چه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟ x

چه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟بیا بگو چند درصد خوشگلی خانوم ها به آرایش مربوطه؟
چرا از نظر بیشترآقایان زنان بی آرایش زیباترند؟!
معرفی لوازم آرایشی و بهداشتی که مصرف می کنید
زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند
"چهره پردازی با توجه به فرم صورت"
یک راهنمای خرید کاملا زنانه

اولين فكري كه دختر بعد از دوستي با پسر ميكنه چيه؟؟
اگه مادر شدین دوست دارین اسم بچه تون رو چی بزارین؟
خانم ها بگن--چند درصد به اقایون میشه اعتماد کرد؟
دنيا را بدون خانومها تصور كن***
چرا همه چیز واسه زنها نه؟
خانمها از چي بيشتر ميترسن....
حمایت از ما | مشهدهاست
`

چه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟
چه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟
وای، دوباره شروع شد؛ دو مرتبه دختر جوان شما خانه را با یک عالمه آرایش ترک کرد و شما بیش از اندازه عصبانی و ناراحت هستید. چه بلایی سر آن روح پاک و معصومی که در جسم دخترتان زندگی می کرد، آمده است؟ شما عادت داشتید که با هم بر سر تمام مسائل مشورت کنید و او کلیه نظرات شما را در مورد زیبایی و مد قبول می کرد. اما این روزها همه چیز تغییر کرده، احساس می کنید که از شما بیزار است؛ او تصور می کند که شما قادر به درک نیازهایش نیستید.
اما شما از توانایی درک صحیح کلیه مسائل برخوردار هستید. به چند سال قبل، زمان نوجوانی خودتان بازگردید، زمانیکه تمام وسایل آرایشی مادرتان را استفاده می کردید تا تجربه جدید خودتان را در مورد سبک آرایش مد روز بدست آورید. شاید به نظر شما این کار دخترتان کمی عجیب و غریب بیاید، اما او باید خودش این راه را به تنهایی طی کند و تجربه های فردی را به شخصه بدست آورد. یادم می آید که هنگامیکه برای اولین بار آرایش را بر روی پوست صورتم امتحان می کردم، از پودر های نارنجی رنگ و سایه چشم براق استفاده کرده بودم. مادرم در آن زمان فقط آه می کشید و دعا می کرد که من هر چه زودتر این دوران را پشت سر بگذارم.
پیش از هر چیز باید همیشه به خاطر داشته باشید که دختر شما منحصر بفرد است و هیچ گونه قانون کلی وجود ندارد که از آن بتوان در مورد تمام دختر خانم های جوان استفاده کرد. هر یک از جوانان در ذهن خود چهره های جالب و یگانه خاصی را به تصویر می کشند. شاید یک روش در مورد یک نوجوان نتیجه بدهد، اما به کار بردن همان شیوه در مورد یک نفر دیگر نتیجه معکوس در بر داشته باشد.
پیش از اینکه یکبار دیگر چشم های دخترتان را پر از سایه های جور وا جور با رنگ های عجیب و غریب ببینید، در این قسمت چند راه حل پیش پایتان قرار می دهیم تا از آن طریق بتوانید با نوجوان خود در مورد آرایش به یک توافق نسبی دست پیدا کنید.
اطلاعات خود را افزایش دهید
نباید دختران نوجوان را به خاطر استفاده از آرایش غلیظ و پوشیدن لباس های بازی که دائما در کانال های مختلف تلویزیونی می بینند، سرزنش و یا تنبیه کنید. برای آنها تشخیص واقعیت ها با آنچه که در تلویزیون بر روی صحنه می آید اندکی دشوار است. آنها نمی دانند که خانم بریتنی اسپیرز یا جنیفرلوپز، متخصصان گریم و آرایشی را استخدام می کنند که بهترین چهره را به منظور روی صحنه آمدن برایشان درست کنند. آنها نمی دانند که با یک چنین قیافه هایی نمی توان وارد زندگی روزمره شد.
چند مجله مربوط به نوجوان ها را بردارید. از روی آن عکس هایی را فکر می کنید در آنها لباس ها و مدل های آرایش متعارفی معرفی شده است را انتخاب کنید و به دختر خانم خود نشان دهید. بایستی به او بقبولانید که زندگی اش برای شما از اهمیت و ارزش خاصی برخوردار است. باید با او ارتباط برقرار کنید و او را طوری قانع کنید که احساس نکند باید بیش از اندازه از مواضع خود کناره گیری کند.
اصول اولیه ای را پایه ریزی کنید
با همسر خود بنشینید و تصمیم بگیرید که چه میزان آرایش برای سن او بلا مانع است. در ذهن داشته باشید که شاید اصلاً همسرتان نداند که خط لب چیست و در این زمینه هیچ گونه نظر خاصی هم نداشته باشد. اگر بین نظر شما و همسرتان تضاد وجود داشته باشد، ممکن است فرزندتان دچار تعارض شود و امکان دارد که با یک چنین واکنشی روبرو شوید : "اما پدر به من اجازه داد که با وارد شدن به دانشگاه از رژ لب براق استفاده کنم و ناخنم را نیز لاک مشکی بزنم!"
محدودیت های خود را تشریح کنید
به سالن های زیبایی نوجوانان بروید و ببینید که آنها چه خدماتی انجام می دهند؟ از های لایت و خط لب گرفته تا لاک ناخن که می تواند براق، قرمز و یا فرنچ مانیکور باشد. ببینید که آیا در سنین نوجوانی کسی از موم، اصلاح، خالکوبی و یا حتی تتو استفاده می کند؟ باید بدانید که نوجوانان دیگر چه می کنند تا بدین وسیله بتوانید سطح توقعات خود را در رنج متعادلی نگاه دارید.
اصلا نترسید که به او بگویید زمانیکه 15 سال بیشتر ندارد نمی تواند از خط چشم استفاده کند؛ اما در عین حال می توانید این امتیاز را هم به او بدهید که وقتی 18 ساله شد می تواند در برخی مراسم خاص، از خط چشم استفاده کند. از آنجایی که نوجوانان علاقه بسیار زیادی به تجربه کردن تجربیات جدید دارند به همین دلیل باید بدانند که محدودیت هایی برای آنها وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانند پایشان را از آنها فراتر بگذارند. او شما را امتحان می کند برای اینکه ببیند آیا می تواند پایش را از مرزها بیرون بگذارد یا خیر. شما به همراه همسرتان، باید به شدت مراقب اوضاع باشید و به او اجازه ندهید که پایش را بیش از اندازه فراتر از مرزها بگذارد.
من مادری را می شناسم که زمانیکه متوجه شد دخترش نافش را سوراخ کرده از هوش رفت. شاید برای برخی از مادرها چنین کاری چندان غیر منتظره نباشد اما به هر حال هیچ مادری دوست ندارد که دخترش احساس کند انجام چنین کارهایی از نظر او بلامانع است. باید اشاره کنیم که هیچ مادری نمی تواند قبول کند که دختر خانمش خود را به جا سوزنی تبدیل کند. هم مادرها و هم دخترها هر دو دوست دارند که هر کدامشان پشت دیگری را به خاک بمالد.
مصالحه و سازش
گاهی اوقات برخی از کارهایش را ندید بگیرید. جدی می گویم. گاهی اوقات نیاز دارند که از کنترل مستقیم شما قدری دور شوند. آنها اینگونه آفریده شده اند. اگر گاهی اوقات از خط چشم استفاده کنند، خیلی بهتر از این است که یک مرتبه ببینید روی بدن خود عبارت "فقط گلزار" را خالکوبی کرده اند!
با مثال های عینی او را قانع کنید
اگر احساس می کنید که حلقه ای که از شکم یک نوجوان آویزان شده زشت و زننده است، پس این کار را خودتان هم نباید انجام دهید. فکر می کنم تا همین حد کافی باشد.
از متخصصان کمک بگیرید
اگر شما جزء افرادی بودید که تا شب عروسی دست به لوازم آرایش نزدید، باید در یک جلسه گفتگو با متخصص زیبایی و آرایشی صحبت کنید. البته به نظر می رسد که آرایشگرها در این امر قدری زیاده روی می کنند، اما به هر حال مشورت با آنها می تواند یک سری سرنخ های کلی را در اختیار شما قرار دهد.
تقریبا به مدت یک ساعت پای صحبت های آنها بنشینید و بعد هم به بازار بروید تا مارک هایی را پیدا کنید که با سن و سال فرزندتان بیشتر هم خوانی داشته باشند. زمانیکه با متخصص زیبایی در حال صحبت کردن هستید، ابتدا به صورت او نگاهی بیندازید و ببیند که آیا برای دیدن چهره واقعی او نیاز دارید یک شیر آب پر فشار بر روی صورتش بگیرید تا تمام کرم پودر ها و پن کک ها را بشوید ؟ اگر چنین بود بهتر است برای مشورت کردن به شخص دیگری مراجعه کنید. سعی کنید از روی مجله ها عکس هایی را که بیشتر می پسندید انتخاب کرده و با متخصص زیبایی در مورد آنها بحث کنید.
با متخصص زیبایی صحبت کنید و به او بگویید که می خواهید دختران به طور اصولی با فاکتورهای اولیه آرایش آشنا شود. همچنین به او بگویید که از آرایش غلیظ خوشتان نمی آید. از او بخواهید که از مرحله ابتدایی شروع آرایش تا آخرین مرحله را مو به مو برایتان توضیح دهد. به دخترتان بگویید که تنها از دو مرحله از کل آنها می تواند استفاده کند.
در نهایت باید توجه داشته باشید که شاید خودتان برای نیمی از عمر از وسایل آرایشی استفاده کرده اید، اما هر چه باشد چنین لوازمی برای دختر خانمتان جدید هستند و از جذابیت خاصی برخوردار می باشند. دخترهای نوجوان دوست دارند شخصیت های متنوع را آزمایش کنند و خانمی را که در آینده قرار است به آن تبدیل شوند را هر چه زودتر کشف نمایند. آرایش کار جالب، فانتزی و کمی سحرآمیز است - درست مثل سنین نوجوانی دختر خانمتان-

12-30-2007


1:

باز این پیداش شد
خوشم میاد کلی زحمت میکشه از سایت ایران و انگلیس همشو کپی پیست میکنه
کلا به نظرم پیدا کردن یک دختر با صورت ارجینال امروزه تو ایران سخته
همشون بزک کرده میان بیرون
خوش به حال ما پسرها که صورتمون همیشه ارجیناله و تقلبی نیست

2:

به نظرم به مقدار فضولي پسر ها و كلا جنس مذكر .

3:

ارایش ملایم خانمها خودشون قشنگند دسته کم نگیرین خودتونو

4:

ارايش ملايم

5:

بستگی داره زشت باشه یا خوشگل

6:

بابت مطلب ممنون مطلب خوب کپی پیست نداره و باید استفاده کرد البته با ذکر منبع !

پیشنهاد میکنم عنوان مقاله رو عوض کنید چون با متن هماهنگی نداره در عنوان سوالی مطرح شده و ذهن به سمت نظر خواهی و تبادل نظر سوق پیدا میکنه اما مطلب حالت آموزشی و راهنمایی داره !

7:

ارایش ملایم

8:

انقدری که کسی نتونه بفهمه آرایش کرده

9:

انقدر كه يه چهره ي جلف به خودش نگيره و ادم بتونه تو صورتش نگاه كنه

10:

ارایش تند و زننده

11:

بهترین حالت و زیرکانه ترین روش هم همینه !

12:

خداوند ارایش را برای جنس مونث افریده است اما دختر هم باید ارایش بکند اما نه برای گردن کلفتهای در خیابان فقط برای این که زیبایی خود را حفظ کند م زنانگی خود را اما ما باید به پسرها هم بگوییم که تا چه حد باید ارایش کنند و این جای تاسف داره

13:

به نظره من آرايش خوبه و باعث بيشتر جذاب كردنه يك دختر ميشه
ولي خدا وكيلي بعضيها يه طوري آرايش ميكنند كه به جاي اينكه خوشگل بشن ترسناك ميشن
من گاهي وقتا كه ازشون ميبينم آخه نه اينكه جذابم ازشون فاصله ميگرم ميگم
نكنه يه دفعه بهم حمله كنن

14:

دختران جوان زيبا هستند پس نبايد زيباييشون رو با ارايش غليظ زننده كنند.
من خودم ارايش ملايم رو دوست دارم. اينطوري زيبايي خودم رو زيبا تر كردم نه اينكه زيبايي خودم رو پنهان كنم و زيبايي عاريه اي داشته باشم...

15:

هر چی آرایش کمتر بهتر

16:

be nazare man arayeshe ziyad adamo khoshgel nemikone hich
zeshtam mikone
arayesh mlayemesh khoobe

17:

به نظر من جنس مونث تا نزدیکیها ی 30 سالگی پوستش مثل برگ گل لطیفه بعد از اون سن هم ارایش ملایم کافیه

فقط طبق نظر متخصصین پوست کرم مرطوب کننده و کرم ضد افتاب وکرم دور چشم برای اینکه در اینده زیر چشمشان دیرتر چروک بیفتد کفایت میکنه

18:

به نظر من هر کسی یه جور قشنگ تر میشه !

بعضیا با آرایش ولی بعضیا بدون آرایش !

19:

مقدار ارايشي خوبه كه زن را اراسته بكنه.

20:

من موافق نیستم مخصوصا برای دختران مجرد اما اگرم می خوان آرایش بکنن لا اقل تابلو نباشن دیگه:دی

21:

به اندازه ای که زن نشن
دختر بمونن زشته بابا اینطوری که دیگه با یه خانوم متاهل فرقی ندارن

اصن نکنن خیلی بهتره

22:

به نظر من هرچقدر دوست دارن برن آرایش کنن ! اشکالی نداره !

