تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير x

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرطرح تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها
محل گردهمایی دانشجویان مدیریت بازرگانی
کنکور یا زندگی ؟
دانشجويان خودشون رو اينجا معرفي كنن
Ⓜ🎓👷🚄 «کافه مومنتوم» 🚄👷🎓Ⓜ
آشنایی با رشته های دانشگاهی

ماه تولدتان چه رنگی است؟
کدام مردان همسرشان را كتك مي‌زنند؟
فواید بوسیدن همسر
آیا قدرت مطلق، فساد می‌آورد؟
چرا جامعه ما شاد نیست !! روشهاي شاد زيستن...
سخنان کوتاهی از روانشناسان بزرگ
حمایت از ما | مشهدهاست
`

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
نمايشگاه اتومبيل ديترويت

نمايشگاه اتومبيل ديترويت روز يکشنبه هفتم ژانويه به روی خبرنگاران گشوده شد. در اين نمايشگاه تازه ترين نمونه مدلهای آينده شرکت های خودروسازی عرضه شده است.
علاقه مندان اتومبيل در آمريکا همچنين از برگزاری اين نمايشگاه به عنوان مهمترين رويداد اتومبيل در تقويم اين کشور استقبال خواهند کرد. اين نمايشگاه از روز هفتم برای خبرنگاران، دست اندر کاران صنعت اتومبيل و بنگاه های خيريه باز است و از روز 13 ژانويه برای نمايش عموم خواهد بود.


تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

کری دی انگليش CariDee English، برنده يکی از شوهای تلويزيونی آمريکا، يکی از 16 نفری است که در افتتاحيه اين نمايشگاه به عنوان مدل در کنار يک نمونه از اتومبيل کامارو شرکت GM ايستاده است

03-19-2007


1:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

نيسان، رقيب تويوتا، مدل Bevel خود را به نمايش گذاشت

2:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

Jaguar C-XF اتومبيل تک نمونه کوپه چهارنفره از شرکت جگوار است

3:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

Audi Q7 V12 TDI از شرکت آئودی يکی از محصولات رقبای اروپايی اين نمايشگاه است

4:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

فورد اتومبيل Airstream را عرضه کرد

5:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

يکی از محصولات اسپرت و دونفره شرکت هوندا، که در بازار اتومبيل سازی آمريکا موفق بوده است. محصولات اين شرکت در بازار لوکس آمريکا به اکورا Acura معروف هستند

6:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

اتومبيل MKR از توليدات جديد شرکت لینکلن Lincoln که در روز افتتاحيه به صورت نمايشی حرکت می کرد

7:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

Ford Intercepter از جمله محصولات شرکت فورد بود که توسط 'جی ميز'J Mays نماينده و طراح شرکت فورد در اين نمايشگاه معرفی شد

8:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير


Volvo XC60 از محصولات شرکت ولوو

9:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

شورولت Volt از شرکت اتومبيل سازی GM نمونه ای از تکنولوژی پيشرفته اتومبيل های دو سوخته است، که با برق و بنزين کار می کنند. اين اتومبيل با تانک بنزين پر و باتری کاملا شارژ، می تواند تا 1029 کيلومتر را طی کند

10:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

Ocean نموه اتومبيل چهار نفره کوپه و کروکی شرکت بنز است، که برای اولين بار از سوی اين شرکت به نمايش گذاشته شده است

11:

مقايسه ی دو کراس اوور : جمس آکاديا در برابر مزدا سی ايکس ۹

طراحی خارجی :

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

طراحی هر دو خودرو زیبا و جوان پسند است . ضمن این که هر دو خودرو از همان ویژگی های سنتی محصولات خود استفاده میکنند .
چهره ی آکادیا که به تازگی ساخته و پرداخته شده متفاوت تر از سایر محصولات جمس درآمده .
نمای جلوی این خودرو با چراغ هایی که رو به پایین کشیده شده اند زیبا و دوست داشتنی است . ضمن این که جلوپنجره با نوارهای آلومینیومی کشیده شده در کنار خود به همراه پروژکتورهای دایره ای شکل جاسازی شده در سپر چهره ی اسپرتی به آکادیا بخشیده اند .
خطوط بدنه ی آکادیا بیشتر به خودروهای اس یو وی شبیه است ولی در مزدا بیشتر تداعی کننده ی یک ون میباشد . همین امر سبب شده تا در نگاه اول جمس اسپرت تر از مزدا به چشم بیاید .
چهره ی مزدا طرحی نسبتا آشناست . بارها و بارها چنین چراغ هایی را در سایر محصولات مزدا مشاهده کرده ایم و شاید کمی هم از آن دلزده شده ایم . ولی چهره ی مزدا هنوز زیبا و دوست داشتنی باقی مانده اگرچه به شادابی جمس نیست ولی وقار و متانت خاص خود را دارد .
خطوط بدنه که به سمت بالا کشیده شده حاکی از کراس اوور بودن این خودرو است ! ضمن این که نوارهای آلومینیومی کشیده شده در کناره ی پنجره ها به همراه دستگیره های آلومینومی و رینگ های بزرگتر حداقل در بغل مزدا را زیباتر از جمس نشان میدهد .
اگر چه قضاوت درباره ی ظاهر این دو خودرو سخت و دشوار است ولی باید جمس را در این بخش برنده دانست . و مزدا علی رغم شایستگی های خود در این بخش به مقام دوم رضایت میدهد .

12:

تجهیرات :

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

هر دوی این خودروها از تجهیزات مناسبی سود میبرند .
برخی از تجهیزات مزدا عبارتند از : رینگ های ۱۸ اینچی - کروز کنترل - سیستم پخش صوتی با ۶ بلندگو - چراغ های ال ای دی و سایر تجهیزات اشاره نمود .
برخی از تجهیزات جمس نیز عبارتست از :
ایربگ های جانبی - سیستم کنترل پایداری - سیستم کنترل کششی - رادیو - ام پی ۳ و ...
در این بخش جمس و مزدا هر دو دارای سه رده ی تجهیزاتی میباشند . ولی تنوع و حق انتخاب بیشتر جمس آن را در موقعیت بالاتری نسبت به مزدا قرار میدهد .
در این بخش نیز جمس به مقام اول میرسد و مزدا در پس آن جای میگیرد .

13:

طراحی داخلی :

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

در این بخش نیز هر دو خودرو قوی ظاهر شده اند .
طراحی مزدا را میتوان حساب شده تر و دقیق تر از طراجی جمس دانست . در کابین مزدا دو دریچه ی کولر با شکل مستطیل شکل به همراه مانیتور و ادواتی که در پایین آن جای گرفته اند سبب شده تا داخل این خودرو بیشتر به محصولات لکسس و تویوتا شبیه باشد تا مزدا .
پوشش های چوبی که به زیبایی در اطراف دریچه های کولر قرار گرفته شده اند کابین خودرو را بسیار زیبا نموده اند . این پوشش ها وقتی در کنار پوشش کرم رنگ صندلی ها قرار میگیرند زیبایی شان دو چندان میشود .
نشان دهنده ها در مزدا به صورت چهار دایره که به حالت قرینه قرار گرفته اند طراحی شده این نشان دهنده ها علاوه بر خوانا بودن از زیبایی بالایی نیز برخوردارند .
کابین جمس با سه دریچه ی کولری که در میان خود دارد به همراه پوشش های نقره ای رنگی که در میان داشبورد به چشم میخورد اسپرت تر از مزدا به نظر میرسد . نحوه ی قرارگیری نشان دهنده ها و دسته دنده و سایر ادوات نیز حاکی از همین امر دارد .
پوشش های قهوه ای رنگی که برای کابین در نظر گرفته شده چندان با رنگ نقره ای داشبورد هماهنگ نیست . داشبورد وسیع این خودرو به همراه همین پوشش ها سبب شده تا این خودرو یک کپی از مینی وان های نیسان به نظر برسد .
در این بخش باید امتیاز را به مزدا داد و جمس در پس مزدا جای میگیرد .

14:

موتور و گیربکس :

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير


مزدا از موتوری ۶ سیلندر از نوع وی شکل و به حجم ۵/۳ لیتر استفاده میکند . حداکثر قدرت این موتور برابر ۲۶۳ اسب بخار میباشد که در دور موتور ۶۲۵۰ بدست می آید . حداثر گشتاور این موتور نیز برابر ۲۴۹ پوند فوت میباشد که در دور موتور ۴۵۰۰ به دست می آید .
گیربکس مزدا از نوع ۶ سرعته اتوماتیک میباشد .
اما موتور ۶ سیلندر جمس با ۶/۳ لیتر حجم و ۲۴ سوپاپ ۲۷۵ اسب بخار در دور موتور ۶۶۰۰ تولید میکند . حداکثر گشتاور جمس نیز برابر ۲۵۱ پوند فوت است که در دور موتور ۳۲۰۰ به دست می آید .
جمس با استفاده از سیستم کامپیوتری کنترل مصرف سوخت به ازای دریافت یک گالن بنزین ۱۸ مایل در شهر و ۲۶ مایل در اتوبان میپیماید .
در این بخش نیز جمس گوی سبقت را از مزدا میرباید و به مقام اول میرسد .

15:

پایان سخن :

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

در پایان باید آکادیا را یک خودروی مدرن و با امکانات و تجهیزات مناسب دانست که از چهره ای زیبا نیز سود میبرد . به همین دلیل در این مقایسه به مقام اول دست میباید .
رتبه ی اول : جمس آکادیا
رتبه ی دوم : مزدا سی ایکس ۹

16:

Mercedes S-Class

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

17:

Toyota Estima

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

18:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

19:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تصميم داريم پس از ورود آخرين سري قطعات، توليد «موسو» را متوقف كنيم، ولي به زودي خودرو رکستون جايگزين آن مي‌شود.
شهرام فداکار، مديرعامل شرکت صنعتي توليدي مرتب در گفت‌وگو با ايسنا، در توضيح اين مطلب اظهار داشت: توليد خودرو موسو متوقف شده و با توجه به اين‌که قطعات اين خودرو را از يك شركت کره‌اي وارد مي‌كرديم و از آنجا كه شركت كره‌اي ديگر توليدي ندارد، مجبور به انجام چنين كاري هستيم.
وي با اشاره به اين‌که به زودي پيش‌فروش رکستون را آغاز مي‌کنيم، افزود: درآينده، پانصد دستگاه خودرو موسو باقي‌مانده را پيش‌فروش مي‌کنيم و پس از آن، رکستون را که قيمت آن هنوز مشخص نشده، ولي به احتمال زياد، زير پنجاه ميليون تومان خواهد بود، جايگزين آن مي‌کنيم.
او با اشاره به اين‌که قرارداد CKD رکستون دو سال پيش امضا شده است، درباره دليل تأخير واردات اين خودرو گفت: اين كار به دليل مسائل نقدينگي انجام نشد.
فداكار درباره اين‌ پرسش که آيا موسوهاي باقي مانده را با همان قيمت قبلي به فروش مي‌رسانيد، گفت: موسو با همان قيمت گذشته به فروش مي‌رسد و براي زنجيره خدمات پس از فروش آن نيز شرکت «سانگ‌يانگ» کره، تعهد تأمين قطعات را دارد.
او در پاسخ به اين پرسش ايسنا مبني بر اين‌که آيا برنامه‌اي براي توليد يا واردات خودرو جديد داريد، گفت: در اين زمينه برنامه‌اي نداريم، ولي با يکي از شرکت‌ها براي ارايه فرايند شبکه فروش و خدمات پس از فروش يکي از ون‌هاي شرکت سانگ‌يانگ کره که به صورت CBU وارد مي‌شود، همکاري مي‌کنيم که تعداد محدودي براي نمونه از آنها وارد شده است.
وي در پايان با اشاره به اين که از آغاز امسال تاکنون 360 دستگاه توليد داشته‌ايم، گفت: برنامه امسال توليد ما حدود 1200 دستگاه خودرو بود که با توجه به عقب‌افتادگي در شش ماهه اول توليد امسال، اميدواريم که تا ششصد دستگاه از برنامه توليد محقق شود.
گفتني است، خودرو ركستون داراي حجم موتور 3200 سي‌سي با قدرت 220 اسب بخار است. اين خودرو دو ديفرانسيل شش سيلندر داراي حداكثر سرعت 240 كيلومتر بر ساعت و همچنين داراي استاندارد آلايندگي يورو3 است. ركستون خودرويي فول‌آپشن، دنده اتوماتيك و با قابليت T-TRONIC (قابليت تعويض دنده از حالت اتوماتيك به دستي) است.

20:

اولین اتومبیل الکتریکی اسپرت در راه بازار

توزیع اتومبیل تسلا رودستر (Tesla Roadster)، که اولین اتومبیل الکتریکی اسپرت ساخته شده برای مقاصد تجاری لقب گرفته، در هفته جاری آغاز خواهد شد.

این خبر از سوی جرمی اشنایدر، مسئول خدمات به مشتریان شرکت تسلا در گفتگویی با خبرگزاری اسوشیتدپرس اعلام شد.
ساده ترین مدل این اتومبیل، که به اتومبیلهای اسپرت شناخته شده در بازار همچون فراری و پورشه بی شباهت نیست، به قیمت 109 هزار دلار به فروش خواهد رسید و فروش آن همزمان با گشایش اولین فروشگاه این شرکت در لس آنجلس آغاز می شود.
این اتومبیل هرچند به اندازه اتومبیلهای با موتور احتراق داخلی صدا تولید نمی کند، اما صدای آن بم و شبیه به "صدای توربین" توصیف شده است.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تولید کنندگان مدعی هستند مصرف انرژی تسلا رودستر معادل اتومبیلی است که با هر گالن (4تقریبا لیتر) بنزین 135 مایل (بیش از 216 کیلومتر) مسافت را طی کند

مشخصات فنی

تسلا رودستر از یک باتری لیتیوم-یون مجهز به 6831 سلول استفاده می کند، و شرکت تولید کننده آن مدعی است که می تواند در ظرف کمتر از 4 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برساند.
این اتومبیل که می تواند در حرکت به سرعتی معادل 125 مایل در ساعت (200 کیلومت در ساعت) دست یابد، با هر بار شارژ شدن می تواند مسافت 225 مایل (362 کیلومتر) را طی کند و هر بار شارژ آن به سه ساعت و نیم زمان نیاز دارد.

آقای اشنایدر در اشاره به مزیت فناوری موتور الکتریکی گفت: "از آنجا که موتور الکتریکی است، در هر زمان شما 100 درصد گشتاور را در اختیار دارید و در نتیجه گذاشتن پا بر روی پدال گاز، به شما احساسی همچون احساس حضور در یک هواپیمای در حال شتاب گرفتن برای پرواز را می دهد."

