آمی تریپتیلین x

آمی تریپتیلین@rokh:درد بهتراست یا اعتیاد؟
داروهای روان‌ پریشی / علت مصرف و عوارض ان
 آنچه باید درباره بیماری ایدز بدانید
دارو های گیاهی
بهترین روش در درمان دیسک و سیاتیک
بهترین پیشگیری از سرطان معده

*طب سنتی*
چرا نباید پنیر را با گوجه و خیار خورد؟
همین الان چی می خوری؟
از ارزش غذایی کباب چقدر می دانید ؟؟
صبحانه میخوری؟
۹ توصیه‌ی صبحانه‌ای برای کاهش وزن
حمایت از ما | مشهدهاست
`

آمی تریپتیلین
آمی تریپتیلین
<b>

نام تجاری: واناتریپ، آلاویل، اندپ

آمی تریپتیلین چیست؟
آمی تریپتیلین یکی از داروهای ضدافسردگی سه حلقه ای می باشد. این دارو بر محتوی شیمیایی مغز که احتمالا نامتعادل شده است اثر می گذارد. همچنین این دارو برای موارد دیگری که در راهنمای دارویی ذکر نشده است نیز ممکن است استفاده شود.
مهم ترین اطلاعاتی که در مورد آمی تریپتیلین باید بدانیم چیست؟ (موارد مهمی که در مورد آمی تریپتیلین باید دانست

در موارد ذیل بایستی از مصرف آمی تریپتیلین پرهیز کرد:
1 – حساسیت به آمی تریپتیلین
2 – سابقه حمله قلبی
3 – در صورت مصرف سيساپرايد (پيوپالسايد)
4 – در صورت مصرف مهارکننده های MAO (مونوآمین اکسیداز) نظیر مارپلان، ايزوكربوكسازايد، فنلزين، رازاجيلين، سلژلين و ترانيل سيپرومين در 14 روز گذشته
ممکن است برای بار اولی که مصرف دارو را شروع کرده باشید، افکاری راجع به خودکشی داشته باشید. به ویژه اگر کمتر از 24 سال سن داشته باشید. بنابراین ضروری است که به طور منظم حداقل هر 12 هفته یک بار پزشک معالج، شما را ویزیت کند.
در صورتی که پس از مصرف دارو هریک از نشانه های زیر را داشتید به پزشک خود اطلاع دهید:
تغییرات رفتاری و خلق و خوی
هیجان، حملات پانيك
اختلال در خواب
احساس تکانشی ( Impulsive)
تحریک پذیری
اضطراب، خشونت، تهاجم (رفتار تهاجمی)
بیش فعالی (ذهنی یا فیزیکی)
افزایش افسردگی، فکر انجام خودکشی یا آسیب به خود

