آرایش گام به گام ! x

آرایش گام به گام !سه رنگ رژ لبی که به هر دختر ایرانی می آید
تاپیک‌ لاک هم میهن
بنده گریمورم
دختران روسی بعد از آرایش.اول لولو بعـــد هلـــو !!!
مدل موی عروس
به نظر شما ساناز زیباترین دختر ایرانه؟

خانمها از چي بيشتر ميترسن....
آیا زن حق دارد شوهر خود را کتک بزند ؟؟؟!!!
ارزش یه دختر به چه چیزایی هست؟
بزرگترین آرزوی خانما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زندگی بدون مرد.....؟؟؟؟
من یک دختر ِ چادری ام !
حمایت از ما | مشهدهاست
`

آرایش گام به گام !
آرایش گام به گام !
رنگهاي اوليه اصلي
مثل قرمز، زرد و آبي که از اين رنگهاي اصلي رنگهاي ديگر را ميسازيم.

رنگهاي ثانويه يا فرعي
از ترکيب مساوي دو رنگي اصلي به وجود مي آيند. مثل:
زرد + آبي = سبز
قرمز + زرد = نارنجي
آبي + فزمز = بنفش

رنگهاي فرعي ديگر
از ترکيب يک اصلي رنگ اصلي و يک رنگ فرعي به طور مساوي به دست مفي آيند. مثل:
آبي + سبز = فيروزه اي
بنفش + قرمز = ارغواني يا بنفش با ته سايه قرمز


رنگ ها همچنين به انواع سرد و گرم تقسيم ميشوند. بعضي رنگها هم با توجه به سايه، تمايل به رنگي ديگر، روشني و تيرگي، سرد يا گرم خوانده ميشوند. در ترکيب رنگ سفيد و قرمز، اگر رنگ سفيد بيشتر باشد، رنگ صورتي حاصل سرد و اگر قرمز بيشتر باشد رنگ گرم است.
آبي رنگ سرد است و در پوستهاي روشن، آبي تيره رنگ پوست را بيشتر نشان ميدهد. در حاليکه در پوست تيره، آبي روشن اين کار را انجام ميدهد. رنگ سبز رنگ سرد است، قرمز رنگ گرم و محبوب بيشت افراد است و با بيشتر رنگها به راحتي ترکيب ميشود.
سياه رنگ خنثي است و با رنگهاي ديگر به سادگي قابل ترکيب است. سفيد نيز رنگ خنثي است. خاکستري رنگي سرد و خنثي است که با بسياري از رنگهاي ديگر ترکيب ميشود، به خصوص با رنگها گرم مثل زرد، قرمز و نارنجي.
با کمي اطلاعات درباره رنگها ميتوانيم رنگهاي مناسب براي آرايش را آسانتر انتخاب کنيم. براي انتخاب رنگ فونديشن و پودر با توجه به رنگ پوست و سايه زير پوست، کرم پودر مناسب را که به رنگ اصلي پوست شبيه تر است انتخاب ميکنيم.
براي ابروها، که رنگ مناسب آنها را خوش فرم تر و پرتر نشان ميدهد، نيز رنگ مناسبي برميگزينيم. براي موهاي جوگندمي از مداد ابروي خاکستري و براي موهاي قرمز از مداد ابروي قهوه اي روشن استفاده ميکنيم. براي افرادي که موهاي مشکي و پوست تيره دارند، رنگ مداد ابروي زغالي پيشنهاد ميشود.
سايه چشم که براي زيباتر نشان دادن چشمها استفاده ميشود در رنگهاي متنوعي ساخته ميشود.
براي کساني که چشم کوتاه دارند، رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان ميدهد. با شناخت کمي درباره رنگها و ترکيب آنها ميتوانيم با کمي دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب نماييم که حتما با مدل و رنگ لباس هماهنگي داشته باشد.
در مورد رژ لب، خانم هايي که پوست روشن دارند، رژ لب تيره را براي آرايش خود کمي زياد ميدانند و رنگهاي شفاف و روشن را ترجيح ميدهند و خانمهايي که پوست تيره دارند آسانتر طرف رنگهاي شاد و تند ميروند. البته با توجه به مد، فصل و رنگ لباس، اگر لازم باشد ميتوانيم رنگ دلخواه را با ترکيب چند رنگ به دست بياوريم. خانمهايي که موهاي بلوند، سفيد و خاکستري دارند ميتوانند از رژ لبهاي صورتي روشن، قرمز روشن و نارنجي کم رنگ استفاده کنند. براي موهاي قرمز، رژ لب هلويي، صورتي، قرمز روشن و شفاف توصيه ميشود. خانمهايي که موهاي مسي و شرابي دارندميتوانند رنگهاي فوق را به صورت تيره تر استفاده کنند. براي موهاي قهوه اي روشن و متوسط رژ لب صورتي، قرمز مرجاني، قرمز شرابي، قهوه اي روشن و رنگهاي در اين رديف و براي موهاي قهوه اي تيره و مشکي، رنگهاي فوق در طيفهاي تيره تر مناسب هستند.12-16-2005


1:

قبل از آرايش چشم ها

داشتن نگاهي درخشان و جذاب بستگي به تعادل خط ابروها و آرايش متناسب با چشمان شما دارد.
همه چشم ها به يک طريق آرايش نميشوند و هر چشم به واسطه شکل و فرم خود آرايش مخصوص خود را دارد.
با دقت به فرم چشمان خود نگاه کنيد.
چشمان شما به هر شکل و فرمي که باشند، شما ميتوانيد از جدول زير جهت تشخيص و يادگيري فنون و رازهاي زيباتر شدن آنها استفاده کنيد.
به طور کلي پلک متحرک بايد کمتر ديده شود و استفاده از رنگهاي روشنتر به منظور وسعت دادن به نگاهتان داراي اهميت خاصي است.
به ياد داشته باشيد که در مرحله آخر با يک قلم مو خط بين دو سايه تيره و روشن را محو کنيد.


چشم هاي نوع آسيايي

چشم هاي برجسته

چشم هاي فرو رفته

چشم هاي بادامي

چه رنگي را استفاده کنيم؟

سايه روشن يا متوسط که به طرف قوس ابرو کاهش مي يابد

سايه روشن يا متوسط

سايه روشن

سايه متوسطکه به طرف قوس ابرو کاهش مي يابد

روي پلک متحرک
سايه متوسط و سايه تيره که در يک سوم بيروني کاهش ميابد

سايه متوسط بالاي دو تاي پلک که به دو طرف کاهش پيدا مي کند
دو تاي پلک

سايه روشن يا متوسط

سايه روشن

سايه روشن ابروها

سايه روشن زير ابروها

روي قوس ابرويي

سايه تيره با اثري ضخيم و محو شده با تاکيد بر گوشه هاي خارجي چشم.

سايه تيره که اثرش رو به بيرون محو ميشود

سايه تيره با اثري ظريف هم سطح مژه ها

سايه تيره که اثرش رو به بيرون محو ميشود

روي خط مژه ها

در چشمهاي برجسته پلک متحرک خيلي قابل ديدن است

در چشمهاي فرورفته پلک متحرک کمي قابل ديدن است2:

آرايش لبها

متخصصين آرايش بر اين مساله که آيا بايد ابتدا خط را زد يا رژ لب را اختلاف نظر دارند. پس ما توصيه مي کنيم که شما هر دو را امتحان کنيد و ببينيد که کدام راه براي شما مناسب تر است.

خط لب و رژ لب شما بايد با همديگر متناسب باشند. هرگز از يک خط لب تيره نسبت به رژلب خود استفاده نکنيد که خط لب شما برجسته تر به نظر برسد.

· رژلب: رژلبهاي براق کننده ،مات، کرم مانند و جامد که معروفترين مارک هاي رژلب به اين شکل عرضه مي شوند وجود دارد. سعي کنيد از تمام انواع آن استفاده کنيد تا نوع مطلوب و مناسب لبهای خود را بيابيد.

· خط لب: خط لب ها براي مشخص کردن خط دور لب و براي حفظ رژلب استفاده مي شوند. خط لب از پراکنده شدن و ريختن رژ ممانعت مي کند. خط لبها عموما به شکل مداد و گاهي به شکل ماژيک عرضه مي شوند.

چطور دور لبها را درست كرده و آنرا آرايش ترميمی كنيم؟

بهترين راه برای درست كردن لبها دوباره كشيدن آنها هستند. برای اينكار كانصيلر همرنگ پوست يا كرم پودر با خاصيت پوشاننده گی را كاملا روی لبها ماليده و روی ان پودر بی رنگ بزنيد﴿ با اسپانج پودر را روی لبها بنشانيد﴾ و دوباره اينكار را برای 3 مرتبه تكرار كنيد اگر البته لازم باشد. كه خوب اين با تمرين معلوم خواهد شود. فقط ياد اوری كنم كه لبها بايد طبيعی جلوه كنند. نه بوتاكسی بعد از اين زير سازی لبها را با مداد مورد دلخواه خود كشيده و رژ لب را با مداد همراه كنيد و ميان لبها حتما براق كننده بزنيد.


آرايش لبها ميتواند به جذابيت و زيبايی صورت اضافه و يا آن را کم نمايد. نزدن رژ لب بهتر از زدن آن به طور نامرتب يا با رنگهاي نامناسب است. با رژ لب ميتوان فرم لبها را زيباتر و اصلاح نمود و با ساير اعضای صورت متناسب ساخت. قبل از زدن رژ لب بايد لبها کاملا تمير باشند.

فونديشن يا پورد معمولا روی لبها هم زده ميشود. يادآوری ميشود که رژ لب نبايد از لبی به لب ديگر زده شود. بايد کاملا اختصاصی باشد و در صورت استفاده دو نفر يا بيشتر ميتوانيد برای پاک کردن آن ميتوانيد با دستمال كاغذی اغشته به الكل انرا ضد عفوني كرده و استفاده نمائيد. برای انتخاب رنگ رژ لب ميتوان آن را کنار لب قرار داد و هماهنگی رنگ را با صورت پيدا نمود.

برای زدن رژ لب، لبها را در آرامش کامل به حالت کشيده و جدا از هم (به حالت لبخند) نگه ميداريم با استفاده از مداد مخصوص خط لب، اول لب بالا را ميکشيم که از گوشه لب شروع و به طرف وسط ادامه می يابد سپس لب پايين را ميکشيم.اگر ميخواهيد لبها را بزرگتر جلوه دهيد مداد را يك يا دو درجه تيره تر از ماتيك انتخاب كنيد. رنگ مداد لب را کمی تيره تر از رنگ خود رژ انتخاب کنيدبعد از تعيين رنگ مناسب، رژ لب را ابتدا به لب بالا و سپس به لب پايين ميزنيم. توجه داشته ياشيد که با آرايش ترميمی درست ميتوان فرم لبها را به صورت دلخواه نشان داد.

1
- هنگامي که لب پايين نازک است، خط لب را پايينتر از خط معمولي لب ميکشيم و آن را با رژ لب پر ميکنيم. همچنين کمي وازلين يا برق لب به وسط لب پايين بمليد تا آن را برجسته تر جلوه دهد.

2- وقتي لب بالا نازک است، خط لب بالا را بالاتر از خط معمولي لب ميکشيم تا پهتر جلوه کند و با لب پايين تناسب داشته باشد.

3 - هنگامي که لبهاي پايين و بالا نازک هستند، اندازه لبها را در بالا و پايين با مداد لب زياد ميکنيم و داخل خط را با رژ لب پر ميکنيم که لبها پرتر به نظر آيند.

4 - براي لبهاي پر و بزرگ نبايد رژ لب خيلي روشن و جلب نظر کننده استفاده کرد. رژ لب مات براي اين لبها بهتر از رژ لب براق است.

5 - دهان و لبهاي کوچک را ميتوان با کشيدن خطوط در اطراف دهان بزرگتر نشان داد.

6- در فرم دهاني که گوشه هاي افتاده دارد ميتوان خط لب را رو به بالا کشيد و فرم دهان را اصلاح کرد.

7 - لبهاي نامساوي را نيز ميتوان با کشيدن خطوط در جاهاي لازم يکنواخت نمود.

براي جلوگيري از ماليده شدن رژ لب بر روي دندانها ميتوان از روش زير استفاده کرد:

انگشت اشاره خود را در دهانتان قرار دهيد و لبهايتان را ببنديد. سپس انگشت خود را بيرون بکشيد. به اين ترتيب رنگ اضافه رژ لب از داخل لبهايتان پاک شده و از ماليده شدن آن به دندانهايتان جلوگيري ميکند
.

3:

روش استفاده از کرم پودر

مقداري از كرم پودر نرم را روي سطح صافي مانند يك دستمال يا يك آينهريخته و به آرامي با يك برس نرم به پوست بماليد.

به اين ترتيب ميتوان به صورت يكسانو درست از آن استفاده نمود و ميزان آن را كنترل كرد.( يا )كرم پودر را روي اسفنج کمي مي ريزيد و روي تمام صورت پخش مي کنيم تا کاملا يکدست شود بعد پشت آن حتما پودر بيرنگ را بابراش يا اسپانج مخصوص پودر روي تمام صورت استفاده كنيد. اين باعث ميشود كه ارايشديرتر ترك خورده يا عرق كند مخصوصا پشت چشمها.

با آرايش ترميمي و استفاده از رنگهايتيره و روشن فونديشن و يا پورد ميتوانيم ايرادهاي اعضاي صورت را تا حد امکانبپوشانيم. ميتوانيم با رنگهاي تيره اين اعضا را کوچکتر و با رنگهاي روشن آنها رابزرگتر نشان دهيم. اگر در اين کار دقت نکيم، اين لکه هاي تيره وروشن نه تنها زيبانخواهند بود، بلکه چهره را زشت نيز خواهند کرد.

در آرايش ترميمي بيشتر از پودراستفاده ميشود تا از کرم و مايع، زيرا پودر به راحتي روي فونديشن پخش ميشود. آرايشترميمي بر اثر تکرار بهتر ميشود چون تکرار اين آرايش باعث ميشود که متوجه شويم کهچگونه بايد اعضاي صورت را با استفاده از رنگهاي متضاد کامل نشان دهيم.به طورمثال براي بيني پهن، کنار بيني را کمي تيره تر ميکنيم و روي بيني را پودر ميزنيم.

درمورد بينيهاي بلند، نوک بيني را تيره تر ميکنيم و در بيني هاي کج، رنگ تيره را درکنار بيني و رنگ روشن تر را در وسط بيني به کار ميبريم.براي پوشاندن جاي زخم ويا جوش، آکنه، لکه هاي روي پوست و سياهي دور چشم و خطوط ريز و پهن کنار دهان عملترميمي و تکميلي را بعد از زدن فونديشن انجام ميدهيم، زيرا فونديشن را نميتوانيمروي پودر بزنيم و مانع پاک شدن آن شويم. پودر و يا کرمهاي ترميمي در رنگهايروشن، متوسط و تيره ساخته ميشوند.


حلقه سياه دور چشم را ميتوان با استفاده ازکرم پودر ترميمي پوشاند. البته دلايل زيادي براي افتادن حلقه سياه دور چشم و گودرفتن و پف کردن پلکها وجود دارد، مثل کم خوابي، غذاي نامناسب، مصرف مشروبات الکلي،ناراحتي هاي کليوي و... که در اين صورت بايد ابتدا در رفع مشکل اصلي بکوشيم و سپساز آرايش کمک بگيريم.

به هر حال، پلکها و اطراف چشم را تا زماني که تيره و گود رفتههستند روشنتر ميکنيم و يا در حالتي که پف کرده اند براي پوشاندن اين پف ، روي آن رابا پودر تيره تر و اطراف آن را با پودر روشن ميپوشانيم و به دقت پودر را پخشميکنيم.از پودر تيره براي کوچکتر نشان دادن بيني بزرگ و يا کج، غبغب، آروارهپهن و برجسته، پلکهاي سنگين، چانه برجسته و پيشاني جلو آمده استفاده ميکنيم.

ازپودر روشن براي بزرگتر نشان دادن بيني کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باريک وبلند، چانه عقب رفته، گردن باريک و بلند و پوشاندن حلقه سياه دور چشم استفادهميکنيم.بريا برجسته تر نشان دادن گونه ها، يک خط فرضي از گوشه دهان به وسط گوشو يک خط ديگر به صورت عمودي، از گوشه خارجي چشم به طرف چانه ميکشيم. فونديشن تيرهرا بعد از خط عمودي روي اين خط فرضي به طور افقي ميزنيم.زخمهاي کوچک، خال ولکه سياه را با فونديشن ميتوانيم بپوشانيم که بهتر است با انگشت فونديشن را کاملاپخش کنيم تا خط فاصله اي ايجاد نشود و صورت دو رنگ نشان ندهد.

براي پوشاندن لکهههاي بزرگ و خال يا لکه مولودي (اصطلاحا همان ماه گرفتگي) مسلما وقت بيشتري بايدصرف کنيم و با صبر و حوصله به قدر کافي کار کنيم. بعد از زدن فونديشن، موادپوشاننده را روي لکه مي ماليم و مجددا لايه نازکي از فونديشن را روي آن ميزنيم وسپس تمام صورت را به طور يکنواخت پودر ميزنيم. بايد توجه داشته باشيم که استفاده ازفونديشن خيلي زياد و ضخيم، بدون پخش کردن صحيح مشکل صوزت را بدتر از آنچه که هستنشان ميدهيد.

(نكته)
 • براي جلوگيري از ورود كرم پودر بهچشم , يك لايه از دو لايه دستمال كاغذي را روي چشم گرفته و سپس كرم پودر را استفادهنماييد.

4:

باحال بود البته اینها متعلق به دخترهاست5:

خواهش ميكنم... البته يك مورد هم است مربوط به تقويت مو كه به درد آقايون هم ميخوره... بعد ميذارم ميتوني بياي ببيني

6:

اين قسمت براي آقايون هم قابل استفاده است.
تقويت موهاي مژه، ابرو، ريش و سبيل

برس زدن ابروها و مژه ها در رشد آن موثر مي باشد. براي اين کار بايد با يک برس کوچک و تميز روزي چند بار ، مژه ها و ابروها را برس بزنيد.

براي تقويت موهاي صورت بهتر است از روش هاي زير استفاده کنيد:پوسته چوبي فندوق را از آن جدا کرده و بسوزانيد، خاکستر حاصل را به موي صورت خود (ريش ، سبيل، ابرو) ماليده و خوب ماساژ دهيد.


مقداري روغن بادام را با پوسته زيتون مخلوط کرده، و بگذاريد حدود 3 روز بماند، پس از گذشت اين مدت، حدود 30 دقيقه آن را جوشانده و سپس صاف نماييد، اين مايع صاف شده براي تقويت موهاي مژه و ابرو مفيد بوده و همچنين باعث روييدن و پرپشت شدن موهاي صورت مي شود.

هورمون دنبلان براي پرپشت کردن ريش و سبيل بسيار موثر است. براي اين کار بهتر است از ورقه هاي نازک دنبلان استفاده کنيد و آنهارا بر روي صورت و آن قسمت هايي که ميخواهيد پر مو شوند قرار داده و پس از گذشت 1 ساعت آنها را برداشته و صورت خود را بشوييد. اين عمل را هر روز تکرار کنيد و نتيجه اش را شخصا مشاهده نماييد.

ميوه سفيد نارگيل و مغزهاي چرب، مانند گرود، بادام از اگر ريز و پودر نموده و بر روي ابروها و سبيل بماليد باعث مشکي شدن آنها ميگردد و اگر خشک شده آنها را بسوزانيد از خاکستر آنها هم مي توانيد استفاده کنيد. ماليدن زرده و سفيده تخم مرغ به موهاي صورت، باعث درآمدن ريش و سبيل و پرپشت شدن آنها مي شود.

سير را بسوزانيد و به صورت خاکستر در آوريد و به آن تره کوهي نيز اضافه کنيد، اين مواد را در روغن زيتون جوشانده و به صورت خود بماليد.


شستن صورت با آب باقلا و لعاب ختمي و عصاره لبلاب و عشقه نيز بسيار نافع است. استفاده از روغن زرده يا روغن مورد يا روغن سياه دانه، براي رشد ريش و سبيل نيز مفيد مي باشد. براي تهيه هر يک از اين روغن ها مقدار 20 گرم از آنها را در 40 گرم روغن بجوشانيد و بعد صاف نموده و از آنها استفاده نماييد.

ماليدن آبي که از شاخه درخت انگور، در زرده تخم مرغ حل شده براي رشد ريش و سبيل مفيد است. استعمال روغن مورد و آمله در دوره صفويه و قبل از آن، در ايران معمول بوده است. اين روغن در تقويت و کمک به رويش مو به خصوص ابرو بسيار موثر تشخيص داده شده است.ت


کندر را ساييده و در روغن کنجد ريخته، حل کنيدو سپس روغن را در چراغي لوله اي بريزيد و روشن نماييد و ظرفي بر آن واژگون ساخته دوده آن را بگيريد و بر ابرو بکشيد. ماساژ پوست با روغن زيتون،مژه و ابرو را تقويت مي کند.

براي تقويت موي مژه و ابروها، مي توان از روغن کرچک نيز استفاده کرد. براي تقويت ابروها ميتوانيد يک قاشق چايخوري سفيده و زرده تخم مرغ را خوب بزنيد و به مدت 5 دقيقه روي ريشه موهاي ابرو بگذاريد، سپس با آب نيم گرم بشوييد و برس بزنيد.

تذکر: يادتان نرود که گاهي علت کم پشت بودن ريش و سبيل، کم خوني بوده، که بهترين راه براي درمان آن، استفاده از مواد خون ساز مي باشد مثل: قلم استخوان، هويج، اسفناج، شنبليله، زردآلو، انار و ...

7:

این هم با حال بود منون عزیزم

8:

ممنون....ولي من حوصله خوندن هيچكدوم رو ندارم.......

9:

آخه سعيد جان آرايش مخصوص خانمها است.. مطمئن باش كه اونا حوصله خوندن همه اينا رو دارن

10:

اينم حرفيه

11:

البته شيطونك اون قسمت تقويت مو به درد تو هم ميخوره.

12:

خيلي ممنون
من فقط فونت بستها رو تغيير دادم ليلي جان
اقايون محترم تابيك رو منحرف نكنيد

13:

باز اين ساناز اومد به من تذكر بده گفت آقايون محترم........

راستي اين تقويت موش جدي بدرد ميخوره؟

14:

البته كه بدرد ميخوره...

15:

اي بابا اين كه ريش و سيبل هست كه

مردا ميخوان ريش و سيبيل در نياد......

برا موي سر نداريد ؟

16:

خيلي جامع بود
ولي ماكه چيزي نميتونيم توش سردر بياريم
ماها هم همه حساسسسسسسسسسسسسسسسس

17:

آرايش گونه
رژ گونه پس از اتمام آرايش صورت شما و در آخرين مرحله انجام مي شود چون به عنوان آخرين حرکت آرايشي به بقيه آرايش هاي صورت شما هارموني (هماهنگي) مي دهد.

از رژ گونه اي که مناسب آرايش صورت شماست استفاده کنيد. هر چه رژگونه شما تيره تر باشد مصنوعي تر به نظر خواهد رسيد.

رژگونه چيزي است که شما نبايد آنرا با چيز ديگري ترکيب کنيد . رژگونه به شکل هاي پودر، ژل و کرم عرضه مي شود. پودر راحت ترين فرم استفاده را دارد. مخصوصا براي کساني که در آرايش حرفه ايی نيستند. فرم ژل و کرم رژگونه ها ماندگاري بيشتري در طي روز دارند و ظاهري بشاش و با طراوت به صورت مي دهد.

18:

اين ارايش گونه به درد من كه نميخوره؟ درسته؟

19:

آخه پسر تو مياي اينجا واسه چي؟ اين تاپيك واسه دخترا است به درد تو نميخوره مگر بخواي آرايش كني

20:

آخه آرايش ميخوام چيكار..........همين جوري ميام شايد بدرد بخور چيزي توش باشه ميبينم نيست

21:

چي ميخواي گلم؟ در مورد تقويت موهاي سر؟

22:

آره آبجي مرسي

خيلي موهام ميريزه...

23:

با اجازه بزرگترا

مدل موي عروس

اگر تصميم به تغيير دادن مدل موي خود براي عروسي را داريد حداقل ۶ ماه قبل آنرا عملي كنيد كه به شما فرصت رشد يا كوتاه كردن بموقع و كلا امتحان هاي متفاوت روي مو را به شما بدهد.

اين مسئله را بعد از انتخاب دقيق مدل موها دو ماه قبل از روز عروسي با آرايشگر خود در ميان بگذاريد كه فرصت تغييرات احتمالي به شما و آرايشگرتان را بدهد و روز عروسي حتما زمان كافي براي شستن و خشك كردن و درست كردن آنرا بخود بدهيد.

بازم هست

24:

آرايش عروس

شايد تصميم بگيريد كه خودتان آرايشتان را براي روز عروسي انجام دهيد﴿ اشتباهي بزرگ﴾ يا يك گريمر حرفه اي را استخدام كنيد. اگر خودتان آرايش را به عهده مي گيريد. وسايل آرايش جديد يا تجربيات آرايشي را به روز عروسي محول نكنيد. حتما با يك گريمر با تجربه يا با آريشگراني كه براي كمپانيهاي آرايشي كار مي كنند مشورت كنيد. اين مشاوره هاي اكثرا يا مجاني يا در مقابل خريد ميزان مشخصي لوازم آرايشي خواهد بود.آرايش شما بايد با مواقع عادي فرق كند. بارها اين مسئله را با عروس خانمهاي ايراني داشته ام كه تاكييد شديدي دارند كه آرايش مشخصي بيشتر به آنها مي آيد. و در آخر هم آرايش عروس همان آرايش روزمره ايشان خواهد شد.

طول روز آرايش روشن تر و در شب آرايش تيره تر خواهد بود. و هنگام عكاسي كه از همه مهمتر است با هر بقيه متفاوت خواهد بود. كه متاسفانه كمتر عروسي به اين نكته توجه مي كند. اصولا عكاسان ماهر اين مسئله را ياد آور مي شوند ولي بدليل اينكه در برنامه كاري يا مسئوليت ايشان نيست نمي توانند روي آن تاكييدي هم داشته باشند.

من در طول مدت عكاسي عروس دائما با عكاس در ارتباط هستم كه با چه نور و چه لنزي عكسهاي متفاوت را مي گيرند مخصوصا اگر عكس سياه و سفيد باشد آرايش تغيير مي كند. بهرحال اگر از روي عادت آرايشي را مناسب چهره خود مي دانيد روز عروسي نكاتي هست كه بايد تغيير كند. اگر هم در اين مورد سعي بر پافشاري داريد و خوب به يك گريمر اعتماد لازم را نميتوانيد بكنيد حتما با چند آرايشگر مشورت كنيد.

اگر بعد از تمام مشورت ها و خريد لوازم آرايش شخصي را انتخاب كرديد آنرا پيش نفر بعدي نبريد چرا كه به احتمال زياد همان نيتجه را نخواهيد گرفت چرا كه كار هر آرايشگر يا گريمر يكسان نيست و صليقه ها فرق مي كند. و اين فقط سبب بيشتر شدن شك و ترديد شما خواهد شد. مخصوصا كه بسيار پيش آمده كه بعد از تمام اين مسائل و انتخابها روز عروسي پيش مي آيد كه از اقوام عروس يا داماد سعي بر بيشتر زيبا كردن عروس خانم مي كنند و مثلا رژ لبي را كه جديدا تهيه كرده اند را با اسرار مي خواهند روي عروس خانم هم امتحان كنند. و اين كار بيشتر به شك و ترديد عروس مي افزايد و بيشتر مواقع از روي خجالت و احترام قبول مي كنند. بهر حال نمي خواهند دل خاله جان كه از راه دور آمده اند را بشكنند و مجبورند كه بپزيرند. به همين دليل قبل از عروسي هميشه تاكيد بر اين دارم كه انتخاب خود را بكنيد چرا كه عروس روز عروسي به اندازه كافي مشغوليات فكر دارد كه مسائلي از اين قبيل هم بر آن اضافه شود. البته من از روي احترام و يا اجبار اين تغييرات را قبول مي كنم كه مسئوليت آن هم بعهده عروس خواهد بود.

در روز عروسي آرايش صورت شما بايد نه كم نه زياد باشد از همه مهمتر اين است كه احساس مطلوبي داشته باشيد آرايش در حقيقت زيبائي واقعي شما را نمايان مي كند نه آنرا پنهان.

چند نكته را خاطر نشان مي كنم كه حتما موجب آرامش خاطر شما خواهد شد.

- اگر براي فشيال مي رويد حداقل يكماه قبل از عروسي و اگر تصميم گرفتيد كه احتياج به آن داريد حتما دو هفته قبل از روز عروسي آنرا انجام دهيد.

- اگر پوست شما براحتي جوش زده و حساس است حتما چند ماه قبل از روز عروسي به متخصص پوست مراجعه كنيد.

- به ميزان زياد آب بنوشيد. نه تنها به پوست شما طراوت مي دهد بلكه باعث پاك كردن آنها هم مي شود.

- ابروان خود را حداقل يكهفته به روز عروسي طراحي و تميز كنيد. روز عروسي بدترين موقع براي اين كار است چرا كه احتمال جوش زدن، بريدگي، قرمزي يا حساسيتهاي پوستي هست.

- آرايش صورت خود را هر چه طبيعي تر انجام داده و بصرف عكاسي يا بدست آوردن چهره سلامت از استفاده رژ لب يا رژ گونه خودداري كنيد.

- رژ لبي را انتخاب كنيد كه بيشتر روي لبها بماند و حتما مطمئن باشيد كه رژ لب روي دندانهايتان نماليده باشد.

- اگر تصميم به آرايش كردن صورت خود داريد روز آخر يا روز عروسي بدنبال انتخاب يا خريد وسايل نرويد. يك يا دو ماه قبل از عروسي حتما بايد آرايشگر صورت﴿گريمر﴾ مشورت كنيد. و رنگهاي مختلف را امتحان كنيد. به خاطر داشته باشيد كه همانطور كه مي خواهيد زيبا شويد مي خواهيد احساس زيبائي هم بكنيد.

- ريمل زد آب فراموش نشود. عروسي نديده ام كه اشك شادي بر چشمها نداشته باشد و يا اينكه مي توانيد مژه ها را رنگ كنيد كه از پخش شدن ريمل جلوگيري مي كند.

- يك پودر بي رنگ حتما در تمام طول عروسي با خود داشته باشيد كه از برق زدن صورت جلوگيري كند ولي از استفاده زيادي آن خودداري كنيد.

- اگر روز عروسي جوشي در صورت ظاهر شد بهيچ عنوان با آن كلنجار نرويد يك كرم خوش كننده روي آن ماليده و كرم كانصيلر و پودر بي رنگي روي آن بماليد

- مطمئن باشيد كه موقع انجام آرايش صورتتان پيراهن جلو باز بپوشيد. كه مجبورنشويد كه پيراهن را از بالا در آوريد و اگر لباس عروس بايد از گردن پوشيده شود يك حوله روي سر انداخته و لباس را بپوشيد كه رنگهاي آرايشي روي لباس ماليده نشود.

و در آخر مطئن شويد كه كرست يا لباس زيري با لبه كش دار نپوشيد چرا كه پوشاندن قرمزي خط بند كرست كار آساني نيست و اگر لباس سينه يا شانه باز باشد جلوه زيبائي نخواهد داشت. البته من با اير براش بدن را هم كرم پودر مي زنم كه تمام لكه ها،جوش، قرمزي يا جاي سوختگي از آفتاب را مي پوشاندولي اير براش در دسترس هر كسي نيست.

- و نكته مهم اينكه چه براي روز امتحان آرايش يا روز عروسي حتما موهاي صورت حتي پرز ها را از بين ببريد و ابرو هاي را هم تميز كنيد چرا كه تاثير فراواني در كرم پودر و سايه چشم بروي صورتتان مي گذارد و نتيجه آن كاملا متفاوت خواهد بود

25:

6 نكته آرايشي كه عروس خانمها مي توانند در روز موعود از آن بهره گرفته تا بيشتر و بيشتر زيبائي خود را بنمايش بگذارند.

مرطوب نگداشتن: زيبائي پوست از درون حاصل مي شود بنابر اين تا مي توانيد پوست خود را با نوشيدن آب تازه و مرطوب نگهداريد. قبل از روز عروسي از نوشيدن الكل، قهوه زيادي، شكلات، پرهيز كنيد.

براقي: از پودرهاي براق كننده استفاده و با برسي بروي سر شانه ها،گردن، پشت، دستها و دكولته پاشيده تا به پوست جلوه اي ديدني تر بدهيد . بقول يكي از عروسها بيشتر دلبري كنيد...!؟

زير ساز: با يك زير ساز يا سايه چشم خوب چشم را رنگ كنيد تا رنگهاي بعدي تازه تر و شفاف تر بنظر بيآيند.

استفاده از براش: براي زدن رژ لب حتما از يك براش استفاده كنيد اين باعث مي شود كه كرم رژ لب درون خطوط لبها نفوذ كرده و عمر رژ لب را روي لبها بيشتر كند.

قدرت ماندن: براي بيشتر ماندن رژ لب، مخصوصا كه صداي زدن قاشقها بروي ليوانها بلند مي شود و شما مجبور مي شويد با كمال ميل داماد صورت سرخ شده را ببوسيد از مداد لب استفاده كنيد و تمام لب را با مداد كشيده تا وقتي رژ لب پاك شد اثر مداد باقي بماند.

نقشه قبلي: يك كانصيلر خوب انتخاب كرده و آنرا بعنوان زير ساز روي پلك چشمها بماليد تا سايه چشم بمدت بيشتر بماند.

هفتمين انتخاب: حتما ريمل خود را ضد آب انتخاب كنيد چرا كه هنوز عروسي نديدم كه روز عروسي گريه نكند چه از روي شادي چه از زور ناراحتي كفشهاي تنگي كه بپا كرده

26:

متشكرم طلا خانم....

27:

اينهمه براي يه روز عروسي
بنده خدا داماد ميتركه كه بابا

28:

هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد

29:

برنزه کردن پوست
قدرت برنزه کردن آفتاب به دليل وجود اشعه ماوراء بنفش آن مي باشد. اين اشعه که يک درصد کل انرژي خورشيد را تشکيل مي دهد، قابل جذب ترين اشعه بوسيله پروتئين هاي سلول هاي لايه اپيدرم يا روپوست است.

بدين لحاظ پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد، ابتدا پروتئين هاي سلولي موادي را آزاد مي کنند که سبب اتساع عروق کوچک خوني لايه درم يا ميان پوستي گشته و در نتيجه قرمز مي شود. اين قرمزي پس از چند ساعت تشديد مي شود و بعد از سه يا چهار روز به تدريج کاهش مي يابد. بنابراين تحت تاثير اشعه ماورا بنفش، پيگمانتاسيون يا مواد رنگي پوست به سرعت ظاهر مي شوند.

شدت تشکيل اين مواد رنگي ، بستگي به مدت زمان و چگونگي قرار گرفتن در معرض تابش آفتاب دارد. حمام آفتاب بايد از کم شروع شده و به تدريج افزايش يابد. اگر بين دو حمام آفتاب ، سه روز فاصله افتد و بعد يکباره بدن جلوي آفتاب قرار گيرد، خطر آفتابسوختگي وجود دارد. از سوي ديگر، شرايط جوي مانند باد و رطوبت در کيفيت پوست و طيف خورشيد ، در تغيير رنگ پوست دخالت دارند.

برنزه شدن کنار دريا

چون قدرت سرد کنندگي آب دريا، بيشتر از هوا مي باشد ؛ به عبارت ديگر تماس بدن با آب 20 درجه، احساس سرماي صفردرجه را بر پوست ايجاد مي نمايد، بنابراين بعد از حمام آفتاب ، وقتي به داخل آب وارد مي شويم، احساس خروج از يک محيط 50 درجه و ورود به يک محيط صفر درجه را پيدا مي نماييم؛ حال اگر پوست بدن چرب باشد، در آب دريا سرماي کمتري احساس مي شود. در سواحل دريا، براي برنزه شدن و جلوگيري از آفتابزدگي بايد از روغن يا کرم ضد آفتاب استفاده شود و تمام بدن به آن غشته گردد.

30:

لطيف کردن پوست
براي اينکه گياهان و خوراکي هايي را که به کار مي بريم بهتر بتوانند بر روي تغذيه پوست ما اثر بگذارند لازم است تا پوست زنده ما مستقيما اين مواد را دريافت کنند تا فوري جذب نموده و از خواص آنها براي ترميم خود استفاده کنند.

