سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا x

سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکااخبار تصويري ( دانش - حوادث - سياسي و ... )
مطالب جالب و خواندني
تازه هاي هوا فضا
پرسش و پاسخ در زمینه علوم مختلف
یک سوال فیزیکی!
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

محل گردهمایی دانشجویان مدیریت بازرگانی
کنکور یا زندگی ؟
دانشجويان خودشون رو اينجا معرفي كنن
Ⓜ🎓👷🚄 «کافه مومنتوم» 🚄👷🎓Ⓜ
آشنایی با رشته های دانشگاهی
«بسيج» وارث سهمیه 40 درصدی «رزمنـدگان» در کنـکور!
حمایت از ما | مشهدهاست
`

سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
چند روز پیش سالگرد سفر انسان به ماه بود که توسط موشک ساترن 5 در پروژه ای با نام آپلو انجام شد
موشک ساترن 5 که پیچیده ترین ماشین ساخته شده به دست بشر لقب گرفته توانست انسان را از بند گرانش زمین رها سازد
در پائین چنتا عکس از این موشک براتون میزارم

زنده باد ایالات متحده


سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا

07-31-2015


1:

این موشك ، موشكی با سوخت مایع بود كه فضانوردان آمریكایی را به ماه برد.ساترن 5 دارای سه طبقه بود
در پایین طبقه اول ساترن 5 ، 1 موتور ثابت و 4 متحرك وجود دارد و كمی بالاتر باله فرمان قرار دارد.در بالای باله فرمان مخزنی 811000 لیتری نفت سفید می باشد كه در كنار آن نیز مخزن اكسیژن 1315000 لیتری قرار دارد.قسمت اول موشك در هنگام انجام كار طبقه اول 7500 كیلومتر برساعت سرعت داشت.ارتفاع قسمت اول 42 متر بود كه موشك را تا فاصله 60 كیلومتری زمین فرستاد.وظیفه این قسمت رانش طبقه های بعد به سوی فضا بود.
در طبقه دوم هم 1 موتور ثابت و 4 متحرك قرار داده شده است.بالاتر از آن مخزن اكسیژن 331000 لیتری می باشد.پس از روشن شدن قسمت دوم موشك ساترن 5 ، سفینه سرعتی برابر 27000 كیلومتر بر ساعت داشت.در آخر طبقه دوم مخزن سوختی با 1020000 لیتر وجود داشت.در آخر ماموریت بخش دوم از طبقه سوم جدا شد.
قسمت سوم با سرعتی برابر 28600 كیلومتر بر ساعت حركت كرده . در پایان ماموریت خود به مدار زمین رسید.سپس احتراق مجدد در اتاقك سوخت قسمت سوم،موشك را با سرعت40000 كیلومتر بر ساعت به سوی ماه هدایت كرد.
بزرگترین موشک فضایی جهان چیست ؟
بزرگترین موشکی که تاکنون برای مقاصد فضایی بکار رفته است، موشک ساترن 5 (Saturn V) با ارتفاع 106 متر و 60 سانتیمتر بوده است. این موشک چندین مرحله ای که با سوخت مایع فعالیت می کرد، در پروژه های آپولو (مطلب شماره 53) و اسکای لب (اولین ایستگاه فضایی ایالات متحده) و در خلال سالهای 1967 تا 1973 از آن بهره گرفته شد. سازمان فضایی آمریکا (ناسا) تاکنون 13 پرتاب با این موشک به انجام رسانیده است که در هیچکدام از آنها محموله دچار مشکل نشده است.

این موشک تاکنون رکورد بلندترین، سنگین وزن ترین و نیز حمل سنگین ترین محموله را در دست دارد. موشک روسی انرگیا که در اواخر دهه 80 تنها دو پرواز آزمایشی به انجام رسانید، اندکی نیروی بیشتری را توسط موتورها اعمال می کرد. ساترن 5، با طرح دکتر ورنر فون براون؛ پدر موشک های فضایی ایالات متحده و در مرکز هوا-فضای مارشال، متعلق به ناسا در هانتسویل آلاباما، با همکاری شرکت های بوئینگ، شرکت هواپیمایی آمریکای شمالی، کمپانی هوانوردی داگلاس و شرکت IBM (به عنوان رهبر پیمانکاران) ساخته شد. این موشک شامل سه مرحله بود و نخستین سفر سرنشین دار خود را تحت پروژه آپولو-8 در دسامبر 1968 با موفقیت به انجام رسانید. پیش از آن دو پرتاب تست را در ماموریت های بدون سرنشین آپولو-4 و آپولو-6 نیز به انجام رسانیده بود.

به ازای هر پرتاب این موشک، هزینه ای بالغ بر 2.4 تا 3.5 میلیارد دلار خرج می شد که در نهایت با معیار امروز، تمامی هزینه 13 ماموریت ساترن-5، معادل 45 میلیارد دلار بوده است. تمامی ماموریت های سرنشین داری که با این موشک به انجام رسیده است (به جز آپولو-9)، به مقصد ماه بوده و برای این عمل تنها یک موشک ساترن-5 کافی بوده است تا با قدرت موتور 543 هواپیمای جت جنگی مقابله کند. برای مرحله اول این موشک، برای نخستین بار موتورهای سوخت مایع F-1 معرفی شدند که تاکنون بزرگتر از آنها ساخته نشده است. 5 موتور F-1 که قدرت هر کدام معادل 30 لوکوموتیو دیزل است، همزمان ضربه ای معادل 34 میلیون نیوتون به زمین وارد می کرده اند که این برای وقوع یک زلزله حدود 4.5 ریشتری در مکان های مجاور سکوی پرتاب کافی بوده است.
با وجود چنین عظمتی، این موشک تنها به مدت 500 ثانیه فعال بوده است تا سرعت مجموع محموله را به حدود 11.2 کیلومتر بر ثانیه رسانده و بدین ترتیب آنرا را از دام گرانشی زمین رها سازد. سوخت مرحله اول مخلوطی از اکسیژن مایع (بعنوان اکسید کننده) و یکی از مشتقات نفت خام به نام کروسین (RP-1) بوده است. موتورهای مرحله دوم از نوع موتورهای J-2 بودند که بعدها تغییراتی یافته و بعنوان موتور شاتل (مطلب شماره 62) از آنها استفاده شد. تنها رقیب این موشک در جهان، موشک روسی N-1 بود که علی رغم جثه بسیار عظیم و مخوفی که داشت، هیچ پرتاب موفقی را به نام خود ثبت نکرد که برای حفظ آبروی اتحاد جماهیر شوروی در مقابل جهانیان در قبال چنین شکستی، به مدت 21 سال هیچکس از وجود چنین موشکی اطلاع نداشت.

2:

سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا

3:

سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا

4:

سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا

5:

من به این ادعای آمریکا شک دارم.......
اگر آمریکا واقعاً روی ماه قدم گذاشت چرا دوباره و حالا که فناوریها خیلی پیشرفته تر شده نمیرود روی ماه؟؟؟؟......
گمان میکنم آمریکا برای رقابت با شوروی، کلک زده.......

