم باید عرض کنم که حکومت با ایجاد توهم توطئه بین مردم بیشترین استفاده ابزاری را از نا اگاهی و احساس ترس مردم از دخالت بیگانه در امور کشور جهت رسیدن به ارمانهای خود می کند و اینگونه است که مردم برای مشت زدن به دهان این و ان در تظاهرات شرکت می کنند.و حکومت خوشحال است.
هر چند کسی منکر این نیست که همه دولتها در پی بهره برداری اقتصادی و سیاسی در روابط خود هستند ولی ایجاد چنین توهمی در بین مردم که همه در پی توطئه برای ایشانند بازی است که حکومت ما برای بهره برداری سیاسی خود طرح ریزی و دنبال می کند.و به نظرم نوعی توهین به شعور مردم است.

22:

مگر همه انسان نيسيتم پس دشمن از خودمان است كه ممكن است خودمان با كارها و اشتباهاتمان اين دشمن را به وجود بياوريم، پس دنبال دشمن خارجي نباشيم، اول خودمان را اصلاح كنيم.
م.آزاد
mana_22
عزيز از نظرات شما ممنونم.

23:

احمدی نژاد
زیرا!!!!!!!!!!!!!!

24:

دوست عزیز
این دشمن بودن و داشتن زمانی برایتان قابل قبول خواهد شد که با پاسپورت ایرانی چند صباحی را چه در امریکا و یا چه در اروپا گذارنده باشید که به عین ببینید که اینان برای ملتهایشان از مردم ایران چه هیولایی ساخته اند و انزمان است که از خودتان خواهید پرسید که به چه جرمی با ایرانیان اینگونه برخورد میشود .
و شما اینجا دارید چنان مطرح میکنید که انگار تمام اینها توهمات رهبران ایران است .
لطفا کمی از دوستان و اشنایان خارجه نشین تان تحقیق نماید و سپس بهمان سئوال قبل بنده پاسخ گویید که به چه جرم غرب ایران را دشمن می بیند و تماما برای نابودی این نظام به پا خواسته تلاش میکنند؟
اصلا بحث منافع اقتصادی نیست بلکه امروز ملت ایران را علنا با بمب هسته ایی تهدید میکنند
کمی منصفانه قضاوت نمایید

25:

اونا دشمن نیستند جهنم بعد از تموم شدن جنگند ما الان نقش اسرایی هستیم تو زندان مملکتمون کی آزاد میشیم خدا میدونه

26:

اونا دشمن نیستند جهنم بعد از تموم شدن جنگند ما الان نقش اسرایی هستیم تو زندان مملکتمون کی آزاد میشیم خدا میدونه

27:

ارش گرامی
مگر داستان هابیل و قابیل را نشنیده اید .
جالبتر بدانید که در دوره عثمانی هر خلیفه ایی که به قدرت میرسید قانونا حق داشت تمام مردان هم خون خود را بکشد که ایشان را خطری تهدید نکند .
مگر عراق افغانستان ویتنام سودان الجزایر مصر لبنان برای شما کافی نیست که پی به حقیقت بزرگتری ببرید !
شما بفرمایید برای مثال اشتباهات 30 سال گذشته مان را در رابطه با امریکا چه بوده ؟
شاید همینکه برده حلقه بگوش ایشان نبوده ایم انها را ازرده باشد !!

28:

بهلول جان ما چكار داريم به امريكا كه هر غلطي دوست داره داره ميكنه اونا بايد مردمان كشورشون آگاه باشن كه چكار دارن ميكنن، ما هم بايد خودمون آكاه باشيم، گفتن اين نظام حال حاظر مشكل دارد يعني امريكا تو رو ميخواهيم، ولا اينطور نيست اگر اينطور باشد نادان بوده ايم و باز مي رسيم به همون نااگاهي ناداني. ولي كساني اين وسط نمي گذارند دروغ راست مشخص شود و جلوي آگاهي را مي گيرند.

29:

اينجا به نظر من ديگه تقصير خود مردمه كه با كارهايي كه انجام مي دهند باعث شده اند كه چهره اين مردم چهره واقعيشان نباشد.

30:

ارش عزیز دنیای امروز ما را بر حسب پیشرفت تکنولوژی به دهکده جهانی تشبیه میکنند و این چنین نیست که چه کار داریم ما به امریکا و امثالهم
اگر ما نیز به انها کار نداشته باشیم انها با ما کار خواهند داشت
ایا نمی بینید که علنا از 12000 کیلومتر انطرف تر امده اند و در همسایگی ما هر روز به جنایتکاریشان نیز ادامه میدهند .
سئوال : ایا تا بحال از خود پرسیده اید که چرا جرات این را به خود نمیدهند که با ایرانیان اینگونه برخورد نمایند ؟
ایا خون بنده و شما رنگین تر از افغانها و یا عراقیهاست و ایا می پندارید که شاید امریکاییها بیشتر به ما علاقه داشته باشند ؟
برای اطلاعتان می بایست به حضورتان عرض کنم که ان طبقه امریکایی که میتواند امریکا را ترک کند جز ثروتمندان و طبقات معمولی و یا شاید سطح خوب امریکایند ولی باور بدارید اگر از همین طبقه سئوال کنید که دنیا جند تا قاره دارد همه رقمی خواهید شنید به جز عدد 5 و این 90 درصد جامعه امریکایی است .
در اخرین خبری که جندی پیش برای امارگیری وضع معلومات سیاسی امریکا تهیه شده بود (البته در خود امریکا) سئوال این بوده که کاندولیزا رایس کیست ؟ باور بدارید که 75% درصد جواب اشتباه داده بودند (مطمئنن بدنبال اصل مطلب میگردم و اصل سند را برایتان ارائه خواهم داد)
شما بپندارید که این وضع سیاسی ملتی است که رهبرانش خود را حاکمان بلامنازعه دنیا می پندارند و هیچ نیرویی نیز تاب برابری و یا مقابله با این تنها ابر قدرت جنایتکار را در خودش نمی بیند . امریکا خودش هم نقش قاضی در دنیا و هم نقش پلیس بین المللی را بعهده گرفته است و چنان انسانیت را رو به زوال برده که حداقل روزانه اخبارش را می شنوید .
امروز ما ایرانیان باید دقدغه استقلال مان را داشته باشیم نه اینکه دانشجویانمان برای نان اضافه نهارخوری دانشگاه مثل سگ و گربه بهم بپرند !
امروز تنها همبستگی و همدلی ما ایرانیان است که میتواند دشمن را مایوس کند و نه اینکه به هر دلیل موجه و ناموجهی ارامش را از ملت سلب کنیم و دشمن را ترغیب نمایم که بیشتر بدنبال فتنه انگیزی باشد .
مایلم بعرضتان نیز برسانم که به نظر بنده طبقه نق نقو در جامعه ایران همان مرفهین جامعه اند که حتی برای چشم و هم چشمی از همسایه گرفته تا فامیلان سپس همسایگان کشوری و در پایان تا به خود امریکا برسیم فقط بدنبال زیاده خواهی میباشند (البته باید متاسفانه بعرضتان برسانم که بنده متعلق به چنین فامیلی باشم که با تجربه خودم دارم برایتان استدلال میکنم و جالب است بدانید که این فامیل از جندین هزار نفر تشکیل میشود)
در هر صورت دوست عزیز تمنا دارم مسائل را کمی عمیق تر بنگرید
با پوزش از شما و تشکر از حوصله تان

31:

امريكا دشمن همه است
به ما يا هر كس كه بتونه بهش ضربه وارد كنه ميكنه

32:

30 ساله میگی مرگ بر آمریکا و پرچمشو آتیش میزنی. 400 روز کارمندای سفارتشون رو گروگان گرفتین و آمریکاییها و کل دنیا از tv نگاه کردن. حالا توقه داری بذارنت رو سرشون و حلوا حلوات کنن؟ از پاست گفتی ببم جان این همون پاسپورتیه که زمان شاه هر جا دنیا که میخواستی بری جا و مقام داشتی! حالا به چه چشمی نگات میکنن به چشم آدم کشای قاعده و بن لادن. هر هایی یه هویی داره این جواب کارایی که کردین و ایرانی جماعت رو یه عده تروریست نشون دادین. اون مصبح که تو قم آدمکش انتحاری رجیستر میکنه فکر کردی تو همون قم خبرش میپیچه؟ نه ببم جان همه جا به گوششون میرسه و وقتی میری تو کشورشون فرقی با تروریست انتحاری نداری. خودت رو ذدی به .... فکر کردی اونام .... . اول انقلاب که هول برتون داشته بود انقلاب صادر کنین باید فکر الانشم میکردین. فکر اینکه یه دنیا میشن دشمنتون. دشمن آدمای تندرویی که دنبال ظهور یه عرب 1300 ساله ان. دشمن ادمایی که میخوان بمب اتم درست کنن تا حکومت توتالیتشون باقی بمونه. از توهم رهبرات: امریکا شیطان بزرگ هست

33:

با این جمله شما موافقم

34:

نمیدونم وقت نکردم مطالب رو مطالعه کنم
از نظر فلسفی مهم ترین و بزرگترین دشمن انسانها خود شخص میباشد اتفاقا در مقابل بهترین دوست انسان هم خودش است
اما از نظر سیاسی میتوان اسلام گریزان به معنای واقعی را دشمن دانست آنهایی که دم از مسلمانی میزنند و از پشت خنجر میزنند

35:

بعضي از ايرانيهاي ترسوي راحت طلب زود باور

36:

واقعا شما طنز پرداز خوبی هستید....تظاهرات میلیونی....خندیدیم
راستش من این را فقط در اخبار تلویزیون ایران می شنوم که 20 نفر را از 10 زاویه مختلف نشون می دهند.
در ضمن اگر کمی بیشتر فکر کنید متوجه می شوید تعداد افرادی که به تظاهرات نمی ایند اصلا با اون تعداد انگشت شمار قابل قیاس نیست.ان هایی هم که می ایند یه عده کمشون سرباز هستند و بعضی ها از مدارس خاص یا ارگان خاص که به اجبار می ایند و تعداد کثیری از تظاهرکنندگان هم برادران و خواهران عزیز بسیجی هستند که تشریف می اورند بسیج فعال حساب شوند و بن و کوپن بیشتری بگیرند.

37:

والا من چند سال کارت فعال دارم ولی تاحالا بن و کوپن بهم ندادن

38:

شما بلد نیستی چه جوری بگیری.من چندین نفر می شناسم تو پایگاه می نشینند هر 3-4 روز یک بار هم دو تا دختر و پسرمی گیرند و اخر ماه هم مقرری و درامدشون از همین را در می اید.
خدا......

39:

از این خبرا هم نیست .... کسانی که تو حوزه و پایگاه های بسیج فعالیت دارند درآمدی ندارند ...مگر اینکه مسئولیتی داشته باشند شاید از طرف ناحیه ماهی 10 هزار تومان بگیرند ..... آن دسته افرادی هم که شما میگید رشوه می گیرند من تا بحال در پایگاه ها ندیدم ولی تو ناحیه و مرکز مقاومت بسیج تخلفاتی از این قبیل صورت گرفته .... در ضمن همه افراد مثل هم نیستند فرمانده یکی از همین پایگاه ها دوست صمیمی من است تاحالا هم من ندیدم دختر پسر بگیره فقط یک مورد در چهارشنبه سوری بود که که آقا پسر از دختر خانمی که برهنه شده بود عکس می گرفت ..........
همه رو نباید با یه عینک ببینیم ..........

40:

رژیم فاسد جمهوری اسلامی دریای خزر را به مفت فروختند عراق قرارداد الجزیره را منکر میشود امارات مدعی جزایر سه گانه خلیج فارس میشود دو روز دیگه میشنوید تهران هم فروختند دادن به حماس آقای بهلول تا کی میخوای تو این فروم به تشویش اذهان عمومی بپردازی امسال تو در این فروم انگشت شمارن همونطور که در دنیای واقعی این طور ولی انسان های وطن پرست ای رژیم فاسد آخوندی رو کله پا میکنند وتو و امثال تو هم در تیمارستان بستری کرده و با زنجیر میبندد تا بقیه از شرت در امان باشن اونوقت میتونی اونجا برای تفریح به سخنان نصر الله گوش بدی و جو گیر بشی بعد یه آرام بخش بهت میزنن تا صبح بخوابی و ببینی که اسراییل نابود شده تو هم کردن رییس جمهور منتخب مردم فلسطین البته به دستور رهبرت سید حسن نصر الله

41:

بهلول جان خودش رو ناراحت نكن از بي اطلاعيه و بيخيالي مردمه ديگه.
ولي بهلول جان خيلي از افراد هم در كشور خودمان اطلاعات پاييني در باره مسئوليني كه هر روز دارن عوض ميشن دارند.
امروز ما ایرانیان باید دقدغه استقلال مان را داشته باشیم نه اینکه دانشجویانمان برای نان اضافه نهارخوری دانشگاه مثل سگ و گربه بهم بپرند !
بله فقط به خاطر نان اضافست كه مثل س و گربه همديگر را كتك ميزنند و دستگير مي شوند.
آخه چكار كنن بهلول جان پس كي نان نديدند اينطور شده اند.
امروز تنها همبستگی و همدلی ما ایرانیان است که میتواند دشمن را مایوس کند و نه اینکه به هر دلیل موجه و ناموجهی ارامش را از ملت سلب کنیم و دشمن را ترغیب نمایم که بیشتر بدنبال فتنه انگیزی باشد .
كار خيلي خوبيه همبستگي كه هم دشمن را نابود مي كند هم با آگاهي دشمن داخلي را پيدا كند.

42:

کسانی که مخالف جمهوری اسلامی هستند چرا از صیهونیست حمایت می کنند ....... من هم با بعضی از سیاست های غلط رژیم مخالفم ولی دلیل نمیشه مخالف حسن نصرالله و یا هر کس دیگه باشم .... جرات و شجاعتی که حسن نصرالله در این دنیایی که ظلم بیداد می کنه از خوش نشون نداد بسیار نیکو و شایسته بود .... من از آخوند حمایت نمی کنم ولی من آخوندی رو میشناسم که واقعا آن لباسی روحانی که تنش کرده لیاقتش رو داره .... خیلی ها لیاقت همین لباس هم ندارند ....

43:

درسته.
البته اسرائیل فقط دشمن ما نیست دشمن جهانیان است.
اگر تمامی دشمنان را از سر راه خود بردارد و به هدف اصلی برسد (آنچه در تورات تحریف شده آمده است و در کنیسه های اسرائیل و سایر نقاط جهان به آن آرزو می اندیشند) آنگاه دشمن خودش خواهد بود.

44:

به قول حسن نراقي در جامعه شناسي خودموني : بزرگترين دشمن ما توهم ماست كه فكر ميكنيم همه و همه كس در سرتاسر جهان دشمنمان است و فكر توطئه براي ما ميچيند ..

45:

البته این مسئله هم نگاه ساده لوحانه به موضوع است.
به هر حال به نظر من در مسائل سیاسی دوست خیلی معنی خاصی ندارد، اما دشمن یک تعریف جامع دارد.
در واقع کسانی مانند اسرائیل که دشمنی خود را با تمام جهانیان ثابت کرده اند و به صورت علنی ایران را بزرگترین دشمن خود میدانند که دیگر جای بحثی باقی نمیگذارند.
شما اگر به دین تحریف شده یهود دقت فرمایید در خواهید یافت ما با آنها دشمن هستیم، یعنی آنها ما را از دشمنان خود میدانند و در جهت نابودی ما سعی و تلاش میکنند.

در توراتی که هم اکنون در اسرائیل مردم به آن عمل میکنند اینچنین آمده است:

(البته چون بنده به آن دسترسی ندارم فقط منظور را میرسانم و نمیتوانم عینن نقل کنم)

دنیا باید در دست یهودیان باشد و دشمنان آنها باید بمیرند. کسانی هستند که به دین یهود میشتابند و در آن صورت باید بندگی قوم بنی اسرائیل را بکنند (در واقع خدمتکار یا همان بردگی) تا 2 نسل از آنها بگذرد و آنگاه فرزندانشان میتوانند در جامعه یهودی مانند دیگران زندگی کنند.


46:


47:

این خنده نشانه جهل است ...............

48:

و نشانه مزدوری نیز میباشد

49:


پس لقب سگ مزدور را که انتخاب نمودید به شما نیز تبریک میگوییم

ضمنن خواهشمندیم که نامتان را نیز به این لقب انتخابی از جانب خودتان نیز لطفا تغییر دهید

50:

برای من هر چیز ممکن است
مخصوصا که پارس کردن تان را خیلی مایلم از نزدیک مشاهده کنم

51:

پند من بشنو به جز با نفس شوم بدسرشت

با همه عالم مدارا کن؛ کمال این است و بس

52:

دوست گرامی
مایلم بدانم این ابیات راجع به سگان هار نیز صدق میکند یا نه ؟
ممنون خواهم شد اگر جوابی عرضه کنید

53:

منظور؟!

54:

بنده نیز به همچنین

پس ترتیب قرارش را بده که به سگ مزدور یک شیر بیشه یلان ایران زمین را نشان دهیم
البته اگر دم تان همین الان روی کولتان نباشد

55:

گفتیم که اگر مردش هستی یک قرار ملاقات کافیست که زودتر همدیگر را ببینیم و حالا چرا اینقدر صبر کنیم
چون تا سگان اسراییلی بخواهند اجازه از سگان امریکایی بگیرن ما باشما یک حالی کرده باشیم
البته میدونم که میگن سگ در خانه صاحبش فقط شیر است
ولی هر موقع حال کردی ما هستیم که باهات یه حالی بکنیم و بعدا مثل یک سگ هار خفه ات کنیم

56:

توی این فاروم چوب خط ما پره، ولی توی محیط فاروم آریا کمی آزاد تر صحبت میکردیم. کسانی که بنده را از نزدیک میشناسند به توانایی های بنده در زمینه طنز پردازی آشنا هستند و میدانند در مجادله های اینچنینی محال است از کسی کم بیاورم.
این کاربر هم به دنبال مجادله است، چون حرفی برای گفتن ندارد، فقط یک مرید است، علتش را خودش هم نمیداند. وقتی ایدئولوژی نباشد زبان به دهان اضافه آید.
در واقع درد بی دردی علاجش آتش است.
به هر حال این طنز تلخ هم گوشه ای از زندگی جوانان بی هویت این نسل را نشان میدهد که در آینده به صورت رایگان قبر خود را میکند و صلاح در دست دشمن خود برای کشتنش قرار میدهد. فقط میتوان تاسف خورد و دیگر هیچ.
اگر امید بر اصلاح بود هزاران مدرک از هزاران واقعه رو کردیم (مسلمانان فاروم)


57:

دشمن هر انساني در درجه اول نفس خودشه!

58:

دوست گرامی خارج دیده من
همه دولتها در روابط خود با ملل و دول دیگر به فکر منافع اقتصادی و سیاسی خود می باشند و کسی منکر این قضیه نیست.این است که دولتی که تا دیروز دوست بود ،امروز دشمن و دولتی که تا دیروز دشمن بود امروز دوست می شود و این امری است که شاهد ان هستیم.
اما من در پاسخ سوال شما که علت حضور مردم را در تظاهرات پرسیدید که البته میلیونی نیست و ان را دلیل انتخاب نوع حکومت و زمامئاران ان از سوی مردم دانستید ،عرض کردم که بیشترین علت حضور ان عده ای از مردم هم که شرکت می کنند ،نه بخاطر تا ئید حاکمانشان که به دلیل مشت زذن به دهان ابر قدرتهایی است که نمی خواهند بر انها مسلط شوند.نمی گویم ابر قدرت وجود ندارد و توهم است ،خیر ،ولی انها هم اسباب بازی حکومت ما شدند تا از ای روحیه استقلال طلبی مردم به عنوان حمایت از خود و طرفداری از خود نهایت سوئ استفاده را بکنند.
انچه شما می گویید که از مردم ایران هیولا ساختند هم در سطح عام نیست.این هم فریب و شعاری دیگر است جهت تبلیغات.البته وقتی دولتی تحریم اقتصادی شد انتظار ندار ید که با مردمش دادو ستد طبق روال عادی باشد.قبل از ان هم اگر گاهی رفتار زننده ای دیده می شود انعکاس برخورد غلطی و تند رویهایی است که دولتمردان ما دارند و متاسفانه خیلی وقتها به طور غیر قابل اجتناب دولتها هستند که معرف ملتهایشان می باشند.
به هر حال بزرگترین دشمن هر ملتی جهل و نادانی ان ملت است.در مملکت ما که علت عمده نا اگاهی ما سانسور گسترده حاکم است .پس به طور غیر مستقیم معلوم می شود بزرگترین دشمن ملت ما کیست.دوستان معلوم نیست؟

59:

خوشحالم که شما را در هم میهن می بینم دوست گرامی
شاد باشید

60:

یکی از مجادله گران این فاروم که 99% حرفاش ارزشی نداره همین رفیق شفیقتان بهلول هست. در مورد ایدئولوژی ، ایدئولوژی اندیشه انسانهای بدون اندیشه هست! ایدئولوژی برای آدمی خط مشخصی تعیین میکنه و آنها را مجبور به ادامه آن می کند. اراده انسان رو تبدیل به اراده خود می کند و موجودی صاحب خرد رو تبدیل به یک ابزار می کند. ایدئولوژی برای انسانها مانند سم می ماند که در قرن بیستم زوال و نابودی تعدادی از آنها رو مشاهده کردیم.

هر موقع امثال جنابعالی به معنای بالا رسیدید آنوقت میتوان امیدی داشت ، مشکل ما این است نه آن

61:

یزرگترین دشمن کسانی هستند که از داخل به ما نفوذ میکنند

62:

بنده زمانی که شما ازم تعریف کنی مطمئن باش میام پیشت و ادرس دکتر روانشناست را میگیرم
برو بابا همون دروغهایی را که تا حالا گفتی بزرگش کن تا بعد ببینیم داری چی میگی
تو فکر میکنی در پشت یک انشای خوب و زیاده گویی میشود حقایق را نیز پوشاند ولی کور خوندی و اونهم بد جورم
برو اول از همه برای دروغات سند بساز تا به تحریفات جدیدت اصلا گوش بدیم

63:

بیا شاهد از غیب رسید

وقتی میگم به یه روانشناس مراجعه کنی برای همینه که صحبت من رو تعریف حساب نکنی

چیزهایی هم که گفتم انشای خوب نبود !! واقعیتی هست که امثال تو ازش فراری هستن.

64:

اتفاقا در این فروم مخصوصا تالار سیاست کسی که حرفاش واقعا ارزش داره جناب بهلول است الحمدالله نسبت به خیلی های دیگه روشنفکرند و بر عکس خیلی ها در این فروم حس وطن فروشی ندارند...

65:

به شما سخنرانی ایدئولوژی برای چه ؟ از دکتر علی شریعتی را پیشنهاد میکنم
باور کن بخاطر هموطنی است و گرنه میبایست تا ابد و دهر در جهل مرکبت بسوزی

ضمنن از اون دکتر روانشناست مطمئنن بیشتر بهت کمک خواهد کرد
در ضمن برای مرض شما در خدمت و خیانت روشنفکران از جلال ال احمد هم کارساز است

حالا برو ببینیم که راه را از چاه پیدا میکنی بالاخره یا نه

66:

شاهد دیگر از غیب رسید. اگر روشنفکری به زنده باد ، مرده بادهای کیلویی باشه که کودکی 3 ساله هم آن را بلد هست و بسیار بهتر از رفیق شما!

ضمنا 4 نفر امثال این وطن نفروشان برای نابودی وطنی کافی است!

67:

ببین از وقتی من تو رو میشناسم به یکی کلید میکردی.
چند ماه پیش اینقدر کلید کردی به شهاب و توهین کردی که گذاشت و رفت، بعد گیر دادی به من و حالا که بهلول برگشته گیر دادی به اون. بنا بر این خیلی علاقمندی به کلکل و مجادله. (البته منم بدم نمیاد ولی دیگه نه توی این تالارها، جاهای دیگه هم هست که بشه از این بازی ها کرد)
در واقع بهلول مطالب زیادی برای بیان دارد و سابقه اش بر بنده و شما آشکار است، اما این حمله تیمی اسلام ستیزان به وی موجبات طنز پردازی وی را فراهم می آورد که در میان آنها هم حرفهای پرگهری پنهان شده است، به هر حال بنده این طنز پردازی را که از دایره منطق خارج نمیشود، دوست دارم.


مگر ممکن است کسی ایدئولوژی نداشته باشد؟! شما خودتان هم دارای ایدئولوژی هستید ولی تفاوتش با برخی در این است که ایدولوژی شما از سامانه خارج گشته و خودتان هم از انتهایش (در واقع هدف) اطلاع خاصی ندارید. وگر نه تنها چیزی که انسان را به فکر کردن و عمل کردن وا میدارد همین مسئله ایدولوژی است.
حالا بستگی دارد به ارزش آن در ذهن. یک مسلمان با تصوراتی که دارد و اعتقاداتش حاضر است جانش را نیز در پی این افکار فدا کند و برعکس یک مشرک ممکن است تا مرز جان مقاومت کند ولی در آخرین مرحله بنا به منافع دنیوی جا بزند.
پس نمیتوان گفت که ایدولوژی در افرادی چون شما هم وجود ندارد، فقط میتوان آن را مورد اتهام بی سامانه بودن قرار داد.

68:

من هم به شما کتاب پایان ایدئولوژی نوشته دانیل بل و همینطور نظریات نظریه پردازان معاصر که تعدادشون کم نیست رو پیشنهاد میکنم ، هم معتبر هستند هم ارزش آکادمیک بین المللی دارند

پایان ایدئولوژی نه پایان آرمان خواهی است و نه باید باشد. دست کم موضوع آرمانشهر را تنها با علم به مخاطرات ایدئولوژی می توان دوباره مطرح کرد. نکته اینجاست که ایدئولوژی پردازان، مسایل را بیش از حد ساده می کنند. ایده لوژی این ضرورت را از بین می برد که مردم با موضوع های مختلف، برحسب شان خاص هر موضوع، روبرو شوند. کافی است سکه ای در ماشین فروش ایدئولوژی بیندازی تا فرمول حی و حاضری تقدیمت کند. و زمانی که این باورها آمیخته به شور آخرالزمان بینی شود، رای و عقیده هم تبدیل به سلاحی می شود که عواقبی هولناک دارد.

امروزه، بیش از همیشه، نیاز به آرمانی متعالی، به معنای نیاز آدمی به نوعی آگاهی به توانمندی خویش، و، به نوعی درهم آمیختن شور و شعور – نیازی که همواره با انسان بوده است – احساس می شود، اما نردبان رسیدن به آرمانشهر جدید دیگر نمی تواند نردبان «اعتقاد بی چون و چرا» باشد بلکه نردبان تجربه است: چنین آرمانی باید مشخص کند که کجا می خواهیم برویم، چگونه باید به آنجا برسیم، این کار به چه بهایی تمام می شود، و چه کسی باید این بها را بپردازد.
پایان ایدئولوژی دانیل بل

69:

به نظر من دشمن رو خودمون به وجود میاریم


گوهر خود را هويدا كن
گوهر خود را هويدا كن كمال اين است و بس
خويش را در خويش پيدا كن كمال اين است و بس
چند مي‌گويي سخن از درد و عيب ديگران
خويش را اول مداوا كن كمال اين است و بس
پند من بشنو بجز با نفس شوم بدسرشت
با همه عالم مدارا كن كمال اين است و بس
چون به دست خويشتن بستي تو پاي خويشتن
هم به دست خوشتن وا كن كمال اين است و بس


70:

اینجا فاروم گفتگو هست و اگر چالش افکار و گفته ها "کلید کردن" معنی داره باید اسم دیگری برای این محل انتخاب کرد. اگر رفیق شما با مرده بادهای کیلویی در بحث ها شرکت می کند ما در مورد ان بحث می کنیم تا به جای روشنی برسیم.... مورد شهاب رو بارها در گفتگو با من وسط کشیدی که چه در اینجا و چه در فاروم های دیگر بر بیسوادی وی صحه گذاشته اند. شهاب عمله فکری پورپیرار بود که می توانید در مورد وی تحقیق کنید تا وطن فروشی وی رو متوجه بشید. کار شهاب در این فاروم جویدن ، جویده های بناکننده بود ولی از آن جهت که عقبه مذهبی داشت مورد علاقه جنابعالی و رفقات قرار گرفت. این اواخر هم در مورد یکی از گفتارهایی که از وبلاگ بناکننده بارها در فاروم کپی کرده بود و جواب من به آن موضوع ، چنان گیر کرده بود که با جنجال سازی سعی بر حذف من از فاروم کرد و وقتی موفق نشد با فحاشی و توهین به من بساطش رو جمع کرد و رفت(همان توهین ها که مورد تنکس تو قرار گرفت) در فاروم دیگری هم دوباره سعی بر قرار دادن همان مطالب کرد که با همان جواب من مواجه شد و برای جلوگیری از آبروریزی بیشتر ... خودتون حدس بزنید

طنزپردازی؟!! البته کلمه آبرومندی است برای "لودگی"
99% پستهای این فرد سرشار از لودگی"طنزپردازی" است. البته موارد دیگری هم وجود دارد که مربوط به سلامتی ایشون میشه ، به طور مثال تکرار بی حد و اندازه کلمه دشمن و خطر سازی های مکرر که برای یافتن علت آن میتونید از یک روانشناس سوال کنید!

جواب بحث آخر در پست قبلیم هست .

71:

دشمن در کنار ماست ...... دشمن در همین فروم است .... الکی دنبالش نگردید .........

72:

من بازم میگم


به نظر من دشمن رو خودمون به وجود میاریم


گوهر خود را هويدا كن
گوهر خود را هويدا كن كمال اين است و بس
خويش را در خويش پيدا كن كمال اين است و بس
چند مي‌گويي سخن از درد و عيب ديگران
خويش را اول مداوا كن كمال اين است و بس
پند من بشنو بجز با نفس شوم بدسرشت
با همه عالم مدارا كن كمال اين است و بس
چون به دست خويشتن بستي تو پاي خويشتن
هم به دست خوشتن وا كن كمال اين است و بس

73:

این شاهدی است که مرتب از غیب میرسد ، بشمارید تعداد دشمن ها رو (باز بهلول به مراتب بهتر بود)

74:

نیازی به غیب گویی نیست ........ عیان است....

75:

دقیقا ، مدتهاست که از شدت عیان بودن به حد انفجار رسیده است

ضمنا اگر حرفی برای گفتن نداری بفرمائید در اتاق های یاهو به چت کردن بپردازید

76:

با جاهلان بحث کردن بی فایده است ...... چون وقت طلف کردن است ...... به خاطر یه مشت انسان بی ارزش نمیخوام اعصابمو خورد کنم ................. ( به خودتان نگیرید با شما نیستم )

77:

اینجا تالارهای موضوعی است و برای شما کمی زود هست که در بحث ها شرکت کنید. بفرمائید در کلوپ دیوانه ها مشغول باشید ، هر زمان بزرگ شدید ما اینجا برای بحث حاضریم

78:

حتما بابابزرگ ........ شما دیگه نباید بحث کنید باید استراحت کنید برای فکر کردن به اراجیف جدید .......... چون من از همه لحاظ با طرز تفکر شما مخالفم پس نیازی نیست با شما بحث کنم .... چون غیر از توهین از طرف شما به جایی نخواهیم رسید ...... شب خوش

79:

شما با تفکر من مخالفی ، من اصلا در شما تفکری نمی بینم که حالا بخوام در موردش بحث هم بکنم. ضمنا پست قبلی خودت رو ببین تا بفهمی کی توهین میکنه

80:

به نظر مسلمین کافر معنای تحریف کننده حقیقت را نیز میدهد
دشمن نیز انکسی است که طرفداری دشمن را میکند

ضمنن فکر مرض شما حادتر از این حرفهاست ولی شاید جلال ال احمد دوا کند


ما ایا کم داشتیم از اینجور و متفکرین یهودی » مارکس و لنین و استالین و « کافی نبود انچه انسانیت از دست اینان ستم کشید که میان اینهمه ادم فهمیده رفتی این را در اوردی ؟

این جناب بل بدنبال راهی برای نجات سوسیالیستهاست که به قیمت روز خود را فروختند و اگر بحثی نیز در رابطه با پایان ایدئولوژی دارد در همین راستاست که پایان را برای ایشان می بیند و نه برای مسلمین !!!
دقیقا مثل همان جمله معروف دین افیون جامعه است می باشد که گوینده از این گفتار یهودیت و مسیحیت زمان خود را به چالش طلبیده است و هیچگونه برداشتی حتی سطحی از اسلام نداشته است !!!

به گفته هایش توجه نمائید: دارد از ایدئولوژی غربی سخن میراند و به پایان رسیدن و به بن بست رسیدنش .........

در تاریخ ، اندک دوره هایی را می شناسیم که انسان جهان خود را ماندگار ، و به روایت مسیحیت ، آونگی امن و امان بین آشوب و آسمان بداند. در قطعه ای پاپیروس مصری ، متعلق به بیش از چهار هزار سال پیش، می خوانیم : « بی شرمی بی داد می کند... مملکت مثل چرخ کوزه گری به دور خود می چرخد... و عوام الناس حکم گوسفندانی رام و بی شبان را دارند ... فقیر دیروز ، امروز به مال و منال رسیده و ثروتمند دیروز مجیز او را می گوید.» دوران هلنی 1 ، به توصیف گیلبرت مورای 2، دوران « شکست شهامت» بود؛ این عصر، « دوران ظهور بدبینی ، از دست دادن اعتماد به نفس، وامید به این جهان و ایمان به تلاش متعارف بشر بود.» و تالیران 3 این پیر نابکار، مدعی بود فقط کسانی طعم شیرین زندگر را توانسته اند بچشند که پیش از 1789 زندگی کرده اند.

عصر کنونی نیز می تواند نمونه های بارزی بر نمونه های پیشین بیفزاید؛ این نمونه های جدید به این دلیل که دوره ای طولانی از امیدهای روشن را پشت سر گذاشته ایم، تلخ تر وگزنده تر نیز می نماید، زیرا تحولات دهه های بین 1930 و 1950 ، حدت و شدت بی سابقه ای در تاریخ غرب دارد؛ رکود اقتصادی در سراسر جهان و مبارزات شدید طبقاتی؛ ظهور فاشیسم و امپریالیسم نژادی در کشوری که در مرحله ی پیشرفته ای از فرهنگ بشری قرار داشت ؛ خود ویرانگری 4 مصیبت بار نسلی انقلابی که مدعی آرمان های عالی بشری بود؛ جنگ ویرانگری که ازحیث وسعت و شدت در تاریخ نظیر نداشت ؛ کشتارسازمان یافته ی میلیون ها انسان در ارودگاه های کار اجباری و در بازداشتگاه های مرگ .

برای روشنفکر رادیکالی که بیانگر جنب و جوش های انقلاب یک سده و نیم گذشته بود، همه ی اینها به معنای خط پایان بر اعتقاد به دوران دادگری هزارساله ی مسیح ، تفکر آخرالزمانی 5 ، و ایدئولوژی بود. زیرا ایدئولوژی که روزگاری راه به عمل می برد، اینک به بن بست رسیده بود
.

مشکلاتی که چه در داخل کشور و چه در سطح عالم در برابر ماست ، در مقابل اصطلاح های دیرینی که درمجادلات ایده لوژیک « چپ » و « راست» رایج بود، سرسختی نشان می دهند و اگر «ایده لوژی » تا کنون و به دلایل موجه ، واژه ای است برا ی همیشه مرده « آرمان خواهی » نیزحتما نباید به همین سرنوشت دچار شود. ما اگر کسانی که سرسختانه خواستار جامعه ی آرمانی اند، وسایل تحقیر و تخفیف انسان را به نام هدفی آرمان خواهانه یا انقلابی موجه جلوه دهند و این درس های ساده را فراموش کنند که با وجود بی معنا بودن آن همه مجادلات دیرین بازهم حقایقی از گذشته باقی مانده اند که همچنان مهم و معنا دارند- حقایق چون آزادی بیان ، آزادی مطبوعات، حق مخالفت و حق بررسی – اصطلاح « آرمانخواهی » نیز گرفتار همان سرنوشت خواهد شد.


« زمان حال متعلق به زندگان است.» این گفته همان چیزی است که انقلابیون قدیم و جدید، انقلابیون حساس وعلاقه مند به سرنوشت همنوع ، در هر نسلی به آن باز می رسند. یکی از قهرمانان داستانی فیلسوف جسور لهستانی ، لژک کولافسکی 41 در گفتگوی شدیداللحنی می گوید:
« من ابدا قبول ندارم که زندگی اخلاقی و معنوی بشر تابع قانون اقتصاد است ، یعنی اگر امروز فلان چیز را بگوییم ، در آینده وضعمان بهتر خواهد شد؛ که امرو باید از جان زندگان بگذریم تا حقیقت پیروز بشود یا باید دست به جنایت بزنیم تا راه شرافت هموار شود

و این کلمات که درجریان « آشتی » لهستان نوشته شده ، یعنی در روزگاری که روشنفکران این کشور به دنبال تجربه ی خود از « آینده » مدعی خواست های بشردوستانه شدند،بازتاب اعتراض الکساندر هرتزن 42 نویسنده روسی است که صد سال پیش از این ، در گفتگو با یکی از انقلابیونی که خواهان قربانی کردن نسل کنونی بشر برای فردای موعود بود، به انتقاد از او گفت :
« آیا واقعا می خواهی همه ی آدم های زنده حاضر را محکوم به نقش اسف بار مجسمه های زن نمایی کنی که ستون های زیر بنای سقف اند... سقفی که قرار است روزگاری جماعتی بر آن پایکوبی کنند؟... این هدف کافی است که چشم و گوش مردم را بازکند: هدفی که بی نهایت دور باشد هدف نیست بلکه باید گفت دام است ؛ هدف را باید نزدیکتر گرفت- دست کم باید به شکل دستمزد کارگر یا لذت از کاری باشد که می کند . هر عصر، هر نسل، وهر زندگی غنای خاص خود را دارد...»

اصل مطلب را میتوانید مشاهده کنید
http://www.ayandeh.com/page1.php?news_id=4012

81:

اخه وراجی کردن که تفکر نیست جناب هالو
بنده اصلا از جناب شهنام توقع چنین لطف و محبتی را نداشتم و ایشان را در اکثر فروم ها دیده ام و از یکایک نوشته های ایشان حداکثر بهره را برده ام
و برایم جای بسی خوشحالیست که این سرور محترم به نوشته این بنده حقیر نیز توجه کرده اند
و در رابطه با شما هم باید بگوییم مثلی است با نقل ونبات که اولش الان یادم نیست ولی راجع به شما حتمن صدق میکند

82:

مثل اینکه این مباحث فایده ای ندارد.