23:

در درجه اول اصلا نياز نيست و اگه مي خواد ارايش كنن خيلي كم نه انقدر ارايش كنن كه شبيه يكي از حيوانات باغ وحش بشن (ببخشيد اين رو گفتم) باور كنيد من چنين دختراني كه مي بينم مي ترسم مي ترسم كمك مي ترسم جون هركه دوست دارين اينجوري بيرون نياين و مردم رو نترسونين گناه دارن
دارم خواهش مي كنم نكنين اين كار رو

24:

دختر تا جایی که منو شهوتی نکنه میتونه ارایش کنه


http://shekargah.blogfa.com/

25:

شايد شما با مانكناي داخل بوتيك هم شهوتي بشي اين چه ربطي به آرايش داره

26:

khob ma ham hamino migim dg

be nazare man arayesh ta 18 salegi bi maanie
hamoon sadegie ke adamo ziba neshoon mide
hich jaye donya adam pako salem
arayeshe ghaliz nemikone

27:

به ميزاني كه خيلي زياد جلب توجه نكنه.
گاها مي بينيم كه بعضي از دخترها ، به علت وسواس زياد وقتي مي رن جلوي آينه براي آرايش ، شروع مي كنن به درست كردن و تميز در آوردن صورت، كه به علت وسواس خيلي خيلي زياد ، و درست در نيومدن نوع ارايشي كه مي خواستنن بكنند و با يه لج بازي خاصي شروع به پر رنگ كردن ارايش خود مي كنند به طوري كه ميان ابروش درست كنن مي زنن چشمش رو در ميارنو بعد كه خسته مي شن ، بي خيال ماجرا مي شن و اصلاً فراموش مي كنند كه10 ساعت جلوي اينه بودن و خيلي خيلي آرايششون غليظ شده

28:

به نظر من نسبيه.بعضي جاها خوبه بعضي جاها بد.
براي يه تعدادي(با توجه به سن -ميزان زيبايي -موقعيت و .............)
حتي لازمه. چون همه زيبايي رو دوست دارند ولي همه زيبا نيستن ومن بهشون حق ميدم اگر بخوان از اين طريق(تا يك حدي)زيبا بشن.

29:

این تا یه حدی خودش یه نکته س.
تا یه حدی نه بیشتر از اون.
اما کمترش باشه اشکال نداره.

30:

بله شما درست میگین رزا جان اما من گفتم تو مجردی ممکنه مجردی بیش از 18 طول بکشه ها:دی

31:

خوب کم

32:

یه مقدار

33:

خوب کمی تا قسمتی

34:

are mn

na be nazre man dokhtar too 18 salegi che mojarad bashe
che moteahel ye arayesh molayemo mitoon bokone
dg oon moghe vase ye dokhtar khanoom javoon
arayesh ta hodoodi lazeme
mohammad jan
enam begam ke en nazare man
manam nazaramo tahmil nemikonam

35:

از نظر من دخترا هیچ نیازی به آرایش ندارن
ولی اگه ازدواج کنن که دیگه اسمشون دختر نیست و میشن زن
پس از اون موقع به بعد هم دیگه شوهرشون باید براشون تصمیم بگیرند

36:

خوبه اینجا دختر و پسر مگه با هم آرایش می کنن ؟
نظر سنجی پسرا بیشتره
بهتر بود این سوال رو از پسرا بپرسن

37:

ملایم خب قابل قبوله رزا جان...
اما متاسفانه ما ملایمتی نمی بینیم!!!
همین امروز جلوی مدرسمون دو تا دختر(تو قم_ شهر مذهبی_ ماه محرم) جوری آرایش کرده بودن که تمام افراد خیابون بهشون نگاه می کردن...بعدشم دو تا ماشین جلوی پاشون بوق زد سوار شدن!!! به جزئیات کاری ندارم اما ما 7 تا پسر بودیم حرفی به دختره زدم که سوار ماشین شد و مجالی واسه ی ادامه ی بحث پیدا نکرد و به واقع لقب ج پولی براش به جا بود
یه پی ام به من بدین تا من پسورد آیدی نارسیس تو هم میهن رو بهتون بدم

38:

doroste manam hamino migam
man khodam be shakhse az arayeshe ghaliz motenaferam
vali jamee entor shode
dg kasi dorost biad maskharash mikonan
che dokhtar che pesar

39:

قربون آدم چیز فهم... خوشم اومد
والا ما که مثه آدم میریم بیرون کسی هم جرات نداره حرفی بزنه اما همون چیزی که شما گفتی کاملا دیده میشه در جامعه

40:

فقط یه رژ لب و یه کرم سفید کننده
من دیگه بیشترش را قبول ندارم

41:

eno begam ke ghom ba tehran kheyli fargh dare

42:

به مقدار کافی

43:


از نظر من اینم زیاده برای یه دختر جوونی که ازدواج نکرده

44:

chera fekr mkoni ziade?

45:

شادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

46:

برای این که خب از نظر من اصلا نباید یه دختر جوون آرایش کنه
اصلا یه چیزی رو بهم بگو
دختر جماعت برای چی باید ارایش کنه
خب برای کی آرایش می کنه
کی می خواد از این آرایش استفاده کنه
آدم وقتی خودشو خوش تیپ می کنه و به خودش میرسه عزیزم باید یه نفر حظ کنه یا نه
آخه دختری که ازدواج نکرده برا چی باید خودشو آرایش کنه؟

47:

هان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

48:

افسانه:دی

49:

شعرمو مینویسما؟؟؟؟؟؟؟:دی
خوب یه ذره کمتر از مقدار کافی
خوبه؟

50:

che rabti dare pas roo en hesab hame bayad bad tip
begardan ta digaran fekre bad nakonan
arayesh ye chizie ke az ghdimoalayam beyne khanooma boode
arayeshe kam na gonah dare
na jalbe tavajoh mikone

51:


خب منم شعری که تو جوابت گفتم می نویسم:دی
اصلا من زود تر کلدم
نه خوب نیست باید گاز گلفته شوی:دی

52:

اما برام سوالیه
یالا بگو افسانه کیه؟
تو ..............افسانه رو؟
بگو کجا بودی بدو

میخوای آبروتو تو اینجا ببرم باباییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟ آده
یالا گازتو پس بگیر تا جیغ جیغ نکردم بدو

53:


زشته دخترم زشته
خب باشه حالا یه گاز گرفتم تمام مسائل خونواده رو ریخت بیرون:دی
اما خودت افسانه ای نه جون بابایی؟:دی

54:


خب من از تیکه ی آخر حرفت خوشم اومد
از قدیم الایام بین خانوما بوده نه دخترا و همچنین این که گفتی جلب توجه نکنه
چطوری جلب توجه نمی کنه:
1.اینکه کم باشه
2.رژ و از این جور چیزا که توی صورت سفید قرمز می زنه نباشه
3.یا اگه هم باشه بپوشونیو نذاری که بقیه ببینن

بد ریخت گشتن با آرایش کردن فرق داره
آرایش اونه که وقتی پسره ببینتت هی جوریش بشه
ولی اگه کم باشه یا پوشیده باشه که کسی طوریش نشه که خب مشکلی نداره

55:

khob ma ke az avalam hamino goftim agha

56:

رزا کاربر منطقی ای هستن و نظرات خوبی دارن... امیدوارم فارسی تایپ کنند و در بحث های تالار موضوعی شرکت کنند چون نوع بحث کردنشون واسه ما طرفدارای اسلام خیلی خوبه و به کارمون میاد

57:

oh mamnoon
moteasefam man camputeram farsi ghabool nemikone
karish nemishe kard

58:


نه دختر خانوم
شما گفتید که رژ لب
خب من گفتم که رژ لب تابلوه بابا
هرکی رژ بماله خب یه پسر که از 200 متریشم رد بشه بابا می فهمه که این رژ مالیده و خلاصه بقیه ی آریشش رو هم زیر ذره بین می گیره

59:

to ye roje lab too postaye man peyda kon faghat

60:

هر اندازه که خودشون صلاح بدونن!!
دیگه تو این چیزا هم ملت میخوان فضولی کنن!!

61:

ببخشید
شما نگفته بودید
تینا خانوم بود
ولی خب شما هم از حرف ایشون حمایت کرده بودید و گفته بودید که چرا من میگم رژ لب زیاده
و این بحث به اینجاها کشید

62:

be har hal
nazare man hamoone ke goftam arayeshe molayem oonam baada az 18 salegi
albate en nazare mane man vase kasi taeen taklif nemikonam sue tafahom nashe

63:

خب درسته
هر کسی یه نظر داره
ولی خب آدم روی نظراتش یه خورده فکر کنه و تجدیدشون کنه بهتره

64:

ارایش ملایم حیف نیس اصلا ارایش کنن دیدین تو این محرمم عزاداری امام حسین هم ارایش میکنن وخیلی خیلی بی فرهنگ میان تو خیابون از امام حسین خجالت بکشین من که اصلا در محرم ارایش نمیکنم قبلشم کم خودم قشنگم خانمها خواهشا تو محرم ارایش نکنین ممنون

65:

موافقم سحری باهاتچه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟

66:

آخه به محرم چه ربطی داره؟

67:

خيلي ربط داره خانوم به پسرا ربط داره
در ضمن خانوم ها كه اصلا نيازي به ارايش ندارند ولي اگه خاستن اين كارو بكنن ملايمش بهترينه

68:

کاملا موافقم هرچه ملایمتر بهتر

69:

من با اریش خانمها مخالف نیستم چون زن همهش نازه مردها همهش نیازه(چی گفتم من) زن اصولا از نظر روحی طوری افریده شده که دوست داره زیبا جلوه کنه و زیبایش تحسین کنندو این نیاز فطری یک زنه
و مردها هم طوری افریده شدن که خودشون هم خوشگل نباشند(که معمولا هم اینجوریه) اما زیبایی زنو دوست دارند
البته خوب اینجا مثلا افراط و تفریط هم میاد جلو
اگه افراط شه نه تنها دیگه زن زیبا جلوه نمیکنه شبیه اش شله قلمکار میشه

70:

بچه ها ببخشين هم اكنون چند تا پسر ريختن سرم به خاطر حرف هاي كه زدم گفتن
تو كارو زندگي رو از ما گرفتي

71:


اوه چه توجهی
با جمله اخرت شله قلمکار موافقم

72:

منم همينطور

73:

خدا خیرت بده تو رو

نوشته اصلي بوسيله تینا نمايش نوشته ها
آخه به محرم چه ربطی داره؟
خیلی ربط داره دخترم!!!
حرمت ها نباید شکسته بشه منتها متاسفانه دخترای امروز ما عاشورا و تاسوعا رو با روز جهانی روسپی گری اشتباه می گیرن!!!

نوشته اصلي بوسيله AMINLOTFI نمايش نوشته ها
منم همينطور
گل پسری...

74:

به نظر من خيلي از دختر خانومها و آقا پسرا روزهاي تاسوعا و عاشورا فرصت رو مغتنم ميشمرن و با زيباترين تيپشون به بهانه عزاداري از خونه ميزنن بيرون تا بهتر دلبري كنن .
البته خوب براي خالي نموندنه عريضه شايد دو خط روضه هم گوش بدن.
البته اگر آرايش در حد تميزي باشه هيچ وقت بد نيست ولي نه آرايشي كه معلوم نيست خيلي از دختر خانومها از اين طرز آرايشها چه منظوري دارن....چون به قدري زشت و بدتركيب ميشن كه من خودم به عنوان يك دختر حاضر نيستم نگاشون كنم اگر هم نگاه كنم با ديدنشون يه فكر ديگه(!)به ذهنم ميرسه ..............
خانومهاي گل باور كنيد آرايش براي زيباتر شدنه نه براي وحشتناكتر شدن.
اين نوع آرايشهاي جديد اين طرز آرايشاي خفن هيچ كجاي دنيا براي آدم حسابي ها نيست.................................

75:


خاله این حرفتو یادته یه بار به منم گفتی؟
من برای اونا متاسفم...

76:

hasti jan harfe ghashangi zadi
har chizi ye ehterami dare yani ke chi too en azadari dokhtara ba arayesh ghaliz
va pesara ba model moohaye moftazah pa mishan mian biroon
hich koodum az kasay ke too en 2 rooz entor oomade boodan biroon be tore adi en tor biroon nemian
vaghean vase hamashun moteasefam ke be chizay del bastan

77:

خدا و شکر 3 ساله این روزا نمیرم بیرون که نگاهم به چهره های اینا بیفته...

78:

mage too ghomam az en khabara hast?

79:

اوه دلت خوشه ها...
از تهران بیشتر نیان بیرون مطمئن باش کمتر نیست آبجی...!!!

80:

bebin ghom ke ye shahre mazhabie en torie
tehran che khabare

81:

آره دیگه...
کلا روز کار روسپی های تمام شهرها، همین دو روزه!!!
چون تمام خونه ها خالیه ،تو تمام شهر ها

82:


83:

به خدا...

84:

bashe baba

85:

یه آرایش ملایم مناسبه .....

86:

راستش چقدرش رو نمیدونم !

خوب حد ارایش کردن مثل خیلی از چیزهای دیگه شخصیه. (البته به نظر من)

خود من به شخصه ارایش کردن رو خیلی دوست دارم و حس می کنم نوعی مرتب بودن و زیبا شدنه. حالا مقدار ، رنگ و تنوع ارایش کردن بستگی به سلیقه ، مکان ، شرایط و چهره فرد داره !

87:

اره تمام اينها درست ولي كسي تو ايران شرايط رو نميدونه

88:

آرایش اگر به منظور مرتب شدن و زیبایی و جذابیت باشه بطوری که زننده و کاملا مشخص ( بقول معروف تابلو ) نباشه خوبه . البته بعد از ازدواج نوع آرایش و پیرایش چه برای مرد و چه برای زن باید مورد نظر و پسند همسر باشه.

89:

آرایش رقیق و مناسب
اینجوری جذابتر و زیباتر خواهد بود

90:

احسنت !

وایییییییی. بعد از ازدواج که دیگه..... مثلا خیلی از ارایش ها یا رنگ هایی رو که تو می پسندی ممکنه شوهرت اصلا موافق نباشه. خود من عاشق رژلب صورتی جیغ هستم ولی شوهرم اصلا خوشش نمیاد و میگه بهت نمیاد !!!

91:

البته حرف شما بسيار متينه روشنك جون.ولي عزيزم من خودم به عنوان كسي كه حالا تا حدي از آرايش و دنياي آرايشگري بي خبر نيستم ميدونم كه آرايشها و آخرين متدهاي آرايشي كه در دنيا داده ميشه همشون قابل اجرا نيستن.منظورم اينه كه مثل مدلهاي لباس كه تمامشون قابل پوشيدن نيست مثل لباسهاي فشنهايي كه فقط براي نمايش دادن قدرت طراحي يك طراح لباس داده ميشه فقط يك طرحه و قرار نيست كه حالا دختراي ما كه از دور دارن اين طرحا رو ميبينن قرار باشه به همون طرز خودشون رو آرايش كنن و تصور هم بكنند كه زيبا شدن.

92:

نظر من اينست خانمها تا جوان هستند آرايش نكنند بهتر است به خصوص دختران نوجوان. زيبايي يك دختر به صورت دست نخورده ميباشد و همچنين محصولات آرايشي پوست جوانشان را خراب ميكند. البته زنان يكمي سن و سالشان بالا ميرود و همچنين براي متمايز شدن از دختران خوب است آرايشي سنگين و موقر داشته باشند. من به شخصه معتقدم آرايش زيادي كه دختران جوان ميكنند به خاطر محدوديت هاييست كه حجاب برايشان بوجود آورده.
به اميد روزي كه همه چيز سر جاي خودش باشد وهر كس بدون ريا و تضاهر خودش باشد.