6:

درود حق نگار عزیز

خو سفر دوباره به ماه باید یه توجیه اقتصادی داشته باشه دیگه .
اخه امریکا که مثل ایران نیست هر کسی پول نفت رو برای خودش ببره و دکل بدزده و ...
همه چیز زیر نظر مجلس و دولت و وزارت خزانه داریه
تو ماه هم خبری نبوده که دوباره برگرده به ماه البته ممکنه معادنی داشته باشه که صحبتش هست ولی هر وقت استخراج معادن ماه به صرفه تر از استخراج معادن زمین شد این کار انجام میشه . مثلا وقتی که یه دفعه همه عناصر اورانیوم زمین ته کشید

7:

برای چی دوباره برند ماه؟که چی بشه؟
هدف خوابیدن کل روسیه و غرور امریکایی بود که بهش رسیدند

8:

من هم این واقعه و روز مهم را به تمام مردم جهان که تحت رهبری جهانی امریکا هستند تبریک میگم

9:

يَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنسِ إِنِ اسْتَطَعْتُمْ أَن تَنفُذُوا مِنْ أَقْطَارِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ فَانفُذُوا ۚ لَا تَنفُذُونَ إِلَّا بِسُلْطَانٍ (سوره رحمن آیه 33)
ای گروه جنّ و انس! اگر می‌توانید از مرزهای آسمانها و زمین بگذرید، پس بگذرید، ولی هرگز نمی‌توانید، مگر با نیرویی (فوق العاده)

10:

این قضیه مشکوکِ ، کلا خیلی در موردش چیز خوندم از همون بچگی ولی خب مدارک ارائه شده خیلی هاش قابل قبولِ حتی یادمه تو یه فیلم هم امریکایی ها به طعنه این قضیه رو اعلام کردن (اسم فیلم یادم نمیاد چی بود برای خیلی وقت پیشِ) حتی اونموقع که می رفتیم کلاس های نجوم اساتید هم اینو می گفتن

بهرحال الله علم اون موقع که نقشه ی تاسیساتی که تو ماه می خواستن بزن هم بود همش هم برای 2010 2012 اینا بود فعلا که خبری نیست !!!

ولی نظر شخصیم اینه اگه حیاتی هم در سیارات دیگه باشه بدست یه ایرانی کشف می شه شاید خود من

11:

فکر میکنید قرآن این واقعه رو هم پیش گویی کرده بوده دوست خوبم

12:

انشاالله که شما کشف کنید اون حیات غیر ارگانیک رو

ولی
این قضیه ای که گفتید که ساخت تاسیسات تو ماه رو من نشنیده بودم . معتبره ؟ عایا ؟
فکر نمیکنم اون زمان نقشه ای برای تاسیسات روی ماه بوده باشه

13:

فیلم فرود نیل آرمسترانگ روی ماه را در هالیوود ساختن وکارگردانش هم استنلی کوبریک بوده

14:

خیلی راحت یه آیه از قران را به یک موضوع ربط ندهیم .
شاید هیچ ربطی نداشته باشن .
هرچند عده زیادی اون فیلم فرود روی ماه را ساختگی می دانند .

15:

بله اونموقع ها من عضو یه ماهنامه شایدم گاهنامه بودم اسمش نمی دونم کاوش بود یا دانشمند اونجا هم بود بعد اگه تو بحرش بوده باشید باید بخاطر بیارید تاسیساتی که از معماری خاصی درونشون استفاده شده بود و ازمایشات تولید گیاهان حتی جاده هایی که این امکان رو بهم وصل می کرد کلا مثل یه شهر البته بطور واضح یادم نمیاد اخه خیلی فاصله گرفته ام از این موضوع الان

16:

سلام
خیر بحث من پیشبینی و خبر از آینده نیست
و خبر دادن این آیه را پیش بینی آینده نمی دانم
بلکه در گذشته هم برای عبور از جو احتیاج به نیروی عظیمی بوده است

و این پیش بینی نیست بلکه بیان واقعیتهای خلقت است توسط خالق آسمانها و زمین... که عبور از مرز بین آسمانها و زمین (که به نظر من همان جو است) ممکن نیست مگر با نیرویی عظیم

17:

حالا انگاری چی شده.
یه کره ماه بوده رفتن و اومدن

18:

ما میریم ثریا رو-شون کم میشه

19:

بزرگوارانی که مایلند اطلاعاتی در رابطه با سفر ماه ایالات بدونند حتما مستند دروغ های علمی غرب رو ببینند... نکات جالبی داره من جمله : چرا در کره ماه که اتمسفر وجود ندارد پرچم امریکا توسط باد!!!! تکون میخوره

20:

سوال قابل تاملی است

21:

دقیقا مساله رقابت دیوانه وار با شوروی بود
آمریکا قطعا به ماه قدم گذاشت
و مطمعن باش اگر این سفر دروغین بود توسط شوروی رسوا میشد

اینکه دوباره نمیرن چون هیچ توجیه مجددی نداره
نه قابل سکونته و نه توضیح خوبی داره این همه هزینه

22:

ماجرای پرچمی که خودجوش روی ماه تکان خورد!

دانش > نجوم - وقتی فضانوردان آپولو-11 پرچم آمریکا را بر سطح ماه نصب کردند، شکل و شمایل آن شبیه به برافراشته‌شدن پرچم روی زمین بود، درحالی‌که روی ماه جوی وجود ندارد.
برای مطالعه بخش‌های قبلی «شبهات آپولو» به لینک‌های زیر مراجعه کنید:
بخش اول: آیا انسان واقعا به ماه سفر کرد؟
بخش دوم: دروغ 30,000,000,000 دلاری سفر به ماه از کجا شروع شد؟

