بی‌شوهری بی‌داد می‌کند!؟ x

بی‌شوهری بی‌داد می‌کند!؟بنده گریمورم
دختران روسی بعد از آرایش.اول لولو بعـــد هلـــو !!!
مدل موی عروس
به نظر شما ساناز زیباترین دختر ایرانه؟
عکسهایی از مراحل آرایش و مکاپ یک دختر
بیا بگو چند درصد خوشگلی خانوم ها به آرایش مربوطه؟

دنيا را بدون خانومها تصور كن***
چرا همه چیز واسه زنها نه؟
خانمها از چي بيشتر ميترسن....
آیا زن حق دارد شوهر خود را کتک بزند ؟؟؟!!!
ارزش یه دختر به چه چیزایی هست؟
بزرگترین آرزوی خانما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حمایت از ما | مشهدهاست
`

بی‌شوهری بی‌داد می‌کند!؟
بی‌شوهری بی‌داد می‌کند!؟
دختر مجردی که از بیست‌وپنج سال می‌گذرد، باید خود را آماده کند برای ندیدن و نشنیدن خیلی چیزها!" این را مریم می‌گوید، که حالا بیست و پنج سال دارد و به گفته خودش از این به بعد در همه مهمانی‌ها و جمع‌ها باید منتظر این سئوال باشد که "چرا ازدواج نمیکنی؟" البته او تنها نیست. اکثر دوستان و اطرافیان او همه دختران مجرد در آستانه ازدواجی هستند که میان خنده و شوخی‌هایشان از حقیقتی اجتماعی حرف می‌زنند؛ "کو شوهر"؟!.
آمارهای رسمی درمورد آمار تجرد زنان جامعه می‌گوید "11 میلیون و 790 هزار زن در سن تعریف‌شده ازدواج –یعنی 15 تا 29 سال- وجود دارند که 5 میلیون و 670 هزار نفر از آنان مجرد هستند". همچنین 12 میلیون و 70 هزار نفر مرد 20 تا 34 ساله وجود دارند که از این میان 5 میلیون و 570 هزار نفر هنوز ازدواج نکرده‌اند.

آمار تجرد به طور کلی 46 درصد برآورد می‌شود. دیدگاه‌ مردم دلیل آمار تجرد را بیش از همه متوجه پسران و مردان می‌داند. نبود وضعیت اقتصادی مناسب، تغییرات جنسیتی و گذار از جامعه سنتی به مدرن از دلایلی است که کارشناسان اجتماعی برای افزایش تجرد در جامعه برمی‌شمرند. امان‌الله قرایی‌مقدم-جامعه‌شناس و استاد دانشگاه- نقش فرهنگ را در این میان بیش از همه پررنگ می‌داند.

قرایی مقدم در گفتگو با فرارو گفت: ما مشکل جمعیتی نداریم و با مشکل در نسبت زنان و مردان روبرو نیستیم. البته این نسبت جنسی در دوره‌ای پس از جنگ به هم خورد، اما پس از آن به تعادل رسید. در حال حاضر 51.2 درصد جمعیت را پسران و 48.8 درصد را نیز دختران تشکیل می‌دهند. این نسبت طبیعی است.

قرائی‌مقدم با اشاره به تاثیر اقتصاد در ازدواج اظهار کرد: دلیل بالارفتن سن ازدواج و افزایش دختران مجرد، آماده نبودن بستر ازدواج در جامعه و دشواری فراهم کردن یک ازدواج حتی ساده است. بیکاری، تشریفات پیدا کردن شروع زندگی، هزینه‌های زندگی متاهلی و... همگی باعث ترس پسران از ازدواج شده و از آن‌جایی که همچنان مسئولیت تشکیل زندگی با مردان است، آن‌ها هستند که در این زمینه تصمیم‌گیرنده‌اند.

کم‌رنگ شدن روحیه مسئولیت‌پذیری
این جامعه‌شناس تصریح کرد: کمرنگ‌شدن روحیه مسئولیت‌پذیری در پسران یکی دیگر از دلایل بالارفتن تجرد در جامعه است. جامعه ما نسل جوان را مسئولیت‌پذیر بار نیاورده و همین سبب ترس آن‌ها از تصمیماتی چون ازدواج می‌شود. ما باید در نهادهای اجتماعی و سیستم‌های آموزشی‌مان افراد را همچون فرهنگ پیشینیان وظیفه‌مدار بار بیاوریم. مسئولیت ندادن به فرزندان و جوانان، از خانواده تا دانشگاه، از دلایل عدم ازدواج آن‌هاست.

تغییر در روابط میان‌جنسیتی
وی همچنین به چهار عامل مهم در افزایش تجرد اشاره کرده و گفت: چهار عامل مهم نیز در افزایش سن ازدواج و به‌تبع تجرد ناخواسته تاثیرگذار است؛ امروز اکثر جوانان به دانشگاه می‌روند که این فرآیند خود 4 سال به طول می‌انجامد، پس از آن پسران باید دوسال به سربازی بروند. پس از این دوران دوسال زمان لازم است تا یک پسر بتواند اشتغال داشته باشد. بنابراین تحصیل، سربازی و پیداکردن شغل عواملی مهم هستند. عامل چهارم تغییر در روابط میان جنسیتی است. آزادی‌های بیشتر و تغییر در روابط دختر و پسر منجر شده که افراد برای رفع نیازهایشان احتیاجی به ازدواج نداشته باشند. همچنین تغییرات میان جنسیتی در جامعه با زیرساخت‌های فرهنگی ترکیب شده‌ و سبب شکل گرفتن بی‌اعتمادی گشته‌اند؛ به این‌معنا که از طرفی آزادی بیشتر در روابط بین دوجنس صورت گرفته و از طرف دیگر به‌دلایل فرهنگی تعداد زیادی از پسران با تفکر غالب سنتی نسبت به دختران و روابط پیش از پیشین آن‌ها بی‌اعتمادند و البته دختران نیز.

امان‌الله قرایی‌مقدم تصریح کرد: هرچند که فرهنگ روندی تکاملی و غیرقابل بازگشت دارد؛ اما تغییرات اجتماعی که می‌بینیم را باید در دو لایه فرهنگ بررسی کرد؛ لایه زیرین و لایه رو؛ ممکن است مردان جامعه در ظاهر آزادی بیش از گذشته را در روابط میان‌جنسیتی بپذیرند، اما در لایه‌های زیرین تفکر آن‌ها انتخاب همسر بیشتر از همان فرهنگ سنتی تبعیت می‌کند. و این نیز یکی از دلایل رفتنِ جو اجتماعی به سمت ازدواج نکردن پسران است. از این فرهنگ نیز نمی‌توان گریخت، چراکه فرهنگ زیرساخت هربنایی است.

کمبود عشق در جامعه
این جامعه‌شناس با اشاره به تاثیر عوامل اجتماعی و غیرمستقیم بر ازدواج در ادامه توضیح داد: از آن‌جایی که تجرد مسئله‌ای با چندین علت و یک پیامد اجتماعی چندعلّی است باید در مورد آن به علل‌های متفاوت و غیرمتسقیم نیز دقت کرد. تفکیک جنسیتی علاوه بر مسائل فرهنگی و اقتصادی در کاهش ازدواج موثر است. جوانان مکان‌های سالمی برای آشنایی با یکدیگر ندارند و این امکان آشنایی آن‌ها را در خیلی فضاها از بین می‌برد. همچنین باید به نقش شادی و نشاط بر ازدواج تاکید کرد. چطور از جامعه‌ای که شاد نیست انتظار بالا رفتن ازدواج را داریم؟ شاید به نظر بیاید که شادی در این امر موثر نیست، اما راه‌های رسیدن به شادی تاثیر زیادی در این‌باره دارد؛ وجود نداشتن امکانی برای شادی‌های جمعی و موسیقی‌هایی که بتوانند در جامعه "عشق" را بازتولید کنند به ازدواج آسیب زده است.

وی در انتها گفت: رسانه‌ها و نهادهای اجتماعیِ ما باید بتوانند به هر نحوی که شده جوانان و به‌خصوص پسران و مردان را به ازدواج را تشویق کنند. باید توجه داشته باشیم که جامعه درحال حرکت به‌سمت پیری است و کاهش ازدواج می‌تواند بدل به بحران شود.
فرارو

07-08-2015


1:

مشکلات اقتصادی جوانان بیداد می کند نه بی شوهری !

