چه فرم صورت چه عینکی


چه فرم صورت چه عینکیچه فرم صورت چه عینکی
چه فرم صورت چه عینکی
وقتي مي‌خواهيد قاب عينك بخريد، به دو نكته خيلي ساده توجه داشته باشيد: قاب آنچناني و پر زرق و برق توجه ديگران را به يكي از اعضاي صورت جلب مي‌كند و در مقابل، قاب ساده و معمولي باعث مي‌شود تاكيد و توجه از روي يكي از اعضاي صورت برداشته شود.

عينك براي بانوان:

)1 قاب‌‌هايي كه لبه بالايي دارند و فاقد لبه تحتاني هستند باعث مي‌شوند ابروها و پيشاني بيشتر جلوه كند.
)2 قاب‌هاي بزرگ به صورت‌هاي پهن و چهارگوش بيشتر مي‌آيد. اگر اجزاي صورت‌تان خيلي كوچك و ظريف است بهتر است از اين نوع قاب استفاده نكنيد چرا كه اجزاي صورت‌تان تحت‌الشعاع بزرگي قاب برنامه مي‌گيرد و به اصطلاح محو مي‌شود.
)3 آن دسته از قاب‌هاي نيمه كه فقط لبه تحتاني دارند بيشتر به درد مطالعه مي‌خورند.

با استفاده از اين نوع قاب‌، نگاه از بالاي عينك نيز آسان‌تر صورت مي‌گيرد.
)4 برخي از قاب‌هاي مد روز مي‌توانند جذابيت چهره را چند برابر كنند. هنگام انتخاب رنگ اين نوع قاب، به رنگ مو و چهره خود توجه داشته باشيد. قاب‌هايي كه به اصطلاح بيشتر توي چشم هستند با موهاي كوتاه تناسب بيشتري دارند و جذابيت چنين چهره‌هايي را بيشتر مي‌كنند.
)5 قاب‌هاي مستطيلي باعث مي‌شود چهره‌تان گردتر به نظر بيايد.

پس اگر صورتي كشيده و باريك داريد بهتر است از چنين قاب‌هايي استفاده كنيد. اما قاب‌هايي كه به تازگي مد شده و به كل فاقد لبه هستند (به اصطلاح عينك‌هاي بدون قاب) چندان جلب توجه نمي‌كند. اين قاب جان مي‌دهد براي آدم‌هايي كه اصلا دوست ندارند جلب توجه كنند و به اصطلاح توي چشم باشند. مخصوصا اگر از آن دسته از آدم‌هايي هستيد كه نمي‌خواهيد كسي به عينكي بودن‌تان توجه نشان دهد، از اين نوع قاب استفاده كنيد.
)6 عينك‌هاي آفتابي خيلي بزرگ اجزاي صورت را به طور كامل محو مي‌كنند و به جز در موارد خاصي كه مي‌خواهيد چيزي را در صورت خود بپوشانيد، توصيه نمي‌شود.


عينك‌هاي آفتابي گرد جلوه‌اي زيبا و در عين حال قديمي و سنتي دارند. هنگام انتخاب چنين عينكي سعي كنيد قابي را كه انتخاب مي‌كنيد دقيقا متناسب با بزرگي و كوچكي اجزاي صورت‌تان باشد، نه بزرگتر و نه كوچكتر. عينك‌هاي آفتابي بدون لبه (بدون قاب) بايد حتما با ابرويتان هماهنگ باشد. يعني حاشيه فوقاني شيشه بايد متناسب با شيب و شكل ابرو باشد. اين عينك‌ها رازآلودگي چهره را بيشتر مي‌كنند.


عينك براي آقايان:

)1 قاب‌هايي كه لبه فوقاني‌‌شان يكپارچه و پيوسته است، و به اصطلاح ميل‌-‌ابرو )brow bar( دارد، باعث مي‌شود طاسي سر مردان كمتر به چشم بيايد.
)2 كساني كه بيني‌ بزرگ دارند بهتر است از قاب‌هاي high temple استفاده كنند تا برجستگي بيني‌شان كمتر به چشم بيايد. در اين نوع قاب، دسته عينك به بالاترين قسمت لبه متصل مي‌شود. با استفاده از چنين قابي، نگاه طرف مقابل به سمت بالا و به دور از بيني كشيده مي‌شود.
)3 قاب‌هاي بزرگ و چهارگوش به صورت‌هاي ريش دار بيشتر مي‌آيد.

)4 رنگ قاب بايد با تركيب رنگي چهره، مو، ريش و سبيل هماهنگي داشته باشد.
)5 اگر ابرو و پيشاني زيبايي داريد، بهتر است از قاب‌هايي استفاده كنيد كه فقط لبه فوقاني دارند. اما اگر ابروهاي خيلي شلوغ و پرپشتي داريد، بهتر است از قاب‌هاي بي‌لبه (عينك‌هاي بي‌قاب) استفاده كنيد تا ابروهايتان كمتر به چشم بيايد.
)6 به خاطر داشته باشيد كه قاب‌هاي ظريف فلزي كه رنگي خنثي دارند، درست مانند عينك‌هاي بي‌قاب، اصلا جلب توجه نمي‌كنند و به اصطلاح روي صورت ديده نمي‌شوند.‌
گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحیتبپ اسپورت برای پسران

1:

انتقال به تالار مد و سبک زندگی


مدل شلوار جین مردانه

2:

بی صدا داری گرد و خاک میگیری؟!

/

خدا عینک رو برا هیچکی مقدرنفرماید ایشالله که کلافه نمايندس !


مدل های شیک لباس مردانه و پسرانه 2013

3:

اره خب فرمودم نزدیک عیده خونه تکونی رو اروم اروم شروع کنم .چه تاپیکهایی که کشف نمیکنم به خدا


لباسهای متنوع وزیبای مجلسی(کوتاه,بلند,دخترونه,زن ونه)

4:

خوب میکنی ،
آره دقیقا ، بعضیاش خیلی جالبن
از یه طرفم خاطرات گذشته رو زنده میکنن !

/

من هنوز با عینک مشکل دارم ! دی


88 out of 100 based on 88 user ratings 538 reviews