ایمنی نوزادان هنگام خواب


ایمنی نوزادان هنگام خوابایمنی نوزادان هنگام خواب
در این مقاله با نکاتی در مورد ایمنی نوزادان در هنگام خواب آشنا می‌شوید.

ایمنی نوزادان هنگام خواب
مقدمه
نوزادان هنگام بیداری و خواب نیازمند مراقبت بسیار هستند. طبق آمار وزارت بهداشت ایالت ویرجینیا در آمریکا، خفگی علت اصلی مرگ و میر در بین شیر خواران، به خصوص در 4 ماه اول است. عمده‌ی این مرگ و میرها هنگامی رخ می‌دهد که کودکان خواب هستند. فراهم آوردن یک محیط امن برای خواب نوزادان، به همه کمک می‌کند که کمی راحت‌تر استراحت کنند.

ایمنی نوزادان هنگام خواب
مکان خواب کودک
توصیه‌ی انجمن پزشکی اطفال آمریکا این است که به جای اینکه نوزاد را با خودتان بخوابانید، او را نزدیک تخت خودتان، ولی در جای خودش بخوابانید. این کار تغذیه‌ی کودک را در نیمه شب آسان‌تر می‌کند و ایجاد رشته‌های مهربانی و محبت را بین مادر و نوزاد راحت‌تر می‌کند. بهتر است کودک شما در تختخواب نرده دار و یا در گهواره‌ای بخوابد که از لحاظ ایمنی تضمین شده باشد. این تختخواب باید تشکی سفت و ملافه‌ای کیپ و محکم داشته باشد.

خواباندن نوزاد
طبق توصیه‌ی انجمن پزشکی اطفال آمریکا، نوزاد باید هنگام خواب نیمروز یا خواب شب، همیشه به پشت خوابانده شود. نوزادان در گردن خود قدرت لازم برای چرخاندن سر برای تنفس را ندارند، بنابراین آن‌ها را بر روی شکم نخوابانید. توصیه نمی‌شود که کودک به پهلو خوابانده شود، زیرا خطر چرخیدن کودک بر روی شکم را در پی دارد.

ایمنی نوزادان هنگام خواب
لباس‌خواب
نباید نوزادان را با پتو بپوشانید. در عوض، یک لباس‌خواب یک تکه به نوزاد بپوشانید. دما را طوری تنظیم کنید که برای یک بزرگ‌سال راحت باشد. اگر کودک شما عرق می‌کند یا به تندی نفس می کشد، یا اگر موهای سرش مرطوب شده یا گونه‌هایش برافروخته، احتمالاً بیش از اندازه گرمش است و لازم است دما را طوری تنظیم کنید که احساس راحتی کند.

هشدارها
انجمن پزشکی اطفال آمریکا شما را به شدت از خواباندن کودک به روی سطوح خیلی نرم، مانند تشک آبی، مبل، صندلی یا بالش بر حذر می‌دارد. کودک نباید در تخت یک بزرگ‌سال بخوابد زیرا اگر آن فرد روی کودک غلت بخورد یا اگر کودک بین تختخواب و دیوارگیرکند و یا اگر از تخت به روی توده‌ای لباس یا کیسه‌های پلاستیکی بیفتد ممکن است خفه شود.
در تختخواب کودک، از اسباب بازی، رختخواب نرم، پتو، حیوانات عروسکی که با الیاف پرشده‌اند، و لحاف پراستفاده نکنید، زیرا ممکن است صورت کودک را پوشانده و او را خفه کنند. تخت کودک باید همیشه در محیطی عاری از دود باشد.

ایمنی نوزادان هنگام خواب
سالم نگه داشتن کودک
توصیه می‌شود که با پرستاران کودک و یا هرکسی که از کودک شما نگهداری می‌کند صحبت کنید تا بدانند که چگونه کودک شما را چگونه بدون خطر بخوابانند. طبق انجمن پزشکی اطفال آمریکا، حدود یک پنجم مرگ و میر کودکان هنگامی رخ می‌دهد که پرستاری که از کودک مراقبت می‌کند، او را به روی شکم می‌خواباند، در حالی که کودک در خانه به خوابیدن به پشت عادت کرده است.