93:

به شخصه میدونم که خاله آرایشگره
قرار بود موهای منم کوتاه کنه اما نشد:دی

94:

چرا وقتی دخترها آرایش کنن بده اما پسرها با هزارجور تیپ و ریش و مدل مو و فشن بیان بیرون بد نیست

95:

اگه صورت دختر ايرادي نداشته باشه (منظرم ايرادهايي كه با آرايش رفع مشن) احتياجي نيست آرايش كنه..

96:

آرايش خيلي خوبه ولي به اندازه و در حدي كه كسي جز خود آدم نفهمه كه آرايش كرده

97:

کی گفته بد نیست حجاب برای مرد هم است اگر منظور شما شلوار لی پوشیدن و ژل زدن به مو است هیچ مرجع و بزرگی نگفته ضد دین و ضد اسلام است و هیچ موردی ندارد پیامبر (ص) همیشه موهای خود را آراسته می کرد و لباس تمیز بر تن می کرد ... در بعضی از موردها پسر ها واقعا پوشش نامناسب هم داشتند من رفیقی داشتم که گوشواره می انداخت و خیلی بد لباس می پوشید که الحمدالله الان دیگه هدایت شده .......... در مورد دختران هم نباید با آرایش در میان مردان نامحرم باشد و زن فقط باید برای شوهر خودش را آرایش کند

98:

مقدارش زیاد مهم نیست كمیت و كیفیت آرایش به میزان رضایت روانی و درونی افراد بستگی دارد یکی آرایش ملیح و ملایم و دوست داره
یکی تند و زننده

مهم اینه که رنگهایی که طرف استفاده کرده به رنگ پوست و رنگ چشم بیاد

99:

به نظرم در حدي كه عرف قبولش داره.ولي آرايشاي تند و زننده رو اصلا نمي پسندم
آرايش بايد طوري باشه كه جلب توجه نكنه.
همينطور خانمهايي كه از نظر قيافه ظاهر خوبي ندارن چه اشكالي داره كه هميشه آرايش داشته باشن؟من اين حرفو براي اين ميزنم كه با همين ظاهر و قيافشون بدون آرايش بدتر جلب توجه ميكنند.
از نظر اسلام هم ملاك همينه كه خانم ها از نظر قيافه و پوشش جلب توجه نكنن
حالا چه با آرايش چه بي آرايش100:

آرايش چه براي دخترا و چه پسرا خوبه در صورتي كه به شكلي باشه كه بر زيبايي اونها بيفزايد . تا حدي هم سليقه اي هست يعني يك نوه آرايش ممكنه به نظر يكي زيبا بشه و به نظر يكي نه .

101:

به مقدار زیاد

102:

با خيلي كمش موافقم البته در مورد خودم

ولي زيادش زنندست

به نظر من معمولا كساني كه از لحاظ زيبايي
كمبود داشته باشند ارايش غليظ رو ترجيح ميدن
و معمولا هم به هدف نميرسند.
واقعا دخترخانوماي داراي اصالت كمتر دنبال ارايش هاي زننده اند.

103:

هر چی بیشتر بهترچه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟

104:

الان اواتار من با اريش خيلي كمش زشته مگه

105:

اواتورت ذاتا زشته فکر نکنم با ارایش غلیظ هم بشه کاریش کرد

106:


107:

من موندم شما چطور این همه پودر و روغن و کرم و ... رو صورتتون تحمل میکنید!
(بخصوص اونها که صورتشون بیشتر نقاشی شده تا آرایش!)

108:

الان با كي داري حرف ميزني ؟

109:

کلی گفتم! (نه مخاطبش شما نبودی)

110:

پس موافقم با اين حرف.

الان تو دانشگاهمون بعضي دخترا طوري
ميان كه اگر از دانشگاه دعوت بشن به عروسي
مستقيم بدون ارايشگاه ميتونن به عروسي برسن.

111:

تا حدی که اعتماد به نفسشو از دست نده چون ممکنه بعد از یه مدت از چهره واقعی خودش دیگه خوشش نیاد

112:

هر چقدر زیباتر بهتر

113:

دو هزار و ده شاهی.
خب مگه چیه شما مقدار پرسیدین ، منم جواب دادم دیگه

114:

هر چیزی حدی دارد و خارج شدن از حدش باعث دردسر می شود، اگر زیاد باشد از چهره آدم بودن خارج می شود ، که الان بعضی خانم (البته نمی شه گفت خانم حالا....) اینقدر آرایش می کنند که آدم نگاه می کنه به وحشت می افته ، میمون ازاونها خوشگل تره ، اگر میلایم باشد ، بهتر است ، نداشته باشند هم عالی عالی و اگر هم فقط برای همسراشان آرایش کنند ، که دیگه 10000000000000بار بهتره .

115:

- زیبائی در سادگی نهفته است و ویرایش سیرت ارجحتر از آرایش صورت میباشد
- مقدار آرايش براي دختران جوان ؛ طوری باید باشد که باعث جلب توجه جنس مخالف وبرنگیختن حسد همجنسان خود نباشد

116:

به نظره من سادگي، زيبايي خودش رو داره و هيچ وقت هم از بين نميره ... در ضمن راحتتر هم هستيم..
يادمه وقتي يكي از دوستام با بي اف اش عروسي كرد
همسرش بهش گفته بود(بعد ازدواج) كاش قيافه بدون آرايشت رو از قبل مي ديدم ... (كه عمرا اون موقع باهات عروسي كنم)
خوب اين هم آخرو عاقبتش!!!!

117:


118:

بله دیگه....

یکی نیست به اون پسره بگه تو اونقدر تو رویا بودی که حواست نبود این آرایشه یا خود طرفه؟!

119:

من به کسی توصیه نمی کنم ...!
چون که بعضیا اینقدر هول هستن که آرایش زشت ترشون می کنه...!

120:

هر چقد که دلتان بخواد مناسب است

121:

هرچی عشقته .
به خود بستگی داره .
هرچی بیشتر آرایش کنی میگن ببین چقدر زشت بوده که انقدر بتونه کاری کرده .
اگرم کم بتونه کاری کنه و باز خوشگل باشه میگن دمش گرم همینجوریشم خوشگل .
در آخرم ندید بدید زیاد هست .
هر جور برید بیرون کسایی هستن بیان دنبالتون حالا چه با کلی صافکاری نقاشی چه با کمی بتونه کاری .

122:

مناسب نیست

123:

اگه این تاپیک مربوط به خانوما میشه چرا اقا پسرا نظر میدن؟!
اگه مربوط به اقا پسرا میشه چرا اینجا استارت شده؟!

124:

نگار جان حالا این قدر سخت نگیر دیگه

در ضمن هر چی آرایش بیشتر بهتر

125:

اره خب هرچی بیشتر ارایش کنن مذکرا بیشتر فیض میبرن !

126:

من دوست دارم نظر بدم به تو چه؟:دی

127:

خب نظر بده داداش من. من که جلوتو نگرفتم

128:

شوخی بود.

129:


130:

چرا اینجا موضوع با متن فرق می کنه؟
موضوع بحث یک پیز دیگست اما...
ما که نفهمیدیم!

131:آخه این مذکرای طفل معصوم چه فیضی میبرن

132:

خب کسی که جلوشونو نگرفته اگه حرف منطقی دارن بیان بزنن!

133:

به نظر من دخمل یاید خوشگل باشه حالا اگه با اریش کردن خوشگلتر میشه خوب ارایش کنه هر چقدر که باعث زیباتر شدنش میشه ارایش کنه اگه ما پسرها چیزی گفتیم

134:

آرایشی که آرایش خدا رو به هم نزنه
هر آرایشی محیط خاصی داره که متاسفانه ما اینو هنوز متوجه نشدیم
بعضی وقتا تو دانشگاه آدم با خودش می گه واقعا هدف ما جیه برای اومدن به اینجا حتی اگه هیچ انگیزه ای هم نداشته باشیم برای درس خوندن . ولی فکر میکنم برای احترام به اطرافیان باید بفهمیم چی می پوشیم .چی می گیم اصلا ارزشی برای خود واقعیمون داریم که اینطوری می گردیم
زیبایی فوق العاده است ولی باید به خودمون اثبات کنیم نه به دیگران

135:

به نظرمن درجامعه و محیط کارو تحصیل یک ارایش خیلی ملایم کافیست ولی در مجالس عروسی هرچقدر ارایش کنند مهم نیست

136:

آرایش ملایم یعنی چی؟

137:

منم موافقم!

138:

be nazare man ta jay ghashange
ke jelf nabashe arayeshi ke faghat surato az biroohi darare
harchi sade tar ghashang tar

139:

ارایش ملایم یعنی همین مقدار ارایشی که اواتار ریحانه خانم داره!!!

140:

با اینکه مغرم داغ کرد تا نظرتو خوندم ولی باهات موافقم

141:

اینکه کلا بی حجابه بابا
آهان
شما منظورت برای دخترای مجرد هم هست دیگه؟

142:

منظورم مقدار ارایش صورتش هست نه بی حجابیش!!و منظورم به همه خانمهاست نه فقط دخترها

143:

میدونم
آهان...

144:

میدونم
آهان...

145:

man be shakhse age bekham arayesh konam eshala baad az 18 salegi
che mojarad che moteael

146:

البته زمانی که نارسیس با من بود نظرمو در مورد آرایش بهش گفته بودم رزا خانوم

147:

azash miporsam

148:

باریکلا
من بهش گفته بودم اگه با من بمونه دیگه نباید تا قبل ازدواج آرایشش کنه و انگشت نمای خاص و عام بشه

149:

اخی راس میگی ...
خب اگه این طفل معصوما که یکیش خودت باشی فیض نمیبرن براشون نباید ارایش کردن یا نکردن یه دختر مهم باشه پس نباید بیان اینجا نظر بدن پس شما اینجا چیکار میکنی؟

150:

برای من مهمه...
خب من دوست ندارم دوست خودم تو خیابون برای مرد های دیگه آرایش کنه خب

151:

انسان زيبايي را دوست دارد،
به نظر من در حد كمي خوبه، ولي نه به صورتي كه امروزه مشاهده ميكنيم اكثرابه جاي زيبا كردن،
انسان رو به وحشت و ترس مي اندازه،كه گاهي اوقات به انسان بودن آنها شكي در حد تيم ملي مي كنيم!!!

152:

khoob shod ba to namoond

153:

به نظر من !
حتی حیوانات هم سعی میکنن که عیب و ایراداشونو بپوشونن !
آرایش اگه در حد مرتب کردن ظاهر یاشه خوبه ولی اگه از حد بگذره به قول آنتونیوی گرامی
دیگه اونوقت بیشتر به هیولا شبیه میشن تا آدم

مثلا
اگه خانمی میخواد بره بیرون یا هر جای دیگه
ولی اونقدر صورتش رنگ پریده و بی حاله که
به خاطر غیرعادی بودنش جلب توجه میکنه
خوب چه اشکال داره این خانم با استفاده از یک کرم
یا کمی وسایل آرایش که خودشون میدونن
صورت رو به شکل طبیعی از رنگ پریدگی در بیارن

به نظر من در این حد خوبه
ولی به شکل افراطی اصلا خوب نیست


154:

behtar bood ghashangtar migofti dooste aziz

155:


خوب شما قشنگترش رو بگو

اگه منظور شما تیکه اول پستم بود
روی اون سخن صرفا خانمها نیستن
بلکه شامل آقایون هم میشه

مسلما ظاهر آشفته و نامرتب یک آقا هم بسیار زننده است

خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد

156:

نتیجه اخلافی اول این خانم زیر 18 سال هستند
نتیجه اخلاقی دوم ارایش برای دخترهای 18 سال به بعد چه مجرد چه متاهل حتما الزامی هست
اخرش هم من نفهمیدم دخترها عجب حوصله دارند اونهمه مواد شیمیای رو رو صورتشون اعم از پورد و کرم میزنند که چی بشه؟
به همه نشون بدن خوشگلند ؟
ادم خودش باید زیبا باشه با مواد شیمیای عمرا کسی زیبا نمیشه؟

157:

آلایش اصلا چی هست؟

158:

چه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟هه هه

159:

با شما موافقم!

160:

اولا ميگفتم يه كمش خوبه
ولي حالا نميدونم
اگه با اين آرايش ها توجه يكي از اين پسرا جلب بشه اون وقت...
من يكي تحملشو ندارم
چون از هر چي پسره ديگه متنفرم
بدون هيچ استثنائي
همشون فقط به فكر خودشونن
همه ي دوست دارم گفتاشونم دروغ محظه
خدا هيچ كدوموشون و از هر نوعي نصيب آدم نكنه
آمين

161:

آره خوب چون خدا به زنها عقل نداده مردا بايد براشون تصميم بگيرن

162:

خودمانيم همه مشكلات عالم را حل كرديم فقط مانده قضيه سرخاب سفيداب زنهاي بيچاره!

163:

آرایش برای شوهر خوب است ولی برای خود نمایی کمش هم زیاد است

164:

این بهاره خانم خودش متاهله والا از این حرف های بد بد نمیزد:دی

165:

من نظر خودم دادم و بهش پاییبندم آرایش رو هم اجباری نکردم
در ضمن باز دخترا آرایش که می کنن ارایششون معلومه موضوش چیه
شما پسرا موهاتون چطوری اون بالا نگه می دارین؟

166:

اینو خوب اومد رزا

167:

از لحاظ شرعی ارایش اگر از حد تنفس گذشت و موجب عدم تشخیص صورت نسوان از دید جماعت مذکر شود بر حسب ریا موجب اغفال این جماعت همیشه مظلوم تاریخ گشته و به دلیل دروغ در نشان دادن خصایص ظاهری از گناهان خوب کبیره است

168:

بستگی به دخترش داره................

169:

مي دانيد كه الان همه جاي دنياي اين مردها هستند كه نشسته اند برنامه ريزي مي كنند كه امروز بايد زنها حجاب داشته باشند امروز بايد بي حجاب باشند. امروز اگر بي حجاب بودند توي دانشگاه راهشان نمي دهيم فردا اگر با حجاب بودند راهشان نمي دهيم.
من مانده ام كه اگر اين مردها در سراسر كره خاكي به جاي فضولي به كار سرخاب سفيداب زنها يك كم وقت صرف افكار خودشان مي كردند چه مي شد؟ الان به جاي كره زمين همگي داشتيم در كرات ديگر و سحابيهاي ديگر و منظومات ديگر فضاي لايتناهي زندگي مي كرديم.
اي مرده شور هر چي زنه ببرن كه موجب همه اين عقب ماندگي بشر است!