پوریا ناظمی: کسانی که معتقدند سفر به ماه دروغ بوده، دلایل مختلفی را مطرح می‌کنند. یکی از مواردی که بیشترین ارجاع به آن داده شده، این است که چرا پرچم آمریکا در جایی که جو ندارد، در حالت اهتزاز قرار دارد. طرفداران نظریه توطئه بیان می‌کنند که همین یک مورد کافی است تا قبول کنیم که جریان هوای دیگری وجود داشته است!
فیلم زیر، فضانوردان آپولو-15 را در حال برافراشتن پرچم بر سطح ماه نشان می‎دهد.
برای درک این مساله دو نکته را باید در نظر داشته باشید، یکی اینکه چرا اساسا پرچم به صورت کامل در ماه دیده می‌شود، مگر نباید در غیاب باد مثل پرچم‌هایی که روی زمین داریم در حالت افتاده قرار بگیرد؟
فضانوردان برای نصب پرچم آمریکا از ساختاری L مانند استفاده کردند. در واقع یک میله مانند میله‌های پرچم رایج، به کناره پرچم وصل می‌شد و ضلع دیگر این تیرک به بخش بالایی پرچم متصل شده و آن را به شکل ثابت نگاه می‌داشت. از طرفی در خلأ باد وجود ندارد، اما اگر لرزشی ایجاد شود پرچم می‌تواند موج بردارد. در برخی از تصاویری که مورد استدلال قرار گرفته، فضانوردان در حال نصب پرچم هستند و برای ثابت کردن آن محور پایینی را حرکت می‌دهند و این باعث ایجاد موج در پرچم می‌شود.
اما در برخی تصاویر، فضانوردان با فاصله از پرچم ایستاده‌اند اما پرچم به نظر در حال اهتزاز و موج دار می‌آید. هیچ کسی هم در کنار پرچم نیست که آن را تکان دهد. در این باره چه می‌توان گفت؟
واقعیت این است که این حاصل نقصی بود که بعدها به رویه تبدیل شد. در جریان ماموریت آپولو 11 فضانوردان نتوانستند بخش فوقانی میله پرچم (میله افقی) را به طور کامل باز کنند. بنابریان طول میله‌ای که در اختیار داشتند از طول پرچم کوچک‌تر بود و پرچم به نوعی چین‌دار نصب شد. قرار نبود این اتفاق بیفتد و اگر میله بالایی کامل باز می‌شد، پرچم بدون ظاهر موج‌دار نصب می‌شد. اما در ماموریت‌های بعدی فضانوردان با توجه به اینکه ظاهر پرچمی که به دلیل چین‌خوردگی کامل شبیه پرچم در حال اهتزاز است، سنت آپولو 11 را رعایت کردند چون این منظره به نظر آن‌ها جالب‌تر بود. پرچم به نظر در حال اهتزاز و مواج می‌آید چون فضانوردان می‌خواستند این‌گونه به نظر آید.
توجه: طبیعی است کسانی که از پیش تصمیم خود را گرفته‌اند و این سفر را دروغ می‌پندارند، با خواندن چنین مطالبی باز هم قانع نخواهند شد. مخاطب اصلی «شبهات آپولو» کسانی است که شایعات مختلف در این باره را شنیده و دنبال توضیحاتی درباره آن‌ها هستند.

23:

میبینم که هنوز دارند میسوزند بابت پیروزی امریکای کبیر

24:


25:

خدایش همون حرف روحانی برازندتون بود
آخه شما که فیلم رو ندیدید چرا میاین میگین پرچم چرا تکون میخوره
خب پرچم یه میله عمودی داره و یه افقی که اون رو به شکل اهتراز در آورده
بعدشم کی به شما گفته که فقط باد باید پرچم رو تکون بده
وقتی طرف داره پرچم رو نصب میکنه ارتعاش میله افقی پرچم رو تکون میده
بعضی ها میان میگن دروغ
آخه دروغی گنده تر از اینکه ماه رو به دونیم تقسیم کردم هم وجود داره
تازشم بعضی از این مسلمین گرامی چند وقت پیش یه عکس از گسلی روی ماه پیدا کرده بودن میگفتن بیا ببین اینم مدرکش
یعنی حیف خاک که بر سر شما بریزم
داغون میشم وقتی میبینم کسایی که هنوز درگیر حرام یا حلال بودن دوش حمومن میان راجب اکتشافات فضایی حرف میزنن
اگه آمریکا و شوروی هم مثل ما فک میکردن که الان باید زیر نور شمع کتابت میکردیم

26:

سازمان ناسا همین یکی دو ماه پیش فیلمهای سفر به ماه را پس از آنکه روسیه تهدید کرد که همه ترفند های این فیلم را افشا خواهد کرد از سایت هایش برداشت
خیلی وقت پیش هم دانشمندان انگلیسی ایراد های این فیلم را افشا کرده بودند از جمله اینکه جو کره ماه باید پیشتر از زمین ستاره داشته باشد اما در فیلم تقریبا ستاره ای نبود و دوم اینکه جازبه کره ماه شش برابر کمتر از زمین است اما در فیلم اینچنین به نظر نمیامد

27:

دو نیم شدن ماه را باور میکنند.ولی

28:

فقط میتونم بگم در حدی نیستی که حتی ارزش جواب دادن باش ... کوچولو مستند رو خودم اینجا گذاشتم بعد میگی ندیدم؟

واقعا کافرر همه را به کیش خود پندارد ... فارغ از این برخورد شهاب سنگ ها به کره ماه و عدم برخوررد با این فضانوردان جای سواله

بنده قصد ندارم تخریب کنم یا اننکار مثل برخی از وطن فروش ها اما باید قبول کنیم که فضا رفتن امریکایی ها با ابهاماتی رو به روس که باید پاسخ داده بشه ...

29:


30:

خودمم هم میدونم در حدی نیستم
راستی به نظرت چی مصرف کنم که بعدش بیام با سوسمار ها حرف بزنم
جان من فک کن یه سوسمار حرف بزنه احتمالا لحجه قطری داشته باشه

31:

این خبر را bbc چند ماه پیش پخش کرد نه من.
فیلم بریده بریده است و بنده نمیدانم کدام کلیپ از آرشیو حذف شده . ایرادی هم که دانشمندان انگلیسی از فیلم گرفتند در فیلم مشهود است

به گزارش تسنیم، ولادیمیر مارکین سخنگوی کمیته تحقیقاتی رسمی دولت روسیه با انتشار مطلبی در روزنامه ایزوستیا تاکید کرده است که تحقیق در خصوص فرودهای آمریکا بر سطح ماه، می تواند بینش های جدیدی را در خصوص سفرهای فضایی تاریخی، نشان دهد.

مارکین همچنین حمایت خود را از تحقیقات مربوط به ناپدید شدن تصاویر اولیه و اصلی از نخستین فرود بر سطح کره ماه در سال 1969 میلادی اعلام شده است.


