موجودات فضايي x

موجودات فضاييپرسش و پاسخ در زمینه علوم مختلف
یک سوال فیزیکی!
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
:::. راییلیان (سازندگان انسانهای زمینی ؟؟) :::.
نانوتکنولوژی
آيا مي دانستيد؟!

دانشجوی چه رشته ای هستید؟
تالار گفتمان دانشجویان و کنکوری ها
دنیای دانشجو!
مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی
معدلت چند شد؟
طرح تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها
حمایت از ما | مشهدهاست
`

موجودات فضايي
موجودات فضايي
عزيزان در مورد مشاهده مجودات فضايي مطالب بنويسيد

09-04-2007


1:

من میگم وجود ندارن!
هر کی میگه اشتباست دلیل بیاره!

2:

منم همینطور

3:

khob nazariyate ziyadi dar morede vojud dashtane mojudate fazaei hast.man chnad ruze pish tahghighate nasa ro barresi mikardam.unha migan chenin chizi vojud nadare

4:
دوست دارم ولی نه با این قیافه

5:

موجودات فضایی 100درصد وجود دارند

6:

درود.
به اعتقاد بنده هم موجودات فضایی 100 درصد وجود دارند.
اما نه به آن صورت که ما میپنداریم.
حتی ممکن است آنها از عالم ماده مانند ما نباشند.
بنا به احادیث چندین هزار عالم وجود دارد که تمام هستی ما تنها یکی از آنهاست.
حالا جای ما در این هستی کجاست؟! یک کهکشان نقلی و کوچک که ما قسمت کوچکی از آن هستیم.
البته به اعتقاد بنده در هستی خودمان هم موجودات دیگری وجود دارند.
اما آنچه مشخص است این است که انسان اشرف مخلوقات است و با نیروی تفکر و اندیشه خود میتواند بر همگان چیره شود. فقط کافیست علم بیشتر پیشرفت کند تا در آن باب هم بیشتر بدانیم.

7:

وجود خارجی ندارند

8:

من خودم اعتقاد دارم که باید باشه اما همون جوری که در تاپیک 9 دلیل اساسی عدم وجود موجودات اوردم به این نتیجه رسیدم اگر هم باشه سطح فکری و اندیشه ای از ما خیلی پایین ترند

9:

ولی من فکر می کنم دقیقا برعکس خیلی پیشرفته تر باشن!

10:

موجودات فضایی وجود ندارن و یا اگه دارن تا حالا طرف زمین پیداشون نشده.تا حالا یک نهاد یا سازمان رسمی فضایی-نجومی وجود اینا رو تایید نکرده.

11:

اینها اصولا مطالب را مخفی میکنند واز مردم عادی به دور نگه میدارند
سال گذشته در مصاحبه ای یکی از این افراد که در ناسا کار میکرد سوالات متفاوتی پرسیده شد و به جایی رسید که از او پرسیدند آیا الین یا موجودات فضایی وجود دارند؟
این شخص با خیال راحت گفت صد در صد و چندین سال است که ما با انها رابطه داریم و تبادل نظر داریم
نمی دانم سازمان سیا یا هر ارگان دیگری چه بلایی سر ایشان آوردند که یک هفته بعد در تلویزیون حاضر شد و حرف خود را پس گرفت و با حالتی وحشت زده گفت تمام چیز هایی را که گفتم نظر شخصی بنده بود و وجود ندارد

12:

کاملا واضح و مشخص است که دولت آمریکا این قضایا را مخفی نگه می دارد

13:

من که به کارهای ناسا ایمان دارم.دلیل قانع کننده ای وجود نداره که اونا بخوان بگن وجود نداره.تازه غیر ناسا سازمان دیگه ای هم اعلام نکرده.
من قصد دارم با یکی از مدرسان علم نجوم و خبره در زمینه فضا ملاقاتی داشته باشم.موضوع اصلی گفتگو هم همین بحث هست.منتظر خبرهای من باشین.

14:

موجودات فضایی وجود دارن شک نکنید
نمونش خود من که ساکن ستاره زیبای هالی هستم

15:

عزیز من به وجود شما هیچ شکی نیست.
در ضمن شما ساکن دنباله دار هالی هستین.نه ساکن ستاره هالی.

16:

هر موقع تونسیتم بی کران بودن آسمون رو منکر بشیم میتونیم این مسئله رو هم منکر بشیم.
وجود دارن صد در صد میتونی بگیم ته فضا کجاست نمیتونیم پس از کجا معلوم چه عالمهایی مثل عالم هستی ما وجود نداشته باشه.
چی گفتم...

17:

اگه مو جودات فضایی و جود ندارن پس ما چی هستیم

18:

اصلا موجود یعنی چه؟!!
هر چیزی که وجود دارد میشود موجود دیگر.
در واقع وقتی ویروس و یا حتی میکروب یا باکتری در جایی وجود داشته باشند (به جز ملکولها) به هر حال آنها هم زنده هستند و بیشک چنین چیزی در فضایی خارج از جو زمین هم وجود دارد.
هرچند که بنده احساس میکنم دامنه وجودی آنها بیش از این مسائل باشد. حالا اگر در منظومه ما نباشند در منظومه های دیگر.
البته نقل است که 12 هزار عالم وجود دارد که تمامی هستی ما (که بسیاری از آن هنوز در درک و تصور ما نیست) فقط یکی از آنهاست. پس بی شک موجودات دیگری هم وجود دارند که صاحب درک و خرد و اندیشه هستند و شاید بیش از ما.

19:

یکی از دوستان با توجه به نظریه بیگ بنگ گفته بود که موجودات فضایی وجود ندارند و اگر هم باشند در مراحل ابتدایی حیات و شعور هستند. من در اینجا نظریه ایشون رو رد میکنم و تاکید میکنم که حیات در روی زمین با توجه به عمر جهان(بیش از 10 میلیارد سال) بسیار جوان محسوب میشه. حتی اگر بخواهیم پیدایش حیات ذی شعور رو هم با خودمون مقایسه بکنیم با توجه به بیگ بنگ میشود شعاعی را به پهنای کائنات تصور کرد که زمین هم در راستای این شعاع و کمربند قرار میگیره. این کمربند سبز میتواند شامل هزاران سیاره از کهکشانهای مختلف باشد که حامل حیات هستند. به نظر من حیات کیهانی وجود داره و آنقدر گسترده هست که انسان با شناخت آنها در تحیر خواهد ماند! تا 500 سال پیش مسیحیان فکر میکردند زمین مرکز کائنات هست و تمامی ستارگان به دور آن می چرخند. اساس گفته شون هم بر مبنای تفاسیر دینی بود و حال میدانیم که این باور بسیار غلت هست. الان هم بر اساس همان تفاسیر وجود حیات هوشمند رو تکذیب میکنید ولی علم روزی این مساله را ثابت خواهد کرد!

20:

جسمی شبیه پیكره انسان بر روی كره مریخ مشاهده شد.

به گزارش شبكه خبر، در این تصویر كه توسط كاوشگر اسپریت سازمان ناسا از سطح كره مریخ گرفته شده است تصویر جسمی شبیه پیكره انسان را بر روی سیاره سرخ به نمایش می گذارد.

در این حال تیموتی گود متخصص امور بشقاب پرنده ها این شئ را بخشی از یك صخره بر روی كره مریخ تصور كرد.

برداشت از تابناک (بازتاب سابق)
http://www.tabnak.ir/pages/?cid=5485

21:

موسیقی زمینی فردا به گوش موجودات فضایی می رسد

آژانس فضایی آمریکا امروز چهارم فوریه ساعت 19 به وقت نیویورک با کمک یک شبکه از آنتنهای پرقدرت، اولین پیام موسیقایی انسان را به فضا ارسال و این پیام را به گوش موجودات فرازمینی می رساند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناسا 4 فوریه ساعت 19 به وقت نیویورک با استفاده از آنتنهای پرقدرت "شبکه اعماق فضا" بیت اول آهنگی با عنوان "از میان جهان" که از نوشته های "جان لنون" است را به اعماق کیهان و به گوش موجودات فرازمینی خواهد فرستاد.
در این قطعه موسیقی جان لنون می گوید: "واژگان پرواز می کنند / همچو بارانی بی انتها در یک لیوان کاغذی".

فرستنده های پرقدرت ناسا این پیام موسیقایی را به طرف ستاره قطبی ارسال خواهند کرد که به طور متوسط در فاصله 431 سال نوری از زمین قرار دارد.
در حقیقت ارسال این پیام موسیقایی به سه مناسبت مختلف به سوی موجودات فرازمینی فرستاده می شود که عبارتند از : بزرگداشت چهلمین سال ضبط این قطعه موسیقی، چهل و پنجمین سالروز تولد آنتنهای "شبکه اعماق فضا" و پنجاهمین سالگرد پرتاب اولین ماهواره آمریکایی که "اکسپلورر 1" نام دارد.

براساس گزارش نیویورک تایمز، معروفترین تلاش برای رساندن پیامهای صوتی انسان زمینی به گوش موجودات فرازمینی پروژه ای با عنوان "ضبط طلایی" (Golden Record) است.
Golden Record در حقیقت یک دیسک (صفحه) صوتی محتوی صداهای انسانهای با زبانهای مختلف از تمام نقاط دنیا و 45 دقیقه موسیقی کلاسیک و فولکلور بود که در سال 1977 همراه با کاوشگر "ویاجر" در جهان نامتناهی گسترده شد.

22:

ما بدون شك تنها نيستيم. فقط نبايد انتظار داشته باشيم كه هوشمندان فرازميني شبيه ما باشند.
فكر مي كنم جمع بندي كاملي باشه:

http://www.andromeda.blogfa.com/post-700.aspx

23:

ما خودمون موجودات فضایی هستیم

24:

سلام چون بحث موجود فضایی شد چون من خودم از جمله موجودات فضایی البته از دیدگاه شما زمینی ها هستم گفتم یک سلامی عرض کنم به بر و بچ اهل زمین
البته ما هم تو فضا شما زمینی ها رو فضایی میدونیم؟؟؟؟؟؟؟؟

25:

از اوضاع و احوال مريخ چه خبر؟خوش ميگذره؟ اونجا مشكل مسكن نداريد؟

26:

من جدیدا" عضو شده ام لطفا من را راهنمایی کنید. متشکرم.

27:

دوست عزیز این مطلب مربوط به بحث حیات ذی شعور در کائنات هست و شما میتونید اطلاعات خودتون رو اینجا قرار بدید

28:

یک ویدئویی جالب از دیده شدن یک یوفو در یکی از شهرهای اروپا

http://www.menphis75.org/images/video_ufo/video237.wmv

یک ویدئو از تشریح کامل بدن یک انسان فضایی

http://www.menphis75.org/images/video_ufo/video182.avi

29:

سلام
یادمه یه جایی خوندم امواج رادیویی ضعیفی از فضا گرفتند البته زیرشنوشته بود بعد خود اون گیرنده(فکر کنم ناسا)انکار کرد وگفت ماله رادیومحلی بود
اما عقلا باید باشند شایدم الان دارند می پاندمون و به ریشمون میخندند کسی مردان سیاه یک را دیده
تو اون قسمت آخر فیلم نشون میده از زمین دوربین میاد بیرون بعد از منظومه شمسی میگذره باز همه چیز کوچیکتر میشه و از کهکشان راه شیری هم میگذره بعد از دور میلیاردها کهکشان را نشون میده بعد میاد بیرون میاد بیرون تا میشه یه توپ کوچولو که چند تا بچه دارند بازی میکنند یه لحظه آدم احساس میکنه نقش ویروس به اون ریزی هم تو دنیا نداره شاید ما بازی دست خیلی هاییم خودمون نمیدونیم

30:

به نظره من هم تو اين دنيا مي شه همه چي امكان داره !
هم موجودات فضايي هم فرا فضايي و...

31:

اينكه امواج راديويي دريافت شده باشه،صحّت نداره.ناسا هم چنين پنهان كاري رو نمي كنه.البته پروژه اي در حال فعاليت هست (فكر كنم نام ستي داره) كه مردم زيادي از سراسر جهان در اون شركت كردن.اينكه موجودات فضايي وجود دارن،نمي تونه غير ممكن باشه.چون در اين جهان پهناور كه هر لحظه داره بزرگ تر مي شه،ميليارد ها كهكشان وجود داره و ممكنه زمين هاي زيادي هم وجود داشته باشه.اما ما هنوز چيزي دريافت نكرديم.

32:

به موجودات فضایی اعتقاد دارید؟

وزارت دفاع بریتانیا برای نخستین بار آرشیو محرمانه ای از اسناد مربوط به مشاهده اشیای ناشناس پرنده را در اختیار عموم قرار داده است.
این اسناد که می توان آنها را از سایت "آرشیو ملی" بریتانیا دانلود کرد، به دوره زمانی بین سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۷ مربوط می شود.
از جمله این اسناد می توان به تصاویر نورهای عجیب و غریب در آسمان و همچنین اجرام غیرمعمول که توسط مردم، نیروهای مسلح و ماموران پلیس مشاهده شده، اشاره کرد.

در میان نوشته ها، خاطرات مردی وجود دارد که جزئیات "تماس فیزیکی و روانی" خود را با موجودات فضایی سبز رنگ از هنگام کودکی توضیح می دهد. نویسنده می گوید که یکی از آن موجودات به نام "آلگار" هنگامی که در سال ۱۹۸۱ می خواست با دولت بریتانیا تماس برقرار کند، توسط موجودی از یک نژاد دیگر کشته شد.

هشت فایلی که در دسترس عموم قرار داده شده بخشی از ۲۰۰ سندی است که در چهار سال آینده منتشر خواهد شد. در ماه اول این اسناد به صورت مجانی قابل دانلود است.

سخنگوی آرشیو ملی بریتانیا گفت که این اسناد پس از دریافت درخواست های متعدد، طبق "قانون آزادی اطلاعات" و در راستای شفافیت سازمانی توسط وزارت دفاع بریتانیا منتشر شده است.
بیشتر این اسناد که قبلا محرمانه بودند، شامل نامه هایی است که مردم به ادارات و مقامات دولتی، از جمله وزارت دفاع و نخست وزیر وقت مارگارت تاچر، فرستاده بودند.
در یک سند دیگر، تجربه های یک مرد ۷۸ ساله آمده است و گفته می شود که وی در سال ۱۹۸۳ در منطقه همشایر بریتانیا موجودات فضایی را دیده است.

او گفته است که وارد سفینه فضایی شده و سپس موجودات فضایی درباره سنش از او پرسیده اند. بعد به او گفته شده: "می توانی بروی. تو برای کاری که ما در نظر داریم خیلی پیری."
در خبری دیگر آمده است که ستاره شناس ارشد واتیکان گفته است که نمی توان منکر وجود حیات در مریخ شد. گابریل فیونز، در روزنامه واتیکان نوشت که موجودات هوشمند مخلوق خداوند می توانند در فضا وجود داشته باشند.

این پدر روحانی مسئول رصد خانه واتیکان و یک ستاره شناس مشهور است. به گفته او جستجو برای یافتن حیات در فضا، با ایمان به خداوند در تناقض نیست.

نظر شما در این زمینه چیست؟
سایت آرشیو ملی (به زبان انگلیسی)

33:

ما داشتیم قسمت دوم فیلم ادیسه فضایی رو نگاه میکردیم، به پلوتو که رسیدن با دیدن کره زمین یکی از دانشمنداشون گفت این یه سیاره ست که باید دمای سطحش در حدود 300 کلوین باشه،روی سطحش آب هست،و . .
بعد آخرش گفت شاید به سختی روش نشانه های حیاط پیدابشه اگه هم باشه یه چیزی تو مایه های باکتری و اینجور چیزا ولی به هیچ عنوان هوشمند نیستن

34:

ویدئوی موجود فرازمینی به نمایش درآمد

در این ویدئو ابتدا لبه پنجره یک خانه دیده می شود که بعد از لحظاتی یک "موجود" تاس و تقریبا سفید رنگ با سر بیضی شکل و چشم های سیاه بزرگ بر روی لبه پنجره ظاهر شده، چشم های خود را باز و بسته می کند، به اطراف نگاه می کند و سپس پایین می رود و از صفحه محو می شود.

عصر ایران- یک مرد اهل دنور آمریکا مدعی شده وی دارای مدارکی است که نشان می دهد موجودات فضایی واقعیت دارند.
به گزارش عصر ایران (asriran.com) به نقل از رسانه های آمریکا، "جف پکمن" اخیرا یک نوار ویدئویی از آنچه وی "موجودات فرازمینی" نامید را در طول یک کنفرانس خبری به نمایش گذاشت.

این ویدئوی سیاه و سفید که در سال 2003 توسط فردی با نام «استان رومانک» در ایالت نبراسکا گرفته شده است ظاهرا یک موجود فرازمینی را نشان می دهد.
در این ویدئو که تنها برای خبرنگاران به نمایش درآمده ابتدا لبه پنجره یک خانه دیده می شود که بعد از لحظاتی یک "موجود" تاس و تقریبا سفید رنگ با سر بیضی شکل و چشم های سیاه بزرگ بر روی لبه پنجره ظاهر شده، چشم های خود را باز و بسته می کند، به اطراف نگاه می کند و سپس پایین می رود و از صفحه محو می شود.


براساس این گزارش حدود 50 خبرنگار در محل نمایش فیلم حاضر بودند اما مسوولان از خبرنگاران خواستند دوربین های خود را خاموش کنند؛ با این هدف که تا زمان کارشناسی این فیلم هیچگونه ویدئویی از این موجود عجیب و غریب پخش نشود.
جری هافمن یک تولیدکننده حرفه ای فیلم و مدرس مدرسه فیلم کلرادو گفت: "به عقیده من این فیلم به هیچ عنوان دستکاری نشده است."
آلجاندرو روجاس مدیر آموزش یک شبکه تلویزیونی نیز پس از تماشای این ویدئو اظهار داشت: "این موجود شبیه عروسک نبوده و "رومانک" این توان یا انگیزه را نداشته که بخواهد یک فیلم جعلی درست کند."

این گزارش می افزاید: "نمایش این ویدئو بخشی از مجموعه تلاش های پکمن درباره موجودات فضایی است.
وی در تلاش است تا به گفته خودش کمیسیونی در دنور برای آماده کردن زمینه سفر موجوات فضایی به زمین تشکیل دهد.
پکمن با بیان اینکه فیلم مورد نظر وی را متقاعد کرده که در سیارات دیگر موجودات فضایی وجود دارد، افزود: "موجودات فرازمینی بارها به زمین سفر کرده اند که مستندات آن در اختیار دولت آمریکاست."