170:

نظر جالبی بود

171:

آرایش کردن خوب است
اما برای چه کسی؟
وبرای چه؟

172:

سوال مشخص است..چه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟

......خودتون برای "چه کسی و برای چه" را بگوید؟فکر کنم سوال را با سوال جواب نمیدن

173:

بستگی به خوده شخص و سلیقه شخصی داره .

174:


كمیت و كیفیت آرایش به میزان رضایت روانی و درونی افراد بستگی دارد
یکی آرایش ملیح و ملایم و دوست داره

یکی تند و زننده
مهم اینه که رنگهایی که طرف استفاده کرده بهش بياد
به رنگ پوست و رنگ چشم بیاد

175:


براي خودش ديگه

براي اينكه انسان زيبايي رو دوست داره

176:

یک چیز کاملا شخصیه ارایش کردن
حالا مثلا برای یک زوج مشترک می تونه با همفکری هم بااشه
اما مثلا خود من ترجیح میدم با خانمی صحبت کنم که ارایش ملایمی داشته باشه و از آرایش تند و زننده خوشم نمیاد!

177:

دخملها حوصله دارید ها اینقدر پودر و مواد شیمیایی به سر و صورتتون میزنید خوش به حال ما مردها که همیشه صورتمان ارجینالهچه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟

178:

اگه دخترا مث من خوجمل باشن آرايش لازم ندارن كه...
من 19 سالمه و آرايشم در حد يه خط چشمه
براي تا سن 25 /26 سال آرايش بايد كم باشه چون زيادش سنو ميبره بالا
در ضمن همه دختراي هم ميهن انقد خوجملن كه به آرايش نياز ندارن...

179:
اوه. . .اين مال گذشته هاست

الان ديگه ماشاا.. مردا از دخترها كم نمييارن.

180:

من متنفرم از آرايش غليظ ! ( بعضي وقتا فكر مي كنم هيچ وقت براي عروسيم آرايشگاه نخواهم رفت !! )
ولي با اين حال ، از دخترا و بويژه زناني كه اصلا" به ظاهرشون اهميت نميدن هم اصلا" خوشم نمياد !
اينو كه ميگن " زن فقط واسه شوهرش بايد آرايش يا به اصطلاح خوشگل كنه " رو هم زياد قبول ندارم ، به نظر من آدم قبل از هر كسي بايد براي خودش زيبا باشه ، چرا كه احساس زيبايي و با طراوت بودن اعتماد به نفس بالايي به آدم ميده .

يك خانوم جوان در همه حال بايد تميز و مرتب ، شيك پوش ، و خوشبو باشه ..

181:

امروز جات خالي تو آسانسور دانشگاه ....پيف پيف

182:

منم شخصا با ارايش غليظ مخالفم...
با ارايشي كه مثله گريم ميمونه و زياد مشخص نميكنه كه اصلا ارايشي وجود داره يا نه موافقم...
در كل وقتي كسي زياد ارايش ميكنه به زيبا بودن صورت خودش شك ميكنم

183:

اين جور افراد كه خيلي غليظ آرايش ميكنن خودشونو ميكنن مايه خنده ي ملت
يه بار تو پارك ملت بودم يه دختري با آرايش فجيع خورد به يه پسره پسره يه ذره نگاش كردو گفت:خدايا توبه جن ديدم...

184:

باحال بود

185:

186:

سلام به همه
انقدر من از این آرایش کردنها خاطره دارم که نگو
ما یه هم اتاقی داشتیم توی خوابگاه که وقتی آرایش میکرد زشتتر میشد!
هی اون ابروهای پرپشت سیاهش را مداد میزد و سیاهتر می کرد و لباشو قرمزتر!
کشت مارو.
یه همساده هم داشتیم که هیچوقت بدون آرایش(اون هم غلیظ) نمی دیدیمش
جای شما خالی
یه روز بانو به حمام تشریف برده بودن و ما هی از سر کنجکاوی(!!!)آنقدر رفتیم و آمدیم تا بالاخره ایشان را در حین خروج از حمام غافلگیر کردیم.
حالا ححدس بزنید چی دیدیم؟
طرف تا رژگونه هم زده بود!!!
تیرمون به سنگ خورد و نتیجه اخلاقی اش این شد که فضولی موقوف! خانوم حواسش جمعتر از این حرفاس و چهره واقعی این خانوم در شبکه موجود نمی باشد
بعضیا دیگه واقعا شورش را درآوردن
بابا هر چیزی حدی داره
فکر امثال من را بکنید که تا ابد تو کف چهره واقعیتون می مونن:دی

هان؟ خب خاطره ام میومد دیگه

187:

خب طبیعتا به اندازه استفاده کردن و بلد بودن شیوه استفادش خیلی مهمه
که فکرمیکنم عده ای میزان مواد رو به نوع استفاده ترجیح میدن
منخودم یه آرایش ساده رو استفاده میکنم

188:

آخه بعضيا بلدم نيستن استفاده كنن...انگار رو صورتشون ماست ماليده باشن...

189:

تاحدی که جذاب تر وزیبا تر بشن

ملایم خوبه

190:

بابا ارجینال

ارایش غلیظ رو دوست ندارم ابدا

191:

منم حرف لعیا رو قبول دارم ..

یه کمی که صورت رو ملیح تر کنه ..اصلا دوست ندارم صورتم مصنوعی باشه ...

ارایش زیاد هم صورت کسی رو زیبا نمیکنه تا خودش زیبا نباشه .. فکر کنم همه متوجه زیبایی با ارایش و بی ارایش بشن ..

192:

شما چقدر ارايش مي كني؟

193:


شخصا ارایش زیادی رو صورتم ندارم ... در حد خیلی ملایم ..

194:

به نظر من آرایش در حدی خوبه که قیافه رو از حالت طبیعی خارج نکنه. بعضیا یه رژ قرمز فجیع می زنن، گونه ها رو سرخ سرخ می کنن، چشاشونو اونقد می کشن که تو زمان سینوهه تو مصر هم اینقدر نمی کشیدند. حال آدم بد میشه

چه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟

195:

در حقیقت بدون اینکه خودشون بدونن جای make up کردن make down می کنن!

196:

اون قدر که شکل یه جادوگر رو به آدم نده!!

197:

از اونجا که چشم و ابرو در زیبایی خانوما نقش اساسی دارن از دید من برداشتن ابرو کافیه بقیه هر چی باشه افراط

ساده ترینش کرمهای نرم کننده حاوی ویتامین a و e هستش از نظر من اون هم افراطه پوست انسان هیچ نیازی به این چیزا نداره

198:

آرایش من همیشه ثابته و دو قلمه .
یه خط چشم
یه رژ لب

خط چشمم رو هم بیرون چشم نمی کشم و دنباله نمی دم ، فقط روی خود پلک
رژ لبم هم که همیشه بعد از 10 دقیقه پاک میشه و می مونه همون 1 قلم

به جز اینا هیچی نمی زنم .. نه کرم و نه چیز دیگه

199:

البته به نظر من ابرو رو به سبك زنونه (!!!) برداشتن هم براي دختران جوان خيلي جالب نيست !
متاسفانه الان ديگه نميشه زن و دختر رو از هم تشخيص داد !!

هر چی باشه افراط
نه خب ، اينجوري هم نميشه گفت كه غير از برداشتن ابرو ، ديگه بقيه ش افراطه !
فكر كنم يه آرايش ملايم - در حدي كه چهره بي روح نباشه و شاداب به نظر بياد - از نظر هيچ كس بد نباشه ..

البته بازم ميگم ( همون طور كه قبلا" در همين تاپيك هم گفته بودم ) ، من شخصا" از آرايش غليظ بيزارم و اصلا" تحملشو ندارم !

200:

ارایش اگر طرفش بلد باشه زیادم باشه بد نیست
یعنی حتی اگه زیادم باشه نشون نمیده
بدترین نوع ارایش،ارایش با ابرو برنداشته اس.
ولی کلن دخترایی که ارایش نمیکنن خوشگل ترن!

201:

آفرين ، منم قبول دارم !
كلا" به نظر من آرايش كردن ( مخصوصا" غليظ ) ، از معصوميت و كودكيِ چهره كم مي كنه و سن رو بالاتر نشون ميده !

202:


اره.و غیر از اون
واقعن نمیشه دخترا و زنا و بچه ها رو از هم تشخیص داد.
تازگیام که اقایونم....

203:

به نظرم هر چی کمتر ارایش کنیم کمترم میریم جلوی اینه و بیشتر بهمون خوش میگذره !

من هر وقت با دوستام میرم بیرون و ارایش نمیکنم .. چه برای خرید یا تفریح یا پارک وسینما و ... خیلی راحت ترم


روی دلارام را ،حاجت مشاطه نیست عزیزان دلم

204:

دو قاشق چای خوری کافیه ! :دی

205:

دو قاشق چای خوری کافیه ! :دی

206:

ارايش خانم ها براي مرد نامحرم چه كم باشد چه زياد از نظرالله ممنوع است

207:

