برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟ x

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟بد حجابی دختران در فصل بهار
آیا با چادر های رنگی موافقید؟
مدل های مانتو کوتاه r&k
ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒمجموعه مدل هاي لباس بانوان ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ
عارایش به ما پسرها بیشتر میاد.!!!!!!.دخترها پسرها
نظرسنجی:پوشش شما چیست؟

چرا پسرا انقدر دوست داشتنی هستن ؟؟؟؟؟
فقط مردونه .. سوژه هفته ( چرا معافیت از خدمت وظیفه برای عده ای ؟ )
مردان متاهل و دوست دختر چرا؟
به نظر شما چرا برخی از مردهای متاهل به همسران خود خیانت میکنند
همسرو واسه چی میخوای؟
چقدر براتون مهمه که همسرتون باکره باشه ؟
حمایت از ما | مشهدهاست
`

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
لطفاً به نوع حکومتی که علاقه دارید رای بدهید، اگر هم به "سایر" رای دادید در زیر بنویسید آن سایر چه بوده است.

در ضمن قبل از رای دادن مد نظر داشته باشید که این رای گیری باز است و برای همه قابل رویته که چه کسی به کدام گزینه رای داده.

04-26-2007


1:

دوست گرامی تاپیک مشابهی در این زمینه هست که نظر سنجی هم توش داره.
حالا به هر حال من نظر خودم رو مطرح می کنم.
جمهوری پارلمانی بهترین سیستم برای ایران.
در دوران معاصر بسیاری احزاب امدند و اندیشه های تمامیت خواه و استبدادی را مطرح کردند.از جمله استبداد کمونیستی یا استبداد مذهبی یا استبداد سلطنتی و غیره.اما تمام سیستمهای استبدادی محکوم به شکست است.بهترین سیستم که در ان همه احزاب و اندیشه ها بتوانند در قدرت سهیم باشند جمهوری پارلمانی است.حال یک تعریف ساده از مشخصات جمهوری پارلمانی بدهیم تا با ان بیشتر اشنا شویم.در جمهوری پارلمانی هر چهار سال یکبار انتخابات پارلمان یا همان مجلس انجام می شود که در ان همه احزاب ازادانه شرکت می کنند.حال فرق اساسی جمهوری پارلمانی با جمهوری اکثریتی در این است که تمام کابینه دولت در اختیار فقط حزب اکثریت انتخابات قرار نمی گیرد.مثلا اگر حزب اکثریت 52 درصد رای داشته باشد و مثلا حزب دوم 34 درصد رای اورده باشد.خوب چرا ما 34 درصد از مردم را که جمعیت زیادی می شود از قدرت محروم کنیم و همه دولت را تمام و کمال در اختیار فقط ان 52 درصد اکثریت قرار دهیم.در سیستم جمهوری پارلمانی این مشکل حل شده است.یعنی دولت به صورت ائتلافی و مشارکتی از همه احزاب تشکیل می شود.اما هر حزبی به اندازه ایی می تواند مشارکت کند که رای می ردمی داشته باشد.یعنی حزبی که 30 درصد رای مردمی در انتخابات دارد به اندازه 30 درصد از وزارت خانه های کابینه دولت را در اختیار می گیرد و حزبی که 15 درصد رای دارد به اندازه 15 درصد از کابینه را در اختیار می گیرد. و بدیهی است که ریاست دولت نیز به حزب اکثریت می رسد.والبته اگر ما بخواهیم امتیاز دیگری هم به حزب اکثریت داده باشیم تصمیم در مورد اینکه چه وزارت خانه ایی به چه حزبی برسد را نیز باید به حزب اکثریت واگذار کنیم تا وحدت و نظم حفظ شود.اینگونه دولت به واقع نماینده واقعی همه اندیشه ها و عقاید کشور می شود و همه خود را به گونه ایی در ان سهیم می بینند.و همین موجب همبستگی و وحدت کشور می شود.دیگر گروهی خود را محروم از قدرت نمی بیند تا چوب لای چرخ دولت بگذارد.هر حزبی تلاش می کند تا در وزارت خانه هایی که به انها رسیده است خوب و عالی عمل کنند تا در انتخابات بعدی بتوانند نظر بیشتری از مردم را جلب کنند.یعنی رقابت برای خدمت بیشتر.
احزاب ایران باید به این بلوغ سیاسی رسیده باشند که ایران متعلق به همه ایرانیان است و دست از تمامیت خواهی بردارند.نمی شود تمام سیستم فقط سوسیالیستی باشد یا فقط مذهبی باشد یا غیره.اینها می توانند هر کدام حزبی تشکیل دهند و در انتخابات هر چهار سال شرکت کنند.اگر حزبی هم می بیند که مثلا در یک انتخاباتی رای کمی اورد باید به اصلاح خود بپردازد تا نظر بیشتری از مردم را جلب کند.تحت این سیستم ارامش و ثبات سیاسی به ایران باز می گردد و خوش بختی و ابادانی و پیشرفت با سرعت میسر می شود.ضمن اینکه قانون اساسی ایران باید کاملا علمی تدوین شود و هر گونه دخالت مکاتب و مذاهب و عقاید خاص در ان جلوگیری شود.در اموزش و پرورش نیز باید از دخالت این عقاید خاص جلوگیری کرد.در ایران باید همه باشند از راست تا چپ.از سکولار تا مذهبی. و رای مردم در انتخابات هر چهار سال مشخص می کند که هر حزبی چقدر در دولت سهیم باشد.از 5 درصد تا 100 درصد.
اما مردم برای رسیدن به این هدف یعنی جمهوری پارلمانی و نیز حفاظات از ان باید متشکل و سازماندهی شوند.هیچ فرد ایرانی نباید تنها و فردی کار کند.باید حتما در اتحادیه های صنفی یا گروههای فرهنگی و اجتماعی و سیاسی عضویت داشته باشد.یک دست هیچ گاه صدا ندارد و یک چوب براحتی شکسته می شود.رمز موفقیت در کار دسته جمعی است.در گروه گرایی.مهم هم نیست که گروه بر اساس چه اشتراکی باشد حتی یک گروه کوهنوردی نیز کمک می کند تا ما با هم بودن و رسیدن به قله با کمک و همکاری هم را تمرین کنیم و با هم هم صحبت شویم و دوستی هایمان پایدار تر شود.حتی یک گروه اینترنتی نیز فضای مناسبی برای هم فکری و افزایش پیوندها و دوستی ها فراهم می اورد.اینده ایران بسیار روشن و زیباست.

2:

من یه سوال دارم ایا سیستم پارلمانی اصلا به در د ما می خوره
در اروپا و امریکا مفهومی متفاوت از انچه که ما می اندیشیم در مورد پارلمان مد نظر .
پس از سالها کارو رنج و تعقل به این نتیجه رسیدند که برای اداره جامعه این سیستم بهترین.
اما در ایران اینگونه نیست ما تلقی درست و حسابی از پارلمان نداریم همانطور که در مورد نقش ارتش برداشتهای متفاوت از انچه که ما می اندیشیم و انها می فهمند وجود دارد
در ایران امضای لایحه تصویبی خشک نشده روانه ستل آشغال میشه و هیچ تضمینی برای اجرا آنچه تصویب میشه وجود نداره

3:

سوال خوبی است.قانون خوب کافی نیست و نیاز به پشتوانه دارد.پشتوانه قانون همانا اتحادیه ها و انجمنهی مردمی و غیر دولتی است.در همین فرانسه بارها دولت می خواهد از قانون تخطی کند اما اعتصاب و تحصن و تظاهرات و اعتراض اتحادیه های مردمی موجب عقب گرد دولت می شود.
یعنی کار ما تنها با تصویب قانون اساسی تمام نمی شود.مردم سالاری نیاز به حفاظت دایمی دارد.هر فرد ایرانی باید در یک گروه صنفی یا فرهنگی و اجتماعی عضو شود و با کار گروهی و دسته جمعی از حقوق خود و سایر افراد دفاع کند.

4:

جمهوري اسلامي فقط جمهوري اسلامي

5:

اگر تاپیک تکراری است حذف کنید.


اما در مورد سیستم پارلمانی بنده فکر نمیکنم در ساختار پادشاهی پارلمانی پارلمان تفاوت زیادی مجلش شورا یا همان قوه ی مقننه داشته باشد و بیشتر در قانون گذاری و تعیین بودجه و ..... از این دست امور فعالیت دارد و انجام کارها بر عهده همان دولت است و پارلمان نقش اجرایی ندارد. همانند نظام انگلستان یا اسپانیا یا سوئد یا........

6:

سیستم سلطنت هم از نظر فلسفی باطل است و هم از نظر سیاسی برای ایران مناسب نیست.
یکبار برای همیشه باید جمهوری تمام عیار بر قرار شود.هم اکنون نیز در ایران سلطنت بر قرار است.26 سال است که خامنه ایی و رفسنجانی سطلنت می کنند.

7:

با سلام
(با این اوصاف گزینه اول مد نظر نویسنده است.)
بنده انتخاب های اساسی پیش روی مردم را جهت انتخاب نظام سیاسی مقبول خود ؛ به چهار دسته ذیل تقسیم میکنم ، که هر سبکی از نگرش سیاسی (از چپ و راست و میانه و رادیکال و ...)، نهایتا ً در دل یکی از این چهار گزینه جای خواهد گرفت:
1)دمكراسی لیبرال؛
دموکراسی های بر آمده از لیبرالیسم نقشی محوری در اجتماع بر عهده خواهند گرفت ف به این دلیل ساده که در این نظامها تمام گروهها پیرو هر منش و نگرشی که باشند حق اظهار نظر و تبلیغ آرمانهاشون را دراند.(این حق ؛بطور مشخص ، شامل 3 گروه زیر هم هست).

در ایران این خانواده در زمان مشروطیت بوجود آمد؛ در تدوین قانون اساسی مشروطیت هم دست بالا را داشت و این قانون سالیان سال سرمایه اصلی و نقطه اتکای پیشبرد برنامهایش بود. (به پشتوانه همین قانون توانست بعدا ً به قدرت ، هر چند کوتاه برسد) یکبار با صعود رضا شاه به قدرت از صحنه رانده شده و دیگر بار با کودتای 28 مرداد و در آخرین بار در انقلاب 57 که بیش از همه حتی سلطنت ضربه خورد...
نماینده اصلی این خانواده و چهره شاخص و فراموش نشدنیش "دکتر محمد مصدق" است؛که هنوز هم و در آیندهء بعید هم ، در دل آزادی خواهان ایرانی جای خواهد داشت.2)توتالیتاریسم ارتجاعی؛
این خانواده فکری ، اساس و مبانی فکری و تمام هم و غم خود را در خدمت احیای گذشته ای بکار میگیرد که معتقد است : گذشت زمان آن را از وجود اولیه اش تهی کرده و باید گرد غبار نشته بر وجودش را در اثر گذشت ان تاریخ دراز زدود.

در ایران این خانواده فکری به دو بخش تقسیم میشود:
الف} پیش از اسلامی : نماینده های اصلی چنین نظام فکری ایی "پان ایرانیست" ها و مهمتر از آن گروهی که حتی در اوایل دهه 20 و که فضای باز سیاسی برای تشکیل حزب را مهیا دید شروع به کار حزبی کرد ؛ موسوم به "سومکا" است. ولی امروزه فعالیت چندانی از این گروهها دیده نمی شود و دفاع از تاریخ باستانی ایران به دوش مردم افتاده.

ب} پس از اسلامی : نماینده های این گروه معرف حضور همه کاربران هست و نیازی به قلم فرسایی در این باب نیست.

باید اشاره کرد که سنتی بودن و پایبند به باورهای سنتی داشتن وقایل به ادامه شیوه حیاتی کهن ایرانی بودن که نمونه هایش را در نوروز و چهارشنبه سوری و شب یلدا و ... میبینم ؛ تفاوت بسیار دارد با سنتگرایی از هر دو منظری که بیان شد.

3)توتالیتاریسم رادیكال؛
علاوه بر افراط گرایی و رادیکالیسم که در خانواده قبلی بصورت محسوس میتوان پیدا کرد ؛ این خانواده هم از آن برخودار هست ، که حتی از اصلی ترین شاخصه هایش است و مارکسیسم و اسلاف و اخلافش به این دسته تعلق دارند.

در ایران این گروه تولد و پیدایشش را از ورود اولین سوسیال دموکراتها و کمونیستها به ایران جشن گرفت !...این خانواده هیچگاه دارای رهبری شاخص نبوده هر چند که در کادر رهبریش از افراد برجسته ای چون "سید حسن تقی زاده" و "سلیمان میرزای اسکندری" و "نورالدین کیانوری" و ... بهره گرفته. نکته جالب اینکه این خانواده بطور مستقل نتوانسته که تاکنون قدرت سیاسی را در دست بگیرد.اما تاثیرش همیشه و در تمام تحولات ایران معاصر مشخص و نمایان است.

4)نظام اتوریتر؛
تاریخ این خانواده هم با تاریخ سلطنت پهلوی ها گره خورده . هر چند برای رسیدن به قدرتی مافوق قدرت های موجود در جامعه و اعمال آن نیازی به سلطنت نبوده اما این خانواده در ایران با سلطنت گره خورده است.

8:

اشکال عمدهء نظام های پارلمانی در کشورهای جهان سوم ؛ بزرگی بیش از حد دولت است که کار را برای انتقال قدرت و اجرای دستورات قدرت بعدی مشکل و نا ممکن میکند.
این شیوه در کشورهایی قابلیت اجرایی دارد که دارای دولتی باشند که کمترین دخالت را در عرصه های اقتصادی و اجتماعی و... داشته باشد ؛ نه در کشورهایی که بشیتر کار دولت تقسیم دلار های نفتی (چه عادلانه و چه غیر از آن) بین اقشار جامعه است.
در این کشورها هر بار با عوض شدن فضای پارلمان و شکست ایتلافها ؛ جامعه به سوی هرج و مرج خواهد رفت و گزینش چنین سیستمی هم از عدم شناخت و آگاهی در تقسیم قدرت و مناسبات سیاسی بین احزاب ناشی میشود و هم از شناخت مو قعیت کشور.
چنین کاری خودکشی سیاسی ست.

9:

به نظر من در هر کدام از سیستمها بالا بدون استثنا با وضع اقتصادی فعلی راهی جز کوچک شدن وجود ندارد. دغدغه ای که تازه در ایران به ان پی برده اند و تازه در پی انجام ان هستند و کم کم تمام کشورها به سوی تبدیل دولت به ناظر حرکت میکنند. و بدنه دولت در کشورهای جهان سوم روز به روز کوچک تر میشود و در کل فکر میکنم لازمه ی هر نوع حکومتی کوچک شدن دولت است.

10:

خیلی نا عادلانه است که مثلا یک حزبی به خاطر فقط چند درصد رای بیشتر تمام کابینه دولت را در اختیار بگیرد.مثلا یک حزبی 40 درصد رای داشته باشد و حزب دوم 35 درصد رای داشته باشد و تمام کابینه به ان حزب 40 درصدی برسد و 35 درصد از مردم از تصمیم گیری محروم شوند.
و همواره این درصد زیادی که از دولت محروم می مانند شروع می کنند به بحران سازی برای دولت و چوب لای چرخ گذاشتن.
اما در سیستم جمهوری پارلمانی همه اندیشه ها به اندازه رای مردمیشان در دولت حضور دارند.و دیگر اگر حزبی زیر 5 درصد رای داشته باشد ادعایی هم ندارد.
و این رمز همبستگی و ثبات و ارامش سیاسی می شود.

11:

این هم خود مشکلی است بس بزرگ...
نگاهی به احزاب در کشورهای جهان سوم نشان می دهد که یک شبه هزاران عضو می گیرند و سحر گاهان به یکبار ه از هم می پاشند

12:

جهان سوم یک لفظ منحوسی است که از سوی استعمار گران ساخته شده بود.نباید این کلمه منحوس را ما خودمان تکرار کنیم.هم هوشش را داریم هم سرمایه داریم و هم سرزمین بزرگ با منابع کافی.
فقط مردم سالاری و دموکراسی نداریم.
باید مردم سازماندهی بشوند.
بدون سازماندهی و کار تشکیلاتی رسیدن به اهداف ازادی خواهانه میسر نیست.

13:

شما هم به جای نام خود قرار دهید"از خود بیگانه"

14:

بله. البته هر کس به نوعی. شاید عده ای بنا به اسلام ستیزی و بنده به علت علاقه ام به اسلام دوست دارم این وازه حذف شود. زیرا در این حکومت نه تنها شاهد جمهوری نستیم بلکه با اسلامی تحریف شده روبرویم. این نمی شود که هر کس بیاید و هر غلطی خواست با نام اسلام انجام دهد و آزادی های مردم را صلب نماید.

15:

هر کشور برای خود تاریخ و فرهنگی دارد...
من به همبودگرایی میهنی (ناسیونال سوسیالیسم) اما اگر یک پادشاه نژاده، میهن پرست و باستانگرا وجود داشته باشه بهترین نوع حکومت برای ما شاهنشاهی است آن هم از نوع تک سالاری
افسوس که چنین شاهنشاهی رو در حال حاضر نداریم و فقط یک دیوانه ی بی لیاقت به نام رضا پهلوی وجود داره که اگه بیاد مملکت رو بدتر از آخوند ها به باد میده...
من به پادشاهی سلطنت مطلقه رای دادم...

16:

جمهوری فدرال

17:

جمهوری یک مفهوم است.مثلا مبارک در مصر هم حکومت خود را جمهوری می نامد در حالیکه در حقیقت سلطنت است.یعنی جمهوری یک تابلو نیست که هر حکومتی بالای دیوارش بکوبد و جمهوری شود!وقتی یک جمهوری تمام عیار وجود دارد که ریاست جمهور منتخب مردم بالاترین مقام باشد که البته در مقابل مجلس پاسخگو باشد.

18:

کاملا صحیح است. البته اگر چنین شرایطی در ایران نیز بوجود آید بعد از چند سال شاهد آن خواهیم بود که مجلس از دست مردم خارج شده.

19:

jomhorie federal az noe ke dar inja yani swiss hast benazare man behtarin chiz
mitone bashe baraye keshwari ke daraye tanawoe zaban wa ghomiyat ast

20:

Shahanshahiye parlemani

21:


هیتلر هم جنین نظراتی داشت
اما چه از آب در آمد

22:

در حکومتهای پارلمانی رئیس جمهور چگونه انتخاب میشود ؟

23:

معمولا توافق می شود که حزب اکثریت ریاست دولت را در دست داشته باشد

24:

دوستان عزیز لطفا همه به اين نظر سنجي پاسخ دهید.

25:

جمهوري دموكراتيك جدا از دين .

26:

كدوم عزيز دلم؟
هست و من نميبينم يا نيست و شما ميخواين؟

27:

مگه قراره همه پرسي بشه؟

28:

حکومت دموکراتیکی که بخواد جدا از دین باشه هیج فایده ای نداره !

29:

هيچ فرقي نميكنه بدتر ميشه كه بهتر نميشه

30:

منم با نظر روشنک خانوم کاملا موافقم.
در ضمن دین همه ما اسلام است و در پرتو یک حکومت جمهوری اسلامی بهتر میتوان اسلام را از تحریف به دور ساخت.به قول مرحوم مدرس:سیاست ما عین دیانت ماست.

31:

بله من نیز با عقیده دوستان در مورد دین و نظر مدرس کاملا موافقم یعنی اگر دروغ را از این ملت بگیرید دیگر چیزی برایشان باقی نمی ماند

32:

من خواهان نابودی مذهب در هر شکل و شمایلی باشد هستم
و هر دولتی در نابودی مذهب بخصوص اسلام فعال باشد قبول دارم

33:

مذهب ما بی اسلام هیچه دوست من !

با اسلام و به اسم اون این همه فساد و کثافت کاری می کنن چه برسه اسلام ناشه و.......

34:


واین دقیقا همون مشکلیه که حکومت دینی داره!
حکومت دینی ( هر دینی) چیزی جز تباهی جامعه در پی نداره!

35:

چیزه
اول برادریتون رو ثابت کنید
بعد ادعای ارث و میراث کنید :دی


اول بذارید ببینید اصلا میتونید حکومت رو دست بهش بزنید (عوض کردن پیشکش ) بعد بگید بعدی چی باشه

:دی

بهر حال من به جمهوری اسلامی رای میدم


مطمئنم هیچ حکومتی برای ایران بهتر از اینی که الان هست نمیشه!
نمیگم الان این عالیه ولی بهتر از حکومت قبل و مطمئنم بهتر از حکومت بعدشهمن از بین بد و بدتر انتخابم بده
این نظر من بود...حالا خوبه یا که بده

36:

جمهوری اسلامی

37:

اگه یه گزینه میزاشتی که:حکومت اسلامی
من حتما اونو انتخاب می کردم.چون اسلام شامل دموکراسی(جمهوری) هم میشه.
دین و اسلامی که الان داری میبینیتحریفش می کنن.برای همین هم هس که میگن وقتی حضرت زمان ظهور کنه همه فکر میکنن یه دین جدید اورده...
در تمام طول تاریخ از اعتقادات پاک مذهبی مردم سواستفاده می شده و
این چیز جدیدی نیست...
مثلا وقتی مردم زرتشتی بودن مغ بزرگ از قدرتش سواستفاده می کرد.
وقدیم تر مردم ایران برای اناهیتا(اله ابها) پیشکش می بردن،که همش رو روحانیون مذهبی اون زمان برای خودشون بر می داشتن.
توی یکی از شهر های مصر اعتقاد بر این بود که خدا جایی،در یک غار،زندگی میکنه.اونها دخترهای
زیباشون رو هر هفته به انتخاب اون(خدا) می بردن اونجا،چون فکر می کردن به سعادت بزرگ میرسن اینجوری دختراشون.....
...بعدا معلوم شد روحانیون از اون دختر ها سواستفاده جنسی می کردن
وبعد میکشتنشون.
مییینی،همیشه همین طور بوده...

شاید بهتر بود به جای این که می پسرسیدی حکومت دینی باشه یا سکولار...؟
می پرسیدی اصلا دین رو قبول دارین یا نه...؟
چون هرکس دین رو باور داشته باشه،این هم که حکومت دینی باشه رو می خواد
غیر از اینه...؟!

بعلاوه،حتی بر فرض که ما دین نداریم:
نیچه فیلسوف غربی میگه:من خودم به خدا اعتقاد ندارم ولی کار گر دین دار میگرم،تا از من دزدی نکه ونخواد مدام مراقبش باشم
خوبه یه بی مغزی رئیس جمهورمون باشه که شب شراب بخوره صبح بلند شه مملکت رو اداره کنه؟!!!!!!(کسی که بی دینه منافع شخصی خودش در اولویت هس)

ایرانی های قبل از اسلام وجهه ی جهانیشون مثل افغانی های الان بود
اسلام به ما غرور و شخصیت داد
خیلی ها به خاطرش کشته شدن.پسرهای جوونی که حق زندگی داشتن
اون ها نمردن که ما راه رفته ی غرب(الگوی سکولاریسم)که امتحان خودش رو پس داده دوباره بریم...
به چشممون داریم میبینیم دیگه(بچه های تک والد،نا امنی،فساد،بحران سیاسی و...)

و از این گذشته جوون های دیروزی اینقدر به عقیده شون ایمان داشتن که مثل یه مرد پاش وایسن،خون بدن وازش دفاع کنن تا بالاخره حکومت عوض بشه...

فکر تعویض حکومت از مساجد اون زمان شروع شد.
حالا که دنیا شده دهکده ی جهانیه،چرا مسجد؟همین اینترنت خودمون بهتر جواب میده

خب.اگه وقعا فکر می کنی کسی حاضر پشتت واسته ومبارزه کنه.خون بده واز هیچی نترسه.
اونم فقط بخاطر ازادی بیشتر برای بعضی کثافت کاری ها...
بسم ا...

و اگر غیر از اینه وتو هدفمند این سوال رو طرح نکردی...
و همین جوری الکی،بیهوده،پرسیدی که...

38:

خسته نباشید ولی باورکنید بالاخره من متوجه نشدم جمهوری دموکراتیک برای ملت مسلمان چه تعارضی میتواند با اسلام داشته باشد اگر یک ملت واقعا مسلمان باشدکه در فضای دموکراتیک بیشترمیتواند از اسلام تبعیت کندبه نظر من یک جمهوری دموکراتیک واقعی اولا نباید شرط منها یا بعلاوه دین داشته باشد دوما مردم هر نظری میتوانند در باره خودشان بدهند وهیچکس اعم از آخوند یا پاپ یا روشنفکر سوسیالیست نباید وحق ندارد نگران باشد.

39:

جمهوري اسلامي اما با قوانين واقعي اسلام!

40:

رهای عزیز ممنون از ایجاد این نظرسنجی
برفرض اگر چنین انتخاباتی روزی شکل گیرد رای من به یک حکومت سکولار ترجیحا
جمهوری خواهد بود ، آنهم یک جمهوری واقعی و نه جمهوری نظیر جمهوری های خاورمیانه
هرچند بعید میدانم روزی چنین انتخابات آزادی شکل گیرد چراکه اصولا ایرانیان سالهاست از فقر شدید فرهنگی و عدم فهم صحیح از آزادی رنج میبرند!

41:

Rahha عزیز از ایجاد این تاپیک متشکرم ، و با شما درباره انتخابتان هم عقیده هستم ، یعنی حکومت جدا از دین .
به نظر می رسد عده ای حتی در اینترنت هم می ترسند که عقاید خود را بیان کنند ، انان را می گویم که گزینه دوم را انتخاب کرده اند

42:

عجب !!! هم زبانم این را بدان حکومت های دینی هیچ گاه در عرصه تاریخ به موفقیت دست نیافته اند و فقط کالون های بیشتری در جهان ظهور پیدا کرده اند که به زور بخواهند دین را در خورد مردم دهند ، حتی اگر قرار باشد حکومتی اسلامی پدید آید آنهم فقط با رهبری منجی نهایی جهان باید صورت گیرد ، یادتان نرود حتی !!!!

43:

1) قطعا این صحبت از نیچه نیست. سند و منبع ارائه بده وگرنه فاقد ارزش هست.
2) برای کنترل افراد نیازی به دین نیست. در جامعه سیستم کنترلی و نظارت همگانی بیشتر افراد، مخصوصا مسئولین را کنترل می کند نه دین.و اگر کسی زیر ذره بین باشد و در معرض دید باشد چه دین دار باشد چه کافر دزدی نمیکند اما اگر کسی در تاریکی در کنار ثروت باشد چه دیندار و چه بی دین گرایش به فساد دارد. در کشورهایی با نظام و ساخت پیشرفته تمام دیوارها شیشه ای و شفاف است بطوری که حتی شما قادر به رد گیری مالیات پرداختیاتان در مخارج دولتی هستید و تمام افکار و افراد جامعه قادر به مشاهده مسئولین هستند و از نظر انتشار اطلاعات رسانه ها باز و آزاد هستند و افکار عمومی همچون تلسکوپهای قوی و رسانه ها همچون میکروسکوپها بهترین ابزار کنترلی عدم گرایش به فساد مسئولین هستند و نیازی به دین نیست.
اما در جامعه ای مثل ما دیوارهای بلند آجری شکل گرفته با توجیهی به نام دین و همه چیز پشت دیوارها و در خفا و در تاریکی انجام میشود و حتی شما قادر به رد گیری میزان فروش و مصرف منبع اصلی اقتصاد کشور یعنی نفت هم نیستید. و........

44:

زمان قبل از اسلام کل دنیا به ایران و بیزانس ختم میشد و نه امریکایی بود و نه سرزمینهایی مثل افریقا و عربستان و حتی اسیای شرقی نقاط استراتژیکی بودند که ارزشمند باشند و به نوعی تمام دنیای آن زمان در ایران و بیزانس خلاصه میشد که متمدن ترین تمدنهای زمان خود بودند. بسیاری از نمادهای برتری تمدن ایران نسبت به اعراب و اسلام همان موقع هم اشکار بوده مثل فرمت تاریخ (برای ایرانیان آن زمان هم شمسی بود اما اعراب هنوز از روی ماه تاریخ را تشخیص میدادند که هنوز هم در قرن 21 میبینیم که یوم الشک و .... داریم) و یا ایین برده داری و همسرداری و ... آن زمانهم ایران از اسلام فعلی هم پیشرفته تر بوده و به هیچ وجه ایرانیان در منظر جهانیان نژاد پستی نبودند.
دوما افغانستان الان به دلیل فقر اقتصادی و جنگ داخلی و تبدیل شدن به بزرگترین منبع تولید مواد مخدر بد نام شده وگرنه ماهیت نژاد افغانی که مشکل ندارد. پس چیزی که به بی ارزش و پست نشان دادن یک ملت منجر می شود شرایط اقتصادی و سیاسی و ... آن کشور است نه نژاد. و در زمان قبل از اسلام هیچکدام ازین شرایط (شرایط بد اقتصادی و سیاسی ) در ایران وجود نداشته بلکه از بسیاری انظار ایران جزو برترین کشورهای زمان خود بوده و حرف شما بیخود بود.
پس ایران قبل از اسلام دارای ارزش و اعتبار نزد جهانیان بوده اما ایران فعلی حتی ارزشی کمتر از افغانی ها نزد جهانیان دارد. به لطف اسلام است که ایرانیان امروز بیشتر تروریست و عقب مانده و متحجر و بی فرهنگ تلقی می شوند در دنیا.

45:

بیشتر دوست داشتم به جای این که به حرفام بخندی.نقدشون کنی...
وبگی که دقیقا چه قسمت هاییش سندیت تاریخی نداره.تا من ادرس منبعش رو بهت بگم...
به هر حال من اعتراف می کنم
خیلی تخصصی تاریخ ایران رو نمی دونم
اما احتمالا شما باید خیلی اهل مطا لعه و روشن فکر باشی که دو جلد تاریخ ویلدورانت که خیلی هم خشک نوشته شده و من فقط یکی دو بار برای تحقیق های درسیم ازش استفاده کردم رو خوندی....
تازه چیز هایی که من گفتم که تاریخی نبود.عقیده شخصی خودم بود به اضافه یه سری حقایق که
همه میدونن...
می تونی بری از اون هایی بپرسی که چیزهایی که من وتو فقط شنیدنیم،دیدن....
از وجهه ی ایرانیا همین بس که یه پولی رو به عنوان حق توحش به امریکایی ها می دادن...

46:

البته منظور من ایران قبل از تشکیل حکومت جمهوری اسلامی امام خمینی بود.
ولی خوب در جواب توضیحات شما باید بگم که
قبل از ورود اسلام به ایران:
نظام کاست(نظام طبقاتی شدید) توی ایران بود که هیچ کس به هیچ وجه نمی تونست از طبقه ی اجتماعی خودش ارتقا پیدا کنه.
حتما داستان انو شیروان عادل رو شنیدی که
بودجه ی حکومتیش تموم شده بود و یه کشاورز پولدار بهش گفت اجازه بده بچه ی منم درس بخونه که به جاش من هم بودجه ی تو رو تامین می کنم.که انوشیروان قبول نکرد اونم به خاطر این که اون کشاورزه(اون زمان فقط شاهزاده ها حق تحصیل داشتن)...

اره شاید در دنیا به عنوان یه کشور پیشرفته مطرح بودیم اما عامه ی مردم خوشبخت نبودن...
اصلا مگه ادم ها چرا حکومت تشکیل میدن.که مراقب باشن که بقیه ی دنیا چی راجبشون میگن
یا برای زندگی راحت تر .
اینو گفتم که بی خود با خودت فکر نکنی ایران قبل از اسلام ارمان شهر بوده...
بعلاوه مگه اسلام یعنی عربستان که داری از برتری ایرانی ها از اعراب برام میگی.
در ضمن سعی کن اینقدر غرب زده نباشی کسایی که زیادی ماهواره تماشا می کنن اینجوری حدف می زنن...
هان تینگتن(نظریه پرداز امریکایی ) توی کتابش :شروع میکنه در مورد تمام ادیان حرف میزنه ،اخرش میگه ولی امریکا برای حفظ سلطش باید فقط از اسلام بترسه باید اسلام رو بکوبه و...
به همین واضحی این چیزا رو میگه...
اون وقت معلومه خب اقایون سیاستمدار بر می گردن میگن ایران تروریست.
و خب تبلیغات وسیع هم می کنن از کتاب های جغرافیا شون بگیر که از ایران یه کویر با شتر نشون میدن...برو بالا.
بعد هم میهن من تحت تاثیر اونا می خواد حکومت کشورش سکولار بشه.اونم کیا؟؟کسایی که رئیس جمهورشون روبر اساس قیافه انتخاب می کنن.مثل ایگان رئیس جمهور قبلی امریکا که هنرپیشه بوده یا ارنولد که به خاطر تیپش فرماندار کالیفرنیا..
در مورد افغانی ها هم من که به نژادشون توهین نکردم گفتم چون استقلال ندارن وجه ی خوبی تو دنیا ندارن...
من بازم حرف دارم...
در مورد همچی
بعدا میام ...

47:

گرامی صحبت من سر ایران فبل از اسلام است نه ایران قبل از انقلاب.
مگر قبل از انقلاب اسلام در ایران نبود؟
چه کسی وجود دارد که وقایع1400 سال پیش را دیده باشد؟
ببین دوست عزیز همان بخشی که گفتید ایران وجهه ی افغانستان امروزی را داشت.
1- افقانستان فقط وضعیت اقتصادی و امنیتی بدی دارد نه چیزه دیگر.
2-مسلما کشوری که به گفته ی هردوت تمام آسیاد در ید قدرت شاهنشاهش بوده است نمی تواند در نظر دیگر ملل جهان همچو افغانستان کنونی باشد.
در مورد گفته ی نیچه هم دوست عزیز اگزوتیک لطف کردند موضوع را روشن کردند.
شما همین دو مورد را منبع بیاورید باقی گفته هایتان پیش کش.

48:

چه سند و معیار و ملاکی جهت اثبات اینکه ایران و ایرانیان قبل از انقلاب را همچون افغانی های فعلی میدانستند؟ قبل از انقلاب
ایران در imf و wb که دو مجمع و نهاد اصلی اقتصادی و تا حدودی سیاسی بین المللی هستند دارای رای بود و یکی از حامیان
مالی و کمک کننده ها به این مجمع ها بود اما امروزه بعنوان وام گیرنده و کشوری عقب مانده در طرحهای این مجامع قرار دارد
که البته به دلیل ساختار سیاسی طبق سیاست این دو نهاد تا انجام اصلاحات وام و مشاوره ی اقتصادی به ایران داده نمی شود.
در gat مهترین سازمان و تفهم نامه ی بین المللی که امروزه تنظیم کننده ی مبادلات بین المللی است که بیش از 95 درصد
کشورهای دنیا در آن عضویت دارند(تفاهم نامه ای که بعدها به تشکیل سازمان تجارت جهانی (wto) منجر گردید که مقر آن همان
برج های دوقلوی نیویورک بود و حادثه ی 11 سپتامبر و الی آخر) قبل از انقلاب ایران عضو بود و حق رای داشت اما امروزه
ایران حتی بعنوان عضو ناظر هم در wto پذیرفته نیست و در پی تلاشهای مکرر ج.ا یکی دو سال پیش بود که فقط بعنوان عضو
حاضر در جلسات یک صندلی در مجمع های سالیانه به ایران اختصاص داده شده. و کشوری که در این سازمان عضو نباشد حق
مبادله ی باز اقتصادی با دیگر کشورهارا ندارد یعنی هیچ پست بین المللی و هیچ نهاد اقصادی و هیچ شرکت بین المللی به
کشوری که در آن عضو نیست خدمات نمی دهد و امروز میبینیم که تمام مراودات ایران نه بطور مستقیم بلکه با ترانزیت و تخلیه
بار از دوبی صورت می گیرد و همچنین در بحث صادرات هر کشور دنیا به دلیل عدم عضویت ایران حق بستن تعرفه و عوارض به
میزان دلخواه روی کالاهای ایران را دارد. و عملا ایران تبدیل به کشوری منزوی و جزیره ای بدون وجود منافع مشترک با سایر
کشورهای دنیای شده و عملا هیچ نقشی در دنیا ندارد.
بعنوان مثال چین بعنوان یکی از کشورهایی که در مسائل راهبردی اهداف مشترکی با امریکا ندارد سالانه 400 میلیارد دلار با
امریکا مراوده ی تجاری دارد اما با ایران کمتر 2 میلیارد دلار. حال به نظر شما همین چین یا روسیه و کشورهایی هم که با امریکا
سیاستهای یکسانی ندارند در صورت ایجاد تضاد در شازمان های بین المللی بین ایران و امریکا در نهایت به کدام سو متمایل می
شود؟ قطعا امریکا. و درگیر شدن کشورها در نظام بین المللی و اقتصادی دنیا و منافع مشترک یکی از راهبردهای پیدا کردن هویت
ملی است.
که در زمان قبل از انقلاب ایران نه تنها یک کشور عضو بلکه تاثیر گذار در بسیاری از نهادهای اقتصادی و سیاسی دنیا بود اما
الان تنها همانند جزیزه ای شده که حتی مخالفان امریکا هم به دلیل عدم وجود منافع مشترک با ایران و تبدیل شدن ایران به یک
کشور منزوی اینده ی روشنی برای همکاری با ایران نمیبینند. در صورتیکه وضع قبل از انقلاب بسیار فرق میکرد.
حال چطور شما میگویید قبل از انقلاب ایران را مثل افغانستان فعلی میدیدند اما الان دارای اعتبار در نزد جهانیان. حرف کاملا
بیخودی است و دارای ارزش و اعتبار علمی نیست.

49:

هر تمدنی را در بستر تاریخی خودش می سنجند نه بر اساس و معیار و ملاک امروزی. و جوامع امروزی.
نظام و ساخت قدرت در امپراطوریها و تمدنهای گذشته و در زمان مورد بحث ما به گونه ای بوده که حکومتها نیازمند ساخت قدرت
متمرکز یعنی پادشاهی بودند و مثلا نمیشه انتظار داشت حکومت دمکراتیک و یا حتی سکولار در تمدنهای گذشته مشاهده کنیم. و
معیار سنجش تمدن در هر زمان نیاز تاریخی زمان خود است .
بعنوان مثال کم بودن ارزش زن در اسلام نه یک قانون و حکم بر گرفته از خلا بلکه بر گرفته شده از نیاز تاریخی ان زمان
عربستان است که زنان نقش چندانی در بقا قبایل و قدرت قبایل نداشتند و به نوعی مردان پیش برنده ی تمدنها بودند که در احکام
دین راه یافت و جزئی از دین شد (و بسیاری قوانین و احکام دیگر موجود در اسلام یا ادیان دیگر یا مثلا تمدن و فلسفه ی هلنی
یونان که هم عصر با ایران مورد بحث ما است که بر گرفته از شرایط و حتی اقلیمی است که دین و تمدن مورد نظر در آن شکل
گرفته) . همچنین در باره ی ایران باید بر اساس بستر تاریخی زمان خود سنجید که ایا در 2500 سال پیش ایران در بستر تاریخی
خود متمدن بوده یا نه و نه در خلا و با ملاکهای امروزی.
پس ساخت دهی جامعه ای چون ایران با ان وسعت در 2500 سال پیش بر اساس طبقات اجتماعی که شامل 27 طبقه ی
اجتماعی میشده نمادی از تمدن در حکومتی است که برای بقا نیازمند سازمان دادن به جامعه بوده.
و از یاد نبرید که بعد از منشور حقوق بشر کوروش که تندیس آن در ورودی سازمان ملل هم نصب شده دومین منشور حقوق بشر در
قرن 17 و پس از انقلاب صنعتی رخ داد. و به هیچ وجه بستر و زمان و تاریخ شکل گرفتن و نگارش این دو باهم قابل قیاس
نیست.

50:

1)سری پیشم این پستتون رو دیدم.جوابش رو ندادم چون مطمئن نبودم.و چند جا دیگه هم دیدم نظرات نیچه رو با تحلیل خودتون نوشتین،این بود که شک کردم.
راستش من از نیچه حتی یک کتاب هم نخوندم.
یه بار یکی از کتاب های بالزاک رو می خوندم.فکر کنم توی مقدمه ی همون کتاب اینو خوندم.
حالا یادم نیست از خود با لزاک بود یا نیجه...
به هر خال من فکر می کنم مهم تر از این که
کی گفته
این باشه که:
چی گفته؟!!!!
شما ببین حرف منطقی هست یانه...اگه به دلت نشست قبول کن،نه این که بگی حالا چون نیچه نگفته.این حرف بی ارزشه(این کار یعنی شخصیت پرستی).
2)حرف بعدیتم خیلی ارمانی وقشنگه...
ولی منو یاد یکی از شعرهایی که سیاوش قمیشی خونده میندازه...
«تو که بارونو ندیدی گل ابرا رو نچیدی گله از خیسی جاده های غربت می کنی»
شما که ندیدی یه همچین کشوری،
اصلا یه کشور رو برا من مثال بزن که همین نظارت عمومی که میگی روی سیاستمداراش باشه.به ظاهر قشنگه،سیاستمدارها خودشون ذاتا ادم خوبی باشن،شفاف سازی کنن و... اما،در عمل اینجوری نیست و هیچ شفافیت و نظارت عمومیی در کار نیست.
چون حالت قدرت اینه
که چشمای ادم رو کور میکنه...
و اگه کسی به نظارت همه گانی نه،اما به نظارت اون بالایی(خدا)اعتقاد نداشته باشه،چرا از قدرتش در جهت منافع خودش استفاده نکنه؟!!
جدا از این که من معتقدم هر ادمی یه پیامبر درونی داره...که خوب وبد رو بهش میگه...
دین برای یه سیاستمدار نقش اب سردی رو داره که پیامبر درونیشو بیدار میکنه...
-و مساما حق با شماست.دین یه دیواره.همون دیواری که بخاطرش هر سال همین موقع(رمضان) امار جرم جنایت میاد پایین.همون دیواری که شاید برای یه دزد مانع باشه برای دزدی از یه خونه اما به اهالی اون خونه احساس امنیت میده.

حرف های من مثل مال شما مفاهیم انتزاعی و ارمانی نیست.بلکه عینیتیه که داریم تو زندگیمون لمسش میکنیم.

51:

1) مشکل همینجاست که چیزی از نیچه نخوندی وگرنه اگر یک کتاب هم از نیچه میخوندی میدونستی که این جمله از نیچه نیست.
2) خیر خانوم با سواد. نمود عینی کنترل مسئولین در غرب باز بودن و شفاف بودن دیوارهای موجود در بدنه ی عظیم نظام دیوانسالاری هست. و و نمود و مثال عینی از ره گیری حتی 5 سنت مالیات در بدنه ی اقتصادی کشور رو هم برات زدم و همچنین ره گیری دارایی رئیس جمهور برای افراد عادی هم قابل انجام است و بعنوان مثال در امریکا رئیس جمهور هر هفته موظف به ارائه لیست و اسناد دارائی به سنا و افکار عمومی است. و بودجه ی کشور (ایالتی) همواره در معرض و در اختیار مردم است. و بعنوان مثال در صورت نیازبر مازاد بودجه ایالتهای فدرالی خود در خواست افزایش مالیات می دهند و مردم با اگاهی از نیاز مورد نظر (مثل همین طوفان نیو اورلئان که بعد از آن تنها از ایالت مورد نظر مالیات اضافی گرفته شد) و ارائه گزارشهای مالی و نموداری تحت عنوان گان از ریز فعالیتها ی اقتصادی و حتی ره گیری 1 سنت مالیات پرداختی خودشان آگاه می شوند. و از واقعیت گفتم با سواد نه ارمان گرایانه و ... و بیشتر الگوی شما غیر واقعی بود که هر کس پشت دیوار باشد هم مهم نیست چون ایمان دارد کافی است و جز وضع فعلی و گند فعلی که مملکت یا کلا کشورهای جهان سوم با نظام گشترده ی دیوانسالاری رو فرا گرفته چیزی به بار نمیاره.

52:

گاهی در اخبار نمونه خبرهایی از کشورهای دیگه مثل این میشنویم که مثلا میگن دولت در یه جایی پولش زیادی کرده و نمیدونه باهاش چیکار کنه!!
حالا فکر کنید در ایران پول زیادی اصلا یعنی چی! کسی میاد بگه پول اضافه اومده و حساب و کتاب دست مردم هست اصلا یا نه! معلوم نیست اصلا پول چقدر و از کجا میاد و چی به سرش میاد.
خودشون دارن میکن این پول نفت یه قلمبه ایش هم معلوم نیست چرا به صندوق دولت واریز نشده و چه و چه. پول های گندهء دیگه هم که زیاد گم شده توی این مملکت.

یک کشور دیگه هم بود که با گرون شدن نفت استخراج منابع نفتشون مقرون به صرفه شد و یهو یه منبع درآمد به منابع درآمد کشورشون اضافه شد، ظاهرا بعد دیدن نمیدونن با این پول چیکار کنن و اضافه اومده، نتیجتا کار استخراج و فروش نفت رو متوقف کردن.
این قضایا رو یجایی خوندم یادم نیست؛ ولی حتما بعضیها میدونن.

53:

سلام فلانی عزیز.
در اکثر کشورها صندوقی به نام صندوق ذخیره ی ارزی وجود داره (دقیقا مثل همینی که توی کشور ما هم وجود داره) که زمانی که بودجه ی یکساله ی کشور بسته میشه (که برای هر هزینه یی درامدش از قبل پیش بینی شده) مازاد درامدی که پیش بینی نشده داخل صندوق ذخیره ی ارزی میره (مثل همین نفت که مثلا سر سال بودجه بر اساس نفت بشکه ای 20 دلار بسته میشه و وسط سال به 50 دلار میرسه) اما ماهیت این صندوق ذخیره ارزی در اکثر کشورها وجود پشتوانه ای برای مقابله با بحران هست. که معمولا بیش از دو برابر درامد ملی یک کشور در سال در این صندوق انباشت میشه تا در مواقع بروز بحران ازش استفاده بشه اما متاسفانه توی ایران نه تنها این کارکرد اصلی و ماهیت وجود چنین صندوقی زیر سوال رفته بلکه وجوه موجود در این صندوق و مازاد درامد طی سال تبدیل به شیرینی و شکلات و مسئولین و نظام شده که مشخص نیست در چه راهی مصرف میشه و مشکل اصلی مملکت و و نظام اقتصادی ما همین نبود شفافیت که اصلا مشخص نیست مازاد بودجه در چه راهی و کجا و چطوری خرج میشه، درامد و پولی که تقریبا به اندازه ی بودجه ی یکساله ی مملکت میرسه گاها و همه چیز در تاریکی و پشت دیوارهای بلند نظام دیوانسالاری داره رخ میده و هیچ کس نمیدونه که چه خبر هست اونجا و همیشه هم صندوق خالیه.

54:

دمت گرم كه چهره ي اسرائيلي ها رو به واقعيت نشون مي دي!ي ول!
فقط جمهوري اسلامي

55:

خوشحالم كه تعداد دموكرات هاي سكولار بيشتر هست

56:

همانا جدایی دین از سیاست همان قدر که به نفع سیاست است به نفع دین هم هست چرا که سیاست وجه دین را در مواردی زیره سوال خواهد برد و میتواند عاملی برای دین گریزی نیز شود . جدای دین از سیاست به نفع سررشته داری مردم نیز هست چرا که تلفیق دین با سیاست موجب میشود تا به نام دین هر عملی و فعلی را شدنی و قانونی دانست و هر جوری را وجه ای قانونی بخشید .

57:

خوشحال نباشید .. زیرا دموکراسی که از آن خوشتان می آید یک قانون جنگل است ....
مخصوصا سکولارش !

58:

دینی که از سیاست جدا شد دین نیست و سیاستی که از دین فاصله گرفت به خطا رفت !

59:

ایی زم قرصاتو خوردی؟

60:

این نظر شخصی شماست ( که خیلی متمایل به منطق علما و فضلا ست !! ) . این تفکران آنانیست که دین را دستاویزی برای کسب قدرت میدانند .

61:

اینم رهبراتون برید صفا کنید خلایق هرچه لایق

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟


برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
چپیه به درک واصل شده منظور راستیس

62:

اول باید ببینیم آیا در حال حاضر تمام دیانت ما با تمام سیاست ما یکیست یا نه !!!؟ در حال حاظر مشکل ما اینه که دیانت با سیاست ما یکی نیست ولی مردم فکر می کنند که جمهوری اسلامی همینی هست که دارند مشاهده می کنند !!! در حالی که تا پیاده سازی اسلام ( حداقل در بُعد اقتصادی آن ) خیلی کار داریم ولی با این کفایتی که در برخی از مسولین می بینیم حالا حالاها باید بشینیم و سیاست شترمرغی رو نظاره کنیم ( سیاست شترمرغی همون سیاست توجیه پراکنیست ) !!!

63:

معمولا نمیخورم ......

64:

و مثلا مدرس نامی و یا :
( که خیلی متمایل به منطق علما و فضلا ست !! ) .
اینجوری فکر نکرده اند !!!!
این تفکران آنانیست که دین را دستاویزی برای کسب قدرت میدانند
پس چطور میشود که نظر شخصی من مینامیدش ؟
من با مباحث شما آشنا هستم .. گتره ای حرف نمیزدید !
طوری شده که در این مورد خاص خلاف عرف خودتان رفتار میکنید ؟
یک ایراد اساسی بگیرید ... لطفا

65:

نوشته اصلي بوسيله babak bakhoda نمايش نوشته ها
ایی زم قرصاتو خوردی؟
جدا میگم ... دموکراسی به این معنا که در ذهن مردم جا انداخته اند چیزی بیش از یک حزب قوی نیست که معلوم نیست با کدام ترفند قوی شده است !
کافیست نیاز مردم را فریب دهی تا عدۀ بیشتری دورت جمع شوند ... قوی میشوی .. و مثل قانون جنگل تفکراتی را که طرفدار کمتری پیدا کرده اند کنار میزنی ..
سکولاریسم هم که قربانش بروم ... دستت را آزاد میگذارد تا هر غلطی بکند !
نامهای زیبا ... نفرین بر این زیبا پرستی که درست جا نیفتاده باشد !

66:

بنده نیز تا حدودی در جریان پستها و با خدا شدن ( البته جالب ِ ! ) شما هستم دوست عزیز
منظور از نظر شخصی ، جمله ای بود که بیان کردید . اما جمله دوم من تفکریست کلی که برگرفته از جمله شماست .
ایراد را گفتیم ، پست 33 بنده را مجدد ولی اینبار دقیق مطالعه کنید امیدوارم متوجه منظور بیان شده بشوید . ( البته بعید میدانم شخصی که در مورد دموکراسی ( مردم سالاری ) و جمله دوستی چنان پیش داوری کند ، بخواهد منظورها را آانچنان که هست خوب متوجه شود !! )

67:

جامعه باید توسط دین و سیاست در کنار هم رشد پیدا کند همانطور که شیوه حضرت محمد (ص) بود .... ولی متاسفانه جمهوری اسلامی ایران با وجود داشتن مسئولین نالایق راه منافقینی را در پیش گرفت که بعد از رسول الله (ص) به روی کار آمدند و خیانت هایی را به اسلام و مسلمین کردند .....

68:

دموكراسي قانون جنگله؟
دارم ميبينم چه جكومتي جنگلي اداره ميشه

69:

دوست عزيز من فكر مي كنم ما بايد بريم ببينيم آمريكايي ها خودشون راجع به كشورشون چي مي گن!
اونا مي گن اينجا بيش از اغذيه فروشي اسلحه فروشي هست!من ترجيح مي دم راجع به اينجا حرفي نزنم اين جاجنگله!!(فيلم بود اميدورام لينك نخواي!)

70:

فقط این البته جالب را نفهمیدم دوست عزیز !
منظور از نظر شخصی ، جمله ای بود که بیان کردید . اما جمله دوم من تفکریست کلی که برگرفته از جمله شماست .
بگذریم .. مهم نیست !
ایراد را گفتیم ، پست 33 بنده را مجدد ولی اینبار دقیق مطالعه کنید
این پست شماست :
همانا جدایی دین از سیاست همان قدر که به نفع سیاست است به نفع دین هم هست چرا که سیاست وجه دین را در مواردی زیره سوال خواهد برد و میتواند عاملی برای دین گریزی نیز شود . جدای دین از سیاست به نفع سررشته داری مردم نیز هست چرا که تلفیق دین با سیاست موجب میشود تا به نام دین هر عملی و فعلی را شدنی و قانونی دانست و هر جوری را وجه ای قانونی بخشید .
و اما دقت :
همانا جدایی دین از سیاست همان قدر که به نفع سیاست است به نفع دین هم هست چرا که سیاست وجه دین را در مواردی زیره سوال خواهد برد و میتواند عاملی برای دین گریزی نیز شود .
این تفکر تازه ای نیست و تقریبا روزی نیست که آقای نوری زاده آنرا مطرح نکند .. خیلیهای دیگر هم از همین زاویه به مسئله تاخته اند که فقط یکجور دکان است ! معلوم نیست سنگ سیاست را به سینه میزنند یا دلشان برای دین سوخته !
اگر به سیاست فکر میکنند نباید یادشان برود که سیاست یعنی راهکاری که زندگی جامعه را از بهترین طریق ممکن بسوی هدف غائی رهنمون شود .. و اگر قبول داشته باشیم که فلسفۀ وجودی دین نیز همین است و دین به همین دلیل بوجود آمده است چطور ممکن است بشود تصور کرد سیاست و دین با یک هدف مشترک با یکدیگر تعارض پیدا کنند ؟
مگر اینکه دین را مزاحم ترقی جامعه و در یک کلام چیز زاید و مضری بدانند !
پس نه دلشان بحال سیاست سوخته و نه با دین میانۀ خوبی دارند ! ... فیلمشان اینست که بخاطر زیر سؤال رفتن دین فریاد وااسفا سر میدهند .