ولی من جوابی در پست قبلی شما هم مشاهده نکردم.
با تفاسیری که کردم پذیرفتی که ایدئولوژی لازمه گفتگوست و اگر این نباشد نمیشود یا خیر؟! یا مباحث دیگر را.

83:

هووووووووووووووووو.
دفعه آخرت باشه در مورد کلوپ اینجوری صحبت میکنیا.

84:

دشمن ، دشمن ، دشمن !! هر مرضی دوا و درمانی داره اما شماها به دنبال درمان نیستید!! دشمن در نبود اندیشه پدیدار میشه و در درون خودت هست ، بگرد پیداش کن.

همه یهودی هستن ، همه نفهم هستن ، همه ..... حتی اگر فردی مانند بل باشه که استاد دانشگاه هاروارد بوده و نظریات وی در جامعه شناسی بسیار معروف و شناخته شده است!!... هرکس غیر اندیشه این آقا صحبت بکنه نادان هست ، چیزی که می بینیم مرز کشی هایی است از روی جهالت!!

این جناب بل بدنبال راهی برای نجات سوسیالیستهاست که به قیمت روز خود را فروختند و اگر بحثی نیز در رابطه با پایان ایدئولوژی دارد در همین راستاست که پایان را برای ایشان می بیند و نه برای مسلمین !!!
دقیقا مثل همان جمله معروف دین افیون جامعه است می باشد که گوینده از این گفتار یهودیت و مسیحیت زمان خود را به چالش طلبیده است و هیچگونه برداشتی حتی سطحی از اسلام نداشته است !!!

به گفته هایش توجه نمائید: دارد از ایدئولوژی غربی سخن میراند و به پایان رسیدن و به بن بست رسیدنش .........

پیشنهادی برات دارم ، سعی کن بیشتر مطالعه کنی و قضاوت های عجولانه رو به تفسیرهای منطقی تبدیل کنی تا چنین مضحک بل را جوینده راه نجات برای سوسیالیستها معرفی نکنی. بله بل در ابتدا گرایشات چپ افراطی داشت ولی به مرور افکار وی به اعتدال کشیده شد و از سوسیالیسم فاصله گرفت. در همین زمان بود که کتاب "پایان ایدئولوژیها" رو نوشت و نوک پیکان رو به طرف افکار سوسیالیستی گرفت که زمانی اندیشه خود وی بود و با آن آشنایی کامل داشت. به همین جهت هست که در صحبت های وی اشاره به سوسیالیسم بیشتر دیده میشه. جنابعالی با مطالعه سطحی حرفهای بل این جواب عجولانه رو برای من نوشتی ولی بهتر است به جای جواب دادن صرف ، کمی در گفتارها اندیشه کنی چون مشکل تو همین هست ، عدم اندیشه و تفکر در مسائل.

روی سخن بل تنها به ایدئولوژی های غربی و سوسیالیسم نیست بلکه همانطور که عنوان کتاب اشاره می کند وی به کل نسخه ایدئولوژی برای جوامع رو نسخه ای باطل شده اعلام می کند. وی از آن جهت که ایدئولوژی با شور و هیجان و نه شعور قدرت و گسترش پیدا می کند ، آنرا مصبب فجایع و مصیبت های زیادی بر آدمی میداند که در تاریخ نیز بارها به عینه مشاهده شده. از دیدگاه بل ، ایدئولوژی آن چنان مسائل را ساده میکند که ضرورت اندیشه مردم به مسائل و مشکلات رو از بین می برد و همین بزرگترین صدمه رو به جامعه وارد میکند. بل با توجه به تغییرات جوامع بشری و نیازهای جدید در زندگی معاصر ، ایدئولوژی ها را فاقد قدرت لازم برای جوابگویی و هدایت جوامع میداند و در واقع عصر معاصر را عصر پایان ایدئولوژی می نامد. البته بل به این نکته هم اشاره میکنه که گفتار وی هرگز به معنای نابودی کامل ایدئولوژی در عصر حاضر نیست ، بلکه تاریخ مصرف آن را با توجه به پیشرفت های اجتماعی و فرهنگی بشر منقضی می داند. اندیشه بل در زمینه پایان ایدئولوژی ها مبنای نظریات جدید اجتماعی شد و نظریه پردازان مشهوری مانند فوکویاما از آن اقتباس کردند. بهتر است به جای ارجاع دادن من به این و آن ، به گفتارهایی بپردازی که لااقل اعتبار بین المللی دارند و ارزش آکادمیک!

85:

همانطور که قبلا هم گفتم لوده ای بیش نیستی و وقتی پای بحث جدی به میان میاد به لودگی و فحاشی رو میاری. بد به حال کسانی که امثال تو روشنفکرشان شدن

ضمنا برای پیدا کردن وراجی ها یه نگاهی به پست های خودت در فاروم بکن !

86:

بنده مخالف ایدئولوژی به معنای سرسپردگی فکری به اندیشه ای بی چون و چرا هستم! به نظر من بزرگترین آفت برای انسان صاحب خرد و قدرت اندیشه ، پذیرش بی قید و شرط یک تفکر است. در واقع اندیشه ای که اندیشه انسان را انکار کند به جز تباهی چیز دیگری در پی ندارد و بنابراین من مخالف ایدئولوژی هستم. برای نگاه جامعه شناسان به مقوله ایدئولوژی هم به مطالب قبلی مراجعه کنید.

87:

گناه من چیه که رفقای کلوپی جنابعالی وارد مباحث تالارهای موضوعی میشوند و به غیر از تنکس و جوابهای خطی کار دیگری نمی کنند؟! قدرت بحث ندارند و دیگران رو به جهالت متهم می کنند!... به آن کلوپت نگاه کن از این دست افراد زیاد پیدا می کنی

88:

دشمن این ملت جهل و نادانی است وسعت دیدی تا نوک بینی !

89:

به قول مهدی جهالت بزرگترین دشمنه، ولی متاسفانه من و دیگران فکر میکنیم جاهل نیستیم و جهالت رو کسایی دارن که با ما هم عقیده نیستن. اما در این انجمن یک چیزی رو میشه بدون تردید گفت و اونم اینکه طرز نگارش هر کس نشون دهنده میزان جهالت، تربیت،یا فهم و دانشیه که داره، معمولا اونایی که از ادبیات لات گونه ،در پستهاشون استفاده میکنن، جهالت بیشتری دارن...

90:

1. یعنی میخواهید یهودی بودن افرادی را که نام بردم بعلاوه این جناب بل انکار کنید ؟
2. ضمنن از چه زمان هاروارد را به شیکاگو انتقال داده اند که فقط شما اطلاع دارید ؟
3. کسی که همه عمرش زا به بیراهه رفته فقط میتواند برای امثال شما که سردر گم در اقیانوس جهالت می باشید راهنما قرار شود و بس !!!
4. ضمنن شعور سخیف شما نمیفهمد که برای نداشتن ایدئولوژی نیز باید تابع ایدئولوژی باشید و در جایی دیگر متذکر شدم که انزمانها را شما پمپرز به پا داشتید و عن دماغتان تا به زیر چانه تان رسیده بود ما در سیته با امثال پدرانتان چنین مباحثی داشتیم و چون حوصله ایی نیست شما را به تجربه روزگار واگذار میکنیم که خیلی بیرحم تر از این نصایح ماست .
لطفا قبل از مرگتان حداقل مثل پیشینیانتان حداقل خاطراتتان را بعنوان درس عبرتی برای ایندگان بنویسید !!!!
5. در دنیای پیچیده امروز با چنین وسعتی فقط احمقانند که بدنبال جوابهای ساده میباشند و انهم از اینروست که تسلسل ممتد را برای افکار نحیف شان مشگل می پندارند .
6. به هر چیز شما نام اعتبار بین المللی داید و ارزش آکادمیک برایش قائل شدید نباید حتمن اینگونه باشد و شاید اگر برای این ادعایتان مدرک مستندی ارانه بدهید بهتر باشد

91:

شما که در این مقوله وارد میشود چرا از منطق انارشیستها بهره میبرید
کدام جامعه شناسان را مد نظر دارید ؟ ایا انسانی که خود عمری به بیراهه رفته است خود درس عبرت نیست که شما تازه از ایشان مانند پیامبری جدیدالوقوع نام میبرید .
کمی خجالت بکشید و بجای اینکه نوشته های به کج راه رفتگی دیگران را در اینگونه فروم ها نشخوار کنید سعی کنید بیشتر مطالعه کنید که برای شما بهتر است .

92:

و چون به آنان گفته شود در زمين فساد مكنيد مى‏گويند ما خود اصلاحگريم (11)
بهوش باشيد كه آنان فسادگرانند ليكن نمى‏فهمند (12)
و چون به آنان گفته شود همان گونه كه مردم ايمان آوردند شما هم ايمان بياوريد مى‏گويند آيا همان گونه كه كم خردان ايمان آورده‏اند ايمان بياوريم هشدار كه آنان همان كم‏خردانند ولى نمى‏دانند (13)

93:

مشکلت با یهودی بودن بل هست؟ پیشینه علمی این فرد رو ول کردی چسبیدی به دینش؟ بسته دیدن تا کی؟

2. ضمنن از چه زمان هاروارد را به شیکاگو انتقال داده اند که فقط شما اطلاع دارید ؟
ایشون در دهه 80 به دانشگاه هاروارد دعوت شد و تدریس رو در همانجا ادامه داد.

. کسی که همه عمرش زا به بیراهه رفته فقط میتواند برای امثال شما که سردر گم در اقیانوس جهالت می باشید راهنما قرار شود و بس !!!
راهنما!! نه جناب شعاریست من مثل تو و رفقات نیستم که دنبال این و آن راه بیافتم و عمله فکری دیگران باشم. من نظریات فوکویاما و همینطور بل را در مورد ایدئولوژی و سیستم سیاسی جوامع در آینده خوندم و به نظر من بسیار جالب اومد. فروپاشی شوروی و همینطور سقوط نازیسم دو مورد تاریخی بود که بر حرفهای این افراد در مورد ایدئولوژیها صحه می گذاره. در مورد بیراهه رفتن ، خود بل میگه اگر من به جامعه شناسی علاقه مند شدم این به خاطر عقاید سوسیالیستی ام بوده. در واقع تجربیات وی زمینه ساز نظریاتی بود که مبنای جامعه شناسی نوین شد.

4. ضمنن شعور سخیف شما نمیفهمد که برای نداشتن ایدئولوژی نیز باید تابع ایدئولوژی باشید و در جایی دیگر متذکر شدم که انزمانها را شما پمپرز به پا داشتید و عن دماغتان تا به زیر چانه تان رسیده بود ما در سیته با امثال پدرانتان چنین مباحثی داشتیم و چون حوصله ایی نیست شما را به تجربه روزگار واگذار میکنیم که خیلی بیرحم تر از این نصایح ماست .
لطفا قبل از مرگتان حداقل مثل پیشینیانتان حداقل خاطراتتان را بعنوان درس عبرتی برای ایندگان بنویسید !!!!
هر موقع مانند یک فرد باشعور صحبت کردی جوابت رو میدم ، جناب سیته! تو هم پر از ادعا هستی ولی در واقع ما با فردی فحاش ، لوده و شعاریست مواجه هستیم که نشانی از هر چه دارد غیر از سواد. برای امثال تو فهمیدن اینکه دوران ایدئولوژی به سر آمده بسیار سخت هست چرا که بر خلاف خرد همواره به تجربه کردن و تجربه کردن و تجربه کردن تا ابد عادت کرده اید. از همین جهت هست که عقب افتاده و عقب افتاده و عقب افتاده میمانی تا ابد

5. در دنیای پیچیده امروز با چنین وسعتی فقط احمقانند که بدنبال جوابهای ساده میباشند و انهم از اینروست که تسلسل ممتد را برای افکار نحیف شان مشگل می پندارند .
نیک است که خود را خوب شناختید

6. به هر چیز شما نام اعتبار بین المللی داید و ارزش آکادمیک برایش قائل شدید نباید حتمن اینگونه باشد و شاید اگر برای این ادعایتان مدرک مستندی ارانه بدهید بهتر باشد
بسیار خنده دار هست که برای اعتبار و ارزش آکادمیک نظریات بل از من مدرک و سند می خواهی جناب ایدئولوژیست !! اگر گاهی چشم از شارون برداری و نیم نگاهی به نظریات اجتماعی معاصر بندازی در این بحث ها گاف های ممتد نخواهی داد. شاید هم نبود اعتبار بین المللی در افراد مورد علاقه ات که من را به آثارشان ارجاع میدادی تو رو به این هذیان گویی انداخته هست؟!

94:

شما برو برای پیشینه یهودی ها در فلسطین اول یک سند درست کن تا بعد
ضمنن از تدریس همین بل هم یک سند انگلیسی از هاروارد بیار که کمی بخندیم

ضمنن تو و امثال تو شعور فهمیدن مسائل بزرگ را ندارن
پس برو بهمان کوچکترها برس و کمتر دروغ بگو که یکی مثل من با یک عمر تجربه کتابخوانی فقط بدرد پوز زنی امثال شما میخوره
چون شناخت سره از ناسره را خیلی خوب میدونم

95:

استفاده از خرد و شعور انسانی در تعیین مسیر اجتماعی نگاه آنارشیستی است ، جناب شعاریست؟!

همان جامعه شناسانی که آثارشان در محافل آکادمیک بین المللی مورد بحث و بررسی قرار میگیرد و مبنای نظریات جامعه شناسی معاصر هستند. همان جامعه شناسانی که شعاریستی مانند تو هرگز قادر به نقد اندیشه هایشان نیست! برای همین آنها رو گمراه ، یهودی ، به بیراهه رفته و هزاران مهمل دیگر خطاب میکنی.... از آن جهت که مرتب صفات خودت رو به من میدی مشخص هست که حقیقت بدجور به شما فشار وارد کرده و بسیار خوشحالم که چهره نابخردانه خودتون رو این چنین روشن و واضح در فاروم نشان می دهید

96:

شما که انگار خودتان نمیدانید که دارید خورده های کدامین تفکر را نشخوار میکنید ؟
ان جامعه شناسانی که شما به انان مقام جهانی و مدرک هاروارد میدهید یا چی ؟
چرا از من به قول خودتان شعاری دروغی نمی اورید ؟
چرا ما باید همیشه دروغهای شما را بر ملا سازیم و در عینحال از رو هم نمیروید
و گفتم ایا یهود بودن اشخاصی را که نام بردم قبول ندارید ؟ نام ایشان را از نوشته هایمان بیاورید تا کمی بیشتر به شما بخندیم

بنده از 9 ماه پیش در مبحث نابودی اسراییل تا کنون باشما بحثی نداشته ام و از انزمان تا به اکنون فقط بدنبال افشای افکار پلیدتان میباشم
و اگر خدا یاری نماید در اینده نیز چنین خواهم کرد

97:

ای خدا. منو از دست این نجات بده.
همین که مخالفی خودش میشه یک ایدولوژی دیگه. فقط ایدولوژیت انتهاش مشخص نیست. مثل یک کوچه بی چراغه که تهش معلوم نیست. اتفاقا به ته دره هم احتمالا ختم میشه.

اما در مورد ایدولوژی اسلامی و بی چون و چرا بودنش که یک ادعای کذب است.
اسلام از ابتدا بیشترین ارزش را برای کنجکاوی و تحقیق و سوال قائل شده است. در واقع اسلام کسی مورد قبول پروردگار نیست مگر اینکه وی تحقیق کند و بعد از رسیدن به نتیجه به این دین مشرف شود. بعد از مشرف شدن هزار و یک سوال در ذهن پیش می آید که میتوانی قسمتی از آن را نپذیری. برای این نپذیرفتن باید به تحقیق مجدد روی آوری و بعد از اندکی زمان که به برخی از علوم آشنا شدی میتوانی تحولی در خود یا جامعه ایجاد کنی. مثلا شما حساب کن خمنی به زمان خودش برای آزاد کردن خیلی چیزها کم کاری نکرد و خوب کار آسونی نبود. در واقع یک سنت غلط رو شکستن بود. (البته معلوم هم نیست این سنت ها به زمان خودشون غلط بوده باشند، ولی بنده آگاهی کافی از 200 سال گذشته ندارم در این زمینه)
بعد از آن متوانید خود را درگیر در مسائل عرفانی بیابید و با خدا حتی به شوخی و اعتراض بنشینید. حالا این مسائل جای گفتنش اینجا نیست که موجبات گمراهی و گاها سوء استفاده افرادی که زمینه برای درکش ندارند رو فراهم میکنه.

98:

حرف بیخود نزن. دو ساعت نبودیم لات بازی در آوردی؟!
اون موقع که ما 12 هزار تا پست داشتیم (سال 2001) تو PC و Internet کجا بود؟! حالا برای کسانی که تو فارومهای دیگه هستند و توی این فاروم کمی جدید تر از شما وارد شدند شاخ بازی در میاری؟!
خجالت نمیکشی؟!
اتفاقا تو بچه های کلوپ کسائی هستند که از نظر اطلاعات دینی و حتی سیاسی خیلی بالاتر از بنده و شمااند. خیلی ها هم بخاطر دوستاشون تشریف میارند و از بچه های همین تالار هستند. به هر حال این تالارها که سرقفلی نداره که شما بخوای مجوز ورود دریافت کنی یا پایه خدمتی بازی در بیاری. اگر هم داره تا من هستم، "خموش"

99:

برای من بسیار خنده دار هست که به جای نقد گفته ها به دنبال گرفتن آتو هستی!! مثل بچه ها فقط مغلطه میکنی ! آقای کتابخوان ما با شونصدهزار کتاب درون کتابخانه شان به دنبال سوابق دانشگاهی پروفسور بل هست

به هر روی بل، با رواج این اندیشه ها و نظریه پردازی ها شهرت فراوانی را کسب کرد و بعد از آن بود که از سال 1980 به عنوان استاد دانشگاه هاروارد تدریس را پی گرفت و امروز نیز این استاد بازنشسته دانشگاه هاروارد، که افکارش در نظریات پست مدرنیسم، علوم ارتباطات و جامعه شناسی شناخته شده
http://aftabnews.ir/prtcooq0.2bqpi8....a3allda.2.html

Daniel Bell (born 10 May 1919 in New York) is a sociologist and a professor emeritus at Harvard University
http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Bell

Liah Greenfeld is unashamedly a bold sociological thinker, in search of the big questions and the big answers. The big question here is to explain our modern "economic civilization"--the transformation of our life worldwide. Most writiers have dealt with the "how"--the conditions of its emergence, take-off, and sustained growth. Greenfeld attempts the "why." Though called "the spirit of capitalism," in deference to Max Weber, she goes beyond Weber in arguing that nationalism, as a form of collective consciousness, is the cause of this great historical change, a bold and long foray. Those who feel that the social sciences should confront the big questions should not ignore this book.
--Daniel Bell, Harvard University
http://www.hup.harvard.edu/catalog/G...l?show=reviews

مثل اینکه توهم دانشیک بدجور تو رو گرفته ، جناب شعاریست! امثال تو ادای فهمیدن رو در میارن ولی در عمل جا میمونن . بفرمائید در مقابل گفته های بل در مورد پایان عصر ایدئولوژی وی رو گمراه ، بیسواد ، جاهل ، یهودی و ... بنامید و بعد که در نقد اندیشه وی ماندید از من مدرک برای تدریس وی که استاد بازنشسته هاروارد هست ، بخواهید. گمان کردی اینجا هم جستار مرده باد ، زنده باد هست که با مشتی بیسواد مثل خودت فقط مهمل ببافی؟!

100:

شعاریست جاهل ما ادعا میکند که من برای فردی مانند پروفسور بل سوابق درست میکنم. ایشون رو به زور در هاروارد جا میدم و همینطور اعتبار جهانی بهش اعطا میکنم.

حالا معلوم شد عمری بر سر چه کتابهایی وقت گذاشتی: فی شمارش اسرائیلیون ، المستقنی فی قنات تعجیل ، صنع پمپرز ساحه لای جرز مستعمل فی مباحث هم میهن و .....

بیسوادی و جهل این فرد در یک جستجو ساده اینترنتی در مورد همین پروفسور بل به روشنی بر جویندگان حقیقت آشکار هست

101:

ایدئولوژی خواه به صورت دینی خواه غیر دینی ، نظامی است مصلحت اندیش و حرکت خیز که پیش از آنکه دغدغه حقیقت را داشته باشد دغدغه حرکت و عمل را دارد .این نظام فکری عموما تابع اغراض سیاسی است و به این می اندیشد که هم سیاست را تبین کند و هم آنرا تغییر دهد . ایدئولوژی خصلت جمعی دارد و صفت ترین دائما در آن تکرار میشود و سرشار از باید ها و نبایدهاست و موجب نگاه ساده انگارانه و جزم منشانه به جهان ، حیات و انسان میگردد و بدین سبب با کثرت گرایی و پلورالیزم سر آشتی ندارد . ایدئولوژی همواره خط کشی می کند و افراد را به دو گروه خودی یا غیر خودی و مومن یا کافر به یک مکتب تقسیم کرده و همواره ایجاد تخاصم می کند ...

این یه تعریف از ایدئولوژی هست حالا باز هم بیربط بگو مخالفت من هم میشه ایدئولوژی تعریفی که در بالا از ایدئولوژی شده کاملا فراخور حال جنابعالی و رفقات هست(بارها در فاروم این رو دیدیم). ایدئولوژی نفی اندیشه و خرد و شعور آدمی رو به همراه داره . چیزی که به ته دره ختم میشه ، فقدان خرد در گفتار و افکار هست.

ایدئولوژی ، ایدئولوژی است و به معنای دلخواه جنابعالی اتفاقا اثرات تخریبی بیشتری دارد.

پایان ایدئولوژی نه پایان آرمان خواهی است و نه باید باشد. دست کم موضوع آرمانشهر را تنها با علم به مخاطرات ایدئولوژی می توان دوباره مطرح کرد. نکته اینجاست که ایدئولوژی پردازان، مسایل را بیش از حد ساده می کنند. ایده لوژی این ضرورت را از بین می برد که مردم با موضوع های مختلف، برحسب شان خاص هر موضوع، روبرو شوند. کافی است سکه ای در ماشین فروش ایدئولوژی بیندازی تا فرمول حی و حاضری تقدیمت کند. و زمانی که این باورها آمیخته به شور آخرالزمان بینی شود، رای و عقیده هم تبدیل به سلاحی می شود که عواقبی هولناک دارد.

امروزه، بیش از همیشه، نیاز به آرمانی متعالی، به معنای نیاز آدمی به نوعی آگاهی به توانمندی خویش، و، به نوعی درهم آمیختن شور و شعور – نیازی که همواره با انسان بوده است – احساس می شود، اما نردبان رسیدن به آرمانشهر جدید دیگر نمی تواند نردبان «اعتقاد بی چون و چرا» باشد بلکه نردبان تجربه است: چنین آرمانی باید مشخص کند که کجا می خواهیم برویم، چگونه باید به آنجا برسیم، این کار به چه بهایی تمام می شود، و چه کسی باید این بها را بپردازد.
امیدوارم اینبار مطلب برایتان جا افتاده باشه!!!

102:

اه اه.
یاد اون یارو که اسمش رو الان یادم رفته تو شبکه پارس تی وی افتادم.
همون که یک واژه ساده لوحانه رو تو هر 5 دقیقه 100 بار تکرار میکنه.
پس معلوم شد ما برای خودمون تعریف ساختیم و چرند هم گفتیم. شما الان درستشو گفتی.ولی گل کاشتی با این درست گفتننت که از اون تنیجه ای که آخرش گرفتی معلوم شد خیلی حالیته.
فهمیدم چی گفتی. ولی هیچ جوره برام جا نمی افته.

103:

حوصله کل کل کردن با تو رو ندارم ، خوش به حالت که از سال 2001 تو نت بودی ! باریکلا که 12 هزار پست داشتی! آفرین که یه کلوپ دیوونه تو فاروم جمع کردی! همشون هم پروفسور در مسائل دینی و سیاسی! سرقفلی تالار هم برای خودت و رفقات! اصلا میگم سرقفلی نت رو بدن بهتون! راضی شدی؟

ولی نکته ای رو بهت بگم ، توهم مجازی بددردی است

104:

چرا حرف میگذاری تو دهن من. سابقه حضور بنده در فاروم فارسی بازمیگردد به سال 2000.
حالا کجا؟! بودی؟!
چرا کم آوردی؟! چرا جا میزنی؟!
آخه چرا ادعا میکنی؟ نگفتی علی میاد میخورتت؟!

اتفاقا من حوصله کلکل دارم هزار تا ولی خوب یک جای دیگه باشه بهتره. در ضمن تو یک نفری بس نیستی، چند نفر دیگه رو هم باید با خودت بیاری که من بتونم یکم از جذابتیش بهرمند شم. خلاصه باید دو طرف حال کنند.

دیگه گردن کلفتی درنیاری برای کسیا؟! خوب؟
تو چرا هی واژه مقدس کلوپ رو به زبون میاری!؟ من میگم تو که خدا رو نمیپرستی، پس بیا من رو بپرست که چنان بهت عطا کنم در این دنیای مجازی که حالی ببری.


حرف منم همینه. توهم در دنیای مجازی خیلی بده. ولی تو باید مواظب باشی این بلا سر خودت نیاد.
به قول حضرت نیچه:

همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید بر حذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد.
و آنگاه که تو به مغاک مینگری مغاک نیز به تو مینگرد.

حالا تعبیر این چی بود؟!

تو که به علی میگی پز نده و قدیمی بودنت رو به رخ کسی نکش، نباید به دیگران متلک بگی و بگی جای شما اینجا نیست، برین فلان جا بازی کنید. در حالی که وقتی ای دی های تقلبی اسلام ستیز با 10 تا پست میاند زیر حرفهای مفت همشون تنکس میزنی. خلاصه باید مواظب باشی که خودت خودتو فریب ندی.

و آنگاه که شک میکنی نکنه الان که این حرفو زدم علی بیاد ضایم کنه علی هم به همین فکر میکنه که الان باید برم و ضاعیش کنم.


و چه خوش گفت این داش فری ما. (همون فردریک)105:

گاهی باید واژه ها رو در هر 5 دقیقه حتی 1000 بار تکرار کرد چون اینطور که معلومه گوش شنوا بسیار نایاب هست

به هر حال نقد گفتار یک پروفسور از دانشگاه هاروارد کار هر کسی نیست.... باز جای شکرش باقیه که مانند بهلول بحث نمیکنی که همین امیدوارکننده هست

106:

بابا اگر به مدرک باشه که بابای ما از اینها بیشترشو دارند. اینها رو هم قبول ندارند. کتاباشوننم کلفت تر از اینهاست. در مورد تاریخ هم که مینوسیند همین کثافت ها میخرند. جاهایش که برمیگرده به اسلام رو نقد میکنند و جاههایش که تعریف از تاریخ کهن خودمونه تو کتاب تکراری خودشون می نویسند.


این واژه که از دهنش در میاد خیلی جالبه:

روزی صد مرتبه سرتو بگذار زمین، تهته هوا کن؟!

خاک تو سرش که دشمن ملت یعنی همین. البته من قبول دارم که یک سری مثل مصباح به مراتب از این مرتیکه دشمن تر هستند، ولی دشمن دشمنه. حالا چه با نام اسلام باشه و چه برضد آن.

لطفا به من امیدوار نشو که این رهی که تو رفته ای را ما سالها پیش پیموده ایم و به تهش یعنی بن بست، افسردگی، زوال اندیشه و ... رسیده ایم و جا زدیم.

107:

بحث از مسیرش خارج میشه ، اگر شد در همان کلوپت جوابت رو کامل میدم. اما در کل من به شخصه حرف خاصی از رفقای کلوپیت ندیدم ، اکثرا هم از همون قماشی هستید که در معنای ایدئولوژی بالا آوردم. پس سکوت برازنده کسی هست که بیجا و بی جهت در مباحثی وارد میشه که در اندازه اش نیست

108:

ای خدا.
حرف ما هم همینه. شما که از اسلام چیزی نمیدونی الکی نقدش نکن.
بارها و بارها از کاربران اسلام ستیز در مباحث پیچیده شنیده ایم که اطلاعی از اصل موضوع ندارم و بعد ثابت شده است در باب مسئله ای صحبت میکنند که حتی از اصلش اطلاع ندارند.
التبه این مسئله ای که شما از آن دم زدید تقریبا درست نیست. چون اکثر مسلمانان از دینشان اندک اطلاعاتی دارند، برای همین میتواند در مباحث اینچنینی (با وجود این همه بیسواد به عنوان گل سرسبد کاربر خزان یا تهران یا ...) شرکت کنند و فخر فروشی بنده و شما هم کار صحیحی نیست. آنهم بخاطر اینکه دو تا جمله رو بهتر سر هم میکنیم و به جای اینکه توی یک خط توضیح بدیم تو 5 خط بیان میکنیم.

109:

با تمام احترامی که برای پدر شما قائلم ، فکر نمیکنم نام ایشان در کنار نام افرادی مانند پروفسور بل که همین فوکویاما(نظریه پرداز مشهور معاصر) و جامعه شناسان به نام دیگر از نظریات وی الهام گرفته اند ، قرار بگیره

در مورد گفتار آخرت هم به نظر من تو در افراط و تفریط ماندی ، راهی که من میرم از شعور خودم نشات میگیره و از اونجایی که به انسانیت خودم احترام میزارم به احدی اجازه توهین به اون رو نمیدم. حالا این توهین اعتقادی باشه یا چیز دیگه. ضمن اینکه سعی میکنم از یه طرف بام نیوفتم ، آنطور که جنابعالی افتادی

110:

راستش من یادم نمیاد گفته باشم آقا بل. من راجب یک ایرانی شاه دوست صحبت میکردم که هرچه فکر میکنم نامش را به یاد نمیآورم. حتی آمدم به سایت تلیوزیون پارس مراجعه کنم که متاسفانه فیلتر شکنم نتوانست آن را باز کند. (بر پدر نامسلمون فیلتر کن هم لعنت)
البته یک مسئله دیگه. شما هم ایرانی ها رو خیلی دست کنم نگیر. همین دکتر علی شریعتی خودمون وقتی زنده بود از همه فلیسلوف های جهان کلفت تر بود و همه قبولش داشتنند، یک نام مستعار از وی به یاد داشتم که در تایپیک مربوط نقل کردم. (کم حافظه ای هم بددردیست) این شخصیت یکی از شخصیت های محبوب فیلسوفان مخصوصا آن دوران در کشور فرانسه بوده است.

نمیدونم چی بگم والا. آدم یک وقت با یکی بحث میکنه که فقط طرفو ضایع کنه (مثل بحث من با کاربر تهران) یک وقت آدم دوست داره اون چیزی که فکر میکنه درسته و محسن به دیگری منتقل کنه. مثل بحث بنده و شما. (حتی در کلکل ها سعی میکنم به گونه ای طنز پردازی کنم که شما ناراحت نشوی، در حالی با همگان اینطور نیستم)

من هم دیگه برم آهنگی که 3 ماه پیش نوشته بودم رو تکمیل کنم. هنوز ساز Bass روش قرار ندادم که امشب رو فازشم که قرار بدم. شما هم برو یک رکعت نماز صبح به جای من بخون، ببین اگه حال داد بازم بخون. اگر هم نداد بیخیال.

111:

من کی به طور مستقیم اسلام رو نقد کردم؟ کمترین پستهای من شاید در تالار مذهب باشه ، با اینکه میتونستم وارد مباحث بشم کمتر اینکار رو کردم! اطلاعاتم هم از همون مسلمانهای مورد ادعای جنابعالی کمتر نیست که دم از بی اطلاعی من میزنید. حرفهای زیادی برای گفتن دارم ولی مکان و زمانش نیست! .. من هرگز فخر فروشی نکردم بلکه مانند تشنه ای در کویر فاروم مدتها به دنبال سراب حقیقت بینی و افکاری به دور از تعصب گشتم و کمتر به واقعیت آن رسیدم. تعصب مثل پرده ای جلوی چشم افراد رو گرفته و بارها دیدم که تاثیر زیادی بر دیدگاه این افراد به مسائل سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و حتی ورزشی میگذاره. اگر فردی هم مثل تو برخی مسائل رو متوجه میشه برعکس در برخی دیگر افراطی تر عمل میکنه!!

112:

من ایرانی ها رو دست کم نگرفتم اتفاقا آمپر ایرانیت من از بقیه بالاتر هست .ولی در چنین زمینه هایی ما افراد مشهور و صاحب نظری نداریم که اگر داشتیم حال و روزمان بهتر بود

حس مشترکی داریم

ای کاش همه مشکلاتمون با خواندن یک رکعت نماز حل میشد ولی اینطور نیست ...... اندیشه باید کرد

113:

پس چرا تو ذهنم همش دارم فکر میکنم که یک زمانی خیلی تو تالار مذهب فعالیت میکردی؟
شاید مشکل از منه.
انشاالله بنده و شما و باقی دوستان هرچه زودتر به این حقیقت برسیم. حالا هر چه که میخواهد باشد.

نوشته اصلي بوسيله م.آزاد نمايش نوشته ها
من ایرانی ها رو دست کم نگرفتم اتفاقا آمپر ایرانیت من از بقیه بالاتر هست .ولی در چنین زمینه هایی ما افراد مشهور و صاحب نظری نداریم که اگر داشتیم حال و روزمان بهتر بود

حس مشترکی داریم

ای کاش همه مشکلاتمون با خواندن یک رکعت نماز حل میشد ولی اینطور نیست ...... اندیشه باید کرد
اتفاقا مخ های سیاسی ایرانی با نظایر انگلیسی قابل قیاس هستند. به هر حال این مخ ها در اوایل انقلاب چهره کشور را به مشهور ترین کشور و چهره خمینی را به بزرگترین شخصیت تاریخ معاصر با دست خالی رسانیدند.

در زمینه تاریخ هم هیچ کس چون خودمان نیتواند تاریخ نگاری کند که معمولا در آن قرض ورزی ها بسیار است. یکی از تاریخ ایران داریوش بی خدا میسازد و آن یکی جریان خشایار احمق و نالایق و ترسو (به صورت فیلم). یکی میگوید اسلام را بر سر بریدن وارد کردند و آن یکی میگوید با دسته گل. به هر حال خودمان از وضعیت خودمان بیش از دیگران اطلاع داریم. اگر آنها برخی از مطالب را از دور شنیده اند، در برخی از خانواده ها تاریخ نسل به نسل و سینه به سینه منتقل گشده است و کمتر تحریفی در آن رخ داده است. (مخصوصا تاریخ بعد از اسلام)

خوب نماز کلیدیست برای شروع اندیشه. البته اینطور است: نمازی که در پسش اندیشه قرار نگرفته باشد اصلا نماز نیست و آن مسلمان مومن نیست. نماز باید مقدمه ای باشد برای آغاز کردن تفکر و آزاد کردن اندیشه از غیر صلاح. (صلاح برای جامعه، فرد و آخرتش)
(البته من صلاحیت اظهار نظر در این زمنیه رو ندارم، چون بدجوری به زنبور بی عسل شبیه هستم)

اتفاقا نیم ساعتی خوابیدم، وقتی بیدار شدم در ذهنم به این نکته می اندیشدم:
آیا پرهیزکاری که ساده لوح است و همه مسائل را میپذیرد و خود را درگیر با ذهن و اندیشه نمیکند مومن است و مصلح؟! (در نزد خداوند)
مثلا ما مسلمانان بارها شنیده ایم فلان فرد انسان شریفی است، مال حرام نمیخورد، به دیگران ظلم نمیکند و هیچ کس از دستش ناراضی نیست. همچنین واجبات شرعی اش را به همراه مستحبات به جا می آورد. اما وقتی با وی صحبت میکنی و از شخصیت به ظاهر دینی صحبت میکنی میگوید اطلاعی از وضعیت وی ندارم. (یعنی در واقع نمیداند چه کسانی در جامعه اش حضور دارند و اندیشه آنان چیست) و یا مسائلی دیگر. مثلا میگویی آیت الله مصباح یزدی فلان حرف را زده است، نظرت در باب آن چیست؟! میگوید بنده به این کارها کاری ندارم. (این درحالیست که وی هم نظر مساعدی نسبت به نظریه وی ندارد و آن را متناقض با اسلام میداند، اما مسائلی را در نظر میگیرد که موجبات سکوتش را فراهم می آورد. این مسائل میتواند اندیشه هایی چون حرام بودن غیبت، صحبت کردن پشت سر مومن و ... باشد که البته در اینجا چون حجت بر وی تمام شده است دیگر برای بنده قابل درک نیست)

114:

بزرگترین دشمن ما کسانی هستند که می گند اسرائیل دشمن ماست . و با این چرندیات بزرگترین دوست تاریخیمونو از ما گرفتند .
نه تنها لبنان فلسطین باید نابود بشه . بلکه کویت هم باید به ایران بازگردد

البته من همه اینارو از صدقه سریه اسلام می دونم امیدوارم یه روز ایرانی بفهمه چه جنایاتی از طرف ا اسلام بر علیه ش شده

115:


تاریخ چند ساله؟! تاریخ ایران شد 30 . 40 ساله؟!

116:

بزرگترین دشمن شما رو نمیدونم اما بزرگترین دشمن من یکی هست که دوست نداره سر به تن امیر علی باشه

117:

من چنین چیزی در تاریخ ندیدم !!!

در زمینه تاریخ هم هیچ کس چون خودمان نیتواند تاریخ نگاری کند که معمولا در آن قرض ورزی ها بسیار است. یکی از تاریخ ایران داریوش بی خدا میسازد و آن یکی جریان خشایار احمق و نالایق و ترسو (به صورت فیلم). یکی میگوید اسلام را بر سر بریدن وارد کردند و آن یکی میگوید با دسته گل. به هر حال خودمان از وضعیت خودمان بیش از دیگران اطلاع داریم. اگر آنها برخی از مطالب را از دور شنیده اند، در برخی از خانواده ها تاریخ نسل به نسل و سینه به سینه منتقل گشده است و کمتر تحریفی در آن رخ داده است. (مخصوصا تاریخ بعد از اسلام)

برای هر موضوعی سندی وجود دارد و میشود به اسناد مراجعه کرد. از روی مستدلات و شواهد نتیجه گیری کرد ، اینطور هم نیست که هر کسی هر چه خواست بگوید و کتاب شود یا مقاله ! مخصوصا در محیط های آکادمیک این موضوع بیشتر سندیت داره ، تحریفاتی که میشود با نیات خاصی صورت میگیره که سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی هستن. اما جایی در یک بحث علمی ندارن.