ویلیام چارلز کایسینگ" نویسنده آمریکایی
ما هرگز به ماه نرفته ایم
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86...85%D8%A7%D9%87

32:

مرده باد امریکا

33:

برچسب: فاقد تربیت

34:

برچسب: فاقد مغز

35:

دوست عزیز
در باره فیلم و این چیزایی که میگید غیر واقعیه و ناسا هرگز ویدئویی رو حذف نکرده

اما در باره ستاره ها
درسته ستاره های بیشتری باید در جو ماه وجود داشته باشه . یعنی چشم انسان باید ستاره های بیشتری رو ببینه اما دوربین عکاسی چی ؟
اگر با عکاسی نجومی کمی آشنایی داشته باشید میدانید که فاکتوری وجود دارد به نام " زمان نور دهی "

اگر شما بهترین دوربین کنون رو هم در دست داشته باشید و همین الان برید در یک صحرا که جو آن فارق از دود و دم باشه اقدام به عکاسی از آسمان کنید خواهید دید که نور ستارگاه هرگز در عکس شما ثبت نمیشه و این طبیعیه چون نور آنها بسیار کم سو هست .
اما
اگر شاتر دوربین را باز نگه دارید و زمان نور دهی را مثلا 1 دقیقه در نظر بگیرید این نور دهی به اندازه کافی صورت میگیره و نور ستاره ها ثبت میشه .
اما به علت چرخش زمین این ستاره ها به صورت خط دیده میشن
حالا برای اینکه این خط حذف بشه میان دوربین رو روی یک سه پایه مخصوص با موتور و کامپیوتر قرار میدن و سرعت دوربین رو با سرعت زمین طتابق میدن و محاسباتی انجام میشهع
نتیجه این میشه کمه در زمانی که شاتر دوربین باز هست و نوردهی انجام میشه دوربین هم حرکت میکنه و ستارگان به صورت خط دیده نمیشن
اما برسیم به ارمسترانگ
قطعا ناسا و تیم فضانوردی روی ماه قصد عکاسی از نور ستارگان رو نداشتن . برای همین شاتر دوربین بعد از فشردن دکمه سریع بسته شده و ستارگان در عکس ثبت نشده است
ایننم جواب این شبه


درباره جاذبه !‍
من که دیدم پرش هایی داشتن قطعا تو زمین راه رفتن اینچنینی امکان پذیر نیست . اما مسئله نیرویی هست که انسان به مچ پا وارد میکنه . وقتی نیرو کم باشه پرش ها کم ارتفاع تر دیده میشه و هر چه نیرو بیشتر باشه پرش با ارتفاع بیشتری دیده میشه

36:

نیل امسترانگ خطاب به کسانی که میگند دروغه:

اب را بریزید اونجا که میسوزه

سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا

سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا

37:

قراره ماهم مموتی روبفرستیم

38:


ولی خیلی داغونیم ما انسانها....
فک کن حتی به سیاره های دیگه مثل مریخ هم هنوز با پای خودمون نرفتیم...
احساس بدی به آدم دست میده...

39:

کاش منم می تونستم برم ماه

40:


مموتی رو زمین توهم میزد چه برسه بفرستیمش اون بالا !
اتفاقا گفته بود من میخوام اولین ایرانی باشم که به ماه میره

41:

شما خودتون ماهید

42:

مموتی که رفت و برگشت کجای کارین


نوشته اصلي بوسيله danielo نمايش نوشته ها
شما خودتون ماهید

میسی

43:


44:

..به خدا من توهم نزدما عسکاشم موجوده

45:

..اگه گفتین اینجور انکارها از کی(چه وقتی) شروع شد؟
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
..این اپولو الان از رده خارج شده و در موزه ای قرار دادن...و تمامی مدارک..و اسنادش گام به گام و لحظه به لحظه در دید تماشا کننده هاست//

. فقط کافیه فضانوردانی که با این اپولو سفر کردن ..رو جستجو کنین..ببینین از کدام کشور بودن

46:

بسم الله الرحمن الرحیم


این قضیه الکی است.

47:

بسم الله و له الحمد
واقعاً مرگ بر شیطان بزرگ - این حقیر اطلاعاتی که در مورد سفرهای آمریکائیها دارم ، همانی است که در روزنامه ها و ژورنال ها منتشر شده است. مختصر آنها اینست :
در پایان جنگ دوم جهانی که آمریکا و شوروی بعنوان دو پیروز این جنگ را پشت سر نهادند ، با تقسیم جهان به حوزه های نفوذ ، شروع به رقابت در سلطه بیشتر بر جهان نمودند. به طور مثال آمریکائیها با ساخت بمب اتم و سپس بمب هیدروژنی به ترتیب در 1944 و 1951 خود را برتر میدان می دانستند ولی خیلی زود روس ها با ساخت این دو بمب و سپس در 1953 با پرتاب اولین ماهواره وارد فضای خارج جو شدند!
آمریکائها که جا خورده بودند با در اختیار داشتند دانشمندانی مثل انیشتین(یهودی آلمانی که همانند آیه قرآن«مثلهم کمثل الحمار یحمل اسفارا» [دانشمندانی که مثل یک الاغ کتابهای چند بر پشتشان بار زده اند] )و براون (که برای هیتلر موشکهای وی2 را می ساخت و بعنوان مهندس اسیر به آمریکا برده شده و پروژه آپولو را سرپرستی می نمود و عاقبت با سرطان مرد!)سعی نمودند که پیش از روسها به پا به کره ماه بگذارند و به یمن منابع فراوان غارتی که داشتند در این مسابقه از روسها که منابع بسیار محدودتری داشتند ، به سرعت پیش افتادند و در طی 5 سفر موفق تعداد 10 فضانورد آنها پا به ماه گذاشتند. ( این در همان زمانی بود که بمب افکن های ب 52 آنها در رشته عملیات گسترده به بمباران مردم ویتنام که از نظر حکومت آمریکا کمونیست بودند ، پرداخته و بیش از دو میلیون کمونیست را قتل عام نمودند و یا با ایجاد پل های هوایی تسلیحاتی در پشتیبانی رژیم اشغالگر قدس و سرکوب رژیم ها و مردم مسلمان خاورمیانه پیروزمندانه کوشیدند- البته چند تکه از سنگ های که از کره ماه آورده بودند به شاه به دلیل دوستی منافقانه ای ! که با او داشتند ، هدیه دادند!)

مطالب فوق چیزهای است که در مجلات دیده می شود و به اختصار آورده شد!
اما مطالب ادامه بر اساس تحقیقات این حقیر بر روی قرآن است که در کتاب تالیفی ام(روایت اول) آورده ام و برای اولین بار در جهان منتشر می شود.
در حدیثی که از پیامبر (در کتاب استعیاب)در باره سلمان و یا قوم سلمان ( که بین ایرانیها بسیار مشهور است---- لوکان العلم عندالثریا لنا له سلمان او قوم سلمان) آمده و پیش بینی رسیدن علم سلمان و ایرانیها تا ثریا (ستارگان خوشه پروین در فاصله تقریبی 410 سال نوری) شده است. با توجه به بررسی های قرآنی و حدیث معراج ( خصوصاً روایت معراج زینب عطر فروش در کتاب الروضه من الکافی شیخ کلینی) در نقل حدیث فوق اشتباه روی داده و «الثریا» در حدیث فوق «الثری»( آیه 6/ 20 قرآن . . . و ماتحت الثری = و آنچه که زیر «ثری »قرار دارد!) می باشد. و این حقیر بر اساس توالی هفت آسمان قرآن در کتاب تالیفی ام توانستم اثبات کنم که «الثری» (برخلاف معنای لغوی که خاک نم دار است ) همان کیهان و یا هسته مرکزی کیهان و محل قرار گیری منظومه شمسی و زمین است! (با قطری بیش از یک میلیارد سال نوری تا 12 میلیارد سال نوری که همان آسمان اول قرآن است) که تا اواسط آسمان ششم قرآن! ( با قطر میلیونها میلیارد سال نوری ) ممتد شده است!
نتیجه آنکه در حدیث فوق خبر از رسیدن دانش ایرانیها تا «الثری»(کیهان با قطر میلیاردها سال نوری) شده است و نه تا فقط خوشه ستاره ای ثریا در فاصله 400 سال نوری
نکته : هر سال نوری حدود 5 / 9 میلیارد کیلومتر است و وقتی که می گوییم خوشه ستارگان ثریا 410 سال نوری با ما فاصله دارد یعنی 5 / 9 تریلیون ضربدر 410 بر حسب کیلومتر!
لذا مسافت 400 هزار کیلومتری ماه تا زمین در مقایسه با آسمانهای قرآن چیزی در حد هیچ است!
وسلام علی المرسلین و الحمد لله رب العالمین - 11/ 5 / 94 - صالح آبک

