ملکه های مسلمان زیبایی، شیک پوشی+عکس


ملکه های مسلمان زیبایی، شیک پوشی+عکسملکه های مسلمان زیبایی، شیک پوشی+عکس
نه در آمریکا برگزار می شود نه در اروپا، همین نزدیکی ها در آسیاست. معیار برنده شدن در آن نه زیبایی است، نه قد و قواره تراشیده و باربی گونه، نه ناز و کرشمه، معیارش داشتن حجاب مناسب، روان خوانی قرآن و تا حد امکان موفقیت در زمینه های فرهنگی، ورزشی و ... است. هیئت داورانش هم هیچ ربطی به میس ورد و میس یونیورس ندارد؛ ترکیبی است از رأی دهندگان آن لاین، داوران کارگاه های آموزشی در طول مسابقه و حدود 100 کودک یتیم بین 9 تا 12 سال ... اما نامش همچنان «دختر شایسته» را یدک می کشد، ولی از نوع مسلمان.

مسابقه دختر شایسته اسلامی اولین بار در سال 2011، به صورت آن لاین و در کشور اندونزی برگزار شد. برگزارکننده این مسابقه یک بنیاد خیریه اندونزیایی است که به مشکلات زنان (مسلمان) بی خانمان و جنگ زده ای می پردازد که در کشورهای تحت بحران زندگی می کنند. کشورهای نام آشنایی چون: سوریه، فلسطین، سومالی ...

در سال اول تمام شرکت کننده ها اندونزیایی بودند و از سال دوم به بعد این مسابقه جهانی شد و حالا بعد از تاج گذجاری دو برنده اندوزیایی در دو سال پیاپی، امسال یک دختر نیجریه ای در جاکارتا به عنواندختر شایسته مسلمان تاج گذاری کرد. جایزه این مسابقه هم درست مثل خودش کم و بیش اسلامی است؛ یعنی یک سفر حج و یک سفر آموزشی به اروپا و بورس های تحصیلی و برنامه های کارآموزی از کشورهای مسلمان.

آبابیا عایشه 21 سال دارد. وقتی به عنوان برنده تاج گذاری کرد، با گریه روی زمین افتاد و سجده کرد. اولین جمله ای که گفت، این بود: «فقط می خواهیم به دنیا نشان دهیم که اسلام زیباست.» او در حال گذران ترم آخر رشته کشاورزی در دانشگاه است.

ملکه های مسلمان زیبایی، شیک پوشی+عکس

نورالحسنا هم 21 سال دارد. او در مالزی متولد شده و فارغ التحصیل رشته بیزنس و حالا به طور نیمه وقت کار مدلینگ انجام می دهد. نور یکی از 20 فینالیست این مسابقه بود. شاید اگر این مسابقه هم مانند همانندهایش برگزار می شد، نور می توانست برنده باشد، چون یکی از معدود زیبارویان این برنامه او بود. یک هفته طول کشیدتا نور و ابابیا درخواست گفتگوی اینترنتی مرا بپذیرند هر چند درباره نور اوضاع بهتر بود.

پیدا کردن ابابیا کمی سخت بود اما توییتر کار را راحت کرد. این شبکه اجتماعی مختصر و مفید، تنها جایی بودکه ابابیا در آن حساب کاربری داشت. من هم به خاطر او مجبور شدم در توییتر حساب کاربری باز کنم. چند بار توییتش کردم و درخواست گفتگو و ایمیل را برایش فرستادم اما خبری نشدتا اینکه یک هفته بعد در اوج ناامیدی هم در توییتر و هم در ایمیل سروکله اش پیدا شد و البته مرا هم آقا (Dear Sir) خطاب کرد. ایمیلش را داد و گفت که برای یک گفتگوی ایمیلی آماده است و یک مشکل کوچک توییتری باعث شده که دیر این درخواست را ببیند و معذرت خواست.

نور را اما خیلی راحت در فیس بوک پیدا کردم و برایش پیام فرستادم. بعد از سه روز ایمیلش را برایم فرستاد و گفت که کاملا برای گفتگو آماده است. او که اصرار دارد یونا صدایش بزنند، سه روز بعد از اینکه سوال ها را برایش ایمیل کردم، آنها را با جواب ها و عکس هایش فرستاد و در پاسخ به ایمیل تشکر آمیز من یک بار دیگر هم جواب ها را فوروارد کرد تا کار از محکم کاری عیب نکند. ابابیا اما درخواست عکس مرا نادیده گرفت و بعضی سوال ها را هم جواب نداد. از آنجا که این گفتگو رودررو نبود و آن لاین هم نبود، بنابراین سوال هایی هم در ذهنمان ماند که نتوانستیم از این دو دختر مسلمان بپرسیم اما به هر حال آنها پاسخ پرسش های ما را کتبی و از طریق ایمیل فرستادند که نتیجه اش شد این پرسش و پاسخی که می خوانید.