خوب نماز کلیدیست برای شروع اندیشه. البته اینطور است: نمازی که در پسش اندیشه قرار نگرفته باشد اصلا نماز نیست و آن مسلمان مومن نیست. نماز باید مقدمه ای باشد برای آغاز کردن تفکر و آزاد کردن اندیشه از غیر صلاح. (صلاح برای جامعه، فرد و آخرتش)
(البته من صلاحیت اظهار نظر در این زمنیه رو ندارم، چون بدجوری به زنبور بی عسل شبیه هستم)
نماز وسیله ای است برای رفع تکلیف و تا جایی که میدونم در هنگام نماز باید تمرکز داشت نه اینکه به هر موضوعی فکر کرد! نماز برای 99% تنها حس معنوی رو ارضاء میکنه و کلید بهشت رو کف دستشون قرار میده که خیالشون راحت راحت باشه!

اتفاقا نیم ساعتی خوابیدم، وقتی بیدار شدم در ذهنم به این نکته می اندیشدم:
آیا پرهیزکاری که ساده لوح است و همه مسائل را میپذیرد و خود را درگیر با ذهن و اندیشه نمیکند مومن است و مصلح؟! (در نزد خداوند)
مثلا ما مسلمانان بارها شنیده ایم فلان فرد انسان شریفی است، مال حرام نمیخورد، به دیگران ظلم نمیکند و هیچ کس از دستش ناراضی نیست. همچنین واجبات شرعی اش را به همراه مستحبات به جا می آورد. اما وقتی با وی صحبت میکنی و از شخصیت به ظاهر دینی صحبت میکنی میگوید اطلاعی از وضعیت وی ندارم. (یعنی در واقع نمیداند چه کسانی در جامعه اش حضور دارند و اندیشه آنان چیست) و یا مسائلی دیگر. مثلا میگویی آیت الله مصباح یزدی فلان حرف را زده است، نظرت در باب آن چیست؟! میگوید بنده به این کارها کاری ندارم. (این درحالیست که وی هم نظر مساعدی نسبت به نظریه وی ندارد و آن را متناقض با اسلام میداند، اما مسائلی را در نظر میگیرد که موجبات سکوتش را فراهم می آورد. این مسائل میتواند اندیشه هایی چون حرام بودن غیبت، صحبت کردن پشت سر مومن و ... باشد که البته در اینجا چون حجت بر وی تمام شده است دیگر برای بنده قابل درک نیست)
وقتی دین یک امر شخصی باشه و جای پاش در هر مساله ای دیده نشه تمام این موضوعات حل شده است !

118:

من کاری به سیاست و این حرفها اصلا ندارم . من فقط می گم مایه تمام گرفتاریهای ما از اسلامه حالا می خواد جمهوری اسلامی باشه یا می خواد جمهوری مسیحی یا پادشاهی باشه.
حوصله بحث دیگه ندارم.

راستی ظاهزا با متالیکا حال می کنی. ای خاک عالم به سر منه متالباز که توی مسلمون شیعه متالباز شدی. دیگه نپمتال جواد نبود که ظاهرا با وجود شماها داره میشه . امیدوارم گوش دادن به موسیقی متال تو به همون متالیکا و این دری بری ها خلاصه شه . امیدوارم سراغ دث متال و گوتیک متال و بلک متال نیایی که اگه توی مسلمون شیعه بیایی من خودمو تو همین خونه دار می زنم

119:

راستی یادم رفت بگم یکی از بزرگترین دشمنای ما آقای سلمان رشدیه من نمی دونم پس کی می خواد اینو بکشه. بکشیدش دیگه . مگه نمی بینید بنزین شده لیتری 400 تومن بکشید این مرتیکه رو . تا یکم سرو سامون بگیره این ایران

120:

حوصله بحث نداری یا توان بحث و اطلاعاتش رو جناب چ.. ماه خدمت؟!
تو هر حرف مفتی که بزنی برای من کمترین اهمیتی نداره برای اینکه یک نادان فول ورژن هستی. چرا؟! زیرا:
وقتی دم از متال بازی میزنی و نمیدانی که اولین گروه متال با نام Black Sabbath (شنبه سیاه - فلسفه ای از روز تعطیل یهودیان و کارهای آنها در آن روز) متال را بنا کرد تا انتقادات خود را به یهودیان و مخصوصا اسرائیل بگوید دیگر چه میتوان گفت؟!!
بسیاری از گروههای متال به صورت علنی و رسما تنفر خود را از یهودیان اعلام کرده اند. حتی گروههای بزرگ راک مانند پینک فلوید. حتی بسیاری از آنها بنای بودجود آمدن خود را مبارزه با یهودیان بنا نهادند. مانند گروه "هولوکاست" و آهنگ محشر "هاشت" از این گروه.
برخی از گروههای متال هم مانند متالیکا به تیکه پرانی اکتفا کردند که نظیر آن در آهنگ "کراپینگ دث، یا همان مرگ خزنده" نمایان است.
حالا برو برای جوجو متال بازهایی که تو رو متال باز میدونند تعریف کن با بزرگترین متالر فارومهای فارسی ملاقات کردم و پاسخ پست کم ارزشم را داد.
اگر هم سوال تخصصی در مورد نوازندگی، آهنگ سازی، فلسفه متال، بیوگرافی گروههای متال و ... داری میتونی بیای تو تایپک بررسی موسیقی متال.

(راستی من کمتر از اون سبک هایی که گفتی رو گوش میدم. چون از سن ما گذشته، برای شما نوجوان ها بهتره. البته هنوز آثار چاک شالداینر را بسیار میستایم، اما باقی دث متالها جذابیت خاصی برایم ندارند. فعلا بیشتر به هارد راک و پروگرسیو و هوی مشغولیم)


--
راستی شاسمنگولا جون توی ایران هر ننه بابا گدایی که دو روز متال گوش میده (البته منظورم شما نیستی) و حتی نمیدونه موسیقی چیه و تابحال گیتار هم دستش نگرفته فورا یک نقد به متالیکا میکنه که بگه منم بزرگ شدم.
ولی هنوز تو سبک هایی که نام بردی هیچ گروهی نتونسته در نظر تکنیک به متالیکا برسه.
آیا میپذیری که گروه DEATH بزرگترین گروه و تکنیکی ترین گروه سبک Death Metal است؟! در این صورت (که همگان پذیرفته اند) باید به یاد آوری که چاک شالداینر (که از بهترین نوازندگان گیتار الکتریک در جهان هم بود) در تمام مصاحبه های خود از متالیکا سخن میگفت و آن را خاطره تکرار ناپذیر موسیقی متال میخواند.
بسیار بودند گروههای بزرگ دنیا مخصوصا در سبک های بزرگتر مانند NWOBHM یعنی همان Heavy Metal و Thrash Metal & Progressive که آهنگ ههای متالیکا را با افتخار کاور میکردند.
به نظر نمیاد دست و بالت خیلی از نظر آرشیو موسیقی پر باشه ولی خوب من میتونم نمونه های زیادی رو بهت معرفی کنم. جدید ترین کار در این راسته (التبه فقط گروههای مطرح) کاور آهنگ One گروه متالیکا از گروه Crematory بوده است که در سبک Gothic metal فعالیت میکند.

121:

موافقم این دوستمون علامت شیطان پرستی رو هم بر عکس نشون دادند مگر نمیدونند معنی اش عوض میشود

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟

122:

ما پرسیدیم : ضمنن از تدریس همین بل هم یک سند انگلیسی از هاروارد بیار که کمی بخندیم


که اینهمه روضه خواندی

و حالا به اینهم توجه فرمایید

بنام خدا
اولا که بنده گفته ام که دانیل بل با هاروارد ارتباطی نداشته است و از اینرو شما را به ادرسهای زیر ارجاع میدهم !!!
ثانیا اگر هم ارتباط داشته باشد زمین که زیر و رو نمیشود و از یک اشتباه خودم بدلیل نداشتن اطلاعات میتوانم از کاربران پوزش بطلبم !!!
ثالثا با استناد به مدارک زیر مایلم متذکر شوم که اگر ایرانیان ملت المان را بعنوان یک ملت متفکر و باهوش بدانند در ادرسهای المانی که در زیر ذکر خواهم نمود هیچ اثری از این به اضطلاح متفکر امریکایی یافت نمیشود (پس لطفا به یکایک ادرسها رجوع نمایید و شخصا مشاهده کنید ممنون میشوم)

و بخاطر اینکه کاربران محترم بدانند که نظری در اثبات و یا انکار رفتن و یا نرفتن این جناب دانیل بل به هاروارد نداشته ایم !!!! همینجا اگر این جناب بل واقعا به هاروارد رفته باشد رسما بخاطر ندانستن این خبر خیلی مهم و حیاتی عذر خواهی میکنم و نیز
تقاضا دارم کاربران محترم پیگیر دروغ بزرگ م . ازاد باشند که ثابت کند به چه دلیل یهودیان مهاجر به فلسطین از فلسطینیان قدمت تاریخی بیشتری دارند
1. در دائره المعارف بزرگ المانی به نام بروک هاووس که چاپ 1984 است و در خانه دارم این نام وجود ندارد !!! و در دانره المعارف بزرگ المانی مایر در 24 جلد که چاپ 1992 است و هم اکنون در پیش چشمم است نیز در جلد 3 ودر صفحه 120 در ستون دوم 3 بار نام بل ذکر شده (که در بالا با تمام مشخصاتش را ذکر کردم چنین نامی نیست که در صورت لزوم میتوانم اسکن انرا نیز به نمایش بگذارم)
1. MEYERS GROSSES TASCHEN LEXIKON
IN 24 BÄNDEN – 1992 –
Mannheim-Wien-Zürich-Leipzig
GESAMTWERK : ISBN 3-411-1100-X
Band 3: ISBN 3-411-11034-1
Seite 120
  • در اکادمی امریکایی علم وهنر که به استناد ویکی انگلیسی ریاست را داشته و ادرسش را نیز در زیر شماره 2 نوشتم نیز نیافتم
2. American Academy of Arts and Sciences
  • در زیر ادرس دانشگاه هاروارد نیز که ادرسش را نیز در زیر شماره 3 نوشتم نیافتم
3. Harvard University

  • در جستجوی گوگل به زبان المانی که در زیر شماره 4 ذکر نمودیم دانیل بل را به همان ویکی نشانه میدهد و دانیل بل های دیگر موزیسین می باشند
4. Daniel Bell – Deutsch

5 . در جستجوی ویکی به زبان المانی نیز که ادرسش را در زیر شماره 5 نوشتیم به اندازه نیم صفحه ایی راجع به دانیل بل توضیح داده و اصلا صحبتی نیز از هاروارد نشده است ! و البته کاربرانی که با دقت المانیها در حفظ و نگهداری اطلاعات اشنایی داشته باشند خود میدانند که این چه معنی میدهد .
5. Daniel Bell – Deutsch / Wikipedia


و چیز دیگری که این میان خیلی توجه بنده را به خود جلب نمود همان دروغ بزرگ و اول ایشان بود که 9 ماه است به صورتهای مختلف از زیر جواب دادنش فرار کرده است . (قدمت تاریخی یهودیان در فلسطین بیش از فلسطینیان است)

اما امشب مشاهده کردیم که ایشان برای دفاع از خودش و دفاع از به اصطلاح حیثیتش حاضر است به هر وسیله ایی متوسل میشود و خیلی هم زود جوابگو میشود که به اصطلاح ثابت نماید که دروغگو نیست ولی در این 9 ماه گذشته حاضر نبوده برای دروغش به اندازه سر سوزنی عکس العمل نشان دهد و این خود گویای دروغگوی همراه با وقاحت

البته باید متذکر شوم که بنده این سایت م.ازاد را مشاهده نیز مشاهده کردم
http://www.hup.harvard.edu/catalog/G...l?show=reviews

ولی تعجب برانگیز ان است که در سایت خود هاروارد نام دانیل بل را نیافتم
یا شاید هست و من ندیدم شما لطفا پیدا کنید !!!!

123:

امپر ایرانیت هنوز به اندازه موسی قصاب نرسیده وگرنه تو هم الان قصاب بودی
ولی امپر صهیونیست و مزدور بودنت قابل تایید استهر موقع میخواهی بگو سندش را کپی کنم از نوشته های خودت

124:ببینید بیسوادی و جهل یک انسان رو ، اول از همه برای اینکه راه فراری برای خود بزاره میگه اگه اشتباه هم کردم اتفاق عجیبی نیوفتاده و معذرت میخوام. اما در ادامه بدترین حمله ها رو به من میکنه و میگه دانیل بل ارتباطی به هاروارد نداره!! جناب بیگ باس ما حتی در جستجو گوگل هم عاجز هست

http://www.hup.harvard.edu/catalog/G...l?show=reviews

در این لینک میتونید نقد تعدادی از صاحب نظران رو در مورد کتاب پروفسور Liah Greenfeld با عنوان The Spirit of Capitalism بخونید. یکی از این نقدها متعلق به دانیل بل هست که در مقابل اسمش نوشته شده "دانشگاه هارواد" حال این بیسواد فارومی و مرده باد مشهور که عمری فقط مرده باد زنده باد گفته و حتی قادر به یک سرچ ساده اینترنتی نیست میگه در لینک مربوطه هیچ نامی از بل پیدا نکرده.
سایت هم سایت اطلاع رسانی هاروارد هست که بیسواد فارومی اگر در این سایت نام دانیل بل رو جستجو کنه میتونه به آثاری از خود دانیل بل که در آن نیز وی پروفسور از دانشگاه هارواد معرفی شده دسترسی داشته باشه


خیلی خوشحالم که بعد از عمری شمردن سوراخهای جوراب آریل شارون میخواهی یک کتاب مطالعه کنی. از اینکه بانی خیر شدم خیلی خوشحالم و امیدوارم به سوادت کمی اضافه بشه تا در بحث ها مغلطه نکنی و جناب دانیل بل نگون بخت رو از هارواد اخراج نکنی

125:

ضمنا خطاب به جستار که گه گداری پستهای من رو پاک میکنه باید بگم چطور هست که پستهای این عمله جهل (مزدک هم اصطلاحات جالبی به اینها میگفت ) و بیسواد فارومی را که سرشار از توهین هست رو پاک نمیکنه ولی تا ما دست میزاریم روی یکی از نشانه های جهل این فرد مانند مقاله طنزآمیز اشپیگل و هول کردن بهلول سریعا اون رو پاک میکنه؟! ماستمالی شماها چیزی رو تغییر نمیده و کاملا بر یک فرد باشعور ، بیسوادی و جهل این افراد مشخص هست.

126:

ابلیس

127:

به به می بینم که خود آیات کتاب قرآن را تحریف می کنید و آنرا به ما نسبت می دهید اینطور که مشخص است شما زبان فارسی نمی دانید!!
حالا بنده متن اصلی آیات قرآن را برای خوانندگان می گذارم تا خوانندگان خود قضاوت کنند که چه کسی تحریف گر می باشد!!

یَا بَنِی اِسْرَائِیلَ اذْکُرُواْ نِعْمَتِیَ الَّتِی اَنْعَمْتُ عَلَیْکُمْ وَاَنِّی فَضَّلْتُکُمْ عَلَی الْعَالَمِینَ ﴿47﴾
یَا بَنِی اِسْرَائِیلَ اذْکُرُواْ نِعْمَتِیَ الَّتِی اَنْعَمْتُ عَلَیْکُمْ وَاَنِّی فَضَّلْتُکُمْ عَلَی الْعَالَمِینَ ﴿122﴾
بهلول شما این دو آیه را برایمان معنی کنید!!
اگر فارسی هم نمی دانید از دوستان کمک بگیرید!!

البته اگر مایلید خجالت بکشید درخواست سند نمایید که شدیدا در زیر این جمله حقیقت گویی شما خوب ابرویتان را بریزیم
بنده با ذکر کردن اصل آیات 47 و 122 سوره بقره کتاب قرآن برای شما آبرویی نگذاشتم جناب تحریف گر!!

128:

برادر شروینان
مگر توضیح نداد که : اشارهء قرآن به اين است كه در گذشته يكبار چنين شده بود!

و شما نیز گفتید :
بله به هرحال در کتاب قرآن نوشته شده است خوب شد که شما منطق دارید و اینرا پذیرفتید!!
http://forum.hammihan.com/showpost.p...&postcount=407

انگار خجالت الان برای شما بسزا باشد

پس تا اطلاع ثانوی لطفا کمی خجالت بکشید

129:

قرآن بنی اسرائیل را قوم برتر نامیده است حالا یا در گذشته یا در حال یا در همه حال!!
اگر خواستید حرف قرآن را قبول کنید اگر هم نمی توانید سخن قرآن را قبول کنید سر خودتان را به دیوار بکوبید!!
مگر اینکه شما حرف احمدی نژاد بیسواد را برتر از آیات قرآن بدانید که در اینصورت بنده با شما تحریف گران بحثی نخواهم کرد!!

خجالت را باید شما بکشید که آیات قرآن را تحریف کردید نه من
راستی چرا پاسخ سوالم را نمی دهید ؟ چرا این آیه هایی را که آورده ام به فارسی ترجمه نمی کنید؟!! نکنه از اینکه حقیقت برملا شود می ترسید؟!!

130:

قران کریم خود نیز جوابگوی احمقان و گزافه گویان است
مائده

بگو اى اهل كتاب در دين خود بناحق گزافه‏گويى نكنيد و از پى هوسهاى گروهى كه پيش از اين گمراه گشتند و بسيارى [از مردم] را گمراه كردند و [خود] از راه راست منحرف شدند نرويد (77)
از ميان فرزندان اسرائيل آنان كه كفر ورزيدند به زبان داوود و عيسى بن مريم مورد لعنت قرار گرفتند اين [كيفر] به خاطر آن بود كه عصيان ورزيده و [از فرمان خدا] تجاوز مى‏كردند (78)
[و] از كار زشتى كه آن را مرتكب مى‏شدند يكديگر را بازنمى‏داشتند راستى چه بد بود آنچه مى‏كردند (79)
مسلما يهوديان و كسانى را كه شرك ورزيده‏اند دشمن‏ترين مردم نسبت به مؤمنان خواهى يافت و قطعا كسانى را كه گفتند ما نصرانى هستيم نزديكترين مردم در دوستى با مؤمنان خواهى يافت زيرا برخى از آنان دانشمندان و رهبانانى‏اند كه تكبر نمى‏ورزند (82)
و چون آنچه را به سوى اين پيامبر نازل شده بشنوند مى‏بينى بر اثر آن حقيقتى كه شناخته‏اند اشك از چشمهايشان سرازير مى‏شود مى‏گويند پروردگارا ما ايمان آورده‏ايم پس ما را در زمره گواهان بنويس (83)

همینطور که می بینید یهودیان کافر به الله در اول به زبان داود و در بعد به زبان عیسی بن مریم لعنت شدند
و لعنت خدا نیز بر انانی که با تحریف قران برای این لعنت شدگان هنوز گزافه گویی میکنند


ضمنن باید دیوار پشت سرتان باشد جناب علی ابادی


131:

آره جان عمه ات. دیدیم یکی باهات کاری کرد که با نام کاربری غضنفر وارد شدی که جنسیتت رو زن اعلام کرده بودی. نام کاربری بهلول هم یک هفته ...

132:

ممل ممد شیپش، من الان یک ماه هست منتظرم وجود یا عدم وجود پیامبری به نام موسی را تائید یا تکذیب کنی.

133:

از كاربران گرامي تقاضا مي شود در اولين فرصت نسبت ب ويرايش وحذف و پستهاي بي ربط با موضوع و توهين هابه نظر ها اقدام كنند، اين يك تذكر هميارتان هست در چارچوب قوانين سايت ، اميد مي رود همياري كنيد تا محروم از فعاليت نشويد..

134:

ببین چه کسی این حرف را می زند. تو از همان هایی نیستی که پشت زنان و کودکان قایم می شوند؟ یا آنهایی که به زنان و بیماران روانی مواد منفجره می بندند و عملیات انتحاری انجام می دهند؟ شنیده ای که سید چو سید بیند خوشش آید. تو برو لبنان.

135:

اگر این احمق فارومی محروم نشه دیگه هیچ پستی از من در این فاروم نخواهید دید ، ضمنا "حمید" برای پاک کردن فحاشی های رفیقتان دست نگه دارید چون امروز باید تکلیف من و دوستان دیگر با این آیدی مشخص بشه

136:

جریانش به گوشمان رسیده. فقط مانده یکی از آن اصیل هایش را به چشم ببینیم. راستش از این قلابی هایش زیاد دیده ایم. مالی نیستند. شنیده ای که هر گردی گردو نمی شود؟

137:

حاجی جون این که علامت شیطان پرستی نیست.
هرچند در تابیر مفاهیم نسبتا شیطانی را به همراه دارد.
البته جهت آن هم تفاوت دارد که ایرانی ها معمولا از این قید و بندها آزاد هستند و هرغلطی که میکنند نمیدانند فلسفه اش چیست.
آن کس که به تقلید از فلان گروه متال یا پانک یا حتی رپ زنجیر بر شروارش می اندازد و نمیداند که اگر طرف راست یا چپ آن جور نباشد مفهومی 360 درجه متفاوت دارد.

138:

عجیب است. وقتی بزدلهایی امثال این بهلول می ترسند، فحاشی هم از یادشان می رود.

139:

اتفاقا من هم با تو کار دارم.

140:

اتفاقا چون دیده بودم زیادی اینجا و اونجا سرک می کشی، می خواستم این پیشنهاد پیشگیرانه را من به تو بدم. پس مواظب خودت باش. چون ممکنه چیزی بهت بگم که ...

141:

اول بگو ببینم. قراره با چند تا زن و بچه بیایی. باید تعداد دقیقتان را بدانم.

142:

من غش کرده ام؟؟؟ اینطور که پیداست تو خودت رو طوری خیس کرده ای که سیل بردتت. فحاشی را سیل از یادت برد؟؟؟ برو چند رکعت نماز وحشت بخوان.

143:

اسطوره فاروم نویسی؟؟؟ بابا نصف نوشته های تو که مربوط به دودیجاته.

144:

از تمامی دوستان برای حمایت هاشون ممنونم
ولی بهتر است دیگر این بحث رو ادامه ندید تا مدیر این فاروم تکلیف این آیدی رو مشخص کنه. افرادی مثل بهلول ادعای زیاد دارن ولی در واقع هیچ نیستن! وقتی دید که در مقابل ادعاهای مسخره اش که میخواست سوابق علمی و شهرت دانیل بل که یکی از مشهورترین نظریه پردازان معاصر هست رو رد کنه ، مدارکی ارائه دادم به فحاشی رو آورد!(برید جواب این جاهل رو بخونید و بخندید) یکبار به مدیر این فاروم گفتم که فکری برای فحاشی های زننده بهلول بکنه ولی از اونجا که با این نادان فارومی همفکری دارند تا به حال این آیدی به توهین هاش ادامه داده ، ولی اینجا دیگه من تحمل نمیکنم! اگر این آیدی محروم نشه دیگه تو این فاروم پستی نخواهم داد ، اگر دسترسی من رو قطع کردن بدونید که علت چی بوده !

145:

مگر تو گفتی که با چندتا زن و بچه می آیی سر قرار که جایش را مشخص کنیم؟؟؟

146:

راستی سید، من شدیدا علاقه دارم که تو یکی از محله های نژاد پرست درسدن باهم ملاقات کنیم.

147:

پس زن و بچه را با مهمات کافی پشت سرت میاری؟؟؟ این هم استراتژی خوبیست برای خودش.
راستی ما از آریایی های اصیل هستیم تو به فکر مهمانی شیپش خوران خودت باش که به فرض محال بعد از پیروزی خیالیت به نحو احسنت برگذارش کنی.

148:

فهمیدم جریان چی شد. حالا لطفا آویزان نشوید تا کارمان را بکنیم.

149:

راستی سید، این نمازی که گفتی مخصوص سید آل شیپش وحی شده؟؟؟ آخه تا به حال چیزی در موردش نشنیده بودم.

150:

کجا رفتی؟؟؟ تازه داشتیم قرار می گذاشتیم. سید؟؟؟؟ هاااااای سید؟؟

151:

اگر مرد عملی، بیا جلو. وگرنه لطفا آویزان نشو. گفتم که من فردا درسدن هستم، اگه خواستی قرار می گذاریم. ولی بهت بگم اونجا همه نژاد پرستند. خلاصه اگه قبل از اینکه بیایی سر قرار، بلا ملایی سرت اومد تقصییر من نیست.

152:

تو چرا با من اینطور حرف نمی زنی؟؟؟ تا...
راستی چرا فارسیت خوب نیست؟؟؟ نکنه شما....

153:

آدرس را بهت می دهم ولی همانطور که به برادرت علی گفتم با قیافه ی درست و حسابی می آیی (مخصوصا باید پشم هایت را کوتاه کنی) چون در غیر این صورت گوش چپت سر قرار می رسد. آخه محله ما از نئو نازی های نژاد پرستند.

154:

تو الان آلمانی یا آلمان فلسطین؟؟؟

155:

شما دقیقا در میان فحاشی های این کاربر وارد شدید و بهتر هست بحث رو ادامه ندید هم به صلاح شماست هم دیگران !!

اما در مورد گرفته شدن جای من توسط دیگران : من شخصیت مجازی ندارم تا نگران وضعیتش هم باشم. فعالیت من در اینجا هم برای استفاده از صحبتهای دوستان و همینطور سنجش و چالش افکار دیگران هست . در این مدت فاروم نویسی اطلاعات زیادی از نوع نگرش افراد و همینطور سطح فرهنگی و اجتماعی کاربران به دستم رسیده.

156:

داره میداره؟؟؟ یعنی چی ؟؟/ می بینم که به تته پته افتادی.
تو خود شغالی. می دونستی؟؟؟ تروریست میاری انتحاری انجام بده؟؟؟

راستی با تربیت شدی!!!! می بینم که یه راه حل پزشکی جدید کشف کردم.: icon_263:: icon_263:: icon_263:: icon_263:: icon_263:

157:

این هم اسم محله : Oschatz

بیا بگو با اریش کار داری.

158:

تو چرا به تته پته افتادی؟؟؟؟

من به ایرانی ها چکار دارم که چقدرند؟؟؟

159:

اگر زنده ماندی می بینمت.

160:

بابا تو چرا رو راست نیستی؟؟؟ یعنی من الان با یک گاو طرفم و خودم نمی دونم؟

161:

ما با ملت با فرهنگ ایرانی کار نداریم. آنها از نژاد پاکند. دنبال توله سگ های تروریست می گردیم تا بیاندازیمشان شغال بخورد.
صدر اعظم آلمان را دیدی در پارلمان اسرائیل سخنرانی کرد و به اسرائیل وعده حمایت داد. این دفعه تروریسم را ریشه کن می کنیم در کنار برادران یهودی.

162:

یه سوال می پرسم، هر کی جواب داد آفرین داره.
چرا جستار نیم ساعت نظاره گر این بحث بود ولی الان خبری ازش نیست؟ البته همون بهتر که نیست. چون داریم یه سری سم پاشی انجام می دهیم که نیاز به تمرکز دارد.

163:

این سید ما خیلی بامزه است. کجا رفتی پس؟؟؟ حداقل با یوزرنیم دیگرت بیا و خودت را به ..یت بزن که من بهلول نیستم و...

164:

گفتم که من آریایی هستم. این اعراب عجب ذهن کندی دارند!!!!!!!!!!!!!!!
بلایی که سر برادران یهودی در جنگ دوم آمد تقصیر یک سری روانی بود که خود پیشوا و ژنرالهایش هم از آن بی خبر بودند.
سید مگر در یک شهر نمی توان یک اسم را به طور همزمان روی یک خیابان و یک محله گذاشت؟؟؟ حالا اشکال ندارد اگر راحتی به خیابان Oschatz بیا ولی این دفعه چون شاوغی کرده ای مواظب خودت نباش. چون خیلی وقته گوش بریده شده یک سید شلوغ را ندیده ام.:icon _227:

165:

مگه شك داشتي كه مردم ايران از نژاد پاكند دوست عزيز؟همه ي نژادها پاكند ولي ساكسون ها كمي خورده شيشه دارن كه اصلاح خواهند شد ولي صهيونيست ها از بين خواهند رفت و لبته به همراه آنان ديگر كساني كه با عقايد فراماسونري شان خيال مقابله با اديان الهي را دارند!
ضمنا آلمان علاوه بر آنچه فرموديد دو فروند زير دريايي با قابليت رتاب موشكهاي اتمي نيز براي اسرائيل درست مي كند ولي مي دانيد چرا وقتي اولمرت به آلمان آمد خبرنگاران كمي در محفل شخص كثيفش حضور داشتند؟چون آلمان هم از دستش شاكي شده و حتي گفته بود كه در باره ي تحريم هاي بيشتر عليه ايران عجله ندارد!
پس به نظرم بايد درباره ي نظر شخصي تون راجع به حمايت آلمان تجديد نظر كنيد!
یه سوال می پرسم، هر کی جواب داد آفرین داره.
چرا جستار نیم ساعت نظاره گر این بحث بود ولی الان خبری ازش نیست؟ البته همون بهتر که نیست. چون داریم یه سری سم پاشی انجام می دهیم که نیاز به تمرکز دارد.
حتما چيزي رو قابل جواب دادن نديده بودن!
تو چرا به تته پته افتادی؟؟؟؟
من به ایرانی ها چکار دارم که چقدرند؟؟؟
به دليل اين كه مردم ايران عليه متجاوزين وارد عمل خواهد شد آ» هم با تمام قوا!

166:

از این چیزی که گفتی حسن نصرالله اینقدر خورده که چیزی برای دیگران نمونده.
تا حالا تو کوه های آلمان هم تروریست ندیدم چه برسه به برلین. آخه اینقدر شیپش تولید می کنند که باعث شیوع امراض مختلف می شه. عین گوسفند پشم هاشون را سال به سال کوتاه می کنند. می گن فلسطینی ها هم در این زمینه خودکفا شدن. درسته؟؟؟

167:

خودمان بزرگترین دشمن خودمان هستیم

168:


hei man i was late sorry
به به می بینم که آقا جواد زبون باز کرده . یجوری از توان حرف می زنی یکی ندونه فکر می کنه نشستی پای دوشکای تی 55 داری از پیغمبر کسخل مشنگت محافظت می کنی که بتونه با الاغش ( که یقینا یکی از شما مسلموناست ) در تو ر بین المللی معراج بره با جبرئیل جهنمو تماشا کنه . . تو خودتو اینجا با این حرفها جر هم بدی دیر یا زود رژیم اسلامیتون به سگ دونی تاریخی که توی سید جواد قاسم آبادی شیعه دوازده امامی از توش اومدی خواهد رفت اینو من نمی گم ، یکم چشمای کورتو باز کنی می بینی که اکثر مردم همینو می خوان .

موسیقی متال حالا حالا ها به بزرگانی چون metallica و black sabath مدیونه این توش هیچ شکی نیست ولی حرفهای یک طرفه تو در مورد این گروه ها منو به شک وا می داره که نکنه تمامی اعضای گرو های متال دست در دست هم جلوی خانه کعبه ( ...ده خانه الله) در حال خوندن سرود الوحده الوحده هستند. انتقاد از صهیونیست و یهود به معنای تایید اسلام نیست . من به شخصه به هیچ دینی اعتقادی ندارم به همون اندازه که الله تازیان متنفرم به همون اندازه از یهوه و عیسی و ..... متنفرم ولی هیچوقت نمی تونم قبول کنم یه مسلمون شیعه که از همه شرم آور تر یکی از طرفداران جمهوری اسلمی داره متالبازه .

هیچ می دونستی در حال حاضر جمله الله اکبر یکی از جمله های تابلو در اشعار متال ضد خدا شده؟ کم نیستند گروه های گوتیکی مثل moonspel که تنفر خودشونو از اسلام خیلی واضح و بی پرده اعلام می کنند . نمونش آهنگ slow down که ابتدای آهنگ با کیبورد شیطانی و ترسناک در حالیکه یه نفر داره اذان می خونه . سپس آهنگ شروع میشه . در حالیکه ذاتا گوتیک متال سبکش ضد خدا نیست با این حال ولی بعضی از گروه ها تنفر خودشونو از اسلام پنهان نکردند

در اصل اشعار و آهنگ های ضد خدا و ضد اسلامو در اکثر کارهای گروه های دث و بلک می شه پیدا کرد . سبکی که چاک شالدای که تو ظاهرا خیلی دوستش داری اونا پایه گذاری کرد وئ بعدها توسط گروه هایی مثل deicide , و cannibal و .... ادامه یافت


محض اطلاع توی شیعه دوازده امامی باید بگم Ralph Santolla گیتاریست سابق و فعلی dicide همیشه از deicide یه عنوان ادامه دهنده راه دوست و همکار سابقش چاک شالدای یاد می کنه

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟

deicide گروهی است کاملا ضد خدا و مذهب تمام آهنگها و اشعار در وصف بی ایمانی و نقد مذهب و خیلی اوقات با جسارت هر چه تمام تر فحش به خود خداست
آهنگ fuck your god ( خدایت را گاییــــدم ) از آلبوم Scars Of The Crucifix

Fuck Your God, Holy mother for the whore she is,
Fuck your God, bible thumper preaching threats from hymn,
Fuck your god, his revival and the holy Ghost,
Fuck your god; only tell us what we need to know,
Fuck your god, pointing fingers and then do as me,
Fuck your god, you are nothing and you'll never be

بلک متال هم که دیگه تکلیفش معلومه . جالب اینجاست که به تازگی طرفداران گروه های بلک متا ل تی شرت هاییو به تن می کنند که خیلی واضح دین و مذهب اسلام را نشونه گرفته . به جمله anti islam ( ضد اسلام ) در این تی شرتها توجه کنید

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟نام برخی از گروه هایی که دین اسلام رو در برخی اشعارشون نشونه گرفتند :
Bathory . Sariola . immortal . Ulver . Morgul . N.I.L . Venom .Dimmu Borgir .Emperor. Nortt . War . Watain . Isengard. Beherit . Sabbat .Sattanic warmaster , و ......

خوشحالم از اینکه دنیا چه در هنر موسیقی و سینما و ... نفرتشو از دین و مذهب و خدا داره نشون می دهمحمد 53 ساله و عایشه 8 ساله در حال سکس . ( البته ابتدای سکس )
نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟


با این تفاسیر شرمم می یاد یک نفر خودشو متالباز اسم بذاره در حالیکه از دین و مذهب و خدا دفاع می کنه ( اونم تازه با تعصب و در حالیکه پاشو گذاشته رو گاز و به امید رفتن به بهشت و خوردن شیرهای روان در رودخانه های بهشت تخته کرده )
چقدر شما ها ساده و خرید آخه .

در ضمن اینکه گفتی به من ..س جدید . این نثار خودت و همه طیبه اهل بیت خود شما ..
سید جواد شیعه دوازه امامه من خیلی وقته که سربازیم تموم شده .

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟تو که تو مذهب و ..یه مالی خدا عدیدی نیستی اون زمانی که من سرباز بودم گنده تر از تو و مومن تر از تو خوارک مسخره کردن و ضایع کردن بودند اونم تو سپاه مقدس پاسدارن . توی جوجه مسلمون که عددی نیستی
نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟169:

اگر منظورتان از خودمان، عمله جهل بهلول است که راست می گوئید. این شخص بر پیشانیش نوشته شده که عمله جهل و عرب جاهلیت است. کسی که به عرب زاده بودنش افتخار می کند چه انتظاری می توان از او داشت؟؟؟

بین اعراب رسمی بوده که زنان خود را در اختیار مردان جنگاور قبیله قرار می دادند تا به خیال باطل فرزندان آنها هم مانند فرد مورد نظر بار بیاید.

170:

سید کجا رفتی؟؟؟
اینها فقط کل کل ساده بود. اگر ببینم بعد از این فحاشی و توهین می کنی، یک جنگ روانی راه می اندازم که دیوانه خانه های فلسطین سهل است، دیوانه خانه های برلین هم نتوانند جمعت کنند.

171:

اینهم سندش که المانی ها در شهر کلن به نمایش گذاشته بودند

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟

172:

از قرار معلوم شما تازه از گور بر خواستی. کجا بودی این مدت؟؟ چیز میز که زیاد مصرف نکردی؟؟؟
تکذیب چی؟؟؟
با تو کاری ندارم ولی به بهلول گفتم اگه می تونه بیاد. اگه سالم موند ملاقاتش می کنم. که مطمئنم این اتفاق نمی افته و گوش بریده اش را پیشم می آورند.

173:

آخه بچه جان اگه نمی تونی تزریق کنی خوب بو بکش. چرا می زنی خودت را در به داغان می کنی هارت و پورتت را برای ما می آوری؟ چرا اون روز که سالم بودی ترسیدی، در رفتی؟؟
در ضمن بهلول نه سید بهلول.

174:

از ترس چی آلمانی می نویسی؟؟؟
اتفاقا این من بودم که دیروز بهت گفتم آخرین هشداریست که بهت می دهم. در صورتی که ... یک جور دیگر باهات برخورد می کنم. ولی جناب سانسورچی دوباره ... .

175:

خوب من هم گفتم بهلول سیده. این جمله ها برایتان آشنا نیست؟؟؟ اینها آقای ما هستند. سرور ما هستند.

وقتی از بهلول کتک خوردم؟؟؟ اگر بهلول شانس بیاورد گوش بریده شده اش را پیش من می اورند. تو حتی درسدن را نمی شناسی بچه جان. اونجا گوش امثال بهلول را می برند می دهند موش بخورد.

خوب اینبار هم با تو کاری نداشتم. ولی بار آخر بود. آویزان نشو.

176:

درود

دوستان از نگر شما بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست ؟

177:

عجب !
سپاس از جناب برهان که تغییرات اساسی در نظرسنجی اعمال کردند !

178:

سلام.

يك تاپيك مشابه اين موضوع در همين تالار هست.

بزرگترین دشمن ما در حال حاضر چه کسی است و چرا ؟

179:

همشون. تا حالا از کدامشون خیر دیدیم ؟!!

180:

درود
سپاس از این که جستار مارو از سکه انداختید !
نظرسنجی این جستار بسیار مد نظر من بود که جناب برهان گرامی ! تغییرات اساسی و بنیادی در آن دادن کلا 97% نظرسنجی را سانسور کردند !
با انتخاب گزنیه نظرسنجی براحتی میشد پاسخ دوستان را محور بندی کرد و در این باره بحث و تبادل کرد !

181:

چرا کسی از روباه صفت ها چیزی نمی گه ، سیب از داخلش کرم می خوره،
حق دارید دشمن خارجی رو با چشم میشه دید داخلی رو نه ، کسایی که با هر نیتی مانع پیشرفت کشور عزیز ایران میشن دشمن واقعی این خاک اند.
مگر ناصرالدین شاه ایرونی نبود نمی بینید با ایران چه کرد.