وی افزود: "براساس یک گزارش که توسط دولت آمریکا مستند شده است حدود 57 گونه موجود فضایی وجود دارند که از سیاره ما دیدن کرده اند."
برپایه این گزارش پکمن 54 ساله اکنون به دنبال جمع آوری 4 هزار امضا در دنور است تا بتواند موضوع تشکیل یک «کمیسیون 18 نفره امور موجودات فرازمینی» در این شهر را به رای بگذارد.

به گفته پکمن این کمیسیون در صورت تشکیل به مسائل مرتبط با موجودات فضایی در زمین خواهد پرداخت و اینکه چگونه انسان ها و این موجودات می توانند به طور مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی کنند.

لینک ویدئو
http://uk.youtube.com/watch?v=hh6XTH47cso

35:

13 سال دیگر؛ برقراري ارتباط با موجودات فضايي

خبرگزاري انتخاب :

انسانها از زماني كه به ياد دارند تنها موجودات هوشمند موجود در اين جهان بوده اند. همين احساس تنهايي محققان را واداشته كه به شيوه هاي گوناگون به دنبال موجودات ديگري بگردند كه در جايي ديگر از اين جهان بيكران در حال زندگي هستند، با اين حال تمامي فعاليتهاي تحقيقاتي انجام شده تا كنون همگي بي حاصل بوده و با وجود به كارگيري انواع فناوريها و وسايل تحقيقاتي پيشرفته، كسي به پيامهاي ارسالي انسانها پاسخ نگفته و حتي پيامي هم به شكل اتفاقي از دنياهاي ديگر شكار نشده است.

به همين دليل انسانها در داستانها و فيلمهاي علمي تخيلي خود به ترسيم انواع قيافه ها براي اين گونه بيگانگان و فضايي ها پرداخته تا به اين صورت تصوري از دشمنان يا دوستان احتمالي خود به دست هم نوعان خويش داده باشد.

با اين حال به نظر مي رسد كه مسأله موجودات فضايي و دنياهاي ديگر دارد رنگ و بويي از واقعيت به خود مي گيرد و شايد تا چند دهه آينده ميزبان كساني باشيم كه بيشتر تنها در تخيلاتمان مي توانستيم آنها را تصور كنيم.
به گفته دانشمندان، موجودات فضايي، بيگانه ها، زنده بوده و به راحتي قادرند امواج راديويي توليدي توسط انسانها را شنود كرده و از آخرين وضعيت حاكم بر زمين مطلع شوند.

كارشناسان خبره و بنامي كه در حال مطالعه روي دنياهاي ديگر و موجودات آن دنياها هستند به دولت انگلستان اعلام كرده اند، به اين يقين و باور قطعي رسيده اند كه حيات در جاهاي ديگري از اين جهان بيكران و پهناور وجود دارد.

به گزارش ديلي تلگراف، اين محققان در محل وزارتخانه بازرگاني و صنايع انگليس جمع شده بودند تا با وزير علوم دولت انگليس ديدار كرده و نتيجه آخرين يافته هاي خود را به اطلاع وي برسانند.اين محققان به وزير علوم انگليس گفته اند در هنگام تحقيقات خود به شواهد بسياري مبني بر وجود دنياهاي حيات دار رسيده اند و به خصوص پيشرفتهاي چشمگيري كه در جست و جوي ستاره هاي داراي سياره به دست آمده نشان دهند. اين واقعيت است كه مي توان سياره هاي بسياري را در آينده نزديك يافت كه داراي آب هستند و در مداري مشابه مدار زمين در حال حركت مي باشند و همين مي تواند يك كليد مهم براي يافتن حيات در ساير نقاط جهان باشد.

پروفسور گلن وايت يكي از اين محققان است كه اعلام كرده در دهه آينده آژانس فضايي اروپا مأموريتي را كه نام آن داروين است آغاز خواهد كرد.در اين مأموريت كه در سال 2018 به موقع اجرا گذاشته خواهد شد، تلسكوپ فضايي بسيار قويي به فضا پرتاب خواهد شد كه در طي 5 سال بيش از 500 ستاره موجود در فاصله 60 سال نوري زمين را مورد بررسي قرار خواهد داد. پروفسور وايت كه عضو هيأت علمي دانشگاه اوپن است و همكارانش به طور قطع يقين دارند كه اگر حياتي در ديگر نقاط كهكشان وجود داشته باشد در آن زمان در دسترس محققان قرار خواهد گرفت تا به بررسي و تحقيق پيرامون آن بپردازند. به عقيده اين محققان در سال 2020 انسان به پاسخي دقيق و قطعي در مورد موجودات فضايي دست خواهد يافت و در آن هنگام به راحتي به طور مستقيم با آنها تماس گرفته و از آنها پاسخهايي را دريافت خواهد كرد.اين گروه تحقيقاتي، ابراز اميدواري كرده تلاشهايي كه از سال 1927 آغاز شده طي سالهاي پاياني دهه آينده به ثمر نشسته و انسان از تنهايي درآيد. به باور اين محققان ما در آن زمان بيش از صدها سياره خواهيم يافت كه همگي داراي حيات بوده و ساكنان آنها به طور مستقيم با ما سخن خواهند گفت.

36:

من اعتقاد ندارم به موجودات فضائی ولی ایکاش وجود داشتن

37:


آجی وجود دارن چون شواهد و قرائن اینو میگه فقط کافیه اعتقاد داشته باشی اونوقت می تونی وجودشونو باور کنی

38:

من یه موضوعی برام روشن نیست
توی فیلمایی که یعنی از موجودات فضاییه و یا سفینه هاشون مشخصه از ما پیشرفته ترن
1.پس یعنی ما اشرف مخلوقات نیستیم؟
2.اگر خدای همه ی ماها یکی باشه یعنی اوناهم پیامبر یا دین و شریعت دارن؟
3.آیا حیوانات فضایی هم وجود دارن؟
معمولا وقتی این جور سوالایی از معلمان و اساتید بلندپایه و کوتاه پایه می پرسم یا بهم می خندن و می گن نمی دونیم یا اینکه جوری نگام می کنن انگاری منم آدم فضاییم

39:

عکس هایی از موجودات فضایی !‌‌ !

موجودات فضايي


موجودات فضايي
موجودات فضاييفقط عكس شماره سه توسط مصریان كشیده شده
كه نشان میده كه یه چیزای از تمدن های دیكه دیدن .....

موجودات فضايي

موجودات فضايي
موجودات فضايي

موجودات فضايي

موجودات فضايي

موجودات فضايي
موجودات فضايي
موجودات فضايي

اینا عکس هایی که به عنوان موجودات فضایی گرفته شده!!
موجودات فضايي

40:

موجودات فضايي؛ واقعيت يا خيال؟

بيش از پنج ميليون سال است كه هرازگاهي اخباري از رويت بشقاب پرنده‌ها و انسانهاي فضايي گزارش شده است. تاكنون هزاران برگ پرونده محرمانه براي اثبات وجود اين پديده‌ها تحت بررسي قرار گرفته‌اند ولي هنوز هم بسياري از جوانب مربوط به <فضايي‌ها> ناشناخته باقي مانده است. موضع دانشمندان نسبت به اين گزارشات نيز وضعيت را بغرنج‌تر مي‌نمايد. به نظر مي‌رسد كه آنها ميل دارند اين حرف‌ها را رد كنند ولي باز هم چندان به حرف خود اطمينان ندارند. فضايي‌ها ارتباط نزديكي به ارتش، علوم و سياستهاي تحقيقاتي قدرتهاي جهاني دارند و اين موضوع در برخي از مدارك محرمانه موسسات سري دولت‌هايي همچون آمريكا مثل CIA، FBI، وزارت اطلاعات، ناسا و > NORADفرمانداري دفاع هوايي آمريكاي شمالي) وجود دارد.


برخي بر اين باورند كه اين موسسات نه تنها از وجود فضايي‌ها آگاه هستند بلكه سعي دارند تكنولوژي‌هايي شبيه به تكنولوژي فضايي‌ها را نيز بسازند و ظاهرا به دانشمندان گفته شده است چشم خود را بر روي اين موضوع ببندند و در نتيجه موسسات سري به راحتي آزمايشات مخفي خود را انجام مي‌دهند.
<لئوناردو اسپرينگ> فضايي‌شناس آمريكايي از طريق منبعي موثق >كه ميل دارد نامي از او ذكر نشود) مدركي به دست آورد كه حكايت از وجود موجودات فضايي داشت. اين مدرك متعلق به شانزدهم جولاي سال 1947 است و ظاهرا قطعه‌اي از يك <شي پرنده> است. در آن سال پس از كشف اين شي وقتي واحدهاي نظامي و نيروي هوايي آمريكا اين قطعه را مورد بررسي قرار دادند، به اين نتيجه رسيدند كه به دلايل مختلفي ممكن نيست ساخت كشور آمريكا باشد و با اطلاعات دقيقي كه دارند، شوروي نيز نمي‌توانسته آن را بسازد. وقتي كارشناسان نظامي آن شي را دقيق‌تر مورد بررسي قرار دادند، قطعه‌اي شبيه به يك موتور اتمي درون آن يافتند. احتمالا اين نيروگاه شبيه به يك تبادلگر حرارتي عمل مي‌كرده است. يك قطعه پرنده نيز در قسمت جلويي اين شي قرار دارد. دلايلي در دست است كه نشان مي‌دهد اين شي با كنترل از راه دور هدايت مي‌شده است. آيا اين وسيله دليلي بر وجود آدم فضايي‌هاي كاملا پيشرفته نيست؟ و به گفته اين محقق جالب اينجاست كه آن موسسات سري ابرقدرت‌هاي دنيا از اين وسيله بهره گرفته‌اند و از روي آن بمب‌هاي اتمي را ساخته‌اند.

آدم فضايي‌ها در ماه
در سال 1969 سفينه <آپولو >11 به ماه فرستاده شد. گروه فضانوردان از جمله <آرمسترانگ>، <كالينز> و <اولدرين> پس از چندين ساعت حركت به سوي ماه، خبر دادند كه چند گلوله نوراني اطراف پايه‌هاي سفينه هستند و با همان سرعت به دنبال آن حركت مي‌كنند. اين گزارش كاركنان مركز كنترل را نگران كرد. سه روز گذشت و هيچ انفجاري رخ نداد و آنها به ماه رسيدند.
دستيار آرمسترانگ سالها بعد در اين باره مي‌گفت: <گلوله‌هاي نوراني در فاصله سه فوتي ما بودند. سه بشقاب پرنده به قطرهاي پانزده تا سي‌متر. مثل اين كه از يك مخزن اصلي جدا شده بودند. صداهاي عجيبي از فرستنده‌ها مي‌آمد. آرمسترانگ موج فرستنده را عوض كرد و به اوپراتور گفت: <مي‌خواهم بدانم جريان چيه؟> اوپراتور خبر نداشت چه شده است و پرسيد: <چي شده؟ آنجا اوضاع خوبه؟> يكي از فضانوردان گفت: <قربان، يك چيزهاي بزرگي كنار دهانه انفجار سفينه هستند. خداوندا! مثل اين‌كه روي آن نشسته‌اند. انگار از روي ماه دارند به ما نگاه مي‌كنند.> پنج ساعت بعد كه روحيه‌ها كمي بهتر شد آرمسترانگ و اولدرين تصميم گرفتند از سفينه خارج شوند و به كالينز گفتند در سفينه آماده بماند تا در صورت بروز خطر به سرعت از ماه فراركنند. دو فضانورد از سفينه خارج و در تاريكي گم شدند. در حالي كه خانواده‌هايشان با چشمان هراسان بر روي زمين به مونيتورها خيره مانده بودند. زمان به كندي ميگذشت تا اين‌كه بالاخره آرمسترانگ و اولدرين باز گشتند و آرمسترانگ آن جمله تاريخي را گفت <براي يك مرد قدم كوچكي است ولي براي بشريت پرشي بلند.> آنها اثري از آن شي‌هاي فضايي پيدا نكرده بودند اما سالهاي پس از آن فضانوردان بارها و بارها چيزهاي مشكوكي را در اطراف خود ديده‌اند.

آيا فضايي‌ها وجود دارند؟
در حالي كه هرگز سند مطمئني از وجود موجودات سيارات ديگر در دست نيست ولي بسياري از مردم نمي‌توانند قبول كنند كه در كهكشاني به اين بزرگي كه اندازه آن در حدود صد هزار سال نوري است، هيچ موجود زنده ديگري نباشد. اين موضوع تا حدي پيش رفته است كه در سالهاي اخير توجه خيلي‌ها به دولت آمريكا و ارتباط آن با فضايي‌ها جلب گشته و در اين رابطه داستان‌هاي زيادي بر سر زبانها افتاده و فيلم‌هاي زيادي ساخته شده است و راست يا دروغ افراد بسياري گزارش داده‌اند كه با چشمان خود آدم فضايي‌ها را ديده‌اند.

41:

اينم چند تا عكس ديگه
كه اثبات كنندهي اين موجودات است .....

UFO ها و پرواز .....

با دقت زياد به عكسهاي زير توجه نماييد !موجودات فضايي


اين ادعا خودخواهي بسيار بزرگي خواهد بود كه اگر ما انسانها خود را با شعورترين موجودات هستي بدانيم و خود را يكه تاز در عرصه ي علم و دانش محسوب كنيم ، براي اينكه موجودات بسيار با شعورتر از ما به تكنولوژي پرواز بسيار بالايي دست يافته اند ، تصوير فوق عكسهايي از بشقاب پرنده ها و سرنشينان مرده ي آنها ( UFO's ) به علت سقوط و تصادم با زمين و همچنين كهكشانهاي M104 , NGC4565 , NGC5866 را نشان ميدهد ، انديشه و فهم آنها در پرواز بسيار وسيع تر و جامع تر از انسانهاست . عاملي كه يوفوها را به فكر پرواز انداخته و آنها را شيفته ي فضا نموده است ، سرعتهاي سرسام آور و باور نكردني كهكشانها در حال دور شدن از يكديگر است ، يعني چيزي كه ما آن را انبساط شتاب دار كيهان و عامل آن را انرژي تاريك مي ناميم . در واقع آنها ساختارهاي فيزيكي كهكشانها را شناسايي و سپس آن را در مقياس كوچك كپي كرده اند و به وسيله اين اسباب هاي پرنده ي در كنترل خود ، ميتوانند به همه جاي كيهان سفر كنند .

42:

اين چند فرضيه توسط چند تن از دانشمندان قديمي مطرح گرديده
كه من اونا رو توي يك كتاب خوندم و به نظر ميرسه هنوز هم قابل تامل
و بررسي باشه ... اميدوارم رهيافتهاي جديدي دستگيرتون بشه و ذهنتون
در مورد اين مسائل باز بشه


فرضيه تامل:
شايد پيشرفته ترين تمدن ها بيش از هر چيز سر گرم تامل معنوي باشند و كوچكترين علاقه اي به كشف و جست و جوي ماها نداشته باشند .
فرضيه خودويرانگري :
شايد اغلب نژادهاي با فناوري پيشرفته اندكي پس از كشف انرژي هسته اي با جنگ
هسته اي خود را نابود كرده اند .
فرضيه باغ وحش :
شايد تمدني پيشرفته زمين را به نوغي پارك ملي يا منطقه ي حفاظت شده ي
حيات وحش كنار گذاشته است .
فرضيه يوفوها :
UFO (unidentified flying objects)
موجودات فضائي نه تنها به زمين آمده اند .... بلكه هنوز هم روي زمين اند .

43:

جناب yaghot sefid از همکاریتان سپاسگذارم.
موفق باشید.

44:


حالا اینا واقعین؟چقده هم وحشتنتاکن؟ولی خودمونیم همچین واقعیم به نظر نمیان

45:

ولی خدائی خیلی ترسناکن شب نیان خوابم خوبه

46:

خانم تینا تیتی اینها که ترسناک نیستند آنها هم مانند من و شما انسانند بخاطر شرایط محل زندگی شان و عوامل دیگر قیافه هایشان این چنینی است
در ضمن اینها هم مرده اند و کالبد شکافی بر روی آنها انجام می شود همانطور که می دانید صورت یک بدن زنده با مرده آن تفاوت دارد

47:

سلام آقاي علي عابدي!اجازه هست؟
اولين مورد كشف اين پديده ها برمي گرده fه cمان نازي ها!
در واقع من خودم دو سه تا عكس ديدم كه چند تا بشقاب پرنده بودن با آرم اس اس!
البته بعد از جنگ جهاني دوم آمريكا تو اون ماجرا دست برد و چندتايي هم درست كرد ولي مثل اين كه ناموفق بود ولي همون ها خيلي تو درست كردن هواپيماي بدون سرنشين بهش كمك كرد!!!
آلماني ها اتفاقا چند تا عكس هم ازون موجود گرفتن منتها چون از پوسته ي محافظ خوارج شده بود مچاله شده بود(اون جا فشار نيست ولي اين جا هست)ولي جمجمه اش رو كه نشون دادن شايد بگم يه متر بود مثل يه دخت كاج و اين نشون مي ده كه سلول هاي خاكستريشون خوب رشد كرده بود و البته من به جادوي سياه اعتقاد ندارم ولي فكر كنم كار همون بايد بوده باشه!

48:

ما نمیتونیم بگیم تنها موجودات زنده در دنیا هستیم

چون اگه ما تنهاییم جهان به این بزرگی به چه درد میخوره

تازه
تو قران به این اشاره شده
که در سیارات دیگر موجوداتی به نام دابه وجود دارد که روی 4دست وپا راه میروند
پس مفهوم این چی میتونه باشه؟؟

راسی نگین ا خودم در اوردم که میگردم واستون ایه ی مربوطه رو پیدا میکنم اینجا میزارم
comming soon

49:

منم معتقدم غیر ما تو اسمانها موجودات دیگری هم هستند ملیارد ملیارد ستاره و سیاره تو اسمونه مگه میشه همشون خالی باشند اخه
بلاخره روزی روزگاری با اونها رابطه برقرار خواهیم کرد

50:

آقای mph1 اگر منظور شما مشاهده بشقاب پرنده ها است باید بگویم سخت در اشتباهید.
مشاهده بشقاب پرنده ها ریشه در تاریخ دارد قدیمی تر از آنی هست که فکرش را می کنید

51:

نه عابدي جون!منظورم گرفتن يكي ازونا توسط نازي ها است!يكيشون بود خيلي ناواضح هست
(اون موقع پاسيفيك نداشتند)و چند تا عكس هم مثل اين كه به صورت مخفي از بشقاب پرنده هاي ساخت نازي ها گرفته بودن(سه تا)پروژه هاي ساخت انسان برتر هم در اين مسايل دخالت داشته...
اون چيزي كه شما مي فرمايي درسته...اولينش انسان هاي اوليه بوده و نقاشي هاش هم تو غارها هست...
ولي من ازملاقات نزديك و اسيركردن يكيشون حرف مي زنم..
http://rouhollahashouri.persiangig.com/1autopsy3.jpg
بقيه عكس هام نابود شدن ولي پيدا كردم حتما مي ذارم

52:

موجودات فضایی در آزمایشگاه انسان ها
مطالعات فوق سری آمریکا


اين تصوير فريمي است متعلق به يك قطعه فيلم معروف و جنجالي به مدت ۲ دقيقه و ۵۵ ثانيه كه توسط فردي كه خود را ((ويكتور)) معرفي كرده است و به صورت مخفيانه از پايگاه فوق سري (گروم ليك )واقع در منطقه ۵۱ مكاني كه به گفته بسياري از محققين مركز ازمايش هاي سري دولت امريكا در رابطه با بشقاب هاي پرنده است خارج شده است. در اين فيلم از يك موجود فرازميني - از نژاد خاكستري ها - تحقيقاتي به عمل مي ايد.