خانمها: روشهای اعجاب انگیز برای زیبا تر شدن


چه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟
اول از همه اینکه، زیبایی همیشه از درون افراد نشات می گیرد. بهترین راه برای زیبا شدن، طبیعی به نظر آمدن است اما ایده ها و راه هایی هم هست که به آن کمک می کند. لازم نیست برای زیبا دیده شدن حتماً چشمتان را در سایه و گونه هایتان را در رژگونه غرق کنید. این مقاله به شما نشان می دهد که چطور سایه ها و شکل های طبیعی صورتتان را زیباتر نشان دهید تا هم اعتماد به نفستان بالا رود و هم زیبایی طبیعی داشته باشید. اعتماد به نفس زیباترین ویژگی در دنیاست. اندامتان را صاف و سرتان را بالا نگه دارید چون این حالت احساسی در شما ایجاد میکند که بدانید که هستید، چه می خواهید و چطور باید از زندگی لذت ببرید.
مراحل
۱ - لبخند بزنید. اگر هر از گاهی لبخند بزنید، باعث می شود هم احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید و به دیگران این احساس مثبت را منتقل کنید. حتی می توانید جلوی آینه لبخند زدن را تمرین کنید. این می تواند شروع بسیار خوبی برای روزتان باشد و حال و هوایتان را بهتر کند. اما همیشه به یاد داشته باشید که برای تکمیل زیبایی لبخندتان باید دندانهایتان را خوب مسواک کنید.
۲ - مراقب پوستتان باشید. با یک کرم مرطوب کننده که SPF آن حداقل ۱۵ باشد، پوستتان را پاکیزه و مرطوب نگه دارید. بیشتر از سه بار در هفته روی صورتتان لیف نکشید چون ممکن است پوستتان را اذیت کند مخصوصاً اگر روی پوستتان جوش داشته باشید. برای آنها که پوست مرطوب دارند، استفاده از ماسک می تواند به از بین بردن روغن اضافی پوست کمک کند. البته این ماسک ها را هم بیشتر از یکبار در هفته استفاده نکنید.
۳ - لایه برداری پوست، یعنی برداشتن لایه کهنه و مرده پوست، می تواند کمک کننده باشد. لایه برداری می تواند آسیب های ناشی از جوش و آکنه پوست را کاهش دهد اما اگر روی پوستتان جوش دارید، بهتر است که از متخصص پوست هم کمک بگیرید.
۴ - با کمتر کردن آرایش صورتتان، زیبایی طبیعی تابستانی را به پوستتان ببخشید. آرایش برای تقویت شکل و ترکیب صورت شماست نه برای پوشانیدن آن. برای چشمانتان حتماً از خط چشم استفاده کنید چون به چشمانتان شکل می دهد. برای روز از رنگ ها و سایه های جیغ استفاده نکنید اما استفاده از این رنگ ها برای شب اشکالی ندارد. اگر روی صورتتان جوش دارید، برای درمان آن از محصولاتی که پوستتان را بیش از حد خشک می کند استفاده نکنید.
- لباسهایی انتخاب کنید که اندامتان را متناسب تر نشان دهد. پوشیدن لباسهای خیلی لختی هم همیشه خوب نیست چون باعث می شود دیگران فکر زیاد خوبی درموردتان نکنند.
- می توانید لباسهایی انتخاب کنید که هم جذاب و در عین حال سنگین به نظر بیایید. یک شلوار جین یا دامن با یک بلوز زیبا بسیار متناسب به نظر خواهد آمد. البته دقت کنید که کفشهایتان هم حتماً باید با لباستان ست باشد.
۵ - با لوازم جانبی و زینتی ظاهرتان را چشمگیرتر کنید. اما دقت کنید که زیاد هم در این زمینه افراط نکنید. یک هدبند، تل یا گردن بند کافی است. یادتان باشد هرچه کمتر، بهتر.
- لباسهایی بخرید که اندامتان را لاغرتر و متناسب تر نشان دهد.
۶ - مراقب موهایتان باشید. به طور منظم موهایتان را کوپ کنید و همیشه دنبال مدل ها و رنگ هایی برای موهایتان باشید که به شکل صورت و نوع موهایتان بیاید.
- همیشه موهایتان را شانه کنید اما نه بیش از اندازه. مدل موی صاف و فر هر دو را برای خود امتحان کنید.
- اگر قصد رنگ کردن موهایتان را دارید، دقت کنید که رنگ مورد نظرتان حتماً به رنگ پوستتان بیاید. سعی کنید فقط تا یک تا دو سایه روشنتر یا تیره تر از رنگ طبیعی موهایتان پیش روید.
۷ - صاف بایستید. اینکار نشان می دهد که به خودتان احترام می گذارید و همه هم دنبالتان خواهند بود. علاوه بر این برآمدگی های اضافی بدنتان را هم کمتر نشان می دهد. طرز ایستادن و نشستن اهمیت زیادی دارد و می تواند به جذابیتتان اضافه کند.
۸ - اهمیت زیبایی درونتان را درک کنید. آدم های زیبا در دنیا زیاد هستند اما زیبایی خیلی متداول است. بعد از حرف زدن با چند نفر از آنها متوجه می شوید که این آدم ها زیاد هم زیبا نیستند. رفتار بد با دیگران ممکن است درون آنها را خیلی زشت هم نشان دهد و باعث شود دیگران دیگر اهمیت چندانی به زیبایی بیرونشان هم نشان ندهند.
- پس یادتان باشد اگر با دیگران بد رفتار کنید، همه آرایشهای دنیا هم نخواهد توانست زیبا نشانتان دهد.
- به خودتان و دیگران احترام بگذارید و خواهید دید که چه حس خوبی پیدا میکنید.
۹ - احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. وقتی حستان به خودتان خوب باشد، ظاهرتان هم خوب خواهد شد. پس اعتماد به نفس داشته باشید.
- مردم به سمت کسانیکه به خودشان احترام می گذارند جذب می شوند و با آنها راحت هستند. دوست داشتن و احترام گذاشتن به خودتان به معنی خودخواهی و خودبینی شما نیست. فقط به دیگران نشان می دهد که از ظاهر خودتان راضی و خوشحال هستید.
- خودتان باشید، با دیگران گرم و دوستانه برخورد کنید و احساس خوبی پیدا کنید. مطمئن باشید که خیلی زود همه این را متوجه می شوند.
۱۰ - اگر دوستانتان تحسینتان کردند، سعی نکنید آنها را منفی کنید، تحسین و تمجید اطرافیان را بپذیرید و از آن برای بالا بردن اعتماد به نفستان استفاده کنید. یک تشکر کردن مودبانه خیلی بهتر از پایین آوردن خودتان است.
۱۱ - ورزش کنید. همه کسی را که به خودش احترام می گذارد و مراقب بدن خود است را دوست دارند. خوب به نظر رسیدن فقط به آرایش و لباس محدود نمی شود، سالم بودن و داشتن احساسی خوب نسبت به خود هم بخشی از آن است.
- حداقل نیم تا یک ساعت در روز وقتتان را به ورزش اختصاص دهید و روزانه ۸ لیوان آب بنوشید. آب درخشش زیبایی به پوستتان می دهد.
- اگر وقت برای باشگاه رفتن ندارید، حداقل ۴۰ دقیقه در روز –در فواصل استراحت های ۲۰ دقیقه ای بین کار هم که شده—را به پیاده روی تند اختصاص دهید.
- هر ورزشی که دوست داشته باشید خوب است اگر هم ورزشی را تابه حال امتحان نکرده اید، یکی را انتخاب کنید که با شرایطتان جور باشد.
۱۲ - خواب کافی داشته باشید. این به شما کمک می کند همیشه بهترین ظاهر را داشته باشید و داشتن یک الگوی منظم برای خواب باعث می شود هر روز سرحال و سرزنده از خواب بیدار شوید و روز خوبی داشته باشید.
۱۳ - هر روز بدنتان را برس بکشید. یک برس با موی پلاستیکی یا موی طبیعی برداشته و دایره وار روی بدنتان بکشید. از پاها شروع کنید و بالا تا سینه پیش روید. اینکار پوستتان را سفت کرده، سلولیت را برطرف نموده و پوست های مرده را از بین برده و درخشش خوبی به پوستتان می دهد. بهتر است اینکار را صبحها انجام دهید چون سرحال ترتان می کند. یادتان باشد اینکار را حتماً روی پوست خشک انجام دهید.
۱۴ - بهداشتن دندانها را رعایت کنید. بعد از هر غذا دندانهایتان را مسواک کنید و روزی دوبار از نخ دندان استفاده کنید و یادتان باشد هرچه بیشتر مسواک بزنید، بهتر است.
- البته دقت کنید که مسواک را سفت روی دندانها نکشید. ممکن است فکر کنید اینطوری دندانهایتان بهتر تمیز می شوند اما فقط به آنها آسیب می رساند.
- حتماً بعد از گذشت ۱۰ دقیقه از خوردن غذا مسواک کنید چون باعث می شود به مینای دندان آسیب برسد و اگر وقت برای صبر کردن ندارید، فقط دهانتان را با آب خالی بشویید.
- دندانهایتان را سفید کنید. همه با دندانهای سفید و تمیز زیباتر به نظر می رسند. و خرید سفیدکننده های دندان هم چندان برایتان گران تمام نمی شود. همچنین موقع مسواک کردن دندانها حتماً لثه ها، زبان و سقف دهانتان را هم مسواک بکشید.
۱۵ - شاخص حجم بدن (BMI) خود را اندازه گیری کنید. اینکار به شما کمک می کند وزن سالم خود را بدانید و دیگر وزن خود را با دیگران مقایسه نکنید.
۱۶ - موهای زائد بدن و صورت را از بین ببرید. موهای زائد بدن و صورتتان را به طور منظم با هر روشی که برایتان مقدور است، از بین ببرید.
۱۷ - با چشمانتان هم لبخند بزنید. چشمها دریچه روح هستند. پس وقتی با چشمانتان بخندید مردم بلافاصله جذبتان می شوند.
۱۸ - با محصولات خاص، موهایتان را براق و درخشان نگه دارید.
نکات
- به مقدار کافی آب بنوشید. از موادغذایی سالم و مغذی مثل ماهی، میوه ها و سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید. این مواد به درخشندگی پوستتان کمک می کنند.
- اگر پوستتان مستعد جوش است از بخار روغن درخت چای استفاده کنید. این بخار منافذ پوستتان را باز کرده و این روغن به از بین بردن جوش ها کمک می کند.
- بعد از استفاده از بخورهای صورت یا سونا از تمیزکننده پوستی مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید. پس از شستشوی پوستتان، یک مرطوب کننده بدون روغن روی آن بمالید. بااینکه ممکن است به خاطر سن پایینتان به نظرتان مسخره بیاید از کرم های ضد چروک استفاده کنید. این کرم ها به پوستتان درخشندگی خاصی می دهد و استفاده مداوم از آن از بروز چروک جلوگیری می کند.
- استفاده از مومک برای برداشتن موهای بدن بهترین روش است. بهتر است اینکار را در سالن های آرایشی انجام دهید اما به هیچ وجه برای پوست صورتتان از این روش بهره نگیرید. چون پوست صورت بسیار حساس است. بند انداختن برای پوست صورت بهترین روش است.
- از اسپری، دئودورانت یا لوسیون برای پوستتان استفاده کنید. بااینکه جای دوش گرفتن را نمی گیرد اما باعث می شود دیگران از کنار شما بودن لذت ببرند.
- یک آرایشگر خوب برای خودتان انتخاب کنید. ممکن است مجبور شوید پول بیشتری بپردازید اما ارزشش را دارد. اگر مطمئن نیستید که چه مدل مویی به شما بیشتر می آید، از آرایشگرتان کمک بگیرید.
- روی رژلبتان برق لب بزنید.
- ناخن هایتان را همیشه زیبا و مرتب نگه دارید. حداقل هفته ای دوبار نزد مانیکوریست بروید و اگر از عهده هزینه آن برنمی آیید، خودتان اینکار را یاد بگیرید. انجام فرنچ مانیکور آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. ناخن های پاها را هم فراموش نکنید.
- همیشه موهایتان را تمیز نگه دارید. بااستفاده از شامپوی مناسب موهایتان را درخشان و سالم نگهدارید. اگر موهایتان وز دارد، حتماً از نرم کننده و حالت دهنده و ضد وز برای موهایتان ساتفاده کنید. اگر وقت ندارید که هر روز صبح موهایتان را بشویید، شب قبل آنها را شسته و کار درست کردن را برای صبح بگذارید.
- وقتی شب موهایتان را می شویید، در همان حالت که خیس هستند آنها را ببافید. اینکار باعث می شود صبح که موهایتان را باز کنید، حالت زیبایی پیدا کند و درست کردن آن آسانتر شود. مدل هایی را برای درست کردن موهایتان انتخاب کنید که با شکل و فرم صورتتان جور باشد.
- از عطری استفاده کنید که بهترین احساس را در شما ایجاد میکند. همچنین می توانید از لوسیون بدن استفاده کنید. البته دقت کنید که بیش از اندازه عطر به خودتان نزنید. کمی از عطرتان را روی یکی از مچ ها زده، آن مچ را به مچ دیگرتان بمالید و بعد روی بازوها و گردنتان بمالید.
- مراقب لبهایتان باشید. از رژ لب های خوب و حتماً از برق لب استفاده کنید.
- کفش های پاشنه بلند پاهایتان را فوق العاده نشان می دهند.
- به خودتان در آینه نگاه کنید. بهترین ویژگیتان چیست؟ پاها؟ موها؟ دهانتان؟ شانه هایتان؟ ببینید چطور می توانید این ویژگی را برجسته تر کنید. مثلاً اگر موهای زیبایی دارید، هر یک روز در میان آنرا بشویید تا براقتر و زیباتر به نظر برسند.
- آنها که پاهای بلند و زیبایی دارند، حتماً به دقت همیشه آنها را اپیلاسیون کنند تا بتوانند با پوشیدن دامن یا شلوارکهای زیبا آنها را برجسته تر نشان دهند. آنها که شانه ها و استخوان بندی زیبایی دارند می توانند از تاپ ها و بلوزهایی استفاده کنند که زیبایی اندامشان را بیشتر جلوه گر کند.
- هر شب یک حمام طولانی اما نه خیلی داغ بکنید. اینکار به ریلکس کردنتان کمک می کند.
- هروقت که از وضعیت ظاهرتان ناراحت و غصه دار شدید، با چند نفر از دوستانتان برای شام بیرون بروید و با آنها دردودل کنید.
- اگر از درون شاد و خوشحال باشید، به بیرونتان هم منتقل خواهد شد. کارهایی انجام دهید که از آن لذت می برید، به کنسرت بروید، کفش بنفش بپوشید، با حیوانات بازی کنید و ….
- اعتماد به نفس یکی از جذابترین ترین چیزها در دنیاست. جسور باشید. پشتتان را صاف و سرتان را بالا نگه دارید. این حالت نشان می دهد که می دانید که هستید، چه می خواهید و کجا می روید. برای چشمهایتان از سایه های متفاوت و متنوع استفاده کنید. دکوراسیون اتاقتان را هر از گاهی تغییر دهید. با غریبه ها حرف بزنید. پر رو باشید اما نه بی ادب، محدوده خود را بشناسید. مطمئن باشید که زیبایید.
- خودتان باشید. بر حسادت خود و مقایسه کردن خود با دیگران غلبه کنید. ببینید چه چیز باعث می شود که دیگران اینقدر خوب به نظر برسند. ببینید چطور می توانند حواس همه را به نقاط مثبت خود جلب کنند و با این روش نقاط منفی خود را بپوشانند.
- اگر پوستتان بی عیب و هیکلتان زیبا نیست نگران نباشید. زیبایی به شکل ها و اندازه های مختلف می آید. و یادتان باشد زیبایی واقعی همان زیبایی درونی است.
- ابروهایی که شکل طبیعی داشته باشند همیشه زیباتر هستند اما دقت کنید که ابروهایتان را حتماً دست یک متخصص خبره بسپارید.
- اگر سنتان پایین است، از رنگ های شادتر استفاده کنید.
- وانمود نکنید کسی هسیتید که واقعاً نیستید. خودتان بودن همیشه بهترین کار است. وقتی به خودتان در آینه نگاه میکنید، ببینید که چقدر زیبا هستید. اینکار اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهد.
- زیبا بودن در درون همه دخترهاست. این شمایید که باید آمادگی نشان دادن آن را داشته باشید.
- همچنین یادتان باشد که باید همیشه زیبا به نظر برسید، نه فقط برای پسرها.
هشدارها
- در آرایش کردن افراط نکنید. آرایش نکردن به شما نشان می دهد که بدون آن هم زیبا هستید و چندان به آن نیاز ندارید.
- یادتان باشد که یک لبخند زیبا بهترین دارایی شماست، پس مراقب دندانهایتان باشید و مرتب نزد دندانپزشک بروید.
- همیشه درمورد اینکه آیا لازم است در همه قسمت های صورت آرایش داشته باشید یا نه خوب فکر کنید.
- هیچوقت به خاطر ظاهرتان کارهایی که از آن لذت می برید را کنار نگذارید. لزومی ندارد چون هر روز موهایتان را صاف میکنید دیگر شیرینی نپزید.
- هیچوقت موی بالای لبتان را با تیغ اصلاح نکنید. بند انداختن یا استفاده از موبر برای آن بهتر است.
- مصرف مشروبات الکلی یا موادمخدر به هیچ وجه به زیباتر کردن شما کمک نمی کند. درواقع در طول زمان، دقیقاً نتیجه عکس روی شما خواهد داشت.
- اینکه مثل زن های هرزه به نظر برسید زیبایتان نمی کند. فقط شان شما را تا حد آن افراد پایین می آورد. بنا بر سنتان لباس بپوشید. هات و سکسی بودن همه چیز زندگی نیست.
- به توجه مردان سن بالا ارزش بگذارید اما محتاط باشید. یادتان باشد که آنها تجربه بیشتری دارند، خودشان را می شناسند و اعتماد به نفسشان بالاست. از طرف دیگر، بهتر هم می توانند از شما سوء استفاده کنند پس حسابی مراقب باشید.
- زیبایی یک نفر، یک هنر ساده مثل نقاشی یا مجسمه سازی نیست. اگر انسانیت، شجاعت، اعتماد به نفس و شوخ طبعی در چشمانتان بدرخشد، زیباتر به نظر خواهید آمد. پس قلب پاک، روح دلیر و همه خصوصیات مثبت خود را به نمایش بگذارید.
- هیچوقت خودتان را به پسرها نیندازید (آویزان آنها نشوید).
چیزهایی که به آن نیاز دارید:
- یک کرم مرطوب کننده مناسب با پوستتان
- یک شامپو و نرم کننده مناسب با نوع موهایتان
- محصولات مربوط به مو برای از بین بردن وز کردن مو، خشکی مو و امثال این.
- موچین و قیچی
- مو بر
- لیف یا محصولات مخصوص لایه برداری پوست
- محصولات مربوط به مراقبت از پوست مناسب با نوع پوستتان
- اعتماد به نفس
- میوه و سبزیجات روزانه
- لباسهای زیبا
- ریمل
- برق لب
- لبخند

208:چرا ابرو برداشتن مناسب
البته دختران نوجوان مناسب نیست اونا در مرحله رشد هستند و تا به بلوغ کامل برسند تغییراتی در چهره و اندامشون بوجود میاد همه ما شنیدیم که فلانی روز به روز قد میکشه و خوشگلتر میشه ... یا بدگلتر میشه!!چه مقدار آرايش براي دختران جوان مناسب است؟
اما برای دختران جوان نه تنها لازم بلکه ضروری
درحیوانات طاووس نر برای جلب توجه برهاشو به نمایش میذاره بلبل اواز خوانی میکنه گوزنها می جنگن امادر مورد انسان برعکس
اولین چیزی که در مورد خانومها جلب توجه میکنه درجه زیبایی
البته امروزه در امر ازدواج توجه مرد به وضع مالی دختر زیبایی رو تا حد زیادی تحت شعاع قرار داده با این حال
خانومها همیشه به دنبال زیبایی هستند این طبیعت خانومهاست--- شاید هم اصلا غریزی باشه
با توجه به ساختارهای احتماعی و شرایط فرهنگی امروز این کاملا منطقی دختران جوان ارایش کنندنوشته اصلي بوسيله Luna نمايش نوشته ها

نه خب ، اينجوري هم نميشه گفت كه غير از برداشتن ابرو ، ديگه بقيه ش افراطه !
فكر كنم يه آرايش ملايم - در حدي كه چهره بي روح نباشه و شاداب به نظر بياد - از نظر هيچ كس بد نباشه ..