ملکه های مسلمان زیبایی، شیک پوشی+عکس

چرا تصمیم گرفتید در این مسابقه شرکت کنید؟

- ابابیا: دلایل مختلفی برای شرکت در این مسابقه داشتم اما مهمترین آنها این بود که می خواستم به دنیا نشان بدهم ما می توانیم به هر آنچه می خواهیم دست پیدا کنیم، بدون اینکه حجاب مانعمان شود.

- یونا: چون عاشق همایش ها و رویدادهایی هستم که برای زنان مسلمان برگزار می شود.

برای پذیرفته شدن در این رقابت چه مهارت هایی لازم بود؟

- ابابیا: حجاب مناسب، روان خواندن قرآن، رده سنی بین 18 تا 27 سال و حتی الامکان داشتن جایزه ای فرهنگی، درسی، هنری یا ورزشی.

این رقابت چقدر به استانداردهای موجود نزدیک است؟

- ابابیا: بیشتر مردم فکر می کنند این رقابت تام و کمال مربوط به زیبایی است. در حالی که اینطور نیست اما خدا را شکر با آگاهی ها و تبلیغات بعضی ها فهمیده اند که ماهیت این مسابقه چطور است.

- یونا: خیلی با مسابقه هایی مثل میس ورد و ... تفاوت دارد.مثلا در میس ورد تاکید روی سه حرف B است. یعنی خرد (brain)، زیبایی (beauty) و منِش (behavior) اما در دختر شایسته اسلامی تاکید روی سه حرف S است؛ یعنی تقوا (solehah)، ذکاوت (smart) و شیک پوشی (stylish).

کدام قسمت این برنامه را بیشتر دوست داشتید؟

- یونا: بیشترین چیزی که در طول این رقابت ها از آنلذت بردم، معرفی زنان مسلمان به جهان بود.

اطرافیان با شرکت شما در این مسابقه مخالف نبودند؟

- ابابیا: اصلا، همه مرا تشویق می کردند.

- یونا: مخالفت هایی بود ولی بیشتر می خواهم درباره چگونگی غلبه بر این مخالفت ها صحبت کنم. من به آنها می گفتم که این رقابت سعی دارد تا مفهوم برابری جنسیتی را از دیدگاه اسلامی متحول کند. دیدگاهی که معتقد است زن در یک جامعه نقش درجه یک دارد. ستون جامعه است و معلم کودکان آن. همچنین در دیدگاه اسلامی زن برای همسر و فرزندانش یک جواهر گرانبهاست.

ملکه های مسلمان زیبایی، شیک پوشی+عکس

چه کسانی بیشتر تو را تشویق می کردند؟

- یونا: خانواده، به خصوص مادرم و دوستان نزدیکم.

روابطت با دیگر شرکت کننده ها چطور بود؟

- ابابیا: روابطی بسیار صمیمانه با هم داشتیم. من احساس می کردم همه ما با استعداد هستیم و برنده را خداوند متعال انتخاب خواهدکرد. (این را همیشه برگزارکننده به ما می گفت) خدا رو شکر ما همه با هم دوست و صمیمی بودیم و اصلا برای هیچ کداممان مهم نبود که اهل کجا هستیم. ما هنوز هم با هم رابطه داریم.

- یونا: ما خیلی به هم نزدیکشدیم، حتی بعد از پایانرقابت هنوز هم با هم ارتباط داریم.

کدامشان رقیب قوی تری برای تو بودند؟

- ابابیا: من اصلا به این برنامه به صورت رقابتی نگاه نمی کردم. برعکس این برنامه برای من فرصتی بود تا با زنان سرآمد مسلمان از سراسر دنیا آشنا شوم و روابط خواهرانه ای با آنها به وجود بیاورم و نکات تازه ای از آنها یاد بگیرم.

- یونا: هیچ کدام از آنها را رقیب خودم نمی دانستم، چون برد و باخت برایم مهم نبود. چیزی که بیشتر برایم اهمیت داشت، این بود که تمام خصوصیات یک دختر شایسته مسلمان را داشته باشم.

خانواده و اطرافیانت نسبت به برنده شدن تو چه واکنشی نشان دادند؟

- ابابیا: خدا را شکر، هم خانواده و هم دوستانم بعد از برنده شدنم خیلی خیلی خوشحال شدند.

