آيا مي دانستيد؟! x

آيا مي دانستيد؟!معدلت چند شد؟
طرح تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها
محل گردهمایی دانشجویان مدیریت بازرگانی
کنکور یا زندگی ؟
دانشجويان خودشون رو اينجا معرفي كنن
Ⓜ🎓👷🚄 «کافه مومنتوم» 🚄👷🎓Ⓜ

بـبوسیـدش حتی اگر...
همه چيز در مورد افسردگي
وقتی مجرد هستید،احساس تنهایی بیشتری می کنید
رموز موفقيت، خودباوري و اعتماد به نفس
تست چاكراها
روان شناسي كودكان
حمایت از ما | مشهدهاست
`

آيا مي دانستيد؟!
آيا مي دانستيد؟!
در قرن بيستـم دو حجم عظيـم آسماني كه هر يـك قدرت تخريب يـك شهر را داشتند بـه سـيـبـري برخورد كردند


واكـسن آنـفـلانـزا از جـنـيـن مـرغ ساخته مي شود

به طور متوسط پوست مردان 10 سال ديرتـر از پوسـت زنـان پـيـر ميشود


بطور مــتوسط مـوي انـسـان در طول يك مـاه بـه انـدازه نـيـم اينچ رشد ميكند

خشكترين منطـقه دنـيـا محلي است به نام شيله در قاره آفـريقا كه فقط 0.03 اينچ در سال باران مي بـارد. يـعنـي 100 سال طول ميكشد تا يك استكان پر شود

كره ماه در هر سال به انــدازه 1.5 اينچ از زمين دور ميشود

ضـربـان قــلب هـنـگام خميازه كشيدن ميتواند به ميزان 30 درصد افزايش يابد
لطفا شما هم اطلاعات جالبتون رو بنویسید

08-26-2005


1:

هـنـگام عطسه كردن تـمـامـي بخـشهـاي عـمـلياتي بـدن از كـار مي افتد. حتي قلب

2:

پیاز ار لحاظ میکروب کشی در درجه اول است، سیر در درجه دوم ، ترب سیاه در درجه سوم و چهارم فلفل قرمز.

3:

نمی دونستم برادر ...از کجا فهمیدی؟

4:

ژس از حالا بدون

5:

بايد بدانيم كه بايد اقتصاد دانش محور را به عنوان چشم‌انداز اقتصادي كشورمان در آينده ببينيم و در تعامل با آن برنامه‌ريزي كنيم و بدانيم كه اقتصاد دانش محور انتگرال Ict بعلاوه استراتژيهاي مناسب تجاري و بازاريابي است. بنابراين هر توسعه‌اي كه محور حركت آن Ict نباشد و با روشهاي علمي تهيه و اجرا نشود عملا در جهان آينده موفق نخواهد بود. سئوال اساسي آن است كه نقش روستاها در اين اقتصاد پيچيده كجا است. جايگاه توسعه روستاها در چشم‌انداز 20 سال آينده در كجا است؟ آيا اقتصاد روستاها نيز از شكل سنتي به اقتصاد دانش محور مبدل خواهد شد؟
بهتر است ابتدا اقتصاد دانش محور را بشناسيم و سپس به تبعات آن بخصوص در روستاها بپردازيم.

6:

اقتصاد دانش محور چيست؟ چگونه بوجود آمده و به كجا مي‌رود؟
اقتصاد دانش محور آن است كه توليد، توزيع و استفاده از دانش در آن نقش اصلي و غالب براي توليد ثروت باشد.
تا سال 1960 ميلادي كه توليد بيشتر اقتصاد توليدي را حاكم كرده بود بازوي كارگر و سرمايه نقش اساسي را در صنعت داشت. از سال 1960 تا اكنون جهان اقتصاد شكلي سينوسي بخود گرفته و شاهد صعود و نزول موقعيت اقتصادي در جهان هستيم. شايد دليل عمده اين وضعيت تغييرات سريع فناوري‌هاي نوين هستند كه در كنار رايانه، اينترنت و توسعه دانش وضعيت جديدي را به جهان حاكم كرده و شكل رفتارهاي اقتصادي سنتي را عوض كرده‌اند.
گفته مي‌شود اين وضعيت تا سال 2010 ميلادي ادامه‌ خواهد داشت و بعد از آن اقتصاد دانش محور جايگزين مي‌شود و شكل سينوسي اقتصاد به وضع باثباتي مي‌رسد. از سال 2010 به بعد فقط كساني كه بتوانند با علم و دانش فضاي خلاقيت و نو‌اوري را در جامعه خود گسترش دهند شانس داشتن اقتصاد قوي را خواهند داشت