نگرانی از توان و ایمنی باتری

بدنه این اتومبیل از مواد فیبر کربن ساخته شده است.
برخی کارشناسان درباره توان و ایمنی باتری استفاده شده در این اتومبیل ابراز نگرانی کرده اند.
تسلا رودستر بیش از 1223 کیلوگرم وزن دارد که حدود 453 کیلوگرم وزن آنرا باتری تشکلی می دهد.
با این حال مسئولان شرکت تسلا در واکنش به موفقیت محصول خود در آزمونهای ایمنی اشاره و استناد کرده اند و می گویند هر باتری می تواند مسافتی معادل 100 هزار مایل (160 هزار کیلومتر) کار کند.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تسلا و مشتریان آن

شرکت تسلا در سال 2003 با سرمایه ای معادل 40 میلیون دلار که از سوی افراد شناخته شده ای همچون لری پیج و سرگئی برین (موسسان شرکت گوگل) تامین شده بود، در شهر سن کارلوس ناحیه سیلیکون ولی (یکی از مهم ترین نقاط تمرکز شرکتهای فناوری در جهان) تاسیس شد.

این شرکت مدعی شده است آرنولد شوارتزنگر فرماندار کالیفرنیا و جورج کلونی هنرپیشه سینما از جمله افرادی هستند که هر یک نسخه ای از این اتومبیل را جهت خرید سفارش داده اند.
این شرکت در سال گذشته برای ساخت 600 دستگاه از این اتومبیل سفارش دریافت کرد و تا ماه اکتبر سال گذشته کل ظرفیت تولید خود برای سال 2008 را به فروش رساند.
زمان لازم برای تحویل هر دستگاه اتومبیل تسلا رودستر از زمان ثبت سفارش 15 ماه اعلام شده است.

منبع : بی بی سی

21:

خودرو A8 شرکت Audi به تکنولوژِی دیود های کوچک نورانی مجهز شد

مثل اینکه شرکت های سازنده خودرو فقط در نوع مدل ها با هم در رقابت نیستند. امروز خبر دار شدیم که شرکتAudi توانست خودرو R8 خود را به تکنولوژی لامپ ها LED مجهز کند. هر یک از چراغ های این خودرو مجهز به 24 عدد لامپ کوچک LED می باشد که می تواند ترکیب مناسبی از نور با ویژگی هایی که عرض خواهیم کرد ایجاد کند . قبل از این چند خودرو سواری مسابقه ای برای تزئین از این تکنولوژی استفاده می کردند اما بسیار محدود تر از R8 فعلی.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

فکر می کنم آنچه شرکت Audi را بر آن داشت تا در عرصه ساخت لامپ های متفاوت مانوور دهد قابلیت های خوبی که در بخش راندمان کاری و هزینه مقرون به صرفه تر این لامپ هاست.LEDمخفف(Light Emitting Diodes) میباشد که می تواند بدون استفاده از فیلمنتی که لامپ های هالوژن و یا گاز پلاسمایی که لامپ های HID از آن استفاده می کنند از خود نور ساتع کند. در واقع این لامپ های کوچک نورانی به دلیل آنکه از جنس نیمه هادی ها هستند می توانند در اثر حرکت الکترو نها و حفره ها نور را گسیل دهند.
با این حرکت تعادل بار های الکتریکی موجود در میدان الکتریکی را بر هم زده و می توانند منشا ایجاد نور و جرقه باشند. ساختار و ابعاد فیزیکی چراغ های نیمه هادی بسیار زیباتر و کوچک تر از لامپ های هالوژن خواهد بود.
این نکته در ظرافت و زیبا سازی پیکره یک خودرو بسیار حائز اهمیت خواهد بود. کنتراست نوری که از طریق یک چیپ نیمه هادی ایجاد میشود بسیار کارا تر و ظریفتر و قابل تنظیم تر در رنج های متفاوت نوری ست. از همه چالب تر آنکه صدمات و آسیب های احتمالی نور حاصل از چیپ های نیمه هادی نسبت به چشم انسان بسیار کمتر و قابل جبرانتراز لامپ های مورد استفاده فعلیست.بی شک شرکت سازنده برای تجهیز خودرو به این تکنولوژی متحمل هزینه ای نه چندان کم شده است. اما با این پیشرفت حرکت و گام برداشتن در عرصه تولید محصولات کارا تر در بخش راندمان هموار تر خواهد شد.

22:

تصاويری از خودروی شيطان ....
برای عاشقان سرعت ......

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 37KB.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 65KB.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 42KB.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 42KB.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 41KB.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 45KB.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 37KB.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 41KB.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 39KB.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

23:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرب ام و M3 كوپه كابريوله اسپرت ترين مدل سري 3 ب ام و است. اين اتومبيل با موتور 8 سيلندر 4 ليتري 420 اسب بخار قدرت دارد. قيمت اين مدل 74000 يورو است.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير


آئودي RS6 به منزله يك جواهر گروه آئودي است. اين مدل با موتور 10 سيلندر سوپرتوربو 250 كيلومتر در ساعت سرعت دارد .

24:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرمرسدس كلاس A داراي يك مدل زيست محيطي به نام ? BlueEfficiency ? نيز است. با اينكه هنوز 4 سال از عرضه اين مدل كوچك مرسدس سپري نشده اما گروه مرسدس تغييراتي را در بدنه ، جلو داشبرد و داخل آن داده است.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير


فولكس واگن پاسات R36 نماد مدل هاي اسپرت گروه فولكس واگن است. اين مدل با موتور 6 سيلندر 3.6 ليتري 300 اسب بخار قدرت دارد و در ماه ژوئن با قيمت پايه 40000 يورو وارد بازار مي شود.

25:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويراپل در سال جاري مدل جديدي از مدل وكترا را به بازار عرضه كرده كه قيمت پايه آن 23000 يورو است.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير


رنو تويينگو RS يا اتومبيل كوچك شهري است كه به قيمت 17000 يورو به فروش مي رود.

26:

نمایشگاه BMW امسال و پدیده معلق در فضا

امروز نمایشگاه BMW در Monich رسما افتتاح شد. به گفته سایت art+com معماری نمایشگاه امسال بر پایه حرکت بنا شده است. این نمایشگاه با همت انجمن معماران شهر Viennses در مساحتی حدود 5000 متر بر پا شد تا شرکت BMW بتواند بار دیگر تجربیات و پیشرفت های تاریخ 90 ساله خود را در معرض دید قرار دهد.محصولات این شرکت در حال حاضر در 25 غرفه ثابت و 125 غرفه متحرک توجه بازدید کنندگان را به خود جلب کرده است.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

با خبر شدیم که در یکی از غرفه ها پدیده ای عجیب با تکنولوژی خاصی موجود است. این شگفتی kinetic scuplture نام دارد که از 714 عدد گوی فلزی معلق در فضا ساخته شده است. این گوی ها از قائده جاذبه زمین سر پیچی کرده و تنها به کمک نیروی تخیل و ذهن انسان در فضا معلق مانده اند.محیط این غرفه مجازیست و احتمالا در هنگام بازدید احساس ویژه ای خواهید داشت.هر چه قدر هم که بخوانیم و توضیح دهیم شاید نتوانیم از تکنولوژی ساخت این محصول سر در بیاوریم. این نمایشگاه تا 21 جولای امسال بر پا خواهد بود. پس توصیه میکنم که فرصت را از دست ندهید و به بازدیدش بشتابید!

منبع : نارنجی

27:

سپاس !
اتومبيل هاي اسپرت فابريك چيز ديگري هستند اما در ايران باب است همين خودروها ي موجود را تيونينگ كنند البته لوازمي كه از فرانسه اورده ميشود حس تمايز در جنس و كار را به ما ميدهد شما در اين زمينه هم فعاليت داريد؟!
اخرين سري عكس هاي نمايشگاه تهران كه مربوط به ابشن و ...بود را ديدم بعضي هايش شاهكار بود

28:

خيز چيني ها براي حضور در بازار خودرو ايران


تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

در حالي که گفت وگوي ميان خودروسازهاي دولتي با خودروسازهاي چيني بر سر توليد خودروهاي مشترک هنوز سرانجامي نيافته، بخش خصوصي مونتاژ دومين خودروي چيني را در کشور آغاز کرد تا بازار خودرو اين بار به يمن ورود اين محصول ضرب و تقسيم دوباره يي را انجام دهد.

اگرچه تا سه سال پيش حضور خودروسازهاي چيني در ايران بعيد به نظر مي رسيد اما امروز خودروسازهاي دولتي و خصوصي تلاش گسترده خود را براي جلب نظر چيني ها در پروژه هاي مشترک ساخت خودرو با ايران آغاز کرده اند.

خودروي «ام وي ام» يا همان «ماتيز چيني» که به عنوان نخستين خودرو ساخت چين در ايران مونتاژ مي شود، برخلاف پيش بيني ها توانست بخشي از بازار خودرو ايران را در اختيار خود بگيرد تا جايي که توليدکننده اين خودرو توانست محصول خود را پس از حذف پيکان به عنوان ارزان ترين و کم مصرف ترين خودرو کشور معرفي کند.نخستين حضور چري در ايران اگرچه با مونتاژ ام وي ام صورت گرفت اما خودروسازهاي دولتي را به فکر انداخت تا با اين شرکت نوظهور صنعت خودرو چين گفت وگوهايي را انجام دهند. بنابر گفته منابع آگاه سايپا براي بار نخست وارد مذاکره با چيني ها شد. اين مذاکرات در حال پيشروي بود که ايران خودرو نيز به سراغ چري رفت تا دور از چشم سايپا ملاقات هايي با مديران چري داشته باشد. چري که ميان انتخاب سايپا و ايران خودرو مانده بود وقتي با استقبال اين دو خودروساز بزرگ خاورميانه مواجه شد با استفاده از شرايط موجود مبلغ قرارداد را افزايش داد. سايپا از دور گفت وگوها خارج و ايران خودرو مصمم شد پاي خودروسازهاي چيني را به ايران باز کند. در اين شرايط سخنراني محمود احمدي نژاد در ايران خودرو منجر به فرماني شد تا اين شرکت ساخت خودروهاي ارزان را در دستور کار خود قرار دهد. اين فرمان بهترين بهانه ايران خودرو براي توجيه مذاکراتش با خودروسازهاي چيني بود چرا که تا پيش از آن، اين شرکت و حتي سايپا به غير از برندهاي معتبر اروپايي و ژاپني با هيچ خودروساز ديگري مذاکره نکرده بودند.

با رسانه يي شدن گفت وگوهاي چري و ايران خودرو مخالفت طيف هاي مختلف در دولت، مجلس و بخش خصوصي بر سر حضور خودروسازهاي چيني در ايران بالا گرفت. فضايي که ايجاد شد در نهايت تاثيري منفي بر ذهن وزير جديدالورود صنايع و معادن گذاشت تا جايي که وي اعلام کرد تمايلي به ساخت خودروهاي چيني در قالب «جوينت وينچر» در ايران را ندارد. اگرچه تا امروز اين عدم تمايل وزير نيز ادامه دارد اما پرونده چري در ايران خودرو بسته نشده و گروهي سعي بر ادامه مذاکرات با اين خودروساز چيني دارند.

در برنامه توليد خودرو سال 1386 سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران توليد دو هزار و 490 دستگاه چري در ايران خودرو پيش بيني شده بود که اين تعداد هيچ گاه به مرحله توليد نرسيد.

در اين هياهو کرمان موتور به عنوان خودروساز بخش خصوصي وقتي از ادامه همکاري با «دوو» و «فولکس واگن» ناکام ماند به خودروسازي رو آورد که تنها سه سال است به جمع توليدکنندگان خودرو در دنيا پيوسته است.«ليفان» نام اين خودروساز است که مونتاژ خودرويي با عنوان «ليفان 520» را در کرمان آغاز کرد. اين شرکت سه ساله که اينک خود را خودروساز مي داند بدون اينکه ريالي پرداخت کند با امضاي قراردادي پا به صنعت خودرو ايران گذاشته است تا برند خود را با قيمت 17 ميليون تومان به ايرانيان بفروشد.

در واقع «ليفان 520» قرار است با خودروهايي همچون پژو 206 (در تيپ هاي مختلف)، تندر 90 و سمند ال ايکس به رقابت بپردازد. رقابت ليفان از اين جهت قابل تامل است که با توجه به قيمتش در بازار ايران اين رقابت را با برندهاي معتبري همچون هيونداي، پژو، رنو و خودرو ملي ايرانيان انجام مي دهد؛ برندهايي که پس از سال ها فعاليت در بازار ايران محصولاتي را ارائه کرده اند که خط توليد آنها را پس از سال ها از تولدش در اختيار خودروسازهاي کشورمان قرار گرفته است. اما خلاف رويه اروپايي ها اين خودروساز چيني همزمان با تولد برند خود آن را در اختيار ايران قرار داده است. اگرچه قرارداد هاي ايران خودرو با خودروسازهاي اروپايي با قرارداد کرمان موتور و ليفان قابل مقايسه نيست اما اين مي تواند هشداري به خودروسازهاي اروپايي و برندهاي قديمي باشد که براي تداوم حضور در بازار ايران طي 10 سال آينده به فکر برنامه هاي جديد باشند و گرنه رفته رفته چيني ها چتر حضور خود را در صنعت خودرو ايران بيشتر باز خواهند کرد. از سوي ديگر فضاي به وجود آمده در صنعت خودرو چين باعث شده شرکت هايي همچون «بي ام و» آلمان و «ريکاردو» انگليس و چند خودروساز معتبر دنيا با تعريف پروژه هاي مشترک به کمک اين صنعت نوپا در سرزمين اژدهاي زرد بيايند. در مقابل حاصل 50 سال تلاش صنعت خودرو ايران امروز به مونتاژ محصولاتي تبديل شده که در رده بندي شرکت هاي مادر يا محصولي بايگاني شده هستند يا خودرويي همچون پژو آردي است. نگاهي به آمار توليد خودرو در سال هاي گذشته نيز به خوبي نشان مي دهد خودرو سازها در بخش توليد خودروهاي سواري سال به سال با کاهش توليد مواجه بوده اند اگرچه از نظر تنوع، محصولاتي جديد را در سبد توليدات خود قرار داده اند. در اين ميان حتي با توجه به تعرفه 90 درصدي واردات خودرو طي سه سال گذشته حجم واردات خودرو به ويژه در رده محصولات هيونداي و تويوتا افزايش يافته است. اگرچه محصولات وارداتي قيمتي بالاي 40 ميليون تومان دارند اما شايد بتوان ضعف صنعت خودرو کشور را نيز در اين آمار پيدا کرد که نتوانسته در کنار ساير محصولات به فکر توليد خودروهايي براي افرادي که توانايي مالي بالاتري دارند، باشد.