وقتی فینالیست شدی، خانواده چه واکنشی نشان داد؟

- یونا: آنها خیلی خوشحال شدند و گفتند که به من افتخار می کنند.

در لحظه شروع مسابقه شانس برنده شدنت را چقدر می دانستی؟

- ابابیا: اصلا به برنده شدن فکر نمی کردم.

روابطت با معصومه ابراهیمی (دختر ایرانی حاضر در این مسابقات و یکی از 20 فینالیست) چطور بود؟

- ابابیا: رابطه من و مصی (معصومه ابراهیمی) خیلی صمیمانه و از ته قلب بود. ما اصلا به هم به چشم یک رقیب نگاه نمی کردیم، او برای من بیشتر مثل یک خواهر و دوست بود.

- یونا: معصومه خیلی مهربان و صمیمی بود و من هیچ مشکلی با او نداشتم.

این مسابقه و این پیروزی چه چیزی را در زندگی تو تغییر داد؟

- ابابیا: در طول کارگاه های آ»وزشی من نکات بیشتری درباره اسلام آموختم و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردم. در واقع این مسابقه مرا قوی تر کرد.

- یونا: چیزهای زیادی را در درون من تغییر داد، به خصوص درباره روش زندگی.

افراط گرایان در اندونزی و دیگر کشورهای مسلمان مخالفت های زیادی با این برنامه داشتند، آیا از طرف آنها تهدید هم شدی؟

- ابابیا: تهدید نشدم ولی خیلی ها با این کار مخالف بودند چون فکر می کردند این رقابت بر پایه زیبایی است.

- یونا: نه، من آنقدر خوش شانس بودم که همه اطرافیانم مرا تشویق می کردند و به من روحیه می دادند.

این برنامه ها چه تاثیری می تواند در زندگی زنان مسلمان عادی بگذارد؟

- ابابیا: این برنامه از یک دیدگاه مترقی اسلامی به زنان مسلمان اعتماد به نفس می دهدو به آنها می فهماند که می توانند در کنار مسلمان بودن، حجاب داشتن و معتقدبودن به همه اهدافشان دست پیدا کنند.

- یونا: به زنانمسلمان قدرت می دهد تا در تربیت نسل آینده موفق تر عمل کنند.

چرا بعضی از این شرکت کننده ها اصلا زیبا نبودند، یعنی زیبایی به هیچ وجه معیار نبود؟

- ابابیا: همانطور که گفتم، چون اصلا این مسابقه ربطی به زیبایی ندارد و بیشتر به مسلمان بودن مربوط است. تمام زنان 18 تا 27 ساله مسلمان که مهارت خواندنقرآن و حجاب کامل دارند، می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

- یونا: زیبایی اصلا معیار نیست، بلکه معیار این است که چطور خودت را به عنوان یک زن مسلمان به دنیا بشناسانی.

و به عنوان آخرین سوال: از ایران چه می دانی؟

- ابابیا: راستش چیز زیادی درباره ایران نمی دانم. فقط اینکه یک کشور مسلمان است و حجاب در آنجا اجباری است، با اینحال مصی دوستم چیزهایی درباره ایران به من گفته و یک کارت پستال هم از اصفهان به من داده است.

- یونا: می دانم که غذاهای ایرانی بسیار خوشمزه هستند و ایران یک کشور زیباست.

منبع:مجله چلچراغ۲۵ کفش برتر بهار امسال

1:

ملکه های مسلمان زیبایی، شیک پوشی+عکس

این که خیلی ضایع هست!


ست های پیشنهادی لباس برای سفر (بر اساس فرم بدن)

2:

منم اول تعجب کردم.ولی خوب اگه ملاکشون وقار وحجاب بوده ..دیگه تعجب نداره.
چنین انتخابی اسون نیست.انتخاب از روی ظاهر اسونتره.


تولد با تم دختر بالرین


ژورنال لباس مجلسی.طراح:رامی سالامون،میریل داغر و..

3:


هیچکدوم از خلایق خدا ضایع نیست .


استایل فرش قرمز و دختران شایسته


طراحی سنتی خانه

4:

همه انسانها با هم برابر و برادر هستن و خدای بزرگ همه ما رو از یک سزشت و طینت آفریده چهره هامون با هم متفاوت هستش ولی هیچ کس ضایع و زشت نیست؛ که همانا خداوند بلند مرتبه زیباست و زیبایی را دوست میدارد و زشتی نمی افریند.