امیدوارم متوجه منظور بیان شده بشوید .
نا امیدتان که نکردم ؟
( البته بعید میدانم شخصی که در مورد دموکراسی ( مردم سالاری ) و جمله دوستی چنان پیش داوری کند ، بخواهد منظورها را آانچنان که هست خوب متوجه شود !!
اگر میخواهی بگوئی احمق هستم .. حرفی نیست !
خودت مسئول نحوۀ قضاوتت هستی !
اما اگر فکر میکنی اشتباه میکنم میتوانی راجع به آن حرف بزنی !
در مورد نگاهم به کلمۀ دموکراسی ( مردم سالاری ، جمله دوستی ..... ) خیلی باید سؤال و جواب بشود تا بتوان در موردش نظر داد ! من هنوز بیش از چند کلمه در باره اش حرف نزده ام و منتظرم در پیگیریها خطی مشخص بشود که حول آن بتوان مسئله را تشریح نمود !
خردمند بودن چیز خوبی است !

71:

بی شک درست است !
ولی متاسفانه جمهوری اسلامی ایران با وجود داشتن مسئولین نالایق راه منافقینی را در پیش گرفت که بعد از رسول الله (ص) به روی کار آمدند و خیانت هایی را به اسلام و مسلمین کردند .....
تمام تقصیرش را نمیتوان بگردن ج ا انداخت .
اولا خوابزدگی مردم ....
دوما توطئه های دشمنان ..
و سوما مشکلاتیکه در سطح جهان برای عموم کشورها بوجود آمده است همه بنوعی شریک جرم هستند !
یعنی اینکه حکومت آینده نیز ( برای ایران ) بایستی جمهوری اسلامی باشد ...
اما با چند امای بزرگ !

72:

شما نمیدانید از کدام دموکراسی سخن گفته میشود .. بهتر است اول از نوعش سؤال کنید .
دارم ميبينم چه جكومتي جنگلي اداره ميشه
اتفاقا منهم دارم میبینم .

73:

آگاه باشيد: دانشى كه در آن انديشه نيست سودى ندارد!
آگاه باشيد: تلاوت قرآن كه در آن تدبّر نباشد نفعى ندارد!
آگاه باشيد: عبادتى كه در آن تفكّر نيست بى اثر است!

74:

چرا چنین بایدی توی ذهنت هست ؟
اونا مي گن اينجا بيش از اغذيه فروشي اسلحه فروشي هست!
بخودشان مربوط است ... لابد برای این وضعشان دلیل و نیازی وجود دارد !

75:

چون آنها در تمام عمر آن جا بودند!
بله به خودشان مربوط است حتما دليلي دارند!مگر نمي بينيد هي در دانشگاه آدم كشه مي شود؟در خيابان آدم كشته مي شود بچه ها خانواهه ي خود را مي كشند؟
خوب اينها دليل است ديگر آيا نمي بينيد؟

76:

منظور مرا نگرفتی .. من گفتم که اصلا چه دلیلی دارد به آمریکا یا جای دیگری نگاه کنیم ؟
مسائل ما مربوط به خودمان است .
بله به خودشان مربوط است حتما دليلي دارند!مگر نمي بينيد هي در دانشگاه آدم كشه مي شود؟در خيابان آدم كشته مي شود بچه ها خانواهه ي خود را مي كشند؟
خوب اينها دليل است ديگر آيا نمي بينيد؟
اینرا به آنانی بگویید که برای دموکراسی آمریکائی خودشان را جر میدهند !
منظور منهم این بود که آنها بر طبق خلق و خوی خودشان زندگی میکنند و ما بر طبق ارزشهای خودمان !

77:

فرمایش شما متین است .... تمام تقصیر گردن ج ا نیست ... بنده هم به عنوان یک مسلمان خواستار جمهوری اسلامی هستم که در آن تمام اصول رعایت شود و در زمینه های اقتصادی ، فرهنگی .... رشد پیدا کند .. منظور من هم از منافقین تمام سران مملکت نیستند بلکه کسانی هستند که به نام دین و اسلام از قدرت خود سو استفاده میکنند و برای منافع خود دست به هر کاری میزنند .....

78:

گمان نمیکنم حکومت حضرت مهدی هم بتواند دست این منافقنینی را که میگویید کوتاه کند !
مردم اما میتوانند ... بشرطی که بدانند چه میخواهند ... و برای خواسته اشان مبارزه کنند !
یک مسئول منافق هر چقدر هم قوی باشد از مردم قویتر نیست !
مشکل اینست که مردم همه چیز را به دولت واگذار کرده اند و خودشان کناری نشسته اند .
صد تا حکومت هم که عوض بشود با این رویۀ مردم همان آش و همان کاسه است .
یک مسئول دانشگاه نالایق را میتوان با چند روز تحصن عوض کرد ... کافیست هر مسئول منافق دیگری را نیز همینجوری به اخیه کشید تا .............. قیام موعود !

79:

من هم گفتم راجع به كشور خودشان...

80:

درود
با این مدل و نحوه یِ پاسخ دادن خیلی غریبه نیستم ( آنهم برا حدود 4 خط ! )، دوستانی هستند که اینگونه عمل میکنند .حال یا تن آنها به شما خورده و یا تن شما به آنها !
با هم پست شدن با شما شناختمان هم از شما بیشتر میشود . مثلا اینکه بنده متوجه شدم شما علاقه زیادی در دیکته تصحیح کردن داشته اید !این " البته جالب " را شما میتوانید با مراجع به جستار ویژه خودتان در تالار هم اندیشی و خواندن پستهای دوستان متوجه شوید . البته اگر بدانید که خردمندی چیزه خوبی است ( که میبینم میدانید ! )
جالب است که دقت را خوب بکار نبرده اید چرا که جمله دوم من در همان پست 33 را نادیده گرفتید و پاسخی در آن رابطه ندادید . دقت هم چیز خوبی است !


این تفکر تازه ای نیست و تقریبا روزی نیست که آقای نوری زاده آنرا مطرح نکند .. خیلیهای دیگر هم از همین زاویه به مسئله تاخته اند که فقط یکجور دکان است ! معلوم نیست سنگ سیاست را به سینه میزنند یا دلشان برای دین سوخته !
اگر به سیاست فکر میکنند نباید یادشان برود که سیاست یعنی راهکاری که زندگی جامعه را از بهترین طریق ممکن بسوی هدف غائی رهنمون شود .. و اگر قبول داشته باشیم که فلسفۀ وجودی دین نیز همین است و دین به همین دلیل بوجود آمده است چطور ممکن است بشود تصور کرد سیاست و دین با یک هدف مشترک با یکدیگر تعارض پیدا کنند ؟
مگر اینکه دین را مزاحم ترقی جامعه و در یک کلام چیز زاید و مضری بدانند !
پس نه دلشان بحال سیاست سوخته و نه با دین میانۀ خوبی دارند ! ... فیلمشان اینست که بخاطر زیر سؤال رفتن دین فریاد وااسفا سر میدهند .

فکر میکنم تنها صحبت قابل تامل شما همین باشد . این که دین با سیاست در رابطه با تعریفی که کردید همسو هستند موافقم . همین طور تصور این که دولتها و دولتمردان اینگونه عمل کنند هم بسیار زیبا و وسوسه برانگیز است البته تنها در عالم رویا ! نه در عمل .
اینکه میگویم نه در عمل به این علت هست که اولا چیزی که امروزه وجود دارد دین به معنای بنیادی آن نیست و آنکه شما گفتید بنده تعریفم از آن بنیاد دین است نه یکسری کیشو مذاهبی که امروزه دقیقا عکس آن عمل میکنند
امروزه از دین چیزی جز چند کیشو مذهب باقی نمانده که متضاد هم بوده و طرفداران آنها در مواقعی به خون یکدیگر تشنه هستند و بنیان دین را زیره سوال میبرد .

این جمله شما را در کتابهای که بنده برخی از آنها را " در پیتی" مدانم زیاد خواندم که بیشتر به شعاری عوام فریب به چیز دیگری نمیماند
دوما اینکه پیاده سازی آن ( یعنی خوب بودن تلفیق دین با سیاست طبق آن تغریف شما ) از نظر بنده بیشتر به دست خود خدا یا فرستادگانش امکان پذیر است چرا که تاریخ نشان داده که دولتهای بنیادگرا و آرمانگرا که مذهب را سرلوحه خود قرار دادند دستاوردشان جز غارت مردم و سرافکندگی چیزه دیگری نبوده چرا که همان طور که گفتم دین ( همان مذهب ) به عنوان ابزاری برای قدرت و جاه طلبی و سوء استفاده چیزه دیگری نبوده . زیاد این بحث را باز نمیکنم ، چیزی که عیان است حاجتی به بیانش نیست
روشنفکران را که تفریق بگیریم ، خیلی از مراجع تقلید هم چنین تفکری داشته و دارند ( نوری زاده دیگر کسیت !برای بنده ایشان کسی جز یک روزنامه نگار و مفسر مثل بقیه نیست . شاید برای شما کسی باشد ! )

نا امیدتان که نکردم ؟
بنده از همان ابتدا با پاسخی که در قبال یکی از پستها دادید در مورد شما نا امید شدم دوست عزیز !


اگر میخواهی بگوئی احمق هستم .. حرفی نیست !
خودت مسئول نحوۀ قضاوتت هستی !
اما اگر فکر میکنی اشتباه میکنم میتوانی راجع به آن حرف بزنی !
در مورد نگاهم به کلمۀ دموکراسی ( مردم سالاری ، جمله دوستی ..... ) خیلی باید سؤال و جواب بشود تا بتوان در موردش نظر داد ! من هنوز بیش از چند کلمه در باره اش حرف نزده ام و منتظرم در پیگیریها خطی مشخص بشود که حول آن بتوان مسئله را تشریح نمود !
خردمند بودن چیز خوبی است !
اینکه شما احمق هستید یا خیر خود بهتر از دیگران خواهید دانست ( گاهی اوقات هم برعکس ) بنده با چند پست نمیتوانم به این نتیجه برسم اما اشتباهتان را تا حدودی در پاسخم گفتم.
یک چیز برایم در این قسمت از پست شما جالب است . شما که میدانید در رابطه با مردم سالاری باید زیاد سوال و جواب کرد تا بتوان در رابطه با آن جواب داد ، پس چرا به چنان پیش داوری در رابطه با یکی از پستهای دوستان پرداختید !؟ ( وجود تناقض در صحبت شما )

خردمندی چیز خوبی نیست ، چیزه بسیار خوبی است !
بدرود دوست عزیز !

81:

آریانای عزیز،
دمکراسی یک واژه و یا مد نیست. آمریکا از هیچ کشوری نخواسته که بدنبال مدل آمریکا یی باشند ولی در دمکراسی یک سلسله مراطبی وجود دارد که جهانی میباشد ازجمله آزادی دین ،خواهش میکنم یک نگاهی به قانون اساسی کشورتان بیاندازید و ببینید که آیا به این حق احترام گذاشته میشود؟ تمام دمکراسی های دنیا چه غربی و چه شرقی دارای قوانین مشترک میباشند پس نتیجه میگیریم که ربطی به سبک آمریکایی و یا اروپایی ندارد.
لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمایید.
گروه فرارسی دیجیتال
وزارت امور خارجۀ آمریکا

82:

دقيقا!جناب آريانا شما چرا به خداوند بزرگ آمريكا ايمان نمياري؟
مگه نمي بيني چقدر بشر دوسته؟
تو گوانتانومو دارن به بچه ي 17 ساله شيركاكائو مي دن(فيلم هست و همين طور نظر كارشناسان مبني بر وجود 200/20 زير 20 سال در اين زندان)
اين خدا رو ببين بعد با ايران مقايسه كن كه چقدر بده!
دموكراسي رو فقط خداي بزرگ مي تونه اجرا كنه البته مسلمونا نمي ذارن چون هر كسي مسلمونه تروريست هم هست واسه همين همه شون جاشون تو زندانه!
البته اين خداي پر تلاش خيلي سعي مي كنه يه تروريست رو بگيره به نام بن لادن!
منتها از قضا هر وقت اينا طرح امنيتي مي ريزن كشته ها بيشتر مي شه!
از دموكراسي در آمريكا و ايران همين بس كه ما اقليتهامان علي رغم اين كه به حد نصاب نرسيدند چند نماينده دارند و ما مسلمانها راي بيشتر هموطنهامان را اجحاف حق خود نمي بينيم!

83:

اینجوری خیلی بهتر است ... آمریکا برای ما چیزی نیست جز کشوری در کنار سایر کشورهای دنیا و نگاهمان به آن سیاسی است !
یعنی بر طبق حفظ منافع !
البته این آرمان است و تا پیاده شدنش راه درازی در پیش است !
خیلی مسائل در میان مردم ما با هم باید جفت شوند تا چنین آرمانی بواقعیت بپیوندد !

84:

بحثی نیست !
این " البته جالب " را شما میتوانید با مراجع به جستار ویژه خودتان در تالار هم اندیشی و خواندن پستهای دوستان متوجه شوید . البته اگر بدانید که خردمندی چیزه خوبی است ( که میبینم میدانید ! )
آنها را متوجه شدم ... نظر شما را میخواستم بفهمم . برای ادامۀ بحث شاید لازم شود !
جالب است که دقت را خوب بکار نبرده اید چرا که جمله دوم من در همان پست 33 را نادیده گرفتید و پاسخی در آن رابطه ندادید . دقت هم چیز خوبی است !
جملۀ دوم شما :
جدای دین از سیاست به نفع سررشته داری مردم نیز هست چرا که تلفیق دین با سیاست موجب میشود تا به نام دین هر عملی و فعلی را شدنی و قانونی دانست و هر جوری را وجه ای قانونی بخشید .

پاسخ من :
مگر اینکه دین را مزاحم ترقی جامعه و در یک کلام چیز زاید و مضری بدانند !

وقتی گفتم نیاز به سؤال و جواب زیادی است منظورم باز شدن تک تک همین 4 خطی ها بود !
این یکی از معمولی ترین ایراداتیست که به دین گرفته میشود !
خصوصا وقتی قرار باشد دست آنرا ( آخوندیسم را ) از سیاست کوتاه کنند !
اما توجه نمیکنند که این حالت تحت هر لوائی و زیر هر بیرقی امکان ایجادش هست .
این یک ایراد صرفا محدود به تلفیق دین و سیاست نیست . بگذریم از اینکه بحث در بارۀ امکان عملی شدن چنین جدائی ( آنهم در ایران ! ) هنوز ناگفته باقی مانده است و حتی در صورت توافق در اینباره چیزی عوض نمیشود و مشکل لاینحل نحوۀ عملی کردن این تز خواهد بود !
فکر میکنم تنها صحبت قابل تامل شما همین باشد . این که دین با سیاست در رابطه با تعریفی که کردید همسو هستند موافقم . همین طور تصور این که دولتها و دولتمردان اینگونه عمل کنند هم بسیار زیبا و وسوسه برانگیز است البته تنها در عالم رویا ! نه در عمل .
اینکه تنها این قسمت را قابل تأمل میدانید باز هم جای خوشوقتی دارد !
اما توجه کنید که در هیچ قسمت از گفته های من راجع به اینکه چیزی انجام شده است حرفی گفته نشده است .. بقول شما اینها یکسری آرمان هستند که فعلا فقط میشود راجع به خوب یا بد بودنشان بحث کرد .
اینکه چگونه عملی خواهد شد مشکلیست مشابه با مشکل مسئلۀ پیشین !
اینکه میگویم نه در عمل به این علت هست که اولا چیزی که امروزه وجود دارد دین به معنای بنیادی آن نیست و آنکه شما گفتید بنده تعریفم از آن بنیاد دین است نه یکسری کیشو مذاهبی که امروزه دقیقا عکس آن عمل میکنند
همچنان که گفتم بحث هنوز به آن مرحله نرسیده است که راجع به عملکردها گفتگو شود !
امروزه از دین چیزی جز چند کیشو مذهب باقی نمانده که متضاد هم بوده و طرفداران آنها در مواقعی به خون یکدیگر تشنه هستند و بنیان دین را زیره سوال میبرد .
اینهم جزو واقعیاتی است که بایستی بخوبی و منصفانه بررسی شود تا بتوان به بینش درست و احیانا پیشنهادی در مورد آن رسید !
این جمله شما را در کتابهای که بنده برخی از آنها را " در پیتی" مدانم زیاد خواندم که بیشتر به شعاری عوام فریب به چیز دیگری نمیماند
متأسفانه دقیقا نفهمیدم کدام جمله را میگویید !
احتیاج دارم که حتی روی کلمات نیز با تأکید اشاره شود تا منظور را دقیقا دریابم !
دوما اینکه پیاده سازی آن ( یعنی خوب بودن تلفیق دین با سیاست طبق آن تغریف شما ) از نظر بنده بیشتر به دست خود خدا یا فرستادگانش امکان پذیر است چرا که تاریخ نشان داده که دولتهای بنیادگرا و آرمانگرا که مذهب را سرلوحه خود قرار دادند دستاوردشان جز غارت مردم و سرافکندگی چیزه دیگری نبوده چرا که همان طور که گفتم دین ( همان مذهب ) به عنوان ابزاری برای قدرت و جاه طلبی و سوء استفاده چیزه دیگری نبوده . زیاد این بحث را باز نمیکنم ، چیزی که عیان است حاجتی به بیانش نیست
واقعا نیازی به بیانش نیست .. زیرا حتی در بین خود علمای دینی هم من شخصا به کسی برخورد نکردم که منکر این باشد .. حتی در زمان شخص حضرت محمد هم کسی نتوانست مانع وقایعی نظیر قرآن بر نیزه کردنها شود ! چندین شکل مختلف همین جمله را در همین پست مطرح کردم ... اما نتیجه !؟
گمان نمیکنم بتواند تأثیری در مرحلۀ اول بحث ( جنبۀ تئوریک قضیه ) ... (یعنی تا همینجای بحث ) ، داشته باشد !
فعلا بحث ما راجع به اینست که آیا اصولا درست است که کدام اتفاق بیفتد ؟ .. بعد میرسیم به اینکه مورد توافق چگونه عملی خواهد گشت ... و البته در میان این دو مرحله خلائی هست که بجایش اشاره خواهد شد ... فعلا نمیخواهم بحث به انحراف کشیده شود !
روشنفکران را که تفریق بگیریم ، خیلی از مراجع تقلید هم چنین تفکری داشته و دارند
منهم تصدیق کردم !
( نوری زاده دیگر کسیت !برای بنده ایشان کسی جز یک روزنامه نگار و مفسر مثل بقیه نیست . شاید برای شما کسی باشد ! )
برای من اما ایشان نیز دیدگاهی هستند که باید به حرفهایش توجه و از آن نتیجه گرفته شود !
در دیدگاه من هیچ عنصر انسانی شایستۀ نادیده انگاشتن نیست !
بنده از همان ابتدا با پاسخی که در قبال یکی از پستها دادید در مورد شما نا امید شدم دوست عزیز !
باعث تأسف من است .. اما گمان میکنم با اشارۀ دقیقتر امکان دمیدن نوری از امید وجود خواهد داشت !
اینکه شما احمق هستید یا خیر خود بهتر از دیگران خواهید دانست ( گاهی اوقات هم برعکس ) بنده با چند پست نمیتوانم به این نتیجه برسم اما اشتباهتان را تا حدودی در پاسخم گفتم.
هر دو مورد ممکن است یکجورهائی درست باشند !
باز هم اگر اشتباهم را بگویید خوشحالم میکنید !
یک چیز برایم در این قسمت از پست شما جالب است . شما که میدانید در رابطه با مردم سالاری باید زیاد سوال و جواب کرد تا بتوان در رابطه با آن جواب داد ، پس چرا به چنان پیش داوری در رابطه با یکی از پستهای دوستان پرداختید !؟ ( وجود تناقض در صحبت شما )
اشارات گنگ دردی را دوا نمیکند ... واضح و مستند بگویید تا مشکل حل شود !
خردمندی چیز خوبی نیست ، چیزه بسیار خوبی است !
بدرود دوست عزیز
موافقم !
بدرود دوست گرامی

85:

از این گفتۀ شما اینطور استنباط میکنم که مرا در مقابل یک نام میبینید !
اشتباه است ! .. نامها از نظر من یکی هستند !
وارداتی بودن است که مشکل ساز است !
البته اگر قرار باشد راجع به آمریکا بحث شود گفتنیهای زیادی هست !
در ضمن پوزش مرا بپذیرید از اینکه جواب کامل این پست شما را به فردا موکول میکنم .. اکنون بسیار خسته هستم !

86:

اگر کسی بخواهد مجبورم کند به آمریکا ایمان بیاورم آنوقت نظائر گوانتامو را از یادها پاک خواهم نمود ... در مقابل بعضی جنایات ایشان گوانتانامو هیچ است !
اما مسئله اینجاست که درست ترین نوع نگاه به سایر نقاط دنیا نگاهی بر طبق حفظ منافع است ... خوب و بدشان اینجور جاهاست که ارزیابی خواهد شد !

87:

بله متاسفانه يانكي ها به خودشان هم رحم نمي كنند!
البته منافع تنها مي شود همان آمريكا نگاه حفظ منافع+انسانيت بنظرم بهتر باشد

88:


آریانای عزیز،
آمریکا هرگز قصد صادر کردن دمکراسی و قانون اساسی اش را نداشته است. انتخاب دمکراسی و ترکیب آن با مردم یک کشور میباشد . ما بر این باوریم که برای داشتن یک دمکراسی واقعی نیاز به یک سری حقوق اساسی مانند آزادی مطبوعات وحاکمیت قانون است. مردم ایران باید خود تصمیم بگیرند که خواستار احترام به کدام یک ازاین حقوق اساسیشان هستند. همانگونه که در اعلامیۀ استقلال آمریکا آمده ما بر این باوریم که این حقوق لایتجزا میباشد و دولت حق گرفتن آن را از مردم ندارد. برای آگاهیتان خواهش میکنم اعلامیۀ حقوق بشر را با دقت مطالعه فرمایید و خودتان قضاوت کنید که آیا در ایران به مادۀ یک و دو این اعلامیه احترام گذاشته میشود.
http://www.unhchr.ch/udhr/lang/prs.htm

گروه فرارسی دیجیتال
وزارت امور خارجۀ آمریکا

89:

به امید روزی که ملت ایران در تاریخ چند هزار ساله خود برای اولین بار یک حکومت ازاد را درک کند حکومتی به به ساده ترین ازادی های فردی اعم از پوشش - خوراک - تفریحات و .... ملت احترام بگذارد تا بعدا در سایه بلوغ فکری به سایر زمینه های ازادی و دموکراسی نیز بتوانند فکر کنند

90:

ببخشيد مگه قراره كه حكومت عوض شه كه ميگين حكومت بعدي چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

91:

مگر چند نوع دموکراسی داریم؟
بنده از ارکان ان با خبرم که در موردش صحبت میکنم به نظرم بهتر است نظرتان را به خود شما ارجاع دهم تا ابتدا متوجه قضیه بشوید و سپس صحبت کنید
البته امیدوارم یک تصمیم قاطعانه در نظرات خود داشته باشید زیرا که برخی در این فاروم به سست عنصری معروفند!!!!!!
خوب است که میبینید و باز حرفی دیگر میزنید به این میگویند پارادوکسی که در بطن ان منفعتی نهفته است!
بدرود

92:

ساده ترین آزادی های فردی از نظر شما:
پوشش ( برهنگی )
خوراک ( مشروبات الکلی - گوشت خوک - ملخ - کرم و ...)
تفریحات ( هم ج نس بازی - لو ا ط - ز نا و ... )نوشته اصلي بوسيله cdgh نمايش نوشته ها
ببخشيد مگه قراره كه حكومت عوض شه كه ميگين حكومت بعدي چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این ضد انقلابا هر از چند گاهی میزنه به سرشون وقتی رهبرشون ریگی و هخا و رجوی باشه
همین میشه دیگه

93:

البته اين را بايد نوشين خانم به رهبران آمريكا گوشزد كنند كه هي نگويند ما براي ايجاد دموكراسي در عراق رفتيم و اين مسايل...بله!

94:


بلههههههههههه مگه خبر نداريد
قرار علي متاليكا و نوشافرين و خانم فرارسي و ..... دست به دست هم بدن به مهر
حكومت خويش را كنن يه چيز ديگه


95:

واقعا موارد اندکی وجود دارد که این به ما مربوط شود .
البته منافع تنها مي شود همان آمريكا نگاه حفظ منافع+انسانيت بنظرم بهتر باشد
انسانیت هم جزو منافع است !

96:

تا اینجای کار که به تعداد هر سخنگوئی یکجور دموکراسی معرفی شده است ...
و به تعداد هر جنازه ای که در راه دموکراسی بر خاک افتاده است !
بنده از ارکان ان با خبرم که در موردش صحبت میکنم به نظرم بهتر است نظرتان را به خود شما ارجاع دهم تا ابتدا متوجه قضیه بشوید و سپس صحبت کنید
گفته بودم که تعاریف زیبا بسیار است !
اجراهای معلوم الحال هم همینطور !
منهم از نمونۀ خاصی دفاع نکردم ... فقط معتقدم وارداتی بودن تفکرات عملا ایجاد اشکال میکند .
البته امیدوارم یک تصمیم قاطعانه در نظرات خود داشته باشید زیرا که برخی در این فاروم به سست عنصری معروفند!!!!!!
نمیدانم چطور ممکن است امیدتان ناامید شده باشد !
از اینجور معروفیت ها هم هراسی نیست !
مادام که تفکرات به همین سادگی به قضاوت تبدیل میشود من مشکلی برایم ایجاد نمیشود !
خوب است که میبینید و باز حرفی دیگر میزنید به این میگویند پارادوکسی که در بطن ان منفعتی نهفته است!
خسته شدم از گفتگو با کسی که معروفترین خصیصۀ مرا نمیشناسد .. :
مصداق بیاور ... لطفا !

97:

بله عزیز جان ... هر حکومتی باید دائما بفکر نوعی عوض شدن باشد !
اما ......... ؟!!

98:

اقای اریان شما لطفا بفرمایید چند نوع دموکراسی داریم ضمنا جنازه هایی که برای اعمال دیکتاتوری و...به زمین افتاده خیلی بیشتر است
برای بحث های اساسی شناخت خصایص مخاطب به اندازه شناخت بار علمی او مهم نیست بنده چون به همان دموکراسی اصلی!!!اعتقاد دارم میگویم که شما حتما نباید پاسخ بدهید اگر خسته شدید و...زیرا که با خستگی تمرکزخود را از دست میدهید
مستدام باشید در زیر پرچم!
بدرود

99:

فرارسی گرامی ،
با پوزش از جواب کوتاه دیشب ..
مهم نیست که آمریکا قصد دارد یا نه !
مهم اینست که ما واقعا باید چه جوری به دنیا نگاه کنیم ... و خودمان را حفظ کنیم !
انتخاب دمکراسی و ترکیب آن با مردم یک کشور میباشد .
اعتقاد همیشگی من !
ما بر این باوریم ...
این ما کیست ؟
... که برای داشتن یک دمکراسی واقعی نیاز به یک سری حقوق اساسی مانند آزادی مطبوعات وحاکمیت قانون است.
گر چه اظهار نظر در اینمورد بستگی تام به همان ما دارد ... اما عناوین چه دردی را دوا میکنند ؟
آزادی مطبوعات ، حاکمیت قانون ، ... تعریف اینها و تحدید اینها با کیست ؟
مردم ایران باید خود تصمیم بگیرند که خواستار احترام به کدام یک ازاین حقوق اساسیشان هستند.
مشکل همینجاست ! ..... چگونه !؟ تحت چه شرایطی ؟
همانگونه که در اعلامیۀ استقلال آمریکا آمده ما بر این باوریم که این حقوق لایتجزا میباشد و دولت حق گرفتن آن را از مردم ندارد.
اکنون گوئی ما تعریف شده است !
اما مربوط به ما نمیشود ... مربوط به خودشان است و ظاهرا خودشان هم قصد صدور آن به هیچ کشوری را ندارند !
برای آگاهیتان خواهش میکنم اعلامیۀ حقوق بشر را با دقت مطالعه فرمایید و خودتان قضاوت کنید که آیا در ایران به مادۀ یک و دو این اعلامیه احترام گذاشته میشود.
ممکن است در ایران به حقوق سکسی آمریکائی ها هم احترام گذاشته نشود ... بله ممکن است !
اینگونه اعلامیه هاست که میگویم ربطی به ما ندارد !
زیرا با توجه به ویژگیهای ما طراحی نشده است !

100:

تعدادش را قبلا عرض کردم !
ضمنا جنازه هایی که برای اعمال دیکتاتوری و...به زمین افتاده خیلی بیشتر است
تا اینجا که شما نیز از هیچ تفاوتی جز تعداد جنازه ها حرف نمیزنید !
برای بحث های اساسی شناخت خصایص مخاطب به اندازه شناخت بار علمی او مهم نیست
نظریۀ جالبی است ... شخصا معتقدم ایکاش کسی آنرا عملی میکرد ... بمفهوم واقعی !
بنده چون به همان دموکراسی اصلی!!!اعتقاد دارم
کدام ؟
میگویم که شما حتما نباید پاسخ بدهید اگر خسته شدید و...زیرا که با خستگی تمرکزخود را از دست میدهید
نیازی به گفتن شما نبود !
مستدام باشید در زیر پرچم!
شما نیز

101:

سلام.
عنوان این تاپیک خیلی جالب بود.
حکومت آینده؟ مگه حکومت قراره عضو بشه؟
شاهنشاهیه یا دموکراتیک یا بازهم بنوعی اسلامی؟
با جنگ داخلی یا جنگ خارجی یا رفراندوم؟
کی؟ تو نسل من یا نسل بچه های من یا نسل ندیده های من؟
یعنی بالاخره این ها هم خسته شدن و میخوان برن؟ باورش سخته..
اصلا بیخیال.. اما نظر من:
بنظر من حکومت آینده خیلی خوبه. چون هرچی باشه یه حکومت متفاوت از این حکومته...

102:


فرارسی گرامی ،
دمکراسی یک واژه و یا مد نیست.
چیست ؟ ...
آمریکا از هیچ کشوری نخواسته که بدنبال مدل آمریکا یی باشند
در اینجا مهم نیست که خواسته یا نخواسته !
جای این بحث متفاوت است !
ولی در دمکراسی یک سلسله مراطبی وجود دارد که جهانی میباشد ازجمله آزادی دین
این نکته باید چه چیزی را بمن ثابت کند ؟
خواهش میکنم یک نگاهی به قانون اساسی کشورتان بیاندازید و ببینید که آیا به این حق احترام گذاشته میشود؟
این قانون بر اساس نیاز ایران نوشته شده است !
... و بر اساس نیاز ایران بایستی به آن نگاه شود ... نه جای دیگر !!
تمام دمکراسی های دنیا چه غربی و چه شرقی دارای قوانین مشترک میباشند پس نتیجه میگیریم که ربطی به سبک آمریکایی و یا اروپایی ندارد.
این نکته باید چه چیزی را بمن ثابت کند ؟


لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمایید.


http://persian.usinfo.state.gov/pers...PUBP_1815.html


گروه فرارسی دیجیتال


وزارت امور خارجۀ آمریکا
قصد هیچگونه تحقیقی در این زمینه فعلا موجود نیست !

103:

همیشه باید طرحی برای حکومت آینده در دست بررسی باشد ...
... توسط تو ، من ، و ............... بچه ها !

104:

عشق و شعور و رشادت.. چه زشت میشه زمانی که فقط ابزارش باشی..
توسط تو؟؟ من؟؟ بچه ها؟؟ اینها اصلا مهم نیست... ابزار کجا مهم بود؟؟ نتیجه مهمه.. نتیجه ای که بیش از قرنی است ثابته و قرار نیست تغییر کنه..

انسان هایی که نمیدانند چه میخواهند..
اسیر واژه ها.. واژه هایی چون حکومت.. حکومتی شاید اسلامی شاید قجری شاید هم پهلوی...
انسان هایی فراموش شده در پس جنگ میان نوع حکومت ها
جنگی برنامه ریزی شده.. از همان مشروطه.. سلطنتی.. اسلامی...
جنگی پس زننده رشد شعور انسان ها..
انسان هایی هنوز عوام.. هنوز جامانده در پانصدسال پیش های قجری..
کسانی که درگذشته حال و آینده قرار نیست حکومتی ثابت بدست آورند
انقدر گم شدند که فراموش کردند کجا و برای چه جنگیدند.. برای چه چه کسی و چگونه چطور شد؟
نپرس از کس چه آمد بر سر مردم اینجا.. جوابی جز شرمندگی نیست..
استعمار نوی این پانصدسال.. درست اندیشید... و درست جواب داد..
انسان هایی گم.. جامانده در گذشته.. فراموش شده و فراموش شونده...
حکومت آینده؟؟
پادشاهی یا اسلامی یا مشروطه؟؟
هرچه باشد باشد.. استعمار اسلامی هم موفق شد.. هرچه باشد باشد..
حکومت آینده هم طرحی موفق خواهد بود..

105:


106:

حالا گير نده يه چيز من مي گم يه چيز تو مي گي فايده نداره!
مورد دوم رو هم بايد بگم انسانيت واسه اونا پول نمي شه ولي نفت و اسلحه و آثار باستاني چرا!

107:

بدرود

108:

خیر
ساده ترین ازادی های فردی
ازادی بیان-ازادی عمل-ازاد بودن در مورد داشتن عقایدو...از جمله کمترین حقوق یک فرد است
نوع پوشش و...بسته به سلیقه میباشد و دیگران حق دخالت ندارند تفریحات حتی انهایی که شما مثال زدید هریک دارای قوانین و ضوابطی است ضمنا تا بحال کسی برای اینکه نتوانسته ملخ بخورد یا شرا ب موش بنوشد!!! اقدام به تظاهرات نکرده مگر اینکه جلوی شما را گرفته باشند که باز این خود در خور توجه ست
در پایان باید گفت هخا دیگر در صحنه نیست هیچوقت هم نبود رجوی که بگذریم ...ریگی هم در جند الله ست و رهبر انها ایا کسی ریگی را رهبر ملت ایران معرفی کرده؟حتی خود ایشان هم چنین ادعایی ندارد
بدرود

109:

اره دیگه اونقد بدبخت وحقیر بودی اونقد غیر ازاد نگهت داشتن اونقد اراجیف تو اون مغزت فرو کردن که شعورت اینقد پایین مانده که از توان درک چنین مسئله ای عاجز باشه که حتی نتونه بفهمه که بله یکی میخواد گوشت ملخ بخوره و خوک و حتی کرم به تو چه فوضول بی جنبه ؟؟؟

110:


همانطور كه در امريكا براي سكس و هم جنس بازي و ملخ خاري و شراب خواري به قول و گفته شما قوانين و ضوابتي است در ايران هم براي ازادي بيان و ازادي عمل
قوانين و ضوابتي است ضمن اينكه در ايران هر كس مي تونه ازادانه عقايد خودشو داشته باشه
مثل خيلي از افراد اين سايت و خيلي هاي ديگه

111:

به دلایل بسیاری آفرین !
اما گوزن من حرفهای دیگری هم دارد ....
ایکاش .................................................. .............................................
توسط تو؟؟ من؟؟ بچه ها؟؟ اینها اصلا مهم نیست... ابزار کجا مهم بود؟؟ نتیجه مهمه.. نتیجه ای که بیش از قرنی است ثابته و قرار نیست تغییر کنه..

فقط یک چیز :
ابزار هستند که نتیجه میگیرند
انسان هایی که نمیدانند چه میخواهند..

اسیر واژه ها.. واژه هایی چون حکومت.. حکومتی شاید اسلامی شاید قجری شاید هم پهلوی...
انسان هایی فراموش شده در پس جنگ میان نوع حکومت ها
جنگی برنامه ریزی شده.. از همان مشروطه.. سلطنتی.. اسلامی...
جنگی پس زننده رشد شعور انسان ها..
انسان هایی هنوز عوام.. هنوز جامانده در پانصدسال پیش های قجری..
کسانی که درگذشته حال و آینده قرار نیست حکومتی ثابت بدست آورند
از تکرارها میترسم ... بسادگی متهمم میکنند به ///////
به همین اکتفا میکنم که شیفتۀ دید قوی هستم ... آنها که باید بفهمند ، میفهمند این حرفهای من چه معنی دارد !
انقدر گم شدند که فراموش کردند کجا و برای چه جنگیدند.. برای چه چه کسی و چگونه چطور شد؟
حقایق انکار ناپذیر .. تلخ و جانکاه ... حدیث تاریخ این وادی پاک ... افسوس مرا چه کسی میفهمد ؟
برای کی مهم است که چرا بعضی دردها مهم نیست ؟
نپرس از کس چه آمد بر سر مردم اینجا.. جوابی جز شرمندگی نیست..

استعمار نوی این پانصدسال.. درست اندیشید... و درست جواب داد..

انسان هایی گم.. جامانده در گذشته.. فراموش شده و فراموش شونده...
احساس میکنم ارزش بعضی حرفها را فقط من میفهمم !
حکومت آینده؟؟
یا دریغی بینام ؟ .. سرابی فریبا .. یک لیوان چای دیشلمه که فقط کافیست صبر کنی تا سرد شود ....
پوزخندی تلخ است ،
شبخوانی دوشینم !
پادشاهی یا اسلامی یا مشروطه؟؟
یا آنچه که باید
هرچه باشد باشد.. استعمار اسلامی هم موفق شد.. هرچه باشد باشد..
یادم هست یکبار به یکی گفتم انسانها هستند که مهم اند !
اما نفهمید ...
شاید نمیخواست بفهمد
حکومت آینده هم طرحی موفق خواهد بود
...........................
حال کردم !
سپاس

112:

هر دو یک چیز میگوییم دوست عزیز
یک قصه بیش نیست قصۀ عشق و این عجب
کز هر زبان که میشنوم نامکرر است !
مورد دوم رو هم بايد بگم انسانيت واسه اونا پول نمي شه ولي نفت و اسلحه و آثار باستاني چرا!
و آنچه علیرغم میل باطنی ام در من ایجاد نفرت میکند همین است !
بیفایده است اگر بخواهم بگویم چقدر رنج میبرم از اینکه در چنین دنیائی نفس میکشم ..
دنیائی که قواعدش را نمیفهمم ...
ایکاش راهی پیدا میکردیم برای عوض کردن قواعد فعلی !

113:


وقتی از سخنگوها و جنازه ها گفتم !
بنده به تفاوت در دموکراسی عقیده ندارم دموکراسی یک ایده برای راحتی بشر هست که این راحتی رو با قوانینش بوجود میاره

آیا ایده ای هست که با ادعائی جز این بوجود آمده باشد ؟
آیا ابزاری جز قوانین برای اجرای خود یافته است ؟
از یک چیز فراگیر حرف میزنید .
ایکاش!

بالاخره یک درد مشترک پیدا شد .


اما جوابی به این ندادید :
کدام ؟

اینکه نیاز هست یا نیست به نظر خودم بستگی داره

اینکه در مورد من حرف میزنید به خود شما بستگی دارد ؟
برای خودت عجیب نیست ؟
من نیازی به این نظر شما ندارم اما به شما بستگی دارد !!!!!!!!!
از اون حرفا بود .
البته نظر شمام محترم البته برای خودتون!!

بدیهی است !
نه زیر پرچمی که شما هستید جایی برای ایرانیان اصیل نیست

اگر اسم این پرچم را بگوئی از خیر بقیۀ ابهامات میگذرم

114:

این قوانین و ضوابط شما هیچ ارزشی ندارند
فقط وقتی که یک آمریکائی قانون و ضابطه تعیین میکند آنوقت میشود گفت ارزش دارد
در ضمن کجای ایران شما آزاد هستی نظراتت را بگوئی ؟
من یک رسول دارامروئی میشناسم که بخاطر چند توهین مختصر یکجوری خفه اش کردند که الآن هر چه میگوید من زنده هستم هیچکس باور نمیکند
بروید از آمریکائیها راه و روش زندگی را بیاموزید !
بروید جانم .... معطل نکنید که تأخیر موجب پشیمانی است !

115:


مرسی بدرود

116:

حکوت جمهوری اسلامی اگر درست باشه خوبه....یعنی باید به مذاهب دیگر احترام گداشت و از اونها نخواهیم که تمام قوانین اسلامی را در بیرون اجرا کنند و از خشونت بپرهیزیم...

117:
دوست گرامی،
شما دوباره تمام مسائل را با هم قاتی کردید ما دربارۀ دمکراسی سخن میگفتیم نه عراق. !! دربارۀ عراق باید یادآور شد که با عوض شدن رژیم پیشرفت های بسیاری دیده میشود و هم اکنون مردم عراق دارای حق انتخاب واقعی هستند. شما شاید باور بر این تغییرات نداشته باشید ولی همانطور که میگوییم تاریخ قضاوت خواهد کرد و این حقیقت برای کسانی که منصفانه قضاوت میکنند آشکار شده است.
گروه فرارسی دیجیتال
وزارت امور خارجۀ آمریکا

118:

آریانای عزیز،
فکر کردم که شما متوجه حرف هایم شده بودید دوباره برایتان تکرار میکنم ،در یک دمکراسی واقعی چه در شرق و یا در غرب یک سری حقوق اساسی مشترک مانند آزادی مطبوعات وحاکمیت قانون موجودند. به همین دلیل هم من لینک اعلامیۀ حقوق بشر را برایتان فرستادم تا شما خودتان بتوانید مشاهده کنید آیا بعنوان یک شهروند ایرانی به حقوقتان احترام گذاشته شده است. برای آگاهیتان خواهش میکنم که به لینک زیرکه در بارۀ حقوق نظامی آمریکا میباشد مراجعه فرمایید.
http://persian.usinfo.state.gov/persian/index/topics/topic_listing_dhr/Introduction_Outline_of_the_U.S._Legal_System.html

گروه فرارسی دیجیتال
وزارت امور خارجۀ آمریکا

119:

و من احمقانه خیال میکردم شما ممکن است بتوانید بفهمید که برای متوجه شدن پاسخی به سؤالها باید داده شود .
آنچه شما میخواهید قانع شدن است .
یک گپ خودمونی :
حداقل سعی کنید با سیلی صورتتان را سرخ نگه دارید !

120:


تعجبی ندارد ... شما هم با من همعقیده هستید و خودتان خبر ندارید .
آیا ایده ای هست که با ادعائی جز این بوجود آمده باشد ؟
خیر ایده کلی دموکراسی همین است
آیا ابزاری جز قوانین برای اجرای خود یافته است ؟
قانون عامل اجرایی هر ایده ای ست
از یک چیز فراگیر حرف میزنید .
بله برای همین متعجب شدم از گفتار شما در مورد انواع دموکراسی!!!!
عطای درک را به لقایش میبخشم !
فقط بگو چرا از دموکراسی اصلی حرف میزنی ؟
بالاخره یک درد مشترک پیدا شد .
درد مشترک در بین ما مردم زیاد هست


اما جوابی به این ندادید :
کدام ؟
من میگویم ما یک نوع واحد دموکراسی دداریم شما میفرمایید کدام؟
فقط بگو چرا از دموکراسی اصلی حرف می می زنی ؟
من میگویم = ما !؟!؟///
دموکراسی یعنی حکومتی که مردم در ان نقش داشته باشند در تنظیم سیاست ها سهیم باشند در جایی که تک تک مواد حقوق بشر رعایت شود و....در نهایت هر فرد احساس کند به عنوان انسانی مستقل و دارای تفکر ازاد با حکومت کنار امده!
مواد حقوق بشر ... در جاییکه ..
و تازه باید احساس کنی که بعنوان انسانی مستقل و دارای تفکر آزاد با حکومت کنار آمده ای !
حیف از کارت روزانه نیست ؟

برای خودت عجیب نیست ؟
من نیازی به این نظر شما ندارم اما به شما بستگی دارد !!!!!!!!!
از اون حرفا بود .
اری زیرا خود شما به نقل از صحبت من چنین گفتید اگر مخاطب شما فردی دیگر بود و من انطور میگفتم چرا خیلی عجیب میشد

اگر یک کلمه دیگر حرف بزنم وارد شطحیات میشود !


هر کدام از کاربرانی که در این مباحثات شرکت میکنند بنا به عقاید خود زیر پرچمی متفاوتند حال این با خود شماست که نشان پرچمتان را خود دریابید!

من از شطحیات بدم نمی آید :
شما میگوئی من زیر پرچمی هستم که ایرانی اصیل زیرش نمیرود .. میگویم اسم پرچمی که خیال میکنی زیرش هستم بگو .. میگوئی : این با خود شماست که نشان پرچمتان را خود دریابید.... منهم این جمله را با این علامت تمام میکنم : ( ! )
چطور از ابهامات میگذرید تا مسیله ای رفع ابهام نشود پاسخ گویی به ادامه مباحثات بی فایدست

لالائی که میدانی ...
پس چرا خوابت نمیبرد ؟


121:

اجازه بدید با روشنک عزیز مخالفت کنم که ما نباید سیاست رو با مذهب قاطی کنیم چون دین مذهب یه چیز جدایی هست و سیاست هم یه چیز دیگه و در پاسخ به سوال شما باید بگم که حکومت آینده رو مردم می سازند با طرفداری از حزب مختلف حزب ها اسلامی یا سایر حزب ها

122:

من خودم طرفدار حکومت دموکراتیک جدا از دین هستم

123:

متشكرم..
نوشته اصلي بوسيله A R Y A N A نمايش نوشته ها
فقط یک چیز :
ابزار هستند که نتیجه میگیرند
اما ابزارها اختياري از خودشون ندارند..
نوشته اصلي بوسيله A R Y A N A نمايش نوشته ها
از تکرارها میترسم ... بسادگی متهمم میکنند به ///////
به همین اکتفا میکنم که شیفتۀ دید قوی هستم ... آنها که باید بفهمند ، میفهمند این حرفهای من چه معنی دارد !
تقريبا همه ميفهمند. اما برخي تصميم گرفتند كه هرگز نفهمند..
نوشته اصلي بوسيله A R Y A N A نمايش نوشته ها
حقایق انکار ناپذیر .. تلخ و جانکاه ... حدیث تاریخ این وادی پاک ... افسوس مرا چه کسی میفهمد ؟
برای کی مهم است که چرا بعضی دردها مهم نیست ؟
نميدونم. اما ميدونم كه براي خيلي ها اين دردها مهم نيست.. چون دردي ندارند..
نوشته اصلي بوسيله A R Y A N A نمايش نوشته ها
احساس میکنم ارزش بعضی حرفها را فقط من میفهمم !
چون حتما تو هم فراموش شدن و به فراموشي سپرده شدن رو تجربه كردي.. و آه رو از همون "ته دل" كشيدي..
نوشته اصلي بوسيله A R Y A N A نمايش نوشته ها
یا دریغی بینام ؟ .. سرابی فریبا .. یک لیوان چای دیشلمه که فقط کافیست صبر کنی تا سرد شود ....
پوزخندی تلخ است ،
شبخوانی دوشینم !
پيشنهاد ميكنم بجاي اين كارها، بريم جايي گرم و بي هيچ چيز و هيچ آينده اي، بنشينيم و همين چاي ديشلمه رو باهم بنوشيم.. لذتي داره دهقان بيخبر بودن و ديشلمه سركشيدن..
البته يادمون باشه كه بين راه، جايي گوشه اي سوادمون رو هم پنهان كنيم تا زودتر برسيم..
نوشته اصلي بوسيله A R Y A N A نمايش نوشته ها
یا آنچه که باید

یادم هست یکبار به یکی گفتم انسانها هستند که مهم اند !
اما نفهمید ...
شاید نمیخواست بفهمد
آره، نميخواست بفهمه. چون لابد باور نداشت كه انسان ها هم چندگونه هستند و برخي از انسان ها ميتونن درباره انسان بودن برخي از انسان هاي ديگه تصميم بگيرن.. انسان هايي كه مهم اند و انسان هايي كه اصلا مهم نيستند ولي فكر ميكنند كه مهم ترينند و دردناكه باور كنيم كه ما دومي هستيم..
نوشته اصلي بوسيله A R Y A N A نمايش نوشته ها


...........................

حال کردم !
سپاس
من هم سپاس

124:

شما هنوز نگفتید خود پیرو چه دموکراسی هستید بنده که هرچه از انواع ان میپرسم میگویید گفته اید و مثال جنازه بر زمین میاورید!
بدرود

125:

جمهوری اسلامی.

126:

ایرانی باشد ... با ایران جور در بیاید ... مردم ایران آنرا بفهمند و با آن بتوانند نتایج بهتری بگیرند ... شاید هنوز بوجود نیامده ... شاید هست و در اجرایش مشکلاتی هست .. شاید هزار توی بدی باشد .. بهر روی باید از خودمان بیرون آمده باشد و کسی آنرا دیکته نکند !
وقتی از دموکراسی اصلی حرف میزنید بدان معناست که خودتان هم به وجود چند دموکراسی فرعی واقف هستید .. اما اینکه کدام را اصلی و کدام را فرعی میدانید هنوز مورد کشف واقع نشده است !
توصیه میکنم به این مثال توجه کنید :
در ترکیه با رنگهای ساختمانی بسیار مرغوبی کار میکردم که واقعا کارهای قشنگی میشد با آن انجام داد .. چند وقتی در ایران تلاش کردم یک سرمایه گذار پیدا کنم که آن رنگها را از ترکیه خریداری کند و به ایران آورد .. اما کسی حاضر به اینکار نشد !
بعد یکروز یک آدم دلسوز که دستش توی بازار بود برایم توضیح داد که همۀ ما از وجود این رنگها خبر داریم .. اما قدرت خرید در ایران پایین است و اینجا کسی نمیتواند با آن کار کند ... در ثانی با آب و هوای ایران جور در نمی آید .. مخصوص همان آب و هواست !
در تمامی مسائل مطرح شده در این تاپیک تأکید من روی این است که نتایج یک قانون یا یک شیوۀ حکومتی در یک یا چند نقطه از جهان ابدا تأیید کنندۀ این نیست که در ایران نیز میتوان از آن نتیجۀ خوبی گرفت !
در ثانی معلوم نیست با چه اهدافی این ملائک بذهن ما متبادرانده میشود !
ما فعلا مثل یک موجود بلااراده هستیم که ممکن است به هر باتلاقی بیفتیم .
باید اوضاع سامانی بگیرد و مردم بتوانند به وضعیت تصمیم گیری برسند !
بنابراین فعلا همین وضع باید تداوم یابد ....
اما عقیدۀ شخصی من که میتوانم از آن دفاع کنم اینست که جمهوری اسلامی بهترین نوع دموکراسی برای ایران است ... لااقل در شرایط فعلی !
و بایستی با تمام توان از آن دفاع نمود ..
اما هیچگاه غافل نشد از اینکه هیچ قانونی و هیچ آدم مجری قانونی بی نیاز از نظارت مبتنی بر تعقل خود مردم نیست !
در سایۀ هیچ درختی هر چقدر تناور باشد نباید بی خیال مار خوابید !
یعنی اینکه شکل حکومت بجای خود .. اما مردم از خیلی چیزها نباید غافل شوند !

127:


درود بر شما واقعا لپ مطلب رو گفتيد خيلي خوب بود
هر چند من مي دونم
طرف مقابل شما هيچ وقت
از نظر مغلطه و سفسطه بازي كم نمي اره
مي گي نه
نگاه كن

128:

درود
با عرض پوزش که قسمتی از صحبت های شما را حذف کردم برای کوتاهی در نقل قول بود و...
دموکراسی که همان اصلی است که گفتم اما بنا بر سخنان شما به ان جهت دادم شاید مقصود شما از دموکراسی فرعی ان چیزی است که به ظاهر برخی حکومت ها میگویند ما دارای ان هستیم و فی الواقع چیز دیگری ست!
هرحکومتی دارای نواقصی است اما باید انعطاف پذیرش عقاید مردمش را داشته باشد جمهوری اسلامی هم جدا ی از بقیه نیست به هر حال اصلاحات تام گاهی اثر بخش است و موجب مستحکم شدن میشود
در شرایط فعلی ...!اما در اینده چطور؟
مرسی

129:


امام محمد باقر علیه السلام
گويا مي‌بينم گروهي از مشرق زمين خروج مي‌كنند و طالب حق هستند،
اما به آنان پاسخ داده نمي‌شود. مجدداً برخواسته‌ي خود تاكيد مي‌كنند ولي جواب نمي‌شنوند.
پس چون چنين ديدند، شمشير‌ها را به دوش مي‌كشند، در مقابل دشمن مي‌ايستند تا حق به
آنها داده مي‌شود، اما اين بار قبول نمي‌كنند بلكه قيام مي‌كنند و نمي‌دهند آن را (پرچم قيام را)
مگر به صاحب شما(اما زمان(عج))".
(بحار الانوار، ج52، ص243، ح116).


رونوشت:
1- انقلابی ها
2- ضد انقلابی ها130:

شگفتي گالوپ از اقبال مسلمانان به ديني شدن حكومت

سي سال پس از پيروزي نهضت امام خميني و تلاش‌ براي حاكم كردن دين بر قوانين يك كشور، اكنون بيشتر جوامع مسلمان بر لزوم استفاده از احكام شريعت در قوانين كشور اجماع دارند.

به گزارش سرويس بين‌الملل «تابناك»، مؤسسه نظرسنجي معتبر گلوپ در اين بار مي‌نويسد: بررسي اجمالي كشورهاي مسلمان در بين زنان و مردان و طبقه‌هاي اجتماعي گوناگون براي پرسش ما، پاسخ پيچيده و حقيقتي متحيركننده به همراه داشت. بيشتر آمارها (در بوركينافاسو 95 درصد، در مصر 94 درصد، در ايران 93 درصد و در اندونزي 90 درصد مردم) معتقدند در پيش‌نويس قانون اساسي يك كشور جديد، بايد آزادي بيان تضمين شود؛ اين مطلب از اظهارات شهروندان در بيان نظرات خود درباره مشكلات روزمره سياسي، اجتماعي و اقتصادي دريافت مي‌شود

با وجود تأييد و تصديق بسياري از ديدگاه‌هاي دمكراسي غربي، بيشتر مردم خواهان در هم آميخته شدن شريعت در حكومت هستند. تنها در تعداد محدودي از كشورها، مردم مي‌گويند شريعت و دين هيچ نقشي در اجتماع ندارند. اين در حالي است كه برخي به شريعت به عنوان «تنها منبع» مي‌نگرند. در مصر، پاكستان، افغانستان و بنگلادش اكثريت معتقدند شريعت بايد تنها منبع در وضع قوانين باشد.