7:

امروزه بسياري از مردم، ارتباط اقتصاد دانش محور را مرتبط با صنعت تكنولوژي پيشرفته مانند ارتباطات و سرويسهاي مالي مانند بانكداري الكترونيكي، كارت اعتباري و تجارت الكترونيكي مي‌دانند. استفاده از فناوري اطلاعات، رايانه، اينترنت در تمام توليدات و بخشهاي اقتصادي كاربرد دارد و دانش مهمترين فاكتور توليد در كنار سرمايه، كارگر، زمين و سازمان اقتصادي جاي گرفته است.

8:

بعضي از عوامل موثر در توسعه اقتصاد دانش محور بشرح ذيل است:
• اينترنت عامل هم‌افزائي دانش جهاني مي‌باشد و در آينده ابزار مهم توسعه دانائي محور خواهد بود كه از طريق آموزشهاي مستقيم و غيرمستقيم كاربران در جهان توسعه خواهد يافت.
• دولت الكترونيكي و تجارت الكترونيكي وجوه غالب در اقتصاد دانش محور مي‌باشند.
• بهبود دائم فناوري و خلاقيت باعث توسعه اقتصادي و دانش مي‌باشد.
• فشارهاي جهاني شدن اقتصاد دانش محور، و فناوريهاي جديد باعث افزايش رقابت و خلاقيت مي‌شود

9:

نوعي از نانوذرات نقره با ساختار hollandite، اثر زيادي بر كنترل انتشارات حاصل از سوخت‌هاي ديزلي دارند.

10:

انفجارهاي اشعه گاما، آذرخش هاي فضايي حاوي تشعشعات بسيار قوي انرژي هستند و وقوع آنها غير قابل پيش بيني است.

ميزان انرژي كه طي تنها چند دقيقه در جريان اين انفجارها آزاد مي شود مي‌تواند از آنچه خورشيد در طول يك عمر فعاليت يعني 10 ميليارد سال ساطع مي كند بيشتر باشد.

اين انفجار كه سه دقيقه به طول انجاميد روز چهارم سپتامبر 2005 توسط تلسكوپ فضايي «سوئيفت» (Swift) و شماري از رصدخانه‌هاي زميني ثبت شد و احتمالا ناشي از مرگ يك ستاره عظيم و ريزشي دروني كه آن را به يك سياهچاله بدل مي‌كند بود.

دانشمندان با استفاده از اندازه‌گيري «گرايش سرخ» اين انفجار، فاصله آن از زمين را 13 ميليارد سال نوري رقم زده‌اند.

از «گرايش سرخ» براي اندازه گيري فاصله هاي كيهاني استفاده مي‌شود و نمايانگر ميزان گرايش نور جرم فضايي به سوي گستره سرخ طيف الكترومغناطيسي در طول سفر درازش در كيهان است.

شيء هرچه دورتر باشد «گرايش سرخ» آن بيشتر است.

دانشمندان با مطالعه اجرامي در اين فاصله سعي دارند شرايط اوليه كيهان را درك كنند. اين انفجار متعلق به دوراني است که نخستين ستارگان و كهكشان ها با گذشت يك ميليارد سال از انفجار بزرگ تازه تشکيل شده بودند.

كيهان برخلاف وضعيت امروزي آن كه مملو از مجموعه عظيمي از توده هاي ناهموار خوشه هاي كهكشاني است، در دوران نوجواني اش هموار و همگن بود.

بررسي پديده هايي چون انفجار اخير اشعه گاما در افق هاي دوردست جهان قابل رؤيت، به منجمان كمك مي‌كند چگونگي تكامل كيهان را درك كنند.

11:

تصور مي شود كه در جريان انفجار بزرگ تنها عناصر هيدروژن و هليوم توليد شد و ساير عناصر به تدريج در داخل نخستين ستارگان پديد آمدند.