قبل از اين کار بايد پوست را از مواد آرايشي پاک کردو سلولهاي مرده و شاخي شده ي آنرا جدا و از چربي هايي که به وسيله غده هاي ترشح کننده پوست ترشح مي شوند تميز نمود، يعني آنها را از پوستمان جدا و پوست را پاک و نازک و لطيف کرده و سپس از مواد مغذي استفاده کنيم.

براي نازک کردن پوست به خصوص پوست صورت، بايد از شامپوي يچه استفاده نماييم که داراي مواد قليايي کمتري مي باشد و به پوست آسيبي نمي رساند و بهتر است اين گونه عمل کنيم:يک ليف نرم را به مقداري شامپوي بچه آغشته نموده وسپس آن را به صورتمان که قبلا آنرا خيس نموده ايم مي کشيم، اين ليف را آرام ، آرام به صورت کشيده و بهتر است اين کار را از پيشان شروع کرده و تا گوش ها و زير گردنمان ادامه دهيم و صورت را کاملا با آن شست و شو دهيم ، با اين عمل چربي هاي روي پوستمان و همچنين آلودگي هاي روي آنرا کاملا تميز نموده و سلولهاي شاخي شده ي آنرا هم از بين مي بريم تا پوست صورتمان نازک و لطيف تر شود.


پس از تميزکردن صورت با کف شامپو آنرا با آب ولرم تميز مي شوييم و سپس خشک نموده، حالا بهترين زماني است که ميوه را به آن بماليم يا بخور مناسب را انجام دهيم .بهتر است هميشه قبل از استفاده از ماسک هاي زيبايي پوستمان را بخور دهيم تا منافذ آن باز شده و آماده پذيرش مواد مغذي ماسک ها شود . در عين حال پس از بخور، بدترين زماني است که پوست در صورت ارتباط با محيط آلوده آلودگي را دريافت نموده و دچار بيماري مي گردد چرا که همانطور که گفته شده منافذ پوست کاملا باز بوده و همانطور که آماده است مواد مغذي را دريافت کند، آماده است تا آلودگي ها را نيز دريافت نموده، پس بهتر اين است که لطيف تر کردن پوست را پس از آمدن از بيرون و زماني که در خانه هستيم انجام دهيم . پس از نازک کردن پوست ، بهترين عمل شست و شوي پوست با آب ميوه مخلوط با روغن بادام يابهتر شيره نارگيل مي باشد که فوري جذب پوست شده و براي آن بسيار مفيد مي باشد

31:

چي چي هركه طاووس خواهد
طاووس چند مگه
اينهمه مقدمات
ساختمان سازي اينقدر واليدن نداره

32:

بي ذوق با اين چشمات

33:

اي بابا
منم حرفي زدم خوب
چرادعواميكني
بي تيش قباي خانمابرميخوره

34:

اي بابا اومدي تو اين تاپيك چوب بر داشتي؟

نبينما

35:

آبجي ليلي Danger شد فرارررررررررررررر

36:

هااا
من باچوب بعضيارو ارايش وكنم

37:

هاااااااا این کارا چیه از خودت دروکنی پیمان

38:

داريد اين تاپيك رو منحرف ميكنيدا

39:

من اينجا چرا ميام
ماهاكه اينقدراوستاكريم رومون كاركرده به ايناش نميرسه كارمون
چقدرخرجاميكنن تامثلا به چشم بيان

40:


آبجي من 1كلمه كه ميگم نميدونم چرا همه ميان و منحرف ميكنن

41:

آرايش چشم

آرايش چشم(خط چشم، سايه چشم و ريمل) مفرح ترين بخش آرايش صورت است. در اينجا نکاتي وجود دارند که مي تواند به شما در انتخاب رنگ هايي که بيشتر به شما مي آيند کمک کند.

آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !چشمان قهوه اي:سايه هاي آبي تيره، طوسي، خاکستري و سربي به چمان قهوه اي شما کمک مي کنند تا برجسته تر و زيباتر جلوه نمايند.

چشمان آبي:سايه قهوه اي ، شتري و خاکستري مايل به قهوه اي چشمان آبي را آبي تر جلوه مي دهد.

چشمان سبز: سايه هاي صورتي، عنابي روشن ، ارغواني روشن و صورتي مايل به قهوه اي تيره چشمان سبز را سبزتر جلوه مي دهند.

سايه چشم: سايه بر کل پشت چشم مي نشيند يعني فضاي بين خط مژه ها و ابروها. در رنگ ها و فرم هاي مختلف وجود دارد و شامل فرم کرم (که براي پوست هاي خشک مناسبند) ، مات که براي پوست هاي چرب مناسبند و مداد که براي هر پوستي مناسب است.


آرایش گام به گام !ريمل: سابقا فقط به رنگ مشکي وجود داشت اما امروزه شما مي توانيد در تمام رنگ ها آنها را پيدا کنيد. ريمل مشکي فقط براي بلند و پر نشان دادن مژه ها استفاده مي شد .
اگر خواستيد از ريمل هاي رنگي استفاده کنيد توصيه مي کنيم که از رنگ هاي تيره تر مانند آبي ، سرمه اي يا سربي که نقطه مقابل سبز و آبي هستند استفاده نماييد. ريمل هاي سبز و آبي بسيار غير طبيعي جلوه مي کنند .

آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !ريمل به شکل ظرفي است که داراي فرچه يا عصايي با انتهاي برس مانند مي باشد. بعضي از فرچه ها منحني و بعضي صاف هستند و انتخاب آنها بسته به سليقه و نظر شما دارد.

42:

<A style="TEXT-DECORATION: none" href="http://groups.yahoo.com/group/taranehha/" target=_blank>آرایش گام به گام !


<A style="TEXT-DECORATION: none" href="http://groups.yahoo.com/group/taranehha/" target=_blank>آرایش گام به گام !


<A style="TEXT-DECORATION: none" href="http://groups.yahoo.com/group/taranehha/" target=_blank>آرایش گام به گام !


<A style="TEXT-DECORATION: none" href="http://groups.yahoo.com/group/taranehha/" target=_blank>آرایش گام به گام !


<A style="TEXT-DECORATION: none" href="http://groups.yahoo.com/group/taranehha/" target=_blank>آرایش گام به گام !


<A style="TEXT-DECORATION: none" href="http://groups.yahoo.com/group/taranehha/" target=_blank>آرایش گام به گام !


<A style="TEXT-DECORATION: none" href="http://groups.yahoo.com/group/taranehha/" target=_blank>آرایش گام به گام !


<A style="TEXT-DECORATION: none" href="http://groups.yahoo.com/group/taranehha/" target=_blank>آرایش گام به گام !


آرایش گام به گام !

43:

آرايش گام به گام
آرایش گام به گام !


اولين گام براي آرايش توجه به ابروان است. ابروان نقش قاب را براي چشم بازي ميکنند، يک تصوير زيبا در قاب زيبا و مناسب جلوه بيشتري پيدا ميکند. ابروان کمک ميکنند که چشمها و صورت قشنگي واقعي خودشان را بيشتر نشان دهند، البته در صورتي که مرتب و فرم گرفته باشند.
بايد بيشتر سعي کنيم که ابروها را تا حد امکان طبيعي نگهداريم. بعضي ابروها فقط نياز به برداشتن چند تار مو بعضي با تغيير دادن فرم، کامل ميشوند. البته موقع برداشتن ابرو بايد توجه داشت که موها يکي يکي و در جهت رشد مو برداشته شوند. براي برداشتن ابرو حتما لازم است چند نکته رعايت شود.
بايد تو.جه داشته باشيم که چگونه فرم ابروان را پيدا کنيم. مداد را در امتدا بيني تا گوشه داخلي چشم ميگذاريم، به اين ترتيب خط شروع ابرو مشخص ميشود. موهاي بين دو ابرو را بايد برداشت. مداد را کنار بيني ميگذاريم به طوريکه امتداد آن از وسط مردمک چشم بگذرد، و يا به طور عمودي روي صورت قرار ميدهيم تا از کنار لبه خارجي چشم عبور کند. حال محل بالاترين نقطه ابرو را مشخص ميکنيم. مداد را کنار بيني، در مسيري که از گوشه خارجي چشم عبور ميکند قرار ميدهيم تا نقطه انتهايي ابرو را مشخص کنيم.
ابروي خوش فرم به زيبايي و جذابيت صورت ميفزايد تا حدي که حتي با حرکت ابرو و چشم ميتوانيم احساس خودمان را نيز ابراز کنيم. وقتي ابروها باريک و بالا هستند به صورت حالتي ميدهند که بيننده را بيشتر متوجه ابروها ميکند تا ساير اعضاي صورت.

ابروهايي که فاصله بين آنها زياد باشد و گوشه خارجي ابرو کمي رو به پايين باشد نگاهي خالي و بيتفاوت به چشم ميدهد.
ابروهاي پهن و نزديک به هم چهره را اخم آلود و ترشرو نشان ميدهد.
فاصله طبيعي بين دو چشم در ابروهاي طبيعي برابر است با پهناي يک چشم.
در چشم هاي نزديک به هم بايد فاصله ابروها را به اندازه پهناي يک چشم بگيريم و اشکالي ندارد که مداد اندازه گيري کمي در گوشه داخلي چشم به طرف چشم
قرار بگيرد.
براي چشم هاي دور از هم نيز فاصله دو ابرو را به اندازه يک چشم فرض ميکنيم و مداد را جهت اندازه گيري کمي داخل تر قرار ميدهيم، البته در گوشه خارجي چشم.1
در بعضي افراد ابروها رو به پايين رشد ميکنند که حتما بايد آنها را با قيچي کوچک مخصوص ابرو و مژه کوتاه کنيم و جالب است که در اين نوع ابروها حتي مژه ها هم مسير رشدشان به طرف پايين است و مستقيم همه آنها را ميتوانيم به وسيله فر مژه تاب بدهيم.

خط چشم و طريقه صحيح کشيدن آن

بعضي از خانمها دوست دارند که در روز از خط چشم استفاده کنند. استفاده صحيح از خط چشم زيبايي چشمان را چندين برابر ميکند و مژه ها ضحيمتر به نظر مي آيند. خط چشم به رنگهاي مشکي و قهوه اي تيره در دسترس است.
موقع کشيدن خط چشم، پلک بالا بايد کاملا خشک و بدون چربي باشد. پلک چشم را با يک يا دو انگشت نگه ميداريم و خط باريکي بالاي چشم، از گوشه داخلي چشم و تا حد امکان نزديک به چشم ميکشيم. سپس از دو سوم خط ، آن را کمي به طرف بالا ميکشيم. براي زير چشم، خط بسيار باريکي از گوشه داخلي چشم شروع کرده و به طرف خارج ميرويم. دو خط در گوشه چشم نبايد به هم بچسبند. يک فاصله کوچک بين دو خط در گوشه خارجي چشم آن را درشت تر نشان ميدهد.

براي نشان دادن چشم به حالت طبيعي، همان خط چشم باريک بالاي چشم کافي است و نيازي نيست زير چشم را نيز خط بکشيد.خانمهايي که ميخواهند آرايش روزشان کمي بيشتر جلوه کند، در گوشه خارجي، خط چشم را به طرف بالا و بيرون و کمي پهنتر از گوشه داخلي چشم ميکشند.
براي آرايش شب خط چشم را از گوشه داخلي شروع و از وسط مردمک چشم به طرف گوشه خارجي چشم پهنتر و سپس در انتها آن را بسيار باريک تمام ميکنيم. خط ديگري زير چشم ميکشيم و بين دو خط در گوشه خارجي چشم فاصله ميگذاريم که چشم را شفافتر و بزرگتر نشان دهد.
چشمهاي بادامي را معمولا با خط بسيار پهن در گوشه خارجي چشم در بالا و خط ديگري در پايين که دو گوشه به هم چسبيده باشند ميتوانيم گرد نشان دهيم و با سايه ، گوشه چشم را بالاتر ميبريم که بسيار زيبا و جذاب جلوه کند.

آرایش گام به گام !

آرايش تکميلي و ترميمي

با آرايش ترميمي و استفاده از رنگهاي تيره و روشن فونديشن و يا پورد ميتوانيم ايرادهاي اعضاي صورت را تا حد امکان بپوشانيم. ميتوانيم با رنگهاي تيره اين اعضا را کوچکتر و با رنگهاي روشن آنها را بزرگتر نشان دهيم. اگر در اين کار دقت نکيم، اين لکه هاي تيره وروشن نه تنها زيبا نخواهند بود، بلکه چهره را زشت نيز خواهند کرد. در آرايش ترميمي بيشتر از پودر استفاده ميشود تا از کرم و مايع، زيرا پودر به راحتي روي فونديشن پخش ميشود. آرايش ترميمي بر اثر تکرار بهتر ميشود چون تکرار اين آرايش باعث ميشود که متوجه شويم که چگونه بايد اعضاي صورت را با استفاده از رنگهاي متضاد کامل نشان دهيم.

به طور مثال براي بيني پهن، کنار بيني را کمي تيره تر ميکنيم و روي بيني را پودر ميزنيم. درمورد بينيهاي بلند، نوک بيني را تيره تر ميکنيم و در بيني هاي کج، رنگ تيره را در کنار بيني و رنگ روشن تر را در وسط بيني به کار ميبريم.
براي پوشاندن جاي زخم و يا جوش، آکنه، لکه هاي روي پوست و سياهي دور چشم و خطوط ريز و پهن کنار دهان عمل ترميمي و تکميلي را بعد از زدن فونديشن انجام ميدهيم، زيرا فونديشن را نميتوانيم روي پودر بزنيم و مانع پاک شدن آن شويم.
پودر و يا کرمهاي ترميمي در رنگهاي روشن، متوسط و تيره ساخته ميشوند.
حلقه سياه دور چشم را ميتوان با استفاده از کرم پودر ترميمي پوشاند. البته دلايل زيادي براي افتادن حلقه سياه دور چشم و گود رفتن و پف کردن پلکها وجود دارد، مثل کم خوابي، غذاي نامناسب، مصرف مشروبات الکلي، ناراحتي هاي کليوي و... که در اين صورت بايد ابتدا در رفع مشکل اصلي بکوشيم و سپس از آرايش کمک بگيريم. به هر حال، پلکها و اطراف چشم را تا زماني که تيره و گود رفته هستند روشنتر ميکنيم و يا در حالتي که پف کرده اند براي پوشاندن اين پف ، روي آن را با پودر تيره تر و اطراف آن را با پودر روشن ميپوشانيم و به دقت پودر را پخش ميکنيم.

از پودر تيره براي کوچکتر نشان دادن بيني بزرگ و يا کج، غبغب، آرواره پهن و برجسته، پلکهاي سنگين، چانه برجسته و پيشاني جلو آمده استفاده ميکنيم.
از پودر روشن براي بزرگتر نشان دادن بيني کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باريک و بلند، چانه عقب رفته، گردن باريک و بلند و پوشاندن حلقه سياه دور چشم استفاده ميکنيم.

بريا برجسته تر نشان دادن گونه ها، يک خط فرضي از گوشه دهان به وسط گوش و يک خط ديگر به صورت عمودي، از گوشه خارجي چشم به طرف چانه ميکشيم. فونديشن تيره را بعد از خط عمودي روي اين خط فرضي به طور افقي ميزنيم.
زخمهاي کوچک، خال و لکه سياه را با فونديشن ميتوانيم بپوشانيم که بهتر است با انگشت فونديشن را کاملا پخش کنيم تا خط فاصله اي ايجاد نشود و صورت دو رنگ نشان ندهد. براي پوشاندن لکه ههاي بزرگ و خال يا لکه مولودي (اصطلاحا همان ماه گرفتگي) مسلما وقت بيشتري بايد صرف کنيم و با صبر و حوصله به قدر کافي کار کنيم. بعد از زدن فونديشن، مواد پوشاننده را روي لکه مي ماليم و مجددا لايه نازکي از فونديشن را روي آن ميزنيم و سپس تمام صورت را به طور يکنواخت پودر ميزنيم. بايد توجه داشته باشيم که استفاده از فونديشن خيلي زياد و ضخيم، بدون پخش کردن صحيح مشکل صوزت را بدتر از آنچه که هست نشان ميدهيد.

آرایش گام به گام !

آشنايي با انواع کرمها

كرمهاي مرطوب كننده: اين كرمها از سه طريق مي توانند رطوبت پوست را تأمين نمايند برخي با بر جاي گذاردن يك لايه چرب بر روي پوست مانع از دست رفتن آب پوست مي شوند (مانند وازلين و كلد كرمها) ، برخي كرمها حاوي اجزاء جاذب رطوبت هستند كه رطوبت را جذب و در خود نگه مي دارند، برخي از كرمهاي مرطوب كننده حرفه اي (مانند هيدرازن لانكوم) سيستم آب رساني دارند و مرتب آب به پوست مي رسانند.
کرمهاي ضد آفتاب : اين كرمها حاوي موادي به نام فيلترهاي ضد اشعه UV هستند كه اشعه مضر فرابنفش خورشيدي را از طريق جذب نور و يا تفرق و انعكاس آن تضعيف مي كنند و مانع از آسيب رساندن آن به پوست مي شوند. ميزان كارايي يك فراورده ضد آفتاب با استفاده از عددي به نام SPF نشان داده مي شود.مفهوم اين عدد افزايش مقاومت پوست در برابر قرمز شدن در صورت استفاده از فراورده ضد آفتاب است.براي مثال اگر پوست بدن شما بدون استفاده از فراورده ضد آفتاب مثلاً پس از 10 دقيقه قرمز شود با استفاده از فراورده ضد آفتاب با SPF=15 پس از 150 دقيقه قرمز خواهد شد.
كرمهاي روز و كرمهاي شب : تشابه اين دو كرم در مرطوب كنندگي آنها است تفاوت آنها در اين است كه كرمهاي روز حاوي مقاديري فيلتر ضد آفتاب ولي كرمهاي شب حاوي ويتامين ها و مواد مغذي مفيد براي پوست است . تا در طول شب بر روي پوست مانده و تأثير خود را ظاهر كنند.shooka beauty & make up

فرستنده: شوکا
برگرفته از کتاب: jorjo make up artistخانم‌هاي عزيز، لطفا نظرات، پيشنهادات و يا سوالات خود را با ايميل بالا مطرح کنيد


44:قسمت دوم: برداشتن و مرتب کردن ابرو
آرایش گام به گام !مقدمه:
زيبا ساختن ابروان ميتواند تغيير شگفت انگيزي در ظاهر شما ايجاد کند. منظور من فقط تغيير سبک ظاهر نيست، بلکه حالت چهره شماست. ابرواني که شکل زيبايي دارند مانند قابي براي چشمان شما هستند، درست مانند موهاي آرايش کرده که قاب چهره است و قاب عکس که زيباساز يک نقاشي زيبا ميتواند باشد. اقراق نيست اگر بگوييم که شکل ابرو ميتواند به ظاهر شما جلوه دهد و يا جلوه آن را از بين ببرد.

قبل از شروع، نکات زير را بياموزيد:
ابروان شما از کجا بايد آغاز شوند؟
مداد را در کنار بيني به صورت عمودي نگه ميداريم نقطه طلاقي مداد با ابرو، همان محل شروع ابرو شماست.


بلندترين نقطه ابرو بايد کجا باشد؟
مدادي را در کنار بيني به سمت قسمت خارجي عنبيه چشم (قسمت رنگي چشم) نگه داريد . محل طلاقي مداد با ابرو، محل بلندترين نقطه ابروي شما را مشحص ميکند.

نقطه پاياني ابرو کجاست؟
مدادي را طوري نگهداريد که امتداد آن از کنار گوشه خارجي چشمتان بگذرد. محل طلاقي مداد با ابروي شما دقيقا نقطه پاياني ابروي شماست.

شکل درست ابرو را پيدا کنيد؟
وقتي به ابروي خودتان نگاه ميکنيد، بايد دو خط مرئي وحود داشته باشد. يکي از نقطه شروع ابرو تا بلندترين نقطه ابرو و دومي از بلندترين نقطه ابرو تا نقطه انتهاي ابرو. اين خطوط بايد ممتد و بدون قطعي باشند و در انتها نازک شود.

نکته:
اگر تا کنون ابرويتان را برنداشته ايد، بگذاريد اولين بار يک شخص متخصص اين کار را براي شما انجام دهد و ابرويتان را شکل بدهد. و همچنين اين را به ياد داشته باشيد که هميشه در جهت رشد مو ابروانتان را برداريد. اين مسئله درد ناشي از کنده شدن مو را کم ميکند.

چگونه ابروانتان را برداريد؟
ابروانتان را به سمت بالا برس بکشيد و با قيچي ابرو قسمتهاي اضافه آن را قيچي کنيد. سپس، روي شکل و کمان ابرويتان کار کنيد. به ياد داشته باشيد که فاصله بين ابروان شما بايد به اندازه پهناي چشمتان باشد. و بخش داخلي ابرو بايد از بالاي سوراخ بيني آغاز شود. براي اينکه اين نقطه به راحتي مشخص شود، مدادي را در کنار بينيتان به سمت بالا به صورت عمودي نگه داريد تا نقطه ابتداي ابرو مشخص شود. براي اينکه طول ابرويتان مشخص شود، مداد را از کنار ابرو طوري نگهداريد تا امتداد آن از کنار گوشه خارجي چشمتان بگذرد و به ابرويتان برسد. به اين ترتيب نقطه پاياني ابرو مشخص ميشود. سپس، بايد مشخص کنيد که بالاترين نقطه ابرو يا کحاست. براي اين کار مداد را در کنار بيني قرار هيد تا امتداد آن از کنار قسمت خارجي عنبيه چشم بگذرد و به ابرو برسد.

قواعد برداشتن ابرو:
توجه:
اين کار را روز قبل از مهماني انجام دهيد چون آثار سرخي آن چندان زيبا نيست.
قاعده اول: ابروانتان را با يک برس کوچک مثل مسواک به حالت طبيعي برس بکشيد.
قاعده دوم: يک پارچه لطيف گرم روي ابروي خود بکشيد تا برداشتن ابرو آسانتر شود.
قاعده سوم: زير ابرو را زياد برنداريد چون ظاهر عجيبي پيدا ميکنيد.
قاعده چهارم: ابروهايتان را بيش از حد برنداريد چون به شما چهره متعجب ميدهد.
قاعده پنحم: از موچين جنس خوب و داراي لبه هاي نازک و کيپ استفاده کنيد تا به هتگام برداشتن ابرو موي ابرو را نشکند. اين کار ممکن است باعث عفونت شود.
قاعده ششم: موها را يک به يک بچينيد. آنها را محکم و در جهت رويش مو بکشيد.
قاعده هفتم: ابتدا از وسط ابرو، بالاي بيني، شروع کنيد تا به درد آن عادت کنيد. چون اين قسمت از پوست نسبت به پوست بالاي چشم حساسيت کمتري دارد.
قاعده هشتم: اگر درد اين کار زياد بود قبل از ادامه مقداري خمير دندان بر روي ابرويتان بماليد و بگذاريد چند دقيقه بماند. اين کار حالت بيحسي به پوست ميدهد.
قاعده نهم: برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج ابرو انجام دهيد.
قاعده دهم: هماهنگي ابروهايتان را در آينه چک کنيد و در پايان يک پارچه لطيف سرد روي ابروهايتان بگذاريد تا سرخي پوست را کاهش دهد.
نکته: اگر ميخواهيد چهره بازتري داشته باشيد فاصله ابروها را کمي بيشتر کنيد و اگر چشمان کشيده ميخواهيد بگذاريد ابروهايتان به هم نزديکتر باشند.


به ياد داشته باشيد:
طبيعي بودن هميشه بهتر است. هرگز ابروهايتان را بيش از حد برنداريد.
وقتي شکل اوليه را به ابرويتان داديد، نگه داشتن اين شکل آسان است.
ابتداي ابرو بايد با گوشه داخلي چشم هماهنگ باشد.
کمان ابرويتان نيز بايد با خط بالاي چشمتان هماهنگ باشد.

درست کردن ابروي نازک و پراکنده:
قسمت ابتداي ابرو، دقيقا بالاي گوشه داخلي چشم، بايد پر باشد. اگر ابروان شما نازک و يا کم پشت است، آن قسمت را با مداد ابرو با خطوط نازک مومانند پر کنيد.
سپس، با يک برس زبر که در پودر رنگ ابرو فرو کرده ايد کارتان را ادامه دهيد. به اين ترتيب رنگ مداد ابرويتان بيشتر ميشود. هر قدر به کمان ابرويتان نزديکتر ميشويد خطوط را نازکتر کنيد.

چگونه بهترين کمان ابرو را ايجاد کنيم:
ترجيحا، کمان ابرو بايد از ابتداي شروع کره چشم آغاز شود. براي مشخص کردن آن از يک گوش پاک کن استفاده کنيد، آن را در کنار بيني خود قرار دهيد و ير روي پلک بالايي چشم خم کنيد. محل طلاقي گوش پاک کن و ابرو بالاترين نقطه کمان ابرو را مشخص ميکند. اصولا ابرو بايد يک سوم اينچ بعد از گوشه خارجي چشم به صورت کمي سربالا به پايان برسد.

چگونه کمان ابرو بالاتر ببريم؟
براي اين کار بهتر است که زير بالاترين قسمت کمان ابرو را نازکتر کنيد تا کمان ابرو بالاتر برود. به اين ترتيب ظاهر چشمتان نيز بازتر ميشود.

چه موچيني بهتر است؟
براي برداشتن موهاي اضافه از موچينهاي سر کچ استفاده کنيد.
ابروانتان را براي پر نشان دادن به سمت بالا و براي نازک نشان دادن به سمت چپ و راست برس بکشيد. براي اينکه ابرويتان حالتش را حفظ کند از ژل ابرو استفاده کنيد.
بهترين موچينها، موچينهاي نوک کجي هستند که قسمت انتهايي زبري دارند و گرفتن مو با آنها آسانتر است. براي کشيدن مو نبايد زور زد. براي کنترل بهتر اين عمل بعضي از موچينها به حالت قيچي هستند.
هر دو يا سه سال، وقتي نوک موچين شل شد، بايد موچين خود را تعويض کنيد.
هميشه موچين خود را تميز نگهداري. به کمک يک گوش پاک کن آغشته به ماده ضد عفوني يا الکل نوک آن را تميز کنيد. هميشه شب هنگام ابرويتان را برداريد تا قبل از شروع آرايش صبحگاهي آثار سرخي از اطراف ابرو محو شود.

چه رنگ مداد ابرو براي شما مناسب است؟
هميشه رنگ مداد ابرويتان را هماهنگ با رنگ موها و پوستتان انتخاب کنيد. معمولا براي روز رنگ طبيعي و براي عصر از رنگهاي تندتر استفاده کنيد.
اگر رنگ موهايتان را تغيير شديدي بدهيد، متناسب با آن رنگ ابرويتان را کمرنگ يا پررنگ کنيد. تنوع رنگ در رنگ ابروهاي پودري بيشتر از مداد ابروها است.
چند سايه چشم را انتخاب کنيد تا رنگ متناسب را پيدا کنيد.
کساني که ميخواهند آرايششان بينقص باشد، ميتوانند يک يا دو رنگ را با هم استفاده کنند تا آرايش چشمانشان جلوه بخصوصي پيدا کند.
قبل از هر استفاده نوک مداد ابرويتان را تيز کنيد. اگر از رنگ پودري استفاده ميکنيد، هر دو يا سه بار استفاده برس آن را بشوييد و با باد خشک کنيد. اگر پودر زيادي روي برس باشد رنگ را بيش از حد پخش ميکند.

45:

آ
رايش لبها

آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !آرايش لبها ميتواند به جذابيت و زيبايي صورت اضافه و يا آن را کم نمايد. نزدن رژ لب بهتر از زدن آن به طور نامرتب يا با رنگهاي نامناسب است. با رژ لب ميتوان فرم لبها را زيباتر و اصلاح نمود و با ساير اعضاي صورت متناسب ساخت. قبل از زدن رژ لب بايد لبها کاملا تمير باشند. فونديشن يا پورد معمولا روي لبها هم زده ميشود. يادآوري ميشود که رژ لب نبايد از لبي به لب ديگر زده شود. بايد کاملا اختصاصي باشد و در صورت استفاده دو نفر يا بيشتر ميتوانيد براي پاک کردن آن از گوش پاک کن استفاده کنيد. براي انتخاب رنگ رژ لب ميتوان آن را کنار لب قرار داد و هماهنگي رنگ را با صورت پيدا نمود.
براي زدن رژ لب، لبها را در آرامش کامل به حالت کشيده و جدا از هم (به حالت لبخند) نگه ميداريم.
با استفاده از مداد مخصوص خط لب، اول لب بالا را ميکشيم که از گوشه لب شروع و به طرف وسط ادامه مي يابد سپس لب پايين را ميکشيم. رنگ مداد لب را کمي تيره تر از رنگ خود رژ انتخاب کنيد.
بعد از تعيين رنگ مناسب، رژ لب را ابتدا به لب بالا و سپس به لب پايين ميزنيم. توجه داشته ياشيد که با آرايش ترميمي درست ميتوان فرم لبها را به صورت دلخواه نشان داد.هماهنگ کردن اندازه لب و يا فرم دادن به آنها به وسيله آرايش

1 - هنگامي که لب پايين نازک است، خط لب را پايينتر از خط معمولي لب ميکشيم و آن را با رژ لب پر ميکنيم. همچنين کمي وازلين يا برق لب به وسط لب پايين بمليد تا آن را برجسته تر جلوه دهد.
2 - وقتي لب بالا نازک است، خط لب بالا را بالاتر از خط معمولي لب ميکشيم تا پهتر جلوه کند و با لب پايين تناسب داشته باشد.
3 - هنگامي که لبهاي پايين و بالا نازک هستند، اندازه لبها را در بالا و پايين با مداد لب زياد ميکنيم و داخل خط را با رژ لب پر ميکنيم که لبها پرتر به نظر آيند.
4 - براي لبهاي پر و بزرگ نبايد رژ لب خيلي روشن و جلب نظر کننده استفاده کرد. رژ لب مات براي اين لبها بهتر از رژ لب براق است.
5 - دهان و لبهاي کوچک را ميتوان با کشيدن خطوط در اطراف دهان بزرگتر نشان داد.
6 - در فرم دهاني که گوشه هاي افتاده دارد ميتوان خط لب را رو به بالا کشيد و فرم دهان را اصلاح کرد.
7 - لبهاي نامساوي را نيز ميتوان با کشيدن خطوط در جاهاي لازم يکنواخت نمود.
براي جلوگيري از ماليده شدن رژ لب بر روي دندانها ميتوان از روش زير استفاده کرد:
انگشت اشاره خود را در دهانتان قرار دهيد و لبهايتان را ببنديد. سپس انگشت خود را بيرون بکشيد. به اين ترتيب رنگ اضافه رژ لب از داخل لبهايتان پاک شده و از ماليده شدن آن به دندانهايتان جلوگيري ميکند.
آرايش نوروزي

آرایش گام به گام !

نوروز در راه است و تعطيلات آن براي شما بهترين فرصت براي لذت بردن از آرايشتان است. با آرايش زيباتر چشمهايتان و اضافه کردن درخشش پوست بر جلوه ظاهرتان بيفزاييد

وسايل مورد نياز:

1- نقاب رنگ
2- کرم پودر ماتيکي
3- پنکک
4 - مداد چشم مشکي
5 - سايه چشم Desert dusk
6 - ريمل مشکي
7 - رژ گونه Orange Glow
8 - برق لب مدادي نارنجي
9 - رژ و مداد لب سر هم


طريقه آرايش:

ابتدا نقاب رنگ متناسب با پوستان را روي لکه ها و جوش هاي صورتتان بماليد.
با استفاده از اسفنج، کرم پودر ماتيکي را روي تمام صورتتان پخش کنيد. چشمها و لبهايتان را به صورت کامل بپوشانيد تا آرايشتان دوام بيشتري داشته باشد.
با پنکک متناسب با رنگ پوستتان صورتتان را بپوشانيد. اين کار دوام آرايشتان را تضمين ميکند.
حال چهره شما براي رنگ آماده است.
آرايش چشمانتان را با خط چشم مشکي آغاز کنيد. تا جايي که ميشود خط چشم را نزديک به مژه هايتان بکشيد.
از سايه چشم زرد يا بنفش استفاده کنيد. از پاي مزه به سمت بالا بپوشانيد.
حال ابتدا مژه هاي پايين و بعد مژه هاي بالا را ريمل بزنيد.
براي داشتن گونه هاي برجسته، رژ گونه ماتيکي را روي استخوان گونه بماليد.
خط لبتان را کشيده و لبهايتان را با همان خط لب بپوشانيد. نبايد رنگ حاشيه لبتان پر رنگتر باشد.
حال از مداد برق لب نارنجي استفاده کنيد.
حال ديگر براي تعطيلات نوروز آماده هستيد.46:

قسمت چهارم: آرايش چشم


آرایش گام به گام !
سايه چشم:

چشمان شما نقاط اصلي و کانوني چهره شما هستند و آرايش آنها و انتخاب رنگ اين آرايش بستگي مستقيم به حالت و رنگ چشمتان دارد.

شما ميتوانيد با رنگها اندازه ها و اشکال متفاوتي به وجود بياوريد. هميشه به خاطر داشته باشيد که رنگهاي روشن باعث درشتي و رنگهاي تيره باعث کوچکتر شدن چشمتان ميشود.
هنگام سايه زدن، روشن ترين رنگ را روي کل پلک، يعني از خط مژه تا ابرو، ميکشيم. اين سايه روشن رنگ پايه آرايش چشم شما خواهد بود، درست مانند کرم پودر که رنگ پايه آرايش صورتتان است. اين سايه روشن باعث دوام رنگ و همچنين جلوگيري از خط افتاده آرايش چشمتان ميشود.

نکته:
روزها، وقتي که عجله داريد، رنگ پايه را زده و سپس ريمل بزنيد، همين.


پس از زدن رنگ پايه روشن، رنگ متوسط را پايين ابرو بزنيد. اين قسمت از چشم جايي است که اکثر خانمها سايه چشم را ميزنند. رنگ متوسط را روي رنگ پايه پخش کنيد.
رنگ سوم را هم ميتوانيد بيفزاييد. براي رنگ سوم از يک رنگ تيره استفاده کنيد تا در نگاهتان عمق ايجاد کند. رنگ تيره را در امتداد خط مژه بالا و گوشه خارجي چشم و همچنين از وسط پلک پايين به سمت خارج چشم بکشيد تا با سايه اي که به پلک بالا زده ايد يک حالت
مثلثي در گوشه چشم ايجاد کند. اين سايه باعث ميشود که چشم و خط ابروي شما برجسته تر نشان داده شود.
سايه سوم را خوب پخش کنيد تا چشم شما بهتر شکل بگيرد.

نکته:
هنگام زدن سايه چشمانتان را باز نگهداريد و کمي سرتان را به عقب متمايل کنيد تا به خوبي ببينيد که چه مي‌کنيد و سايه درست روي پلک شما بنشيند.
اگر پلکهاي پف کرده داريد، سعي کنيد از رنگهاي مات براي سايه چشمانتان استفاده کنيد.

ريمل:

ريمل باعث درشتي چشمها و جلوه دار شدن مژه هايتان ميشود. غير از تنوع رنگ، ريمل ها انواع مختلفي دارند، ضخيم کننده، بلند کننده، حجم دهنده، پر رنک کننده، ضد آب(که توصيه نميشود) و معمولي.
روش زدن ريمل اهميت به سزايي دارد. بايد توجه داشته باشيد که ريمل شما تمام سطح مژه، از ريشه تا نوک آن، را بپوشاند.
براي مژه هاي بالا، قبل از کشيدن برس ريمل روي مژه ها، ميله ريمل را روي پايه مژه هايتان بماليد تا به اندازه کافي رنگ روي مژه هايتان بنشيند. سپس اين رنگ را با استفاده از برس ريمل ، از پايين تا بالاي مژه به خوبي بکشيد. اگر اين کار را با دقت انجام دهيد، مژه هايي زيبا با نوکهاي جدا از هم خواهيد داشت.
هنگام زدن ريمل به مژه هاي پايين، ميله ريمل را به صورت عمودي نگه داشته و آن را به چپ و راست حرکت دهيد. مراقب باشيد که زير چشمانتان را لک نکنيد.
وقتي ميخواهيد بيش از يک بار ريمل بزنيد، شانه زدن مژه ها بين ريمل زدنها باعث ميشود که مژه هاي شما به هم نچسبند.


نکته:
اگر ميخواهيد ماده ريمل بيشتر روي برس آن بنشيد، برس را داخل ظرف بچرخانيد. هيچوقت آن را در ظرف ريمل بالا و پايين نکنيد، چون باعث ميشود که ريمل داخل ظرف زودتر از معمول خشک شود.