مطلبي كه بيشتر انسان را متحير و شگفت‌زده مي‌كند، نبود تضاد و اختلاف سازمان‌يافته و منظم و برعكس نوعي همساني و هماهنگي بين مردان و زنان در كشورهاي مختلف درباره شناختن شريعت به عنوان تنها منبع قانونگذاري وجود دارد؛ براي مثال در اردن، 54 درصد از مردان و 55 درصد از زنان شريعت را به عنوان تنها منبع براي وضع قوانين قبول دارند. در مصر 70 درصد از مردان و 62 درصد از زنان و در ايران 12 درصد از مردان و 14 درصد از زنان و در اندونزي 14 درصد از زنان و مردان چنين باوري دارند.

اين در حالي است كه 46 درصد آمريكايي‌ها مي‌گويند تورات و انجيل بايد به عنوان تنها منبع قانونگذاري مورد توجه قرار گيرد.
42 درصد آمريكايي‌ها مي‌خواهند رهبران مذهبي نقش مستقيمي در تدوين قانون اساسي داشته باشند در حالي كه 55 درصد آنان چنين نظري ندارند.

تركيب مذهب با حكومت در ايران، مصر و تركيه
تحقيقات مؤسسه نظرسنجي «گالوپ» در سال 2007 نشان مي‌دهد كه بيشتر ايرانيان معتقدند شريعت اسلامي كه قوانين زندگي مسلمانان را شكل مي‌دهد، بايد در وضع قانون نقش داشته باشد، اما در تركيه ديدگاه‌هاي متفاوتي در اين زمينه وجود دارد. همچنين در مصر نظريات عمومي براي ايجاد و شكل‌دهي قوانين مذهبي به عنوان تنها منبع وضع قانون بيشتر مورد استقبال قرار مي‌گيرد. غالبا تصور مي‌شود كه زنان مخالف قوانين مذهبي هستند، اما يافته‌هاي مؤسسه نظرسنجي گالوپ نشان مي‌دهد كه مردان و زنان نظرات مشابهي درباره نقش اصول مذهبي اسلامي در قانونگذاري هر كشور دارند.

همچنين بنا بر يافته‌هاي اين مؤسسه، در ايران 62 درصد از مردان و 64 درصد زنان بر اين باورند كه اصول مذهبي اسلامي بايد منبع وضع قانون در كشور باشد، اما نه تنها منبع. البته در مقابل، درصد كمي هم بر اين باورند كه اين اصول مذهبي اسلامي تنها منبع قانونگذاري است و درصد بسيار كمي نيز مي‌گويند اين اصول به هيچ عنوان منبع وضع قانون نبايد باشد.

بنا بر اين گزارش، نظريات مصريان درباره نقش اصول مذهبي اسلامي تا حدودي مشابه ايران است؛ حدود دو سوم (64درصد) از زنان و مردان مصري بر اين باورند كه اصول مذهبي اسلامي، بايد تنها منبع وضع قانون در كشورشان باشد. اين در حالي است كه يك‌چهارم از آنان (24 درصد) معتقدند كه اين اصول بايد به عنوان يكي از منابع قرار گيرد و درصد كمي نيز به آن باوري ندارند.

يافته‌هاي مؤسسه نظرسنجي در تركيه نيز نشان مي‌دهد كه 41 درصد زنان و مردان گمان مي‌كنند كه اصول مذهبي اسلامي نبايد به عنوان منبع وضع قانون مورد استفاده قرار گيرد. يك‌چهارم مردم تركيه بر اين باورند كه بايد اصول مذهبي اسلامي به عنوان منبع وضع قانون در نظر گرفته شود و درصد كمي نيز مي‌گويند به اين اصول بايد به عنوان تنها منبع نگريسته شود.

اهميت مذهب، حقايق مهمي را در تأثير اصول مذهبي اسلامي در اين سه كشور به دنبال دارد. در ايران 73 درصد از مردان و 78 درصد زنان بر اين باورند كه مذهب، نقش مهمي در زندگي آنان دارد. در مصر، 89 درصد مردان و 99 درصد زنان چنين نظري دارند اما در تركيه 74 درصد از زنان به اين مؤسسه گفتند كه مذهب نقش عمده و كارسازي در زندگي آنها دارد.

بيشتر مسلمانان بر اين باورند كه تركيب مذهب و آموزه‌هاي اسلامي از قوانين مذهبي، نوعي تعامل و توازن در حكومت كشور ايجاد مي‌كند.
بنا بر يافته‌هاي مؤسسه نظرسنجي در هر كشوري، مردان و زنان اعتقادات همساني درباره اصول مذهبي دارند و معتقدند كه مذهب و حكومت مي‌تواند با هم تركيب شود
منبع: تابناک

131:

آی گفتی ... آی گفتی ..........
بعضی وقتها این حالتشان باعث تفریحم میشود .... تا کی میشود خون دل خورد از پلشتیها ؟

132:

اميدوارم پادشاهي بشه ، بعد دوباره انقلاب كنيم ، بزنيم سر شاه رو با گيوتين قطع كنيم . يكي ديگه رو بزاريم جاش ، بر ضد اون هم انقلاب كنيم و سرش رو ببريم . و همين سيكل رو ادامه بديم .
خيلي كشور باحالي ميشيم .
ما هم كه دست به انقلابمون خوبه .
كافيه يكي بپره تو خيابون يه مرگ بر فلاني بگه ، اگه تا 30 ثانيه بعدش نفله نشه ، اين يه نفر ميشه خدا نفر.

133:

از خودت باش ، انعکاس کار قشنگ خودت بود !
از کسی که روی حرفش کار میکند بینهایت ممنونم !

اما ابزارها اختياري از خودشون ندارند..

من ، تو ، ...... یعنی اشخاص ... دارای کاراکتر ... صاحب رأی ... منظورم از ابزاری که کار میکند این بود !
و گرنه در یکی از شعرهایم ، منهم از " سنگها در نجوا میغلطند " گفته ام !
تقريبا همه ميفهمند. اما برخي تصميم گرفتند كه هرگز نفهمند..

کاشکی الآن وقتش را داشتم و دوباره میگشتم در میان وبلاگ آن وقتهایم عین این جمله را برایت لینک میفرستادم !
نميدونم. اما ميدونم كه براي خيلي ها اين دردها مهم نيست.. چون دردي ندارند..

فقط من نیستم که از بیدردی ها رنج میبرم ... :
درد بیدردی علاجش آتش است !
چون حتما تو هم فراموش شدن و به فراموشي سپرده شدن رو تجربه كردي.. و آه رو از همون "ته دل" كشيدي..

بیشک همین است !
به دریا رفته میداند مصیبتهای طوفان را !
آنچه من برای پیدا کردن هر کلمه رنج کشیدم از کسی پنهان نیست ..
عزیزترینم را برای حقیقت جوئی از دست دادم ..
و رنج میبرم از کسی که پشت میزش سعی میکند از حقیقتی که یافته !!! حرف بزند ..
بگذریم از اینکه من به همینشان هم راضی هستم
از هزار تا یکیش واقعا خیال میکند حقیقت را میگوید
بقیه خودشان هم میدانند چه میگویند ...
پيشنهاد ميكنم بجاي اين كارها، بريم جايي گرم و بي هيچ چيز و هيچ آينده اي، بنشينيم و همين چاي ديشلمه رو باهم بنوشيم.. لذتي داره دهقان بيخبر بودن و ديشلمه سركشيدن..
البته يادمون باشه كه بين راه، جايي گوشه اي سوادمون رو هم پنهان كنيم تا زودتر برسيم..

سینه سوخته ای از خیل سوختگان حق جو و حقگوی گمنام این دیار گفته بود :
خوشبخت آنکه کره خر آمد ... الاغ رفت !
اگر بخواهیم دمی بیاساییم ... باید گاوصندوقی برای افکارمان پیدا کنیم !
آره، نميخواست بفهمه. چون لابد باور نداشت كه انسان ها هم چندگونه هستند و برخي از انسان ها ميتونن درباره انسان بودن برخي از انسان هاي ديگه تصميم بگيرن.. انسان هايي كه مهم اند و انسان هايي كه اصلا مهم نيستند ولي فكر ميكنند كه مهم ترينند و دردناكه باور كنيم كه ما دومي هستيم..

واقعا نمیخواهند بفهمند ... امثال آنها که فهمیدند و گوزن شدند درس عبرتی شده است تا قانون نانوشته ای وضع شود که : شفای باغچه در انهدام باغچه است !

من هم سپاس
بگذار نفهمند ..
" خانه ای خواهم ساخت ..
آشنایانی چند ....

نه ،
یکی هم کافیست ! "

134:


135:

درسته. يكي هم كافيست.
دوست عزيز براي اين پستت چند تا گل بزارم كه كفايت تشكرم رو بكنه؟؟
متشكرم.

اما در موضوع سياست پيشنهاد ميكنم بيايم باهم بجنگيم. چون من مخالف اين نظام هستم و شما موافق..

136:

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

137:

خودت کافی هستی !
اما در موضوع سياست پيشنهاد ميكنم بيايم باهم بجنگيم. چون من مخالف اين نظام هستم و شما موافق.
خیال میکنی !
اما بعضی جنگها بهتر از دوستی ( ... ) هستند !!!
سر و ته یک کرباس جمالزاده را خوانده ای ؟
بسیار افتخار میکنم به اینکه چنین پیشنهادی از شما دریافت کرده ام .
صاحب اختیار هستید

138:

میشه یه کم بیشتر و بدون ... توضیح بدین که جمهوری اسلامی چه مناسبتی با کلمه ی بهترین داره و از سده ی سنوزوئیک ها تا بحال کدوم اتوپیایی رو محقق کرده و اصولا چه جور گرهی تو این اجتماع ما وجود داره که فقط با دندون جمهوری اسلامی قابل باز شدنه و کلا اینکه ایی زم قرصاتو خوردی ؟

به هرروی مرا هم از این جهل مقعری که در آنم بیرون بیاورید !

139:

مرگ

140:

مشکل ما دولت نیست بی فکری مردم است حال هر دولتی بیاید ما همچنان مش کل خواهیم داشت
جهان هر کس فکر اوست برای درست کردن جهان فکرت را درست کن (خودم)

141:

البته جهان هر كس فكر اوست از خودتون نبود
مشكل ما اين است كه عده اي همين طور نظر مي دن!اگر نظرات بي مورد كم مي شد شايد وضع بهتر مي شد!

142:

این عکس تمام ماجراست:

http://bp1.blogger.com/_mqwXbeOLaYA/...600-h/TOOP.jpg

143:

این عکس جناب ناخدا خیلی ها میگن سو تفاهمی در کار نبوده و غرضی در پی داشته
سپاس

144:من این عکس رو چه عمدی چه غیر عمدی باشه 100% قبول دارم
اون آزادی که شما و امثال شما خواستارش هستید 180 درجه نتنها با دین و شریعت
که با انسانیت در تضاد است.

145:

باشه. پس با لباس رزم بیا که به قصد نابودیت ضربه میزنم..
این بحث این حکومت یا اون حکومت دیگه سخن بردار و گفتمان روشنفکری برنمیتابه. فقط ضربه مستقیم به قصد نابودی..
جنگ فیزیکی..
هرچند که من با فلسفه اعتقادیت نسبت به خدا هم مشکل دارم.. توی کدوم جبهه باهات بجنگم؟ توحیدی یا حکومتی؟؟

146:

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

فقط لیبرال دمکراسی

147:

ایا ما حق نداریم حرف هایمان را بزنیم؟؟؟ایا این ضد دین است دوست داری ضد دین را بهت نشون بدم که این هرف را دی گر نزنی اگر خواستی یک لینک بهتون بدم که ضد دین را ببینید!!!!!

148:

http://*********.ir/forum/showthread.php?t=236&page=5
همهی مطالب را بخوانید متشکرم
بعد مثل من از شرم خود خوری را شروع می کنید

149:

درود:
انصافا لیبرال های دموکرات صحبت های خوبی میزنند
شما را به خواندن نوشتارهای اقای رشید اسماعیلی که یک لیبرال دموکرات هستند توصیه میکنم
البته ایشون وبلاگ های زیادی داشتند اما ف ی ل ت ر شدند رشته تحصیلیشون حقوق هست و ....
www.mandegarha.blogfa.com

150:

آمدم
هر جور عشقت میکشد بزن
این بحث این حکومت یا اون حکومت دیگه سخن بردار و گفتمان روشنفکری برنمیتابه. فقط ضربه مستقیم به قصد نابودی..
فعلا اینجور حساب کن
تا بعد ممکنه خیلی چیزها عوض بشه
جنگ فیزیکی..
نزدیکترین راه به حقیقت
هرچند که من با فلسفه اعتقادیت نسبت به خدا هم مشکل دارم.. توی کدوم جبهه باهات بجنگم؟ توحیدی یا حکومتی؟؟
ناگزیر هر دو !

151:

سي سال پس از پيروزي نهضت امام خميني و تلاش‌ براي حاكم كردن دين بر قوانين يك كشور، اكنون بيشتر جوامع مسلمان بر لزوم استفاده از احكام شريعت در قوانين كشور اجماع دارند.

به گزارش سرويس بين‌الملل «تابناك»، مؤسسه نظرسنجي معتبر گلوپ در اين بار مي‌نويسد: بررسي اجمالي كشورهاي مسلمان در بين زنان و مردان و طبقه‌هاي اجتماعي گوناگون براي پرسش ما، پاسخ پيچيده و حقيقتي متحيركننده به همراه داشت. بيشتر آمارها (در بوركينافاسو 95 درصد، در مصر 94 درصد، در ايران 93 درصد و در اندونزي 90 درصد مردم) معتقدند در پيش‌نويس قانون اساسي يك كشور جديد، بايد آزادي بيان تضمين شود؛ اين مطلب از اظهارات شهروندان در بيان نظرات خود درباره مشكلات روزمره سياسي، اجتماعي و اقتصادي دريافت مي‌شود.

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟با وجود تأييد و تصديق بسياري از ديدگاه‌هاي دمكراسي غربي، بيشتر مردم خواهان در هم آميخته شدن شريعت در حكومت هستند. تنها در تعداد محدودي از كشورها، مردم مي‌گويند شريعت و دين هيچ نقشي در اجتماع ندارند. اين در حالي است كه برخي به شريعت به عنوان «تنها منبع» مي‌نگرند. در مصر، پاكستان، افغانستان و بنگلادش اكثريت معتقدند شريعت بايد تنها منبع در وضع قوانين باشد.

مطلبي كه بيشتر انسان را متحير و شگفت‌زده مي‌كند، نبود تضاد و اختلاف سازمان‌يافته و منظم و برعكس نوعي همساني و هماهنگي بين مردان و زنان در كشورهاي مختلف درباره شناختن شريعت به عنوان تنها منبع قانونگذاري وجود دارد؛ براي مثال در اردن، 54 درصد از مردان و 55 درصد از زنان شريعت را به عنوان تنها منبع براي وضع قوانين قبول دارند. در مصر 70 درصد از مردان و 62 درصد از زنان و در ايران 12 درصد از مردان و 14 درصد از زنان و در اندونزي 14 درصد از زنان و مردان چنين باوري دارند.

اين در حالي است كه 46 درصد آمريكايي‌ها مي‌گويند تورات و انجيل بايد به عنوان تنها منبع قانونگذاري مورد توجه قرار گيرد.
42 درصد آمريكايي‌ها مي‌خواهند رهبران مذهبي نقش مستقيمي در تدوين قانون اساسي داشته باشند در حالي كه 55 درصد آنان چنين نظري ندارند.

تركيب مذهب با حكومت در ايران، مصر و تركيه
تحقيقات مؤسسه نظرسنجي «گالوپ» در سال 2007 نشان مي‌دهد كه بيشتر ايرانيان معتقدند شريعت اسلامي كه قوانين زندگي مسلمانان را شكل مي‌دهد، بايد در وضع قانون نقش داشته باشد، اما در تركيه ديدگاه‌هاي متفاوتي در اين زمينه وجود دارد. همچنين در مصر نظريات عمومي براي ايجاد و شكل‌دهي قوانين مذهبي به عنوان تنها منبع وضع قانون بيشتر مورد استقبال قرار مي‌گيرد. غالبا تصور مي‌شود كه زنان مخالف قوانين مذهبي هستند، اما يافته‌هاي مؤسسه نظرسنجي گالوپ نشان مي‌دهد كه مردان و زنان نظرات مشابهي درباره نقش اصول مذهبي اسلامي در قانونگذاري هر كشور دارند.

همچنين بنا بر يافته‌هاي اين مؤسسه، در ايران 62 درصد از مردان و 64 درصد زنان بر اين باورند كه اصول مذهبي اسلامي بايد منبع وضع قانون در كشور باشد، اما نه تنها منبع. البته در مقابل، درصد كمي هم بر اين باورند كه اين اصول مذهبي اسلامي تنها منبع قانونگذاري است و درصد بسيار كمي نيز مي‌گويند اين اصول به هيچ عنوان منبع وضع قانون نبايد باشد.

بنا بر اين گزارش، نظريات مصريان درباره نقش اصول مذهبي اسلامي تا حدودي مشابه ايران است؛ حدود دو سوم (64درصد) از زنان و مردان مصري بر اين باورند كه اصول مذهبي اسلامي، بايد تنها منبع وضع قانون در كشورشان باشد. اين در حالي است كه يك‌چهارم از آنان (24 درصد) معتقدند كه اين اصول بايد به عنوان يكي از منابع قرار گيرد و درصد كمي نيز به آن باوري ندارند.

يافته‌هاي مؤسسه نظرسنجي در تركيه نيز نشان مي‌دهد كه 41 درصد زنان و مردان گمان مي‌كنند كه اصول مذهبي اسلامي نبايد به عنوان منبع وضع قانون مورد استفاده قرار گيرد. يك‌چهارم مردم تركيه بر اين باورند كه بايد اصول مذهبي اسلامي به عنوان منبع وضع قانون در نظر گرفته شود و درصد كمي نيز مي‌گويند به اين اصول بايد به عنوان تنها منبع نگريسته شود.

اهميت مذهب، حقايق مهمي را در تأثير اصول مذهبي اسلامي در اين سه كشور به دنبال دارد. در ايران 73 درصد از مردان و 78 درصد زنان بر اين باورند كه مذهب، نقش مهمي در زندگي آنان دارد. در مصر، 89 درصد مردان و 99 درصد زنان چنين نظري دارند اما در تركيه 74 درصد از زنان به اين مؤسسه گفتند كه مذهب نقش عمده و كارسازي در زندگي آنها دارد.

بيشتر مسلمانان بر اين باورند كه تركيب مذهب و آموزه‌هاي اسلامي از قوانين مذهبي، نوعي تعامل و توازن در حكومت كشور ايجاد مي‌كند.
بنا بر يافته‌هاي مؤسسه نظرسنجي در هر كشوري، مردان و زنان اعتقادات همساني درباره اصول مذهبي دارند و معتقدند كه مذهب و حكومت مي‌تواند با هم تركيب شود.

152:

فکر نکنم بعدا جور دیگه ای حساب کنم.
چرا چیزی رو که از روی کاغذ و حرف به عمل رسیده و فساد و تباهی خودش و افکار پیرامونش رو آشکار کرده رو تائید میکنی و ازش دفاع میکنی؟ (چیز=این حکومت)
راستی شاید بهتر باشه یه تاپیک مجزا برای این کار باشه.

153:

پست خيلي خوبي داديد و من بنو به خود ازتون تشكر مي كنم بهتره چين رو هم به اين ليست اضافه كنيد!
چين هم براي ترفيع كارمندانش گفته احترام به پدر و مادر واجبه!

154:

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی این نهضت خمینی محافطت بفرما

155:

به نظر من , کلمه جمهوری اسلامی , ماهیتا با خود در تضاد است.


چون در اسلام و به ویژه تشیع , قدرت از بالا به پایین صادر می شود یعنی:

خدا_ پیامبر_امام_آخوند_چاپلوس ها_ در آخر مردم


ولی در جمهوری , قدرت از پایین به بالا شکل میگیرد, یعنی مردم همه

چیز را تعیین میکنند.

156:

بهتره که چشمانمان را باز کنیم و نمادهای جمهوریت که انتخاتبات و همه پرسی هستن رو ببینیم.هر ساله تقریبا یک انتخابات در این نظام انجام می گیرد.
جمهوری اسلامی به نظر من تبلور زیبایی از اسلام و مبانی نوین حکومت(دموکراسی) است.که هر دو را در بطن خود دارد.

157:

درسته اين حرفي هست كه بي بي سي هم علي رغم پليد و كثيف بودن به انتخابات و كشور دموكراتيك بودن ايران تاكيد كرده!
من نمي دونم اينا ديگه چرا كاسه ي داغ تر از آش مي شن!
ما نصرالدين مي گفت سر كوچه آش مي دن تا بره اول صف نون بگيره بعد به خودش گفت نكنه واقعا آش مي دن
به عنوان يك روشنفكر از شما خوشم اومد كاش همه مثل شما به معناي واقعي روشن فكر باشند...

158:

ماهم قبول داریم سالی یکی برگزار میشه مهم کیفیت است نه کمیت حالا روزی یکبار برگزار شه چه حاصل؟
شمایی که دم از دموکراسی میزنید سخن رهبر انقلابتان را بهشت زهرا شنیده اید که میگوید ما نباید به حکومتی که 30 سال پیش پدرانمان آوردند اعتماد کنیم ( اکنون این سخن وسخنان دیگری که در آن مکان گفته شد همچنان ممنوع است!)
پس نیکوست رفراندومی دوباره براساس آری یا خیر گذاشته شود تا یا دهان ما بسته شود یا دهان شماها!

159:

دوست عزیز جناب داریوش شما اگه از حداقل اطلاعات حقوق سیاسی برخوردار بودید این حرف رو نمی زدید . زیرا که رفراندوم فقط و فقط در مواقع انقلاب و عوض شدن حکومت و برای تعیین حکومت جدیدویا در مواقع ضروری و بحرانی انجام می شود.
شما می تونید یک کشور را برای من مثال بزنید که بدون هیچ دلیل منطقی و فقط برای دانستن نظر مردم به خود رفراندوم برگزار کند؟؟؟آیا این کار به نظر شما مسخره نیست که هر10 یا 20 سال که نسلی عوض می شود رفراندوم برگزار کرد وحکومت را عوض کرد!!!آیا اینگونه کشور پیشرفت خواهد کرد؟؟زیرا که بر اساس نظریات دکترین سیاسی حداقل10 سال طو.ل می کشد تا یک حکومت پایه هایش را سفت کند

160:

[quote=قادمون]
زیرا که رفراندوم فقط و فقط در مواقع انقلاب و عوض شدن حکومت و برای تعیین حکومت جدیدویا در مواقع ضروری و بحرانی انجام می شود.
[/quote]

به جای همون انقلاب چرا رفراندوم برگزار نشه ؟
حتما باید زور بالای سر حکومت ها باشه تا از قدرت دست بکشند ؟
در ضمن این فقط و فقطی که به کار بردید نشون می ده که معتقدید برگزاری رفراندوم شرایطی داره و تشخیص اون شرایط هم لابد با حکومته !!
خیر ، رفراندوم یعنی اظهار نظر مردم در مورد موضوعاتی که به نظر خود مردم براشون مهمه حتی اگه بر سر قیمت پنیر باشه و نظر حکومتها هم برای اینکه چه رفراندومی نیاز هست و یا نه در زمانیکه خود مردم مصر به اعمال نظر خاصی از طریق همه پرسی هستند موضوعیت نداره .


[quote]
شما می تونید یک کشور را برای من مثال بزنید که بدون هیچ دلیل منطقی و فقط برای دانستن نظر مردم به خود رفراندوم برگزار کند
[/quote]

چه بی اعتقادی عمیقی به دموکراسی در این جمله نهفته هست!
یعنی دونستن نظر مردم در مورد اساسی ترین موضوع قدرت ، اینکه چه سیستمی روی کار باشه نیاز به دلیل منطقی دیگه ای هم داره ؟

[quote]
آیا این کار به نظر شما مسخره نیست که هر10 یا 20 سال که نسلی عوض می شود رفراندوم برگزار کرد وحکومت را عوض کرد!!!
[/quote]
در کل دنیا چیزی از این مسخره تر و موهن تر نیست که سی ساله سیستمی توی مملکت من داره پیاده می شه که من ایرانی بهش نه رای مثبتی دادم و نه منفی !

[quote]
آیا اینگونه کشور پیشرفت خواهد کرد؟
[/quote]

خیر عده ای کوچک اگر به جای عده ای بزرگتر تصمیم بگیرند کشور پیشرفت خواهد کرد !


[quote]
زیرا که بر اساس نظریات دکترین سیاسی حداقل10 سال طو.ل می کشد تا یک حکومت پایه هایش را سفت کند
[/quote]

ظاهرا حضرت علی دکترین سیاسی شما را نمی دانست چرا که خواسته ی مردم را قربانی سفت کردن پایه های حکومتش نکرد .

امان از این بوی مستی آور قدرت !!

161:

بگذار برای بعد
چرا چیزی رو که از روی کاغذ و حرف به عمل رسیده و فساد و تباهی خودش و افکار پیرامونش رو آشکار کرده رو تائید میکنی و ازش دفاع میکنی؟ (چیز=این حکومت)
برای اینکه آلترناتیوی نمی بینم .
راستی شاید بهتر باشه یه تاپیک مجزا برای این کار باشه
بنظر من عالیست ! زحمتش با شما

162:

هنوز شما گیر حکومت آینده هستید
آخی ........ حیوونکی ها .............

میخندیم

163:

من در وضعیت مشابهی میخواستم از کسی آری یا خیر بشنوم
بعد دیدم آن شخص در وضعیتی نیست که آری یا نه گفتنش به ارادۀ خودش باشد
بقیه اش هم ربطی ندارد وگرنه میگفتم .
ایران ما نیز اکنون خودش نمیداند چه میخواهد
باور کنید در چنین شرایطی رفراندوم فقط امیال دشمنان را بر آورده میکند .

164:

پس گفته امامتان هم مسخره میشود؟! من از او نقل کردم با دقت بخوانید هم شما هم کسانی که تایید کرده اند!
من به عنوان یک شهروند در این کشور که دارای شناسنامه هست و وجود خارجی دارم این حق را دارم که در مورد رژیمی که پدرم و پدران و مادرانمان به آن رسمیت بخشیده اند تصمیم بیگیریم. شما میگید با در اقلیت هستیم پس هراسی ندارید با این کار دهان یاوه گوهایی مانند من بسته میشود چشمانمان هم میبندیم تا این آب و خاک را گلستان کنید.

اگر نگاهی بیندازید پس از هر انقلابی انقلاب مجددی نیاز هست که یا عوامل تندرو و یا میانه رو برکنار شوند شوربختانه در ایران جنگی که 6 سال بیشتر طول کشید این زمان را از این ملت گرفت تا ما اکنون با چنین وضعی دچاریم . مشکلی با انقلاب ندارم این کار اگر آن موقع انجام نمیگرفت پس از آن رخمیداد چون در انقلاب مشروطه خفه شد تا اینکه در آن زمان بیدار شد ولی شور بختانه انقلاب دومی رخنداد تا انقلاب به راه درستی که ملت میخواست هدایت شود.

آیا پس از 30 سال نیازی به رای گیری در قانون اساسی هم نیاز نیست 30 سال گذشته قوانین هم کهنه میشوند. نیازی به دگرگونی نیست؟

165:

کمترش اینه که وضع خودمون مشخص میشه دیگه اینقدر به هم نمیپریم و دست در دست هم یا کشور را آباد میکنیم یا ویران و میانی هم وجود ندارد.
آیا شما از نتیجه آن آگاه نیستید اگر نتیجه اش مشخص بود که بسوی جناح حاکم، آنها درنگ نمیکردند و فردا رای گیری میگذاشتند. هم من هم شما هم دشمنان همیشگی این سرزمین از نتیجه اینچنین رفراندمی آگاهند که این چنین بر گذاشتند و نگذاشتن این رفراندوم مخالفن.

166:

جناب , خسته نباشید.

شوربختانه , مخاطبان شما یا جیره خوار رژیم اند یا شستشوی مغزی شده توسط نظام.

بنابراین استدلال و منطق بر آنها کارگر نیست.

167:

دفعه ديگه نبينم ما و امثال ما رو به توهين كردن به طرف مقابل متهم كنيا

168:

جناب ناخدا در دانشگاه فلسفه و دروس اسدلالي تدريس مي كنند!
ايشان به هيچ وجه جيره خوار ضد انقلاب و آمريكا نيستند و شستشوي مغزي نشدند!

دوست عزيز همه ي اينايي كه گفتي خودتي!
مي توني بجث كن نمي توني حق نداري توهين كني توهين كردن از هر بچه اي برمياد!

169:

خير نتيجه اش مشخص است كه به نفع ما است!ولي ديوانه نيستيم روي دست گشور خر بگذاريم!
نتيجه هم كه مثبت در بياد شما مثل اعراب بيابانگرد كه محمد را نفي كردند و نشانه هايش را سحر خواندند،مي گوييد اين انتخابات فلان شد و بهمان شد!
دشمنان اين سرزمين كه البته بشدت خوهان رفراندوم هستند.!

170:

خير آن چيزي كه مي گوييد اگر هم باشد در انقلاب هاي كودتايي و يا مسلحانه است!
نه براي انقلاب هاي نرم!
البته چرا خودتان اشاره كرديد ممكن است اين انقلاب اشتباهات مشروطه را اصلاح كرده باشد!
قانون اساسي تا انقلاب مهدي يا وحي ورژن جديد قرآن!!! ميسر نيست..
اصلا قانون اساسي مي دانيد چيست؟
اصلامي دانيد قوانين كشور با توجه به چه چيزي تصويب مي شوند؟
مي دانيد كار شوراي نگهبان و...چيست؟
نخير كدوم ... قانون اساسي رو تغيير دادن كه ما دوميش باشيم؟

171:

به جرعت ميگم تمامي اين اصل ها در جمهوري اسلامي رعايت مي شود
شما از كجا مي دونيد اجرا نمي شه؟
مگه توي امريكا زندگي نمي كنيد

172:

خوب مشكل همونه ديگه فرارسي تو آمريكايه فكر مي كنه هر كي دينش مسيحي و نباشه ما با ال اي پي دي مي ريزيم سرش كتكش مي زنيم يا مثلا سياهپوست ها رو مي كشيم ولي خوب اينجا فرهنگ غني پارسي هست نه فرهنگ يانكي هايي كه زنداني اروپايي ها بودند

173:

اخ گفتی خصوصا اصل 23 قانون اساسی...اصلا به خاطر همین چنین بلاهایی سر دانشجویان در می ارن.

174:

سلام
به نظر من همین جمهوری اسلامی خوبه.

175:

هر كسي مي تونه عقايد خودشو داشته باشه و در جمهوري اسلامي هسچ مواخذه اي در مورد عقايد صورت نمي گيره

اما اگر كسي بخواد عقايد خودشو علني كنه و باعث اشوب و هر ج و مرج و بي نظمي در جامعه بشه به شدت هر چه تمام تر سركوب خواهد شد


اقاي كست اوي اينقدر سطحي نگر نباش

176:

بله هر کس باید نظرش را در دلش نگه داره چون عقاید اقایون با نظر مردم و جوانان یک سو نیست...پس مردم محکوم اند به شدت هر چه تمام تر سرکوب شوند.

177:

شکل تام دموکراسی!
پست های بنده اینجا الان پاک شده

178:

حکوت سرمایه داری
الانم همینه ها....همه جای دنیا...فقط اسم های دیگه...که این اسما یه اهرم فشاری میشه روی طبقه ی ضعیف جامعه..مثل اسلامی ...یا حتی مردم سالاری

179:

آخ گفتي...... مثل همون روزي كه چند تا ميمون تو دانشگاه تهران داشتن در رو مي كردن ولي هيچ كس نرفت بندازتشون باغ وحش!

180:

بگو بيست درصد!

181:

بله نمونه اش پست هاي شما

182:

ببين اقاي كست اوي بك بار گفتم اينقدر سطحي نگر نباش

جامعه قانون داره نظم داره
اگر كسي بخواد با بروز دادن عقايدش اين قانون و نظمو نقض كنه به شدت هر چه تمام تر سركوب خواهد شد

الان تو عقيده خودتو داري نه اشوبي كردي نه نقض قانون كسي هم كاريت نداشته
شما وقتي مي بيني در حادثه 18 تير با دانشجو ها بر خورد مي شه اين يه برخورد قانونيه
اگر قرار بود هر ننه قمري بياد و شيشه مغازه و بانك ها رو بشكنه نمي دونم پمپ بنزين اتيش بزنه
كه ديگه جامعه جامعه نمي شد
هدف برگزاري 18 تير يه اعتراض ساده نبود كه حالا مثلا بيان چهار تا شعار بدن و برن
هدف بر اندازي حكومت بود قرار بود طي يه برنامه زماني اغتشاش گران صدا و سيما
وزارت كشور و بيت رهبري رو بگيرن و بعد امريكا حمله كنه
خودت مي دوني اگر بر فرض محال حتي تا يك كيلومتري صدا و سيما هم مي رسيدن خون به پا مي شد
بر خورد با اغتشاش گران بسيار منطقي و قانوني بود

183:

در ائله ي 18 تير دختر رفسنجاني چند نفر ديگه رفتن ماجرا رو تمومش كنن اونا بين خودشون راهشون ندادن و گفتن آقاي ...!
البته آقاي .. در فكر گفتگوي تمدنها بودن و بايد برنامه ريزي مي كردن كه پيتزاي ايتاليا بهتره يا همبرگر آلمان!
به همين دليل ايشان 48 ساعت در ترافيك شهر تهران ماندند و به صحنه نرسيدند!
خيلي جالبه شب قبلش كه يك نيروي ناجا رو گروگان گرفتن هيچي بهشون نگفتن!
صبحشم كه اومده بودن حزب اللهي ها رو كتك مي زدن هيچي بهشون نگفتن!
شب كه بعدش كه اومدن آرامش مردم رو بهم ريختن اومدن دستگيرشون مي كنند تازه بايد جواب هم پس بدند!
البته اگر دولت دولت آقاي.. باشد و سردسته ي تبه كاران هم يك خائن مزدور باشه كه به آمريكا فرار مي كنه ديگه جاي تعجب وجود نداره
ضمنا اين برنمه ي كودتا رو آقاي"..." هم با قتلهاي زنجيره ي دنبال كرد ولي دستش رو شهيد امامي رو كرد و در آخرين ديدارش با يكي از ايادي همون گروه ها با يه اسم جعلي گفت كه خبر داريم!
منتها بهاش رو هم پرداخت....

184:

كاش بزرگان آنان با بحث ومناظره وگفتگو وارد ميدان شوند.............
بزرگان ما هستند ............وآماده ............
آيه الله جوادي آملي
http://www.esraco.net/

آيه الله مصباح يزدي
http://www.mesbahyazdi.org/farsi/


آقاي رحيم پور ازغندي .....اين تعدادي از سخنراني قابل دانلود ايشان است
http://hamdely.ir.mihanblog.com/Post-351.ASPX

185:

آخه مشکل اینه که این بزرگان شما انقده بزرگن که خیلی ها اصلا حسابشون نمیکنه. (لول...)
آدم خوبه خودش طرف صحبت باشه نه اینکه از دیگران مایه بزاره.. (کنایه)

186:

1 - آنان كه خفاش اند ..........
تاب ديدن خورشيد را ندارند .......
وفقط در شب جولان ميدهند
2 - ما شاگردان ايشان هستيم ..................
ومايه داريم ................خوبش هم داريم
كسي نمي بينيم.......... وفقط وزوز مي شنويم وبس

187:

باشه. من همون خفاشیم که تو گوش تو وزوز میکنه بچه جون.
تو جزو کسانی هستی که الآن جاهلانه حرف میزنن و بزرگ که میشن عاقلانه دروغ میگن.
اما ایرادی نداره.
تویی که زمان 18 تیر هنوز به سن قانونی نرسیده بودی و داشتی بازیت رو میکردی آخه چی میدونی که میای و دربارش نظر میدی؟
میدونی آزادی یعنی چی؟ میدونی کرامت دانشجو یعنی چی؟ فکر کردی ملاحظه و مراعات دانشجو رو کردن؟
این حداقل تجربه ای بود که از نظام قبل داشتن. چون تمام زیر و اساس نظام قبل رو با یه انگولک کردن دانشجوها از هم پاشید و نظام عوض شد. (دین و هزار داستان دیگه رو بیخیال. اینا رو واسه امثال تو تعریف کردن. اگه نسل زمان انقلاب نسل مکتبی بود یا حوزوی بود و دانشجو نبود هیچی نمیشد.)
دانشجو بخاطر دانشجو بودنش ترسناک نیست. دانشجو ترسناکه (برای حکومت های دیکتاتوری) چون معیار قشر تحصیلکرده و جوان و ریسک پذیر و ظلم ستیز و افشاگره.
تمام حکومت های دنیا هم میدونن که با دانشجو جماعت نباید برخورد مستقیم کنن.
حالا تو بیا و بهشون بگو بشینن با آیت الله ی که خیلی هاشون (دانشجوها) قبولش ندارن مباحثه کنن.
بحث دانشجو یه چیز دیگس و بحث تو اثبات یه چیزای دیگه.
پس بشین کنار و فک کن من دارم واست وز وز میکنم.
چون شک دارم چیز دیگه ای از این حرفای من رو متوجه بشی.

188:

ّابا بي خيال دعوا آقاي فدكي منظورشون دعوا نبود اصلا منظور ايشون از خفاش شما نبوديد منظور ايشون كسان ديگري بود...
در بابا 18 تير و كرامت دانشجو اين حرفا من نمي دونم يعني چي ولي مي دون 18 تير يعني چي!
18 تير يعني اين كه شب مامور انتظامي جمهوري اسلامي ايران رو چند تن از ارازل گرفتن ولي ناجا محل نداد!
صبح حزب اللهي ها رو در دانشگاه كتك زدن ناجا آماده باش گرفت وقتي كه كار به شورش كشيد ناجا وارد عمل شد!
سردار نظري به جرم اين كه نخواست خون از دماغ كسي بريزه خلع درجه و بركنار شد!
البته اين وسط با هماهنگي هايي با جناب... صورت گرفت و به اسم آزادي بيان!!! صورت گرفت سردسته ي اشرار به آمريكا گريخت و گفت بايد به ايران حمله ي نظامي كنيم كه نشان از اوج وطن پرستي اين بابا دارد!
18 تير يعني نيرنگ!
خيلي هاشون آيه الله ها رو قبول ندارن؟
دوست عزيز اينجا دو نفر از دانشجوها رو تو مشهد گرفتن كه به قول شما بيشترشون در اين جا شد دو نفر!
كل كساني كه در محوطه به هر نييتي بودن بود 50 نفر!!!
دو نفر هم كه بازداشت كرد نيروي انتظامي نمرات درخشاني داشتن يكيشون نمراتش اين طوري بود البته شايد م مال هر دو بود :
4.5-7-9 -5 يعني نمراتش همه تك!
اتفاقا خواستن اين ها رو اخراج كنن گفتن نه بابا چرا قهرمان بسازيم؟
اينا خودشون آدما تنلين و درس نخونن خودشون مي افتن!
در باب دسرخواني قشر تحصيل كرده همين بس كه شاگرد اول مكانيك در مشهد در همي ن چند سال پيش يك بسيجي بود!
اتفاقا بيشترين تعامل با قشر تحصيل كرده در جمهوري اسلامي ايران هست

189:

موضوع ، نظر سنجی دربارهء حکومت آینده است .
یکی از گزینه های نظر سنجی هم ، حکومت جمهوری اسلامی است.

من هم فکر میکنم جملات زیبایی بکار بردید
حکومت نه عدالت
جالبه.

190:

پس میبینید که آنچه گفتم درست بود و حتی خود شما نیز درست در همان شرایط انتحاری هستید !
آیا در چنین شرایطی منطقی است که از کسی بخواهی نظر بدهد ؟
برای انتخاب یک نماینده چقدر تبلیغ و برنامه ریزی و اطلاع رسانی لازم است ؟
شما از رفراندوم فقط رؤیایش را میبینید و بس !
آیا شما از نتیجه آن آگاه نیستید اگر نتیجه اش مشخص بود که بسوی جناح حاکم، آنها درنگ نمیکردند و فردا رای گیری میگذاشتند. هم من هم شما هم دشمنان همیشگی این سرزمین از نتیجه اینچنین رفراندمی آگاهند که این چنین بر گذاشتند و نگذاشتن این رفراندوم مخالفن
من دقیقا از نتیجۀ آن آگاهم .
و بهمین دلیل حداقل تا پیدا شدن آلترناتیوی بهتر از رژیم فعلی ترجیح میدهم چنین اتفاقی نیفتد .
تازه بعد از آنکه مطمئن شدم آلترناتیوی پیدا شده است آنوقت به انتظار یک اطلاع رسانی درست از دو سوی قضیه خواهم نشست .
تا این مبانی بوجود نیاید حرف از رفراندوم حرف دشمن است !
دشمن ملت ... و نه حکومت !
اگر خیال میکنید این ملت و حکومت از هم جدا هستند !
بنظر من یکی هستند ... اگر خواستی میتوانی راجع به این هم بحث کنی !

191:

جنابان mph1 ،mamad1 وpouya20 نمی دونم اعتصاب سال گذشته کارکنان اتوبوس رانی تهران را یادتون هست یا نه...که به خاطر کمبود حقوق و مزایا بود...حالا برید از افرادی که در اون ماجرا بودند خودتون بپرسید که چه بلایی سرشون اوردند(به نوشته من اکتفا نکنید) فقط بگم که پس از اون ماجرا رییس صنف با یک چشم زندگی می کنه.
در ضمن اگر به نظرتون اون ها از طریق نت دستشون به من و مخالفانشون می رسید ایا باز هم بیکار می نشستند...اصلا اون ها هیچی شماهایی که من را این همه وقت می شناسید چگونه می تونید من را پیدا کنید که اون ها هم از این راه وارد عمل بشن.
جنابان به این میگن سطحی نگری...گفتار بدون تفکر.

192:

جناب فدکی مشکل این جاست که نمی دونم چرا بعضی از این علما ترسو شده اند....اولین کسی که در امد گفت اقا وضع مملکت را به امام زمان نسبت ندید کروبی بود و بعد از اون مراجع وارد عمل شدند.
بزرگترین مخالفتشان این است که ایت الله بهجت روز اول ماه رمضان و عید فطر را یک روز قبل یا بعد ایت الله خامنه ای اعلام می کنه.
البته بعضی از علما از جمله مکارم برای این ساکت شده اند که سر سفره هستند.

193:

حتما پليس زده چشمش رو كور كرده نه؟
پس اعتصاباي فرانسه و ... چي مي گي؟
برو بابا تو هم دلت خوشه....!
ضمنا ما مثل شما نيستيم كه كسي مخالفمون باشه بكشيمش ما وقتمون بيشتر از اين ارزش داره كه بيايم شما ها رو بگشيم!
مي شينيم چايي مي خوريم به تفريح مي ريم پارك مي زيم زندگي مي كنيم و ازش لذت مي بريم!
نه اين كه مثل شما ضدانقلابيون بيايم وقتي طرف بهمون آب مي ده به جاي تشكر بگيم تو هدفت از اين آب داد ن چيه؟
نكنه توش سم باشه؟
نكنه ماده ي بيهوش كننده داشته باشه...
اصلا چرا اين روتا لبه اش پر نكردي!...
ولي اگر بخوايم يعني حكومت بخواد راحت مي تونه از طريق آي پي طرف ره گيري كنند سرور طرف رو هم گير بيارن مي تونن پيداش كنن!
البته شما جاهاي ديگه هم من ديدم اطلاعات غير تخصصي و كاملا غلط داديد!
ولي اين جا اگر كمي با هكر ها و كارشان آشنايي داشتيد اين حرف ها را نمي زديد!
چون ديگر بچه ي 1 ساله همي م داند نبايد هكينگ را از خانه انجام دهد چون رهگيري مي شود!
نمونه هاي زيادي وجود دارند!
مثلا پسر رئيس برنامه هاي رايانه اي سناي آمريكا كه پسرش حمله كرده بود و فهميدن با يك لپ تاپ داره كرم مي ريزه و آخرشم گرفتنش!
به هر حال خوش باشيد

194:

به قول خودت خالي ماليات نداره

195:

مرد باش وایسا بگو کدوم خالی بود...نکنه مکارم را می گی که پالیزدار همه کاسه و کوزه اش را ریخت رو اب.

196:

جناب mph1 پلیس چشمش را کور نکرد زیر شکنجه این طور شد.
قدیما برای این که پای حرفت وایسی فقط باید از جون خودت می گذشتی اما با این نظام باید از جون خانواده ات بگذری....این حرف یکی از رهبران همان اعتصاب بود.

197:

شكنجه؟در ايران؟
پيشنهاد مي كنم سخنرانيهاي شهيد امامي در 1دهه ي پيش را بخوانيد تا بدانيد در ايران شكنجه وجود ندارد!
نمي دونم مردم كي مي خوان اين چرت و پرت ها رو ول كنن!
بابا اين قدر گوش به ماهواره نده دوست عزيز مي بيني كه اونا دارن از مردم گدايي مي كنند!
اصلا كارشون همينه مزدورند!
اصلا شكنجه در اسلام حرام است!
ما اسير عراقي كه مي گرفتيم بهش از قمقمه ي خودمون آب داديم!
وقتي مي ديدين از رو يك پل استراتژيك آدم عراقي داره رد مي شه خودمون رو به قلب دشمن مي زديم....
نمي دونم يه عده مي گفتن باطبي چي كار شده فلان شده گفتن مرده زير شكنجه!
همين چند وقت پيش تو آمريكا عكس انداخته بود حالا!
رهبران اعتصاب؟
بله از رهبران مقاوت ملي!!! نظير جناب عبدلمالك ريگي خيلي شنيديم!
بله برادر ايشان كه جز خانواده اش است به دليل شرارت و آزار و اذيت مردم اعدام شد كه بنده غبطه مي خورم چرا من نكشتمش!
به شخصه مشتاق كشتن اشرار هستم(برداشت بد نكنيد منظورم مخالفان نيست منظورم اشراري نظير طالبان و القاعده و ... . كلا جيره خواران آمريكا هستند!)

198:

پاليزدار؟
پاليزدار خوش يك دزد به تمام معنا بود!
خودش 6 ميليارد خورده قمار انداخته وسط كه جوكر دست كيه!
آخر سر هم مشغل زمبه بشه بره دنبال خرزو خان حالشو ببره!
شما هم اين قدر ساده اي حرف افرادي مثل عباس شپش رو باور مي كنيد!

199:

منظورت از شهید امامی کیه ؟

200:


حرف نداشت .................. واقعا زدی تو خال !

201:

با سلام
من يك سوالي داشتم، ميشه بفرمايد پس براي چي اون حرف ها رو زده؟

202:

گرامی اگر وزارت اطلاعات اراده کنه میتونه سر 30 دقییقه از روی نت پیدات کنه! میتونه تقریبا مکان تمامی افراد را چک کنند. شک هم نکن اگر این سایت به جایی وابسته نبوده تا کنون 100 بار فیلتر شده بود و این تارنما به جایی وصله پس هم ip آدرستو دارن هم مکان زندگیتو و هم جاهایی که میری (اینها را زمانی که اراده کنن میتوانند به دست بیاورن) البته اگر وقتی که با adsl وارد شی!
اگر سیستم اطلاعاتی ایران جزو 3 کشور اول دنیا نباشه 4میش حتما هست.

203:

به این بزرگان بفرمایید دستی هم بر سر ما بکشند تا رستگار شویم. به ویژه مصباح رهبر آینده!

204:

سلام
براي اين كه جو رو متشنج كنه باز از يه سري ساده لوح داخل استفاده كنه(البته بلا نسبت منظوم عده اي هستند كه كلا مريشند مثل احمد باطبي ها و...!)
بعد هم فلنگ و ببنده بره خارج به ريش همه بخنده و پولا رو بالا بكشه!(6ميليارد!)

205:

دوست عزيز يكم يواش تر بذار ما هم برسيم!
اولا كه عيد مبارك!(البته عده اي نمي فهمند منظور من از شادباش عيد چي هست!)
دوما لطفا يكم آرومتر بذار ما هم برسيم!
قانون اساسي رعايت مي شود!
چند نفر دانشجو تاحالا دستگير و كشته شدن؟
الآن باز بيست تا لينك مي دين كه همه اش هم يو اس اينفو هست!
روزنامه ي اعتماد مثال بارز هست!
ضمنا چند نفر از دانشجوياني كه كشته شدند را نام ببريد!
ضمنا من فكر نمي كنم آنها مثل دانشجويي كه در آمريكا به جرم سوال!!!(مفهوم واقعي آزادي بيان در دموكراسي امريكايي)
بازداشت شد وحشيانه مورد حمله قرار گرفته باشند!

206:

خیال کردم از میان ما رفته اید .
پس چرا جواب پستهای مرا ندادید ؟

207:

اي بابا اخوي
ما اينقدر سوال از ايشون پرسيديم كه جواب ندادن
كه سوالاي شما توش گم مي شه

208:

اين بستن سايت ها و برخورد با تجمع {غير مسالمت اميز } {شيشه خورد كردن پمپ بنزين اتيش زدن و پرتاب نارنجك هاي دست ساز و در اخر بر اندازي حكومت} دانشجو و جوان نما ها عين عمل به قانون اساسي دولت جمهوري اسلامي ايران هست
اميدوارم متوجه شده باشيد شما لازم نيست حرص و جوش اون دانشجو ها رو بخوريد
شما بريد يه فكر ي براي زندان گوانتانامو و ابوغريب بكنيد
و بزاريد مردمتون كمي در مورد هلو كاست اظهار نظر كنن

209:

اسم حكومت خيلي زيباست
خيلي زيباست
حكومت جمهوري اسلامي ايران
ولي بقيش و خودتون نظر بدين به من هيچ ربطي نداره
چون اگه نظر بدم مثل يعقوب كه ديروز واسه هميشه من و بقيه ي دوستامونو تا عبد تنها گزاشت بايد همميهن و زير خروار ها خاك آرزو كنم

210:

چرا يعقوب و اعدام كردين؟
كاش ميشد منم اعدام كنيد

211:

هر كسي مي تونه از كلمه دموكراسي استفاده كنه به جز شما و بقيه يانكي ها

212:

نه برادر آنها دموكراسي دارند البته يه نوعي خاص كه به دموكراسي امريكايي معروف است!
يعني هماني كه با القاعده همكاري مي كند(آزادي عمل!)
همان كه اسناد محرمانه را به نفع خودشان بر مي دارند و براي خودشان انتشار مي ذهنذ(آزادي بيان!)
هماني كه در عراق زن و بچه مي كشد هماني كه در ايران در طبس از خداوند بزرگ تر از تمام ناوگان آمريكا شكست مي خورد!
همان دموكراسي كه دانشجو را به جرم سوال با تيزر برقي مي زنند!
همان دموكراسي كه شاگرد مدرسه را به جرم اين كه پرسيد "چرا الگور با آوردن راي بيشتر از شما رئيس جمهور نشد" مفقود الاثر مي كند!
همان دموكراسي كه مي گويد ما محيط آرامي مي خواهيم و در محيط آرام نمي توان يك غول داشت! (منظور غول اطلاعاتي است)
دارند دموكراسي رو ولي آمريكاييش!
متاسفانه عده اي از ايرانيان با كساني كه به كشورشان حمله مي كنند همكاري مي كنند كه اين نشان از وطن پرستي آنها دارد

213:

خجالت آور است !

214:

اتفاقا فقط ایشان هستند که ازین کلمه استفاده میکنند !

215:


يه چيزي بهت بگم خانم فرارسي
اين دموكراسيتو بردارببر براي خودت تو كشور مطبوعت باهاش حال كن
ما نمي خوايم ايا حرفي زدم كه دركش سخته؟
ما اين دموكراسي رو نمي خوايم مگه زوره
اصلا نظر ما اينه {جديدا }كشور ما دموكراسي داره و بايد به امريكا صادر بشه
و نه از امريكا به ايران و بقيه كشور هاي خاور ميانه

216:


شما کجائی هستید که فارسی تان اینقدر ... است ؟
ملت ما معنای این نمایشات را از زبان خودتان میفهمد .
متأسفانه شما دید وسیع و درستی از آمریکا را ندارید .
شما لطف میکنی این دید وسیع را به ما بدهی ؟
از آمریکا چه میخواهی بگوئی که ما نمیدانیم ؟
در آمریکا سازمان های اطلاعاتی اجازۀ دستگیر کردن مردم را ندارند ،
لااقل بفکر هالیوود باشید .
وانگهی هیچکس بخاطر چاپ یک مقاله در روزنامه ای و یا برای شرکت در تظاهرات صلح آمیزی ضد گروهی یا ایدولوژیی دستگیر نمیشود.
جدا ما را چه حساب کرده ای ..
بینندۀ پروپاقرص محصولات هالیوود ؟
اتفاقاً در واشنگتن دی سی در طی سال شاهد تظاهرات بسیاری هستیم. برای مثال چندی پیش هزاران نفر در تظاهرات بزرگی بر علیه کشتار در دارفور شرکت کردند. در ضمن مردم اینجا آزاد هستند که در تظاهرات بر علیه اسراییل شرکت کنند.
و میبینیم چقدر شرکت میکنند !
ما هم شاهد تظاهرات بسیاری در کشورمان هستیم .
برای آگاهیتان باید بگویم که گروه هایی در آمریکا وجود دارند که منکر هولوکاست هستند
واقعا ؟
یا از نوع ............. ؟
باوجود اسناد موجود رژیم نازی که میلیون ها یهودی و اروپایی در جنگ جهانی دوم را کشته و قتل عام کرده است ، انکار کردن وقایع تاریخی در این کشور غیر قانونی نیست .
بهمین دلیل خیلی از واقعیات تاریخی انکار میشوند ؟
گروه فرارسی دیجیتال

وزارت امور خارجۀ آمریکا

217:

نه راست مي گن جناب آريانا در آمريكا دستگير نمي كنند شكنجه مي دهند و مي كشند!
در واقع به جاي دستگير كردن كتك مي زنند!
مثل فيلمي از يك دانشجو كه عشاق عزيز به نمايش گذاشتند!