موجودات فضايي
موجودات فضايي


ویکتور اذعان كرد چنانچه هويت اصلي او فاش شود بلافاصله توسط دولت به قتل خواهد رسيد. (ادعاي وي درست بود چرا كه بسياري از كساني كه اقدام به افشاي اين مسايل كرده اند توسط دولت ايالات متحده به قتل رسيده اند.)او به بسياري از شبكه هاي خبري مراجعه كرد تا فيلم را براي عموم پخش كنند. ابتدا به شبكه خبري فاكس FoxTV مراجعه نمود. اما ان شبكه به علت مشكلاتي كه قبلا به خاطر پخش فيلم مستند كالبد شكافي موجود فرازميني برايش به وجود امده بود از قبول ان فيلم سر باز زد. ان مشكلات بخاطر ان بود كه پس از پخش فيلم جنجالي ميان موافقان و مخالفان ان فيلم به پا خاست و باعث شد اعتبار شبكه فاكس در نظر مخالفان صحت فيلم خدشه دار شود. و كمپاني فاكس نمي خواست بار ديگر متهم به دروغ پراكني شود. ضمن ان كه پخش چنين اخباري براي شبكه هاي معروف امريكا خشم دولت ان كشور را برايشان به ارمغان مي اورد.سر انجام شبكه اي مستقل در لوس انجلس به نامRocketHome Pictures قبول كرد كه در حضور يك كارشناس بشقاب هاي پرنده - ديويد مورتون - ان را براي عموم پخش كند . پس از پخش فيلم مورتون فيلم را براي بينندگان اينگونه تحليل مي كند:
فيلم صامت در محيطي نيمه تاريك فيلم برداري شده است. نيم رخ دو مرد نمايان است كه يكي از انها يونيفرمي نظامي با يك درجه ستاره روي اپل شانه اش به تن دارد. و يك نفر ديگر كه صورت خود را پوشانده و دست وي در تصوير مشخص است و به نظر مي رسد كه يك پزشك است. انها در محلي نشسته اند كه سيمها ميكروفونها و وسايل پزشكي در ان اتاق به چشم مي خورد. نورهاي ضعيفي نيز روي يك دستگاه چشمك مي زند كه به نظر ميرسد ضربان يك قلب ضعيف را نشان مي دهند. كل صحنه از پشت يك ديوار شيشه اي فيلم برداري شده است. طرف ديگر ميز موجود كوچك قهوه اي رنگي با سر بزرگ و چشمان سياه وجود دارد كه چهره او براي هزاران نفر از ربوده شدگان اشناست. يك فرازميني! وي سپس با بيان چند نشانه در حركات ان موجود احتمال بيمار بودن ان را مطرح مي سازد. ان گونه كه از چهره ي وي پيداست دچار نوعي ناراحتي نيز مي باشد.
وي ادامه مي دهد : پوستش صورتي مايل به قهوه ايست اما قسمت سر ان موجود بنفش رنگ است و اثراتي از كوبيدگي روی ان ديده مي شود به طوري كه احتمالا از نوعي ناراحتي در قسمت جمجمه رنج مي برد. فيلم ادامه پيدا ميكند و در ادامه شاهد نوعي تشنج شديد در ان موجود مي شويم. در لحظه اي از فيلم دهان ان موجود به خاطر اعمال پزشكان باز شده و مقداري از محتواي اب دهانش به بيرون ميريزد. در اين لحظه دستگاه نمايش ضربان قلب ان موجود ناگهان به طرز عجيبي يك نوسان شديد را نشان ميدهد. در اين لحظه مردي كه لباس نظامي به تن دارد علامتي مي دهد و دو پزشك ديگر بلافاصله به كمك مي ايند. اين قطعه فيلم ناگهان در قسمتي كه پزشكان مشغول مداواي ان موجود هستند به پايان مي رسد

واقعي يا دروغي؟

صحت اين فيلم از نظر افراد مختلف متفاوت است. بسياري ان را حقيقي مي دانند و بسياري نيز جعلي. ديويد مورتون پس از ديدن فيلم متقاعد شد كه فيلم حقيقي است به خاطر تطابق و همخواني فيلم با اظهارات ربوده شدگان.
ان موجود شباهت بسياري به موجوداتي دارد كه ربوده شدگان تحت هپينوتيزم شكل و شمايلشان را باز گو كرده اند. اين نوع معروف از فرازميني ها كه براي تمامي يوفولوژيست ها اشناست به خاكستري ها (
grey) معروفند . نشانه بعدي كه صحت فيلم را تقويت مي كند اطلاعاتي است كه پايين فيلم به نمايش دردر مي ايند .

DNI/27 و سمت راست ان اعدادي كه به نظر مي رسد براي نشان دادن ساعت و دقيقه و ثانيه به كار مي روند DNI ممكن است به كلمه (اداره اطلاعات نيروي دريايي- Department of NavalIntelligence) دلالت كند . بخشي كه در منطقه ۵۱ مشغول به كار است و بسياري از مردم از فعاليت هاي ان و حتي وجود ان بي اطلاعند . ضمن اين كه جورج ناپ خبرنگار تلويزيون هم زماني كه جنجال باب لازار به راه افتاد(باب لازار از جمله دانشمنداني بود كه مستقيما روي پروژه يوفو ها كار ميكردو سپس تمامي اطلاعات خود را منتشر كرد و باعث جنجال بزرگي شد.) براي روشن شدن ادعاهاي باب لازار چكهايي را كه به او طي مدت زمان كار كردن در منطقه ۵۱ داده شده بود طي يك برنامه تلويزيوني نشان داد كه روي تمام انها مهر DNI خورده بود. اين مساله نيز صحت وجود چنين بخشي را در منطقه ۵۱ افزايش مي دهد.

حالا مي رسيم به ويكتور. كسي كه به هيچ عنوان از ترس كشته شدن هويت خود را فاش نكرد. سوالي كه مطرح مي شود اين است كه وي چگونه توانست اين فيلم را با وجود كنترل شديد از ان محل خارج كند؟ تهيه كننده برنامه اي كه فيلم را براي عموم پخش كرد مي داند كه ويكتور چگونه فيلم را از پايگاه خارج كرد. ويكتور به وي گفته بود كه او برنامه ريزي دقيقي انجام داد تا در لحظه اي كه كسي نظارتي بر رويش ندارد فيلم ها را از روي نوار به سي دي و دي وي دي كپي كند. ضمنا وي عمدا صداي فيلم را حذف كرده تا مبادا هويت و امنيت خود و كساني كه در فيلم نمايش داده مي شوند به خطر افتد.

وي ضمنا به تهيه كننده برنامه گفته بود كه مردي كه در اكثر صحنه هاي اين فيلم كنار ان موجود ايستاده و دستش را به سمت سر خود مي برد تله پات نيروي نظامي بوده كه با حضور خود در انجا برقراي ارتباط تله پاتيكي براي كمك به ان موجود را به عهده داشته است
!(اين نكته كه موجودات فرازميني با تله پاتي ارتباط برقرار مي كندد امري حتمي و پذيرفته شده است.)

چون در فيلم ضعف و بيماري ان موجود كاملا اشكار بود براي همين تهيه كننده برنامه از ويكتور راجع به اين كه ايا ان موجود پس از ان واقعه مرده يا خير سوال كرد. ويكتور جواب داد مطمئن نيستم. همين قدر مي دانم كه ديگر از ان موجود براي تحقيقات علمي و مصاحبه استفاده نكردند!

و در پايان طبق اظهارات ويكتور صداهاي اين فيلم كه وي بنا به دلايلي انها را حذف كرده علاوه بر امنيت خود و ديگر افراد مشاهده شده در فيلم اين است كه طي انجام اعمالي بر روي ان موجود سعي مي شود اطلاعات تكنولوژيكي و فني نيز از ان به دست ايد. كه خود ويكتور يا انها را نمي دانسته يا نمي خواسته بگويد. ضمنا اين مساله كه ايا ان فرازميني به ميل خود انجا بوده يا از سانحه ي سقوط بشقاب پرنده اش جان سالم به در برده است نيز نا معلوم است.

53:

دوست عزيز حالا درسته تكنولوژيشون از ما جلوتره ولي اين يكي من فكر مي كنم با هندي كم گرفته!!!
يه شايعاتي بود راجع به بردن تحقيقات نازي ها به آمريكا ولي اصلا اين فيلم درست نيست:
1-بدن مرده توسط باكتري تجزيه مي شه ضمن اين كه اونا مچاله مي شن ولي ديده نشد!

2-مغر اونا خيلي بزرگتر بوده و بي شك بزرگتر مي شه نه كوچكت چون همه چيز به سمت تكامل مي ره!!!
3-دوربيني با اون كيفيت بردنش مجاز نيست ضمن اين كه اون پزشك داخل حتما كور نيست و به مسئولين اطلاع مي ده(اگه واقعي باشه)
بعدشم اون جا تنها چيزي كه تصوير بيمارستان مي ده فقط روپوش دكتر هست پس براي چي هيچ وسيله ي پزشكي بهش وصل نيست؟

54:

mph1 بنده منظور شما را اشتباه فهمیدم
بله از نظر ملاقات مردم زمین با فرازمینی ها گزارشهای متعددی ثبت شده است و منحصر به یک ویا دو گزارش نیست
این عکسی که شما گذاشته اید تشریح کالبد شکافی بدن یک فرازمینی است اگر خواستید لینک ویدیوی آنرا برایتان در اینجا قرار می دهم
و اما در مورد مطلب جالبی که یاقوت سفید در اینجا قرار داده اند بله این مطلب صحیح میباشد ولی عکسی که یاقوت سفید همراه با مطلب آن در اینجا قرار داده اند اشتباه است
موجودات فضايي
این عکس آن ویدئو است.

عکسی که یاقوت سفید اشتباها گذاشته بود عکسی از موزه شهر رازول آمریکا میباشد.

55:

بابا این عکسارو نزارین من قیضه روح میشمممممممممممموجودات فضايي

56:

بابا اینا خیلی مصنوعی بنظر میانااااااااااااااااااااا اااااااااا حالا از کجا معلوم اینا همون ادم فضائین؟
من که باورم نمیشه

57:

مي شه لطفا فيلمش رو لينك كنين؟
ممنون

58:


59:

دوست عزيز فشار اونجا كمتز از اين جا است به خاظر همين لباس هاي خاصي ان جا مي پوشيم!
به همين دليل آن ها مچاله شده و از بين مي روند بنابر اين فيلم نمي تواند مستند باشد

60:

بله دوست عزیز فشار هوا در سیارات با یکدیگر متفاوت است. کمتر و یا بیشتر از سیاره زمین ولی ظاهرا اختلاف زیادی با زمین ندارند
ولی دوست عزیز متخصصین این فیلم را بررسی کرده اند و اظهار نظرهای متفاوتی ارائه کرده اند بنده که اثری از نیرنگ در آن نمی بینم

61:

3 میلیون گردشگر برای بازدید جسد موجود فضایی به آمریکا سفر می کنند.

۱۳۸۶/۴/۲۰

رئيس انجمن هتل‌داران شهر روزول آمريكا از علاقمندان به شركت در شصتمين سالگرد واقعه سقوط بشقاب پرنده در اين بخش ، درخواست كرد تا اطلاع ثانوي از برنامه‌ريزي براي سفر به اين قسمت صرفنظر كنند .

موجودات فضايي
موجود فضایی

خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گروه بين‌الملل ـ / دقيقا 60 سال پيش يك بشقاب پرنده با دو سرنشين فضايي در شهر روزول واقع در كنار نيومكزيكو سقوط كرد و اولين مدرك مستند براي بررسي اجسام ناشناخته فضايي به دست متخصصان ناسا افتاد .

به گزارش ميراث خبر ، روزنامه تايمز چاپ لندن در اين مورد نوشت : « به همين مناسبت حدود سه ميليون گردشگر به شهرها و ايالت‌ روزول و نيومكزيكو واقع در آمريكا عزيمت كرده‌اند تا ضمن مشاهده جسد موجود فضايي و بشقاب پرنده متعلق به او ، در مراسم جشن و پايكوبي به همين مناسبت شركت كنند . »

رئيس انجمن هتلداران روزول در آمريكا در مصاحبه با روزنامه تايمز گفت: « ظرفيت‌ هتل‌هاي دو شهر روزول و ايالت نيومكزيكو پرشده و حتي‌الامكان كمپينگي ما هم ديگر ظرفيت پذيرش علاقمندان به شركت در اين مراسم مهيج را ندارد . »

وي افزود: « براي پذيرايي از گروه‌هاي گردشگري تدابير زيادي انديشيده بوديم اما انتظار ورود اين تعداد گردشگر را نداشتيم . »

نكته حائز اهميت اينكه موزه روزول كه جسد دو موجود فضايي را درون خود جاي داده سالانه ميزبان بيش از هفت ميليون بازديدكننده خارجي است .

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی
http://www.chn.ir/news/?Section=1&id=23526

62:

زندان ابد برای McKinnon؛ بدلیل هک کردن وب سایت پنتاگون

نگامی که "Gary McKiinnon" در صبح روز یکشنبه از خواب بیدار شد، نمی دانست که تا 72 ساعت دیگر به لطف شیطنت هایی که انجام داده است دادگاه عالی ایالات متحده حکم زندانی شدن وی را برای مدت 60 سال صادر خواهد کرد.

آقای McKinnon که 44 ساله می باشد اهل منطقه "Enfield" در قسمت شمالی لندن است. او توسط مقامات دولتی آمریکا بدلیل تلاش برای دستیابی به اطلاعات فوق محرمانه از طریق نفوذ به شبکه کامپیوتر پنتاگون متهم شده است. پرونده ای که از آن با عنوان "بزرگترین هک اطلاعات نظامی در تمام دوران" نام برده می شود.

او که بدون گذراندن دوره های تخصصی و از روی علاقه تخصص خود را در این زمینه بدست آورده است، توانسته به بالاترین سطح اطلاعات نظامی پنتاگون که مربوط به موجودات فضایی (UFO) می شود، دسترسی پیدا نماید.
McKinnon در دفاع از خود اعلام کرده است که تنها از روی کنجکاوی مایل به دانستن اطلاعاتی در زمینه موجودات فضایی بوده و قصد تخریب سیستم های نظامی پنتاگون را نداشته است.


ایالات متحده از دولت انگلستان مجدانه خواسته است تا McKinnon را به مقامات قضایی این کشور تحویل دهند.

با وجود آنکه دادگاهی در انگلستان McKinnon را برای مدت تنها 6 ماه به زندان محکوم کرده بود و آن هم تحت نظر سرویس خدمات اجتماعی اما McKinnon همچنان خود را به عنوان یکی از نفراتی که تحت تعقیب پلیس آمریکا است، می بیند.

منبع : http://www.winbeta.net/comments.php?shownews=3721

63:

كاش حداقل يكسري از اطلاعات رو افشا ميكرد!

64:

چه پیامی برای موجودات فضایی می فرستید؟

روز پنج شنبه پیام هایی از کره زمین برای سیاره ای که 20 سال نوری از زمین فاصله دارد ارسال شده، به امید اینکه موجودات فضایی هوشمند آنها را دریافت کنند و پاسخ دهند.
این پیام های شامل 501 عکس، نقاشی و پیام کوتاه (اس ام اس) است که که توسط یک رادیو تلسکوپ عظیم در اوکراین به فضا فرستاده شده است. این تلکسوپ معمولا برای یافتن شبه سیاره ها مورد استفاده قرار می گرفته است.

انتخاب سیاره ای که این پیام ها برای آن ارسال شده، به آن دلیل بوده که تصور وجود حیات در آن می رفته است.
این پیام ها از طریق یک مسابقه در سایت اجتماعی "Bebo" انتخاب شده و اگر پاسخی به این پیام ها داده شود 40 سال بعد به زمین خواهد رسید.

محتوای این پیام ها مربوط به موضوعاتی مانند محیط زیست، سیاست، صلح جهانی، روابط خانوادگی و صدای بوسه است.

این پیام ها که به فرمت دوتایی (binary) در آورده شده اند، از طریق امواج رادیویی پرقدرت از محل آژانس ملی فضایی اوکراین پرتاب خواهند شد و مسافتی معادل 120 تریلیون مایل در فضا خواهند پیمود.

اگر از شما هم خواسته می شد پیامی به فضا بفرستید، چه خواهید فرستاد؟ صدا، عکس، نوشته؟ محتوای پیام شما چه خواهد بود؟

منبع : بی بی سی

65:

موجودات فضایی , جایگزین مدرن خرافاتی از قبیل جن و پری و فرشته , هستند.


66:

به نظر من این دنیا اینقدر بزرگه که الان ممکنه چند تا سیارۀ دیگه مثل زمین تووش وجود داشته باشه,ولی نه لزوما به این شکلی که مثلا توو فیلما دیدیم.
فقط گذر زمان و پیشرفت علمی بشر میتونه درستی یا نادرستی اینا رو مشخص کنه.

67:

در این دنیای بی نهایت محال است تنها باشیم.
انتظار نداشته باشید که ظاهر آنها مانند اشخاصی که در فیلم های تخیلی به نمایش داده میشود باشند.

68:

من یک کلاس می رفتم توی اون کلاس یه سری مطالب در مورد موجودات فضایی
در سیارات دیگه گفته شد
طبق اون چیزایی که به ما نشون دادن و گفتن موجودات فضایی وجود دارن که این ثابت
شده است .
یک سری عکس بود که وجودشان را اثبات می کرد
که منم اون عکسا رو دیدم البته اون موجوداتی که توی عکس بودن به خاطر متفاوت بودن
گاز تنفسی که فکر می کنم متان بود خفه و سوخته بودن مو جوداتی با سر ی بزرگ
بدنی کوچک ولاغر البته من شنیدم که در ناسا از این فضایی ها مراقبت می کنن

69:

تو حیفی انقدر که اطلاعات داری چرا دانشمند نشدی .....