2:

سلام
خب همین مشکل و هزار مشکل دیگه باعث شده بی شوهر بیداد کنه
یعنی پسرها با این شرایط نمی تونن برن خواستگاری
در هر صورت بیداد می کنه

3:

درود شینا
باید ریشه هایمعضلات اجتماعی بررسی بشه و اونها رفع بشن
وگرنه اینکه بیایم در بوق و کرنا کنیم که شوهر نیست و بی شوهری و
اینها فقط سطح فرهنگی عمومی و شان دختران را با این سخنان پایین میاریم

4:

من ک سوال دارم
این جامعه شناسان دلیل کم شدن ازدواج روفقط این مسائل میدونن
یعنی چیزدیگه ای به غیرازاینهاوجود نداره

5:

تیتر مشکلی نداره
در حال حاضراین یک معزل بزرگ جامعه ی ماست
ایران داره به سرعت پیر میشه

6:


خب چند تا هم شما بگو

7:

تیتر مشکل داره شینا
مثلا بگیم کاهش درصد ازدواج معضله و اینا

8:

نه بابا و اینا

9:

اصلی ترین دلیلش علاوه برمسائل اقتصادی
دهترها نمیخواهند ازدواج کنند(نه همگی)
به دنبال هویت مستقل هستند بعدوابستگی سالم
وایجادیک رابطه براساس بودن با دل دررابطه نه به خاطربرتری اقتصادی شوهروچیزدیگری

10:

وقتی حرف از بچه میشه ...دخترها ناراحت میشن
ولی واقعیت اینه که با ازدواج نکردنشون نسل ایران رو به پیری میره و نابودی

11:

اره همونی که من گفتم و اینا

12:

تجدد وپیشرفت فکری بشرنتایجی هم دارد
یکیش هم این هست که زنان مانندمردان میشوند
به دنبال هویت مستقل
اما این لزوما اگرهمراه باشد باالقای صحیح فرهنگ ایرانی شرقی(نه خوراندن به زورفرهنگاسلامی)مثل غرب نمیشود
به هرحال زورواستبداد ازاون طرفش مخالفت بیرون میزند

13:

پس با اون پستی که مردان را متجاوز واز زنان دعوت کرده اجازه ندهند به زنان نگاه جنسیتی(برای همسرداری وفرزند آوری)بکنند چه کنیم.دوستان روشنفکر که میگویند اصلا" ازدواج ظلم به زنان است.

14:

شمااحیارفتی؟

15:

من معافم ومعزور.مشکل ایاب وذهاب دارم .

16:

به هرحال ازداخل خانه که میتوانید این کاررابکنید

17:

آهان .فکردم مسجد را نظرتان هست.بله در حد توانم

18:

اگر بحث صرفا سر به تور انداختن اشخاص باشد که نباید تعبیر به بی شوهری
شود ، باید مشکلات اقتصادی را بزرگترین دشمن این وضع روزگار دانست
اتفاقا سر تصاحب دخترانی که خانه و شغل و ماشین و مستقلات کافی
داشته باشند جنگ 72 ملت راه می افتد:)


ولی صرفنظر از قسمت طنز موضوع وقتی که مشکلات اقتصادی و اخلاقی
و بی تعهدی در جامعه بین زنان و مردان مرسوم شود نتیجه هم می شود همین.


+
حالا تمام اینها یک طرف اون سمت هم مردان متاهل ناجی دغدغه خاطر
بزرگی برایشان ایجاد شده که چطور می توانند این زنان بی همسر را از این
وضعیت نجات بدهند:)))))))))

19:

بابا شوهر زیاده کی میگه کمه من یکیشون کی میخواد با من ازدواج کنه خب بابا یه قانون بذارید دخترا هم بتونن برن خواستگاری اگه دختری که وضع مالیش خوب باشه میتونه بره خواستگاری پسره مگه بده؟؟؟؟
اینجا دختری با وضع مالی خوب نداریم منم دهه شصتی هستم

20:

قانون پیشنهادیت خوبه اما تبصره ی " وضع مالی خوب " اونو بی ثمر کرد و نفعی به خیل عظیم دخترا نمیرسونه .

21:

کشوری که مردمش کوچکترین ارزشی ندارند همان بهتر که نابود بشود

22:

بی شوهری!!!
آخه هر کی جنسیتش مذکر باشه میتونه یه همسر خوب باشه
مرد زیاده اما مرد زندگی کم
آدم پسرای این زمونه رو باید به چشم خواهری نگاه کنه نه شوهری(بیشتریا اینجورین نه همه)
طرف ابروهاشو بر میداره قیافه ها عملی،بینی کوچیک(. آخه کسی نیس بهشون بگه مرد باید قیافه مردونه داشته باشه نه چهره ی ظریف و... یادش بخیرپسرای قدیم بدشون میومد بهشون میگفتن خوشگل)،بدون اجازه مامان تکون نمیخوره شب و روزش شده خوشگذرونی های بچه گانه،جدیدا که کار هم نمیکنن ....کدوم دختر حاضره خودش رو بدبخت کنه.

23:

اصلا اینطور نیست به نظر من الگوی زندگی تغییر کرده وگرنه مشکلات اقتصادی در اعصار گذشته بیشتر بوده و سطح زندگی پائین تر ...............

24:

آخه فقط مشاغل سخت مونده طبیعیه که حاضر نباشن بخاطر ازدواج سلامتی خودشونو به خطر بندازن

25:

دختر خانم ها انتظاراتشون رو پایین بیارن بی شوهر نمی مونن ، تمام شد رفت .

26:

چه انتظاراتی؟

27:

سلام
تا حدودی حرفتون درسته اما الگوی زندگی را چه کسی یا چه کسانی تغییر دادند؟
روزانه 20 میلیون بار از تلویریون تبلیغات زندگی مجلل و لوکس میشود/سریالهای ایرانی بداموزی دارند و سطح توقع جوان جامعه را بالا برده اند/هر جا که برای خواستگاری پا بگذاریم اولین حرف عروس خانم خانه و ماشین و شغل مناسب است دقیقا عین فیلمها/چند درصد پسران این شرایط و امکانات را دارند؟با این وضعیت مشخص است که امار ازدواج باید سقوط کند

28:

اولین قدم داشتن یه خونه ی مستقله.
الان با اجاره های ۸۰۰،۹۰۰تومنی اونم در حد سوئیت چطور یه پسر که حقوقش طبق وزارت کار نهایتا۹۰۰تومنه میتونه ازدواج کنه

29:


قطعا فرمایش شما، بی تاثیر بر تغییر الگوی جامعه نیست و باید قبول کنیم ابعاد بسیار زیادی در این موضوع اثر گذارند و بی تردید مبارزه با چنین شرایطی هم بسیار سخته و بدون خواست خود جوانان هم تحقیقا غیر ممکن ....

30:


ببینید طرز تفکر شما هم جسارتا تداعی کننده یک شغل حقوق بگیری اونم در یک شیفت کاری یعنی 800 -900 تومانی ....

ولی به نظر من یک جوان باید دو شیفت و کار خارج از شیفت ها و در بازار رقابتی مد نظرش باشه نه اینکه ساعت 4 بره خونه بخوابه ........همین

31:

سلام ، طاعات قبول
یعنی میخاین بگین که دختر خانم ها الان اصلا توقعات بیجا ندارن؟ یا مثلا خانواده هاشون؟
اگه اینطوری بود من تا حالا ازدواج کرده بودم .

32:

درود بانو..
از نگر جنابان ، داشتن خانه ای 50 متری،شغلی ثابت و امنیت شغلی،درآمدی بخور و نمیر، بالا بودن سطح توقع محسوب می شود!
نزد روحانی ای بودیم.سخن از همین شرایط سخت ازدواج و تشکیل زندگی به میان آمد.ایشان هم همین را فرمودند و گفتند چرا فرش؟چرا میز و کاناپه ؟ چرا ال سی دی ؟ چرا یخچال و فریزر ؟
و در ادامه فرمودند چرا هر خانوار یک یخچال فریزر دارد ؟ دو خانواده که در آپارتمان در یک طبقه می نشینند با مشارکت یکدیگر یک یخچال فریزر بخرند و مشترکاً استفاده بفرمایند !

33:

همه که پشت میز نشین نیستن منظورم اینه که خیلیا در همون یک شیف کاری به اندازه کافی خسته و فرسوده میشن

34:

الان یکی از خانم ها میاد میگه :

من و آقای شوهر خیلی خوشختیم.

35:

طبق این مطلب آمارها برای دختر خانم ها مایوس کننده هست
باید قدر آقایون رو بیشتر بدونن ، متاسفانه بی شوهری بیداد میکنه

36:

خب شما نام ببرین تا ما هم ارزیابی کنیم.
ضمنا اینکارا تا۴نیست.از۸صبح تا۵:۳۰عصر

37:

بعضی از آقایون که میگن تعداد خانمهای مجرد مایوس کننده هست باید گفت که معلومه تا مردایی مثه شما هستن عمرا دختری حاضر به ازدواج بشه.
بعضیا عجب اعتماد بنفسی دارن!!!
دچار توهم خود بزرگ بینی هستن.

38:

جسارتا اون شیفیت های کاری که فرسوده میشن مثل کار گر ساختمان، حقوقشون 800 - 900 تومان نیست

39:

آخه چه کاری هست ازدواج کنی و بعد روزی سه شیفت کار کنی و بعد خانم همسر تو خونه زیر کولر پای تی وی خوش بگزرونه. بزار همون خونه باباش باشه دیگه.