182:

جواب من تو گزینه ها نبود.
به نظر من بزرگترین دشمن ما در حال حاضر مردم خودمونن.
حرکاتی رو توی کوچه و خیابون از همه سن و سال و زن و مردش میبینیم که حتی تو جنگلهای آمازون هم نظیرش نیست.
دعوا، فحاشی، چاقو کشی، و ...
بیشتر مردم ما الان حاظر هستن که زیرآب هم رو بزنن و همدیگه رو از کار بیکار کنن که پول اون بابا رو هم خودشون بگیرن.
دیگه کسی به هم نوعش کمک نمیکنه هیچ یه لگد هم بهش میزنه.
و به نظر من این خود ما هستیم که بزرگترین خطر برای خودمون هستیم.

183:

دوستان عنایت بفرمایند گزنیه های این نظرسنجی فراتر از آنچه است که در نظرسنجی آمده !
و میتواند علاوه بر کشورها و دولت های نام برده شامل اشخاص و گروه ها و حزب های مختلفی باشد به طور مثال : اپوزیسیون ندانم کار ، رئیس جمهور و ... .

184:

دوسته گرامی می شه چند تا از دشمنای داخلی کنونی را نام ببری ؟!.

185:

نگران نباشيد خانوم ماريا، اين نسل جديد كاربراني كه هم اكنون بحثشون رو داريد ميبينيد تاپيك رو به پيش خواهند برد.

در مورد گزينه ها هم نظري ندارم.... (چون نديدم كه چي بودند.)


186:

بنده از آن روباه صفتان وطن فروش در نظرسنجی نام بردم که سانسور شد !

187:

[quote=satiya;1540602]دوسته گرامی می شه چند تا از دشمنای داخلی کنونی را نام ببری ؟!.[/quote
دوست عزیزم چرچیل یه حرف خوبی داره اینکه هیچ کشوری دوست یا دوشمن همیشگی نداره ، اونکی همیشگی منافع یه کشوره ،
من نمی خوام که از کسی نام ببرم ، چون این عقیده منه که شاید مخالف زیادی رو هم داشته باشه ، اما این بدون که اگه ژاپن یا چین به اینجا رسیدن به خاطر مردم ، و کسایی که در بدنه حاکمیت قرار دارندکه باعث این همه پیشرفت شده ، نه کشور های دیگه، توی عرصه سیاست مهم منافع کشور خودشونه نه منافع کشور حضرت العالی ، امریکا برای خودش و منافعش داره می جنگه نه به خاطر مردم عراق ،اگه این طوری بود توی جهان افریقای وجود نداشت،
امیدوارم که منظور منو فهمیده باشی.

188:

دست درد نکنه اما
من بجای تو بودم این بحثه اعلام نمی کردم، ریرای جایی که آدم آزادی بیان نداره بهتر حرف نزنه تا اینکه حقایق غلط تحویل بده.

189:

دريغ و صد دريغ

همه ما هنوز به تئوري توطئه معتقيدم !همه ما دايي جان ناپلئونيم !همه جهان دشمن ماست !بيش از 190 كشور در اين كره خاكي هست و همه دشمن ما هستند!

دريغ و صد دريغ......

تا اين انديشه تفكر غالب ما ايراني هاست هيچ گاه رنگ پيشرفت را نخواهيم ديد ........هيچ چيز ديگري ندارم بگويم.

190:

درود
کسی اینجا حرفی از توطئه نزد ! که شما آه و فغان به راه انداختید و تفکر ایرانیان را مورد شماتت قرار دادید !
سخن من این است که از نگر شما دشمن کشور ایران کیست ؟
نادانی
جهل
بی سوادی
سکوت
حکومت
عوامل خارجی
پس قبل از هزاران برچسب بر تفکر و اعتقاد ایرانیان بزنید چنانچه پاسخ مناسبی در این زمینه دارید مطرح کنید !
کاش یاد می گرفتیم به جای اینکه همدیگر را نقد کنیم و بر یکدیگر خرده بگیریم مشکلات را ریشه یابی کنیم !

191:

این دولتهای خودکامه هستند که سعی در بزرگ نمودن نقش دشمنان خارجی دارند تا از این طریق به سیطره خود بر آحاد مردم ادامه دهند؛ باور ندارید، قلعه حیوانات را بخوانید.
بزرگترین دشمنان فعلی ما، مسئولان بی سواد و نالایق در داخل کشور، و به عبارت بهتر، "متعهد" و "مکتبی" هستند که مملکت را به خاک سیاه نشانده اند.

192:

بزرگترين دشمنان ايران جهل و ناداني و بي سواديه
فقط و فقط همين
بقيه همه بهانست

193:

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
امام خمینی (ره)
آمریکا از انگلیس بدتر،انگلیس از آمریکا بدتر و شوروی از هر دو آنها بدتر، وهمه ازهم پلیدترند.
لیکن امروز سروکارما باآمریکاست.

194:

ویرایش شد

وقتی آدم انقدر بی‌تفاوت باشه و توی یک اتاق بشینه و تمام اتقاقات دنیارو
بایک رمان تحلیل کنه و خلاصه وضعیت دنیا همین میشه که شده.
این روشنفکری یا منورالفکری ها باعث همین سلطه بر آحاد مردم شده
همین افکار پوچ و پوسیده ایران که هیچ دنیا رو به خاک سیاه نشانده


هیچ حیوانی بدون علت حیوان کشی نمی کند

195:

قصه درخت و تبر

196:

خودمون............

197:

جهل و ناداني و طرز فكرمان درمورد جستجوي دشمن خارجي ، ناديده گرفتن ارزشها و الگو قرار دادن فرهنگ غير منطبق با اصالتمان.

198:

ببینید ما در این تایپک به جای اینکه با استکبار جهانی بجنگیم داریم در مورد علل عقب موندگی ایران گفتگو می کنیم خوبه که یکی یه تاپیکی به نام علل عقب ماندگی ایران بزنه و ما اونجا به بحث بشینیم که این بحث طرفدار زیادی داره.
از طرفی هم بهتره وقتی مشکلات و علل عقب ماندگی رو پیدا کردیم، خوبه که راهکار های پیشنهادی رو ارائه بدیم.
شاید تونستیم به هم تاثیر بزاریم، و یه دفعه کشور پیشرفت بکنه. ما که به پیشرفت ایران اعتقادی راسخ داریم.خوبه که به پیشرفت کشور کمک کنیم.

199:

ماریا خانوم این چه تاپیکیه!! واقعاً یعنی چی؟ چیکار به این کشورای گوگولی دارین طفلکیا رو...!! مشکل جای دیگس... از درون... منم متاسفم که نظرسنجی شما سانسور شد...
ایران خودش دشمن خودشه ایران چوب بی سوادی مردمشو میخوره ایران چوب نادونی مردمشو میخوره که هربار یه 8 سال ننگ بار برای خودشون رقم زدن(8 سال خامنه ای 8سال رفسنجانی 8 سال خاتمی... )ایران چوب برخی مردم خودش رو میخوره که هرچهار سال چندتا... رو راهی خوابگاهی به اسم مجلس میکنن...
بله تو ایران متاسفانه هنوز این دید ... وجود داره که توی این همه بحث و مشکلات میخوان دشمن بیرونیو پیدا کنن. درحالی که میشه مشکلی که تا بیخ گلوی خودشونو گرفته رو پیدانکرده پیداکنن
من اصلاً گزینه مورد نظرم وجود نداره: مردم بی سواد
آقای برهان موفق باشی برادر

200:

گل گفتی
یعنی همون که تو دهنم مزمزش میکردم ولی زبونم نمیچرخیدو خیلی ساده بیان کردی...!!

201:

ملا ها و ریشوها که مردم را تحمیق می کنند و مثل زالو , کشور را

غارت می کنند, بدترین دشمن مردم هستند.

202:

بزرگترین دشمن ما ... ما خودمان هستیم... تبعیض هایی که قائل میشیم بزرگترین دشمنانمان هستن...


203:

ایول!!!!!
خیلی موافقم!

204:

جناب تکاور!
بنده ادعای روشنفکری ننمودم. شما را هم از قضاوتهای بی جهت نهی می کنم، چرا که کوچکترین شناختی نسبت به بنده ندارید، جز اینکه حرفی را زدم که مخالف عقیده شما بود.

205:

ما ایرانی ها اصولا سعی میکنیم تقصیر رو به گردن دیگران بندازیم.
ولی باید بدونیم که اگر هر ایرانی خودش هوای کارای خودش رو داشته باشه نه از داخل مشکلی پیش میاد و نه کسی به خودش اجازه میده که بخواد برای ما دشمن محسوب بشه.
باز هم میگم بزرگترین دشمن ما خود ما هستیم............

206:

درود بر دوستان
از نگر بنده چون اداره امور مللکت به دست دولت هست ! پس دولت هست که با توجه به سیاست های خود است که دشمن داخلی و خارجی ملت می سازد !

البته بحثی هم هست که چرا ملت در برابر این قسم سیاست های سکوت میکند که آیا از جهل است یا بیسوادی سیاسی ملت !
مثل دولتهای خودکامه مثل طبیب بی مروتی است که بیمار را رنجور می خواهد ! و برای درمان مشکلات و درمان اقدام به درمان اساسی نمیکند بلکه با سیاست های بی خردانه و دور از مصلحت و اعمال فشار و زور اقدام به درمان موقت میکند مثل تزریق مرفین که همان تزریق نفرت در جامعه است که باعث بروز نفاق و دشمنی و تنش میشود !

207:

ایشون خودشون رو هم سانسور میکنند

208:

بزرگترین دشمن ما خودمون هستیم و بزرگترین مشکل ما اینکه هیچوقت مشکلات کشورمون

رو نمیبینیم اگر هم ببینیم فقط در حد حرف و فکر است هیچگاه به عمل ارتقا پیدا نمیکند

209:

البته بزرگترین دشمن ما آنهایی هستند که :
مردم، دین، کشور، تاریخ رو به اجنبی میفروشند، که تا ایران برقرار بوده
این افراد پست نفس میکشیدند و میکشند.


210:

مرگ بر دشمنان تكاور

211:

این "مرگ بر ..." گفتنها، ما را به جایی نرسانده و نخواهد رساند؛ حال مخاطب آن هر چه و هر که می خواهد، باشد.

212:


راستتتت مي گي ؟؟

213:

خدا لعنتشون کنه اونایی که دین آبا اجدادیمون رو اینقدر منفور کردن...
خدایا میدونم صدامو میشنوی میدونم توی این شب تاریک که به تاریکی دل این بنده های بدبختت نیست صدام رو میشنوی خدایا تو رو به قداستت قسم میدم کشورم رو از شر دشمنان موذیش نجات بده دشمنانی که نقابی ایرانی میزنن و از روشهایی کاملاً فریبنده وارد عمل میشن تا قدرت رو به دست بگیرن و به خاطر شکم و شهوت خود به مردم عزیز و مسلمان کشورم ظلم کنند.
خدایا تو خود میشناسیشان به حرمت دل سوخته کودکان گرسنه کشورم بسوزانشان...
البته در این بین نباید به برادران دینیمون بدبین بشیم و باید تا میشه به هم احترام بگذاریم.

214:

اگر راست میگی بگو چه توهین علنی به اسلام کرده؟؟؟
من که چیزی ازش ندیدم

215:

سلام دوستان ،
این تاپیک را خانم ماریا برای دشمن شناسی ایران ایجاد کرده ( البته من نمی دونم واقعا ً هدفش چی بوده و در آخر می خواسته چه نتیجه گیری داشته باشه ! )
وقتی ما ایــــــرانی باشیم و به پرچم کشور عزیز و مقتدر، اما مظلوممان پایبند باشیم باید به این نکته ی اساسی پی ببریم که ایـــــــران با خیلی از کشورهای دیگه یک تفاوت اساسی داره و اون اینه که کشور عزیز ما به خاطر تاریخ پر فراز و نشیبی که داشته، دارای قومیت ها و سلایق منحصر به فرد و متفاوتی هستش ! شاید در هیچ جای دیگری در دنیا نشه این همه تنوع قومیتی پیدا کرد ! و اتفاقا ً یکی از مهم ترین ابزارهای مورد استفاده ی دشمنان منفور ما همین تفرقه اندازی بین قومیت ها و سلیقه هاست ! کشور ما دارای قومیت های فارس ، ترک ، عرب ، کرد ، بلوچ و ... و... هستش که ما در جای جای بحث ها و گفتمان ها توهین به نژادهای مختلف رو می بینیم و جالب تر اینکه عده ای نژاد پرستی رو مدال افتخار ایـــــــرانی بودنشون کرده اند !!!
لذا دوستان توجه داشته باشند که همه ی گروهها و تفکرها ممکن است اشتباهاتی داشته باشند اما تخریب شخصیت همدیگر و نام بردن از کاربران خاص و توهین از طرف هر کسی که باشد محکوم به ارتداد است . ما تا زمانی که به فرهنگ احترام به عقیده و سلیقه ی دگراندیش نرسیم هرگز به آرمان ایران یکپارچه نخواهیم رسید ! همبستگی و اتحاد ما در گرو پذیرش تفاوتهایمان است ! این پذیرش ، به معنای پذیرفتن عقیده ی دیگران نیست بلکه پذیرفتن حق انتخاب و حق اختیار و تنوع سلیقه ی دیگران است البته تا زمانی که منجر به هنجار شکنی در روند حرکت عرفی جامعه نباشد که غالبا ً هم اینطور نیست . از این رو از دوستان بزرگوار خواهش می کنم نظرات خودشون رو در دشمن شناسی بدون باندبازی و لجبازی و کدورت و تخریب دیگران ارائه دهند تا بازدیدکنندگانی چون بنده که صرفا ً برای آگاهی وارد این تاپیک می شویم بیش از پیش از نظرات و آگاهی های شما سرشار و بهره مند گردیم .

216:

جناب گل سرخ بیشتر توی میدون باشید...
من همیشه طرفدار احترام به مذهب بودم .

217:

سلام بزرگوار ،
اگر تفاوتی در دیدگاههایمان باشد این تفاوت دلیلی برای برچسب زنی نیست . اعضای محترمی را که شما آنها را بعضا ً معلوم الحال می نامید، برادران عزیز ما هستند که حتی اگر اشتباهی مرتکب شده اند ، باز هم مستحق بی حرمتی نیستند . البته ظاهرا ً گناه آنها اینست که نظر خود را بیان می کنند ! حال آنکه حفظ عزت و آبروی برادران دینیمان از حفظ آبروی کعبه مهم تر است !
دوست ارزشمندم ؛ اگر نظر و ایده ای داریم برای ترویج آن آرامش و صبر را در تعاملاتمان باید مد نظر قرار دهیم . دقت داشته باشیم که تغییر یک شبه حاصل نمی شود و اگر هم چنین تغییری به وجود بیاید مانا نخواهد بود ! تغییراتی که به مرور زمان اتفاق می افتند ماناتر و عمقی تر خواهند بود و نکته ی مهم تر اینکه ما نباید فضای ذهنمان را ببندیم و همواره فکر کنیم این دیگران هستند که اشتباه می کنند و نیاز به تغییر دارند ! چه بسا بسیاری از رفتارهایی که برای ما ملکه شده و به صورت عادت در آمده و ناخودآگاه سبب بی اعتنایی ما به آن رفتارها شده همان آفت های شخصیتی ما باشند ! که با نقد و بررسی دیگران قابل رفع باشد از این رو اگر مشتاق ارتقاء هستیم نظرات مختلف دیگران می تواند قابل تامل باشد .

218:


لعنت به دين تو و ابا و اجداد تو كه هميشه منفور بوده و. هست و خواهد بود

باورت مي شه من تا حالا عكس اين يهودي هاي لت و پار شده رو نديده بودم
كه شما لطف كردي و براي من فرستادي
و در توضيحات زيرش هم نوشتي كه
ان چي كارمه
اون عكس چي كارمه
خدا لعن كنه كسايي رو كه فقط بلدند جانماز اب بكشند


خدایا تو خود میشناسیشان به حرمت دل سوخته کودکان گرسنه کشورم بسوزانشان


الهي امين

219:

بله با فرض صحت مطالب شما ، بنده بر این باورم که ایجاد تغییر و همسو کردن سلایق مختلف با نیت ساختن ایران یکپارچه و متحد اگرچه انرژی بیشتری را می طلبد اما حُسن ها و شیرینی های بیشتری نیز دارد . در ضمن هماطور که شما بیشتر و بهتر از حقیر می دانید کسی با پرخاشگری و توهین و برخورد رادیکالی تغییر روش نمی دهد . در هر حال هم شما و هم ایشان برای بنده بسیار عزیز هستید و امیدوارم هر چه زودتر به تعامل مناسبتری درخورِ روحِ بزرگمنش ایرانی برسید .
دوست عزیز امیدوارم آرامشتون رو بیش از پیش حفظ کنید .
براتون بهترین ها رو آرزو می کنم .

220:

من با خیلی ها مخالفم یعنی اصلاً اونا مخالف اسلامن و من نمیتونم باهاشون تو یه مسیر باشم...
ولی اونقدر محترمانه و البه منطقی برخورد میکنن که واقعاً از هم پست شدن باهاشون لذت میبرم
شخصیت افراد خیلی مهم هست .
اونوقت ببینید چقدر شرمباره این افراد با دینی که پایه های تاریخ اجتماعی و فرهنگی کشورمونو تشکیل میده مخالفن... و کسانی از اسلام (فقط به ظاهر)حمایت میکنن که ذره ای احترام برای هیچکس قائل نیستن .
من هیچوقت این افراد رو دوست اسلام نمیدونم چون فقط وجهه دین رو خراب میکنن و خیلی هم ازشون متنفرم. اینها ضربه ای مهلک تر به اسلام میزنند دشمن اصلی دین هستند و متعجبم از علاقه شما بهشون.
امیدوارم بشناسیدشون... کار مشکلی نیست...

221:

درود
شاید گفتن اینکه چه کشوری دشمن ماست درست نباشد به هر روی هر کشوری منافع خود را در نظر می گیرد نه منافع کشور دیگر .
این روابط و دیپلوماسی کشور ماست که مشخص کننده است ،به نوعی وقتی ما نگزاریم کشوری از ما سو استفاده کند دشمنی به وجود نمی یاد و روابط دوستانه و دو طرفه شکل میکیرد.

تا وقتی که ما بگوییم مرگ بر امریکا ،امریکا دشمن ما می شود ولی هنگامی که دیپلوماسی خوبی در این زمینه داشته باشیم می توانیم یک رابطه دو طرفه ،دوستانه و سود اور را ایجاد کنیم.

222:

دولت ايران

223:

بزرگترین دشمن ایران درونیه و انواع مختلف داره ...
ولی فعلاً میخوام به موردیش اشاره کنم:
یکی از دشمنان ایران که چندان به چشم نمی آیند:
افرادی که با رفتار ناشایست خود سعی دارند یکی از دو جبهه روشنفکر و متدین را ضایع کنند.

224:

بله آقا ما رو به هيچ جا نمي رسونه!
يه ژنرال آمريكايي مي گفت مردم چي مي گن(زمان انقلاب) مي گفت حرفشون خطرناكه؟
گفتن نه بابا فقط دارن مي گن الله اكبر و مرگ بر شاه!
گفت بذار بگن!(هر چند كه بعدا با توپ و تفنگ از شرمندگيشون دراومدن اون دژخيمان ستمشاهي...)

كه همون الله اكبر ها و همون مرگ بر شاه ها منجر به انفجار نور و 22 بهمن شد!

البته ما هم نشنيديم ولي مي گن زمان انقلاب مي گفتن مرگ بر شوروي!
منتها همون طور كه تراب تو دناي مي گه شوروي الآن گنده تر و. قوي تر هم شده!!!!!!

مهم تر از همه رژيم نژاد پرست آفريقاي جنوبي هست كه همين طور كه مستحضر هستيد به دليل مرگ بر گفتن هاي ما الآن بيش از نيمي از دنيا رو در بر داره.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اسرائيل هم كه ليوني خانوم هنوز سكان به دست نگرفته پاشيده بهش!
تهديد به انتخابات زودرس كرده!
هر روز هم كه اين اسرائيل داره عقب نشيني مي كنه!
همون روزا هم كه حزب الله هميشه پيروز قهرمان در لبنان ترتيبشون رو داد!

در جنگ 33 روزه هم كه آخرين ضربه بر پيكره ي اون رژيم نامشروع راشيستي خورده شد!

آمريكا هم كه در جهان منزوي شده!

انگليس هم كه كه تغيير روال داده و در طرح هاش قصد جبران اشتباهات داره نظير عقب نشيني از بصره اما پيرزن دير به فكر افتاد...


نه آقا ما رو به كجا رسونده؟
همه اش فقط چند تا قدرت دنيا رو از بين برده به جايي نرسونده كه!
مگه ماشينه جايي برسونه؟

225:

لابد تو جز اون متدينين هستي و علي عابدي و پل هم جز روشنفكران:c onfused:

226:

( اسلام آمریکایی )


227:

تار پل هم بسجيشونه و حزب اللهيشون!
به خون شهدا هم مديونه..:confu sed:

228:

با تشکر از خانم ماریا استارتر محترم تاپیک.
بدون شک می گویم که نه تنها در این دوران ،که در تمام دوران ها اعراب بزرگترین دشمن ما پارسیان بودند،هستند و خواهند بود.
پیشنهاد می کنم حتما کتاب دو قرن سکوت دکتر عبدالحسین زرین کوب را مطالعه کنید.
اگر اعراب در ان دو قرن کتابخانه های پارسیان را به اتش نمی کشیدند بشر از نظر علمی حداقل 1000 سال جلوتر بود و اعراب با این جهالت خود به بشریت ظلم بزرگی کردند.
پیامبر اسلام در وصف این افراد جاهل می فرماید:
من از عربم ولی عرب از من نیست.
فکر کنم با این حدیث کاملا حق مطلب ادا می شود.

229:

نه در تمام دوران!
و مطلقا نه هر عربي و نه هر كسي كه زبان عربي بلد هست!
بعضي از اعراب هستند كه به ما كمك مي كنند!(عراقي هايي كه تسليم مي شدند و يا در ارتش بعثي اختلال ايجاد مي كردند!)
بعضي عرب زبان ها هستند كه دوستان خوني ما هستند(مثل لبنان و سوريه)
ما هيچ وقت يه دشمن دائمي نداشتم ولي دشمن پاره وقت زياد داشتيم!
مثلا يه زماني به قول شما اعراب بودن!
ساساني ها اگر سقوط كردن دليل ستم بزرگي كه بر مردم كردن و اين كه افراد نالايق سر حكومت مي آوردن!
مثلا يزد گرد سوم كهيه موبد بود (فكر كنم تو يزد) آوردنش سر كار كه نتيجه ي اعتقادات اين موبد كه يه موبد بزرگي هم بود اين شد كه گنجي را از ايران با خودش ببره و مردم هم به ياري اهورامزدا نجات پيدا كنن!!!!!!!!!!
اعراب و الا مال اين حرفا نبودن خود خليفه هر روز صد بار مي گفت عجب غلطي كرديم!
يه پلي هم بود كه اگر ساساني هاي ... كمي عقل داشتن اون پل رو خراب مي كردن واسه صدها سال اعراب هرگز عرضه ي فتح ايران رو نداشتند!

ضمنا زياد نگران كتابخونه ها نباش چون فقط خود درباري ها اجازه ي استفاده اش رو داشتن!
واسه همين ملت ما هم تقريبا از علم فرهنگ كم و بيش فاصله گرفته بود(وقتي سواد بره فرهنگ هم مي ره)
درباري ها هم كه هرگز از امكانات درست استفاده نكردند!
لا اقل اگر اعراب كشور رو گرفتن باز چهار تا دانشمند تو كشورمون اجازه ي رشد پيدا كردن!

بد بختي ما در اصل حمله ي مغول ها بود.
و بعد از اون استعمار غرب!
جنگ هاي پرتغال و اسپانيا و انگليس به شدت سر اين مسسايل تاثير گذاشت شايد اگر ما هم مثل اروپايي ها مردم كار بوديم و دنبال تن پروري نبوديم مي تونستيم كارهايي بكنيم.
الآن 30 سال هست كه كارهايي شده كه بزرگ هم بوده!
ولي آيا اين كه همين حالا به فكر بيفتيم بهتره يا اين كه اگر از قبل به فكر مي بوديم؟
لطفا باز نگين عرب فلان عرب فلان!
بله اعراب رفاهشون بيشتره و ايضا تن پروريشون!
ولي وقتي نفت كشورشون تموم بشه بايد كتابهاي بيست كيلويي كه هيچي ازش نمي فهمن رو بسوزونن تا گرم بشن!
اون دانشگاههايي كه همين كينگ عبداللهش فقط 3 بيليون دلار براش خرج كردن يه طوله مي شه كه فردا شتراشون و توش ببرن!
هر چيز ديگه هم كه هست بايد به سرشون بكشن كه نفله نشن!
منتها ما اين طور نيستيم!
هر چيز كه داريم خودمون ساختيم!بنا بر اين وقتي كسي بخواد زور بگه نمي تونه چون هيچ اهرم فشاري نداره!
منتها همين آمريكا اگر بهش دستور بده امروز 2000 هزار بشكه بيشتر بده نمي تونه بگه نه چون فتحه ي كشورش خونده است!

از اين كه به پيامبر مسلمين هم احترام مي ذاريد تشكر مي كنم

230:

با سلام به استارتر عزیزمون ماریای عزیز:
به نظر من بزرگترین دشمن همین خوده ما ها هستیم.که نمونش تو این فارومه همه به جای اینکه به عقاید هم احترام بزاریم ..به جونه هم میفتیم.به جای اینکه جواب دندان شکنی به دشمنان خارجی یدیم اینجاجنگ و دعوا بر سر مسائل وپوچ و هیچ میپردازیم.
با هر کسی که مخالف عقیده با ماست با اون به دشمنی میپردازیم.اون شخص یا اوون کسو دشمن خودمونیم میدونیم.به جای اینکه اونو یک هموطن بدونیم اونو دشمن خودمون فرض میکنیم.

231:

مخالفم
اولاً اعراب فقط یکبار اون هم برای تبلیغ اسلام به کشور ما حمله کردند البته مردم ما اسلام رو پذیرفتند و کاری ندارم روش پذیرش چطور بود ولی مسئله اینه که دیگه اونا هیچ جنگ و توطئه بزرگی نداشتن تا زمان جنگ تحمیلی که اون هم کار یک رژیم بود نه دنیای عرب... اگر میخوای بگی بقیه عربا هم کمک تسلیحاتی یا همکاری دیگه کردن این نمیشه دشمنی خاص و اعراب بزرگترین دشمن ایران نمیشن بلکه به همراه سایر ابرقدرتها (آلمان انگلیس اسرائیل آمریکا و حتی کشورهایی کوچک که از اونا پیروی میکردند) به این رژیم کمک کردن
ولی شما میگین دشمن اونم بزرگترین دشمن...
ببینید من از اولشم مخالف بودم بیاییم اینقدر خودمون رو خوار و ذلیل نشون بدیم که بین این همه گرفتاری درونی ما خارجیها رو که هر کدوم یه مرز بزرگ باهامون فاصله دارن دشمن اصلی بدونیم.کسی شک نداره اگر یه ملت بخواد واقعاً بخواد و از لحاظ فرهنگی متمدن و پیشرفته باشه میتونه. ملت ما ظاهراً میخواد پیشرفت کنه همه میریزن تو خیابونا شعار میدن. جالب اینجاس شعاراشونم حرف نداره! نه تنها برای اسرائیل و سایر بیرونیا حاضرن شعار بدن برای مسائل درونی هم نشون دادن هروقت خیانتی درونی رو حس کردن یکصدا شدن نمونش دوره خاتمی هست که مردم به شکل مسخره ای تا خاتمی میگفت آزادی اونا هم میرختن تو خیابونا داد میزدن: آزادی... آزادی !!!... ولی واقعاً به جایی نرسیدن میدونید چرا؟؟؟
والا نظر من اینه که علت بی نتیجه بودن انواع و اقسام شعارهای مردم و نمایندگان و رئیس جمهورای منتخبشون درغگو بودن و ریاکار بودنشونه...
و معتقدم هیچ وقت مردم ما خودشون رو موظف به اطاعت کامل از قانون ندونستن. ملت ما فقط توی اعتراض و اغتشاش موفق هستند ولی خودشون به قانونی که دارند از همه مهمتر به دینی که دارند احترام نمیگذارند ادعاشون گوش فلک رو کر میکنه ولی کو عمل؟؟؟ توی هرچیزی خالیبندن ادعا میکنن خیلی مردم عاطفی هستن ولی اوج بی فرهنگی رو دارن واقعاً با دیدن مردم کوچه بازار و تعاملات اجتماعیشون میشه دید...
در یک کلام مردم ما قانون شکن و بی نظم و بی تعهد هستند و هدفی دنبال نمیکنند.
بله من عقیدم اینه که حماقت بزرگیه اگر بخواهیم دنبال دشمن خارجی بگردیم از اولم اینو گفته بودم ولی لازم به ذکره تاپیک ماریا خانم این نبوده و ویرایش(شما بخون سانسور)شده

232:

كو عمل!؟
آقا باور كنين من خوش خنده نيستم!

راستي اسم عبدال وهاب چي بود؟
دوستان بدانيد كه هر كسي كه فكر مي كنه ايشون دارن از عربستان به دليل وهابي بودن دفاع مي كنن دارن فكر نادرست مي كنن چون اونجا اسلام ناب محمدي هست(مخصوصا تو پايگاههاي آمريكايي) ولي اينجا همه ضد اسلامن و شيعه دورترين فرقه ي اسلامي است!!!!!!!
براي پي بردن به اشتباهتون جملات آبي رو با صورتي مقايسه كنيد!

دشمني ديرينه ي وهابيون با اسلاميان و به طور خاص اعراب كه از همان ابتدا غير مسلمينشان عرب و عبجم كردند هنوز هم در برخي موارد ديده مي شود متاسفانه!

راستي اين رو هم بگم كه اگر مي بينين بعضيا مي خوان اينا رو فقط در حد شعار نشون بدن و بعدا مسخره مي كنن دليلش اينه كه عربستان سعودي و در اصل آل سعود در حال پاچه خواري سران صهيونيست از ترس يغما نرفتن كشورشان هست!
اعراب هم كه اصلا عليه ما توطئه نكردند!
صدام كه قرارداد الجزايرش و جنگ با شاهنشاهي ايرانش هنوز هست!
انور سادات و كه ديگه نگو!
ضمنا اعراب دشمني خاصشون فقط با كمك تسليحاتي نبود!
همون ياسر عرفات خاك بر سر و مفلوك كه عاقبت به دست جانشينان هم صفتش به درسك الاسفل فرستاده شد حتي همان فلسطين نيم وجبي عليه كشور عزيزمان نيروي رزمي فرستاده بود!

هيمن اعراب مثل ... جلوي صدام بد قيافه مثل گاو(لا نسبت) نشستن نگاه كردن و هر چي اون يابو علفي گفت كه ايران داره مي جنگه و متجاوزه هيچي به اون عقل نداشته شون نرسيد كه تو گنده لات بازي در آوردي جنگ د رجبهه ي خرمشهره با كدوم رو داري مي گي ايران متجاوز كاره؟!!!!

نه آقا اعراب دوستان ما بودند!
نمونه اش همين لبنان كه زمان خاتمي پاك آبروي ما رو برد!

دوستان من بعد به دين احترام بگذاريد و به سنت خليفه ي 5م عمل كنيد و به يك يك اهل بيت منهاي خليفه ي چارم چون ما سني ها بهش اعتقاد داريم!!! و وهابيون هم مي خوان خودشون و با ما قاطي كنن به رسم پاچه خواري يك ديگر لطفا از ماما دوم به بعد همه ور مورد عنايتي قرار بدين كه من نسبت به حضرت فاطمه ي زهرا(س) داشتم!
آيه الله العظمي مجتبي 88
السلام عليك يا تزيپي ليوني
السلام عليك يا كينگ عبدالله فداي شكم تو جاني!
الهي احفظ عبدالمالك ريگي من الشر ناجاي قهرمان كه شب و به ما زهر كرده!
اللهم انهدم الحزب الله انه و خطر الكثيره لملل العربي علي الخصوص وهابيون!

233:


همون به اصطلاح هم وطن مخالف اينه كه ما مخالف دشمناي خارجيمون باشيم
لا اقل مطلب رو درست بخون

234:

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
امام خمینی (ره)
آمریکا از انگلیس بدتر،انگلیس از آمریکا بدتر و شوروی از هر دو آنها بدتر، وهمه ازهم پلیدترند.
لیکن امروز سروکارما باآمریکاست


235:

بزرگترين دشمن ما بي خردي است .
بايد اندكي خرد بورزيم ...

236:

ای مفتی اعظم یا ای خاخام صهیونیست شاید هم ای .... ولش کن/ حالاهرچی
دشمن ایران. تو وافکار ضد ایرانی توست و کاملا هم آشکار وتابلو میباشد و مطمئنم که دغدغه ی دین نداری

237:

دین را میشود دگرگون کرد ولی سرزمین را نمیشود!
پیش از اسلام 3 دین دیگر در ایران بوده است آنها رفته اند ولی ایران مانده است. اسلام هم زمانی میرود ولی ایران باقی میماند.

238:

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟

البته شما هم خواهید رفت (انشاالله) و ماندن اسلام تا ابد را نخواهید دید نه تنها در ایران که در
کل جهان اسلام زمانی فقط در عربستان بود ولی الان در شرق و غرب و شمال جنوب آن رابه
راحتی خواهید یافت

239:

هر کسی تو این سایت فهمید که چه کاره هستی...
برو برو توله صهیونیست ... ما که میدونیم کجا ها تون داره میسوزه تو امثال تو حتی نمیدونند حزب الله یعنی چی 4 شپش سوسمار خور خون خور وهابی درست کردید تو بیابونهای دنیا که به همه بفهمونید حزب الله هم مثل اونها با ایدولوژی بدوی عصر ماقبل مورچه دارند مباره میکنند

240:

اون سه دین مثل اسلام توسط اکثریت قاطع پیروی نمیشد فرق اسلام اینه و اگر برش داری مثل اینه که پایه کشور رو برداشتی ...
ایران تمام فرهنگش و بخش اعظم تاریخش ریشه در اسلام داره و هویت ایرانی بدون اسلام از بین میره برای همینه که فکر نمیکنم اگر اسلام در شرایط فعلی بره چیزی از ایران باقی بمونه.

241:

صیحیح است ولاهی
ولی 1400 سال که دین همین دین اسلام

242:

نه بابا دين كيلو چنده؟!
ما را سر باغ و بوستان(دين و وطن) نيست!
هر جا كه تويي(منظور از تو وهابيت هست!) تفرج آن جا است!

243:

آرزوی مرگ برای مخالف

بله زمانی مهر پرستی فقط در ایران رواج داشت ولی پس از مدتی کل اروپا را فرا گرفت و نابود شد. دینی که پشتوانه 5000 ساله داشت!

امیدوارم آن برفها به زودی آب شود.

244:

اشتب گرفتی
پیش از اسلام دین زرتشتی پایه فرهنگی ایران بود. آیا ایران از هم پاشید؟ آن هم به زور دگرگونی دین!
کسی نگفته که به یکباره دینی برداشته شود این امریست طبیعی که با توجه به پیشرفت فهم انسان دگرگون میشود.
دین همیشه لازم هست! ولی کمیتش تفاوتی نمکند.

245:

ینده نگفتم که قرار است 1401 سال دیگر دگرگون شود.

246:


درود بر شما
با اين كارت ثابت كردي كه يه انسان حق جو هستي
موفق باشي

247:

عزیزم چرا رنگت پرید مرگ حقه هم برای شما هم برای من
فقط یکی زودتر میره یکی دیرتر ما از خدا میخواهیم اشرار رو از روی
زمین زودتر برداره تا بقیه راحت تر زندگی کنند

248:

bozorg tarin dolat mast
http://www.youtube.com/watch?v=OQMqO...eature=related
mitunid tavajoh konid
bahs faedee nadare
man mitavanam dolat ra avaz konam vali ba fekr mardom che konam?
emam reza!

249:

kash shma niz sharaf in tule sag ro dashtid laeghal!!!!

250:

اولاً من هم از این تصاویر واقعی و ناراحت کننده رنجیدم و دلم سوخت و خدا باعث و بانی ظلمهای اینچنینی رو لعنت کنه
دوماً فریب نخورید! سازندگان این کلیپ هم دشمن درونی هستند همون کسانی که گفتم نقاب مردم دوستی میزنن (و بعضی جاها نقاب مذهبیت) و در بین حرفاشون غیرواقع ترین شعارهارو میدن توجه کنید:
اول سخنان رئیس جمهور و در بین کلیپ عکسهای توهین آمیز و کاریکاتور رئیس جمهور رو میگذارن و از همه بدتر شعار پایانیه که
دروغ بزرگی در مورد ملتی که 1400 سال بدون فشار از هرسو اسلام رو پذیرفته رو عنوان کرده:
اسلامی شدن و عربی شدن ایران رو متوقف کنید (و این دروغ شاخدار!):ایرانیان هیچوقت مسلمان نبوده اند و نخواهند بود!!! تازیا برید خونه!!!
در ثانی: مگه آقای احمدی نژاد دستور این کار رو داده؟شما چرا اینطور از احساسات مردم استفاده میکنید و در این میون اسلام و مردم ایران رو محکوم میکنید؟؟؟
آقای احمدی نژاد شاید موفق نبوده ولی چرا به رئیس جمهور منتخب این ملت توهین میکنید؟؟؟
جالب تر اینه که اول کلیپ خود ایشون میگه نباید به قیافه جوونا ایراد گرفت خب اینکه حرف خوبیه!!!
همون شعارها و خواسته هاس که کلیپ رو خراب میکنه وگرنه به نظرم تصاویر همه واقعی هستند.

251:

شور بختانه اشرار بیشتر عمر میکنند و نیکوروشان زودتر به سوی خدای خویش میشتابن

252:

به قول یاس که میگه:
دیگه احتیاجی به حرفای سیاسی نداریم*********** دیگه به دشمانای خارجی نیازی نداریم
یه جنگ روانیه حالا داخل ایرانه ********** همه افتادیم به جون هم عاقل و دیوانه

بزرگترین دشمن ما خود ما هستیم.
چرا انقدر از بیگانه مینالید.
هر موقع که ما بتونیم اتحاد ملی خودمون رو به دست بیاریم دیگه دشمن خارجی برای ما معنی نداره!