70:

بنده متوجه منظورتان نشدم.آیا شما موجودات فضایی را جزئی از خرافات می پندارید؟!
منظورتان را واضحتر بیان کنید

71:

بله , ufo ها جزیی از باورهای عامیانه و خرده فرهنگ های ابداع شده در قرن بیستم

است.

72:

خب این هم یک نظر است.ولی نظر بنده خلاف نظر شما است ufo را خرافه نمی دانم

73:

یک خبر بسیار مهم

نشانی از حیات فرازمینی کشف شد!!!

شناسایی اصوات رادیویی فضایی عجیب از فضا / نشانی از حیات فرازمینی

دانشمندان از شناسايي اصوات راديويي فضايي خبر دادند كه شش بار بلندتر از انتظاراتشان بوده است . به گزارش خبرگزاري مهر، تيمي از دانشمندان مركز پرتابهاي فضايي گودارد ناسا موفق به اين كشف خيره كننده شده اند كه گفته مي شود دريچه اي نوين از تحقيقات جذاب فضايي در خصوص پيدا كردن نشاني از حيات فرازميني به حساب مي آيد.

اين اصوات راديويي به وسيله تجهيزات نصب شده در بالوني ثبت شده است كه در سال 2006 به جو زمين پرتاب شد و اكنون در ارتفاع 36 هزار متري زمين قرار دارد.


موجودات فضايي

اين مأموريت كه ARCADE نام دارد با هدف جستجو در فضاي اطراف زمين براي حرارت ناشي از نسل نخست ستارگان آغاز شده بود اما اكنون معماي فضايي جديدي مطرح كرده است.

بر اساس گزارش ساينس ديلي، ثبت اصوات راديويي از فضا سابقه چندين دهه اي دارد. در سال 1931 دانشمندان آمريكايي براي نخستين بار موفق شدند اصوات راديويي را از كهكشان راه شيري ثبت كنند.

به عقيده دانشمندان انتشار احتمالي اصوات راديويي مشابه ديگري از كهكشانها مي تواند بيش از گذشته بر پيچيدگي اين معماي فضايي بيافزايد.

منبع : http://hupaa.com/page.php?id=3820

74:

من كاملا به وجود موجودات فرا زميني و فضايي در كرات ديگر اعتقاد دارم. نشانه هاي هاي زيادي وجود دارند كه وجود حيات در سيارات ديگر رو ثابت ميكنن.

75:

کاملا موافقم

یک خبر

منطقه مشکوک به سقوط بشقاب پرنده تحت کنترل پلیس انگلیس

يك نيروگاه بادي در انگليس كه عده اي معتقد به سقوط يك بشقاب پرنده در آن و برخورد با يك توربين بادي هستند توسط پليس پلمپ شده و تحت حفاظت قرار گرفت.
به گزارش فارس، در پي حادثه هفته گذشته، نيروهاي امنيتي براي حفاظت از اين منطقه در "كوينشولم" منطقه "لينكس" اعزام شده اند. يك تيغه 20 متري اين توربين از جا كنده شده و تيغه ديگر آن نيز دچار آسيب ديدگي شده است. ساكنان ادعا كرده اند كه در شب بروز اين حادثه نورهاي نارنجي و زردي در آسمان منطقه ديده شده است كه عده اي آن را به شمايل يك اختاپوس تشبيه مي كنند.
شركت مالك اين نيروگاه بادي هنوز هيچ توضيح يا بيانيه اي را در مورد اين حادثه منتشر نكرده است اما ظاهرا مديران آن از هجوم افراد علاقه مند به بشقاب پرنده ها به منطقه براي ديدن و يا جستجوي منطقه نگران بوده و تصميم به حفاظت آن گرفته اند.

76:

به نقل از P30 world :

شايد شروعي براي دوران جديد بشقابهاي پرنده را بتوان سالهاي 1946 و 1947 دانست . در اين سالها كه جامعه انساني از پيشرفتهاي علمي و فني خود كاملا به وجد آمده بود؛ به يكباره گزارشهاي فراواني از مشاهده اجرام پرنده ناشناس در گوشه و كنار آمريكا و اروپا منتشر شد . در ابتدا گمان مي شد اين اجرام نوعي ابزار پروازي جديد و ساخت شوروي سابق است كه اينك در آغاز جنگ سرد قرار است نقش جاسوسهاي هوايي بلوك شرق را بر عهده گيرد اما انتشار گزارش رويت اين سفاين بيگانه! بر فراز كاخ كرملين در مسكو و سپس نقاط ديگر شوروي و انتشار اين نكته كه روسها هم مدتي است با اين ميهمانان ناخوانده درگير هستند توجه دانشمندان را به سوي پاسخ متفاوتي رهنمون ساخت.
سازمانهاي هوايي و فضايي دو قدرت شرق و غرب هريك كميسيونهاي ويژه اي را براي بررسي اين موارد ترتيب دادند هدف اصلي اين كميسيونها پاسخ به دو سوال اصل بود نخست آنكه اجرامي كه رصد آنها توسط گروهي از افراد از طيفهاي مختلف از كشاورز گرفته تا خلبانها و حتي برخي از فضانوران گزارش مي شد آيا واقعا وجود دارند و اگر اينطور است منشا آنها چيست ؟ و دوم اينكه آيااين اجرام خطري براي امنيت ملي كشورها و در مرحله بعد زمين به بار خواهند آورد؟ يكي از اين كميسيونها در سال 1953 تاسيس شد و به بررسي دقيق تمام گزارشهاي منتشر شده تا آن موقع پرداخت و در سال 1954 گزارش اين كميسيون منتشر شد در اين گزارش سعي شده بود با دلايل علمي وجود يوفوها به چالش كشيده شود. اگرچه انتظار مي رفت با انتشار اين گزارش داستان بشقابهاي پرنده پايان پذيرد اما سيل مشاهدات ادامه داشت و در نهايت در سال 1956 سازمان نيكاپ (NICAP) يا كميته ملي تحقيقات پديده هاي فضايي مسوليت تحقيق را بر عهده گرفت اين كميسيون با عضويت چندين مقام هوانوردي و اعضا سابق CIA تلاش داشت تا به توضيحي دقيق دست يابد.
در همان زمان پروژه معروف به كتاب آبي كه هدفش بررسي دقيق گزارشهاي مربوط به اين موارد بود آغاز شد و البته هيچگاه گزارش نهايي آن فرصت انتشار نيافت چراكه در 27 اوت 1966 به دليل اختلالي كه در سيستم مخابرات پايگاه استرتژيك موشكهاي قاره پيما در داكوتاي شمالي و همزمان با رويت شيء پرنده ناشناسي رخ داد ، جانسون رييس جمهور وقت آمريكا را وادار كرد تا دستور تشكيل يك كميسيون ديگر به سرپرستي ادوارد كندون را صادركند.. وي و همكارانش به بررسي بيش از 100 مورد از معتبرترين گزارشها پرداختند. اعضا اين كميسيون 60 نفره كه اعضا ان را تيمي از اخترشناسان ، مهندسان ، خلبانان و حتي روانشناسان تشيكل مي دادند؛ سرانجام نتيجه اين تحقيق را كه به گزارش كندون مشهور شد در 1000 صفحه و با تاييد آكادمي ملي علوم امريكا ، منتشر كردند.
در اين گزارش مفصل اعلام شده بود تمامي موارد بررسي شده در اين گزارش داراي توضيحات علمي و قابل قبول بوده و ارتباطي با موجودات هوشمند فرازميني يا فعاليتهاي جاسوسي ديگر كشورها ندارند. در روسيه نيز داستان با عاقبتي مشابه مواجه شد. يك گروه 18 نفره به نام كميسيون دايمي امور فضايي مسوليت بررسي اين گزارشها را بر عهده داشت و پس از آن نيز كميسيون علمي شوروي به بررسي دقيق آنها پرداخت و سرانجام اعلام شد كه بررسي تمام گزارشات رسيده نشان از آن دارد تمام اينموارد داراي منشا طبيعي بوده اند و هيچ موردي به صورت مشكوك باقي نمانده است.
اين گزارش ها اگرچه با ذايقه علاقمندان ارتباط با موجودات فضايي سازگاري نداشت اما انجام آنها نشان از اهميت يافتن اين موضوع در بين اذهان علمي جامعه داشت اينك طبقه بنديهاي گوناگوني براي اين اشيا ناشناس انجام شده بود. گزارشهاي معتبر در سه دسته با عنوان برخورد نزديك از نوع اول تا سوم دسته بندي مي شد. در برخورد نوع اول افراد تنها اين اشيا را مي ديدند ، در نوع دوم علاوه بر ديدار با آنها صداي اين اشيا نيز به گوش مي رسيد و در برخورد نزديك از نوع سوم علاوه بر ديدن سفاين بيگانه وشنيدن صداي آنها ملاقاتهايي نيز بين سرنشينان آن با زمينيان گزارش مي شد.
اگرچه با گذشت زمان از تعداد اين گزارش ها كاسته شد اما اين به معني متوقف شدن آنها نبود. هنوز بيش از يكسال از ادعاي پزشكان فرقه" رائلي" مبني بر موفقيت در شبيه سازي انسان نمي گذرد . اعضا اين فرقه كه خبر اين فعاليت آنها چندي پيش تيتر اول تمام خبرگزاريهاي جهان بود خود را مريد مردي به نام "رائل" مي دانند وي معتقد است در يكي از كوهنورديهاي هفتگي خود در آمريكا با موجودات فضايي ملاقات كرده و آنها به او اعلام داشته اند كه به زودي براي ملاقات دوباره به زمين بازخواهند گشت و ضمن آموزش روش كلونينگ انسان به او از او خواسته اند زمينه را براي بازگشت آنها آماده كند!
... در دوره جديد كه موج رويت بشقابهاي پرنده به اوج رسيد نام ايران نيز در بين كشورهايي قرا رگرفت كه نه تنها تعداد قابل توجهي گزارش از آن مخابره مي شد بلكه تعدادي از گزارشهاي مهم از نظر طرفداران وجود بشقابهاي پرنده در ايران رخ داده بود . در اين بين يكي از گزارشها اهميت بيشتري داشت. شي ناشناس پرنده كه در بامداد روز 19 سپتامبر سال 1976 در تهران ديده شد. بر اساس گزارشي از اين ماجرا كه در 31 اگوست 1977 منتشر شد ساعت 12:30 نيمه شب 19 سپتامبر تلفنهايي از منطقه شميرانات به نيروي هوايي ارتش ايران زده مي شود و طي آن گزارش رويت يك شي پرنده ناشناس در افق شمالي گزار ش مي شود. دقايقي بعد برج مراقبت فرودگاه مهرآباد تهران حضور اين جرم را در رادار خود تاييد مي كند و بلافاصله يك فروند هواپيماي شكاري به تعقيب آن بر مي خيزد با نزديك شدن هواپيما به اين جرم سيستم راديويي هواپيما از كار مي افتد و جنگنده دوم به هوا بر ميخيزد اما او نيز نمي تواند علي رغم مانورهاي پيچيده پروازي به او نزديك شود در پايان تعداد اين اشيا از يك مورد به سه مورد افزايش يافته و سپس ناپديد مي شوند.
اما بهار بشقابهاي پرنده در ايران سالها بعد ازا ين تاريخ فرا رسيد. شايد انتشار گزارشهايي پراكنده در اين زمينه ادامه داشت اما داستان در پاييز 1369 به اوج رسيد زماني كه دكتر داريوش اديب كه پيش از آن بيشتر به واسطه تدوين مجموعه چهار جلدي جواهر شناسي شناخته مي شد كتابي با نام اسرار بشقابهاي پرنده را ترجمه و منتشر كرد . اين كتاب ترجمه داستاني به نام COMMUNION - A true story بود كه در واقع خاطرات نويسنده آن ويتلي استريبر از دزديده شدنش توسط موجودات فضايي ( يك برخورد نزديك نوع سوم و البته بسيار هيجان انگيز!!) به حساب مي آمد اما پيشگفتار كوتاه داريوش اديب بر اين كتاب بيش از متن اصلي و طولاني آن مهم به نظر مي آمد چراكه در آن ضمن يادآوري خاطره اي از ملاقات با پسري كه مدعي ديدار با بشقابهاي پرنده در پارك جنگلي عباس آباد تهران بود تصاويري را كه وي از بشقابهاي پرنده در تهران گرفته بود منتشر مي ساخت .
تصاويري كه گفته شد در ماهنامه بشقابهاي پرنده ( كه در آمريكا منتشر مي شود ) نيز منتشر شده است. در همان سالها داريوش اديب سلسله مقالاتي در روزنامه اطلاعات به عنوان يكي از روزنامه هاي پرمخاطب ايران منتشر كرد و در آن با ارايه شواهد زياد سعي دراثبات حيات هوشمند فرازميني و بشقابهاي پرنده نمود. يكي از اين موارد صورت فرعون مريخي بود كه بعدها توسط تصاويرفضاپيماي مدارگرد مريخ موسوم به MGS ماهيت اصلي آن مشخص شد. در تصاوير دقيق اين تپه يك كيلومتري طبيعي هيچ نشاني از صورت انان نيست و فقط بر اثر بازي نور و وضوح كم تصاوير اول به اين صورت ديده شده است .
مدتي بعد از موج اوليه ماهنامه نجوم به پاسخگويي به برخي از اين شايعات پرداخت كه نتيجه ان مجموعه مقالاتي بود كه همراه با يك راهنماي عملي عكاسي از بشقابهاي پرنده اين موضوع را نه تنها رد، بلكه مطبوعات كشور را به دليل انتشار چنين گزارشهايي مورد انتقاد قرار مي داد. در اين مقاله ها نشان داده شده كه چگونه مردم پديده هاي نجومي و جوي را با اشياي ناشناس پرنده اشتباه مي گيرند .همين طور توضيح داده شده كه چگونه حتي به كمك يك چراغ مطالعه مي توان تصويري از يك بشقاب پرنده ساخت.
داستان بشقابهاي پرنده در ايران براي چندين سال دوران آرامي را سپري كرد تا اينكه از اوايل دو سال گذشته و با مشاهده اشيا نوراني در برخي شهرها بار ديگر داستان از نو آغاز شد. اولين گزارشها از مرزن آباد و سپس بابل و مشكين شهر آغاز شد جايي كه گويها نوراني مي توانست علاوه بر اينكه موجب وحشت اهالي شود حتي خسارات زيادي به جاي گذارد اين پديده كه همزمان در برخي از كشورهاي جهان هم رويت شد به سرعت مورد بررسي قرار گرفت و نتيجه به زودي مشخص شد آذرگويهاي گلوله اي كه يك پديده نادر ولي شناخته شده است البته در مورد بابل گونه اي از تخليه انرژي ژئو فيزيكي علت اصلي حادثه اعلام شد اما مشكين شهر نه تنها پايان داستان آذرخشهاي گلوله اي را رقم زد آغاز فصل جديد بشقابهاي پرنده نيز از همانجا آغاز شد.
25 و 26 فروردين ماه 1383 خبرگزاريها خبر مشاهده شي ناشناس نوراني را در آسمان مشكين شهر و اردبيل دادند بلافاصله صدا و سيما تصاويري كه توسط يك دوربين آماتوري از اين اجرام تهيه شده بود منتشر ساخت و بدين ترتيب موج جديد آغاز شد خبرگزاري ايرنا در كمتر از 72 ساعت بيش از 6 خبر از رويت اين اجرام در آسمان شهرهاي مختلف ايران از مشكين شهر و اردبيل گرفته تا گنبد كاووس و تبريز و اراك و اشنويه و سنندج و ... منتشر كرد.
... گزارش اول از دوشي پرنده ناشناس در آسمان سخن مي گفت كه تلالوئي با رنگهاي مختلف داشتند و حركتهايي نامشخص در آسمان انجام مي دادند هنوز در باره اين گزارش نمي توان اظهار نظر كرد چراكه هيچ داده مشخصي از آن وجود ندارد اما در بقيه موارد با شي درخشان در افق جنوب غرب يا شمال غرب مواجه شديم كه حتي از آن هم تصاويري تهيه و پخش شد. به غير از گزارش اول كه مانند رويت بسياري از اجرام پرنده اطلاعات ناقص و نامشخصي دارد براي بقيه پاسخ قاطعي وجود دارد. چيزي كه حتي باور آن نيز مشكل است كه چطور چنين شمار زيادي از مردم و رسانه ها به آن بي توجه بوده اند.
گزارش ايرنا از ديده شدن اين شي در تبريز را مرور كنيد : تعدادى از شاهدان عيني گفتند يك شي نوراني را چهارشنبه شب درآسمان تبريز مشاهده كرده اند. به گفته آنان ، اين شي كه طيف هايي از نورهاى قرمز، آبي و سبز از آن به سرعت ساطع مي شده مقارن ساعت 30 / 20 چهارشنبه درجنوب آسمان تبريز در منطقه وليعصر رويت شد... در طرفين اين شي نوراني دو بازوى نوراني خط گونه وجود داشت. وى افزود اين شي از سمت شرق به غرب با سرعتي بسيار كند و غيرمحسوس در حركت بود.