ولی در کل ازدواج خوبه ، اونم خیلی خوب.

40:

من اینطور حرفی نزدم اما کسی که میگه سطح توقع بالاست باید ببینه رو چه چیزایی حساسیت وجود داره
آیا داشتن یک سوئیت اجاره ای توقع محسوب میشه؟
یک سری انتظارات معقوله چون در نبودنشون اون ازدواج بمشکل برمیخوره.

41:

به عنوان مثال

برای کارگر ساده 800 تا 900 تومان حقوق
بعد اظهر بره تو رستورانها کار کنه
بره بلال بفروشه

42:

بعد از ظهر یعنی از ۶به بعد؟؟
میدونین که بدن انسان تنها۸ساعت توانایی کار مفید داره و بیشتر از اون باعث آسیب جسمی بفرد میشه.خب فکر میکنین یه آدم که از گوشت و پوست تشکیل شده با یه ماشین چه فرقی داره؟

43:

اینو در نظر نمیگیری که کارگران ساختمونی بخاطر فشار کاری زیاد (که فکر نمیکنم تجربه کرده باشی تاحالا) دچار کسالت و بیماری هم میشن

44:

آهان الان فهمیدم مشکل حقوق و ... اصلا ربطی به حکومت و دولت نداره مقصر خود مردم هستن دندشون نرم باید برن کار کنن یه شیفت از 7 صبح تا 5 یه شیفت هم از 5 بعد ازظهر تا 12 شب بعدم بیان خونه کپه مرگشون بزارن بخوابن تا یه وقت ساعت 5 که باید از خواب بیدار بشن خواب نمونن والا...!!

45:

اولا خیلی گ.ه خورده گفته ۵۲٪ پسر و ۴۸٪ دختره . یکی از بستگان ما توی سازمان اماره میگه بیشتر دختره ولی این درصدها رو باید جوری اعلام کرد که جامعه احساس کنن دست نجنبونن دختر گیرشون نمیاد این یک .
دو شما دخترا از بس مهریه گذاشتین اجرا و شوهرتون و انداختین زندان یغ به خاک سیاه نشوندین که کسی سمتتون نمیاد
سه مشاغل رو که مرد با ماهی دو ملیون از صاحبکار میگرفت و با ماهی ۱۵۰ هزار تومن خراب کردین
چهار میان خواستگاریتون
این کچله
این دماغش کشیده نیست
این پول نداره
این شخصیت نداره
از این یکی که اصلا خوشم نیومد
فکر کردین دختر شاه پریونین که اگه هم باشین اینجا دیگه نه کسی شاهزاده است و نه کسی اسب سفید داره .
از همه بدتر قبل شوهرتون دلتون جای دیگه گیر کرده و قبلا دوست پسر داشتین
مورد اخر اصلی ترین دلیل بی میلی پسرابه ازدواجه
گواهی سلامت جلو و عقب رو هم توهین به خودتون میدونین .
وقتی میاین توی زندگی ادم تازه میفهمه فرقتون با شکاف دیوار فقط اینه که یه کمی نرم ترین
میبخشید من عصبانی که میشم حقایق رو اونطور که هست بیان میکنم .

46:

تاحالا تیرچه شش متری بلند نکرده که این حرفو میزنه

47:

الان خدا رو شکر سازمانامور مالیاتی کار میکنم ولی به جان مادرم قسم
زمانی که کارگری میکردن بتن ریزی
روز نبود که از خدا مرگ نخوام . اونم با اوضاعی که توی کار حاکم بود . جنس بنا و ساختمان سازم الزاما باید به کارگر فحش بدن حالا کارگر هرچی هم قوی باشه باز فحش شنیدن جزیی از وظبفه شه

48:

دخترایی که هنوز ازدواج نکردن چطوری شوهرشونو انداختن زندان؟
بخاطر رفتار آدمهای دیگه ای، از یک عده دیگه انتقاد می کنین؟


نوشته اصلي بوسيله mahtab71 نمايش نوشته ها
بعضی از آقایون که میگن تعداد خانمهای مجرد مایوس کننده هست باید گفت که معلومه تا مردایی مثه شما هستن عمرا دختری حاضر به ازدواج بشه.
بعضیا عجب اعتماد بنفسی دارن!!!
دچار توهم خود بزرگ بینی هستن.
مگه مردهایی مثل ما چِمونه که عمرا حاضر به ازدواج بشن؟

49:

اگه من از شما نقل قول میگرفتم اونوقت شما باید این سوال رو میپرسیدین
پس وقتی اینکار رو نکردم معنیش اینه منظورم شما نبودی.اصلا فرد خاصی مدنظر نیست.

50:

لئو میگه شوهر چی ؟

51:

Evanescence - Hello

مرسی دادا بابت اهنگ زیبا

52:

تبدیل به یک روند و الگو شده
از قماش راهزن انتظار داری پیغمبر زاییده بشه ؟

53:

اگه از قدیما میگی جوونای قدیم یه زن میگفتن بمیر میمرد ها نگی نگفتی چیزایی که من از زن و شوهرای قدیم شنیدم خیلی سخت بوده اینطوری نبوده زنه هر کاری میخواد بکنه بعدشم مرده بگه چشم
زنای قدیمم همش دنبال عمل بینی و چربی سوزی و رفع چین چروک و ... نبودن:fav4 8:
فک کن تو زمانای قدیم البته دانشگاه تا این حد و دانشگاه رفتن به این شدت نبوده حالا فک کن میبود زنه به شوهرش میگفت از امروز می خوام برم دانشگاه !!!! بعدشم میرم سر کار نصف شب خسته کوفته میام خونه بچه ها را هم میبریم خونه مامانم هههه شوهر سیبیل در رفتش چی میگفت وقتی میدید خانم قراره با اون همه مرد همکلاس و بعد همکار بشه؟؟؟

54:

بی شوهر بیداد میکنه یه گوشه ای از نقص در نظام اجتماعی جامعه است
نفص در نظام اقتصادی
نقص در نظام سیاسی
نقص در نظام خانواده
و نقص در روح و روان افراد جامعه
و ...
اینها مسئولش کیه
خداست
یا خودمونه
همه بدیها از خودمونه و همه خوبیها از خداست
بایست برگردیم به خدا

55:

میشه مشکل مهریه رو حل کرد و جلوی اینجور مشکلات رو گرفت.
مثلا یک سکه.
عوضش حاضرین امتیازات قانونی بیشتری به همسرتون بدین؟ (به عنوان شرط ضمن عقد تا روز مبادا بی پشتوانه نمونه)

56:

منکه نگفتم همه کاراشون درست بوده، گفتم این ویژگیشون خوب بوده.
پسر باید اعتمادبنفس داشته باشه تا بتونه این احساس رو بزنان اطرافش اعم از خواهر ، همسر، دختر القا کنه.
زنای قدیم اگه این جراحی ها رو نمیکردن چون شوهره دلش فقط پیش زنش بود و اونو اونجوری که واقعا بود دوس داشت نه اونطوری که دلش میخواست...

57:

وقتی شب تا صبح کار میکنی همه شو خرج خانومت میکنی
لباس و خورد و خوراک و رفت و امد و پوشاک و بیماری و....
وقتی سربرج حقوقت کم میاد و قرض گردنت اومده دیگه چه امتیازی بدیم ؟

58:

بعضی از بانوان عجب التماس به سقفی دارن

59:

اقا این همه دعوا نکنید هرکی مرده شوهر بشه اینجا خواستگاری راه بندازیم دخترا هم میتونن خواستگاری کنن گیلی لی لی گیلی لی لی
من داوطلب برای شوهر شدن
ماه رمضونه به گل اکتفا کردم تازه شیرینی گرون در میاد

60:

همه این ها که اشاره کردین نشانه مسئولیت پذیری و علاقه به خانواده هست.

ولی مسئله فقط روزهای عادی که نیست. هیچ کس نمی تونه تضمین کنه یک انسان همیشه در چه مسیری خواهد ماند ، همیشه همینطور که فرمودین با خانواده ش رفتار خواهد کرد یا بعدا ...

برای همین خانوم ها غالبا 99% به نیت پشتوانه روز مبادا مهریه بالا میخوان شاید 1% نیتشون اخاذی و سودجویی باشه ولی بعید هست یک دختر با کلی آرزو برای زندگی ش به نیت گرفتن پول مهریه بخواد ازدواج کنه.

حالا اگر بخواهیم این الگوی غلط عوضش بشه به نظر من راهش جایگزین کردن پشتوانه های قانونی به جای مهریه هست.

61:

سلام
تو این زمونه بی شوهری ناچارن
5 میلیون و 570 هزار دختر مجرد رو دست خونواده ها موندن

آمارهای رسمی درمورد آمار تجرد زنان جامعه می‌گوید "11 میلیون و 790 هزار زن در سن تعریف‌شده ازدواج –یعنی 15 تا 29 سال- وجود دارند که 5 میلیون و 670 هزار نفر از آنان مجرد هستند". همچنین 12 میلیون و 70 هزار نفر مرد 20 تا 34 ساله وجود دارند که از این میان 5 میلیون و 570 هزار نفر هنوز ازدواج نکرده‌اند.