253:

منم دقیقا نظرم همینه

254:

دشمن تو خونه است
ادمايي كه فقط به فكر جيب خودشون هستن
و
اين مردم بي نوا رو مي دوشن
امريكا و غيره سگ كي هستن
اگه مردم تامين باشن
مثل و سگ و گربه بهم نپرن مشكلي نيست
بزرگترين دشمن ايران دزداي ثروت اين مردمه
خدا لعنت كنه كسياني رو كه فقط به فكر دوشيدن اين مردم هستن و فقط به جيب خودشون اهميت ميدن

255:

بابا 4 روزه سر این بحث میکنن که آمریکا بد تره یا اسرائیل یا ....
ملت ایران از روز اول تا الان تا تونسته از دولت های خارجی ضربه خورده.
همین اعراب با آوردن اسلام تمام کتاب ها، علم و تاریخ ما رو نابود کردند.
که اینها همه از نبود اتحاد بین مردمه.
حالا ما هی بیاییم بگیم آمریکا این طوری اسرائیل اونطوری!!!!!!!!!

256:

بزرگ ترین دشمن ایران تو خود ایرانه
همین سران کشورو میگم
تا اینا هستن واسه چی امریکا بیاد به خودش زحمت بده و ما رو متلاشی کنه اینا خودشون زحمت این کارو میکشن

257:

اره
بعد جالبه بعضیا فک میکنن که وقتی ما بگیم مرگ بر امریکا اینا در جا رو به قبله میشن
همین روز دانش اموزی ما رو اوردن تو حیاط پرچم امریکا و اسرائیلو اتیش میزنن
نتیجشم هیچی نشد جز اینکه هم کلی وقت ما رو گرفتن هم مدرسه رو به کثافت کشیدن

258:

وقتی ما شعار میدیم به جز خراب کردن روحیه و ذهن خودمون هیچ کار دیگه ای نمی کنیم.
مردم خودمون دارن از فقر فرهنگی و فقر مالی تو منجلاب دست و پا میزنن بعد ما میریم از فلسطین و عراق دفاع میکنیم.
واقعا خیلی جالبه!!!!!!!!!!!!!!!

259:

دیگه حالم از این بحث های بیهوده به هم می خوره.

260:

دوست من مرده شور همه اين دزدا رو ببرن
توي اين مملكت فقط دزدي بي داد ميكنه
تا دزدي هست
بدبختي هم هست
ولي اوتارت رو عشق است چقدر خوشگله
مرسي

261:

100% موافقم.
نظر لطفتونه.

262:

شما یکی از بزرگترین این افراد هستید تبریک میگم

263:

در حال حاضر خودشه

264:

هیچ کدوم . بزرگترین دشمن ملت ایران خود ملتند . از ماست که بر ماست

265:

ببینید منم قبول دارم دشمن ما درونیه ولی کسی شک نداره که آمریکا انگلیس و بقیه هم هستن... وگرنه لابد دوستمون دارن دیگه!!!
ببینید من میگم همینقدر که راهپیماییا علیه قدرتهای خارجی مخالف هست باید ده برابرش یا صدها برابرش علیه دشمنای داخلی برگزار بشه چرا؟چون اینا از نزدیک دارن دشمنی میکنن جفتمونن بهتر میتونیم باهاشون بجنگیم داریم به چشم خودمون میبینیم کاراشونو داریم داریم کاراشون رو لمس میکنیم.
ولی با اینحال با این راهپیمایی ها و شعارها مخالف نیستم و اگر به خاطر اینکه به داخلیا اعتراض نمیشه قید خارجیم بزنیم!!! کار احمقانه ای کردیم.
مگه اشکالی داره سالگرد روزی رو که یکی از بزرگترین اماکن نفوذی دشمن توی کشورمون رو نابود کردیم گرامی بداریم؟؟؟ ما از این سالگردها باید به عنوان هویت ملیمون یاد کنیم اگر جشنهای ملی داریم و دوست داریم همیشه زنده باشه باید قدر این روزای حماسی رو هم بدونیم.
نظر شما چیه؟

266:

بله درسته که اوناهم با ما خوب نیستن.
منم نمیگم که نباید این روزا رو فراموش کنیم ولی به نظر من با پرچم اتیش زدن و شعار دادن نه این روزا موندگار میشن نه کاری درست میشه یه وقت میبینی ما هنوز داریم میگیم مرگ بر این مرگ بر اوون درحالی که اوونا کشورو از دستمون گرفتن

267:

شما یک فرد خشک مذهب و تک بعدی هستید که می خواهید چشم خودتان را به روی حقایق ببندید و به قول معروف سر خودتون رو مثل کبک تو برف کنید.
به هیچ عنوان نمی خواهم با چنین افرادی بحث کنم.

268:


اتفاقا اگر ما مرگ بر اين مرگ بر اون بگيم اونا هيچ وقت نمي تونن كشور از دستمون بيگرن
يكي از فايده هاي گفتن مرگ بر اين مرگ بر اون همبستگي و اتحاد هر چه بيشتر در بين مردمه

269:

اصلا موافق نیستم
خودتونم میدونید که خیلیا اصلا به این شعارا اعتقاد ندارن
پس چه جوری میشه وقتی تو یه کشور نظرات مختلف وجود داره باعث هبستگیشون بشه؟

270:


اون خيلييايي كه شما مي گيد
از اكثريت ملت بسيار كمترن
در ثاني
همين خيليا اكثرا كساني هستن كه
خواهان نابودي جمهوري اسلامي هستن
و اصلا به همبستگي اعتقاد ندارن

به هر حال ما نمي تونيم چون عده قليلي از ملت با اين شعار ها مخالفن
پس بيخيال همبستگي اكثريت ملت بشيم

271:

ببخشید اینجا یه چیزی نامفهومه
کی میگه اگه کسی خواهان نابودی جمهوری اسلامی باشه به هبستگی اعتقادی نداره؟
به نظر من اگه ملتی بخواد همبستگی داشته باشه در هر حالی اونو حفظ میکنن
وگرنه همبستگی که بخواد با یه سری شعار باشه به چه دردی میخوره؟
نتیجشم این میشه که تا یه مدت این شعارارو نگن همبستگی از بین میره

272:


دوست من كساني كه خواهان نابودي جمهوري اسلامي هستن مي دونن كه جز
تفرقه افكني و از بين بردن همبستگي بين مردم هيچ راهي وجود نداره
پس ارزوي اين افراد و مجموعه هاي بزررگتر اينه كه اين همبستگي از بين بره
----------------------------------
ملت ما هميشه ثابت كرده كه در سخت ترين شرايط متحد بوده و همبستگي خودشو حفظ كرده{به عنوان مثال به ثمر رساندن انقلاب يا دفاع مقدس}
ولي امروز كه دشمناي ما از هر طريقي چه اينترنت چه ماهواره چه سي دي و..... قصد دارن
موجب از بين رفتن اين همبستگي بشن{بالاخره تبليغات زياد هر چند كم ولي اثر خودشو به مرور مي زاره} ما بايد از اين كار جلوگيري كنيم
چه جوري جلوگيري كنيم؟
ما بايد از محرك ها و بحث هايي كه باعث هيجان عمومي ميشه استفاده كنيم
مثلا جنايات امريكا رو به شدت بزرگنمايي كنيم
و در عين حال پرچشم رو هم به اتيش بكشيم

موفق باشيد

273:

چرا ناراحت شدید چرا حقیقت را پاک میکنید وقتی یک عده کوچک قصد تخریب و تشویش
اذهان عمومی دارند خوب این یعنی چی در ضمن لطفا خشک مذهب رو تعریف کنید
در مورد تک بعدی حرف شما رو قبول ندارم چون بنده به نرم افزارهای سه بعدی تسلط دارم

274:

من متوجه نشدم چرا موندگار نمیشن ببینید من نمیگم عملی جلوشون نایستیم من میگم باید از لحاظ فرهنگیم باهاشون مبارزه کنیم. وگرنه قبول دارم کارای مهمترم هست و اون تلاش برای جبران عقب افتادگیهامونه اونم دست خودمونه بیشترش. فراموش نکینم اگر این روزا هم مراسم نداشته باشیم اینا فراموش میشه و یه زمانی کامل یادمون میره آمریکا چه به روزمون آورده. اینا تاریخ ماست فرهنگ ماست نباید از این راهپیماییها ایراد گرفت. به هرحال باعث میشه به فکر تلاش بیفتیم کشورو ازمون نگیرن.

275:

با درود

اعراب در طول تاریخ از ایرانیان متنفر بوده اند و نژاد خود را سر تر از ایرانیان می دانستند.

ولی اکنون بزرگ ترین دشمنان ایرانیان؛ حکومت جمهوری اسلامی ایران هست.که نابود کننده ی تاریخ و فرهنگ ایرانی است.


بدرود

276:

منظورت اسلامه دیگه؟؟؟ من که میدونم
برو ببین چند درصد میراث ملی ایران مربوط به دوره اسلامی میشه بعد بیا به این سوالم جواب بده اگر اسلام نابود شد چی از کشور عزیزمون باقی میمونه فقط لطفاً قبل از ترک هم میهن جواب بنده رو بده

277:

من حقیقت رو پاک میکنم یا امثال شما.
من خوددم یک دانش آموزم.
روز 13 آبان مردم به چه دلیل بیرون میرن:
1. به اجبار مدرسه
2. به خاطر چشم چرانی
3. قدم زدن
و 4 تعدادی واقعا اعتقاد دارن که عده ای از پیر مردان و پیر زنان و عده ای میان سال.
لابد می خواهید بگین دروغ میگم ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من خودم دارم بین این مردم زندگی میکنم و اینها رو از زبون خودشون شنیدم.
مردم ایران در حال سقوط در یک چاه بی انتها از جهل و فقر هستند.
بعد باید بریم به لبنان و فلستین و عراق کمک کنیم!!!
مردم بم هنوز تو چادر زندگی میکنن بعد دولت ایران از پول نفت و دیگر سرمایه های ملیمون میره نفری 11 میلیون تومن به هر لبنانی که به خونش موشک خورده کمک میکنه!!!
حقایق این هاست که امثال شما چشمتون رو میبندید و خودتون رو گول میزنید.
چرا باید 70% خانواده های ایرانی زیر خط فقر باشن؟ ها؟؟؟؟
چشمت رو باز کن و ببین اون عده ی به قول تو کوچک از چه قشرین؟
اون عده کوچیک همه دانشجو ها و دانش آموزان دانشگاهها و مدارس نمونه ما هستند که مثل شما خودشون رو گول نمیزنن که همه چی عالیه.
درضمن معنی کلماتی که علمتون قد نمیده رو میتونید در فرهنگ لغت پیدا کنید.

278:

بله البته با زیر آب بردن تخت جمشید و نابود کردن دیگر آثار معلومه چیزی باقی نمی مونه.
تو برو آثار ایران رو در موزه های خارجی نگاه کن که چند تا از اونها مربوط به دوره اسلامن!
هر تاریخ شناسی ایران رو با پیشینه2500 ساله میبینه نه 1400 ساله!!!!!!!!
یعنی زمان شاهان هخامنشی.

279:

دوست عزیز،
اگر مردم ایران اینقدر که شما میگید مثل زمان انقلاب یا جنگ باهم متحد بودن این حکومت نمیتونست هر بلایی که بخواد سر مردم بیاره هیچ کسم صداش در نیاد . بله مردم ساده اند و گول دولتمردان جمهوری اسلامی را خورده اند . این رو هم بدانید بزرگترین ترس دولتمردان از اتحاد مردم است اگر مردم مانند زمان انقلاب با هم متحد باشند این حکومت یک هفته هم دوام نمیاره تا بتونه خون مردم رو توی شیشه کنه.
بله بزرگترین دشمن خود مائیم که فریب این فریبکاران رو میخوریم . وگرنه آمریکا و اسرائیل بهانه ای بیش نیست.

280:

نه شايدم داري راست مي گي!
ولي خوب فقط خودت رو مي بيني!
البته نمي گم مدرسه وعده نمي ده كه نمره ي پرورشي و انضباط رو زياد مي كنه ولي چقدر؟!
چند نفر واسه انضباط و پرورشي مي رن؟
البته تو مي گي همه!
ولي خوب من مي گم همچين چيزي اصلا صحت نداره!
من خودم خيلي دوست داشتم با مدرسه برم كه انسجام داشته باشه و تشكل دانش آ'وزي پر رنگ تر باشه ولي براي حرف هاي امثال شما مجبورم تنها برم!
متاسفم كه شما همه رو چشم چرون مي بيني!
متاسفام اين قدر منفي نگري كه مي گي واسه قدم زدن!اين واقعا خنده دار بود!
واسه عينك آفتابي زدن چي؟
واسه پوشيدن شلوار جين و كت شلوار يا ...
يا مثلا خريدن ماست از بقالي!
حتما واسه نفس كشيدن هم بينش هست!!!!!
اين و راست مي گي ملت ايران در حال افتادن در چاه از سر جهل هستند!
اما ربطش به لبنان و عراق بسيار جالب بود!
مخصوصا عراق آخه تو دست آمريكا است و ما چه طور مي خوايم كمكشون كنيم جدا جالبه!

اوف ديونتوم با!
ربط دادن پول نفت به كمك لبنان كر كر خنده بود!
جهت اطلاع كمك از شهرداري لبنان بود نه از كشور!(از فرآورده هاي اطلاعات بالا!)
فعلا فرصت واسه خنديدن نيست!
برم فيزيكا رو پاك نويس كنم تا بعد!

281:

من فقط 1 بار در چنین راهپیمایی هایی شرکت کردم و دیگر هم هیچ وقت این کار رو نمیکنم.
و تنها حرف هایی رو تکرار کردم که از دیگران شنیدم.
منظورم اکثریت بود.
من منفی نگر نیستم، واقعیت نگرم.
پس تا حالا با مدرسه نرفتی نه؟
کاش میرفتی که معنیه حرفم رو می فهمیدی!
اینکه ملت ما تو فقره ربطی به کمک های میلیونی به فلستین و لبنان نداره؟؟؟؟؟؟؟
از کدوم بالا؟
منظورت پشت بومه؟
بله خیلی کر کر خندست که دختر ایرانی به خاطر گشنگی (با عرض پوزش) خود فروشی کنه که چی باباش نمی تونه خرجش رو بده!!!
چرا نباید بتونه؟ ها؟
چرا 1 کارگر باید 4 شیفت کار کنه که فقط بتونه 1 زندگیه بخور و نمیر داشته باشه؟
این ها همه باید از پول نفتی تهیه بشه که حق همه مردمه!
بعضی ها به جای همه تصمیم میگیرن و با پولش به کشور های دیگه کمک میکنن.
میرن حزب الله لبنان رو به اصلحه تجهیز میکنن.
به فلستین کمک مالی و تصلیحاتی میکنن.
داداش من سعی نکن همه چیز رو خوب نشون بدی.

282:

اكثريت هم مشابه هست!
نخير!
من نگفتم!
پولي كه داده شد رو گفتم!
اونا ربطي به ملت نداره اگه يه آدم احمق بي شعور هشت سال كشور رو به فنا داد و من ازش نمي گذرم خدا هم ازش نگذره!
اگر اون مردك پست فطرت نبود الآن همچين چيزي كه مي گي نبود!
بعدا جواب مي دم لطفا اين طور حرفا رو اين قدر راحت نزنيد!

283:

به نظر من كساني كه از امكانات همگاني دولت استفاده ميكنند ولي هيچ خاصيّتي ندارند.

284:

من این حرف ها رو راحت نمی زنم.
من رو مجبور به زدن این حرف ها کردی.

285:

سلام دوست عزيزم
چرا شما خودت اكثريت احساس ميكني؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما بهتره به 22 بهمن نگاه كني!!!!!!!!اونروز كه كسي ! كسي رو مجبور نكرده !!!!!!! پس چرا اكثريت مردم در صحنه وارد ميشن!!!!!!!!! چرا روز انتخابات مردم ميان!!!!!!!!!!!!! لابد كسي مجبورشون كرده! آره!!!!!!!! مي دوني چرا چون واسه اين خاك خون شهيداي زيادي رفته!!!!
شايد نسل جديد چيزي ندونه ولي وقتي كه خون شهيدا رو ميبينند اوناهم مثل بزرگ ترا جونشون رو ميدن!!!!!!!!!!
مزاحمت نميشم !!!!!!!!!!!!! ولي رو حرفام فكر كن!!!!!!!!!!!!!!

286:

به به، آقا میثم گل گلاب.
من خودم رو اکثریت احساس نمی کنم، بلکه با اکثریت درباره این موضوع صحبت کردم.
بله، اگه منظورت اون فیلم هاییه که تلویزیون پخش میکنه نصف بیشترش قدیمیه!!!!
تمام سرباز ها و نظامیان مجبور به شرکت در انتخابات هستند و الا زیر سوال میرن.
من هم به خاطر همین خون شهدا زورم میاد.
فکر کنم بدونی یکی از همون شهدا عموی خود منه.
اون ها از جونشون گذشتن که ما به حقمون برسیم ولی ما دهن هامون رو بستیم و هر بلایی سرمون میارن دم نمیزنیم.

287:

ما که برای توسعه کشورمان، رفع بیکاری‏ها و نابسامانی‏های اقتصادی نیازمند پول و امکانات مادی هستیم، چرا باید به کشورهایی لبنان و فلسطین کمک کنیم؟

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟

دلیل اول این است که این کار منحصر به ما نیست . هر کشوری در هر کجای دنیا، با قطع نظر از فقر و ثروتش، بخشی از امکاناتش را به کمک‏های خارجی اختصاص می‏دهد . بسیاری از کشورهای آفریقایی در حالی که خودشان در منتهای فقرند، آوارگان کشورهای دیگر را می‏پذیرند یا بار کشورهای دیگر را به دوش می‏کشند; برای مثال اگر در کشور بروندی یا رواندا جنگ قبیله‏ای صورت گیرد، عده‏ای که مورد ستم قبیله‏ها هستند به کشورهای مجاور فرار می‏کنند; هر چند آن کشور فقیر باشد; مثلا از رواندا به او گاندا یا از زئیر به اوگاندا می‏روند . این‏ها، هر چند فقیرند، مهمان‏های ناخوانده را از کشور خود بیرون نمی‏کنند یا از حداقل امکانات محروم نمی‏سازند . افزون بر این، همه کشورها سهمیه‏ای به بهداشت جهانی می‏دهند و بهداشت جهانی آن را صرف کشورهای فقیر می‏کند . بنابراین، کمک به کشور دیگر امری رایج و بین‏المللی است و هیچ کشوری نمی‏تواند از زیر بار این مسؤولیت‏شانه خالی کند; هر چند خود به این کمک مالی نیازمند باشد .

امروز این امر وظیفه‏ای بین المللی تعریف می‏شود و به ما اختصاص ندارد . ما نمی‏توانیم از عرف پذیرفته شده بین المللی شانه خالی کنیم; زیرا ما نیز در مواردی محتاج هستیم و دیگران به ما کمک می‏کنند . بنابراین، باید دین خویش را به جامعه بین المللی ادا کنیم تا در شمار فعالان بین المللی جای گیریم; زیرا بخشی از نیازمندی‏های سیاسی و اقتصادی ما در همکاری با جامعه بین المللی حاصل می‏شود . ما نمی‏توانیم منزوی باشیم . باید حضور داشته باشیم و هزینه این حضور را نیز بپردازیم . حق عضویتی که به سازمان ملل، یونسکو، بهداشت جهانی WHO ، سازمان کار ALO و کنفرانس اسلامی می‏دهیم، رقم بالایی است که نمی‏توانیم از آن شانه خالی کنیم; زیرا بخشی از نیازمندی‏های ما به وسیله عضویت و مشارکت فعال در مجامع بین المللی تامین می‏شود .

دلیل دوم که اختصاصی‏تر است، رابطه بین کشورهای اسلامی است . بخشی از منافع سیاسی، معنوی، فرهنگی و یا حتی مادی ما در بین الملل اسلامی تامین می‏شود; مثلا وقتی شما می‏خواهید از بانک اسلامی وام بگیرید، باید عضو کنفرانس اسلامی باشید، حق عضویت‏خود را بپردازید و نشان دهید که در روز حادثه به یاری کشورهای اسلامی دیگر می‏شتابید . باید همه این امور تحقق یابد تا اگر شما نیاز سیاسی پیدا کردید یا با جبهه مقابل ایران یا اسلام درگیر شدید، بتوانید از دیگر کشورهای اسلامی کمک‏های سیاسی و بین المللی طلب کنید .

دلیل سوم امنیت ملی است . بخشی از امنیت ملی هر کشور در خارج از مرزهایش تامین می‏شود، یعنی شما نمی‏توانید در محدوده خاک ایران بمانید و توقع داشته باشید که امنیت تان تامین شود . این امری همیشگی است; حضرت امیرمؤمنان (ع) می‏فرماید: هیچ قومی ذلیل نشدند مگر این که درخانه خود نشستند تادشمن به سراغ‏شان آمد . این یک واقعیت همیشه تاریخ است . وقتی می‏بینید دشمن در کشورهای همسایه یا منطقه علیه شما زمینه سازی می‏کند، شما نباید آن قدر بنشینید تا طرح‏های دشمن از مرحله تئوری به عمل در آید و به خاک شما حمله کند . تعرض و تهاجم بهترین دفاع است; یعنی اگر دیدید در خارج از مرزها، در کشورهای همسایه یا منطقه، علیه شما اقداماتی می‏کنند و در حال پختن آشی هستند که بخواهید یا نخواهید به خوردتان می‏دهند، باید در پخت آش دخالت کنید تا آش سمی به خوردتان ندهند .

شما ببینید امریکایی‏ها در نیمکره غربی هستند و ناوگانشان را به نیمکره شرقی می‏فرستند . اگر از امریکایی‏ها بپرسند شما در خلیج فارس چه می‏کنید، می‏گویند منافع ملی امریکاایجاب می‏کند در خلیج فارس باشیم . منافع ملی امریکایی‏ها ایجاب می‏کند در خلیج فارس باشند . منافع ملی روسیه ایجاب می‏کند در دریای خزر مانور بدهد . منافع ایران هم ایجاب می‏کند در منطقه خودش حضور فعال داشته باشد و شاخص‏ها و گیرنده هایی داشته باشد که بتوانند پیش از وقت اخطار دهند و ما را از خطرهایی که در پیش داریم آگاه سازند تا اگر لازم شد، پیشگیری کنیم .

ما باید در لبنان، فلسطین، خلیج فارس، دریای خزر، آسیای مرکزی، قفقاز، افغانستان، آفریقا، بالکان و در هر کجا که می‏توانیم، حضور داشته باشیم تا بتوانیم از منافع ایران دفاع کنیم . این معنایش دخالت درامور داخلی دیگران نیست . ما با دولت افغانستان رفاقت می‏کنیم، آن‏ها را یاری می‏دهیم، هنگام نیاز کمک‏های امدادی می‏فرستیم و اگر آواره‏های افغانی به ایران آمدند، از آن‏ها پذیرایی می‏کنیم . بعضی اعتراض می‏کنند این افغانی‏ها این‏جا چه می‏خواهند . مگر می‏شود ما یک مرز و دیوار آهنین بین ایران و افغانستان بکشیم؟ ! تازه اگر کشیدیم، مطمئن هستیم کسی از آن دیوار بالا نمی‏رود و به این طرف نمی‏آید؟ بالاخره یکی از چیزهایی که نمی‏توانیم تغییر دهیم، همسایه‏هااست . اگر دشمنان بخواهند علیه ما کاری کنند، حتما در کشورهای همسایه ما پایگاه درست می‏کنند; یعنی شما اگر روابط با کشورهای همسایه و منطقه را اصلاح کنید، آن کشور همسایه به دشمن یا متجاوز خارجی اجازه نمی‏دهد پایگاه نظامی علیه شما درست کند; یعنی اگر قرار شد به ایران حمله‏ای صورت گیرد، حتما از طریق همسایه‏ها است . پس ما اگر رابطه‏مان را با همسایه هایمان اصلاح کنیم، شانس این که یک بیگانه ستیزه‏جو از خاک کشور همسایه برای حمله به ما استفاده کند، کم می‏شود . سوریه متحد ما است، لبنان، حداقل حزب الله لبنان دوست و متحد ما است و این‏ها کنار مرز اسرائیل‏اند . اگر اسرائیلی‏ها آمدند در کشورهای همسایه ما نفوذ کردند، یکی از اهدافشان فشار آوردن بر ما است . ما هم باید کار متقابل کنیم تا نوعی توازن منطقه‏ای به وجود آید . در بسیاری از موارد، امنیت کشورها در سایه توازن استراتژیک نیروهای مختلف و عوامل ایجاد کننده قدرت در منطقه ایجاد می‏شود .

288:

سلام، ممنون تاپيك جالبيه
به نظر من، يه جوون 23 ساله،بزرگترين دشمن ايران و ايرانيان افراطگرايي رهبرانشه، فساد در ساختار سياسي، خفقان سياسي، فضاي بسته سياسي، نبود حقوق بشر، حقوق زنان، حقوق كارگران، حقوق اقليتهاي سياسي و مذهبي و قومي، نبود مطبوعات مستقل و آزاد، انحصاري بودن راديو و تلويزيون و حكومتي بودن آنها، وجود قوانيني مبهم و ناقص در قانون اساسي و دشمنهايي ديگر...

289:

و به این ترتیب با یه حساب دودوتا چارتا به این نتیجه رسیدن که چون 1400 سال از 2500 کمتره پس 1400 سال رو میریزیم دور !!!
دوست عزیز شما پدرومادرت آئین زندگیشون چی بود؟ پدرومادر اونا چی؟ وقتی به دنیا اومدی تو گوشت چی خوندن؟ اصالت به چی میگن؟ تاریخی که جز چند تکه بقایای تاریخی چیزی ازش نمونده احتیاج به توجه داره ولی دینی که سالهاست ما با اون بزرگ شدیم و انس گرفتیم مال ما نیست و نباید بهش توجه کرد؟!!! هر کار میخوای بکن فقط هویت خودتو اول بشناس
من به تاریخ قبل از اسلام هم علاقه دارم و خیلی دوست دارم گذشته های دورم رو بشناسم ولی علاقه بیشتر به دینی دارم که تمام متعلقاتم از اونه. دینی که هروقت به دستوراتش عمل کردم مادرم با لبخند رضایت نگاهم کرد

290:

خیلی برام جالبه شما از یه خانواده شهیدپرور هستید ولی به خون شهیدان لبنان و فلسطین اهمیت چندانی قائل نمیشید... دوست من میدونید ما همونطور که به شهدا مدیونیم به شما وارثانشون هم مدیونیم؟ میدونید کسانی هم هستند که به خاطر خون همین شهیدان وقتشون رو توی این بحثها میگذارن و دوست دارن خون شهدا که حقیقت همیشه جاویده پایمال نشه؟
من حاضرم یه بحث مفصل با شما بکنم. اول بیایید بگید چرا نباید به فلسطین کمک کنیم؟ اونا هم مسلمونن و شهید زیاد دادن ما وظیفه شرعیمونه که بهشون کمک کنیم. البته من نمیگم مشکلات بزرگ کشور خودمون رو رها کنیم و اول به فلسطین برسیم بله من از این روش متنفرم و با شما موافقم ولی واقعاً مطمئن هستید در این باره؟
من تحقیق زیادی نکردم اگر مدرکی دارید بهم بگید. به هرحال نباید فراموش کنیم اسرائیل دشمن اسلامه و اگر پیروز بشه چیزی از ایران که نه از اسلام نخواهد ماند. اسرائیل خطر جهانیه... و در مورد راهپیمایی روز دانش آموزم حرف زیاد زدم. ولی خواهش میکنم دنبال حقیقت باشید من زمانی طرف مذهبیا رو میگیرم زمانی طرف روشنفکرا ولی به نظرم اگر هردو طرف دنبال حقیقت باشن و افراط رو بگذارن کنار به نتیجه میرسیم و میتونیم پستهای امیدوارکننده ای بگیریم که واقعاً اینجور تاپیکها رو زیبا میکنه... پستهایی که این جملات ممکنه داخلش باشه: راست میگیا !!... ممنونم که چشمام رو به حقیقت باز کردی... و و و
و چه اشکال داره اینجا به هم کمک کنیم با دیدن واقعیات به حقیقت برسیم.

291:


ايا شما براي اين حرفتون دليلي هم داريد
پدر من كه الان باز نشسته نيروي هواييه
قبل از بازنشستگي مواردي پيش اومد كه راي نداد
توي عمرش يكبار هم توي هيچ راهپيمايي شركت نكرده
و تا حالا نديدم كه مواخذه شده باشه
اگر براي حرفتون دليلي داريد
لطفا بيان كنيد

292:

قبول دارم . ولی این رو هم قبول کن که هیچگاه ایران بعد از اسلام به شکوه و عظمت ایران قبل از اسلام نمیرسه .در خوبی اسلام شکی نیست . اما شاهان بعد از اسلام جز نکبت و بدبختی و وابستگی چیزی واسه مردم به ارمغان نیاوردند . این رو هم قبول کن که رژیم اسلامی با هر چیزی که مربوط به تمدن ایران قبل از اسلام باشه عناد دارند . در ضمن تمدن و فرهنگ 7000 ساله چیزی نیست که بخواهیم روی آن قلم قرمز بکشیم . تمدن ما نه 1400 سال بلکه 7000 است . یادتون باشه حساب ایرانی رو از اعراب جدا کنید

293:

بله قبول دارم که بعد از اسلام ایران دیگه یه ابرقدرت نبود و دوران ایران باستان دوران طلایی بود ولی قبول ندارم اسلام علت این عقب موندنه این شاهان که اسلام رو اجرا نکردن اتفاقاً برعکس خودشون رو نماینده خدا میدونستند اگر حکومتی رو مراجع مشروع بدونن دیگه نباید بهش شک کرد.
فعلاً حرفم اینه که اگر اسلام نباشه ما یه زندگی پوچ پیدا نمیکنیم ما بیشتر رسوماتمون رو از اسلام گرفتیم هرساله بزرگترین مراسمات رو برای ماه رمضان داریم و در ماه محرم روزهای تاسوعا و عاشورا ملت ما یک مراسم باشکوه و همگانی برگزار میکنه که چشم جهانیان رو خیره میکنه دوست من ما باید به اینا هم افتخار کنیم این مراسمات کار دولت نیست اینا هویت و فرهنگ ایرانی ماست اینم بگم اگر سیاست نابودسازی ایران باستان اشتباهه که صددرصد اینو قبول دارم ولی نیاییم بدتر کنیم اوضاعو مراسمات و ارزشهای فرهنگی که در اسلام هست صدها برابر بیشتر و مردمی تر از ایران باستانه اگر ما اینا رو هم محو کنیم دیگه چی از هویتمون میمونه؟؟ مطمئنم شما عقیدت اینه و اشتباهم هست: شما میگی برای احیای ایران باستان باید اسلام رو نابود کرد ولی من میگم اصلاً اینا به هم ربطی ندارن.
من نمیدونم چرا ما ایرانیا باید همیشه همه مسائل مذهب رو جدا از چیزای دیگه نشون بدیمتوی سیاست اسلام رو دشمن روشنفکر بدونیم؟!!!! توی فرهنگ اسلام رو دشمن ایران باستان بدونیم. اینطوریه که اندیشه غلط مردمی نبودن اسلام رو به مردم القا میکنیم درحالیکه اسلام بسیار با خون مردم ما گره خورده عقل سلیم این رو میپذیره که آدم به مادرش بیشتر از مادربزرگش وابسته باشه.

294:


من هیچ وقت نگفتم باید اسلام رو از بین برد بر عکس معتقدم اگر اسلام درست اجرا بشه مایه سعادت و خوشبختی بشر هم در این دنیا و هم اون دنیا است . مشکل من با این حکومت هست که داره به نام اسلام هر بلایی که میخواد سر مردم بیاره . اصلا چرا باید این رژیم با هر چی که از ایران پیش از اسلام باقی مونده مخالفت کنه . چرا برای پاسارگاد و تنگه بلاغی که مملو از آثار ایران باستان هستش ارزشی قائل نمیشند؟ میدونید چقدر از آثار تمدن ایران در خوزستان در زمان سد سازی هاشمی به ز یر آب رفته؟ چرا باید اسم کوروش رو بعد از انقلاب از خیابانهای این شهر بردارند؟ آیا اینها جزء هویت ما نیست؟ مگر نه اینکه در تمام طول تاریخ این سرزمین مردم همواره یگانه پرست بودند ؟ آیا اینها دشمنی با اسلام است؟؟!!! نمیدونم صحبتهای اخیر رهبر رو تو شیراز شنیدین یا نه؟ این چی رو نشون میده ؟
من دلیلش رو خوب میدونم در این مورد هم حرف زیاد دارم ولی فکر میکنم اینجا جاش نباشه

295:

خداییش باهات موافقم آقا وهب. به نظرم هیچ چیزی نمیتونه رویه دشمنی این دولت با فرهنگ باستانیمون رو توجه کنه

296:

آخ دارم آتیش میگیرم دوسال شیراز بودم اینقد نرفتم مقبره کوروش رو ببینم تا الان دارن خرابش میکنن.
اصلاً چرا دربارش تاپیک نزنیم؟ همه بچه های علاقه مند به ایران و فرهنگ باستانیش بدونن من حامیشون هستم تا آخرش

297:


اقا مجتبي چه دليلي براي اين حرفت داري كه دولت دشمن فرهنگ باستانيمونه؟
ببين يه چيزي رو ياداوري كنم
چند مورد كم كاري و كاستي به معني دشمني نيستا

298:


مقبره كورشو دارن خراب مي كنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟:c onfused:
اين چيزي كه تو گفتي
يه لحظه خيال كردم احمدي نژاد نشست پشت لودر و داره پاسارگادو خراب مي كنه

299:

به قول یه دیالوگ معروف: خوب البته... بله!!!
ولی درواقع نه خیر. این نظر منه بهت برنخوره شاید دلیلی هم نداشته باشم ولی نظرمو میگم فکرمو میگم همونطور که اگر دلیل هم بیارم شاید به نظر شما قانع کننده نباشه ولی دلیل نمیشه بیانش نکنم.
به هرحال دلیل حرفم اینه که 1.دولت هیچوقت بودجه کافی برای جهانگردی در ایران در نظر نگرفته
2.سازمان میراث فرهنگی هم هیچوقت حمایت نشده
3.خیلی به آثار ملی بی توجهی شده و بیشتر این موارد نسبت به آثار قبل از اسلام بوده.
4.خیلی هم تبلیغات منفی بر علیه ایران باستان شده کافیه دهه فجر یا هر زمانی که توی تلویزیون میخوان از بدیهای حکومت پهلوی بگن ببینید چقدر تصاویر آثار باستانی قبل از اسلام رو نشون میده و این حس رو منتقل میکنه که این آثار هیچ ارزش فرهنگی نداره چون در دوره حکام ظالم و مستبد ساخته شده. اینها درست نیست بالاخره ما افتخارات زیادی هم قبل از اسلام داشتیم و پیشرفت علمی و فرهنگی بالایی در اون دوره داشتیم نباید باقی مانده های اون دوران رو به عنوان نشونه های طاغوت بشماریم این سیاست بدی هست که صدا و سیما هرسال توی دهه فجر کاملاً صریح در برنامه هاش اعمال میکنه.

300:

من نمیدونم کی مسئول زدن سد هست و اصلاً کار غلطی هست یا نه چاره ای جز این نبوده ...
ولی هر ایرانی بابت از دست رفتن این میراث بزرگ حسرت میخوره شما که خودت توی استان محل این آثار هستی و به نوعی خودت صاحب عزایی...
البته میگم اگر مجبور شدن به خاطر رونق کشاورزی این کارو بکنن و هیچ راه دیگه ای نبوده هیچی دیگه.

301:

به من بر نمي خوره
اولا اينجوري كه شما اش رو شور كردي نيست
من قبول دارم كمي ها و كاستي هايي هست ولي نه اين طور كه شما مي گي!!!
يكي از سازمان هايي كه در دولت نهم{دولت نهم} بسيار حمايت شده
همين سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري بوده
و اين سازمان هم بسيار خوب عمل كرده هر روز خبرش مياد كه اثار ايران باستان در فلان نقطه دنيا داره حراج ميشه
و در اكثر اين موارد اين سازمان به بهايي بسيار گزاف موفق ميشه اين قبل اثار ايران باستان رو بخره و به كشور برگردونه
به هر حال قطعا نقد هايي وجود داره
ولي نميشه نتيجه گيري كرد كه دولت دشمنه فرهنگ و تاريخ ايران باستانه------------------------
امام مورد بعدي من تاحالا هيچ وقت نديدم كه در ايام دهه فجر صدا و سيما ايران باستان رو
مورد حمله قرار بده
بله تصاوير چشن هاي 2500 ساله رو نشون مي ده
ولي نه به خاطر دشمني با تاريخ ايرران باستان
بلكه به خاطر نشون دادن حيف و ميل هاي شاه

302:


اطلاعات بنده از سد سيوند همين قدره:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%...88%D9%86%D8%AF

بنابراين نمي تونم هيچ قضاوتي بكنم

فقط يه نكته كه در اين منبع ذكمر شده اين بود كه ساختن اين سد در سال 1349 تصويب شده
حالا راست و دروغشو نمي دونم

303:

خودمحوری و خرافات

304:

این از آن جمله هایی است که باید در کتابهای جملات قصار نوشته شود.
مردم کشورهایی چون ژاپن لوکزامبورگ سوییس کانادا چین و غیره که مرگ بر این آن نمیگویند آیا متحد و همبسته نیستند ؟
در ضمن شما حساب مردم و حکومت را جدا کنید.مردم ایران به شخصه با هیچ کشوری دشمن نیستند و این تبلیغات دشمن سازی تنها با حمایت نهادهای ذدولتی انجام میگیرد.

305:


حضرت آقا در شیراز با اشاره به دو نگاه متفاوت به آثار تاریخی قبل از اسلام از جمله تخت جمشید افزودند: از یک منظر، این آثار متعلق به جباران تاریخ ایران است و نفرت از استبداد و جباریت، اینگونه آثار را در چشم و دل انسانها از جمله متدینین، بی‌جاذبه می‌کند اما از جنبه مثبت، نباید فراموش کرد که این آثار، به هر حال محصول سرپنجه هنرمند، ذهن خلاق، روحیه بلند نظر و «ذوق و ابتکار ایرانی» است و این واقعیات، تخت جمشید و دیگر آثار تاریخی را در سراسر کشور، مایه افتخار ملت ایران و جزو مفاخر تاریخی این کشور قرار می‌دهد.