بعيد نيست خودروسازهاي چيني که تا سال گذشته در آرزوي ايجاد خط توليد در ايران بودند با توجه به وضعيتي که صنعت خودرو ايران در پيش گرفته و هنوز به توليد محصولات قديمي خود پافشاري مي کند، به غير از واردات به روش سي بي يو حاضر نشوند از راه ديگري همچون واردات اس کي دي يا سي کي دي خودروهاي توليد خود را روانه بازار ايران کنند .....

29:

نمایشگاه بین المللی خودرو بریتانیا از بیست و سوم ژوئیه به مدت دوازده روز در مرکز نمایشگاهی اکسل Excel در شهر لندن برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه، شصت شرکت خودروسازی از سراسر جهان حدود ششصد خودروی تولیدی خود را به نمایش گذاشته اند.
برگزارکنندگان این نمایشگاه امیدوارند تا بیش از پانصد هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.


تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

شرکت هامر مدل آزمایشی HX را به نمایش گذاشته بود. هامر اعلام کرده که از سال 2010 همه مدل های این شرکت می توانند از سوخت زیستی استفاده کنند

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

فورد اروپا و شورلت هم مدل هایی کم مصرف و با سوخت متفاوت عرضه کرده بودند

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

مدل آزمایشی سیتروئن سی - کاکتوس C-Cactus برای اولین بار در بریتانیا در اکسل به نمایش در آمد

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

30:

آلفا رومئو هم با مدل کوچک MiTo به لندن آمده بود

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

مدل آزمایشی مگان کوپه هم بازدیدکنندگان زیادی را به غرفه شرکت رنو کشاند

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

هوندا هم برای عقب نماندن از قافله مدل آزمایشی OSM را نمایش داد

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

31:

به علاوه نمایش جالب مدل آکورد هوندا هم بسیار توجه برانگیز بود

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

شرکت کره ای هیوندایی هم برای تبلیغ استاندارد بودن سیستم تهویه مطبوع در مدل I10 روشی خلاقانه به کار برده بود

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

32:

روش های خلاقانه نمایش مدل های مختلف هیوندای تنها به I10 محدود نمی شد

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

لکسوس هم با مدل آزمایشی LF-A به لندن آمده بود. گفته می شود لکسوس در تدارک تولید انبوه این مدل در آینده است

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

فورد هم برای اولین بار در جهان از نسل بعدی مدل فیستا پرده برداری کرد.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

33:

مزدا از شرکتهایی است که در هر نمایشگاه اتومبیل محصولی دیدنی و هیجان انگیز عرضه می کند، اما با مزدا "فورای" این شرکت حتی از استانداردهای خود نیز فراتر رفت.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

این اتومبیل از همان روند و ذهنیتی تبعیت می کند که در طراحی مدل های پیشین اتومبیل های Concept مزدا از جمله ریوگا، هاکازه و تایکی بکار گرفته شده بود، هر چند این اتومبیل چهره ای بسیار تهاجمی تر دارد.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

دلیل ساختار تهاجمی تر این اتومبیل این است که بر اساس شاسی اتومبیل courage 65 ساخته شده که مزدا در مسابقه استقامت له-مان آمریکا از آن استفاده می کند.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

34:

هدف از تولید "فورای"، بوجود آوردن محصولی مابین اتومبیل های مخصوص پیست مسابقات و اتومبیل هایی همچون لامبورگینی یا بوگاتی است. یکی از طراحان مزدا گفت: "ما بدنبال راهی هستیم تا خلاء میان محصولات بخش مسابقات مزدا و دیگر محصولاتمان را پر کنیم."

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

کلیه اجزاء این اتومبیل عملکردی واقعی دارد و بدنه آن می تواند نیروی پایین راننده (Downforce) کافی برای پیمودن پیچها در سرعت بالا و همچنین کاهش مقاومت در برابر هوا در مسیرهای مستقیم را ایجاد کند.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

رنگهای نارنجی روی سیاه این اتومبیل از بدنه مزدا 787B الهام گرفته شده که با پیروزی در رقابت له-مان 24 ساعته در سال 1991، به تنها برنده ژاپنی این مسابقه تبدیل شد.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

با این حال متاسفانه احتمال راه یافتن مزدا "فورای" به پیست مسابقه بسیار کم است. مزدا اعلام کرده است که قصد مسابقه دادن با این اتومبیل را ندارد و تنها از آن بعنوان مبنای آزمایشهای آئرودینامیک و طراحی استفاده خواهد کرد.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

35:

Peugeot 207 Epure

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير


تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

36:

فورد صد سالگی مدل تی را جشن گرفت

شرکت خودروسازی آمریکایی فورد روز پنجشنبه (24 ژوئیه)، گزارش کرد که در چهار ماهه دوم سال جاری میلادی نیز میلیاردها دلار متضرر شده است.

فورد اعلام کرده که در چهار ماهه دوم سال 2008 هشت میلیارد و هفت صد میلیون دلار ضرر کرده است و فروش وانت بار و خودروهای لوکس پرسرعت رو به کاهش است.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

انتظار می رود که امروز شرکت فورد همچنین اعلام کند که قصد دارد از این پس خودروهای کوچکتر بیشتر بسازد و در مقابل از شمار خودروهای بزرگ خود بکاهد.
خبر ادامه زیان مالی فورد در حالی منتشر شده است که این شرکت صدمین سالگرد ساخت اتومبیل مدل "تی" را، که اولین نمونه خودروی کم بهایی بود که به توده مردم عرضه شد، جشن می گیرد.

هنری فورد صد سال پیش با عرضه اتومبیل مدل تی در صنعت خودرو سازی انقلاب کرد.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

این جشن ها برای یک هفته در ایالت ایندیانا برپاست.
شرکت خودروسازی فورد که در سال ۱۹۰۳ به دست هنری فورد تاسيس شد، بيش از يک قرن نماد کارآفرينی و غرور آمريکا بوده است.
اين شرکت در سال ۱۹۰۸ با توليد فورد مدل تی پيشگام عرضه خودروهای ارزان قيمت برای توده ها شد و طی دو دهه، بيش از ۱۵ ميليون دستگاه فورد تی توليد کرد.

همين روند کمک کرد تا نام فورد در جهان بر سر زبانها بيافتد و بسياری از مدلهای فورد مانند موستانگ به نماد فرهنگ عامه تبديل شود.
هنگامی که توليد فورد مدل تی سرانجام خاتمه يافت، يک روزنامه نگار نيويورکی مرثيه معروفی نوشت که در آن آمده است: "اين معجزه ای بود که خداوند نازل کرده بود!"

برخی مفسران معتقدند فقط اعتبار فورد است که به اين خودروساز امکان می دهد در فضای کنونی به فعاليت ادامه دهد.

منبع : بی بی سی

37:

مدل آزمایشی Kizashi از شرکت سوزوکی. این شرکت برای اولین بار در نمایشگاه خودوری بریتانیا شرکت می کرد
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

با غیبت Volvo، شرکت ساب تنها خودروساز سوئدی حاضر در نمایشگاه لندن بود

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

38:

مدل آزمایشی Fura جذاب ترین ماشین در غرفه شرکت مزدا بود.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

سوپر اسپورت GTR از شرکت نیسان که سال آینده میلادی در بریتانیا به فروش می رسد

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

39:

مدل بیابانی هیبرید شرکت لکسوس که از یک موتور معمولی و یک موتور الکتریکی نیرو می گیرد

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

شورولت هم مدل کامارو را به نمایشگاه آورده بود

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

40:

مدل آزمایشی Kee ساخت شرکت کیا موتورز هم در نمایشگاه لندن حاضر بود

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تویوتا IQ به زودی در بازار بریتانیا عرضه خواهد شد

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

41:

کادیلاک حضوری پررنگ در نمایشگاه لندن داشت

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

از Eagle، جدیدترین مدل لوتوس هم در نمایشگاه برای اولین بار پرده برداری شد. این جدیدترین مدل لوتوس بعد از سیزده سال است

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

Lightning جدیدترین سوپر اسپورت الکتریکی دنیا با حداکثر سرعت 320 کیلومتر و شتاب صفر تا صد کمتر از چهار ثانیه

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

42:

نمايشگاه تيونينگ و آپشن روز جمعه 4 مرداد در موزه خودرو واقع در کيلومتر 11 جاده مخصوص کرج گشايش يافته و تا جمعه آينده 11 مرداد ادامه دارد.
به گزارش برنا، اين نمايشگاه با حضور شرکت‌هاي خودروساز داخلي و نمايندگي‌هاي شرکت‌هاي خارجي و شرکت‌هاي توليدکننده وسايل جانبي خودرو نظير لوازم صوتي برپا شده است.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

43:

نمايشگاه تيونينگ و آپشن روز جمعه 4 مرداد در موزه خودرو واقع در کيلومتر 11 جاده مخصوص کرج گشايش يافته و تا جمعه آينده 11 مرداد ادامه دارد.
به گزارش برنا، اين نمايشگاه با حضور شرکت‌هاي خودروساز داخلي و نمايندگي‌هاي شرکت‌هاي خارجي و شرکت‌هاي توليدکننده وسايل جانبي خودرو نظير لوازم صوتي برپا شده است.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

44:

رنو که فصل گذشته، قهرمان مسابقات جهانی فرمول يک شد، مدل اصلی غرفه اش را به شکل اتومبيل فرمول يک درآورده است. Altica و Egeus، دو مدل از جديدترين مدلهای در دست توليد است که رنو آنها را به نمايش گذاشته است.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

ساب Aero X، يکی از فضايی ترين مدل های اتومبيل در اين نمايشگاه است. در اين اتومبيل همراه با سقف و شيشه جلو به صورت کشويی و زاويه 45 درجه، يکجا به بالا و جلو باز می شود.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

45:

با اين که انتظار می رفت شرکت های بزرگی چون فراری، پورشه و آئودی در اين نمايشگاه نقش بزرگی داشته باشند، ولی تنها در قسمت 'سوپرکار' Super Car، تعداد محدودی از اتومبيل های اين شرکت ها ديده می شود.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

در اين نمايشگاه برای اولين بار از توليد جديد شرکت اپل Opel، مدل کورسا پرده برداری شد. اين شرکت برای تبليغ مدل جديدش، نوشیدنی هايی خنک، با نام کورسا به مردم می داد.تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

46:

شرکت مزدا با شعار معروف Zoom Zoom، دو مدل Kabura و Sassou را معرفی و به نمايش گذاشته است.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

دوج مدل Nitro را که يک جيپ کوچک و شهری است، برای اولين بار در اروپا برای خانواده های پرجمعيت تر معرفی کرد.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

47:

در غرفه جنرال موتورز چند طراح اتومبيل همراه با نرم افزار و کامپيوترهای پيشرفته بازديدکنندگان را از نزديک با شيوه طراحی اتومبيل آشنا می کنند.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

نيسان بزودی اتومبيل اسپرت و دونفره URGE، را در بريتانيا و اروپا توليد خواهد کرد. در اين غرفه مدل Nismo GT، که در مسابقاتGT ژاپن قهرمان شده بود نيز به نمايش گذاشته است.


تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

48:

وانت شوكا رونمايي شد

خودرو- همشهري‌آنلاين:

وانت جديد LX زامياد با نام شوكا كه نامي است ايراني با بدنه و قواي محركه جديد از پاييز عرضه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري ايسنا، مهرداد بذرپاش مديرعامل سايپا در حاشيه مراسم رونمايي از وانت LX زامياد با اظهار اين مطلب افزود: اين پروژه حدود يك سال و نيم به طول انجاميد و سرمايه‌گذاري بر روي آن بالغ بر 100 ميليارد ريال بوده است.

وي افزود: توليد آزمايشي اين خودرو آغاز شده و از اواخر تابستان توليد انواع آن شروع مي‌شود كه بلافاصله نيز عرضه آن انجام خواهد شد.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

او درباره قيمت وانت زامياد اظهار كرد: با توليد انبوه اين خودرو در اواخر تابستان سعي مي‌كنيم قيمت آن با خودروهاي موجود در زامياد كه توليد مي‌شوند تغيير و تفاوت چنداني نداشته باشد.

او درباره استراتژي شركت سايپا نيز توضيح داد: هر 10 سال يك پلا‌ت‌فرم نوسازي خواهيم كرد و هر 5 سال يك بدنه جديد، هر 3 سال يك فيس‌ليفت عميق و هر 2 سال نيز يك فيس‌ليف سبك روي محصولات‌مان انجام مي‌دهيم.

وي با اعلام اين‌كه خودروي ملي سايپا در دهه فجر رونمايي مي‌شود، درباره ويژگي‌هاي اين خودرو گفت: اين خودرو ارزان قيمت بوده و هدف‌گذاري قيمتي براي عرضه آن زير 10ميليون تومان است كه به راحتي براي اكثر مردم قابل استفاده باشد.

او ادامه داد: در راستاي پروژه‌هاي بعدي شركت، امسال كارخانه‌اي با تيراژ توليد 120 هزار دستگاه تا 3 ماه آينده به بهره‌برداري مي‌رسد. همچنين سعي مي‌كنيم كه دو پلنت خارج از كشور را نيز امسال افتتاح و عمليات اجرايي آنها را آغاز كنيم كه در حال مذاكره با شركا و بخش خصوصي كشورهاي مقصد هستيم كه تا 2 تا 3 ماه آينده عمليات اجرايي آن‌ها آغاز مي‌شود.
بذرپاش در پاسخ به اين‌كه آيا خودروي ملي سايپا جايگزين پرايد خواهد بود؟ توضيح داد: قاعدتاً با نوسازي كه در پرايد انجام داديم تا دو سه سال آينده توليد اين خودرو را ادامه مي‌دهيم، ولي با تغييرات خوبي كه در قواي محركه، بدنه و قطعات ايمني داده‌ايم، اين كار ادامه مي‌يابد.

او خاطرنشان كرد: خودروي ملي به مرور زمان جاي خود را در خانواده پرايد خواهد يافت، ولي اين‌كه بتواند به تيراژ توليدي پرايد برسد، مدت زماني به طول خواهد انجاميد. در حال حاضر بايد دانست كه پرايد 100 درصد ايراني است .....