48:

خخخخخخخخخخخخخخ

صداش رو در نیار که تاپیک قفللللللللل نشه

سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا

49:

بسم رب الشهدا

این قضیه واقعیست

50:


من دیگه حرفی ندارم

51:

این قضیه دقیقا مصادف بود با وقتی که ایرانیا عکس امام خمینی رو روی ماه میدیدن و براش گوسفند میکشتن؟؟یا قبلش؟؟
میگم شاید نیل ٱرمسترانگ بوده و شبیه امام خمینی میدیدنش

52:

سلام و درود
دوست عزیز
کتابتون رو چاپ نکنید بهتره برای خودتون میگم ضربه میزنه به مسلمین ها


منظومه شمسی کجا مرکز کیهان شده ؟

صدها سال پیش گالیله ثابت کرد که زمین مرکز کیهان نیست خخخخخخخخخخخخخخ
مسلمین هنوز میپندارن زمین مرکز کیهانه

53:

اون عکس هایی که منتشر شده کاملا هالیوودی بودن
اگر به سایه ها توجه کنید می بینید چند سایه در خلاف جهت هم وجود دارن
در واقع زیر نور پرژکتوره نه نور خورشید!

54:

حالا فیزیک دانم شدی
فانون دوم نیوتون را اول بگو.
مقدار جاذبه؟

فعلا به این دو سوال جواب بده تا برسیم به سوالای بعدی

55:

چند نمره داره؟
از فیزیک فقط همینا سرت میشه؟
اینا سوالای راحتیه و رشته ی من هم مرتبط با اینا بود و بلدم
اما این ربطی به حرفی که زدم نداره
اینکه تشخیص بدی سایه ها از کدوم طرف افتاده حتی به زمین شناسی هم ربط نداره
فقط اینو میخواد بدونی که توی ماه چندتا خورشید هست؟:|

56:

خوشحال شدیم بسیارخوشحال همچنان به تحیقیقاتتان ادامه بدهیدوامیدواریم خدا شماودیگرجویندگان علم ودانش اسلامی را دراین مسیر موفق وپیروزگرداند.آمین یارب العالمین

57:

آسمانی تهران پر دود ودم تر ازتهران گمان نمیکنم یافت بشه

سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا

58:

حواست به دانیلوباشه

59:

بخاطر در آمد لطفا با قرآن بازی نکنید!

پس فردا یه اتفاقی می افته بعد مثل کلیسا و گالیله پیش میاد براتون! مذهبی ها هم اگه خیلی ادعای علم دارند، اینهمه اسقف و آیت الله یکی از اونها دعا کنه که خدا "حدس گلد باخ" رو براشون حل کنه تا بعنوان یک معجزه برای بشر امروز باشه! چرا هرچی معجزه بود برای مردم قدیم؟!

60:

این رو خودتون با دوربین گرفتید ؟

61:

بقیه آیه ها رو چرا نمیاری؟!

يُرْسَلُ عَلَيْكُمَا شُوَاظٌ مِّن نَّارٍ وَنُحَاسٌ فَلَا تَنتَصِرَانِ﴿الرحمن-۳۵﴾
بر سر شما شراره‏هايى از [نوع] تفته آهن و مس فرو فرستاده خواهد شد و [از كسى] يارى نتوانيد طلبيد (۳۵)


با این حساب روی نیل آرمسترانگ بیچاره شراره آهن و مس فرو فرستاده شده؟!؟!


منظور خدا اینه که همتون تحت کنترل من هستید. نه این که موشک بسازید برید فضا!

62:


خوب اگه یه نسبت تناسب ساده بزنیم:

(X)/(agabk)=(donkey)/(Einstein)
طبق محاسباتی که انجام دادم شما نوعی ... باید باشید!

مرد حسابی تو داری در مورد انیشتین حرف میزنی! واقعا کلمه ای پیدا نکردم که توصیفت کنم!


...کتاب تالیفی ام(روایت اول)...


روایت آخرت باشه انشا...

با توجه به بررسی های قرآنی و حدیث معراج...


میشه با توجه به بررسی هایتان در مورد حدیث معراج، کمی هم در مورد تکنولوژی بسیار پیشرفته الاغ پیامبر موسوم به براق توضیح بدید؟!!!

دوستان کلمه براق را سرچ کنید تا ببینید که چه تکنولوژی فوق مدرنی داشته این وسیله که پیامبر رو تا "میلیونها میلیارد سال نوری" برده است!

امان از دست شما مذهبی ها...


63:


برای چی حواسم بهش باشه ؟

64:

بسم الله و له الحمد
خواهشاً ، قبل از نوشتن مطلبی و ایراد گیری از مطالب دیگران ، کمی مطالعه داشته باشید و این مطالعات در ارتباط با موضوع مورد بحث باشد! ! !
من کی گفتم که زمین یا منظومه شمسی مرکز کیهان است!! بلکه نوشتم محل قرار گیری منظومه شمسی در داخل قسمت مرکزی کیهان است!
کیهان از لغات معادل سازی شده از لغت «کاسموس» یا «یونیورس» انگلیسی در هفتاد سال اخیر است و گالیله بیچاره (در 400 سال قبل)و هیچکسی دیگر از «کیهان» خبری نداشته تا بخواهد ثابت کند: زمین مرکز آنست یا مرکز آن نیست!
بلکه علت محکومیت گالیله توسط کلیسای کاتولیکی روم به دلیل آن بود که گالیله زمین را در حال حرکت به دور خورشید می دانست ولی کلیسا زمین را ثابت پنداشته و دیگر اجرام مثل خورشید، سیارات و ستارگان را در گردش به دور زمین تصور می نمودند!
ضمناً عقیده کلیسای روم چه ارتباطی به مسلمانان و کتاب مقدس آنان یعنی قرآن دارد. هر عقیده ای که یک مسلمان دارد باید از قرآن برگرفته شده باشد و من نیز مسئله هفت آسمان قرآن را و وجود الثری قرآن را از خود قرآن اثبات نموده ام. والسلام
وسلام علی المرسلین و الحمد لله رب العالمین - صالح آبک 11/ 5 / 94