ايرنا : 26 فروردين 1383 برابر با 14 آوريل2004
يك شي نوراني بار ديگر سه شنبه شب در ارتفاع پائين در ضلع جنوبي شهر گنبدكاووس ديده شد. به گفته منابع مردمي ، اين شي از ساعت 20 تا22 و30 دقيقه در آسمان ظاهر شده و رنگ هاى مختلف از خود انعكاس مي داد. اين شي نوراني ، كم كم در آسمان ناپديد شد. دوشنبه شب نيز يك شي نوراني در ارتفاع پايين در ضلع جنوبي شهر گنبدكاووس مشاهده شده بود. "ايرنا" گزارش داده بود كه اين شي به مدت 90 تا120 دقيقه در آسمان ظاهر شده و رنگ هاى مختلف از خود انعكاس مي داد. از اين شي نوراني ، دو نور جدا شده و كم كم در آسمان ناپديد شد
آيا اين توصيفها كه د رگزارش مشاهدات شاهدان عيني نيز نقل شده است شما را ياد بانوي زيباي منظومه شمسي نمي اندازد؟ زهره اين روزها ازتربيع گذشته و به حالت هلالي خود نزديك مي شود به همين دليل تقارن نورش در زمين كاملا يكسان نيست و همين امر باعث تشديد پراش نوري در يك جهت مي شود ، پديده اي كه شاهدان از ان به نام بازوهاي اطرافش ياد كرده اند . حركت غير محسوس شرق به غرب چيزي جز مشخصه آشكار ستارگان و البته سيارات نيست و به ياد داشته باشيد كه در تمام گزارشها (منهاي گزارش اول) اين شي در افق غربي قرار دارد . علت تغيير رنگ زهره در هنگام غروب و در شهرها نيز پديده جديدي نيست آلودگي جوي و وجود ذرات معلق در جو زمين از يك سو و از سوي ديگر بازتاب گرماي جذب شده در طول روز از زمين در ساعات اوليه غروب باعث تشديد پراش نور اين سياره مي شود .
البته اين اولين باري نيست كه زهره مردم را به اشتباه انداخته است. رونالد ريگان رييس جمهور اسبق ايالات متحده (زماني كه فرماندار يكي از ايالات آمريكا بوده است)يك شب كه از پنجره اتاق كا رخود نگاهي به بيرون انداخت نور خيره كننده اي را ديد كه او را مستقيما زير نظر گرفته بود بلافاصله جلسه شوراي عالي امنيت ملي تشكيل شد و دستور بررسي پديده صادر شد او فكر مي كرد توسط هواپيماهاي جاسوسي روسيه زير نظر گرفته شده است غافل از اينكه به زهره مي نگرد. در جريان جنگ جهاني دوم نيز بارها خلبانهاي نيروي هوايي آمريكا در بازگشت از ژاپن به روي زهره آتش گشودند.
به هر حال عدم وجود نهادي معتبر كه وظيفه پاسخگويي به چنين مسايلي را( كه قطعا بعد از اين نيز با آن روبرو خواهيم بود ) بر عهده داشته باشد كماكان احساس مي شود. در حالي كه اين موضوع با يك تماس ساده به مراكزي مانند انجمن نجوم ايران يا ماهنامه نجوم قابل توجيه براي رسانه ها بود.
اما آيا حل شدن معماي اشيا پرنده بهار 83 ايران به معني بسته شدن كامل اين پرونده در ايران و جهان خواهد بود . قطعا خير. تا زماني كه مسايل را از دريچه مربوط به ان بررسي نكنيم همواره احتمال رخ دادن موارد مشكوك اينگونه اي وجود دارد اگر ندانيم در اسطوره شناسي كهن نقش دايره در حال پرواز سمبلي باستاني است كه گاهي خود را در شكل ماندالاي هندي و بودايي نمايان مي سازد و گاهي به شكل محوطه معابد كهن، نخواهيم توانست توجيه شي پرنده نقش برجسته هاي كهن را درست درك كنيم و اگر فراموش كنيم كه در ديد اساطيري تجلي امر مقدس با ظواهر وحشت همراه است ممكن خواهد بود توصيفي از تجلي يك امر مقدس را با مراحل فرود يك سفينه فضايي اشتباه بگيريم و اگر به خود اجازه دهيم بدون بررسي كامل همزمانيهاي خاص را به يك پديده مربوط كنيم ممكن خواهد بود اشتباههاي سنگيني مرتكب شويم همانگونه كه برخي از فضانوردان هنگام گذر از جو زمين اثر حرارتي سفينه را با اشيا پرنده ناشناس اشتباه گرفتند و خلبانهايي كه بازتاب نور ابرها را با بشقابهاي پرنده مهاجم.
نكته اي كه بايد به طور خلاصه بر آن تاكيد كرد آن است كه بحت ما مبتني بر عدم وجود اشيايي موصوف به UFO كه حامل مسافراني از سيارات دور دستند به معني تاييد اين نظر نيست كه در كيهان حيات وجود ندارد. بحث آنجا است كه ما معتقديم بايد تنها بر اساس شواهد و مدارك علمي به توضيح و تبيين پديده ها دست زد و انجا كه مدارك ما ناتوان از پاسخگويي به پرسشها مي شود به جاي سعي در ارايه توضيحات نامانوس بپذيريم كه در ان مورد ناآگاهيم و فعلا نمي توان در باب آن نفيا و اثباتا سخني بگوييم. بسياري از ما بر مبناي محاسبات رياضي و منطقي و با درك مقياسي از عالم هستي بر اين باوريم كه در گوشه اي از اين كيهان حياتي حتي هوشمند وجود دارد. شايد به همين دليل بيشترين تلاش ما در پيدا كردن اين حيا ت و پاسخ به اين سوال كهن انجام شده باشد طرح هاي عظيمي چون SETI به دنبال نشانه هاي احتمال حياتند و پيش قراولان سفر به فراسوي منظومه شمسي با خود لوحي را حمل مي كنند كه محل آغاز سفر آنها را نشان مي دهد اما اين اعتقاد به وجود حيات دليل آن نمي شود كه زهره و يا هر پديده آشنا يا نا آشناي ديگري را به جاي سفينه اي فضايي به مردم معرفي كنيم موضوع بشقابهاي پرنده بدون توجه به صحت و يا كذب بودن گزارشات ارايه شده و بدون توجه به ماهيت اصلي آنها، به عنوان پديده اي رواني نيز قابل بررسي است
كارل گوستاو يونگ در پژوهشي بنيادي در خصوص بشقابهاي پرنده ( كه ترجمه ان به قلم جلال ستاري و با نام اسطوره اي نو ، نشانه هايي در آسمان منتشر شده است) ياد اور ميشود كه ظهور و گسترش اين پديده به معني بروز حادثه اي رواني در ضمير ناخوداگاه انسان است كه ممكن است نشان از گونه اي آشفتگي رواني اجتماعي داشته باشد .
بشقابهاي پرنده به عنوان اسطوره اي نو شكل گرفته اند و تا زماني كه با سلاح خرد و تدبير و استفاده از طيف وسيعي از دانشها به بررسي آنها نپردازيم مطمئن باشيد هرروز در گوشه اي از آسمان نشانه اي ظهور خواهد كرد. شايد روزي سفيران تمدني دور به ديدار ما بياييند و اسطوره واقعيت پيدا كند اما تا ان زمان حق نداريم زهره و يا ساير پديده هاي طبيعي را با آن جايگزين كنيم.

77:به نقل از پایگاه سوتی :

بیایید کمی هم به واقعیات بپردازیم. من فقط مطالبی را که بشقاب پرنده ها را موجود معرفی می کنند در این وبلاگ نمی گذارم. بلکه همه مطلبی را برای تصمیم گیری خودتان در خصوص این پرونده در این وبلاگ قرار می دهم تا خودتان در موردشان قضاوت کنید.
هموطن:بشقاب پرنده پل مك كینی 30 ساله و اما هنفری 28 ساله كه دو سال پیش باهم ازدواج كردند تصمیم گرفتند برای جشن انتقال به خانه تازه خود در شهر ساحلی سیهام انگلیس چند شب فانوسهای شناور به آسمان بفرستند!

عكسهای این فانوسهای گرد و درخشان با رنگهای سفید و نارنجی در روزنامه محلی چاپ شد و به رسانه های كشور هم رسید. به این ترتیب مردم از پلیس و وزارت دفاع كشورشان به دلیل دیدن بشقاب پرنده كمك خواستند!
جالب اینكه پل و اما هر شب بدون اینكه روزنامه ای بخوانند و یا به رادیو و تلویزیون توجه كنند، كار خود را به صورت تفریحی ادامه می دادند تا اینكه یكی از افراد فامیل به آنها گفت كه در روزنامه خوانده كه پلیس و وزرات دفاع پیگیر این ماجراست.
این فانوسهای ابتكاری از یك كیسه پلاستیكی ، سیم مسی و مقداری نفت و پارافین ساخته شده اند و با سوختن نفت می درخشند و مثل بالونهای كوچك هوای آنها داغ است. این فانوسهای درخشان تا 300 متر بالا می روند و به همین دلیل شبیه بشقاب پرنده هستند.
به هر حال تفریح و جشن زوج جوان انگلیسی باعث به هم ریختن كشور شد، ولی دلیلی برای پلیس وجود نداشت كه آنها را دستگیر كند چون كار بدی نكرده بودند اما حداقلش این بود كه پل و اما به اندازه كافی مشهور شدند .

78:


از پایگاه سوتی :

انسان‌هاي‌ مريخي‌ كجا هستند؟

... اما پس‌ از گذشت‌ دو سال‌ از فرود مريخ‌ پيماهادر آن‌ سياره‌ پرسش‌هاي‌ زيادي‌ ذهن‌ مردم‌ را دردنيا مشغول‌ كرده‌ است‌.
هم‌ اكنون‌ خيلي‌ از دانشمندان‌ مي‌پرسند: پس‌بشقاب‌ پرنده‌ها و انسان‌هاي‌ مريخي‌ (يوفو) كجاهستند؟ اگر واقعا چنين‌ اجسام‌ يا موجوداتي‌وجود داشته‌ باشند، چرا تاكنون‌ براي‌ مريخ‌پيماهاي‌ زميني‌ مشكلي‌ پيش‌ نيامده‌ است‌. وعكسي‌ مخابره‌ نشده‌ است‌... و در اين‌ شرايط سازمان‌ ناسا هيچ‌ گونه‌ پاسخ‌ قانع‌ كننده‌اي‌ نداده‌است‌، اين‌ در حالي‌ است‌ كه‌ خيلي‌ از نهادهاي‌علمي‌ در سرتاسر جهان‌ مي‌گويند: حالا ديگر كاملامشخص‌ است‌ كه‌ بشقاب‌ پرنده‌ها، از تجهيزات‌نظامي‌ جاسوسي‌ آمريكا است‌. آنها مي‌گويند: درسال‌ 1956 زماني‌ كه‌ يكي‌ از اين‌ بشقاب‌پرنده‌هادر يكي‌ از مزرعه‌ كوچك‌ ايالت‌ (نوادا) سقوطكرد، آن‌ مزرعه‌ قرنطينه‌ شد و شاهداني‌ كه‌ ازنزديك‌ آن‌ بشقاب‌پرنده‌ را ديده‌ بودند،مفقودالاثر شدند و كسي‌ از سرنوشت‌ آنها باخبرنشد.
اين‌ دانشمندان‌ مي‌گويند: در آن‌ بشقاب‌پرنده‌جنازه‌هاي‌ انسان‌ بود و شاهدين‌ آن‌ را به‌ چشم‌مي‌ديدند، اما سازمان‌ (ناسا)ي‌ آمريكا، دو روزپس‌ از سقوط بشقاب‌پرنده‌، عكس‌هايي‌ در اختياررسانه‌هاي‌ گروهي‌ گذاشت‌. عكس‌هاي‌ عجيب‌ وغريب‌ كه‌ از آنان‌ به‌ عنوان‌ (يوفو) نام‌ بردند.دانشمندان‌ روسي‌ مي‌گويند: حالا ديگر مشخص‌است‌ كه‌ بشقاب‌پرنده‌ها مريخي‌ نيستند، بلكه‌ متعلق‌به‌ زمين‌ و سازمان‌ جاسوسي‌ آمريكا است‌...
اين‌ دانشمندان‌ اعتقاد دارند كه‌ آمريكايي‌ها بااستفاده‌ ابزاري‌ از هاليوود و صنعت‌ سينما وساخت‌ فيلم‌هايي‌ درباره‌ بشقاب‌پرنده‌ وموجودات‌ فضايي‌ اين‌ سعي‌ را دارند تا به‌ اذهان‌عمومي‌ جهان‌ نشان‌ دهند كه‌ هر گاه‌ بابشقاب‌پرنده‌ها برخورد كردند، فرار كنند چرا كه‌آنان‌ از مريخ‌ آمده‌اند و با اين‌ ترفند هم‌ توانستندبه‌ نتايج‌ مثبتي‌ برسند، در دهه‌ هشتاد بود كه‌ يك‌بشقاب‌ پرنده‌ در پاركي‌ در شهر مسكو فرود آمد وارتش‌ شوروي‌ جرات‌ نزديك‌ شدن‌ به‌ آن‌ رانداشت‌، چرا كه‌ در فيلم‌هاي‌ سينمايي‌ ديده‌بودند، بشقاب‌پرنده‌ها از مريخ‌ آمده‌اند، اما حالاكاملا مشخص‌ است‌ كه‌ بشقاب‌پرنده‌ها مريخي‌نيستند، بلكه‌ زميني‌ هستند
...


79:

ماهیت بشقاب پرنده :
بررسی گزارشهای مشاهده بشقاب پرنده توسط افراد مطلع و آشنا ، فقط معتبر است. زیرا ، بسیاری از کسانی که مدعی مشاهده بشقاب پرنده شدند، اشیاء یا پدیده‌های شناخته شده را به عنوان بشقاب پرنده تلقی کردند. مشهورترین و آشناترین این اشیاء یا پدیده‌ها عبارتند از: موشکهای پرتاب شده توسط هواپیما ، ماهواره‌های برخاسته از زمین ، شهاب ، قطعات شهاب سنگ خرد شده که با انمعکاس نور خورشید روشن دیده می‌شوند، روشن شدن ابرهای ارتفاع پایین توسط خورشید ، طبقات موشکهای حامل ، نورهای به رنگهای مختلف حاصل از سوختن ماهواره‌ها در جو ، گلوله‌های منور نظامی ، هواپیماهایی که فرود آمدنشان را علامت می‌دهند، بالونهای آزمایش ، کره‌های درخشان یا قرصهای براق و روشن حاصل از انعکاس نور توسط سطوح خارجی هواپیماهای مدرن ، دنباله بخار هواپیماها ، سطح بالونهای آزمایشی و هر سطح صیقل داده شده ، حشراتی که در ارتفاعات خیلی بالا پرواز می‌کنند، پرندگان ، هاله نورانی اطراف خطوط سیمهای انتقال برق فشار قوی در اثر احاطه شدن با کریستالهای یخ در زمستان ، سیارات ، ستاره‌های درخشان ، نورافکن ، اعلانات نورانی بدنه هواپیما ، امواج انعکاس یافته رادارهای دور برد روی صفحه رادار (در اثر تغییرات محلی جو) ، هواپیماهای بدون خلبان ، سراب نوری جو ، سراب الکترونیکی یونوسفری ، کاغذ سفید سرگردان در هوا که در اثر تابش نور خورشید درخشان دیده می‌شوند، حباب کف و غیره.موجودات فضايي
از میان اشیاء و پدیده‌های فوق الذکر ، هیچ شی به انداره سیاره زهره به عنوان بشقاب پرنده گزارش نشده است. دلیل این است که ظهور ، قطر زاویه‌ای ، رنگ ، قرمز شدگی تدریجی ، تغییر ظاهری شکل و رنگ هنگام مشاهده با دوربینهای دو چشمی با تلسکوپهای کوچک سبب غیر طبیعی جلوه دادن سیاره زهره می‌شود. از پدیده‌های جوی دیگر که باعث ایجاد تصورات خیالی می‌شوند، بادهای شدید و خشن هستند.

فعالیتهای غیر عادی خورشیدی و پدیده‌های مختلف جوی در لایه‌های مختلف جو ، شفق قطبی ، گردبادهای کوچک و ... را می توان نام برد. ملاحظه می‌شود که پدیده‌ها و اشیاء گوناگونی به عنوان بشقاب پرنده می‌تواند جلوه‌گر باشد. از میان آنها فقط تعداد کمی مربوط به بشقاب پرنده به مفهوم واقعی است. دلیل گزارشهای نامربوط به بشقتاب پرنده ، بیشتر از عدم آشنایی مشاهده کنندگان با پدیده‌های طبیعی و عدم اطلاع آنها از وجود اشیاء موجود در فضا و جو زمین ناشی می‌شود.

80:

سلا دوستان..
میبینم که بعضی از دوستان ما به وجود موجودات فضایی و برخی دیگه به عدم وجود انها اعتقاد دارند.
من در اینجا نمیخوام از نظری جانبداری کنم فقط میخوام به یکسری از حقایق عالم هستی که توسط علم ثابت شده اشاره کنم.انوقت خودتان قضاوت کنید که ایا حیات غیر زمینی وجود داره یا نه!!

کهکشان ما(راه شیری)دارای پانصد میلیارد ستاره هست که خورشید ما یکی از انهاست.قطر هسته یک کهکشان در حدود 10000 سال نوری است. قسمت احاطه کننده هسته دارای قطری برابر با 100000 سال نوری و ضخامتی برابر با 1000 سال نوری است . هاله کهکشان دارای قطری تا 50000 سال نوری است.
فضاپیمای وویجر که توسط ناسا 35 سال پیش برای کشف سیارات منظومه شمسی فرستاده شد از منظومه شمسی خارج و به سوی فضای لایتنهاهی رفت این فضا پیما برای رسیدن به ستاره بعدی در همین کهکشان خودمان مدت 45000 سال باید در راه باشد.
در ضمن جهان هستی دارای هزاران میلیارد کهکشان است که هر کدام از انها میلیاردها ستاره و منظومه دارند.
با چنین وصفی ایا میتوانیم بگوییم که بجز در این کهکشان و در این منظومه و در این سیاره هیچ موجود دیگری در جهان هستی وجود ندارد؟؟!!

81:


این سخنان مرا به یاد قوری راسل می اندازد ؛

برتراند راسل :

« اگر من میگفتم یک قوری بین زمین و مریخ وجود دارد که با مداری بیضوی به دور خورشید می چرخد، هیچکس قادر نمی بود خلاف آن را ثابت کند.خصوصا اگر حواسم باشد که اضافه کنم : قوری مذکور آنقدر کوچک است که با قوی ترین تلسکوپ ها هم کشف نمیشود.

اما اگر ادامه بدهم که چون نظریه من قابل رد کردن نیست پس شک کردن در آن یک گستاخی تحمل ناپذیر(از ناحیه خرد بشری) است، آنگاه به درستی باید آدم چرت گویی به نظر بیایم.
حالا اگر وجود چنین قوری در کتب قدیمی هم مورد تایید قرار گرفته بود و به عنوان یک اندیشه مقدس هر یکشنبه بیان می شد و در مدرسه به ذهن کودکان القا میگردید ... طبیعی بود که شک کردن در وجود آن یک نشانه ی نامیزان بودن، در عصر روشنگری شک کننده مستحق مراقبت های روانپزشک و قدیم تر از آن مستحق مراقبت های مفتش می بود » :


If I were to suggest that between the Earth and Mars there is a china teapot revolving about the sun in an elliptical orbit, nobody would be able to disprove my assertion provided I were careful to add that the teapot is too small to be revealed even by our most powerful telescopes. But if I were to go on to say that, since my assertion cannot be disproved, it is an intolerable presumption on the part of human reason to doubt it, I should rightly be thought to be talking nonsense. If, however, the existence of such a teapot were affirmed in ancient books, taught as the sacred truth every Sunday, and instilled into the minds of children at school, hesitation to believe in its existence would become a mark of eccentricity and entitle the doubter to the attentions of the psychiatrist in an enlightened age or of the Inquisitor in an earlier time

در ضمن اینکه بگوییم حیات ممکن است در کرات دیگر وجود داشته باشد ( یک احتمال )
متفاوت است با اینکه بگوییم آدم فضایی هایی وجود دارند و انسانها را خلق کرده اند

82:

كارل گوستاو يونگ در پژوهشي بنيادي در خصوص بشقابهاي پرنده ياد اور ميشود كه ظهور و گسترش اين پديده به معني بروز حادثه اي رواني در ضمير ناخوداگاه انسان است كه ممكن است نشان از گونه اي آشفتگي رواني اجتماعي داشته باشد .83:

به نظرم يك كلاس نجومي نرفتيد.چون در يك كلاس نجومي هيچ گاه از اين حرف ها نمي زنن.كمتر كسي كه به اين موجودات اعتقاد داره.