خط چشم:

بازار خط چشم بسيار بازار شلوغي است، چون شرکتهاي مختلف انواع مختلف اين محصول را به بازار داده اند که بايد در انتخاب آن بسيار دقت کرد. خط چشم در انواع، مدادي، مايع و پودري وجود دارد .
اگر از مداد خط چشم استفاده ميکنيد، دقت کنيد که نوک آن نرم باشد تا به راحتي بتوانيد خط چشمتان را بکشيد. اين موضوع بسيار مهم است چون پوست پلکهاي شما بسيار حساس و آسيب پذير است. کشيدن خط چشم بخشي از هنر آرايش کردن است که احتياج به تمرين و مهارت نسبتا زيادي دارد.
مداد خط چشم مجبوبيت زيادي دارد چون کشيدن خط چشم با آن آسانتر است .
اگر ميخواهيد فاصله چشمانتان را بيشتر جلوه دهيد، هنگام کشيدن خط چشم روي <<گوشه خارجي>> چشم بيشتر تا کيد کنيد و اگر ميخواهيد اين فاصله را < کمتر> جلوه دهيد، روي <گوشه داخلي> چشم بيشتر تاکيد کنيد . براي داشتن چشمان خمار گوشه خارجي خط چشمتان را کمي به بالا متمايل کنيد.

نکته:

تا جاييکه ميتوانيد خط چشمتان را نزديک به مژه هايتان بکشيد تا از به وجود آمدن خط سفيد بين مژه و خط چشم جلوگيري کنيد.

نکات آرايش چشم:


آرایش گام به گام !

هنگام زدن سايه چشم توجه داشته باشيد که سايه تيره، چشم را کوچکتر و سايه روشن، چشم را درشتتر نشان ميدهد.</B> </B>

رنگ روشن سايه را رو ي کل پلک بکشيد


رنگ متوسط را روي پايين پلک بکشيد

رنگ تيره را روي گوشه خارجي بکشيد تا به نگاهتان عمق بدهيد.

خط چشم را به آرامي با کششهاي کوتاه، از داخل به خارج چشم بکشيد.


توجه داشته باشيد که سايه چشمتان را هنگام آرايش خوب روي هم پخش کنيد. چونکه شما نميخواهيد سايه تان در سه رنگ جلوه کند.
همچنين دقت کنيد که ريمل کمتري روي مژه هاي پايين بماليد.
اگر مژه هاي به هم چسبيده داريد، با شانه مژه آنها را شانه کنيد.
اگر زير چشمانتان مشکلي از قبيل پف، لکه يا... داريد، توجه داشته باشيد که زدن ريمل به مژه هاي زيرين توصيه نميشود، چون اين کار پف و يا لکه ها را برجسته تر جلوه ميدهد.
اگر دور چشمتان کبودي دارد ميتوانيد با سايه مگنت اين کبودي را به حد اقل برسانيد و بعد چشمانتان را آرايش کنيد.</B>shooka beauty & make upفرستنده: شوکا

برگرفته از کتاب: jorjo make up artist


خانم‌هاي عزيز، لطفا نظرات، پيشنهادات و يا سوالات خود را با ايميل بالا مطرح کنيد47:

با اجازه مديريت تالار
اميدوارم بتونم مطالب كامل و آموزنده اي در اين تاپيك براي دوستان خوب هم ميهنم قرار دهم .


آرايش چشم(خط چشم، سايه چشم و ريمل) مفرح ترين بخش آرايش صورت است. در اينجا نکاتي وجود دارند که مي تواند به شما در انتخاب رنگ هايي که بيشتر به شما مي آيند کمک کند.

آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !

چشمان قهوه اي:سايه هاي آبي تيره، طوسي، خاکستري و سربي به چمان قهوه اي شما کمک مي کنند تا برجسته تر و زيباتر جلوه نمايند.


چشمان آبي:سايه قهوه اي ، شتري و خاکستري مايل به قهوه اي چشمان آبي را آبي تر جلوه مي دهد.


چشمان سبز: سايه هاي صورتي، عنابي روشن ، ارغواني روشن و صورتي مايل به قهوه اي تيره چشمان سبز را سبزتر جلوه مي دهند.


سايه چشم:سايه بر کل پشت چشم مي نشيند يعني فضاي بين خط مژه ها و ابروها. در رنگ ها و فرم هاي مختلف وجود دارد و شامل فرم کرم (که براي پوست هاي خشک مناسبند) ، مات که براي پوست هاي چرب مناسبند و مداد که براي هر پوستي مناسب است.


آرایش گام به گام !ريمل: سابقا فقط به رنگ مشکي وجود داشت اما امروزه شما مي توانيد در تمام رنگ ها آنها را پيدا کنيد. ريمل مشکي فقط براي بلند و پر نشان دادن مژه ها استفاده مي شد .
اگر خواستيد از ريمل هاي رنگي استفاده کنيد توصيه مي کنيم که از رنگ هاي تيره تر مانند آبي ، سرمه اي يا سربي که نقطه مقابل سبز و آبي هستند استفاده نماييد. ريمل هاي سبز و آبي بسيار غير طبيعي جلوه مي کنند .

آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !

ريمل به شکل ظرفي است که داراي فرچه يا عصايي با انتهاي برس مانند مي باشد. بعضي از فرچه ها منحني و بعضي صاف هستند و انتخاب آنها بسته به سليقه و نظر شما دارد.

48:

روش ماکیاژ

آرایش گام به گام !

ماکیاژ:
کلمه ماکیاژ(از کلمه انگلیسی make up گرفته شده است و به معنای زیبا سازی ،مناسب سازی صورت به کمک مواد رنگ کننده است .گریم برای مخفی کردن نقایص کاسمتیکی (لکه های رنگی ،ککو مک ،ناهمواریهای پوست ،محل زخمخا )بکار می رود.و به وسیله گریم می توان فرم صورت ،بینی ،چشمها و ... را دگرگون نمود . ماکیاژ(گریم ) صحیح صورت را با طاوت و سالمتر جلوه می دهد . اساس آرایش دکوری احساس و رعایت حدود طبیعی اندامهای چهره است .
در آرایش باید حدود طبیعی و لازم را دقیقا احساس و رعایت کرد .آرایش بیش از حد صورت را غیر طبیعی و عروسک گونه می سازد ،که باعث جلب توجه بی مورد خواهد شد .گاه زننده و نشانه کج سلیقگی نیز خواهد بود
هنر ماکیاژبر اساس استفاده از کنتر است رنگها ولی مطابق هم بنیاد نهاده شده است . تمام وسایل دکوری از جمله پودرها ،ماتیک ،رنگ ،مژه،پلکها ،مدادهای مخصوص و کرمهای گوناگون باید با هم مطابق باشد و با رنگ چشم ،مو ، پوست ، فرم صورت ، سالیان عمر، اخلاق ، لباسشخص ، تابش نور و ... همخوان و هماهنگ باشد . گریم مناسب همیشه منحصر بفرد است . باید همیشه مختصر ، ظریف ، (ضد چشمگیر ) باشد .

روش ماکیاژ:
1- بر روی پوست تمیز کرم اساسی زیر پودر بکشید . در انتخاب این کرم باید خصوصیات پوست را در نظر گرفت یعنی برای پوست خشک ،کرم چرب و برای پوست چرب ،کرم نیمه چرب استفاده کنید .


2- کرم رنگی می تواند مقداری تیره تر یا روشن تر از پوست باشد .

3- رنگ گونه راباید موافق تیپ و خصوصیات پوست انتخاب کنید . برای پوستهای خشک رنگ به شکل کرم و برای پوستهای چرب از رنگهای خشک به شکل پودر استفاده کنید .

4- رنگ پودر باید متناسب با رنگ اساسی باشد .

5- اطراف لب را با مداد مخصوص که رنگ آن نباید زیاد با رنگ ماتیک تفاوت داشته باشد ،رنگ کنید . و به این وسیله به لبها فرم دلخواه بدهید . بعد بر روی لب قشر نازکی ماتیک بمالید .

6- ابرو را با برس مخصوص شاننه کنید . بعد مداد ابرو با خطوط کوتاه موی مانند به ابرو فرم بدهید .

7- پلک ها را سایه بزنید .

8- با قلم مو یا مداد چشمها را سایه و خط بیندازید .

9- مژه ها را با مرکب مژه رنگ کنید .

10 - تمام صورت را پودر بزنید .ماکیاژ چشمها

آرایش گام به گام !

چشمها :
قبل از آرايش چشم هاداشتن نگاهي درخشان و جذاب بستگي به تعادل خط ابروها و آرايش متناسب با چشمان شما دارد.
همه چشم ها به يک طريق آرايش نميشوند و هر چشم به واسطه شکل و فرم خود آرايش مخصوص خود را دارد.
با دقت به فرم چشمان خود نگاه کنيد.
چشمان شما به هر شکل و فرمي که باشند، شما ميتوانيد از جدول زير جهت تشخيص و يادگيري فنون و رازهاي زيباتر شدن آنها استفاده کنيد.
به طور کلي پلک متحرک بايد کمتر ديده شود و استفاده از رنگهاي روشنتر به منظور وسعت دادن به نگاهتان داراي اهميت خاصي است.
به ياد داشته باشيد که در مرحله آخر با يک قلم مو خط بين دو سايه تيره و روشن را محو کنيد.
چشم هاي نوع آسيايي

چشم هاي برجسته

چشم هاي فرو رفته

چشم هاي بادامي

چه رنگي را استفاده کنيم؟

سايه روشن يا متوسط که به طرف قوس ابرو کاهش مي يابد

سايه روشن يا متوسط

سايه روشن

سايه متوسطکه به طرف قوس ابرو کاهش مي يابد

روي پلک متحرک

سايه متوسط و سايه تيره که در يک سوم بيروني کاهش ميابد

سايه متوسط بالاي دو تاي پلک که به دو طرف کاهش پيدا مي کند


دو تاي پلک
سايه روشن يا متوسط

سايه روشن

سايه روشن ابروها

سايه روشن زير ابروها

روي قوس ابرويي
سايه تيره با اثري ضخيم و محو شده با تاکيد بر گوشه هاي خارجي چشم.

سايه تيره که اثرش رو به بيرون محو ميشود

سايه تيره با اثري ظريف هم سطح مژه ها


سايه تيره که اثرش رو به بيرون محو ميشود

روي خط مژه ها
در چشمهاي برجسته پلک متحرک خيلي قابل ديدن استدر چشمهاي فرورفته پلک متحرک کمي قابل ديدن است
shooka beauty & make up

آرایش ابروها
آرایش گام به گام ! آرایش گام به گام !
ابرو ها :
اولين گام براي آرايش توجه به ابروان است. ابروان نقش قاب را يراي چشم بازي ميکنند، يک تصوير زيبا در قاب زيبا و مناسب جلوه بيشتري پيدا ميکند. ابروان کمک ميکنند که چشمها و صورت قشنگي واقعي خودشان را بيشتر نشان دهند، البته در صورتي که مرتب و فرم گرفته باشند.

بايد بيشتر سعي کنيم که ابروها را تا حد امکان طبيعي نگهداريم. بعضي ابروها فقط نياز به برداشتن چند تار مو بعضي با تغيير دادن فرم، کامل ميشوند. البته موقع برداشتن ابرو بايد توجه داشت که موها يکي يکي و در جهت رشد مو برداشته شوند. براي برداشتن ابرو حتما لازم است چند نکته رعايت شود.
بايد تو.جه داشته باشيم که چگونه فرم ابروان را پيدا کنيم. مداد را در امتدا بيني تا گوشهاداخلي چشم ميگذاريم، به اين ترتيب خط شروع ابرو مشخص ميشود. موهاي بين دو ابرو را بايد برداشت. مداد را کنار بيني ميگذاريم به طوريکه امتداد آن از وسط مردمک چشم بگذرد، و يا به طور عمودي روي صورت قرار ميدهيم تا از کنار لبه خارجي چشم عبور کند. حال محل بالاترين نقطه ابرو را مشخص ميکنيم. مداد را کنار بيني، در مسيري که از گوشه خارجي چشم عبور ميکند قرار ميدهيم تا نقطه انتهايي ابرو را مشخص کنيم.
ابروي خوش فرم به زيبايي و جذابيت صورت ميفزايد تا حدي که حتي با حرکت ابرو و چشم ميتوانيم احساس خودمان را نيز ابراز کنيم. وقتي ابروها باريک و بالا هستند به صورت حالتي ميدهند که بيننده را بيشتر متوجه ابروها ميکند تا ساير اعضاي صورت.

ابروهايي که فاصله بين آنها زياد باشد و گوشه خارجي ابرو کمي رو به پايين باشد نگاهي خالي و بيتفاوت به چشم ميدهد.
ابروهاي پهن و نزديک به هم چهره را اخم آلود و ترشرو نشان ميدهد.
فاصله طبيعي بين دو چشم در ابروهاي طبيعي برابر است با پهناي يک چشم.
در چشم هاي نزديک به هم بايد فاصله ابروها را به اندازه پهناي يک چشم بگيريم و اشکالي ندارد که مداد اندازه گيري کمي در گوشه داخلي چشم به طرف چشم
قرار بگيرد.
براي چشم هاي دور از هم نيز فاصله دو ابرو را به اندازه يک چشم فرض ميکنيم و مداد را جهت اندازه گيري کمي داخل تر قرار ميدهيم، البته در گوشه خارجي چشم.1
در بعضي افراد ابروها رو به پايين رشد ميکنند که حتما بايد آنها را با قيچي کوچک مخصوص ابرو و مژه کوتاه کنيم و جالب است که در اين نوع ابروها حتي مژه ها هم مسير رشدشان به طرف پايين است و مستقيم همه آنها را ميتوانيم به وسيله فر مژه تاب بدهيم


برداشتن ابروها با موچين:
هنگام برداشتن ابروها به وسيله موچين بهتر است که
1- ابروها را به وسيله کمي روغن با شير پاک کن نرم کنيم.

2- پوست را محکم بگيريم.
3- موها را يکي يکي در مسير رشد مو در بياوريم.
4 - بعد از برداشتن موها، کمپرس آب سرد روي آن گذاشته و کمي ضدعفوني کننده براي جلوگيري از تورم روي آنها بماليم.

براي فرم دادن به ابرو ميتوانيم از مداد ابرو و پودر ابرو استفاده کنيم. قبل از استفاده از مداد ابرو بايد حتما آن را با مدادتراش مخصوص مدادهاي آرايش بتراشيم.
مدادهاي آرايشي ابرو معمولا به رنگهاي قهوه اي روشن، متوسط، تيره، زغالي، سياه و جگري تيره هستند.
بهتر است که رنگ مداد مورد استفاده يک درجه روشن تر از ابروي اصلي انتخاب شود. براي ابروهاي بسيار روشن (بلوند) رنگ مداد کمي تيره تر توصيه ميشود.
قبل از مصرف مداد حتما ابروها را به طرف بالا و گوشه ابرو را به طرفين، در مسير رشد موها برس کنيم و سپس با مداد نوک تيز خط نازک ميکشيم و آرام آرام خط را پهنتر کرده و فرم ميدهيم.
ميتوانيم از پودر استفاده و با برس ابرو از گوشه داخل ابرو شروع، به طرف وسط ابرو و سپس به سمت گوشه خارجي ادامه داده و سپس با يک برس تميز پودرهاي اضافي را تميز نموده و حالت طبيعي به ابروها دهيم.


shooka beauty & makeup

www.shooka7.blogfa.com


49:

ممنون آقا پویا از مطالب جالبتون......

50:

خواهش مي كنم - هر چند كه خيلي كاملتر از اون وجود داشت در تاپيك - بايد ببخشيد نديده بودم

51:

قسمت پنجم: رنگها در آرايش

آرایش گام به گام !


رنگهاي اوليه اصلي
مثل قرمز، زرد و آبي که از اين رنگهاي اصلي رنگهاي ديگر را ميسازيم.

رنگهاي ثانويه يا فرعي
از ترکيب مساوي دو رنگي اصلي به وجود مي آيند. مثل:
زرد + آبي = سبز
قرمز + زرد = نارنجي
آبي + فزمز = بنفش


رنگهاي فرعي ديگر
از ترکيب يک اصلي رنگ اصلي و يک رنگ فرعي به طور مساوي به دست مِي آيند. مثل:
آبي + سبز = فيروزه اي
بنفش + قرمز = ارغواني يا بنفش با ته سايه قرمز


رنگ ها همچنين به انواع سرد و گرم تقسيم ميشوند. بعضي رنگها هم با توجه به سايه، تمايل به رنگي ديگر، روشني و تيرگي، سرد يا گرم خوانده ميشوند. در ترکيب رنگ سفيد و قرمز، اگر رنگ سفيد بيشتر باشد، رنگ صورتي حاصل سرد و اگر قرمز بيشتر باشد رنگ گرم است.

آبي رنگ سرد است و در پوستهاي روشن، آبي تيره رنگ پوست را بيشتر نشان ميدهد. در حاليکه در پوست تيره، آبي روشن اين کار را انجام ميدهد. رنگ سبز رنگ سرد است، قرمز رنگ گرم و محبوب بيشت افراد است و با بيشتر رنگها به راحتي ترکيب ميشود.
سياه رنگ خنثي است و با رنگهاي ديگر به سادگي قابل ترکيب است. سفيد نيز رنگ خنثي است. خاکستري رنگي سرد و خنثي است که با بسياري از رنگهاي ديگر ترکيب ميشود، به خصوص با رنگها گرم مثل زرد، قرمز و نارنجي.
با کمي اطلاعات درباره رنگها ميتوانيم رنگهاي مناسب براي آرايش را آسانتر انتخاب کنيم. براي انتخاب رنگ فونديشن و پودر با توجه به رنگ پوست و سايه زير پوست، کرم پودر مناسب را که به رنگ اصلي پوست شبيه تر است انتخاب ميکنيم.
براي ابروها، که رنگ مناسب آنها را خوش فرم تر و پرتر نشان ميدهد، نيز رنگ مناسبي برميگزينيم. براي موهاي جوگندمي از مداد ابروي خاکستري و براي موهاي قرمز از مداد ابروي قهوه اي روشن استفاده ميکنيم. براي افرادي که موهاي مشکي و پوست تيره دارند، رنگ مداد ابروي ذغالي پيشنهاد ميشود.
سايه چشم که براي زيباتر نشان دادن چشمها استفاده ميشود در رنگهاي متنوعي ساخته ميشود.
براي کساني که چشم کوتاه دارند، رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان ميدهد. با شناخت کمي درباره رنگها و ترکيب آنها ميتوانيم با کمي دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب نماييم که حتما با مدل و رنگ لباس هماهنگي داشته باشد.
در مورد رژ لب، خانم هايي که پوست روشن دارند، رژ لب تيره را براي آرايش خود کمي زياد ميدانند و رنگهاي شفاف و روشن را ترجيح ميدهند و خانمهايي که پوست تيره دارند آسانتر طرف رنگهاي شاد و تند ميروند. البته با توجه به مد، فصل و رنگ لباس، اگر لازم باشد ميتوانيم رنگ دلخواه را با ترکيب چند رنگ به دست بياوريم. خانمهايي که موهاي بلوند، سفيد و خاکستري دارند ميتوانند از رژ لبهاي صورتي روشن، قرمز روشن و نارنجي کم رنگ استفاده کنند. براي موهاي قرمز، رژ لب هلويي، صورتي، قرمز روشن و شفاف توصيه ميشود. خانمهايي که موهاي مسي و شرابي دارندميتوانند رنگهاي فوق را به صورت تيره تر استفاده کنند. براي موهاي قهوه اي روشن و متوسط رژ لب صورتي، قرمز مرجاني، قرمز شرابي، قهوه اي روشن و رنگهاي در اين رديف و براي موهاي قهوه اي تيره و مشکي، رنگهاي فوق در طيفهاي تيره تر مناسب هستند.shooka beauty & make upp

برگرفته از کتاب: آرايش راز زيبايي و جواني

52:

قسمت ششم: شناسايي انواع چهره

چهره انسان از لحاظ نوع استخوان بندي معمولا به هفت نوع تقسيم بندي مي گردد كه با كمي دقت به راحتي مي توان آن را تشخيص داد.

1- بيضوي Oval

2- مربعي Square

3- مستطيلي Rectangle

4- گرد Round

5- قلبي Heart shape

6- لوزي Diamond

7- مثلثي و يا گلابي Pear

تشخيص نوع تركيب بندي صورت:


آرایش گام به گام !

گرد

آرایش گام به گام !
مستطيلي

آرایش گام به گام !

لوزي
آرایش گام به گام !


مثلثي يا گلابي

آرایش گام به گام !
مربعي

آرایش گام به گام !

قلبي

shooka beauty & make up
فرستنده: شوکا
makeupartist_sh@yahoo.com آرایش گام به گام !
برگرفته از کتاب: آرايش راز زيبايي و جوانيآرایش گام به گام !

بيضويكانتورينگ ( آرايش ترميمي )

كانتورينگ يكي از مراحل آرايش ميباشد كه نواقص اجزاءصــورت را ميپوشاند. شما با اين تكنيك قادر خواهيد بود چهره خود را به فرم ايده آل نزديك سازيد.1- كانتورينگ فرم صورت:از آنـجـايي كه ايده آل ترين فرم صورت، فرم بيضي شكل مي بـاشـد هـنـگام آرايش مي تـوانـيـد فـرم صورت خود را با استفاده از كرم پودر و رژ گـونـه بـه ايـن فرم مطلوب درآوريد. در اشكال زير رنگ قهوه اي كرم پودر تيره تر (كـانـتور)، رنـگ زرد كـرم پـــودر روشنتر (هايلايت) و رنگ سبز رژ گونه ميباشد.


صورت گرد:
1- كانتور = اطراف فك، شقيقه ها و گردن.
2- هايلايت = وسط بيني، وسط گونه ها، پيشاني و چانه.
3- رژ گونه = زير استخوان گونه.صورت قلبي شكل: 1- كانتور = شقيقه ها و چانه.
2- هايلايت = زير گونه ها روي خط فك.
3- رژ گونه = روي استخوانهاي گونه.صورت كشيده:
1- كانتور = پيشاني (سر حد موي سر و پيشاني)، چانه، زير گونه ها.
2- هايلايت = بالاي استخوانهاي گونه و پيشاني.
3- رژگونه = استخوانهاي گونه.صورت مستطيلي شكل:
1- كانتور = اطراف فك و شقيقه ها.
2- هايلايت = چانه، شقيقه ها و بالاي استخوانهاي گونه.
3- رژ گونه= روي استخوانهاي گونه.صورت گلابي شكل:
1- كانتور = اطراف فك و گردن.
2- هايلايت = وسط بيني، وسط گونه ها و شقيقه ها.
3- رژ گونه= دو طرف استخوانهاي گونه.صورت مربعي شكل: 1- كانتور = اطراف فك و شقيقه ها.
2- هايلايت = وسط بيني، وسط گونه ها و چانه.
3-رژ گونه= دو طرف استخوانهاي گونه.
نكته: سر حد كرم پودرهاي روشنتر و تيره تر را طوري در هم بياميزيد كه خط جدا كننده ميان آنها مشخص نباشد.

نكته:از يكي از قوانين رنگها براي اصلاح نواقص صورت خود بهره گيريد:

* رنگهاي روشن اجزاء صورت را بزرگتر، برجسته تر، جلو تر و بيرون زده تر جلوه ميدهند.

* رنگهاي تيره اجزاء صورت را كوچكتر، عقب تر، دور تر و نامشخص تر جلوه ميدهند.

2- پهن تر كردن بيني باريك: دوطرف بيني را با كرم پودر روشنتر هايلايت كنيد. چنانچه بيني نوك تيزي داريد از كرم پودر با درجه رنگ تيره تر بروي نوك بيني استفاده كنيد.

3- پنهان كردن برآمدگي روي بيني: با زدن كرم پودر تيره تر درست روي برآمدگي و هايلايت كردن دو طرف برآمدگي با كرم پودر روشنتر.

4- صاف جلوه دادن بيني خميده:استفاده از كرم پودر تيره تر روي قسمت برآمدگي و هايلايت كردن طرف مقابل بيني با كرم پودر روشنتر.

5- باريك كردن بيني پهن: استفاده از كرم پودر تيره تر دو طرف بيني و هايلايت كردن خط ميان بيني با كرم پودر روشنتر.

6- كوتاه ساختن بيني بلند:با كرم پودر تيره تر نوك و بخش زيرين بيني را كانتور كنيد.

7- براي كوتاه تر جلوه دادن پيشاني بلند: از كرم پودري كه 3 درجه تيره تر از رنگ چهره تان است در سر حد پيشاني و موي سر خود بزنيد و بسمت پايين آن را پخش و درآميزيد.

8- براي بلندتر جلوه دادن پيشاني كوتاه:مانند مراحل فوق عمل كرده اما از كرم پودري كه 3 درجه روشنتر از پوست صورتتان است استفاده كنيد.


53:

به به...
مرسی از رزا و پویای گل....
مثل اینکه خیلی با تجربه این

54:


نه بابا تجربه چیه
من هیچ کاره ام .... گفتم شاید بدرد شما دخترا بخوره .. خودمم نخوندم .. چون نه حوصله دارم نه وقت دارم فعلا و نه به دردم میخوره
اصلا تقصیر این پویا بود

55:

راههاي مراقبت از پوست از طريق آروماتراپياز روغن هاي ضروري، براي درمان لكه هاي پوست، آكنه و حتي براي ماسك هاي زيبايي صورت و متعادل نگه داشتن پوست استفاده مي كنند.


آروماتراپي مخصوص آكنه؛ براي محو كردن جوش ها و لك و پيس هاي صورت از روغن هاي گياهي استفاده مي كنند. 8 قطره عصاره برگ چاي سبز، 6 قطره عصاره ترنج، 4 قطره عصاره اسطوخودوس را با 21 گرم روغن جوجوبا مخلوط نمائيد. هر روز عصر، به صورت بماليد و به آرامي ماساژ دهيد. از ماليدن بر روي جوش هاي چركي بپرهيزيد. اين تركيب را با كرم روزانه مخلوط كنيد و از آن به عنوان كرم روز استفاده كنيد، زماني كه از اين كرم استفاده مي كنيد بهتر است در معرض نور مستقيم آفتاب قرار نگيريد.


براي بعد از ورزش اسكي، اضافه كردن چند قطره روغن هويچ به تركيب ساختگي، باعث برطرف شدن و كاهش لك ها و خال هاي باقي مانده از انعكاس نور بر روي پوست مي شود.آروماتراپي براي شستن پوست هاي خشك؛ براي متعادل كردن پوست هاي خشك و آب از دست داده، 10 قطره روغن چوب صندل سفيد، 10 قطره روغن اقاقيا، 10 قطره روغن اسطوخودوس و 2 قاشق غذاخوري آووكادو را با هم مخلوط كرده و پوست هاي خشك را با آن شستشو دهيد.


آروماتراپي براي احياء كردن پوست صورت؛ 2 قطره روغن ليمو و 2 قطره روغن ylang-ylang را داخل 20 ميلي ليتر آب بسيار سرد ريخته و با مقداري بادام شيرين كوبيده شده مخلوط كنيد تا به صورت خمير در آيد و به عنوان ماسك صورت از آن استفاده كرده و پس از چند دقيقه با آب ولرم بشوئيد.

56:

اتفاقن...من میگم ادامه بده داری پیشرفت میکنی

57:

تاتو
شما با تاتو کردن تقريبا تغييرات دائمي بر روی پوست خود ايجاد می نماييد و نمي توانيد براحتي آنها را پاک کنيد. اين کار براي بسياري افراد جنبه زيبايي شناسي و يا مراسم ورود و عضويت در چيزي يا جايي را دارد (مثل ياکوزا هاي ژاپن)و بعضي از خانم ها براي صرفه جويي در وقت خود يا عدم توانايي در آرايش درست و دقيق از تاتو در آرايش هاي دائمي خود مانند خط ابرو، خط چشم، خط لب استفاده مي کنند.

آرایش گام به گام !

بدترين خطر در تاتو کردن اين است که مردم از نتيجه تاتوکردن راضي نباشند و بخواهند که آنراپاک کنند. اما جاي تاتو هميشه به شکل يک زخم باقي مي ماند. بايد در انجام تاتو محتاط و مراقب بود چرا که راه برگشتي وجود ندارد. تاتو کردن مثل کوتاه کردن مو نيست. راه برگشت تاتو ممکن است خيلي خطرناکتر از خود تاتو کردن باشد.

58:

نه نیازی ندارم ... حوصله هم ندارم بشینم اینارو بخونم ..
تو بخون کافیه

59:

آخه رضا جون من بيچاره چه تقصيري دارم همه كارا رو خود كردي بعد مي ندازي گردن من

پس حالا كه من هم اومدم تو بازي با اجازه يكم شروع كنم

كلك براي مژه ها

آرایش گام به گام !

1- مژه ها را ۳ مرتبه فر كنيد. نزديك به ريشه ها - وسط مژه ها و نزديك به ريشه(البته توصیه نمی شود.) و هر بار فر مژه را براي ۵ ثانيه نگهداريد. البته خانمهاي با موي فر احتياج به اين كار ندارند.


2- يك لايه از ريمل زخيم كننده را روي مژه هاي بالائي بماليد مخصوصا گوشه هاي خارجی چشمها. و اجازه دهيد براي ۳۰ ثانيه خشك شود.

3- يك لايه ريمل مخصوص بلند كردن مژه ها را از ريشه تا نوك مژه ها بزنيد.

4- همنطور كه هنوز ريمل خيس است يك دست از ريمل سياه كه به مژه ها حالت ضخامت ميدهند به تمام مژه ها بماليد.. خيلي با دقت و ظريف سعي كنيد كه خط اصلي مژه را تيره تر كنيد.

5- اضافيهاي انرا از روي مژه ها برداريد.

6- قسمت پائين مژه ها را با ريمل بصورتي كه براش ريمل را بصورت افقي نگه داشته ايد بماليد. و دوباره اضافه ريملها را پاك كنيد.

7- با يك مداد نوك نازك يا با پودر سايه چشم و براش خودش بين ريشه مژه ها بصورت نقطه بكشيد اين نقطه ها بايد كملا تميز باشند تا حالت خود را روي مژه ها نشان دهند

60:

با سایه های خوب، چشمان خود را خیره کننده سازید:

آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !
سایه چشم
از قدیم گفته اند که راه نفوذ به قلب از چشم می گذرد. از مقدار کمی خط چشم استفاده کنید تا برق چشمان خود را تا آنجا که امکان دارد افزایش دهید.
خیلی جالب است که هرگونه لوازم آرایشی از قبیل سایه، خط چشم، مداد، رنگ و پودرهای مختلف را بر روی پوستتان آزمایش کنید؛ اما بیشتر خانم ها ترجیح می دهند از لوازم آرایشی استفاده کنند که به پوست صورتشات می آید.
انتخاب سایه چشم مناسب که با موقعیت های مختلف اجتماعی سازگاری داشته باشد، راه حل هوشمندانه ای قلمداد می شود.

61:

نکات آرایشی
برای استفاده از سایه چشم نکات آرایشی بی شماری وجود دارد.
در مورد انتخاب رنگ دقت بیشتری کنید. شاید اغلب خانم ها تصور کنند که سایه آبی باعث می شود که چشمانشان رنگ آبی خود را بیشتر نشان دهد، اما بعضی از تم های آبی دقیقا نتیجه عکسی بر روی چشم ها می گذارند. به خاطر داشته باشید که رنگ های درهم نیز حالت پریشانی به چشمان شما می دهند و باعث می شوند تا چهره شما انقدرها هم که فکر می کردید زیبا به نظر نرسد.
سایه های کمرنگ بهترین انتخاب در تمام مدت سال هستند. آنها به طور طبیعی با رنگ پوست واقعی شما مخلوط می شوند و به راحتی چهره شما را آنطور که انتظار دارید زیبا می کنند.
رنگ های ملایمی که در پوست پیدا می شود مثل قهوه ای، وانیلی، و ارغوانی کمرنگ از جمله رنگ هایی هستند که حالت طبیعی به چشمان شما می دهند.
برای اینکه چهره شما اندکی جذاب تر و محرک تر شود می توانید از رنگهایی با پیش زمینه تند تر استفاده کنید مثل: طلایی، زیتونی، بنفش کمرنگ، آبی و خاکستری.
کار کردن با انواع رنگ های طبیعی سایه چشم کار ساده ای است.

62:

طرز استعمال
چند روش ساده از جمله به کارگیری سایه چرب، پودر، و خط چشم تکنیک های ساده ای هستند که میتوانند تاثیر نافذی بر روی زیبایی چشم های شما بگذارند.
اگر می خواهید چشم هایتان نزدیکتر به هم جلوه کنند از رنگ های کمرنگ و ملایم سایه چشم در قسمت گوشه داخلی پلکها استفاده کنید.
همچنین می توانید همان قسمت را از داخل خط چشم بکشید، باید توجه کنید که خط چشم به هیچ وجه از داخل چشمان شما بیرون نزند .
باید از رنگ های مات در گوشه خارجی چشمها استفاده کرده و سایه را از جایگاه رویش مژه ها به سمت بالا بکشید.

63:

مدلهای پرطرفدار
آرایش های مختلفی برای چشم ارائه می شود اما در این قسمت ما یکی از متداولترین انها را برایتان شرح می دهیم:

سایه های چرب


سایه های مدادیسایه های پودری
هرچند سایه های چرب از هر سایه دیگری بر روی چشم ها زیباتر به نظر می رسد، اما متاسفانه لای چین و چروک چشم جمع می شود و برای استفاده در روزهای گرم و برای مدت زمان طولانی انتخاب مناسبی به شمار نمی روند.سایه های مدادی با آن همه رنگ ها متنوعی که دارند یکی از گزینه های مناسب به شمار می روند. تنها اشکالی که می توان از این وسیله گرفت این است که نوک آنها اندکی زمخت بوده و ممکن است پلکها دچار سوزش موقتی و قرمزی کمی شوند.
سایه های پودری یکی از بهترین انواع سایه ها به شمار می روند چراکه هم باعث می شوند چشم های شما نافذ تر جلوه کنند و همچنین حالت طبیعی چشم را نیز از بین نمی برند. شما می توانید از سایه های چشم پودری چرب یا خشک استفاده کنید.

از چشم های خود به خوبی مراقبت کنید. چند تکنیک را به همراه رنگ های مختلف بر روی چشمان خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که کدامیک از آنها بیش از سایرین مناسب شماست و زیبایی مورد نظرتان را برایتان فراهم می آورند. .


64:

آرايش چشم
آرایش گام به گام !
آرايش چشم(خط چشم، سايه چشم و ريمل) مفرح ترين بخش آرايش صورت است. در اينجا نکاتي وجود دارند که مي تواند به شما در انتخاب رنگ هايي که بيشتر به شما مي آيند کمک کند.

چشمان قهوه اي:

سايه هاي آبي تيره، طوسي، خاکستري و سربي به چمان قهوه اي شما کمک مي کنند تا برجسته تر و زيباتر جلوه نمايند.
چشمان آبي:

سايه قهوه اي ، شتري و خاکستري مايل به قهوه اي چشمان آبي را آبي تر جلوه مي دهد.
چشمان سبز:

سايه هاي صورتي، عنابي روشن ، ارغواني روشن و صورتي مايل به قهوه اي تيره چشمان سبز را سبزتر جلوه مي دهند. سايه چشم:

سايه بر کل پشت چشم مي نشيند يعني فضاي بين خط مژه ها و ابروها. در رنگ ها و فرم هاي مختلف وجود دارد و شامل فرم کرم (که براي پوست هاي خشک مناسبند) ، مات که براي پوست هاي چرب مناسبند و مداد که براي هر پوستي مناسب است.

65:

ريمل:
سابقا فقط به رنگ مشکي وجود داشت اما امروزه شما مي توانيد در تمام رنگ ها آنها را پيدا کنيد. ريمل مشکي فقط براي بلند و پر نشان دادن مژه ها استفاده مي شد .
اگر خواستيد از ريمل هاي رنگي استفاده کنيد توصيه مي کنيم که از رنگ هاي تيره تر مانند آبي ، سرمه اي يا سربي که نقطه مقابل سبز و آبي هستند استفاده نماييد. ريمل هاي سبز و آبي بسيار غير طبيعي جلوه مي کنند
.
ريمل به شکل ظرفي است که داراي فرچه يا عصايي با انتهاي برس مانند مي باشد. بعضي از فرچه ها منحني و بعضي صاف هستند و انتخاب آنها بسته به سليقه و نظر شما دارد

آرایش گام به گام !