البته بازم ميگم ( همون طور كه قبلا" در همين تاپيك هم گفته بودم ) ، من شخصا" از آرايش غليظ بيزارم و اصلا" تحملشو ندارم !

يه آرايش ملايم بهترینه
آرایشهای انچنانی که برای موقعیتهای خاصی مانند شب عروسی بکار میره..... تو روز روشن تو خیابونها... واقعا باعث شرم!
درمورد مردان زیبایی اهمیت و نقش چندانی نداره اونها بیشتر به دنبال بول و قدرت هستند
مردی که به خواستگاری میره به تنها کاری که مشغول: اثبات قابلیتها ی خودش در مورد قدرت نان اوری و توانایی اداره زندگی
از اعضای خانواده یا فامیل همراه خواستگار هستن که علاوه بر عمل به سنتها و رسومات توانایی های بسرشونو به خانواده عروس بقبولانند
من مخالف ارایش غلیظ اون هم با مواد ارایشی - شیمیایی هستم چرا که بعد مدتی طراوت و شادابی بوست از بین میره
مثل سیگار کشیدن می مونه که یک سال دو سال بنچ سال در ظاهر مشکلی بوجود نمی اد (با اینکه ریه ها بتدریج در حال تخریبند )مشکل بعد از ده بانزده سال شروع میشه به نظرم مواد ارایشی امروزی هم همین طور...
بهتره خانومها از مواد ارایشی گیاهی استفاده کنند

209:

يك ارايش ملايم ودخترونه !
يادمه مادرم ميگفت درگذشته ازقياقه خانمها ميشد حدس زد كي مجرده كي متاهل ولي دريغ وصدافسوس كه الان اكثردخترها مثل هنرپيشه هاي سنما ارايش ميكنند

210:

اینجا من لازم دونستم برای اطلاع دوستان عزیز هم میهنی بخصوص بانوان گرامی نکته ای رو عرض کنم که بنظرم مهمه که بدونند .

یکی از دوستان من تو اداره بهداشت کار می کنه و کارش نظارت بر کار صنف فروشنده گان لوازم ارایشی و بهداشتی است و طبیعتا افراد زیادی رو تو این صنف میشناسه و روی نحوه کارشون شناخت داره .

چند وقت قبل اون به من گفت که 99 درصد لوازم ارایشی که به ایران وارد میشه تقلبی بوده و از موادی ساخته شده اند که به مرور زمان اسیبهای زیادی به پوست و مو و چشم مصرف کنندگان انها وارد می کنه !

این موضوع حکایت اون سازیه که صداش بعدا درمیاد . یعنی با توجه به افراط خانمهای ایرانی در مصرف لوازم ارایشی ( که ماشاالله گویا در رده اول جهانی هستند از این نظر ) تا چند سال دیگه شاهد اشکار شدن اثرات سو و اسیبهای این مواد در صورت اونها خواهیم بود که البته امروزه هم این مطلب اشکار شده است .

خواستم دوستان این مطلب رو بدونند .

حالا موضوع دیگه اینه که والله من تعجب میکنم که چرا بعضی خانمها اینهمه ارایش می کنند بطوریکه اصلا صورتشون ترسناک میشه !!

بجای یک ارایش ساده و معمولی بعضی خانمها روزی چند ساعت رو جلوی اینه می گذرووند و اینهمه کارهای رنگ کاری و صافکاری و فیشیل و فوشول روی صورت و چشم و ابروشون انجام می دهند !!

اگر منظورشون جلب توجه جنس مخالفه که من بعنوان یک پسر که طبعا هم جنسهامو هم خوب میشناسم میگم بنظر ما که خیلی مضحک می شند با این جور قیافه های تابلو !! ( می بخشید که صریح و رک حرف می زنم )

اگر هم علت دیگه ای داره که من سر درنمیارم و قضاوت هم نمی کنم .

شاداب خانم در پست قبلی حرف درستی زدند . من هم از افراد بزرگتر فامیل شنیدم که در گذشته اساسا ارایش بین دخترها معمول نبود و هر وقت دختری با ارایش دیده می شد بقیه به اون تبریک می گفتند زیرا اون ارایش علامت این بود که اون دختر ازدواج کرده و یا به عقد کسی درامده .

ولی امروزه روز که دیگه والله : چه بگویم که نگفتنم بهتر است زبان در دهان پاسبان سر است !!!!!!

211:

خیلی ملایم باشه معمولی و طبیعی نه طوری که مصنوعی باشه و وقتی پاک شد صدوهشتاد درجه تغییر کنه

212:

خوب میدونین به نظر من اعتماد به نفسشون در مورد قیافشون کمه

چون واقعا بعضی هارو میشناسم که بدون ارایش خیلی جذابترن تا باارایشای غلیظ

منم خودم ملایمو میپسندم بعضیا واقعا زشتر میشن خودشون متوجه نیستن اینگار باید یکی بهشون بگه

213:

خوبه
میبینم که اکثر دخترامون هم با ارایش ملایم و در حد اندازه موافق هستند و توصیه میکنند ولی معلوم نیست اینایی که تو کوچه و خیابون جولان میدن کی هستند یقین به طوریکه یک از دوستان هم گفت بعضی وقتا از نیگا به این دخترا ادم میترسه ییهو شب بیاد به خواب سکته رو زدیم (تازه میخوان اینطوری بهتر بشن)

214:

بچه : مامان ! چیکار داری می کنی ؟

مادر : دارم تو ایینه خودم رو میبینم

_ : اونا چیه به صورتت میزنی ؟

_: کرم ضد افتاب هست

-: اون چیه مثل گچ میمونه

-: پنکک هست ، میزنم سفید بشم

-: مامان ، اون چیه به چشات میکشی ؟

_ : وای مادر ، چقدر سوال میپرسی ، ریمل هستش ، ول کن دیگه

-: همینو بگو ، اون چیه به لبات میزنی ، شبیه گوجه میشه ؟

-: گوجه چیه مادر ؟ به این قشنگی ، رژ لب هستش

نیم ساعت بعد

مادر : خوب مامانی ، من میرم زودی بر میگردم

بچه : مامان ، کجا میخوای بری

-: میخوام برم سر کوچه ماست بگیرم و بیام ، 5 دقیقه دیگه میام

215:


خب همه ي ما زيبايي رو دوست داريم و زيبا تر شدن رو خواستاريم.
من به آرايش هيچ دختري خُرده نميگيرم به دليل اينكه همانطور كه چهره ها، اندام ها و... شبيه هم نيستند ، سليقه هاي انسان ها نيز ميتواند بسيار متفاوت باشد و بايد آنگونه كه لذت ميبرد زندگي كند.
تنها يك چيز:
آيا واقعا آرايش هاي آنچناني براي خود فرد زيباست يا نه در سر تنها جلب توجه كردن را مي پروراند؟!!!

216:

ارایشم مگه اندازه داره یا محدودیت؟

217:

مادرم ميگه در گذشته همه ي آرايش دخترها توي يه سرمه ي ظريف خلاصه مي شد ..
من همين الان هم سرمه رو خيلي دوست دارم ، به نظرم چشم رو واقعا" زيبا و جذاب مي كنه .

نوشته اصلي بوسيله esfandiyar
اگر منظورشون جلب توجه جنس مخالفه که من بعنوان یک پسر که طبعا هم جنسهامو هم خوب میشناسم میگم بنظر ما که خیلی مضحک می شند با این جور قیافه های تابلو !! ( می بخشید که صریح و رک حرف می زنم )

آرايش اگه هميشگي و غليظ باشه ، بعد از مدتي فرد از نشون دادن چهره ي واقعي و بدون آرايشش ترس داره !
يكي رو مي شناسم دقيقا" با همين خصوصيات ، آرايشش حال آدمو به هم مي زنه ، من هيچ وقت باهاش روبوسي نمي كنم چون از اينكه صورتش به صورتم بخوره واقعا" چندشم ميشه !!

البته براي خيلي از اونهايي كه شما توي كوچه و خيابون مي بينين ، فقط " تك بودن " ، " خاص بودن " و " جلب توجه كردن " مهمه حتي اگه اين تك بودن از جنبه ي زشتي باشه ، فقط مهمه كه نگاه شما رو متوجه خودش كنه ، اينكه شما توي ذهنت در مورد اون چي فكر مي كني خيلي مهم نيست !

218:

دقیقا آرایش منم همینه + یه رژلب که بعد از 10 دقیقه می خورمش

219:

میزان ارایش بستگی به میزان فشاری که بر روی دختر هست تغییر می کند
و البته بهتر است این را با یک سوال که چرا زن ها ارایش می کنند شروع کرد
حواب این سوال واضح است دلیلش این است که زن ها نیاز به جزب کردن دارن همان گونه که مردان جزب می شوند
و این جزب کردن متفاوت است مثلا در کشور هایی اروپایی زنان و دختران با اندام و مو سیع بر این کار دارند و در کشور های اسلامی به خواطر فشار بیش از حد بر روی زنان این امر با ارایش انجام می شود
البته لازم می دانم این را نیز بیان کنم که ممکن است شما از این نوشته نا راخت شوید و این را توهینی ببینید ولی این به هیچ وجه اشکال نیست و نبودن این حالت در زن اشکال دارد چون زن و مرد نقش کاملا بر عکس هم دیگر را بازی می کنند
ولی میزان ارایش از نظر بنده در حدی باشد که به زن زیبایی جزب را بدهد کافیست و بیشتر از ان باز مشکل افرین خواهد بود

220:

یادمه یه روز تو رادیو داشت میگفت: اگر این مقدار لوازم ارایشی که خانوما استفاده میکنن و رو پوستشون میزننو ببلعن ضررش خیلی کمتره ولی اینجوری که رو پوستشون این مواو میزننو از طریق پوست جذب میشه ضررش چن برابر میشه !
هر چند به نظرم یواش یواش تا چن وقت دیگه باید عنوان تاپیک عوض شه و بشه : چه مقدار آرايش براي پسران مناسب است؟!!!

221:

اولا شما این طور جلوه دادید که آرایش برای دختران خوبه بعد شما مقدارشو تعیین کنید نه عزیزان اول بیاید بحث کنید ببینید که صورت مسالتون درسته یا نه یعنی اصلا آرایش برای دخترا خوب هست یا نه تازشم اگر آره چرا اگه نه چرا و اگر آره کجا ها و در چه مواردی مثلا عروسی با خونه فرق می کنه

222:

هیچ مقدار آرایش برای دختران جوان لازم نیست

223:

من خودم با اینکه دخترم ولیاصلن ارایش کردن ودوست ندارم مثل اینکه جناب اراگون راست میگفت من خیلی عجیبم

224:


سمیرا ؟ :دی
نوش جون عزیزم :دی

یه سوال بی ربط سمیرا !

از بابات بپرس حقوق بین الملل عمومی کتاب دکتر ضیایی رو بگیرم خوبه یا نه !

225:

محمد تو دیگه هیچی نگو کسی که خودش آرایش میکنه که نباید چیزی بگه که اه :دی

226:

مرجان جان توبهترين كاروانجام ميديجناب اراگون توپستي گفته بودن شاداب افكارعجيب وغريبي داره احتمالا عادتشه به همه اينو بگهبه خودت نگير

227:

شاداب خانوم شما اینگاری به این آواتور خیلی علاقه مند هستید که همیشه در مدل های مختلف آرایش کرده شو میذارید

228:

دوست شما اصلا می دونید زن چه خصوصیاتی داره؟

وقتی روند بدن انسان تغییر کنه باعث ایجاد مشکل می شه پس بدونید که ارایش کردن برای زن بسیار واجبه!

229:

سنتی تو باز حرف زدی نشد دیگه کی میگه واجبه اگه جرئت دارن بدون آرایش بیان بیرون ببینن بعضی از آقایون بد بد میشن بازم یا نه

230:

دوست عزیز
تا حالا پرسیدی چرا مرد ها ارایش نمی کنند؟
تا حالا پرسیدی چرا زن ها با بدن باریک و شکننده زیبا هستند و مرد ها بر عکس؟(مردی که بدن قوی تری داشته باشه زن ها بیشتر خوششون می اد)
دلیلش اینه که زن 180 درجه با مرد فرق داره دقیقا بر عکس مرد هست
و در این جا این زن هست که مرد ها رو باید جزب کنه نه مرد زن ها رو!
و اگر این گرفته بشه از زن ما نند این می مونه که یک قسمت حیاتی زندگی رو کم کنید!
این باعث می شه هم مرد ها مشکل بخورند هم زن ها!
پس واجب هست

231:


:دی
من آرایش کردم ؟ :دی
من نهایتا از سفید کننده استفاده می کنم فقط نامرد

232:

سنتی ببین داداشم واجب نیست انسان زیبایی رو دوس داره درضمن مرد ها هم آرایش میکنن منتها مدلش فرق میکنه انسان ذاتا زیبا پسند هست ولی دلیل نمیشه زیبایی خودش رو بزاره تو ویترین ایرانسل

233:

نهخالی نبند تو از روژ لبم استفاده میکنی من میدونم:دی

234:


:دی
حالا تو جمع نگو خب دیگه :دی

235:

دوست عزیز اگر شما ارایش می کنید بحثش جداست:d
ولی وقتی شما نمی گذارید هیچ گونه زن خودشو نمایش بده یک پای زندگی را می کنید!

236:

به نظر من بستگی داره که یک زن یا دختر زیبای رو در چه بدونه، اگر ما زیبایی ظاهری رو دوست داریم و می خواهیم با این کار جلب توجه کنیم ، خوب این فرد به دلخواه خویش در آرایش کردن افراط خواهد کرد ،
اما توی ایران اگر یک زن می خواهد مورد آزارهای خیابانی قرار نگیرد ، بایستی آرایشی ، که جلب توجه نکنه مناسب.
اما در کل زیبایی در هر شی و کار ی، همچون خلق هنری زیباست و قابل ستایش است ، و به نظرم آرایشی مناسب است که باعث زیبا به نظر شدن بشه ، و نه موجب جلب توجه بی خودی

237:

آ مگه اینجا جم هست :دی

238:

نه داداش ببین ما آرایشمون با ژل زدنو به خودمون رسیدن هست اونا رنگ کاری میکنن تازشم من 2 تاشم میخوام یه دونه کمه

239:

دوست عزیز ان موضوعش فرق می کند ان درست کردن مو هست ما داریم از ارایش صحبت می کنیم!!!