49:

سایپا با همکاری پروتون خودروی
جایگزین پراید تولید می‌کند .....
همشهری آنلاین:

خودروی مشترک ایران و مالزی در کلاس بالا و با قیمت ارزان تا یک سال و نیم آینده وارد بازار می‌شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر مهرداد بذرپاش - مدیر عامل شرکت خودروسازی سایپا روز جمعه ۴ مرداد پس از امضای یادداشت تفاهم همکاری با شرکت خودروسازی پروتون مالزی گفت: دو مجموعه همواره از نبود خودرو ارزان قیمت در کلاس A که بتواند سهم خوبی از بازارهای جهانی خودرو را به خود اختصاص دهد رنج می‌برد و نخستین موضوعی که در پی تفاهمنامه در دستور کار دو مجموعه قرار گرفته استفاده از توانمندی‌های علمی و فنی یکدیگر برای تولید چنین خودرویی است که طبیعتاً در ایران می‌تواند جایگزین پراید شود.

مدیر عامل سایپا امضای تفاهمنامه با شرکت پروتون مالزی را گامی بلند در همکاری‌های دو کشور در زمینه تولید خودرو دانست و گفت: در پی آن هستیم تا با تجمیع توانمندی‌های یکدیگر خانواده موتور مشترک تولید کنیم تا بتوان تا ۷ ماه آینده در محصولات دو شرکت نصب شود.

بذرپاش تولید محصول مشترک با پلت فرم‌های موجود دو شرکت را از دیگر مفاد تفاهمنامه امضا شده میان شرکت سایپا و پروتون مالزی اعلام کرد و افزود: هم اکنون شرکت پروتون در حدود ۲۸ کشور و ایران در حدود ۱۵ کشور شبکه صادراتی و توزیع خودرو دارد که با همکاری و استفاده از شبکه یکدیگر می‌توان توان صادراتی هر دو شرکت را افزایش داد.

وی تامین منابع مالی را یکی از مشکلات شرکتهای تولیدی عنوان کرد و اظهار داشت: در کشورهای اسلامی سازکارها و موسسات خوبی تعریف شده و بانک‌ها منابع خود را در این موسسات قرار می‌دهند که با اجرایی شدن مفاد این تفاهمنامه می‌توان از این ظرفیت جدید بهره برد.

مدیر عامل سایپا سرمایه‌گذاری مشترک در طرح‌های جدید را که می‌تواند در قالب مبادله سهام دو شرکت یا شرکت‌های زیر مجموعه آنها صورت گیرد و نیز استفاده از شبکه‌های تولید و تامین قطعات خودرو را از دیگر مفاد تفاهمنامه امروز برشمرد.

بذرپاش در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید با توجه به همکاری شرکت پروتون با زاگرس خودرو، آیا همکاری این شرکت با سایپا نوعی موازی کاری نیست گفت: اساساً ماهیت این تفاهمنامه با همکاری شرکت پروتون و زاگرس خودرو متفاوت است.

وی افزود: این شرکت توزیع کننده محصولات پروتون در ایران است که سالانه چند هزار خودروی پروتون در ایران توزیع می‌کند اما ما بنا نداریم توزیع کننده محصولات پروتون در ایران باشیم بلکه با توان و تجمیع نتایج حاصل از تحقیقات و هم افزایی دانش طراحی و تولید خودرو و اجزای آن محصول با نشان خودمان تولید و به بازارهای داخل و جهانی عرضه می‌کنیم .....

50:

نیمی از شركت‌های قطعه‌سازي سايپا واگذار مي‌شود
..... همشهری آنلاین:

مدير عامل سايپا از واگذاری نيمي از شركت‌هاي قطعه‌سازي سايپا طی سال ۸۷ خبر داد.

مهرداد بذرپاش با بيان اينكه گروه سايپا نزديك به يکصد شركت زيرمجموعه دارد، گفت: اين واگذاري‌ها که در اجراي سياست‌هاي کلي اصل ۴۴ قانون اساسي، صورت می‌گیرد از ماه‌هاي آينده اغاز مي‌شود.

وي همچنین درباره نحوه واگذاري اين شركت‌ها به واحد مرکزی خبر گفت: شركت‌هايي كه سهامي عام هستند از طريق بورس و بقيه از طريق مزايده واگذار مي‌شود.

مدير عامل سايپا افزود: هم اينك كارهاي مقدماتي مانند تعيين قيمت فروش اين شركت‌ها درحال انجام است.

51:

هفتمین مرحله از رقابتهای تورینگ کار جهانی که در پیست برندزهچ در بریتانیا برگزار شد، با درخشش یورگ مولر(ب ام و) برای اولین بار در فصل جدید و آلن منیو (شورولت) روبرو شد.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

52:

اتومبیل و فرهنگ اتومبیل در آمريکا (بخش اول)

BBC

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرتازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

"در لس آنجلس به خاطر آب و هوای ملايم، مردم وقت زيادی صرف ماشينهايشان می کردند و در طبيعت خود را با ماشين هايشان سرگرم می کردند. شکل و رنگ ماشين ها را تغيير می دادند، سقف آنها را بر داشتند و سعی می کردند ماشينهايشان هر چه بيشتر در چشم باشد"

در سال ۱۹۰۸ يعنی ۹۹ سال پيش هنری فورد با توليد انبوه مدل تی، هزينه ساخت اتومبيل را توانست آنقدر پايين آورد که هر کسی در آمريکا قادر به خريد ماشين شد.

بر خلاف گذشته که هر ماشين همزمان توسط چند کارگر ساخته می شد، فورد با تقسيم کار هر کارگر را بر مسئوليت خاص و مکان ثابتی گماشت، بطوريکه به جای آنکه کارگرها به سراغ ماشين بروند، ماشين به سراغ آنها می آمد و مرحله به مرحله بين کارگران دست به بدست می گشت تا تکميل می شد.
به گفته لسلی کندل کارشناس موزه اتومبيل در لس آنجلس همگانی شدن اتومبيل و ساخت اولين بزرگراهها مورفولوژی و ريخت شناسی شهرهايی مثل لس آنجلس را با خود تغيير داد:
"کاری که بزرگراه کرد اين بود که به لس آنجلس اجازه داد بطور افقی گسترش و وسعت پيدا کند. به خاطر ماشين و توپوگرافی لس آنجلس شهر پخش شد. اما در نيويورک و يا شهرهايی مثل شيکاگو که مردم ماشين نداشتند مجبور شدند که شهر را بطور عمودی گسترش دهند تا مردم بتوانند بين محل کار و زندگی خود رفت و آمد کنند."

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرتازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

"ماشين های ما تبديل به لايه بيرونی لباس ما شد. در نيويورک، شيکاگو و سانفرانسيسکو ، مردم خودشان را با لباسهايشان ابراز می کردند. اما در لس آنجلس ماشين جای لباس را گرفت"
به تدريج فرهنگ مردم تحت تاثير قرار گرفت. آنها ياد گرفتند که خود را از طريق ماشين هايشان ابراز کنند.
لسلی کندل می گويد:
"ماشين های ما تبديل به لايه بيرونی لباس ما شد. در نيويورک، شيکاگو و سانفرانسيسکو ، مردم خودشان را با لباسهايشان ابراز می کردند. اما در لس آنجلس ماشين جای لباس را گرفت. اولين چيزی که مردم متوجه آن می شدند و درباره شما ياد می گرفتند ماشين شما بود."
در لس آنجلس به خاطر آب و هوای ملايم، مردم وقت زيادی صرف ماشينهايشان می کردند و در طبيعت خود را با ماشين هايشان سرگرم می کردند. شکل و رنگ ماشين ها را تغيير می دادند، سقف آنها را بر داشتند و سعی می کردند ماشينهايشان هر چه بيشتر در چشم باشد.
به گفته لسلی کندل در شرق امريکا و شيکاگو همه چيز يک مقدار محافظه کارانه بود. اما در غرب يعنی در کاليفرنيا مردم بدنبال ماشين هايی بودند که بسيار در چشم بودند.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرتازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

"در شرق آمريکا و شيکاگو همه چيز يک مقدار محافظه کارانه بود. اما در غرب يعنی در کاليفرنيا مردم بدنبال ماشين هايی بودند که بسيار در چشم بودند"
اما علاوه بر آب و هوا، وجود هاليوود در جنوب کاليفرنيا نيز در ذائقه ويژه اين منطقه بی ثاتير نبوده است:
"مردم در مجله ها می خواندند که هنرپيشه های جذاب، سوار ماشين های چشمگیر می شوند. آنها هنرپيشه ها را در تلويزيون و سينماها می ديدند که مشغول رانندگی ماشين هايی هستند که غبطه سايرين را بر می انگيخت. ديدن اين تصاوير باعث می شد که آنها هم بخواهند اينجور سبک زندگيی داشته باشند و سوار اينطور ماشين هايی بشوند."
کارخانه های اتوموبيل سازی که عمدتا در ديترويت ايالت ميشيگان مستقر بودند، به تدريج از تغييراتی که مردم لس آنجلس به ماشين هايشان می دادند الگوبرداری کردند و اتومبيل های جالب تر و سرگرم کننده تری توليد کردند. بعد شرکت های بزرگ اتومبيل سازی تصميم گرفتند که شعبه های استوديوهای طراحی خود را در لس آنجلس مستقر کنند:
"تقريبا همه کارخانه های بزرگ بين المللی دارای استوديوهای طراحی در جنوب کاليفرنيا هستند. چرا؟ چون اينجا مرکز الهام است. شما نبايد راه طولانی برويد که ملهم شويد. فقط کافيست که نگاهی به حيات خلوت خود و يا خيابان بيندازيد."
لسلی کندل می گويد بر خلاف اروپايی ها که با داشتن کوچه و خيابانهای کوچک بيشتر طرفدار ماشين های کوچک هستند، آمريکايی ها هميشه ترجيح داده اند ماشين های بزرگ برانند:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرتازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

"تقريبا همه کارخانه های بزرگ بين المللی دارای استوديوهای طراحی در جنوب کاليفرنيا هستند. چرا؟ چون اينجا مرکز الهام است"
"ما سوار يک ماشين ۲۰۰۰ کيلويی می شويم، می رويم توی يک بزرگراه هشت باندی. می گذاريمش روی کروز کنترل که با سرعت ثابت حرکت کنه. انگار داريم يک تخت دونفره می رانيم. با يک انگشت رانندگی می کنيم و به هر جا بخواهيم می رويم. مردم آمريکا به اين عادت کردند. آنها حتی جاده رو حس نمی کنند. رانندگی می کنند بدون آنکه احساس رانندگی کنند."
خلاصه آنکه ماشين وجه اشتراک همه مردم آمريکاست:
"همه ما در طول زندگی خود به نحوی با ماشينهايمان در کنش هستيم. يا می خريم، يا می رانيم، يا وقتی از کنارمان رد می شود به آنها نگاه می کنيم. بعضی از شخصی ترين و هيجان انگيزترين تجربه های زندگی ما در ماشين رخ می دهد. ما به ماشين هايمان خيلی وابسته هستيم."

53:

اتومبیل و فرهنگ اتومبیل در آمريکا (بخش دوم)

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

معماران اتومبیل باید اطمینان حاصل کنند که اتومبیل جدید خصیصه اصلی همه اتومبیل های این کمپانی را داراست و تجسم فلسفه ای است که این کمپانی بر مبنای آن بنا شده است

"مرکز هنر" در پاسادنا در نزديکی لس آنجلس يکی از معروفترين موسسات تربيت طراحان اتومبيل در آمريکا و شايد در جهان باشد. در اين مرکز دانشجويان طی يک دوره چهارساله برای ليسانس و دو ساله برای فوق ليسانس آنچه "معماری اتومبيل" خوانده می شود را می آموزند.
معماری اتومبيل تنها به طراحی يک اتومبيل زيبا محدود نمی شود، بلکه شامل حل مشکل و سازش دادن پيشرفتهای تکنولوژيک با شکل جديد اتومبيل هم می شود. اين معماران بايد اطمينان حاصل کنند که اتومبيل جديد خصيصه اصلی همه اتومبيل های اين کمپانی را داراست و تجسم فلسفه ای است که اين کمپانی بر مبنای آن بنا شده است.
معماری اتومبيل در ايالت ثروتمند کاليفرنيا که به تنهايی ششمين اقتصاد بزرگ دنياست، رونق زيادی داشته است. بيش از ۴۰ درصد از فروش شرکت بنز در آمريکا در اين ايالت است و شرکت های اتومبيل سازی توجه زيادی به ذائقه مردم اين ايالت دارند.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرتازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير استوديوهای پيشرفته طراحی، چون مستقيما با مقر اصلی کمپانی های خود مرتبط نيستند، مثل جزيره های تحقيقاتی هستند
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

استوارت ريد، مرکز هنری پاسادنا


به گفته استوارت ريد مدير دپارتمان حمل و نقل مرکز هنری پاسادنا بسياری از اين کمپانی ها استوديوهای طراحی خود را در جنوب کاليفرنيا باز می کنند:
"اين استوديوهای پيشرفته طراحی، چون مستقيما با مقر اصلی کمپانی های خود مرتبط نيستند، مثل جزيره های تحقيقاتی هستند. آنها نمونه های ماشين را طراحی می کنند و به نمايشگاه های عمومی می فرستند. اتفاقی که اغلب می افتد اين است که بازديدکنندگان ابراز علاقه زيادی به اين نمونه ها می کنند. بعد کل کمپانی ها اين نمونه ها را می سازند. اما يک استوديوی کوچک با يک تيم کوچک است که می تواند چيزی به مراتب متفاوت تر از ماشينی که در مقر اصلی کمپانی طراحی می شود، طراحی کند."
در ادامه اين تور به جلسه دفاعيه دانشجوها رفتم که مشغول عرضه پروژه های طراحی خود بودند. يکی از اين دانشجوها يک اتومبيل وسپا طراحی کرده است:
"در دهه هفتاد وسپا تبليغات بزرگی داشت که اين اتومبيل را سمبل ميوه ممنوعه معرفی می کرد. وسپا طوری معرفی می شد که همزمان دارای دو خصيصه بيگناهی و احساسی بود. من سعی کردم طراحی داخلی و بيرونی اين ماشين اين دو خصيصه را نشان دهد و در ضمن پرکتيکال هم باشد و بتوان از آن در اتوبانها استفاده کرد."