66:

آرايش چشمهاي مختلف
آرايش چشمهاي گود:
در اين نوع چشم تكيه دراستفاده ازرنگهاي كمرنگ ميباشد. زيرا باعث ايجاد جلوه بيشتر چشمها ميگردد. براي آرايش اين نوع چشم ميبايست سايه را از گوشه هاي داخلي چشم تا كمي خارج از گوشه هاي خارجي آن به كار گرفت و مقدار كمي از يك سايه تيره تر نيز به چينهاي اطراف چشمها زده و آنها را يكدست نمود.آرايش چشمهاي با فاصله : در اين نوع چشم ميباست از سايه در گوشه هاي داخلي و تا وسط پلك جهت نزديكتر نمودن چشمها به هم استفاده نمود .از يك سايه كمرنگ تر در قسمت ميانه پلك به سمت خارج آن استفاده نمود و در قسمت وسط پلك آنرا بخوبي يكدست نماييد.
آرايش چشمهاي نزديك به هم:
براي دورتر نشان دادن چشمها ميتوان از يك نقطه كوچك از كرم كانسيلر نامرئي در گوشه داخلي هر دو چشم استفاده كرد . از يك خط چشم كمرنگ و نازك در لبه بالايي پلكها و نزديك مژه ها كه به سمت خارج ضخيم ميگردند , بايد استفاده نمود. براي گوشه داخلي چشم تا ميانه پلك از يك سايه كمرنگ استفاده نمود و مقدار كمي از نوع تيره تر را در قسمت مياني و به سمت خارج پلك به كار برده و به خوبي در بخش مياني آنها را يكدست نماييد .
روشهاي آرايش چشم:
استفاده از سايه هاي مات و تيره موجب كم جلوه شدن چشمها ميگردد و اين رماني تشديد ميگردد كه رنگ صورت سفيد يا روشن باشد .
اگر ميخواهيد كه چشمهايي درشت و زيبا داشته باشيد سعي كنيد كه در آرايشتان از سايه هاي كمرنگ استفاده نماييد . استفاده از سايه بعد از خط چشم موجب ايجاد يك حالت خواب آلودگي و كم نما شدن چشمها ميگردد . از خط چشم در آخر كارتان براي ايجاد بهترين حالت استفاده نماييد. با استفاده ازيك ريمل مناسب سعي نماييد كه مژه ها را پرپشت و فردار نماييد . براي اين كار ميتوانيد از انواع ريملهاي پرپشت و بلند كننده مژه استفاده نماييد . هيچگاه از خط چشم در داخل مژه ها و پلكهاي پاييني استفاده نكنيد , اين كار موجب كوچكتر به نظر آمدن چشمها ميگردد.
راه حل براي چشمان پف كرده:
يك قاشق غذاخوري را زير اب سرد گرفته و آنرا براي 60 ثانيه روي پف كردگي چشم قرار دهيد. كرمهاي روي پوف كرده گي استفاده كنيد كه داراي نشاسته و روغن جگر كوسه باشند متخصصين پوست سالهاست بر اين عقيده هستند كه اين مواد ورم پوست يا قسمت چشم را از بين ميبرد.
راه ديگر حلقه حلقه كردن خيار و روي چشمها بصورت كمپرس گذاشتن است. چاي سياه كيسه اي را در آب سرد خيس نموده و برا 10 دقيقه روي چشمها بگذاريد و به آرامي از سمت داخل به بيرون چشمها فشار ارامي بدهيد.از خوردن هر چيزي كه داراي نمك باشد خوداري كنيد چرا كه باعث نگهداري مايعات اضافي جمع شده در ناحيه چشمها خواهد شد. در موقع خواب سر را بالا تر از بدن نگهداريد كه باعث اضافه جمع شدن بيشتر مايعات زير چشم نشود.

67:

آرايش چشمهاي با عينك
:

اگر قاب عينك شما تيره باشد نيازي به استفاده از رنگها در سايه چشم نميباشد ,فقط كافي است مژه ها را به بالا داده و از هم جدا نماييد .

اگر از انواع قهوه اي ريمل استفاده مينماييد ,سعي كنيد به جاي آن از انوع مشكي و بصورت نازك در آرايشتان استفاده نماييد.
از ريملهاي چند كاره جهت استفاده در پايين مژه ها و فر دادن و صاف كردن آنها استفاده نموده و به سمت بالا آنها را حالت دهيد.
اگر از عينكهاي كائوچويي و دسته شاخي استفاده ميكنيد بايد وقت بيشتري براي آرايش ابروهايتان صرف نماييد.
توجه داشته باشيد هدف از آرايش شما نمايش بهتر صورتتان است نه عينكتان , پس در انتخاب رنگها دقت نماييد.
كلكهاي ريمل

1- براي بيشتر نشان دادن مژه ها چند عدد تك مژه مصنوعي به مژه هاي بالائي قبل از زدن ريمل اضافه كنيد. بهترين راه اضافه كردن اين مژه ها اين است كه انها را با موچين برداشته﴿ از طرف پهن ان بگيريد﴾ و در همان حالت چسب يا ژل مخصوص چسباندن را به مژه بزنيد و چه تك مژه يا مژه كامل انرا از بيرون جشم ميگذاريم.
2-
قبل از گذاشتن مژه كامل و چسب زدن انرا با چشم اندازه بگيريد. اگر بلند بود از صمت داخلي به اندازه كافي قيچي كنيد. بعد از گذاشتن مژه براي 10 ثانيه صبر كنيد تا خشك شود. ريملهاي ضد اب بيشتر حالت خشكي به مژه ها ميدهد
آرایش گام به گام !

68:

دنیای آرایش هم عالمی دارد

69:

آره راستش رو بخواي بد نيست بگيم خوش به حال خانوما چه حالي مي كنن با خودشون

70:

با تشكر از همه خانمها و آقايان بخاطر اين همه اطلاعات جالب كه براي خواندنشان بايد كلي وقت گذاشت.

71:

من تاپیک آرایش گام به گام رو زدم ولی ساناز خانم ادغام کردن ...
ولی پست های من پشت سر همه و مرحله به مرحله ...
اینجوری خیلی شلوغ و سر در گم میشه ...

72:

قسمت هشتم: كلك براي مژه ها


آرایش گام به گام !
1-مژه ها را ۳ مرتبه فر كنيد. نزديك به ريشه ها - وسط مژه ها و نزديك به ريشه(البته توصیه نمی شود.) و هر بار فر مژه را براي ۵ ثانيه نگهداريد. البته خانمهاي با موي فر احتياج به اين كار ندارند.
2-يك لايه از ريمل زخيم كننده را روي مژه هاي بالائي بماليد مخصوصا گوشه هاي خارجی چشمها. و اجازه دهيد براي ۳۰ ثانيه خشك شود.
3-يك لايه ريمل مخصوص بلند كردن مژه ها را از ريشه تا نوك مژه ها بزنيد.
4-همنطور كه هنوز ريمل خيس است يك دست از ريمل سياه كه به مژه ها حالت ضخامت ميدهند به تمام مژه ها بماليد.. خيلي با دقت و ظريف سعي كنيد كه خط اصلي مژه را تيره تر كنيد.
5-اضافيهاي انرا از روي مژه ها برداريد.
6-قسمت پائين مژه ها را با ريمل بصورتي كه براش ريمل را بصورت افقي نگه داشته ايد بماليد. و دوباره اضافه ريملها را پاك كنيد.
7-با يك مداد نوك نازك يا با پودر سايه چشم و براش خودش بين ريشه مژه ها بصورت نقطه بكشيد اين نقطه ها بايد كملا تميز باشند تا حالت خود را روي مژه ها نشان دهند.


.................................................. .................................................. .......................................


با سایه های خوب، چشمان خود را خیره کننده سازید:

آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !

سایه چشم
از قدیم گفته اند که راه نفوذ به قلب از چشم می گذرد. از مقدار کمی خط چشم استفاده کنید تا برق چشمان خود را تا آنجا که امکان دارد افزایش دهید.
خیلی جالب است که هرگونه لوازم آرایشی از قبیل سایه، خط چشم، مداد، رنگ و پودرهای مختلف را بر روی پوستتان آزمایش کنید؛ اما بیشتر خانم ها ترجیح می دهند از لوازم آرایشی استفاده کنند که به پوست صورتشات می آید.
انتخاب سایه چشم مناسب که با موقعیت های مختلف اجتماعی سازگاری داشته باشد، راه حل هوشمندانه ای قلمداد می شود.


.................................................. .................................................. .......................................

نکات آرایشی


برای استفاده از سایه چشم نکات آرایشی بی شماری وجود دارد.

در مورد انتخاب رنگ دقت بیشتری کنید. شاید اغلب خانم ها تصور کنند که سایه آبی باعث می شود که چشمانشان رنگ آبی خود را بیشتر نشان دهد، اما بعضی از تم های آبی دقیقا نتیجه عکسی بر روی چشم ها می گذارند. به خاطر داشته باشید که رنگ های درهم نیز حالت پریشانی به چشمان شما می دهند و باعث می شوند تا چهره شما انقدرها هم که فکر می کردید زیبا به نظر نرسد.
سایه های کمرنگ بهترین انتخاب در تمام مدت سال هستند. آنها به طور طبیعی با رنگ پوست واقعی شما مخلوط می شوند و به راحتی چهره شما را آنطور که انتظار دارید زیبا می کنند.
رنگ های ملایمی که در پوست پیدا می شود مثل قهوه ای، وانیلی، و ارغوانی کمرنگ از جمله رنگ هایی هستند که حالت طبیعی به چشمان شما می دهند.
برای اینکه چهره شما اندکی جذاب تر و محرک تر شود می توانید از رنگهایی با پیش زمینه تند تر استفاده کنید مثل: طلایی، زیتونی، بنفش کمرنگ، آبی و خاکستری.
کار کردن با انواع رنگ های طبیعی سایه چشم کار ساده ای است.

.................................................. .................................................. .......................................

طرز استعمال


چند روش ساده از جمله به کارگیری سایه چرب، پودر، و خط چشم تکنیک های ساده ای هستند که میتوانند تاثیر نافذی بر روی زیبایی چشم های شما بگذارند.
اگر می خواهید چشم هایتان نزدیکتر به هم جلوه کنند از رنگ های کمرنگ و ملایم سایه چشم در قسمت گوشه داخلی پلکها استفاده کنید.
همچنین می توانید همان قسمت را از داخل خط چشم بکشید، باید توجه کنید که خط چشم به هیچ وجه از داخل چشمان شما بیرون نزند .
باید از رنگ های مات در گوشه خارجی چشمها استفاده کرده و سایه را از جایگاه رویش مژه ها به سمت بالا بکشید.


.................................................. .................................................. .......................................


مدلهای پرطرفدار

آرایش های مختلفی برای چشم ارائه می شود اما در این قسمت ما یکی از متداولترین انها را برایتان شرح می دهیم:

سایه های چرب

سایه های مدادی

سایه های پودری

هرچند سایه های چرب از هر سایه دیگری بر روی چشم ها زیباتر به نظر می رسد، اما متاسفانه لای چین و چروک چشم جمع می شود و برای استفاده در روزهای گرم و برای مدت زمان طولانی انتخاب مناسبی به شمار نمی روند.

سایه های مدادی با آن همه رنگ ها متنوعی که دارند یکی از گزینه های مناسب به شمار می روند. تنها اشکالی که می توان از این وسیله گرفت این است که نوک آنها اندکی زمخت بوده و ممکن است پلکها دچار سوزش موقتی و قرمزی کمی شوند.

سایه های پودری یکی از بهترین انواع سایه ها به شمار می روند چراکه هم باعث می شوند چشم های شما نافذ تر جلوه کنند و همچنین حالت طبیعی چشم را نیز از بین نمی برند. شما می توانید از سایه های چشم پودری چرب یا خشک استفاده کنید.
از چشم های خود به خوبی مراقبت کنید. چند تکنیک را به همراه رنگ های مختلف بر روی چشمان خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که کدامیک از آنها بیش از سایرین مناسب شماست و زیبایی مورد نظرتان را برایتان فراهم می آورند. .
.................................................. .................................................. .......................................


73:

قسمت نهم: آرايش چشم

آرایش گام به گام !
آرايش چشم(خط چشم، سايه چشم و ريمل) مفرح ترين بخش آرايش صورت است. در اينجا نکاتي وجود دارند که مي تواند به شما در انتخاب رنگ هايي که بيشتر به شما مي آيند کمک کند.

چشمان قهوه اي:

سايه هاي آبي تيره، طوسي، خاکستري و سربي به چمان قهوه اي شما کمک مي کنند تا برجسته تر و زيباتر جلوه نمايند.
چشمان آبي:

سايه قهوه اي ، شتري و خاکستري مايل به قهوه اي چشمان آبي را آبي تر جلوه مي دهد.
چشمان سبز:

سايه هاي صورتي، عنابي روشن ، ارغواني روشن و صورتي مايل به قهوه اي تيره چشمان سبز را سبزتر جلوه مي دهند. سايه چشم:

سايه بر کل پشت چشم مي نشيند يعني فضاي بين خط مژه ها و ابروها. در رنگ ها و فرم هاي مختلف وجود دارد و شامل فرم کرم (که براي پوست هاي خشک مناسبند) ، مات که براي پوست هاي چرب مناسبند و مداد که براي هر پوستي مناسب است. ريمل:

سابقا فقط به رنگ مشکي وجود داشت اما امروزه شما مي توانيد در تمام رنگ ها آنها را پيدا کنيد. ريمل مشکي فقط براي بلند و پر نشان دادن مژه ها استفاده مي شد .
اگر خواستيد از ريمل هاي رنگي استفاده کنيد توصيه مي کنيم که از رنگ هاي تيره تر مانند آبي ، سرمه اي يا سربي که نقطه مقابل سبز و آبي هستند استفاده نماييد. ريمل هاي سبز و آبي بسيار غير طبيعي جلوه مي کنند
. ريمل به شکل ظرفي است که داراي فرچه يا عصايي با انتهاي برس مانند مي باشد. بعضي از فرچه ها منحني و بعضي صاف هستند و انتخاب آنها بسته به سليقه و نظر شما دارد


آرایش گام به گام !


آرايش چشمهاي مختلف

آرايش چشمهاي گود:

در اين نوع چشم تكيه دراستفاده ازرنگهاي كمرنگ ميباشد. زيرا باعث ايجاد جلوه بيشتر چشمها ميگردد. براي آرايش اين نوع چشم ميبايست سايه را از گوشه هاي داخلي چشم تا كمي خارج از گوشه هاي خارجي آن به كار گرفت و مقدار كمي از يك سايه تيره تر نيز به چينهاي اطراف چشمها زده و آنها را يكدست نمود.آرايش چشمهاي با فاصله : در اين نوع چشم ميباست از سايه در گوشه هاي داخلي و تا وسط پلك جهت نزديكتر نمودن چشمها به هم استفاده نمود .از يك سايه كمرنگ تر در قسمت ميانه پلك به سمت خارج آن استفاده نمود و در قسمت وسط پلك آنرا بخوبي يكدست نماييد.
آرايش چشمهاي نزديك به هم:

براي دورتر نشان دادن چشمها ميتوان از يك نقطه كوچك از كرم كانسيلر نامرئي در گوشه داخلي هر دو چشم استفاده كرد . از يك خط چشم كمرنگ و نازك در لبه بالايي پلكها و نزديك مژه ها كه به سمت خارج ضخيم ميگردند , بايد استفاده نمود. براي گوشه داخلي چشم تا ميانه پلك از يك سايه كمرنگ استفاده نمود و مقدار كمي از نوع تيره تر را در قسمت مياني و به سمت خارج پلك به كار برده و به خوبي در بخش مياني آنها را يكدست نماييد .

روشهاي آرايش چشم:

استفاده از سايه هاي مات و تيره موجب كم جلوه شدن چشمها ميگردد و اين رماني تشديد ميگردد كه رنگ صورت سفيد يا روشن باشد . اگر ميخواهيد كه چشمهايي درشت و زيبا داشته باشيد سعي كنيد كه در آرايشتان از سايه هاي كمرنگ استفاده نماييد . استفاده از سايه بعد از خط چشم موجب ايجاد يك حالت خواب آلودگي و كم نما شدن چشمها ميگردد . از خط چشم در آخر كارتان براي ايجاد بهترين حالت استفاده نماييد. با استفاده ازيك ريمل مناسب سعي نماييد كه مژه ها را پرپشت و فردار نماييد . براي اين كار ميتوانيد از انواع ريملهاي پرپشت و بلند كننده مژه استفاده نماييد .هيچگاه از خط چشم در داخل مژه ها و پلكهاي پاييني استفاده نكنيد , اين كار موجب كوچكتر به نظر آمدن چشمها ميگردد.


راه حل براي چشمان پف كرده:

يك قاشق غذاخوري را زير اب سرد گرفته و آنرا براي 60 ثانيه روي پف كردگي چشم قرار دهيد. كرمهاي روي پوف كرده گي استفاده كنيد كه داراي نشاسته و روغن جگر كوسه باشند متخصصين پوست سالهاست بر اين عقيده هستند كه اين مواد ورم پوست يا قسمت چشم را از بين ميبرد. راه ديگر حلقه حلقه كردن خيار و روي چشمها بصورت كمپرس گذاشتن است. چاي سياه كيسه اي را در آب سرد خيس نموده و برا 10 دقيقه روي چشمها بگذاريد و به آرامي از سمت داخل به بيرون چشمها فشار ارامي بدهيد.از خوردن هر چيزي كه داراي نمك باشد خوداري كنيد چرا كه باعث نگهداري مايعات اضافي جمع شده در ناحيه چشمها خواهد شد. در موقع خواب سر را بالا تر از بدن نگهداريد كه باعث اضافه جمع شدن بيشتر مايعات زير چشم نشود.


آرايش چشمهاي با عينك

:
اگر قاب عينك شما تيره باشد نيازي به استفاده از رنگها در سايه چشم نميباشد ,فقط كافي است مژه ها را به بالا داده و از هم جدا نماييد .

اگر از انواع قهوه اي ريمل استفاده مينماييد ,سعي كنيد به جاي آن از انوع مشكي و بصورت نازك در آرايشتان استفاده نماييد.

از ريملهاي چند كاره جهت استفاده در پايين مژه ها و فر دادن و صاف كردن آنها استفاده نموده و به سمت بالا آنها را حالت دهيد.

اگر از عينكهاي كائوچويي و دسته شاخي استفاده ميكنيد بايد وقت بيشتري براي آرايش ابروهايتان صرف نماييد.

توجه داشته باشيد هدف از آرايش شما نمايش بهتر صورتتان است نه عينكتان , پس در انتخاب رنگها دقت نماييد.


كلكهاي ريمل


1- براي بيشتر نشان دادن مژه ها چند عدد تك مژه مصنوعي به مژه هاي بالائي قبل از زدن ريمل اضافه كنيد. بهترين راه اضافه كردن اين مژه ها اين است كه انها را با موچين برداشته﴿ از طرف پهن ان بگيريد﴾ و در همان حالت چسب يا ژل مخصوص چسباندن را به مژه بزنيد و چه تك مژه يا مژه كامل انرا از بيرون جشم ميگذاريم. 2-

قبل از گذاشتن مژه كامل و چسب زدن انرا با چشم اندازه بگيريد. اگر بلند بود از صمت داخلي به اندازه كافي قيچي كنيد. بعد از گذاشتن مژه براي 10 ثانيه صبر كنيد تا خشك شود. ريملهاي ضد اب بيشتر حالت خشكي به مژه ها ميدهد آرایش گام به گام !

74:

نحوه آرايش چشم ها:

آرایش گام به گام !


سايه چشم:

سايه بمنظور مشخص كردن و ايجاد عمق براي نمايان ساختن زيبايي چشمها بكار ميرود.
مداد چشم:

براي بزرگتر و مشخص تر جلوه دادن چشمها بكار ميرود.
ريمل:

براي برجسته ساختن چشمها و قطورتر، طويلتر و تيره ساختن مژه ها بكار ميرود. در دو نوع معمولي و ضد آب موجود ميباشد. ريمل را حداكثر پس از 4 ماه استفاده بسبب تجمع باكتريها و خشك شدن آن بايد بدور انداخت. *ترتيب آرايش چشمها به ترتيب سايه زدن(یا) مداد چشم كشيدن و در آخر ريمل زدن ميباشد.

نحوه كشيدن خط چشم با مداد چشم:

1- گردتر كردن چشمها: كـانــتــور چشمها را از پايه مژه ها كاملا كشـيـده و در گـوشـه خـــارجي آن را انـدكي بــه سمت بالا متمايل ميسازيم.

آرایش گام به گام !

2- بيضي تر كردن چشمها: يك خط نازك در كانتور فوقاني چشم تا گوشه خارجي چشم كه در وسط اندكي ضخيم تر ميگردد
.

آرایش گام به گام !

3- به هم نزديكتر كردن چشمها:
كانتور فوقاني را مي كـشـيــم بـطوري كه در گوشه داخلي چشم ضخيم و بسمت گوشه خارجي نازكتر گردد.آرایش گام به گام !

4- ازهم دور ساختن چشمها: كانتور فوقاني را ميكشيم بطوري كه در گوشه داخلي چشم نازك و بسمت گوشه خارجي ضــخيمتر
گردد.
آرایش گام به گام !

5- بزرگتر كردن چشمها:
كانتور چشـم را كاملا ميكشيم سپس زير مژه ها (داخل چشم) را نيز ميكشيم.

آرایش گام به گام !


آرایش گام به گام ! آرایش گام به گام !
آرایش گام به گام !
آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

نکات آرایشی:

اينها نکاتی زیرکانه هستند که که کمتر جایی عنوان ميشوند ولی تأثير بسزائي روي زيبايي دارند.سعی کردم ساده بنويسم. . اکثرش براي آقايون هم مورد استفاده واقع ميشه.

لطفاً سؤالات و نظرات خودتون رو يا اميل بزنيد. مرسی.

آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !اگر دندان زردی داريد با رژ لب مرجانی ميتوانيد از زردی آن بکاهيد.
آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !اگر کمی سايه چشم هماهنگ با رنگ چشم درست در انتهاي ابرو به کار ببريد چشمهايتان بيشتر جلب توجه ميکنند.

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !پيش از رفتن به مهمانی دو تا سه دقيقه پشت گردنتان را ماساژ دهيد. بعد ده دقيقه دراز بکشيد و پاهاي خود را کمی بالاتر از سرتان قرار دهيد و چشمانتان را با آب سرد کمپرس کنيد. به اين صورت چشمان براقی خواهيد داشت.

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !اگر بيني بزرگ يا کشيده اي داريد قاب عينک های زخيم و تيره مناسب است.

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !اگر پوست رنگ پريده و حساسی داريد و محل رويش مژه ها سرخ است با مداد چشم آبی خطی زير پلک پايين بکشید

. آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !روي بهترين تاکيد کنيد، اگر احساس ميکنيد چشم هايتان زيبا ترين عضو چهره شماست با آرايش چشم مناسب آنرا بيشتر جلوه دهيد.

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !با کمک سايه آبی ميتوانيد به سفيدي چشم هايتان درخشش بيشتری بدهيد

. آرایش گام به گام !

ادامه دارد...


75:

راززيباييو شادابي پوست بدون آرايش و دارو


شامل : ماسکهای زيبايي، آب درماني و ...

آرایش گام به گام !
نگهداري از موهاي تازه رنگ‌شده
1. از شامپوهاي مخصوص موهاي رنگ‌شده براي شست‌وشو استفاده كنيد.
2. براي دوام رنگ‌مو و جلوگيري از بي‌رنگ شدن آن در برابر آفتاب، از كلاه، روسري و شال استفاده كنيد و موها را بپوشانيد.
.3 پيش از ورود به استخر، موهاي رنگ‌شده را با آب بدون كلر شست‌وشو دهيد.
4. از تقويت‌كننده‌هاي مو استفاده كنيد.
5. موها را در زمان خيس بودن شانه نزنيد و از شانة دندانه درشت استفاده كنيد.
6. از خشك كردن موها با حوله يا سشوار خودداري كنيد.آ
يا رنگ كردن مو احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزايش مي‌دهد؟
در بررسي‌هاي پژوهشگران دانشگاه هاروارد، هيچ‌گونه شاهدي دال بر سرطان‌زا بودن رنگ‌مو به دست نيامده است.

آرایش گام به گام !

طريقه رنگ کردن موهاي سفيد مقاوم
برخي از موهاي سفيد، به‌ويژه موهاي زبر و كلفت و خاكستري‌رنگي كه در اطراف شقيقه‌ها مي‌رويند، در برابر رنگ‌مو مقاوم هستند يا در مقايسه با ساير موهاي سفيد به سرعت رنگ خود را از دست مي‌دهند
براي رنگ شدن اين گروه از موها به توصيه‌هاي زير توجه كنيد:

1. در زمان رنگ كردن، ابتدا رنگ را روي موهاي سفيد اين ناحيه بگذاريد تا زمان طولاني‌تري براي جذب رنگ داشته باشند.

2. موهاي سفيد بايد تا 45 دقيقه آغشته به رنگ باقي بمانند.

3. درجة رنگ‌موي انتخابي خود را بالا ببريد.
اگر موهاي سفيد شما با انجام دادن اقدامات فوق و استفاده از رنگ‌موهاي نيمه دائمي و موقتي رنگ نشد، از رنگ‌هاي دائمي استفاده كنيد. موهاي سفيد هر فرد، با انتخاب رنگ‌موي مناسب، رنگ طبيعي خود را باز خواهد يافت. اما تحقيقات علمي براي يافتن محصولات قوي‌تر و اختصاصي‌تر همچنان ادامه دارد.

76:

پديکور

بعضي از افراد از اينکه انگشتان پاي خود را به کسي نشان بدهند و يا اينکه کاري روي آنها انجام بدهند خجالت مي کشند چرا که انگشتان پاي آنها ميخچه ، کيست يا ورم دارد و يا به شکل غير طبيعي و مضحک جلوه مي کند. به هر حال همه اين افراد دليلي براي پنهان کردن انگشتان پاي خود دارند .

براي انجام پديکور شما نياز به همان وسايل و آلات مانيکور داريد به استثناي تعويض کاسه شناور يا يک لگن يا وان کوچک براي پاها. قبل از شروع پديکور يک حوله يا پارچه بزرگ روي زمين پهن کنيد و بعد لگن آب را روي آن بگذاريد. ظرف را تا نيمه از آب پر کنيد و چند قطره صابون مايع يا لايه بردار ناخن به آن اضافه کنيد به همراه روغنهاي معطر بعد آنها را با هم مخلوط کنيد.

تمام وسايل خود را روي حوله جايي که به راحتي به آنها دسترسي داشته باشيد بگذاريد. تمام مراحلي را که در مانيکور رعايت مي کرديد اينجا هم رعايت مي کنيد به جز مرحله سوهان زدن که درجه سوهاندر پديکور قدري متفاوت است يعني سوهان پديکور زبر تر از سوهان مانيکور مي باشد. شما به ناخن گير يا قيچي مخصوص انگشتان پاي خود نياز داريد. شايد دلتان بخواهد قبل از شروع پديکور از اسپري هاي ضدعفوني کننده استفاده کنيد. پس اول با شستن دستهاي خود شروع نماييد.آرایش گام به گام !

1- لاک را از روي انگشتان پاي خود پاک نماييد.

2- ناخن انگشتان پاي خود را در قسمت مرکز ناخن صاف و در گوشه ها گرد سوهان بزنيد تا به شکل خود انگشت مطابقت داشته باشد. براي از بين بردن گوشه ها و پوسته هاي ناخواسته اطراف و زير ناخن از ناخن گير استفاده نماييد. در اين صورت اين زوائد ديگر به داخل گوشت شما رخنه نخواهند کرد .

3- يک يا هر دو پاي خود را داخل لگن محتوي آب و صابون مايع و مايع ضدعفوني کننده بگذاريد و ماساژ دهيد. اينکار را تا 5 دقيقه ادامه دهيد.

4- در اين مرحله مي توانيد از لايه بردار کوتيکل نيز استفاده کنيد.

5-با استفاده از "metal cuticle pusher" کوتيکل شفاف را نمايان کنيد . زير لبه ناخن را تمييز نماييد. هرگز اين وسليه را به داخل قسمت گوشتي فرو نکنيد چرا که ممکن است ، مانع ميان بستر ناخن و صفحه ناخن شکسته شده و ميکرو ارگانيسم هاي باکتريال وارد بستر ناخن شده و ايجاد عفونت کنند.

براي به عقب راندن کورتيکل ها از فشار بيش از حد استفاده نکنيد چرا که اين کار به بافت ناخن آسيب مي رساند.
6- اگر پوست و زوائد اطراف کوتيکل به اندازه کافي بزرگ و مشهود بود مي توانيد ازناخن گير نيز استفاده کنيد. اما بايد مراقب باشيد تا گوشت و بافت زنده پا را نبريد.

7- مراحل 2 تا 6 را روي پاي ديگر نيز انجام دهيد.

8- انگشتان و ناخن هاي انگشتان را با يک برس ناخن بسابيد تا از تميزي سطح ناخن ها و زير ناخن ها مطمئن شويد.

9- اگر شما پوست چين چين و پينه بسته اي داريد مي توانيد از سوهان هاي بسيار زبر براي نرم کردن و برطرف کردن آنها استفاده کنيد. هرگز از وسايل تيز مانند تيغ براي بريدن و برداشتن پينه پاهاي خود استفاده نکنيد.

10- با ماليدن لوسيون يا کرم روغن به کف دست هاي خود هر دو پا را ماساژ دهيد و بعد آنها را داخل لگن آب گذاشته و روي ناخن ها و انگشتان را بماليد تا لوسيون و روغن روي آنها کاملا پاک شوند سپس پاها را از لگن خارج و آنها را خشک کنيد. حتي ميان انگشتان پا را نيز خوب خشک کنيد.

11- با استفاده از يک تکه پنبه ياگاز آغشته به الکل سطح ناخن ها را خوب تميز کنيد تا مطمئن شويد که هيچ چربي و روغني روي آنها نمانده است. سپس بگذاريد تا ناخن ها کاملا خشک شوند.

12- لاک پايه را بر روي ناخن بزنيد ،دو لايه نازک لاک و يک لايه نهايي نازک روي آنها. فاصله زماني بين زدن دو لايه حداقل 1 دقيقه باشد تا سطح ناخن زود خشک شود.

13- اگر نگران کدر شدن لاک ناخن خود هستيد مي توانيد از جداکننده هاي انگشتان پا استفاده کنيد. جدا کننده ها را لاي انگشتان پا بگذاريد واجازه دهيد تا لاک ناخن هاي پايتان خشک شود.

14- لگن آب را خالي کرده و با محلول ضد عفوني کننده بشوييد و خشک کنيد. تمام وسايل پديکور را با همان محلول ضدعفوني کننده تميز کرده و آبکشي نماييد. پس ازآبکشي آنها را خشک ودر جاي خود قرار دهيد.

77:

1. بهترين موقع براي مانيکور کردن بعد از دوش گرفتن يا ظرف شستن مي باشد. چون اين فعاليت ها کثيفي را از زير ناخن پاک کرده و پوست اطراف ناخنها را نرم می نمايد.
آرایش گام به گام !2. لاک نازک کننده نيز مي تواند پس از لاکي که قبلا زده شده و بطور ناخواسته ضخيم شده استفاده شود. اين لاک لاک ضخيم قبلي را به ميزان دلخواه نازک مي کند. لاک را در يخچال نگهداري نماييد تا عمر طولاني تري داشته باشد.


3. سعي نماييد بيش از يکبار در هفته از پاک کننده هاي لاک (آستون) استفاده نکنيد زيرا ناخن ها را خشک مي کند و ناخن هاي خشک بيش از ناخن هاي نرم و مرطوب شده در معرض شکسته شدن هستند.


4. يک لايه و پوشش رويي بر روي لاک مانند لاک هاي براق کننده و بي رنگ بر روي لاک ناخن خود بزنيد. اين کار احتمال شکسته شدن ناخن ها را به حداقل مي رساند. روي ناخن هاي طبيعي بدون لاک نيز مي توانيد هر روز يک لايه از اين لاک هاي بي رنگ و براق کننده بزنيد تا رطوبت ناخن ها حفظ شود.


5. پس از شستن دست ها از کرم و لوسيون استفاده کرده و روي ناخن ها را نيز بزنيد. دست ها و ناخن ها پس از شستشو با صابون و پاک کننده هاي قويتر زود خشک مي شوند. سعي کنيد آنها را چرب و مرطوب نگهداريد. مي توانيد براي اينکار از مرطوب کننده ها و نرم کننده هايي مانند وازلين و غيره استفاده نماييد. هر شب قبل از خواب نيز حتما اين کار را انجام دهيد.


6. با استفاده از تکه چوب(خلال دندان) شما مي توانيد زير ناخن ها را تميز کنيد. محلولي با ترکيب 1 قسمت ماده سفيد کننده و 10 قسمت آب درست کرده و پنبه را به آن محلول آغشته کرده سپس به هر قسمت از ناخن که لک و کثيف شده بماليد تا جرم آن پاک شود.
آرایش گام به گام !زير ناخن ها را با يک تکه چوب خلال دندان يا مسواک و محلول صابون و ماده سفيد کننده بسابيد تا لکه ها برطرف شوند.


7. ويتاميني به نام بيوتين ناخن ها را در حيوانات محکم تر مي کند. دانشمندان در بعضي از تحقيقاتي که انجام شده به اين نتيجه رسيده اند که شايد اين ويتامين توانايي محکم کردن ناخن هاي انسان را داشته باشد. بيوتين در دراگ استورها موجود است.8. در مورد ناخن هاي مصنوعي که بر روي ناخن هاي طبيعي اصطلاحا کاشته مي شوند مراقبت ها بايد جدي تر و دقيق تر باشد.


9. بايد پس از کاشت ناخن خيلي مراقب بود اولا که ناخن مصنوعي نبايد زياد بلند باشد تا هنگام برخورد محکم با جايي يا چيزي نشکند. از آستون نيز نبايد زياد استفاده کرد چون لايه مقاوم و محکم آن را به زور از بين برده و سريع مي شکند. پس از 4 الي 6 ماه که ناخن مصنوعي کم کم از روي ناخن طبيعي (به علت رشد ناخن) مي رود بايد توسط فرد متخصص چک شود.

78:

مانيکور
يک مانيکور خوب و عالي با نگهداري خوب از ناخن شروع و با اسفاده از يک محصول مراقبت از ناخن خوب پايان مي يابد.
آرایش گام به گام !براي داشتن ناخنهاي محکم و جذاب اين مراحل ساده بايد دنبال شود :
لاک هاي قبلي روي ناخن را کاملا پاک کنيد. براي اينکار از آستون مي توانيد استفاده نماييد.
ناخن ها را سوهان کنيد با يک حرکت از طرفين به سمت مرکز ناخن (نه به طور رفت و برگشتي) .
براي پديکور کردن ممکن است لازم باشد که ناخن را کوتاه تر کنيد. هميشه ناخن خود را صاف بگيريد زيرا گرفتن ناخن به شکل گرد باعث رشد ناخن هاي زائد از بغل ناخن اصلي مي شود.


ناخن هاي خود را در آب گرم فرو کرده و قبل از لاک زدن نيز دستان خود را بشوييد تا لاک بر روي ناخن شما خوب بنشيند.
يک لايه نازک از لاک بر روي ناخن خود بزنيد تا رنگ ناخن شما زيباتر بنظر برسد.


اگر ناخن هاي شما شکننده هستند و هميشه در معرض شکسته شدن هستند ناخن هاي خود را کوتاه نگه داشته و لايه زيرين لاک را دوبار بر روي ناخن بزنيد.


لاک را با سه حرکت بر روي ناخن بزنيد. يکي در مرکز ناخن وسط به سمت پايين و دو حرکت از طرفين ناخن به سمت پايين .
5 دقيقه صبر کنيد تا لاک بر روي ناخن شما خشک شود. (زمان خشک شدن لاک ها بستگي به دماي محيط نيز دارد).
پس از اينکه لاک خشک شد لايه دوم لاک را روي ناخن بزنيد. بهترين روش لاک زدن زدن دو لايه نازک لاک به فاصله چند دقيقه بر روي ناخن است.
پس از خشک شدن لايه دوم مي توانيد از برق ناخن يا لاک بي رنگ استفاده کنيد تا رنگ لاک و ناخن شما بهتر بماند.:

79:

آرایش گام به گام !ناخن‌ها هنگامي كه در شرايط ايده‌آلي باشند، بسيار جذابند همچنين ناخنها جدا از جاذبه آرايشي، بازگو كننده سلامت عمومي بدن و حتي عادات شخصي فرد هستند.