منبع: ایمنی نوزادان هنگام خوابکمبود آهن در کودکان را جدی بگیرید

1:

نوزاد را در رختخواب خود نخوابانید

این مادر در خواب تلخ ترین حادثه زندگی اش رقم خورد

ایمنی نوزادان هنگام خواب

این اتفاق در کالیفرنیا امریکا رخ داده هست و صبح هنگامیکه این مادر از خواب برخاست متوجه شد نیمه شب و در خواب روی بچه افتاده و باعث خفگی وی شده هست.

او سریعا با نیروهای امدادی تماس گرفت اما متاسفانه برای این امر خیلی دیر بود و علیرغم اینکه نیروهای امدادی نوزاد را سریعا به بیمارستان رساندند این طفل هشت ماهه در گذشت.نام مادر این نوزاد مشخص نشده هست.


کودک خبرچین !
وی میگوید نمیداند چه مدتی بدنش روی بدن نوزاد برنامه داشته هست .
طبق گزارشات پلیس علائمی از خشونت و جرح در نوزاد دیده نشده هست و هیچ مسئله مبهم و مشکوکی راجع به مرگ وی وجود ندارد اما با این وجود پرونده ای در این خصوص به دادگاه ارائه شده هست.درحال حاضر مقامات دادگاه منتظر نتیجه آزمایشات پزشکی قانونی هست اما مادر این نوزاد دستگیر نشده و در بازداشت به سر نمیبرد.

قاضی پرونده میگوید معتقد هست این زن مرتکب خطایی نشده هست و این حادثه تنها یک اتفاق بوده هست اگرچه بسیار تلخ و غیر قابل جبران هست.


26 روش ساده برای خواباندن نوزاد
بنابر گزارشات منتشر شده بین سالهای 2007 و 2008 حدود دوازده نوزاد در دوره هشت ماهه زندگی شان به صورت مشابهی در امریکا جان باخته اند.

باشگاه خبرنگاران


افزایش تمرکز و کنترل احساسات در کودکان با نواختن موسیقی

2:

وای چجوری روش خوابیده ک بچه خفه شده.
معمولا مادرا وقتی هم کنار بچه بخوابن همش هسترشو دارن هی پا میشن روشو میندازن.
این مورد هستثنا بوده یکم


کودکان اتیستیک

3:

درود و سپاس

این اتفاق درقدیم زیاد می افتاد
مخصوصا" وقتی مادر خوابالو نوزاد رو برای شیر دادن کنار خودش میخواباند
و خودش به خواب می رود
کلا" برای نوزادان و کودکانی که مادران سر به هوا دارند حادثه زیاد رخ میده
در گذشته پسر دایی من که نوزاد بوده از بغل همسایه به زمین می افته و می میره...یک لحظه!


اينهم يه دختر نامبر وان ايروني

4:

درود و سپاس

این اتفاق درقدیم زیاد می افتاد
مخصوصا" وقتی مادر خوابالو نوزاد رو برای شیر دادن کنار خودش میخواباند
و خودش به خواب می رود
کلا" برای نوزادان و کودکانی که مادران سر به هوا دارند حادثه زیاد رخ میده


به افزایش قد و رشد کودکانتان کمک کنید

5:

درود بر شما
اره وقتای قدیم ک مشخصه.
الان و من میگم.الان دیگ این جریانات نادرن.با توجه ب سلیقه های تک فرزندی جدید


نقطه آغازین سفری طولانی با کوله‌بار «تکلیف»

6:

سپاس
درسته امروزه کمتر اتفاق می افته
چون فقط یک فرزند دارند بیشتر مراقبش هستند...70 out of 100 based on 60 user ratings 1210 reviews