218:

اجازه بدهید ببینم خانم دموکراسی خودش جرأت پاسخ دادن پیدا میکند ؟

219:

موضوعات مهم تری از وضعیت یک کشور دیگر موجود است. بیکارید با این بانو کل کل میکنید ایشون پول میگیره میاد اینجا ! من و شما چی (هستن کسانی که پولکی باشند) هزینه ای میکنیم میایم اینجا بهتر نیست سنگامون وا بکنیم تا با ایشون گفتگو کنیم که مروج سیاستهای اشتباه آمریکاست!

220:

دقیقا !
کل اش رو به همراه مسولین برای پیاده کردن صادر کنید .

221:

ما هم پول می دیم می ریم اونجا .

این به اون در!

222:

واقعا اگر امکانش فراهم میشد خیلی خوب بود .
متأسفانه آمریکا هرگز چهرۀ احساسات خود را نشان نداد که مابفهمیم آیا چنین چیزی دارد یا نه ؟!
و اگر دارد ... چه شکلی است !
شما به بیانیه های خود دقت کنید .. اثری از احساس در آن میبینید ؟
آیا معتقدید که ما باید خود بخود احساسمان را کنار بگذاریم ؟

راستی چرا دیگر به پستهای من جواب نمیدهید ؟

223:

خوب پس شكر خدا اذعان كردين كه آمريكا دموكراسي نداره!
دوست عزيز من مي گم يو اس اينفو نذارين باز شما رو همون كليك مي كنيد؟
اون يكي زيري اش هم فكر كنم مال دولت صهيونيست هست!
آخه دولتي كه هست حروف هربيو رو هم كه داره!
ببينيد يك ضر بالمثل آمريكايي مي گه چيزي كه هم هيكل اردك باشه مثل اردك راه بره و پرواز كنه و مثل اردك صدا در بياره لاجرم اردك است!
بعدشم من كجا احساسي عمل كردم؟
ضمنا ما تا زمان تصدي زنده ياد امامي زنداني سياسي نداشتيم...!
الآن هم هر چي داشته باشيم كمتر از شما داريم!
شما چرا تو چيزايي كه خودتون گيز دارين به ديگران گير مي دين؟
اصلا چرا همه اش شما سوال مي كنيد؟
يه بار هم من از شما مي پرسم مي شه بگين چرا آمريكا بمب اتمي داره؟

224:

1- خنده دارترین گفته تاریخ بشر!

2-دمکراتیک بودن آمریکا و مسئولیت شناسی سران ایالات متحده ,

225:

من اگر جای حکومت آینده باشم , اولین کاری که می کنم ممنوع کردن

کارناوال عاشوراست.


اصولا فلسفه تشیع بر این بنا شده است که ملت در عزاداری مدام باشند

و مرتب بزنند توی سر خودشان تا به این ترتیب سرگرم شوند و افراد حرفه ای

یعنی آخوندها نیز ارتزاق کنند و ثروتمند شوند.


یک حدیث بسیار بسیار محکم ار حسین بن علی :


برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

226:

حسین بن علی: ما از تبار قریش هستیم و هواخواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانیان هستند. روشن است هر عربی از هر ایرانی بهتر و بالاتر و هر ایرانی از دشمنان ما نیز بدتر است. ایرانیان را باید دستگیر کرد و به مدینه آورد، زنانشان را به فروش رسانید و مردانشان را به بردگی اعراب گماشت.

(سفینه البحار و مدینه الاحکام و الاثار.حاج شیخ عباس قمی.صفحه 164 )


اين حديث در ج1 سفينه البحار ص164 از امام صادق عليه السلام روايت شده چون کنيه امام صادق عليه السلام ابوعبدالله است و مضمون آن اين است که «ما قريش هستيم و شيعيان ما عرب هستند و دشمنان ما عجم» و آنچه را شما نقل کرده ايد برداشت ذهنى شماست که در متن حديث ديده نمى شود. مرحوم علامه مجلسى در توضيح اين حديث مى فرمايد( عربى که از او تعريف شده است آنهايى هستند شعيه باشند گرچه عجمى باشند و عجمى که مذمت شده کسانى هستند که دشمن اهل بيت اند گرچه عرب باشند) از طرفى مراد از عجم غير عرب است خواه فارس باشند يا ترک يا انگليسى و يا....... علاوه بر اين مراد امام صادق عليه السلام به قرينه ساير روايات که در مدح عجم( از جمله ايرانيان) آمده است اين باشد که مراد از عرب آنهايند که فصيح و روشن سخن مى گويند و مراد از عجم کسانى هستند که مغلق و گره دار سخن گفته و مراد خويش را در گفتار روشن نمى سازنداين دو معنا براى عرب و عجم در لغت آمده است و در واقع مراد امام صادق معناى عرب و عجم است نه مصداق ايندو لفظ در خارج .بنابراين ممکن است کسى عرب باشد ولى معناى عرب در او نباشد بلکه دشمن اهل بيت عليهم السلام نيز باشد همچنانکه ممکن است کسى عرب نباشد اما معناى عرب در او بوده و شيعه اهل بيت عليهم السلام نيز باشد که در اجتماع افراد زيادى را اينگونه مى بينيم و اين خود دليل بر مراد امام عليه السلام در اين حديث شريف است. از اين گذشته امام صادق عليه السلام در حديثى مى فرمايند: اگر قرآن بر عجم نازل مى گشت عربها به آن ايمان نمى آوردند به راستى قرآن بر عرب نازل شد و عجم بدان ايمان آوردند و اين فضيليتى است براى عجم سفينة البحار ج2ص164. و اين حديث علاوه بر اينکه دلالت بر فضيلت عجم ها بر عربها دارد مراد امام عليه السلام را نيز از آن حديث روشن مى سازد که مراد از عرب معناى لغوى عرب(کسى که گفتارش فصيح و روشن باشد) است و مراد از عجم معناى لغوى عجم (کسى که گفتارش مغلق است و روشن سخن نمى گويد) است نه مصداق خارجى آن. پس اگر شخصى از جنس عرب باشد و دشمن اهل بيت بوده و اعتقاد خويش را در گفتارش روشن نسازد و منافقانه سخن بگويد( همچون ابن ملجم که به امير المومنين اظهار محبت مى کرد ولى دشمن آن حضرت بود) او در کلام امام عليه السلام مذمت شده است مگر آنکه محب اهل بيت عليهم السلام گردد و اعتقاد خويش را با بيانى روشن آشکار سازد . و اگر شخصى از جنس عجم باشد شيعه اهل بيت باشد و اعتقاد خويش را با بيانى روشن و رسا اظهار کند او در کلام امام عليه السلام تعريف شده است مگر آنکه دشمن اهل بيت عليهم السلام گردد و بر خلاف عقيده اش سخن بگويد.

227:

علامه طباطبایی (دارای تفسیر المیزان) هم اینچنین حدیثی را با چنین برگردانی که ناخدا گفته در یک کتابش آورده.

228:

اولا که به شیوه ملاها , خواسته ای یک گفته بسیار روشن و واضح را بپیچانی

و معنای عکس به آن بدهی !

ثانیا این که حسین فتوا می دهد که باید زنان دشمنان( هرکه باشد) را به فروش

پرساند نهایت تفکرضدبشری است , پس می بینیم که یزید و حسین در اصول باهم

فرقی نداشته اند و ماجرای عاشورا , جنگ قدرت بین 2 رییس قبیله است.

229:

فقط یک اشاره کوچک به تو میدهم وبس
من عضو هیئت علمی دو دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم
ده ها دانشجوی در مقاطع مختلف تدریس کردم
بنده دارای بورد تخصصی جراحی تشخیص بیمارهای لثه واانساج نگه دارنده دندانها هستم
داستان دانشجو را ...............سالها شنیدیم ومی شنویم

230:

اصولا ج.ا. , چاپلوس پرست است و فقط به چاپلوسان رژیم و

ریش و پشم الدوله ها پر و بال میدهد.


و تمام استادان جدید, بلا استثنا , این گونه اند.

231:پس خدا رو شكر كه استادان جديد بلا استثنا همگي انقلابي و حزب اللهي هستن

232:

خدا ریشه دروغگورا از بن وریشه بکند
اتفاقاً بعلت انتقادهای که از رفسنجانی وخاتمی داشته ودارم از موقعیتهای متعددی محروم شدم
مدرک رزدینتی وبورد با رتبه خوب دراختیار دارم

233:

باز خوبه درس خوندی و گرنه چه میشد!!!

234:

مثل تو بی دین ولائیک واز خدا بی خبر می شدم

235:

از خدام خبر دارم امروز ناهار آبگوشت داره با برنامه طنز نماز جمعه تهران.

236:

dosste aziz man be shoma eteraz daram chon shoma aslan faktor haye nazar sangi ro reayat nakardid va tamame arman ha ton va asashaton az paye kharabe khialeton rahat ke in nazar sanji moft geron hast ma hokomat haye shahanshahi dini ham dashtim va hokomat gheyre demokrat ham dashtim

237:

منظور من اين نبود كه سن ظاهريت كمه. چون قبلا عكست رو تو تاپيك ميتينگ ديده بودم.
منظور من سن واقعيت هست كه بخاطر تعصب ها و كتمان ها و تجددي كه گرفتارشي هنوز تو سال هاي شروع نوجوانيت درجا زده.
شايد اگه ايني كه گفتي نبودي، بزرگتر بودي..
كجاي دنيا به خودش اجازه ميده "بهردليل" به قشر دانشجوش برچسب هرج و مرج طلب يا نادان يا فريب خورده يا ... بده؟ جز حكومت هاي ديكتاتوري و فاسد؟؟
همين دانشجويي كه خواب از چشماتون ربوده انقلاب كرده. اونجا آدم بود و اينجا ...؟
متاسفم كه هرگز دو صدايي رو تاب نياوردي و نتونستي باور كني كه "ممكنه تمام عمر به باطل رفته باشي"...

238:


اخیرا مشاهده شده حدیثی از امام حسین ع تحریف کرده اند و با آن قلوب مومنین و عاشقان ایشان را منقلب ساخته اند :
من اول ترجمه بی پایه و دورغین این شخص بی سواد را برایتان می آورم :

" از حسین بن علی:
ما از تبار قریش هستیم و هواخواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی ها هستند. روشن است که هر عربی از هر ایرانی بهتر و بالاتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتراست. ایرانیهارا باید دستگیر کرد و به مدینه آورد، زنانشانرا بفروش رسانید و مردانشانرا به بردگی و غلامی اعراب گماشت.
حسین بن علی، امام سوم شیعیان، سفینه البحار و مدینه الاحکام و الاثار، نوشته حاج شیخ عباس
قمی، صفحه ۱۶۴. "

جالب است ایشان متن حدیث را اسکن کرده و نمایش داده که خود همین متن دلیلی است مخالف حرف ایشان ادامه مطلب را حتما بخوانید :

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟


قبل از این که حرفی به زبان آورم نظرتان را به همین عکسی که از کتاب سفینة البحار اسکن شده جلب میکنم :
اگر دقت داشته باشید حدیث از امام تنها همین چند جمله است :
نحن قریش وشیعتنا العرب و عدونا العجم ..
متن حدیث نقل شده از امام ع تنها همین چند کلمه است .که ترجمه آن هم واضح است یعنی ما قریش هستیم و شیعیان ما عرب هستند و دشمنان ما عجم هستند !
مابقی نوشته ها توضیح حدیث است که توسط نقل آن عالم بیان شده و جالب است که در اینجا دو اشتباه صورت پذیرفته .(در عکس در کادر اول مشخص نمودم )
حال ببنید این شخص چه کار کرده :
اول توضیح مولف را جزء حدیث دانسته
دوم همین توضیح مولف را بد ترجمه کرده
.ترجمه صحیح توضیح مولف اینست :
عربي که شيعه ما باشد ممدوح و شايسته است(پس معيار شايستگي، شيعه بودن است) اگر چه عجم و غير عرب باشد و اما عجم (غير عربي) که دشمن ما اهل بيت باشد مذموم و ناشايسته است (پس معيار مذموم بودن، دشمني با اهل بيت است) اگر چه عرب باشد.
سوم اینکه خود مولف کتاب در مذمت کار خلیفه دوم یعنی عمر مطلبی نوشته و آنرا نکوهش نمود که این شخص این را هم جزء حدیث پنداشته (کادر دومی در عکس)
حال مولف کتاب در مورد عمر خطاب چه گفته:لمّا ورد سبي الفرس أَرَادَ عُمَرُ بْنُ الْخَطَّابِ بَيْعَ النِّسَاءِ وَ أَنْ يَجْعَلَ الرِّجَالَ عَبِيدَ الْعَرَبِ.....» ترجمه‌ :
هنگامي که اسيران ايراني وارد مدينه شدند خليفه دوم خواست که زنهايشان را بفروشد و مردانشان را بردگان عرب قرار دهد.....

کاملا مشهود است در اینجا کاری از کارهای خلیفه دوم یعنی جناب (عمر) نقل شده و ان مترجم بی سواد این را جزء نظر امام حسین ع گرفته !
حال جالبتر اینکه این اقا دنباله حدیث را نقل نکرده .مرحوم مولف کتاب در تقبیح بیشتر این کار خلیفه دوم بیان امیر مومنین ع به عمر را می آورد :
فَقَالَ لَهُ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ ع إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص قَالَ أَكْرِمُوا كَرِيمَ كُلِّ قَوْمٍ.....
در اينجا اميرالمومنين ع (عليّ بن ابيطالب ع) اعتراض کرد که اينکار را نکن و اين حق را نداري چرا که رسول خدا ص فرموده است که بزرگان و گراميان هر قومي را گرامي بداريد.....

حال یک بار دیگر ترجمه صحیح را می اورم بعد با ترجمه یا تحریف اون اقا مقایسه کنید و پی به جهالت این شخص ببرید:
قال ابی عبدالله:
ما از قریش هستیم و شیعیان ما عرب هستند و دشمنان ما عجم هستند .
حدیث در اینجا تمام شد ما بقی حرف مولف کتاب است :
بیان این حدیث : عربي که شيعه ما باشد ممدوح و شايسته است(پس معيار شايستگي، شيعه بودن است) اگر چه عجم و غير عرب باشد و اما عجم (غير عربي) که دشمن ما اهل بيت باشد مذموم و ناشايسته است (پس معيار مذموم بودن، دشمني با اهل بيت است) اگر چه عرب باشد.
ادامه سخن مولف کتاب :
بد نظری خلیفه دوم (عمر )نسبت به عجم ها :
هنگامي که اسيران ايراني وارد مدينه شدند خليفه دوم خواست که زنهايشان را بفروشد و مردانشان را بردگان عرب قرار دهد.....
در اينجا اميرالمومنين ع (عليّ بن ابيطالب ع) اعتراض کرد که اينکار را نکن و اين حق را نداري چرا که رسول خدا ص فرموده است که بزرگان و گراميان هر قومي را گرامي بداريد.....


حال به تحریف این حدیث توسط آن شخص دقت نمایید :
" از حسین بن علی:
ما از تبار قریش هستیم و هواخواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی ها هستند. روشن است که هر عربی از هر ایرانی بهتر و بالاتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتراست. ایرانیهارا باید دستگیر کرد و به مدینه آورد، زنانشانرا بفروش رسانید و مردانشانرا به بردگی و غلامی اعراب گماشت.
حسین بن علی، امام سوم شیعیان، سفینه البحار و مدینه الاحکام و الاثار، نوشته حاج شیخ عباس
قمی، صفحه ۱۶۴. "

تفاوت کاملا مشخص هست و نیازی به توضیح ندارد.


خب حال مقداری در مورد این حدیث بحث کنیم:

اول از جهت سندی:
این حدیث نزد علما ضعیف هست و این حدیث تقطیع دارد و نزد علما رجالی اصلا اعتبار ندارد


بحث محتوایی حدیث :

اولا مولف کتاب سفینة البحار این حدیث را در باب فضائل عجم ها بیان کرده !یعنی ایشان از این حدیث فضیلت برای عجم تلقی نموده .جالب است بدانید قبل از نقل این حدیث مرحوم شیخ عباس این آیه و حدیث را در تایید سخنش در فضیلت عجم ها نقل می کند :
تفسير علي بن إبراهيم : * ( ولو نزلناه على بعض الأعجمين فقرأه عليهم ما كانوا به مؤمنين ) * ، قال الصادق ( عليه السلام ) : لو نزل القرآن على العجم ما آمنت به العرب ، وقد نزل على العرب فآمنت به العجم ، فهذه فضيلة العجم
خداوند در کتاب خود فرمود)هرگاه ما آن را بر بعضى از عجم [= غير عرب‏]ها نازل مى‏کرديم... و او آن را بر ايشان مى‏خواند، به آن ايمان نمى‏آورند!))
امام صادق علیه السلام فرمودند اگر قرآن بر عجم نازل می شود اعراب به آن ایمان نمی اوردند و این قرآن بر اعراب نازل گشت و عجم ها ایمان آوردند به پس این خود یک فضیلتی است بر عجم ها !!

ثانیا آیا واقعا عجم ها نمی توانند شیعه باشند و اصلا عجم بودن مخالفت با شیعه بودن و مسلمان بودن دارد ؟
لطفا این احادیث را ببینید :


أمالي الصدوق : عن أبي جعفر ( عليه السلام ) قال : أصحاب القائم ( عليه السلام ) ثلاثمائة وثلاثة عشر رجلا أولاد العجم.
امالي صدوق از امام باقر(ع) : فرمود : اصحاب حضرت مهدي(ع)313 نفر واز فرزندان عجمند.

مستدرك حاكم:

قالوا : العجم يا رسول الله ؟ قال(ص) : لو كان الإيمان معلقا بالثريا لناله رجال من العجم
گفتند عجم اي رسول خدا ؟ پيامبر(ص) فرمودند : اگر ايمان در آسمان آويزان بود، مرداني از فارس به آن مي رسيدند.ذكرت الأعاجم عند رسول الله صلي الله عليه وآله فقال: النبي صلي الله عليه [وآله] وسلم: «لأنا بهم أو ببعضهم أوثق مني بكم أو ببعضكم»

بغوي نقل ميكند : كه در نزد رسول الله از اعاجم سخن گفتم ؛ فرمودند: من به آنها يا بعضي از آنها بيشتر از شما يابعضي از شما اطمينان دارم


كنا جلوساً عند النبي صلي الله عليه وآله إذ نزلت سورة الجمعة فما نزلت هذه: (وآخرين منهم لما يلحقو ابهم) قالوا: من هؤلاء يا رسول الله؟ قال وفينا سلمان الفارسي، ثم قال: فوضع النبي صلي الله عليه وآله يده علي سلمان ثم قال: لو كان الإيمان بالثريا لناله رجال من هؤلاء

نزد رسول الله نشسته بوديم كه سوره جمعه نازل شدو هنگامي كه اين آيه "(وآخرين منهم لما يلحقو ابهم)" نازل شد ، پرسيدند : آنها چه كساني هستند ؟ فرمودند(در حالي كه سلمان نزد ما بود) رسول الله دستش را بر سلمان گذارد و فرمود : اگر ايمان در ثريا باشد ، مرداني از اين قوم به آن خواهند رسيد.

مستدرك علي السفينة:
لما ورد بسبي الفرس إلى المدينة أراد الثاني أن يبيع النساء وأن يجعل الرجال عبيد العرب ، . فقال أمير المؤمنين ( عليه السلام ) : إن النبي ( صلى الله عليه وآله ) : قال : أكرموا كريم قوم وإن خالفوكم ، وهؤلاء الفرس حكماء كرماء ، فقد ألقوا إلينا السلام ، ورغبوا في الإسلام ، وقد أعتقت منهم لوجه الله حقي وحق بني هاشم -

ترجمه :
هنگامي كه به اسير كردن ايرانيان دستور داده شد ، عمر خواست زنان را بفروشد و مردان را برده عرب كند ولي امير المومنين (ع) فرمود كه پيامبر فرموده اند : بزرگان هر قومي را بزرگ بداريد گر چه با شما مخالف باشند ....ادامه سخن امير المومنين(ع) : و اين ايرانيان ، حكيماني بخشنده هستند كه به ما صلح هديه كرد ه اند و به اسلام رغبت نشان داده اند ، پس من به خاطر خدا ، تمام حق خود و بني هاشم را مي بخشم و انها را آزاد ميكنم.


حال بد نیست نگاهی به قرآن هم داشته باشیم :

يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ
اى مردم! ما شما را از يک مرد و زن آفريديم و شما را تيره‏ها و قبيله‏ها قرار داديم تا يکديگر را بشناسيد؛ (اينها ملاک امتياز نيست،) گرامى‏ترين شما نزد خداوند با تقواترين شماست؛ خداوند دانا و آگاه است!

این آیه هم گذشت :
ولو نزلناه على بعض الأعجمين فقرأه عليهم ما كانوا به مؤمنين هرگاه ما آن را بر بعضى از عجم [= غير عرب‏]ها نازل مى‏کرديم...واو آن را بر ايشان مى‏خواند، به آن ايمان نمى‏آورند!))
و بیان شد که این آیه دلالت می کند بر اینکه عجم ها فضیلتی دارند .چون اگر این قرآن بر عجمها نازل می شد عرب ها به آن ایمان نمی اوردند و حال که بر اعراب نازل شده می بینیم که عجمها هم ایمان آورده اند که شاهدی از کلام امام صادق ع هم در این زمینه آورده ایم :
امام صادق علیه السلام فرمودند اگر قرآن بر عجم نازل می شود اعراب به آن ایمان نمی اوردند و این قرآن بر اعراب نازل گشت و عجم ها ایمان آوردند به پس این خود یک فضیلتی است بر عجم ها !

اما حال منظور حدیث امام از اینکه فرموده اند((و شیعیان ما عرب هستند و دشمنان ما عجم هستند ))چیست ؟
متن عربی حدیث : شيعتنا العرب ، وعدونا العجم
اگر دقت داشته باشید بیان نشده العرب شیعتنا و العجم عدونا بلکه بیان شده شيعتنا العرب ، وعدونا العجم.در برگردان فارسی هم می توان تفاوت این دو نوع بیان را فهمید:
الف : اعراب شیعیان ما هستند و عجم ها دشمنان ما هستند
ب:شعیان ما اعراب هستند و دشمنان ما عجم هستند.

این دو معنی کاملا با هم تفاوت دارند .که در روایت معنی دومی مطرح شده نه اولی.
در بیان اولی این مطرح می شود که گروه اعراب شیعه هستند و گروه عجم دشمن اهل بیت که این با نص آیات قرآن و رویات زیاد تضاد دارد و در حدیث هم این گونه بیان نشده.یعنی اگر در حدیث گفته شده بود العرب شیعتنا و العجم عدونا این معنی را می داد اما حدیث این گونه بیان نشده .بلکه به گونه دوم بیان شده یعنی گفته شیعتنا العرب.اینجا بیان شده شیعه ما عرب هستند.
خب وقتی به کتاب لغت مراجعه میکنیم می بینیم عرب و عجم معنی لغوی خاصی دارند .در حقیقت معنایی لغوی عرب به معنی با فهم وشعور و فصاحت هست و عجم به معنی خنگ و گنگ است .حال مشخص می شود معنی حدیث چیست یعنی شیعه ما عرب است .حال چه کسی عرب واقعی است آن کس که فهم داشته باشد ! واین فهم را ندارد مگر کسی که شیعه باشد و چه کسی عجم هست .آن کسی که واقعا نه فهم باشد .و نفهمد حق ولایت و امر امامت به دست چه کسی است .
در حقیقت ما ایرانی ها عرب (با فهم و درک ) واقعی هستیم و آن عربی که دشمن اهل بیت ع در حقیقت عجم واقعی است یعنی نه فهم !
می بینید که چه زیبا امام این سخن را بیان کرده اند و دشمنان ایشان چه مضحک و خنده دار این حدیث را تحریف نموده اند

منبع: المبین

239:

خدای تو بوش است وقبله تو کاخ سفید است

240:

كاش همينقدر كه توانايي ديدن خداي ديگران رو داري، خداي خودت رو هم ميديدي و تشخيصش ميدادي..

241:اصلا مهم نیست امثال تو آب شنگولی خور چی فکر کنید
بوی افکار متعفن و لجن امثال تو از دور بخوبی بمشام میرسه

البته وقتی افکارتو بدی دست گرداندگان حرامزاده امثال این کانال بهتر نمیشه
برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟


242:

جالبه كه من توي اين بحث ها بيشترين توهين ها رو از جانب شماهايي ميبينم كه طرفدار اسلام هستيد.
واقعا اخلاق اسلامي اينه؟؟؟

243:

شما به چشمات بیش از حد اعتماد داری
امثال شما خیلی اخلاق بامزه ای دارید
هر غلطی بخواین میکنید بعد تا کسی جلوتون بایسته
مظلوم نمایی مکینید دقیقا عین (اسرائیلی ها و بهاییها)

244:

جنابعالي بيجا ميكني كه من رو با هم پياله هاي خودت يكي فرض ميكني و فكر ميكني كه مثل تو "هرغلطي" ميكنم.
نه من "هرغلطي" رو نميكنم.
ادبم رو هم حفظ ميكنم.
از اسرائيل و بهائيت هم بيزارم.
از كوته فكرايي مثل "تو" هم بيزارم.

245:

شما غلط های خاص میکنی
ادبت رو هم نمیتونی حفظ کنی (همین پستت)
گفتی، گفتم چرا دیگه جون میدی


246:

هيچ غلطي نميكنم. خودت رو به در و ديوار هم بزني بازهم همين جواب رو ميشنوي.
ادبم رو هم حفظ كردم. كاري از دستت برنمياد.
از امثال تو هم كه اسم خودشون رو "مسلمون" ميزارن ولي نديده و نشناخته به مردم تهمت ميزنن "بيزارم".

247:


عوارض عصبانیت و روشهای کنترل آن

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
مشكلات جسمانی

وقتی عصبانیت طولانی می شود . تغییرات شیمیایی در بدن همچنان ادامه می یابد و موجب خستگی جسم می گردد و می تواند مشكلات متعددی برای سلامتی فرد به وجود آورد .مشكلات كوتاه مدت عبارت اند از :
- سر درد
- دل درد
- بی خوابی ( مشكل به خواب رفتن یا بیدار شدن در طی شب )
- افزایش اضطراب و احساس نگرانی و تشویش
- صدمه دیدن در اثر درگیری ، یا انجام عملی مانند مشت زدن به دیوار یا پنجرهمشكلات دراز مدت عبارت اند از :

- سكته مغزی- حمله قلبی
ابتلا به افسردگی كه حتی احتمال دارد منتهی به تلاش برای خودكشی شود.
استفاده از نوشیدنی و سیگار برای آرام شدن و خلاص شدن از كلیه مشكلات به وجود آمده .
برخی از این شرایط می تواند باعث مرگ فرد شود ، اما در هر حال هر یك از آنها توانایی شاد بودن و سالم بودن را تحت تأثیر قرار می دهند .
هر روز اتفاقاتی رخ می دهند كه موجب عصبانیت ما می شوند، بنابراین از عصبی شدن نمی توان اجتناب كرد ، اما می توان راه هایی را برای بروز آن به شیوه های صحیح برگزید . به یاد داشته باشید كه بدرفتاری با خود یا دیگری به هیچ وجه برخورد مناسبی نیست . مواردی مؤثر است كه به حل مشكل كمك می كند یا برخورد صحیح با عصبانیت را ایجاد می نماید . روش مقابله یا عصبانیت تنها به انتخاب شما بستگی دارد و دیگران هرگز مقصر نیستند .سه روش كه ممكن است به برخورد مؤثر با عصبانیت كمك كند

1- عصبی شدنقبول داشته باشید كه این حس طبیعی است ؛ زیرا معتقدید كه رفتار مناسبی با شما صورت نگرفته است یا به همین طریق تهدید شده اید .2- بررسی علت واقعی عصبانیت

چه كسی ، چرا یا چه چیزی موجب عصبی شدن شما شده است . اولین باری كه دچار این حس شده اید به خاطر آورید. آیا به خاطر ترس از چیزی بوده یا احساساتتان جریحه دار شده است ؟آیا علت عصبانیت شما تا اندازه ای به خاطر مسئله ای بوده كه مدتها قبل اتفاق افتاده است ؟ ( مثلاٌ در كودكی3- بررسی شیوه های برخورد با علت عصبانیت

- تهیه فهرستی از انتخاب ها و سعی در تصور این نكته كه با آزمایش كردن آنها چه اتفاقی خواهد افتاد .- انتخاب موردی كه تصور می شود برای همه بیشترین منفعت را دارد.
- اگر علت عصبانیت از حادثه ای است كه مدتها قبل اتفاق افتاده یا نمی توان علت واقعی آن را بررسی كرد صحبت با یك مشاور مفید است .
- به كارگیری مهارت های ایجاد اعتماد به نفس یا یادگیری راه حل نیز كارساز است . با دویدن ، تمرین مشت زنی ، نرمش های هوازی ، عصبانیت را رفته رفته كاهش دهید. فریاد زدن در خودروی شخصی یا در كنار امواج ساحل ، به یكباره عصبانیت را از بین می برد. این روش به حس ترس ، ناراحتی یا اندوه كمك می كند .
- می توانید فهرستی از عواملی كه باعث عصبانیت می شوند تهیه كنید و اگر مایل بودید آن را از بین ببرید. چنانچه تصمیم داشتید نامه ای بفرستید بهتر است قبل از ارسال چند روز آن را كنار بگذارید .
تحقیقات حاكی از آنند كه بین اضطراب و عصبانیت رابطه ای وجود دارد . اگر اضطراب داشته باشید احتمال عصبی شدن بیشتر می شود . اگر به كرات عصبی شوید حس اضطراب و نگرانی افزایش می یابد . عواملی كه برای آرام شدن یافته اید می توانند سطح اضطراب و عصبانیت را كاهش دهند .
- خونسرد باشید . نفس های عمیق بكشید . این عمل به مغزپیام می دهد كه بحران تمام شده است و همه چیز به حالت عادی خود بازگشته است .
- تا ده بشمرید . همه ی ما راجع به این روش قدیمی و محبوب شنیده ایم . چنین روشی برای كنترل احساسات ، پیش از آن كه عملی انجام دهید یا حرفی بزنید كه از آن پشیمان شوید به شما زمان می دهد .
- استفاده از شیوه های آرامش بخش مانند تعمق و تجسم
- استفاده از حمام گرم ، گوش دادن به موسیقی دلخواه خود
- در صورتی كه به علت گرفتاری ، تهدید و تبعیض عصبانی هستید در جامعه ، مدرسه ، دانشكده یا در برخورد با این عوامل ، قوانین و مقرراتی وجود دارد . از یك مشاور نیز می توانید وقت بگیرید و مراحلی را كه باید طی كنید از این طریق بیابید.
- اگر علت عصبانیت شما مشكلی در زندگی شخصی است با مشاور مشورت كنید. این افراد می توانند دركشف مسائل شخصی كه به دفعات موجب بروز عصبانیت می شوند كمك كنند.

248:

1 - خدا به انسان بزرگی میدهد نه نظر وپسند تو یا دیگران.
2 - چون دانشجو هستی هر کاری وهر سخنی که از تو صادر می شود .......درست است
دراوائل انقلاب دشمنان نظام کلمه کارگر وزحمکش وخلق ومردم را ......... چماق کرده بودند
وبا آن ........ بر سرمسئولین و ارمانها وارزشها و مکتب میکوبیدند
مگر حقانیت با فلان قشر یا فلان گروه عجین شده است .........
3 - این مردم کوچه وبازار وخیابان وروستا بودند به رهبری روحانیت ودر رأس آن امام خمینی قیام کردند ونظام شاهی را سرنگون ساختند...........
بدنه انقلاب مردم عادی و راس وجلودار انقلاب روحانیت بودند
4 - مگر همین ضد انقلاب در 18 تیر سال 78 از دانشجویان سوء استفاده نکرد ونزدیک بود که مملکت را به آشوب بکشند

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

5 - مگر همین خاتمی نبود از قشر دانشجو سوء استفاده کرد وان را به ابزاری برای مقاصد دومخردادی ها قرار داد
6 - تو که بر حق هستی از حق بگو.........

249:

خيلي جالبه كه ميبينم انقدر به ضجه كردن و درموندگي افتاديد كه تا مرحله منحرف كردن بحث اصلي تاپيك هم پيش رفتيد..

250:

برادر عاشق
شما هرچه در اثبات دروغ گوئی وفریب آنها ...........دلیل ومدرک بیاورید ........فایده ندارد
.......فلانی رو دارد یا سنگ پای قزوین ..........

251:

آره تو راست میگی
میدونی دست خودت نیست امثال شما بیماری دارید
باید با شما مثل یک بیمار رفتار کرد عین معتادا که شنیدی میگن یک فرد معتاد
یک بیمار هست ...
شما هر غلطی بخواین میکنید تا جلوتون کسی بایسته میشه ستیزه جو - رادیکال -
تعصبی و ... ولی رفیقات (بهاییها و اسرائیلیها) آدم هم بکشن حقشون بوده و ...

بیچاره بحث این تاپیک رو همونایی که براشون خوش رقصی میکنی به بیراه کشوندن
برو دنبال بازیت

252:


بله عزیزم میدونم من از سال 1380 تو انجمن های فارسی با این آب شنگولی خورها برخورد
داشتم (انجمن iranbb) خیلی خیلی خوب با اینا آشنام

راستی من عشاقشونم

253:

برمنكرش...
نوشته اصلي بوسيله fadaki نمايش نوشته ها
3 - این مردم کوچه وبازار وخیابان وروستا بودند به رهبری روحانیت ودر رأس آن امام خمینی قیام کردند ونظام شاهی را سرنگون ساختند...........
بدنه انقلاب مردم عادی و راس وجلودار انقلاب روحانیت بودند
بله. اگه اقتضاتون لازم كنه همونطور كه الآن "قشر دانشجو" رو از تاريخ انقلاب تو اين جملت سانسور كردي، قشر كارگر يا بازاري يا ... رو هم حذف ميكني.
نوشته اصلي بوسيله fadaki نمايش نوشته ها
4 - مگر همین ضد انقلاب در 18 تیر سال 78 از دانشجویان سوء استفاده نکرد ونزدیک بود که مملکت را به آشوب بکشند

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
اين دو عكس براي من يعني نماد انسان "آزادي خواه" و "ظلم ستيز".
بگر دنبال اينكه چكار كردند تا دانشجوي مدافع انقلاب به اين وضع تغيير كرد..
نوشته اصلي بوسيله fadaki نمايش نوشته ها
5 - مگر همین خاتمی نبود از قشر دانشجو سوء استفاده کرد وان را به ابزاری برای مقاصد دومخردادی های قرار داد
از نظر من خاتمي انساني به مراتب صالح تر از امثال احمدي نژاده.
نوشته اصلي بوسيله fadaki نمايش نوشته ها
6 - تو که بر حق هستی از حق بگو.........
اگه برحق بودم فرياد ميزدم كه "انالحق"..
تجربه حرف هات بهم ميگه گوش شنيدن نداري، اما باشه ميگم:
حق هيچ اصالت و آشنايي با هيچ دين و مرامي نداره.
يك حقيقت مسلم هست كه ما از اون به فراخور شرايط و اوضاع صورتي از واقعيت رو ميبينيم.
اما حقيقت رو نه.
حقيقت يعني ذات خدا. كه با نشانه ها ديده ميشه نه مستقيم.
امثال تو به گمان اينكه با دين اسلام و چند ركعت نماز و "گناه نكردن" و رعايت هزار بايد و نبايد ميتونن به حق "برسن" و "اهل حق" بشن، تمام عمرشون رو به بيراهه رسيدن و هيچ چيزي جز سرابي از خيال نصيبشون نشد.
چون حقيقت هميشه صورتي از واقعيت داره و شما حتي بسياري مواقع واقعيت دوران و جهان و افراد و نيازهاي پيرامون خودتون رو نفي و انكار كرديد.
تا باورهاي ذهنيتون ارزشمند باقي بمونه و خدشه دار نشه.
با اين طرز تفكر، چه صاحب حكومت بشيد چه غالب بر تمام اديان دنيا، بيراهه رفتيد...

254:

تو فكر كن كه من بيمارم. من هم سعي ميكنم از تو دوري كنم تا به بيماري كوري دل و مغز امثال تو دچار نشم.

255:

کسیکه خاتمی را بهتر میداند .................مبارک است ........حسنی مبارک ....
همین برایم بس است که میزان بینش سیاسی ومذهبی تو را بسنجم وبشناسم

256:

گفتم كه تو اهل شنيدن نيستي.
از تمام حرفم همين جمله رو فهميدي.
باشه. حرفي نيست.
همین

257:

وقتی خاتمی را برتر می دانی .................

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟


برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

258:

گفتم که اگر به شما و هم اندیشه هایتان زیادی فشار بیاد برچسب میزنید. حیف آن هزینه هایی که بابت دانش شما هزینه شده و افسوس آنهایی که از دانش شما استفاده میکنند، افسوس.
در اسلام ناب شما ثواب تهمت زدن چندتاست؟

259:

جناب عضو به اصطلاح هیئت علمی اگر همین خاتمی نبود تا کنون جمهوری اسلامی به زباله دانان تاریخ پیوسته بود. خیانتی که وی به ایران کرد نه خمینیش کرد نه احمدی نژاد.
وی سبب باقی ماندن جمهوری اسلامی است اگر وی نبود رخداد 18 تیر بزرگتر از اینها بود و چنان دامان این رژیم را به آتش میکشید که هیچ چیزش را باقی نمیگذاشت چنان سیلی بزرگ به راه می افتاد که نه گروه های فشار و دوستان شما و نه برادران جان بر کف سپاه توانایی جلوگیری از آن را نداشتند.
کسی که استفاده بی جا کرد خاتمی بود.

260:

وی سید است پس این حق را به وی هم بدهید !!!

261:

جناب فدكي درست است كه ما دل خوشي از جناب خاتمي نداريم ولي لطفا اين ها را برداريد والا من از عبرتها هم از همان روزهايي كه شروع كرد تذكر دادم ولي....!
خاتمي رو ماجراش رو همه مي دونن!
تو روزنامه هم نوشته بودن مشاورش گفته بود به علت شلوغي خاتمي اشتباهي با 7 زن دست داد!!
اگر چه همه مي دانيم صحت ندارد و اصلا شلوغ هم نبوده اما به عنوان يك ايراني بايد در برابر ايادي ضد انقلاب ازش دفاع كنيم!

ضمنا من مدير نيستم پس نمي تونم پست كسي رو وردارم

262:باز شما حرفي زديد كه آدم را مجبور به واكنش ميكند.
هرچند اصلاً اهل پستهاي طولاني نيستم، اما براي اينكه تكليف همين يك جمله (و برخي از ديگر جملات شما) مشخص شود بياييد نگاهي به اين قانون بياندازيم:

قانون کمیسیون نظامی‏‎ ‎‏Military Commission Act
اين قانون كه توسط كنگره ايالات متحده به تصويب رسيده و در 17 ‏اکتبر 2006 با امضای جورج بوش بطور کامل اجرايي شده، يك شاهكار است. قبول نداريد؟ اين چند خط را بخوانيد:

● این قانون برای اولین بار حق فرد متهم در زمینه دفاع از خویش در مقابل دادگاه ‏را ‏سلب می‌کند. بدین معنا که فرد ممکن است ناگهان دستگیر شده و به مدت نامحدود بازداشت یا از کشور ‏اخراج گردد بدون آنکه هرگز به وی یا وکیل او فرصت دفاع از اتهامات وارده در مقابل دادگاه داده شود.‏

● این قانون اختیار مجازات زندان و حتی اعمال مجازات مرگ را به دادگاه نظامی مربوطه می‌دهد.‏

● همه مقررات و معاهده‌های بین‌المللی - از جمله معاهده ژنو- در مقابل این قانون بی‌ارزش است و این ‏قانون همه آنها را زیر پا می‌گذارد. یعنی همه حقوق بشری که در معاهده‌های بین‌المللی محترم شمرده شده ‏و دولت امریکا هم بدانها متعهد شده است، در مقابل این قانون بی ارزش شمرده می‌شود.‏

● این قانون در هر نقطه دنیا می‌تواند اجرا شود، یعنی احترام به حق حاکمیت کشورهای دیگر کاملا در این ‏قانون انکار شده است. دولت امریکا می‌تواند براساس این قانون شهروند هر کشوردیگری را که «رزمنده ‏دشمن» ‏‎ تشخيص دهد، بازداشت و محاکمه و مجازات نماید.‏

● گرچه ظاهرا شکنجه در این قانون منع شده است، اما آزار جسمانی و روانی در حد ظرفیت تحمل فرد متهم ‏مجاز است. یعنی شکنجه‌ای که اثرات زیانبار در «درازمدت» برروی فرد نداشته باشد، مجاز است.‏

● هر فرد غیرنظامی که اقدامی انجام دهد که شاید در آینده به منافع امریکا لطمه بزند، مثلا فردی که الان ‏برای کودکی لباس می‌خرد که آن کودک در آینده ممکن است تروریست از آب درآید، می‌تواند به عنوان ‏یک عامل نظامی ‏ محسوب گردد. معمولا رزمنده دشمن‎ ‎به کسی اطلاق می‌شود که عضو ‏یک ارتش سازمان یافته باشد و اگر اونیفورم ندارد، دست کم اسلحه دارد. اما بر طبق این قانون هرگونه ‏کمکی به اقدام علیه امریکا – حتی کمک مالی ساده– می‌تواند از فرد یک «رزمنده دشمن» بسازد. مادر ‏یک کودکی که از فرزند خود مادرانه مراقبت می‌کند، اگر آن کودک بخواهد در آینده وارد علمیات ‏ضدامریکایی شود، اکنون رزمنده دشمن محسوب می‌شود.‏

● هیچ مقدار حداقلی برای جرم کمک مادی‏ در تعریف این قانون وجود ندارد و هر ‏کمک کوچکی می‌تواند مشکل آفرین باشد.‏

● کمک مالی یا خدمت به مخالفین دولت امریکا حتی اگر با زور و تهدید دیگران انجام شده باشد، قابل پیگرد ‏است. نمونه آن فردی است که توسط یک گروه نظامی به گروگان گرفته شده و برای نجات خود مبلغی را ‏به گروگان‌گیرها پرداخت کرده است، به خاطر پرداخت این پول متهم به اهدای کمک مالی به تروریستها ‏شناخته شده و اکنون در زندان بسر می‌برد.‏

● هر قانونی در امریکا محدودیت زمانی دارد، حتی جرایم کیفری از جمله قتل و جنایت شامل مرور زمان ‏می‌شود. اما قانون کمیسیون نظامی به مقامات مربوطه اجازه می‌دهد که تا هر زمانی که لازم است به عقب ‏برگشته و گذشته فرد را بررسی کنند و از نتیجه کار خود بر علیه فرد استفاده کنند.

● باید توجه داشت که قوانین دیگری که پیش از این در همین زمینه تصویب شده است، از جمله قانون ‏ USA ‎Patriot Act ، ‏REAL ID Act ‎‏ ، و ‏CLEAR Act ‎، بطور مشابه اجازه بررسی سوابق فرد را به ‏طور نامحدود به دولت می‌دهد. بر اساس ‏REAL ID Act ‎‏ دولت موظف است که پرونده‌ی همه کسانی ‏را که به عنوان پناهنده در امریکا زندگی می‌کنند، مورد بررسی مجدد قرار داده و اگر هرگونه نشانه‌ای از ‏همکاری آنان با «تروریست‌ها» پیدا شد، آنان را از کشور اخراج نماید.‏

● در تمام این قوانین، تعریف «تروریسم» بسیار سیال است و اصلا محدود به عملکردهای مشخص مسلحانه ‏نیست. این نکته خیلی اهمیت دارد. زیرا افکار عمومی مخالف تروریسم است، اما تعریف این قوانین از ‏تروریسم با برداشتی که در ذهنیت عمومی نسبت به تروریسم شکل گرفته بسیار متفاوت است.‏

● پیش از این قوانین ضد تروریستی در امریکا به تصویب رسیده بود. اما حتی براساس همان قوانین، فردی ‏که در امریکا تقاضای پناهندگی کرده بود اگر متهم به جرمی در رابطه با تروریسم می‌شد، به دادگاه ‏پناهندگی بازگردانده می‌شد و دادگاه فدرال که بررسی این پرونده‌ها را به عهده دارد، دیگر برای این فرد ‏تشکیل نخواهد شد و دادگاه تعریف شده در «قانون کمیسیون نظامی» درباره وی تصمیم خواهد گرفت و ‏احتمال دارد که فرد یک راست به کشور زادگاه بازگردانده ‌شود، حتی اگر جان وی در آنجا در خطر باشد. ‏در مورد افرادی مثل فلسطینی‌ها که تابعیت کشور خاصی را ندارند، در بازداشت دائمی بسرخواهند برد. ‏

● قانون جدید تنها برای پناهندگان و یا افراد دارای گرین کارت نیست. بلکه همه شهروندان امریکایی را در ‏بر می‌گیرد‎.‎‏ فراتر از آن، این قانون اصولا شهروندان هر کشور دیگری را نیز شامل می‌شود. مثلا اگر ‏فردی به سفارت امریکا در کشور دیگری مراجعه کند، این فرد می‌تواند همانجا در سفارت دستگیر شده و ‏برای مدت نامحدودی بازداشت شود. این قانون جدید، همه قوانین ملی کشورهای دیگر و احترام به حق ‏حاکمیت ملی کشورها را همچون قوانین بین‌المللی نادیده می‌انگارد.‏

● یک نکته اساسی این است که بر اساس قانون جدید، دولت امریکا هیچ الزامی برای اثبات جرم فرد ندارد ‏بلکه هر گونه «اشاره» ‏indication‏ به اینکه وی اقدامی خلاف منافع امریکا انجام داده است، کافی است ‏تا فرد بازداشت و زندانی شود. حتی اگر هیچ سندی دال بر این اقدام فرد علیه امریکا هم وجود نداشته ‏باشد، این بر عهده متهم است که وقتی دستگیر شد ثابت کند که کاملا بیگناه است. البته اگر فرصتی برای ‏ثابت کردن در دادگاه داشته باشد که این امر قطعی نیست. حتی نقل قول از دیگران – که معلوم نیست تا چه ‏حد موثق است - می‌تواند به عنوان مدرک علیه متهم استفاده شود.‏

● تنها مورد استثنا در این قانون برای استفاده از خشونت که پیگرد قانونی توسط دولت امریکا نخواهد ‏داشت، دفاع از منافع اقتصادی شخصی ‏personal economic interest‏ است. یعنی اگر یک کمپانی ‏بزرگ امریکایی مثل شرکت ‏Dole ‎‏ در امریکای جنوبی کارگران اعتصابی خود را به رگبار ببندد، تحت ‏این عنوان دفاع از منافع اقتصادی مورد حمایت قانونی قرار می‌گیرند. اما اگر آن کارگران برگردند و ‏اقدامی برعلیه این کمپانی انجام دهند، آنگاه کارگران دشمن منافع امریکا محسوب شده و می‌توانند تحت ‏پیگرد و بازداشت و محاکمه قرار بگیرند. درواقع این قانون حاصل اتحاد نامقدس سرمایه و دولت است که ‏هر کسی را در هر نقطه جهان تهدید می‌کند، ولی از منافع اقتصادی شرکت‌های امریکایی حمایت می‌کند.‏

● تاکید این قانون بر این است که فرد مرتکب این اعمال یا از عواقب عملکرد خویش آگاهی داشته و یا ‏بایستی آگاه بوده باشد، ‏‎ knew or should have known‎، و در هر حال عدم آگاهی هیچ گونه دفاعی ‏برای متهم نخواهد بود.‏


گزارش مفصل اين قانون به همراه نمونه هايي از ايرانياني كه به استناد آن گرفتار عدالت آمريكايي شده اند را اينجا ميتوانيد بخوانيد.

263:

منظورت از روزهایی که شروع کرد کی بود؟

264:

گویند پدر تو مرد فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل

265:

منظورم اون زماني هست كه وبلاگش رو ساخت!
من هم يه وبلاگ در اني مسايل داشتم و با چند ضد انقلاب بحث مي كردم احتمالا ايشان مرا در آن جا ديدند و آشنا شدند.بعد هم كهمن رو به وب خودشون دعوت كردن من هم با ايشون آشنا شدم!
حرف خيلي قشنگي مي زنه كه من هم همون زمانا به بعضي دوستان ززدم.
جنگ امروز فرهنگي است...

266:

جنگ امروز فرهنگي نيست.
جنگ امروز جنگ داشتن و نداشتن آگاهيه.
فرهنگ قرن ها از ما جلوتره
و ما عقب تر
خيال باطليه كه فكر كني از عصر پالون سنگي بيشتر قدم برداشتي
(نوبت جنگ فرهنگي هم ميرسه..)

267:

یک حاشیه:
در اینجا بعضی ها، نظرات و تفکراتشان ... حتی به نظر میاد که- ظاهرشان- شبیه "سعید عسکر"است.....پس...

268:

1 - ما کسی را نمی بینیم که به ما فشار بیاورد
2 - از طرز مشی فکری تو که از نگارش نوشته هایت میتوان بر آورد کرد ............ نتیجه مترتبه بر آن...............................
اسفالت نمودن جاده منتهی شده به غرب وکاخ سفید خواهد بود
3 - در دانشکده ما .........
امثال تو کم نیستند که دائماً در پی گریز از پاسخ های درست ومستدل ........ییوسته دنبال ملجأ وپناهگاه هستند ...........
هم استاد وهم داشجو..........
4 - اگر غرور وترس نداری .....
سری به داشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران ولنجک -اوین بزنید
..............وسوال کنید چه کسی سواد دارد وچه کسی معلم نمونه است......
بعد همانجا سرت به دیوار بکوب ..........شاید سبک شود.......

269:

موافقم. مثل اين جناب فدكي.

270:

راست گفتند:
كافر همه را به كيش خود پندارد

271:

ببخشید من دخالت میکنم.:

اتفاقا کسانیکه معلم نمونه میشوند که بی سواد هستند .....فکر نکنم در حال حاضر دانشگاهای ما کسی را بر حسب سواد و دانشش بعنوان نمونه معرفی کنن......کسانی را نمونه میکنه که نه سوادی دارند و نه دانشی......در گذشته نه چندان دور شاید، ولی الان نه.........

272:

اما خيلي شبيه تفكر سعيد عسكر صحبت ميكني..
درضمن
من كافر نيستم..

273:

مشکل من باهاش همین سخنان بیهودش هست جنگ فرهنگی از زمان تشکیل مرزها بین قومیت ها بوجود آمده فرهنگ قرنهاست که ابزار است شاید اگر همین سلاح فرهنگی پدران ما نبود شاید ایرانی وجود نداشت. آن شمشیری بود برنده تر از شمشیر اسکندر و اعراب و مغولان و تورکان بدوی.
نسخه های این مرد قدیمی شده اگه باهاش ارتباط داری بگو.
بگو که این ملت نیازمند نتیجه ای فوری بودند مسکنی قوی نه دارویی که 50 سال بعد نتیجه اش مشخص شود که خوب است یا بد.
سخنان مارکس هم بر روی کتاب زیباست ولی در عمل ممکن نیست.

274:

از رنگ سرختان مشخص است! سخنان آغاز انقلاب. هنوز دارید درجا میزنید پس از سییییییییی سال!!!!
من یکی که دارم ریلهای قطار امام زمانو میکشم.
مانده ام 30 - 40 میلیون سوراخ موش چگونه در یک سرزمینی امکان دارد.

باز دارید به کسی که شناخت ندارید تهمت میزنید ایرادی نیست، درست است که خدای ما نه کتابی و نه نماینده بر روی زمین فرستاده است، ولی بزرگ است. شما را میبخشم.

275:

آگاه نیستی!!!
هر کس با این اندیشه مخالف باشد هم کافر است هم لاییک بی دین است (هم زمان با هم!) طرفدار غرب است و بوش و دوستدار اسراییل از گونه جرسومه. اگر دست بر کتاب اینها هم بگذاری و با سیاست های اشتباه ایشان مخالف باشی باز بی دین هستی (شعار مدرس: سیاست ما دیانت ماست ، دیانت ما سیاست ماست - آش شوله قلمکار - )

276:

نوشته هايي از يك معلوم الحال اين پست رو دو تا بعد از اين پست تو همون تاپيك زده!
نوشته اصلي بوسيله اهورامزدا نمايش نوشته ها
ببخشید من دخالت میکنم.:

اتفاقا کسانیکه معلم نمونه میشوند که بی سواد هستند .....فکر نکنم در حال حاضر دانشگاهای ما کسی را بر حسب سواد و دانشش بعنوان نمونه معرفی کنن......کسانی را نمونه میکنه که نه سوادی دارند و نه دانشی......در گذشته نه چندان دور شاید، ولی الان نه.........
البته خيلي ببخشيد درسته حالا يه عده اي بينش سياسي شون خيلي بالا هست ولي اگر بهشون بگين حتما پذيرا هستند!
در گذشته ي نچندان دور يعني همين ديروز تا انقلاب؟
نه امروز هم هست زياد نگران نباش چون اينا كه نمونه مي شن حد اقل 5-6 تا سمينار و همايش شركت كردند!
در مورد اين ادعاي من در آوردي تان بايد بگم كسي رو مي شناسم دكترا داره(الآن پروفسور هم شدن)،دانشمند بين المللي شناخته شده و از جون و دل واسه دانشجو هاش مايه مي ذاره،رئيس دانشگاه هست و ....
ولي شايد يك بار فقط نمونه انتخاب شده...شايدم نشده يا اگر شم شده باشه دو س بار بيش تر نيست!