شايد مهمترين نكته در خصوص سلامت ناخن زنان خانه‌دار، استفاده نكردن آنها از دستكش حين انجام كارهاي خانه و شست‌وشو باشد. چون مواد شوينده قوي و كار با اجسام سخت، به راحتي لايه محافظ ناخن را از بين مي‌برند و موجب ترك خوردن آن مي‌شوند، پس بهترست در همه حال، حتي زمان جارو كردن، از يك دستكش محافظ استفاده شود.
سعي كنيد حتما بعد از كار با مواد كثيف، ناخنهايتان را با برس ويژه تميز كنيد. در ضمن براي جلوگيري از شكننده شدن ناخن در زمان سوهان كشيدن، هيچگاه ناخنها را در دو جهت سوهان نكشيد. به كودكان خود ياد بدهيد نبايد از ناخن تميز استفاده ابزاري كرد؛ مثلا خارج كردن منگنه از درون كاغذ صحيح نيست. چون به شدت به بافت ناخن صدمه مي‌زند.


جهت رفع خشكي و ترك ناخنها هر روز دست و ناخنهاي خود را مرطوب كنيد. استفاده از براق كننده لب، براي نرم كردن ناخنها بسيار مؤثرست.

غذاهاي سرشار از سولفور و سيليكون مثل گل كلم و ماهي، موجب حفظ طراوت ناخن مي‌شود ( خصوصا افرادي كه با ناخن‌هاي خود، بيشتر كار مي‌كنند مثل نوازندگان موسيقي بايد بيشتر از اين رژيم استفاده كنند.) همچنين آب هويج تازه به علت غني بودن از كلسيم و فسفر سبب استحكام ناخنها مي‌شود.
آب و مايعات و استفاده روزانه از 5/2‌ ميلي‌گرم بيوتين ( در تخم مرغ و جگر به وفور يافت مي‌شود) نيز مي‌تواند در شادابي، نرمي و سلامت ناخن مفيد واقع شود.

80:

لیلی عزیز از اینکه دوباره این تاپیک رو فعال کردی ممنون.مطالب مفیدی می نویسی خوشحال میشیم بازم ادامه بدی

81:

آرایش تیره


آرایش گام به گام !فکر نکنید که یک آرایش تیره و سیاه شما را ترسناک جلوه خواهد
داد. ایـن نـوع آرایش هم برای روز و هم شب مناسب خواهـد بـود.
این سه قدم را برای انجام چنین آرایشی دنبال کنید.

1- به آرامی با مداد چشم سیاه و نرم بالا و پایین پلک را بکشید، توجه کنید که کاملاً این خط چسبیده به مژه ها باشد.

2-بعد آن را با برس مخصوص یا حتی انگشتانتان کاملاً صاف کنید.

3- سپس با برس نرم متوسط کمی سایه تیره بالای پلک بزنید. هر چه بالاتر از مژه ها می روید این سایه باید کمرنگ تر شود. غروب خورشید را در نظر بگیرید، در افق رنگها پررنگ تر هستند و هر چه بالاتر می رود کمرنگ تر می شود. همین رنگ را در زیر چشم هم استفاده کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشد. برای صاف کردن گوشه ها از سایه کرم
رنگ استفاده کنید تا با آن مخلوط شود. و در آخر ریمل سیاه را به مژه ها بزنید.

نکته: وقتی آرایش چشم ها زیاد باشد، لب ها باید بسیار ساده آرایش شود. سعی کنید برای لب از رنگ های روشن و تقریباً براق کننده استفاده کنید.
آرایش پررنگوقتی لب ها با رنگ های تندی مثل شرابی تیره، جگری تند یا برنز آرایش شود، بسیار شیک و در عین حال تجملی جلوه خواهید کرد.

انتخاب رنگتان هر چه باشد، بگذارید لب ها اول باشند و به چشم آیند و بعد سایر قسمت های صورت به دنبال آن باشند. با چنین آرایشی برای لب ها باید سایه چشم بسیار کمرنگ و ملایم باشد.

نکته: وقتی می خواهید برای لب از رنگ های تند استفاده کنید، با فرچه لب این کار را بکنید تا دقیق تر و راحت تر این کار انجام شود.


آرایش براق
اگر تا به حال خجالت می کشیدید که از آرایش ها ی براق استفاده کنید، دیگر نترسید. برای دادن برجستگی بیشتر به چشم ها، روی پلک بالایی از سایه بژ براق یا طلایی استفاده کنید. در خط چسبیده به مژه ها سایه را پررنگ تر کنید. و بعد ریمل بزنید.

نکته:لب ها را هم می توانید براق و یا رنگی کنید. برای مطبوع تر کردن این آرایش می توانید پایین مژه ها را هم کمی از همان سایه بژ یا طلایی بزنید.

آرایش بنفشبنفش رنگی کاملاً خود نمایانه و جلوه گر است. اما این رنگ سایه های مختلفی دارد. با آرایش بنفش چهره ای کاملاً جدید به دست خواهید آورد. می توانید از آبی متمایل به ارغوانی، بنفش یاسی و یا از ارغوانی تیره استفاده کنید... برای دلخواه همه، سایه های بنفش وجود دارد و از مخلوط کردن این رنگ ها با هم نترسید چون به چهره شما توازن می دهد و خیلی بهتر از این است که همان یک رنگ را برای همه قسمت های صورت استفاده کنید.


آرایش گام به گام !

نکته: در این آرایش از رژگونه کمتر استفاده کنید.

82:

نگهداري از موهاي تازه رنگ*شده
آرایش گام به گام !

1. از شامپوهاي مخصوص موهاي رنگ*شده براي شست*وشو استفاده كنيد.
2. براي دوام رنگ*مو و جلوگيري از بي*رنگ شدن آن در برابر آفتاب، از كلاه، روسري و شال استفاده كنيد و موها را بپوشانيد.


3. پيش از ورود به استخر، موهاي رنگ*شده را با آب بدون كلر شست*وشو دهيد.
4. از تقويت*كننده*هاي مو استفاده كنيد.
5. موها را در زمان خيس بودن شانه نزنيد و از شانة دندانه درشت استفاده كنيد.
6. از خشك كردن موها با حوله يا سشوار خودداري كنيد.


آيا رنگ كردن مو احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزايش مي*دهد؟
در بررسي*هاي پژوهشگران دانشگاه هاروارد، هيچ*گونه شاهدي دال بر سرطان*زا بودن رنگ*مو به دست نيامده است.


طرز کشيدن خط چشم
آرایش گام به گام !

بعضي از خانمها دوست دارند که در روز از خط چشم استفاده کنند. استفاده صحيح از خط چشم زيبايي چشمان را چندين برابر ميکند و مژه ها ضحيمتر به نظر مي آيند. خط چشم به رنگهاي مشکي و قهوه اي تيره در دسترس است.


موقع کشيدن خط چشم، پلک بالا بايد کاملا خشک و بدون چربي باشد. پلک چشم را با يک يا دو انگشت نگه ميداريم و خط باريکي بالاي چشم، از گوشه داخلي چشم و تا حد امکان نزديک به چشم ميکشيم. سپس از دو سوم خط ، آن را کمي به طرف بالا ميکشيم. براي زير چشم، خط بسيار باريکي از گوشه داخلي چشم شروع کرده و به طرف خارج ميرويم. دو خط در گوشه چشم نبايد به هم بچسبند. يک فاصله کوچک بين دو خط در گوشه خارجي چشم آن را درشت تر نشان ميدهد.
خط چشم : خط چشم بر روي خط مژه ها در پشت چشم کشيده مي شود تا چشم شما را بزرگتر جلوه داده و در عين حال فرم و حالت نيز به آن مي دهد. مداد خط چشم در رنگ ها و فرم هاي مختلف مانند مداد يا پودر عرضه مي شوند. فرمهاي مايع تاثير مناسبي بر ظاهر و چشمان شما نخواهد داشت.

آرایش گام به گام !

براي نشان دادن چشم به حالت طبيعي، همان خط چشم باريک بالاي چشم کافي است و نيازي نيست زير چشم را نيز خط بکشيد.

خانمهايي که ميخواهند آرايش روزشان کمي بيشتر جلوه کند، در گوشه خارجي، خط چشم را به طرف بالا و بيرون و کمي پهنتر از گوشه داخلي چشم ميکشند. براي آرايش شب خط چشم را از گوشه داخلي شروع و از وسط مردمک چشم به طرف گوشه خارجي چشم پهنتر و سپس در انتها آن را بسيار باريک تمام ميکنيم.
خط ديگري زير چشم ميکشيم و بين دو خط در گوشه خارجي چشم فاصله ميگذاريم که چشم را شفافتر و بزرگتر نشان دهد. چشمهاي بادامي را معمولا با خط بسيار پهن در گوشه خارجي چشم در بالا و خط ديگري در پايين که دو گوشه به هم چسبيده باشند ميتوانيم گرد نشان دهيم و با سايه ، گوشه چشم را بالاتر ميبريم که بسيار زيبا و جذاب جلوه کند.

83:

آرايش چشم
سايه چشم:
چشمان شما نقاط اصلي و کانوني چهره شما هستند و آرايش آنها و انتخاب رنگ اين آرايش بستگي مستقيم به حالت و رنگ چشمتان دارد.
شما ميتوانيد با رنگها اندازه ها و اشکال متفاوتي به وجود بياوريد. هميشه به خاطر داشته باشيد که رنگهاي روشن باعث درشتي و رنگهاي تيره باعث کوچکتر شدن چشمتان ميشود.
هنگام سايه زدن، روشن ترين رنگ را روي کل پلک، يعني از خط مژه تا ابرو، ميکشيم. اين سايه روشن رنگ پايه آرايش چشم شما خواهد بود، درست مانند کرم پودر که رنگ پايه آرايش صورتتان است. اين سايه روشن باعث دوام رنگ و همچنين جلوگيري از خط افتاده آرايش چشمتان ميشود.
نکته:
روزها، وقتي که عجله داريد، رنگ پايه را زده و سپس ريمل بزنيد، همين.
پس از زدن رنگ پايه روشن، رنگ متوسط را پايين ابرو بزنيد. اين قسمت از چشم جايي است که اکثر خانمها سايه چشم را ميزنند. رنگ متوسط را روي رنگ پايه پخش کنيد.
رنگ سوم را هم ميتوانيد بيفزاييد. براي رنگ سوم از يک رنگ تيره استفاده کنيد تا در نگاهتان عمق ايجاد کند. رنگ تيره را در امتداد خط مژه بالا و گوشه خارجي چشم و همچنين از وسط پلک پايين به سمت خارج چشم بکشيد تا با سايه اي که به پلک بالا زده ايد يک حالت مثلثي در گوشه چشم ايجاد کند. اين سايه باعث ميشود که چشم و خط ابروي شما برجسته تر نشان داده شود.
سايه سوم را خوب پخش کنيد تا چشم شما بهتر شکل بگيرد.
چگونگي زدن سايه ميتواند چشمانتان را بزرگتر، کوچکتر، با فاصله زياد و يا با فاصله کم جلوه دهد. راز کار در اين است که سايه چشمتان را بايد طوري پخش کنيد که نگاه شما جلب توجه کند، نه سايه چشمتان.
هرگز فراموش نکنيد که قبل از آرايش پلکهاي خود را آماده کنيد. درست مانند موقعي که صورتتان را با کرم پودر براي آرايش آماده ميکنيد. براي آماده سازي پلکها ميتوانيد از سابه مگنت Kayla استفاده کنيد (توضيحات اين محصول در بخش Kayla سايت آرايش موجود است).
آن را روي کل سطح پلکهاي خود بماليد و خوب پخش کنيد و سپس آرايش چشمتان را آغاز کنيد. سايه مگنت باعث ميشود که پلکهاي شما براي آرايش آماده شده و دوام آرايش آنها زياد شود.
نکته:
هنگام زدن سايه چشمانتان را باز نگهداريد و کمي سرتان را به عقب متمايل کنيد تا به خوبي ببينيد که چه ميکنيد و سايه درست روي پلک شما بنشيند.
افراد سن بالاتر ميتوانند از سايه هاي هفترنگ استفاده کنند.
اگر پلکهاي پف کرده داريد، سعي کنيد از رنگهاي مات براي سايه چشمانتان استفاده کنيد.
ريمل:
بعد از رژ لب، ريمل مهمترين وسيله آرايشي شماست که باعث درشتي چشمها و جلوه دار شدن مژه هايتان ميشود. غير از تنوع رنگ، ريمل ها انواع مختلفي دارند، ضخيم کننده، بلند کننده، حجم دهنده، پر رنک کننده، ضد آب و معمولي.
روش زدن ريمل براي جلا دادن نگاه شما اهميت به سزايي دارد. بايد توجه داشته باشيد که ريمل شما تمام سطح مژه، از ريشه تا نوک آن، را بپوشاند.
براي مژه هاي بالا، قبل از کشيدن برس ريمل روي مژه ها، ميله ريمل را روي پايه مژه هايتان بماليد تا به اندازه کافي رنگ روي مژه هايتان بنشيند. سپس اين رنگ را با استفاده از برس ريمل ، از پايين تا بالاي مژه به خوبي بکشيد. اگر اين کار را با دقت انجام دهيد، مژه هايي زيبا با نوکهاي جدا از هم خواهيد داشت.
هنگام زدن ريمل به مژه هاي پايين، ميله ريمل را به صورت عمودي نگه داشته و آن را به چپ و راست حرکت دهيد. مراقب باشيد که زير چشمانتان را لک نکنيد.
وقتي ميخواهيد بيش از يک بار ريمل بزنيد، شانه زدن مژه ها بين ريمل زدنها باعث ميشود که مژه هاي شما به هم نچسبند.
نکته:
اگر ريمل شما نو است و ميزان ريمل روي ميله آن زياد است، اضافه آن را با دستمال پاک کنيد.
اگر ميخواهيد ماده ريمل بيشتر روي برس آن بنشيد، برس را داخل ظرف بچرخانيد. هيچوقت آن را در ظرف ريمل بالا و پايين نکنيد، چون باعث ميشود که ريمل داخل ظرف زودتر از معمول خشک شود.
خط چشم:
بازار خط چشم بسيار بازار شلوغي است، چون شرکتهاي مختلف انواع مختلف اين محصول را به بازار داده اند که بايد در انتخاب آن بسيار دقت کرد. خط چشم در انواع، مدادي، مايع و پودري وجود دارد .
اگر از مداد خط چشم استفاده ميکنيد، دقت کنيد که نوک آن نرم باشد تا به راحتي بتوانيد خط چشمتان را بکشيد. اين موضوع بسيار مهم است چون پوست پلکهاي شما بسيار حساس و آسيب پذير است. کشيدن خط چشم بخشي از هنر آرايش کردن است که احتياج به تمرين و مهارت نسبتا زيادي دارد.
مداد خط چشم مجبوبيت زيادي دارد چون کشيدن خط چشم با آن آسانتر است و شما ميتوانيد به راحتي حالتي را که ميخواهيد به چشمانتان بدهيد.
اگر ميخواهيد فاصله چشمانتان را بيشتر جلوه دهيد، هنگام کشيدن خط چشم روي گوشه داخلي چشم بيشتر تا کيد کنيد و اگر ميخواهيد اين فاصله را کمتر جلوه دهيد، روي گوشه خارجي چشم بيشتر تاکيد کنيد و گوشه داخلي را روشن تر نگه داريد. براي داشتن چشمان خمار گوشه خارجي خط چشمتان را کمي به بالا متمايل کنيد.
نکته:
هنگام استفاه از مداد خط چشم، دهانتان را کمي باز نگهداريد تا عضلات چشمتان شل شوند. به اين ترتيب کشيدن خط چشم راختتر شده و نيازي نيست که پوست پلکتان را بکشيد.
تا جاييکه ميتوانيد خط چشمتان را نزديک به مژه هايتان بکشيد تا از به وجود آمدن خط سفيد بين مژه و خط چشم جلوگيري کنيد.
نکات آرايش چشم:
 • از سايه هاي سه رنگ Kayla استفاده کنيد. چون هر سه رنگ متناسب با هم را دارند. (روشن، متوسط، تيره. هر سه در يک مجموعه)
  هنگام زدن سايه چشم توجه داشته باشيد که سايه تيره، چشم را کوچکتر و سايه روشن، چشم را درشتتر نشان ميدهد.
  رنگ روشن سايه را رو ي کل پلک بکشيد.
  رنگ متوسط را روي پايين پلک بکشيد.
  رنگ تيره را روي گوشه خارجي بکشيد تا به نگاهتان عمق بدهيد.
  خط چشم را به آرامي با کششهاي کوتاه، از داخل به خارج چشم بکشيد.
 • ريمل به نگاهتان جلا ميبخشد. ريمل آبي نيلي Kayla را آزمايش کنيد، متحيرتان ميکند.
توجه داشته باشيد که سايه چشمتان را هنگام آرايش خوب روي هم پخش کنيد. چونکه شما نميخواهيد سايه تان در سه رنگ جلوه کند.
همچنين دقت کنيد که ريمل کمتري روي مژه هاي پايين بماليد.
اگر مژه هاي به هم چسبيده داريد، با شانه مژه آنها را شانه کنيد.
اگر زير چشمانتان مشکلي از قبيل پف، لکه يا… داريد، توجه داشته باشيد که زدن ريمل به مژه هاي زيرين توصيه نميشود، چون اين کار پف و يا لکه ها را برجسته تر جلوه ميدهد.
اگر دور چشمتان کبودي دارد ميتوانيد با سايه مگنت اين کبودي را به حد اقل برسانيد و بعد چشمانتان را آرايش کنيد.
باتشکر:دوعشق داتکام

84:

آرايش ابرو

ابرو هاي باريك و نخي(!) قديمي را ديگر فراموش كنيد ..!
امروزه نحوه آرايش هر چه بيشتر با فرم طبيعي بدن تطبيق داده مي شود. البته اين دليلي براي رشد بي رويه ي موي ابرو و چهره نيست و هر چيزيبه نظافت و پاكسازي نياز دارد.براي آنكه به نگاه و چشم خود عمق و ژرفاي بيشتري ببخشيد ، براي آرايش صحيح ابرو اهميت قايل شويد . بنا براين در مرحله ي نخست از يك آرايشگر متخصص و زيبايي شناسي ماهر وقت بگيريد تا يك قوس كامل و مناسب ابرو براي شما طراحي كند .
بعد از اولين جلسه ، حفظ اين طرح براي شما راحت تر خواهد بود . در اين مرحله است كه بايد بر موچين تان تسلط داشته باشيد . اگر مي خواهيد از اين پس خود به تنهايي به آرايش ابرو بپردازيد بايد طول ايده آل آن را متناسب با چشم و چهره و ابروي خود بدانيد . براي تعيين طول ابرو يك خط افقي را كه از گودي ابتداي بيني مي گذرد فرض كنيد . تلا قي ابرو با اين خط و خط اريب ديگري كه از گوشه خارجي چشم به گوشه ي خارجي پره ي بيني مي رسد ، مقياس سنجش ابرو در نظر گرفته مي شود .
قبل از برداشتن ابرو ، انحناي مناسب چهره و ابرو را با يك مداد آرايشي رسم كنيد . اگر ابروهايي بسيار باريك ، كم مو يا آسيب ديده داريد ، اين عيب ها را با مداد چشم ظريف بر طرف كنيد. براي پهن كردن ابرو بر حاشيه ي بالايي آن بيفزاييد تا فاصله ي بين چشم و ابرو حفظ شود .

85:

چند توصيه مهم در رابطه با رنگ کردن مو
آرایش گام به گام !


?رنگ کردن موهاي طبيعي با رنگ طبيعي:
در مورد موهايي که تا به حال رنگ نشده اند از پشت گردن و يا از فرق سر از جايي که مو ميرويد.

?رنگ کردن پايين مو ها که کمرنگ شده اند:
براي رنگ کردن از همان رنگ معمولي استفاده کنيد فقط براي نوک موها که داراي خلل و فرج مي باشند تا رنگ را در خود نگه دارد از يک درجه تيره تر با مقداري رنگ طلايي يا زرد که رنگ روشن به مو ميدهد.
آرایش گام به گام !انتهاي موها رنگ نخواهد گرفت:
معمولا به خاطر اينکه داراي منفذ و خلل هاي بسياري هستند و بايد قبل از گذاشتن رنگ اين منافذ از رنگ پر شوند . رنگ مورد نظرتان را و يا رنگ يک درجه تيره تر را انتخاب و بدون اکسيدان آن را بر روي نوک موهايتان بگذاريد. سپس موها راخشک کنيد. بعد رنگ ها را طبق معمول بر روي مو ها بگذاريد تا رنگ تثبيت شود.


?در تابستان رنگ موها ثابت نيستند:
به علت تاثيرات مخرب خورشيد ، گرما و يا آب .شما مي توانيد براي درست کردن خلل و فرج مو و نرم کردن موي خود از نرم کننده هاي مو استفاده کنيد.?وقتي موي بلوند در اثر مواد شيميايي موجود در استخر شنا سبز مي شود:
با استفاده ازرنگهای گرم (قرمز يا طلايي) اين مشکل بر طرف مي شود. همچنين شما مي توانيد از شامپوهاي براق کننده و شفاف کننده هم استفاده نماييد.

آرایش گام به گام !

?يک زمينه سبزمو:
وقتي که يک رنگ با پايه هاي آبي ،به موي زرد و يا طلايي زده شود در نتيجه رنگ سبز مي شود. با جانشين کردن يک رنگ با پايه بنفش رنگ طبيعي تري خواهد داد.

استفاده از يک رنگ روشن کننده قبل از رنگ قرمز:
هرگز رنگي بالاتر و تيره تر از نارنجی بدست نخواهد آمد.

?وقتي که بلوند قرمز روشن کمرنگ شده و تبديل به نارنجي مي شود:
مقدار کمي رنگ طلايي، قرمز براي هايلايت کردن اضافه کنيد.

?خطوط صورتي در موهاي سفيدي که با رنگ قرمز رنگ شده:
به مقداري رنگ قهوه اي طبيعي به همان درجه و تون و يا تيره تر نياز داريم. از پشت سر شروع به رنگ زدن مي کنيم وبعد آن رنگي که رنگ قهوه اي به آن اضافه شده به قسمت هاي خط مويي که صورتي شده اند مي زنيم.


?وقتي که موي فعلي تان از رنگي که انتخاب کرده ايد تيره تر است:
به يک دکلره کننده نياز داريم تا رنگ قبلي را به سطح و درجه برابر با رنگ انتخابي برساند و رنگ دلخواه بدست بيايد.


?دکلره کننده ها:
طراحي شده اند تا رنگ مصنوعي و شيميايي را از موهاي شما پاک کنند. اين دکلره کننده ها براي روشن کردن موهايي با رنگ طبيعي موثر نخواهند بود.


?شستشوي يک رنگ و پاک کردن يک رنگ:
اين دو اصطلاح يکي نيستند. شستشوي رنگ در پايان عمل رنگ زدن انجام مي شود تا رنگ هايي را که جذب مو نشده اند از روي پوست سر ما پاک کند. اما پاک کردن رنگ بردن رنگ مومي باشد و معمولا وقتي که مي خواهيم رنگ روشن تري بگذاريم اين عمل را روي مو انجام مي دهيم.


?اگر مو بعد از استفاده از يک پاک کننده مو قرمز شد:
براي خنثي کردن تون گرم ناخواسته اي که در مو ايجاد شده مي توانيم يک رنگ با تون يا زمينه خاکستري يا بنفش به آن اضافه کنيم.
 • وقتي که رنگ غالب مو سفيد است (بيشتر مو سفيد شده ):
  از جايي که سفيد ترين موها را دارد شروع کنيد . رنگي با يک درجه تيره از رنگ مورد نظر تان استفاده کنيد. به خاطر نبود رنگ در تارهاي مو رنگي که مي گذاريد روشن تر به نظر مي رسد.
  موي رنگ شده (موي زرد کمرنگ):
  رنگدانه هاي طلايي يا قرمز يا کم دارد يا اصلا ندارد. بياد داشته باشيد هايلايت ها از رنگ هايي با تون هاي گرم ايجاد مي شوند.
  مويي که سريعا در حال سفيد شدن است:
  استفاده از رنگ هاي روشن تر رنگ مطلوب تري خواهد داد چرا که موهاي سفيدي که دوباره رشد کرده و با موهاي رنگ کرده مخلوط مي شوند کمتر مشخص مي شوند.
  نرم کردن موي سفيد:
  اگر موهاي سفيد شما خيلي زبر و مقاوم در برابر رنگ باشد شايد لازم باشد که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کرد. به راهنمايي هاي سازندگان رنگها توجه کرده و هميشه قبل از گذاشتن رنگ موهايتان را خشک نماييد. رنگي که بر روي موي خيس يا مرطوب گذاشته شده باشد رقيق شده و نتيجه رنگ رضايت بخش نخواهد بود .
  موهاي سفيد مقاوم حاشيه سر:
  اول اين منطقه و اين موها بايد رنگ شوند و پس از اتمام رنگ کردن دوباره بايد رنگ شوند. احتمالا يک تون تيره تر بايد به اين ناحيه و موهايش زده شود.
 • پوشاندن رگه هاي سفيد طبيعي در موها:
  از يک تون تيره تر از رنگ طبيعي استفاده نماييد و مدت زمان رنگ کردن را هم افزايش دهيد.
?يک زمينه سبز بر موي سفيد يا زرد کمرنگ:

اضافه کردن مقدار کمي رنگ قرمز يا طلايي رنگ سبز را از بين خواهد برد.


?نارنجي آتشين در موهايي که از قبل روشن شده اند:
هنگاميکه رنگ موي شما به اندازه کافي تيره نباشد اين رنگ در موهايتان ايجاد مي شود. رنگ شما بايد از درجه رنگ موي شما تيره تر و يا هم رنگ موي شما باشد.


انتخاب رنگ*موي مناسب


يافتن رنگ*موي مناسب ساده نيست انتخاب رنگ دلخواه از روي كاتالوگ رنگ فروشگاه و خريداري آن اقدامي نادرست است. رنگ*مو را با توجه به رنگ طبيعي مو، رنگ چشم و پوست خود انتخاب كنيد. رنگي كه مي*بينيد حاصل بازتاب نور از روي رنگدانه*هاي رنگ*شده است. بنابراين، يك رنگ يكسان روي موهاي مختلف رنگ درجة ده مو را روشن و درجة يك آن را تيره مي*كند. رنگ موي سياه، نور كمي را منعكس مي*كند و اين درست برخلاف عملكرد رنگ موي بور است.

وقتي كه رنگ موهاي خود را روشن مي*كنيد، هالة گرمي از رنگ*هاي زرد و قرمز دور شما ديده مي*شود. به ياد داشته باشيد كه تركيب رنگ*هاي زرد و قرمز، رنگ نارنجي را توليد خواهد كرد، نه رنگ دلخواه شما را. بهترين رنگ*ها براي كساني كه پوست گندمگون و برنزه دارند رنگ*هاي شيري، گل*بهي، مسي، كرم نخودي، قهوه*اي، زرد سوخته، قهوه*اي مايل به قرمز، قهوه*اي مايل به طلايي، و رنگ*هاي آبي، سبزآبي، فندقي، عسلي، سبز كاهويي و زرد است. براي چشم*هاي كهربايي يا به رنگ قهوه، رنگ*موهاي طلايي با هاي*لايت قرمز، قهوه*اي طلايي، قهوه*اي عسلي، فندقي، مسي و قهوه*اي سوخته مناسب است.

در مورد پوست*هاي روشن، هاي*لايت آبي*قرمز و براي پوست*هاي صورتي و سرخ، رنگ كرم گلي، زيتوني تيره و قهوه*اي تيره با ساية آبنوسي جلوة خاصي ايجاد خواهد كرد. براي چشم*هاي آبي روشن، آبي خاكستري، آبي تيره، سبز تيره، قهوه*اي و مشكي، بهترين رنگ*مو ارغواني با هاي*لايت شرابي، پلاتيني، خاكستري، قهوه*اي، قهوه*اي تيره، مشكي و شيري است.

انتخاب رنگ*مو به مرغوبيت رنگ، سليقه و خواستة شما و مدت زماني كه مي*خواهيد آن رنگ روي موهايتان باقي بماند بستگي دارد.اغلب زنان از رنگ*هاي تيره شروع مي*كنند و هر بار، رنگ يك درجه روشن*تر از قبل را برمي*گزينند. اگر رنگ*موي انتخابي موهاي سفيد شما را پوشش نمي*دهد، از رنگ مرغوب*تر و يك درجه بالاتر از رنگ موي اصلي خود استفاده كنيد.

استفاده زياد از رنگ باعث خشكي، شكنندگي و ريزش موي سر مي*شوداستفاده زياد از رنگ مو باعث خشكي، شكنندگي و ريزش موي سر در زنان مي*شود. وضعيت طبيعي مو با استفاده از رنگ مو دچار تغيير مي*شود به طوري كه استفاده زياد از رنگ مو موجب خشكي و شكنندگي مو مي*شود؛ همچنين ريزش منطقه*اي موي سر با استفاده زياد از رنگ مو اتفاق مي*افتد.


محصولات فر و صاف*كننده نيز باعث تغيير وضعيت موي سر مي*شوند و استفاده از بي*گودي*هاي مخصوص فر مو و سشوار مي*تواند موجب خشكي و شكنندگي مو شود.

همچنين، صاف كردن موها و مصرف انواع روغن*ها باعث ريزش منطقه*اي موي سر مي*شوند؛ رنگ موي طبيعي از سفيد تا سياه متغيير است كه با بالا رفتن سن رنگ مو به تدريج خاكستري مي*شود، اين روند تقريبا از دهه سوم زندگي به بعد كه ملانين شروع به از بين رفتن مي*كند شروع مي*شود. اما بروز اين تغيير رنگ در افراد جوان نيز ممكن است به دليل صفات ارثي و خانوادگي بوجود آيد.با تشکر از همه کسانی که وقت گذاشتند و مطالبم روخوندند.

نازنین86:

ميسي

87:

خواهش در وشد

88:

مرسی داداش مطالب مفیدی هستند مخصوصا راجع به مو رنگ کردن!

89:

خواهش می کنم من که حوصله خوندنشو ندارم امیدوارم مفید باشه

90:

مطمئن باش مفیده. اونم واسه خانوما که زندگیشون همش حول محور ارایش میچرخه!

91:

راز زيبايي و شادابي پوست بدون آرايش و دارو

شامل : ماسکهای زيبايي، آب درماني و ...


به نام خداآرایش گام به گام !ماسک هايي براي برطرف کردن کک و مک پوست

بعد از نازک نمودن پوست صورت، آن را با ورقه هاي نازک پوست گوجه فرنگي کاملا مي پوشانيد و مي گذاريد تا يک ساعت روي صورت بماند و بعد صورت را با آب گرم مي شوييد. اين عمل را روزي دوبار تکرار کرده و خواهيد ديد هر روز که مي گذرد از کک و مک صورت شما کاسته مي شود.

بعد از نازک کردن پوست صورت، آب تمشک يا آلبالو را گرفته و آن را به مدت يک ساعت،روي پوست صورت خود بماليد. اين عمل را روزي 2 بار تا زماني ادامه دهيد که کک و مک شما از بين برود، بعد از استفاده از اين ماسک صورت را با آب گرم بشوييد. (اگر قبلا به پوست خود ليموترش تازه نيز بماليد روش هاي درماني فوق موثرتر خواهند بود)

آرایش گام به گام !يکي ديگر از راه هاي درمان ، استفاده از روش زير مي باشد:
پياز نرگس را کاملا له کنيد و سپس سرکه را به آن اضافه کرده و حدود يک ساعت بگذاريد بماند، بعد اين مخلوط را به مدت 30 دقيقه روي صورت ثابت نگه داريد. مقداري عسل را روي بخار آب قرار داده تا حالت مايعي روان را پيدا کند. و بعد به آن مقداري دارچين کوبيده شده، که در مقدار اندکي آب حل کرده ايد اضافه نموده (به جاي آب بهتر است از سرکه استفاده کنيد)

پوست نارگيل را پس از جدا کردن از ميوه اش مي سوزانيد و خاکستر حاصل را بر روي کک و مک صورت بماليد، اجازه دهيد اين ماسک خشک ، حدود 1 ساعت بر روي صورت بماند و پس از آن صورت را خشک مي شوييد. (قبل از استفاده از اين ماسک لازم نيست پوست را نازک نماييد همچنين اين ماسک براي درمان خارش مفيد بوده و رنگ رخسار را نيز باز مي کند)مقداري برگ اسفناج تميز و شسته شده را ، در ظرفي با کمک چاقو، ساتوري نموده تا کاملا ريز و له شود و سپس به آن مقداري روغن زيتون اضافه مي کنيد و به مدت 24 ساعت مي گذاريد، بماند. پس از آن مدت 30 دقيقه در روي حرارت قرار داده ، بعد آنرا صاف کرده و حالا اين مايع را روي کک و مک صورت بماليد، بقيه آنرا مي توان در جايي نگهداري کرده و به تدريج از آن استفاده نمود.

ميوه موز را له نموده، سپس آن را با مغز تخم خربزه مخلوط کرده اين ماسک را روي کک و مک صورت ماليده و پس از گذشته 20 دقيقه صورت را با آب سرد بشوييد.

استفاده از روغن گندم براي از بين بردن کک و مک صورت بسيار مفيد است. طرز تهيه روغن گندم: ابتدا مقداري گندم همراه با سبوسش را در مقداري روغن زيتون خيس نموده و پس از گذشت 24 ساعت اين مخلوط را روي حرارت قرار داده تا بجوشد و پخته شود (در حدود 1 ساعت) و بعد اين مايع را صاف کرده به صاف شده آن روغن گندم مي گويند. ضماد مغز تازه گردو را تهيه نموده و آن را به مدت 30 دقيقه روي صورت بماليد.


آرایش گام به گام !اين ضماد نيز باعث از بين رفتن کک و مک و همچنين جوش هاي عصبي مي شود. پس از نازک کردن پوست صورت، برگ شاهي را کوبيده و کوبيده آن را بطور يکنواخت بر روي پوست قرار مي دهيد و يا اينکه تخم شاهي را کوبيده و در مقدراي آب خيس نموده و روزي يک بار بر روي لکه ها بگذاريد و آن قدر اين عمل را تکرار کرده تا لکه ها برطرف شوند. شنبليله را کوبديه و بعد آن را به روي صورت بماليد اين ماسک به مرور زمان باعث از بين رفتن کک و مک مي شود.

تخم تره را له کرده و با مقداري آب ولرم مخلوط کنيد، پس از گذشت 30 دقيقه لعاب ايجاد شده را بر روي صورت بکشيد. آب اسفناج را با سفيدآب مخلوط کرده و سپس آنرا بر روي کک و مک بکشيد و پس از گذشت 30 دقيقه صورت را با آب ولرم بشوييد. رازيانه را کوبيده با عسل يا زرده تخم مرغ مخلوط کرده و به صورت ماسک بر روي لکه هاي صورت ماليده و پس از يک ساعت آن را شسته و پاک نماييد. اين عمل را هفته اي يکبار انجام دهيد . شيرابه سفيدي که هنگام کندن انجير از درخت آن خارج مي شود داراي آنزيم هاي اکسيد کننده مي باشد و ماليدن اين شيرابه رنگ لکه هاي پوستي را از بين مي برد.

مقداريگلختميسفيدراکوبيدهو نرمکرده وباماستترشمخلوطکنيدروزيچن دبارآنرابررويککومکبماليد. پسازخشکشدنرويآندستبکشيدتا جرمآنريختهشود. اينعملراروزيچندبارتکرارکن يد. استفادهازخميرپختهبرنج (بهصورتکتهايوبدوننمک) وماليدناينخميربررويککومکو تکراراينعملبهمدتيکهفتهورو زيچندبارباعثبرطرفشدنککومک ميشود.

اضافهنمودنمقداريپوستچلتوک بهاينخميراثراتآنراچندينبر ابرميکند. گردسوختهجورابهتنهايييامخل وطباکميعسلبررويککومکبمالي داثرشفابخشدارد. ضمادجوشاندهميوهوبرگسماقبر طرفکنندهککومکميباشد.

92:

آرايش و نوع آن

بهترين آرايش ، آرايشي است که با اصول صحيح صورت بگيرد و نه تنها شخص را زيبا و خوش سيرت نشان دهد بلکه طوري باشد که باعث جوان تر و شاداب تر ماندن پوست و موي او نيز مي شود، از چين و چروک هايي که در سنين بالاتر و به مرور در انسان پديد مي آيد جلوگيري کند، در سلامتي جسم و روان او نيز اثر مستقيمي بگذارد و باعث شود تا فرد از ديدن خود نيز لذت ببرد.

همچنين دوستان و آشنايان در ارتباط با او و از وجود او لذت بيشتري ببرند. ولي برعکس، اگر ما به استفاده بي رويه از لوازم آرايشي شيميايي که امروزه زيبايي موقتي و ناپايداري استفاده کرده بلکه زيبايي و شادابي پوست و موي خود را نيز به خطر انداخته و پوست را زودتر دچار پيري مي نماييم انواع چين و چروک ها و لکه ها و جوش ها در آن پديدار مي گردد و مو نيز داراي ريزش ها و انواع ضربات فيزيکي و شيميايي مثل موخوره و... مي گردد و بدين ترتيب وسيله بيمار شدن و فرسوده شدن پوست و موي خود را با دستان خود آماده مي کنيم.