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرتازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

یکی از دانشجوها یک آلفارومئو طراحی کرده اما استادهای راهنما و مشاورش معتقدند که بیش از حد در آن خلاقیت بکار رفته است
يکی ديگر از دانشجوها هم يک آلفارومئو طراحی کرده اما بنظر می رسد که استاد های راهنما و مشاورش انتقاداتی بهش دارند:
"طراحی و و جزئيات جلوی ماشين بيش از حد است و خصيصه اصلی آلفا رو از بين می برد. درها طوری طراحی شده که سوار و پياده شدن از ماشين رو دشوار می کند. من فکر می کنم شکل و زبانی که در طراحی اين ماشين بکار گرفتی بسيار منحصر بفرد است اما يک کم بيش از حد شده و بايد آن را محدود تر کنی."
"بخشی از يک طراحی موفق اين است که بدانيد کی خود را محدود و مقيد کنيد. اين البته بسيار دشوار است اما هنگاميکه ياد بگيريد که چگونه توازن را برقرار کنيد و چيزی را بيش از حد طراحی نکنيد زيبايی کار را در می يابيد."
"من هم قبول دارم که اين ماشين طوری طراحی شده که آدم می گه نگاه کن چقدر جلوش جالبه، عقبش جالبه، بغلش جالبه. اما انگار اين، سه تا ماشين متفاوته. هر وقت شما ياد بگيرد که چگونه خلاقيت خود را به چالش بطلبيد و بهش افسار بزنيد، می بينيد راه درازی آمده ايد. در مجموع تبريک می گويم."

54:

دانشجوی ایرانی، برنده مسابقه طراحی خودرو

هر سال سایت "کار دیزاین نیوز" Car Design News که یکی از معتبرترین خبرگزاری های مربوط به طراحی خودرو در جهان است، مسابقه طراحی خودرو را در دو گروه دانشجویان و طراحان حرفه ای برگزار می کند. برندگان این مسابقه توسط هیئت داوران ده نفره ای برگزیده می شوند که همگی از مدیران بخش طراحی کارخانه های مهم خودروسازی هستند. در مسابقه سال ۲۰۰۸ که نتایج آن به تازگی منتشر شده، یک دانشجوی ایرانی به نام جواد غفاریان توانسته مقام اول بخش دانشجویی را از آن خود کند. جواد غفاریان اهل مشهد است، بیست و سه سال دارد و اکنون دانشجوی سال دوم طراحی صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد است.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

55:

با Winglet تویوتا راه رفتن را فراموش کنید

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

کم کم وقت آن رسیده که سوار یکی از این گجت های حمل و نقل شخصی بشوید و در محل کار این طرف و آن طرف بروید. شرکت تویوتا نام این گجت را Winglet نهاده است. وینگلت وسیله ایست که کار حرکت کردن را راحت میکند. کافی است بر روی آن بایستید و شروع به حرکت کنید. تنظیم سرعت و جهت حرکت راحت است. به هر طرف که میخواهید بروید باید وزن خودتان را به همان طرف بیاندازید. وینگلت از روی فشار وزن جهت حرکت را متوجه میشود و مسیر را تنظیم میکند.

البته این گجت در نوع خود یک ایده منحصر به فرد محسوب نمیشود. و از چند سال قبل چیزی مشابه این به نام Segway وجود داشته. اما شرکت تویوتا، وینگلت خود را طوری بهینه ساخته است که کلا Segway و مشکلات کنترلی آن را فراموش کنید.

وینگلت در مدل های مختلفی ارایه خواهد شد. اما سریع ترین آن 6 کیلومتر در ساعت سرعت دارد. هدف اصلی از ساختن چنین وسیله ای این بوده که حرکت کردن را در محل هایی که نیاز به راه رفتن زیاد و حرکت سریع دارند را آسان کند. برای مثال کارمندان فروشگاه های زنجیره ای بزرگ و یا پرسنل بیمارستان ها.

وینگلت قرار است در سال 2010 به صورت انبوه به بازار عرضه شود. هنوز از قیمت احتمالی آن خبری نیست.

منبع : نارنجی

56:

چه جالبند
طراحي قشنگي هم دارند
من كه خوشم اومد

57:

با عرض پوزش از مدیران محترم جایی مناسب تر از اینجا جهت این تایپیک به ذهنم نرسید


دوستان میتون در این تایپیک عکس خودرو های تیونیگ واسپرت ایرانی وخارجی وخودرو های شخصی خودرو قرار دهند

58:

اینم یه ۲۰۶ فوق سوپر اسپرت

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

59:

اینم یه دونه از این اسمشو نبرا..... تا حالا ماشین دیدین که اینقده بخوابوننش


تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

60:

اینم دومیش

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

61:

این عکس هم که مشخصه یه کیلومتر شمار طرح اسپرت...تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

62:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

63:

ساخت خودروی الکتریکی پیشرفته با قابلیت شارژ باتری در کمتر از 10 دقیقه

محققان موفق به طراحی و ساخت خودروی الکتریکی شده اند که با برخورداری از باتری که تنها در کمتر از 10 دقیقه شارژ می شود، مسافتی بالغ بر 100 مایل را طی کند.

این خودروی جدید که محصول شرکت Phoenix Motorcars است، هیچ گونه آلودگی زیست محیطی برجای نگذاشته و اخیرا نیز در نمایشگاه خودوری اونتاریو در کانادا به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

بر اساس گزارش گیزمگ، این خودرو حداکثر تا 130 مایل برد حرکتی داشته و طراحان آن در نظر دارند تا برد آن را بیشتر کنند و در طرحی جسورانه به 250 مایل نیز برسانند
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

64:

به نظر شما این عکس واقعیه یا ساختگی .....؟

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

65:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

66:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

67:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

68:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

69:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

70:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

71:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

72:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

73:

اینم یه gen2 خوشگل

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

74:

به نظر شما این ماشینه یا موشک ؟

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

75:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

76:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

77:

اینم اخر سیستم صوتی

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

78:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

79:

جمالتو عشقه

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

80:

اینم یه وانت خزنده

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

81:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

82:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

83:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

84:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

85:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

86:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

87:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

88:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

89:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

90:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

91:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

92:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

93:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

94:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

95:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

96:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

97:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

98:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

99:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

100:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

101:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

102:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

103:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

104:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

105:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

106:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

107:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

108:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

109:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

110:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

111:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

112:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

113:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

114:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

115:

اتومبیل و فرهنگ اتومبیل در آمريکا (بخش سوم)

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرتازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

"زوم زوم مهمترين خصيصه مزداست. زوم زوم يعنی احساس حرکت. مزدا تجسم اين فلسفه است"

در ادامه اين تور به استوديوی طراحی مزدا رفتيم.

برخی سالنهای استوديوی مزدا محرمانه هستند و طوری بنا شده اند که کمپانی های رقيب به هيج وجه امکان جاسوسی صنعتی پيدا نکنند.
شرکت های اتومبيل سازی مايل نيستند که رقبايشان از طرح های آينده آنها اطلاع حاصل کنند.
فرانتز فون هولتزهاوزن فارغ التحصيل مرکز هنری پاسادنا در کاليفرنيا و مدير طراحی استوديوی مزدا در جنوب کاليفرنيا می گويد هر ماشينی شخصيت و خصيصه خودش را دارد.
اما خصيصه مزدا چيه؟
"زوم زوم مهمترين خصيصه مزداست. زوم زوم يعنی احساس حرکت. مزدا تجسم اين فلسفه است. وقتی شما به ماشين مزدا نگاه می کنيد نه فقط در اندازه، شکل و نحوه ايستادن آن بلکه در تک تک عناصر، اين احساس حرکت رو می بينيد. اين خصيصه منحصر بفرد مزداست. شما در همه ماشين های مزدا اين روحيه اسپرتی و ورزشی رو می بينيد."

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرتازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير ما به يک پنجره دهساله می نگريم. کارهايی که ما امروز انجام می دهيم بايد طوری باشند که مردم دهسال ديگر هم آنها را بخرند
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

فرانتز فون هولتزهاوزن، طراح مزدا


اما از طراحی ماشين تا توليد اون مدت زمانی طول می کشد:
"از هنگام طراحی اوليه تا زمانيکه ماشين وارد جاده می شود پنج سال طول می کشد. البته کمپانی های مختلف جداول زمانی مختلفی دارند. ما الان توانسته ايم اين دوره زمانی را به ۴ سال و گاهی سه سال و نيم کاهش دهيم."
توليد ماشين نمونه زمان بر ترين بخش اين دوره است. اما به کمک تکنولوژی جديد اين زمان رو به کاهش است.
يکی از چالش های طراحان ماشين يافتن پيش بينی سليقه ها و مدهای آينده است:
فرانتز فون هولتزهاوزن می گويد: "ما بايد به ورای آنچه که امروز قابل پذيرش است نگاه کنيم. ما بايد بفهميم علايق و سليقه های امروز موقتی هستند و يا روند رو به آينده اند. بايد مطمئن شويم که آنچه که امروز انجام می دهيم برای نياز همين لحظه نيست بلکه در هنگام عرضه ماشين يعنی ۵ سال ديگه هم مد روز است و پنج بعد از آن هم که دوره استفاده ماشين است همچنان مد خواهد بود. به بيان ديگر ما به يک پنجره دهساله می نگريم. کارهايی که ما امروز انجام می دهيم بايد طوری باشند که مردم دهسال ديگر هم آنها را بخرند."
بعد از استوديوی طراحی مزدا به استوديوی طراحی فورد می رويم.
اين کمپانی علاوه بر اتومبيل های فورد، شرکت های اتومبيل سازی ولوو، لندروور و جگوار را هم به تازگی خريده است.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرتازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

فريمن توماس می گويد در دنيای اتومبيل بر خلاف دنيای انسانها عشق لزوما در همان نگاه اول اتفاق نمی افتد
فريمن توماس مدير طراحی استراتژيک کمپانی فورد می گويد طراحان اتومبيل نه فقط نظير دماسنج بايد ذائقه دهسال ديگه خريدار را رو پيش بينی کنند بلکه بايد با خصيصه هر ماشين خاص رو هم در همه مدل های اون حفظ کنند:
"اگر شما به معماری موستانگ نگاه کنيد می بينيد که حيوانی است که به نوع خاصی ايستاده است. خيلی اسپرتی و پرخاشگر است. ما بين چرخ های جلو و فرمان فاصله زيادی ايجاد می کنيم تا يک وجهه خاص پيدا کند."
فريمن توماس می گويد در دنيای اتومبيل بر خلاف دنيای انسانها عشق لزوما در همان نگاه اول اتفاق نمی افتد:
"طراحی خوب طراحيی است که به تدريج آغاز می شود يعنی شما به تدريج از آن خوشتان می آيد. اما اول کار ممکن است که از آن بترسيد. شما اول خيلی با آن راحت نيستيد. اما در عين حال کنجکاوی شما را بر می انگيزد. و همينطور که دور آن می چرخيد و به آن نگاه می کنيد ممکن است که عاشقش شويد."

116:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

117:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

118:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

119:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

120:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

121:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

122:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

123:

گالری عکس خودرو های تیونیک فک نکنم به این تایپیک ربطی داشته باشه

124:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

125:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

126:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

127:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

128:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

129:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

130:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

131:

تهدید افشای نام خودروهای ناامن ایرانی

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصويرتازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير


رئیس پلیس راهنمایی رانندگی ایران اظهارات کم سابقه ای ایراد کرده است

محمد رویانیان، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران از ضعف ایمنی در خودروهای تولیدی این کشور انتقاد کرده و گفته است اگر ضریب ایمنی خودروها بالا نرود، اسامی خودروهای ناامن را اعلام خواهد کرد.


آقای رویانیان در جمع خبرنگاران در تهران گفته است:" سقف بعضی از خودروها به علت ضعف ساخت به گونه‌ای است که با یک واژگونی باعث کشته شدن سرنشینان خودرو می‌ شود و استاندارد نبودن ترمزهای قدیمی و عدم استفاده از سیستم ترمز ABS شدت حادثه را در تصادفات رانندگی چندین برابر می‌کند."
مقام های ایرانی معمولا به بهانه حمایت از صنعت داخلی از محصولات تولید ایران انتقاد نمی کنند اما تهدید رئیس پلیس راهنمایی رانندگی ایران به افشای نام خودروهای فافد ایمنی، یکی از کم سابقه ترین هشدارهایی است که در سال های اخیر داده شده است.
محمد رویانیان در اظهارات کم سابقه ای گفته است: "تا کی باید اینگونه ضعف‌ها را تحمل کنیم، خودروهای غیر ایمن یکی از مشکلات پیش روی ما در رشد تصادفات است که ما در این زمینه با دانشگاه‌ها قراردادی بسته‌ایم تا شاخص‌‌های ایمنی خودروها را طراحی کنیم و تا پایان سال نیز به خودروسازان فرصت اصلاح می‌دهیم."
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران در سخنان تهدیدآمیزی خطاب به خودرو سازان ایرانی گفته است" "در صورتیکه ضعف‌های ایمنی خودروها تا پایان امسال برطرف نشود در سال ۸۸ اسامی خودروهای فاقد ایمنی را به مردم اعلام می‌کنیم تا کسانی که به جان خود و خانواده‌هایشان اهمیت می‌دهند از خریداری این خودروها خودداری کنند."
آقای رویانیان از ضعف ایمنی در موتور سیکلت های ایرانی نیز انتقاد کرده و گفت: " زمانی که موتورسیکلت‌های بدون ایمنی با قیمت‌های ارزان در اختیار جوانان قرار می‌گیرد با این مشکل مواجه می‌شویم که ۲۰ درصد از فوت شدگان تصادفات کشور را موتورسیکلت‌ سواران تشکیل می‌دهند که این رقم در بعضی از استان‌ها نیز به بیش از ۴۰ درصد می‌رسد."
آمار تصادفات رانندگی در ایران بیش از ۴۰۰ هزار مورد در سال است که از بالا ترین آمارها در سطح جهان است.
ایران همچنین آمار ۲۶ هزار کشته در تصادفات رانندگی را داراست که این کشور را در جهان رکورد دار کرده است.
پلیس راهنمایی رانندگی ایران در سال های اخیر تلاش برای کاهش تصادفات رانندگی را آغاز کرده اما وضعیت نامساعد جاده ها و فقدان ایمنی خودروها آمار تصادفات در ایران را همچنان بالا نگه داشته است.