کوروش و داریوش جباران تاریخ بودند و من نمی دانستم.کوروش که اولین بیانیه ی حقوق بشر جهان را داد.کوروشی که هنوز اسناد آن باقی است که تخت جمشید را با دستمزد دادن به تک تک افراد سازنده ی آن ساختوکوروشی که در 2500 سال پیش زنان حامله حق دوران بارداری میگرفتند.کوروشی که به پسرش خشایار شاه میگوید:ای گشتاسب در هنگام مرگ من.روی قبر مرا نپوشان تا عاقبت مرا ببینی و یادت بیایید روزی من پادشاه قدرتمند و مقتدری بودم و اکنون روزم این است.و تو هم روز من را ببینی و به خودت مغرور نشوی.و یا می گوید همیشه در پرستش خدای یگانه پیش قدم باش اما هیچ گاه کیش خود را به دیگری تحمیل نکن . آیا تخت جمشید متعلق به جباران است ؟ این دشمنی نیست؟

306:


وقتی خون شهدای خودمون داره پایمال میشه خون شهدای فلسطین باید برای ما مهم تر باشه؟
دلیل و مدرک از این بیشتر که این همه کارتن خواب فقط تو خود استان تهران هست؟
سر هر چهار راهی 10 تا بچه به دست فروشی مشغول هستن که خرج خودشون رو در بیارن؟
و هزاران چیز دیگه.................
تا وقتی این ها تو کشور خودمون هست چرا باید بریم به دیگر کشور ها کمک کنیم؟
فلسطین و لبنانی ها مسلمونن ولی مردم خودمون نه؟
چرا یه بچه به خاطر مشکلات باید از درس خوندن محروم بشه و به جاش از بچگی کار کنه؟
من به هیچ عنوان آمریکا یا اسرائیل رو قبول ندارم.
ولی میگم اول باید کشور رو به اوج قدرت برسونیم(که فقط با درست کردن اوضاع کشور محقق میشه) بعد به آمریکا و اسرائیل گیر بدیم و به کشور های دیگه برسیم.
من با عوض شدن حکومت موافق نیستم بلکه با اصلاح و ترمیم اون موافقم.

307:

بله، شما قصد زدن سد روی تخت جمشید و صحبت های مقام رهبری در باره ی گذشته ننگین شاهنشاهی ایران قبل از اسلام رو کم کاری مینامید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

308:

یعنی جا روی کشور به این بزرگی قحط بود که باید روی تخت جمشید زده بشه؟؟؟؟؟
همه ی کشور ها میمیرن واسه داشتن 1 دهم این میراث بعد ما میاییم برای رونق کشاورزی(یواش بخندید کسی نشنوه) میدیمش زیر آب؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا خیلی جالبه!!!!!!!!!!!1

309:

يكي از سازمان هايي كه در دولت نهم{دولت نهم} بسيار حمايت شده
همين سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري بوده
بله برای خراب کردن میراث.

310:

شما بااسلام مشكل داري؟
ميشه بگيد اسلام چه مشكلي داشته يا داره كه شما اينگونه حرف ميزنيد؟
بهتره بدونيد كه اسلام مشكل نداره و اين كه ما به شكوه قبل از اسلام نرسيديم به دليل نالياقتي هاي پادشاهان ومردم بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بهتره روي كارهاي شاهاني كه بعد از اسلام اومدن دقت كنيد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!قاجار!!!!!!!!!!!! پهلوي!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و...

311:


در عوض سخنان شما ارزش خوندن نداره
مي دوني چرا
چون مردم ايران رو كه 8سال جنگيدن و 30 سال تحريم شدند رو با مردم لوگزامبورگ
و سوييس و كانادا و چين مقايسه مي كني؟
اصلا من نمي دونم تو از كجا مي دوني مردم اين كشور ها متحد و همبسته اند؟؟؟؟؟

توي ايران حكومت و مردم يكين
من به شما اطمينان مي دم

توي همين فاروما بگرد
مي بيني كه مرد م ايران با خيلي از كشورا دشمنند

312:صد در صد تخت جمشيد متعلق به جباران هست
و از اين رو كه سر پنجه دست ايرانيا مي باشد ارزش پيدا مي كنه
كلا كلمه شاه
يعني جبار

313:


معلوم شد كه اصلا نمي دوني تخت جمشيد چي چيه و اصلا كجا هست؟
رهبري گفت :اين اثار متعلق به جباران تاريخه
و چون سر پنجه ايرانيانه ارزش پيدا مي كنه

و اين جمله از هر لحاظ جمله ي درستيه

314:حرفاي تو هم خيلي خنده داره
اگر دو تا روزنامه و دو تا سايت رو بخوني مي فهمي كه سد سيوند اصلا ربطي به تخت جمشيد نداره
بلكه موضوع بر سر پاسارگاده


توجه كن:

مجري سد سيوند در گفت و گو با فارس:
بالاترين ارتفاع آب سد سيوند «پاسارگاد» 45 متر پايين‌تر از مقبره كوروش است
خبرگزاري فارس: مجري سد سيوند گفت: ساخت و آبگيري سد «سيوند» از نظر ارتفاعي و مكاني هيچ تاثير و تهديدي بر روي پاسارگاد نخواهد داشت.حتي بالاترين ارتفاع آب سد كه همانا 57 متر مي‌باشد، باز هم 45 متر پايين‌تر از مقبره كوروش است.
جلال جامعي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس افزود: سد سيوند در بالاترين تراز خود هيچ تاثيري روي سطح آب زيرزميني دشت پاسارگاد نخواهد داشت.
وي گفت: سدي كه در حال حاضر در 100 كيلومتري شمال استان فارس در حال ساخت بوده و قرار است در پايان سال جاري آبگيري شود، در بهترين و بالاترين حالت خود 57 متر ارتفاع آب آن خواهد بود،‌ يعني وقتي سد پر از آب شود، ارتفاع آب از سطح دريا يكهزار و 821 متر است.
وي با اشاره به اينكه آب رودخانه سيوند بالا آمده و در حال حاضر از كنار مقبره كوروش جريان دارد، اظهار داشت: فاصله سد سيوند با پاسارگاد بيش از 9 كيلومتر است. بنابراين آبگيري سد سيوند به هيچ وجه اين منطقه باستاني را تهديد نمي‌كند.
جامعي با تاكيد بر اينكه هرگونه اخبار منفي نسبت به اين موضوع از سوي رسانه‌هاي خارجي صورت گرفته، خاطرنشان كرد: سازمان ميراث فرهنگي در حال حاضر در داخل درياچه سيوند در حال كاوش مي‌باشد و ما نيز به سازمان ميراث فرهنگي اعلام آمادگي كرده‌ايم كه اگر آثار باستاني با ارزشي در داخل درياچه يافت شود، حاضر به ساخت موزه با طرح سازمان در محل سد هستيم.
به گفته وي، سازمان ميراث فرهنگي هنوز گزارشي از آثار يافت شده در درياچه سيوند ارائه نكرده است.
مجري سد سيوند خاطرنشان كرد: تبليغات منفي رسانه‌هاي خارجي مبني بر اينكه آب سد سيوند پاسارگاد را زير آب خواهد برد، حاكي از بي‌اطلاعي اين رسانه‌ها از موقعيت سد ياد شده است.
وي همچنين از نمناك شدن مقبره كوروش اظهار بي اطلاعي كرد وگفت: تاكنون كه چنين موضوعي گزارش نشده و اگر هم چنين چيزي صحت داشته باشد، مطمئنا به خاطر سد سيوند نيست و بايد اين را اذعان كرد كه رودخانه سيوند از نزديكي پاسارگاد مي گذرد و به طور طبيعي سطح آب دشت تابع سطح آب رودخانه است.

315:

درود بر شما

دوست عزیز مردم هر روز دارند از اسلام فرار می کنند و بی دین یا زرتشتی می شوند.

دانش در حال پیشرفت هست و تا 15 سال دیگر نمی پندارم کسی دینی داشته باشد.

هیچ دقت کرده اید بدبخت ترین کشور های جهان مسلمانند.در همان نقشه بنگرید!

-

316:


اين ديگه از اون حرفاي خنده دار بود
مردم دارن زرتشتي مي شن؟
مردم دارن از اسلام فرار مي كنن؟
اگر توي ايران زندگي مي كني كافيه
شبهاي محرم سري به خيابون ها بزني
قطعا چيزي كه مي بيني موجب شگفتيت مي شه

317:

خیر.منظور سران حکومت جمهوری اسلامی و تازیان

شما برو ببین چند درصد آثار ایران زمین مربوط به 2500 سال پیش هست.

318:

درود

منظور جوانان ایران زمین

----

اگر دقت کنید جوانان برای خوش گذارانی در شبهای محرم می آیند بیرون.نه برای سینه زدن و یا قمه زدن و...همین کار هایی که دور از انسانیت هست و یک انسان نرمال این کار ها را انجام نمی دهد.

319:


منظور من هم ايرانيان در سن 2 سال تا 30 سال بود
چنين چيزي كه گفتيد هست
ولي كمتر از يك درصد
كه شما همه رو زير سوال برديد

320:

بله فقط شما میدونی داداش.
شما اصلا میدونی جبار یعنی چی؟
تا حالا شده 1 کتاب تاریخی رو دستت بگیری چه برسه به این که بخونی؟

321:

بله شب های محرم!!!!!!!!
ولی جالب اینجاست که فقط مربوط به همون شب ها میشه!!!!
تو به یه چنین افرادی میگی مسلمون؟
عجب!!!!!!!!!!!!!

322:

ب.س
برات ارزوي موفقيت مي كنم

قرار نيست همه مستقيم برن بهشت
من اينو در جواب اون كاربري نوشتم
كه گفت
ملت از اسلام فرارين و هر روز كروركرور دارن زرتشتي مي شن

323:

یعنی چی؟
داری مسخره میکنی
بله فقط جای شما آدمای صالح!!!
جای ما آدمای سر تا پا گناه نیست که؟
تو خودت در روز چند درصد از کارهایی که اسلام گفته رو انجام میدی که انقدر از اسلام دم میزنی؟
ولی من در جواب تو گفتم.

324:بدت اومد كه براي تو ارزوي موفقيت كردم؟
عجيبه والا
جيگرت من كه گفتم قرار نيست همه برن بهشت
ما هم گناهكاريم و اميدوارم بنده شامل رحمت الهي واقع بشم {و اگرنه كارم زاره}
تا اونجاي كه بتونيم هم سعي مي كنيم به دستورات اسلام عمل كنيم

325:

ولی لحنه نوشتت چیز دیگه ای رو میگفت!!!!!!!!

326:

:1 77::pillowfi ght:


************************************************** *********
گسترش روزافزون اسلام در آمریکا

مرکز تحقیقات اجتماعی دانشگاه جورجیای آمریکا طی یک نظرسنجی اعلام کرد: دین اسلام در ایالات متحده آمریکا رشد قابل چشمگیری داشته است به طوری که 17 تا 30 درصد از ساکنان آمریکا به دین اسلام گرویده اند.
بر اساس این نظرسنجی،اکنون بیش از یک هزار و 209 باب مسجد در آمریکا وجود دارد که بیش از نیمی از آنها طی بیست سال گذشته ساخته شده است.
در همین راستا، دکتر عمر خالدی، یکی از علمای برجسته در موسسه تکنولوژی کمبریج در این باره گفت: طراحی مساجد در آمریکا برگرفته از معماری کشورهای اسلامی است و همچنین طراحی های نو آورانه مثل ساخت مرکز اصلی انجمن اسلامی آمریکای شمالی در ایالات اندیانا نیز انجام شده است.
بنابر گزارش شبکه اینترنتی محیط، وی خاطرنشان کرد: در سبک های متعددی، معماری و مهندسی مساجد در آمریکای شمالی طراحی های ساختمان های رایج در منطقه را منعکس می کنند.
عمر خالدی که یک عکاس و نویسنده هنر معماری مساجد است، تأکید کرد: با گذشت زمان، طراحی ها رشد خواهد یافت و ترکیبی از معماری سنتی و نوآوری خواهند شد.بزرگترین مسجد اروپا افتتاح می‌شود (مربوط به ماه پيش)

به گزارش شیعه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، بیش از 10 هزار نمازگزار می‌توانند در محوطه داخلی این مسجد که "احمد قادرف" نامگذاری شده نماز بخوانند.
ساخت این مسجد سه سال قبل آغاز شد. اطراف این مسجد اداره اسلامی، مدرسه اسلامی، دانشگاه اسلامی، یک هتل و یک کتابخانه دینی ساخته می‌شود.
این مسجد در شهر " گروزنی" مستقر شده همایش نیز در همان شهر برگزار می‌شود. موضوع گفتگوی بین دینی، بین اقوام و همچنین تشکیل روابط اجتماعی با تیکه بر اصل تحمل عقاید دیگران در این همایش مورد بحث قرار می‌گیرند.
سلطان میرزایوف مفتی اعظم چچن تأکید کرد شرکت‌کنندگان 50 کشور جهان در همایش سه روزه " اسلام دین صلح و سازندگی" حضور خواهند داشت.
وی گفت: وظیفه این همایش فعال‌سازی عملکرد جامعه مسلمان روسیه و دیگر کشورها در مقابله با افراط‌گرایی مذهبی-سیاسی و تروریسم، نژادپرستی و تنفرات دینی و همچنین حمایت از تلاشهای سازمانهای دولتی و اجتماعی در اجرای سیاست احترام به عقاید دیگران است.


اسلام دين اول انگليس مي شود
به گزارش سرويس دین واندیشه سایت خبری ایران به نقل از دي ولت
(www.IranNewsAgency.com)، هم اکنون حدود 41 ميليون مسيحي معتقد در انگليس زندگي مي کنند که تعداد آنها هر روز در حال کاهش است ، بطوريکه انتظار مي رود تا سال 2035 ميلادي اين کاهش به بيش از 5/1 ميليون نفر برسد.نتايج يک پژوهش نشان مي دهد تا سه دهه ديگر تعداد مسلمانان از جمعيت مسيحيان فعال انگليس بيشتر خواهد شد. نتايج اين پژوهش که در روزنامه "ديلي تلگراف" چاپ لندن منتشر شد حاکي است در سال 2035 ميزان مسلمانان فعال در اين کشور به حدود دو ميليون نفر مي رسد در حاليکه شمارمسيحيان کليسا رو در اين سال کمي بيش از 5/1 ميليون تن خواهد بود.
در حالي حاضر در اين کشور 41 ميليون مسيحي و بيش از 6/1 ميليون مسلمان زندگي مي کنند. آمارها نشان مي دهد در حاليکه اکثر مسلمانان اين کشور در انجام فرائض ديني خود کوشا بوده و در مساجد حضور فعال دارند، تنها 3/6 درصد مسيحيان هر هفته به کليسا مي روند.
اين در حالي است که کليساي دولتي انگليس با انتقاد از اين آمار، آن را بي فايده قلمداد کرده و عنوان نموده است چنين پژوهشهايي کمکي به پيروان اديان نمي کند. به اعتقاد مقامات اين کليسا اديان موجود در اين کشور هيچ رقابتي با يکديگر در اينگونه مسائل ندارند.
با اين همه مقامات کليساي انگليس نيز مانند کليساهاي ساير کشورهاي اروپايي از گسترش تمايل به اسلام در ميان مسيحيان ابراز نگراني کرده و در پي يافتن راههايي براي جذب بيشتر پيروان خود به کليسا هستند.

رشد اسلام گرایی در غرب و دست و پای هلندی

اسلام تنها دینی است که اکنون در مقابل بشر به عنوان راه سعادت قرار دارد. تعارضات فراوانی در درون ادیان تحریف شدۀ گذشته وجود دارد. علاوه بر آن دین متکامل اسلام تطبیق کامل و شگفتی با فطرت و روح و جسم انسان دارد.
توجه بی­اندازۀ اسلام به مفاهیمی چون عدالت و مقابله با ظلم و تاکید بر مکارم اخلاقی و احکام دقیق آن در موضوع حقوق، آن را تبدیل به یک آسایشگاه جذاب برای بشر فرسوده که جانش از نابسامانی­ها و «بی­عدالتی­های قانونی» در دنیا به لب رسیده کرده است.
زنان این قربانیان عزا و عروسی در غرب، اسلام و احکام اسلام را چون پارۀ تن گمشده­ای در آغوش می­گیرند. رشد گرایش زنان به اسلام و حجاب در غرب نمود عینی این حقیقت است که زنان اسلام را تنها پناهگاه خود یافته­اند. به قول شهید مطهری در نقد فمنیسم در کتاب حجاب، اگر بنا بود کسی ادعا کند حقوقش در مقابل جنس مخالف، نادیده گرفته شده است این مردان بودند، زیرا اسلام هیچ حقی برای او قائل نشده بجز حق طلاق! در اصل این مرد است که نظام اجتماعی اسلام بدهکار زن است تا نتواند به او ظلم کند.
این گرایش شگفت­انگیز مردم غرب به اسلام -که امروزه واقعا برای نظام سلطه تبدیل به یک مسئلۀ جدی شده است- مربوط به ذات روان دین اسلام و مخصوصا چهرۀ شاخص و اعلای پیامبر اعظم حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم دارد زیرا خواندن یک کتاب حتی کوچک از سیرۀ نبوی که حتی اتکا به اسناد روایی محکمی هم نداشته باشد کافی است تا انسانِ تشنۀ انسانیت، گمشدۀ خود را بیابد.
بد نیست ما نیز به عنوان مسلمان یک بار این کار را (خواندن یک کتاب دربارۀ زندگانی پیامبر اکرم (ص)) بکنیم. به هر حال نفوذ و تهاجم فرهنگی اسلام علیه ضد ارزش­های حاکم جهان امروز که سردمدار آن نظام سلطۀ غرب است آغاز شده است و آنها این را به خوبی درک کرده­اند.
حملۀ پیش دستانۀ آنان به مسلمانان در 11 سپتامبر تبدیل به یک ضد حمله شد، آنها با حملۀ فیزیکی به جهان اسلام سعی کردند تا جهان اسلام را در موضع ضعف قرار دهند زیرا آنها به اشتباه تصور کردند که جهان اسلام است که اسلام را پیش می­برد، در حالی که مسئله این است که اسلام خود به ذات خود پیش­رونده است و جهان اسلام سال­ها پیش خود را بازنشسته کرده است.
کتاب سلمان رشدی و توهین­های متزاید و متراکم اخیر به اسلام مخصوصا شخص نبی مکرم خدا حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله که اخیرا توسط دانمارکی­ها و هلندی­های بدذات پی­گرفته می­شود ناشی از احساس خطری است که از جانب نفوذ اسلام در غرب می­کنند. قرآن در سال­های اخیر یکی از پرفروش­ترین کتاب­های اروپا و امریکا است جمعیت مسلمان اروپا مخصوصا در انگلیس و حوزۀ اسکاندیناوی در حال فزونی است.
اکنون در بسیاری از کشورهای اروپایی مسلمانان اولین اقلیت دینی محسوب می­شوند و در برخی از این کشورها به زودی به رتبه اول خواهند رسید.
اخیرا شنیدم مرکز اسلامی هامبورگ که مهم­ترین مرکز مبلغان اسلامی در اروپا است دربرابر درخواست روزافزون مبلغ برای حوزۀ اسکاندیناوی اعلام عجز کرده است.
بی­تفاوتی دربرابر کفرگویی و توهین به مقدسات اسلامی بزرگ­ترین خطری است که مسلمانان را در سراسر جهان تهدید می­کند. به راستی اگر سلمان رشدی به سزای عمل ننگین خود رسیده بود شاید کمتر کسی جرأت جنین جسارت­هایی را به اسلام عزیز می­یافت. ای کاش من هم کمی از غیرت اسلامی مصطفی مازح را داشتم.
این مطلب کوچک را نوشتم تا لااقل ادای دینی کرده باشم در مقابل جسارت­ها و توهین­هایی که بی­فرهنگ­های صلیبی به مقدسات اسلامی می­کنند.نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟


سالانه 3600 شهروند فرانسوي به دين اسلام مي گروند
به گزارش سرويس دین و اندیشه سایت خبری ایران
(www.IranNewsAgency.com)، گسترش گرايش فرانسويها به اسلام که به موردي نگران کننده براي دولتمردان اين کشور تبديل شده است، در درجه اول به حضور جوانان مسلمان و معتقد در اين جامعه بازمي گردد.بر اساس مطالعات انجام شده، جوانان مسلمان و موفق اين کشور تاثير زيادي در تبليغ عملي اسلام و قوانين انسان ساز آن در قلب اروپا دارند. اين قشر که حضور پررنگي در تشکل ها و نهادهاي اجتماعي نيز دارند، توجه فرانسويهاي کنجکاو و حقيقت طلب را به خود جلب کرده و آنان را با اسلام واقعي آشنا مي سازند.
براساس نتايج تحقيق وزارت كشور فرانسه، اسلام به سرعت در فرانسه در حال رشد است به گونه اي كه پس از مسيحيت به دومين دين پرطرفدار در فرانسه تبديل شده است.
در گزارش وزارت كشور فرانسه آمده است ،به طور ميانگين سالانه سه هزار وششصد شهروند فرانسوي به دين اسلام مي گروند.
اين در حالي است که پيروان دين اسلام درفرانسه از قانونمندترين شهروندان بوده و كمترين ميزان جرم و جنايت در ميان اقشار اين کشور نيز در ميان مسلمانان ديده مي شود.
بر اين اساس پيروان اسلام در فرانسه در بر پايي شعائر اسلامي از قبيل نماز و روزه بسيار متعهد هستند و از شرب خمر به شدت پرهيز مي كنند.
در گزارش تحقيقاتي وزارت كشور فرانسه تصريح شده است، 66 درصد از پيروان اسلام در فرانسه را افرادي تشكيل مي دهند كه در طول عمر خود، هيچگاه الكل مصرف نكرده اند. همچنين 55 درصد از مسلمانان فرانسه براي انجام فريضه حج در سال هاي آينده تلاش مي كنند.
ضمن آن كه جوانان مسلمان فرانسوي، در ميان ديگران بويژه جوانان مسيحي به الگوي مناسبي براي يک جوان موفق تبديل شده اند.
در حال حاضر حدود 5 ميليون مسلمان در فرانسه زندگي مي کنند. اين خيل عظيم تلاش فراوني انجام مي دهند تا با توجه به محدوديتها و کارشکنيهاي دولت فرانسه به حقوق شهروندي خود دست يافته و نهادهاي ديني و اجتماعي مورد نظر خود را ايجاد نمايند.مطالب خيلي زياد هست و متاسفانه وقت من هم كم و چشم حقيقت بين كمتر

327:

تكاور
جالبيش اينه كه اين اقا مي گه
ملت دارن كرور كرور زرتشتي مي شن؟؟!!!

328:

یعنی شما میگید این مردم این قدر فراموشی دارن که که نگفتن این شعارا باعث میشه بلاهایی که به سرشون اوومده یادشون بره؟اگه امریکا واقعا به ما بد کرده و بلا سرمون اورده که نباید یادمون بره
خود شما هرروز روزای سخت زندگیتو مرور میکنی تا یادت نره؟

329:

خب این باعث خوشحالیه که دولت آقای احمدی نژاد تو این زمینه تلاش کرده حالا به بقیه عملکردش کار ندارم ولی این کار خوب بوده بله من حرفم رو پس میگیرم و در زمینه سازمان میراث فرهنگی ظاهراً تلاشهایی از سوی دولت صورت گرفته ولی یه چیزو نباید انکار کرد اونم کم توجهی به مراسمات باستانیه ایرانه اینو که قبول داری ممد؟ به هرحال اگه دقت کنی هیچوقت صداوسیما یا هر ارگانی ...اونقدر که باید به این سالروزها توجه نمیکنن. نمیخوام بگم خیلی بی توجهی شده ولی باید روی این قضیه ها دقت کرد چون همیناس که مدرک میده به اونا که همش ساز مخالف میزنن حالا مثال نقدشو ندارم ولی مطمئنم ضرر نمیکنیم اگر به این مناسبتها (مثلاً اعیاد باستانی)هم مثل اعیاد دینی بها بدیم.
همین نظرو راجع به آثار باستانی و خلاصه میراث فرهنگی قبل از اسلام دارم.

330:

منم با اجازه یه نظری بدم
اولاً اینکه کشورهای مذکور از این روش همبستگی استفاده نکردن نه تنها دلیلی برای بد بودن این روش نیست بلکه مهر تاییدی بر روشهای خوب اونها نیست.
مردم چه با تبلیغات بیان چه بی تبلیغات این خیل جمعیتی که در این مراسم ها شرکت میکنن حق انتخاب داشتن و خودشون راه افتادن اومدن. در ثانی مگه شما نمیگی نباید جلوی روزنامه ها و جوسازی هاشون رو گرفت و هرچی تبلیغ هم بکنن به این ترتیب به نظر شما حقشونه؟ پس چرا دولت این تبلیغاتش غیرعادلانه باشه؟

331:

اینو موافقم.
مسلمه اول باید مشکل اساسی حل بشه بعد بریم سر مشکلات جانبیمون که حمایت از کشوری که مسلمان و ضامن منافعمونه یعنی فلسطین.
اول باید آب و نون رو به دست بیاریم بعد بریم سر خونه و ماشین و ...

332:

پیشنهاد میکنم در مورد این موضوع یه تاپیک زده بشه و بحثی کارشناسانه و البته به دور از تعصب صورت بگیره. در این مورد هر دو طرف دلایلی رو آوردن که نظر دادن در این باره رو مشکل کرده.

333:

چه چیزای عادی براتون عجیبه دوست من
مگر نمیبینی توی تقویم این مناسبتها قید شده؟ برای چیه؟ برای اینه که یادمون نره دیگه
من نمیدونم فرق این مراسمها با چهارشنبه سوری چیه؟؟؟ خب اون یه سالروزه سیزده آبان هم یه سالروز به نظرم باید برای هردوتاشون مراسم گرفت و هیچکدوم رو نگذاریم فراموش شه.

334:

امریکا و اسرائیل که خود دشمنی خود را اعلام میکنند
روسیه و انگلستان هم که همیشه به ایران دروغ گفته اند و همواره برای ایران شر بوده اند.
(با این وجود سیاست مداران ابله کشور ما هر گاه از طرف امریکا تهدید می شوند دست به دامن روس ها شده اند)
بزرگترین دشمنان ما اعراب هستند که در لباس دوست همیشه و تا جایی که توانسته اند به ایران و ایرانی اسیب میرسانند.حتی اسلام هم منافقان را بدتر از دشمنان علنی میداند.

اما بزرگترین دشمن ایران و فرهنگ ایرانی کثافت هایی هستند که لباس روحانیت را به نجاست کشیده اند.

335:درود بر شما
با تك تك جمله هاي شما موافقم
همانطور كه مي دونيد
بله كم كاري هايي هم شده
كار هاي خوبي هم شده
مثلا يكي از كار هاي خوب دولت دادن سفر كارت به كارمندان دولت بود

336:

منم نمیگم که مراسم نگیریم و بهشون اهمیت ندیم من میگم این که ما از صب تا شب بگیم مرگ بر این و اوون اشتباهه.اخه کی میگه این شعارا رو بدی یعنی داری باهاشون میجنگی و مقایله میکنی ما خیلی کارای مهمتری از شعارا داریم.درضمن با گفتن این چیزا هم تاحالا کسی نمرده

337:


چند نكته مهم

1_ اولا ما هيچ وقت از صبح تا شب مرگ بر اين و مرگ بر اون نميگيم
روزقدس . 22 بهمن. 13 ابان و دو سه تا مراسم ديگه
و اين معنيش از صبح تا شب نيست

2_دوما ما با همين شعار مرگ بر اين و مرگ بر اون تا حالا دو سه نفرو دو سه مدل رژيمو كرديم زير خاك
مثلا
شارون
صدام
رژيم بعث
..........
اسراييل و امريكا هم تو راهن
مگه خبر نداري رييس رژيم صهيونيستي چي گفته؟

338:

نه والا. تاجایی که من یادمه اینا همه ی مراسمارو مناسبتارو به امریکا ربط میدن و این جمله مرگ بر امریکا رو هم یجوری میگن
بعدشم مصلما ماها با شعار اینارو زیر خاک نکردیم فک کنم مردم در عمل این کارو کردن
و اون جمله روهم نشنیدم چی هس حالا؟

339:

عزیزم واژه "دوم" فارسی هست و کلمات فارسی تنوین نمی گیرند زیرا تنوین تنها برای کلمات عربی بکار میرود . بکار بردن اولا صحیح است اما باید بگویم "دوم اینکه ... " یا "ثانیا"

340:

خب معلومه که همه ی مشکلات پای آمریکا هست! فعلا قدرتمندترین پایگاه تزویر و تطمیع در دنیا آمریکاست و سرنگونی صدام و شارون و ... اگر به تاریخ مراجعه کنید ریشه ها استعماری مشترک با آمریکا داره

341:

یعنی همه ی مشکلات ما پای آمریکاست؟
چه نظر جالبی!!!!!!!!!!!

342:


از تذكر به جاي شما ممنونم

343:

به به ممنونم از شما .
جناب ممد هم که سواد خودشون از فرهنگ فارسی رو به رخ همه کشیدن!!! دوستان توجه کنن
جدیدن معنی شاه مساوی شده با جبار !!!!!!!
نه عزیزم وجود چند تا شاه ظالم معنی شاه رو عوض نمیکنه یعنی شما وجود این همه شاه عادل رو در سراسر تاریخ زیر سوال بردید . مثل این میمونه که بگیم چون چند تا رئیس جمهور بد داریم پس رئیس جمهور یعنی جبار !!!!
در ضمن دوست عزیز بهتره اول بری چند تا کتاب تاریخ بخونی تا بفهمی کوروش و داریوش کی بودند و چکار کردن بعد بیا ی تند تند جواب من رو بدی!!! در این راه خوندن سوره کهف و کتاب تفسیر المیزان آیت الله طباطبایی هم شاید کمکت کنه . در هر صورت ما ایرانی هستیم و خیلی زشته که تاریخ خودمون رو بلد نباشیم.
متاسفانه ما این تاریخ غنی رو داریم و ازش غافلیم ولی کشورهای دیگه حاضرند کرور کرور خرج کنن تا واسه خودشون تاریخ بسازند . من فقط میتونم از شنیدن چنین جمله هایی اطهار تاسف کنم و بس!

344:


دوست گرامی
نمیدونم از کجای جملات من چنین برداشتی کردید؟
لطفا یکبار دیگر نوشته من رو بخونید تا متوجه بشوید منظور من چه بود ه
اگر باز هم متوجه نشدید بگید تا من یکبار دیگر توضیح دهم

345:

شرفي كه به فحاشي بند باشه رو هيچ ايراني اصيلي نداره!
شما يه پست تو همين صفحه از اين مردك فحاش پيدا كنيد كه توهين نكرده باشد!

346:


شاه شاه شاه
شاه يعني جبار نه اينكه معني شاه جبار باشه
ولي هر وقت اسم شاه رو مي شنويم كلمه جبار به يادمون ميياد
شايد در كل تاريخ جمعا 5 شاه عادل نبوده
كه همون ها هم ظلم هاي بسياري كردند
و از اين رو كه خدمات خوبشون بيشتر بوده به همين خاطر اسم خوبي براي خودشون در تاريخ به يادگار گذاشته اند
كه اونم از تعداد انگشتان يكدست بيشتر نميشه

يه چيزي رو بهت ياداوري كنم
جباري كه ما مي گييم صرفا توهين به شاهان هخامنشي نيست
بلكه ذات يك شاه جبار بودن اونه
من به شما دوباره عرض مي كنم
تخت جمشيد از اين رو براي ما مهمه كه محصول سر پنجه هاي ايرانيان باستانه
و اين سند افتخاري براي ايرانيانه

347:

با چنین برداشتی مدام در ایران اکثریت دینی بین شیعه و سنی و مسیحی و زرتشتی هر نیم قرن جابه جا میشود!

348:

دیگه خبری از دوستان نیست.
به همین زودی تسلیم شدید؟

349:

جانا سخن از زبان ما میگویی ؟
سپاس اصل مطلب را به خوبی بیان کردید
و البته این مسلمان نماها با تظاهر و تزویر و ریا چهره دین را کریه کردند و دین ابزاری قدرت این آدمها شده .
اگر دین از سیاست جدا بود شاید قادر نبودند با سیاست های کثیف چهره دین را خدشه دار کنند.
در بین دشمنان خارجی هم انگلیس پدرسوخته را دشمن اصلی این مملکت میدانم که همچون زالو به به جان این مملکت افتاده.

350:خانم ماريا چش بسته غيب مي گي
انگليس كي مثل زالو افتاده به جون ما
اصلا انگليس جرات داره اسم ايرانو ببره؟؟
فكر كنم كمي از تاريخ عقبيد
الان دوره رضا قلدر نيست كه انگلستان مثل زالو افتاده باشه روي ايران
هيچ كشوري مثل زالو روي ايران نيفتاده

ما دست همه اينا رو قيچي كرديم

351:

خوب یه چیزهایی را نمیشه تو سایت گفت .
دست های پشت پرده را چی آنها هم قیچی شدند؟

352:

مسلمان نما كجايه؟!
متاسفانه هر بار حرفاي تاريخي و بي نظيري مي شنويم كه تا آخر عمر احتمالا يادمون مي مونه!

متاسفانه چون ادب رو رعايت نكردند ارزشي ندادم كه بخوام نقل قول بگيرم!
تنها در موثق بودن و كامل بودن حرفهاي ايشان همين بس كه:
جمهوري اسلامي با نفوذ در چچن ها مي تونه به اشارتي دوباره تو روسيه جنگ درست كنه!
البته منافقين و وهابيون يه كرم هايي دارن مي ريزين تا نفوذ ايران رو كم كنند ولي...!روسياهي هميشه صفت اكتسابي ذغال هست و بس!

جمهوري اسلامي با تخت فشار گذاشتن روسيه از بابت چاهاي نفت(شيب مازندران به سمت ايران متمايله) از روسيه برگ برنده هاي بي شماري داره مطمئنا من هم همه اش رو نمي دونم!

جمهوري اسلامي به هيچ كس باج نداده نمي ده!
موقعي كه ارتش سرخ وقتي ما در نبود مهمات (و حتي نه كمبود!) به سر مي برديم نيروهاش و تو شمال ايران جمع كرد ولي وقتي با اولين جنگنده هاش حمله كرد به فرمان امام راحل(رة) همگي سركوب شدند تا براي همه كس روشن باشه جمهوري اسلامي حسابش از دنيا جدا است!

ضمنا براي آگاهي ايشون بهشون بگيد روسيه از چند قطبي شدن جهان خوشش مياد واسه همين هيچ وقت حماقت نمي كنه كه ايران و به آمريكا بفروشه!

در حد شلوغكاريهاي جزيي هم در همين سالها جواب هاي خوبي به روسها داديم!(نمونه فراوونه!)

بله اسلام هم گفته منافق كثيف ترين فرد هست پس خدا همه شون و از رو زمين برداره كه منافق از ديگرا تميز داده بشه!

ضمنا فرموديد دين و سياست آميخته به هم نيست...
جدا از مبارز نامي تاريخ كشور عزيزمان سيد حسن مدرس كه به طريق دموكراسي از جمع ما رفت(مثل ديگر دلسوزان وطن)
روزي امام موسي كاظم(ع) در سياهچال هارون مشغول عبادت بودند هارون گفت اي نوه ي رسول خدا عداوت بين ما سر باغ فدك هست بياين تكليفش رو روشن كنيم و صلح برقرار كنيم!
از هارون اصرار از امام انكار!
آخر امام قبول كردند!هارون گفت خوب بگين محدوده ي باغ فدك چقدر هست تا ما به شما بديم (چند نفر در تاريخ بيشتر نبودن كه سرزمينشون غروب نداشت يكي ملكه ي صبا يكي چند نفر ديگه يكي هم همين هارون) امام موسي گفت از مغرب تا فلان جا از شمال به فلان سرزمين از جنوب و شرق به فلان جا مي رسه فدك رو به ما بديد تا صلح برقرار بشه!
هارون گفت اين چه حرفيه؟!اين ها كه مي شه كل سرزمين من!اين كه حكومته؟!
امام هم تبسمي كردند و فرمودند:مگر فدك جز حكومته؟!
اسلامي كه توش دين و روزه فقط باشه و تو نتوني قوانين اجتماعي و اقتصادي اسلام رو (براي مثال لا ضرر و لا ضرار) رو پياده كني حتي وجودش درون سطل زباله هم مفيد نيست چون حجم بي خودي گرفته!

نكته ي ديگه راجع به كساني كه به روحانيت در ايران مي گن منافق و فلان صفت و ...!
اينها كه مي دونن و خيلي خوب خبر دارند اما شما بدونيد رئيس قبلي سازمان سيا پس از به بن بست خوردن تمامي طرح هاش براي سرنگوني و استثمار جمهوري اسلامي در جلسه اي گفت:
ما نقش روحانيت رو در ايران دست كم گرفتيم...
حالا بگو مرگ بر منافق!

353:


خانم ماريا محض رضاي خدا دست از حرف بيهوده زدن بر داريد
شما تاحالا كدوم حرف رو مي خواستيد بزنيد و به خاطر روي گل جمهوري اسلامي نزديد؟
كدوم دست هاي پشت پرده
خب به ما هم بگيد تا اگاه بشيم
و بفهميم از كي حمايت مي كنيم
خداي من
اين ديگه چه مدلشه؟:confuse d:

354:

حوصله تنش ندارم !
جدی میگویم کافی بگویم تا عده ای پیراهن پاره کنند.

به قول جناب ناکس : بگذارید این مسائل در پستوی فکر ما پنهان بماند.

355:


اينجا مساله تنش و درگيري نيست
اينجا بحث بر سر اگاهيه منه


از جواب دادن طفره نريد
البته يه چيزي رو بگم

اگر اطلاعات پنهانيتون مثل همون استدلال چند شب پيشه {كه ثابت كرديد چون انگليسيا توي قلهكن پس جمهوري اسلامي مزدور انگليسه} همون بهتره كه نگيدش

356:


درود!
حتما" شما در تهران زندگی نمی کنید

357:

چرا مثل اکثر ایرانی ها , در مورد چیزی که نمی دانی اظهار نظر می کنی !؟

1- ملکه سبا که مطلقا افسانه است و تازه در همان افسانه هم , چنین چیزی گفته نشده !

( در ضمن سبا با سین است نه صاد !) با اینکه مسلمانی فوق العاده متعصب

هستی , ولی حتی یک بار هم قرآن را نخوانده ای که بدانی حتی سوره ای هم به

نام سبا وجود دارد , و من که ماتریالیست هستم اطلاعاتم درباره دین تان , از تو و

امثال تو ( آیت الله ها و حجت الاسلام ها و متعصبین شیعی ) بیشتر است.


نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟2- آفتاب در سرزمین هارون خیلی هم خوب غروب می کرد.

3- در کل فقط 5 بریتانیایی بودند که آفتاب در سرزمینشان غروب نمی کرد:

علیاحضرت ویکتوریا ,اعلیحضرت ادوارد هفتم, اعلیحضرت جرج پنجم , اعلیحضرت ادوارد هشتم

و اعلیحضرت جرج ششم.

نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
کمی مطالعه کن , که این چنین سوتی ندهی !

358:


اظهار

359:

آدم نتایج نظر سنجی رو که میبنه متوجه میشه چه آدمهای سطح پایین و عوامی در این تالارها در رفت و آمد هستند.
بزرگترین دشمن ایران همین افراد هستند و برای جامعه مضر هستند.
افرادی دشمن با اسلام و میهن و ایران اما در لباس میهن پرستی.
مانند عوامل جمهوری اسلامی که در لباس اسلام خیانت میکنند اینها در لباس میهن پرستان دست به خیانت زده اند.

360:

چرا اين قدر خودت و خفه مي كني؟!
خود تو كه سوتي هاي مفتضاحنه تري مي دي؟!
جهت اطلاع اين حرف رو از دو نفر شنيدم!
يكي دبير تاريخمون و يكي ديگه سعيد امامي هست!
اين بريتانيا هم كه گفتي اين و هم گفته بودن ولي چون يادم نيومد سه نقطه گذاشتم تازه تيمور هم بود فكر كنم!
اما حالا با توجه به اين كه دو نفر با معلومات اين حرفها رو زدن شما اين حق رو داري كه سكوت كني وگرنه ممكنه به عنوان 4 كتاب در هفته عليه خودت مورد استفاده قرار بگيره!
ضمنا شما كه خودت و واسه دستور خفه كردي خيلي خوب هم بنويس نه اين كه خيلي هم خوب!

ما هم كه اندازه ي تو ادعاي علممون گوش فلك رو كر نكرده بيشتر از تو اطلاعات داريم(ضد ماده كه يادت هست؟!)

361:نرود میخ آهنی در سنگ !
اینا همه حرفایی هست که جمهوری اسلامی تو مغز ماها جا کرده شما هم مدام تکرار کنید. باز هم توصیه میکنم مطالعاتت رو بیشتر کنی

362:

بهترین راه برای شکست دشمنان حفظ اصالتهاست.

363:

نمی دانم اشتباه از من است یا شما

ولی پوزش می طلبم و اون پست را حذف کردم.شما هم می توانید پست بالا را حذف کنید.

364:

دوست عزیز آیا انسان

سبا به این صورت هم نوشته می شود :صبا

بستگی به طرز تلفظ دارد.

365:

اگر حوصله ي تنش ندارين پس چرا بيان مي كنين؟!
حرفا رو يا نزنين يا كامل بزنين لطفا آخه اين طوري اصلا درست نيست كه بيايم يه چيزي رو مطرح كنيم يه جماعتي رو زير سوال ببريم كه فلاني فلانه بعد هم اگر سندي دليلي چيزي خواستن بگيم بعدا مي فهمي يا اين كه نمي تونم بگم!
چيش تنشه اين؟!
اين معلم ادبيات ما يه بار اومده بود گفته بود كه اين قلم چي(كانون فرهنگي آموزش) مال ده نمكيه!
شما كانون مي رين؟!
بله آقا!
خاك توسرتون!
اينا رو مافياي ده نمكي با اون (يه اسم گنده ي ديگه گفت كه يادم نمياد) از قلم چي گرفتن اون قبلنا بود كه مال قلم چي بود خدا بيامرزه اون زمون و...!!!!
آخه دليلم كه مي گي براي چي مي گه اين و كه ديگه همه مي دونن؟؟؟؟؟؟!!!!!!
اما خوب جدا از محبوبيت ده نمكي اصلا به ما چه مال كيه؟!
مهم اينه كه واسه عشاير مدرسه مي زنه دانش آموز بي بضاعت سرپرستي مي كنه برنامه ريزي درسي مي كنه و ارتقاي سطح آموزشي مي كنه و .....!

اصلا فرض محال مي كنيم امام خميني به قول شما مال انگليس باشه(دشمن دست نشانده ي انگليس رو دشمن انگليس فرض ميكنيم!!!)
براي ما استقلال و آزادي و عزت آورده يه ملت شيعه رو در دنيا شاخص كرده حالا بخواد صهيونيست باشه بخواد انگليس باشه بخواد فضايي باشه بخواد هر چي باشه!
حتي جلوي رفقاي انگليس(ارتش بعثي) 8 سال وايساد!

اين جمله ي خيلي بزرگي هست كه شب اول وفات امام خميني(ره) بي بي سي نه سلامي نه چيزي به ي بسملاش اين بود:امشب دنياي غرب خواب راحتي خواهد كرد....

در باب كشور مفلوك ما در همون تايم (اگر اشتباه نكنم) گفتند كه ديروز يه كشور بود به نام ايالات متحده كه تعيين مي كرد چه كسي چه زماني چه پستي رو بگيره(رضا قزاز و حاج ممد!) حالا امروز آيه اللهي در ايران تعيين مي كند چه كسي رئيس جمهور ايالات متحده بشود!!! (انتخابات ريگان و كارتر!)

برژينسكي كه ديگه كلي از امام خوشش اومده(ديگه وقتي بچه صهيونيست ها با اون تنفرشون يه چيزي رو بگن شما ديگه تا تهش بخونين)

اي كاش رضاخان و ديگر شاهاي ما يكمي از همين جنم امام خميني داشتن كه وقتي فرستاده ي شوروي مياد اصلا محل آدم بهش نمي ذاره چه برسه به اين كه بره دست ملكه ي انگليس و ببوسه!
حيف...

366:

ممنون دوست عزيز
اينا از آفات هفته اي چهار جلد كتاب خوندن هست!(ايشون تكنولوژيشون خيلي بالاست ما عقب مونده ها به همراه جهان ميزان مطالعه رو با زمان مي سنجيم منتها ايشون با جلد مي سنجن!
البته پدر آمار نوين هم هستن كمي با ايشون آشنا بشيد بد نيست ايشون هر روز يه چيزي در آستين دارن!!!)

367:

همه دشمن ایرانن چون باج به هیچ کشوری نمی ده !
در طول تاریخ هم همینطور بوده است .

368:

بنده یه نظرم را میگویم اگر دلم بخواهد آن را شرح میدهم و اگر ببینم حرفم باعث جنجال و تنش میشود بحث را باز نمیکنم !
کلا عرض کردم اگر انگلیس سابقا آشکار در امور مملکت دخالت میکرد چون فعلا حضور فیزیکی ندارد دلیل بر نبودش نیست !
اما دست های پشت پرده وجود دارند.
دیگر مطلبی نیست !

369:

خوب پس فايده ي گفتنش چيه؟!
راستي باز دوباره امضاهاي آبي پديدار شدن!
ولي يه سوال اگر انگليس قبلا يه كاري مي كرده دليلش اينه كه الآن حضور فيزيكي نداره دليل بر نبودش نيست؟!
يعني چي؟!
كشوري كه پايه اش مردم هست نيازي به هيچ جايگاه ديگه نداره!
اين يه اصل هست كه اگر ذرات ماده داراي انرژي كافي براي انجام كار باشن نيازي براي انتقال انرژي نيست(كامل يادم نمياد اگر تپق زدم ببخشيد!)
مخصوصا اگر شرايط براي انتقال مهيا باشد(مثال:سقوط اجسام تعميم بدين به موقعيت ايران)
انگليس قبلا هم حضور فيزيك داشت با اين تفاوت كه قبلا دست نشانده داشت ولي اكنون خير!
شما هيچ وقت دشمناي رضاخان رو نمي بينيد كه پشتيباني بريتانياي داشته باشن(قبل از اتجاد با دول متحد!) اما در همين حزب بعث به راحتي مي تونيد تجهيزات انگليس كثيف رو ببينيد)

370:

خیر, سبا نام کشوری باستانی است و صبا نام نوعی باد !

ونوع تلفظ آنها در فارسی مثل هم است و بستگی به تلفظ ندارد

بلکه به نوشتار آن دارد.

371:


درود

من به معنی که می دهد کاری ندارم.ولی تلفظ سبا با صبا فرق دارد.

نمی دانم به صورت نوشتاری چگونه بیان کنم.

تلفظ سین با صات متفاوت است.

سین آوای س می دهد.صات آوای ص


372:

خیلی مطمئن سخن میگویی!

373:

حق با شماست دوستمون زمان پهلوی رو از یاد بردن

374:

من نه تنها رژيم صهيونيستی(با نام جعلی اسرائيل) را دشمن ايران می‌دانم، كه حتی دشمن بشريت و دشمن جهانيان می‌دانم. اگر انديشه‌های صهيونيسم را بشناسيم حتی يك روز هم به آنها اجازۀ گستردگی نخواهيم داد. چگونه ممكن است كسانی پيدا شوند كه مردم جهان را بردۀ خود بدانند و خود را نژاد يا قوم برتر و برگزيده؟ اين چه انديشه و چه استدلال زشت و پستی است كه ايشان دارند؟

نمی‌گويم صهيونيستها را بايد نابود كنيم. نه! درست است كه اينان آدم نمی‌شوند اما ما انسانها حتی حيوانات وحشی را هم نابود نمی‌كنيم بلكه برايشان جايگاه و محيط زيست حفاظت شده برپا می‌كنيم. بنابراين، چون ما انسان هستيم، صهيونيستها را نبايد نابود كنيم. بگمانم يك جائی بايد برای ايشان در نظر بگيريم بنام باغ‌وحش صهيون(zayan zoo) يا همان ZZ و آنان را به اينجا انداخته تا هر اندازه كه دلشان می‌خواهد برای خود نژادپرستی كنند و بر سر و كلۀ هم زنند و كاری به جهان و بشريت نداشته باشند.


دوستان راه ديگری به ذهنشان می‌رسد؟ ببينيد! حتی اروپائيان هم آنان را بيرون كردند!

375:

فوق العاده با شما موافقم...از این انگلیس پدر سوخته هر چی که بگی بر میاد...

کثیف ترین و منفورترین سیاست ها نزد دولت انگلیس هست و بس....

باید بگویم که برنامه ریزی های سیاسی انگلیس طوریست که از خیلی سال قبل طرح و نقشه می ریزند

در قدیم سیستم استعماری انها بر اساس زور بود اما الان طور دیگریست...

یعنی به فکر «جن» هم نخواهد رسید!!همانا که اگر رسوا شوند دهانها باز می ماند و دیده ها ناباور!!!

376:

سلام

لطفا یک گزینه ی دیگر هم به نظر سنجی اضافه کنی.

خودمان

377:

سلام

لطفا یک گزینه ی دیگر هم به نظر سنجی اضافه کنی.

خودمان

خنده ام از روي تمسخر نيست .
هر چيزي كه برام جالب باشه خنده ام ميگيره .

378:

گرفتم آل

379:

خوشحالم ...

380:

خیر در زبان شیرین و برتر پارسی , سین و صاد هردو به یک نحو تلفظ می شوند

مگر اینکه شخص تازی زده باشد که سین و صاد را متفاوت , تلفظ کند.

381:

عزیز جان
حیوانات وحشی که طعم گوشت انسان زیر زبانشان مزه کرده فقط باید کشت

382:

بزرگترین دشمن حال حاضر ایران و ایرانی ، علی خامنه ای و دار و دستش ( احمدی نژاد و مصباح یزدی و ... ) هستند . بهتر بود این رو هم در گزینه ها قرار میدادید .

383:


و مزدوران كثيفي چون تو

384:

به نظر منم دشمن داخلی خیلی بیشتر از خارجی گندهای ما خودشون دزدن نیازی به دزد ندارن

385:

دشمنان ما آشکارا در منطقه دارند دست به تحرکاتشان میزنند ولی ما همواره به دنبال انسجام اسلامی هستیم .... تا کی؟؟ تا وقتی که یک صدام دیگر خلق شود

هفته‌‏نامه فرانسوي از توافق آمريكا و عربستان‌‏سعودي در مورد طرحي عليه ايران خبر داد.

به گزارش "ايلنا"به نقل از العالم، هفته‌‏نامه فرانسوي زبان «لوكنار انشينه» در شماره اخير خود كه يك‌‏شنبه منتشر شد، از توافق آمريكا و عربستان‌‏سعودي جهت اجراي عملياتي امنيتي- سري عليه ايران پرده برداشت.
در گزارش اين هفته‌‏نامه آمده است: «دولت آمريكا به همراه عربستان سال گذشته 300 ميليون دلار و سال جاري 400 ميليون دلار به اجراي اين طرح اختصاص داده‌‏اند و طرف سوم اين طرح «موساد»، سازمان اطلاعات اسرائيل است.»
طبق اين گزارش، با اين كه تلاش شده در اجراي اين طرح از ايرانيان خارج از كشور و از جمله اعضاي سازمان تروريستي مجاهدين خلق نيز استفاده شود، اما اين تلاش‌‏ها با موفقيت همراه نبوده است.
اين هفته‌‏نامه مي‌‏افزايد: «هدف اين برنامه پيگيري برنامه هسته‌‏اي ايران و تلاش جهت ايجاد موانعي بر سر آن و همچنين نظارت بر فعاليت‌‏هاي نفتي ايران و فعاليت‌‏هاي سپاه پاسدارن انقلاب اسلامي ذكر شده است.»

آمريكا همواره مدعي است كه برنامه هسته‌‏اي ايران غير صلح‌‏آميز است و منطقه و جهان را تهديد مي‌‏كند.

386:

درد ما از خار سر انگشت ماست

این کشور های ضعیف هستند که مورد تهاجم قرار می گیرند
چون به آسانی قابل فتح هستند
همه کشورهای دنیا سعی می کنن با کشورهای قوی روابط دوستانه داشته باشند
اگه میخواین دشمن نداشته باشید قوی باشید
که از ایرانی جماعت جز هوچی گری و پشت هم اندازی کاری بر نمیاد
ما مردمانی هستیم که با تن پروری و ریا و دزدی می خواهیم به همه جا برسیم (که نمیرسیم)
پس همه بخاطر منافعشون با ما دشمن هستن تا بتونن نفتمونو بالا بکشن

387:

مطمئنا بزرگترین دشمن ما این عربای بوگندوان
توی جنگ 8 ساله هم نشون دادن چه کثافتایین
الانم که گیر دادن به خلیج فارس حروم زاده ها
همین فلسطین دوباره جنگ داشته باشیم محل خرمون نمی زاره
400 500 سالم که برده بودیم زیر دستشون و خراج میدادیم . عجم؟ مفخورایه شیپیشو نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟ آدم شدن
نمی فهمم اونایی که به اسرائیل رای دادن این یهودیا چه هیزم تری به ما فروختن تو کل تاریخ؟!!
هیچ .. هم نخورده باشن این دشت قزوین رو آباد کردن برامون اگه جریانشو بدونید

388:

چه هيزم تري اين صهيونيست ها به ما فرختند؟
تاكتيك هاي موفق خودشون رو در جنگ اعراب-اسرائيل به عراق دادند!
تجهيزات و تكنولوژي به عراق دادند!
در همه جا قوانين حقوق بشر رو نقض مي كنند(هي شب خواب مي بينن و مي گن به ايران حمله مي كنند)
ماجراي استر هم كه در كتاب يهود عهد عتيق اومده!
تو طرح هاي اطلاعاتي عليه كشور عزيزمون هم كه وارد مي شه!
به قول اين آقا حتي تو قزوين هم مي خواستن شهرك بسازن(البته تو كل ايران قصد شهرك سازي داشتن كه بعدش ما هم مي شديم مثل فلسطين منتها به لطف انقلاب شكوهمند اسلامي هويدا و صهيونيست ها ضايع شدن)
در زمان شاه هم كه كلي ما رو چاپيد!
چه هيزم تري به ما فروخته؟!
عربا چه بدي به ما كردن؟!
تو طرح انرژي هسته اي به هر دليلي از ما حمايت كردن!
همين سوريه ما رو در برابر عراق كمك كرد!
اينا بدي نيست؟!!!!

389:

دلیل حمایتشون پولای یامفتیه که تو حلقومشون می ریزیم.
همین سوریه برو ببین ایران براش چه کرده . برای اون دوتا یار پیامبر هم مرقد درست کردیم به چه عظمت. کل صنعت توریسمشو همه چیشو ما ردیف کردیم. خودشون هیچ ... نبودن. چقدر حالا کمک کرد این سوریه؟ مطمئن باش جنگی اگه بین عربا و ایران بشه یکیشون نمیاد به توی عجم کمک کنه
عزیزم عربا هزار ساله دشمن مان.تمام کتابا و دانش قدیم ایرانو سوزوندن.تا تونستن ایرانی کشتن. مردارو بردن بردگی زنا رو بردن حرم سراهاشون . تا جاییکه تونستن به ما ضربه زدن. همین پریروزا مسافرای ایرانی که رفتن دبی رو لخت مادرزاد کردن برا تحقیر کردنشون. هزاران از این مثال ها هست تو کل تاریخ.اسرائیل اگه 50 بار هم به ایران حمله بکنه بازم به اندازه این عربا به ایران ضربه نزدن.

390:

سلام . این نظر من هست . کشور من دشمنان متعددی دارد . که ارتباط تنگاتنگی با هم دارند . این دشمنی نه مال امروز و دیروز که باز میگردد به اقلا 300 سال پیش . بزرگترین و خظرناکترین دشمن کشور من . نفوذیهایی هستند که با اعمال و گفتارشان در امتداد خط دشمنی استعمار و استکبار در پی دلسرد کردن و خارج کردن امت حزب الله از صحنه هستند .
دشمن کشور من کسیست که با اعمال و رفتار و گفتارش در پی ایجاد انشقاق در صف متحد ایرانیان و ایجاد جدایی و حس دشمنی عرب و عجم در میان ایرانیان هست .
ان چیز که مسلم هست امروزه و بخصوص بعد از جنگ 33 روزه شاهد هستیم خط دشمنی داخلی که ارتباط تنگاتنگی با بیگانه دارد خیلی بیشتر از قبل روی موضوع اختلاف عرب و عجم زوم کرده و این بیانگر ضربه ای هست که از این حیث متوجه مرکز اصلی دشمنی بر علیه کشور من هست .

391:

علیک سلام . اگه منظورتون منم که این جواب منه :
دشمن من هم کسانین که ملت ایران رو امت حزب الله می دونن و ایران رو فقط کشور خودشون و هم کیشان خودشون می دونن و زرتشتی و بهائی و شیطان پرست ایرانی رو جزو صاحبان این کشور نمی دونن

حس دشمنی عرب و ایرانی هم هم مال این 300 سال نیست مال خیلی خیلی قبل تره یخورده مطالعه کن نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟

دشمن من اون عرب پرستای خائن اند که خون پدران ما ایرانیا رو که تو جنگ قادسیه ریخته شده به فراموشی سپردن . من طرفدار اسرائیل نیستم کل اسرائیل و فلسطین با خاک یکسان بشه به ... م نیست اما از اون کسایی تعجب می کنم که بین عرب و اسرائیلی دشمن واقعی ایرانیا رو نمی شناسن .
یه چیز یادت باشه هزاریم که عربا از همین امروز به ایران خدمت کنن و ایرانو گلستان کنن باز هم برای همیشه و همیشه دشمن من و باقی کسایی که خودشونو وامدار کوروش می دونن باقی خواهند موند

پدر کشتیو تخم کین کاشتی.... پدر کشته را کی بود آشتی؟؟؟

یه چیزم فهمیدم تو زندگی اونم اینه که بحث با کسایی که روحو فکر و عقیدشونو به عرب جماعت فروختن فایده نداره. شما از دست رفته ای دشمن من . برات متاسفم و نیازی به پاسخ دوباره بهت نمی بینم مگر اینکه توهینی به من بشه که در اون صورت خودم در خدمتت هستم.
بای نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟

392:

الآن يا قبلا؟
چه سندي داريد؟دليل قابل هم بدهيد درست هست!
اتفاقا جهت اطلاع شما عربستان و فرانسه و موساد عليه ايران يك طرح اطلاعاتي دادن بيرون!
قبلا كه سوريه از ما در برابر اعراب دفاع كرد فكر نمي كنم پولي تو حلقش ريخته بوديم!
آخه دليل فكر من اينه كه ما پول نداشتيم يك دونه فشنگ بخريم(دقيقا يك دونه كه الآن نزديك 800 تا تك تومني هست!) پس قاعدتا پولي نداشتيم كه به سوريه بديم!
ضمنا انسانيت در بين هر كسي ممكنه پيدا بشه!حافظ اسد بشار و اسد و ....
ببخشيد دوست عزيز ما زمان انقلاب به دليل زيرساخت هاي كلاني كه حاج ممد برامون درست كرد فقير بوديم چي مي خواستيم داشته باشيم كه تازه يه قسمتيش هم به ديگران بخوايم بديم؟؟؟؟؟
ضمنا شما نگران نباشيد!اونا رو از پول دولت خرج نكردن!بلكه مردم خودشون اومدن هزينه ي بارگاههاي مطهر رو پرداخت كردن(مثل هزينه ي بازسازي حرمين عسگرين كه مردم مازندران هزينه اش رو دادن!) وقتي هم كه كسي بخواد نظر كنه درست نيست كه جلوش گرفته بشه چون به قول شما زدن سنگ مقدس هست به سمت اونها!

عرب و عجم كردن و اين چرنديات راشيستي مال سالها پيش بود!
وگرنه نه پيامبر و نه امام خميني(ره) هيچ كدوم از اين ها رو قبول نداشتند!
ولي به هر حال من مطمئنم كه ما حداقل از جانب سوريه مورد حمايت قرار ميگيريم(اگر چه نيازي به حمايت هيچ كسي نداريم!) به دو دليل يكي اين كه زمان جنگ ايران و عراق به صورت خود جوش حمايتمون كردن و ديگري قرارداد امنيتي مشترك هست كه مايت طرفين از هم رو به راحتي توجيه مي كنه!

بر منكرش كه يه سري از اعراب با ما دشمنن!همين عربستان و قطر كه دارن از ما حمايت مي كنن از ترسشونه! و الا ما كه مي دونيم مي خوان سر به تن ما نباشه!

اوان مال گذشته هاست...
100 سال پيش يه عده اومدن يه كارايي كردن..
اينا رو سيصد بار دوستان تو تالار تاريخ گفتن هزار بار هم جواب داديم!
كتابا فقط مال شاها بود و شاهزاده ها مردم عادي نتونستن ازشون استفاده كنن!
اين طوري هم نيست!اتفاقا مردم ايران سپاه اسلام رو حمايت كردن!
200 شهر بزرگ در اون زمان يعني 200 پادگان نظامي بزرگ و مقتدر!
كشوري كه در همون سالها هم رومي ها رو شكست مي داد كي گفته كه از اعراب بيابانگرد جاهل قبيله نشين شكست خورده؟!
خود مردم بودن كه دروازه ها رو باز كردن اعراب رو به داخل راه دادن!
البته اعراب در ازاي اون كار اونها حكومت مناطق رو به خودشون واگذار مي كردن!
همه ي مردا رو نبردن بردگي!اونايي كه مقاومت مي كردن! رو بردن.
اون هم همه ي زنا رو نبردن اونايي رو بردن كه شوهراشون مقاومت كردن.
(البته من هم مخالفم ولي اون كسايي هم كه در سپاه اسلام به ايران وارد شدن مسلمان واقعي نبودن كه اگر بودن جاي اون خليفه ي كثيفشون علي (ع) رو به خلافت مي رسوندن!
ضمن اين كه خيانت اونها به هموطناشون ضرر مي زد پس بايد قضاوت اونها رو به ايراني ها واگذار مي كردن ولي متاسفانه تاريخ پر از اين حادثه ها هست و براي همه ي ملت ها پيش آمدهاي مشابه رخ داده...)
خوب دوست عزيز شما مي گي دوبي!من مي گم امارات و آل سعود و ... همه ي اينها وهابي هستند و مسلمان واقعي نيستند! شما از سوريه هر چي بگي من قبول دارم!
امارات و... هر غلطي كه مي كنن براي اين هست كه بي عرضه هستند و قدرت ندارند با ما مقابله كنن براي همين به مسافرا گير مي دن كه البته آقاي هاشمي بهشون هشدار داد كه جايگاه خودشون و فراموش نكنن!

جالبه بدونيد يه زماني تو مشهد كلي جنگنده ها به صورت غير عادي افزايش پرواز داشتن طوري كف گفتيم الانه كه آمريكا حمله كنه!
ايراني ها گفتن اگر آمريكا بخواد حمله كنه ممكنه ما امارات رو مورد حمله قرار بديم(شهاب) فرداش پرواز ها كم شد!(اماراتي ها به پاي آمريكا افتادن كه حمله نكن!)
بله متاسفانه مشورهاي شيخ نشين زياد دوستانه برخورد نمي كنن ولي دليل بر اين هست كه اينها نوادگان عمر و ابوبكر هستند بنا بر اين ناموس ايران در اونجا مورد تعرض قرار مي گيره نه در سوريه!

از جنايات جناب شارون تا حالا چي شنيدين؟!شنيدين يه مسجد رو محاصره كرد بعد مردا رو زنداني كرد و مسجد رو رو سرشون خراب كرد؟!
شنيدين كه زنا رو برهنه كرد وتو زمين گردودند و بعد بهشون تجاوز كرد و بعد هم تيرباران كرد؟!
شما خبر دارين كه از 16 سالگي تو پليساي نژادپرست اسرائيلي بود كه كارشون نسل كشي فلسطيني ها بود؟!
اگر عرب كس يهست كه هر غلطي مي كنه و عجم كر و لال و كور هست!
بدونيد كه يهودي نژاد انسان هست و غير يهود از نطفه ي اسب تشكيل شده!
شما بگو!
كدوم يك نژادپرست تر هست؟!
دوست عزيز اونا حتي به خود صهيونيست هاي اسرائيلي كه مهاجرين شرقي هستند رحم نمي كنند!
چطور انتظار داري از تو كه يك ايراني هستي و به يهود و صهيون هم اعتقاد نداري رحم كنند؟!
كشوري كه در نهايت قلدري رو پرچمش نوشته سرزمين مصر تا فرات مال ما است!
كه البته اين فقط شروعشه پايانش و خدا عالمه!

صهيونيست ها دشمنيشون با ما ديرينه تر از دشمني ما با اعراب هست! هر سال هم به خاطر نسل كشي ايراني ها دارن جشن مي گيرن!

393:

نه دوست عزيز منظور ايشون كلي بود...
ملت ايران اكثرا مردي امت حزب الله هست و اصلا همين ما هستيم كه از حزب الله پشتيباني تكنولوژيكي مي كنيم.
خير كشور فقط مال امت حزب الله نيست مال يهودي و زرتشتي هم هست.كه براشون علي رغم اين كه به حد نصاب نرسيدن چند نماينده در نظر گرفته شده تا از حق خودشون دفاع كنند!
ولي براي بهايي ها كه دينشون سركاري هست و تعدادشون خيلي كمتر از حتي همون زرتشتي هاي عزيز و يهوديان گرامي هست هيچ كسي رو در نظر نگرفتيم و كاملا عدالت هست!
ملت ايران هم موحد هستند(اگر هم نباشند از شيطان پرستان تنفر دارند از كاربران بپرسيد) كلا به شخصه دلم مي خواد همه ي ظيطان پرستا از بين برن چون نشون مي ده طينت كثيفي دارن كه روحشون رو به ظيطان فروختن!
منظور ايشون احتمالا از زمان جنگ هاي صفويه هست كه عراق و .. از ايران جدا شد و بعد هم عثماني تجزيه شد!
و گرنه همون طوري كه مستحضر هستيد ما حكومت عباسي رو چيز پيچ كرديم و سرجاش نشونديم(آل بويه) پس ديگر حتي ارزش تنفر ما رو هم نداشت...)
تو جنگ قادسيه و ديگري خون سپاهيان خسرو پرويز ريخته شد!

از صهيونيست ها و طرح هاي موذيانه اشون در ايران چي؟از اونا ناراحت نيستيد؟!
همين اعرابي كه دارين مي فرمايين اگر هر كرمي مي ريزن به پشتگريم رژيم اشغالگر قدس هست وگرنه آخه اونا عرضه ي قد بلند كردن جلوي ايران و دارن؟!
ضمنا دوست عزيز اين حرف شما اصلا درست نيست!
ما هم خودمون و وامدار كوروش مي دونيم ولي در عين حال با هيچ كس دشمني نداريم مگر با كساني كه به زور مي خوان سرزمين ديگران رو بگيرن!

394:

باسلام به دوستان کاربر.. بااجازه عزیزان چند خبر را برای اینکه خودتان تحلیل فرمائید دشمن ایران در حال حاضر کیست را تجزیه کنید

395:

البته که از ماست که بر ماست این اولین خبر
سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با انتشار و توزيع پوستري كه نام خليج‌فارس را خليج عربي نوشته، عملكرد اين سازمان را بار ديگر در ابهام است.

به گزارش ميراث خبر، تنها تصوير چاپ‌ شده از جاذبه‌هاي ايران را سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان بوشهر در دومين همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در تهران توزيع كرد. از آنجا كه سرمايه‌گذاران و ميهمانان خارجي بسياري در اين همايش حضور داشتند انتشار و توزيع اين تصوير پرسش‌هاي زيادي را ايجاد كرده است.

حميد زارعي معاون سرمايه‌گذاري سازمان ميراث فرهنگي استان بوشهر در‌اين‌باره به ميراث خبر گفت:« از آنجايي كه كارهاي سازمان ميراث فرهنگي در دقيقه نود و با عجله انجام مي‌شود، نتوانستيم بر چاپ نظارت دقيق داشته باشيم.»

زارعي به بد‌حسابي اداره‌هاي دولتي با بخش خصوصي اشاره كرد و افزود: «ديگر كسي حاضر نيست با اداره‌هاي دولتي نسيه كار كند. همه مراكز خدماتي پول نقد مي‌خواهند. از سوي ديگر تا بودجه به حساب ريخته شود، زمان طولاني تلف مي‌شود و ما مجبور بوديم همه اقلام تبليغاتي استان را در سه روز با دو نفر نيرو آماده كنيم.»

معاون سرمايه‌گذاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان بوشهر ادامه داد: «اين مشكل در همه نمايشگاه‌ها وجود دارد. اگر بودجه ابلاغ ‌شده زودتر بيايد فرصت براي نظارت كافي در اختيار داريم.»

زارعي در پايان يادآور شد تنها استاني كه در دومين همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري اقدام به توزيع پوستر، لمينت، بنر و كتابچه كرد استان بوشهر بود.

اين در حالي است كه تلاش ميراث ‌خبر براي گفت‌وگو با معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي درباره اين موضوع تاكنون به جايي نرسيده است.

نظرات كاربران:
فقط باید گفت متاسفم .زنده باد خلیج تا ابد فارس
از ماست که بر ماست
خوشمان باشه, همینو کم داشتیم

اين مشكل هيچ ربطي به مسئله بودجه و ديگر مزخرفاتي كه اين آقا گفته نداره؟ بايد تحقيق شود در صورت وقوع طرف بايد دادگاهي شود. ما رو بگو براي گوگل امضاء جمع مب كنيم تا ثابت كنيم اين خليج هميشه فارسه بعد يه ابلهي مياد و اينجوري مردم رو مسخره ميكنه.
بهتر نبود سازمان ميراث فرهنگي در اين كار دقت مي‌كرد
هموطنان گرامی لطفا زیاد حرس نخورید که برای سلامتی شما بسیار مضر است.مگه دفعه اول است که چنین چیز هایی را میبینید.
آقا این سازمان میرا‍ث عجب جای با حالیه هر روز یه خبر داغ در موردش هست
از فردا همین پوستر میشه مدرک عربهای حاشیه خلیج فارس برای اینکه بگن اینجا خلیج ع رب ی بوده! نه خلیج فارس...
نابود باد دشمن ایران و خلیج همیشه پارس
هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد .........
البته نبايد اين نكته را كه گفته اند را نديده گرفت " هيچ بخش خصوصي با مراكز دولتي كار نمي كنند. هر مشتري دولتي كه به خود من مراجعه مي كنند را رد مي كنم. شايد با بخش خصوصي هم بصورت نسيه كار كنيم اما مشكلات كار با مراكز دولتي را نداريم.
خيلي جاي تأسف داره.
كار ما فقط شده تبليغات رو جلدي !!
كلي مراسم ، مسابقات و همايش مختلف به اسم خليج فارس توسط مسئولين محترم بر گذار مي شه ولي يه كم رو فرهنگ خود همين مسئولين كار نمي‌شه !!!

يكبار براي هميشه عامل اينكار بايد بشدت تنبيه بشود ,و كسانيكه از اين نام جعلي استفاده كرد حق ورود به ايران را نبايد داشته باشد. حميد عاشق ايران
جالب اینجاست که همیشه در چنین مواردی کسی توبیخ میشه که هیچ کاره بوده. مثل
تا امروز فكر ميكردم براي اثبات نام زيباي خليج فارس بايد با بيگانگان مبارزه كرد اما امروز به اين نتيجه رسيدم كه توي مملكت خودمان هم بايد براي اثبات اين ادعا جنگيد و يا دليل و برهان آورد . به گفته آين آقا در چاپ اين مشكل پيش آمد پس وظيفه ناظر انجام چاپ اين نقشه چه ميشود آقاي زارعي در ايران انسانهاي دقيق و ريز بين زياد هستند . زنده باد خليج همشگي فارس ؛ خليج فارس
من خودم طراح پوستر هستم.اکثرا پوسترها به آشناها داده می شود.که زیاد وارد نیستند و از طرحهای آماده استفاده می کنند.و حتی بعضا سواد انگلیسی هم ندارند.شخصا به چند نفر طرحم را نشان می دهم تا اگر اشکالی دارد رفع شود.
بسی رنج بردم در اين سال سی
عجم زنده کردم بدين پارسی !!!!!!!!!

این کار عمدی بوده و باید پیگیری ومحاکمه خاطی درپی داشته باشد .
حتما اینبار هم آبدارچی که اینها را پخش کرده توبیخ می شود.
این اسفندیار واقعا رویین تنه اگر هر کسی جای اون بود حسابش رو می رسیدند


396:

دومین خبر هم از راست (از راست ایران یعنی عراق) که بر ماست

تنها چند هفته بعد از انتشار خبري مبني بر انجام برخي بازبيني‌هاي زننده از مسافران ايراني يكي از پروازهاي دبي از تكرار اين رويداد در مرز مهران خبر داده شد.

نماينده ايلام در مجلس شوراي اسلامي به سايت عصر ايران گفت: روز شنبه زايران ايراني عتبات عاليات در مرز مهران به دلايل واهي مورد بازبيني هاي غير متعارف ماموران عراقي مرزي قرار گرفتند و ماموران عراقي زنان زاير را به صورتي زننده مورد بازرسي بدني قرار داده‌اند.

داريوش قنبري افزود: مأموران مرزي عراق علاوه بر اين اقدام زنان ايراني را مجبور كرده‌اند لباس‌هاي خود را از تن در آورند.

397:

فکر میکنم یک گزینه اصلی و مهم رو جا گذاشتین اسلام.
بعد هم که خود ملت اسمال تیغزن پرور خودمونه.

398:

آره يكي ديگه شم خودتي!
كانديد ما نادر1368!
نه تهروني نه رشتي فقط اين شصت و هشتي!(تلميح دارد به نادر 1368)
ملت اسمال تيغ زن پرور!؟؟؟؟
منظورتون ملته ايرانه؟!
اگر نيست بگين كجا!
اگر هست پس يكي از دشمنان ايران اون قد رپر ادعاست كه دشمنيش رو علنا بيان ميكنه!

399:

دوست عزيز سرويس عراق و كلا سيستم امنيتي عراق دست نشانده ي آمريكا است!

هوشيار باشيد و فريب اين اين حقه و نيرنگ ها رو نخوريد!
اگر اونجا حرمي بمبم گذاري مي شه اگر سني هاي راديكال مسلح مي شن به لطف آمريكا است!
مورد اول كه كار همون سرويس عراق بود!
مورد دوم هم نيازي به معلوم شدن نيست خود آمريكا علنا شروع به مسلح كردن شيعه كش ها كرده!


اتفاقا در كنار يك پايگاه نظامي در عراق در نزديكي همين مرز مهران(اگر اشتباه نكنم) يه پايگاه بود كه روش نوشته بود ورود تروريست ها ممنوع(نقشه ي منطقه رو كشيده بودن و روي مرز ايران و عراق اين حرف رو نوشتند
اما نكته يمهم اينجا هست كه اون پايگاه محل استقرار نيروهاي گرجي بود كه جنگ اخيرشون با روسيه هم به دليل پاچه خواري بيش از حدشون براي آمريكا بود!

باز هم مي گم فريب اين سياه نمايي ها رو نخوريد!

البته که از ماست که بر ماست این اولین خبر
سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با انتشار و توزيع پوستري كه نام خليج‌فارس را خليج عربي نوشته، عملكرد اين سازمان را بار ديگر در ابهام است.

به گزارش ميراث خبر، تنها تصوير چاپ‌ شده از جاذبه‌هاي ايران را سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان بوشهر در دومين همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در تهران توزيع كرد. از آنجا كه سرمايه‌گذاران و ميهمانان خارجي بسياري در اين همايش حضور داشتند انتشار و توزيع اين تصوير پرسش‌هاي زيادي را ايجاد كرده است.

حميد زارعي معاون سرمايه‌گذاري سازمان ميراث فرهنگي استان بوشهر در‌اين‌باره به ميراث خبر گفت:« از آنجايي كه كارهاي سازمان ميراث فرهنگي در دقيقه نود و با عجله انجام مي‌شود، نتوانستيم بر چاپ نظارت دقيق داشته باشيم.»

زارعي به بد‌حسابي اداره‌هاي دولتي با بخش خصوصي اشاره كرد و افزود: «ديگر كسي حاضر نيست با اداره‌هاي دولتي نسيه كار كند. همه مراكز خدماتي پول نقد مي‌خواهند. از سوي ديگر تا بودجه به حساب ريخته شود، زمان طولاني تلف مي‌شود و ما مجبور بوديم همه اقلام تبليغاتي استان را در سه روز با دو نفر نيرو آماده كنيم.»

معاون سرمايه‌گذاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان بوشهر ادامه داد: «اين مشكل در همه نمايشگاه‌ها وجود دارد. اگر بودجه ابلاغ ‌شده زودتر بيايد فرصت براي نظارت كافي در اختيار داريم.»