ستارگان اوليه احتمالا بسيار متفاوت از ستارگان امروزي بوده اند. براي مثال دانشمندان تصور مي‌كنند كه آنها بسيار عظيم تر از ستارگان كنوني بوده اند.

دكتر نيال تنوير، از دانشگاه هرتفورشاير كه از محققان تلسكوپ فضايي «سوئيفت» است در اين خصوص گفت:«ما با بررسي آثاري كه پس از انفجار آن ستاره هاي نخستين به جا مانده است مي توانيم به هويت آنها پي ببريم.»

دانشمندان در چهار قاره جهان با استفاده از تلسكوپ هاي گوناگون انفجار اخير و تابش به جا مانده از آن را درحالي كه به تدريج محو مي شود زير نظر گرفته اند. بي‌بي‌سي در گزارشي در اين زمينه افزود: منجمان در نظر دارند از تلسكوپ فضايي هابل براي رصد آن در پايان ماه جاري استفاده كنند، هرچند انتظار مي‌رود تا آن زمان به شدت كمرنگ شده باشد.

12:

دانشمندان روسي و همكاران خارجيشان از طراحي يك سيستم جهاني پيش‌بيني وقوع سونامي خبر دادند.
اين سيستم اجازه مي‌دهد تا با هشدار بموقع ساكنان اين مناطق، از خسارات مالي و جاني احتمالي تا حد مقدور كاسته شود.
دانشمندان معتقدند كه كشور روسيه كافي است سه، چهار حسگر در اقيانوس آرام – در طول سواحل مناطق Kamchatki، جزاير Kyrilski نصب كند تا بتوان اوضاع را كنترل و از ساكنان و اقتصاد اين مناطق در مقابل بلاياي طبيعي محافظت كند.
بنابر اعلام وابستگي علمي صنعتي سفارت ايران در مسكو، پيش‌بيني مي‌شود كه قسمتي از هزينه‌هاي مالي ساخت چنين سيستمي طبق برنامه كميسيون اقيانوس‌شناسي بين دولت‌هاي سازمان يونسكو تحقق يابد.

13:

فناوري‌هاي نوين ماهواره‌يي براي كنترل رفتار اجتماعي كودكان به كمك خانواده‌ها آمد.
اين فناوري كه به سرعت در كشورهاي آمريكا، انگلستان و كانادا در حال فراگير شدن است به والدين اين امكان را مي‌دهد كه با استفاده از يك رايانه كوچك كه به شكل يك تلفن شارژي كوچك است از محل استقرار، خريد، تغذيه، و حتي نحوه رانندگي فرزندان خود اطلاع پيدا كنند.
والدين به راحتي مطلع مي‌شوند كه خودروي فرزند آنها در چه فاصله و با چه سرعتي در حال حركت بوده و يا حتي در سرعت خيلي بالا در حال ترمز شديد است.
اين سيستم به Wherifone - يك دستگاه مخابراتي تعيين گر محل استقرار - مجهز است كه از يك سيستم مكان‌ياب جهاني استفاده مي‌كند.
بخش ديگر اين فن‌آوري يك Carchip است كه ابعاد آن در حدود دو باتري 4 ولتي به هم چسبيده است كه اطلاعات مربوط به سرعت و نحوه رانندگي را پردازش و ارسال مي‌كند.
به عقيده دانشمندان علوم تربيتي اطلاع والدين از مراودات اجتماعي فرزندان در حالت كلي در روند تربيتي آنها مفيد واقع خواهد شد.

14:

براي اولين بار در جهان، محققان دريافته‌اند كه چه طور برخي از سلول‌ها مي‌توانند آسيب‌هاي وارده به مولكول وراثتي Dna را كه در اثر اشعه‌ي فرابنفش خورشيدي بروز مي‌كند، بهبود دهند.
مطالعات انجام شده در دانشگاه «ايالتي اوهايو» در آمريكا نشان داد كه آنزيم فتوليز از انرژي اصل از نور مرئي براي تعمير Dna آسيب ديده از اشعه‌ي فرابنفش استفاده مي‌كند.
اين آنزيم در بدن پستانداران از جمله انسان وجود ندارد؛ اما در تمام گياهان و در بدن ساير حيوانات ديده مي‌شود. انجام مطالعات بيشتر بر روي نحوه‌ي عملكرد آنزيم فتوليز ممكن است روزي به توليد دارويي براي درمان اين قبيل آسيب‌ها در Dna انسان منجر شود.
دانشمندان معتقدند كه تمام گونه‌هاي پستانداران تقريبا 170 ميليون سال پيش توانايي توليد اين آنزيم را در بدنشان از دست داده‌اند.