84:

برآوردی تازه از تعداد تمدنهای هوشمند در فضا

به گفته دانشمندی در ایندبورگ حیات و تمدن های هوشمند در سیارات دیگر وجود دارند و احتمالا شمار آنها به هزاران می رسد.
کشف بیش از 330 سیاره در خارج از منظومه شمسی که در سال های اخیر رخ دا، به تعیین موارد احتمالی وجود حیات در فضا کمک کرده است.

بر اساس تخمین صورت گرفته در پژوهشی تازه در کهکشان ما حداقل 361 و حداکثر 38 هزار مورد تمدن های هوشمند وجود دارند.

این پژوهش در نشریه بین المللی آستروبیولوژی (Astrobiology - اخترزیست شناسی) منتشر شده است.
با این حال حتی با در نظر گرفتن رقم حداکثر احتمال ایجاد ارتباط میان این جهان های بیگانه کم است.

موجودات فضايي

هرچند تخمین های کلی درباره احتمال وجود زندگی هوشمندانه در جهان امری نادر محسوب نمی شود اما ارائه آمار و ارقام در این باره با حدس و گمان توام بوده است و اخیرا حدس هایی از احتمال وجود یک تا رقمی نزدیک به یک میلیون مورد زندگی هوشمند مطرح شده است.
دانکن فورگان، مجری طرح پژوهشی در دانشگاه ادینبورگ می گوید: "[محاسبه موارد احتمالی وجود حیات هوشمن در فضا] روندی است که در آن [موارد] ناآگاهی خودمان را می شماریم."

آقای فورگان پژوهش خود را از طریق شبیه سازی انجام داد؛ او کهکشانی شبیه به کهکشان ما را شبیه سازی کرد و منتظر ماند تا بر اساس مدل فرضی، و با اتکا به وجود سیاره های فراخورشیدی (exoplanets) منظومه هایی جدید تشکیل شود.
سپس شرایطی فرضی را بر مدل ایجاد شده تحمیل کرد؛ او ابتدا مشکل بودن ایجاد حیات و امکان تکامل حیات موجود را در نظر گرفت و به عدد 361 جامعه هوشمند در کهکشان رسید.

در مدل دوم اینطور فرض شد که حیات به راحتی ایجاد می شود اما برای رسیدن به هوش با مشکل مواجه است، که بر اساس این سیسیتم او وجود 31513 گونه دیگر حیات را تخمین زد.
در سناریوی آخر او شرایطی را در نظر گرفت که بر اساس آن امکان انتقال حیات از یک سیاره به سیاره دیگر در اثر برخورد شهاب-سنگ ها وجود دارد که فرضیه ای پرطرفدار در توجیه چگونگی ایجاد حیات بر روی کره زمین محسوب می شود.
بر اساس این سناریو هم شمار جوامع هوشمند ایجاد شده 37964 مورد برآورد شد.

با این وجود در این تخمین ها هنوز عواملی بر اساس حدس وجود دارند.
بعنوان مثال زمان میان تشکیل یک سیاره تا اولین جرقه های حیات، یا از زمان پدیدار شدن اولین نشانه های حیات تا ایجاد تمدن های هوشمند که از عوامل تعیین کننده اساسی در صحت این مدل هستند مشخص نیست.

آقای فورگان می گوید برای این عوامل باید زمین را بعنوان شاخص متوسط فرض کرد: "مهم است که درک کنیم تصویری که ساخته ایم هنوز ناقص است."

"حتی اگر حیات خارج از کره زمین وجود داشته باشد ممکن است لزوما نتوانیم با آن تماس بگیریم و به هیچ وجه ندانیم که به چه شکلی می تواند باشد."

"حیات در دیگر سیارات ممکن است به اندازه کره زمین متنوع باشد و ما نمی توانیم پیش بینی کنیم که حیات بر روی دیگر سیارات چه شکلی دارد یا چگونه رفتار می کند."

منبع : بی بی سی

85:

بیگانگان قبلا اینجا آمده اند

دنیا های بیگانه میلیارد ها سال نوری دورتر از ما و یا شاید هم در دفتر کار یا حتی در داخل لیوان چای شما قرار داشته باشد.این سخن در ابتدا به نظرتان شاید عجیب باشد اما تحقیقات اخیر شیمی و زیست شناسی نشان می دهد که حیات بیگانه (بیرون از زمین) در اطراف ما و حتی در داخل وجود انسان قرار دارد.

زیست شناسان از مدت ها قبل متوجه شده بودند که خیلی از موجودات ریز یا میکرو اورگانیزم هایی شبیه باکتری می توانند در شرایط سخت و دشوار فضایی زنده بمانند.
پژوهشگران دانشگاه اریزونا می گویند که میکرو اورگانیزم های بیگانه در داخل سیارک ها سفر می کنند و می توانند در برابر سرمای شدید فضایی و گرمای شدید اتموسفر یک سیاره مقاومت نموده و بر سطح آن فرود آیند. در ضمن معلوم می شود که میکرو اورگانیزم ها هر زمان در حال آمدن هستند.

متخصصین شیمی - زیست شناسی (زیست شیمی دان ها) می گویند که حیات بیگانه می تواند در نتیجه چندین جریان تکاملی در زمین ظاهر شوند و حتی در میان ما انسان ها و در داخل وجود ما زندگی کنند.
حالا دانشمندان به نظریه رشد تکاملی به مثابه اولین وسیله برای ایجاد حیات در این سیاره به دیده شک می نگرند. اطلاعات یا داده های جدید در مورد میکرو اورگانیزم های فضایی می توانند درک ما را در مورد منشاء حیات دگرگون سازند.

تصور وجود حیات بیگانه و نظریه مربوط به اینکه حیات روی زمین شاید در جای دیگری در فضا شکل گرفته در صورتی می تواند حمایت بیشتر پیدا کند که دانشمندان ثابت کنند، حیات بیگانه توانسته چندین دوره تکامل را پشت سر گذاشته و از این امتحان جالم سالم بدر برده اند.

موجودات فضايي

در آن صورت تحقیق در مورد پنهانگاه اشکال حیات و اینکه چرا تا کنون دیده نشده اند، مناسب و معقول به نظر میرسد. اما مسئله این است که این موجودات ریز و کوچک از نظر همه پنهان نشده اند. دانشمندان فکر می کنند که میکرو اورگانیزم ها با پروسه های غیر معمول زیست شیمی شان می توانند در داخل دریاچه اسید یا نزدیک شکاف و شیار های آتشفشانی در بستر دریا ها رشد و نمو کنند. بخاطر اینکه روش های فعلی زیست شناسی می تواند فقط اشکال شناخته شده حیات را کشف کند، این موجودات تا هنوز کشف نشده اند.
به نظر میرسد که میکرو اورگانیزم های بیگانه ده مرتبه کوچکتر از باکتری های زمینی اند و این باکتری ها عامل بیماری های مختلف انسانی اند که تا هنوز درمان نشده اند. به گونه مثال عامل ایجاد سنگ کلیه هستند. اما دانشمندان باید روشی را برای کشف این گونه از اشکال حیات که توسط چشم برهنه دیده نمی شود، ایجاد کنند.

شیمی دانان ایتالیایی از دانشگاه تورین یک نتیجه گیری جالب نمودند که بر اساس آن مقدار زیادی از امینو اسید (اسید چربی) از فضا به زمین آورده شده و به یکی از سنگ بنا های مهم حیات مبدل شده اند.
محاسبات کوانتومی – شیمی نشان داد، امینو اسید های که در داخل ابر های عظیم گاز و گرد در اعماق فضا بوجود می آیند توسط گرد و غبار بین ستاره ی جذب شده و به زمین؛ جائیکه شرایط اولیه برای شکل گیری حیات قبلأ وجود داشته رسیده اند.

دانشمندان مکزیکی که در این عرصه کار می کنند یافته های همکاران ایتالیایی خود را تائید نمودند. آنها می گویند که امینو اسید ها در فضای بین ستاره ی نابود نمی شوند و بعضی از این مرکبات سیاره های دیگر یا بیگانه شاید به زمین هم رسیده باشند.
پس چنین استنباط می شود که بدور از برنامه ریزی مأموریت های بسیار پر هزینه و خطرناک فضایی برای جستجوی حیات بیگانه بشر باید به خانه خود یعنی زمین تمرکز بیشتر کند.
با اینکه هیچ اثر یا ردپایی از حیات بیگانه در زمین یافت نشود، اما شاید حیات در زمین مدتها قبل وجود داشته ولی به دلایل اجتناب ناپذیر ناپدید شده باشد.

اثر منحصر به فرد در داخل لایه های زمین دانشمندان را به دنبال نمودن رد پای گونه های حیات بیگانه در زمین قادر می سازد. اگر این گونه میکرو اورگانیزم ها یک سیستم سوخت و ساز (متابولیزم) متفاوت داشته اند، حتمأ توانسته اند بر ترکیب شیمیایی سنگ تأثیر گذاشته و یا ته نشین های منرالی را طوری ایجاد نموده اند که اورگانیزم های زنده شناخته شده توان چنین کاری را ندارند.

جستجوی اشکال نامتعارف حیات، کاوش زمین و بخصوص مناطق دور افتاده با شرایط متنوع حیات در آن را حتمی می سازد. اکثر مردم می دانند که 17 گونه حیوانی بشمول گونه های قبلأ ناشناخته در هر 60 دقیقه نابود می شوند.
اگر نظریه میکرو اورگانیزم های بیگانه تائید شود، در آنصورت معلوم میشود که این سیاره و فضا همیشه با هم در ارتباط بوده اند.

منبع : http://www.parssky.com/view/493.aspx به نقل از Kabulsky.com

86:

کاملا موافقم

یک خبر

منطقه مشکوک به سقوط بشقاب پرنده تحت کنترل پلیس انگلیس

يك نيروگاه بادي در انگليس كه عده اي معتقد به سقوط يك بشقاب پرنده در آن و برخورد با يك توربين بادي هستند توسط پليس پلمپ شده و تحت حفاظت قرار گرفت.
به گزارش فارس، در پي حادثه هفته گذشته، نيروهاي امنيتي براي حفاظت از اين منطقه در "كوينشولم" منطقه "لينكس" اعزام شده اند. يك تيغه 20 متري اين توربين از جا كنده شده و تيغه ديگر آن نيز دچار آسيب ديدگي شده است. ساكنان ادعا كرده اند كه در شب بروز اين حادثه نورهاي نارنجي و زردي در آسمان منطقه ديده شده است كه عده اي آن را به شمايل يك اختاپوس تشبيه مي كنند.
شركت مالك اين نيروگاه بادي هنوز هيچ توضيح يا بيانيه اي را در مورد اين حادثه منتشر نكرده است اما ظاهرا مديران آن از هجوم افراد علاقه مند به بشقاب پرنده ها به منطقه براي ديدن و يا جستجوي منطقه نگران بوده و تصميم به حفاظت آن گرفته اند.

87:

به نقل از P30 world :

شايد شروعي براي دوران جديد بشقابهاي پرنده را بتوان سالهاي 1946 و 1947 دانست . در اين سالها كه جامعه انساني از پيشرفتهاي علمي و فني خود كاملا به وجد آمده بود؛ به يكباره گزارشهاي فراواني از مشاهده اجرام پرنده ناشناس در گوشه و كنار آمريكا و اروپا منتشر شد . در ابتدا گمان مي شد اين اجرام نوعي ابزار پروازي جديد و ساخت شوروي سابق است كه اينك در آغاز جنگ سرد قرار است نقش جاسوسهاي هوايي بلوك شرق را بر عهده گيرد اما انتشار گزارش رويت اين سفاين بيگانه! بر فراز كاخ كرملين در مسكو و سپس نقاط ديگر شوروي و انتشار اين نكته كه روسها هم مدتي است با اين ميهمانان ناخوانده درگير هستند توجه دانشمندان را به سوي پاسخ متفاوتي رهنمون ساخت.
سازمانهاي هوايي و فضايي دو قدرت شرق و غرب هريك كميسيونهاي ويژه اي را براي بررسي اين موارد ترتيب دادند هدف اصلي اين كميسيونها پاسخ به دو سوال اصل بود نخست آنكه اجرامي كه رصد آنها توسط گروهي از افراد از طيفهاي مختلف از كشاورز گرفته تا خلبانها و حتي برخي از فضانوران گزارش مي شد آيا واقعا وجود دارند و اگر اينطور است منشا آنها چيست ؟ و دوم اينكه آيااين اجرام خطري براي امنيت ملي كشورها و در مرحله بعد زمين به بار خواهند آورد؟ يكي از اين كميسيونها در سال 1953 تاسيس شد و به بررسي دقيق تمام گزارشهاي منتشر شده تا آن موقع پرداخت و در سال 1954 گزارش اين كميسيون منتشر شد در اين گزارش سعي شده بود با دلايل علمي وجود يوفوها به چالش كشيده شود. اگرچه انتظار مي رفت با انتشار اين گزارش داستان بشقابهاي پرنده پايان پذيرد اما سيل مشاهدات ادامه داشت و در نهايت در سال 1956 سازمان نيكاپ (NICAP) يا كميته ملي تحقيقات پديده هاي فضايي مسوليت تحقيق را بر عهده گرفت اين كميسيون با عضويت چندين مقام هوانوردي و اعضا سابق CIA تلاش داشت تا به توضيحي دقيق دست يابد.
در همان زمان پروژه معروف به كتاب آبي كه هدفش بررسي دقيق گزارشهاي مربوط به اين موارد بود آغاز شد و البته هيچگاه گزارش نهايي آن فرصت انتشار نيافت چراكه در 27 اوت 1966 به دليل اختلالي كه در سيستم مخابرات پايگاه استرتژيك موشكهاي قاره پيما در داكوتاي شمالي و همزمان با رويت شيء پرنده ناشناسي رخ داد ، جانسون رييس جمهور وقت آمريكا را وادار كرد تا دستور تشكيل يك كميسيون ديگر به سرپرستي ادوارد كندون را صادركند.. وي و همكارانش به بررسي بيش از 100 مورد از معتبرترين گزارشها پرداختند. اعضا اين كميسيون 60 نفره كه اعضا ان را تيمي از اخترشناسان ، مهندسان ، خلبانان و حتي روانشناسان تشيكل مي دادند؛ سرانجام نتيجه اين تحقيق را كه به گزارش كندون مشهور شد در 1000 صفحه و با تاييد آكادمي ملي علوم امريكا ، منتشر كردند.
در اين گزارش مفصل اعلام شده بود تمامي موارد بررسي شده در اين گزارش داراي توضيحات علمي و قابل قبول بوده و ارتباطي با موجودات هوشمند فرازميني يا فعاليتهاي جاسوسي ديگر كشورها ندارند. در روسيه نيز داستان با عاقبتي مشابه مواجه شد. يك گروه 18 نفره به نام كميسيون دايمي امور فضايي مسوليت بررسي اين گزارشها را بر عهده داشت و پس از آن نيز كميسيون علمي شوروي به بررسي دقيق آنها پرداخت و سرانجام اعلام شد كه بررسي تمام گزارشات رسيده نشان از آن دارد تمام اينموارد داراي منشا طبيعي بوده اند و هيچ موردي به صورت مشكوك باقي نمانده است.
اين گزارش ها اگرچه با ذايقه علاقمندان ارتباط با موجودات فضايي سازگاري نداشت اما انجام آنها نشان از اهميت يافتن اين موضوع در بين اذهان علمي جامعه داشت اينك طبقه بنديهاي گوناگوني براي اين اشيا ناشناس انجام شده بود. گزارشهاي معتبر در سه دسته با عنوان برخورد نزديك از نوع اول تا سوم دسته بندي مي شد. در برخورد نوع اول افراد تنها اين اشيا را مي ديدند ، در نوع دوم علاوه بر ديدار با آنها صداي اين اشيا نيز به گوش مي رسيد و در برخورد نزديك از نوع سوم علاوه بر ديدن سفاين بيگانه وشنيدن صداي آنها ملاقاتهايي نيز بين سرنشينان آن با زمينيان گزارش مي شد.
اگرچه با گذشت زمان از تعداد اين گزارش ها كاسته شد اما اين به معني متوقف شدن آنها نبود. هنوز بيش از يكسال از ادعاي پزشكان فرقه" رائلي" مبني بر موفقيت در شبيه سازي انسان نمي گذرد . اعضا اين فرقه كه خبر اين فعاليت آنها چندي پيش تيتر اول تمام خبرگزاريهاي جهان بود خود را مريد مردي به نام "رائل" مي دانند وي معتقد است در يكي از كوهنورديهاي هفتگي خود در آمريكا با موجودات فضايي ملاقات كرده و آنها به او اعلام داشته اند كه به زودي براي ملاقات دوباره به زمين بازخواهند گشت و ضمن آموزش روش كلونينگ انسان به او از او خواسته اند زمينه را براي بازگشت آنها آماده كند!
... در دوره جديد كه موج رويت بشقابهاي پرنده به اوج رسيد نام ايران نيز در بين كشورهايي قرا رگرفت كه نه تنها تعداد قابل توجهي گزارش از آن مخابره مي شد بلكه تعدادي از گزارشهاي مهم از نظر طرفداران وجود بشقابهاي پرنده در ايران رخ داده بود . در اين بين يكي از گزارشها اهميت بيشتري داشت. شي ناشناس پرنده كه در بامداد روز 19 سپتامبر سال 1976 در تهران ديده شد. بر اساس گزارشي از اين ماجرا كه در 31 اگوست 1977 منتشر شد ساعت 12:30 نيمه شب 19 سپتامبر تلفنهايي از منطقه شميرانات به نيروي هوايي ارتش ايران زده مي شود و طي آن گزارش رويت يك شي پرنده ناشناس در افق شمالي گزار ش مي شود. دقايقي بعد برج مراقبت فرودگاه مهرآباد تهران حضور اين جرم را در رادار خود تاييد مي كند و بلافاصله يك فروند هواپيماي شكاري به تعقيب آن بر مي خيزد با نزديك شدن هواپيما به اين جرم سيستم راديويي هواپيما از كار مي افتد و جنگنده دوم به هوا بر ميخيزد اما او نيز نمي تواند علي رغم مانورهاي پيچيده پروازي به او نزديك شود در پايان تعداد اين اشيا از يك مورد به سه مورد افزايش يافته و سپس ناپديد مي شوند.
اما بهار بشقابهاي پرنده در ايران سالها بعد ازا ين تاريخ فرا رسيد. شايد انتشار گزارشهايي پراكنده در اين زمينه ادامه داشت اما داستان در پاييز 1369 به اوج رسيد زماني كه دكتر داريوش اديب كه پيش از آن بيشتر به واسطه تدوين مجموعه چهار جلدي جواهر شناسي شناخته مي شد كتابي با نام اسرار بشقابهاي پرنده را ترجمه و منتشر كرد . اين كتاب ترجمه داستاني به نام COMMUNION - A true story بود كه در واقع خاطرات نويسنده آن ويتلي استريبر از دزديده شدنش توسط موجودات فضايي ( يك برخورد نزديك نوع سوم و البته بسيار هيجان انگيز!!) به حساب مي آمد اما پيشگفتار كوتاه داريوش اديب بر اين كتاب بيش از متن اصلي و طولاني آن مهم به نظر مي آمد چراكه در آن ضمن يادآوري خاطره اي از ملاقات با پسري كه مدعي ديدار با بشقابهاي پرنده در پارك جنگلي عباس آباد تهران بود تصاويري را كه وي از بشقابهاي پرنده در تهران گرفته بود منتشر مي ساخت .
تصاويري كه گفته شد در ماهنامه بشقابهاي پرنده ( كه در آمريكا منتشر مي شود ) نيز منتشر شده است. در همان سالها داريوش اديب سلسله مقالاتي در روزنامه اطلاعات به عنوان يكي از روزنامه هاي پرمخاطب ايران منتشر كرد و در آن با ارايه شواهد زياد سعي دراثبات حيات هوشمند فرازميني و بشقابهاي پرنده نمود. يكي از اين موارد صورت فرعون مريخي بود كه بعدها توسط تصاويرفضاپيماي مدارگرد مريخ موسوم به MGS ماهيت اصلي آن مشخص شد. در تصاوير دقيق اين تپه يك كيلومتري طبيعي هيچ نشاني از صورت انان نيست و فقط بر اثر بازي نور و وضوح كم تصاوير اول به اين صورت ديده شده است .
مدتي بعد از موج اوليه ماهنامه نجوم به پاسخگويي به برخي از اين شايعات پرداخت كه نتيجه ان مجموعه مقالاتي بود كه همراه با يك راهنماي عملي عكاسي از بشقابهاي پرنده اين موضوع را نه تنها رد، بلكه مطبوعات كشور را به دليل انتشار چنين گزارشهايي مورد انتقاد قرار مي داد. در اين مقاله ها نشان داده شده كه چگونه مردم پديده هاي نجومي و جوي را با اشياي ناشناس پرنده اشتباه مي گيرند .همين طور توضيح داده شده كه چگونه حتي به كمك يك چراغ مطالعه مي توان تصويري از يك بشقاب پرنده ساخت.
داستان بشقابهاي پرنده در ايران براي چندين سال دوران آرامي را سپري كرد تا اينكه از اوايل دو سال گذشته و با مشاهده اشيا نوراني در برخي شهرها بار ديگر داستان از نو آغاز شد. اولين گزارشها از مرزن آباد و سپس بابل و مشكين شهر آغاز شد جايي كه گويها نوراني مي توانست علاوه بر اينكه موجب وحشت اهالي شود حتي خسارات زيادي به جاي گذارد اين پديده كه همزمان در برخي از كشورهاي جهان هم رويت شد به سرعت مورد بررسي قرار گرفت و نتيجه به زودي مشخص شد آذرگويهاي گلوله اي كه يك پديده نادر ولي شناخته شده است البته در مورد بابل گونه اي از تخليه انرژي ژئو فيزيكي علت اصلي حادثه اعلام شد اما مشكين شهر نه تنها پايان داستان آذرخشهاي گلوله اي را رقم زد آغاز فصل جديد بشقابهاي پرنده نيز از همانجا آغاز شد.
25 و 26 فروردين ماه 1383 خبرگزاريها خبر مشاهده شي ناشناس نوراني را در آسمان مشكين شهر و اردبيل دادند بلافاصله صدا و سيما تصاويري كه توسط يك دوربين آماتوري از اين اجرام تهيه شده بود منتشر ساخت و بدين ترتيب موج جديد آغاز شد خبرگزاري ايرنا در كمتر از 72 ساعت بيش از 6 خبر از رويت اين اجرام در آسمان شهرهاي مختلف ايران از مشكين شهر و اردبيل گرفته تا گنبد كاووس و تبريز و اراك و اشنويه و سنندج و ... منتشر كرد.
... گزارش اول از دوشي پرنده ناشناس در آسمان سخن مي گفت كه تلالوئي با رنگهاي مختلف داشتند و حركتهايي نامشخص در آسمان انجام مي دادند هنوز در باره اين گزارش نمي توان اظهار نظر كرد چراكه هيچ داده مشخصي از آن وجود ندارد اما در بقيه موارد با شي درخشان در افق جنوب غرب يا شمال غرب مواجه شديم كه حتي از آن هم تصاويري تهيه و پخش شد. به غير از گزارش اول كه مانند رويت بسياري از اجرام پرنده اطلاعات ناقص و نامشخصي دارد براي بقيه پاسخ قاطعي وجود دارد. چيزي كه حتي باور آن نيز مشكل است كه چطور چنين شمار زيادي از مردم و رسانه ها به آن بي توجه بوده اند.
گزارش ايرنا از ديده شدن اين شي در تبريز را مرور كنيد : تعدادى از شاهدان عيني گفتند يك شي نوراني را چهارشنبه شب درآسمان تبريز مشاهده كرده اند. به گفته آنان ، اين شي كه طيف هايي از نورهاى قرمز، آبي و سبز از آن به سرعت ساطع مي شده مقارن ساعت 30 / 20 چهارشنبه درجنوب آسمان تبريز در منطقه وليعصر رويت شد... در طرفين اين شي نوراني دو بازوى نوراني خط گونه وجود داشت. وى افزود اين شي از سمت شرق به غرب با سرعتي بسيار كند و غيرمحسوس در حركت بود.