65:


شما املا داری یه حرفی میزنی که عجیبه .
کیهان رو معمولا دانشمندان بینهایت در نظر میگیرن . دورترین اجرامی که تا الان دیده شده ستارگانی به دوری 13 میلیارد سال نوری بودن . بعد شما چه طوری میگید که منظومه شمسی در مناطق مرکزی واقع شده ؟

66:

کدوم عکس
ضمنن اینکه پوریا ناظمی پاسج شبه شما را توضیح داده توئ گوگل سرج کنید

67:

جالا چون امریکا رفته همه شک دارند
الان اگر گفته بودند حزب الله لبنان رفته کره ماه میگفتن حتما رفته
لابد ربات های مریخ نورد فرصت و روح هم الکیه
لابد ربات کاوشگر که در اصل یک ازمایشگاه فضایی اونهم دروغ هست
طرف داره ربات میفرسته مریخ بعد میگن اگه راست میگه الان چرا ماه نمیره انگار خونه خاله شون هست هر موقع خواستند اتوبوس دو طبقه سوار بشن برند

68:

به نظر می رسه بقیه آیه به قیامت اشاره داشته باشه نه به رفتن به فضا

ادامه آیه ای که آوردید رو هم بخونید:
فَإِذَا انشَقَّتِ السَّمَاءُ فَكَانَتْ وَرْدَةً كَالدِّهَانِ (رحمن آیه 37)
پس آن‌گاه که آسمان از هم شکافد و چون ته‌مانده‌ی روغن زیتون گلگون گردد

فَبِأَيِّ آلَاءِ رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ (38)
پس کدامین نعمتهای پروردگارتان را انکار می‌کنید؟!

فَيَوْمَئِذٍ لَّا يُسْأَلُ عَن ذَنبِهِ إِنسٌ وَلَا جَانٌّ(39)
پس در آن روز هيچ آدمى و پرى را از گناهش نپرسند- زيرا رخساره هر كس نماينده حال اوست-.

که حرف "ف" (به معنی سپس)نشان دهنده این است که این آیه متصل به آیه ایه که شما ذکرش کردید و ربطی به فضا رفتن نداره

و در همون آیه ای رو هم که ذکر کردید حرف "ف" به کار نرفته که نشان دهنده این است که موضوع بحث جدید است و ربطی به آیه قبل ندارد

69:

همین عکسایی که آمرکا منشتر کرده با کیفیت فول اچ دی:|
این اقای ناظمی استدلال های عجیب و غریب کرده
استدلال هاش قابل قبول نیست با منطق

70:

سلام
خوبید؟
عزیزم ربات خیلی با انسان فرق داره ها!
باید از کمربند وان آلنعبور کنند
که روی بدن انسان اثرات بسیار بدی داره
و حتی ممکنه به مرگ منجر بشه

71:

بسم الله و له الحمد
برای بار دوم تقاضا دارم تا مطالعه کافی در مورد چیزی ندارید ، مطلب ننویسید!
امروزه جو دنیای علم بر روی بیگ بنگ ( که به مهبانگ یا انفجار بزرگ در فارسی ترجمه می شود) تکیه نموده است. زمانی که بر اساس ثابت هابل(که چندین بار در آن تجدید نظر شده) از شروع بیگ بنگ تا اکنون می گذرد حدود 6/ 13 میلیارد سال تعیین شده است یعنی زمانی که ذرات زیر اتمی ، اتم ها و سپس ستاره ها و کهکشانها پیدا شدند. اینکه قبل از بیگ بنگ و ورای بیگ بنگ چیست ، برای دانش تجربی فعلی از مجهولات است. پس کیهان شعاعی تقریبی 6 / 13 میلیارد سال دارد (یعنی بی نهایت نیست!)و اینکه آیا کروی است و بسته و یا خیر از دیگر مجهولات علم کیهان شناسی فعلی است! آثاری که از بیگ بنگ به صورت امواج رادیویی باقی مانده قابل ردیابی است و نیز «کوآزارها» (اجسام شبه ستاره ای با قدرت فوق العاده تولید انرژی در سطح کهکشان که شما به غلط آنها ستاره دانسته اید!) دورترین اجرام شناخته شده اند (اولین بار در دهم هفتاد میلادی شناسایی شدند!) در هر صورت طبق آخرین دانش نجومی موقعیت زمین به صورت زیر تعیین می شود!
زمین داخل منظومه شمسی داخل حباب محلی داخل کهکشان راه شیری داخل خوشه محلی و سپس ابر خوشه محلی در داخل کیهان !
همه این حرف ها به کنار که در کتاب تالیفی ام به اختصار یافته های علم تجربی فعلی را آورده ام ولی هرگز سعی ننموده ام به صورت قالبی مطالبی را بر آیات قرآن بار بزنم(یعنی همان کاری که ابوعلی سینا و فخر رازی در 1000 سال قبل انجام دادند و به صورت دیگر دکتر الهی قمشه ای و آیت اله شهرستانی در زمان نزدیک ما انجام دادند) بلکه اساس خود قرآن بوده و مدل های آماری آیات قرآن ! جهت جلوگیری از اطوال مطلب فقط اشاره می کنم به سوال قرآنی که از دکتر سروش در هم میهن مطرح کردم و پاسخ های بی ربط و مسخره آمیزی که از هم وطنان غربزده دریافت داشتم! وسلام علی المرسلین و الحمد لله رب العالمین - صالح آبک 11/5/ 94

72:


بسم الله و له الحمد
دوست دارید کمی در مورد انیشتین صحبت کنیم.
یهودی آلمانی که نظریه نسبیت (عام و خاص) را به جامعه علمی در اوایل قرن 20 ارائه داد و برنده جایزه نوبل گردید . سپس قبل از شروع جنگ جهانی دوم به ایالات متحده آمریکا رفت و نامه او به رئیس جمهور وقت آمریکا سر آغاز کلید خوردن پروژه ساخت بمب اتمی شد. ولی به دلیل شکست آلمان و در شرف تسلیم بودن ژاپن - آمریکا دو بمب خود را بر سر دو شهر ژاپن آزمایش نمود که منجر به قتل و زخمی شدن چند صدهزار ژاپنی گردید- با تشکیل کشور اسرائیل پیشنهاد ریاست جمهوری به انیشتین داده شد ولی او که می دانست بسیاری آدم های زرنگ تر از خودش ( بخوانید :بی شرف تر از خودش) در اسرائیل وجود دارد، پیشنهاد را نپذیرفت و عاقبت نیز با دین(خدا!) ندانم گرا( در اصل دچار آلزایمر شده بود) در آمریکا مرد!!
خوب حال می خواهیم ببینیم نظر قرآن در باره افرادی همچون انیشتین و دوستاران آنها چیست!
در قرآن مجید صحبت از فرعون(74 بار) و ملاء(چشم پر کن ها!) و مترف(راحت طلب ها) شده است که نقش مشاور فرعون را داشتند و دشمنی با دعوت انبیاء - و اینکه در روز قیامت هر گروه از مردم را با و پشت سر رهبرش دعوت می نمایند!( یو م ندعو کل اناس بامامهم)
از ارتباط دادن این آیات می توان فهمید که روسای جمهور آمریکا و اسرائیل( جهنم یا بهشت؟) هر کجا باشند ، انیشتاین هم پشت سر آنها و در همان جا است!
شما هم دوست دارید در پشت سر آنها درصف قرار گیرید ؟ من به نوبه خودم هرگز نمی خواهم در صف آنها باشم.
در اوایل انقلاب یک همکلاسی داشتم که به دلیل مشکلات خانوادگی وارد یک گروه چپ شده بود و مطالب عجیب و غریبی به او گفته بوند مثلاً در قرآن به اتحاد با شوروی توصیه شده است( که آیه «امرهم شوری بینهم » را به «شوروی!! بینهم» تحریف نموده و مثال می زد) یا اینکه دشنمی زنها با مار (کتاب پیدایش تورات فعلی)به زمان حوا و آدم برمی گرداند و خیال می کرد در قرآن آمده است!
لطفا بروید چند تا کتاب جدی مثل تفسیر المیزان و یا کتاب تالیفی ام را مطالعه کنید تا معلومتان شود که در قرآن اشاره ای به «براق» نشده است اما تمام واژه های که در این کتاب آمده در عین آهنگین بودن بر اسلوبی ریاضی نوشته شده است که تاکنون هیچ بشری(حتی به کمک رایانه) نتوانسته در مقابل فریاد تحدی(مبارزه طلبی) قرآن مشابه آن را بنویسد
البته من از افراد کم سوادی چون شما نمی توانم انتظار پاسخ گویی به تحدی قرآن را داشته باشم ولی می توانم شما را به سوالی قرآنی که از دکتر سروش و دوستان غربزده او نمودم ، ارجاع دهم . اگر خواستید آن سوال را با جستجو در هم میهن پیدا نموده و پاسخ دهید تا بگویم چند مرده حلاجید!
سلم علی المرسلین و الحمد لله رب العالمین - صالح آبک 11/5 / 94

73:

در آمد لطفا با قرآن بازی نکنید!
بخاطر
پس فردا یه اتفاقی می افته بعد مثل کلیسا و گالیله پیش میاد براتون! مذهبی ها هم اگه خیلی ادعای علم دارند، اینهمه اسقف و آیت الله یکی از اونها دعا کنه که خدا "حدس گلد باخ" رو براشون حل کنه تا بعنوان یک معجزه برای بشر امروز باشه! چرا هرچی معجزه بود برای مردم قدیم؟![/quote]
بسم الله و له الحمد
طبق روایتی از امام صادق(ع) مردم سه دسته اند : 1)امام(پیشرو) بر حق اند و یا2) پیرو امام برحق هستند و یا آنکه 3) خاشاک بر روی آبند.
از زمانی که اینجانب در هم میهن (در چند سال قبل) عضو شدم . با توجه به نوشته های که در مباحث مختلف(بیشتر در ارتباط با قرآن را مطالعه نمودم) دیدم ، به نظرم آمد که با گروه سوم «کم اطلاع و غیر مرتبط به حرفهای که می نویسند» ، سرو کار دارم!
این حقیر حتماً به بررسی های آماری که بر اساس قرآن انجام داده ام ، مطمئنم که اعداد فوق را ذکر می کنم و در مورد آن کتاب منتشر نموده ام! (با مجوز وزارت ارشاد و پشتیبانی امام جمعه سابق کرج یعنی آیت الله کازرونی)
ضمناً برای اینکه بدانید اطلاعاتتان در باره «توبه گالیله در حدود 400 سال قبل در کلیسای روم از نظرش در باره گردش زمین به دور خورشید» چقدر ناقص است !
و اینکه آیات قرآن نظر کدام را ( یعنی نظر گالیله در گردش زمین به دور خورشید که در مرکز سکون منظومه قرار گرفته - و یا نظر کلیسای کاتولیکی روم که زمین در مرکز سکون خورشید ، ماه ، سیارات و ستارگان قرار داشته و آنها هستند که به دور زمین می چرخند) قبول دارد.
جواب صحیح آنست که آیات قرآن برای هر دوی زمین و خورشید حرکت را اثبات می نماید!
حرکت زمین را به حرکت گهواره (مهدا) و یا ابر متحرک(سحاب) تشبیه می نماید!
حرکت خورشید را به جاری شدن در مسیر استقرارش( تجری لمستقر لها) مشابهت می دهد!
در مورد حرکات این دو نیز تاکنون هیچ مفسری به اندازه کاری که این حقیر بر روی «هفت آسمان» قرآن انجام داده ام ، نه مفسری انجام داده و نه می توانست انجام بدهد ( به دلیل نبود ماشین حساب و نرم افزارهای قرآنی!)
ضمناً اگر خیال می کنید با چند تا فرهنگ لغت قرآنی می توانید در باره انتهای مسیر زمین و خورشید از منظر آیات قرآن حرف دیگری بزنید، این قرآن با 77000 لغت در پیش روی شما است!
(اما حرفهایتان بر اساس آیات قرآن باشد و نه مثل این دکترهای که در تائید و یا تکذیب قرآن مطلب می نویسند اما از روی آیات به صورت چند در سطر در میان استفاده می کنند!)
دانش نجومی در قرن 21 میلادی هم بر پایه کشف حرکتهای مختلف برای زمین و خورشید ( مثل وضعی ، انتقالی ، رقص محوری و . . . ) و مدل سازی های کامپیوتری بر پایه این حرکات کشف شده(یعنی شامل حرکات کشف نشده !!! مثل مسیر حرکت خوشه های کهکشانی که خورشید و منظومه اش و نیز کهکشان راه شیری جزء آن هستند- نمی شود!!) نیز حرکت این دو جرم را اثبات می نماید. بدون آنکه هیچ یک از حرفهای گالیله و یا کلیسا را به طور مطلق قبول نماید. یعنی هم گالیله و هم کلیسا ( به دلیل نقص اطلاعات خود !) حرف غلطی می زدند و نه خورشید به دور زمین می چرخد و نه زمین به دور خورشید ! بلکه هر دوی آنها طبق قوانین جاذبه نیوتون و نسبیت انیشین در اطراف مراکز ثقل حرکت می نمایند( و این مراکز ثقل توسط فیزیکدانان عصر حاضر تحت نام «ماده تاریک» و مشابه آن تئوریزه می شود و دو پس روز دیگر هم ممکن است با یافت شدن اطلاعات و اکتشافات جدیدتر جایگزین شود)
وسلام علی المرسلین و الحمد لله رب العالمین - صالح آبک 11/ 5 / 94
بس