*کـــــــــــافه تن پوش *


گران ترین ،سبک ترین و ... کت و شلوار جهان

5:


سلام

فرمایش شما درست
ولی ایشون نباید انتخاب میشد

6:

هست
تعدادشون هم زیاده

7:


ضایع از نظر اخلاقی یا چهره کدوم مد نظرته؟

8:

سلام

اخلاقی که معلومه نه
منظورم چهره بود
من یک زن جا افتاده و زشت شبیه خانه دارهای عامی رو می بینم و تعجب کردم انتخاب شده
خب این نظر من بود
هر کسی می تونه هر نظری دوست داره بده
همانطور که رسم این انجمن هاست
البته از این زیباتر و هالیوودی رو هم که انتخاب می نمايند اکثر بچه ها از این انتخاب تعجب می نمايند

9:

سلام
شاید همون یه توانایی هایی داره که بنده و عالی نداریم.

ضمنا مگر ما میتونیم یه دونه از همین بقول شما ضایع ها رو ایجاد کنیم؟


موفق باشی ..روز خوش

10:

بانوی ایرانی گاه می‌خواهد شایسته‌ترین دختر سال جهان باشد و با بهترین جلوه‌ها و گران‌ترین عمل‌های زیبایی در محافل بدرخشد و گاه در ایام محرم در عزاداری‌ها به یاد حضرت زینب(س) و صبر، عفت و کمال این بانوی بزرگوار، اشک ماتم از دیده می‌چکاند.

به نقل فارس ، به تازگی شایسته‌ترین دختر جهان در سال 2013 انتخاب شد، این برنامه به صورت زنده از روسیه پخش شد و طبق آمارها حدود یک میلیارد بیننده از 190 کشور جهان داشت!

مسابقه دختر شایسته جهان (Miss Universe) در سال 1952 با حمایت دونالد ترامپ، میلیاردر آمریکایی، یک سال پس از برپایی مسابقه دختر شایسته جهان (Miss World)‌ راه‌اندازی شد.

مسابقاتی که پایه و پايه اون، زیبایی دختران هست و شاخص «برهنگی» نقش تعیین‌نماينده‌ای در اون دارد.

هر چند که جنبه عام‌المنفعه به این مراسم بخشیده‌اند و طبق قوانین اون، حضور دختر شایسته در مراسم‌های خیریه الزامی هست تا امت برای دیدن ملکه زیبایی جهان هم که شده در خیریه حضور یابند!

جالب اینکه بیشترین داوران این مسابقات، مردان هستند و به جلوه‌گری و عرض اندام دختران از کشورهای مختلف جهان امتیاز می‌دهند تا بهترین را انتخاب نمايند!

اکثر سهامداران، داوران و مجریان این مسابقه وامدار صهیونیست‌ها هستند و دارای مشکلات اخلاقی.

برای نمونه «اندی کوهن» مجری و تهیه‌نماينده همجنس‌گرای آمریکایی که پیش‌تر برنامه بود اجرای این مسابقه را بر عهده بگیرد، به دلیل اعتراض به قوانین ضد همجنس‌گرایی در روسیه، از سفر به این کشور و اجرای این مسابقه در کنار ملانی براون، خواننده گروه اسپایس گرلز انصراف داد! جالب‌تر اینکه یک همجنس‌گرای دیگر اجرای این برنامه را بر عهده گرفت و برای نشان‌دادن اعتراضش به اخلاق‌مداری روس‌ها، با شریک جنسی خود روی فرش قرمز حاضر شد!

* نحله‌ای به نام فمینیسم اسلامی

نوشتار حاضر نه برای تبلیغ چنین برنامه‌هایی بلکه هشداری‌ هست به خانواده‌ها و دست‌اندرکاران فرهنگی کشور مبنی بر اینکه دختران و بانوان پاک ایرانی هر لحظه و هر ساعت با تضادها و الگوهای متناقضی در تقابل فرهنگی و تنازع ذهنی هستند.

بعضاً دیده‌شده دختران با خود می‌گویند «خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد» و با این مغالطه آشکار در محیط‌های حقیقی و مجازی جلوه‌گری می‌نمايند.

قشر فرهیخته نیز به تفسیر زن‌مدارانه از اسلام می‌پردازند و نوعی از «فمینیسم اسلامی» را مطرح می‌نمايند، تا جایی که امروزه به اعتقاد بسیاری از جامعه‌شناسان، مکتب فمینیسم در جوامع اسلامی ریشه دوانده هست و دیگر نمی‌توان منکر این قضیه شد.