62:

خونسردی خودتو حفظ کن دختر کورد
میگه کمیاب شده

63:

سلام تو این فکر بودم ک همه ب این مشکلات ازدواج آگاهی کامل دارند اما اون حضرات... بی اطلاع اند پس بهتر نیست نسل آینده روازتحصیل منع کنیم وبفرستیمشون چوپونی اینجوری حداقل مسئله شغلشون تضمینه بهتره ک تا اون جوون تحصیل کرده ای ک بی کاربمونه واللااا وقتی کسی ب فکرجوونا نیست،حالا اون پسربا چ رویی بره خواستگاری واون دخترم میگه ک شاهزاده ی آرزوهام ک بی کاره!؟؟؟

64:

میگم چه طوره عقد دائم یا موقت بخونن

خونه و ماشین و یخچال و ... رو بذارن بعد

فعلا از کنار هم بودن لذت ببرن.

کاچی به از هیچی

همیشه بین همه و هیچ

یک گزینه میانه هم وجود دارد.

65:

سلام
درسته
هر جور حساب کنیم 100 هزارتاشون بی شوهر می مونن
100000 = 5 میلیون و 570 هزار نفر - 5 میلیون و 670 هزار

66:

مرسی از بابت دقت نظرت
بد نیست بدونی اون یک درصد که شما میگی نزدیک دویست هزار نفرو درگیر کرده . و همینجور فرمودی معلوم نیست ادم تغییر نکنه یعنی دخترم ممکنه نیتش از مهریه پشتوانه باشه بعد به طمع بیفته .
و ابزاری شده برای زن ذلیلی .
یه چیزم بگم شما که عکس مقدسی رو ضمیمه کردی
زمان جنگ مردم نه بخاطر امتیاز نه بخاطر استخدام نه پول و وو نه هیچ چیز دیگه
فقط بخاطر ناموسشون رفتن مرزهای ایران و بستن جوری که شصت کشور دنیا نتونست دست به دختر ایرانی بزنه .
الان سنگر مردا شده چهار دیواری خونه
زنش پا از خونه میزنه بیرون ... هیچی ندارم بگم واقعا

67:

سلام
کاری نمیشه کرد
به تعداد آدمها تفکرات مختلف وجود داره
به من انقدر گفتن چرا میگی (درود)
بگو (سلام)...منم دوباره دارم میگم سلام
نمیشه همه طیفی رو همیشه راضی نگه داشت
در مورد ازدواج هم نمیشه یک دستورالعمل کتابی رو برای همه عنوان کرد.
چون اجباری نیست...البته زنان ایرانی تازه به این طرز تفکر رسیدند که
حتما" برای خوشبخت شدن لازم نیست ازدواج کنند.

68:

حالا هی ما میخوایم بگیم فعلا قصد ازدواج نداریم
هی شینا ربطش میده ب بی شوهری
ای بابا ای بابا ای بابا

69:

وا
کی گفته ؟!
ن بابا اینا همش غلطه شوهر زیاده تا دلت بخواد همینجوری ریخته
ریخته
ریخته
بازم ریخته
مسوولین اشاره میکنن اضافش داره چیکه میکنه

70:


سلام
مدتی پیش مطلبی گذاشتم که کارشناسان گفته بودند
از این به بعد دخترها برن خواستگاری پسرها
کسی اینو قبول نکرد...حتی پسرها

71:

سلام
آمار می گوید ...
عایا ایمان نمی آوردید

72:

من و زولقرنین قبول میکنیم .
دم در منتظریم
ادرسم بعدا میدیم ولی باید حتما با خانواده مون مطرح کنین ما رومون نمیشه بگیم .

73:

سلام
آمار دیگ کیه چیه کجاس
من دارم با چشم خودم می بینم خو
بعدشم این امار لابد مال کل جهانه
امار ایران و باید دربیاری

74:

انسان با هر دیدگاهی که حساب کنی،(دینی یا طبیعتگرا)از پیدایش تا همین لحظه تمام حالتها را برای تشکیل خانواده وراز بقا تجربه کرده است.این روش که برخی میگویند بدون ازدواج هم میشود سکس داشت ونسل تولید کرد تجربه تلخی از زمان جنگل نشینی وکوه وغارنشینی است که شکست خورده وآسیبهای زیادی به زنان زده است.سالها پیش درهمین رابطه رمان تاریخی خواندم:آخر داستان زنی که از زیبایی بهره مند بود ومردان قوی برای بتملک درآوردنش خیلی ها را کشتند ونزدیک بود پسرمورد علاقه زن را هم ازبین ببرند که خودزن با کمک چندنفر دانا و.... قانون هرکسی را برداشتند.تصورش را بکنید این مدل که دوستان میگویند باب شود وقانون حمایتی نباشد مردان هم بیکار نخواهند نشست وطرحها ودسیسه ها خواهند چید تا هرروز اونی را که هوس کردند بچنگ بیاورند.وای با امکاناتی که امروز هست فاجعه ببار میاد

75:

سلام
قدیما دختر شاغل دوست نداشتن
اما الان پسرها دوست دارند با دختری ازدواج کنند
که شاغل باشه و هر دو با هم از پس مخارج بربیان

76:

مرد کم شده،
جامعه پر شده از پسرای سوسول ابرو بردار
پسرای دنبال توهم و نسنجیده حرف زدن.
پسرایی که فکر میکنن برای بروز دادن قدرت خودشون باید جنس مخالف رو تضعیف کنن

77:

دادا این چی بود این وسط

78:

عاقایون چرا وضع و متشنج میکنین
شوهر خعلی زیاده
ولی مسیله ی خعلی مهم اینه ک
ما دختران گرام
قصد ازدواج نداشته و نداریم
حالا شاید در اینده خواهیم داشت
( میدونین خب تو این وضع حاکم شرایط خعلی سخته باید خوب فکرامون بکنیم تا یه شوهر خوف ومهربون نصیبمون بشه پس اون چیزی ک خعلی اهمیت داره فکر کردن ماست وگرنه شوهر زیاده توجه می نمایید یا بیشتر توضیح بدم؟)

79:

نوچ نوچ ...
شما مغلطه می کنید ....
و با طفره رفتن سعی در انکار حقایق دارید ...
آین آمار مر بوط به ایران است ... ردیف است خخخخ

80:


81:

ای بابا ای بابا ای بابا
هی من میخوام دستمو ب خشونت الوده نکنم نمیذارین که
حالا من ب این امار و ارقام کاری ندارم
سمت ما ک شوهر همینجوری ریخته
ریخته
بازم ریخته
میخواین آدرس بدم بیاین ببینین ؟!

82:

بله دقیقن همینطوره که شما فرماییدی! ولی نمیدونم چرا تایپیکهایی با عنوان "چرا خواستگار ندارم و خواستگار برام نمیاد " داره زیاد میشه !!
https://www.google.com/search?q=%D9%...x-a&gws_rd=ssl

83:

سیاست چماق و هویج
برای خودم متاسفم که با یک چماق به دست بحث می کنم

خخخخخخخخخخ
سمت شما دقیقا چند متر

84:

وا....حالا چون 4 نفر میان دو سه تا پست میذارن دلیل نداره کل دخترا از این مشکل رنج ببرن
اگ از این زاویه بخوایم نگا کنیم پسرایی هم هستن ک از مشکل بی زنی دارن رنج میبرن والا

85:

تاسف ب تاسف را داره هاااا

سمت ما یک شهر بی کراااااان !!!!!

86:

یعنی سرعت رشد تاپیک در هم میهن لنگه نداره ها!!!

87:

متشنج نمی کنیم که، خب سالی ماهی یه تاپیک اینجوری به دست میاد که ارزش و منزلت والای آقایون رو متذکر بشه و استارترش هم خانوم باشه، باید نهایت استفاده رو از تاپیک بکنیم دیگه
الان در ایران بحران بی شوهری پیش اومده، شدیدتر از بحران آب.


نوشته اصلي بوسيله Shina نمايش نوشته ها
سلام
قدیما دختر شاغل دوست نداشتن
اما الان پسرها دوست دارند با دختری ازدواج کنند
که شاغل باشه و هر دو با هم از پس مخارج بربیان
من در این مورد با قدیمی ها موافقم.

88:

نه، زاویه نگاه درست همینه که همه دخترا بدون استثنا از بی شوهری رنج میبرن
با این شکلک توضیح دادم که مطلب بهتر منتقل بشه .