277:

خير جنگ فرهنگي كه امروزه از طريق رسانه ها علي الخصوص سينما دنبال مي شه چيز جديدي هست شايد به چند دهه هم نرسه!(حداكثر سه دهه!)
اون جنگ فرهنگي نبود تهاجم فرهنگي نبود!بلكه آموزش فرهنگ و تمدن ما بود كه در آرامش فكري انجام شد نه اين كه فرهنگ مغول ها رو در تنگ نا قرار بديم و بچلونيم تا از خودشون بيزار بشن!
سخنان ماركس اصلا هم زيبا نيست عملي هم باشد قشنگ نيست!
قيامي كه با كشتن 13 ميليون آدم باشد و افتخار كنند كه 13 ميليون هم وطن خود را كشته اند يك استبداد است كه سر انجامش مي شود كشوري كومونيستي مثل شوروي!
رهبرانش هم بي سواداني چون استالين و گورباچف!
پندارم اين است كه روزي كه در حال پخش خرد بودند ايشان در حال خيالبافي با عروسك هاي خودشون مشغول بودن!+
انقلابي كه بي مشكل باشد و نتيجه ي فوري دهد آن هم در كشوري كه هيچ زيربناي اقتصادي و .. ندارد قطعا يك دست نشانده است و بايد فهميد كه يك جاي كار مي لنگد!
ضمنا دولتي كه در سال اول در كشوري كه هيچ زير بناي اقتصادي ندارد و شاهش هم خزانه ي مملكت را خالي كرده بيايد پيشرفت كند اتفاقا آن دولت است كه كاسه اي زير نيم كاسه دارد و مشكوك است!اتفاقا اگر چنان مي شد مي بايستي شك كرد نه الآن!
شما كه انتظار نداريد ما معجزه كنيم و روي قول چرادو را كم كنيم؟

278:

شما اگر با فرهنگ توانستید قومی را شکست میدهید اگر نتوانستید یک راه برای تغییرات در آنها باقی میماند، نسل کشی.
درست است که حمله فرهنگی متفاوت شده ولی این از بی خردی رییسان است. پدافندها ضعیف است.
ما دست روی دست میگذاریم تا فیلم 300 ساخته شود آنگاه روی می آوریم به پاسخ چرا؟
چرا فیلمی تولید نکنیم که هم خوراک داخلی داشته باشد و هم خوراک جهانی. چرا یک فدم جلوتر را نمیبینند. اگر اینها جلوی دماغ خودشان را از دیدگاه این مردم ببینند وضعمان اینگونه باقی نمیماند.

279:

نه!اگر نشد سركوب مي كنيم رهبرانشون رو بعد بقيه ساكت مي شن!
ولي كلا جدايي طلبان قضيه شون جدا است جدايي طلبان اگر فرهنگ داشتند....
بله ما تو بخش فرهنگي و رسانه ضعيف عمل كرديم البته به اين دليل بود كه زمان شاه رو رسانه و اين جور چيزا كار نشد!(به هر حال به عقل آدم بي سواد نمي رسه ديگه!)
مرد حسابي فيلم تخت جمشيد رو ديدي؟خدايي من كه خيلي از گرافيكش خوشم اومد اصلا از تمام كاراي ايراني ها يك سر و گردن بالاتر بود حتي از يانكي ها!
فيلم هم توليد كرديم ولي چون زمان شاه مردم از آموزشها محروم بودن ،الآن رقابت نيست و چيزي كه در ساختش رقيب نباشه خدا خودش بايد بخير كنه و هم اين كه يه عده عقيده دارن پول خرج كنند از جيبشون رفته بايد يك فكر اساسي كرد!
البته در اين چند ساله صدا و سيما و كلا گروههاي هنري به بركت انقلاب و با فهم بودن بعضي از آقايان توانستند اين علوم روز را در كشورهايي مثل ژاپن و ... كه حرفي براي گفتن دارند فرا بگيرند و رقابتي جديدي شروع كنند كه انقلابي عظيم در سينماي ايران خواهد كرد!
(مثلا همون گروهي كه مايا كار كرده بودن تو يكي از فيلمهاي ماه رمضون نمونه اش بود)

280:

ببينم مگر جكومت اينده را ما انتخاب ميكنيم ...
فكر ميكردم حكومت بعدي انتخاب ميشه اما نه از طرف مردم /.//

281:

به من رای دهید !!!

282:

جناب گروه فرارسي

فكر نميكنيد بهتر است پاسخي هم براي پست 246 كه موضوعش آن قانون عجيب و غريب كشور آزاد شما بود بدهيد يا شايد به صلاح نيست؟

البته پاسخ شما احتمالاً از همين الان معلوم است اما براي تنوير افكار عمومي خوب است خودي نشان بدهيد. (دست كم حقوقتان به خاطر كم كار كردن مشكل دار نميشود)

283:

تو طول تاریخ مشکل رای گیری این بود که فقط خانوما نمیتونستن شرکت کنن الان دیگه زیاد این حرفا نیست اما تو ایران کلا هنوز به مردم اجازه رای دادن داده نشده!
البته رای سوری چرا!
شما اگه رییس جمهور شدی یک جایی خونه بخر که وضعیت بقال سر کوچتون با مردم یکی باشه!

284:

برادر خوبم جناب ام پي اچ 1

اصل جنگ فرهنگي كه قدمتي به طول تاريخ دارد. بخش عمده اي از مقابله دشمنان انبيا با ايشان
را ميتوان جنگ فرهنگي دانست.

حركت انبيا نيز نوعي جنگ فرهنگي است. جنگي بر عليه فرهنگ شيطاني. اصل جنگ بودن كه بد نيست. مهم اين است كه در كدام جبهه باشد.

ابزار جنگ فرهنگي هم رسانه است. سينما تفاوتي از اين بابت با ديگر ابزارها ندارد.

و اما در مورد سينما...

اگر منظورتان فقط مقابله با اسلام باشد، هرچند در پي پيروزي انقلاب اسلامي (يعني همان سه دهه كه گفتيد)، سطح اين درگيري بسيار شديد شده، اما پيش از آن هم وجود داشته.

اما اگر كليت جنگ فرهنگي با استفاده از سينما به سود صهيونيسم را بگوييد، ميشود گفت از همان ابتداي ساخت چيزي به اسم سينما، نشانه هاي اين جنگ مشهود است. قديميترين فيلمها و پويانماييها نيز از چنين اهداف سياسي مبرا نيستند.


285:

نشون دادی که که میتونی معاون اول خوبی باشی!!!

286:

امیدوارم اون پرده تعصب از جلوی چشمات بیفته و این واژه پهلوی که جزوی جدانشدنی از سخنان شماست.
ببین آن دوره کسی وجود استفاده از خلیج عربی را نداشت! شما با باسپورت ایرانی نیازی به ویزای دیگر کشورها نداشتید. ایرانی دارای منزلت بود. در کنار اینها هزینه ای هم پرداخت میشده.

287:

من هم براي شما اميدوارم!
خيلي ممنون مي شم اگر بگين كجا از پهلوي حرف زدم؟(حد اقل 5 پست نشون بديد شما كه مي گين پهلوي جدا نشدني از حرفام هست والا من قبلا هم سند خواستم ولي ....
چرا داداش! داشتن!انگليسي ها مي گفتن!اصلا نداشت!مي دوني چرا؟چون داشتن با ايران قيمت مي زدن كه زمين بحرين و امارات رو چند بخرن خوبه؟! واسه همين كسي به اسم اهميت نداد!
ايراني داراي منزلت بود؟خودت پهلوي ها رو پس كشيدي ولي يه سوال شما كاپيتواسيون رو مايه ي منزلت مي دوني؟
البته آقا اين حرفا چيه! آريا مهر!وي!بگو خدا نكنه!
مرد حسابي اين آريا مهر شما يه چيرت و پرتي گفته بود بعد يه استاد دانشگاه رفت واسه دبيرستاني ها تشريح كرد و بعد بچه ها گفتن آقا جناب آريا مهر گفتن اين طوري نيست اون طوريه!
بعد استاده هم اين رو گفت:بله جناب آريا مهر درست مي گن و ما كه رشتمون هست داريم غلط مي گيم!
واسه همين زنگ زدن ساواك چون به خداوند بزرگ(در محدوده ي ايران) توهين كرده بود!
البته اين قدر اين ساواكي ها شاد و گاف و شاد بودن كه دير رسيدن!
كلا آريا مهر حرفايث خنده دار زياد زده!من بعضي وقتا حرفاش و و سخنراني هاش رو مي بينم خيلي خنده ام مي گيره!
كوروش شاه بزرگ! شاه شاهان شاه هخامنشي... و همين طور هندونه رديف مي كنه تا فقط بگه ارادت داريم(البته در باطن چيز ديگه اي مي گه!)
يه چيز مي خونه 4 ساعت نگاه مي كنه تا يك كلمه بگه!
ضمنا مي دونستي تو مدرسه كه بوده واسه خوشحالي يك دختره گردن كشي مي كرده و هميشه هم كتك مي خورده؟اي روزگار!

288:

دوست عزيز سينما به عنوان يك سرگرمي شروع شد والا وقتي مثلا ناصرالدين شاه و ... مي رن فرنگ مي بينن داره قطار مياد چه جنگ فرهنگي مي خواد بشه؟
بعدشم من منظورم در ايران بود و الا اتفاقا پيروزي اراده(روز پيروزي)و روز 4م جز بزرگترين كارهاي سينمايي هستند كه امروزه در دنيا تدريس مي شوند!

289:

[quote=گروه فرارسی;1393493] حالا كه نميخواهيد گفتگو را ادامه بدهيد، من هم ادامه نميدهم. اما نميدانم چرا شما هر زمان كه دوست داريد مقايسه ميكنيد اما وقتي ما مقايسه ميكنيم برميگرديد به گفتگوي خودتان. شما ادعايي كرده بوديد كه من جواب دادم

نوشته اصلي بوسيله گروه فرارسی برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
...
در آمریکا سازمان های اطلاعاتی اجازۀ دستگیر کردن مردم را ندارند
...
فراموشش ميكنيم. مشكلي نداره.

در ضمن من متوجه ربط مثال شما نشدم. اما حالا كه شما مثال ميزنيد، بگذاريد من هم چيزي بگويم:

***
پیمان الان 40 ساله است. ایشان در سن شانزده هفده سالگی وارد امریکا شده، در امریکا تحصیل کرده، با یک خانم ‏امریکایی ازدواج کرده و تشکیل خانواده داده و به عنوان مهندس در کالیفرنیا مشغول بکار است. او بخاطر ازدواج با این خانم امریکایی مسیحی و غسل تعمید داده شده است.

‏ قضیه این بوده که ایشان پس از ازدواج با یک خانم امریکایی گرین کارت گرفته است، اما پس از دریافت گرین ‏کارت، محل اقامت خود را عوض کرده و به همین دلیل هیچگاه نامه اداره مهاجرت را مبنی براینکه باید برای دائمی ‏کردن اقامت خود اقدام کند، دریافت نکرده است. از این رو، گرین کارت ایشان باطل شده و خود ایشان خبر نداشته ‏است. دستگیری و بازداشت وی هم به همین دلیل بوده است. ‏

پیمان در سال 2002 به خاطر ثبت نام ویژه‎‎‏ ‏ خود را به مقامات اداره مهاجرت امریکا ‏معرفی می‌کند. در آنجا وی دستگیر می‌شود و 9 روز از زندانی به زندان دیگر در امریکا منتقل می‌شود و حتی ‏برای چهار روز محل بازداشت ایشان مشخص نبوده چون در آن زمان گروه زیادی از ایرانیان زندانی شده بودند.‏ دادخواستی که توسط وی در سال 2001 برای دریافت مجدد گرین کارت ارائه می‌شود به نتیجه نمی‌رسد. وی در ‏سال 2003 از کشور امریکا تقاضای پناهندگی می‌کند.

‏ یکی از دلایل تقاضای پناهندگی توسط ایشان هواداری از سازمان فدائیان خلق بوده است. نکته اینجاست که ایشان در ‏آن هنگامی که هوادار این سازمان بوده، یک دانش‌آموز دبیرستانی 14 ساله بوده که فعالیتش محدود به پخش ‏اعلامیه‌های سازمان می‌شده است. و سازمان فدائیان خلق اکنون جزو هیچ یک از لیست‌های تروریستی کشورامریکا ‏یا حتی کشورهای کانادا، انگلستان، استرالیا و هیچ کشور دیگری نیست. اما دولت سندی را ارائه کرده که «اشاره» ‏به این دارد که این سازمان اقدامات خشونت آمیز انجام می‌داده است.

این سند یک خبر در سه پارگراف است که در ماه مارس 1981 رویتر به نقل از خبرگزاری پارس گزارش کرده ‏است که خبرگزاری پارس وابسته به خود رژیم بوده و موثق بودن آن زیر سوال است. اما متن خبر این است که دو ‏پلیس ایرانی در بیرون سفارت روسیه کشته شدند. خبرگزاری رسمی پارس گزارش داده است که نیروهای ‏ضدانقلابی مسئول این کار بوده‌اند. اعلامیه‌های سازمان فدایی در یک ساختمان در آن حوالی یافت شده و ارتش ‏زیرزمینی ارامنه که چند ترک را در اروپا ترورکرده‌اند مسئولیت این امر را به عهده گرفته است. در انتهای این ‏خبر آمده است که دو نفر از دزدهایی که به بانک دستبرد زده‌اند، دستگیر شده‌اند.‏


قاضی به دلیل همین خبری که توسط ‏رویتر گزارش شده است، مجبور شد طبق قانون از حکم دادن درباره پرونده پیمان و قبول پناهندگی او خودداری کند. ‏این خبر رویتر که بر اساس گزارش خبرگزاری پارس وابسته به حاکمیت ایران بوده و فعالیت مسلحانه سازمان ‏فدائیان را ثابت نمی‌کند، به عنوان یک «اشاره» کافی شمرده شده و اکنون قاضی از ما می‌خواهد که خلاف آن را ‏ثابت کنیم.‏

اگر در این پرونده موفق نشود که بی‌‌پایه بودن این اشاره و بیگناهی اش را ثابت کند، پیمان ‏رزمنده دشمن محسوب شده و پس از بیست و چند سال زندگی در امریکا از کشور اخراج می‌گردد. یعنی ابتدا طبق ‏قانون‌های مربوط به مهاجرت ‏ اخراج می‌گردد، و ‏بعد بر اساس «قانون کمیسیون نظامی» پرونده وی دنبال شده و در صورت تمایل مسئولین مربوطه وی ‌می‌تواند ‏دستگیر شود و غیره.‏ (اين پرونده مال چند سال پيش است.)

290:

[quote=گروه فرارسی;1395354] بيان يك مثال نقض تغييري در كليت ماجرا ايجاد نميكند، شما گفتيد نميتوانند، من خواستم بگويم ميتوانند. حالا اينكه در مورد اين پرونده كه شما ميگوييد جريان از چه قرار است نميدانم.

آن مثالي كه من زدم هم اگر دقت ميكرديد، علاوه بر قوانين مهاجرت، علاوه بر نقض قوانين مهاجرت به اين قانون هم استناد شده است.

خلاصه اينكه اين قانون وجود دارد و معناي آن اين است كه ميتوانند.

291:قبلا شنيده بودم از مواظع امريكا حمايت مي كني و كارت اينه
ولي اينكه در باره ي اينده ايران بحث و اظهار نظر مي كني غير قابل قبوله
چون به شما هيچ دخلي نداره
يعني به يانكي ها مسائل ايران هيچ ربطي نداره

292:

دوست گرامی این طرز برخورد اصلا صحیح نیست , شما از کجا می دونید که ایشان ایرانی نباشند و درامریکا به سر نمی برند ؟ اگر جواب قانع کنند ه ای داری به صحبتهایشون بدهید نه اینکه با این حرف ها بیشتر باعث شرمندگی ایرانی ها و اثبات مدعا خارجی ها در خصوص بی منطق بودن ما ایرانی ها شوید. یا علی

293:

خشونت و بی ثباتی برای کی ؟
آمریکا .. یا منطقه !؟

294:

سلام , چند سوال دارم:1- مسائل خاورمیانه چه ربطی به امریکا داره؟ چرا امریکا شده مدعی حقوق بشر ؟ 2- منظور از منطقه کجا را میگید ؟ ایران با همسایه هاش ( که خلاف است ) یا امریکا و همسایه هاش؟ ( که محال است) 3- مسائل عراق و افغانستان را کی ایجاد کرده ؟ ایران که با همسایه خودش دوسته ؟ یا امریکا که اصلا ماله این قاره نیست ؟ 4- شما اگر ایرانی هستید حق دارید در مورد کشورتان نظر بدهید اما نه نظری که بدون دلیل باشه و نیز برای خراب کردن کس یا کسانی , واگر امریکا یی هستید خواهشی که ازتون دارم اینکه شما اول به مشکلات کشور خودتان بپردازید اگر انشاءالله توانستید به خوبی از پس همه ی مشکلاتتون بر بیایید ان وقت می توانید در حد یک اظهار نظر کوچیک در مورد ایران حرف بزنید ان هم فقط در حد یک اظهار نظر و تازه انهم در حد بین المللی .چون یقین بدانید که هیچ ایرانی این اجازه را به شما نمی ده در مسئله ا ی که خودش می تواند از پسش بربیاد , از یک خارجی کمک بگیره.

295:

خيلي ممنون كه ياداوري كرديد
بايد به بهتون بگم كه اگر ايشون امريكايي باشه خيلي براي ما قابل تحمل تره تا يك ايراني باشه
انسان ايراني زياد داريم
مثلا منافقين فكر كنم جنايتهاشو يادتون باشه

دوسا عزيز اگر ايشون يك حرف منطقي مي زد من دلم نمي سوخت و منطقي جوابشو مي دادم ايشون انتظار داره ما تمام حرفاشو قبول كنيم و لي خودش حتي جواب سوالاي مارو به ندرت مي ده

296:

خانم واقعا داري كفر منو بالا مي ياري
واقعا كه پررويي
بي عقل ايران باعث بي ثباتيه و ايجاد خشونت در منطقه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يا امريكا كه از اون سر دنيا به دو تا كشور حمله كرده؟
من احساس مي كنم با يك انسان صحبت نمي كنم بلكه دارم با يك درخت صحبت مي كنم

297:

يعني فكر ميكني ايران باعث بي ثباتي نيست؟؟
باعث افزايش خشونت نيست؟!
تو كمي زاويه نگاهت رو تنظيم كن تا بتوني از لابلاي حصارها حقيقت رو ببيني.
فارغ از نظام حاكم بر ايران، وقتي سه همسايه تحت سلطه كشور مخالف تو باشند، هركه باشي، هرمرامي كه داشته باشي، در صدد ضربه زدن و ايجاد آشوب و بي ثباتي برمياي.
چون ميدوني كه اگه از اون سه همسايه فارغ بشه.. مياد سراغت....

298:

سپاسگذارم

در مورد حضور آمریکا در خاورمیانه همانقدر مسخرس که حضور ایران در لبنان و فلسطین و ونزوئلا و اکوادور و ...
ایرانی در هر زمانی کمکی از بیگانه گرفته سودی جز تجزیه و برگشت به گذشته چیزی نصیبش نشده.

299:

ایران نداشته باشم ، بخصوص وقتی که رژیم ایران در ایجاد خشونت و بی ثباتی در منطقه فعال است.
عجب .............حرفی باطل می زنید
قربونش برم امریکا........این زن نجیب .....
از صدها کیلومتر دورتر به اینجا آمده است ...............برای آزادی وامنیت منطقه.......زکی

300:

جمهوری دموکراتیک جدا ااز دین ای بهتره ...نه!!!!!!!!!!

301:

فراموشي گرفته ايد؟ نام آن قانون و بخشهايي از آثار آن را در پستهاي پيشين نوشتم. اگر نميخواهيد به ياد بياوريد، من به اين گفتگو به اين شكل ادامه نميدهم.

302:

فدکی یک کاری میکنی بذاره جا در بره .. ها !

بچه ها دارن تفریح میکنن .. بو با این پوتین های بوگندو میری تو حالشون !

بذار یه خورده صفا کنن لوطی
اهع !

303:


آره ، تو گفتي همين الآن هم فدكي گوش مي كنه ، ميذاره صفا كنن . البته به شرطي ميذاره كه صفاشون طبق موازين دين مبين اسلام باشه .

304:

ببخشيد ولي بهتره كمي كمتر ماهواره نگاه كنيد!
اتفاقا هوگو چاوز گفتن كه حاضرن از محصولات اتمي كشورشون(چون آ«ريكا مي گفت ايران داره يك تاسيسات هسته اي در ونزوئلا مي زنه!) به جورج بوش هديه بده(منظورش در واقع دوچرخه بود چون اون يك كارخونه ي دوچرخه سازي بود!)

305:

چه ربطی داشت!!!!

306:

ربظش اين بود كه شما فرموديد حضور مسخره ي ايران...!
البه شما يا نمي دانيد فلسطين چه سياستي دارد و كجاست و يا اين كه نمي دانيد حضور يعني چه!
البته از اينها بگذريم مي رسيم به ونزوئلا و اكوادور....!
حالا اين كه شما چطور اكوادور رو عنوان فرموديد فقط تخصص شماست!
در مورد ونزوئلا هم گفتم تنها حضور ايران كارخانه ي دوچرخه سازي است!
آيا كار مسخره اي است؟
اگر مسخره باشد شما حرفتان اين مي شود كه تجارت بد ست چون مسخره است!ولي اين جا مسخره چيز ديگري است!
ما خودمون تو ناجا پرسنل كم ايم بعد بيايم بريم اكوادور و فلسطين و افغانستان؟
آخه آدم مي مونه بعضي چيزا رو چي بگه!
اين حرف شما مثل اين مي مونه كه شما بگي الآن شبه!
خوب ديگه در اين حد مي فهميم كه وقتي نور داره مياد روزه!

307:

شما چي فكر مي كني؟
اگه باعث بي ثباتي نيست چرا آمريكا ازش كمك مي گيره؟
متاسفانه مشكل شما اينه كه فقط مي خواي حرف خودت رو به كرسي بنشوني من قبلا ديدم اگه كسي هم مخالف شما باشه فحشش مي ديد!
اما هم روس ها و هم اتحاديه يعرب صلح جو بودن ايران رو تاييد كردن!
حتي خود تحليل گران آمريكايي گفتن ايران نقش كليدي در خاورميانه دارد.
كسي كه اونقدر بي عرضه هست كه علي رغم قدرت نظامي بالا و اين كه سه كشور رو گرفته بازم از جانب من ضربه مي خوره پس در قد و قواره ي شاخ و شونه كشيدن براي جمهوري اسلامي ايران نيست!
ضمنا به لطف موشك هاي بالستيك 2000 كيليومتري مشكلي نداريم.

308:

تجارت خوب است ولی اگر با پول این ملت گرسنگان آن ور دنیا را سیر کنیم کمی جفا کرده ایم فقط مقداری!
در مورد ونزوئلا اشتباه به عرضتان رسانده اند. شرکت کیسون هم اکنون یک پروژه میلیاردی در آنجا دارد.

در مورد ناجا هم اگر شما جزو خودی ها باشید حتما پیشنهاد ماهی 3 میلبون با جا و خوراک در لبنان به شما داده میشود.

309:

سرمايه گذاري و تجارت!
شما يك نگاه به ميلياردرهاي آمريكايي قبل از جنگ بين الملل دوم بندازي با بعد جنگ مي بيني چند برابر شدن!
اينا سياسته!يه شب بخور نون و پنير يه عمر بخور نون و كره!(سه در چار!)
اين همينه نمي شه هميشه خوش بود!
يا بايد بري فوتبال بازي كني و آينده ي مبهم يا درس و موفقيت!
-----
پس اينايي كه اين جا هستند حتما عقل ندارند كه 3 ميليون در ماه رو رد كردند؟
ضمنا سند بياريد!اين حرف شما اصلا منطقي نيست اگر اين طور بود تحت فشار دولت حد اقل لبنان بيرون مي شدن!

310:

امریکا ازش کمک میخواد. چون ایران توانایی بی ثبات کردن رو بخوبی بلده.
من کجا فحش دادم؟! لطفا لینکش رو بده.
درضمن موشک 2000کیلومتری!! ربطی به احساس امنیت نداره..

311:

معرفت پعرفت حالیش نیست ... دیلاق !
شرط میبندم از اون پشمالوهای قد کوتاه پت و پهنه که اگه یکروز خودشو با صابون بشوره سگش دیگه نمیشناستش !

312:

من كلي گويي كردم!
مثلا راكر!
يك جا كه باهاش موافق نباشي گر چه بار اول هم پست شدنت هم باشه ولي حرفه كه بهت نزنه!
راي خودتون هم كار به درستي و يا نادرستي نظر مقابل ندارم فقط نقل قول مي كنم:
حالا دیگه شک ندارم که انقدر نابینا شدی که هیچ من رو ندیدی...
کجا و توی کدوم پستم نقل قولی از قرآن کردم؟؟؟
نشانم بده..
fadaki== نابینایی که هیچ نمیبینه و مدام حرف میزنه...!!!
دوباره تكرار مي كنم منشور من يك نفر نيست منظور من يك طيف فكري ست!
----------
اگر ايران مي خواست اين كار رو بكنه آمريكايي ها تو عراق قتل عام شده بودند!
مورد دوم هم اگر اسرائيل باشه چرا امنيت مياره!

313:

شرمنده بنده به اسناد محرمانه وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه دسترسی ندارم و توانایی تهیه میکروفیلم هم ندارم و همینطور توانایی جیمز باندی که برود یک سیستم را بهم بریزد تا کاغذی بیاورد.
اگر هم بیاورم از قول رییس جمهورتان میفرمایید اینها همش کاغذ پاره است.

314:

اوه!پس شما يعني به اطلاعات وزارت اطلاعات دسترسي داريد؟
پسر شگفت انگيزه!رفيق! اومدي مي گي 3 ميليون فلان بعد حالا چيزي نداري نقدش كني؟
حالا اين و داشته باش!
ديروز ام پي اچ 1 يكي از ماموران سيا رو كشت!(منبعش تو واواك هست نمي خواي برم برات جيمز باند بازي در بيارم كه؟!)
حالا جالب وقتيه كه مي گي اين اسناد "محرمانه" هستند!!!!

315:

حکومت آینده ی جهان رو بچسبید تا کی خودتون رو در مرزهای خیالی زندانی میکنید؟!!!!!!

316:

انشاء الله حکومت آینده حکومت دائمی و همیشگی آقا امام زمان باشد.

317:

خودت فهمیدی چی گفتی!!!

318:

بالاخره یکی از همین مرزهای خیالی باید برای حکومت جهانی تصمیم بگیره بقیه که ول معطلن!!

319:

مي گم شما يه بار مي گي اطلاعات محرمانه است يه بار مي گي چي هستند!
پس يا اطلاعاتت سركاريه يا محرمانه نيست!
ضمنا شما چطور به وزارت اطلاعات و سپاه دسترسي داريد؟كه حالا نمي تونيد يك سند بياريد؟

320:

خانم محترم.

اين جمله شما اينقدر بيمعني و ناشيانه است كه نيازي به جواب ندارد. كاري به خوب و بد حكومت ايران ندارم يا اينكه اصولگرايي دولت ايران به مصلحت هست يا نه، اما تضاد منافع جمهوري اسلامي ايران با رژيم صهيونيستي و ايالات متحده رو فكر نميكنم شما بيخبر باشيد.
اين جنگ (درست يا غلط) وجود داره.

تصويب بودجه براي سرنگوني دولت ايران، حمايت از جريانات ضدنظام، برنامه ريزي كودتا، راه اندازي جنگ و هزاران نمونه ديگر از كارهاي دولت شماست. باز هم ميگيد تهديدي وجود نداره.
درگيري ما با اسراييل هم كه نياز به توضيح داره؟

در ضمن بر اساس كدام الگوي راهبرد نظامي چنين حرفي ميزنيد؟ تقويت صنايع دفاعي و نظامي، حتي براي كشوري كه تهديد بالقوه هم داشته باشد (ايران كه خوشبختانه يا متاسفانه اين تهديدها به مرحله بالفعل رسيده اند)، از اوجب واجبات است. شك داريد؟

321:

خواهر خوبم من دوم

يك اينكه چه كسي تا بحال آيت الله خزعلي را حتي يكي از نظريه پردازان حكومت دانسته كه شما ايشان را بزرگترين نظريه پرداز ميدانيد؟

دو اينكه بيان عقيده و نظر اشكالي دارد؟ فرضاً كه ايشان اينطور فكر ميكنند، چه بايد كرد؟

سه اينكه آنطور كه از متن بر مي آيد، اين سخنراني متعلق به بيش از شش هفت سال پيش است (يا همان حدودها). بازگويي آن چه نتيجه و ثمره اي دارد؟


322:

اي بابا چه كنيم كه شمه ما هم در در آؤردن دروغ قوي است!
اولا كسي كه اومده جعل كرده مخش معيوب بوده و نيم دونه كه اگر مي گن سنت براي خدا نمي گن و براي پيامبر(ص) يا علي(ع) مي گن!منتها ديگه دروغگو كم عقل است!
ضمن اين كه ايران دكترينش دفاعي است!جمهوري اسلامي تا كسي غلطي نكنه دنبال جنگ نيست!
اصلا به ما چه كه چه مي خواند بكنند!
تمام حرفايي كه جعل شده بودند مزخرف هستند اما بايد بگم از اون تيكه اش كه گفته شد اون ياروهه رو بكشيد خوشم اومد!اگر چه با كشتن اين افراد ابله موافق نيستم و وقت تلف كردن مي دونم ولي خوب خوشحال هستم كه منافقين يه برخوردي كردند با خودشون!
اما نكته ي ديگر در دروغگويي اين مقاله اين هست كه اتفاقا دانماركي ها بيشترين ميزان رضايت از زندگي و خوشبختي رو در اروپا و شايد جهان دارند!
پارك و فضاي سبز هم اتفاقا پسنديده است و در اسلام نيز سفارش شده فكر كنم از زبان حضرت محمد (ص)‌بود!
اما اين كسايي كه تو كنفرانس برلين هستند يك مشت خائن به وطن بدبخت و مفلوك بيش نيستند كه مايه ي ننگن جامعه ي متمدن ايران هستند!تف انداختن به اين افراد نيز خوب نيست اينها در حدي نيستند كه بهشان توجه كرد!

323:

ببخشيد مي شه منظورتون رو واضح برسونيد؟
يعني موشك بالستيكي حرام است چون 10 نفر مي كشد ولي بمب هسته اي ثواب دارد چون صدنفر مي كشد؟
منظورتان كشتن بي دليل فلسطينيان است به نام صلح؟متوجه منظورتون نمي شم
اما بايد بگم عمه من اسمش شائول موفاز هست كه ايران رو تهديد كرده!
عمه ي ديگه ام هم تو ارتش آمريكا بوده حرف مفت زياد مي زد مي گفت تمام گزينه ها روي ميزه البته بعد از رزمايش آخر ايران همه شون خفه خون گرفتن.
به دليل حرفاي موفاز ما بايد تجهيزاتي داشته باشيم كه از خودمون دفاع كنيم!
حالا ما هر چقدر هم كه بي ثباتي بياريم به پاي بمب هسته هاي اسرائيل كه نمي رسه:D

324:

جمهوری اسلامی نابود میشه حال چه بصورت ناگهانی مثل شوروی که یک شبه ازبین رفت
یا به تدریج به انحراف میره البته شاید هم راه راست و تغییر شکل میده

325:

راهنماش خرابه نمي تونه بره سمت راست

326:

هيچ تهديدي نيست؟
به نظر شما مانور اسراييل با 100 فروند جنگنده از اسراييل تا مديترانه كه همون فاصله اسراييل نطنز هست يعني چي ؟
به نظر شما اينكه اقاي بوش مي گه هنوز گزينه نظامي بر روي ميزه يعني چي ؟
به نظر شما اينكه شائول موفاز معاون نخست وزير اسراييل ايرانو تهديد به حمله نظامي مي كنه يعني چي ؟
به نظر شما حمله به دو همسايه ايران يعني چي ؟
به نظر شما حضور ناو هاي هواپيما بر امريكا در خليج فارس يعني چي ؟
اينها تهديد نيستن؟
لابد يه خوش و بشه دوستانه سياسيه؟
اينطور نيست؟
نكنه امريكا مي خواد امنيت ايرانو تامين كنه؟
اونوقت بعضي از دوستان به من مي گن با شما منطقي صحبت كنمراستي يه چند تا سوال ديگه هم داشتم
ايا شما به ما اجازه مي ديد كه مثلا يه مقدار اسلحه كلاشنيكف
بسازيم؟ چون اسلحه هامون بعضياش خراب شده
ايا سران كشور كبير ايالات متحده امريكا اين اجازه رو به ما مي دن؟
خداييش ديگه اگر اين اجازه رو هم ندن واقعا نامرديه
ايا ساختن اين تعداد اسلحه باعث بر هم خوردن صلح منطقه نمي شه؟

327:

سلاح ما ایمان ماست

328:

اون يارو گيتاريسته كه آواتورش رو گذاشتي كيه؟

329:

جناب فرارسي تازگي عليرغم اينكه زياد به گفتگوها سر ميزنند، اما كمتر دست به قلم (دست به كليد ) ميشوند. حتي وقتي چيزي ميپرسند و پاسخش را ميبينند باز هم خبري ازشان نميشود. فكر ميكنم كم كم به فكر خداحافظي و خروج از گردونه گفتگو افتاده اند.

330:

می شه بپرسم این پست های بالا چه ربطی به موضوع این قسمت داره؟

331:

فقط اقامووووون..!!!:دی
برای سلامتی رهبر ...

332:

كدوم جنگ تخيلي؟ابداع جنگ سرد كه از دستاوردهاي دولت بشر دوست آمريكا!! و شوروي است!
ضمنا اگر نگاهي بيندازيد اين آمريكا هست كه در پي جنگ است و اين رو در بازيهاي رايانه اي زمينه سازي كرده تا فكر مردم رو هموار كنه كه پيروز مي شه ولي لشگر شكست خورده چطور مي خواد پيروز بشه خدا مي دونه!
نه داداش!همه فهميدن كه آ«ريكا كلا وجودش كخ داره!وگرنه چرا قبل از جواب ايران پيش نويسي رو شروع كرد؟
ضمنا مردم ايران همه گفتن كه انرژي هسته اي حق مسلم ما است!
ضمنا چرا جواب نمي ديد؟صد بار پرسيديم آمريكا اسرائيل چرا بمب اتم داره؟
بمب هسته اي بهانه است!اين ام-16 ها و ام-4 ها هستند كه دارن آدم مي كشن اين مردم عراق و افغانستان هستند كه دارن فداي منفعت طلبي كاخ سفيد مي شن...
بله دوستان توجه داشته باشند آ«ريكا اسلحه ها رو قاچاق نمي كنه بلكه آن ها در پناه خدا هستند و خدا همين طوري هويجوري از آسمان قلپي اسلحه انداخته بين سني ها تا عراقي ها رو بكشه آيا منطقي نبود؟!
خدايي فرارسي خانوم خيلي رو دارين!معذرت مي خوام ها ولي حقيقته!
عوض تشكر از جمهوري اسلامي ايران كه داره شما ها رو از گندي كه تو عراق بالا آوردين نجات مي ده و هميشه هم منتش رو مي كشين تشكر كنين مياين اين طوري پشت سرش حرف مي زنين!
بشكنه اين دست كه نمك نداره!متاسفانه من نمي دونم چرا سران مملكت دارن كمكتون مي كنند ولي همون كسي كه تو طبس دهنتون رو سرويس كرد تو سرتون مي زنه!
الآن هم كه زده تو كمرتون اقتصادتون پرچم شده!
كارمند وزارت خارجه ي آمريكا شدن بعضي اخلاقيات رو هم از آدم مي گيره من واقعا متاسفم!
راستي از آژانس اطلاعات مركزي چه خبر؟شنيديم افتضاح كرده

333:

[quote=گروه فرارسی;1413966]
ام-پی-اچ1، علی عماد، ممد1،

این جنگ تخیلی از سوی رژیم ایران آغاز شده تا توجیحی برای سرپیچی رهبرانش از خواسته های سازمان ملل و پایمال کردن حقوق بشر در ایران است. بزرگترین تهدید به رفاه و آسایش مردم ایران سیاست گمراه کنندۀ رهبران ایران میباشد. غرض از تحریمهای بین المللی قانع کردن رهبران ایران برای همکاری با سازمانهای بین المللی دربارۀ برنامۀ هسته ای بوده است. بطور خلاصه غرض از تحریمها بعلت جلو گیری از جنگ بوده و نه آغاز آن.دربارۀ سلاح سبک شماری از کشورها سازندۀ این سلاح هستند ولی سوأل مهم اینجا این است که ایران با کلاشینکف چه خواهد کرد؟ آیا قصد بر انگیختن خشونت در کشور های همسایه را دارد؟ ایالات متحده آمریکا بعنوان یک رهبر جهانی همواره تلاش میکند که از قاچاق سلاح های سبک و اثرات بی ثبات کننده ای آن کاسته شود.

گروه فرارسی دیجیتال

وزارت امور خارجۀ آمریکا
[/quot
این جور هم که شما گفتید نیست امریکا یک تروریست به معنای واقعیه کلمه بوده و هست تاریخ این کشور با دزدی بنا نهاده شده امریکا از ریشه خراب است
من نمی خوام از دولت ایران دفاع کنم این فکر را نکنید چون معتقدم کار امریکا شرف بر کار دولت مردان ما دارد

334:

مردم ایران به گور باباشون خندیدن اقتصاد درست کنین انرژی هسته ای پیشکش
در مورد بمب اتم به من و تو ربطی نداره دارندگی و برازندگی!
در ضمن اگر امریکا مردم کشور های دیگه رو سلاخی می کنه شرف به کار شما داره که مردم خودمون رو سلاخی می کنین
مگر ایران غیر از این انجام داد مگر همین ایران نبود که به او فاشیست های لبنانی موشک داد اون موشک ها از اسمون نازل شدن؟
اگر حرف های شما حقیقته مال من واقعیته
حقیقت هر چیز رو خود انسان می سازه ولی واقعیت تغییر نمی کنه

335:

واقعاً امریکا بشر دوست ونجات دهنده انسانها است

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

336:

خب اگر کامل می خوندید تیکه نمین داختید
من گفتم امریکا سلاخی می کنه این یک چیز واضح هست ولی این هم باید در نظر گرفت کار امریکا خیلی بهتر از کاریه که ایران می کنه

337:

از سوي ايران آغاز شده؟ آْه. درست است. ايران بود كه به آمريكا لشگركشي كرد و در بيابانهاي آمريكا نيرو پياده كرد. ايران بود كه چندين بار اقدام به كودتا براي سرنگوني دولت آمريكا كرد. ايران بود كه صدام را به جان مردم آمريكا انداخت. ايران بود كه هواپيماي مسافربري آمريكايي را در خاك ايالات متحده سرنگون كرد. ايران بود كه دارايي آمريكا را بلوكه كرد. ايران بود كه براي سرنگوني دولت آمريكا در مجلس بودجه رسمي تعيين كرد. ايران بود كه سازمان مجاهدين خلق آمريكا را پشتيباني و تحريك كرد. ايران بود كه آمريكا را كشور شرور و تروريست ناميد. ايران بود كه آغاز جنگ صليبي عليه آمريكا را اعلام كرد. ايران بود كه به صراحت از جريانات مخالف واشنگتن حمايت كرد.
بس كنيد خانم. اينقدر به شعور ما توهين نكنيد. راستي بالاخره اين جنگ واقعي است يا تخيلي. حتي اگر سياستمداران ايران آغازكننده اين جنگ باشند، باز هم جنگي واقعي است و نه تخيلي.

خواسته هاي سازمان ملل؟ تا آنجا كه ما يادمان است، آژانس انرژي اتمي كه بازوي اجرايي ملل متحد در اين ماجراست، كاملاً به همكاري سازنده ايران معترف است و به صراحت اعلام كرد كه پاسخ سوالات خود را گرفته است. البته ميدانم شما ميخواستيد بنويسيد به خواسته هاي ايالات متحد توجه نميكند كه نميدانم چرا اشتباه نوشتيد ملل متحد.

تحريمهاي بين المللي؟ باز هم كه فراموشكار شده ايد؟ تابحال كه فقط آمريكا (آن هم به زور و تازه نه همه شركتهايش) پشتيبان اين تحريمهاست. حتي كشورهاي اروپايي دوست آمريكا چون فرانسه هم تبعيت نكردند. فكر ميكنم شما باز ايالات متحد را با ملل متحد اشتباه گرفته ايد. نگوييد تحريمهاي احتمالي كه خودتان ميدانيد غير از خودتان پشتيبان ديگري ندارد. بهتر است فكري به حال ركود اقتصادي خودتان بكنيد.

در مورد همكاري با سازمانهاي بين المللي هم فكر ميكنم نه شما و نه دولتتان مرجع صالحي براي اظهار نظر نيستيد چون گزارشهاي آژانس انرژي اتمي چيز ديگري ميگويد. راستي در اين موضوع كلاً يك سازمان بيشتر نداريم؛ پس نميشود از علامت جمع (ها) استفاده كرد.

راستي شنيده ايد كه پس از برانگيختن خشونت در عراق از سوي ايران، يك ميليون معلول و پنج ميليون بيوه و ... عراقي و به همين نسبت در فلسطين و لبنان و يمن و ... به جاي مانده است. تا آنجا كه ميدانم شما مسئول حفظ امنيت كشورهاي اشغال شده هستيد. توانستيد موفق شويد؟ تازگيها با كلاشنيكف خشونت را ترويج ميكنند يا با آبرامز و مركاوا و آپاچي و ...؟ آمريكاي شما كه در 100 سال گذشته در 110 جنگ شركت كرده خشنتر است يا ما كه در 200 سال گذشته به يك كشور هم تجاوز نكرديم؟

چه كسي شما را رهبر جهاني اعلام كرده؟ خودتان؟ حتماً شنيده ايد كه ايرانيها مثلي دارند در مورد مسئول آفتابه هاي مسجد شاه اصفهان. شما چطور رهبر جهاني هستيد كه به همراه معاونين جهاني تان در هيات مديره جهان (شوراي امنيت) چهار بار نشستيد و خورديد و برخاستيد، اما نتوانستيد در مورد جنگ كوچكي در اين گوشه جهان (گرجستان) حتي يك بيانيه بدهيد؟ مثل ديگري داريم كه ميگويد كچل اگر طبيب بود، سر خودش را درمان ميكرد.

در مورد قاچاق سلاح هم حق داريد. اگر بقيه قاچاق كنند، پس دزد بزرگ چكار كند. تا آنجا كه من ميدان بزرگترين كارخانه هاي سلاحسازي دنيا را كشور شما دارد و اتفاقاً بخش عمده اي از چرخه اي اقتصادي آن هم مال همين شركتهاست. در ضمن كشور شما كه هم كنوانسيون مبارزه با مينهاي ضدنفر را امضا نكرده هم به شكل گسترده اي بمب خوشه اي توليد ميكند و اورانيوم ضعيف شده به كار ميبرد، خطرناكتر است يا بقيه دنيا. در ضمن شما نشان داده ايد كه ظرفيت سلاح داشتن نداريد. چون تنها كشوري كه از بمب اتمي استفاده كرده (آن هم زماني كه كشور بدبخت ژاپن عملاً صلح را پذيرفته) شماييد.


پ.ن.: قبلاً پرسيده بوديد كه نميدانيد در مورد كدام قانون حرف ميزدم (بازداشت از سوي مراجعه امنيتي)، اما وقتي جواب گرفتيد، كلاً يادتان رفت كه چنين سوالي پرسيده ايد. پيش از اين خوش حافظه تر بوديد.
جواب طولاني شد. از همه معذرت ميخوام.

338:

براي يادآوري دوستان و اطلاع شما، گروگانهاي آمريكايي كه در اختيار دانشجويان بودند، جمعاً 52 نفر بيشتر نبودند. 13 نفر زن و سياه پوست و يك نفر هم به دليل بيماري آزاد شد. لطفاً با اطلاعات كافي به ميدان بياييد. راستي، شما كه اينقدر به روابط و حقوق بين الملل آشنا هستيد، حتماً ميدانيد كه نيازي به تجاوز نظامي نبود. اين همه راهكار و ساختار جهاني را براي كي ساخته ايد؟ به گفته دولتمردان خودتان، حمله نظامي از همان ابتداي فتح لانه روي ميز كارتر قرار گرفت.

در مورد طالبان و بعثيها هم نيازي هست كه به ياد بياوريم اين دولت شما بود كه اين دو بليه را شما ساختيد و بزرگ كرديد؟ آن حمله به ايران را هم كه خودتان تحريك و پشتيباني كرديد. درست ميگوييد، مردم عراق حق حرف زدن نداشتند، به بركت دولت طفيلي شما. البته در اينكه اين حق را پيدا كرده اند يا نه، شك دارم.

فكر نميكنم فهم اين مساله اينقدر سخت باشد كه فعلاً دولت عراق بيش از آنكه به آمريكا نزديك باشد به ايران متمايل است و اصولاً ايران از اين دولت پشتيباني ميكند و برقراري امنيت در عراق بيش از همه به نفع ايران است. اگر در فهم چنين مساله اي مشكل داريد، بهتر است ادامه ندهيم.

شما به سازمانهايي چون ايرگون، جوانان كاخ، هاگانا و طالبان و ... ميگوييد مبارزان آزادي و به حزب الله و حماس تروريست. شما به آنها كمك ميكرديد، ما به اينها. چه كسي ميتواند بگويد كدام تروريست بودند؟ شما؟ اصلاً چنين صلاحيتي نداريد. جامعه جهاني؟ كجاست اين جامعه جهاني؟ پس بي حساب ميشويم. نه؟

سنگ اندازي در چرخه اقتصادي اين مردم
، كاري است كه پيش از اين هم ميكرديد. سي سال است كه ميكنيد. اتفاق تازه اي نيافتاده است.

339:

راجر واترز(رییس و شاعر پینک فلوید) البته با لقب sir راجر واترز از ملکه الیزابت دوم
امیدوارم که بشناسیش جناب سامی یوسف

340:

اتفاقا خواستم كاري كه با عكس سامي يوسغ كردي با اين بابا بكنم ولي منطصرف شدم چون خطاي شما بود و نه خطاي اون بابا!

341:

منظور من از جنگ سرد كلا اين بود كه اين پدرسوخته بازي ها كلا مال اين دو تا بود شوروي كه به لطف ايزدي نابود شد عمو سام هم كه ديگه پير شده كم كم بايد پياله رو بنوشه و همه رو خلاص كنه!
راستي يه سوال چرا به كنگره مي گن كاپيتول؟
66 ديپلمات؟بي خيال!بيشترشون نگهبان و چوپوزمنقل بودند!كه البته سياه پوست ها و زن ها همان اول آزاد شدند...
ضمنا چقدر خوب كه شما مثل ديگران سفسطه نمي كنيد من نمي دونم چرا يه عده بي خرد خودشون رو كاسه ي داغ تر از آش مي كنند مي گن ماهواره ي شوروي بود!!!!!!
بله به لطف خدا با توجه به فيزيك و ساختمان و رز كار آن هواپيماها آن شب استثنايي وقتي يك ي از هليكوپتر ها بلند شد به دليل عدم ديد صحيح و همچنين هجوم باد و شن به هواپيما خورد و باقي قضايا اگر چه كه ما در ايران به لطف يار باوفاي شم جناب بني صدر مدارك و اسناد خائنين به وطن رو گيرنياورديم ولي خوب فهميديم كه واقعا چه كساني در پناه خدا هستند!
آه!لطفا يك خواهشي دارم بي زحمت حقايق رو بكار نبريد ممنون ميشم
حالا چه كسي صدام رو مقابل ايران علم كرد؟چه كسي سلاح كشتار جمعه داد؟
اروپا بدون اجازه ي آمريكا آب نمي خورد!چطور شد اون همه كارخونه هاي مواد شيميايي تسليحات اروپايي و .... وارد عراق شد و آمريكا كور بود نديد؟
اگر چه بهانه ي امريكايي ها اين بود كه اينها سلاح نامتعارف نيست ولي در صورت پرتاب دقيق در واقع بدتر از كشتار جمعي هم بود!
همكاري آمريكا رو ديگه هر كسي هم كه نفهميده باشه تو افغانستان به توجه به واقعه ي زندان هرات متوجه شده حالا شما باز چطور دارين انكار مي كنيد جالبه!
به هر حال آقا ما نخواستيم كسي به ما كمك كنه كي رو بايد ببينيم؟
ضمنا ما خودمون داشتيم عراق رو از دست صدام خلاص مي كرديم ولي يه بابايي اومد مزاحم شد!در افغانستان نيز هم!
لطفا ديپلمات هاي ما رو نزديد و به كشورمون تجاوز نكنيد و مردممون رو شكنجه نديد لطفتون مال خودتون!
نه به ما لطف كنيد و نه ظلم ما اين طوري ممنون مي شيم ازتون كه هيچ شري بهمون نمي رسونيد!
كردها رو كه بله ماشاءا.. اين قدر آزادي بيان دارن كه مي خوان جدا بشن و در اين باب آمريكا هم خيلي كمكشون كرده!
شيعيان رو هم فكر مي كنم نياز نباشه فاجعه ي حرمين عسكرين و پشتيباني تسسليحاتي اهل تسنن رو توسط امريكا بگيم!
دوست عزيز بهتر استيك نگاه به تاريخ دو سال پيش بياندازيد معاصر رو اميدي بهش نيست!
از جاسوسهاتون در ايران يپرسين كه ايران چقدر از شركت در انتخابات حمايت كرد كه به لطف خدا به كوري چشم تروريست هاي واقعي(القاعده و ناتو و طالبان) شركت كردن و يك دولت خوبي هم تاسيس كردن كه مقابل زور گويي شما وايستاد كه يكيش هم همون قرارداد ننگين كاپيتولاسيون بود!ما نمي ذاريم كارفرمايان سركارعالي بلايي كه سر كشور متمدن و كهن ما آوردن سر عراق بياريد!
ديگه گذشت اون زمون كه يانكي ها با قلدبازي و لشكر كشي حرف خودشون رو مي نشوندن!
شما با شكست مفتضحانه از روسيه خيلي پوچ بودن سياست هاي خودتون رو نشون داديد!
من خيلي حال مي كردم كه مدودوف بياد يكي بزنه زير گوش ساكاشويلي كه حرف گنده تر از دهنش زياد مي زد ولي بازم دمش گرم كه بر خلاف يه عده مردم بي فرهنگ اولا به پايتختي كه تو مشتش بود حمله نكرد ثانيا نيروهاش رو بيرون كشيد!
ما با عراق رابطه ي حسنه داريم منتها يك كشور موذي كه اطلاعات عراق زير دستشه هي كرم مي ريزه كه رابطه ي ما رو خراب كنه اما هيچ كس آدم حسابش نمي كنه!
چرا رهبران ایران درآمد نفت ایران که متعلق به ایرانیان است صرف حمایت از تروریسم میکنند؟ رهبران ایران ازگروه هایی که از تروریسم استفاده میکنند مانند حماس ، حزب الله و شبه نظامیان در عراق حمایت میکنند. اتفاقاً سیاست های رهبران ایران باعث جلوگیری از دسترسی به نظام مالی بین المللی است ، ایران در حال حاضر با سخت ترین مشکلات در استفاده از پول خود مواجه شده است از جمله داشتن اعتبار بانکی ؛ در شماری از بانکهای ایرانی محدودیت و حتی منع انتقال پول. سوأل مهم این است که چرا رهبران ایران تکیه بر همچنین سیاست هایی دارند که به اقتصاد ایران لطمه میزنند؟
گروه فرارسی دیجیتال

وزارت امور خارجۀ آمریکا
همچين چيزي حقيقت نداره!شما يه سند بيار كه ما خمايت كرديم البته اين جا اين عربستان نوكر اصيل آمريكا از اسرائيل و القاعده و آمريكا و... پشتيباني مالي مي كنه ولي ...!
اتفاقا جهت اطلاع اگر مي بينيد چند روز هست مزدوران آمريكايي دارن خوش ي گردن واسه اينه كه ايران نمي ذاره اونجا اتفاقي بيفته و همه هم خوب مي دونند كه شما مي خواين اتفاقي بيفته!
ضمنا حماس و حزب الله تروريست نيست!تروريست سرائيل و آمريكا هست!
ببخشيد ما كه از اقتصاد سر در نمياريم ولي مي شه بگين كدوم واحد پول بود مي گفتن به اوپك ضربه مي زنه؟نمي دونم چرا يادم نمياد خوش حال مي شم كمكم كنيد!
سهام عدالت تا حالا به گوشتون خورده؟بعدشم انتقال پول رو منع نكردن محدود كردن!
دليلشم اينه كه به دليل گندكاريهاي رفيق شفيق عمو كارتر جناب بني صدر در ايران آفات اقتصادي تصويب شد كه تا امروز رشد كرده و ما بايد يه جوري جلوي نقدينگي رو بگيريم!
البته دولت تا الآن موفق شده بسياري از پولهاي سرگردان رو به سمت بورس بكشونه و همچنين اين كه رشد تصاعدي تورم كاهش پيدا كرده از تير...