74:

ای بابا حرفای ناظمی با اون سابقه نجومی رو قبول نداری ؟


مثلا همون کمربند ون الن !
عبور از اون کمربند در مدت زمان کم هیچ تاثیری روی بدن نداره

75:

دوست عزیز
من ندیدم که دانشمندان به صراحت بگویند که کیهان با شعاع 13.6 میلیار سال نوری هست
بلکه بیشتر میگن " آخرین اشیای نورانی که انسان دیده در این فاصله قرار دارد "
بعد شما نگفتی
چه طوری پی بردید که زمین در مناطق مرکزی کیهان هست . ؟
معمولا زمانی میشه این حرف رو زد که کسی از کیهان رفته باشه بیرون بعد از بالا به زمین و موقعیت اون نگاه کنه تا تشخیص بده زمین در مناطق مرکزی کیهان هست
در باره باقی حرفاتون هم قبول دارم درسته

76:

این فقط در حد یه حرفه
اثبات نشده برادر من

77:

خخخخخخخخخخخ

شما چند سال روی این کمربند تحقیقات آکادمیک داشتی ؟
همیچین میگی کسی ندونه فکر میکنه دانشمند ناسایی داداش !
خوبه حالا شما دو نیم شدن قمر رو ثابت بکن بعد برسیم به ون الن !

78:

بسم الله و له الحمد
باز دارم تکرار می کنم؛ دو چیز را با هم مخلوط نکنید:
1)دانش نجومی قرن حاضر که نتیجه مشاهدات و داده های آماری تلسکوپ ها ، طیف سنج ها و دیگر آلات شناسایی است که به کمک نظرات علمی مانند نسبیت انیشتین ، که در تظریه «بیگ بنگ» تجمیع شده است و می تواند با کشفیات و داده های جدیدتر تغییر یافته و یا دگرگون شود. طبق این داده ها از عمر زمین 5/ 4 میلیارد سال و از زمان تشکیل کیهان و آغاز بیگ بنگ 3 برابر این مقدار یعنی حدود 6/ 13 میلیارد سال گذشته است. (برای شرح مفصل مطالبی که آوردم به کتابهای نجومی که به فراوانی از منابع خارجی ترجمه شده ، می توانید رجوع نمائید)

2) قرآن مجید (وحی نامه اعجاز آمیز الهی به زبان عربی که سرآغاز نزول آن بر پیامبر اسلام در 1449 سال قمری قبل آغاز شد و در مدت 23 سال به انجام رسید) منبع بی نظیری برای خلقت جهان و تاریخ بشر ، اخلاق و غیره است که به صورت اختصار و رمز نویسی شده(حروف مقطعه) تمام این مطالب در آن آمده است. این حقیر نیز بر مبنای سال های طولانی فیش نویسی از آیات قرآن و بررسی های آماری آیات و لغات قرآن توانستم به لطف الهی به گوشه ای از این رازها و عظمت این کتاب آسمانی پی ببرم . (نتایج مقایسه دانش نجومی غرب و غیره را با آسمان شناسی قرآن را در کتاب تالیقی ام یعنی «روایت اول» می توانید ملاحظه نمایید) در این جا فقط دو محور از مباحث مرتبط با موضوع این تایپک را می آورم.
اول: آیا می توان بر مبنای آیات قرآن (و تکرار آنها - طبق گفته ای ؛ اگر مکررات قرآن را حذف نماییم ، کل حجم قرآن در 20% آن قابل جمع شدن است!)محاسباتی را انجام داد؟
جواب مثبت است!! بر خلاف نظر این نویسندگان مزدور و غربزده که همین تکرار مکرر بسیاری از آیات قرآن را ( مثلاً «بسم الله الرحمن الرحیم» 114 بار و «سبع سماوات» یعنی هفت آسمان 5 بار و «السماوات السبع» یعنی آسمانهای هفتگانه 2 بار و . . . در قرآن آمده است!) «به نظر آنان»به یک کتاب ملال آور و پاشان تبدیل نموده است! اجازه محاسبات قرآنی را برای جوینده مشتاق فراهم می سازد.
به طور مثال می خواهیم ببینیم ، از نظر آیات قرآن ؛ ماه به زمین نزدیکتر است و یا خورشید و یا اینکه هر دو در فاصله مساوی از زمین و محل زندگی مردم(الناس) قرار دارند؟
بررسی آماری قرآن نشان می دهد که از کل 33 بار واژه «شمس»(خورشید) و مشتقاتش و 27 بار واژه «قمر»(ماه) و مشتقاتش ، 15 بار به صورت «الشمس و القمر»(خورشید و ماه) در آیات مشاهده شده و هیچ بار به صورت «القمر و الشمس» در قرآن آمده است. لذا خورشید و ماه به صورت الگوی زیر در آیات مشاهده می شود!
بسم الله(اولین آیه قرآن) - - - خورشید و ماه - - -الناس(آخرین آیه قرآن یعنی مردم و محل زندگی آنها در زمین)
پس از آمار و مدل فوق نتیجه می گیریم : ماه به زمین نزدیکتر از خورشید است!

دوم: آیا مثل بعضی از مفسران نوکیسه : طول عمر زمین یکسوم آسمانها ی قرآن است؟
چون به تفصیل در مطالب دیگر ( قسمت انتقادات هم میهن) به آن پرداخته ام ، فقط می گویم به هیچ وجه ، طبق بررسی های آماری از آیات قرآن
بیش از 7 میلیون میلیارد سال از خلق «شش ایامی» قرآن می گذرد و در مقایسه با عدد 5/ 4 میلیارد سال زمینشاسان از تشکیل زمین ،
حدود 2000000 برابر بیشتر است !
وسلام علی المرسلین و الحمد لله رب العالمین 11/ 5 / 94 - صالح آبک

79:

عزیز من
چرا سفسطه میکنی
وقتی یه حرفی رو میزنی اثباتش کن
نه اینکه با سفسطه کردن سعی در لاپوشانی داشته باشی
+
اون رو هم من نگفتم که بخوام اثبات کنم

80:

سیر تکاملی مسلمانان و کفار:


[url=http://upload.apktops.ir/]سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا[/URL] اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

car show هم ميهن!
مرسدس بنز
راهنمای خرید خودرو ... !
◄◄◄◄◄الان چـه مـاشینی داری ؟ و دوست داری چه ماشینی هم داشته باشی ؟
توهین شرکت‌تویوتا به مقدسات اسلامی+عکس
عادت های غلط ما ایرانی ها در رانندگی و نگهداری ازخودرو

تازه های فناوری در هفته گذشته
پیامک هاهم فیلتر میشوند...
«سرقت از کارت اعتباری» در چند ثانیه! +عکس
برای جلوگیری از شکستگی لگن ایربگ ابداع شد
جذاب ترین قاب های گوشی .
نخستین ربات آشپز در جهان +عکس
*