89:

ارزش والای عاقایون در ازدواج کردنه فقط؟
نمیدونستم
بعدشم من در راه این به قول شما بحران
حاضرم تا ابد ازدواج نکنم شوهرمو بدم به یه دختر نیازمند
چون همچین بحرانی رو در خودم نمیبینم

90:

اما همه این علتها جزئیات هستن کلیات قضیه نیستن کسی که تا 30سالگی پول تو جیبی میگرفته علاف دانشگاه و خدمت و ... هست و دستش به کارکردن نرسیده نمیتونه به ازدواج فکر کنه و مسولیت پذیر هم نمیشه اصن چه میدونه سختی زندگی چیه

91:


92:

متاسفانه منتقل نشد چون موضوع درستی و نادرستی اصل قضیه اس نه شیوه ی انتقالش!!!!

93:

خب همین تعداد بلکم بیشترن پسر مجرد وجـود داره
بعلـه
آمارو کـامل بدین

94:

واقعا که
ای تندرو داعشی خخخخخخخ
سمت شما شمال است یا جنوب یا وسط آن شهر بی کران :|
من احتمال میدهم شما شعاع اطراف خود را مد نظر گرفته اید و دیگران رو هم به مثل خود می پندارید خخخخ

95:

این مطلب دقیقااااااا برعکسه
شاید از با شوهری رنج ببرن اما بی شوهری هرگزکلیم لذت می برن
هر کی شوهر داره کاملا پشمونه و حسرت دورن بی شوهریشو می خوره

96:

درسته ولی تا حالا تو کدوم مهمونی دیدین پسری رو بابت مجرد بودن سوال پیچ کنن؟ براش تاسف بخورن؟ بهش نیش و کنایه بزنن؟
مجردی برای پسرا بحران نیست ولی برای دخترا بحرانه.

97:

ببخشید عاقا محمد رضا ولی اگر یکی از حرف زدن باهاتون بگه متاسفه دیگ باید بگی بهش؟
هرچند من از شیوه ی محترمانه ترش استفاده کردم
من ب دلایل امنیتی نمیتونم محل سکونتم و بگم...ولی خیالتون راحت باشه کل شهر بی کران مد نظره

98:

بله متاسفانه دختر بسیار بیشتر از پسر شده و از سویی شروع ازدواج هم با خواست پسرها هست و اقایون هم به این سادگی با کسی ازدواج نمیکنند ....
از نظر من بهترین راه ازدواج در این وضعیت ایجاد سایت ها و تبلیغات مخصوص ازدواج است که هر کسی نیمه گمشده خود را بیابد ....

وجود مقدس رسول خدا _ صلی الله علیه و اله و سلم _ در روایت است که هر موقع دختری از ایشان به سن ازدواج میرسید حضرت در مسجد میفرمود دختری دم بخت دارم اگر کسی شرایط ازدواج دارد میتواند مراجعه کند

از سنت های اسلامی و الهی فاصله گرفتیم و این شد وضعیت فحشا و فرهنگ فقیر ازدواج ما !

99:

همه ی این مشکلاتی ک دوستان گفتن ( مشکل اقتصادی و اجتماعی و اینا...)
ب کنار ....
ی مسئله ای ک وجود داره بین دخترا دیگه واقعا اشتیاقی ب ازدواج واسشون نمونده !
تا وقتی مسئله ی تحصیل و کار و واس خودشون حل نکنن تن ب ازدواج نمیدن !
دلیلشم واضحه .. چون قدرت تو پوله ! چون دوس ندارن در آینده از همسرشون زخم زبون بشنون که " تو توخونه زیر باد کولر راحت خوابیدی و منِ بدبخ باید برم کار کنم بدم تو بخوری !"
آقای محترم مشکل داری با این قضیه ازدواج نکن ! بهتر ! اون دختر تا آخر عمر تنها بمونه بهتره تا زیر با این همه سرزنش بره !


باور کنید اگه مردا واس خونه داری و بچه داری ارزش قائل میشدن و کارکردنشونو ب رخ زن نمیکشیدن وضع اینجوری نبود ! زن دنبال کار کردن نبود تا ب استقلال برسه و منت شوهرشو نکشه ! تازه وقتی ب استقلال برسه دیگه دلیلی واس ازدواج نمی بینه ، والا


و اینم بگم دیگه این ترفندا که رو دست پدر مادرت موندی و ترشیده شدی و اینا دیگه جواب نمیده زور الکی نزنید

100:

ندیدین؟! هی میگن چرا زن نمگیری پس چی شد؟!
این چیه پس بحران نیست؟!
نیش و کنایه از این بیشتر
برا پسرا بحران بزرگیه اما دختران نه
اما شوهر داری بحران بزرگیـه وحشتناااااااااااااااااااا ااک

101:

شما خودت حاضری از سایت همسریابی زوجه اختیار کنی؟

102:

نه خیر ، همینیه که من گفتم
تو همین تاپیک خاطرات روزانه هم میهن ، کلی پست از خانوم ها وجود داره که خدارو شکر میکنن که از مجردی نجات پیدا کردند و افتخار حضور در زندگی یک مرد نصیبشون شد [الکی]

103:اصلا دید خوبی نسبت ب مهریه ندارم ! آخه مگه خرید و فروشه ؟
من حاضرم مهریم یه ربع سکه باشه ولی حق طلاق داشته باشم
میدونمم ازش استفاده نمیکنم ولی از بحث کردن سرِ مهریه خیلی بهتره !

104:

روحیه پسرا جوریه که سوال های نیش دار تر از این هم ازشون بپرسن بازم به میوه خوردنش ادامه میده ولی همین سوالو خیلی ملایم تر از یه دختر بپرسن میره اون یکی اتاق گریه میکنه

105:

شما یک تندرو هستید خخخخ
شما یابد این برچسب رو بپزیرید (شکلکه در ملاء عام روزه خواری میکنه)

من ب دلایل امنیتی نمیتونم محل سکونتم و بگم...ولی خیالتون راحت باشه کل شهر بی کران مد نظره
شما دارید جزء رو به کلی تسری می دید ...

106:

نخیـر در برابر حقیقت مقاومت نکنید
همینه که من گفتـم
اونجـا دیگه بندگـان خدا روشون نشده از دوران سخت متاهلیشون بگن
بگن کاش به دوران خوش مجردی برمی گرشتیم
مجبور بودن از اسن صوبتای عشقولانه بکنن
بقیه رو خام کنن که برن مزدوج شن
اونام به اون اندوه دچار بشن :|

107:

سلام ...
هرچه را برای خود می پسندی عایا :|

108:

وای روزه خواری اونم در ملا عام
ن والا من اتفاقا کل بینیم قویه همیشه
شما شک نکن ب اینکه
اون دوره ها ک دخترا اگ ازدواج نمیکردن لقب ترشیدگی بر میداشتن دیگ گذشته
دوره زمونه ای شده ک شخصیت های بزرگ ترجیح میدن مجرد باشن..والا

109:

همه این کارها به خاطر همون یه کوچولو زخم زبونه؟
آدم که به خاطر یه زخم زبون نمیره 16 سال درس بخونه و 30 سال کار کنه آخه !
تازه بعد از اینکه پیشاپیش 46 سال مشقت و سختی رو به جون خریدین ، ممکنه اون آقا بخاطر موضوع دیگه ای زخم زبون بزنه ، اونوقت اون همه زحمتتون هدر میره
تحمل یه زخم زبون راحته یا تحمل 46 سال کار اونم بدون اینکه تضمینی باشه که از موضوع دیگه ای زخم زبون نشنوین

110:

آفرین آفرین خوشمان آمد
کامــلا درست و بجا بود


نوشته اصلي بوسيله blueeagleone نمايش نوشته ها
سلام ...
هرچه را برای خود می پسندی عایا :|
سلام

بـله همه می پسندن

111:

خوب شمابرید خواستگاری
فعلا اینورافتابی نشین
چون قصدازدواج ندارم

112:

بله واقعا متاسفم برای یک شلک وزین :|
ن والا من اتفاقا کل بینیم قویه همیشه
شما شک نکن ب اینکه
اون دوره ها ک دخترا اگ ازدواج نمیکردن لقب ترشیدگی بر میداشتن دیگ گذشته
دوره زمونه ای شده ک شخصیت های بزرگ ترجیح میدن مجرد باشن..والا
نه خیر شما دارید خصوصیات جزو به کل نسبت میدهید و این صحیح نمی باشد
بلی اینها تمامش از آثار روشنفکر نمایی است ...
عایا ایمان نمی آورید

113:


بلی متاسفانه ...
خود پسندی درد عظیمیست

114:

من نمیدونم این عاقایون پیش خودشون فکر کردن چ خبره
باس یه دعایی واس شینا کنن ک باعث شد ب قول خودشون"" ارزش های والاشون"" در معرض نمایش گذاشته بشه

115:

همه با هم برای درست شدن اینترنتش :|

116:

حالا حتی اگرم اینجور باشه ، باز بهتره حرف من به کرسی بشینه تا دخترا احساس بحران بکنن تا هم قدر مردها رو بدونن و هم برای ازدواج دست بجنبونن
نمیشه که از غرور آقایون مایه گذاشت، بهتره دخترا غرورشونو بشکنن و احساس کنن تو بحرانن