342:

مردم ايران قبل از هركاري خيلي كار خوبي كردن كه به كسب ادب پرداختند!
در مورد بمب اتم به من و تو ربط داره ولي انرژي هسته اي به كسي ربط نداره!
خط سوم رو در دو كلمه جواب مي دم:چرت و پرت!
ايضا خط چهارم شما بهتر است اول بدانيد فاشيست يعني چه بعد يه نگاه احماي به تاريخ لبنان بياندازيد و بعد اين جا پست بزنيد تا بشه روش بحث كرد!
به سبك خودتون جواب بدم اين مي شه:
ايوالله به ايران كه موشك داد به حزب الله و اون موسا كور بود كه نديد و كورتر از موساد ماهواره هاي امريكايي كه به قول خودشون بال زدن مگش رو زير نظر دارن!
ضمن اين كه شما اگر با چيزي به نام تكنولوژي آشنا باشي اين طوري حرف نمي زني!
تعريف حقيقت و واقعيت رو هم درك نكرديد والا ما از هدايت كردن شما نا اميد شديم ولي راجع به حقيقت برين پيش جناب adolf1945 كه در فلسفه و منطق استادي چيره دست هستند و بدونيد كه نه خقيقت رو مي دونيد ونه واقعيت!

343:


يك سوال از ت دارم
جواب بده
به نظر تو ايران با وجود ساختن سلاح كلاشنيكف و كمك مالي و تسليحاتي به حزب الله و حماس در منطقه خاور ميانه{منطقهاي كه خودمون درونش زندگي مي كنيم}
خشونت طلبه؟ يا امريكا با وجود كمك به گروههايي نظير جند الله .مجاهدين خلق. طالبان.
پ ك ك . و........... و حمله نظامي به دو كشور در خاور ميانه از اون سر دنيا و ساختن كرور كرور بمب هسته اي و استفاده از اون و استقرار ناوهايش در خليج فارس؟

كلاهتو قاضي كن فقط يك كلمه جواب بده
فقط يك كلمه
اينو بگو ايران خشونت طلبه يا امريكا؟ با اين اوصاف
يك بار ديگه مي گم فقط يك كلمه جواب بده

344:


تا حالا كسي بهت گفته كه خيلي بي ادب هستي؟
علنا داري به شعور ملت ايران توهين مي كني؟
در مورد بمب اتمي حرف ما هم همينه
دارندگي و برازندگي
اگر ايران تونست بسازه {ما همه خوشحال مي شيمو مي گيم دارندگي و برازندگي }
توجهي هم به ويز ويز هاي امريكا نداريم
و خواهانيم افراد مدعيه حقوق بشر و مخالف تسليحات هسته اي چيزي بهمون نگن

ولي اگر ما نداشته باشيم و يا نزارن ما بسازيم هيچ كشوري تو دنيا حق نداره بمب هسته اي داشته باشه و بگه دارندگي و براز ندگي

345:

اینگیلیسها و امریکا ییها ناراحت نمشن ایرانیها و عربها بیجمبن

346:

حالا من كلا كار ندارم كه سامي يوسف كه اهل انگليسه ناراحت مي شه يا نه!من كلا منظورم از لحاظ اخلاقي بود!
ضمنا ربطي به جنبه ممبه نداره احترام به شخصيت هست

347:

در اینجا بعنوان یک جامعه کوچک اماری :
باز نظر سنجی ها "جمهوري دموكراتيك جدا از دين" .....51 درصد ........خود گواهی بر جدای دین از سیاسته.........

348:

ایولا حرف حق زدی همه نظر سنجی ها علیه حکومت واشخاصه اون موقع ببین دو سه تا از کاربرای (مثل mamad و mph1 ) سایت سنگ احمدی نژاد و جمهوری اسلامی رو چه به سینه میزنن حالا جالبه اینها تو این سایت تو اقلیتن

349:


مطمئن باش كه اگر يه كم جفنگيات كمتر بگي كسي بهت نمي گه لال شدي
ما اقليت هستيم
ولي اقليت محض نيستيم
خودت مي بيني كه 33 نفر به جمهوري اسلامي راي دادن
33 نفر كم نيست

350:

دوست عزیز از کسی سوالی پرسیدی و اصرار داری که "فقط یک کلمه" جواب بده؟!!
که بگه آره یا نه؟
با فرض صحیح بودن سوالت(درحالیکه صحیح نیست) شما میخوای بین دو "شر" ارجح رو انتخاب کنی؟
چرا فکر میکنی که ایران بدلیل دشمنی با امریکا، پس خوب هست؟
یعنی همیشه دو دشمن، یکی خوب هست و دیگری بد؟!
نمیشه یکی بد باشه و دیگری بدتر؟
دیدگاهی هست که میگه عقل عمومی بشر کمتر اشتباه میکنه، روی این حساب شما میتونی یک رای گیری از تمام مردم دنیا بکنی که امریکا باعث ناامنی هست در جهان یا ایران. میدونم که امکان چنین رای گیری رو نداری ولی مطمئن باش اگه امکانش رو داشتی، جوابی که میشنیدی باعث ناراحتیت میشد.

351:

51 نفر هم به حکومت دموکرات جدااااااااا از دین!
یک رفراندوم هم برگزار بشه همین اختلاف ارا بیشتر هم میشه این حکومت دیگه جایی نداره
با هموطناتون دشمنی نکنید!

352:

بشین بینیم بابا

353:

بنده قصد ندارم خوب بودن ايران رو ثابت كنم
شما به جاي خانم فرارسي جواب منو بده
شما قطعا با انصاف تر از ايشون هستيد

من مي گم امريكا عامل خشونت و جنگ طلبي در كل دنيا و به ويژه منطقه خاور ميانه هست
دليلشو هم برات گفتم
حالا تو هم هر نظري كه داري به ذكر دليل و مقايسه بگو

در مورد اون راي گيري كه گفتي
شما از كجا مي دونيد جوابي كه من مي شنوم باعث ناراحتيه من مي شه؟

354:

به اين سخن شما مي گن خوش خياليه باطل
من نمي دونم اين حرفا رو از كجا مياريد؟
مي تونيد ثابتش كنيد؟
اگر از من بخوايد حرفمو {كه خلاف سخن شماست}ثابت كنم
به راحتي اين كارو مي كنم
بنده عاشق تماميه هم وطن هام هستم
و دشمن عده ي معدودي انسان نما

355:

من با این یکی کاملا موافقم

356:

اول اینکه من "با انصاف تر" نیستم.
ولی نظر من: بنظر من ایران بیشترین عامل ناامنی در منطقه خاورمیانه هست. دلیلش هم روشنه. تو کشوری باش که دشمنت تا همسایگی تو اومده باشه و کشورهای همسایه تو رو بنوعی تحت سیطره خودش گرفته باشه، چه کاری میکنی؟ بدیهی هست که احساس ناامنی میکنی چون از همه طرف محاصره شدی. افغانستان. پاکستان. عراق. کشورهای عرب جنوب کشور که همگی متحد امریکا هستن. و کشورهای همسایه شمالی که متحد امریکا هستن. تجربه هم بهت ثابت کرده که نمیتونی به روسیه اعتماد کنی. پس چکار میکنی؟ دو راه پیش رو داری. یا وادار کردن دشمنت به عقب نشینی از منطقه و یا عقب نشینی خودت از مواضعت.
در حال حاضر ایران راه اول رو انتخاب کرده. و برای مجبور کردن دشمنش به عقب نشینی، چاره ای جز ایجاد ناامنی و ناآرامی تو کشورهای همسایه نداره.
در مورد رای گیری هم به این خاطر بهت گفتم ناراحت میشی چون بنظرم اکثریت دنیا هم قبول میکنه که ایران باعث ناامنیه.

357:


تحليلتون درسته ولي بر طبق اين تحليل ها نمي شه گفت ايران محور شرارت و جنگ طلبه و عامل نا امنيه
مي گيد چرا؟

چون ايران در منطقه خاور ميانه است ولي امريكا كجاست؟ از اون سر دنيا اومده توي خاور ميانه
براي يك انسان حقيقت جو و با منطق همين يه مورد كافيه

به نظر شما اگر امريكا از اون سر دنيا به خاور ميانه لشكر كشي نمي كرد اين نا امني ها رخ مي داد

تمام اين بحث هايي كه ما در مورد كمك به گروه هايي مانند جيش المهدي و گروه هاي شيعه در عراق مي كنيم
در حال حاظر بر پايه خيالاته
چون چنين چيزي ثابت نشده و مقامات ايران اين مساله رو شديدا تكذيب كردند و از امريكا خواستار سند و مدرك براي اثبات اين ادعا شدند
كه امريكايي ها هم چيزي در چنته ندارند

ولي حمايت امريكا از گروه هايي نظير جند الله و .............. و امثال جند الله براي نا امني در ايران اثبات شدست
هم خود سران اين گروهك به اين حمايت ها اعتراف كردند و هم خود امريكايي ها

حالا من نمي دونم شما روي چه حسابي ايرانو عامل ناامني منطقه مي خونيد؟
الله اعلم

به نظر شما تصويب بودجه 400 ميليون دلاري امريكا براي عمليات خرابكاري در ايران يعني چي
http://www.shahabnews.com/vdcd.s0o2yt09na26y.html
به نظر شما اين كار چه معنيي مي تونه داشته باشه
مگه ايران چي كار امريكا كرده كه امريكا 400 ميليون دلار براي عمليات خرابكارانه در ايران اختصاص مي ده

چي بگم والا

358:

وقتی دو کشور باهم دشمنی میکنن تبعاتش اجتناب ناپذیره.
من رفتار ایران رو نکوهش نکردم، گفتم منطقی هست که ایران در حال حاضر در صدد ایجاد ناامنی و آشوب در کشورهای همسایه خودش هست.
اما این هم منطقی هست که از دیدگاه آمریکایی با تعاریف خاص خودش، ایران محور شرارت و ناامنیه.

359:

این یک واقعیته انکار نا پذیره

360:

در تالار هم اندیشی هم یک رفراندوم برگزار شده جمهوری اسلامی اری یا خیر همین اول کاری یک موافق 5 مخالف!بیشترم میشه

361:

خب دوست عزيز
با اين اوصاف ما كاري به نظر جهانيان و امريكا نداريم نظر خودت چيه؟
به نظر تو ايران محور شرارت در منطقه است يا امريكا؟
همه جوانبو در نظر بگير
اين جوانبو در پست هاي قبليم گفتم

خيلي ممنون

362:

یک حکومت سکولاریته شده
که در قانون اساسی آن دین هیچ نقشی نداشته باشد
و رهبران آن خود را مقدس و فرستاده شده از جانب خدا ندانند.

363:

اين سايت چند نفر عضو داره؟
500 نفر؟
1000 نفر ؟
5000 نفر ؟
10000 نفر؟
اگر 10000 نفر هم توي اين سايت بر ضد جمهوري اسلامي راي بدن دليل نمي شه كه كل مردم مخالفن
من كه گفتم براتون ثابت مي كنم بيشتر مردم موافقن
از شما هم خواستم حرفتونو اثبات كنيد كه مي بينم نمي تونيد و فقط به نظرات اعضاي اين سايت استناد مي كنيد

364:

برادر خوبم جناب پل

فكر نميكنيد ماجرا درست برعكس است. يعني اگر محيط عراق كاملاً آرام و امن شود و دولت ملي بر سر كار بيايد، ديگر دليلي براي حضور نيروهاي اشغالگر نخواهد بود. اصولاً اشغالگر يا قيم تا زماني ميتواند در كشور هدف حضور داشته باشد كه دليلي پيدا كند. نيروهاي اشغالگر تا هر زمان كه كشور اشغالشده ناامن باشد، به بهانه ساماندهي محيط باقي خواهند ماند.

نكته ديگر اينكه دقيقاً به همان دليل كه شما به درستي اشاره كرديد، هم مرز بودن ايران با اين كشورها فاكتور تعيين كننده اي است. ناامني از آن دسته مسايلي است كه از مرزها رد ميشود، يعني ناامني يك كشور به صورت مستقيم به كشورهاي همسايه اش سرايت ميكند. قاچاق سلاح، آوارگان، جنگ زدگان، درگيري مرزي و در مورد كشوري چون افغانستان افزايش بيسابقه قاچاق مواد مخدر تنها دستاورد ناامني براي ايران است.

نكته ديگر اينكه دستكم در مورد عراق، هنگامي كه رييس دولت اين كشور (جعفري) كاملاً به ايران نزديك است، ناامن كردن فضا كه در نهايت به سرنگوني او منجر خواهد شد، سودي براي ايران ندارد.

البته با اصل سخن شما موافقم. ايران بايد فضا را براي اشغالگران ناامن كند. اما امنيت اشغالگر زماني به خطر ميافتد كه دلايلش براي حضور از بين برود. ثبات فضاي عراق و افغانستان دقيقاً همان چيزي است كه آمريكاييان را مجبور به خروج از اين كشورها ميكند.

365:

برادر عزيزم آقا محمد
فكر نميكنم منظور خواهر خوبمان كياندخت هم اين بود كه آمارگيري اينجا همان نتيجه رفراندم واقعي را دارد. چون به هر ترتيب، تنها نتيجه اي كه از اين آمارگيري حاصل ميشود، راي كاربران اين پايگاه (و تنها آناني كه شركت كرده اند) خواهد بود. به اين دليل كه اين جامعه آماري از لحاظ ويژگيهايي چون سن، تحصيلات، طبقه اجتماعي، درآمد و ... نمونه جامعه ايراني نيست.

366:

ساده ای پسرم از نوع لوح

367:

اقاي عماد با كمال احترامي كه براي شما قائلم
بايد بگم خير
ايشون دقيقامنظورش همينه
حالا شايد يه دفعه عوض شده باشه

368:

درود:
بنده هم میزان محبوبیت این حکومت در بین اعضای این فاروم مد نظرم بود
اما اگه من توی روز به اقای محمد بگم الان روزه ایشون چون من این حرفو زدم میگن نه شبه!
سپاس

369:

همچين چيزي حقيقت نداره محمد هميشه مستدل حرف مي زنه و شرايط رو مي سنجه!
ضمنا فروم هايي هستند كه همگي موافق احمدي هستند!
نمونه گيري شما درست نيست!
اين يك سفسطه است!شما دارين يك فروم رو به تمام فروم ها و سپس به مردم اطلاق مي كنين

370:

تبارک الله احسنت حرف شما کاملا متینه اینها اگر بین هفتاد میلیون ادم هم نظرسنجی کنن میرن تو اقلیت یک میلیون نفری

371:

اگر منظور شما فقط اين سايت هست
من قبول دارم
ولي اگر بخوايد نسبتش بديد به مردم من قبول ندارم

372:

مي توني ثابت كني ؟
يا مي خواستي با اين پستت شيرين بازي و دلقك بازي در بياري {اخه شغل اصليت توي اين سايت همينه}

373:

چی جالب شما که همون کار رو هم بلد نیستی فقط چرت و پرت می گی !!!!!
حمله بهترین دفاع هست

374:

اي بي خرد اون جمله ي دكتر شريعتي بد دفاع كردن بهترين حمله هست بود اگر مي خواي تغيير بدي بايد قيد حالت رو هم اافه كني!اه اه اه !!!

375:

1 جمله از خودم بود نه شریعتی
2 این ها ربطی به موضوع نداره
3 اگر من به شما و دیگران توهین کردم من را ببخشید مرا عف کنید
4 متشکرم

376:

دولت ها می ایند و می روند ولی این مردم هستند که باید خود را درست کنند
و برای مردمی بی فکر حتی اگر خدا بیاید و بر ان ها حکومت کند مش کلات خواهد بود
به قول امام صادق (در راه طوس)
یکی امد و به امام گفت که ما اماده ایم که برای شما قیام کنیم و دولت را بر اندازیم امام می فرماید که دولت را بر انداختیم ایا فکر مردم را می توانیم درست کنیم؟و اگر من هم حاکم شوم نمی توانم کار کنم چون مردم فکری درست ندارند
خب نمی دونم این روایت چه قدر درسته ولی از نظر من که حرف ایشون کاملا با عقل جور در می اد
و دولت ها از مردم تشکیل شده اند
من نمی گم دولت بی تقصیره ولی مردم بیش از دولت مقصر هستند
چون این مردم بودن که رای دادن این مردم بودن که در برابر هر چیزی سر فرود اوردند

377:

کسی با شما نبود صیاد اردک عاشق تنبک فلفل و نمک

378:

تا تشريح گروه طالبان كه آبمون تا قيامت تو جوب نمي ره ولي:
بله من گفتم ولي نگفتم مثل يانكي ها فكر كرده باشيم زمان جنگ هاي صليبيه و لشگر كشيكرده باشيم ما اصلا حق چنين كاري رو نداشتيم.
منظور پشتيباني ديگري است كه اگر هم پشتيباني نظامي باشد بسيار پسنديده است چون طرف اين مردم بي چاره شوروي بودن كه حالا از شوروي خلاص شدن گير شما افتادن!
خير ما همواره از آمريكا و ناتو و زيرشاخه هاش نظير طالبان و القاعده انتقاد كرديم!
بله مثلا ما هم مي گيم فلان كسك تروريسته ولي وقتي راننده هاي كاميون ما رو با فلان كسك ببينند وضع فرق مي كنه!
اصطلاحا مي گن رفيق دزدي يا شريك قافله؟
بله اون يكي ديگه شم سوريه و هست و آخرين تيكه ي مثلث هم حتما حزب الله و حماس هست البته فتح خيلي خوب هست و حقوق بشر رو رعايت مي كنه چون واسه صهيونيست ها كار مي كنه گور باباي فلسطيني ها هم كرده!مي خواستن از سرزمينشون بيرون برن ت از طرف صلح جوهاي صهيونيست تيرباران نشن و بچه هاشون تو زندان دنيا نياد!مگه نه؟
تنها كشورهايي كه به معناي واقعي غير متعهد هستند يكي ايران وسوريه و ديگري كوبا هست!
اي بابا اون حرف قرمزه رو جاي ديگه نگي ها! جورج و لورا دعوات مي كنن!
متاسفانه مشكل ما هم همين است بنظرم بايد آمريكا اون جا باشه كه علي رغم دزدي و چپاول عراق سربازاش گور به گور بشن تا درس عبرتي براي تاريخ باشه!
آخه فكر نمي كنم آمريكا عمرش كفاف يه جنگ ديگه رو بده!
راستي خبر داشتيد اگر ايران بخواد تمام سربازاتون بايد عمودي برگردن به غرب وحشي؟(توهين نباشه وحشي رو با شما نيستم منظورم west wild )هست كه البته به سران آمريكا خيلي مياد!

379:

1- بستگي به اين دارد كه ساختن را چه بدانيم. فكر ميكنم شما كمكهاي مالي، تسليحاتي، اطلاعاتي و لجستيكي دولتتان به طالبان در زمان جنگ با شوروي و حزب بعث در زمان جنگ با ايران را فراموش كرده ايد. اصلاً اين دو گروه با كمكهاي شما تثبيت شدند. البته بخشي از اين كمكها با واسطه هاي دولتهاي چون پاكستان، عربستان سعودي، كويت و دولتهاي اروپايي در اختيار اينها قرار گرفت. طالبان (كه آن موقع رسانه هاي شما نامش را مبارزان راه آزادي گذاشته بودند) با كمك شما فعال شد. حمايتتان از حزب بعث هم كه شهره خاص و عام است.

2- اما تا آنجا كه ميدانم مهمترين مشكل دولت عراق گروههاي سني تكفيري است كه پشتشان به عربستان سعودي گرم است. و كيست كه نداند عربستان مجري سياستهاي آمريكا در اين منطقه است. و اصولاً دولت عراق و دولتمردانش بيش از آنكه به آمريكاييان نزديك باشند به ايران نزديكنند. (تهمت طرفدار ايران بودن كه به جعفري و طالباني و حكيم و آيت الله سيستاني ميزدند و ميزنند را كه يادتان نرفته). در افغانستان هم كه خرابكاريهاي طالبان اوضاع را ملتهب نگه ميدارد و آنها هم سابقه شان و رابطه شان با شما اظهر من الشمس است.

3- چه عحب. پس بالاخره پذيرفتيد كهجنگي ميان ايران و آمريكا وجود دارد و تخيلي نيست. چون دولت شما ما رو تروريست ميداند و خود را مبارز عليه تروريسم. پس فعلاً اين شماييد كه مدعي جنگ با ماييد.

380:


بنده اقرار به چيزي نكردم
من فرض گرفتم
هيچ مدركي مبني بر كمك ايران به حماس و حزب الله وجود نداره
شعور تو و روساي امريكاييت خيلي پايينه
مثل اينكه يادت نيست
غزه سال ها در محاصره است و صهيونيست ها حتي نمي زارن يه مگس به غزه بره يا بالعكس
اونوقت من نمي دونم ايران چه جوري به حماس كمك تسليحاتي مي كنه

حزب الله هم هيچ مدركي وجود نداره

خود گروهك جند الله اقرار كرده كه امريكا از اين گروه حمايت مي كنه
و هر روز با شبكه هاي لس انجلسي مصاحبه مي كنه

از اين پستت نزديك بود اشكم سرازير بشه
اخيييييييييييييييييي . امريكا
چه قدر امريكا مظلوم واقع شده
الان براتون مي گم چرا
خبر داريد توي مجلس شوراي اسلامي ايران بودجه اي معادل 400 ميليون دلار براي عمليات خرابكاري در امريكا تصويب كرده
خبر داريد افغانستان و عراق به طور مشترك به ايالات متحده امريكا يورش بردند و سربازان اين دو رژيم مزدور شبانه هنگامي كه مردم امريكا در خواب هستند به خانه مردم يورش برده و به زن خانواده تجاوز مي كنند
خبر داريد ناوگان در هم كوبنده دريايي جمهوري اسلامي ايران
در سواحل فلوريدا لنگر انداختند
خبر داريد ناو وينسنس ايران با عملي به شدت ظالمانه هواپيماي مسافربري امريكا رو با موشك زد و 280 زن و بچه مظلوم امريكايي رو به شهادت رسوند؟
خبر داريد جمهوري اسلامي ايران مي خواد امريكا رو با بمب هسته اي با خاك يكسان كنه
خبر داريد جمهوري اسلامي ايران 30 ساله امريكا رو تحريم كرده
بنده خدا امريكا حتي قطعه هواپيماي مسافربري نمي تونه بخره
و هي سي 130 هاش {ساخت ايران كه 40 سال پيش به امريكا فروخته شد}تپ تپ سقوط مي كنه
همين عراقو مي بينيد با چراغ سبز ايران به امريكا حمله كرد
و غيور مردان امريكايي 8 سال مقاومت كردن

اره ما فهميديم كه تا همين الان در گمكراهيه اشكار بوديم
و نمي دونستيم امريكا اينقدر مظلومه
شما وظيقتونو خوب انجام داديد و ما رو اگاه كرديد
پس ديگه گورتونو گم كنيد و پست هاي ما رو نقل قول نكنيد

381:

من فكر كنم سلطنت مشروطه مثل اكثرِ کشورهای اروپایی بهتره
پادشاه به عنوانِ يك نماد از گذشته و تاريخ نشسته رو صندلیش
اداره كشور هم به دست وزرا و نخست وزير كه توسط مردم انتخاب ميشه
هر کسی هم پى اصول و دین و اعتقادات خودش

382:

افرین این شد حرف حسابی مملکتی که شاه نداشته باشه میشه جمهوری اسلامی
از وقتی این رژیم اومده اوضاع خیلی شیر تو خر شده

383:

خيل ببخشيد اگر رك مي گم!
شما داريد مي گيد رفتيد اون جا واسه دموكراسي و ايران رو متهم به اعمال ترورسيتي مي كنيد درسته؟
خوب پس يه سوال!شما كه عرضه ندارين با اون همه تانك و طياره و هوار تا قشون كه باهاشون به عراق قشون كشي كردين جلوي 4-5 نفر رو بگيرين حالا مي خواين دموكراسي نوع خودتون رو قالب كنيد!

384:

به این دلیل از نظر آمریکا تروریسته که حاضر نشده از اسلحه های شما استفاده کنه؟
همه می دونن کی به طالبان اسلحه می داد؟!! گرچه شاید آمریکا اونو از اول نساخته باشه، جریان تانکهای بدون لوله تون جک شده
در مورد عراق هم که هرچی بی ثباتی و کشتار بیشتر باشه به نفع آمریکاست. بزرگترین دزدی تاریخ در بانک مرکزی عراق روی داد. و این در حالی بود که بغداد در فاصله ی کمی تصرف شد ( اون همه طلا یدفعه کجا رفت؟)
از کجا معلوم که عامل بمب گذاری عراق خود آمریکا نباشه و باز به بهانه ی نابودی تروریست اونجا بمونه!
بن لادن هم نوچه ی خودتونه. وقتی روسیه چچن رو میگرفت آمریکا چرا جیک نزد! وقتی هلیکوپتر های بعث مردم کردستان عراق رو تکه تکه کردند و باعث شدند بیش از 5 میلون نفر به مرزها و کشور های اطراف پراکنده بشن مگر نیروهای آمریکا در خلیج فارس حظور نداشتند بهخ بهانه ی حفظ آرامش و ثبات. (قابل توجه خود شما ، صدام جدایی طلبان کرد را اعدام نمی کرد. سر آنها را با جرثقیل از تنشان جدا میکرد.)
به نظر من آمریکا بزرگترین عامل تروریسم و ژنوساید در جهان است.

385:

ضمن تشكر از ماهوند عزيز بايد بگم امكان فرهم آوردن سلاح رو آمريكا براي اونا فراهم مي كنه!
در مهمات كشف شده از اشرار هميشه گلوله هايي با مارك عقاب سر سفيد و پرچم آمريكا كشف مي شه كه ديگه هيچ كسي نيست كه ندونه عقاب سر سفيد و پرچم ستاره ها و نوار ها نماد كجاست!
حتي شايد اسلحه ها هم از منطقه به اونا داده مي شه كه اونم فقط كار آمريكا مي تونه باشه!
ضمن دزدي اشياي عتيقه ،آثار باستاني و... اونا از بازار مهمات در اونا سود مي برند!
در باب جنايات آمريكا ذكر همين نكته بس است كه خلباني آمريكايي كه مامور آژانس اطلاعات مركزي بود مي گفت ما هواپيماهاي عراق رو مي ديديم كه براي بمباران شيميايي رهسپار ايران مي شن ولي هيچ دستوري مبني بر مقابله با اونها دريافت نكرديم....

386:

با این وضعی که اینا دارن پیش میرن و دین رو کردن یه پتک و میکوبن تو سر ملت و هرکی مخالفت کنه میگن این بی دینه این کافره این خدا پیغمبر و امام زمان حالیش نیست اینده معلومه
هیچی دیگه تا چند وقت دیگه میشن مثل طالبان و ایران هم میشه افغانستان
و بعدش مردم که حسابی از دین زده شدن خواستار یه حکومتی میشن که دین و سیاستش جدا باشه

387:

من اگه میدونستم رای خودم رو تو نظر سنجی به این ضد انقلابای آب شنگولی میدادم
چون میبینم بدبختا چه حالی با این نظر سنجی میکنند.
اولا این نظر سنجی که فعلا 62 نفرن اگه 62000 نفر هم بشه بازم تو خواب و خیالید
اصلا اگه 620000 هم بشه دیگه بدجور تو خواب و خیالید بسه برید دنبال بازیتون
به چیزهایی فکر کنید که بهش برسید چون غیر این ضربات روحی مهلکی میخورید
یا بقول معروف افسرده میشید.

30 سال پیش یمشت جوون با رهبری قدرتمند و نترس (مرد واقعی) یک رژیم دیکتاتوری
و جلاد با پشتیبانی اسرائیل و آمریکارو سوت کردن حالا اگه شما هم جرات
دارید
حرکتی کنید ولی افسوس که از جماعت آب شنگولی جز دختر بازی و تو فکر این باشن
که آمریکا
بیاد کار دیگه ای ندارن.
بسه خجالت بکشید کی میخواین بزرگ بشید و بزرگ فکر کنید از اینکه طرفداریی مثل این
دلقک دارید msadegh خجالت بکشید اینکه جوجوتونه گندتون هم که اون هخا بود
خداتون هم که جورج موش دلقکه
که تو هر نطقش مثل خودتون آبشنگولی خورده حرف
میزنه و کسی که آب شنگولی بخوره حرف بزنه از دهنش حرف نمیزنه بلکه از .... حرف میزنه
و شما هم چه حالی میکنید.
وگرنه بشینید تا ربع پهلوی بیاد نجاتتون بده امیدوارم حداقل قیمت سکه بالا بره تا
یکروز ببینیم این ربع پهلوی شده 100000 تومن ولی میشه بشینید تا بیاد

گفتنی ها رو گفتیم خود دانید وگرنه میتونید به این بازی جذاب ادامه بدید تا بیکار نباشید
30 سال که اینجوری عمرتون رو هدر کردید 30 سال دیگه روش تا بمیرید بالاخره هرکسی یجور
گذران عمر میکنه

388:

در اقلیتی
حرفات چرت بود به این دلقکها مزینش کردی بهش اعتبار بدی
هخا نوچه ی خودتون بود. msadegh هم بزرگ ماست و نظرش محترم.
مشت نمونه ی خرواره ، جایگاهی در اجتماع ندارید. جمعش کنید بساطو

389:

خیر اسلحه ها امریکایی نیست. شایعاتی بود که دولت ترکیه پخش میکرد. در خاطرات اوجالان می خوانیم که از پذیرفتن استینگر های امریکا خودداری کرد.

390:

ببخشيد تا الآن آمريكا چند بار با بالگرد به طالبان حمله كرده؟
پس حتي اگر اين سند درست باشد باز هم حرف ما را در مورد ياري رساندن آمريكا در باب تجهيزات (حد اقل) اثبات ميكند!

391:


ثابت کن در اکثریتید
اگر هم واقعا هستید پس خاک برسرتون که نشستید دارید نگاه میکنید
چقدر بزدل میتونید باشید، و هستید بیچاره من تو اوج گردن کلفتیتون 18 تیر
دانشجو بودم البته از منطقه بحران خیلی فاصله داشت دانشگاهمون ولی
اون عده
کوچیک که امثال شما بودن رو خوب به خاطر دارم یکمشت اراذل و اوباش
که اتفاقا جز افراد تنبل، دختر باز، آب شنگولی خور، بی غیرت، بزدل دانشگاه بودن


392:


اوند دلقك كه بزرگ شما باشه{msadegh }
حساب بقيتون ديگه روشنه

393:

ببخشید ببخشید جدا ببخشید
آمریکایها کدوم گور هستند که رژیم ایران بخواهد اعضای منتخب عراق رو بکشند
یعنی 173000 نیروی آمریکای اینقدر گاگول هستند که ایرانیها به راحتی اعضای منتخب عراق بکشند
بابا هیف از کاه که به نیروهاتون میدین

394:

بالاخره این مدل حکومت های یه روزی از بین میرن
مثل سلطه کلیسا تو اروپا
که الان داریم یه مدلشو دیگه تو ایران می بینیم
دیر و زود داره ولی سوخت سوز نداره
این حکومت کذایی به زودی از بین خواهد رفت

395:

جواب ابلهان برق تهران

396:

مرسی
حکومت هایی که زیاد عمر کردند در طول تاریخ
بیزانس (روم شرقی ) نزدیک هزار سال
عباسیان 500 سال
اشکانیان 470 سال
ساسانیان 400 سال
هخامنشیان 220 سال

در حالی که جمهوری به اصطلاح اسلامی امسال میخاد بره تو سی سال .تاریخ قضاوت خواهد کرد
تاسسیس حکومت که هنر نیست ادامه دادن وحفظ اون مهمه وگرنه قلمرو سلوکیان به چه عظمت بود ولی نزدیک 60 سال حکومت کردند

397:

بشین تا از بین بره
چرا اتفاقا هم دیر داره هم سوز اتفاقا سوزش خیلی بیشتره
البته این حرفهای تو تکراری هست یادمه ازحدود 20 سال پیش تو شبکه های
ضد انقلاب مطرح میشد تقریبا از زمان پایان جنگ 20 سال دیگم بشین تا تموم بشه

398:

ازبین هم نره حال چه بدون کودتا یا انقلاب یا هجوم دشمن خارجی
خود به خود تغییر جهت میده

399:

آمار بالا سرت
تمام صفت هام لایق خودت.
تو از اونایی هستی که عرضه ی دختر بازی نداری و دچار عقده شدی خودتو به یه روانپزشک نشون بده.

400:

اگه یه آدم ناچیز بگه انشتین کودن بوده، از ارزش انشتین پیش کسانی که خرد دارند کم نمیشه.
هر چقدر تو از msadegh بد بگی ارزشش برامون بیشتر میشه ،
داستان ارسطو رو شنیدی؟!

401:

3 ماه پیش باران باریده ، پس نتیجه میگیریم 1+1=2 ، اینا چه ربطی به هم داره؟!!
نتیجه گیریتونو شفافتر بیان فرمایید

402:

نوشته اصلي بوسيله mahound نمايش نوشته ها
اگه یه آدم ناچیز بگه انشتین کودن بوده، از ارزش انشتین پیش کسانی که خرد دارند کم نمیشه.
هر چقدر تو از msadegh بد بگی ارزشش برامون بیشتر میشه ،
داستان ارسطو رو شنیدی؟!

آخه بیچاره حیوونکی این آمار حتی 10000 برابر هم بشه هیچی رو نشون نمیده
چرا با حقایق زندگی نمیکنی چرا خودتون رو گول میزنید خودتون هم خوب میدونید
گروهکی بیش نیستید


من که قبلا خدمت شما عارض بودم اتفاقا شما عرضه اینجور کارهارو دارید و اتفاقا آزادی رو
در این میبینید که حکومت عوض بشه بیشتر و راحتر به این کارها برسید هر چند از یه دروه ای
مجال اینجور کارها برای امثال شما بیشتر شده

اتفاقا انشتین کودن نبوده ولی صهیونیسم بوده

خوب ما همینو میگیم دیگه ما میگیم صدام بد شما خوشتون میاد ما میگیم ریگی بده رهبر
شما میشه ما میگیم جورج موش جنایتکار میشه ناجی شما و ...

403:

مشت نمونه ی خرواره ، حیونکی!
در اقلیتی ، واقعیت رو قبول کن

بله ! ما عرضه ی اینجور کارها رو داریم ولی انجام نمیدیم ، به همین دلیله که عقده ای نیستیم
اما شما عرضه شو ندارین و دلتون میخواد انجامش بدین ، که نمی تونینی واسه همین همتون عقده ای هستید

انشتین صهونیست بوده؟!!! نمی دونستم!

شما به فلسطین کمک میکردین ، صدام هم کمک میکرد .
شما با امریکا و جامعه ی جهانی مشکل دارید ، صدام هم مشکل داشت
شما به مردم زور میگید و تبعیض میکنید ، صدام هم میکرد
شما ها شبیه صدامید ، ازش بد میگید ؟!! قبول نیست. عملتون یه چیز دیگه اس.
ریگی رو نمیشناسم ، جرج بوش هم یه مذهبیه مثل شماها

404:

آیا دولت ترکیه که به آنها اجازه نمی دهد به زبان مادری خود تکلم کنند و شبکه ی ماهواره ای کردی داشته باشند تروریست نیست؟!!! ترکیه با این عمل خود روح آنان را ترور کرده است.
گروه پ ک ک 5 سال اعلام آتش بس یکطرفه کرد و در زمانی شما اعلامیه ی تروریستی را صادر کردید که در حالت آتش بس یکطرفه بودند. برای خود شیریینی پیش اتراک.
حملهی ترکیه ی تروریست به شمال عراق نه به خاطر گروه پ ک ک که بخاطر تضعیف حکومت خودمختار کردستان عراق بود ، این را همه می دانند
زمانی که دولت ترکیه نلسون ماندلا را برای اهدای جایزه ای دعوت کرد وی نپذیرفت و دلیلش همان ظلم بر کردهای بدبخت بود. کردهای که ترک کوهی خوانده می شوند. ننگ از این بالاتر که هویتت را نیز از دستت بگیرند. چهارشنبه سوری در ترکیه در شدیدترین حالات امنیتی انجام میگیرد و تمامی افراد بازرسی بدنی می شوند حتی زنان بالای 50 سال ( توسط گرگ های خاکستری)

طالبان را آمریکا نساخت بلکه آن را تقویت کرد به حدی که تقریبا می شود گفت که چیزی از ساختنش کم ندشته این تقویت شگفت انگیز.

405:

دیگه هر کی ندونه شما خودتون خوب میدونید که برهنه پرست و آب شنگولی خوردید شاید
شخص شما دنبال اینکارها نباشی ولی همفکرات و هم مسلکات تو این خط هستند و اتفاقا
بدجور تو این قضیه عقده ای هستند نمونش مغز متفکرتون قوری زاده هست که خوب میتونید
به تاپیکی که در این مورد ایجاد شده مراجعه فرمایید

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

*****
خوب حالا دونستی ؟
*****

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
این صدام اون هم رامسفلد

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
گفتگوی VOA یا Voice Of Animals با رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران! عبدالمالک ریگی

406:

بدبختی معلوم هم نیست تو جمهوری اسلامی کیه که دستور میده رهبره رییس جمهوره شورای نگهبانه مجلس خبرگانه ه رییس مجمعه تشخیصه کیه بالاخره به این مردم حکومت میکنه

407:

اگه هم فکرای ما نوری زاده با voa هست هم فکرای شما مرتضوی و ده نمکی هستن . اینم برای همه روشن هست که این نوکرها و هزاران جیره خوار دیگه جزء جنایت کاران جنگی هستن.کسانی که دستشون به خون هزاران جوان،دکتر،مهندس،نویسنده،ش اعر و روشنفکر آلوده هست.آقای عشاق(البته اگه بشه محبوب تو رو معشوق نامید) به قول امضام اندکی صبر سحر نزدیک است
عده ای را برای همیشه میتوان فریب داد،همه را برای مدتی میتوان فریب داد،ولی همه را برای مدتی نمیتوان فریب داد
در ضمن معلم های پرورشی و دینی دوران ابتدایی تو خیلی خوب مغزتو تفت دادن.چون حرف هایی که میزنی در حد یک پسر بچه 10 ساله هست نه کسی که شاید دانشگاه رفته باشه
اندکی صبر سحر نزدیک است...

408:

منظورم اينه كه فقط به درد زدن بالگرد و هواپيماهاي زمان رايش مي خوره!
البته الآن كه ديگه كسي هواپيماي يه موتوره ملخي استفاده نمي كنه هواپيماهاي كنوني هم كه سقفارتفاعشان بالاست و اين موشك حرارت ياب كاري از پيش نخواهد برد!
پس مي مونه بالگرد ها كه آمريكا هم هميشه همه جا رو به توبره مي كشه و در عمل با هليكوپتر حمله نمي كنه!
نتيجه ي من اينه كه اين سلاح در جگ هاي امروزي كارايي ندارد ضمنا اين سلاح رو همين رفقاي آمريكايي به مجاهدين رسوندن!(اون زماني كه baeسيستمز توليد مي كرد!)

409:

بگو کنتر نمی ندازه
یک سوال چرا 20 درصد از اونایی که می تونستن رای بدن در تهران بیشتر رای ندادن تازه این اماریه که روزنامی ی تهران نوشتو و مطمعنانه با قلو زمانی که خون مردم رو تو شیشه می کردین صداشون هم در نمی اومد گذشت حالا نوبت جواب پس دادنه
دولتی که حریم خصوصی اشخاس رو فقط دست شویی و حمام می داند امر 100 ساله ای نخواهد داشت

410:

عزیز دل دلت خوشه ها این ها حتی می گن مردم ارزه انتخاب برای خودشون رو ندارن
و می دولت خودکامه ای مثل این در جهان پیدا شدنی نیست فرقی با پادشاهی نداره اینان
فقط پادشاهی بین 5 6 نفر تقسیم شده

411:


سگ امثال ده نمكي و مرتضوي به صد تا مثل تو و امثال تو مي ارزه
حيف
واقعا حيف
حيف كه به خاطر شما جونشون گرفتن كف دستشون
بد بخت اگر ده نمكي و امثال ده نمكي نبودند تو يا الان نبودي يا هم
كه عرب بودي

412:

ببخشید که وسط بحثتون میپرم.
دوست عزیز من مخلص تمام شهدا و رزمنده ها هستم.
اما محض اطلاع شما خواستم بگم که این جناب "ده نمکی" هیچ سابقه رزمندگی نداره. اگه شک داری میتونی از کسانی که میشناسنش بپرسی.
و جناب "مرتضوی" هم تو این وادی ها نبوده. بازهم میتونی پروندش رو ملاحظه کنی که برای پیشرفت چه نبایدهایی رو انجام داده. این ها رو یه قاضی بهم گفته بود که فکر نمیکنم از مرتضوی کینه ای داشت.
کاش به تعصب قشنگی که داری اجازه نمیدادی چشمت رو مقابل دیدن حقیقت ها ببنده..

413:

والا جناب سنت شكن من زياد متوجه فرمایشاتتون نشدم

ديدم اينجا نظرِ افراد رو ميپرسن من هم به احترام اينكه نظرى پرسيدن نظرم رو گفتم هر چند ديدم نظرِ اكثرِ دوستان چيز ديگه است که خوب اونم محترم

و از ديده من كسانى كه براى نظر سنجى ارزش و احترام قائل نيستن اصلا معنا و مفهوم احترام رو از طفولیت تا به العانش نچشیدن و درك نكردند

من از تمام دوستان خواهش ميكنم اگر با همديگر بحث ميكنند و نظرات مشابه اى ندارند به همديگر و معیارهای همديگر توهين نكنن چون عقايدِ همه محترمه همه رو يك خدا آفریده

حالا نظراتی كه اكثريت دارند خوب بلطبع یه شكل قانون در مياد كه البته اونها هم وحی نازل شده نيستن و قابل نقد و بررسی و تغییر هستن

414:

من مرتضوي رو نمي دونم ولي ده نمكي رزمنده بوده مي توني بري توي وبلاگش تا خودت ببيني

415:

طلحه و زبیر و شمر هم رزمنده بودن اوشکول شیرازی

416:

تو نمي توني پست هاي منو نقل قول نكني
تلخك سايت

417:

اقاون کمی شعور هم بد نیست
واقعا زشته همش به هم دیگر توهین می کنید !
در ضمن امثال دهنمکی نباشن بهتره چون ایران حزب باد نمی خواد!

418:


نه تنها رزمنده بودن بلکه سردار هم بودن ولی سردار تو و امثال تو فهمیدی دلقک

419:

کم اوردن شاخ و دم نداره
کم می ارن ناسزا می گن!

420:

خدایا نیاره جیره خواران( شعور در حد حیوان) کم بیارن...
کارتون فحش دادنه....شعور ندارید....سواد ندارید....کتک میزنین...اعدام میکنید...زندان میکنید
آواتار تو نباید صیاد شیرازی باشه...امیر خان مرد بود....خودتون کشتیدش....آواتار تو و امثال تو(گوسفند) باید ده نمکی جنایت کار باشه....کسی رفت جبهه که نباید الکی آدم بکشه....
ولی در کل
اندکی صبر سحر نزدیک است...تاریکی خواهد رفت....
دلقک اختیارش دست خودشه ؛خوبه که مثل تو عروسک خیمه شب بازی نیست...

421:

خب دیگه امثال این عشک عوشاق وقتی کم میارن فحش میدن و دلیلش هم اینه که تو پایگاههای نجس بسیج بودن

422:

چیه کم اوردی؟

423:

اره تو راست ميگي
من به شخصه خيلي علاقه دارم گردن تو رو از 3 ناحيه مثل چوب كبريت بشكنم
اندكي صبر سحر نزديك است

424:

اصولا هر انساني يه كاري {كاربردي}داره
يكي خلبانه
يكي ملوانه
يكي معلم
يكي سياستمداره
يكي هم دلقكه
دلقك كسيه كه وظيفش پارازيت انداختن و خندوندن ديگرانه نه بحث كردن با چهار تا خلبان و ملوان و مهندس و سياستمدار
در نتيجه با دلقك{تلخك}نبايد بحث كرد

425:

مطمئنم که از این حکومت فاسد دروغ گو کافر خیلی بهتره خیلی

426:

بخواب بابا سیفون فرنگی

427:

سوختييييييييييييييييييييي يي؟

428:

با سلام

کدام اینده؟از چه چیزی صحبت می کنید.چیزی که هرگز وجود نخواهد داشت.

یا بساز یا بمیر..عجب!!!

429:

برهنه پرست و آب شنگولی؟! اینا رمزه؟
بیخودی تهمت نزن ، هم مسلکهای من همشون متعالین
نوری زاده مغز متفکر ما نیست! ما خودمون مغز داریم. این فیلم هم چیزی رو ثابت نمی کنه شاید شما در خفا 10 برابر بدتر از این باشید ، زندگی خصوصی افراد به ما ربطی ندارد.
ما مثل بعضیا فضول نیستیم
اونی هم که صدام باهاش دست داد نقشه ی حمله به عراق رو کشید ، یه عکس هیچی رو ثابت نمی کنه سیاست بی پدر مادره! چیزی رو ثابت نکرده!
عبد المالک ریگی رو اصلا نمی شناسم ، ظاهرا اهل سیستان و بلوچستانه! و تو نیز همینطور ، که فکر میکنی تو ایران فقط همین ریگیه هست و بس!!!

430:

حافظ يادت مياد مي گفتي واعظان كاين جلوه در محراب و منبر مي كنند چون به خلوت....!؟
كجايي كه ببيني بعضي ها تو همون پستشون يه كارايي مي كنن كه خلوتش پيشكش!
در يك پست خلاف چيزايي كه خودشون مي گن عمل مي كنند!
قضاوت با كاربران محترم

431:

نه غير از ريگي برادراش تو كردستان هستند!همين طور در خوزستان يه سري از برادرانش هم شمال غرب بودن منتها فعلا جرات خرابكاري ندارند!

432:

شما خونسرد باشید..گرچه مشکل خواهد بود.ان زمانی که ما در هم میهن بودیم مانند این کاربران زیاد داشتیم.الان هم هستند و بعد از ما هم خواهند ماند.انسان های جاهلی که غیر از فحش دادن کار دیگری نمی توانند بکنند.

433:

فامیلی برادراش هم ریگی بوده؟

434:

سگ زرد و شغال از ديرباز با هم برادران!
فاميليشون رو نمي دونم اما تروريست بودنشون مشتركه!

435:

بوی سوختن داره از شیراز میاد

436:

می گم به جای چرت و پرت گفتن به هم دیگه بیاید تایپک رو دنبال کنیم!

437:

بچه ریشی ت خ م ش و نداری

438:


تو و هم فکرهات جاهلین

439:

اهان اون ادبي كه ازش صحبت مي كردي همين بود
اگر ما بد هستيم
شما بد تر از ما هستيد
اگر يه روز خدا توفيق داد و گردنتو شكوندم همه چيز دستگيرت مي شه

440:

در حدی نیستی بتونی از این غلط ها بکنی جوجه ریشی
در ضمن هر کس که دوتا گوسفند فروخت که نباید از سیاه چادرهای اطراف شیراز بیاد شهر و یه کامپیوتر بخره،تازه تو اینترنت هم بره!حــــــــــــــــــــ ـــــــــــاج آقـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــا

441:

من دیگه حال و حوصله کل کل با تورو ندارم کارای مهمتری دارم...
شما به درک و ما به سلامت...

442:

خيلي خر كيف شدي اين حرفو زدي ؟
اي مفلوك
تو كه خيلي كوچولويي
گردن بزرگ تر از تو رو شكونديم انداختيم جلوي سگ بخوره

443:

تو جمع جوابتو نمیدم پیغام خصوصی رو بخون حاج آقا

444:

وای خدا چقدر من ترسیدم...
هر شب کابوس میبینم....
دارن تهدید میکنن منو....یارو میخاد گردنمو بشکنه بندازه جلو هاپو....
عمو جون جو گیر شدی....شایدم استامینوفن خوردی رفتی تو فضا

445:

من نام کاربر خاصی را ذکر نکردم.طرز برخورد شما باعث از بین رفتن اصول گفتمان می شود

بازهم شما را نمی گویم.


بدانید هیچ کس با فحش دادن بزرگ دیده نشده.پس روند دیگری انتخاب کنید

446:

اگر جسارتی شده ببخشید...
آخه اعصاب آدم رو خرد میکنن....
بی ظرفیتن...
من کوتاه اومدم ولی این یارو میخاره

447:

دوست عزیز دیگرانی که شاهدند میفهمند..
بحثتون اهمیتی نداره. اصلا گور بابای این حکومت و اون حکومت و حکومت آینده..
مهم این هست که از جاده بی ادبی خارج نشید و هرگز در جمع، دیگران رو تمسخر نکنید..
از اینکه کوتاه اومدی متشکرم

448:

اگرهم پست های قبلی رو نگاه کنید اون اول توهین کرد...
وقتی هم بهم توهین بشه کوتاه نمیام...
فقط بخاطر جمع و تاپیک کوتاه اومدم...

449:


در پست شما نکته ای را دیدم که به دلم نشست.واقعا چه تاثیری بر حال ما خواهد کرد وقتی مسله بر سر قدرت و حکومت است تنها رنگ ان تغییر خواهد کرد ولی جان مایه ان تغییری نخواهد کرد.


450:


از اینکه ادامه ندادید بسیار مچکرم.بدون هیچ گونه غرض ورزی هم می توانید ببیند که تاپیک کاملا منحرف شده است.از بزرگواری شما مچکرم

451:

خواهش میکنم...
اگر جسارتی شد باز هم ازتون معذرت میخام....

452:

جناب پل از اين كه در بهبود روابط كاربران مي كوشيد كمال تقدير رو از شما دارم

453:

یکم در مورد حکومت بگین بعد نظرمو بگم وقتی معلوم نیست به چی نظر بدم!

454:

ایرانیان مسلمانند و نمیتوان دین را از مردم گرفت اما در زمانی که پیامبر اسلام و امام معصوم در کار نیست هر چیز غیر از یک حکومت سکولار و جدا از دین کفر خواهد بود . زیرا وقتی دین در حکومت رفت(در زمان ما نه پیامبر اسلام) هر کس را ممکن است سرکوب کند . از هز بخشی از جامعه:
1:آخوند>>>> محسن کدیور را برای 2 سخنرانی 2 سال زندان می کنند
2:دانشجو>>>> باطبی برای بالا گرفتن لباس خونی دوستش در کوی دانشگاه 15 سال زندان و حکم اعدام
3:دگر اندیش>>>>عبدالکریم سروش را بخاظر اینکه نظرش راجع به وحی متفاوت است کافر میخوانند و پول بگیر انگلیس و آمریکا و اسراییل
4:مسئول:>>> عباس پالیزدار بخاطر این که شب ها از درد مطالبی که فهمیده
(مفاسد اقتصادی) خوابش نمی برده و آمده گفته زندان میشود
پس هر حکومت غیر سکولار دشمن خدا و آزادی بیان است

455:

این هم حامیان و سخنگویان حکومت آینده مخالفان حکومت فعلی (خلایق هرچه لایق)

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

456:

این عکس مقدار شعور شما را ثابت میکند و ارزش دیگری ندارد(البته ببخشید ها)

457:

این سخن شما روا نیست زیرا شما هر کس مخالف حکومت فعلی است را با نوکران آمریکا در شبکه voa اشتباه گرفته اید و این ناجوانمردانه است و زشت


458:

واقعا شکستن گردن اون هم از سه ناحیه احتیاج به مهارت بالایی داره! مثل اینکه تمرین زیاد داشتید؟

459:

تروریسته؟!! کیا رو تا حالا ترور کردن؟
این ضرب المثل رو خوب یاد گرفتی؟ (سگ زرد برادر شغاله!)

460:

اره من كلا در ضايع كردن و رو سياه كردن و شكوندن گردن ضد انقلاباي منافق اونم از 3 ناحيه
بسيار با تجربه و استاد هستم

461:

یک انسان نمای خشن..

462:

گردن آمریکایی ها و انگلیسی یا رو هم می تونید از سه ناحیه بشکنید؟
اگه طرف گردنش کوتاه بود چیکار میکنید؟

463:

خشم در برابر شما عين لطافته

464:

اگر خيلي حوصلتون سر رفته مي تونيد لباستون رو بزاريد در هاونگ و بكوبيد

465:

یک انسان نمای لطیف..

466:

آره گردن آمريكايي ها رو بانضمام انگليس مثل گردو مي شكنيم همچنان كه قبلن شكونديم!
بشكن بشكنه بكشن....!!
اگه طرف گردنش كوتاه بود بهش پوزخند مي زنيم!

467:

گرگ و شغال بناي دوستي با هم گذاشتند اون هم از قديم و نديم!
ما با گرگ و شغال هرگز رابطه نداشتيم اما گويا شما به لطف وجود در آنجا ضرب المثل را خوب فراگرفتيد!
نمونه اش همين شهيد صادقي زاده كه در مشهد براش يك مدرسه ساختن تا با زنده نگه داشتن يادش چش منافقان رو كور كنند!
اونا شهيد صادقي زاده رو كشتند چون هميشه تو فيزيك مدال مياورد!

468:

معرفی میکنم کارشناس 17 ساله نظامی ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و.......

جدیدا هم شعبون بی مخ 17 ساله. ببین کوچولو میخوای بیای اینترنت حداقل شبش فیلم هندی نگاه نکن جو میگیرتت

اگه هم می بینید زیاد چرت و پرت میگه واسه اینه که هنوز بچه هست شما به دل نگیرید

469:

دوست عزیز من چندبار بهش تذکر دادم که این لحن صحبت و رفتار شایسته همچین فرومی نیست.
اما گفت که چون دیگران بهش توهین و تمسخر میکنن اون هم مجبوره اینجوری جواب بده.
لطفا شماها انقدر اینجوری باهاش صحبت نکنید. امیدوارم اون هم مراعات کنه و جوری صحبت نکنه که شماها مجبور بشید اینجوری از کوره در برید.
مشکل ایشون نیست.
مقصر این جامعه و رهبرانش هستن که بجای اینکه زمینه رشد و شکوفایی و تفریح و سرگرمی رو برای بچه های این کشور فراهم کنن، انقدر عرصه رو تنگ کردن که یه بچه 17 ساله تمام شوق و تفریحش رو تو "اظهارنظر کارشناسی سیاسی"! میبینه..
یادش رفته که بچه های همسن اون تو کشورهای دیگه تو چنین سنی فقط دنبال تفریح و زندگی کردن هستن. نه حرف های سیاسی..