بنابراين اگر مي خواهيد چهره شما هميشه جوان و عاري از سلول هاي مرده باشد، اگر دوست داريد زود شکسته و فرسوده نشويد و اگر دوست داريد به انواع بيماري هاي پوستي مبتلا نشويد يادتان باشد که بدون آگاهي از هر ماده اي براي آرايش اين اعضا استفاده نکنيد و از هر نوع پيشنهادي استقبال نکنيد و بدانيد که خود شما به تنهايي ضامن سلامتي پوست و موي خود هستيد.

هنوز هم بعضي از افراد هستند که دوست دارند از مواد آرايشي استفاده کنند که داراي مارک هاي خارجي با قيمت هاي سرسام آوري باشند، شايد فکر مي کنند استعمال آنها بهتر و مفيد تر خواهد بود.
ولي بايد دانست که اولا اين کرم ها و پودرها و همچنين انواع لوازم آرايشي که توسط کارخانجات کشورهاي خارجي ساخته مي شود هر کدام داراي فرمولي خاص و جداگانه از ديگر مناطق مي باشند چرا که آزمايشگاه هاي داروسازي هر منطقه بر اساس آب و هوا و نوع پوست و مو مردمانشان ، داروهاي مورد نياز را مي سازند بنابراين هر کدام داراي فرمول مخصوص به خود بوده ، ثانيا چون اين مواد از انواع چربي ها، هيدرات هاي کربن و ... ساخته مي شوند، دوره مصرف کوتاهي دارند که تا اين مواد وارد کشور ما شوند و توزيع گردد يا از خواص دارويي آنها کاسته شده و يا کاملا از بين مي رود و حتي در مواردي از تجزيه آنها مواد سمي بوجود مي آيند که براي پوست و موي شما خطرآفرين نيز ميگردد.

بنابراين اين فکر که مواد آرايشي خارجي بهتر و مفيدتر خواهد بود فکري بسيار اشتباه و غلط مي باشد و مطمئنا داروها و کرم هايي که در داخل کشور و بر اساس آب و هواي همين منطقه و همين مردم ساخته مي شود خيلي بهتر ازمواد آرايشي خارجي خواهد بود .

اگر خوب در اطرافتان دقت کنيد خواهيد فهميد، آناني که داراي پوست و موي خوبي مي باشند و به دوام زيبايي خود نيز علاقمند مي باشند، پوست و موي خود را پرورش داده و از آنها به خوبي مراقبت مي کنند(چگونه؟) به شما خواهيم گفت که آنان پوست و موي خود را با کرم ها ، ماسک ها و پودرهاي خانگي و دست ساز خودشان ، با ديگران و بر اساس تجربه اي که در مورد پوست خود پيدا کرده اند، آرايش و تغذيه مي نمايند. کرم ها و ماسک ها و پودرهايي که از انواع گياهان (ميوه ها و سبزيجات) درست شده است اجازه مي دهند تا پوست و موي بدنشان از ويتامين ها و املاح و هورمون هاي موجود در گياهان استفاده کرده و به نفع سوخت و ساز و ترميم خود، از آنها سود برده و هميشه جوان و زيبا بمانند.


93:

خیلی جالب بود.. مرسی
ولی خوب طرز تهیه ماسکها و دست سازهای گیاهی رو هم بگو...

94:

آرایش گام به گام !

95:

آرایش گام به گام !


آرایش گام به گام !
آرایش گام به گام !

96:

آرایش گام به گام !


تصاویر زیر مربوط به ماسک
صورت برای خانمی آسیایی است که به پوست صورت خود خیلی اهمیت می دهد! آیا
شما هم دوست دارید که پوست خوبی داشته باشید؟ پس مراحل زیر را که برداشتی
آزاد از تصاویر هستند را دنبال کنید


ابتدا تعدادی سوسک سرزنده و شاد را جمع آوری کنید. (این سوسکها را به
راحتی در دسترس همگان است، فقط کمی چالاکی برای گرفتن آنها کافیستآرایش گام به گام !بد نیست که این سوسکها
در محیطی دلخواه باشند تا لحظات آخر خوشایندی را سپری کنند. محفظه می
تواند شیشه مخلوط کن یا میکسر باشد. ضمنا مواد مجاز افزودنی جزئی از
اسرار این عصاره است

آرایش گام به گام !


سپس شیشه میکسر را
برداشته و بر روی دستگاه می گذاریم. بد نیست برای آخرین بار نگاهی به
سوسکها بیاندازیم


آرایش گام به گام !


در این لحظه دستمان را
بر روی شیشه نگه داشته و دستگاه را روشن می کنیم تا سوسکها خوب میکس
شوند. نگاه کردن به قطعات بدن سوسکها در هوا باعث نشاط میشود. پس دستتان
را طوری روی شیشه قرار دهید که همه ماجرا را ببینید


آرایش گام به گام !سپس مقداری مایع که این
هم جزئی از اسرار است را به محفظه اضافه میکنیم. حتما مطلع هستید که در
آسیای شرقی همیشه سالیان سال اسرار حفظ می شده تا به نسل بعدی برسد
آرایش گام به گام !خوب معجون آماده است.
حال خانمی را که می خواهد پوستی زیبا، جوان، بدون چروک و شاداب داشته
باشد را کمی دلداری داده و به او بگویید به آینده ای که میتواند با این
پوست زیبا داشته باشد فکر کندآرایش گام به گام !
یادتان باشد که شما
حتما جلوی بینی و دهان خود را بپوشانید. این صرفا به خاطر رعایت بهداشت
است، نه چیز دیگر


آرایش گام به گام !عصاره را با یک قلمو کم
کم به تمام صورت بمالید. حواستان باشد که این معجون برای موها مضر است.
پس مواظب موهای سر باشید


آرایش گام به گام !


خوب برای اینکه از صحت
گفته های ما مطمئن شوید میتوانید پاهای سوسکهای قربانی شده را در روی
صورت خانم جوان مشاهده کنید. این پاها فقط برای جلب اعتماد شما تعبیه شده
استآرایش گام به گام !
خوب در اینجا حاصل این
عملیات دیده می شود که ظاهرا بسیار راضی و خشنود است، پس چرا مشتری بعدی
شما نباشید؟!!


آرایش گام به گام !

97:

وااایییییییییی سوها جان اینا چیه
حالم بد شد .......................

98:

چه مطلب چندش آوری...


99:

اتفاقا خیلی مطلب مفیدی بود مامانی

100:

وایییییییییییییییی! راست میگن سوها جان این چیه! از هرچی آرایش و لوازم آرایشیه چندشم شد! البته خودت میدونی خانوما نمی تونن...........!

101:

من قربون همتون برم اينم يه خبر بود ديگه حالا اصرار ندارم كه شماها انجام بدين ولي خوبه بدونين دوروبرتون چي ميگذره

102:


مرسي سعيد

103:


مرسي سعيد جان

104:

گلم من به نوبه ی خودم ازت تشکر کردم!
ولی خیلی وحشتناکه ما از این مواد آرایش می کنیم؟؟؟؟

105:

خیلی عالی بود دستتون درد نکنه

106:

jaleb bod

107:

پيامبر درباره ي خانمي آرايشگر و خوش صحبت به وي چنين گفت :
" كار خوبي است ، به اين كار ادامه بده ؛ زيرا اگر زنان آراسته باشند ، مردان به همسران خود علاقه مند مي شوند و از فساد و حرام پاك مي مانند. "

همین!

108:

چند پیشنهاد برای زیبا تر شدن آرایش صورت :
بـرای از بـیـن بردن اشـتـباهـات در آرایـش کـه باعث زشت دیده شدن آن می شـود، نکاتی را در این مقاله گفته شده.
با رعایت این نکات، همیشه آرایشی زیبا خواهید داشت.
1 - رژگونه زیاد :
رژگونه باید طوری باشد که طبیعی، یکنواخت و زیبا جلوه کند. بهتر است رژگونه را قبل از هر رنگ دیگری روی صورت انجام دهید.
بهترین رنگ برای رژگونه چه رنگي است ؟ بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید. صورتی هلویی رنگ چهره را جوانتر نشان داده و به هر فردی در هر سنی می آید. دقت کنید که حتماً رژگونه را روی گونه هایتان بزنید.
2 - سایه ی چشم آبی :
به نظر من اگر کسی به طورمداوم از سایه ی آبی استفاده میکند، فقط به این دلیل است که روزی کسی از او با این رنگ سایه تعریف و تمجید کرده است. اما زیبایی فقط در یک نقطه از صورت نباید باشد. زیبایی اصلی این است که تصویر کلی شما زیبا جلوه کند .
آرایش گام به گام !
3 - آبی نفتی، آبی تیره، هر نوع آبی:
استفاده از هر نوع رنگ آبی، آبی تیره یا حتی آبی طوسی باعث می شود که گودی زیر چشم بیشتر نمایان شود. پیراهن قرمز را می خواهید با آرایش آفتاب سوخته سِت کنید؟ فکر نمی کنم خوب شود. از رنگ های گرمتر استفاده کنید، مثل شاه بلوطی و برنز برای سایه همراه با خط چشم بهتر است.
4 - خسته به نظر می رسید !
ممکن است برای همه ی شما پیش آمده باشد. اگر کسی به شما بگوید خسته هستید، در حالیکه اصلاً اینطور نیست، مطمئناً آرایشتان اشکال دارد. انتخاب رنگ های اشتباه، به خصوص رنگ هایی که در خود طوسی دارند، در آرایش باعث می شود پوست خسته به نظر بیاید. رژگونه ی صورتی-طوسی، رژلب بنفش-طوسی، سایه ی طوسی مانند همه باعث می شود که چهره تان تازگی خود را از دست بدهد و خسته به نظر آید.
برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی، قبل از استفاده از هر رنگی روی صورتتان، ابتدا کمی از آن رنگ را روی صفحه ی سفید بزنید. اگر به نظرتان کمی طوسی درخود داشت از استفاده از آن خودداری کنید.
5 - زیاده روی در استفاده از رژلب:
زدن رژلب زیاد و پررنگ باعث بزرگتر جلوه کردن لبهایتان نمی شود، بلکه چهره را مثل صورت یک دلقک مسخره خواهد کرد. چطور باید از این کار جلوگیری کنید؟ همه چیز بستگی به رنگ رژلب و برق لبتان دارد. با یک رنگ ملایم مثل صورتی شروع کنید. بعد به دنبال خط لبی مناسب با آن و سه درجه پررنگ تر از رنگ اصلی لبتان باشد. و دقیقاً دور لبتان بکشی و نه حتی یک میلیمتر بالاتر از آن. بعد می توانید روی کار برق لب بزنید. برق لب باعث می شود که رژلبتان جلوه ای زیباتر داشته و لب هایتان را سه بعدی نشان خواهد داد .
از اشتباهاتی که گفته شد دوری کنید تا همیشه زیبا و شگفت انگیز جلوه کنید .

109:

چند مورد از مهمترين رمز و رازهاي آرايش را به شما معرفي کنيم و با بهره گيري از اين تکنيک ها و رمز و رموز كار، مي تواند يک چهره کاملاً عادي را به چهره اي جذاب تبديل کنيد.


فقط پنکک را روي قسمت هاي تيره پوست نکشيد.
براي اينکه پوست شاداب و تر و تازه به نظر برسد، بايد سايه سياه که زير چشم مي افتد را از بين ببريد. براي اين منظور، با پنککي يک درجه روشن تر از کرم پودري که روي کل صورت زده ايد، از خط مژه ها را تا انتهاي گودي چشم و گوشه هاي بيني بپوشانيد.هميشه بلافاصله بعد از اينکه از حمام بيرون مي آييد از فرمژه استفاده کنيد. وقتي مژه ها با آب گرم خيس شده باشند، راحت تر و زيباتر برمي گردند و نمي شکنند.
آرایش گام به گام !

110:

برای برطرف کردن پف و ورم چشمها، یک بسته نخود فرنگی فریز شده زیر چشم ها قرار دهید.

درست است که پودر ابرو بسيار خوب عمل ميکند و کاملاً طبيعي به نظر مي رسد، اما دقت کنيد که اين پودر بعد از گذشت چند ساعت لکه دار شده و از بين مي رود. براي اين منظور بهتر است ابتدا با مداد ابرو نواحي خالي ابرو را پر کنيد و بعد پودر را روي آن بزنيد.

بعد از زدن کرم پودر روي صورت، کمي کف دست ها را به هم بماليد و بعد به آرامي آن را روي گونه ها، چانه، پيشاني و بيني بماليد. گرما باعث مي شود که پودر بهتر روي صورت بنشيند و کاملاً طبيعي جلوه کند.

هنگام رنگ کردن مو، دقت کنید که موهایتان را برای حداقل یک روز نشسته باشید. چربی طبیعی مو باعث می شود رنگ مو بهتر درآید. همچنین رنگ مو بر موهایی که کاملاً خشک نباشد هم بهتر اثر می کند.

يک راه خوب براي اطمينان از اينکه آرايشتان افراطي نشود اين است که از آخر به اول شروع کنيد: مثلاً بعد از زدن کرم پودر، قبل از انجام آرايش چشم، رژگونه و رژلبتان را زنيد. با اينکار چهره تان روشن تر به نظر مي رسد و درنتيجه سايه و خط چشم و ريملتان را کمرنگ تر خواهيد زد و آرايشتان طبيعي تر جلوه خواهد کرد.


براي اينکه مژه ها بلند و پر بدون گوله گوله جلوه کند، از ريمل هاي دو سره استفاده کنيد. ابتدا سر حجم دهنده آن که کرم رنگ است و مژه ها را پر ميکند را استفاده کرده و بعد از گذشت چند دقيقه که خشک شد، سر ديگر را که کار بلند کردن مژه ها را انجام مي دهد را استفاده کنيد.


اگر يک روز رژلبتان تمام شد و چيزي دم دستتان نبود، نگران نباشيد خودتان هم ميتونيد رژلب درست کنيد. ابتدا انگشتتان را کمي چرب کرده و بعد درون پودر سايه چشم فرو کنيد و بعد روي لب بماليد.

براق کننده ی ناخنتان را همیشه در یخچال نگهداری کنید تا نرم تر و روانتر بماند. براق کننده ای که یخ زده باشد هیچوقت جدا نخواهد شد. اگر موقع مصرف احساس کردید که سخت یا چسبنده شده می توانید آن را در یک ظرف آب جوش قرار دهید و خواهید دید که مثل روز اولش می شود.

براي مجذوب کردن بيشتر بيننده، اطمينان يابيد که بين خط مژه ها و خط چشمتان فاصله اي نباشد. ابتدا از سايه پودري استفاده کنيد بعد پلک را بالا برده و خط چشم را تا حد امکان نزديک به خط مژه بکشيد. اينکار باعث مي شود که مژه هايتان هم پرتر نشان دهد.


برای براق تر کردن سفیده ی چشم، می توانید مداد چشم آبی کمرنگ زیر چشم ها بکشید. سایه های آبی هم اگر به میزان کم زیر چشم استفاه شود اینکار را به خوبی انجام میدهد.
آرایش گام به گام !

111:

موقع کشيدن خط چشم يا خط لب، سعي کنيد آرنجتان را روي جايي محکم کنيد مثل ميز توالتتان. اينکار باعث مي شود که بتوانيد خط را بدون حرکت و نوسان دست و راحتتر بکشيد.


براي از بين بردن خستگي و قرمزي چشم ها مي توانيد از خط و سايه چشم آبي استفاده کنيد. در اين مواقع از استفاده از سايه هايي که قرمز در خود داشته باشد مثل بنفش، ارغواني، ي حتي قهوه اي، خودداري کنيد.

برای بزرگتر و برجسته تر جلوه دادن لب می توانید در میان لب ها از رنگ های قرمز و نارنجی استفاده کنید.

برای برطرف کردن قرمزی جوش ها، می تواند یک قطره از قطره چشم روی هرکدام چکانید.

منبع مطالب

112:

فرآورده هاي آرايشي مناسب براي پوست معمولي

افرادي كه پوست معمولي دارند جوش نيز نمي زنند اغلب فراورده هاي ارايشي را مي توانند مصرف نمايند. آرايش مناسب براي اين افراد آرايش با پرداخت نيمه مات است چرا كه چربي صورت آنها زياد از حد نمي باشد و استفاده از پرداخت مات باعث مي شود كه صورت آنها حالت پودر زده پيدا كند.
بهترين نوع فرآورده هاي آرايشي براي پوست هاي معمولي تركيبات چربي و در پايه ي آب مي باشد چرا كه پوشش خوبي ايجاد مي كنند كاربرد آنها راحت است فرصت كافي براي دستكاري و پرداخت آنها وجود دارد و دوام نسبتا طولاني نيز دارند.
اگر پوست صورت بدون عيب باشد و فقط بخواهيم رنگ بزنيم. استفاده از فرآورده هاي رنگ با پوشش كم كه فقط يك لايه نازك روي پوست به وجود مي آورند مناسب است اما اگر پوست داراي لك باشد و یا عروق گشاد سطحي روي آن باشد بهتر است از فرآورده هايي با پوشش ضخيم تر استفاده شود .
خانم هاي مسن كه داراي چين وچروك صورت هستند و پوستشان معمولي است از يك پوشش متوسط Moderalc استفاده نمايند.منبع

113:

سلام سروناز عزيز
مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسي . چه تفاهمي من هم در نظرم بود كه اينجا به يه آرايشگاه باحال و پرشور نياز داره كه شما سريع‌تر و خوش فكر تر از ما بودي و باني خير شدي .
كار عالي اگر پايه باشي ميتونه تاپيك خوبي بشه .............g ol............ .............g ol............ ...........آرایش گام به گام !

114:

مرسی عزیزم
پس حالا باید کمک کنی تا مطالب مفید و به روزی رو در اختیار بچه ها قرار بدیم.

115:

حتماً . چون خودم عاشق گريم و طراحي صورت هستم. بنابراين سعي مي‌كنم در كنار بقيه كارها اين مورد رو در الويت‌هام قرار بدم.
آرایش گام به گام !آرایش گام به گام !

116:

ريمل:ريمل باعث درشتي چشمها و جلوه دار شدن مژه هايتان ميشود. غير از تنوع رنگ، ريمل ها انواع مختلفي دارند، ضخيم کننده، بلند کننده، حجم دهنده، پر رنک کننده، ضد آب(که توصیه نمیشود) و معمولي.
روش زدن ريمل اهميت به سزايي دارد. بايد توجه داشته باشيد که ريمل شما تمام سطح مژه، از ريشه تا نوک آن، را بپوشاند.
براي مژه هاي بالا، قبل از کشيدن برس ريمل روي مژه ها، ميله ريمل را روي پايه مژه هايتان بماليد تا به اندازه کافي رنگ روي مژه هايتان بنشيند. سپس اين رنگ را با استفاده از برس ريمل ، از پايين تا بالاي مژه به خوبي بکشيد. اگر اين کار را با دقت انجام دهيد، مژه هايي زيبا با نوکهاي جدا از هم خواهيد داشت.
هنگام زدن ريمل به مژه هاي پايين، ميله ريمل را به صورت عمودي نگه داشته و آن را به چپ و راست حرکت دهيد. مراقب باشيد که زير چشمانتان را لک نکنيد.
وقتي ميخواهيد بيش از يک بار ريمل بزنيد، شانه زدن مژه ها بين ريمل زدنها باعث ميشود که مژه هاي شما به هم نچسبند.

نکته:
اگر ميخواهيد ماده ريمل بيشتر روي برس آن بنشيد، برس را داخل ظرف بچرخانيد. هيچوقت آن را در ظرف ريمل بالا و پايين نکنيد، چون باعث ميشود که ريمل داخل ظرف زودتر از معمول خشک شود.

117:

هنگام برداشتن ابروها به وسيله موچين بهتر است که:

1- ابروها را به وسيله کمي روغن با شير پاک کن نرم کنيم.
2- پوست را محکم بگيريم.
3- موها را يکي يکي در مسير رشد مو در بياوريم.
4 - بعد از برداشتن موها، کمپرس آب سرد روي آن گذاشته و کمي ضدعفوني کننده براي جلوگيري از تورم روي آنها بماليم.
براي فرم دادن به ابرو ميتوانيم از مداد ابرو و پودر ابرو استفاده کنيم. قبل از استفاده از مداد ابرو بايد حتما آن را با مدادتراش مخصوص مدادهاي آرايش بتراشيم.
مدادهاي آرايشي ابرو معمولا به رنگهاي قهوه اي روشن، متوسط، تيره، زغالي، سياه و جگري تيره هستند.
بهتر است که رنگ مداد مورد استفاده يک درجه روشن تر از ابروي اصلي انتخاب شود. براي ابروهاي بسيار روشن (بلوند) رنگ مداد کمي تيره تر توصيه ميشود.
قبل از مصرف مداد حتما ابروها را به طرف بالا و گوشه ابرو را به طرفين، در مسير رشد موها برس کنيم و سپس با مداد نوک تيز خط نازک ميکشيم و آرام آرام خط را پهنتر کرده و فرم ميدهيم.
ميتوانيم از پودر استفاده و با برس ابرو از گوشه داخل ابرو شروع، به طرف وسط ابرو و سپس به سمت گوشه خارجي ادامه داده و سپس با يک برس تميز پودرهاي اضافي را تميز نموده و حالت طبيعي به ابروها دهيم.

118:

خط چشم:

بعضي از خانمها دوست دارند که در روز از خط چشم استفاده کنند. استفاده صحيح از خط چشم زيبايي چشمان را چندين برابر ميکند و مژه ها ضحيمتر به نظر مي آيند. خط چشم به رنگهاي مشکي و قهوه اي تيره در دسترس است.
موقع کشيدن خط چشم، پلک بالا بايد کاملا خشک و بدون چربي باشد. پلک چشم را با يک يا دو انگشت نگه ميداريم و خط باريکي بالاي چشم، از گوشه داخلي چشم و تا حد امکان نزديک به چشم ميکشيم. سپس از دو سوم خط ، آن را کمي به طرف بالا ميکشيم. براي زير چشم، خط بسيار باريکي از گوشه داخلي چشم شروع کرده و به طرف خارج ميرويم. دو خط در گوشه چشم نبايد به هم بچسبند. يک فاصله کوچک بين دو خط در گوشه خارجي چشم آن را درشت تر نشان ميدهد.
براي نشان دادن چشم به حالت طبيعي، همان خط چشم باريک بالاي چشم کافي است و نيازي نيست زير چشم را نيز خط بکشيد.
خانمهايي که ميخواهند آرايش روزشان کمي بيشتر جلوه کند، در گوشه خارجي، خط چشم را به طرف بالا و بيرون و کمي پهنتر از گوشه داخلي چشم ميکشند.
براي آرايش شب خط چشم را از گوشه داخلي شروع و از وسط مردمک چشم به طرف گوشه خارجي چشم پهنتر و سپس در انتها آن را بسيار باريک تمام ميکنيم. خط ديگري زير چشم ميکشيم و بين دو خط در گوشه خارجي چشم فاصله ميگذاريم که چشم را شفافتر و بزرگتر نشان دهد.
چشمهاي بادامي را معمولا با خط بسيار پهن در گوشه خارجي چشم در بالا و خط ديگري در پايين که دو گوشه به هم چسبيده باشند ميتوانيم گرد نشان دهيم و با سايه ، گوشه چشم را بالاتر ميبريم که بسيار زيبا و جذاب جلوه کند.

119:

كرمهاي مرطوب كننده:


اين كرمها از سه طريق مي توانند رطوبت پوست را تأمين نمايند برخي با بر جاي گذاردن يك لايه چرب بر روي پوست مانع از دست رفتن آب پوست مي شوند (مانند وازلين و كلد كرمها) ، برخي كرمها حاوي اجزاء جاذب رطوبت هستند كه رطوبت را جذب و در خود نگه مي دارند، برخي از كرمهاي مرطوب كننده حرفه اي (مانند هيدرازن لانكوم) سيستم آب رساني دارند و مرتب آب به پوست مي رسانند.
کرمهاي ضد آفتاب : اين كرمها حاوي موادي به نام فيلترهاي ضد اشعه Uv هستند كه اشعه مضر فرابنفش خورشيدي را از طريق جذب نور و يا تفرق و انعكاس آن تضعيف مي كنند و مانع از آسيب رساندن آن به پوست مي شوند. ميزان كارايي يك فراورده ضد آفتاب با استفاده از عددي به نام Spf نشان داده مي شود.مفهوم اين عدد افزايش مقاومت پوست در برابر قرمز شدن در صورت استفاده از فراورده ضد آفتاب است.براي مثال اگر پوست بدن شما بدون استفاده از فراورده ضد آفتاب مثلاً پس از 10 دقيقه قرمز شود با استفاده از فراورده ضد آفتاب با Spf=15 پس از 150 دقيقه قرمز خواهد شد.
كرمهاي روز و كرمهاي شب : تشابه اين دو كرم در مرطوب كنندگي آنها است تفاوت آنها در اين است كه كرمهاي روز حاوي مقاديري فيلتر ضد آفتاب ولي كرمهاي شب حاوي ويتامين ها و مواد مغذي مفيد براي پوست است . تا در طول شب بر روي پوست مانده و تأثير خود را ظاهر كنند

120:

آرایش ترمیمی:با آرايش ترميمي و استفاده از رنگهاي تيره و روشن فونديشن و يا پورد ميتوانيم ايرادهاي اعضاي صورت را تا حد امکان بپوشانيم. ميتوانيم با رنگهاي تيره اين اعضا را کوچکتر و با رنگهاي روشن آنها را بزرگتر نشان دهيم. اگر در اين کار دقت نکيم، اين لکه هاي تيره وروشن نه تنها زيبا نخواهند بود، بلکه چهره را زشت نيز خواهند کرد. در آرايش ترميمي بيشتر از پودر استفاده ميشود تا از کرم و مايع، زيرا پودر به راحتي روي فونديشن پخش ميشود. آرايش ترميمي بر اثر تکرار بهتر ميشود چون تکرار اين آرايش باعث ميشود که متوجه شويم که چگونه بايد اعضاي صورت را با استفاده از رنگهاي متضاد کامل نشان دهيم.
به طور مثال براي بيني پهن، کنار بيني را کمي تيره تر ميکنيم و روي بيني را پودر ميزنيم. درمورد بينيهاي بلند، نوک بيني را تيره تر ميکنيم و در بيني هاي کج، رنگ تيره را در کنار بيني و رنگ روشن تر را در وسط بيني به کار ميبريم.
براي پوشاندن جاي زخم و يا جوش، آکنه، لکه هاي روي پوست و سياهي دور چشم و خطوط ريز و پهن کنار دهان عمل ترميمي و تکميلي را بعد از زدن فونديشن انجام ميدهيم، زيرا فونديشن را نميتوانيم روي پودر بزنيم و مانع پاک شدن آن شويم.
پودر و يا کرمهاي ترميمي در رنگهاي روشن، متوسط و تيره ساخته ميشوند.
حلقه سياه دور چشم را ميتوان با استفاده از کرم پودر ترميمي پوشاند. البته دلايل زيادي براي افتادن حلقه سياه دور چشم و گود رفتن و پف کردن پلکها وجود دارد، مثل کم خوابي، غذاي نامناسب، مصرف مشروبات الکلي، ناراحتي هاي کليوي و... که در اين صورت بايد ابتدا در رفع مشکل اصلي بکوشيم و سپس از آرايش کمک بگيريم. به هر حال، پلکها و اطراف چشم را تا زماني که تيره و گود رفته هستند روشنتر ميکنيم و يا در حالتي که پف کرده اند براي پوشاندن اين پف ، روي آن را با پودر تيره تر و اطراف آن را با پودر روشن ميپوشانيم و به دقت پودر را پخش ميکنيم.
از پودر تيره براي کوچکتر نشان دادن بيني بزرگ و يا کج، غبغب، آرواره پهن و برجسته، پلکهاي سنگين، چانه برجسته و پيشاني جلو آمده استفاده ميکنيم.
از پودر روشن براي بزرگتر نشان دادن بيني کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باريک و بلند، چانه عقب رفته، گردن باريک و بلند و پوشاندن حلقه سياه دور چشم استفاده ميکنيم.
بريا برجسته تر نشان دادن گونه ها، يک خط فرضي از گوشه دهان به وسط گوش و يک خط ديگر به صورت عمودي، از گوشه خارجي چشم به طرف چانه ميکشيم. فونديشن تيره را بعد از خط عمودي روي اين خط فرضي به طور افقي ميزنيم.
زخمهاي کوچک، خال و لکه سياه را با فونديشن ميتوانيم بپوشانيم که بهتر است با انگشت فونديشن را کاملا پخش کنيم تا خط فاصله اي ايجاد نشود و صورت دو رنگ نشان ندهد. براي پوشاندن لکه ههاي بزرگ و خال يا لکه مولودي (اصطلاحا همان ماه گرفتگي) مسلما وقت بيشتري بايد صرف کنيم و با صبر و حوصله به قدر کافي کار کنيم. بعد از زدن فونديشن، مواد پوشاننده را روي لکه مي ماليم و مجددا لايه نازکي از فونديشن را روي آن ميزنيم و سپس تمام صورت را به طور يکنواخت پودر ميزنيم. بايد توجه داشته باشيم که استفاده از فونديشن خيلي زياد و ضخيم، بدون پخش کردن صحيح مشکل صوزت را بدتر از آنچه که هست نشان ميدهيد.

121:

من میخواستم بافت افریقایی بزنم البته وقتی موهام بلند شده دیدم هر بافتی 1500 تومنه حساب کردم با ده بیستا که ردیف نمیشه حدا اقل باید یه صد تا یا بیشتر باشه دیدم خیلی گرون در میاد باید حقوق یه ماهمو بزارم خودم افریقایی کنم.
حالا اینجا کسی هست ارزونتر حساب کنه...

122:

رنگها در آرايشرنگهاي اوليه اصلي
مثل قرمز، زرد و آبي که از اين رنگهاي اصلي رنگهاي ديگر را ميسازيم.

رنگهاي ثانويه يا فرعي
از ترکيب مساوي دو رنگي اصلي به وجود مي آيند. مثل:
زرد + آبي = سبز
قرمز + زرد = نارنجي
آبي + فزمز = بنفش

رنگهاي فرعي ديگر
از ترکيب يک اصلي رنگ اصلي و يک رنگ فرعي به طور مساوي به دست مِي آيند. مثل:
آبي + سبز = فيروزه اي
بنفش + قرمز = ارغواني يا بنفش با ته سايه قرمز

رنگ ها همچنين به انواع سرد و گرم تقسيم ميشوند. بعضي رنگها هم با توجه به سايه، تمايل به رنگي ديگر، روشني و تيرگي،
سرد يا گرم خوانده ميشوند. در ترکيب رنگ سفيد و قرمز، اگر رنگ سفيد بيشتر باشد، رنگ صورتي حاصل سرد و اگر قرمز بيشتر
باشد رنگ گرم است.
آبي رنگ سرد است و در پوستهاي روشن، آبي تيره رنگ پوست را بيشتر نشان ميدهد. در حاليکه در پوست تيره، آبي روشن اين کار
را انجام ميدهد. رنگ سبز رنگ سرد است، قرمز رنگ گرم و محبوب بيشت افراد است و با بيشتر رنگها به راحتي ترکيب ميشود.
سياه رنگ خنثي است و با رنگهاي ديگر به سادگي قابل ترکيب است. سفيد نيز رنگ خنثي است. خاکستري رنگي سرد و خنثي
است که با بسياري از رنگهاي ديگر ترکيب ميشود، به خصوص با رنگها گرم مثل زرد، قرمز و نارنجي.
با کمي اطلاعات درباره رنگها ميتوانيم رنگهاي مناسب براي آرايش را آسانتر انتخاب کنيم. براي انتخاب رنگ فونديشن و پودر با توجه
به رنگ پوست و سايه زير پوست، کرم پودر مناسب را که به رنگ اصلي پوست شبيه تر است انتخاب ميکنيم.
براي ابروها، که رنگ مناسب آنها را خوش فرم تر و پرتر نشان ميدهد، نيز رنگ مناسبي برميگزينيم. براي موهاي جوگندمي از مداد
ابروي خاکستري و براي موهاي قرمز از مداد ابروي قهوه اي روشن استفاده ميکنيم. براي افرادي که موهاي مشکي و پوست تيره
دارند، رنگ مداد ابروي زغالي پيشنهاد ميشود.
سايه چشم که براي زيباتر نشان دادن چشمها استفاده ميشود در رنگهاي متنوعي ساخته ميشود.
براي کساني که چشم کوتاه دارند، رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان ميدهد. با شناخت کمي درباره رنگها و ترکيب آنها ميتوانيم با
کمي دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب نماييم که حتما با مدل و رنگ لباس هماهنگي داشته باشد.
در مورد رژ لب، خانم هايي که پوست روشن دارند، رژ لب تيره را براي آرايش خود کمي زياد ميدانند و رنگهاي شفاف و روشن را
ترجيح ميدهند و خانمهايي که پوست تيره دارند آسانتر طرف رنگهاي شاد و تند ميروند. البته با توجه به مد، فصل و رنگ لباس، اگر
لازم باشد ميتوانيم رنگ دلخواه را با ترکيب چند رنگ به دست بياوريم. خانمهايي که موهاي بلوند، سفيد و خاکستري دارند ميتوانند
از رژ لبهاي صورتي روشن، قرمز روشن و نارنجي کم رنگ استفاده کنند. براي موهاي قرمز، رژ لب هلويي، صورتي، قرمز روشن و
شفاف توصيه ميشود. خانمهايي که موهاي مسي و شرابي دارندميتوانند رنگهاي فوق را به صورت تيره تر استفاده کنند. براي
موهاي قهوه اي روشن و متوسط رژ لب صورتي، قرمز مرجاني، قرمز شرابي، قهوه اي روشن و رنگهاي در اين رديف و براي موهاي
قهوه اي تيره و مشکي، رنگهاي فوق در طيفهاي تيره تر مناسب هستند.


برگرفته از کتاب:
آرايش راز زيبايي و جواني

تاليف:
پريچهر فتحي

123:

تو موهاتو بلند کن خوب هم ازشون نگهداری کن بعد بیا باهم دانشجویی حساب میکنیم

124:

ممنونم سرو ناز خانم راستش موهامون بلند هم بود وقتی افشون میکردم خودم غش میکردم.
یه مدتی میبستیم موهامون رو به این امید که روزی افریقایی ببافم بعد دیدیم اینهمه گرونه تازه این گشت ارشاد کوفتی رو هم گذاشتن دیگه ترسیدیم.
اما مزاحمت میشم به زودی فقط آدرس سالنت رو بده...

125:

من سالن ندارم اما دوستم داره و خیلی معتبر هست ضمن اینکه مردک آرایشگری و گریم و مربیگریش رو هم از انگلیس گرفته نمیدونم واسه شما اینکارو میکنه یا نه ولی خبرتون میکنم

126:

دستتون درد نکنه فقط بگید کارت دانشجویی هم قبول میکنه.
راستی خوب موهام بلند نشد به اندازه کافی برام اکستنشن میکنه.
ولی من حتی یه روز به عمرم مونده باشه افریقایی میشم

127:

ماسک های زیبایی


ماسک ها موادی هستند که معمولاً از محصولات طبیعی تهیه می شوند و برای پاکیزه کردن، خروج مواد زائد از منافذ پوستی، نرم کردن و لطیف کردن پوست ، به کار می روند. هر ماسک را باید به مدت بیست تا سی دقیقه بر روی پوست قرار داد و سپس آن را به وسیله شستوی کامل با آب پاک کرد. می توان به جای شستشو با آب، ماسک را به وسیله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.
جهت نرم کردن دست های خشن و تیره می توان از مخلوط آب پرتقال و عسل استفاده کرد.در اینجا به برخی از ماسک های مفید و رایج اشاره می کنیم :


- ماسک آناناس


این میوه تأثیر جالبی بر جوش های غرور به ویژه گلوله های چربی زیر پوستی (جوش های کیستیک) دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است که یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غلیظی در بیاید.
سپس به اندازه وزن آن به آن الکل میوه ( الکل اتیلیک ) بیفزایید و یک لیوان روغن آفتابگردان به مخلوط حاصل اضافه کنید. حال می توانید روزی یک بار، هر بار بیست تا سی دقیقه ، این مخلوط را به صورت ماسک بر روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

- ماسک پرتقال


یک پرتقال را پوست بکنید، هسته ها و پوست های نازک پره های آن را جدا کنید، روی پوست صورت خود بخوابانید و پس از بیست دقیقه با آب سرد بشویید. این ماسک برای درمان جوش های غرور جوانی ( آکنه ) مؤثر است ولی افرادی که پوست خشک دارند نباید آن را مصرف کنند.