117:

بلـــه
بزززززززززگ
[.] تا آخر ماه رمضون استفاده از این شکلاکا ممنوعه
آقای blueeagleone[چ اسم سختی دارین]
شما زیاد استفاده می کنیدا
حواستون باشه


نوشته اصلي بوسيله taranomebahar نمايش نوشته ها
من نمیدونم این عاقایون پیش خودشون فکر کردن چ خبره
باس یه دعایی واس شینا کنن ک باعث شد ب قول خودشون"" ارزش های والاشون"" در معرض نمایش گذاشته بشه
بله دقیقااااااااااا ....
در توهوات فانتزی ب سر می برن دوس دارن اینجوری باشه
اما متاسفانه یا خوشبختانه اینجور نبوده و نخواهد بود
ی خورده اعتماد ب نفس کاذب دارن
بله این شینا تاپیکاش بر ضد خودمنه که

نوشته اصلي بوسيله 100percentsaeid نمايش نوشته ها
حالا حتی اگرم اینجور باشه ، باز بهتره حرف من به کرسی بشینه تا دخترا احساس بحران بکنن تا هم قدر مردها رو بدونن و هم برای ازدواج دست بجنبونن
نمیشه که از غرور آقایون مایه گذاشت، بهتره دخترا غرورشونو بشکنن و احساس کنن تو بحرانن
که اینجور بوده و هست
الان این گفتتون ایراد داره اگه مردا احساس بحران کنن زودتر دست بکار میشن هم خودشون و هم بقیه رو از بحران نجات می دن
هم قدر خانومشو بیشتر می دونه و زندگی عشقولانه ای خواهند داشت
بعلـه دیدین احساس بحران از طرف شما خیلی ب نفع جامعست
و از اونجاییی که احساسات بانوان حساسه شکستنش خطرناکه
حالا هر احساس چ غرور و چ بقیه احساسات
عواقب بدی داره بهتره شما راحت بشکنیدش
مشکلیم پیش نمیاد

118:

ای بابااااااااااااا:fav 31:
عاقا اصن ما نخوایم ازدواج کنیم کی رو باس ببینیم؟؟!!!!

119:
اصلا اینطور نیست اشتباه می کنید

120:

دیدین، خودتون نوشتین "و هم بقیه رو"
بقیه کیا هستن؟ دخترا دیگه.
پس گفتین دخترا رو از بحران نجات بدن

حس گرفتن مدال در المپیک بهم دست داد

121:من تحمل حرف ناحقو ندارم ، چ کوچولو چ بزرگ فرقی نمیکنه
+ سند میخواستم واس حرفم که خودتون اومدید و ثابت کردید که این جوریاس
+ قضیه زخم زبون نیست ، منته منت !
+ نمیدونید دیگه .... چ زندگی هایی که سره این مسائل از هم پاشیده !
+ اون آقا غلط کردن که ب خودشون اجازه میدن زخم زبون بزنن ، خدا نسل همچین مردایی رو منقرض کنه ، انشالله

122:

اوهوم
یعنی بزززززرگا ... بزرگ

[.] تا آخر ماه رمضون استفاده از این شکلاکا ممنوعه
آقای blueeagleone[چ اسم سختی دارین]
شما زیاد استفاده می کنیدا
حواستون باشه
می تونید بگید بیو (beo= blue eagle one) مخفف و سرواژه اش خخخخخ
البته خودم محمدرضا هستم
جریمه استفاده زیاد چیه

123:

والاااااااااااااا همینو بگو
معلومه کیا دچار بحرانن

نوشته اصلي بوسيله 100percentsaeid نمايش نوشته ها
دیدین، خودتون نوشتین "و هم بقیه رو"
بقیه کیا هستن؟ دخترا دیگه.
پس گفتین دخترا رو از بحران نجات بدن

حس گرفتن مدال در المپیک بهم دست داد
نخیر نخیر دچار اشتباه نشین
این بقیه مصداق دختران گرامی نبود
منظور بقیه بودن بقیه که نگران بحران بی زوجگی شماها بودن
اون مدلو بس بدید لدفن

124:آخی
چقد سطح توقعاتتون پایینه

125:

ممنون بابت راهکارشون
مگه میشه آخه
غذای همو اشتباهی بخورن چی
بعد دعوا نمیشه یخچال کجا باشه ؟!
خونه کدومشون؟
ماهانش کن یه ماه خونه یکی یه ماه خونه یکی دیگه

نوشته اصلي بوسيله 100percentsaeid نمايش نوشته ها
میشه مشکل مهریه رو حل کرد و جلوی اینجور مشکلات رو گرفت.
مثلا یک سکه.
عوضش حاضرین امتیازات قانونی بیشتری به همسرتون بدین؟ (به عنوان شرط ضمن عقد تا روز مبادا بی پشتوانه نمونه)
واقعا چقدر دست و دلبازین شما
یه سکه زیاد نیست؟!زیاده
همون ربع بسه کافیه
بنده خدا همسرتون

نوشته اصلي بوسيله blueeagleone نمايش نوشته ها
اوهوم
یعنی بزززززرگا ... بزرگ


می تونید بگید بیو (beo= blue eagle one) مخفف و سرواژه اش خخخخخ
البته خودم محمدرضا هستم
جریمه استفاده زیاد چیه
بله بیگ بزرررررگ
بیو ؟!
همون اسم خودتون راحت تره
جریمه نقدیه

126:

بلی بیسار وسیع :|
خخخخ
مگه اینجا راهنمایی رانندگیه
شرمنده تنکسام ته کشیده نمی تونم تنکس بزنم


127:

گستـرده
نمی دونم؛ شاید
نه تنها راهنمایی و رانندگی بلکه جریمه همه جا هست
+
خواهش می کنم دشمنتون
تنکسم جیره بندی می کنن

128:

حالا مثلا یه سکه گفتم دیگه .
منظورم این بود در قبال پذیرش شروط ضمن عقد مثلا حق طلاق میشه پشتوانه های دیگه ای به جای مهریه به وجود آورد

129:

ایشاالله درست میشه صد سال اولش سخته ...................

130:

تقصیر خودمونه اگر اینهمه سختگیری نبود اگر اینهمه چشم و همچشمی نبود اگر دختر برای ازدواجش 10 میلیون طلا نمیخواست اگر شرایط پسرها درک میشد.اگر پسرها درک میکردن برای ازدواج حتما نیاز نیست دختر 30 میلیون جهاز بیاره

الان وضعییت این نبود

131:

تمام این طرح ها نقشه ها و صحبت ها در حد تئوری میماند
ما جوانان به شدت نیازمند مسئولین عملی برای حل مشکلات هستیم نه زبانی..
فقط مشکل را بیان میکنند دریغ از کوچکترین حرکتی برای حل

132:

از امضا و آواتارتون کاملا معلومه که اصلا علاقه ای به تشکیل خانواده ندارین

133:

پهناور
هیچ چیز غیر ممکن نیست
بله جریمه موجود بدی است
+

خواهش
بلی جیره بندی شدید است فقط 250 تا در روز

134:

یعنی شما منکر اینهمه گرانی و تورم و مشکلات مسکن هستید؟
البته تا حدودی با ادامه حرفتان موافقم

135:

من حس نکردم چون خواستگار زیاد دارم

136:

خیلی بیخود قبول نکردن از من قبول بیاید خواستگاری من مشکلی نیس:f av16:

137:

بلـه
اما اینها باشـد ؛سکه هم باشه هر دوش
اینجوری ی خورده بهتره


نوشته اصلي بوسيله 100percentsaeid نمايش نوشته ها
از امضا و آواتارتون کاملا معلومه که اصلا علاقه ای به تشکیل خانواده ندارین

اگه این آواتارو نمی ذاشت که الان یکه تاز مسابقه نبود
بله الان مشخصه که همه کاربران علاقه ای ب تشکیل خانواده ندارن
با رای آوردن این آواتار حرفِ دل خیلی ها و بعضی ها زده شد

نوشته اصلي بوسيله blueeagleone نمايش نوشته ها
پهناور
هیچ چیز غیر ممکن نیست
بله جریمه موجود بدی است
+

خواهش
بلی جیره بندی شدید است فقط 250 تا در روز
وسیــع
هم خانوداه تموم شدن
بله ؛ هر چیزی ممکنه

+
250تا چِ کم البته ماشالا شما فعالین تموم شده جیرتون
این جیره یه ماه منه

138:

گنده :|
فکر کنم دیگه هم خانواده ای نباشه
+
250تا چِ کم البته ماشالا شما فعالین تموم شده جیرتون
این جیره یه ماه منه
شما چقدر با مدیریت عمل می کنید یه دوره باید بگذارید اموزش مدیریت کنترل p.h.d تنکس بدید
الان هم میاد و قطع میشه :|

139:

دلایلی که در بالا از زبان کارشناس گفته شده بود کاملا درسته .. دلیل دیر ازدواج کردن به نظر من
1تحصیلات
2سربازی
3نبود کار درامد مناسب
4روابط ازاد دختر پسر( وقتی دختران خود را راحت در اختیار پسر ها قرار می دن به هر عنوان دلیی ندار پسران برای به دست اوردن نیاز خود زیر بار مسعولیت برن)
5 نبود عشق واقعی
6 عدم اعتماد دختر پسر به دلیل روابط ازاد قبل ازدواج
7 که باعث بیشتر موترد بالاست توقعات خیلی زیاد دختران که در اول زندگی خیلی چیز ها می خواهند دختران هم باید به این موضوع دقت کن که با بالا رفتن سن خود خواستگاران خود را از دست خواهند داد


این که بعضی ها همه تقصر را گردن پسر ها می اندازن درست نیست این مشکل امروز جامعه مه هم دختران هم پسران هم حکومت مقصرن

140:

ازدواج سفید راه حل مشکل ....