132:

محصول جدید Pininfarina با مدل B0 از سال 2010 به بازار عرضه خواهد شد

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

این روزها نوع سوخت خودروها بیشتر از ظاهرشان جلب توجه میکند. کم کم از طرفداران خودرو های گاز سوز و بنزینی کاسته شده و به جمع طرفداران خودرو های الکتریکی افزوده می شود. در حدود 6 ماه پیش شرکت Pininfarina صحبت هایی در جهت ساخت خودرو با سوخت الکتریکی کرده بود. خوشبختانه خوش قول بود و محصول جدید خود را در نمایشگاه2008 Motor پاریس معرفی کرد.

خودرو زیبایی که در تصویر مشاهده می کنید B0 نام دارد که باتری آن از نوع Litium metal polymer می باشد. این باتری در نسل باتری هایی قابل شارژ الکتریکی تا کنون حرفی برای گفتن داشته است. برای همین سعادت انتخاب نصیبش شده است. پنل های ذخیره کننده نور خورشید بر روی جداره خارجی سقف خودرو تعبیه شده و می تواند پس از تبدیل شدن به انرژی الکتریکی سوخت لازم را جهت پیمودن 150 مایل با سرعت 80mph را تامین کند.

یک عدد نمایشگر LCD نیز در قسمت داشبورد نصب شده و می تواند گزارشی دقیق از میزان شارژ خودرو, سرعت , وضعیت پنل ها و دیگر فاکتور ها را نمایش دهد. به گفته طراحان این شرکت از سال 2010 می توانید نمونه های زیادی از این خودرو را در خیابانها مشاهده کنید.

منبع : نارنجی

133:

ماشینی سریعتر از گلوله

اندی گرین در سال 1997 گوشه ای جدید از تاریخ را ساخت. او آن سال ماشینی با قدرت جت ساخت که به سرعت 1228 کیلومتر بر ساعت می‌رسید. حالا او افکار هیجان انگیزی را در سر دارد. ماشینی با سرعت 1610 کیلومتر!!!

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

این کوچولو که فکر میکنم با نام سگ شکاری شناخته می شود از یک راکت استفاده میکند که به وسیله یک موتور Typhoon-Eurofighter قدرت می گیرد.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

بچه‌های تیم حدود 18 ماه است که در حال کار بر روی طرح این ماشین هستند و تمام تلاش خود را می کنند که سگشان بتواند در سال 2011 برای رکوردشکنی آماده بشود.

ریچارد نوبل، سرپرست پروژه سگ شکاری به BBC News گفت: این یکی از هیجان انگیزترین چیزهایی است که شما می توانید در زمین خدا انجامش بدهید!

سریعتر از یک گلوله!

تنها چیزی که مطالعات اولیه نشان میدهد این است که این ماشین چقدر چالش برانگیز خواهد بود.
Bloodhound SSC با 12.8 متر طول و 6.4 تن وزن قرار است سریعتر از گلوله شلیک شده از یک کلت کمری حرکت کند یا بهتر بگوییم شلیک شود

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

برای به پرواز در نیامدن این ماشین - همانند ماشین های قدیمی که چرخشان در می رفت :)‌ - از لاستیک هایی با قطر 900 میلی متر از جنس تیتانیوم خالص استفاده شده است.

اما چیزی که عاشقان ماشینهای سریع را مجذوب این رویای زیبا می کند چیزی نیست جز شتاب هولناک صفر-1050 مایل ( صفر تا 1690 کیلومتر ) که فقط و فقط رقم خارق العاده 40 ثانیه است!!! یعنی شما در 40 ثانیه فقط از سرعت صفر به 1690 کیلومتر برسید. سرعتی که تپش قلب مرده ها را هم بالا می‌برد!

منبع : یک فتحی

134:

دو عکس از مدل جدید CITROEN.
متاسفانه اطلاعاتی در مورد این اتومبیل ندارم.
مطالب منبع به زبان روسی بود و توان ترجمه را نداشتم.
اتومبیل زیباییست

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

135:

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

136:

سایت رسمی BMW
سیستم فرمانAS (Active Steering)

مزیت این سیستم دقت و چابکی بیشتر راننده در حین رانندگی و در هر موقعیتی است.
در قلب سیستم جدید AS مجموعه ای از دنده های سیاره‌واری وجود دارد که با ستون فرمان ادغام شده است. در رانندگی با سرعت های پایین- مانند حرکت در ترافیک شهری، در زمان پارک کردن خودرو و یا حرکت در جاده های کوهستانی،سیستم AS میزان زاویه فرمان را افزایش می دهد. چرخ های جلویی به سرعت در مقابل حرکات کوچک چرخ فرمان عکس العمل نشان داده و به این نحو راننده را قادر می سازد بدون نیاز به چرخاندن زیاد فرمان از میان فضاهای تنگ و باریک به راحتی عبور کند. از دیگر مزایای این سیستم، پارک کردن آسان خودرو و افزایش مانور خودرو است. در سرعت های بالاتر و هنگام عبور از پیچ های تند، سیستم AS موجب کاهش تغییر در درجه زاویه فرمان می شود. این امر به راننده این امکان را می دهد تا در سرعت بالا توانایی بیشتری در کنترل فرمان و نتیجتاً خودرو داشته و موجبات ثبات و راحتی بیشتری را برای وی فراهم آورد.

در صورتی که خودرو در معرض خطر بی ثباتی باشد، مانند زمانی که از سطوح ناهموار عبور نموده و مستلزم استفاده مکرر ار ترمز است، می توان با استفاده از سیستم AS آن را مرتفع نمود. برای مثال، به منظور کاهش انحرافات خطرناک خودرو در این حالت، سیستم AS می تواند سریع تر از هر راننده حرفه ای، زاویه فرمان را افزایش دهد. این سیستم رابطه بین چرخ فرمان و چرخ های جلویی را مختل نکرده و بنابراین حتی در مواقعی که سیستم الکتریکی خودرو به طور کامل از کار می‌افتد، خودرو در همه شرایط کاملا قابل کنترل خواهد بود.

سیستم پاششHPI (High Precision Injection)

HPI، یا همان سیستم تزریق دقیق و مستقیم بنزین، موجب کارآمدتر شدن فرآیند سوخت و بالا رفتن عملکرد موتور شده و بنابراین شاهد کاهش قابل توجهی در میزان نرخ مصرف سوخت خواهیم بود.
HPI ، مجموعه ای است که عملکرد اجرایی دینامیک سوخت را منسجم تر می کند.

عنصر اصلی تکنولوژی HPI انژکتور Piezo است که بین سوپاپ و شمع قرار می گیرد. داخل انژکتور لایه هایی از کریستال های Piezo وجود دارد که وقتی جریان الکتریسیته از آن ها عبور می کند به طور یکنواخت منتشر می شوند. این امر موجب خروج مخلوطی از هوا و سوخت با فشار 200 bar از سوزن انژکتور (که به باریکی تار موی انسان است) به محفظه احتراق می شود.

ابری مخروطی شکل به اندازه ناخن انگشت شست، با دقت کامل به داخل شمع تزریق شده و به محض تماس با اکسیژن شعله ور می شود. در مقایسه با سیستم های معمولی پاشش، HPI مستلزم مقدار کمی سوخت بوده و از هدر رفتن بنزینی که به دیواره های محفظه احتراق پاشیده می شود نیز جلوگیری می کند.

تایر RF (Run-Flat)

با وجود تایرهای RF ،حتی زمانی که باد تایر خالی شده باشد شما می توانید به حرکت ادامه داده و عملکرد خودرو را در هنگام افت فشار باد در تایر حفظ نمایید. به جای تعویض تایر در کنار خیابان که امری ناخوشایند و خطرناک محسوب می شود، شما می توانید به حرکت خود ادامه داده و به راحتی خود را به منزل و یا تعمیرگاه برسانید.

تایرهای RF زاپاس خود محسوب می شوند: با وجود دیوارهای جانبی تقویت شده، تایرها حتی اگر کاملاً از باد خالی شده باشند، قادر به ادامه عملکرد خود هستند. ترکیب فرسایشی مقاوم به گرما که در ساخت این نوع تایر به کار گرفته شده است، در برابر افزایش احتمالی گرما مقاومت می کند. با استفاده از تایرهای RF شما قادر خواهید بود با سرعتی بالاتر از 150 کیلومتر در ساعت و بدون تغییر وضعیت محسوس به رانندگی خود ادامه دهید. در عین حال در وقت خود صرفه جویی کرده و بنابراین استرس کمتری خواهید داشت، دیگر نیازی به حمل تایر زاپاس هم ندارید و در نتیجه فضای بیشتری برای حمل بار در اختیار شما قرار می گیرد.

سیستم "رانندگی تطبیقی" (Adaptive Drive) تا حد ممکن فشار وارده بر تایر معیوب را کاهش داده و به تایرهای دیگر انتقال میدهد. این نوع تایرها موجب امنیت بیشتر، آسودگی خاطر سرنشین و نیز امکان استفاده از فضای بیشتر را در خودرو فراهم می کند.شرکت ADAC آلمان"، یعنی همان بزرگترین کلوپ اتومبیل در دنیا، از تایرهایRF به عنوان "اولین انقلاب اساسی در طراحی تایر" از زمان به وجود آمدن تایرهای بادی یاد می کند.

سیستم دینامیک مؤثر(ED) در BMW (Efficient Dynamics)

لذت استفاده از هر قطره سوخت، هدف سیستم ED است. با وجود مجموعه ای از فناوری هوشمندانه، BMW قادر است در حالی که عملکرد دینامیک خودروی شما را افزایش می دهد، تأثیر بسزایی در کاهش مصرف سوخت و تولید گاز CO2 نیز داشته باشد.

هدف از به کارگیری مجموعه ای از تکنولوژی های پیشرفته ومبدعانه، کاهش میزان مصرف سوخت به حداقل ممکن است. برخی از این تکنولوژی ها در زمینه سوخت، نوع مواد مصرفی در ساختار خودرو، ترکیبات مؤثر در کاهش اصطکاکات موجود و آیرودینامیک های بهبود یافته و نیز مدیریت همه جانبه مصرف انرژی به کار رفته اند.
جهت دستیابی به این اهداف، موتورها ارتقاء یافته اند؛ موتورهای بنزینی به وسیله فناوری HPI و موتورهای دیزلی توسط نسل سوم پاشش ریلی (Rail Injection) و مواد سبک که منجر به کاهش وزن خودرو تا سقف 20 کیلوگرم شده اند مورد بازبینی قرار گرفته اند.

بهبود وضعیت آیرودینامیکی خودرو همچون کنترل هواکش خودرو، تایرهای مقاوم و ... همگی منجر به نتایج مثبتی شده اند که نتیجه آن عملکرد دینامیکی خودرو با مصرف سوخت کمتر است. BMW مدل i 120 (5 درب) که 1 لیتر بنزین کمتر از مدل قبلی مصرف می کند و قادر است 1 ثانیه زودترسرعت خود را به 100 کیلومتر بر ساعت برساند، نمونه ای از به گارگیری این روش های بهبود یافته است.

سیستم روشن و خاموش (سوئیچینگ) اتومات (Auto Start-Stop)

سیستم سوئیچینگ اتوماتیک ASS راهی هوشمندانه جهت ذخیره سازی سوخت است. در این حالت زمانی که خودرو به طور کامل متوقف شود، مثلاً در زمان توقف پشت چراغ قرمز، موتور به طور اتوماتیک خاموش و سپس روشن می شود که این امر موجب کاهش مصرف سوخت خودرو می شود.

اصول این کار بسیار ساده است: اگر موتور در حال کار نباشد نمی تواند سوخت مصرف کند. بنابراین سیستم اتوماتیک ASS زمانی که نیازی به روشن بودن موتور نیست آن را خاموش می کند. در مواقعی که ترافیک سنگین است و شما مجبور هستید مکرراً ترمز کنید، به راحتی می توانید خودرو را روی دنده آزاد تنظیم کرده و پای خود را از روی کلاچ بردارید تا سیستم ASS فعال شود؛ در این صورت شما لوگوی فعال بودن این سیستم را در صفحه نمایش خودرو مشاهده خواهید کرد. برای غیرفعال کردن این حالت کافی است خودروی خود را از حالت آزاد خارج کنید. سپس به محض این که بر روی کلاچ فشار آورید موتور شروع به کار کرده و شما می توانید بدون لحظه ای تأخیر به مسیر خود ادامه دهید.

راحتی و امنیت راننده در حین رانندگی و در حین استفاده از سیستم ASS دچار مخاطره نمی شود. برای مثال، هنگامی که دمای موتور از حد معمول بالاتر باشد، یا هوای درون اتاق به وسیله تهویه کننده هوا به دمای مطلوب نرسیده باشد، یا باتری دچار مشکل شده باشد و یا هنگامی که راننده فرمان را می چرخاند، این سیستم عمل نخواهد کرد.
سیستم اتوماتیک ASS به وسیله یک کنترل مرکزی هدایت می شود که اطلاعات مورد نظر را از حسگرهای مربوطه( استارت و دینام) دریافت می کند. برای مثال اگر خودرو شروع به چرخیدن کند، شارژ باتری به شدت افت کرده و یا روی شیشه جلوی خودرو بخار می نشیند، در نتیجه به منظور حفظ آسایش و امنیت راننده ، کنترل مرکزی به طور اتوماتیک موتور را خاموش و دوباره روشن می کند.

در عین حال، این سیستم قادر است فرق میان توقف موقت و دائم را تشخیص دهد؛ اگر کمربند ایمنی راننده بسته نباشد و یا درب کاپوت باز باشد این سیستم عمل نخواهد کرد. البته اگر مایل باشید می توانید با فشار دادن یک دکمه این سیستم را به طور کامل غیرفعال کنید.

با استفاده مکرر و دائم از این سیستم، شما شاهد کاهش قابل توجهی در مصرف سوخت و تولید گاز CO2 خواهید بود.

سیستم هشدارگر عیب تایر TDI (Tyre Defect Indicator)

سیستم هشدارگر عیب تایر به محض بروز مشکل در هر کدام از تایرها به شما هشدار می دهد تا از خرابی بیشتر تایر جلوگیری کنید و به نوعی ضامن امنیت شما است.