470:

حكومت آينده ، حكومتيه كه ما نمي دونيم چيه .

471:

1- مشکل شما اینه که کافه و ... خونه ها بسته شده و امثال شما علنی نمیتونید ازاینجور
کثافت کاری ها بکیند دیگه یواش یواش دارید داغ میکنید و بحث حکومت آینده که توسط شما
مطرح شده فقط جهت برپایی مجدد حکومت برهنگی و آب شنگولی هست.2- مثل اینکه بدجوری به ترس و هراس افتادی که میبینی بچه 17 ساله چه مخالف این حکومت
چه موافق داره اظهار نظر سیاسی میکنه این حرفت بوی گند صهیونیستی میده که دنیارو
مشغول برهنگی و آب شنگولی یا به قول خودت تفریح وزندگی کردن

472:

به سن و تجربه من قد نمیده که کاواره و.. رفته باشم. اما مثل اینکه تو هم 17سالته. آره؟
من صهیونیست نیستم. "اما تو فکر کن که هستم." تو فکر کن که تمام بار اسلام و مصونیت جامعه روی دوش تو و امثال تو افتاده و باید بخاطرش با "کثافت هایی مثل من" مبارزه کنی. اشکالی نداره.
من اگه میگم سنت سن درک زندگی هست، من اگه بهت میگم که میتونی کارهایی بهتر از این حرف های خام و ناپخته بزنی، برای خودم نمیگم. تو میتونی گوش ندی. میتونی تاهروقت که دلت خواست اینجا "اراجیف" بگی و فکر کنی که "داری به مسئولیتت عمل میکنی". هیچ اشکالی نداره. پیغمبر تو من نیستم. پیغمبر من و تو جفتش یکی هست. اما انگار من ازش چیزی یاد گرفتم که تو تعبیرت ازش "کفر" هست. بازهم هیچ اشکالی نداره.
یه روزی میرسه که متوجه میشی بیشترین خدمت رو به "صهیونیست" من و این چندتا کاربر مخالف نمیکنیم، بیشترین خدمت رو تو و امثال تو با دفاع های مسخره و حماقت هاتون و با بیزاری که از اسلام بخاطر لحن حرف زدنتون تو دل کاربرای آشنا و ناآشنای این فروم و فروم های مشابه ایجاد میکنید، به صهیونیست میکنید. صهیونیست مدافع ابله نمیخواد. صهیونیست به "دشمن جاهل" احتیاج داره: "دشمن متحجر". بیشتر ادامه نمیدم. چون دچار سوءتفاهم میشی.
تو همینجوری نمیمونی. "لاجرم" رشد میکنی و شعورت بیشتر میشه و اونموقع "شاید" حرف های من رو بفهمی.
اگه اونموقع هم معنی حرف هام رو نفهمیدی، بازهم اشکالی نداره. لابد چیز قابل فهمی نگفتم..

473:

پل عزيز اي كاش جبهه گيري نمي كرديد!
به هر حال من هيچ وقت جبهه گيري نكردم هميشه از مواضع انسان دوستانه ي شما دفاع كردم اما شما متاسفانه مواضع سياسي رو در همه چيز دخيل مي كنيد كه من فقط مي تونم بگم متاسفم!
شما نبايد طرفداري مي كرديد من اگر اشكالي داشته باشم مديران برررسي مي كنند!

اما من عقيده دارم فرهنگ خانوادگي هر فرد توسط وي شناخته مي شود مثلا اگر كسي فضلي مي كنه و در كاري كه بهش ربطي نداره فضولي مي كنه معلومه خانوادتا فضولند!
يا مثلا اگر توهين مي كنه معلومه خانوادتا هتاكند و بي تربيت و بي فرهنگ!
لطفا قبل از قضاوت كردن براي اين كه شايستگي ضاوت رو كسب كنيد بريد سر بزنيد ببين كدوم بي فرهنگي به من حرف بد زد در حالي كه من سه بار وقتي داشت فرهنگ خانوادگيش رو مي كرد بخشيدم!
--------------
حرف شما من و ياد چيز جالبي انداخت وقتي يك ايراني بي گناه در آلمان محاكمه شد از بني صدر و غيره دعوت كردن كه بيان تو محاكمه شركت كنند اما بني صدر مثل شما منفعت خودش رو جستجو مي كرد و از انقلاب بد مي گفت!

حالا شما هم اومدي از آب گل آلود ماهي مي گيري و منفعت خودت رو جستجو مي كني!
اما من اگر دنبال بازي نيستم به دليل اين هست كه وقت ندارم شايد 5 روز هست كه من اصلا تلويزيون نديدم!
من وقتم پر هست وقت بازي ندارم و اصلا بازي كردن رو هم وقت تلف كردن مي دونم كشورهاي ديگه از اين كه بچه هاشون بي تفاوت بودن وضعشون اين شده !
اگر يك كشور نوكري آمريكا مي كنه مثل كره و آلمان و كشورشون چيزي نمي گه واسه اينه كه بچه هاشون مي رن پي فوتبال بازي كردن!

474:

نه ما وقتی بی حوصله میشیم تفریحات دیگری داریم. از راهنماییتون ممنون. به کوبیدنتان ادامه دهید(جناب متخصص در شکستن گردن از سه ناحیه یا بهخ قول پل انسان نمای خشن/لطیف

475:

کگ
گکوجننگکوجگک خنتدت
می بخشی ، چایی ریخت رو کیبوردم دارم تمیزش میکنم.
پس به دوستم بگم زیاد فیزیک نخونه ، ترور میشه!

476:

نمی دونستم تو هم در شکستن تخصوص داری!
هلندیا اکثرا گردنشون کوتاهه.

477:

1.خدایی اینو راست گفتی، اوضاع طوری بدریخت شده که سردارامون رو باید تو خونه ی عفاف همراه 6 ..... بماند.
2.منظورتون از هفده ساله کیه؟

478:

اون ایرانی بی گناه کیه؟ واضح تر بگویید.

479:

شما بچه نيستيد اقاي ام پي اچ
بزرگي به سن نيست
به قد و وزن نيست
به تعداد پست هم نيست
بزرگي به شعور و درك و فهم انسانهاست
بخاطر حرفاي قشنگتون ممنونم
من شخصا هميشه خودمو از مسائل جنجالي كنار مي كشم
اما حق با شماست

480:

بله بايد هم انكار كني من هم اگر رفقاي ضد انقلابم پسران اين مرز و بوم رو مي كشتن اين كار رو مي كردم

481:

آلمان هيچي نيست ؟
ام پي از تو بعيد بود .
بنده خدا آلمان دو تا جنگ جهاني پشت سر گذاشته و تو دوتاش هم شكست خورده . آلمان شده بود محل رژه ي تانك هاي ممالك شرق و غرب . با اين حال آمريكا اولين فضا نوردش رو با سفينه اي به فضا فرستاد كه يه مقدار از موشك هاي v-2 پيشرفته تر بود .
آلمان اگه اون دو تا جنگ رو نداشت ، مطمئناً حالا پيشرفته ترين كشور دنيا بود .

482:

ت

483:

آقا چی شده
عصبانی نشو
خیلی داغ کردی ، نمی دونی داری چی می نویسی ، همش غلط غلوط نوشتی .

از پایگاه چه خبر برادر ؟

484:

آدم احمق بي شرف سگ صفت كودن!
پسركه ي بي شعور به تو ربطي نداره كه ديگران به من چي مي گن خونوادتا مثل اين كه فضولين!
حرف آخر تو و خونواده ات رو خوب شناخته بود!
برو با هم پالگي ها خودت ول بگرد اي سگ ولگرد تو اون دهن نجست اسم هر كسي رو نيار و بفهم كه با كي داري صحبت مي كني احمق!
هي هر چي جوابت رو نمي دم به شعورت نمي رسه كه خفه بشي!
بله شعور رو اگه دو نفر ندارن در عوض خانواده ي بعضي ها كلا از شعور مرخصن!
رزل پست فطرت!
خيلي دوست داشتتم كنارم باشي تا با مشت و لگد تربيتت كنم بي فرهنگ احمق!
همين طور مثل سگ ولگرد زوزه بكش تا شهرداري جمعت كنه
به من كه بي احترامي كردي گفتم اشكال نداره كله خره نمي فهمه شعورش نمي كشه خونادتا مشكل داره عقده داره كمبود محبت داره بايد جبران كنه!
اما وقتي به ديگران توهين كني بدجور جواب مي گيري مخصوصا اين كه صفات خونوادگيت رو به ديگران بچسبوني!
--------------
قابل توجه كادر محترم مديريتي:
من مي خواستم ضمن ابراز تاسف از موقعيت پيش اومده بگم،ن دو بار بيشتر جواب اين آقا رو ندادم اين بار دومي بود!
بار اول هم يك ضرب المثل بود و نه بيشتر!
عرضم اين بود كه من توهين هايي كه به خودم شد رو ناديده گرفتم و هيچي نگفتم ولي وقتي به ديگران توهين كرد نتونستم همين طوري بشينم.
به نظر من كه ممكنه اشتباه هم باشه دفاعديگران از هم ديگر خيلي امر پسنديده اي هست.
مثلا وقتي كسي بهش بي احترامي مي شه هيچي نمي گه چون پشتش گرمه كه ديگران جواب اون بنده خدا رو مي دن!
بنا بر اين اگر كسي قصد بي احترامي داشته باشه وقتي ببينه كه به جاي يك كاربر با چندين كاربر طرف هست حداقل داخل تاپيك هتاكي نمي كنه!
البته اين به هيچ وجه توجيهي براي كار خودم نيست...
من فقط مي تونم با شرمندگي بگم از اين كه قوانين به طوري غير قابل كنترل شكسته شد متاسفم ولي از اين كه از كاربر ديگر دفاع كردم حتي اگر اخراج هم بشم ناراحت نيستم
با تشكر

485:

کاباره ها جمع شده ، جاش پایگاه زدنند .

486:

من نمی خواهم -یا حداقل سعی بنده بر این نیست که- چیزی بگویم که دیگران علیه من جبهه گیری کنند، ولی فکر می کنم بیشترین دغدغه ایرانیان همین است که با دین مبین اسلام مشکلی ندارند، ولی از این حکومت به ستوه آمده اند. زمان شاه -تا جایی که می دانم- شما نمی توانستید به ایشان کوچکترین توهینی را روا داشته و یا از ایشان انتقاد کنید، و متاسفانه اکنون نیز بدینگونه است.
شگفتا که عده ای پیدا می شوند که کورکورانه سنگی را به سینه می زنند که می دانند از ابتدا نامشروع بوده و غیر قانونی و بدون اعتبار. تصویب ولایت فقیه در قانون اساسی باعث شد تا مردمان، روحانیون را جانشین امام معصوم روی زمین بدانند و از همین رو، اعتمادات آنان به فردی که مثل آنان خطا می کرد و می کند، به باد رفت. روحانیون بسیار زیادی با این کار مخالفت کردند و آن را مخدوش کردن چهره علما و دین در نزد مردم دانستند، و اکنون پس از گذشت 30 سال، این دقیقاً مسائلیست که در کشورمان، همه روزه شاهد آن هستیم.
در واقع چه ذهن دقیق و عقلی رسا می خواهد، ایرانی امروزی؛ که این فساد و بی نظمی را که در کشورمان روز به روز بیشتر می شود، از چشم دین نبیند و ماهیت اسلام را زیر سوال نبرد.

487:

متاسفم که بی فرهنگ هایی مثل تو از دین و اسلام دفاع میکنن. کاش لااقل مخالف بودی. اونموقع دلم نمیسوخت.
دیگه هرگز نوشته ها و پست هات رو نمیخونم..

488:

یک نکته را لازم می دانم عرض کنم: برایم مایه حیرت و البته خجالت است که در هر بحث و گفتگو و تاپیکی که در این انجمن مشاهده کردم، به خصوص موضوعات سیاسی و دینی، پستی را ندیدم که حاوی توهین و فحاشی نباشد.
نمی دانم که آیا تمام انجمنهای فارسی همینگونه است یا کاربران اینجا از آزادی خود سوء استفاده کرده و مفاهیم ارزشمندی همچون احترام به عقاید هموطنان خود، به زودی در ذهن آنان قربانی می شود.
شاید هم ما هنوز حیطه های آزادی مجازی را در این دنیای بی در و پیکر تعریف ننموده ایم.

489:

سلام
پل نگران نباش فحش بچه صلواته

490:

این نیست مگر عدم مدنیت نزد ایرانیان , ایرانیان مردمانی با روحیات و اعمال

قبیله ای هستند.

491:

بسیاری از کاربران که موضعی افراطی را برای بیان عقاید خویش انتخاب کرده اند و از موضوعاتی دفاع می کنند، متاسفانه هنوز به این نکته پی نبرده اند که هرگونه عصبانیت و پافشاری از سوی آنها، باعث آتو دادن به فرد مخالف می شود.
برای مثال، عزیزانی که از دین اسلام حمایت می کنند، کمی هم سیره برخوردی و اخلاق پیامبر اکرم (ص) را در نظر داشته باشند تا هم اعصاب خود و دیگران را ناراحت ننمایند و هم قوانین این انجمن زیر سوال نرود.
شاید عمده ترین دلیل دین گریزان برای نفرت از دین، رفتار و گفتار کسانی باشد که خود را متدین می نامند. البته توجه بدین نکته نیز ضروری به نظر می رسد که ماهیت دین، چیزی است فراتر از اخلاقیات و کردار کسی که خود را پیروی آن، "می نامد".

492:

هر کی چایی ریخته بشه رو کیبوردش ، یعنی ترور رو انکار می کنه! من دلیل ترور رو به شما یاد آوری نمی کنم ، خودتون برید نگاه کنید.

493:

مخالفم , دین امری انتزاعی و بیرون از پیروانش نیست و نمی توان آن را بدون

پیروانش مجسم کرد , در واقع پیروان هر دینی, تبلور ناب آن دین هستند و

به همین نحو سید علی هم , علی زمان است و از نظر اعمال و رفتار با او مو

نمی زند.


من اعتفاد دارم که ایرانی ها در مورد علی , داستانسرایی و افسانه پردازی کرده اند و

با شاخ و برگ دادن به زندگی او , از او شخصیت ایدئال افسانه ای مطلوب و دست نیافتنی

را ساخته اند.


494:

آل كاپون جون
من منكر قدرت تكنولوژيكي آلمان و علم بي همتاشون نيستم!
اما خودت ببين!
آ«ريكا هر جا مي خواد بره اينا به دليل عضويت اجباري در ناتو بايد پيش مرگ بفرستن تا بگن پشت آمريكا هستند!
خيلي كارها مي كنند كه علنا به ضرر خودشون هست و باز علنا به نفع آمريكا!
بعضي چيزها مي خرن مخصوصا در بعد تسليحاتي كه آدم شاخ در مياره!
خيلي جالبه نيروهاي ويژه در دنيا حتي در آمريكا از هكلر اند كوخ استفاده مي كنند بعد آلمان از آمريكا سلاح مي خره!
وقتي هم كه از كسي خوششون نمياد براي اين كه به قباش بر نخوره بايد قبولش كنن!
اين چه استقلاليه؟
خاك تو سرشون!
مثلا همينا كسايي بودن كه دخل انگليس و شوروي رو آورده بودن!حاا چه قدر حقير شدن!
البته حساب مردم آلمان جدا است!
اونا هنوز اقتدار خودشون روحفظ كردن!
مثلا مركل هر چي مي گه در حد حرف باقي مي مونه و مردم آلمان براش تره خورد نمي كنند!
نمونه اش همون قطارها!

495:

اولا جناب پل بهتر هس احترام خودتون رو نگه داريد!
من به حضرتعالي توهين نكردم به اون بابا نزديك 20 بار فرجه دادم بعد حرف زدم!
شما بهتره يه نگاهي به پستاي اون بابا بكنيد بعد اظهار نظر كنيد!

من وقتي اون مردك به من توهين كرد چيزي بهش نگفتم!
منتها شما اگر يكم بخوايد اظهار نظر بي طرفانه بكنيد گويا دنيا به آخر مي رسه!جهت اطلاع ايشون با تمام مخالفانشون با بي فرهنگي تمام برخورد مي كنند!
اگه شما اين كار رو بي فرهنگي مي دونيد من بيشتر براي شما متاسفم!
چون حضرت محمد هم همين طوري بودن وقتي كسي در حق ايشون اجحاف مي كرد كاري نداشتند ولي وقتي حقي از كسي گرفته مي شد بشدت اعتراض مي كردند!
تا الآنش هم مجبور نبوديد بخونيد!

496:

اگع منظورت كارگردان فتنه هست بايد بگ اون بدبخت تر از اين حرفا است!
ارزش كشتن هم نداره!

497:

متاسفانه اظهاراتتان در تناقض آشکار با یکدیگر، قرار دارد.
در بخش دوم می فرمایید، شخصیت علی ایده آل و دست نیافتنی است و در بخش اول می فرمایید سید علی (منظورتان همان رهبر است دیگر؟) نمونه بارز شخصیت حضرت علی (ع) می باشد.
جالب است بدانید یکی از دردهای بنده، این است که یک عده جاهل و پوک مغز، رهبر جامعه فعلی را با چنین تشبیهاتی توجیه می کنند و اگر می توانستند، ایشان را نماینده خدا بر زمین هم معرفی می نمودند. من جرات نکردم تا چنین چیزی را بگویم، چون بر این باور هستم که طرفداران ایشان بدون کمی اندیشیدن، بی محابا به بنده حمله خواهند کرد!

498:

آقاي هاي باي
من 17 ساله نيستم
و اگه خيلي دلتون مي خواد كه بدونيد 24 سالمه
قطعا بزرگتر از شما( حتي اگر سنم كمتر بود هم بزرگتر از شما بودم)
فقط مي تونم بگم شما خيلي بچه اين
مي تونم بپرسم شما در كدام يك از اين بحث ها دخالت داشتين؟
منظورم غير از توهين و ناسزا به ديگرانه
متاسفم
جدا متاسفم كه شما حتي شان خانوم ها را هم نمي تونيد رعايت كنيد
واقعا متاسفم

499:

بله من هم از رسول خدا پيروي كردم كه براي دفاع از حق ديگران خشم مي كرد و براي حق خود كظم غيض!
من هم چنين كردم!
اما شما كه دم از اسلام مي زني و محمد(ص) بايد بگم جهت اطلاع حضرت محمد (ص) ننگ فرستادن بر دين ابزاري بعضي افراد!
شما كه مو شكافي مي كني پستاي ما رو چرا توهين ديگران رو نمي بيني؟
نگران قوانين انجمن و فاروم نباشيد!
من در اولين فرصت با مديران تماس خواهم گرفت!تا حتي اگر به قيمت اخراج خودم هم باشم از ايشان خواهش كنم اين فرد بي فرهنگ را اخراج كنند!
بله ولي بيشترين علت دين گريزي دين ابزاري حيله گران است!
جناب شما چند بار به طور زيركانه و غير مستقيم من رو به شدت مورد انتقاد قرار داديد!
خواهش مندم لطفا شخص جنابعالي در مورد ظهار نكنيد چون بنظر من در حد و صلاحيت لازم نيستيد!!
موفق و مويد باشيد!

500:

بله، متاسفانه شان آقایان و خانمها که رعایت نمی شود به کنار، قداست و حرمت این جمع مجازی زیر سوال رفته است.
بر این عقیده هستم که عمده این فحاشیها و ناسزاگوییها، از جانب عده ای کم سن و سال صورت می گیرد، ولی ما آنها را بچه خطاب نمی کنیم تا مبادا غرورشان جریحه دار گردد. درست است که اینگونه اختلافات و درگیریهای لفظی بین بزرگان انجمن هم، بعضاً پیش می آید، ولیکن آنها به زودی به جر و بحث خاتمه داده و احترام سایر کاربران، به خصوص بزرگترها و خانمهای عزیز را نگاه می دارند.

501:

سايه روشن بابا اين چه حرفيه كه مي زنيد؟
اين حرفاي شما مي زنيد رد افراد با فرهنگ و متمدن هست!
نه در هر كس هر كس!

502:

در میان بیگانگان کولاک ابر و باران بی نتیجه ست...و تلاش آدمیان بی سبب...

503:

چیه باز جلوی آینه وایسادی؟

504:

آخه برادر من صلوات امریست خدا پسند و هرگز نباید آن را به شوخی گرفت
اگر آن به شوخی گرفته شود عذاب الهی نایل اید و تو را مانند پشه له می کند .
حالا با ذکر یک صلوات مجلس را ترک و همه را شاد بفرما "الهی آمین"نوشته اصلي بوسيله mph1
خوب پس تسليت مي گم!
حالا كه كاباره هاي شما رو جمع كردن من بايد بگم از پايگاه هم خبر سلامتي هست!
سلامتیه جمیله یا گوگوش ؟

505:

ديگه باز توهينات شخصي شد و به من مربوط شد من باز هم همون تئوري گذشته رو راجع به تو هم پالگي هات دارم!

506:

منظور بنده شخص خاصی نبوده، عموماً و برای اطلاع کلی این مطالب را گفتم. من چه کسی باشم که از دیگری انتقاد کنم، آن هم در چنین جامعه ای که هر کس، خود را خدایی برای خود می داند؟
من از این رو پستهای شما را موشکافی می کنم که توهین دیگر کاربران، به خصوص افراد معلوم الحال، چندان جای تامل و تفکر را باقی نمی گذارد، ما از آنها انتظاری بیشتر از این نداریم. ولی کاربرانی مانند شما که از دین حمایت می کنند، باید سخت بکوشند که ملعبه و آلت خنده و تمسخر عده ای نشوند. البته منظور بنده از افراد معلوم الحال، شخص خاصی نیست و حق با شماست، چون من نمی دانم چه کسی بوده که به شما توهیناتی را روا داشته است. ولی بر این عقیده هستم که هرگونه دامن زدن به جر و بحث و دعوای لفظی، قبل از هر چیز، از شخصیت متعالی طرفین مناقشه کم می کند.
با این حال، اگر پست بنده باعث ناراحتی شما گردیده، پوزش می طلبم و به غیر از نکاتی که عرض نمودم، زیاده عرضی نیست.

507:

24 سالته؟ بدتر چون کسی که از نادونی مثل ام پی اچ دفاع میکنه باید یه موردی چیزی داشته باشه

این بچه های 16 - 17 ساله لیاقت توهین هم ندارن! تا حالا غیر از چرت و پرت نوشتن کار دیگه ای نکردن. مثلا همین رفیق نادونت یه جا حرف یکی از بچه ها رو که گفته بود صدام با عرفات ارتباط داشته مسخره کرد و منم با چند تا عکس مستند پوزه رفیقت رو به خاک مالیدم. کلا چرند زیاد میگه و تو از فهم و شعورش حرف میزنی پس تو هم ....... آره دیگه

زن و مرد نداره چقدر باید ملت از دست نادونهایی مثل شماها بکشن بزارید یه بار هم شده یه آینه بزارن جلوتون تا بفهمین چه هلوهایی هستین

508:

میبینم که هنوز جلوی آینه وایسادی

509:

ممكنه منظور جنابعالي ضخص خاصي نبوده باشه ولي هر كسي بخونه اين طور برداشت مي كنه كه شما دارين به شخص خاصي كه با عقايد حرضتعالي تا حدودي مخالفت داره مخالفت مي كنيد!
نمي دونم شايد هم من واقعا دارم اشتباه مي كنم كه شما دارين جبهه گيري مي كنيدو از آب گل آلود ماهي مي گيريد!
اما نظر خود شما چيست:
بر این عقیده هستم که عمده این فحاشیها و ناسزاگوییها، از جانب عده ای کم سن و سال صورت می گیرد،
به هر حال ما هم مي فهميم!
اگر چه شما باز احتمالا توهين هاي آن بي فرهنگ را نمي بينيد!كه قطعا غير عمدي است!!!
دوست عزيز من هم قبول دارم كه توهين ها شخصيت افراد رو پايين مياره اما شما اگر لطف كنيد بك نگاهي بندازيد مي بينيد كه من در جواب توهين هاي ايشون كلامي بي احترامي نكردم!
مگر در يكي دو مورد كه مورد دوم در همين بالا بود!
مورد قبلي هم چيزي نبود!
ايشان نيزديك 60 پست دارن كه همگي فحش و ناسزا است!
من اگر دنبال فحش و ناسزا بودم همون روز اول تا 2010 بن شده بودم!
خير اين مواردي كه فرموديد اگر واقعا همين ها مد نظرتان باشد بسيار خوب هم هست ولي بهتر هست در انتخاب كلمان و طرز نگارش جملات انتخاب بيشتري به خرج دهيد!

510:

ممد جان خوش اومدی

511:

یک عده در اینجا پست می زنند که سن عقلیشان به مراتب کمتر از سن شناسنامه ای آنهاست و عده دیگری نیز، خلاف این مدعا را صدق می کنند. تشخیص و تفکیک بین این دو گروه، کار سختی نیست. مدیران کاربران گستاخ و بی ادب را به خوبی می شناسند، ما تنها باید تا آن لحظه صبر کنیم.

512:

قربونت
تو چطوری ؟

513:

برگشتم و نظرت رو خوندم برای همین پستم رو پاک کردم. به دل نگیر

514:

بد نیستم فعلا دارم به ریش نداشته چهارتا بچه 17 ساله می خندم.

تو کل دنیا بگردی همچین احمق هایی پیدا نمیکنی

515:

بسیجی مرد میدان باش ، کم رنگ شدی
رمز شب چیه حاجی ، بگو تا سید رو نکشتم .

516:

آرا بابا بخند تا بخندیم ، ولی بعضی ها دارند گریه می کنند .

517:

اشکالی ندارد دوست عزیزم، ولی شما را به خدا حیف نیست این مکان را به دعوا و مناقشه می کشانید؟ من از شخص خاصی طرفداری نکرده و نمی کنم، فقط می گویم اندکی احترام خودتان را حداقل نگاه دارید! (منظورم کل طرفین بحث و مناقشه است، نه فقط جنابعالی)
اگر با کاربر mph مشکل دارید، در مکانی خصوصی آن را رفع و رجوع کنید و بدانید که علی رغم داشتن نظرات مخالف و افکار متضاد، هر دو انسان هستید و ارزشتان بسیار والاتر از این حرفهاست.
اصلاً دعوا به چه خاطر به وجود آمده؟ می توانیم داوری کنیم تا این تاپیک دیگر به بیراهه کشیده نشود؟

518:

ممد جان اینجوری نگو بابا فکر میکنه واسه خودش کسیه.

یه الف بچه 17 ساله بره تو سنگر فکر میکنی چیکار میکنه؟

519:

ببین رفیق قبلا هم گفتم وقتی یکی مدام چرت و پرت میگه باید بهش مستقیم گفت ببند اون فک رو

این نادون فکر کرده همه مثل خودش احمقن که اینجا میلیونی چرند میبافه ، منم مستقیم میگم نه بابا احمق خودتی و اون رفیقات.

520:

آره بابا سنگر رو به گا می ده

521:

نه ، منظورم جثه ی همشونه!

522:


523:

براي اين كه متوجه شويد دليل دعوا چه بوده و پديد آورنده ي دعوا كه بوده است كافي است فقط يك نظر به الا و پايين پست خود بيفكنيد و ببينيد چه كساني چه مي كنند و چه كساني سكوت!

524:

برادر کجایی بابا خرچنگها دارن میان پس نخودها کو
اوه اوه داره خمپاره میاد برو زیر پتو

525:

تناقضی نیست , منظور من این است که این امام علی که شما می شناسید پندار

ذهنی و زاییده آمال ایرانیان , در ساخت یک شخصیت بی عیب و نقص است . یعنی

همان چیزی که خودشان نیستند و دوست دارند باشند.

ولی در واقع , او یک انسان معمولی بوده است. و با توجه به اینکه

تاریخ را بسیار مطالعه کرده ام , او را همتا و همعدل سیدعلی می دانم.

هرچند من مطمئنم که چون انسان , از چیزهای جدید می ترسد این

مطالب برای شما , بسیار زننده خواهد بود.

.

526:

دوست عزیز، به عنوان یک فرد بی طرف می پرسم مگر چه چیزی ایشان بیان کرده اند که تا این حد موجب خشم و بی قراری شما شده؟ شاید اینگونه بهتر بتوان اظهار نظر کرد، البته اگر به بنده اجازه دهید، وگرنه که هیچ.

527:

بلی. در واقع ایشان انسانی معمولی بوده اند و در عین حال بی عیب و نقص. از دوستم شنیده ام که ایشان جمع تضادها بودند و به حقیقت همین است.
همین که شما به وجود ایشان اعتقاد دارید، کار را راحتتر می کند. البته باید گفت که ممکن است هر کسی در این رابطه نظر خاص خود را داشته باشد. مثل استاد ادبیات دانشگاه ما، که می گفت شما هم اگر بخواهید، می توانید مانند حضرت محمد (ص) شوید. اما نظر شخصی بنده این است که در هر کلاسی، تنها یک شاگرد اول یافت می شود و بس (و همینطور است در مورد شاگردان دوم و سوم).

این حقیقت را از یاد نبرید که داشتن یک الگو در زندگی، بسیار عمل پسندیده و خوبی است. ولی افسوس و دریغ که گاهی اوقات، شیاطینی خبیث، الگوی افرادی ناقص العقل قرار می گیرند.

528:

چرت و پرت کیلویی

هالو فکر کرده ما هم مثل خودشیم نه بابا خودتی بچه جون

اگه تو میخوای باهاش بحث کن ولی من نیمتونم قبول کنم که با یه درازگوش اختلاط کنم. الان هم دارم میرم کار دارم ولی اینو بگم که الکی برای همچین احمقایی وقت نذارید.

529:

ممد جان ما رفتیم مواظب بچه باش تو سنگر تنها نمونه

530:

5.از انحراف کردن تاپیک پرهیز کنید.،تمام پست ها یه خود را دلیل منطقی و مدرک بیان کنید و از پست هایه بیهوده پرهیز کنید.

کاربران گرامی

لطفا قوانین را رعایت کنید

در صورت مشاهده مجدد

مطابق قانون برخورد خواهد شد

سپاس از همکاری شما

531:

اگه خودش ندونه که اشتباه میکنه چی؟ چیکار باید کرد؟ رفتار شما ثباتی بیش از آنچه تصور میکنید به اعتقادش خواهد داد.

532:

قربونت دهنت
تا حالا کجا بودی؟
لطفاً به هم توهین نکنید ولی اگه بهتون توهین شد میتونید ار طریق پیغام خصوصی یا چت رفعش کنید!
پس همینجا توهین کردن به هم رو تمومش کنید بره.
تاپیک درباره حکومت آینده هست نه درباره بعضی از کاربران

533:

بالاخره سایت « موج سوم» (سایت رسمی دعوت از آقای خاتمی) ایجاد شد.
آدرس این سایت http://mowj.ir/ می باشد.
در ضمن شما می توانید با قرار دادن کد <script language='JavaScript' type='text/javascript' src='http://www.mowj.ir/ads/mowj.js'></script> در وبلاگ خود از آقای خاتمی حمایت کنید.

534:

می پندارم خیلی از حکومت ها را فراموش کردی.

مثل مردمسالاری( دموکراسی) که من با اون موافق هستم

535:

اقا ببخشید شما اگر به عکسی که زدید اعتقاد دارید که باید حرف خود را پس بگیرید اگر هم ندارید چرا ان عکس را زدید؟

536:

به قول کورش اریانا یا کورش قبلی همیهن
زنده باد سپاه جاویدان(سپاهیان مدافع فرهنگ ایران)

537:

من معتقدم که با توجه به جمیع ویژگیهای ایران باید دین جدیدی بسازیم که دوباره جمهوری اسلامی را حکومت آیندۀ این مملکت معرفی کند !

538:

سلام . کسانی که به سکولاریسم رای داده اند اگر مسلمان باشند متوجه این موضوع نیستند .
قران کلام الهیست که از جانب کمال مطلق و برای هدایت بشر فرستاده شده .
در قران و هدایت ان چون از جانب کمال مطلق هست نقصی نیست .
بسیاری از احکام قران در بستر حکومتی قابل اجراست و این خود ضرورت ایجاد حکومتی برای اجرای احکام ان را ثابت میکند .
در عین حال احکام قران هیچ تناقضی با دموکراسی متعادل ندارد . میدانید که مشکل قران و جمهوری اسلامی با دموکراسی نیست . بلکه با لیبرالیسم هست .
برخلاف تصور عده ای ایجاد جمهوری اسلامی و اجرای احکام قران و نگهداری و صیانت از دموکراسی مبتنی بران نیاز به اجتهاد و ممارست دارد و اینطور نیست که یک روزه همه چیز حل شود .
حرکت جمهوری اسلامی طی این دوره سی ساله بیانگر رشد و پیشرفت جامعه ایرانی در طی این سی سال بوده . رشدی درونزا

539:

برای همین بود که گفتم مجبوریم دین جدیدی بسازیم که دوباره ج ا انتخاب شود !
رأی من به جمهوری اسلامی بود ، زیرا این مردم لیاقتشان بیشتر ازین نیست !

540:

سلام . خوب استدلال اکثریت ملت مومن ایران این هست .
البته دین جدید ایجاد شده . شما احتمالا میدانی چیست .

541:

دموکراسی غیر مذهبی... یادمون باشه که ایران فقط متعلق به مذهبی ها نیست!
به امید روزی که این دیکتاتوری مذهبی پایان بگیره..

542:

سلام بر اهل غدیر . شاید . روزی . البته . اگر 70 ملیون ایرانی دست از مذهبشان بردارند . شاید روزی ههههههه

543:

مذهب 70 ملیون ایرانی رو هم 30 ساله که دیدیم نتیجش رو! اونهائی که اون زمان رای به این دیکتاتوری دادند الان همشون ببه غلط کردن افتادند و چوبش رو هم نسل ماست که داره میخوره..(البته من طرفدار شاه هم نیستم ها..)
واقعا فکر میکنید مرده الان از این وضعیت راضیند؟!! صدای همه درومده... کدوم مذهب؟ شما اگه اثری از مذهب در این حکومت غیر از زور و چماق دیدید ما هم دیدیم!

544:

سلام بر اهل غدیر . من فکر میکنم این همه توهمی شما .

جماعت مستقبل احمدی نزاد در شرستانها یا .... جزوشان نباشد ههههه
این حکومت بر امده از خواست ملت ست . شما میتوانید الاوه بر این 30 سال سالها ی زیادی در این توهم بمانید

545:

واقعا براي من سواله كه شما از كجا به اين نتيجه رسيديد كه كساني كه به اين نظام راي دادند الان پشيمونن
اين حرف واقعا از روي نا اگاهي و بي اطلاعيه
يه ادم واقعا بايد نابينا باشه
كه نبينه اين مردم از 30 سال پيش تا كنون چها كه به خاطر مملكت و نظاشمشون نكردند

تحريم
جنگ
تورم
ولي باز هم توي صحنه هستند واز هميشه به هدفشون راسخ ترند
جامعه رو با دو الي 3 تا رفيقاي دور و بريت متشابه نكن

546:

سلام بر اهل غدیر . اتفاقا یکی از افتخارات این نظام این هست . که سطح درک مخالفانش به علت حضور با صلابت مردمی پایین مانده

547:

شما برو باهاشون صحبت کن ببین راضیند یا نه..
من که حرف نزده اعتراض و پشیمونیشون رو دیدم..
بله یه آدم واقعا باید نابینا باشه که این همه اعتراض مردم رو تو کوچه خیابون و اوتوبوس و تاکسی و مغازه و فامیل و دانشگاه و هزارجای دیگه ببینه و بگه مردم همیشه در صحنه اند!
شما زیاد داستان های تخیلی نمی خونید؟

548:

مبارک باشد .
بخورند از کاسۀ جلویشان !
البته دین جدید ایجاد شده . شما احتمالا میدانی چیست
یکی ایجاد شده : مافیا
اما اگر قرار باشد ج ا باقی بماند باید یکی دیگر هم ساخت ! این اسلام فعلی مخالفان جمهوری اسلامی را آنقدر زیاد کرده که اگر پرایدهای سفید نباشند فاتحۀ حکومت سرمایه خوانده است !
پرایدهای سفیدی که به دوچرخۀ اسقاط نویسندۀ خرده پا هم هشدار میدهند !
دیگر خبر ندارند که بعضیها واقعا چیزی برای از دست دادن ندارند و نمیتوانند اینهمه فقر و بدبختی را ببهای زجر خرد کننده ای بنام زندگی در سایۀ آخوندیسم تحمل کنند !
دویست تا دیگر از این سوانح رانندگی رخ بدهد نمیتواند بعضیها را از فریاد بر علیه ظلم و مافیا باز دارد !

549:

سلام بر اهل غدیر . هههههه چرا اعصابت بهم ریخت .
پراید . اخوند . سوانح رانندگی . سرمایه . مافیا . میگما اخر استدلال و منطق هستی ههههههه
نکنه فکر میکنی در مسابقه جمله سازی شرکت کردی هههههه

550:

ببخشید از اینکه به جفنگیات پاسخ نمیدهم !
دومین حرف بزرگی که از مزدک آموختم : پاسخ ابلهان را با سکوت بده !

551:


من صحبت مي كنم با هاشون پدر من باز نشسته نيروي هوايي
با حقوقي معادل 350 هزار تومنو 4 تا فرزند و سال 58 راي داد الان هم با وجود گراني
و هزار كوفت و زهر مار ديگه با اين حكومت موافقه

اصلا كاري به اين كارا نداريم

من كه نمي تونم برم از همه بپرسم كه با حكومت موافقن يا نه
شما ه م همينطور
حالا پس بايد چي كار كنيم

من بهت مي گم
بايد براي هم اثبات كنيم كه حرفامون درسته
خب شما اثبات كن كه مردم با حكومت مخالفن
من هم ثابت مي كنم
براي حسن نيتم
اول هم من ثابت مي كنم
مثلا من كه خبر ندارم مردم چي مي گن
مي بينم در روز 22 بهمن سالگرد پيروزي همين حكومتي كه ميگي مردم با هاش مخالفن
همين مردم ميليوني درش شركت مي كنن
و يا در اخرين انتخاباتش 29 ميليون نفر شركت كردن

خب اين اثبات من
منتظر اثبات شما هستيم
بي صبرانه

552:

سلام بر اهل غدیر . من فکر میکنم متن فوق به جفنگ بیشتر نزدیک باشه .
ارتباط بین پراید . سفید . اخوندیسم . ووووو . شما از اول هم بحثتان پشتوانه منطقی نداشته و ندارد .
اینطور خیال نکنید که هرچه از اوهام خود میگویید پاسخ ندارد .
اینجا فروم هست

553:

فقط یک سؤال :
آیا همین موافقت برای تداوم اوضاع فعلی کافیست ؟

554:

سلام . سوال نکن . اثبات کن . وضعیت فعلی هیچ اشکالی ندارد و حد اقل تایید اکثریت را دارد

555:

دوستم اقاي نشات گفتند
فعلا سوال جايز نيست حرفي داري اثبات كن

556:

ثابت کردم ،
وقاحت شما را !

557:

تائید اکثریت؟!!!

558:

متاسفانه من آمار تعداد افراد سپاهی و بسیجی و ... را ندارم. البته با تعداد قلیلی از کسانی که در دوران انقلاب بوده اند، صحبت نموده ام که از وضعیت فعلی به شدت ناراضی اند و محمدرضا شاه برای آنها حکم قدیس را پیدا کرده است. از این رو نمی توانم بگویم که اصلاً، حکومتی بعدی وجود خواهد داشت یا نه؟

حکومت با کفر باقی می ماند، ولی با ظلم نه.

559:

اگر دویست بار دیگر ایران را توی هاون بکوبند و بسازند ، باز هم جمهوری اسلامی را بر خواهد گزید ، حتی اگر اسم این جمهوری اسلامی کمی عوض شده باشد !
زیرا هزار و چهارصد سال همنشینی با بیشرم ترین موجودات زمین ژنتیکشان را عوض کرده است !
مرزهای نوینی که آخوندیسم در بی آزرمی گشوده است معلوم نیست آیا انتهائی خواهد داشت ؟
نوش جانتان باد عزیزان ، گوارای وجود ! میتوانید گیلاسهای آخوندیسم را بسلامتی یکدیگر بهم بمالید ! ... و تا جانتان در نرفته قرقره کنید !!!

من اما فکر میکنم یک تنه داد بزنم بعض سکوت است !

560:

اینگونه که شما مخالفت خود را ابراز کردید، حتی افراد کمابیش هم عقیده با شما نیز آزرده خاطر می گردند!
دوست عزیز، لطفاً کمی آرامتر! باور بفرمایید شما هم جای برادر من، ولی بدانید که در این محیط مجازی، یگانه راه تفکیک شخصیتی افراد، همان محتوای پستهای آنان هست و بس.
همه آخوندها، لزوماً بد نیستند. شناخت آسیبهای فعلی نباید به انکار حقایق منتهی شود.

561:

به آمار چکار داری ؟
آمار را وقتی بمیان می آورند که با انسان طرف باشی !
طرف حساب تو انسان نیست ، یا وحشی بی آزرمیست که برای بقا هر کاری میکند ، یا این مردمی که لابد راضی هستند که سکوت کرده اند !
بنظر من با هر چیزی حکومت بر این مردم باقی خواهد ماند ... حتی با چوب ارژنی در ماتحت !
زیرا .... زیرا !

562:

مهم نیست که محتوی شخصیتی من چگونه محاسبه میشود !
قصد رهبری هیچ جریانی را هم ندارم که پروپاگاندا راه بندازم .
اگر کسی آزرده میشود شرمگینم ، ولی آنچه دارم میبینم بازتابی جز این ندارد !

بخاطر عدم انکار حقایق است که اینگونه حرف میزنم ، البته آنچه من دیده ام این بوده !
شاید دیگران چیزهای دیگری دیده باشند ، منکر نمیشوم !
در هر صورت ممنون که اظهار نظر کردید !

563:

شاید به خاطر اینکه، هنوز نسل اول در بین ما جا دارد و تمام دلخوشی اش این است که کار و زندگی خود را پیدا کرده، در خانه اش زندگی می کند و شرایط برای او به مراتب بهتر از زمان شاه شده است. اما اگر شما از افراد زیر 30 سال و تحصیلکرده در این مملکت، نظرسنجی کنید، شاید نتیجه ای به مراتب متفاوت بگیرید. حدس شخصی ام این است که تاییدی بر حرفهای بنده و شما باشد (نارضایتی).
در واقع من به آینده چشم دوخته ام. علت سوختن نسل سوم در شرایط فعلی، همان داشتن فاصله فکری و عقیدتی بسیار با نسل و نسلهای پیشین است. او دیگر تحمل پیروی از عقاید کورکورانه را ندارد و می خواهد آزاد، رها و بی دغدغه زندگی نماید (منظورم دین گریزی و انکار ارزشها نیست، بلکه خرافات زدائی از مفاهیم ارزشمند و مقدس). باید بدانیم که با عوض شدن نسلها در آینده، شاید بتوان امیدی به تحول و دگرگونی مثبت داشت.

خداوند حال و روز هیچ قومی را تغییر نمی دهد، مگر اینکه خود آنها...

564:

بنظرم به دلایلی که حال توضیحش را ندارم اکنون فقط باید بفکر این بود که زن و بچه را چطور سیر کرد !!
مشکلات عقیدتی مال آدمهای شکم سیر است !
مبارزه هم فقط بر سر حق خوری و محرومیتی است که فرزندت را بردۀ فردای زورمندان میکند .

565:

سلام براهل غدیر . خوب از این پست میتوان اینگونه نتیجه گرفت که شما اسلام ستیز و ایران ستیز هستید .
سوالی که من دارم این هست منظورتان از گیلاس چیست .
و همچنین به سلامتی سر کشیدن . ههههه

566:

سلام بر اهل غدیر . اوج بی شخصیتی و ایران ستیزی یک فرد در این پست نمایان هست .
این اقای انسان . یعنی مدعی انسانیت متوجه این موضوع نیست که اینجا فروم هست . و منویات و محتویات ذهنی یک فرد از نوع پست زدنش قابل برداشت هست .
حال به یک ایرانی مسلمان این را باید خاطر نشان کرد که ای ایرانی .
چنین اشخاصی که تو را وحشی غیر انسان میخوانند اگر روزی بفرض محال اوضاع بر وفق مرادشان باشد ایا پوست تو را مانند یک حیوان البته به زعم اینان . نخواهند کند .
با یک چنین دریافت مبتنی بر منطقی میتوان نتیجه گرفت که جمهوری اسلامی حقیقت والایی داشته که خطر چنین شکارچیانی را از بین برده

567:

قبل از ورود به فاروم سری به اکابر بزنید

568:

لطفا ترجمه شود

569:

نياز به ترجمه نداره.
دوباره بخونش..

570:

این عکس ها گویاست :

[IMG]http://www.*************/files/3xqn3q2fz0h3jz96xmzy.jpg[/IMG]

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

571:

گويايه چه چيزيست؟

572:

واقعیتهای جاری ایران !

573:

ما به اين واقعيت ها افتخار مي كنيم

574:

دوباره خوندم !
بدون توجه به اینکه حریف واقعی میتواند قدرت تو را افزایش دهد نوشته شده بود !
اینکه با توجه به چنین واقعیت پذیرفته شده ای ایران ستیز شده ام واقعا نیاز به ترجمه دارد !
این ایران ستیز یعنی چه ؟
قبول سادۀ یک انگ یعنی جلوگیری از تولید فکر !
کاری که دنیا بر اساس آن به رؤیاهایش جامۀ واقعیت میپوشاند و ما با انگ زدن حتی آرمانشهری نداریم ... چه رسد به آنکه بخواهیم به آن برسیم !

من میگویم محمد نیز علم را پذیرفت ، ولو از سین !! ........
یعنی چکار به شخصیت گوینده داری ؟ ... به گفته ها توجه کن !

اما دیریست که این جملۀ قصار بابک برایم باور شده است :
" انسان تمساح است "
یعنی به ضعیف ترین نقطه حمله میکند !!!
من تو را وحشی میخوانم زیرا از وحشی بدم می آید !! .... بنابراین خودم وحشی نخواهم بود ! ... به همین سادگی !
اما چه میشود ؟
چنان جوی بوجود می آورند که عوض تولید فکر تولید نزاع میشود و خیال میکنند با اینکار از چیزی دفاع کرده اند ... اگر این تاپیک و امثالهم مدیر داشته باشند میتوان فکر ساخت ... نه اینکه همه مثل غریقی بنظر آییم که هدفی جز دست نهادن بر روی سر دیگری برای بقای حیات ندارد !
آن پست را واقعا باید ترجمه کنند !

575:

ما هم باید بکنیم ؟
کسانی که نفسشان از جای گرم در می آید قبول کرده اند که از همه چیز دفاع کنند !
و آنها که در این بازی قدرت لگد مال شده اند چه دارند که به آن افتخار کنند ؟
به این فاصله ها هم فکر کنید تا حداقل آدم باورش شود که ...............

576:


شما هم مثل ايا انسان باشيد
مي خوايد افتخار بكنيد مي خوايد نكنيد
هر جور صلاحهتونه
به من ربطي نداره
من نفسم از جاي گرم نمي ياد من هم مثل شمام
براي خودتون اسمون ريسمون نبافيد

577:

هنوزم ميگم نيازي به ترجمه نيست.
نه اون پست و نه هيچ حرفي در مورد سياست رو نميشه ترجمه كرد. لااقل در مورد سياست ميشه گفت كه سياست بي پدر و مادره. پس چه انتظاري ميشه داشت؟
اگه قابل ترجمه بود، اونموقع اصلا مشكلي بنام مشكل "سياست" داشتيم؟ همه از كج فهمي و كج سليقگي و بقول تو رفتارهاي تمساح گونه هست.
پس توي اين وادي نازيبا! فقط ميشه حدس زد و تفسير كرد، نه اينكه انتظار معنا رو حتي از گوينده داشته باشيم. حتي گوينده هم عادت كرده حرف هاي خودش رو تفسير كنه نه معني.
قبول نداري؟ منتظر باش تا ببيني حرف هاش رو برات تفسير ميكنه يا ترجمه و معني..

578:

خوب همانجور که انتظار داشتم ماهیت نگاه وابستگان قدرت را به ملت نشان دادید ..
چه مثل من باشی یا نباشی ، مثل آنها جواب دادی ...

در تعجبم که چرا وقتی 22 بهمن میشود شعارهای ما برایتان مهم میشود !!؟؟
آیا نمیشود آنموقع هم بگویید : میخواید شرکت کنید ، میخواید نکنید ؟

579:

این پست اگه قرار بود معنی بشه، در دو جمله معنی میشد:
1- من هم مثل شمام= من هم مثل تو هستم.
2- برای خودتون آسمون ریسمون نبافید= خیلی خری.
اما حیف که درعوض معنی، تفسیر میکنن. حتی خودش هم این معنی رو قبول نداره.
چه برسه به نتیجه ساده ای که از پس 1و2، میشه درباب گوینده گرفت..

580:

نخیر آن موقع من و شما می شویم ملت فهیم و ...که با اجبار باید برویم و شعار های ابلهانه بدهیم. مرگ بر فلان و درود بر بهمان.
اون موقع برنامه های تلویزیون را که می بینید چه حسی دارید؟
حس بره بودن؟ یا بدتر خر بودن؟
اونها که همچین تصوری دارن!
از اون طرف ماهواره و احمقهایی که حرف زدن هم نمیدانند و از این طرف یک سری احمق دیگه که همه چی بهشون دیکته شده. بیاین سرمون را بکوبیم به.. کدام دیوار؟
البته واجب هم هست می دانید که نرفتن یعنی گناه!!!
اند حرام است

581:

به به تاپيك مورد علاقه ي من
يادش بخير
ولي يادمه اونموقع ها دختر تو اين بحث ها شركت نميكرد.
پس حالا كه يكي جسارت پيدا كرده منم با تمام قدرت شركت ميكنم.

582:

سلام
ببخشيد ولي منظورت اينه كه بره اي يا خري؟
آخه اينها چي بود كه گفتي؟ ترجمه كن برام.

583:

ای بابا
این روزها همه دنبال ترجمه ان
آک بند هم ماند که ماند. چه خیالی!

سلام
بره یا خر
هر کدام به مذاق شما و دولتمردان خوشتر باشد

584:

من از اهالي دولتمردان نيستم.
احتمالا اون ها به تو ميگن بره
پس من به تو ميگم خر
قبوله؟
حالا خر جان، توي اين جماعتي كه همه خر و همه بره شديم، اگه گفتي مردم به حكومت چطور نگاه ميكنن؟

585:

خوشم اومد ازت. گازت گرفتم ولي پاچمو نگرفتي.
ببين من و تو و ماها هم از قماش همين مردميم.
من حدود يه سال پيش دنبال فقط 2تا يار بودم تا بريزم تو خيابون و همه چيز رو خراب كنم ولي كسي پيدا نشد.
الآنم هيچ غلطي نكردم.
مثل امريكا كه هيچ غلطي نميتونه بكنه.
حالا اين مردمي كه تو بهشون ميگي جاهل و احمق رو چيكار ميشه كرد؟ بزاريم همينجوري بمونن و ما بريم يه جاي ديگه يا اينكه ما هم احمق و جاهل بشيم يا اينكه اميدوار باشيم معجزه بشه و اين مردم از خواب خرگوشي بيدار بشن؟

586:


خيلي به خودت فشار نيار
من گفتم به واقعيت هايي كه ايا انسان گفت افتخار مي كنم
تو گفتي ما هم بايد افتخار بكنيم؟
گفتم دلت مي خواد افتخار كن دلت مي خواد افتخار نكن
اين تنها و تها حرف منه
نه حكومت و نه هيچ كس ديگه
به شخصه نظر خودمو به شما مي گم
مي خوايد توي راهپيمايي 22 بهمن شركت كنيد مي خوايد شركت نكنيد
و السلام
چرا لقمه رو در دهنت مي پيچوني

587:

من اگه میخواستم پاچه بگیرم باید با همه دنیا درگیر میشدم
بذار هر کس هر قدر دلش میخواد گاز بگیره
دست خودتون که نیست
لابد بلد نبودی خوب عرعر کنی و جو گیرشون کنی
چی باعث شده فکر کنی از نظر من تو با مردم فرق داری؟!
چی باعث شد از گرد راه نرسیده خودتو با من ما کنی؟!

588:

به خودم مربوطه.
من بيشتر از چيزي كه فكرش رو كني گرد راه رو گذروندم.
اما تو نفهميدي.
از تو بيش از اينها انتظار داشتم.
فقط اگه روزي فهميدي، حتما بهم بگو.

589:

من باید ترجمه کنم ظاهرا!
منظورم اینه که تازه اومدی اینجا و هنوز منو نشناختی پس نمی تونی بگی ما. اوکی؟
من متوجه هستم که چجور انتظاراتی داشتین
گفتم که من و شما ما نیستیم
اشتباه برداشت کردین

590:

آيكيو قد نخود

591:

همینی که هست ازسرمون هم زیاده

592:

چه نبش قبری کردی

والله با این نوناشون

593:

الان تازه دیدم چه نبش قبری کردم این مهموناکه میاند سایتو میبیننداین تاپیکارامی بینندمن هم دیدم جذابه توش نوشتم

-----------------------------------------------

نون به فرهنگ مردم ربط داره ربطی به حکومت نداره تواین مواردباید ازپایین به بالااصلاح بشیم Button-Up Pattern


594:

ببین نوع حکومت برای تغییر و رشد فرهنگ مردم خیلی موثره

مثلا وقتی امنیت اقتصادی داریم و ملیارد هاش هم نمی دونند پس فردا شام شب رو دارن یا نه

همین میشه که مردم مثه سگ و گربه به جون هم میوفتن

دروغ و ریا و دوز و کلک میشه فرهگ زرنگی

595:

\"هر ملتی لایق همان دولتی است که بر او حکمرانی می کند.\"بنده خدای ایتالیایی این رو الکی نگفته ها
ولی به هر حال اثرشون دو جانبست ،مردم روی حکومت و حکومت رو مردم.