مواردی که بایستی با کادر درمانی درمیان گذاشت:
در صورت داشتن حساسیت به آمی تریپتیلین با سابقه حمله قلبی نبایستی این دارو را مصرف کرد.
به طور همزمان نبایستی از سيساپرايد یا مهارکننده های MAO (مندرج در بالا) به همراه آمی تریپتیلین به ویژه در 14 روز گذشته استفاده کرد. در صورت استفاده آمی تریپتیلین قبل از پاکسازی کامل بدن از مهارکننده های آمی تریپتیلین ممکن است که اثرات جانبی خطرناک و مرگ آوری بروز کند.
قبل از مصرف آمی تریپتیلین پزشک یا کادر درمانی را از موارد ذیل آگاه سازید:
حساسیت به هرنوع دارو، بیماری های قلبی، سابقه حمله قلبی، سکته یا غش، اختلالات دوقطبی (نظیر افسردگی مانیک)، اسکیزوفرنی یا اختلالات ذهن، دیابت (مصرف آمی تریپتیلین سبب تغییر سطح قند خون می گردد)، پرکاری تیروئید، گلوکوم، اختلالات ادراری
در صورتی که مبتلا به هریک از موارد فوق بودید، بایستی دوز دارو تنظیم شود یا با انجام تست های خاص بی خطر بودن مصرف آمی تریپتیلین برای شما مشخص شود. ممکن است بار اولی که مصرف دارو را شروع کرده باشید، افکاری راجع به خودکشی داشته باشید به ویژه اگر کمتر از 24 سال سن داشته باشید. در صورتی که در چند هفته اول درمان یا در هر زمانی که دوز دارو تغییر داده شده نشانه هایی مبتنی بر بدتر شدن افسردگی یا فکر در مورد خودکشی داشتید، آن را با دکتر خود در میان بگذارید.
خانواده و کادر درمانی بایستی از تغییرات خلق و خویی و نشانه ها آگاه شوند و بایستی پزشک معالج به طور منظم در 12 هفته اول درمان شما را معاینه کند.
بر اساس دستورالعمل FDA (اداره غذا و دارو) ممکن است که آمی تریپتیلین برای جنین مضر باشد. در صورتی که باردار هستید یا این که در طی درمان قصد بارداری دارید، پزشک خود را در جریان بگذارید.
آمی تریپتیلین می تواند به شیر مادر راه یابد و به کودک شیرخوار آسیب برساند. هرگز بدون مشورت پزشک به کودک خود شیر ندهید و به افراد زیر 18 سال بدون نظر پزشک آمی تریپتیلین ندهید.
روش مصرف آمی تریپتیلین
دارو را دقیقا همان طور که پزشک تجویز نموده مصرف نمایید و هرگز از دوز بالاتر و یا به مدت زمان بیشتری از آنچه پزشک تجویز کرده مصرف ننمایید. در صورتی که بنا به ضرورتی نیاز به جراحی داشتید، حتما قبل از عمل جراحی، جراح را از مصرف آمی تریپتیلین مطلع نمایید. چون ممکن است که قبل از عمل به مدت کوتاهی مصرف آن را قطع نمایید.
بدون مشورت با پزشک معالج مصرف آمی تریپتیلین را قطع نکنید چون مصرف دارو را به طور تدریجی بايد کاهش دهید و قطع ناگهانی دارو سبب اثرات جانبی ناخوشایندی می شود.
حداکثر 4 هفته طول می کشد تا این که آمی تریپتیلین اثرات خود را بروز دهد و بهترین نتیجه زمانی گرفته می شود که دارو بر اساس روش تجویز شده مصرف شود. در صورتی که پس از 4 هفته نشانه های بهبودی حاصل نشد به پزشک خود اطلاع دهید. دارو را در دمای اتاق و به دور از گرما و گرد و خاک نگهداری کنید.
در صورت فراموش کردن یک دوز دارو چه باید کرد؟
هروقت که به یادتان آمد، دارو را مصرف نمایید. اما در صورتی که تا دوز بعدی زمان زیادی نمانده باشد از مصرف دوز فراموش شده خودداری کنید و از زمان دوز بعدی به طور منظم سایر دوزها را مصرف کنید. هرگز برای جبران دوز فراموش شده از مقادیر بیشتر آمی تریپتیلین استفاده نکنید.
در صورت مصرف بیش از اندازه آمی تریپتیلین چه باید کرد؟
دوز بالای آمی تریپتیلین کشنده و خطرناک می باشد. بنابراین در صورتی که فکر می کنید که از دوز بالاتری استفاده کرده اید از اورژانس پزشکی کمک بخواهید.
مصرف دوز بالا می تواند عوارض ذیل را داشته باشد:
نامنظم شدن ضربان قلب، خواب آلودگی زیاد، تشنج، هیجان، تهوع، اختلال دید، احساس سردی یا گرمی، عرق کردن، سفتی عضلات، احساس سبكي در سر ، غش یا کما.
در صورت مصرف آمی تریپتیلین از چه مواردی بایستی پرهیز کرد؟
از مصرف الکل پرهیز نمایید. مصرف همزمان آمی تریپتیلین و الکل، عوارض جانبی آمی تریپتیلین را تشدید می کند.
گریپ فروت و آب آن می تواند با کارکرد آمی تریپتیلین تداخل نمایند. در صورتی که قصد دارید که میزان مصرف آمی تریپتیلین را در رژیم غذایی خود تغییر دهید، حتما با پزشک خود مشورت نمایید.
مصرف آمی تریپتیلین می تواند بر تفکر، هوشیاری و واکنش ها اثر بگذارد. بنابراین در صورت رانندگی و یا انجام کارهایی که به هوشیاری نیاز دارند، مراقب باشید و از قرارگیری در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش خودداری کنید.
ممکن است که آمی تریپتیلین پوست شما را به اشعه خورشید حساس نماید و سبب سوختگی پوست شما گردد. بنابراین در صورتی که بنا به ضرورتی در معرض نور خورشید می باشید حتما از کرم های ضدآفتاب و (با حداقل spf15) و لباس های محافظ نظیر دستکش استفاده کنید.
اثرات جانبی آمی تریپتیلین
در صورتی که هریک از نشانه های زیر را پس از مصرف آمی تریپتیلین داشتید سریعا از پزشک خود کمک بخواهید:
واکنش های آلرژیک، کهیر، اشکال در تنفس، تورم صورت، لب، زبان، گلو
در صورتی که پس از مصرف آمی تریپتیلین دچار عوارض و نشانه های جدیدی نظیر تغییرات رفتاری و خلق و خوی، هیجان، حملات هراس ، اختلال خواب، احساس تکانشی (impulsive)، تحریک پذیری، اضطراب، خشونت، رفتارهای تهاجمی، بیقراری، بیش فعالی (ذهنی یا فیزیکی)، افزایش افسردگی و فکر انجام خودکشی یا آسیب به خود شدید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

</b>09-24-2013


1:

من یکبار ندونسته یکدونه 25 خوردم 8 بعداز ظهر بیهوش شدم فردا ظهر بیدار شدم. اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

کلبه دلتنگی
دلم مي خواست.....
میدونی.........
زمزمه های دلتنگی !
كلبه كوچك دل( جايي براي همه حرفهاي دلمان)
کافه سیگار

يه دعا واسه نفر قبلي بكن...
جمله قشنگ بگو
اگه جمله قشنگ داري بسم الله
خوش وبش اعضا
ويرانه دل
دفتر خاطرات هم میهنی ها ✿ بانو desertrose60 ✿
*