شاید به همین دلیل هست که هر سال پایان‌نامه‌های بسیاری با موضوع «فمنیسم، سنت، مدرنیته، آزادی‌خواهی زنان، برده‌داری مدرن، خشونت و برده‌داری جنسی، انتخاب دختر شایسته سال جهان و ...» در کشورمان نوشته می‌شود.

حال سؤال اینجاست که آیا می‌توان با ارائه الگوهای متناسب با جامعه اسلامی، تمایلات ذاتی بانوان را در مسیر صحیح هدایت کرد و به اونان زیبایی پوشیده‌بودن و معراج مرد از دامن زن را یادآور شد؟

* بانوان ایرانی در جدال میان سنت و مدرنیته

بسیاری از بانوان در جوامع اسلامی بالاخص کشور عزیوقت ایران با ابهامات و سؤالات فراوانی درباره حجاب مواجه هستند و در جدال میان سنت و مدرنیته برنامه دارند.

البته وقتی تصاویر پر رنگ و لعاب مراسم انتخاب دختر شایسته سال(!) با چند کلیک در فضای قابل مشاهده هست، از دخترانی که بدون ارائه الگوی مناسب رها شده‌اند، نباید انتظار زیادی داشت.

تجمل‌گرایی، عمل‌های زیبایی و تب تند لاغری، هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود و این سه نمی‌خواهند نه بانوی سنتی ایرانی را رها نمايند و نه دختر روشنفکر امروزی در دانشگاه را.

رخنه بی حد و حرص تفکرات فمنیستی و جایزه وسوسه‌انگیز این مسابقات با لباس‌های فاخر چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

گابریلا ایسلر دختر شایسته امسال 250 هزار دلار به عنوان جایزه نفر اول دریافت کرده و آپارتمانی در شهر نیویورک نیز به مدت یک سال برای اقامت در اختیار وی گذاشته شده هست! بله این جایزه بسیار وسوسه‌انگیز هست و دختران را به این فکر وا می‌دارد که با جلوه‌گری و نادیده‌گرفتن برخی محدودیت‌‌ها، می‌توانند دختر شایسته سال شوند!

* فمینیسم و هر اونچه که از بین برد

هستاد شهید مرتضی مطهری با اشاره به آغاز نهضت فمینیسم می‌نویسد: «نهضتی که در اروپا برای احقاق حقوق پایمال شده زن صورت گرفت به دلیل اون که دیر به این فکر افتاده بودند، با دستپاچگی و عجله زیادی انجام گرفت.

احساسات مهلت نداد که علم نظر خود را بگوید و راهنما برنامه گیرد.

از این رو تر و خشک با یکدیگر سوخت.

این نهضت یک سلسله بدبختی‌هایی را از زن گرفت و حقوق زیادی به او داد و درهای بسته‌ای را باز کرد اما در عوض، بدبختی‌ها و بیچارگی‌های دیگری برای خود زن و برای جامعه بشریت به وجود آورد».

ویل دورانت نیز در این زمینه می‌گوید: کسانی که ناخودآگاه برای تخریب بنیان خانواده توطئه کردند، کارخانه‌دارانی بودند که برای سود بیشتر، زنان را از خانه‌ها بیرون کشیدند و نتیجه نهایی اون ایجاد بحران هویت در زنان شد.

* دختر شایسته سال یا عزادار مصیبت عاشورا؟

«فمینیسم» امروز گریبان زنان دنیا را گرفته هست و در این بین بانوان عفیف ایرانی نیز بین آموزه‌های اسلامی و دنیای پر زرق و برق فمنیستی معلل مانده هست.

گاهی می‌خواهد شایسته‌ترین دختر سال جهان باشد و با بهترین آرایش‌ها و گران‌ترین عمل‌های زیبایی و پوشیدن برندهای مشهور در محفلی بدرخشد و گاه در ایام محرم در عزاداری‌ها به یاد حضرت زینب(س) و صبر، عفت و کمال این بانوی بزرگوار، اشک ماتم از دیده می‌چکاند.

بانوی ایرانی در تقابل با سنت و مدرنیته معلل مانده و این وظیفه نهادها و ساوقت‌های فرهنگی و مذهبی کشور هست که با ارائه برنامه‌ها و ایده‌های ناب و به روز و معرفی نمونه‌های باورپذیر، قابل اجرا و پرجاذبه زندگی اسلامی‌ایرانی، این چالش را مرتفع نمايند و یقین را با شک بسیاری از دختران و زنان ایرانی جایگزین نمایند.82 out of 100 based on 82 user ratings 682 reviews