جاماندن شیلنگ 20 سانتی در بدن بیمار x

جاماندن شیلنگ 20 سانتی در بدن بیمارتوضیح و بیان خواص گیاهان دارویی
درمان حساسیت بهاری از دید طب سنتی
@rokh:درد بهتراست یا اعتیاد؟
داروهای روان‌ پریشی / علت مصرف و عوارض ان
 آنچه باید درباره بیماری ایدز بدانید
دارو های گیاهی

*طب سنتی*
چرا نباید پنیر را با گوجه و خیار خورد؟
همین الان چی می خوری؟
از ارزش غذایی کباب چقدر می دانید ؟؟
صبحانه میخوری؟
۹ توصیه‌ی صبحانه‌ای برای کاهش وزن
حمایت از ما | مشهدهاست
`

جاماندن شیلنگ 20 سانتی در بدن بیمار
جاماندن شیلنگ 20 سانتی در بدن بیمار
اطرافیان یک بیمار می گویند بیمار آنها پس از اینکه ۲ سال پیش، عمل جراحی انجام داده، با درد و رنج گرفتار بوده و حالا مشخص شده که یک شیلنگ ۲۰ سانتیمتری در شکم او جا مانده است.
یک بیمار پس از گذشت دو سال از عمل جراحی خود متوجه شد که طی عمل جراحی که دوسال پیش انجام داده بوده، یک لوله بیست سانتی در شکمش جامانده است.

این بیمار دو سال پیش به خاطر مشکل مجاری ادرار در یکی از بیمارستان های مرکز تهران تحت عمل جراحی قرار گرفت اما بعد از انجام این عمل با مشکلات متعددی روبرو گشت.

اطرافیان او می گویند هنوز مدت زیادی از عمل جراحی نگذشته بود که بدن عفونت کرد و علائم این عفونت خودش را نشان داد. پزشکان برای این مشکل آنتی بیوتیک تجویز کردند اما این روش درمانی تاثیری روی درد او نداشت.

به گفته اطرافیان این بیمار، او که از جانبازان جنگی است 4 بار پزشک معالجش را تغییر داد ولی همه پزشکان تشخیص دادند که او عفونت ادراری دارد و همان تجویز عفونت سابق و استفاده از آنتی بوتیک را ادامه دادند.

جاماندن شیلنگ 20 سانتی در بدن بیمار


پس از مدتی عفونت گسترده و درد بیشتر پزشک معالج جدید او را واداشت که برای او اقدام تشخیصی "سی تی اسکن" را تجویز کند.

به دستور پزشک، سی تی اسکن انجام داد و در تصویر به دست آمده مشخص شد کلافی در هم پیچیده در مثانه بیمار از جراحی دوسال پیش جامانده که مشکلات دوسال اخیر هم به دلیل وجود همین لوله در شکم بیمار بوده است.

صیادی، یکی از مسئولین واحد رسیدگی به شکایات بیمارستانی که جراحی در آن انجام شده در این باره گفت که تنها ریاست بیمارستان است که می تواند در این باره اظهارنظر کند.

ابوالقاسم قاسم زاده، یکی از مسئولان بیمارستان نیز درباره مشکل پیش آمده گفت: می بایست این پرونده بررسی شود تا ببینیم این ادعا واقعیت دارد یا خیر. چرا که هرگز در این بیمارستان موردی این چنینی نداشته و نداریم.

به گفته اطرافیان این بیمار، قرار است این بیمار در بیمارستان دیگری تحت عمل جراحی دوباره قرار بگیرد که البته پزشکان قول صددرصد برای درآوردن این شلنگ اضافه نداده اند و گفته اند ممکن است به خاطر گذشت زمان طولانی، امکان جداسازی این جسم از بافت اطرافش وجود نداشته باشد.
خبرآنلاین

05-08-2015


1:

حلقه ی نامزدی کجا و این کجا

2:

درود
یعنی حلقه نامزدی هم جزو این موارد بوده؟!

ولی جراح و تیم جراحی همه دستکش به دست دارند
چطور ممکنه حلقه جامانده باشه؟!

3:

درود گرامی
منظورم سریال "در حاشیه بود" که مهران غفوریان حلقه ی نامزدی را بر روی دستکش قرار داده بود و نهایتأ آن را در شکم بیمار جا گذاشت!!!!!

4:خبر بار علمی نداره ... این شیلنگ 20 سانتی متری ( که اسم علمی داره و شیلنگ نیست ) در شکمش جا نمونده ، بلکه بعد ها به هر دلیلی فراموش شده از مجاری ادراری بیمار خارج بشه !!

Ureteric stent - Wikipedia, the free encyclopedia

A ureteral stent, sometimes as well called ureteric stent, is a thin tube inserted into the ureter to prevent or treat obstruction of the urine flow from the kidney. The length of the stents used in adult patients varies between 24 to 30 cm. Additionally, stents come in differing diameters or gauges, to fit different size ureters. The stent is usually inserted with the aid of a cystoscope. One or both ends of the stent may be coiled to prevent it from moving out of place, this is called a JJ stent, double J stent or pig-tail stent.


جاماندن شیلنگ 20 سانتی در بدن بیمار


جاماندن شیلنگ 20 سانتی در بدن بیمار


جاماندن شیلنگ 20 سانتی در بدن بیمار

5:

درود و سپاس

اسم علمی این وسیله رو نگفته ولی در هر صورت چیزی از جراحی جا مانده

6:

خبر چون بار علمی نداره ، مطلب رو به شکل نادرست به خواننده منتقل میکنه !!! در واقع چیزی در بدو امر جا نمونده ، چون در مواردی مثل جراحی های مجاری ادراری ، برای اینکه مسیر عبور ادرار در حالب مسدود نشه ، باید Double J stent رو در حالب قرار داد ولی بعد از مدتی ( چند روز یا چند هفته ) باید اون رو خارج کرد ...

یعنی قرار دادن اولیه Double J stent کاملا درست و علمی بوده ... اما اینکه چه اتفاقی افتاده که این استنت رو خارج نکردن ، جای سواله !!

شاید فراموشی جراح ... شاید مراجعه نکردن بیمار و شاید هم هر دو !!

در ابتدای خبر هم گفته شده در "شکم" بیمار که چند خط تبدیلش کرده به "مثانه" که درست هست !! من فکر میکنم این خبر ها همگی جهت دار زده میشه یا اینکه کار رو سپردن دست یه سری افراد نا آگاه که از پزشکی چیزی نمیدونن ...

7:

.

8:

درود

امروز در اخبار ساعت 6/30 کانال 5 مصاحبه خبرنگار با این شخص را نشان داد.
همین توضیحات رو داد و عکس رو هم نشان داد؛فقط به جای کلمه شیلنگ...گفت:لوله
بعد از چهار سال و چندین دکتر عوض کردن...آخرین دکتری که اونو معاینه کرده بود
براش عکس رادیولوژی نوشته و به اینصورت بود که بالاخره از درد چهار ساله خلاص شده! اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

هر چی دلت میخواد بگو
رد پایی در مه
اونایی که دلتون شاده ما هستیما!!!!!!
کلبه دلتنگی
دلم مي خواست.....
میدونی.........

آرشیو صندلی داغ
حضور خود را با صلوات بر محمد و آل محمد به ثبت برسانيد
عشق چیست؟
"گفتمان عمومی تالار عشق و دوستی"
اگه بگن ارزویی کن الان براورده میشه چی میخوای ؟!
کافی شاپ ندای قلب ارام(کافی شاپ هم میهن شعبه دوم قرارگاه عشاقو دوستان
*