137:

نمیدونم چرا با این ماشین های خیلی لوکس حال نمیکنم
اصلا خوشم نمیاد
شایدم علتش اینه که غیر قابل دسترسه
فقط با 206 اونم از نوع آلبالوییش حال میکنم
فقط

138:


سلام
میخرم واست

139:

سلام

140:

ارائه نسل جديد خودرو مجهز به آخرين تجهيزات فناوری اطلاعات

یك شركت خودرو ساز نمونه جدیدی را از تولیدات خود عرضه كرده كه از امكانات گسترده‌ای برای اتصال به اینترنت و دسترسی به جدیدترین اخبار و اطلاعات برخوردار است. به گزارش فارس، شركت فورد در نمایشگاه سی ای اس خودرویی را به نمایش گذاشته است كه با استفاده از آن می توان به سایت های میكروبلاگینگ متصل شد و پست های جدید وبلاگی ارسال، به صدها ایستگاه رادیوی اینترنتی دسترسی پیدا كرد و از جدیدترین فیلم های در حال پخش در سینماها و زمان اكران آن ها اطلاع حاصل کرد.این خودرو مجهز به نقشه های دقیق برای یافتن جهت حركت و نمایشگر لمسی 8 اینچی آن حتی قادر به دریافت ده ها فرمان صوتی است. این مجموعه پیشرفته نرم افزاری كه Sync نامیده می شود با استقبال گسترده ای مواجه شده و تاكنون بیش از یك میلیون خودروی مجهز به آن از سوی شركت فورد به فروش رسیده است. قرار است برخی سرویس ها و برنامه های كاربردی تلفن همراه نیز در سال 2010 به Sync افزوده شود تا این سرویس با گوشی هایی مانند آیفون و دیگر گوشی های هوشمند هر چه بیشتر سازگار شود.

141:

خودرویی که قوانین فیزیک را می‌شکند

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

دانش > فناوری - یک شرکت خودروساز چینی تصمیم گرفته به هر بهایی با گرمایش جهانی مقابله کند. خودروی ضد کربن این شرکت قرار است اولین خودروی دنیا باشد که مانند برگ، دی‌اکسید کربن مصرف می‌کند و اکسیژن آزاد می‌نماید.
بهنوش خرم‌روز: به نظر می‌رسد یک شرکت خودروسازی چینی تصمیم گرفته هر ایده ناپخته‌ای را برای طراحی یک خودروی دوستدار محیط زیست به کار گیرد، حتی اگر لازم باشد که قوانین فیزیک‌دانان را دور بریزد.
بر اساس گزارش وایرد، شرکت خودروسازی شانگهای قرار است با ایده خودرویی به نام یه‌زی (که در لغت به معنای برگ است) به نمایشگاه خودروی 2010 شانگهای بیاید. یه‌زی با یک لایه پلاستیکی پوشانده شده،‌ از انرژی قابل تجدید استفاده می‌کند و مهم‌تر این که اکسیژن دفع می‌کند. بدین ترتیب، یه‌زی اولین اتومبیل ضد کربن دنیا خواهد بود.
دلیل نام‌گذاری این خودرو، سقف برگ‌مانند آن است که محل نصب سلول‌های نوری است. نکته جالب‌تر،‌ توربین‌های چرخ‌هاست. به گفته شرکت سازنده،‌ این چرخ‌ها هنگام حرکت خودرو، برق تولید می‌کنند. چهارچوب شاسی هم از فلز و مواد آلی ساخته شده و دی‌اکسید کربن هوا را می‌گیرد و با استفاده از آن در یک سلول سوخت میکروبی، بخار آب ساتع می‌کند.

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
به ادعای این شرکت، خودروی یه‌زی می‌تواند دی‌اکسید کربن حاصل از مصرف برق خودش را تبدیل به نیروی الکتریکی کند که باز مورد مصرف خود خودرو قرار می‌گیرد.
البته بسیاری از این اطلاعات به طور غیرمستقیم منتشر شده است و خود شرکت مستقیما هیچ اطلاعات دقیقی را منتشر نکرده است، چه برسد به این که توضیح بدهد تمام این تبدیل‌ها طی چه فرایندی صورت می‌گیرند.
اسپنسر کانگ، مهندس خودرو و متخصص سوخت‌های جایگزین درباره این اطلاعات معتقد است که همه این‌ها،‌ راه‌های ممکن تولید نیروی الکتریکی هستند، اما به سختی می‌توان آن‌ها را در یک خودرو به کار برد. کانگ معتقد است منظور از چهارچوب ساخته شده از فلز و مواد آلی،‌ باید شبکه‌ای میکروسکپی باشد که در حال حاضر در مطالعات، برای ذخیره هیدروژن در سلول سوخت ماشین‌ها به کار می‌رود.مشکل اینجاست که این شبکه برای ذخیره هیدروژن گرمای زیادی آزاد می‌کند، بنابراین نیاز به یک سیستم خنک‌کننده قوی خواهد داشت.
کانگ در مورد توربین‌های درون چرخ‌ها معتقد است که چنین سیستمی بیشتر از آن که تولید انرژی داشته باشد، باعث افزایش وزن خواهد شد. البته در شرایطی مانند ترمز گرفتن و یا حرکت در سرازیری‌ها، ممکن است چنین توربین‌هایی به کار بیایند، اما دقت لازم در مهندسی چنین توربین‌هایی، ‌در واقع اجرای آن‌ را غیرعملی می‌سازد.
در مجموع به نظر می‌رسد که این خودرو باید قوانین فیزیکی که ما می‌شناسیم را زیر پا بگذارد. در غیر این صورت، ‌انرژی که باید صرف گرداندن سیستم‌هایش نماید، از انرژی مورد نیاز خود خودرو بیشتر خواهد بود.
با این حال، شرکت شانگهای اعلام کرده که به زودی جزییات مربوط به این خودرو را اعلام خواهد کرد. البته این خودرو هنوز یک ایده است و تا رسیدن به تولید فاصله بسیاری دارد.

142:

منم با آقای کانگ موافقم

یعنی به مخزن co2نیازی نداره؟

چرخاش به عنوان روتور بکار میرن؟

143:

از كنسول راننده گرفته تا تايرها، همه چيز در خودروي ‌X متفاوت خواهد بود
خودروي هزاره سوم ...

جام جم آنلاين: خودروهاي آينده لزوما چه تفاوت‌هايي با خودروهاي امروزي خواهند داشت؟ اينجا صحبت از آينده است، آينده‌اي كه شايد 20 تا 30 سال آينده مدنظر باشد و گرچه نظرات و ايده‌هاي مختلف و متنوعي در اين زمينه ارائه مي‌شود، با اين حال يك نكته را مي‌توان در تمامي‌ آنها مشترك ديد: خودروهاي آينده برمبناي انرژي الكتريسيته و با حداكثر انعطاف‌پذيري ممكن در جاده‌ها و خيابان‌ها به حركت درمي‌آيند.
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير


تنها بايد يك يا 2 دهه ديگر و حتي به عقيده برخي كارشناسان خوش‌باور خودرو در جهان، تنها كمتر از يك دهه ديگر بايد صبر كرد تا شاهد استفاده انبوه و همه‌جانبه از طيف گسترده‌اي از فناوري‌هاي نوين در صنايع خودرو باشيم. بدين ترتيب مي‌توان گفت رانندگي در آينده با تكيه بر فناوري‌هايي نظير سيستم‌هاي رديابي و حركت و تشخيص مسير خودكار بسيار متفاوت از زمان حاضر خواهد بود. خودروي مفهومي ‌X را مي‌توان به عنوان يكي از ايده‌هاي برتر در اين زمينه مطرح كرد. اين خودرو كه در تازه‌ترين شماره نشريه علمي‌ پاپيولارساينس معرفي شده و فعلا با عنوان X شناخته مي‌شود ممكن است در نگاه نخست به عنوان يك خودروي شخصي به نظر نيايد، اما حقيقت بسيار ساده است. اين خودرو براي آينده و رانندگي در خيابان‌ها و جاده‌ها ساخته مي‌شود. با اين حال عمده استفاده آن در امور امدادرساني و نجات خواهد بود. شايد بارزترين نكته‌اي كه در اين خودرو ديده مي‌شود را بتوان به انعطاف‌پذيري قابل توجه آن مربوط دانست. مهندسان و طراحان آن را به گونه‌اي طراحي كرده‌اند كه براحتي و تنها در عرض چند ثانيه از وضعيت يك خودروي شخصي و خيابانگرد به خودروي امداد و نجات تبديل مي‌شود. اين يك امتياز بزرگ براي خودرويي است كه قسمت‌هاي مختلف آن و از جمله تايرها با خودروهاي فوق مدرن امروزي نيز بسيار متفاوت است. اين خودرو براي شركت خودروسازي فورد آمريكا طراحي شده است و از اين رو مي‌توان چشم‌اندازي را متصور شد كه در آن ديگر خبري از خودروهاي بزرگ و كشيده با جلوپنجره وسيع خودروهاي فورد در آينده نبوده و در عوض اين شركت با محصولي ماوراي تصور شناخته شود.
در خودروهاي آينده، تايرها يكي از تعيين‌كننده‌ترين بخش‌ها به شمار مي‌آيند. خودروي X نيز از اين قاعده مستثنا نخواهد بود. تايرهاي اين خودرو بر مبناي فناوري‌اي ساخته مي‌شود كه از آن به تايرهاي بدون هوا ياد مي‌شود. در حقيقت درون اين تايرها خبري از هوا نيست. در حال حاضر شركت ميشلن كه يكي از شناخته‌شده‌ترين شركت‌ها در زمينه توليد انواع تاير به شمار مي‌آيد نمونه ابتدايي تايرهايي را ارائه كرده است كه بر اساس اين فناوري عمل مي‌كنند. بر اساس طرح كلي كه براي خودروي X ارائه شده است، تايرها با استفاده از ماده‌اي موسوم به پلي‌تران و با ساختاري مشابه كندوي زنبور عسل ساخته مي‌شوند. استفاده از چنين ساختاري اين مزيت را دارد كه انواع شوك و ضربات ناگهاني را به خود جذب مي‌كند و در نتيجه رانندگي با كمترين لغزش و حركت اضافي جانبي صورت مي‌گيرد. نكته مهم ديگر، استفاده راحت از اين خودرو در نواحي و جاده‌هاي صعب‌العبور است. اين تايرها به خودرو امكان مي‌دهند بدون مشكلي روي انواع صخره‌هاي كوچك و بزرگ و حتي سطح مملو از خرده شيشه حركت كنند، درحالي كه راننده هيچ نگراني بابت پنچر شدن خودرو نخواهد داشت. استفاده از پلي‌تران نه‌تنها ضريب انعطاف‌پذيري ساختار كندويي تايرها را افزايش مي‌دهد، بلكه نقش قابل توجهي نيز در كاهش وزن كلي خودرو دارد. ايده چنين تايرهايي به طور عملي حدود 2 سال پيش از سوي گروهي از محققان جوان در اروپا ارائه شد و اكنون به نظر مي‌رسد در آستانه تبديل شدن به بخشي تفكيك‌ناپذير از خودروهاي آينده باشد.
از آنجا كه اين خودرو براحتي به خودرويي مخصوص امداد و نجات تبديل مي‌شود مي‌توان حساب ويژه‌اي روي آن و قابليت‌هايش باز كرد. طراح آلماني خودرو آن را به گونه‌‌اي ارائه كرده است كه بتوان در مواقع ضروري با افزودن بخش‌ها و تجهيزات مختلف به آن، به خودرويي مناسب و تأثيرگذار در فعاليت‌هاي امداد و نجات تبديلش كرد. خودرو از موتور ديزلي نيز بهره مي‌برد كه در چنين شرايطي مي‌تواند به عنوان قلب فعاليت‌هاي امداد و نجات به كار گرفته شود. اين موتور به گونه‌اي طراحي شده است كه مي‌توان آن را به عنوان ژنراتور 30 كيلووات ساعتي نيز به كار گرفت تا بدين ترتيب نيروي لازم براي راه اندازي تجهيزات امداد و نجات فراهم شود. اين نكته كه بتوان خودرويي شخصي ساخت كه در عين حال قابليت استفاده به عنوان يك خودروي امداد و نجات را نيز داشته باشد در كمتر ايده‌اي از خودروهاي آينده ديده شده است و دقيقا همين مزيت عمده موجب شده محققان و كارشناسان امور خودرو نگاه متفاوتي به آن داشته باشند. خودرو از ساختار كلي پايداري بهره‌مند است و بيننده هرگز نمي‌تواند تصور كند خودروي X واژگون شود!
لحظاتي را تصور كنيد كه در اين خودرو در حال رانندگي هستيد و در سرعت‌هاي بالا و حتي در زمان عبور از پيچ‌هاي تند كوچك‌ترين لرزش و ارتعاشي را در خودرو متوجه نمي‌شويد