آرایش گام به گام !

ماسک آلوی قرمز

هفت یا هشت عدد آلوی قرمز تهیه کنید و هسته های آنها را خارج کنید. سپس آنها را با افزودن ده قطره روغن بادام کاملاً با یکدیگر مخلوط کنید تا به صورت یک ماده خمیری درآید. آنگاه این مخلوط را به مدت بیست دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. این ماسک به ویژه در کسانی که منافذ پوستی آنها مثلاً در پوست بینی، باز و زشت منظره شده مؤثر است و پوست را زیبا می کند.استفاده از این ماسک را به افرادی که پوست چرب دارند توصیه می کنیم.

- ماسک خیار


یک یا دو خیار را رنده کنید و به صورت ماسک بر روی پوست صورت خود قرار دهید و بیست دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک نمایید.ماسک خیار تأثیر زیادی در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست دارد.

- ماسک زرده تخم مرغ

به کسانی که پوست خشک دارند توصیه می شود که از این ماسک استفاده کنند تا پوستشان نرم و لطیف شود. زرده تخم مرغ مملو از چربی و کلسترول است و چربی پوست را تأمین می کند. برای تهیه ماسک زرده تخم مرغ کافی است یک زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن بادام یا زیتون یا آفتابگردان مخلوط کنید و به مدت بیست دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس آن را به وسیله ی آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کنید.

128:

خیلی زیبا تاپیکتون را شروع کردید
سلام سروناز عزيز
مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسي . چه تفاهمي من هم در نظرم بود كه اينجا به يه آرايشگاه باحال و پرشور نياز داره كه شما سريع‌تر و خوش فكر تر از ما بودي و باني خير شدي .
كار عالي اگر پايه باشي ميتونه تاپيك خوبي بشه .............g ol............ .............g ol............ ...........آرایش گام به گام !

منم پایه هستم پرنده جونممم

منم به خود آرایی وگریم خیلی علاقه دارم
خدا رو شکر حداقل تو این تاپیک بعد مدتها دیدمت
دلم برات یه ذره شده بود

129:

بچه ها موافقید دراین تاپیک لوازم آرایشی خوب را هم معرفی کنیم وبنویسید ازچه مارکهایی راضی تر هستید

130:

آرايش ابرو قسمت اول
اولين گام براي آرايش توجه به ابروان است. ابروان نقش قاب را براي چشم بازي ميكنند، يك تصوير زيبا در قاب زيبا و مناسب جلوه بيشتري پيدا ميكند. ابروان كمك ميكنند كه چشمها و صورت قشنگي واقعي خودشان را بيشتر نشان دهند، البته در صورتي كه مرتب و فرم گرفته باشند.
بايد بيشتر سعي كنيم كه ابروها را تا حد امكان طبيعي نگهداريم. بعضي ابروها فقط نياز به برداشتن چند تار مو بعضي با تغيير دادن فرم، كامل ميشوند. البته موقع برداشتن ابرو بايد توجه داشت كه موها يكي يكي و در جهت رشد مو برداشته شوند. براي برداشتن ابرو حتما لازم است چند نكته رعايت شود.
بايد تو.جه داشته باشيم كه چگونه فرم ابروان را پيدا كنيم. مداد را در امتدا بيني تا گوشه داخلي چشم ميگذاريم، به اين ترتيب خط شروع ابرو مشخص ميشود. موهاي بين دو ابرو را بايد برداشت. مداد را كنار بيني ميگذاريم به طوريكه امتداد آن از وسط مردمك چشم بگذرد، و يا به طور عمودي روي صورت قرار ميدهيم تا از كنار لبه خارجي چشم عبور كند. حال محل بالاترين نقطه ابرو را مشخص ميكنيم. مداد را كنار بيني، در مسيري كه از گوشه خارجي چشم عبور ميكند قرار ميدهيم تا نقطه انتهايي ابرو را مشخص كنيم.
ابروي خوش فرم به زيبايي و جذابيت صورت ميفزايد تا حدي كه حتي با حركت ابرو و چشم ميتوانيم احساس خودمان را نيز ابراز كنيم. وقتي ابروها باريك و بالا هستند به صورت حالتي ميدهند كه بيننده را بيشتر متوجه ابروها ميكند تا ساير اعضاي صورت.
ابروهايي كه فاصله بين آنها زياد باشد و گوشه خارجي ابرو كمي رو به پايين باشد نگاهي خالي و بيتفاوت به چشم ميدهد.
ابروهاي پهن و نزديك به هم چهره را اخم آلود و ترشرو نشان ميدهد.
فاصله طبيعي بين دو چشم در ابروهاي طبيعي برابر است با پهناي يك چشم.
در چشم هاي نزديك به هم بايد فاصله ابروها را به اندازه پهناي يك چشم بگيريم و اشكالي ندارد كه مداد اندازه گيري كمي در گوشه داخلي چشم به طرف چشم قرار بگيرد.
براي چشم هاي دور از هم نيز فاصله دو ابرو را به اندازه يك چشم فرض ميكنيم و مداد را جهت اندازه گيري كمي داخل تر قرار ميدهيم، البته در گوشه خارجي چشم.1
در بعضي افراد ابروها رو به پايين رشد ميكنند كه حتما بايد آنها را با قيچي كوچك مخصوص ابرو و مژه كوتاه كنيم و جالب است كه در اين نوع ابروها حتي مژه ها هم مسير رشدشان به طرف پايين است و مستقيم همه آنها را ميتوانيم به وسيله فر مژه تاب بدهيم.


131:

قسمت دوم
زيبا ساختن ابروان ميتواند تغيير شگفت انگيزي در ظاهر شما ايجاد كند. منظور من فقط تغيير سبك ظاهر نيست، بلكه حالت چهره شماست. ابرواني كه شكل زيبايي دارند مانند قابي براي چشمان شما هستند، درست مانند موهاي آرايش كرده كه قاب چهره است و قاب عكس كه زيباساز يك نقاشي زيبا ميتواند باشد. اقراق نيست اگر بگوييم كه شكل ابرو ميتواند به ظاهر شما جلوه دهد و يا جلوه آن را از بين ببرد.

قبل از شروع، نكات زير را بياموزيد:

ابروان شما از كجا بايد آغاز شوند؟
مداد را در كنار بيني به صورت عمودي نگه ميداريم نقطه طلاقي مداد با ابرو، همان محل شروع ابرو شماست.
بلندترين نقطه ابرو بايد كجا باشد؟
مدادي را در كنار بيني به سمت قسمت خارجي عنبيه چشم (قسمت رنگي چشم) نگه داريد . محل طلاقي مداد با ابرو، محل بلندترين نقطه ابروي شما را مشحص ميكند.
نقطه پاياني ابرو كجاست؟
مدادي را طوري نگهداريد كه امتداد آن از كنار گوشه خارجي چشمتان بگذرد. محل طلاقي مداد با ابروي شما دقيقا نقطه پاياني ابروي شماست.
شكل درست ابرو را پيدا كنيد؟
وقتي به ابروي خودتان نگاه ميكنيد، بايد دو خط مرئي وحود داشته باشد. يكي از نقطه شروع ابرو تا بلندترين نقطه ابرو و دومي از بلندترين نقطه ابرو تا نقطه انتهاي ابرو. اين خطوط بايد ممتد و بدون قطعي باشند و در انتها نازك شود.

نكته:
به ياد داشته باشيد كه هميشه در جهت رشد مو ابروانتان را برداريد. اين مسئله درد ناشي از كنده شدن مو را كم ميكند.

چگونه ابروانتان را برداريد؟
ابروانتان را به سمت بالا برس بكشيد و با قيچي ابرو قسمتهاي اضافه آن را قيچي كنيد. سپس، روي شكل و كمان ابرويتان كار كنيد. به ياد داشته باشيد كه فاصله بين ابروان شما بايد به اندازه پهناي چشمتان باشد. و بخش داخلي ابرو بايد از بالاي سوراخ بيني آغاز شود. براي اينكه اين نقطه به راحتي مشخص شود، مدادي را در كنار بينيتان به سمت بالا به صورت عمودي نگه داريد تا نقطه ابتداي ابرو مشخص شود. براي اينكه طول ابرويتان مشخص شود، مداد را از كنار ابرو طوري نگهداريد تا امتداد آن از كنار گوشه خارجي چشمتان بگذرد و به ابرويتان برسد. به اين ترتيب نقطه پاياني ابرو مشخص ميشود. سپس، بايد مشخص كنيد كه بالاترين نقطه ابرو يا كحاست. براي اين كار مداد را در كنار بيني قرار هيد تا امتداد آن از كنار قسمت خارجي عنبيه چشم بگذرد و به ابرو برسد.

132:

قسمت سوم

قواعد برداشتن ابرو :

توجه :
اين كار را روز قبل از مهماني انجام دهيد چون آثار سرخي آن چندان زيبا نيست.
قاعده اول : ابروانتان را با يك برس كوچك مثل مسواك به حالت طبيعي برس بكشيد.
قاعده دوم : يك پارچه لطيف گرم روي ابروي خود بكشيد تا برداشتن ابرو آسانتر شود.
قاعده سوم : زير ابرو را زياد برنداريد چون ظاهر عجيبي پيدا ميكنيد.
قاعده چهارم : ابروهايتان را بيش از حد برنداريد چون به شما چهره متعجب ميدهد.
قاعده پنحم : از موچين جنس خوب و داراي لبه هاي نازك و كيپ استفاده كنيد تا به هتگام برداشتن ابرو موي ابرو را نشكند. اين كار ممكن است باعث عفونت شود.
قاعده ششم : موها را يك به يك بچينيد. آنها را محكم و در جهت رويش مو بكشيد.
قاعده هفتم : ابتدا از وسط ابرو، بالاي بيني، شروع كنيد تا به درد آن عادت كنيد. چون اين قسمت از پوست نسبت به پوست بالاي چشم حساسيت كمتري دارد.
قاعده هشتم : اگر درد اين كار زياد بود قبل از ادامه مقداري خمير دندان بر روي ابرويتان بماليد و بگذاريد چند دقيقه بماند. اين كار حالت بيحسي به پوست ميدهد.
قاعده نهم : برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج ابرو انجام دهيد.
قاعده دهم : هماهنگي ابروهايتان را در آينه چك كنيد و در پايان يك پارچه لطيف سرد روي ابروهايتان بگذاريد تا سرخي پوست را كاهش دهد.
نكته : اگر ميخواهيد چهره بازتري داشته باشيد فاصله ابروها را كمي بيشتر كنيد و اگر چشمان كشيده ميخواهيد بگذاريد ابروهايتان به هم نزديكتر باشند.


منبع: وبلاگ shrn.blogfa.com

133:

من یه آفرین به لعیا خانم بگم که منبع رو ذکر میکنن.
بالاخره از بر و بچه های کامپیوتریه دیگه.

134:

ممنون بابت تاپیک
میگم یکم هم از تجربه خودتون بگین هم فکر کنم تاپیک کمی از خشکی در بیاد و بیشتر خواننده داشته باشه
من فرق بین خط مژه و خط چشم رو نفهمیدممیشه توضیح بدین؟

135:

میگم شما دخترا چقدر بد بختی میکشید هاااا.
من خیلی رو صورتم کار کنم یه افتر شیو و ضد آفتاب دیگه خیلی مهم باشه روشن کننده.
دلم سوخت چقدر عذاب میکشید.
حالا میفهمم ما پسرا چقدر مهم هستیم.

136:

زیبایی یک موهبت الهیست وعذاب نیست

و آرایش وخودآرایی هم یک هنره

137:

بنده هم شوخی فرمودم با شما خانم لعیا جایز نبود به جد جواب من رو بدید به من خوب حق دارید من با شما بیشتر تخصصی و جدی حرف زدم.

بله که یک هنره من خودم با اینکه پسرم ولی به زیبایی چهره ی خودم به گونه ای که برای مرد جایز باشد اهمیت میدم و رسیدگی میکنم.

ولی خداییش ابرو برداشتن خیلی سخته هااا البته من خودم این کار رو نمی کنم.

138:

نا محرم نباشه یا ا... با اجازه خانمها راکر جان اخه شما اینجا تو تاپیک خانمها چه کار میکنی اخه
اینجا سالن زیبایی خانمهاست نه اقایون
بیا برون زشته
بیا بریم بشینیم یک جا و به دنیا بخندیم

139:

نه حاجی ما چشمامون رو درویش میکنیم اینطوری

حالا نمیشه بشینیم همینجا به دنیا بخندیم از این سشوار سر پایی هام دارن میریم کلمون رو میگیریم زیرش هوام که سرده آی میچسبه ها.

140:

منکه کچلم راحتم از سشوار داش راکر
خوب تو که فکر کنم اصلا دلت نمیاد ازینجا تکون بخوری
باشه من رفتم تو بمون

141:

نه حاجی منم میام باهات .
عشق است پسرا رو اینا دارن اینجا خودشون رو خفه میکنن بریم بیرون دادا بریم.

142:

سلام
اين اسم برام خيلي اشناست فهميدم ما هم يك سالن ارايش زنانه به اسم سروناز داريم داخل شهرمون

143:


خط مژه از جایی هست که مژه ها شروع به رشد کردند و سردرآوردند. گاهی چند تار مژه از خط مژه جدا شده و بالاتر از اون قرار میگیرند شما برای اینکه بتونید خط چشم زیبایی بکشید این مژه های اضافی که دو سه تا هم بیشتر نیستند با موچین بردارید تا خط مژه تون یکنواخت باشه و به سادگی فرچه ی خط چشم روی این قسمت حرکت کنه...

144:متاسفانه آرایش در فرهنگ ما فقط مخصوص خانمها ارضه شده و خانمها و خوب بیشتر اقایان بر این عقیده هستند كه اگر به صورت خود چیزی بجز ادكلون بعد ریش تراشیدن بزنند از فرهنگ مرد بودن بدور خواهد بود. و خوب در ایران ارایش برای مردان فقط در اصلاح صورت و موی سراست. البته با گسترش دانش و ارتباطات جمعی مثل اینترنت این مسئله كمی حل شده اگرچه هنوز كاملا شناخته نشده. البته نه منظورم سایه چشم و ماتیك برای اقایان نیست.
بعد از این مقدمه كه خوب موجب بر انگیختن توجه اقایان و خانمها به این مطلب خواهد شد باید اظافه كنم كه تمام شاهان ایران و مصر ارایش میكردند كه سرمه و پودرهای خوشبو كننده از مثالهای ان است. البته ارایش داماد جدا از این مسئله است. در اكثر عكسهای عروسی دیده میشود كه عروس كاملا اراسته و زیباست ولی داماد صورتی براق كه خوب از عرق یا چرب بودن پوست ناشی میشود یا زیر چشمها سیاه و پف كرده بنظر میرسد. یا اگر صورت تراشیده شده دو رنگ متفاوت بوجود امده كه خوب ناشی از سبز رنگ بودن جای ریش است. كه اكثرا از ان به عنوان مزاح و شوخی میگذریم.
آرایش مردان یا همان داماد كاملا بیرنگ است و فقط جنبه یك دست كردن رنگهای صورت است. مخصوصا جای ریش تراشیده شده. و زیر چشمان، به صورتی كه بیننده اصلا متوجه گریم نمیشود فقط در عكاسی صورت عروس و داماد یك دست خواهد بود. بهرحال این عكسها سالهای سال باقی خواهند ماند و یك عكس پولاروید كنار میدان شهیاد نیستند.
نكته ای كه در مورد اقایان باید توجه كرد این است كه اقایان مثل خانمها مواد براق یا چرب استفاده نمیكنند برای همین احساس ان هم روی پوست برایشان خوشایند نیست و خوب طبیعت پوست اقایان مواد مرطوب یا چرب كننده مثل خانمها را احتیاج ندارد. الا خشكی بیش از حد. برای همین اكثر محصولات كه برای آقایان ساخته میشود بیشتر مرطوب كننده هستند تا چرب كننده.

145:


اگر دقت کنید تمام مطالب اینجا لینک داره و اگر چند پست باهم از یک منبع استفاده شده در همون پست اول لینک منبع قرار داده شده

146:

راه حل براي چشمان پف كرده
- يك قاشق غذاخوري را زير اب سرد گرفته و انرابراي ۶۰ ثانيه روي پف كردگي چشم قرار دهيد
كرمهاي روي پوف كردهگي استفاده كنيد كه داراي نشاسته و روغن جگر كوسه باشند متخصصين پوست سالهاست بر اين
عقيده هستند كه اين مواد ورم پوست يا قسمت چشم را از بين ميبرد.
- راه ديگر حلقه حلقه كردن خيار و روي چشمها بصورت كمپرس گذاشتن است
- چاي سياه كيسه اي را در اب سرد خيس نموده و برا ۱۰ دقيقه روي چشمها بگذاريد و به ارامي از سمت داخل به بيرون
چشمها فشار ارامي بدهيد.
- از خوردن هر چيزي كه داراي نمك باشد خوداري كنيد چرا كه باعث نگهداري مايعات اضافي جمع شده در ناحيه
چشمها خواهد شد.
- در موقع خواب سر را بالا تر از بدن نگهداريد كه باعث اضافه جمع شدن بيشتر مايعات زير چشم نشود.
به نقل از سايت مارتين آرمان

147:

منون توضیح
من همین چند ساعت پیش یکی از روشهایی رو که گفتین امتحان کردم..همون رژ لب با دست چرب و سایه چشم..ناناس شدتازه پاک هم نمیشد به این راحتی
فکر کنم بشه از همین روش برای سایه چشم زدن هم استفاده کرد تا مدت طولانی بمونه روی چشم و پاک نشه..میشه به نظرتون؟

148:


بله استفاده از دستمال کاغذی و یا کف دست برای این کار مناسب هست.

149:

خوب خانم سروناز این آقا رضا بیچاره شوخی کرد چه قدر براش بریدی.
خوب من هم با نظرات شما موافقم آرایش منظور کلمه ی آرایش است اینروزها مختص خانمها شده متاسفانه و کمی تفکر قدیمی به نظر میرسد.
خوب مرد هم باید به زیبایی چهره ی خود رسیدگی کنه (مثل من) اما خوب من که نمی تونم بیام ریمل و پنکک و رژ گونه استفاده کنم که اونوقت میدونی چند تا دختر در روز تلف میشن.
وبیشتر به زیبایی علاقه دارم که تصنعی نباشد و این مسئله خیلی هم برام خرج داشته.
گاهی سفید کننده که کمی روشنی آن کمتر از حد معمول است (بیشتر برای آقایون استفاده میشه) و مرطوب کننده نیست استفاده میکنم کرم ضد آفتاب که دیگه برای همه ضروریه.
افتر شیو (after shave)هم که دیگه باید باشه و گرنه پوست صورت میشه عینه کرگدن.
از ابرو برداشتن احساس خوشایندی بهم دست نمیده واسه همین دست نمیزنم به ابروهام.
دیگه همین دیگه حالا به نظرتون من چیزی کم میزارم بگید تا اونهم اضافه کنم.

150:

این جواب ازنوع تخصصی جدی کامپیوتری همکارگونه بود

درسته
البته اصولا همیشه این آقایون آماده هستند برای تیکه انداختن مثلا داداش خود من همیشه موقع خرید یا بعضی از حساسیتهایی که دارم وبه نوعی خیلی دخترونه است هی میاد و شروع میکنه به حرف درست کردن ونظریه دادن
ولی یه جا که میخوام مثلا یه مانتویی کفشی چیزی بخرم نمی دونم چرا دوست داره بیاد نظر بده بر خلاف حرفاش و شیطنتاش همیشه دوست داره نظرش رو بگه وسلیقش را ابراز کنه اتفاقا خوش سلیقه هم هست

خلاصه اهمیت میده

ابرو برداشتن آره هم یه خرده سخته البته شاید برای شما وخوب بعضی آقایون که ماشا..زدند رو دست خانمها انواع تاتو ومدلهای مختلف

151:

زشت پیرزنه
اتفاقآ اینجا حال میده

152:

میگم این کرم الیزا رو دیدید تبلیغ میکنه ور داشتن چند تا حلزون بیچاره رو چلوندن شده کرم.
69000 تومن یه کم گرون میزنه ولی اگه اون تبلیغاتشون واقعی باشه که من میگم نیست می ارزه خداییش.
من بعد از اینکه آبله مرغون گرفتم چند تا لک مونده رو صورتم.
اما لین تبلیغاتشون که نشون میده یه خورده مشکوک میزنه ور میدارن یارو رو سه سوت گریم سینمایی میکنن عکس میگرن میگن ایناهاش معجزه ی قرن.
خانمها بخرید اولیش 69000 تومن دومیش 345000 تومن باهاتون حساب میکنن.
بعد اگه جواب داد به من بگید تا بخرم میترسم بی گدار به آب بزنم پوستم خراب بشه یعنی بد از این بشه.

153:


برای استفاده از کرم برای صورت هیچ زمان خودسر نباید عمل کنین....اول بگذارید به نسبت نوع پوستتون پزشک کرم رو تجویز کنه چون پوستها با هم متفاوتند

154:

چه داداش با حالی داری بهش از طرف من بگو دمت گرم.
خوب بچه هواتو داره دیگه.
خوب تاتو که حتما نباید برای خط لب و ابرو باشه البته من از ابروهای تاتو کرده خیلی بدم میاد مخصوصا برای صورتهای چاق خیلی زشت میشه.
من الان دنبال یه جا میگردم برام یه فرورهر رو بازوم یا سینه بزنه البته به صورت بهداشتی نه با سوزن و خون ریزی.

155:

بچه ها خاهش میکنم این حرفارو توی تاپیکهای دیگه بزنید اینجا ما بحث تخصصی میکنیم . نمیگم خیلی خشک باشینا ولی خیلیم ترو خیس نباشین

156:

این کرم الیزا نیازی به تجویز پزشک نداره حتی میگن برای کودکان هم قابل استفاده است.
البته این کرم رو تلویزون جمهوری اسلامی تبلیغ نمی کنه هااا.
کار کرم ترمیم پوسته مثلا از بین برن جای زخم و جوش و آکنه و...
خیلی مزیتهای دیگه داره...

157:

فرقی نمیکنه وازلین هم باشه پوست بدن حساسه و صورت از همه جا حساس تر و باید با پزشک مشورت کنید مخصوصن کرمهای ترمیم کننده...

158:

ببخشید شما میرید سالن همینجوری سیخ میشینید رو صندلی و خانم آرایشگر قلم موش رو بر میداره و مشغول میشه ؟؟؟
تازه وقتی عروسی باشه شونصد نفری پا میشید همراه عروس و سالن رو میکنید دانسینگ و مفصل میرقصید دیگه هر کی ندونه من که میدونم چه خبره تو این سالنهاااا.
حالا بازم ببخشید خانم سروناز

159:

گـاهی اوقات کـارهـایــی را برای روزها...ساعت ها.... و یا حتی هفته ها انجام می دهـیـم تا جوانتر به نظر برسیم، اما در عین حال کارهایی را نیز انـجام می دهیم که سبب می شوند پیرتر جلوه کنیم. در این قـسمت بـه چند نمونه از این اشتباهات و نحوه تصحیح هر یک از آنها اشــاره می کنیم.

1- صورت چرب و براق

معـمولاً این روزها اینطور شنیده می شود که اگر پـوســت صورت خود را با کرم های روغنی و شــفاف چرب کنیم، به نظر جوانتر می رسیم. ما به هیـچ وجه مـخالف این مطلب نیستیـم، اما این روزها خانـم های زیادی را مـی بینیم که در تـمام اوقات (مـحل کـار، نهار، مهمانی) به ایـن دلیل که اعتقاد دارند پوستشان با کرم های براق کننده، جوانتر خواهد شد، این کار را انجام میدهند، آنها همچنین تصور می کنند که زیبا تر به نظر می رسند. اما اشتباه می کنند! اولاً باید توجه داشته باشید که لزوماً برای جوانتر شدن نیازی به صورت براق ندارید. دوماً صورت براق پیری پوست شما بیشتر نمایان می کند چرا که گودی ها، چروک ها و لک های پوست واضح تر می شوند. می توان گفت که صورت براق تمام ایرادهای صورت را بزرگنمایی می کند. زمانیکه نور روی صورت براق می افتد (چه در روز و چه در شب) نقص های صورت، خودشان را بیشتر نشان می دهند و ... مهمتر از همه ... هیچ چیز زیبایی در مورد صورت روغنی وجود ندارد حتی اگر به بهترین وجه آنرا آرایش کنید.

و اما راه حل

زمانیکه برای بیرون رفتن از خانه آماده می شوید، می توانید از روش های زیر برای آرایش استفاده کنید و پوست خود را جوان و شاداب نمایید. 1- صورت و گردن خود را به دقت بشویید تا کلیه چربی ها و مواد باقیمانده از آرایش قبلی از صورتتان پاک شوند. 2- از یک کرم مرطوب کننده مرغوب بر روی پوست خود استفاده کنید. 3- هر گونه آرایشی که می خواهید مانند روال عادی انجام دهید. 4- مقداری پن کک را از بالا به پایین بر روی پوست خود بزنید تا رنگ ها به خوبی بر روی پوست بخوابند و درخشندگی بیش از اندازه نیز از بین برود. پنکک چون حالت پودری دارد به خوبی جذب مناطق مرطوب می شود و اجازه می دهد تا آرایش برای مدت زمان بیشتری بر روی پوستتان باقی بماند. این امر همچنین از پوست شما در مقابل اشعه های زیان آور خورشید نیز جلوگیری می کند. شما با این کار می توانید هم از پوستتان مراقبت کنید و هم آنرا جوانتر کنید. امتحان کنید: پیش از استفاده از پودر صورت، جلوی پنجره بایستید (و یا جایی که نور به صورتتان بتابد) و یک آینه بدست گرفته و خود را در آن نگاه کنید. پودر را بر روی صورت استعمال کنید، پشت پنجره بروید و مجدداً صورت خود را در آینه نگاه کنید و ببینید چه تغییری در آن ایجاد شده. اگر متوجه هیچ تغییری نشدید، بدانید که خیلی جوان هستید و هیچ خط و خطوطی بر روی پوستتان وجود ندارد!!

2- سایه چشم رنگین کمانی و روشن با فرم های عجیب


استفاده از تمام رنگ ها به طور بیش از اندازه و غیر طبیعی سبب فرسوده نشان دادن پوست می شود... و از این گذشته شما را غیر جذاب، بدریخت و شلخته نشان می دهد. در تیتر این قسمت به سایه های روشن و رنگین کمانی اشاره کردیم. گاهی اوقات این نوع سایه ها آنقدر روشن و تند می شوند که چشم های شما را مثل چراغ های جلوی اتومبیل می کنند. البته تولید کنندگان این نوع محصولات همیشه باید بازاری برای فروش محصولاتشان پیدا کنند. آنها فقط به دنبال سود خودشان هستند، اما من اینجا هستم تا شما را راهنمایی کنم که چگونه می توانید شاداب ترین و جوان ترین پوست را داشته باشید.
و اما راه حل

چشم شما هر فرم و شکلی که داشته باشد، با استفاده از یک میکاپ مناسب میتوانید آنرا به جوانترین و زیباترین شکل ممکن دربیاورید. به یاد داشته باشید که این چشم هایتان هستند که شما را پیروز می کنند... نه سایه ها. در اینجا شما را با چند قانون کلی آشنا می کنیم: 1- از رنگ های طبیعی استفاده کنید. رنگ مورد علاقه من سفید چرک برای گوشه های پلک، قهوه ای روشن و یا خاکستری برای روی پلک و مقداری هم برای استخوان زیر ابرو است. (رنگ سفید چرک معمولاً پس از استعمال سایه به تمام قسمت ها زده می شود تا رنگ همه جا هماهنگ شود و چهره طبیعی تری به شما بدهد.) 2- از خط چشم برای زیبا تر شدن چشم ها استفاده کنید. رنگ مشکی لطافت بیشتری به چشم ها می دهد. 3- از ریمل استفاده کنید. رنگ مشکی یا قهوه ای کاملاً مناسب است. اگر مژه های پری ندارید، می توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید. فقط قهوه ای باشد نه مشکی. (باید پیش از استفاده از مژه مصنوعی آنرا هم از عرض و هم طول کوتاه کنید و انواع پرمو آنها را نیز خریداری نکنید چرا که بر روی چشم خیلی مصنوعی به نظر می رسند و زیبایی ندارند) اگر به اندازه کافی از آن استفاده کنید چهره شما زیباتر خواهد شد.
3- استفاده از رژلب های بنفش، مشکی یا نارنجی

این رنگ ها معمولاً چهره را سالخورده کرده و اگر از انواع پر رنگ آنها استفاده شود، چهره بدی به شما می دهند. مشکی / نارنجی ( بنفش / مشکی) هیچ گاه بر روی صورت جذاب نخواهند بود.

و اما راه حل

شاید نارنجی بسیار کمرنگ بد نباشد، البته اگر با لباس هایتان هم خوانی داشته باشد، اما در هر صورت سعی کنید از کمرنگ ترین انواع که با تن قهوه ای همراه هستند استفاده کنید. البته رک و پوست کنده بگویم من نه صاحب فروشگاه لباس های نارنجی هستم و نه رژ لب های نارنجی/قهوه ای می فروشم. رنگ نارنجی معمولاً بر روی پوست زیبا نمی شود. اگر ملزم به استفاده از رژ لب نارنجی هستید حتماً آنرا بر روی لب خود محو کنید.

از رنگ هایی استفاده کنید که دارای تن ملایمی از قهوه ای باشند. قرمز باید مقداری آبی داشته باشد تا برو روی پوست رنگ نارنجی را نمایان نسازد. آبی، قرمز را زیباتر می کند و به جوانی و شادابی صورت نیز کمک می کند.

اگر می خواهید لب های پرتری داشته باشید، می توانید رژ لب و یا خط لب خود را کمی بالاتر از خط طبیعی لب بکشید. اگر از براق کننده هم استفاده می کنید یادتان باشد که آنرا فقط در داخل خط طبیعی لب استعمال کنید. با این روش چهره شما ظریف تر شده و جذابیت بیشتری به خود می گیرد... یادتان باشد که بیش از اندازه از برق لب استفاده نکنید. زمایکه لب های خودتان را بزرگ تر می کنید یادتان باشد که پس از اتمام کار روی آنرا پنکک بزنید تا طبیعی تر و محو تر به نظر برسد، در غیر اینصورت خط اضافی که خودتان کشیده اید توی ذوق می زند و خیلی مشخص می شود.
4- موهای خشک و شکننده

اگر به دلیل استفاده از مواد دکلوره، رنگ، صاف کردن، و یا نور خورشید، موهایتان حالت اولیه خود را از دست داده و زمخت و شکننده شده است، باز هم در بازار محصولات متفاوتی یافت می شود که با استفاده از آنها می توانید حالت اولیه را به موهایتان باز گردانید. موهای خشک و شکننده سن شما را بالاتر می برند.

و اما راه حل

تا جایی که می توانید اجازه ندهید تعدد محصولات شما را گیج کنند و حتی الامکان فراورده هایی را انتخاب کنید که موهایتان را از آن چیزی که هست، بدتر نکند. تصور نکنید که چون همه ی اطرافیان، موهای شما را با این شیوه دیده اند، پس می توانید در مهمانی ها با همان وضعیت شرکت کنید. با استفاده از چند محصول مناسب به راحتی می توانید موهایتان را به حالت اول برگردانید. اگر احساس می کنید که مشکلتان خیلی حاد شده، می توانید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا او شما را در این زمینه راهمنایی کند... چهره جوانی که موها می توانند به شما بدهند، دوست داشتنی تر است.

5- استفاده نکردن از رژ گونه، استفاده کم یا استعمال در محل نامناسب

خوب، این مسئله همیشه به عنوان یکی از مشکلات شخصی به شمار می رود. معمولا خانمها دوست ندارند رژ گونه زیادی به صورت بزنند و از سوی دیگر نمی خواهند مقدار آن خیلی کم باشد. گاهی اوقات مجبور می شوند روی آن مقداری پنکک بزنند تا رنگش کمی ملایم تر شود! مشکل دیگری که اکثر خانم ها با آن مواجه هستند این است که آنرا در کدام قسمت صورت مصرف کنند .

و اما راه حل

آیا می دانید که "رژهای چرب" صورت شما را صاف تر می کنند و در عین حال استعمال آنها نیز راحت تر است؟ هیچگاه از رژ گونه های براق استفاده نکنید. این امر سبب میشود که فرو رفتگی ها و برآمدگی های صورت بیشتر جلوه کنند و خطوط زیر چشم نمایانتر گردند. البته باید دقت داشته باشید از انواعی استفاده کنید که نه خیلی چرب، و نه خیلی خشک باشند و نسبت به پوستتان رنگ طبیعی داشته باشند و به خوبی روی صورت بخوابند.

زمانیکه از رژگونه استفاده می کنید، باید آنرا در محلی بزنید که نور خورشید به طور طبیعی آنجا را قرمز میکند. (البته بجز بینی). این محدوده از نزدیکی استخوان گونه شروع شده و تا امتداد گوش ادامه پیدا می کند. مقدار کمی از آنرا به بالای پیشنانی بزنید و خط رویش موها را به وسیله آن محو کنید. (آنقدر زیبا می شوید که خودتان نیز تعجب خواهید کرد) مقداری از آن را هم به گردنتان بزنید تا با صورت همرنگ شود.... حالا یک صورت درخشان و در عین حال طبیعی دارید.

اگر احساس می کنید که نیاز به رژگونه بیشتری در طول روز دارید، می توانید از انواع پودری آن استفاده کنید. از یک رنگ ملایم و طبیعی استفاده کنید و سعی کنید درخشش زیادی نداشته باشد.


160:

خیلی جالب بود ستایش جان. من رژ گونه معمولا رنگ های ملیح اما پر درخششی رو استفاده میکنم. مثل صورتی ملایم یا قهوه ای روشن و زیبا !

خداییش توی زیبایی و ارایش خیلی تاثیر دارن مخصوصا برای افرادی که گونه دارن !

161:

*SARVENAZ* عزیز
با تشکر از فعالیت شما دوست گرامی
در این تالار تاپیکی تحت عنوان آرایش گام به گام ! وجود دارد
اگر مطالبتان چیزی به غیر از مطالب تاپیک فوق است،خوشحال میشویم هم چنان فعالیتتان را در این تاپیک به صورت مستقل دنبال کنید.
در غیر اینصورت این دو تاپیک ادغام خواهند شد!

162:


نه هيچ ايرادي نداره و من هم موضوع تاپيكم بر اساس همين مطالب و صحبتها هست. مهم اينه كه اطلاعات خوب و مفيدي منتقل بشه. ميتونيد ادغامش كنيد.

163:

سلام ، اسم من آتیش پاره است دروغ گفتم اسم من ... خیلی خوشحالم که با هم میهن آشنا شدم . خیلی دوست دارم که بااعضای هم میهن آشنابشم . خیلی مرسی...

164:

سلام بچه ها مطالبی که می نویسید خیلی عالیه ولی خب وقت زیادی می خواد که بشه تمام این مطالب رو خواند .من داشتم توی سایت های مختلف درمورد تقویت مژه می گشتم که به این سایت فوق العاده رسیدم اگه بشه یه مطلب کوتاه درمورد ریزش مژه وچگونگی تقویت مژه من و راهنمایی کنید ممنون می شم . خییییییییلی مرسی .