240:

ببین دادا همین که من میگم بگو چشم تو میخوای زنت آرایش کنه بیاد جلو 100 نفر همه 4 چشمی برن توش

241:

مواد لازم برای آرایش:....


242:

این نشان دهنده ی فرهنگ غلط ماست!
چرا فقط در ایران این شکلی هست؟
چرا وقتی می دونیم یک کار غلط است اون کار رو دوباره انجام می دیم؟
پس بدونید این چشم شماست که مشکل داره!!!نه چیز دیگر!

243:

ارايش زننده هميشه مشكل ساز بوده
حالا چه توي خونه يا بيرون
چرا براي محرم چه براي نامحرم

زيبايي توئي سادگيه چه با ارايش چه بي ارايش
آرايش كم به نوبه خودش بي نظيره

244:

بله حرف من هم همین است زیبایی در سادگیست ولی این سادگی را ما از زنان در داخل ایران گرفته ایم!

245:

موافقم آفرین آبجی باران

مواد لازم یاسمینا از آواتورت پیداس تو دیگه فول ورژنی

246:

نه عزیزم اگه دختری خودش رو این طوری آرایش نکنه تابلو نکنه کسی بهش نگاه هم نمیکنه اون هایی که میگن ما چشم پاکیم چرته

بزارید یه قضیه براتون تعریف کنم از شمالی ها که ادعای چشم پاکیشون دنیا رو به هم میریزه توی عروسی دو نفر که با هم مشکل داشتن دعوت میشن یکی میبینه زن اون یکی پشتش خال داره فردا میاد میگه که بد بخت من با زنت سکس داشتم نشون به این نشون که رو کمرش این خال هست یارو میره زنه رو میکشه این یارو رم میکشه و بعد از این که واقعست رسوا میشه یارو دیگه راهی نداشته و احتمالا حکمش اعدام هست

247:چرا فكر ميكني گرفته شده
هيچ ازادي از هيچ زني گرفته نشده
هر كس هرطور دوس داره ، داره براي خودش ميگرده
يكي با ارايش فراوان يكي با سادگي كامل


248:

به نظر من این سادگی نیست!!!این ازادی نیست
اگر ازادی بود ببخشید ولی دختر های ایرانی که از ایران خارج می شدن به سرعت فاحشه نمی شدن که ابروی ما ایرانی ها رو ببرن!
اگر این ازادی بود دختر های ایرانی موقه ای که فشار از روشون برداشته می شه سر از خیلی جا حا در نمی اوردند!

249:نه قبول ندارم
ادما بسته به تربيت خانوادشون تغيير ميكنن

مگه مارو تو فشار نميزان
همه چيز بسته به جنبه ادما داره

250:

بله این رو می دونم ولی ما در مورد اکثریت حرف می زنیم!از بین 40 50 دختر ایرانی که من می شناسم فقط 1 نفر هست که ساده مونده!فقط یک نفر !

251:

اولا خانواده و اصالت خیلبی مهمه نون حلال خیلی مهمه شخصیت والدین خیلی مهمه بلد بودن این روش های تربیتی خیلی مهمه و عوامل زیاده من هم با بارون خانوم موافقم

252:

شما چی کار به دخترای ایران داری مگه خودت ناموس نیستی

253:

باز هم می رسیم به حرف من!
وقتی این رو ما از زن گرفتیم و در چادر نگهشون داشتیم باعث شد به همه ی اموزه های گذشته و خوانواده (اصالت) پشت کنه!
من کسی رو می شناسم که طو ایران خوانواده ی اون از چادور بدشون می اومده ولی با این حال چادرش رو ول نکرده بود وقتی اومد این جا مزه ی ازادی رو چشید کلن تغییر کرد بعد از 5 ماه که دیدمش باورم نمی شد که این قدر یک دفعه پیر بشه!(می گیری که!)
داداش خیلی چیز ها به خوانواده ربط نداره!اگر اون جور بود والا من باید خلی فرق می کردم نصبت به الان ولی این شخصه که تصمیم می گیره نه خوانواده (در مورد عقاید)

254:

به نظر من دخترا بايد كم آرايش بكنن چون پوست زيبائي و شادابي خودش رو داره و نيازي نيست زياد ملات كاري بشه
اما خوب براي جشن ها و بعضي مواقع رو كم كني خوبه
اما در كل آرايش خوف نيست (از نظر من)

255:

ببین من که به آرایش خانوم ها تو خیابون رضا نمیدم تو هم به آرایش نکردن پس بی خیال

256:

من بد جور با بالایی موافقم نمیدونم چرا

257:


حرف سنت شكن هم درسته

ولي ميشه براي تمامي افراد درصد گذاشت
داشتن چادر توي ايران شايد يه جورايي واسه خانواده هاي اصيل يه سنت و قانونه
ولي ارايش توي همه جامعه ها هست چه زياد و چه كم

258:

دوست عزیز منظور من رو اشتباه گرفتی
من خودم از دختر های بی ارایش بیشتر خوشم می اد ولی من دارم کل ماجرا رو می بینم و حرف من هم اینه اگر ازادی رو به زن داد می شه از ارایش دور شد من دارم مشکل جامعه رو می گویم!
و من از این حالت گلایه دارم ولی تا وقتی این هست ارایش هم می بایست باشه

259:

ولی در کشور های اروپایی خیلی کمه شاید بشه گفت صفره!

260:

آفرین بانو ولی من از خانوم های خنده حالم بد میشه

261:

سنت شکن ببین دادا من حدود 10 کشور رو دیدم اروپا ایتالیا و آلمان و ایرلند و ... نگو اینا رو دادا تو ایتالیا سفیر ایران میگفت در روز 1000 تجاوز زورکی میشه تازشم دادا شما که میگی من نظرم این هست که مشکل ما به نحوه امر به معروف و نهی از منکر کردن هاست بعضی از افراطیوون باعث شدن نه اون طوری نه این طوری

262:

ولی جا هایی که من رفتم و زندگی کردم همچین چیزی وجود نداشته

263:

در ضمن سفیر ایران زیاد چرت می گه اگر با او ها روابط داشتی می فهمیدی!من بابت مشکلاتی که برام پیش اومد مجبور بودم زیاد به صفارت و کنسول گری برم و اصولا 90 در صد حرفاشون از روی بخار معده هست!جدیشون نگیر

264:

ببین دادایی من از 4 سالگی تا 10 سالگی تو آذر بایجان یعنی باکو بودم بابام معاون سفیر بود خوب خدمت حضرت عالی عرض کنم که پدر من اولین کسی بود که حوزه علمیه ایران در آذربایجان رو در منطقه ای به نام احمدلی پایه گذاری کرد و ما یه کلاس داشتیم برای خانوم ها فقط توجیه در مورد زن و اسلام و ارزش زن در اسلام حالا خودت دیگه حساب کن دیگه

265:

به حرف نگاه کن نه به شخص !حتی فیلسوفان نیز اشتباه می کنند!
به قول یکی
کسی که بداند که نداند دانا ترین افراد است!

266:

عزیزم ارسطو که آرایش نمیکرد قربونت پای برو بچه های یونان رو چرا میکشی وسط

267:

کس دیگریست نه ارسطو!
soghrat
در ضمن بحث را منحرف کردیم ولی ان اماری که در ایتالیا دادید کمی غیر طبیعی می باشد! تا ان جا که من می دانم سکس با دختر زیر 18 سال در تمام اروپا جرم بوده و طرف رو سرویس می کنند!
پس در کشوری چون ایتالیا این تغریبا غیر ممکن است ان هم روزی 1000 تا!
این امار حتی در مورد اوکراین و بلاروس که بی قانون است(قانون پول است) نیز نمی تواند درست باشد!

268:

نه عزیزم این حقیقت هست و اونی که میگی تخیله

269:

اگه خوشگلی از آرایشه میخوام صد ساله سیاه زن نباشه !!!!!!!
ولی بازم به اندازش که اصلا فهمده نشه بد نیس

270:

اگه خوشگلی از آرایشه میخوام صد ساله سیاه زن نباشه !!!!!!!
ولی بازم به اندازش که اصلا فهمیده نشه بد نیس

271:

دوست عزیز کمی ساده نباشید !تو کشوری مثل ایتالیا این چیزی که می ویید غیر ممکن می ماند
ینی 30000
نفر دز ماه این رو در 12 ضرب کنید ببینید در سال چه قدر می شود !
این امار چرت است!
کافیست کمی فکر کنید دوست عزیز

272:

پایم

273:

به اندازه ای که قیافه ی اصلیش معلوم باشه

274:

خب من كه با مسائلي كه فعلا بهم ربط نداره كار ندارم هر كي هر چقدر دوست داره ارايش كنه به خودش ربط داره ولي تو يكي از ايميلام موضع جالبي در مورد ارايش ديدم گفتم شما هم بخونيد
اولین رژلبها حدود پنج هزارسال پیش درشهر قدیمی ‌اور نزدیک بابل درست شده بود. در مصر همسایه اور کلئوپاترا از هزاران لوازم طبیعی زیبایی استفاده می‌کرده تا قدرت ارغوانی افسانه‌ای خود را حفظ کند. عطرهای او به طور یقین چهره تاریخ را عوض کرد، زیرا “مارک آنتونی” شیفته رایحه دلپذیر عطرهای او شده بود. “کلئوپاترا ” مرتباً با شیر الاغ گل سرخ و نعنای هندی حمام می‌گرفت و از لوازم آرایشی ساخته شده و دانه‌های ساییده شده کنجد استفاده می‌کرد.
او نظیر بیشتر زنان مصری علاقه وافری به استفاده از حنا و روغن گردو برای سیاه‌تر و درخشانتر کردن گیسوانش داشت و از مدادهای مشکی ابرو و چشم استفاده می‌کرد که از پودر سنگ سرمه یک ماده فلزی شکننده و ترد با رنگ درخشان مایل به آبی درست شده بود تا تاثیر نگاهش را دوچندان کند. سایه‌های آبی و سبز زیبای چشم او چیزی غیر از پودر بسیار نرم سنگهای کم بهاتر مانند لاجورد و مالکیت نبود که نه تنها پوست را از تابش اشعه‌های قوی خورشید محافظت می‌کرد بلکه مصرف آرایشی نیز داشت. لوازم آرایشی دیگر کلئوپاترا، که چندان چنگی به دل نمی‌زند، رژلبها و روژگونه‌های او بودند که رنگ قرمز ارغوانی داشتند و از تخم مورچه پودر شده و کنه قرمز ساییده شده درست می‌شدند.
زنان تبسی (=Thebes منطقه ای در مصر باستان) به خوبی می‌دانستند که چگونه از رنگها و پودرهای طبیعی برای صورت، بدن و موهایشان استفاده کنند. ملکه‌ها و بانوان نجیب زاده مصری را با کوزه‌های مرمرسفید، دفن می‌کردند که محتوی لوسینها و معجونهایی بود که به تمام بدنشان می‌مالیدند. در گورهای این زنان، جعبه وسایل آرایش، برای جهان پس از مرگشان قرار داده می‌شد که حاوی مدادهای چشم، ریمل، موم زنبور و آینه‌هایی بود که از مس بسیار صیقل یافته درست شده بود و دسته‌هایی از عاج حکاکی شده داشت. در مقایسه با سایر فرهنگهای آن زمان، مصریها بسیار به ظاهر خود می‌رسیدند و بدان می‌بالیدند. پس جای تعجب نیست اگر نقشهای ترسیمی ‌از آن دوران که در مقبره‌های متعلق به پنج هزار سال پیش از میلاد مسیح، یافت شده کاربرد وسیع لوازم آرایش چشم و ابرو را نشان می‌دهد. جای شگفتی است که بازمانده‌های لوازم آرایش چشم که در اهرام ثلاثه یافت شده حاکی از آن است که این لوازم را از مواد سختی نظیر سولفید سرب و زغال درست می‌کرده اند که ممکن بود چشمها را ناراحت و ملتهب کند. مواد آرایشی صورت به رنگ قهوه ای متمایل به قرمز حاوی خاک رسی بود که درصد بالایی آهن داشت و به صورت مصریان رنگ خاصی می‌داد و حتی دوای ضد چین وچروک نیز وجود داشت که از گاو وحشی و تخم شترمرغ درست شده بود! خوشبختانه این داروهای طبیعی در طول زمان به دست فراموشی سپرده شده اند، اما سایر ابداعات مصریها تا امروز باقی مانده اند. بیشترین امتیاز اختراع اولین لوازم آرایش و زیبایی را می‌توان به مصریان قدیم داد. آنها علاقه خاصی به خوشبو کننده‌های بسیار معطر داشتند، لوازمی ‌قدیمی ‌مانند ظرفهای حاوی عطرهای بسیار گرانبها و اسانسهای روغنی برای خوشبو کردن صاحبانشان در “زندگی پس از مرگ” در اهرام پیدا شده است.
بازرگانان عرب که درخاورمیانه سفر می‌کردند و محموله‌های گرانبهای ادویه، کندر و درخت مرمکی (Myrrh) بار شترهایشان بود، این روغنهای معطر را می‌فروختند. این محموله‌ها قیمت گزافی داشتند و حتی گاه قیمتشان بیشتر از طلا بود. ازدستورعملهای زیبایی که ازقرون گذشته به دستمان رسیده می‌توانیم اطلاعات مفیدی کسب کنیم. مصریان قدیم اولین کسانی بودند که علاوه بر لوازم آرایشی و عطریات، صابون را به وسیله پاک کننده طبیعی به نام ساپونین Saponin درست می‌کردند. همچنین چربیهای حیوانی و روغنهای معطر را به صابون افزودند و آن را به عنوان پاک کننده‌های خانگی و وسیله‌ای برای استحمام بکار بردند. آشوریان نیز به آبهایی که در آن استحمام می‌کردند روغنهای معطر گرانبها می‌افزودند و در حفظ سلامت و بهداشت شخصی خود بسیار دقیق بودند. محصولات نرم کننده‌های پوست بدن بسیار شهرت داشتند و موادی که بر پوست بدن می‌مالیدند برای اولین بار در حدود هزار سال پیش از میلاد مسیح بکار برده شدند. این مواد را از پودر سنگ خارا درست می‌کردند و زنان آشوری برای ماساژ بدن و نرم کردن پوست از آن استفاده می‌نمودند. مصریان و آشوریان پیش از دوش گرفتن (کاری که بیشتر مواقع انجام می‌دادند)، با مشتی شن بدنشان را به شدت می‌مالیدند تا منفذهای پوستشان تمیز شود. زنان و مردان آشوری بسیار به موهای خود می‌بالیدند و همیشه آنها را با دقت خاصی می‌بافتند، روغن می‌زدند و معطر می‌کردند. گلوله‌های کوچکی از موم معطر خود را نزدیک پوست سر قرار می‌دادند تا در طول مراسم تشریفاتی بوی آنها به کمک گرمای بدن آزاد و از طریق تعرق به گردن سرازیر شود و تا اواخر شب نیز بوی آنها باقی بماند، مردان ریشهایشان را مانند درختان زینتی به اشکال عجیب و غریبی می‌بافتند و می‌آراستند، موی صورتشان نمادی از قدرت و استقامت بود و حتی چند ملکه مصری در تشریفات خاص ریش مصنوعی زراندود می‌گذاشتند.
همان طورکه در جعبه لوازم آرایش توتو Thuthe زن یک نجیب زاده، که در موزه بریتانیا نگهداری می‌شود دیده ایم، آرایش شب نیاز به وقت بسیار داشت. وسایلی که دراین جعبه می‌یابیم عبارتند از: کفشهای راحتی (صندل)، بالش کوچکی برای قراردادن بازوان (به منظور استراحت، زیرا آرایش کردن بسیار وقت می‌گرفت) سنگ پا برای نرم کردن پوست و زدودن موهای بدن، مدادهای چشم از جنس چوب و عاج که با پودرهای رنگی استفاده می‌شد، یک ظرف برنزی برای ترکیب رنگها و سه کوزه برای کرمهای صورت.
یونانیان قدیم نیز چیزهایی درباره آرایش می‌دانستند، گرچه ریمل آنها ترکیبی از صمغ و دوده بود کمی‌ خشن به نظر می‌رسید. زنان یونانی گونه‌هایشان را با خمیرهای گیاهی که از میوه توت و دانه‌های له و خرد شده درست شده بود رنگ می‌کردند تا بدانها رنگ درخشان و سالمی ‌دهند. همچنین عادت خطرناکتری را رواج دادند و آن استفاده از سرب سفید و جیوه برای پوست صورتشان بود تا رنگ صورتشان مانند گچ سفید به نظر رسد. اما این مسئله برای آنها ناشناخته بود که فلزهای سنگینی مانند اینها از طریق پوست جذب می‌شود و منجر به مرگ زودرسشان می‌گردد. این عادت تاسف انگیز تا قرون متمادی به طول انجامید. جالینوس، پزشک یونانی، این مسئله را تشخیص داد و نوشت:” چهره زنانی که اغلب صورتشان را با جیوه رنگ می‌کنند، با وجود سن کم مانند صورت میمون پیرو چروکیده می‌شود.” شهرت جالینوس هم به دلیل مهارت فوق العاده اش در پزشکی بوده و هم به خاطراینکه برای اولین بار کرم سردی از موم زنبور، روغن زیتون و گلاب درست کرده وی همچنین مشاهده کرد که حلزونهای باغی خوب له شده، مرطوب کننده بسیار موثری هستند و برای چند قرن این موجودات را در لوازم آرایشی بکار می‌برند.
رسم دیگر یونانیان که کمی ‌خوشایند تر از رسوم پیش می‌نمود استفاده از حنا برای رنگ کردن ناخنهای انگشتان دست و پا به همان ترتیبی که ما امروزه ناخنمان را لاک می‌زنیم بود. همچنین از موی بز رنگ شده، ابروی مصنوعی درست می‌کردند و به کمک صمغها و رزینهای طبیعی، به پوست خود می‌چسباندند. با این وجود، رومی‌ها بودند که بسیاری از عادات زیبایی امروزی را بوجود آوردند. با گسترش امپراطوری روم در اروپا، استحمام روزانه در حمامهای عمومی ‌که با گلاب معطر شده بود بسیار رواج یافت. همچنین رومیها به ساختن تیغهایی از برنز صیقل یافته عادت تراشیدن ریش را در بین مردان شایع کردند. زنان و مردان نجیب زاده به استحمام با شیر الاغ ادامه دادند و ملکه پوپایا هنگام سفر الاغهایش را نیز با خود می‌برد. همسر نرون” Neron ” مردان نجیب زاده به استحمام با شیر الاغ ادامه دادند تا شیر مورد نیاز برای حمام را داشته باشد. زنان اشراف رومی ‌کاربرد لوازم آرایش طبیعی را با مداد کشیدن به دور چشمانشان، رنگ کردن گونه‌هایشان با خمیرقرمز رنگی که از پوست سوسک درست شده بود و با مالیدن روغنهای معطرو خوشبو به موهایشان در بریتانیا رواج دادند. یکی از جنبه‌های ظاهری آرایش که وقت بسیارزیادی هم می‌گرفت رنگ کردن موها بود. رومیها عادت داشتند که انواع گوناگونی از رنگ موهای طبیعی را بکار بردند که یکی از آنها از آهک زنده و خام معدنی که رنگ طلایی قرمز درخشانی به موهایشان می‌داد، درست می‌شد. با خیساندن پوست گردو در روغن زیتون، روغن گردو درست می‌کردند تا موهایشان به رنگ قهوه ای پر رنگ درمی‌آید و دیگر خاکستری یا سفید نشود. در روم قدیم، موی بلوند و بور را نماد بدی می‌دانستند. اما با ورود دختران برده اسکاندیناوی، زنان اشراف شروع به رنگ کردن موهای سیاه خود به رنگهای روشنتر و بلوند کردند و برای این کار از دم کرده غلیظ گل و میوه درخت زعفران استفاده می‌کردند. اکلیل کوهی میوه درخت سرو کوهی – اژس اردج مواد اصلی داروهای تقویتی مو بودند که جلو ریزش مو را می‌گرفتند و گلهای زعفران و موم زنبور نیز برای نرم کردن پوست به کار می‌رفت.”پلینی دی الدر” نیز کار برد بسیاری از لوازم طبیعی زیبایی کرم میوه به، زعفران و گلاب فاسلیس را ذکر کرده است. همچنین در یادداشتهای وی به کاربرد وسیع عطر پر دوام و غلیظ چیپر از شهر سیپروس بر می‌خوریم. بسیاری از این مواد هنوز در لوازم آرایش امروزی وجود دارند و می‌توان آنها را دربسیاری از داروهای خانگی موثر به کاربرد. ماده طبیعی دیگری که خوشبختانه در اثر مرور زمان طرد شد و امروز مورد استفاده قرار نمی‌گیرد عبارت است از فضله کرکودیل که ممکن است باور نکنید، اما ماسک صورت بسیار مشهوری در روم بود.

275:

تا حدی که چهره بهتر بشه, نه بدتر.زیادش خوب نیس

276:

كــــــــــم !

277:

تا حدی که زیبا شوند
و...
زیاد هم در چشم نباشند

278:

یعنی همون ملایم دیگه ؟

آخه بعضیا اون قدر آرایش میکنن وحشتناک که میشن هیچی اصلا نمیشه شناختشون

279:

ملايم هم مي تونه زياد باشه

به قول خودمون گفتني ميشه زير كاري و صافكاريش زياد باشه :دي

منظورم از كم ، كـــم به معني واقعي كلمه بود

يعني تو ده دقيقه بتوني آماده شي و از خونه بياي بيرون

280:

تا یه حد معمولی...

ارایش زیاد سن دخترا رو بالا میبره پس مضره

281:

با نگاهی اجمالی به این تابیک فهمیدم که اکثر دوستان موافق ارایش کم هستند و ارایش زیاد رو مضر می دوننن
ولی نمی دونم چرا با این حال ایران در مصرف لوازم ارایشی اوله

282:

حسن خدا داده را قابل مشاطه نیست

283:

اگر صورتو برنزه کرده باشی لازمه آرایشش کنی دایم..
حالا کم که نمیشه..
باید رسید.اگر صورتو برنزه کرده باشی لازمه آرایشش کنی دایم..
حالا کم که نمیشه..
باید رسید.
ارایش نقره ای خیلی زیباست...ولی سنو زیاد نشون میده...

284:

والله ما فکر میکردیم فقط زنا باید ارایش کنن تازه اونم برای شوهر
شاید این طرز فکر از دهاتی بودن و بی کلاس بودن من نشئت میگیره ولی خوب اشکالی نداره توی دنیایی که همه ی بی فرهنگی ها ارزش شده و همه ارزش ها امل بودن و بیکلاسی لقب گرفته همون بهتر که من خموش بیکلاس باقی بمونم و توی این دنیای رنگارنگ غرق نشم

285:

اقا مهرداد گل گفتي

286:

الان حد مناسب ارایش برای دختر خانومها هفتاد قلمه بیشتر نشه کمتر نمیشه

287:

505 كيلو كفايت ميكنه..!!

288:

نه جدا هر چی کمتر باشه بهتره ...
البته به نظر من

289:

من که عاشق آرایش کردنم.... حرف دیگران هم اصلا برام مهم نیست !

راستش وقتی آرایش میکنم فقط برام مهمه خودم راضی باشم و خوشم بیاد... اینکه دیگران چه نظری دارن واسم مهم نیست !

شاید دقیق بگم از کلاس دوم راهنمایی شروع به ارایش کردن کردم، البته مقدارش کمتر از الان بود... خیلی وقتا هم پیش میاد عجله ای در کار هست یا حسش نیست آرایش نمیکنم... اعتماد به نفس و زیباییم به ارایش وابسته نیست ولی جدا هم نیست....

حتی برای مراسمات مذهبی ، شهادت ها و هرجا بخوام برم یه نموره ارایش میکنم

290:

به نظر منم هرچی کمتر بهترکسایی که همیشه ارایش دارن یه روز که ارایش نکنن قیافه اشون مثل ادمای خسته یا مریض میشه بخاطر اینکه همه به قیافه ی ارایش کرده اشون عادت کردن

291:

نگار جون حرف شما متین ولی زیاد موافق نیستم !

اولا الانه همه ارایش میکنن ! اونم خیلی زیاد !

دوما قیافه بدون ارایش هم زیبایی خاص خودش رو داره ! مگر اینکه طرف یه ایراد ظاهری و عیب خاصی داشته باشه !

292:

خب نظر شما محترمه ولی همه خودشونو بندازن تو چاه ،مام باید بپریم دنبال اونا؟!!
درسته قیافه ی بی ارایشم زیبایی خودشو داره ولی نظر خب فکر میکنم حرفم اشتباه نیست

و درمورد اینکه به نظر مردم چندان توجهی نداری فکر میکنم ما داریم با این مردم زندگی میکنیم و نمیشه بی اهمیت بود نسبت به دیگران !!

293:

ارايش بايد ساده با شه حتي عروس ها اينجوري خيلي قشنگ تره

294:

ارایش برای دختر لازم نیست مگر اینکه خود کم بینی داشته باشه

295:

به نظر من دختر باید خیلی کم آرایش کنه ، به صورتی که تالبو نباشه آرایش کره ، خیلی قشنگه دخترا ویژگی های دخترونه خود زا حفظ کنند، ولی اونایی که بیش از این کارو میکنند نمیدونم چرا اینکارو میکنند:
1میخوان خودشون رو نشون بدن (جلب توجه)
2میخوان شوهر پیدا کنند
3میخوان زیبا باشن
,و غیره
به نظر در هر کاری باید اعتدال را رعایت کرد واگر این جلب توجه برای شوهر باشه: من میگم شوهری که فقط با ظاهر با کسی ازدواج کنه چند وقت دیگه یکی قشنگ تر میبینه و میره
اگر برای جلب توجه که آخه درست نیست اگر از لحاظ مذهبی شو ببینم شما هم خودتون گناه کردین و هم باعث به گناه افتادن دیگران شدین و بعدشم شاید بگین تا چشم پسرا در بیاد خوب نگاه نکنن، آره چشون دربیاد ولی باید قبول کنیم که افرادی چشم ناپاک در اطرافمان هست و کاریشم نمشه کرد ولی خوب گاهی این افراد با عث مزاحمت میشن .
برای زن ها هم همینطور
بنده از این خانم ها یه سوال دارم :
خدایی اونقدر که برای افراد خارج از خانه آریشو ، ادکلن و لباس های زیبا مپوشی برای شوهرت این کارو میکنی ؟
شما همسر شوهرت هستی یا همسر جامعه
زیبایی هاتو بذار برای شوهرت که خودشو گذاشته برای تو

296:

ارایش مخصوص خانمهاست ولی برای دختر ها ملیحش خوبه

297:


من با آرایش ملایم موافقم . .

امیر باهات موافقم . . حرفت درسته . .

298:

بحدی که اقفال کنن پسرارو

299:

به نظرم در حدی که فقط خودش بفهمه!البته من اینو در مورد خودم میگم و نظرم اینه که هرکس خودش صلاحشو بهتر میدونه ولی به نظر من آرایش نباید جوری باشه که وقتی بهت نگاه میکنن اون آرایش توی چشم بیاد بلکه باید چهره واقعی خودت توی چشم بیاد.هرچی ملایم تر بهتر.

300:

فعلا كه اكثريت دخترها اونقدر ارايش ميكنند كه قيافه اصلي اونها اصلا مشخص نميشه !

301:

بستگی داره ادم کجا میره؟
من معمولا اول سال تحصیلی ارایشم کمه بعد همینجور کم کم زیاد میشه بعد دوباره سر ترم جدید اولش کمه بعد دوباره کم کم زیاد میشه
واسه تو خیابونم کمه معمولا

302:

فر مژه هم چیز خوبیه...

303:

كم .... محو .... شكيل .... ملايم .... با استيل ... با مهارت اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

"گفتمان عمومی بخش ازدواج و تشکیل زندگی مشترک"
خاطرات خواستگاری ها
دلایل شما برای ازدواج کردن چیست؟(چرا میخوای ازدواج کنی)
باخواستگاری کردن دخترا موافقی؟
نظر حاج‌آقا قرائتی درباره تعدد زوجات
حاضرید با کسی که قبلا معتاد بوده ازدواج کنید ؟

چه غذایی رو بیشتر از همه دوست دارین ؟
عزیزم، برای ناهار چی بپزم؟؟
از کارهای خونه داری امروز چه کارا کردی ؟
آرشیو تصاویر هنر نماییِ هم میهنی
ذائقه ایرانــی
دكور و وسايل منزل
*