ايرنا : 26 فروردين 1383 برابر با 14 آوريل2004
يك شي نوراني بار ديگر سه شنبه شب در ارتفاع پائين در ضلع جنوبي شهر گنبدكاووس ديده شد. به گفته منابع مردمي ، اين شي از ساعت 20 تا22 و30 دقيقه در آسمان ظاهر شده و رنگ هاى مختلف از خود انعكاس مي داد. اين شي نوراني ، كم كم در آسمان ناپديد شد. دوشنبه شب نيز يك شي نوراني در ارتفاع پايين در ضلع جنوبي شهر گنبدكاووس مشاهده شده بود. "ايرنا" گزارش داده بود كه اين شي به مدت 90 تا120 دقيقه در آسمان ظاهر شده و رنگ هاى مختلف از خود انعكاس مي داد. از اين شي نوراني ، دو نور جدا شده و كم كم در آسمان ناپديد شد
آيا اين توصيفها كه د رگزارش مشاهدات شاهدان عيني نيز نقل شده است شما را ياد بانوي زيباي منظومه شمسي نمي اندازد؟ زهره اين روزها ازتربيع گذشته و به حالت هلالي خود نزديك مي شود به همين دليل تقارن نورش در زمين كاملا يكسان نيست و همين امر باعث تشديد پراش نوري در يك جهت مي شود ، پديده اي كه شاهدان از ان به نام بازوهاي اطرافش ياد كرده اند . حركت غير محسوس شرق به غرب چيزي جز مشخصه آشكار ستارگان و البته سيارات نيست و به ياد داشته باشيد كه در تمام گزارشها (منهاي گزارش اول) اين شي در افق غربي قرار دارد . علت تغيير رنگ زهره در هنگام غروب و در شهرها نيز پديده جديدي نيست آلودگي جوي و وجود ذرات معلق در جو زمين از يك سو و از سوي ديگر بازتاب گرماي جذب شده در طول روز از زمين در ساعات اوليه غروب باعث تشديد پراش نور اين سياره مي شود .
البته اين اولين باري نيست كه زهره مردم را به اشتباه انداخته است. رونالد ريگان رييس جمهور اسبق ايالات متحده (زماني كه فرماندار يكي از ايالات آمريكا بوده است)يك شب كه از پنجره اتاق كا رخود نگاهي به بيرون انداخت نور خيره كننده اي را ديد كه او را مستقيما زير نظر گرفته بود بلافاصله جلسه شوراي عالي امنيت ملي تشكيل شد و دستور بررسي پديده صادر شد او فكر مي كرد توسط هواپيماهاي جاسوسي روسيه زير نظر گرفته شده است غافل از اينكه به زهره مي نگرد. در جريان جنگ جهاني دوم نيز بارها خلبانهاي نيروي هوايي آمريكا در بازگشت از ژاپن به روي زهره آتش گشودند.
به هر حال عدم وجود نهادي معتبر كه وظيفه پاسخگويي به چنين مسايلي را( كه قطعا بعد از اين نيز با آن روبرو خواهيم بود ) بر عهده داشته باشد كماكان احساس مي شود. در حالي كه اين موضوع با يك تماس ساده به مراكزي مانند انجمن نجوم ايران يا ماهنامه نجوم قابل توجيه براي رسانه ها بود.
اما آيا حل شدن معماي اشيا پرنده بهار 83 ايران به معني بسته شدن كامل اين پرونده در ايران و جهان خواهد بود . قطعا خير. تا زماني كه مسايل را از دريچه مربوط به ان بررسي نكنيم همواره احتمال رخ دادن موارد مشكوك اينگونه اي وجود دارد اگر ندانيم در اسطوره شناسي كهن نقش دايره در حال پرواز سمبلي باستاني است كه گاهي خود را در شكل ماندالاي هندي و بودايي نمايان مي سازد و گاهي به شكل محوطه معابد كهن، نخواهيم توانست توجيه شي پرنده نقش برجسته هاي كهن را درست درك كنيم و اگر فراموش كنيم كه در ديد اساطيري تجلي امر مقدس با ظواهر وحشت همراه است ممكن خواهد بود توصيفي از تجلي يك امر مقدس را با مراحل فرود يك سفينه فضايي اشتباه بگيريم و اگر به خود اجازه دهيم بدون بررسي كامل همزمانيهاي خاص را به يك پديده مربوط كنيم ممكن خواهد بود اشتباههاي سنگيني مرتكب شويم همانگونه كه برخي از فضانوردان هنگام گذر از جو زمين اثر حرارتي سفينه را با اشيا پرنده ناشناس اشتباه گرفتند و خلبانهايي كه بازتاب نور ابرها را با بشقابهاي پرنده مهاجم.
نكته اي كه بايد به طور خلاصه بر آن تاكيد كرد آن است كه بحت ما مبتني بر عدم وجود اشيايي موصوف به UFO كه حامل مسافراني از سيارات دور دستند به معني تاييد اين نظر نيست كه در كيهان حيات وجود ندارد. بحث آنجا است كه ما معتقديم بايد تنها بر اساس شواهد و مدارك علمي به توضيح و تبيين پديده ها دست زد و انجا كه مدارك ما ناتوان از پاسخگويي به پرسشها مي شود به جاي سعي در ارايه توضيحات نامانوس بپذيريم كه در ان مورد ناآگاهيم و فعلا نمي توان در باب آن نفيا و اثباتا سخني بگوييم. بسياري از ما بر مبناي محاسبات رياضي و منطقي و با درك مقياسي از عالم هستي بر اين باوريم كه در گوشه اي از اين كيهان حياتي حتي هوشمند وجود دارد. شايد به همين دليل بيشترين تلاش ما در پيدا كردن اين حيا ت و پاسخ به اين سوال كهن انجام شده باشد طرح هاي عظيمي چون SETI به دنبال نشانه هاي احتمال حياتند و پيش قراولان سفر به فراسوي منظومه شمسي با خود لوحي را حمل مي كنند كه محل آغاز سفر آنها را نشان مي دهد اما اين اعتقاد به وجود حيات دليل آن نمي شود كه زهره و يا هر پديده آشنا يا نا آشناي ديگري را به جاي سفينه اي فضايي به مردم معرفي كنيم موضوع بشقابهاي پرنده بدون توجه به صحت و يا كذب بودن گزارشات ارايه شده و بدون توجه به ماهيت اصلي آنها، به عنوان پديده اي رواني نيز قابل بررسي است
كارل گوستاو يونگ در پژوهشي بنيادي در خصوص بشقابهاي پرنده ( كه ترجمه ان به قلم جلال ستاري و با نام اسطوره اي نو ، نشانه هايي در آسمان منتشر شده است) ياد اور ميشود كه ظهور و گسترش اين پديده به معني بروز حادثه اي رواني در ضمير ناخوداگاه انسان است كه ممكن است نشان از گونه اي آشفتگي رواني اجتماعي داشته باشد .
بشقابهاي پرنده به عنوان اسطوره اي نو شكل گرفته اند و تا زماني كه با سلاح خرد و تدبير و استفاده از طيف وسيعي از دانشها به بررسي آنها نپردازيم مطمئن باشيد هرروز در گوشه اي از آسمان نشانه اي ظهور خواهد كرد. شايد روزي سفيران تمدني دور به ديدار ما بياييند و اسطوره واقعيت پيدا كند اما تا ان زمان حق نداريم زهره و يا ساير پديده هاي طبيعي را با آن جايگزين كنيم.

88:به نقل از پایگاه سوتی :

بیایید کمی هم به واقعیات بپردازیم. من فقط مطالبی را که بشقاب پرنده ها را موجود معرفی می کنند در این وبلاگ نمی گذارم. بلکه همه مطلبی را برای تصمیم گیری خودتان در خصوص این پرونده در این وبلاگ قرار می دهم تا خودتان در موردشان قضاوت کنید.
هموطن:بشقاب پرنده پل مك كینی 30 ساله و اما هنفری 28 ساله كه دو سال پیش باهم ازدواج كردند تصمیم گرفتند برای جشن انتقال به خانه تازه خود در شهر ساحلی سیهام انگلیس چند شب فانوسهای شناور به آسمان بفرستند!

عكسهای این فانوسهای گرد و درخشان با رنگهای سفید و نارنجی در روزنامه محلی چاپ شد و به رسانه های كشور هم رسید. به این ترتیب مردم از پلیس و وزارت دفاع كشورشان به دلیل دیدن بشقاب پرنده كمك خواستند!
جالب اینكه پل و اما هر شب بدون اینكه روزنامه ای بخوانند و یا به رادیو و تلویزیون توجه كنند، كار خود را به صورت تفریحی ادامه می دادند تا اینكه یكی از افراد فامیل به آنها گفت كه در روزنامه خوانده كه پلیس و وزرات دفاع پیگیر این ماجراست.
این فانوسهای ابتكاری از یك كیسه پلاستیكی ، سیم مسی و مقداری نفت و پارافین ساخته شده اند و با سوختن نفت می درخشند و مثل بالونهای كوچك هوای آنها داغ است. این فانوسهای درخشان تا 300 متر بالا می روند و به همین دلیل شبیه بشقاب پرنده هستند.
به هر حال تفریح و جشن زوج جوان انگلیسی باعث به هم ریختن كشور شد، ولی دلیلی برای پلیس وجود نداشت كه آنها را دستگیر كند چون كار بدی نكرده بودند اما حداقلش این بود كه پل و اما به اندازه كافی مشهور شدند .

89:


از پایگاه سوتی :

انسان‌هاي‌ مريخي‌ كجا هستند؟

... اما پس‌ از گذشت‌ دو سال‌ از فرود مريخ‌ پيماهادر آن‌ سياره‌ پرسش‌هاي‌ زيادي‌ ذهن‌ مردم‌ را دردنيا مشغول‌ كرده‌ است‌.
هم‌ اكنون‌ خيلي‌ از دانشمندان‌ مي‌پرسند: پس‌بشقاب‌ پرنده‌ها و انسان‌هاي‌ مريخي‌ (يوفو) كجاهستند؟ اگر واقعا چنين‌ اجسام‌ يا موجوداتي‌وجود داشته‌ باشند، چرا تاكنون‌ براي‌ مريخ‌پيماهاي‌ زميني‌ مشكلي‌ پيش‌ نيامده‌ است‌. وعكسي‌ مخابره‌ نشده‌ است‌... و در اين‌ شرايط سازمان‌ ناسا هيچ‌ گونه‌ پاسخ‌ قانع‌ كننده‌اي‌ نداده‌است‌، اين‌ در حالي‌ است‌ كه‌ خيلي‌ از نهادهاي‌علمي‌ در سرتاسر جهان‌ مي‌گويند: حالا ديگر كاملامشخص‌ است‌ كه‌ بشقاب‌ پرنده‌ها، از تجهيزات‌نظامي‌ جاسوسي‌ آمريكا است‌. آنها مي‌گويند: درسال‌ 1956 زماني‌ كه‌ يكي‌ از اين‌ بشقاب‌پرنده‌هادر يكي‌ از مزرعه‌ كوچك‌ ايالت‌ (نوادا) سقوطكرد، آن‌ مزرعه‌ قرنطينه‌ شد و شاهداني‌ كه‌ ازنزديك‌ آن‌ بشقاب‌پرنده‌ را ديده‌ بودند،مفقودالاثر شدند و كسي‌ از سرنوشت‌ آنها باخبرنشد.
اين‌ دانشمندان‌ مي‌گويند: در آن‌ بشقاب‌پرنده‌جنازه‌هاي‌ انسان‌ بود و شاهدين‌ آن‌ را به‌ چشم‌مي‌ديدند، اما سازمان‌ (ناسا)ي‌ آمريكا، دو روزپس‌ از سقوط بشقاب‌پرنده‌، عكس‌هايي‌ در اختياررسانه‌هاي‌ گروهي‌ گذاشت‌. عكس‌هاي‌ عجيب‌ وغريب‌ كه‌ از آنان‌ به‌ عنوان‌ (يوفو) نام‌ بردند.دانشمندان‌ روسي‌ مي‌گويند: حالا ديگر مشخص‌است‌ كه‌ بشقاب‌پرنده‌ها مريخي‌ نيستند، بلكه‌ متعلق‌به‌ زمين‌ و سازمان‌ جاسوسي‌ آمريكا است‌...
اين‌ دانشمندان‌ اعتقاد دارند كه‌ آمريكايي‌ها بااستفاده‌ ابزاري‌ از هاليوود و صنعت‌ سينما وساخت‌ فيلم‌هايي‌ درباره‌ بشقاب‌پرنده‌ وموجودات‌ فضايي‌ اين‌ سعي‌ را دارند تا به‌ اذهان‌عمومي‌ جهان‌ نشان‌ دهند كه‌ هر گاه‌ بابشقاب‌پرنده‌ها برخورد كردند، فرار كنند چرا كه‌آنان‌ از مريخ‌ آمده‌اند و با اين‌ ترفند هم‌ توانستندبه‌ نتايج‌ مثبتي‌ برسند، در دهه‌ هشتاد بود كه‌ يك‌بشقاب‌ پرنده‌ در پاركي‌ در شهر مسكو فرود آمد وارتش‌ شوروي‌ جرات‌ نزديك‌ شدن‌ به‌ آن‌ رانداشت‌، چرا كه‌ در فيلم‌هاي‌ سينمايي‌ ديده‌بودند، بشقاب‌پرنده‌ها از مريخ‌ آمده‌اند، اما حالاكاملا مشخص‌ است‌ كه‌ بشقاب‌پرنده‌ها مريخي‌نيستند، بلكه‌ زميني‌ هستند
...