165:

محمد موسى عرب" كارشناس علوم بهداشتى از دانشگاه تهران و معاون مديركل نظارت بر مواد غذايى و بهداشتى، درباره كرم هاى آرايشى و بهداشتى حاوى هيدروكينون مى گويد:
« اين نوع كرم ها براى از بين بردن و كاهش لك هاى پوستى به كار مى روند و مقدار مصرف آنها در كرم هاى آرايشى- بهداشتى حداكثر 2 درصد است و تنها زمانى مى توانند كارآيى داشته باشند و تأثيرات عميقى بر جاى بگذارند كه براي طولانى مدت استفاده شوند. در صورت قطع مصرف، لك هاى پوستى دوباره تظاهر پيدا مى كنند كه چندان خوشايند افراد نيست.
اين نوع كرم ها بايد به رنگ سفيد عرضه شوند و حاوى مواد رنگى نباشند، زيرا هيدروكينون موجود در كرم ها، در مدت 6 الى يك ماه به صورت اكسيد درآمده و قهوه اى رنگ مى شوند كه نشان مي دهد کرم غيرقابل مصرف است و خاصيت خود را از دست داده است.
اخيراً مواد سفيدكننده ضدلك ها از جلبك ها، خزه ها و ساير گياهان دريايى استخراج و توليد مى شوند كه ضمن داشتن خاصيت سفيدكنندگى و ضدلكي، اثرات مضري روى پوست نداشته و مصرف آنها توصيه مى شود.
خانواده ها هنگام استفاده از كرم بايد موراد زير را رعايت کنند:
* کرم داراي پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى باشد.
* به تاريخ انقضا و تاريخ توليد حك شده روى انواع كرم توجه نمايند.
* ظاهر كرم را بررسي كنند تا تغيير رنگ و بو نداشته باشد و آب و روغن آن از هم جدا نشده باشد و بوى دلپذيرى داشته باشد.»
دكتر "مسعود داوودى" متخصص پوست و مو نيز معتقد است:
« كرم هاى روشن كننده ي حاوى هيدروكينون كه به عنوان داروى ضدلك مورد استفاده قرار مى گيرند، در درازمدت باعث افزايش تحريكات پوستى مى شوند و هر اندازه كه درصد هيدروكينون موجود در اين نوع كرم ها بيشتر باشد، شانس ابتلا به تحريكات پوستى افزايش مى يابد؛ به عنوان نمونه هيدروكينون 10 درصد، شديداً پوست را تحريك كرده و باعث خارش و قرمزى پوست مى شود.
تأثير كرم هاى ضدلك در افراد متفاوت است و بستگى به نوع ضايعه دارد. در بعضى از افراد مصرف اين نوع كرم ها موثر است و در برخى ديگر تغييراتى را به وجود نمى آورد.
بعضى از پزشكان، هيدروكينون را به عنوان درمان توصيه نمى كنند، چرا كه در درازمدت (بعد از 6 ماه) باعث ايجاد لك هاى دايمى در پوست مى شدند.
افراد بهتر است براى پيشگيرى از تحريكات پوستى شديد، از سفيدكننده هاى حاوى هيدروكينون 4 درصد استفاده كنند.
همچنين براى از بين بردن يا كم رنگ كردن ضايعات و لكه هاى پوستى نيز مى توانند از غلظت هاى كمتر از 2 درصد استفاده نمايند.
افراد بايد بدانند در صورتى كه پس از 6 ماه استفاده از اين كرم ها، بهبودى در وضعيت پوست آن ها حاصل نشد، مصرف آن را قطع كنند، چرا كه به عقيده برخى پزشكان ممكن است لك هاى دائمى روى پوست آن ها ايجاد شود، همچنين به دليل عوارض پوستى، زنان باردار و شيرده نيز بايد از مصرف اين كرم ها پرهيز كنند.

كرم هاى ضدچين و چروك نيز به طور كامل مشكلات مذكور را از بين نمى برند و حداقل براي مدت زمان طولانى بايد استفاده شوند. بهتر است افراد از دوران كودكى از نور شديد آفتاب به شدت پرهيز نمايند و در صورت لزوم از عينك هاى آفتابى و كلاه استفاده نمايند تا دچار عوارض پوستى نشوند.»
دكتر "معصومه هدايت" متخصص پوست و مو نيز معتقد است:
« كرم هاى مرطوب كننده نيز راهى براى پيشگيرى از پيرى زودرس پوست محسوب مى شوند، زيرا استفاده از آنها علاوه بر تأمين و نگهدارى آب پوست و ممانعت از تبخير آب در لايه هاى سطحى پوست، از پيرى زودرس پوست نيز پيشگيرى كرده و شادابى و طراوت پوست را موجب مى شود.
به دليل اينكه پوست در اثر عوامل خارجى مانند نور آفتاب ، سرما ، گرما، تغذيه نامناسب، شست و شوى زياد با مواد تميز کننده و همچنين گذشت زمان و افزايش سن، رطوبت و چربى خود را از دست مي دهد و دچار خشكى و پيرى مى شود، از اين رو مرطوب نگه داشتن پوست از عارضه پيرى آن پيشگيرى مي کند يا آن را به تأخير مى اندازد.
همچنين خشكى پوست مى تواند باعث عوارضى نظير زبرى، پوسته پوسته شدن، خارش، ترك خوردگى و كاهش انعطاف پذيرى پوست َشود

166:

نكات مهم برای زیباتر شدن لب


اگر لبهای برجسته و پر ندارید، از روشنترین رنگ ممکن استفاده کنید تا لبهای شما پر و برجسته نمود کند.
برای جلوگیری از اینکه رژ لبتان روی دندانهایتان مالیده شود. پس از زدن رژ انگشتتان را داخل دهانتان کرده و لبانتان را دور آن ببندید و انگشتتان را بیرون بکشید. .به این ترتیب رژ اضافه از داخل لبهایتان پاک میشود.
قبل از زدن رژ، باید از ویتامین ای استفاده کنید. این کار باعث مرطوب شدن و تغذیه لب شده و از خشک شدن و ترک خوردن لب جلوگیری میکند.
برای اینکه دوام رژتان افزایش یابد پس از زدن لایه اول رژ یک یا دو لایه دستمال روی لبتان بگذارید، دوباره رژ بزنید و دوباره دستمال را روی لبانتان بگذارید. به این ترتیب چربی رژ گرفته شده و رنگدانه ها و موم آن باقی میماند.
اگر بالای چهل سال سن دارید. پیشنهاد ما این است که از رژهای مات استفاده نکنید.لبان شما با کمی درخشش زیباتر جلوه میکنند. همیشه از برق لب استفاده کنید تا رژتان دوام بهتری داشته باشد.
رنگ رژ لب زیاد مهم نیست. ابتدا دور لبتان را با خط لب خط بکشید و با همان خط لب لبانتان را رنگ کنید. حال میتوانید برق یا رژ لبتان را بزنید. وقتی رژ قرمز میزنید، ابتدا خط لب قهوه ای بزنید و لبتان را با همان رنگ رنگ کنید و بعد رزتان را بزنید. به این ترتیب رنگ قرمز دوام بیشتری پیدا میکند.
برای اینکه از محتوای رژ لبتان حداکثر استفاده را بکنید، لایه لایه از روی آن ببرید و در ظروف مخصوص رژ بگذارید و استفاده کنید.
لطفا از رژ سیاه یا سبز استفاده نکنید، مگر برای مناسبتهای خاص مانند هالووین.
اگر دیدید که از رژتان مایع خارج میشود آن را در یخچال بگذارید.
از رژهای کهنه استفاده نکنید چون باعث پوسته شدن لبانتان خواهد شد.

برق لب
برق لبتان را روی رژ لب یا به تتهایی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برق لب باعث برجستگی و پر جلوه کردن لبانتان میشود.
اگر لبان پر و برجسته ای دارید از برق لب کمتر استفاده کنید.

خط لب
برای خوش فرم کردن لبها قبل و بعد از زدن رژ خط لب بزنید.
همیشه قبل از استفاده از خط لب نوک مدادتان را تیز کنید و سپس با نوک انگشت آرام روی آن بزنید تا نرم و گرم شود.
هرگز از رژ و خط لب با رنگهای متضاد استفاده نکنید.
هنگام زدن رژ، ابتدا لبانتان را با خط لب رنگ کنید و به این ترتیب لایه دوم رژی که میزنید دوام بیشتری خواهد داشت.

زدن رژ لب
رژها انواع و اقسام مختلفی دارند که هر روز به این انواع اضافه میشود. با اینکه انتخاب رنگ رژ یک مسئله شخصی است، مد روز هم در تصمیمگیری خانمها برای انتخاب رنگ نقش عمده ای بازی میکند. تنوع رنگهای رزلبهای Kayla را ببینید و انتخاب کنید. به یاد داشته باشید رنگ سال، صورتی است.
برای بوجود آوردن لبان زیبا، ابتدا خط لباننتان را با یک خط لب خنثی بکشید. توجه داشته باشید که خط خود لب را بکشید نه خط خارج لب را. سپس خط لب مورد نظرتان را بکشید. بعد از آن سطح لبتان را با رنگ مورد نظرتان پر کنید. حال از برس لبتان استفاده کنید و این دو رنگ را در هم پخش کنید تا خط تفکیک آنها زیاد نمایان نباشد.


لبان زیبا
برجسته جلوه دادن لبان نازک یکی از راحتترین مشکلات آرایشی است. آرایش درست میتواند معجزه کند.
ابتدا، از مرطوب کننده کرم لب برای مرطوب کردن لبانتان استفاده کنید و چند لحظه فرصت بدهید تا جذب شود.
سپس، رنگ رژ مورد نظرتان را انتخاب کنیدو به لبانتان بزنید.(توجه داشته باشید که رنگهای مات و بسیار تیره لبهای نازک را نازکتر نشان میدهند)
حال، مداد لب متناسب با رنگ انتخابیتان را برداشته و روی خارج خط لبتان بزنید (نه بیرون لب) . با کمک انگشت یا یک گوش پاک کن، این خط را نرم کنید.
بالاخره، کمی برق لب وسط لب پایینتان بزنید و با مالیدن لبهایتان به یکدیگر آن را پخش کنید. این کار باعث برجسته تر شدن لبانتان میشود. البته استفاده از برق لبهای رنگ دار به این برجستگی می افزاید.

رنگ قرمز درست برای شما:
برای بهترین هماهنگی، رژ قرمزی را استفاده کنید که با تنالیته پوستتان هماهنگ باشد.
برعکس چیزی که اکثر خانمها فکر میکنند، هر کسی میتواند رژ قرمز بزند.
کلید این کار این است که طیف درست این رنگ را انتخاب کنید که با باقی آرایش شما هماهنگی داشته باشد. به مطالب زیر توجه کنید:

اگر پوستتان روشن است و زمینه صورتی دارد:
از رنگ قرمز روشن با ته زمینه صورتی یا آبی و یا قرمز خالص استفاده کنید.

اگر پوستتان زمینه زرد دارد:
از قرمز گرم با ته زمینه نارنجی استفاده کنید. از قرمزهایی که ته زمینه آبی دارند پرهیز کنید.

اگر پوستتن زمینه زیتونی دارد:
از قرمز خالص یا قرمزی که ته زمینه قهوه ای در خود دارد استفاده کنید. از قرمزهایی که صورتی یا نارنجی زیاد دارند بپرهیزید.

اگر پوست تیره با زمینه صورتی دارید:
از رژ قرمز با ته زمینه آبی یا صورتی استفاده کنید. از استفاده از قرمزی که ته زمینه نارنچی یا هلویی دارد بپرهیزید.

اگر پوست تیره با زمینه زرد دارید:
از قرمز گرم با ته زمینه نارنجی استفاده کنید. از قرمز با ته زمیه آبی پرهیز کنید.

برای هر رنگ پوستی:
برای نتیجه بهتر از قرمزی استفاه کنید که زمینه قهوه ای داشته باشد. چون قهوه ای یک سایه خنثی است، قرمزی که زمینه قهوه ای داشته باشد با هر پوستی سازگار است.

استفاده از مداد لب
هر آرایشگری به مداد لب نیاز دارد چون این وسیله نقش بسزایی در آرایش دارد.
برای برجسته کردن رنگ لبهایتان: قبل از زدن رژ، خط لب هماهنگ با رژتان را بر تمام سطح لب بزنید.
برای جلوگیری از ریختن رژ از کنار لب: قبل از زدن رژ، خط لب هماهنگ با رژتان را به حاشیه لبهایتان بزنید.
برای بزرگتر نشان دادن دهان: خط لبتان را در حاشیه خارجی فرم لبتان بکشید و بعد رژ بزنید.
برای کوچکتر نشان دادن دهان: ابتدا حاشیه لبانتان را کرم پودر بزنید و سپس با خط لب در حاشیه داخلی فرم لبتان خط لبتان را بکشید و سپس رژ بزنید.

نکاتی درباره رژ لب
رژ لب و عطرهایتان را در یخچال نگهدارید تا دوام بیشتری داشته باشند.
هرگز تستر را روی لبتان آ زمایش نکنید چون غیربهداشتی است.
رژ لب را روی نوک انگشت تست کنید نه روی پشت دست. چون رنگ و بافت پوست نوک انگشت به پوست لب نزدیکتر است.
برای پاک کردن لکه رژ لب کمی گلیسیرین روی لکه رژ بزنید و بعد آن را مانند باقی لباسهایتان بشورید.
اگر میخواهید دوام رژتان بیشتر شود خط لبتان را بزنید و لبانتان را با همان مداد لب رنگ کنید و بعد رژ بزنید.
اگر از مداد لب استفاده نکنید فرم لبتان زیاد نمایان نمیشود.
اضافه رنگ را به همان ترتیبی که در ابتدا گفتیم از روی لبتان بردارید (با انگشت)
اگر احساس میکنید که رژ لبتان از آنچه که میخواهید روشنتر به نظر میرسد. قبل از زدن رژ لبانتان را با مداد لبی چند درجه تیره تر رنگ کنید. یا اینکه از برق لب تیره تری بر روی رژتان استفاده کنید.

انتخاب رنگ لب
لبان شما قسمتی از صورتتان است که میتوانید با رنگ آن بازی کنید.بهترین راه پیدا کردن رنگ مناسب زدن آن رنگ رژ است ولی راهنمای زیادی برای این انتخاب رنگ وجود ندارد.
اگر رنگ پوستتان تیره است، بیشترین حق انتخاب را دارید.رنگ گوجه ای، شکلاتی ها، قرمزها، رنگهای روشن و نارنجی ها برای شما مناسب هستند.
اگر رنگ پوستتان متوسط است و ته زمینه طلایی دارد، تمام طیف های قرمز به شما تعلق دارند، بنفش با ته زمینه قهوه ای، صورتی یا قهوه ای با ته زمینه قرمز.
اگر پوست روشن دارید، میتوانید از رنگهای روشن مانند بژ، صدفی و صورتی استفاده کنید.

167:

مرسي از همه جالب بود
نكات جديدي هم توشون خوندم
بازم تنكس

168:

1: پاک کردن صورت با لوسیون پاک کننده
۲: کرم پودر می زنیم
۳: پنکیک زده و با قلم موی درشت آنرا یکنواخت می کنیم
۴: مقداری کرم رنگ روشن تر زیر چشمها- وسط پیشانی و بینی و چانه می مالیم
۵: با مداد سیاه اطراف چشمها را خط می کشیم
۶: شروع به زدن سایه چشم می کنیم
۷: با مداد قهوه ای تیره ابروها را خط می کشیم
۸: با قلم موی درشت روژ گونه می زنیم
۹: مرحله بعد زدن خط لب و روژ لب است
۱۰ : با مداد آبی کمرنگ یا سفید خط داخلی چشم را می کشیم
۱۱ : مقداری اکلیل روی استخوان بالای چشم می مالیم

169:

حامد تو دیگه کی هستی !!
فقط همین مونده بود که پسرا اموزش ارایش کردن بذارن :دی

170:

arayeshe Lab

آرایش گام به گام !

171:

آرایش گام به گام !

172:

آرایش گام به گام !

173:

محلول حجم دهنده لب


آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

174:

لب از همه رنگ.


آرایش گام به گام !
آرایش گام به گام !


areyeshe laB
آرایش گام به گام !

175:

آرایش گام به گام !
اگر پوست صورتتان خسته است کافی است یک زرده تخم مرغ خام را با ۵ قطره لیموترش مخلوط کرده در پوست همان تخم مرغ با کمک یک قاشق چای خوری کاملاً بزنید و سپس روی پوست صورتتان بمالید بجز دور چشم. ۲۰ دقیقه به پشت دراز بکشید تا زرده خوب خشک شود. با آب نیم گرم بشویید صابون به کار نبرید .

176:

استفاده از رژلب های بنفش یا نارنجی
این رنگ ها معمولاً چهره را سالخورده کرده
و اگر از انواع پر رنگ آنها استفاده شود،
چهره بدی به شما می دهند.
مشکی / نارنجی ( بنفش / مشکی)
هیچ گاه بر روی صورت جذاب نخواهند بود.
آرایش گام به گام !

177:

اگر می خواهید لب های پرتری داشته باشید
، می توانید رژ لب و یا خط لب خود را کمی بالاتر از خط طبیعی لب بکشید.
اگر از براق کننده هم استفاده می کنید
یادتان باشد که آنرا فقط در داخل خط طبیعی لب استعمال کنید.
با این روش چهره شما ظریف تر شده و جذابیت بیشتری به خود می گیرد…

آرایش گام به گام !

178:

کسانی که پوست های تیره دارند معمولا دارای چشم
و موی مشکی یا قهوه ای تیره هستند.
این افراد باید لباسی را انتخاب کنند
که با رنگ های تیره مغایرت داشته باشد.
این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون می آورد
و باعث جذابیت بیشتر اشخاص می گردد.
آرایش گام به گام !

179:

آرایش گام به گام !


آناناس
‌این میوه گرمسیری دارای قدمت بسیار زیادی است
به طوری که اولین بار‌ ‌توسط مردم کشورهای آمریکای جنوبی
به کشت رسید و کم کم به کل دنیا معرفی شد. به‌ ‌طوری که
اقوام آن ناحیه عقیده داشته اند که این میوه دارای خواص
شفابخشی فراوانی است‌ ‌به طوری که آبمیوه آن را
برای پاک کردن پوست بسیار مناسب می‌دانستند

آرایش گام به گام !

اگر شما از آن دسته بانوانی هستید که بدون پاک‌کردن
آرایش صورت‌تان به رختخواب می‌روید،
بدانید که دارید بزرگ‌ترین خیانت را به پوست صورت‌تان
می‌کنید. در صورتی که باقی‌مانده مواد آرایشی روی
سطح پوست شما باقی بمانند، جذب روزنه‌های پوستی
شده و می‌توانند سلامت پوست‌تان را به خطر بیندازند.
پاک‌‌کردن آرایش به پوست فرصت می‌دهد تا نفس بکشد.
فراموش نکنید بهتر است یک پاک‌کننده آرایش خوب تهیه کنید.
این از آن مواردی است که خرج کردن پول بیشتر
به نفع سلامت پوست‌تان خواهد بود. مارک‌های
معروف تجاری لوازم آرایش، به‌طور معمول پاک‌کننده‌های
خوبی نیز به بازار عرضه می‌کنند.
برای پاک‌کردن آرایش چشم، از مواد پاک‌کننده آرایش
که ویژه چشم است، استفاده کنید. چشمان شما
بسیار حساسند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.آرایش گام به گام !

180:

عه ! ببخشيد ها ! من اشتباها اومدم تاپيك خانمها !! الان ميرم !

عجب ! چه اصطلاحاتي شما خانمها بكار مي بريد !! مگه پوست هم خسته ميشه ؟؟!!

يعني پوست اقايون خسته نميشه ؟؟ اصلا من احساس مي كنم پوست صورت منهم خسته اس !! خب حالا اشكال نداره ! ميزارم استراحت كنه خستگيش دربره !!

181:

طرز كشيدن خط چشم

استفاده صحيح از خط چشم زيبايي چشمان را
چندين برابر ميكند و مژه ها ضحيمتر به نظر مي آيند.

بعضي از خانمها دوست دارند كه در روز از خط چشم استفاده كنند. استفاده صحيح از خط چشم زيبايي چشمان را چندين برابر ميكند و مژه ها ضحيمتر به نظر مي آيند. خط چشم به رنگهاي مشكي و قهوه اي تيره در دسترس است.


موقع كشيدن خط چشم، پلك بالا بايد كاملا خشك و بدون چربي باشد. پلك چشم را با يك يا دو انگشت نگه ميداريم و خط باريكي بالاي چشم، از گوشه داخلي چشم و تا حد امكان نزديك به چشم ميكشيم. سپس از دو سوم خط ، آن را كمي به طرف بالا ميكشيم. براي زير چشم، خط بسيار باريكي از گوشه داخلي چشم شروع كرده و به طرف خارج ميرويم. دو خط در گوشه چشم نبايد به هم بچسبند. يك فاصله كوچك بين دو خط در گوشه خارجي چشم آن را درشت تر نشان ميدهد.

خط چشم : خط چشم بر روي خط مژه ها در پشت چشم كشيده مي شود تا چشم شما را بزرگتر جلوه داده و در عين حال فرم و حالت نيز به آن مي دهد. مداد خط چشم در رنگ ها و فرم هاي مختلف مانند مداد يا پودر عرضه مي شوند. فرمهاي مايع تاثير مناسبي بر ظاهر و چشمان شما نخواهد داشت.

براي نشان دادن چشم به حالت طبيعي، همان خط چشم باريك بالاي چشم كافي است و نيازي نيست زير چشم را نيز خط بكشيد.

خانمهاييكه ميخواهند آرايش روزشان كمي بيشتر جلوه كند، در گوشه خارجي، خط چشم را به طرف بالا و بيرون و كمي پهنتر از گوشه داخلي چشم ميكشند. براي آرايش شب خط چشم را از گوشه داخلي شروع و از وسط مردمك چشم به طرف گوشه خارجي چشم پهنتر و سپس در انتها آن را بسيار باريك تمام ميكنيم.

خط ديگري زير چشم ميكشيم و بين دو خط در گوشه خارجي چشم فاصله ميگذاريم كه چشم را شفافتر و بزرگتر نشان دهد. چشمهاي بادامي را معمولا با خط بسيار پهن در گوشه خارجي چشم در بالا و خط ديگري در پايين كه دو گوشه به هم چسبيده باشند ميتوانيم گرد نشان دهيم و با سايه ، گوشه چشم را بالاتر ميبريم كه بسيار زيبا و جذاب جلوه كند.آرایش گام به گام !

182:

در صورتی که هر یک از عکس ها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture را بزنید

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

آرایش گام به گام !

183:

آرایش گام به گام !


کليدهاي انجام يک آرايش زيبا


آرايش کردن نيز مانند هر کار ديگري اصول خاص خود را دارد. اگر مي‌بينيد که آرايش فردي زيبا و فردي ديگر نازيبا مي‌شود به دليل رعايت کردن يا نکردن اصو ل بسيار ظريفي است که در اينجا به 5 نمونه از آن اشاره مي‌کنيم:

منبع: Top sante1- مراقبت از پوستپيش از هر چيز براي آنکه آرايش شما زيبا به نظر برسد بايد پوستي خوب و زيبا داشته باشيد. مرطوب‌کننده پوست هر صبح و شب اين امکان را فراهم مي‌آورد که پوست شفاف و درخشان‌تر و کم‌چروک‌تر باشد. پاک کردن آرايش از روي پوست به کمک شير پاک‌کن و دستمال نرم و لطيف و ماساژ درست صورت نيز به شما کمک مي‌کند پوست‌تان دچار قرمزي، جوش و پف زيرچشم نشود.2- احترام به مراتببراي آرايش کردن ابتدا بايد از کرم‌پودر شروع کنيد و تمام نقاط صورت را با يک لايه از کرم بپوشانيد. بعد نوبت به آرايش چشم‌ها مي‌رسد. ابتدا سايه، بعد ريمل و در نهايت خط‌چشم را بکشيد. بعد روي کرم‌پودر، پنکيک بزنيد و درنهايت رژگونه و رژلب را استفاده کنيد!3- استفاده از نور طبيعيبهترين کار اين است که در نور طبيعي آرايش کنيد زيرا نور مصنوعي در اکثر موارد گول‌زننده است. در ضمن استفاده از رنگ‌هاي طبيعي نزديک به پوست سبب زيباتر شدن هر آرايشي مي‌شود.4- توجه به هارموني رنگ‌هاکرم‌پودري نزديک به رنگ پوست خود انتخاب کنيد و پشت پلک مي‌توانيد از سايه‌هايي به رنگ صورتي يا بژ استفاده کنيد. براي مهماني‌هاي شب مي‌توانيد از رنگ‌هاي تندتر و البته با هارموني استفاده کنيد و برحسب سايه‌اي که انتخاب مي‌کنيد کناره چشم‌ها را با رنگ‌ آبي تيره، قهوه‌اي، خاکستري يا مشکي تيره کنيد.5- زياده‌روي ممنوعآرايش ملايم هميشه چشم‌نوازتر است. اگر براي مهماني شب مي‌‌خواهيد بيشتر آرايش کنيد تکيه را بر کنار چشم‌ها و تيره کردن آنها بگذاريد يا از مژه مصنوعي و ريمل غليظ‌تر استفاده کنيد. زدن رنگ هاي غيرطبيعي به پشت پلک يا سرخ کردن بيش از حد گونه و لب زيبايي ندارد.184:

داداشی تو هم بدت نیستا

185:

عوامل موثر برای حجم موها سئوالی که معمولا” مطرح می‌گردد اینست که چرا برای برخی خانمها حجیم ماندن موهایشان حائز اهمیت می‌باشد و چرا برخی افراد موهای نرم و….- فاکتورهای موثر بر حجم موها :
سئوالی که معمولا” مطرح می‌گردد اینست که چرا برای برخی خانمها حجیم ماندن موهایشان حائز اهمیت می‌باشد و چرا برخی افراد موهای نرم ، لخت ، غیر جذاب و چسبیده به سر دارند و در عوض برخی همیشه موهای پر ، با حالت ارتجاعی و زیبا دارند؟این مهم به موارد زیر بستگی دارد :
• قطر و سایز موها : هر یک از تارهای مو چه قطر و سایزی دارند.
• دانسیته موها : یعنی چه مقدار مو بر روی سر قرار دارد.
• نرمی موها : یعنی تا چه حد مو قادر است از سطح سر فاصله بگیرد و این فاصله را حفظ کند .
• مواج بودن موها : یعنی تا چه حد مو ، موج و فر طبیعی دارد.
• اصطکاک موها : هریک از تارهای موی سر تا چه حد سر و لیز است .
• چسبندگی موها : تا چه حد موهای سر به یکدیگر می‌چسبند .
الف- قطر موها :
قطر موی انسان از ۴۰ تا ۱۲۰ میکرون متفاوت است . ساختار و بافت مو معمولا در گروههای زیر تقسیم بندی می‌شوند :موی نازک : کمتر از ۶۰ میکرون موی متوسط : ۶۰ تا ۸۰ میکرون
موی ضخیم : بزرگتر از ۸۰ میکرون
متاسفانه قابلیت بسیار کمی برای افزایش دائمی قطر مو وجود دارد . اما می‌توان با سالم نگاه داشتن ساقه مو تا حد امکان افزایش قطر مو را به بیشترین حد ممکن رساند . بعبارتی همواره بایستی از یک رژیم غذایی خوب و متوازن استفاده نمود زیرا هر گونه فقر مواد غذایی سبب کاهش قطر مو می‌شود .
توصیه متخصصان اینست که :
محصولات استایلینگ شبیه موس و یا ژل با تشکیل فیلم پلیمری در اطراف مو‌ها می‌توانند قطر موها را تا دو برابر افزایش دهند .
ب- دانسیته :
دانسیته مو یعنی تعداد موهای موجود در یک سانتی متر مربع از پوست سر . بطور متو سط اغلب افراد بالغ بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ مو بر روی سرشان دارند به عبارتی دیگر ۱۷۵ تا ۳۰۰ مو در هر سانتی متر مربع وجود دارد . این تعداد ، گستره وسیعی است که متغیر‌های زیادی از جمله سن و ژنتیک افراد در آنها نقش دارند به همین دلیل حتی برخی افراد تا دو برابر بیشتر از مقدار ذکر شده ، موی سر دارند .
چرا دانسیته مو مهم است :
۱- اگر شما دانسیته موی بزرگتری داشته باشید، شما موی بیشتری دارید و طبعا دم اسب ضخیم تری هم خواهید داشت.
۲- زمانی که موها به یکدیگر نزدیکترند آنها به یکدیگر کمک می‌کنند تا راست و مستقیم بایستند .
در واقع دانسیته موی سر عملا در دوران کودکی بیشترین مقدار را داراست و با گذشت زمان و پیر شدن افراد کاهش می‌یابد. بیشترین دانسیته مو در سنین ۱۶ سالگی است و سپس تا سن ۵۰ سالگی کاهش می‌یابد تا زمانیکه این کاهش شدیدتر خواهد داشت .
ساده ترین کاری که می‌توان برای نگهداری دانسیته موها انجام داد، سالم نگه داشتن مو و پوست سر است .
بایستی از کشیدن و شانه کردن شدید موها و بستن محکم آنها به شکل دم اسبی خودداری نمود .
برای سالم ماندن پوست سر نیز در صورت نیاز از شامپو‌های ضد شوره استفاده شود تا خارش و کشیدگی پوست سر کمتر حس گردد همچنین ریزش موی شدید که آلوپسیا نامیده می‌شود ممکن است توسط درماتولوژیست معالجه گردد.
همچنین در هنگام انتخاب یک محصول برای موهای نازک بهتر است از موس استفاده شود زیرا آنها سبک وزن بوده و براحتی بر روی مو پخش شده و تا ریشه مو می‌رسند و حدالامکان از محصولات مومی و سنگین، مانند برخی کرمها و … خودداری شود زیرا ممکن است باعث چسبیدن مو‌های نازک شوند و ظاهرا” حجم موها کمتر بنظر برسند .
ج- سختی و سفتی مو :
معنای اصطلاح سفتی به بیان دیگر به قابلیت و توانایی صاف و سفت ایستادن مو بر روی سر بر می‌گردد . متاسفانه سفتی فاکتوری است که مستقیما” با ضخامت مو مرتبط است . هر چقدر مویی نازکتر باشد سفتی آن کمتر است .
افزایش سفتی مو بوسیله محصولات استایلینگ، بواسطه پلیمرهای نگهدارنده آن است . این پلیمرها قادرند موقتا سفتی موها را با اتصالاتی که بطور جمعی با موها ایجاد می‌کنند افزایش دهند . زمانی که موها با همدیگرکار می‌کنند سفتی و بلند شدن آنها طبیعی تر است . همچنین یک برش صحیح و کامل توسط آرایشگر در به حداکثر رساندن سفتی موها بسیار مهم است ، بافت و لایه‌های مو این امکان را فراهم می‌سازند که موها با یکدیگر کار کنند و سفتی و بلند شدن بیشتری داشته باشند .
برای بدست آوردن انسجام بیشتر، بایستی از مومهای استایلینگ استفاده شود .
د- انحنا :
این یکی از مثالهای زیبا است موهای مواج و یا انحنا دار نسبت به موهای مستقیم فضای بیشتری را بخود اختصاص می‌دهند .
با استفاده از یک استایلر مانند موس و یا ژل می‌توان به موها انحنا داد . حرارت نیز ، پلیمر‌های استایلینگ را ذوب کرده و آنها جریان می‌یابند، بنابراین تماس مو به مو افزایش یافته و یک نگهداری طولانی تر و بهتر ایجاد می‌شود . همچنین افزایش موج و انحنا طبیعی موها ، یک راه آسان برای ایجاد حجم طولانی مدت موها خواهد بود .
علاوه بر آن با استفاده از یک برس گرد و ترجیحا هم شکل موها بطوریکه برس در انگشتان فرو رود به بلند شدن ریشه موها کمک می‌کند، از این جهت می‌توان از فلز گرد داغ مانند بابیلیس برای افزایش حجم انتهای موها استفاده کرد .
ه- اصطکاک :
اصطکاک و یا عدم یکنواختی تار مو ، بر حجم موها اثر خواهند گذاشت. معمولا افرادی که موهای نازک دارند تمایلی به استفاده از نرم کننده‌ها ندارند . ولیکن بایستی دانست که حتی موهای نازک نیز احتیاج به مقدار معینی نرم کننده حاوی سیلیکون ( البته سیلیکونهایی که به سرعت تبخیر شوند تا سنگینی برروی مو ایجاد نکنند) دارند . در واقع بهترین حالت استفاده از یک نرم کننده حجم دهنده است که مو را مرطوب و از سنگین شدن محافظت می‌کند .
به همین دلیل اغلب خانمهایی که موهای نازک دارند بایستی مقدار کمتری از نرم کننده‌های موی سراستفاده کنند، چراکه مصرف بیش از اندازه نرم کننده‌های مو اصطکاک موها را از بین می‌برد و مو به حجم دلخواه نخواهد رسید . در واقع اصطکاک کم مناسب می‌باشد چرا که اصطکاک زیاد می‌تواند سبب آسیب و شکستگی شدید موها شود.
در حقیقت ژلهای استایلینگ و موسها بطور موقتی اصطکاک را برای نگهداری استیل مو افزایش می‌دهند، آنها همانند یک فیلم نرم به داخل مو می‌روند و زمانی که نسبتا این فیلم خشک می‌شود آنها بطور موقت یک فاز چسبناک ایجاد می‌کنند ( در این حالت چسبناک شدن مناسب می‌باشد )
این امر کمک می‌کند تا موها در یک شکل و استیل مناسب باقی بماند تا زمانی که موها خشک شود و زمانیکه فیلم کاملا خشک شد احساس چسبناک بودن متوقف شده و استیل مو تنظیم می‌شود .
راه دیگر افزایش اصطکاک ، رنگ کردن موها است . آزمایشات مختلف نشان می‌دهند که بی رنگ کردن و‌های لایت موها اصطکاک میان موها را تا یک سوم افزایش می‌دهند .
همینطور رنگ کردن باعث تغییر شیمی کوتیکول مو می‌شود و این تغییر در شیمی مو اصطکاک موها را افزایش داده در نتیجه موها پرپشت تر بنظر می‌رسند . البته بایستی با این نکته توجه نمود که بلیچ بیش از اندازه و یا تغییر رنگ زیاد از حد، موها را بیش از اندازه زبر و درنتیجه آماده برای تخریب می‌سازد.
و – چسبندگی :
میزان تمایل برای چسبیدن به خود را چسبندگی گویند . دو نوع چسبندگی می‌تواند به حجم مو ضربه بزند .
۱٫ سنگینی ناشی از چرک و روغن موها ، می‌تواند موها را به یکدیگر و یا به پوست سر بچسباند . بنابراین برای حجیم ماندن طولانی مدت موها ، بایستی آنها را کاملا تمیز نمود.
۲٫ بار الکتریکی ساکن می‌تواند باعث پرواز مو و یا برعکس چسبیدن آنها به یکدیگر شوند. مانند دامنی که در زنان به لباس زیر آنها می‌چسبد . اگر موها پس از برداشتن کلاه به گردن و یا صورت بچسبد این بدلیل بار‌های الکتریکی ساکن است .
ذرات باردار:
مو براحتی می‌تواند بار الکتریکی تولید کند زیرا خاصیت تریبو الکتریک دارد و این بدان معنی است که اگر مالیده شود بار الکتریکی تولید می‌کند و زمانی که این بارها تجمع پیدا کنند ، سبب ایجاد بار الکتریکی ساکن می‌شوند . زمانی که بار‌های مخالف یکجا جمع می‌شوند یکدیگر را خنثی کرده و جذب یکدیگر می‌گردند و اگر بارهای همنام در یک جا جمع شوند همدیگر را دفع خواهند کرد، این بدان دلیل است که رطوبت موجود در هوا به تخلیه بارهای الکتریکی از روی بدن کمک می‌کند . معمولا هوای خشک زمستان مانند یک پوشش عایق برای بارهای الکتریکی عمل کرده و آنها را تقویت می‌کند .
در حقیقت استفاده از نرم کننده‌های حجم دهنده و محصولات استایلینگ ، مانند پلی کواترنیم و کواترنیم ۱۸ وغیره از تجمع بارهای الکتریکی بر روی موهای نازک جلوگیری می‌کنند . این اجزا خود باردار بوده و‌هادی جریان الکتریسیته هستند و این بدان معنی است که آنها به کاهش تجمع بار الکتریکی بر روی موها کمک می‌کنند، قبل از آنکه بار خودشان به اندازه کافی زیاد شده وحجم موها را کاهش دهند. در واقع با انتخاب صحیح محصولات استایلینگ می‌توان از تجمع چربی و بار الکتریکی بر روی موها جلوگیری نمود.
همچنین بهتر است از یک شامپوی کلاریفائینگ ( شامپو‌هایی که حاوی کرم نیستند مثل شامپو‌های گیاهی و یا شامپو‌های بچه ) هفته ای یک مرتبه استفاده شود . استفاده مداوم و دوره ای از یک نرم کننده از تجمع بارهای الکتریکی جلوگیری می‌کند و می‌بایست مقدار مناسبی از نرم کننده را بر روی موها استفاده نمود.

186:

جالب بود اما اگر عکس داشت بهتر بود اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


آیا حاضرید با دوست دختر خود ازدواج کنید؟
"گفتمان عمومی بخش ازدواج و تشکیل زندگی مشترک"
خاطرات خواستگاری ها
دلایل شما برای ازدواج کردن چیست؟(چرا میخوای ازدواج کنی)
باخواستگاری کردن دخترا موافقی؟
نظر حاج‌آقا قرائتی درباره تعدد زوجات

از کارهای خونه داری امروز چه کارا کردی ؟
آرشیو تصاویر هنر نماییِ هم میهنی
ذائقه ایرانــی
دكور و وسايل منزل
لذت آشپزی با حاجی !
چرا اکثر خانمها از غذاهایی چون جگر و کله پاچه خوششان نمی اید؟
*