141:

عظیـم
انگار چندتایی مونـده
باشه فقط فقط قبل از ورود به کلاس شهریه رو کامل پرداخت کنید
چِ جالب ... !

142:


نگو تو رو خدا
میان در اینجا رو گل می گیرن
بی کاشونه می شیم

143:


قدیما میگفتن اگر دختر بره دانشگاه یا سرکار پررو میشه و ...

اما این روزها انقدر خانم ها در چرخه های مختلف
از اقتصادی گرفته تا سیاست و ...فعالند که اگر
همگی اعتصاب کنن ...مملکت بلبشویی میشه که بیا و ببین
همه چی از کار میافته ...تازه کارهای خانه هم هست
استقامتشون زیاده

144:

من ب آمار زمین مشکوکم اگه این سطح پر از آدمهاست پس چرا این همه دلها تنهاست

145:

درود شینای عزیز
خانومی اینجا تایپیک بانوانه و نه اتاق چت
فکر کنم کل وقت من فردا صرف این بشه که اسپم ها رو پاک کنم .
شما به عنوان استاتر نباید اجازه بدی خارج از موضوع بحث ادامه پیدا کنه ، ضمن اینکه عنوان تایپیک اصلا مناسب نیست همون قدر که خانمها بی شوهر موندن قاعدتا آقایون هم بی زن موندن پس اطلاق کلمه بی شوهری واسه این تایپیک مناسب نیست.
اگه میتونی عنوان رو عوض کن و اینکه جلوی اسپم رو بگیر تا فردا که من اسپم زدایی کنم.
( این پست موقت میباشد)

146:

سلام
اسپم کجا بود
داریم بحث مفید می کنیم
جون من حذف نکن

147:

شینای عزیز کلی پست خارج از موضوع و به حالت چت اینجا نوشته شده. خب میشه اسپم دیگه و بر خلاف قانونه

148:

همه رو دیدم
اسپم ها زیاد نیست و تقصیر من هم نیست

149:

من که نگفتم تقصیر شماست حالا تا فردا یه کاریش میکنیم اگه زیاد نبود پاک نمیکنم.(البته پستهای خودم پاک میشه)

150:

سلام
متاسفانه وقتی دختران ....ببخشید مجانی ...فراوان ....بی مهابا.....وبه راحتی خودرا دراختیار پسرها قرار میدهند.....
ببخشید ...پسرها بلانسبت خواننده ...مگر مغز ...خوردند که به خواستگاری آیند
پس بی شوهری کیفر....بی حیایی وعرضه اندام خانمها و.و. است

151:


تاریخ مسیر خودشو میره ..چه خوشمون بیاد ..چه بد.. هر سه ای که گفتم ..الان زیر پوستیه .. یه روز مث بمب میترکه ....اونوخ برای ایران پیر باید خون گریه کنن.. ..خیلی تلخه ..

152:

همه

153:

همه شبیه گوجه ان به هلو عشق میورزن

154:

شاید یکی از دلایلش رواج بدحجابی و بی حجابی باشه!چرا؟
ببینید جامعه ما علیرغم اینکه درش حرف های زیادی در رابطه
با آزادی خانمها و آزادی پوشش و ... زده میشه
اما ته دل خودش با این جور چیزها کنار نیومده
واضحتر بگم
این حرفا بیشتر با نیت سو استفاده جنسی و پیدا کردن راحت جنس مخالف زده میشه
الان هر مرد مجردی اگر بخواد به راحتی زن و دختر
هرزه گیرش میاد
اما همین مرد مجرد وقتی سی و خورده ای سالش
شد و خواست ازدواج کنه
چون اوضاع دخترا رو دیده که چجور بودن به راحتی
تن به ازدواج با یه دختر نمیده و دنبال سالماش و ساده هاش میگرده

155:

به نظر من شوهر ِ پشتوانه ِ مسئولیت پذیر ِ مستقل ِ متعهد ِ پاک ، فقدانش بیداد میکنه نه بی شوهری
اگر هر دختری ارزش خودش رو میدونست و عمل میکرد باور کنین خود همین پسرا اینقدر بی مسئولیت بار نمیومدن . اشکال از خود دختر خانوماست.

156:

میخواین آقایون یه چک سفید امضا و یه سفته هم محض محکم کاری بدن؟ اینطوری بهتر نیست؟اگه این آواتارو نمی ذاشت که الان یکه تاز مسابقه نبود
بله الان مشخصه که همه کاربران علاقه ای ب تشکیل خانواده ندارن
با رای آوردن این آواتار حرفِ دل خیلی ها و بعضی ها زده شد
کاش کاربرای رای دهنده معلوم میشد، میدیدم دخترا بیشتر به این آواتار رای دادن یا پسرا
هر چند که میشه حدس زد کیا بیشتر رای دادن

نوشته اصلي بوسيله Shina نمايش نوشته ها

قدیما میگفتن اگر دختر بره دانشگاه یا سرکار پررو میشه و ...

اما این روزها انقدر خانم ها در چرخه های مختلف
از اقتصادی گرفته تا سیاست و ...فعالند که اگر
همگی اعتصاب کنن ...مملکت بلبشویی میشه که بیا و ببین
همه چی از کار میافته ...تازه کارهای خانه هم هست
استقامتشون زیاده
همینطوره
من با کار کردن کلی خانم ها مخالف نیستم.
در مورد خودم عرض کردم که ترجیح میدم شاغل نباشن چون اولا اگه آدم بخواد 8 ساعت بیرون کار کنه و برگرده بقیه ساعات روز رو هم بخواد خونه کار کنه خسته میشه ، ثانیا منزل و خونه خودش مرکزترین نهاد هست به نظر من ، مرکز تحولات و روابط هست ، اداره خونه فقط کارهای آشپزخانه نیست، تنظیم روابط خارجی خانواده ، تنظیم سیاست داخلی و ... همه جزو مسائلیه که در خانه انجام میشه

157:

ای بد نیست خوبه از هیچی بهتـره بازم
بازم راه حل های مفید دیگه ای به ذهنتون رسید بفرمایید بگین

+
کاملا واضح و معلومه آمار کسایی که به این اواتار رای دادن چِ کسانی هستن
خودتون اعتراف کنید از جمله ی رای دهندگان به این آواتار بودین
اشکال نداره بگین به کسی نمی گم
+
درسته کار کردن و رسیدگی کارای منزل برای یه خانوم شاغل کمی دشواره اما همین کار خودش یک پشتوانست برای خانوم
اگر خدایی نکرده همسر گرامشون مشکلی داشته باشن دیگه هیچ گونه مشکل مالی نداره و خلاصه فرد مستقلی خواهد بود لازم نیست دستشم پیش احدی دراز کنه
هی غرم بشنوه که این پولا رو تو چیکار می کنی

158:

خب باشه من اعتراف میکنم ولی من اصلا در رای هام به آواتارها توجه نکردم، بر اساس رابطه رای دادم نه بر اساس ضابطه. (هفت هشت تا رای دادم)
گفتم بچه با ذوق و شوق اومده تو مسابقه شرکت کرده بذار بهش رای بدیم.
+
بابا آخه این غر زدن و زخم زبون زدن و به قول دوستمون منت گذاشتن رو شما ها چرا اینقدر سخت میگیرین و بزرگ میکنین؟
خب یک کلمه غر میشنوین و تموم دیگه!
بخاطر غر شنیدن آدم میره 30 سال برای خودش مشکل میتراشه؟

اونی هم که گفتین اگه اتفاقی افتاد مشکل مالی پیش نیاد (مثلا خدایی نکرده جدایی) خب اونم راه حل داره ، دخترا میتونن برای شوهرشون شرط کنن همسرشو بیمه تامین اجتماعی و یکی دو تا هم بیمه خصوصی بکنه تا اگه مشکلی پیش اومد خودش حقوق ماهیانه ش برقرار بشه.
من تو این تاپیک تند و تند بر ضد آقایون راه حل ارائه می کنم

159:

بعد اون وقت به اون مرده هرزه نمیگن؟؟ هرزه فقط واسه زن و دختره؟؟
واقعا چنین دیدگاههای جنسیتی ای کی میخواد تموم بشه !!؟

160:

دختر خوب کمه

161:

از دید من بی شوهری بیداد نمیکند چون نسل الان چه دختر و پسر زیاد زیر بار زندگی نمیخوان برن ربطی نداره در حال حاضر جسارت نباشه دختر خوب و بساز و پسر با اصالت و خوب پیدا نمیشه همین مشکل ها باعث شده تو ازدواج کردن ..