بهره‌گيري از سيستم رانندگي خودكار در مواقعي كه خودرو به عنوان يك وسيله حمل و نقل امداد و نجات مورد استفاده قرار مي‌گيرد خيال راننده را از مسيرهاي پيش‌رو و نبود فرصت كافي براي رساندن مجروحان به اولين بيمارستان آسوده مي‌كند. در خودرو، انبوهي از فناوري‌هاي نوين مسيريابي از جمله حسگرهاي مختلف و كيت GPS نصب شده است. اين مجموعه، خودرو را در بهترين مسير ممكن از نظر مصرف سوخت و كمترين مصرف سوخت هدايت مي‌كند، در حالي كه عملا نيازي به تصميمات انساني نخواهد بود و در عوض راننده مي‌تواند تمام انرژي و تمركز خود را صرف امدادرساني به مجروحان كند.
سيستم تأمين قدرت مورد نياز براي حركت خودرو با تكيه بر ديزل و الكتريسيته عمل مي‌كند. موتور ديزلي خودرو، موتورهاي الكتريكي آن را قدرتمند مي‌سازد كه با استفاده از آن محورها براحتي مي‌چرخند. بدين ترتيب مي‌توان اميدوار بود كه ديگر از بخش‌هاي حجيم و سنگين مورد نياز موتوري بخصوص براي رسيدن به سرعت توان بالا خبري نخواهد بود.
لحظاتي را تصور كنيد كه در اين خودرو در حال رانندگي هستيد و در سرعت‌هاي بالا و حتي در زمان عبور از پيچ‌هاي تند، كوچك‌ترين لرزش و ارتعاشي را در خودرو متوجه نمي‌شويد. اين راحتي دلنشين عمدتا به فناوري پيشرفته تعليق جاده‌اي باز مي‌گردد كه در قسمت اتصال شاسي به چرخ‌ها به كار گرفته شده است تا به نوعي تكميل‌كننده ويژگي منحصر به فرد تايرهاي بدون هوا باشد. بهره‌گيري از اين فناوري بخصوص در زماني كه از خودرو براي حمل بيماران و مجروحان آسيب‌ديده استخواني استفاده مي‌شود بيش از هر زماني به چشم مي‌آيد.
نسخه‌اي ديگر از خودروي X
نسخه ديگر و صرفا شخصي خودروي X به همراه فناوري‌هايي ارائه مي‌شود كه تك‌تك آنها براي بسياري از افراد و علاقه‌مندان به خودروهاي مدرن شناخته شده است. با اين حال تركيب آنها به خلق مجموعه‌اي منجر شده كه براي بسياري هيجان‌برانگيز است.
در اين خودرو با كنسول مقابل راننده كه همواره مملو از شاسي‌هاي مختلف بوده و شباهت زيادي نيز به يك امپراتوري كوچك دارد خداحافظي تاريخي شده است و در عوض هر آنچه را راننده نياز به مشاهده دارد از جمله سرعت، سوخت خودرو و نظاير آنها را در نمايشگر نيمه‌شفاف مقابل صورت خود مي‌بيند. همچنين اطلاعات راهنماي مورد نياز استفاده از سيستم مسيرياب خودرو نيز در بخشي از شيشه جلوي خودرو نمايش داده مي‌شود.
اين خودرو كاملا الكتريكي است و از اين رو ضريب آلايندگي آن صفر است. همين برگ برنده موجب شده به عنوان يكي از خودروهاي قابل تحقق به واقعيت براي حدود 20 سال آينده در نظر گرفته شود. هر 4 چرخ اين خودرو داراي موتورهاي الكتريكي هستند. اين همان فناوري‌اي است كه نمونه آن پيشتر در برخي خودروهاي مفهومي ‌شركت آئودي ارائه شده است. استفاده از اين تكنيك در كاهش وزن كلي خودرو تأثير قابل توجهي دارد.
ابتكار عمل ديگري كه در اين خودروي مفهومي‌ ديده مي‌شود به كارگيري سراميك در درهاي خودروست. در حقيقت درها و شيشه‌هاي كناري خودرو از اكسي نيتراد آلومينيوم كه نوعي سراميك بسيار نازك (در حد چند ميلي‌متر) به حساب مي‌آيد، ساخته شده‌اند. اين همان فناوري‌اي است كه در امور نظامي ‌به عنوان مبناي اصلي ساخت خودروهاي ضدگلوله به كار گرفته مي‌شود و اكنون مي‌توان نمود بارز آن را در خودروهاي شخصي آينده ديد.
به اين خودرو به عنوان سيستم حمل و نقل سرعتي نگاه مي‌شود. پس بايد توجه خاصي به كاهش وزن كلي آن شده باشد. نگاهي دقيق به بدنه خودرو اين نگرش را بخوبي ثابت مي‌كند. بدنه از منيزيم ساخته شده است.
اين بدان معني است كه نسبت وزن به قدرت خودرو بخوبي رعايت شده و عدد طلايي به دست آمده است. در اين خودرو فضاي دروني به اندازه كافي بزرگ است. يكي از عواملي كه موجب شده چنين فضايي در اختيار راننده و سرنشينان آن قرار بگيرد قرار گرفتن مجموعه باتري زير كف خودروست.
باتري‌ها از نوع ليتيوم يوني بوده و در ساختار آنها از ابرخازن‌هاي گرافني استفاده شده است. اين همان ساختاري است كه هم‌اكنون در آزمايشگاه‌هاي پيشرفته بسياري از دانشگاه‌هاي جهان ديده مي‌شود. اين ساختار متشكل از ورقه‌هاي بسيار نازك كربني است كه ضخامت هر يك تنها يك اتم است و در نتيجه در مقايسه با سيستم‌هاي امروزي ذخيره‌سازي مي‌توان تا 2 برابر الكتريسيته بيشتري در باتري‌ها ذخيره كرد.

144:

خوروي اسفنجي


خودروی Spira4u یکی از شرکت کنندگان رقابت X Prize است که بدنه آن از ساختارهای فایبرگلاس با پوششی از اسفنج نرم ساخته شده است


تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير


آیا حاضرید خودرویی که از اسفنج ساخته شده را برانید؟ خودروی Spira4u یکی از عجیب ترین خودروهایی است که در رقابتهای Xprize، رقابتی با هدف یافتن بهترین طرح برای خودرویی که بتواند 160 کیلومتر بر گالن مسافت را طی کند به نمایش گذاشته شده است.


طراح این خودرو که با آرزوی دستیابی به جایزه 10 میلیون دلاری در این رقابت حاضر شده، امیدوار است خودروی اسفنجی اش بتواند با ایجاد فضایی ایمن تر برای راننده، جان افراد را در جاده های شلوغ و پر رفت و آمد کشورهای در حال توسعه از خطر تصادفها و برخوردهای سنگین نجات دهد.


این خودرو از مرکزی کندو مانند برخوردار است که توسط ساختار ترکیبی فایبرگلاس احاطه شده و کل ساختار از پوشش نرمی از اسفنج پلی اورتان پوشیده شده است.
.. </SPAN>


بر اساس گزارش فاکس نیوز، وزن خودروی اسفنجی 226 کیلوگرم بوده و دو سرنشینه است. قبل از حضور در این رقابتها، Spira4u تحت آزمایشهای عجیب و غریبی از قبیل فرو رفتن در آب اقیانوس، کشیدن بار لاشه های خوک و له شدن توسط کامیون قرار گرفت تا توانایی های آن به اثبات برسند.
</SPAN>145:

سریع ‌ترین خودروی زمین با سرعت 1400کیلومتر جریمه شد! ( عکس )

تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير

پلیس لندن، خودروی مافوق‌صوت بلادهاوند را که برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به خیابان‌های لندن آمده بود، جریمه کرد. قرار است این خودرو با رسیدن به سرعت 1600 کیلومتر بر ساعت، رکورد سرعت روی زمین را بشکند.
بلادهاوند، خودرویی مجهز به موتور جت است که مهندسان طراح آن ادعا می‌کنند می‌تواند رکورد سرعت روی زمین را به 1600 کیلومتر بر ساعت برساند. این خودرو که شبیه به یک مداد بسیار بلند است، از موتور جنگنده یوروفایتر تایفون بهره می‌برد که به آن امکان می‌دهد به راحتی رکورد پیشین سرعت را (1228 کیلومتر بر ساعت، متعلق به خودروی موشکی تراست‌اس‌اس‌سی در مهر 1376) را بشکند.
اعضای گروه بلادهاوند روز گذشته این خودرو را به خیابان‌های لندن آوردند تا با نمایش خیابانی آن، مردم را به مشارکت در هزینه‌های تکمیل و آزمایش این خودرو تشویق کنند؛ اما پلیس لندن پارک این خودرو را مخالف قوانین تشخیص داد و آن را جریمه کرد!

146:

RCZ خودروی رویایی پژو! ( عکس )

غول خودروسازی فرانسه، اروپا و جهان بار دیگر دست به یک نوآوری شگفت انگیز زده و محصولی تازه را روانه بازار ساخته است...

غول خودروسازی فرانسه، اروپا و جهان بار دیگر دست به یک نوآوری شگفت انگیز زده و محصولی تازه را روانه بازار ساخته است. پژوRCZ برای سازندگانش رویایی بود که به حقیقت پیوست تا عرصه جدیدی را در تاریخ این کمپانی برای تحقق شعار «خودرویی برای زندگی» رقم بزند.
رادین حیدری در بخش «خودرو» شماره 14 از دور جدید انتشار نشریه دانستنیهای گروه مجلات همشهری، به این مدل تازه وارد پژوی فرانسه پرداخته که خودروسازی شناخته شده در ایران هم به شمار می رود. مدل های 205،206،207،405،407 و ... در ایران توسط رانندگان ایرانی امتحان شده است.
او در توضیح ابتدای گزارش خود نوشته است: طراحی نوآورانه، اتاق لوکس، پیشرانه‌های کم مصرف و دوستدار محیط زیست و لذت رانندگی، جزئیاتی است که در این خودرو جذاب می‌توان یافت. ذوق و دانش طراحان و مهندسین پژو را می‌توان در RCZ مشاهده کرد، ضمن اینکه طراحی آن بیانگر یک پژو اصیل است.
گاهی اوقات کمپانی پژو گامی جسورانه برداشته و خودروهایی منحصر به فرد را در قالب طراحی‌های مفهومی معرفی می‌کند که بعدها به‌دلیل استقبال گسترده مردم از آنها، پژو مصمم می‌شود تا طرح را به تولید انبوه برساند. همین اتفاق برای RCZ افتاد. در سپتامبر 2007 در نمایشگاه فرانکفورت، پژو از خودرو مفهومی 308 RCZ رونمایی کرد که در واقع تمرینی در طراحی خودرو برای پژو بود. استقبال گسترده از این مدل، پژو را بر آن داشت تا آن را بالاخره امسال به تولید انبوه برساند.
تبدیل 308 RCZ مفهومی به RCZ برای تولید انبوه، نیازمند اراده، خلاقیت، جسارت و دقت مهندسان پژو بود تا بتوانند استایل و ظاهر 308 RCZ مفهومی را به RCZ واقعی منتقل کنند. علاوه بر این مورد که عنصر کلیدی در تولید RCZ بود، قابلیت‌های رانندگی و کیفیت و دقت تولید به نمونه تولیدی آن افزوده شد. هدف از طراحی و ساخت این «کوپه کامپکت 2+2» ارائه خودرویی منحصر به فرد بود که ذوق و هنر مهندسان را در تک‌تک خطوط بدنه آن می‌توان مشاهده کرد. این کوپه، جوانان جویای هیجان را هدف قرار داده است. علاوه بر این، RCZ اولین خودرو تولیدی پژو است که از سیستم عددی رایج این کمپانی (که در آن یک یا دو عدد صفر در وسط به چشم می‌خورد) برای نامگذاری بهره نمی‌برد.
از آنجا که لذت رانندگی، یکی از معیارهای ساخت RCZ بوده است، این کوپه به پیشرانه 6/1 لیتری THP با قدرتی بیش از 200 اسب بخار تجهیز شده است که علاوه بر عملکرد و واکنش مناسب، به دلیل به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید و کاهش وزن بدنه، مصرف سوخت و تولید آلاینده‌ها در آن کاهش یافته است؛ به طوری که در هر کیلومتر فقط 139 گرم کربن دی اکسید از خروجی آن خارج می‌شود.
نمونه پاک‌تر RCZ پیشرانه هیبریدی دارد. این سیستم حرکتی که مشابه پژو هایبریدی 3008 است، از پیشرانه درون‌سوز 2 لیتری با 163 اسب بخار قدرت در جلو و موتور الکتریکی به قدرت 37 اسب بخار در عقب بهره می‌برد که فقط 95 گرم در هر کیلومتر، کربن دی اکسید تولید می‌کند.
برای نظارت بیشتر در تولید و دقت مونتاژ قطعات،پژو RCZ در تأسیسات تولید مگنا استیر (MagnaSteyr)در اتریش ساخته می‌شود. کمپانی مذکور، مهارت خاصی در تولید خودروهای منحصر به فرد در تیراژ پایین دارد و به همین دلیل شهرتی جهانی یافته است. بد نیست بدانید که خودروهای لوکس و گران‌قیمتی چون استون‌مارتین نیز با کیفیت بالا و دقت در ساخت ظاهری شیک و داینامیک در همین کارخانجات تولید می‌شوند.
ظاهری شیک و داینامیک
شیک، زیبا و پویا صفاتی هستند که در طراحی پژو RCZ موج می‌زنند. منحصر به فرد‌ترین بخش این طراحی سقف خودرو است که از دو برجستگی تشکیل شده است و حباب دوتایی (double bubble) نامیده می‌شود. این طراحی ویژه گویای کیفیت و دقت ساخت و تولید RCZ است. شیشه شیبدار جلو، سقف مشکی رنگ و شیشه تیره عقب با طراحی ویژه در کنار کمان آلومینیومی سقف، ظاهری پویا و در حال حرکت را به این کوپه بخشیده است. خطوط زیبا و برجسته بدنه در کنار سقف حباب دوتایی و ارتفاع نسبتا پایین (36/1 متر) قابلیت آیرودینامیک خوبی به ماشین می‌دهد. اسپویلر فعال عقب نیز در دو حالت قابل تنظیم است که با توجه به سرعت می‌توان یکی را انتخاب کرد که باعث افزایش تعادل بر روی جاده و همچنین کاهش مصرف سوخت می‌شود.
طراحی اتاق
اتاق RCZ را قطعا می‌توان یکی از شیک‌ترین و ممتازترین کابین‌ها، نه تنها در کلاس کوپه‌ها بلکه در اغلب خودروها دانست. موقعیت قرارگیری راننده بسیار ارگونومیک است و تمام ادوات و دکمه‌ها در دسترس او قرار دارند. کنسول مرکزی شیبدار، طراحی سیال و کارآمدی دارد و کار با آن بسیار راحت است. یک ساعت عقربه‌ای با طراحی زیبا بین دو دریچه کولر خودنمایی می‌کند. کنسول مرکزی از ماده نرمی ساخته شده است که هنگام کار با آن احساس خوبی به کاربر دست می‌دهد.

چرم ضخیم و مرغوب که برای روکش صندلی‌ها و بعضی بخش‌های دیگر همچون درها به کار رفته، در رنگ‌های متنوعی قابل سفارش است.این اتاق شیک، جدیدترین امکانات و تجهیزات روز را دارد که سیستم چند رسانه‌ای سه‌بعدی از نوع WIP، سیستم صوتی پیشرفته جی‌بی‌ال، ورودی انواع مختلف یو اس بی و... را شامل می‌شود. این کوپه با صندوق باری به حجم 384 لیتر، فضای مناسبی برای بار چهار سرنشین دارد، به علاوه اینکه فضای اندکی در کف صندوق بار تعبیه شده است. ضمنا با خواباندن صندلی‌های عقب فضای بار به 760 لیتر افزایش می‌یابد. صندلی‌های عقب به دلیل طراحی حباب دوتایی سقف، فضای پشت سر مناسبی را برای دو سرنشین به ارمغان می‌آورد.


تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

واقعیت های سفر به ماه
عکس های نجومی
galaxy
موجودات فضايي
از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود؟؟؟؟!!!!!!!!
سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا

عادت های غلط ما ایرانی ها در رانندگی و نگهداری ازخودرو
عکس بوگاتی جدید
راهنمای خرید سیستم صوتی اتومبیل
مسابقه تشخیص اسم ماشین از روی عکس
سمند 50 ملیونی !!!
تفریح عجیب جوانان عربستانی با خودرو!!!
*