90:

ماهیت بشقاب پرنده :
بررسی گزارشهای مشاهده بشقاب پرنده توسط افراد مطلع و آشنا ، فقط معتبر است. زیرا ، بسیاری از کسانی که مدعی مشاهده بشقاب پرنده شدند، اشیاء یا پدیده‌های شناخته شده را به عنوان بشقاب پرنده تلقی کردند. مشهورترین و آشناترین این اشیاء یا پدیده‌ها عبارتند از: موشکهای پرتاب شده توسط هواپیما ، ماهواره‌های برخاسته از زمین ، شهاب ، قطعات شهاب سنگ خرد شده که با انمعکاس نور خورشید روشن دیده می‌شوند، روشن شدن ابرهای ارتفاع پایین توسط خورشید ، طبقات موشکهای حامل ، نورهای به رنگهای مختلف حاصل از سوختن ماهواره‌ها در جو ، گلوله‌های منور نظامی ، هواپیماهایی که فرود آمدنشان را علامت می‌دهند، بالونهای آزمایش ، کره‌های درخشان یا قرصهای براق و روشن حاصل از انعکاس نور توسط سطوح خارجی هواپیماهای مدرن ، دنباله بخار هواپیماها ، سطح بالونهای آزمایشی و هر سطح صیقل داده شده ، حشراتی که در ارتفاعات خیلی بالا پرواز می‌کنند، پرندگان ، هاله نورانی اطراف خطوط سیمهای انتقال برق فشار قوی در اثر احاطه شدن با کریستالهای یخ در زمستان ، سیارات ، ستاره‌های درخشان ، نورافکن ، اعلانات نورانی بدنه هواپیما ، امواج انعکاس یافته رادارهای دور برد روی صفحه رادار (در اثر تغییرات محلی جو) ، هواپیماهای بدون خلبان ، سراب نوری جو ، سراب الکترونیکی یونوسفری ، کاغذ سفید سرگردان در هوا که در اثر تابش نور خورشید درخشان دیده می‌شوند، حباب کف و غیره.موجودات فضايي
از میان اشیاء و پدیده‌های فوق الذکر ، هیچ شی به انداره سیاره زهره به عنوان بشقاب پرنده گزارش نشده است. دلیل این است که ظهور ، قطر زاویه‌ای ، رنگ ، قرمز شدگی تدریجی ، تغییر ظاهری شکل و رنگ هنگام مشاهده با دوربینهای دو چشمی با تلسکوپهای کوچک سبب غیر طبیعی جلوه دادن سیاره زهره می‌شود. از پدیده‌های جوی دیگر که باعث ایجاد تصورات خیالی می‌شوند، بادهای شدید و خشن هستند.

فعالیتهای غیر عادی خورشیدی و پدیده‌های مختلف جوی در لایه‌های مختلف جو ، شفق قطبی ، گردبادهای کوچک و ... را می توان نام برد. ملاحظه می‌شود که پدیده‌ها و اشیاء گوناگونی به عنوان بشقاب پرنده می‌تواند جلوه‌گر باشد. از میان آنها فقط تعداد کمی مربوط به بشقاب پرنده به مفهوم واقعی است. دلیل گزارشهای نامربوط به بشقتاب پرنده ، بیشتر از عدم آشنایی مشاهده کنندگان با پدیده‌های طبیعی و عدم اطلاع آنها از وجود اشیاء موجود در فضا و جو زمین ناشی می‌شود.

91:

سلا دوستان..
میبینم که بعضی از دوستان ما به وجود موجودات فضایی و برخی دیگه به عدم وجود انها اعتقاد دارند.
من در اینجا نمیخوام از نظری جانبداری کنم فقط میخوام به یکسری از حقایق عالم هستی که توسط علم ثابت شده اشاره کنم.انوقت خودتان قضاوت کنید که ایا حیات غیر زمینی وجود داره یا نه!!

کهکشان ما(راه شیری)دارای پانصد میلیارد ستاره هست که خورشید ما یکی از انهاست.قطر هسته یک کهکشان در حدود 10000 سال نوری است. قسمت احاطه کننده هسته دارای قطری برابر با 100000 سال نوری و ضخامتی برابر با 1000 سال نوری است . هاله کهکشان دارای قطری تا 50000 سال نوری است.
فضاپیمای وویجر که توسط ناسا 35 سال پیش برای کشف سیارات منظومه شمسی فرستاده شد از منظومه شمسی خارج و به سوی فضای لایتنهاهی رفت این فضا پیما برای رسیدن به ستاره بعدی در همین کهکشان خودمان مدت 45000 سال باید در راه باشد.
در ضمن جهان هستی دارای هزاران میلیارد کهکشان است که هر کدام از انها میلیاردها ستاره و منظومه دارند.
با چنین وصفی ایا میتوانیم بگوییم که بجز در این کهکشان و در این منظومه و در این سیاره هیچ موجود دیگری در جهان هستی وجود ندارد؟؟!!

92:


این سخنان مرا به یاد قوری راسل می اندازد ؛

برتراند راسل :

« اگر من میگفتم یک قوری بین زمین و مریخ وجود دارد که با مداری بیضوی به دور خورشید می چرخد، هیچکس قادر نمی بود خلاف آن را ثابت کند.خصوصا اگر حواسم باشد که اضافه کنم : قوری مذکور آنقدر کوچک است که با قوی ترین تلسکوپ ها هم کشف نمیشود.

اما اگر ادامه بدهم که چون نظریه من قابل رد کردن نیست پس شک کردن در آن یک گستاخی تحمل ناپذیر(از ناحیه خرد بشری) است، آنگاه به درستی باید آدم چرت گویی به نظر بیایم.
حالا اگر وجود چنین قوری در کتب قدیمی هم مورد تایید قرار گرفته بود و به عنوان یک اندیشه مقدس هر یکشنبه بیان می شد و در مدرسه به ذهن کودکان القا میگردید ... طبیعی بود که شک کردن در وجود آن یک نشانه ی نامیزان بودن، در عصر روشنگری شک کننده مستحق مراقبت های روانپزشک و قدیم تر از آن مستحق مراقبت های مفتش می بود » :


If I were to suggest that between the Earth and Mars there is a china teapot revolving about the sun in an elliptical orbit, nobody would be able to disprove my assertion provided I were careful to add that the teapot is too small to be revealed even by our most powerful telescopes. But if I were to go on to say that, since my assertion cannot be disproved, it is an intolerable presumption on the part of human reason to doubt it, I should rightly be thought to be talking nonsense. If, however, the existence of such a teapot were affirmed in ancient books, taught as the sacred truth every Sunday, and instilled into the minds of children at school, hesitation to believe in its existence would become a mark of eccentricity and entitle the doubter to the attentions of the psychiatrist in an enlightened age or of the Inquisitor in an earlier time

در ضمن اینکه بگوییم حیات ممکن است در کرات دیگر وجود داشته باشد ( یک احتمال )
متفاوت است با اینکه بگوییم آدم فضایی هایی وجود دارند و انسانها را خلق کرده اند

93:

كارل گوستاو يونگ در پژوهشي بنيادي در خصوص بشقابهاي پرنده ياد اور ميشود كه ظهور و گسترش اين پديده به معني بروز حادثه اي رواني در ضمير ناخوداگاه انسان است كه ممكن است نشان از گونه اي آشفتگي رواني اجتماعي داشته باشد .94:

به نظرم يك كلاس نجومي نرفتيد.چون در يك كلاس نجومي هيچ گاه از اين حرف ها نمي زنن.كمتر كسي كه به اين موجودات اعتقاد داره.

95:

برآوردی تازه از تعداد تمدنهای هوشمند در فضا

به گفته دانشمندی در ایندبورگ حیات و تمدن های هوشمند در سیارات دیگر وجود دارند و احتمالا شمار آنها به هزاران می رسد.
کشف بیش از 330 سیاره در خارج از منظومه شمسی که در سال های اخیر رخ دا، به تعیین موارد احتمالی وجود حیات در فضا کمک کرده است.

بر اساس تخمین صورت گرفته در پژوهشی تازه در کهکشان ما حداقل 361 و حداکثر 38 هزار مورد تمدن های هوشمند وجود دارند.

این پژوهش در نشریه بین المللی آستروبیولوژی (Astrobiology - اخترزیست شناسی) منتشر شده است.
با این حال حتی با در نظر گرفتن رقم حداکثر احتمال ایجاد ارتباط میان این جهان های بیگانه کم است.

موجودات فضايي

هرچند تخمین های کلی درباره احتمال وجود زندگی هوشمندانه در جهان امری نادر محسوب نمی شود اما ارائه آمار و ارقام در این باره با حدس و گمان توام بوده است و اخیرا حدس هایی از احتمال وجود یک تا رقمی نزدیک به یک میلیون مورد زندگی هوشمند مطرح شده است.
دانکن فورگان، مجری طرح پژوهشی در دانشگاه ادینبورگ می گوید: "[محاسبه موارد احتمالی وجود حیات هوشمن در فضا] روندی است که در آن [موارد] ناآگاهی خودمان را می شماریم."

آقای فورگان پژوهش خود را از طریق شبیه سازی انجام داد؛ او کهکشانی شبیه به کهکشان ما را شبیه سازی کرد و منتظر ماند تا بر اساس مدل فرضی، و با اتکا به وجود سیاره های فراخورشیدی (exoplanets) منظومه هایی جدید تشکیل شود.
سپس شرایطی فرضی را بر مدل ایجاد شده تحمیل کرد؛ او ابتدا مشکل بودن ایجاد حیات و امکان تکامل حیات موجود را در نظر گرفت و به عدد 361 جامعه هوشمند در کهکشان رسید.

در مدل دوم اینطور فرض شد که حیات به راحتی ایجاد می شود اما برای رسیدن به هوش با مشکل مواجه است، که بر اساس این سیسیتم او وجود 31513 گونه دیگر حیات را تخمین زد.
در سناریوی آخر او شرایطی را در نظر گرفت که بر اساس آن امکان انتقال حیات از یک سیاره به سیاره دیگر در اثر برخورد شهاب-سنگ ها وجود دارد که فرضیه ای پرطرفدار در توجیه چگونگی ایجاد حیات بر روی کره زمین محسوب می شود.
بر اساس این سناریو هم شمار جوامع هوشمند ایجاد شده 37964 مورد برآورد شد.

با این وجود در این تخمین ها هنوز عواملی بر اساس حدس وجود دارند.
بعنوان مثال زمان میان تشکیل یک سیاره تا اولین جرقه های حیات، یا از زمان پدیدار شدن اولین نشانه های حیات تا ایجاد تمدن های هوشمند که از عوامل تعیین کننده اساسی در صحت این مدل هستند مشخص نیست.

آقای فورگان می گوید برای این عوامل باید زمین را بعنوان شاخص متوسط فرض کرد: "مهم است که درک کنیم تصویری که ساخته ایم هنوز ناقص است."

"حتی اگر حیات خارج از کره زمین وجود داشته باشد ممکن است لزوما نتوانیم با آن تماس بگیریم و به هیچ وجه ندانیم که به چه شکلی می تواند باشد."

"حیات در دیگر سیارات ممکن است به اندازه کره زمین متنوع باشد و ما نمی توانیم پیش بینی کنیم که حیات بر روی دیگر سیارات چه شکلی دارد یا چگونه رفتار می کند."

منبع : بی بی سی

96:

بیگانگان قبلا اینجا آمده اند

دنیا های بیگانه میلیارد ها سال نوری دورتر از ما و یا شاید هم در دفتر کار یا حتی در داخل لیوان چای شما قرار داشته باشد.این سخن در ابتدا به نظرتان شاید عجیب باشد اما تحقیقات اخیر شیمی و زیست شناسی نشان می دهد که حیات بیگانه (بیرون از زمین) در اطراف ما و حتی در داخل وجود انسان قرار دارد.

زیست شناسان از مدت ها قبل متوجه شده بودند که خیلی از موجودات ریز یا میکرو اورگانیزم هایی شبیه باکتری می توانند در شرایط سخت و دشوار فضایی زنده بمانند.
پژوهشگران دانشگاه اریزونا می گویند که میکرو اورگانیزم های بیگانه در داخل سیارک ها سفر می کنند و می توانند در برابر سرمای شدید فضایی و گرمای شدید اتموسفر یک سیاره مقاومت نموده و بر سطح آن فرود آیند. در ضمن معلوم می شود که میکرو اورگانیزم ها هر زمان در حال آمدن هستند.

متخصصین شیمی - زیست شناسی (زیست شیمی دان ها) می گویند که حیات بیگانه می تواند در نتیجه چندین جریان تکاملی در زمین ظاهر شوند و حتی در میان ما انسان ها و در داخل وجود ما زندگی کنند.
حالا دانشمندان به نظریه رشد تکاملی به مثابه اولین وسیله برای ایجاد حیات در این سیاره به دیده شک می نگرند. اطلاعات یا داده های جدید در مورد میکرو اورگانیزم های فضایی می توانند درک ما را در مورد منشاء حیات دگرگون سازند.

تصور وجود حیات بیگانه و نظریه مربوط به اینکه حیات روی زمین شاید در جای دیگری در فضا شکل گرفته در صورتی می تواند حمایت بیشتر پیدا کند که دانشمندان ثابت کنند، حیات بیگانه توانسته چندین دوره تکامل را پشت سر گذاشته و از این امتحان جالم سالم بدر برده اند.

موجودات فضايي

در آن صورت تحقیق در مورد پنهانگاه اشکال حیات و اینکه چرا تا کنون دیده نشده اند، مناسب و معقول به نظر میرسد. اما مسئله این است که این موجودات ریز و کوچک از نظر همه پنهان نشده اند. دانشمندان فکر می کنند که میکرو اورگانیزم ها با پروسه های غیر معمول زیست شیمی شان می توانند در داخل دریاچه اسید یا نزدیک شکاف و شیار های آتشفشانی در بستر دریا ها رشد و نمو کنند. بخاطر اینکه روش های فعلی زیست شناسی می تواند فقط اشکال شناخته شده حیات را کشف کند، این موجودات تا هنوز کشف نشده اند.
به نظر میرسد که میکرو اورگانیزم های بیگانه ده مرتبه کوچکتر از باکتری های زمینی اند و این باکتری ها عامل بیماری های مختلف انسانی اند که تا هنوز درمان نشده اند. به گونه مثال عامل ایجاد سنگ کلیه هستند. اما دانشمندان باید روشی را برای کشف این گونه از اشکال حیات که توسط چشم برهنه دیده نمی شود، ایجاد کنند.

شیمی دانان ایتالیایی از دانشگاه تورین یک نتیجه گیری جالب نمودند که بر اساس آن مقدار زیادی از امینو اسید (اسید چربی) از فضا به زمین آورده شده و به یکی از سنگ بنا های مهم حیات مبدل شده اند.
محاسبات کوانتومی – شیمی نشان داد، امینو اسید های که در داخل ابر های عظیم گاز و گرد در اعماق فضا بوجود می آیند توسط گرد و غبار بین ستاره ی جذب شده و به زمین؛ جائیکه شرایط اولیه برای شکل گیری حیات قبلأ وجود داشته رسیده اند.

دانشمندان مکزیکی که در این عرصه کار می کنند یافته های همکاران ایتالیایی خود را تائید نمودند. آنها می گویند که امینو اسید ها در فضای بین ستاره ی نابود نمی شوند و بعضی از این مرکبات سیاره های دیگر یا بیگانه شاید به زمین هم رسیده باشند.
پس چنین استنباط می شود که بدور از برنامه ریزی مأموریت های بسیار پر هزینه و خطرناک فضایی برای جستجوی حیات بیگانه بشر باید به خانه خود یعنی زمین تمرکز بیشتر کند.
با اینکه هیچ اثر یا ردپایی از حیات بیگانه در زمین یافت نشود، اما شاید حیات در زمین مدتها قبل وجود داشته ولی به دلایل اجتناب ناپذیر ناپدید شده باشد.

اثر منحصر به فرد در داخل لایه های زمین دانشمندان را به دنبال نمودن رد پای گونه های حیات بیگانه در زمین قادر می سازد. اگر این گونه میکرو اورگانیزم ها یک سیستم سوخت و ساز (متابولیزم) متفاوت داشته اند، حتمأ توانسته اند بر ترکیب شیمیایی سنگ تأثیر گذاشته و یا ته نشین های منرالی را طوری ایجاد نموده اند که اورگانیزم های زنده شناخته شده توان چنین کاری را ندارند.

جستجوی اشکال نامتعارف حیات، کاوش زمین و بخصوص مناطق دور افتاده با شرایط متنوع حیات در آن را حتمی می سازد. اکثر مردم می دانند که 17 گونه حیوانی بشمول گونه های قبلأ ناشناخته در هر 60 دقیقه نابود می شوند.
اگر نظریه میکرو اورگانیزم های بیگانه تائید شود، در آنصورت معلوم میشود که این سیاره و فضا همیشه با هم در ارتباط بوده اند.

منبع : http://www.parssky.com/view/493.aspx به نقل از Kabulsky.com اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

◄◄◄◄◄الان چـه مـاشینی داری ؟ و دوست داری چه ماشینی هم داشته باشی ؟
توهین شرکت‌تویوتا به مقدسات اسلامی+عکس
عادت های غلط ما ایرانی ها در رانندگی و نگهداری ازخودرو
عکس بوگاتی جدید
راهنمای خرید سیستم صوتی اتومبیل
مسابقه تشخیص اسم ماشین از روی عکس

هارپ سلاح جدید در جنگ‌های آینده؟ +تصاویر
جالبه که زیر بارون باشی ولی خیس نشی
ناسا برای مسافران مریخ بانداژ الکتریکی می سازد
تولید برق رایگان(دستاوردی بزرگ از پژوهشگران ایرانی)
جدیدترین اخبار تکنولوژی در این قسمت
لطف امریکا به ایران : همکاری دانشمندان ایرانی در برنامه تحقیقاتی بین‌المللی گداخت‌
*