162:

خب پس اعتراف کردید که رای دادین دی:ضابطه؟زابطه؟چ پیچیده
ممنون که تو ذوق بچه ها نزدین
+
آخ آخ چیزی نیست؟اتفاقا مسله بزرگیه بززززززگ
والا خانوم بنده خدا این همه زحمت می کشه بعد آخرش برای چندرغاز پول باید کلیم غر بشنوه
خرج خودش که نمی کنه خرج زندگی میشه
هعی چقدر مظلوم واقع شدن این خانوم های گل
بله این غر مسله بزرگیه ارزش 30سال کارو داره
بنده خدا فردا سرخورده میشه همون بره سرکار بهتره
+
بله راه حـل بسیار خوبیهباشد که استقبال شود
اما عمرا آقایون همچین چیزو انجام بدن هرگززززززفکر خوبیه امیدوارم استقبال بشه
چرا ضد؟بسیاااااار ایده های خوبی و عالی هستنمطمعن باشید دعاتونم می کنن
بازم منتظر ایده های عالی تونم هستیم

نوشته اصلي بوسيله sun_boy2 نمايش نوشته ها
دختر خوب کمه
درسته اما این امر کاملا دو طررفست ...
در مقابلم مرد خوب کمه :| دی:

163:

سلام ..
اینکه چرا و به این راحتی روابط نا مشروع انجام میشه به این هم فکر کردید؟ یا شما ها دوست دارید فقط چیری رو که در ظاهر میبینید مورد قضاوت قرار بدید..
نه عزیز من .آروزی هر دختر و پسری که ازدواج کنه..
اما وقتی شرایط ازدواج دختر و پسر فراهم نشد
وقتی هنوزم که هنوزه مشکل مسگن و بیکاری در کشور بیداد میکنه..
و عده ای مسءول بی لیاقت و بی کفایت عهده دار کشور شده که فقط بلدن شعار بدن و جیب شونو پر کنن..
همه اینا دست به دست هم دادن که دیگه هیچ پسری جرات نکنه سمت ازدواج بره..
و نگاه به جنس مخالف عوض بشه
پس علت بی شوهری در وحله اول بی کفایی دولت و مسوءلینه ، نه بی حیایی و عرضه اندام خانوم ها.

164:

اصلا اینجوری نیست پر شوهره

165:

با ازدواج سفید شوهر پیدا می کنی..اون یه نره نه شوهر مثل حیوانات که دنبال ماده هستن...متاسفم براتون

166:

اونقدر ک بی زنی بی داد میکنه بی شوهری همچینم بیداد نمیکنه^_^

167:

باکسی باید زندگی کرد که درک داشته باشه نه تروخشکش کنی بدون شوهر باشی بهتره که شوهر داشته باشی ولی یه دنیا غصه سرت باشه

168:

منم از ازدواج با بچه خوشم نمیاد شرط اصلی من برا ازدواج اولیش بچه دار نشدنه

169:

.......
اولا به نظرم کارشناسانی که سن ازدواج دختررا از 15سالگی حساب کرده اند فقط بلوغ جنسی دختر را در نظر گرفته اند ونه بلوغ عقلی و فکری...واین تقسیم بندی از نگاه من رد میشه و سن ازدواج اگر خیلی بااغماض نگاه کنیم از 18 بایستی حساب بشه پس اماردختران مجرد تغییر میکنه
دوما بی شوهری بیداد میکند یعنی چی؟به هرتعداد دخترمجرد وجود داره به همون میزان هم قاعدتاپسر مجرد می مونه
شینا اکثرا به عنوان تاپیکاهاش در مورد دختران توجه نمیکنه وارزش و شان دختران را پایین میاره

170:


کبیر خخخخخ
و همچنان کلمات دیگر نیز هست
به اسم کی واریز کنم :|
شما از اون استادانی هستید که اول پول میگیرید بعد درس میدهید ... چقدر دنیادوست :|
مال دنیا برای هیچ کس باقی نخواهد ماند عایا متنبه شدی
:) خخخخخ

171:

وقتی روابط بی قید و شرط وبدون هیچ تعهد شرعی و قانونی عادی بشه نه تنها بی شوهری بلکه بی زنی هم بیداد میکنه

172:

کرده دیگه
مردان گاها تا 40سال هم مجرد و بی سرو سامان اویزون والدینشون هستن

173:

مهمترین علت ازدواج مرد ها ارضای میل جنسی هستش ، اگر مرد ها غیر از راه ازدواج ، میل جنسیشان را ارضا کنند دیگر دلیل و نیازی به ازدواج ندارند .
ولی در مورد دختر ها فکر نکنم اینگونه باشه .
با ورود فرهنگ و سبک زندگی غربی که تحصیل و ورود به بازار کار را خیلی به تاخیر می اندازد ( در خود غرب مشکلی ندارد چون ارضای میل جنسی نیاز به ازدواج ندارد و از مدارس شروع می شود ) و همچنین افزایش بیکاری و هزینه های بالای ازدواج و زندگی ، بیشتر پسر ها دیگر نیازی به ازدواج در خود نمی بینند و از راه های دیگر و عمدتاً غیر شرعی خودشان را ارضا خواهند کرد . خیلی ها زنا می کنند ، خیلی ها مدام به ارمنستان و روسیه و تایلند و ... می روند . خیلی ها به کشور های دیگر مهاجرت می کنند و ... .
کلاً اگر پسر ها میل جنسی نداشتند دختر به چه دردشان می خورد ؟!!!

174:

دوست عزیز من ساعت کاری یه شیفت بنده 12 ساعتیه.
در کل بازم توقعات دخترا بالاست.هزینه تراشی زیادی میکنند.اکثرا جواهرات و لباس زیاد میخان و ...

175:

آویزون????
اقایون تو این سن و سال درامد خودشون رو کارشون رو دیگه دارن و اگر مجرد و پیش والدین هستن دلیلش برمیگرده به فرهنگ وابستگی ما ایرانیا به پدر و مادر.دلیل خاصی هم نیست که خونه جدا بگیرن.
البته خانواده ها هم کم مقصر نیستن.از هفت خان باید رد بشی تا بتونی به دختر مورد علاقت برسی.شاید این وسط تحقیر هم بشی.به هر حال شرایط پیش روی اقایون خیلی سخت شده.

176:

بعضی ازاقایون دراین سن هنوز شغلی ندارند و بدلیل عدم ازدواج هیچ احساس مسدولیتی هم ندارند
همسایه روبرویی ما دقیقا ازهمین نوع مردهاست با 41سال سن بیکاره و دوست داره پشت میز نشین باشه که چنین شغلی هم پیدا نمیکنه و تاجایی که مادرش برام تعریف میکنه همیشه کنج خونه نشسته..کارمنزل هم ابدا دست نمیزنه حنی کارهای مردونه
به نظرم پسر بالای سی سال ازدواج توخونه موندن و ازدواج نکردنش وجه خوبی نداره یعنی کلا ازدواج درسن پایین تراز27-28 قشنگه و هیجان داره وبعدازاون فقط صرف اینکه باید تشکیل خانواده داد دختر و پسر را به طرف ازدواج میکشونه..

شرایط سخت از نظر شما چیه؟

177:

شرط و شروطای الکی و سخت میذارن خانواده ها.
هزینه کردن نابجا و غیر اصولی در جشن عروسی و جواهرالات و ...
انصافا هزینه هایی که به ما تحمیل میشه کمرشکنه.
الان ن بخام ازدواج کنم حداقل باید 3 سال کار کنم و از پولش نخورم تا شاید فرجی بشه ولی کجای دنیا اینقدر بگیر و ببند و چشم هم چشمی هست? اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

دلایل شما برای ازدواج کردن چیست؟(چرا میخوای ازدواج کنی)
باخواستگاری کردن دخترا موافقی؟
نظر حاج‌آقا قرائتی درباره تعدد زوجات
حاضرید با کسی که قبلا معتاد بوده ازدواج کنید ؟
خانه داری یا شاغل بودن خانمها بعد ازدواج
خیانت مردان هرگز اثبات نمی شود؟

ذائقه ایرانــی
دكور و وسايل منزل
لذت آشپزی با حاجی !
چرا اکثر خانمها از غذاهایی چون جگر و کله پاچه خوششان نمی اید؟
هنر دیزاین خوراکی ها
هنر نمایی هم میهنی2(غذاهای رژیمی و گیاهی)
*