596:

لیاقت برمیگرده به داشتن جنم و جربزه و شرف اینا

اگه حکومت خوب باشه که هیچ اگه بد باشه و مردمش لیاق(جنم و جربزه و شرف و اینا) داشته باشند مطمئنا حکومت رو به شکل دلخواه تغییر میدن

597:

جمهوری که در اون دین هیچ جایی نداشته باشه هیچ جایی و دین کاملا برا خودش تشکیلات جدا گانه ای داشته باشه

و ادیان هر جور دوست دارن واسه خودشون سازماندهی کنن

اینطوری انسانها راحتند و میتونن تشخیص بدند کی دین داره کی نه

598:

آقایون من برای ایران و بقیه دنیا حکومت مصلح رو بیشتر میپذیرم که توی مذهب ما (تشیع ) امام زمان (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء) هستند که باید منتظرش باشیم.

دیگه از دست این سید خراسانی و این شعیب بن صالح هم راحت میشیم

599:

البته اون حکومت جای خود را دارد .

اما فعلا متاسفانه چون دین ملعبه شده و ابزاری برای موندن در قدرت !!! و حتی کسب درآمد! (در حالیکه از خود دین خبری نیست) نظرم اینه که

دین رو ببوسیم بذاریمش کنار و کار دین رو به دینداران و سیاست رو به سیاست مداران وا بگذاریم

600:

من هم با نظر شما کاملا موافقم چون سیاست (سیاست اینها ) از دین جداست و به خاطر مصلحت بازی در این سیاست دین به گند کشیده شده است

601:

بذا یه چیزی بگم :

درد من اینه که چون اینا دارن به اسم اسلام هر کاری میکنن ( دیگه نمیگم هر غلطی میکنن میره پای اسلام )

و متاسفانه ملت ما هم خیــــــــــــــــــــــل ی سطحی نگر هستند همش رو از دید اسلام میبینن

و اصولا اسلام ستیزی رو یه جور نظام ستیزی میدونن و به عقیده من دولت هم همینو میخواد یعنی زده شدن ملت از اسلام و دوری اونها از اسلام !

که در نتیجه عواقبش میشه بی عاری و بی بندی و عدم اعتماد مردم به همدیگه که

در جو متشنجی همیشه ملت زندگی کنن و در نتیجه دولت فخیمه هم سودشو از این بلبشو بازار ببره !

اسلام قبل از جمهوری اسلامی ایران آبرو داشت که با اومدن اینها اون آبرو رفت . و شد مثل مکتب کمونیسم !

کمونیسم رو کی لوث کرد ؟ کمونیسمها !

خوب الان اگه قران آتیش میزنن تقصیر کیه ؟ معلومه اونایی که داعیه ...... دارن !!!!!!!

حالا فقط یه ادعای نکردن که اونم خدا بودن . یعنی همینشون مونده که بگن اصلا اون خدایی که بحثشه همین ما ( ما = بزرگان دولت فخیمه !!!)

هستیم . و باس ما رو بپرستید . البته یه مدت دیگه بعید نیست همین ادعا رو هم بشنویم بعد از امامت و ولایت

بعید نیست به زودی ...............

602:

برای ایران، منافع مردم ایرانو پیشرفت ایران، یک حکومت فدرال، لیبرال سوسیالیست بهترینه.

603:

سلام
حکومت لیبرال سوسیالیست چیییه؟ توضیح بدید ممنون میشیم

604:

جمهوري اسلامي به شرط دوري از کودتا و ديکتاتوري ، عدالت و تکثرگرايي، اجراي صحيح احکام قران و اسلام!

605:

یه چیزی تو مایه های آلمان، کانادا، استرالیا، سوئد، و ...
یعنی لیبرال و آزاد باشه.
اما در عین حال به رفاه اجتماعی اهمیت بده.
فاصله های طبقاتی رو از بین ببره و اجازه نده عده ای بهر صورتی بینهایت ثروتمند شوند و در همان زمان عده ای به نان شب محتاج (کاپیتالیستی مثل آمریکا و جمهوری اسلامی ایران).

Social liberalism - Wikipedia, the free encyclopedia

606:

سرمایه داری آمریکا هرچند افسار گسیخته هست ولی به دلیل احزاب و... اصلا قابل مقایسه با ایران نیست.

607:

خوب اینا هم اولش با همین شعار ها اومدن ملت رو خونه خراب کردن !

اینایی هم که تو میگی فقط در دوره آقا امام زمان قابل رویت هست

نه هر آخوند پشمالوی بی خاصیتی !!!!

608:

سوید باسه تاکشوردیگه یه فرق خیلی مهم داره پس باید ازشون جدابشه چون میشه گفت یه نوع مدینه فاضله داره تبدیل میشه هرچند هنوزمونده به کشورلیختن اشتاین برسه

609:

خودم في النفسه با اين اوضاع مملكت و مردمان حس مي كنم يك شخص ديكتاتور
ولي معتمد لازم داريم كه هر كسي رو سر جاي خودش بنشونه! چون بعضا بد
جوري مي تازيم !
ولي اگر بخوام به شكل عقلاني نظر بدم بيشتر جمهوري رو ترجيح ميدم (فقط و فقط جمهوري)
ديگه نه پسوند داشته باشه نه پيشوند! هر چهار سال يك بار هم انتخابات صحيح و درست
برگزار بشه . و مهمتر اينكه نه دين در كار سياست دخالت بكنه نه سياست در كار دين.
چون هر كدوم يك مقوله جدا هستند .

610:

شانس آوردی بچه های سایت ضاله بالاترین اینجا نیستند والا به خاطر سلطنت طلبی (طرفداررضاخان) بودن کلی منفی دشت میکردی

611:

الكي حرف در نياريد براي ما !ديديد كه به شوخي گفتم!!!!با اين جماعت شوخي هم نميشه كرد
اولويت اصلي ادامه اش بود حالا هي گير بديد
تازه اونم نصف بيشترش ايهام داره

612:

اتفاقاباحرفتون کاملا موافق بودم من اما چون تغییرش دادید دیه نمیتونم چی بگم .
البته معتقدم اگه سردمداریه مملکت درحد مردم اون کشورنباشه اون کشوربه مشکل برمیخوره .مثلا یاخیلی ازمردم کشورش بفمه یاخیلی کمترازمردمش بفمه .توهردوحالت به یه مشکل برمیخوره پس بهترین راه حل اینه که اول مردم خودشونو درست کنندو لازمه این کارهم الگوگیری ازکشورهای توانمنددنیاست .نه کشورهایی مثل آلمان و فرانسه واینها.چون اینها خودشون درسطح متوسط جهانی هستند .اگه قرارباشه الگومون ایناباشند نهایتا میشیم ترکیه .اما اگه الگوی ما کشوری مثل لیختن اشتاین باشه مطمینا توانایی رسیدن به کشوری مثل آلمان و فرانسه راتویه بازه 20ساله داریم .

613:

من اتفاقا با روال فعليمون هيچ مشكلي ندارم اتفاقا فكر مي كنم جزو نادر زمانهايي
هست كه همه چيز به شكل غريبي با هم مچ شده!!!

614:

منم براهمین گفتم باید اول مردم فرهنگ زندگیشونوببرند بالا وازجهل ونادانی دربیاند تالایق یه جامعه بهتروزندگی بهتربشند

615:

دیلک گرامی با شکل عقلانی نظرتون کاملا موافقم

616:

برو بابا با اين ليختن اشتاينت!
اين مدل كشور از لحاظ عدالت اجتماعي در سطح خوبي هستند ولي اصلا قدرت اقتصادي و سياسي مطلوبي ندارند.

617:

اتفاقاقدرت اقتصادیشه که عدالت اجتماعی رابه بارآورده قدرت سیاسی هم برااین ندارند که کشورکوچکی هستند اما خب میتونی قدرت سیاسی معادل قدرت سیاسی آلمان رابراش متصوربود چون همزبان آلمانیها هستند و آلمان هم همیشه هوای همزباناشو داشته
یه بار دیه لیختن اشتاینو تحقیرکنی سوسک میشی
15 یا16سال پیش تویه برنامه تقویم تاریخ که ازرادیو پخش میشدهمش به اسم این کشور که میرسیدند دنبال تحقیرکردن و بدی گفتن این کشوربودند حدود 10سال قبل فمیدند این کشوری که دارندبدشو میگند اولین کشورازلحاظ gdp تودنیاست ومردمش مرفه ترین مردم دنیاند.البته من خودم یه تحقیقاتی توچندکشور اول دنیا کردم دیدم خیلی ازاین کشورهای برتردنیامردمان چندزبانه دارند.یعنی مردمشون به راحتی باخیلی ازکشورهای دنیا میتونندارتباط برقرارکنند.پس بیش ازهرعامل دیگه ای سواد تو gdp تاثیرداره .باسوادترین آدمای دنیاباشید هیچ منبعی نداشته باشید بهترازاینه که بی سوادترین مردم دنیاباشیدوتمام منابع عالم دراختیارتون باشه

618:

اخیرا" دبی کویت قطر اون طرفا رفتی؟

619:

همیشه گفتم حساب قطر رابابقیه کشورهای خلیج فارس باید جداکرد به چندتادلیل که مهمترینش اینه که
1-پادشاه قطرکمترازبقیه پادشاهان عربی دزدیده وفقط 4.5 میلیارددلار ثروت داره درحالیکه اگه یه نگاهی به ثروت حسنی مبارک و معمرقذافی بندازی می بینی این جلوشون دزدمحسوب نمیشه چه برسه به پادشاهان کویت و عربستان.
2- اینها کارشونو دادند دست کاردان . کمیسیونر برگزاری لیگ فوتبالشون یه آلمانیه . بازیهای آسیایی رادادند استرالیاییها براشون برگزارکردند و بازیهای فوتبال جام ملتها راهم دادند به فرانسویها .یعنی وقتی کاری رابلدنیستند اصراری ندارند که خودشون انجام بدند ویه نوع عدالت اجتماعی بهتری به نسبت بقیه دارند واین باعث شده برند روچیزهایی سرمایه گذاری کنندکه به نفعشون باشه . دبی وامارات راباید بیخیالشون بشید چون رویه موج بازگشتی هست .درموردکویت هم اطلاع چندانی تواین دوسال اخیرندارم که چکارکردند وتواین ناآرامیها هم خبری ازشون نیومد.

620:

خوب مسلمه.
کشورها در زمینه های مختلف خوب و بد دارند (که علت های زیادی داره).
اما در آمریکا هم (نسبت به کانادا مثلا) امنیت شغلی کمتره، اختلاف طبقاتی زیادتره، تامین اجتماعی در سطحی پایینتره.
ولی خوب کار بیشتره، درآمد بیشتره، به نخبه ها بیشتر اهمیت میدن (از مزایای کاپیتالیزم، که ایران هیچ کدومو نداره).

نوشته اصلي بوسيله unartig نمايش نوشته ها
سوید باسه تاکشوردیگه یه فرق خیلی مهم داره پس باید ازشون جدابشه چون میشه گفت یه نوع مدینه فاضله داره تبدیل میشه هرچند هنوزمونده به کشورلیختن اشتاین برسه
لیختن اشتاین هم چون قوانین آسان گیرانه ای برای مالیات داره (تا سرمایه دارها رو جذب کنه) و در میان یه سری کشور ثروتمند قرار گرفته به این صورت در اومده (مثل لوکزامبورگ).
اگه وسط آفریقا بود، و مرفه میشد مهم بود.
هرچند باز هم بهتر از ما هستن.

در مورد قطر هم 100% موافقم.

621:

اما من درمورد لیختن اشتایین باید بگم اون زمانی که لیست بالاترین جی دی پیهای دنیا راارایه داده بودند (7یا8 سال پیش) یه مطالعه ای روکشورهای برترکردم دیدم اکثرکشورهایی که اون بالاهستند مردم کشورشون به بیش از 2 زبان زنده دنیا صحبت میکنند.یکیش همین لیختن اشتاین هست که زبان اصلیشون باید آلمانی باشه اما فرانسه و انگلیسی و...هم توش صحبت میشه .یه کشورمثل آمریکازبان دومش زبان دوم دنیا یعنی اسپانیایی هست . کشوری مثل کانادا به دوزبان انگلیسی وفرانسه مسلط هستند (رشد سریعی داشتند) .باخودمون مقایسه کنیم که زبان دوممون عربیه خیلی چیزارامیشه فمید

622:

به نظر من همسایه ها خیلی مهم هستند (کره جنوبی و ترکیه در مقابل آرژانتین). زبان زیاد مهم نیست (ژاپن در مقابل هند).

623:

خب الان منظورتون ازژاپن درمقابل هندچیه؟ من درست متوجه نشدم .چون هندیها راخیلی ها پیشرفته میدوننداما به نظرم نیست .کشوری میتونه پیشرفته باشه که جی دی پی بالاداشته باشه نه درآمدخالص بالا.ضمن اینکه کره جنوبی وترکیه به دلیل حمایتهای مستمر آمریکا هست که بالا هستند و الا همین همسایه هاشون اوضاعشون فرق کنه دلیل خاصی برای حمایت ازشون وجودنداره .من که خودم اقتصاد ترکیه رابعدازدگرگونی احتمالی توایران رافروپاشیده میدونم .

624:

منظورم این بود که ژاپن یک زبانه، از هند 1000 زبانه خیلی پیشرفته تره.
و ترکیه و کره جنوبی که همسایه های درست و حسابی داشتند (اروپا و ژاپن) از آرژانتینی که نژاد اروپایی داشت، اما همسایه درست و حسابی نداشت بیشتر پیشرفت کرد.

البته قانون که نیست. منظورم اینه که تاثیرش بیشتر از زبانه.

کره جنوبی و ترکیه هم بالاخره پتانسیل هایی درون خودشون دارند، و فقط و فقط حمایت آمریکا نیست.

625:

هندرا1000زبانه درنظرنگیر این هندیها خودشون هم اعتراف کردند که آبرووحیثیت زبان انگلیسی رادارند به بادمیدنداماباکلیت حرفت موافقم .درموردترکیه هم بایدبگم اگه جای ترکیه ویونان باهم عوض میشد.الان به جای یونان توترکیه بحران بود که همون میشه گفت حرف شما درست درمیاد .پشتیبانی آمریکا خیلی خیلی تاثیرگذاربوده .اصولا ترکیه یه منطقه استراتژیک نیست وبه نوعی بن بست محسوب میشه براهمینه که میگم اگه راه خلیج پارس بازبشه ترکیه از معادلات فعلی خارج میشه .چون اجناس ازایران به ترکیه بره خیلی منطقی تره تاوضع فعلی که ازترکیه به ایران میاد فکرمیکنم این وسط ترکیه ازقبل ایران حداقل 20میلیارددلار ترازمثبت داره که خودت حساب کن اگه این 20میلیاردتراز مثبتش یه شبه داغون بشه چه فرجامی براش داره

626:

قدرت اقتصادی کشور رو همیشه در معادلات جهانی مهمه نه قدرت اقتصادی سرانه.قدرت سیاسی که یه کشور دیگه پشتیبانش باشه هم که اصلا قدرت محسوب نمیشه،مثل اینه که بگیم یکی از ایالات آمریکا قدرت سیاسی کل آمریکا رو داره!
حالا حالا ها براش دارم
برای تعیین سطح رفاه فاکتور های زیادی هست،مثلا cpi در مورد استاندارد های زندگی بهتر میتونه جواب بده و چون یجورایی تحث تاثیر تورم هم هست،اثرات واقعی تری داره.
کلا یک فاکتور رو نمیشه فاککتور اصلی دونست و بقیه رو خط زد.اینکه سواد هم توی gdp تاثیر داره خیلی واضحه.فقط هم مسئله زبان نیست.مثلا همین لیختن اشتاین از لحاظ تکنولوژیکی اصلا به پای کشور های بزرگ نمیرسه و باز رفاه اقتصادی رو برای مردمش داره.

627:

امااینجامن بیشترمنظورم رفاه مردم اون کشوره .مسلما مردم ترجیح میدند که درامدسرانه بیشتری داشته باشند تااینکه تعاملات خارجی بهتری داشته باشندیاقدرت چانه زنی بیشتری درجامعه جهانی داشته باشند.اصولا اون کشورهایی که دنبال تعاملات خارجی بهتری هستند برای اینه که درآمدسرانه بیشتری داشته باشند ازطریق جذب توریسم و...
اونجا که ایران نیست که سیاستشون خط مشی برای اقتصادشون تعیین میکنه بلکه این اقتصاد هست که خط مشی برای سیاستشون میسازه

628:

برگردم به بحث اصلی.
اگه خاطرتون باشه، من حکومت سوسیالیستی رو برای ایران مناسبتر از کاپیتالیستی بیان کردم.
چون طبقه متوسط قوی نداره. و بیشتر مردم در طبقه زیر متوسط قرار می گیرند.

اما مردم ایران، و کلا مردم این منطقه از جهان خوی بازرگانی و سرمایه داری دارند، تا صنعتگری و کارمند مآبی.

اینکه با وضع مالیت های سنگین (و دیگر لوازم) از شکاف طبقاتی جلوگیری کنیم موجب ناراحتی عامه مردم میشه.
همچنین تأمین اجتماعی قوی ممکنه موجب تنبل پروری در جامعه شه.

نظر شما چیه؟

629:

يادمه تو يه فاروم آمريكايي،يكي يه تاپيك زه بود كه آبا بايد گذاشت كه كسي از گرسنگي بميره؟ و يكي ديگه جواب داده بود،اگر بتونه كار بكنه و كاري نكنه.مشكلي نداره
اين روحيه كاپيتاليستيه،اگر توانايي كار كردن داشته باشي،بايد كار كني يا سرمايه دار باشي(كه دومي هم بدون روحيه اقتصادي پايدار نيست) در عوض تامين اجتماعي روحيه رقابت رو تا حدي كم ميكنه.
ايران بهتره براي حداقل 10 تا 15 سال رويه كاپيتاليستي داشته باشه بعد با كم كم به يه چيزي مثل دولت رفاه تبديل بشه.

630:

فکر نمی کنی باید برعکس اینی که گفتی باشه؟
همونطور که گفتم نظام سرمایه داری نیاز به یک طبقه متوسط قدرتمند داره. و الا بزودی دچار اختلاف شدید طبقاتی خواهد شد.
یعنی عده ای کمی بسیار ثروتمند و عده بسیار زیادی بسیار فقیر خواهند گشت (مثل هند یا پاکستان).

اما با به وجود اومدن یک حکومت سوسیالیستی برای مدت زمانی میشه اون طبقه متوسط با رفاه نسبی رو شکل داد، و سپس چنانچه روحیه مردم به این سمت سوق داشته باشه، حکومت رو به کاپیتالیستی شدن پیش برد.

631:

نه،شما ببین.سرمایه داری اصولا همهجامعه رو ثروتمند و فعال نمیکنه ولی باعث تقویت سیستم تولید ثروت میشه با این کار بعد از مدتی چیزی وجود داره که دولت رفاه بخواد بازتوزیعش بکنه.یعنی دولت رفاه باید روی ساختار های محکم کاپیتالیستی پیاده بشه تا بتونه پایدار بمونه.
در هند هم از قبل فقیر وجود داشت و کلا دلایل این فقیر بودن،فقط سیاسی نیست.اگر اول یک حکومت با روحیه سوسیالیستی سر کار بیاد،برای مردمی که به خوردن پول نفت عادت کردند،فاجعه باره.چون بعد از تموم شدن پول نفت،دیگه راه اصلی درآمد کشور از بین میره.

632:

ای بابا. این پست آخر مارو باز کی پاک کرد؟ اشکالش کجا بود؟

633:

گاهي پست ها رندوم پاك ميشند،به اميد آزادي سايت

634:

کــلا سخته واسه ایران همچین سیستمهایی پیاده کرد

نه ملتمون اون ملت هست نه مسئولامون

فک کنم رنسانس خوبه !

635:

جواب قبلی که پاک شد.
خوب بهرحال دوباره پاسخم رو خلاصه می نویسم.

خدمتت عرض کردم که، در حکومت سرمایه داری (دموکرات) حتی در صورت تولید ثروت، دولت صاحب ثروت نیست تا بتونه اونو بین مردم تقسیم کنه. و در صورتی که بخواهد به نوع حکومت سوسیالیسم تغییر پیدا کنه باید ثروت رو از ثروتمندان بگیره و باز تقسیم کنه. که می دونی در این صورت چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

اما حکومت سوسیالیستی هم می تونه تولید ثروت داشته باشه (نه به اندازه کاپیتالیسم)، اما موجب بوجود آمدن طبقه ای خواهد شد، که در صورت تغییر به سرمایه داری هم بتونن دوام داشته باشند.

نوشته اصلي بوسيله albrt_jiyanl نمايش نوشته ها
کــلا سخته واسه ایران همچین سیستمهایی پیاده کرد

نه ملتمون اون ملت هست نه مسئولامون

فک کنم رنسانس خوبه !
آلبرت جان،
رنسانس که مدل حکومتی نیست.
اما با اینکه ملت ما، خود دارای اشکال هستند موافقم.
نمی دونم چطور میشه اینو درست کرد.

شاید اگه همه ملت رو یه 30-40 سال بفرسیم اروپا و آمریکا، بعد برشون گردونیم ایران، بد نباشه. فقط حیف که عملی نیست :-(

636:

در حكومت هاي سرمايه داري درآمدي حاصل از ماليات هاي معقول و منابع ملي و... به اندازه اي زياده كه نيازي به كنترل كپيتال و وسايل توليد نيست.(مثل آمريكا)
گرفتن ثروت اصولا كار اشتباهيه و براي اين موارد به نظرم نيروي بازار هميشه ميتونه نقش وسيله انتقال ثروت رو داشته باشه.
البته توليد ثروت با توزيعش لزوما نسبت مناسبي نداره ولي وقتي روحيه توليد ثروت وجود داشته باشه ميشه فكري به حال توزيع ثروت هاي آينده كرد.

637:

هیچ کدوم از این نوع ثروت ها که گفتی برای دولت نیست. دولت نمی تونه بگه این پولو نگه می دارم، بعدا که موقعیت مناسب بود تقسیم می کنم.
نمی تونه بگه با این مالیات ها که گرفتم سرمایه گزاری می کنم، بانک تأسیس می کنم، کارخونه می زنم، بعدا پولشو خرج مردم می کنم.
این اشتباهه.
این مردم هستند که کارخونه درست می کنند، نیروگاه می سازند، بانک تأسیس می کنند، موسسات خدمات اجتماعی تأسیس میکنند، و ...
دولیت فقط نقش سیاست گذاری و حفظ امنیت و این چیزها رو داره.

ثروت نداره.

مالیات بخش کوچک ثروتمند (و البته با نفوذ) هم آنقدری نیست که برای تقسیم بین قشر فقیری که به دلیل نظام بی رحم سرمایه داری بوجود آمده اند (یا حداقل از آنچه بودند بالاتر نیامدند) کافی باشه.

638:

اتفاقا براي دولته،من حتي در دولت رفاه با مداخله مستقيم دولت مخالفم،يعني اينكه نقش دولت حداكثر در جاهايي مثل بازنشتگي و بيمه و قوانين كسب و كار و... بايد ملموس باشه نه اينكه داراي بنگاه هاي تجاري باشه،چون دولت سرمايه دار به مراتب از سرمايه دار عادي خطرناك تره.
دولت با اين پولها ميتونه كاري كنه كه خود مردم به ثروت برسند.
خب اگر به نظر شما ماليات و... زياد نيست به نظرتون دولت آمريكا چطور داره هزينه هاي هنگفت نظامي و... خودش رو رفع و رجوع ميكنه!؟(البته در آمريكا،درآمد هاي دولت فدرال و دولت مركزي تا حدي جداست)

639:

آهان فهمیدم مشکل کجاست. تو قسمت اول نوشته های منو درست متوجه نشدی.

ببین آندید جان، گفتم کشوری باید بصورت سرمایه داری اداره شه که طبقه متوسط قوی داشته باشه. یعنی اکثریت مردم در طبقه متوسط به بالا باشند.
و الا سرمایه داری منجر به ثروتمند شدن عده ای بسیار کوچک و فقیر تر شدن اکثریت خواهد شد.

مثل هند، پاکستان، مکزیک، برزیل، ....

دولت با مالیاتی که از گروه کوچک ثروتمند کسب می کنه، نمی تونه خدمات چندانی ارائه بده.
تازه این گروه های کوچک معمولا اینقدر نفوذ دارند تا مالیات زیادی پرداخت نکنند، و کارمندان دولت که آنها هم از قشر فقیر هستند رو بخرند.
------

اما میگی آمریکا چطور؟
خوب آمریکا دقیقا طبقه متوسط فوق العاده قدرتمندی داره.
طبقه ای که هر کدوم شاید در کشور دیگری ثروتمند محسوب بشوند.
از روز اول هم جمعیت آمریکا فقیر نبوده (نسبت به زمان خودش). باز هم متوسط بودند.
پس مالیاتی که دولت از این اکثریت می گیره بسیار چشم گیر خواهد بود.
تازه فقیر کمی هم داره که بخواد به اونها welfare پرداخت کنه.

حالا به نظر تو اکثر مردم ایران فقیر هستند یا متوسط به بالا؟
-----

البته شاید بخواهی بحث کنی که چرا سرمایه داری، کشور با اکثریت فقیر رو باید فقیرتر کنه (از نظر تعداد فقرا)

640:

خب جامعه اصولا قابل تغییر دادن و نیازی به استفاده از زور هم نیست،اینکه طبقه ها و اندازشون قابل تغییرند یک اصل ساده هست،مدیریت فراینده که میتونه باعث بشه یک فاجعه به جای پیروزی بوجود بیاد.مثلا قبل از بوجود اومدن سرمایه داری اصولا طبقه متوسطی وجود نداشته و با این وجود در بعضی کشور ها گذار باعث ایجاد شکاف طبقاتی شدید شده و در بعضی نشده،پس مهمترین بخش مدیریت فراینده.
مثلا در همین هند،فساد موجود در دولت و دلایل فرهنگی و مذهبی باعث گسترش شکاف طبقاتی شده(و البته قوانین ناکامل هم دخیل بودند) حتی نحوه ثروتمند شدن و روش های کسب ثروت هم در این موضوع تاثیر دارند(داستان موج های اقتصادی که یکی دیگه از دوستان از من بهتر بلده توضیح بده)
به هر حال خود شما هم به فساد دولتی اشاره کردید.
نحوه ایجاد شغل خیلی مهمه،مثلا اگر جامعه تکونوکرات های بیشتری داشته باشه،مسلما طبقه متوسطش قویتر میشه تا جامعه که بر اساس کار یدی و کارگری... این قبیل میخواد پیشرفت کنه.
مثلا در همین آمریکا اکثر افراد طبقه متوسط جزو همین تکنوکرات ها هستند،یعنی اگر میخواستند جامعه رو به صورت صنعتی محض(که در بعضی کشور های تازه صنعتی شده دیده میشه) اداره بکنند،تعداد اشراف! بیشتر میشد و طبقه متوسط ضعیف تر میبود.
تازه هزینه سیستم خدمات درمانی و بیمه ... برای طبقه متوسط اصلا کم نیست،به همین خاطره که مثلا اوباما در برنامه جدید خدمات درمانیش با جمهوری خواهان مشکل پیدا کرده.

641:

کاملا صحیحه.
مردم ایران بیشتر بازرگان هستند تا زحمتکش.
همون تکنوکراتی که گفتی.
پس شاید سرمایه داری برای ما بهتر باشه.

اما به اندازه آمریکایی ها صداقت و میهن پرستی نداریم. خیلی منفعت طلب و عافیت طلبیم.
بنابراین در یک حکومت سرمایه داری محض، زود به فساد کشیده میشیم.

بنابراین از نظر من یک حکومت بینابین، یعنی سوسیال لیبرال به سبک کانادا یا استرالیا (حالا 100 سال که مثله اونا نمیشم) برامون بهتره.

642:

من البته از اون اول هم دقیقا نگفتم که چه مدل حکومتی رو میپسندم،به هر حال در عمل مسائلی پیش میاد که در تئوری ممکنه بهش برنخوریم.شخصا طرفدار مدل اقتصادی سوئد هستم ولی اگر مدیرانی از همین فرهنگ بیرون بیاند،نه مدل سوئد برای ما راه گشاست و نه مدل آمریکا!

643:

قدر و قيمت آزادي بيش از اين حرفهاست . بنابراين جمهوري آزاد مطلوب نظر اينجانب است به هر قيمت كه به دست آيد با ارزش است . حتي به قيمت جان

644:

سوئد هم مثل کانادا و استرالیا، سوسیال لیبرال اداره میشه.

نوشته اصلي بوسيله azadah نمايش نوشته ها
قدر و قيمت آزادي بيش از اين حرفهاست . بنابراين جمهوري آزاد مطلوب نظر اينجانب است به هر قيمت كه به دست آيد با ارزش است . حتي به قيمت جان
منظور ما هم در درجه اول حفظ آزادی هست.

اما باز هم لیبرالیسم نوع حکومت نمی تونه باشه.
یعنی باید بهرحال بوسیله قوانینی آزادی ها محدود شوند، تا جامعه به جنگل تبدیل نشود.
و البته مکانیزم هایی وجود داشته باشد که دیکتاتوری بوجود نیاید (که همان جمهوری دموکراتیک است).

جمهوری دموکراتیک، آزادی های مردم را تا جاییکه به آزادی های دیگران لطمه وارد نکند، و همچنین هنجارهای جامعه را دچار اخلال نکند، تضمین می نماید.
(این بحث آزادی خیلی پیچیدست.)

بهرحال احزاب آزاد (از سوسیالیست تا کاپیتالیست و اسلام گرا و ...) در این جمهوری دموکرات با هم رقابت می کنند، و آنکه اقبال مردمی بیشتری داشته باشد، نوع اداره جامعه را تعیین می کند.

645:

لیبرالیسم در مقابل آنارشیسم مطلوب نهایی سوسیالیسم،چیزی محسوب نمیشه(هر چند آنارشیسم رو خیلی عملی نمیدونم ولی کلا چیز جالبیه)
کی آن روز بیاد؟!البته حدس من حدود 10 سال دیگست!

646:

من موندم 4 تا جانوری که به حکومت پادشاهی رای دادن کیا هستند ؟ باز این سلطنت مشروطه قابل قبوله(ولی غیر قابل درک)

در ضمن کمی تبلیغات کنید به 63 درصد می رسیم فقط یک و نیم درصد مونده

بعد جمهوری اسلامی خواه ها با مشروطه خواهان و سلطنت طلبها ائتلاف می کنند میان میگن درغگو درغگو شصت و سه درصدت کو؟

647:

یکیش حامدخانه میشناسمش

648:


فایده نداره،میان رای ها رو پاک میکنند،قوه مجریه و مقننه دست ما نیست!

649:

همون حامد خان کوچ؟، پس بگو چرا تل میکشید نگو طرف سلطنت طلب بوده

650:

آره خودشه
منم موافق جمهوری اسلامیم

651:

شما به این http://balatarin.com/permlink/2011/6/20/2579766 مراجعه کنید

652:

دیروزاولین نفری بودم که دیدم پابلیشرش کسیه که بیشترین توافقو تو بالاترین باش دارم البته نویسنده اش گامبرونه

653:

منظورت حکومت بدون دولته؟
من فکر نمی کنم هیچ وقت آنارشیسم در سطح وسیع اتفاق بیافته.
شاید یه زمانی یه کشور کوچک با فرهنگ.

اما من با فوکویاما موافقم. یه روزی همه دنیا لیبرال دموکراسی (با اقتصاد سرمایه داری) خواهد بود.


نوشته اصلي بوسيله toosi نمايش نوشته ها
من موندم 4 تا جانوری که به حکومت پادشاهی رای دادن کیا هستند ؟ باز این سلطنت مشروطه قابل قبوله(ولی غیر قابل درک)
خوب عده ای هستند که معتقدند باید یکی مثل رضا شاه (قلدر و در عین حال میهن پرست) دوباره بیاد تا این مملکت رو به سامان برسونه.
یعنی یه جورایی نقش منجی رو ایفا کنه.

654:

این یکی از واقعی ترین تحلیل ها در مورد ما ایرانی ها (ی این دوره) بود.

کتاب «جامعه شناسی خودمانی» رو خوندین. بیچاره نویسنده اون هیچ وقت فکر نمی کرد اوضاع اینقدر خراب باشه.

655:

بابا بالا اول

احتمالا به خوش میفخره که شما با هاش توافق داری

656:

تو کی کوت گرفتی من برای جو هم میهن و فرق اون با بالاترین سریع از اون حالت درش آوردم که خلاصه حرفی نباشه

ولی تحلیل بسار خوب بود یعنی این از سر باز کردنه که مملکت رو به اینجا رسونده

مثلا اکثر دوستان به اصطلاح ازادی خواه بنده موقع رشوه دادن و یا پارک ممنئع پارک کردن و یا حتی آشغال ریختن تو خیابونا کلا اون اهداف متعالی جامعه مدنی رو به باد میدن فقط یه لحظه و بعد دوباره میان سر نقد جنایات حکومت

مثلا امسال نمایشگاه کتاب که من رفتم از اینده ایران و ایرانی کلا نا امید شدم بالغ بر چند صد کیلو اشغال در محوطه نمایشگاه یعنی فاجعه

البته یه قضیه دیگه هم هست http://forum.hammihan.com/thread2420...ml#post2697897

657:

ادیت کردم.

658:

بابا چرا موضوع را پيچيده مي كنيد . يك نظام جمهوري آزاد كه به حقوق فردي و اجتماعي افراد احترام بگذارد مثل فرانسه .

659:

خوب از اونجا که این تاپیک بیشتر جنبه وهمی خیالی داره توقع حکومت لیبرال برای ایران اصلا عیبی نداره.
ولی من کلا با ترکیب دو گونه لیبرالیسم با سوسیالیسم خیلی موافق نیستم. خیلی از مفاهیم بنیادی ایندو ایدئولوژی اصلا ضد هم هستند. قبلا کتاب مکاتب اجتماعی در جوامع بشری را خونده بودم و کاملا یادمه سوسیالیسم و لیبرالیسم کلا دو بحث جدا هستند. حالا این کشورها این دو را قاطی کردند دیگه الان معلومه چی شده. همین 4 تا کشور الان از نظر قدرت اقتصادی - سیاسی - نظامی و غیره الان چیزی در چنته دارند؟ ارمغان این نظام اجتماعی براشون چی بوده که فکر میکنید برای ما خوبه؟

660:

اون احترام به حقوق فردی در فرانسه را موافقم اساسی

برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟
برای ایران کدام نوع حکومت را میپسندید؟

661:

بی زحمت یه سر برو تو یوتیوب یه سرچ بزن ایران یا انتخابات یا خشونت در ایران یا آزادی در ایران
اونوقت به معنای واقعی آزادی بیان پی خواهی برد

662:

عزیز من بیراه صحبت نکن. مگه من گفتم تو ایران خشونت هست یا نیست؟ اصلا کی بحث رو خشونت ایران کرد؟ اون کاربر محترم گفت تو فرانسه حقوق فردی افراد فلان است من هم تصویر چسباندم. سننه به ایران

663:

بابا مگه قراره کشورها چیزی تو چنته داشته باشند همین که مردمشون رفاه داشته باشن بسه

قرار نیست استعمار گر باشن(چیزی که نظام رو به سقوط ایران دنبالشه یعنی می خواد آمریکا رو بزیر بکشه و خودش بشینه جای استکبار )

در ضمن کتاب مکاتب اجتماعی را باز خوانی کنید سوسیالیسم و لیبرالیسم ضدیتی با هم ندارند و دقیقا همنجور که گفتید دو بحث جدا هستند و وجودشون با هم نفی دیگری رو نمیاره

664:

منظور از جمهوري آزاد آن بود كه بر بنيادهاي دموكراسي و تكيه كند . مثل احزاب سياسي . مطبوعات آزاد . مجلس قانون گذاري ملي . موسسات آموزشي . كانونهاي فرهنگي . سنديكاهاي كارگري و به طور كلي همه انجيو هاي مستقل ملي كه براساس معيار عقل و علم عمل كند . نه منطق شرع . و تبعيض هاي قومي قبيله اي و عقيدتي برداشته شود .
غرض از جمهوري آزاد اين نبود كه شما به تصوير كشيديد . البته عملكرد فرانسه با اين آشوبگران خشمگين بسيار زننده است . نظام سركوبگر فرانسه لازم است از ما چيزها بيآموزد تا آزاديهاي فردي و اجتماعي آن ديار تامين شود . از جمله اينكه .
تظاهرات آرام مردمي را بوسيله افراد آموزش ديده لباس شخصي به خشونت بكشاند . طعم باتوم وگلوله را به زنان و دختراني مثل ندا آقا سلطان بچشاند . شيوه تجاوز را در كهريزك رايج كند . و خيلي چيزهاي ديگر كه اينجا امكان نوشتن نيست . حال ممكن است بگوئيد ملت ما هنوز ظرفيت آزادي ندارد . بله اين خود مطلبي ديگر است قابل بحث .

665:

در فرانسه اگر كسي به طور خشونت بار اعتراض نكنه،فحش چارواداري هم به اركان نظام و روئيس جمهور و... هم بده،كاريش ندارند!(البته فحش دادن در رسانه ها ممكنه مجازات داشته باشه)
توي ايران اين شكليه!؟جرات داري برو بيرون،جلو يه سرباز صفر داد بزن مرگ بر ولايت فقيه!
بعد اگر سالم برگشتي(اصلا سالم هم نميخواد باشه،فقط برگرد!)فرانسه آزاد نيست.

666:

يك سوال : آيا در جوامع آزاد غربي(به جز واتيكان) كشيشي كه رئيس دولت يا نخست وزير
يا عضو مجلس يا وزير يا استاندار و شهردار هم داريم ؟اگر جواب مثبت است كه هيچ ولي
اگر جواب منفي است پس براي آزادي بايد دنبال حكومتي باشيم كه در مرحله اول (دقت شود مرحله اول)
حكومتي داشته باشيم كه عمامه به سر ها در راس حكومت و دولت و مجلس و كابينه و استاندار و ... نباشند.

667:

بالا اول کجا بید
ببینم میتونی مارابندازی تومنجلابه گردابه گوداله سیاه چاله اس

668:

که حتما حجاب جزو حقوق فردی (حالا نگیم دینی یا اجتماعی) افراد به حساب نمیاد ، همون مثل فرانسه

669:

روبنده در كل فرانسه به دليل اينكه تروريست ها از اين نوع پوشش جهت

رسيدن به اهداف شومشان استفاده نكنند ممنوع است .

حجاب در دانشگاه و دبيرستان هم به دليل يكسان بودن و بر هم نخوردن نظم

فضاي آموزشي ممنوع است.

نه مخالفت با دين و نوعي تفكر

670:

خوب منظور شما اینه که مردمشون در رفاهند. اون ضمیر "شون" به کدام کشورها بر میگرده؟ نام ببرید تا با آمار و ارقام از سایت های مرجع وضعیت رفاهشون را بررسی کنین. البته شکی نیست که نظام های سوسیالیستی به مقوله رفاه نزدیکترند. با این وجود شما نام ببر تا بپردازیم به آمار و ارقام.
اون کتاب مال کسی بود. اگر گیرش اوردم با ذکر صفحه و سال چاپ منبع میدم که ببینید چقدر این دو ایدئولوژی با هم تضاد دارند. البته اگر خودت هم کمی همت و تحقیق کنی به حرف من میرسی.

671:

سلام .موئلفه هایی که برای دموکراسی گذاشتید درست. قبول! همه ما هم دوست دارم که چنین ساختارهایی در میهن عزیزمون بر قرار باشد و ناگفته نماند که تا حدودی نیز هست. لاکن
ما باید از روی منطق صحبت کنیم و راهکار بدیم. راهکار های شدنی و معقول. چیزی که قابلیت عملی شدن داشته باشد وگرنه من هم دوست دارم در رخت خوابم بخسبم و ماهی 100 هزار دلار ناقابل درآمد داشته باشم. شدنیست؟ عنایت کنید به زیر:

اصل 4 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:"همه قوانین و مقررات اجرایی - مال - اداری - اقتصادی - اداری - فرهمگی - نظامی و سیاسی و جز اینها باید بر اساس موازین اسلامی باشد. این اصل بر همه اصول قانون اساسی و قوانین دیگر حاکم است."

اصل 177 قانون اساسی جمهوری اسلامی: "محتوای اصول مربوط به اسلامی بودن نظام و ابتنای کلیه قوانیت و مقررات بر اساس موازین اسلامی و پایه های ایمانی و اهداف جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بودن حکومت و ولایت امر و امامت امت تغییر نا پذیر است."

نه شما و نه بنده و نه ما نمیتوانیم اصول شریعت اسلامی را در نظام و حکومتمان تغییر بدیم. راهکار: باید همین نظام اسلامی را در قالبی درست و صحیح از دموکراسی بریزیم. راهکار دیگری بلدید بگید تا بقیه استفاده کنند.
اون قسمتی هم که نوشتی با گلوله زدن زنان و چماق و آقا سلطان و فلان هم به کل نشان میده پارادکس داری. نه به اون ریشه گرایی یت نه به این سطحی نگریت.
ولی بینی و بین الله کهریزک را قبول دارم. جنایت بود.

672:

قبول ندارم. تو همین مملکت خودمون شخص اول اجرایی مملکت دار مشتی چوپان و غربتی در صحن مجلس هووو میکنند بعد میگی توهین به مقامات مجازات داره؟ این بابا شعبون بیمخ دهه 90 (قاسمی شپشی) هفته ای 2 مار میتینگ میده دولت و کابینه و رییس جمهور را میکشه سینه فحش و ناسزا! کسی کاریش داره؟ ولایت فقیه هم تکلیفش معلومه. یک مشت کاسه لیس ه دستمال بدست چسبیدن بهش برای قدرتشون. حر هم برنی میزنند تو دهنت. کاملا درست میگی. خوب اگر زورت میرسه برو درستش کن! حقیقتش زور ما و رییس جمهور که نرسید. ببینم تو چکار میکنی

673:

سلام.
جواب منفی است. چون نظام اونا سکولار است یا به کل لائیک هستند.
ضمنا نفهمیدم چی شد!؟ بنده خودم دارم میگم باید از آپارتایت ه مذهبی که در ظاهره لباس و عمامه و ریش و جا نماز آب کشیدن ظهور کرده جلو گیری بشه بعد شما داری برگ سره خودمون را با آس ه حکم میبری
==============
چون گرفتن مالتی گوت برای این چند مبحث باعث زشتی و مخلوط شدن موضوعها میشد پشت سره هم پست زدم. مدیر محترم شرمنده!

674:


با درود - موضوع چه بود . اين بود كه كدام نظام را مي پسنديد . و من پاسخ دادم يك نظام سكولار مثل جمهوري آزاد فرانسه . غرض اعمال تعصب و تحميل عقيده نيست . بلكه هركس به پشتوانه نظر خود دليلي آورده .

منظورگفتمان صميمانه است . براي آشنائي با نظام هاي موجود در جهان و مقايسه بين آنها . البته پارامترهاي ديگري هم در اين ميان نقش دارند . مثل فرهنگها . خلقيات . آداب و رسوم و ذائقه فكري ملتها . به اميد آنكه اين تبادل نظرها سبب رشد فكري و ارتقا دانش ما گردد .

ضمنا مواد و بندهاي قانون اساسي هم وحي منزل نيست . هركدام كه در تعارض با پيشرفت كشور قرار گيرد مي تواند تغيير كند . واقعيت اين است كه در چارچوب فعلي اصلاحاتي صورت نخواهد گرفت و اين قافله تا به حشر لنگ است .

اروپائيان با تجارب ارزشمند خود به اين نتيجه رسيده اند كه قدرت و قداست مفسده انگيز است . اين است كه هم قدرت رهبري را با اهرمهاي متعدد مهار كرده اند و هم قداست را زير ذره بين انتقاد مي گذارند . و هم مدت سلطه رهبري را محدود نموده اند .

675:

خیر ، اینگونه نیست .
این قانون به نام "منع استفاده از نمادهای مذهبی در اماکن عمومی" تصویب شده است .
که تضاد صریحی با ادعای آزادی آن هم در مهد لیبرال دموکراسی دارد .

676:

خب تا حد بسیار زیادی درست گفتی،ولی قبول کن که تا موقعی که داستان مشایی جدی نشده بود،احمدی نژاد مصونیت نسبی داشت.

677:

خب من تفسیر لیبرالیسم فرانسه خیلی موافق نیستم ولی این قوانین بر علیه تمامی نماد های مذهبی هستند،هر چند منع حجاب،به دلیل تعداد زیاد زنان مسلمان،بیشتر به چشم میاد.در واقع این قانون حتی ترویج نماد های خدانابور بودن و حتی فلسفه ادیان رو هم در مدارس ابتدایی و راهنمایی منع کرده.

678:

"نه منطق شرع"
شما کلی جنبه های خوب و قشنگ گفتید و آن را در تعارض با اون سه کلمه بالا دیدی. من هم توضیح دادم که "شرع" جزئ لاینفک است در ایران.
قانون اساسی از وحی منزل هم بالاتر است. اگر حقوق اساسی میدانستید متوجه میشدید که تغییر قانون اساسی نه تنها در ایران بلکه در تمام جوامع بسیار سخت و حتی نا شدنی است. البته بجز انگلستان که قانون اساسیش مدون نیست.
در کل با حرف زدن کاری درست نمیشه. باید بری تو میدون
نوشته اصلي بوسيله undead_knight نمايش نوشته ها
خب تا حد بسیار زیادی درست گفتی،ولی قبول کن که تا موقعی که داستان مشایی جدی نشده بود،احمدی نژاد مصونیت نسبی داشت.
چه مصونیتی؟ خودت میگی تا قبل این نسبی بود یعنی الان شده صفر؟
آقای احمدی نژاد به پشتوانه 20 میلیون رائیی که آورده مصونیت داره و بس. همون آرایی که ستم دیدگان و محرومان و پا پتی هایی که از سهم نفت فقط نان خشک داشتند, براش ریختند تو صندوق. مسلما کسی که چیزی نداره خیلی کمتر از مرگ میترسه تا نسبت به اونایی که میلیون میلیون از بیت المال چاپیدند و کاخ نشین هستند. این لشکر از مرگ نترس بهترین بشتوانه است. کنف یکون میکنه

679:

[quote=anakin;2703837
چه مصونیتی؟ خودت میگی تا قبل این نسبی بود یعنی الان شده صفر؟
آقای احمدی نژاد به پشتوانه 20 میلیون رائیی که آورده مصونیت داره و بس. همون آرایی که ستم دیدگان و محرومان و پا پتی هایی که از سهم نفت فقط نان خشک داشتند, براش ریختند تو صندوق. مسلما کسی که چیزی نداره خیلی کمتر از مرگ میترسه تا نسبت به اونایی که میلیون میلیون از بیت المال چاپیدند و کاخ نشین هستند. این لشکر از مرگ نترس بهترین بشتوانه است. کنف یکون میکنه[/quote]
به قول یکی همه جای سفرمون نفتی شد!
نسبی یعنی اینکه حملات پایه ای بهاحمدی نژاد انگشت شمار بود ولی الان دارند ریششش رو میزنند!یعنی یه چیزی اون پشت مشتا تغییر کرده
یک روز دوست داریم طرفداران دکتر رو ببینیم،اگر زیاد بودند ما هم به رای جمهور احترام میزاریم و بهشون ملحق میشیم

680:

سلام.
حقیقتش اینه که پول نفت بر سره سفره آوردن کنایه از نا عدالتی در توضیع منابع مالی است. همون پول دیگه. وگر نه ما ایرانی ها انقدر با استعداد و تیز هوش هستیم که میتونیم آنچنان اقتصادی بنا کنیم که حتی بدون صادرات یک بشکه نفت در رفاه و آسایش زندگی کنیم.
این اقتصاد وزنه سنگینی است که هر کسی نمیتونه بلندش کنه. چه بسا زیر اون کمرش بشکنه. اصلا زیر این وزنه رفتن هم جرات میخواهد.
خداییش من یکی فقط برای این طرفدار دکتر احمدی نژاد هستم که در زمان انتخابات پی به مسئله ای بردم.
از اون 4 تا کاندید 2 تا تاشون که اصلا جرات زیره وزنه رفتن نداشتند. یکیشون هم که اصلا توقع نمیرفت بتونه بلندش کنه. الباقی یکی ماند. دکتر احمدی نژاد. ما هم شدیم مریدش

681:

سلام

جمهوری. یعنی همان دموکراسی: نظر اکثریت مردم بعلاوه حقوق اقلیتها.

و چون اکثر مردم ایران مسلمان هستند، خود به خود میشود جمهوری اسلامی. مثل جمهوری های مسیحی یا کمونیستی یا یهودی یا بودایی یا .. . یعنی قوانین و احکام دین اسلام به خواست اکثریت مردم در کشور جاری میشود.(البته هنوز خیلی فاصله داریم).

این قوانین و احکام، از ولایت فقهای عادل گرفته تا احکام شرعی معمولی را شامل میشوند.
682:

هیچکدام ...

683:

حکومت و عدل حضرت علی و اهل بیت فقط همین

684:

الحمد لله تا خون در رگ ماست جمهوری اسلامی در این مملکت برقرار خواهد بود ...................


685:

جمهوری تمام عیار بدون هیچ پسوندی... نه جمهوری خلق، جمهوری دموکراتیک و امثالهم..

686:

خوبه که تاپیک رو آپ کردین.
امیدوارم این تاپیک مدتی فعال بمونه تا کاربران با سلطنت طلبان فروم بیشتر آشنا بشن

687:

گزینه یک نوشتند..حکومت دموکراتیک جدا از دین
اولا همین دموکراتیزاسیون انواعی داره..ما دموکراسی جدا از دین نداریم..
این نظر سنجی اشتباه بوده از اصل///
با کلی گویی نظر سنجی کردند..

688:

این تاپیک متعلق به هشت سال پیشه...
دقت کنید که ممکنه هر کسی نظرات کنونیش با گزینه ای که اینجا انتخاب کرده متفاوت باشه..
من خودم نمونه هائی سراغ دارم ولی اسم نمیارم. پس دلیل نمیشه...
ضمنا طبق قانون اساسی نمیشه کسی رو به صرف داشتن عقیده ای مورد مواخذه قرار داد...

689:

بله این امکان وجود داره که اشخاص نظرشون تغییر کنه و همینطور امکان داره نظرشون تغییر نکرده باشه!
اما نظرات کنونی افراد میتونه معیاری به ما بده؛
کسی که اینجا به سلطنت رای داده و الان هم در تاپیک های سیاسی و تاریخی غالبا از رژیم پهلوی دفاع می کند و از پست هایی که رژیم پهلوی را تعریف کنند تشکر می کند ، می شود نتیجه گرفت همچنان سلطنت طلب هست.

هدف بنده آگاهی دادن به کاربران هست چون یک سلطنت طلبی که نامش در این نظرسنجی هست منکر عقیده خود شده است.

690:

فقط حیف که نمیشه اسم آورد...
دوست محترم این کار شما از نظر من درست نیست. لطفا برای رسیدن به اهدافت از پست من
نقل قول نگیر.
علاقه ای به پرداختن به اشخاص و ادامه این بحث ندارم..

691:

سلطنت مشروطه در ایران فرق چندانی با جمهوری اسلامی ندارد/ نظر من : هرچه پیش آید خوش آید، دموکرات، پادشاهی، جمهوری اسلامی و الخ.

692:

من هم اینکار را نمی پسندیدم ولی به نظر من فتوت و جوانمردی را آدم باید در حق کسی بکند که ظرفیت و لیاقت آنرا دارد نه در مورد کسی که جوانمردی باعث می شود مزاحمت هایش افزایش پیدا کند.

693:


بنده به نخست وزیر انتخابی رای دادم و دلیل آنهم دوره نخست وزیری آقای بازرگان بود که اولین نخست وزیر بعد از انقلاب بودند و همچنین آقای رجایی که پس از ایشان نخست وزیر شدند. در این سالها کمتر پیش آمده است که رئیس جمهور واقعا خوبی داشته باشیم و اصولا از نظر بنده کسی میلیاردها تومان پول خرج انتخابات نمیکند که فقط به درد مردم رسیدگی کند. از طرف دیگر بسیاری از انرژی ملت بر سر دعوا های جناحی رئیس جمهوران هدر میرود، پارسال هم واقعا مخالفتها با رئیس جمهور روحانی بسیار زیاد و مانع تراشانه بود تا حدی که امسال سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نام گرفت و سر و صدا ها خوابید. در واقع افرادیکه خودشان را ولایتمدار میخواندند، باعث شدند خود رهبری با این نامگذاری در مقابلشان موضع گیری کند. مشاهده میکنید که در همین سایت خودمان هم اوضاع با سال پیش فرق کرده است.694:

موضوع چیدن سیستمه که کار هر کسی نیست
من سیاست فدرالیسم با دادن اختیارات به هر استان موافقم
تو ایران تنوع قومی وجود داره باید از این پتانسیل استفاده کرد
و رئیس جمهوری دموکراتیک
ولی موضوع اینه که باید رئیس جمهور قدرت قانونی زیادی داشته باشه

695:

بدون شک جمهوری اسلامی انواع مختلفی می تونه داشته باشه اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد
گامبیا جمهوری اسلامی شد !
حسن عباسی بازداشت شد
نتانیاهو:اصلاح طلبان سرمایه اسرائیل هستند!!؟؟
بمب‌افکن‌های روسی در پایگاه نوژه همدان!+تصاویر
ترکیه اولین سری از جنگنده‌های اف‌۳۵ را تحویل می‌گیرد

توان نظامی ايران
گزارش لحظه‌ به‌ لحظه از تحولات عراق
تجهیزات نظامی غرب
فرمانده داعش: کوبانی ها ایرانی هستند/ جزیه دهید در امانید
جنگنده ایرانی قاهر 313 رونمایی شد
فوری/انتقام سخت حزب الله از صهیونیست ها
*