زارعي در پايان يادآور شد تنها استاني كه در دومين همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري اقدام به توزيع پوستر، لمينت، بنر و كتابچه كرد استان بوشهر بود.

اين در حالي است كه تلاش ميراث ‌خبر براي گفت‌وگو با معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي درباره اين موضوع تاكنون به جايي نرسيده است.

نظرات كاربران:
فقط باید گفت متاسفم .زنده باد خلیج تا ابد فارس
از ماست که بر ماست
خوشمان باشه, همینو کم داشتیم

اين مشكل هيچ ربطي به مسئله بودجه و ديگر مزخرفاتي كه اين آقا گفته نداره؟ بايد تحقيق شود در صورت وقوع طرف بايد دادگاهي شود. ما رو بگو براي گوگل امضاء جمع مب كنيم تا ثابت كنيم اين خليج هميشه فارسه بعد يه ابلهي مياد و اينجوري مردم رو مسخره ميكنه.
بهتر نبود سازمان ميراث فرهنگي در اين كار دقت مي‌كرد
هموطنان گرامی لطفا زیاد حرس نخورید که برای سلامتی شما بسیار مضر است.مگه دفعه اول است که چنین چیز هایی را میبینید.
آقا این سازمان میرا‍ث عجب جای با حالیه هر روز یه خبر داغ در موردش هست
از فردا همین پوستر میشه مدرک عربهای حاشیه خلیج فارس برای اینکه بگن اینجا خلیج ع رب ی بوده! نه خلیج فارس...
نابود باد دشمن ایران و خلیج همیشه پارس
هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد .........
البته نبايد اين نكته را كه گفته اند را نديده گرفت " هيچ بخش خصوصي با مراكز دولتي كار نمي كنند. هر مشتري دولتي كه به خود من مراجعه مي كنند را رد مي كنم. شايد با بخش خصوصي هم بصورت نسيه كار كنيم اما مشكلات كار با مراكز دولتي را نداريم.
خيلي جاي تأسف داره.
كار ما فقط شده تبليغات رو جلدي !!
كلي مراسم ، مسابقات و همايش مختلف به اسم خليج فارس توسط مسئولين محترم بر گذار مي شه ولي يه كم رو فرهنگ خود همين مسئولين كار نمي‌شه !!!

يكبار براي هميشه عامل اينكار بايد بشدت تنبيه بشود ,و كسانيكه از اين نام جعلي استفاده كرد حق ورود به ايران را نبايد داشته باشد. حميد عاشق ايران
جالب اینجاست که همیشه در چنین مواردی کسی توبیخ میشه که هیچ کاره بوده. مثل
تا امروز فكر ميكردم براي اثبات نام زيباي خليج فارس بايد با بيگانگان مبارزه كرد اما امروز به اين نتيجه رسيدم كه توي مملكت خودمان هم بايد براي اثبات اين ادعا جنگيد و يا دليل و برهان آورد . به گفته آين آقا در چاپ اين مشكل پيش آمد پس وظيفه ناظر انجام چاپ اين نقشه چه ميشود آقاي زارعي در ايران انسانهاي دقيق و ريز بين زياد هستند . زنده باد خليج همشگي فارس ؛ خليج فارس
من خودم طراح پوستر هستم.اکثرا پوسترها به آشناها داده می شود.که زیاد وارد نیستند و از طرحهای آماده استفاده می کنند.و حتی بعضا سواد انگلیسی هم ندارند.شخصا به چند نفر طرحم را نشان می دهم تا اگر اشکالی دارد رفع شود.
بسی رنج بردم در اين سال سی
عجم زنده کردم بدين پارسی !!!!!!!!!

این کار عمدی بوده و باید پیگیری ومحاکمه خاطی درپی داشته باشد .
حتما اینبار هم آبدارچی که اینها را پخش کرده توبیخ می شود.
این اسفندیار واقعا رویین تنه اگر هر کسی جای اون بود حسابش رو می رسیدند
غير از بودجه نبود دليل ديگري هم مي شه آورد:
نفت گرون شده!
تحريم شديم و ....!

ضمنا مشايي ديدگاهش بالكل از ديدگاه دولت نهم جدا است!

400:

بله من و شما و بیش تر ایرانیان سین و صات را به یک نحو تلفظ می کنیم.ولی در اصل تلفظ سین با صات و ث متفاوت است.

401:

من!نمیدونم شاید
ایولا از کجا فهمیدی
میگفتن حقیقت تلخ استنگو زهر است و انگ است نمیدونم شاید من خواب میبینم و سراب شاید.

402:

خب اخرش چی شد؟کی دشمن ما شد؟
ما به امریکا فحش بدیم یا اسرائیل؟

403:

حالا اگر اخرش نتيجه شد كه امريكا يا اسراييل دشمن ما هستن
شما بهشون فحش مي دي ؟
مي گي مرگ بر امريكا
مرگ بر اسراييل؟

404:

نه همچین کاری نمیکنم
چون میدونم بیهودس

405:


خب پس چرا پرسيدي بالاخره دشمن كيه
و بايد به امريكا فحش بديدم يا اسراييل؟؟؟؟

406:

خواستم ببینم نتیجه ی بحث چی شده؟
همین

407:

اينكه توي تاپيك هاي سياسي دنبال نتيجه باشيم كار اشتباهيه

408:

الان مگه هدف این تاپیک بررسی این که بزرگ ترین دشمن ایران کیه نیس؟

409:

اره

410:

بزرگترین دشمن؟
بزرگترین دشمن نادانی و نفهمی جمع کثیری از ملت ایران است که به دشمن واقعی به چشم دوست و به دوست به چشم دشمن نگاه میکنند و هزار بار هم برایشان دلیل و مدرک و سند بیاری بازهم روی عقیده خود پافشاری دارند و درست هم نخواهند شد. (( بلانسبت بچه های این فورم و خانواده محترمشان))

همین میشه که ما تبدیل میشیم به یه ملت جهان سوم (( یا محترمانه اش در حال توسعه )) اونهم در جایی که کشورهایی با کمتر از چند قرن سابقه پیدایش افسار تکنولوژی و صنعت و توسعه رو در دست دارند و ما هم از خیلی جهات وابسته ی آنان .

حتی آن دسته از ایرانیان فهیم و با شعور بدلیل خشک مغزی اکثریت غالب راه به جایی نخواهند برد....

411:


خب

اين وسط يه عده روشنفكر مثل شما مي مونن وسط
كه متاسفانه به مرور در بين ما تباه ميشن

412:

پس چرا برکنار نمیشود؟ با وجود این همه اعتراضات مردم و مراجع و شخصیتهای مختلف!

413:

ولشون كنيد جناب
و الا يه وقت مي بينيد مهندسي پزشكي و علوم هوافضا رو به بحث ربط مي دن كه ديگه بيا و درستش كن!
(ايشون از بچگي به دليل داشتن سوپر تكنولوژي مطالعه رو با جلد كتاب سنجيدن و از زماني هم كه به فروم پا گذاشتن مهندسي آي تي داشتن در حد بوندس ور كه براتون بيگ بنگ رو به عمليات تروريستي القاعده و .. ربط مي ده!)

414:

یا عربستانه یا خود ایران
عربستان مطمئنا منتتظر یه جرغه است تا دوباره بتونه حمله اش رو به ایران شروع کنه
کسی بدش نمیاد کشوری رو با این همه خوبی تصرف کنه البته بدونه نخاله هایی مثل بعضیا

415:

جهان سوم با توسعه يافته خيلي فرق داره شما داري ملت شريف ايران و با ملت بخت برگشته و مفلوك ليبي يكي مي كني؟!
البته ما جهان سومي بودن رو به اقتصاد كاغذي داشتن(مثل زمان شاه) ترجيه مي ديم چون بعدش كه پرده ها كنار بره مي شيم مثل افغانستان!
كيا افسار تكنولوژي رو در دست دارن؟!
منظورتون همون هدن هست كه واسه تايرهاي سوخو ها مثل ... تو گل مونده بود؟!
(خنده دار نيست؟! يك كشوري كه به قول شما افسار نگنده هاي نسل چهارمي داره واسه تاير مونده! خوب اين يعني يا خاك توسرشون كه علي رغم اين همه پيشرفت كه البته ما هم بهش رسيديم يه برنامه ي درست ودرمون ندارن يا هم اين كه افسار تكنولوژي تو دستشون هست منتها مركبشون يه باباي روس داره راه مي بره!)

البته شايد هم منظورتون عراق و ... باشه كه ماهواره هاشون و زمان نبوت حضرت موسي پرتاب كردن ولي خوب اون ها هم افسار تكنولوژيشون دست شوروي عزيز بود اگر شوروي نبود اونا هم ماهواره اي پرتاب نكرده بودن!

راستش من خبر ندارم كه جديدا صنعت فوق پيشرفته ي تركيه بعد از قد درازيشون جلوي منافع آمريكا در چه حاله ولي شنيديم كه تعدادي فالكون دچار نقض بودن و احتمالا سقوط هم كردن كه اصلا به دليل عدم پشتيباني آمريكا نبود!!

به دست آهن تفته كردن خمير به از دست بر سينه پيش امير!

416:

اي بابا مگه شما خبر استعفاش و نشنيدي؟!

بعدشم دولت خونه يخاله نيست هر كي مخحالف بود بندازن كنار!
البته دولت حتما خبر نداره كه شما اين جا هستي و گنره همين الآن شما در مسند بودي!
راستش دولت فكر مي كنه هر پستي نيازمند تخصص هست و نبايد مثل دولت قبلي پستها رو به قيافه ها بديم!

417:

منظورتون از جرقه چيه؟!
اشتباه ما يا ...؟
نخاله ها كيان؟!
نه مطمئن باشين كسي بدش نمياد كه ايران رو تصرف كنه منتها همه از شهاب ها وحشت دارن!

418:

منظورتون از جرقه چيه؟!
اشتباه ما يا ...؟
نخاله ها كيان؟!
نه مطمئن باشين كسي بدش نمياد كه ايران رو تصرف كنه منتها همه از شهاب ها وحشت دارن!

419:

کاش آغاز کننده ی این جستار گزینه ی ایرانیان ناآگاه را هم میگذاشتند.

420:

آره اشتباه ما می تونه یه جرقه به نفع عربستان باشه
نخانه ها هم منظورم بعضی ها هستن که اصلا ازشون خوشم نمیاد هیچ ازشون متنفرم و جاش اینجا نیست که بگم منظورم کی بوده.

421:

یه حرف درست زدی و اونم همینه !!!
نوشته اصلي بوسيله MAMAD1 نمايش نوشته ها
كه متاسفانه به مرور در بين ما تباه ميشن
مصداق بارز اون اکثریت نادان رو هم به درستی به خودت نسبت دادی !!
آفرین .
راستی از صیاد شیرازی چه خبر ؟؟

422:

توسعه یافته با پیشرفته چطور؟؟
اونا فرقشون چیه؟

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
البته ما جهان سومي بودن رو به اقتصاد كاغذي داشتن(مثل زمان شاه) ترجيه مي ديم چون بعدش كه پرده ها كنار بره مي شيم مثل افغانستان
نه جونم !!
پرده های واقعی هنوز کنار نرفته و اون روزی که کنار بره جنابعالی بد جوری از دست این تفکرات خود شرمنده خواهی شد.
نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
كيا افسار تكنولوژي رو در دست دارن؟
اونهایی که بهترین هارو از هر مملکت جمع میکنن و سرتاپاشون رو جواهر میگیرن و تمام امکانات رو در اختیارشون میذارن تا هم آنان به مراد خود برسند و هم خودشان.
نه اونهایی که بهترینهاشون رو به چشم بدترینها یا بی ارزش ترینها قبول میکنند.

نوشته اصلي بوسيله mph1 نمايش نوشته ها
به دست آهن تفته كردن خمير به از دست بر سينه پيش امير!
چرا ما امیر نباشیم تا دیگران بما احتیاج پیدا کنند ؟؟
میل به بنده بودن همین هست دیگه!!!

423:


هدفم اين بود كه توي يه پست مثل اين پست بهت بگم
برات متاسفم
و حالا با خيال راحت مي توني سر بزاري به ديوار و بميري

424:

راستي چي كار صياد داري؟

425:

روبرت رشدی جان:
به جون عزیزت قسم که اگر ما صاحب این پیشرفت نبودیم و مثل زمان بعد جنگ که پس از 8 سال دفاع جانانه از نظر تسلیحات ضعیف مانده بودیم مطمئن باش همین امارات گاگول برای گرفتن جزایر کل ایران دست درازی میکرد. بنابراین زنده باد ایران اتمی .. میگی نه پس این خبر جیگر تو و خیلی اعراب رو حال میاره..
در حالی که نیرنگ‌های تازه اماراتی‌ها برای نفوذ به جزاير سه‌گانه ایرانی از راه‌هاي گوناگوني ادامه دارد، ارگان‌های ایرانی نیز در آمادگی کامل برای مقابله با این هجوم خاموش عربی هستند.
به گزارش خبرنگار «تابناک»، در حالی که بسیاری از رسانه‌ها و حتی افکار عمومی، از ضعف دستگاه دیپلماسی در برخورد با ادعاهای واهی اعراب، مبنی بر مالکیت جزایر سه‌گانه و تعرض به حریم و خاک قانونی جمهوری اسلامی ایران گلایه‌مندند، ديگر دستگاه های مسئول کشور آمادگی هر نوع مقابله با تهدید ها و ترفندهای احتمالی در این رابطه را دارند.

بنا بر این گزارش، اخبار رسیده، حکایت از آن دارد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای جلوگیری از هر نوع خطرات احتمای، پیشرفته‌ترین سیستم‌های دفاعی و نظامی را در این جزایر و یا نقاط مربوط به آن مستقر کرده‌اند تا در صورت هر نوع تحرکی، پاسخي قاطع به دشمنان و متجاوزان بدهند.
نظرات كاربران:
باز خدا را شکر که یک ارگان در حفظ حیثیت ایران قلبش می تپد
ايوالله . دم ارتش و نيروهای مسلح گرم. ديپلماتهای وزارت خارجه که هيچ کاری نمی منند بهترين راه سکنی دادن هموطنان در اين جزاير است.
آفرين

426:

سلام بر اهل غدیر . من فکر میکنم تو خودت هم ندانستی که چه اظهار کردی . دلیلش این هست که تو شیطان پرستی را در ردیف زرتشتی و مسیحی و وووووو قرار دادی .
. در جمهوری اسلامی جایگاه و مقام هر یک از اقلیتهای مذهبی مشخص و پذیرفته هست . بجز شیطان پرستی . که من فکر نمیکنم عقل سلیم برای ان جایگاهی غیر از جهنم قایل باشد .
مطلب بعدی این مسئله عرب و عجم کردن تو و کینه ورزی تو هست . ایکاش اعتراف میکردی که شیطان پرست هستی . چون کینه از بزرگترین خصوصیات شیطان هست که شیطان مصالح و عاقبت خود را سر ان گذاشت .

427:

ظاهرا از سلاخی شدن صیاد شیرازی جلوی در خونه اش خیلی تو ذوقت خورده و عقده ای شدی که همچین شکری میخوری !!!

428:

ما نفهمیدیم این آواتار شما اگه مسلمونه چرا روسری سرش نیست و اگه غیر مسلمونه چرا عکس سید حسن دستشه ؟؟
بازهم بنازم به آزادی این لبنانی ها که حداقل کله زنهاشون یه هوایی میخوره ....!!!
سایت تابناک اخبارش رو از کجاش میاره ؟؟
اگه همچین قصدی از سوی دولت امارات وجود داشت چنان آنرو در رسانه ها تو بوق و کرنا میکردند که صداش صدبار از صدای دستگیری ملوانان انگلیسی بلند تر باشه !!
نه بابا جون !!
ارتش و سپاه ایران مثلا میخواد با این گنده ....زی هاش بگه آره !!! ما هم آدمیم و میتونیم با کلاشینکف جلوی هوپیمای پنهانکار بایستیم!!

حکایت همون قضیه فرود اضطراری هواپیمای مجارستانی توسط تهدید فانتوم های ایرانی بود که اول اخبار (( آقای رضا حسین زاده- ساعت نه شب - شبکه یک)) میگه هواپیما یک فروند فالکون متعلق به شرکتی مجارستانی هست و چند روز بعد این فالکون متعلق به ژنرالهای ارتش آمریکا میشه !!

شما اگر صاحب پیشرفت بودید نمیگذاشتید جنگ از 31 شهریور 59 به نوروز 1360 برسه چه برسه به اینکه هشت سال بخواد طول بکشه!!
چنان دهنی از ارتش صدام سرویس میکردید که دنیا متحیر میموند. و با افتخار میگفتید کمر ارتش صدام رو شکستیم !! نمیگفتید؟؟

429:بسم الله الرحمن الرحيم


در حال حاضر صنایع دفاع وابسته به وزارت دفاع ، طی پروژه هاي مختلفي همچون اورهال ، تعمير و نگهداري انواع هليكوپتر رتبه نخست را احراز نموده است. در زمينه توليد و طراحي نيز پيشرفتهاي قابل ملاحظه اي داشته است، در ميان اين پيشرفتها مي توان به توليد هليكوپترهاي ملي ، هليكوپتر شاهد ، بهينه سازي و ارتقاء انواع هليكوپترهاي ترابري و هجومي نام برد.
هليكوپتر شكاري

panha

H/2091


محصول دفاعي جمهوري اسلامي ايران
اخيرا هلیکوپتري شكاري مشابه كبري اما با كارايي بالاتر به نام شكاري h/2091 كه شگفتي و خشم كارشناسان نظامي غربي بالاخص ايالات متحده را برانگيخته است ،توسط مهندسين صنايع دفاع طراحي و توليد گشته است ، كه نويد جهشي بلند بر تارك تكتولوژي روز دنيا را مي دهد. مراحل ساخت2091 در پنها انجام و طراحي آن به سفارش نيروي هوايي سپاه انجام گرفته است. از ويژگي هاي آن مي توان به كا بيني جدید با شیشه های دو جداره تخت و ضد گلوله و بدنه مقاوم سازي شده با آلياژهاي چند لايه مقاوم و نگهدارنده چرخانه دم مي توان برشمرد . چون محل نصب این موشکها مورد مقاوم سازی قرار گرفته است، کلیه این هلیکوپترها توانایی حمل موشک تاو یا طوفان(نمونه ي ساخت صنایع دفاع) در غلافهای 4 تایی را دارند. سرعت و مانور اين هليكوپترها در قياس با كبري در حد بالايي ارتقاء يافته است .همچنين از لحاظ شكل ظاهري نيز طراحي بهتري نسبت به كبري دارد.نيز قابليت پرواز در انواع اقليم هاي مختلف با ماموريت هاي متنوع ، قابليتي دو چندان به آن بخشيده است. موتورهاي ارتقاء يافته اين هليكوپتر حدود 5/1 برابر كبري قدرت بيشتري دارند. دقت هدفگيري با كمترين خطا، و پرواز در ارتفاع بالاو رادار با قدرت تشخيص از 230 كيلومتري و نيز هشدار دهنده ضد موشك از ديگر ويژگي هاي آن مي باشد.
همچنين در طراحي 2091 نهايت تلاش جهت راحتي خلبان انجام شده به طريكه خلبان در 2091 به راحتي همه اطراف خود را مي تواند مشاهده نمايد. مهندسين صنايع دفاع بر روي اينكه بتوان در جهت خلاف حركت 2091 شليك انجام داد در حال كارشناسي اين طرح مي باشند.كه در صورت موفقيت توان رزمي اين شكاري به مراتب بالا خواهد رفت.
تا كنون در حدود 10 فروند از اين نوع هلي كوپترها ساخته شده ، كه تماما در اختيار نيروي هوايي سپاه مي باشند. موشكي و نظامي معتقد است 2091 در صورت تكميل ، جايگزيني مناسب براي كبري ها خواهند بود.
در تصویر زیر تفاوت ۲۰۹۱ با کبری کاملا مشخص است .همچنین تصویری از کارخانه ساخت کابین و قسمت های مختلف بالگردهای کبری در مجتمع صنایع دفاع در کنار ۲۰۹۱ آورده شده است.
نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
بالگرد شكاري panha-h/2091 و کارخانه ساخت کابین و بدنه بالگردهای کبری
مشخصات فنی :
نام :h/2091
نوع: هلیکوپتر تهاجمی / پشتیبانی ضد زره
كشور سازنده : جمهوري اسلامي ايران
حداکثر سرعت: 236 کیلومتر بر ساعت
حداکثر برد: 600 کیلومتر
طول: 16متر
بلندی: 4 متر
قطر ملخ: 13 متر
وزن خالی: 2802 کیلوگرم
حداکثر وزن برخاست: 4530 کیلوگرم
تسلیحات: تیربار سه لوله ی 20 میلیمتری "ام 197"، قابلیت حمل هشت موشک ضد تانک و موشکهای هوابه هوا و مقره های راکت انداز؛ قابليت نصب موشكهاي دوشپرتاب ميثاق 2.
__________________
یاحسین غریب مادرتویی ارباب دل من...یه گوشه چشم تو بسه واسه حل مشکل من...دل من عاشق می مونه دائم از شما می خونه..منو می شناسی آقاجون من همونم اون دیوونه...حسرت زیارت تو مونده تو این دل زارم...کربلاتو تانبینم آروم وقرار ندارم....آقا من خودم می دونم لایق این حرفا نیستم..اما از شما چه پنهون از اهل زمونه خستم...

430:

ماهواره بر

سفيراميد
در شب ولادت با سعادت حضرت مهدی موعود (عج) با حضور رئیس‌جمهور، راه ایران برای نشاندن ماهواره در مدار کره زمین هموار شود.

این آزمایش که با هدف صحه‌گذاری بر عملکرد ماهواره‌بر، سیستم‌های داده‌پردازی از راه دور، دستگاه مرکزی زمینی، ایستگاه‌های زمینی تله‌متری، فرمان از راه دور (تلکامند) و تعیین موقعیت ماهواره صورت گرفت، توانست به اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.
در این آزمایش، زیرساخت‌های ارتباطی گسترده زمینی به نحو کاملی از این پرتاب آزمایشی پشتیبانی کردند.
مقامات فضایی کشور، حدود شش ماه پیش (بهمن ماه 1386) پس از پرتاب آزمایشی موشک «کاوشگر-1» به فضا اعلام کرده بود که تا تابستان، ماهواره ایرانی «امید» را از سکوی پرتابی در داخل کشور در مدار زمین قرار خواهند داد.

بخش دوم این پرتابگر، اطلاعاتی که در مسیر پروازی‌اش وجود داشت، چون یونسفر، جو، امواج الکترومغناطیس و دیگر اطلاعات را دریافت کرد و همزمان با ایستگاه زمینی ارتباط برقرار نمود و پس ازمدتي دوباره توسط چتری به زمین بازگشت.
رييس سازمان فضايي كشور از ماموريت پروازي اولين فضانورد جمهوري اسلامي ايران در ۱۰ سال آينده خبر داده است .
نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
__________________
یاحسین غریب مادرتویی ارباب دل من...یه گوشه چشم تو بسه واسه حل مشکل من...دل من عاشق می مونه دائم از شما می خونه..منو می شناسی آقاجون من همونم اون دیوونه...حسرت زیارت تو مونده تو این دل زارم...کربلاتو تانبینم آروم وقرار ندارم....آقا من خودم می دونم لایق این حرفا نیستم..اما از شما چه پنهون از اهل زمونه خستم...

431:

توليد
شناور رادارگريز و زيردريايي هوشمند


مصطفي محمد نجار اظهار داشت: شناور رادار گريز و زيردريايي هوشمند بدون سرنشين در كشور طراحي و توليد شد.

به گزارش رجانيوز به نقل از فارس، سردار مصطفي محمدنجار وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح كه صبح امروز سه‌شنبه در نشستي خبري حضور يافته بود با تبريك روز خبرنگار و اعياد شعبانيه اعلام كرد: شناور رادار گريز و زير دريايي هوشمند بدون سرنشين در سال نو آوري و شكوفايي، طراحي و توليد شد كه با توليد انبوه اين دو محصول استراتژيك توانمندي دريايي كشور در بخش دفاعي به نحو چشم‌گيري افزايش مي‌يابد.
__________________
از باغ می‌برند چراغانی‌ات کنند ........................ تا کاج جشن‌های زمستانی‌ات کنند
پوشانده‌اند "صبح" تو را "ابرهای تار" ........................ تنها به این بهانه که بارانی‌ات کنند
یوسف به این رها شدن از چاه دل مبند ........................ این بار می‌برند که زندانی‌ات کنند
ای گل گمان مبر به شب جشن می‌روی ........................ شاید به خاک مرده‌ای ارزانی‌ات کنند
یک نقطه بیش فرق "رحیم" و "رجیم" نیست ........................ از نقطه‌ای بترس که شیطانی‌ات کنند
آب طلب نکرده همیشه مراد نیست ........................ گاهی بهانه است که قربانی‌ات کنند
فاضل نظری
----
قال : اِنَّ الصَّبرَ ، والصِّدقَ ، والحُلمَ ، و حُسنَ الخُلقِ ، مِن اَخلاقِ الَانبیاءِ :
امام صادق ع فرمود: «صبر، راستگویی، بردباری و حسن خلق از اخلاق پیامبران است»ارشاد القلوب : 133

432:

خبو دوست عزيز حرف ما هم همينه ديگه!
شما كه باز داري حرف ما رو مي زني!
شما يه بار تو پست قبلي خودت مي گي ما بايد مطيع غرب باشيم يه بار مي گي خودمون امير باشيم!
اين طوري كه نمي شه!
بله امام خميني هم گفتن كه بايد تلاش كنين خودتون احتياجاتتون رو بر طرف كنيد!
اين كه ما نمي توانيم و ... اينها تفكراتي است كه غرب براي استثمار ممالك آورده...
همين هند تلاش كرد و ديديد كه شد!(نساجي هند)
شما ها خودتان خواستيد و شاه اين دست نشانده ي امپرياليست را مغلوب كرديد...
هر ملتي كه فكر كند نمي تواند محكوم است كه تا آخر نتواند...

ما الآن داريم به همين سمت پيش مي ريم!
جنگنده ها و ماهواره ها و ... رو در همين راستا ساختيم

433:

جروزالم‌پست: سامانه اس-300 روسيه در راه ايران


يك روزنامه رژيم‌ صهيونيستي در گزارشي به نقل از مقامات دفاعي اين رژيم نوشت: ايران قرار است تا پايان سال جاري ميلادي سامانه دفاع هوايي اس-300 را از روسيه دريافت كند.

به گزارش رجانيوز به نقل از فارس، روزنامه "جروزالم‌پست" در شماره امروز خود به نقل از مقامات دفاعي اسرائيل اين خبر را منتشر كرد و تصريح كرد سامانه دفاعي اس-300 يكي از بهترين سامانه‌هاي دفاع ضد موشكي جهان است و گفته مي‌شود توانايي ردگيري 100 هدف به طور همزمان و شليك به 12 هدف را در آن واحد دارد.

به نوشته اين روزنامه اسرائيلي با وجود اظهاراتي مبني بر انتقال اين ‌سامانه‌ها از روسيه، ايران اخيرا چندين سامانه اس-300 براي حفاظت از تاسيسات اتمي خود خريداري كرده است.

اين سامانه‌ها احتمالا از طريق بلاروس در اختيار ايران قرار خواهند گرفت.

اوايل ماه جاري ميلادي نيز يكي از رونامه‌هاي اسرائيلي اعلام كرد كه رزمايش هوايي اسرائيل كه ماه گذشته بر فراز يونان انجام شد براي مطالعه سامانه دفاع موشكي اس-300 بوده است كه در جزيره "كرت" قرار دارد.

بر اساس گزارش وب‌سايت "كاتينگ ايج نيوز" يونان در دسامبر 2007 سامانه دفاعي اس-300 را در جزيره كرت مستقر كرد.

بر اساس گزارش منابع آگاه روسيه قرار است اولين سري اس-300 را اوايل سپتامبر 2008 به ايران منتقل كند و گفته مي‌شود نصب و راه‌اندازي اين سامانه شش تا 12 ماه به طول خواهد انجاميد.


نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟


نظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟
__________________
از باغ می‌برند چراغانی‌ات کنند ........................ تا کاج جشن‌های زمستانی‌ات کنند
پوشانده‌اند "صبح" تو را "ابرهای تار" ........................ تنها به این بهانه که بارانی‌ات کنند
یوسف به این رها شدن از چاه دل مبند ........................ این بار می‌برند که زندانی‌ات کنند
ای گل گمان مبر به شب جشن می‌روی ........................ شاید به خاک مرده‌ای ارزانی‌ات کنند
یک نقطه بیش فرق "رحیم" و "رجیم" نیست ........................ از نقطه‌ای بترس که شیطانی‌ات کنند
آب طلب نکرده همیشه مراد نیست ........................ گاهی بهانه است که قربانی‌ات کنند
فاضل نظری
----
قال : اِنَّ الصَّبرَ ، والصِّدقَ ، والحُلمَ ، و حُسنَ الخُلقِ ، مِن اَخلاقِ الَانبیاءِ :

434:

ساخت سامانه مدرن آشكارساز پرنده‌هاي دشمن توسط سپاهنظرسنجی: بزرگترین دشمن ایران در حال حاضر کیست؟

رئيس سازمان جهاد خودكفايي نيروي زميني سپاه گفت: سيستم‌هاي جديد در معرض ديد قراردادن پرنده‌هاي دشمن، در اين نيرو طراحي و ساخته شد.


سرهنگ ناصر عرب بيگي رئيس سازمان جهاد خودكفايي نيروي زميني سپاه در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس با اشاره به توانمندي‌هاي اين نيرو در طراحي و ساخت سيستم‌هاي مدرن الكترونيك اظهار داشت: با توجه به نيازهاي كشور به در اختيار داشتن تجهيزات مدرن جنگ الكترونيك (جنگال) و سيستم‌هاي مقابله با اين موضوع، سپاه پاسداران در بخش طراحي و ساخت پروژه‌هاي الكترونيك، الكترومغناطيس و اپتيك موفقيت‌هاي زيادي داشته است.

به گفته وي، از جمله اين موفقيت‌ها پروژه‌هاي جستجو و رديابي غيرفعال اپتيكي است كه اين سيستم‌ها مي‌توانند در پيدا كردن و در معرض ديد قراردادن پرنده‌هاي دشمن بسيار موثر واقع شوند.

عرب‌بيگي خاطرنشان كرد: ‌نيروي زميني سپاه با همكاري صنايع دفاعي وزارت دفاع توانسته به دستاوردهاي قابل توجهي در بخش الكترونيكي برسد كه اين سامانه ها و تجهيزات به تدريج وارد نيروهاي مسلح خواهد شد.
__________________

435:

جناب روبرت اين هم بالگرد ملي!

بعضي ها مي گن اين بالگرد در سطح سوپر كبرا هست!
با تشكر از جناب نشات كه اين پست رو قرار دادن

436:


بالگرد شكاري panha-h/2091 و کارخانه ساخت کابین و بدنه بالگردهای کبری

قصدم تخریب نیست.

تلاشگران این بالگرد خسته نباشن.
ولی به این میگن مهندسی معکوس.
در ضمن اگر این هلیکوپتر به تولید انبوه رسیده چرا داره بالگردهای میل ساخت روسیه را میخرن؟

437:

سلام . هر هلیکوپتری کارایی مخصوص بخودش را دارد . و مسئله هم این نیست که مهندسی معکوس باشد یا نباشد . مسئله این هست تا همین 30 سال پیش که 10 سالش هم در دفاع گذشت همین ایرانی را عقب مانده و عنصر درجه دوم جا زده بودند و او را حتی لایق سرویس و نگه داری یک کارخانه معمولی سیمان هم نمیدانستند .

438:

شما ها که دیگه قالیباف را قبول دارید. سردار جنگ بود اصلگرا هم هست.
وی گفته ما نباید خودمون با 30 سال پیش مقایسه کنیم باید خود را با کشورهایی نظیر کره مقایسه کنیم.

439:

جون روبرت رشدی چرند تلاوت نکن

440:

اقا یه چندتا هم از این هواپیماها هلیکوپتر ها شناورها قایقها و .... رو بفرستید افریقا که دیروز دومین کشتی ایرانی رو هم با هزاران تن گندم دزدیدن و باید باز گروه و نماینده بفرستید 100 هزار دلار باج سبیل بده تا حداقل کشتی و ادماش رو ازاد کنند حالا گندماش رو ولش

441:

توسط دزدان دريايي سوماليايي و براي دومين بار
كشتي تجاري حامل گندم ايران ربوده شد
خبرگزاري فارس: نيروي دريايي آمريكا اعلام كرد ، دزدان دريايي سومالي در تازه ترين حملات خود به كشتي هاي عبوري از خليج عدن ، يك كشتي تجاري با پرچم هنگ كنگ كه براي خطوط كشتيراني ايران كار مي كرد و بار گندم داشت را ربودند .


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از آسوشيتدپرس ، جين كمپل فرمانده هنگ پنجم نيروي دريايي آمريكا در بحرين ، در اين باره گفت ، اين كشتي تجاري 36 هزار تني در خليج عدن مورد حمله دزدان دريايي واقع شده است .
در اين گزارش اشاره اي به تعداد خدمه كشتي تجاري نشده است . احتمالا اين كشتي نيز به سمت سواحل سومالي برده شده است . هنوز نام اين كشتي تجاري از سوي منابع آگاه اعلام نشده است .
خبرگزاري رسمي شينهوا نيز به نقل از مركز تحقيق و امداد دريايي چين اعلام كرد: اين كشتي هنگ كنگي حامل 36 هزار تن گندم به شهر بندرعباس ايران بود. اين خبرگزاري بدون ذكر جزئيات بيشتري اعلام كرد كه هيچ يك از خدمه كشتي مزبور از هنگ كنگ يا سرزمين اصلي چين نبودند بلكه اتباع ايراني، پاكستاني، هندي، فيليپيني و گينه بودند.
شايان ذكر است دزدان دريايي سومالي امروز سه شنبه نفت كش عربستاني را با 2 ميليون بشكه نفت خام به منطقه شاخ آفريقا منتقل كردند . ارزش محموله اين نفت كش بيش از 100 ميليون دلار برآورد شده است . نفت كش سيريوس استار عربستان 15 نوامبر خليج فارس را به مقصد درياي كارائيب ترك كرده بود .
پيش از اين نيز يك فروند كشتي ايراني توسط دزدان دريايي سوماليايي ربوده شده بود كه پس از ماهها تلاش مسئولان ايراني و با پرداخت مبلغي خدمه ايراني كشتي آزاد شدند.

442:

سلام . این یک اصل پذیرفته شده منطقی هست که حتی علم تاریخ هم بر مبنای ان شکل گرفته . که با نگاه به گذشته و تحقیق و تدبر در حال . اینده ات را بساز .
اگر ملاک برای تو .قالیباف و اصولگراییش هست . اصولگرایی بعنوان یک فکر . مقدم بر اشخاص بعنوان مثال قالیباف هست . و استناد تو بر اصول گرایی قالیباف یعنی اینکه مهر تاییدی بر اصولگرایی زده ای . ومن فکر میکنم از دستت در رفته

443:

اي بابا چندين بار ثاب كرديم شما ملي گرا هستين!
اين بار هم خودتون دارين ثابت مي كنين كه ملي گراييد!

جدا؟!چي مي گي!؟؟؟؟؟(به قول كيوون تو سه در چار!)
چشم بسته غيب گفتين جناب داريوش از اين مهارتتون لطفا در موارد خاص استفاده كنيد تا هدر نره!(بهينه سازي مصرف انرژي!!)

شما از اونجايي كه كار درستيتون تو مقايسه ي احمدي و اوباما ديده شده بايد بگم نيازي نيست هي اثباتش كنيد!
اما:
جهت اطلاع اگر مشكلي در اين پروژه بود خود جناب روبرت كه اين مسايل رو بهش واقفند بيان مي كردند!
اتفاقا تمام تجهيزاتي كه در اين پروژه ي به توليد انبوه رسيده استفاده مي شه به دست متخصصين داخلي انجام گرفته!
اون هواپيماي ايران-140 رو هم براي همين ساختيم تا ياد بگيريم چطور بايد موتور بالگرد و پره هاش رو بسازيم(از رو همه چيز دست گذاشتين روي نقطه ي قوت پروژه!)
ضمنا هيچ بي عقلي براي توليد انبوه تجهيزات رو از كشور ديگه نمي خره!

444:


حالا اين موضوع رو نمي خواي يه جوري به احمدي نژاد ربط بدي؟؟؟!!!!!

445:

البته این تایپیک دشمن ایران هست و نیازی نیست شما راجع به احمدی نژاد پارازیت صادر فرمایید ولی اگر صلاح بدونید و امر کنید به اونم ربطش میدیم و میریم و در تایپیک مربوط به خودش نظریه صادر می فرماییم

446:


اي ولا
حالا برو توي تاپيك مربوط به خودش اين كا رو بكن ببينيم
چه جوري ؟

و يه كمي بهت بخنديم

447:

...............
اونقد بخند که از دهنت تا شکمت پاره بشه

448:


اوه اوه
انگار خيلي بهت بر خورد
ما اونجوري كه فكر مي كني نمي خنديم
با شما رو ريشخند مي كنيم اين شكلي

راستي امر فرموديم كه ربطش بدي
چرا ربطش ندادي؟

449:

من واقعا احساس میکنم به شعور من توهین شده !
جناب برهان 4 گزنیه اصلی و محوری از ظرسنجی من را پاک کردند و با جایگزین کردن کشورهای چون امارات و عربستان و روسیه و..... قصد سوق دادن نظرات درباره دشمن ملت را به خارج از مرزها دارند !
پسندیده بود حداقل قبل از این سانسور من را در جریان میگذاشتند نه بعد از آن !
دوست عزیز این نظرسنجی اصلا مد نظر من نبود و نیست و من به عنوان آغازگر جستار ان را تایید نمیکنم اما خوشحال میشم نظرتان را دربراه پرسش جستار بگویید اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد
گامبیا جمهوری اسلامی شد !
حسن عباسی بازداشت شد
نتانیاهو:اصلاح طلبان سرمایه اسرائیل هستند!!؟؟
بمب‌افکن‌های روسی در پایگاه نوژه همدان!+تصاویر
ترکیه اولین سری از جنگنده‌های اف‌۳۵ را تحویل می‌گیرد

حمله اراذل و اوباش به محمود کریمی و ماجرای تیراندازی
آینده سوریه را چگونه پیش بینی می کنید ؟
توان نظامی ايران
گزارش لحظه‌ به‌ لحظه از تحولات عراق
تجهیزات نظامی غرب
فرمانده داعش: کوبانی ها ایرانی هستند/ جزیه دهید در امانید
*