15:

مرسي مهريار جان خيلي جالب بود

16:

ممنون جالب بود

17:

خواهش کتی جون قابل نداشت دیبا جان

18:آیا میدانستید که کهکشان راه شیری اضافه تر از صد ملیون ستاره دارد ـآیا میدانستید که حنجره زرافه تار صوتی ندارد و گنگ است ـ

آیا میدانستید که تنها غذائی که خراب نمی شود عسل است ـ

آیا میدانستید که پلکک زدن زنان دو برار پللک زدن مردان است ـ

آیا میدانستید که قدیمترین بنا در شمال توکیو است پنجصد هزار سال قدمت دارد ـ

19:


آیا میدانستید که حلزون می تواند تا سه سال بخوابد ـ
آیا میدانستید که روزانه 14000 نفر به بیماری ایدز مبتلا می شوند ـ
آیا میدانستید که زمانیکه عطسه میکنید قلب شما به اندازه یک میلیونم ثانیه ایستاد میشود ـ

20:


آیا میدانستید که تجربه نشان داده ست که مرغ با شنیدن موسیقی بزرگترین تخم را میگـــذارد ـ
آیا میدانستید که مورچه کارگر تا پنج سال و مورچه ملکه تا بیست و پنج سال عمر میکند ـ
آیا میدانستید که زنبور عسل دو معده دارد یکی برای جمع آوری عسل و دیگری برای هضم غذا ـ
آیا میدانستید که مورچه نسبت به بدن اش بزرگترین مغز را دارد ـ

21:


آیا میدانستید که موش های صحرایی چنان تکثیر پیدا میکند که در عرض هجده ماه دو موش صحرایی قادرند یک ملیون فرزند داشته باشند ـ
آیا میدانستید که جنین انسان بعد از هفده هفته می تواند خواب هم ببیند ـ
آیا میدانستید که گربه و سگ پنج نوع گروپ خون دارند در حالیکه انسان چهار نوع گروپ خون داد ـ
آیا میدانستید که روباه همه چیز را خاکستری رنگ می بیند ـ
آیا میدانستید که 1300 کره زمین در سیاره مشتری جای میگیرد ـ

22:


آیا میدانستید که نزدیکترین ستاره به ما یکسال نوری فاصله دارد ـ
آیا میدانستید که انسان برای اولین بار در سال 1783 م بود که پرواز را تجربه کرد و توانست هشت کیلو متر با بالن پرواز کند ـ
آیا میدانستید که یکصدو پنجاه ملیون سال پیش امریکایی جنوبی از افریقایی جنوبی از نظر جغرافیایی جدا شده است ـ
آیا میدانستید که در سال 2035 م جمیعت هند از جمیعت چین بیشتر خواهد شد و در سال 2050 م جمیعت هند به بیش از یک ملیارد ششصد ملیون نفر خواهد رسید
آیا میدانستید که جمیعت جهان تا پنجاه سال آینده از مرز نه میلیارد نفر خواهد گذشت ـ
آیا میدانستید که که گرمترین سیاره منظومه شمسی زهره می باشد این سیاره درجه حرارت تقریباً ثابتی دارد که برابر با 462 سانتی گراد می باشد ـ

23:


آیا میدانستید که عریض ترین آبشار جهان خن در لائوس است عرضی تقریباً یازده کیلو متر و ارتفاعی بین پانزده تا بیست و یک متر دارد ؟
آیا میدانستید 105 سال پیش گروه های خونی انسان کشف، قبل از آن صد ها هزار نفر بخاطر تزریق خون از گروپهای متفاوت جان خود را از دست دادند ؟
آیا میدانستید بدن انسان قادر است در ظرف یک ساعت دو لیتر عرق تولد کند ؟
آیا میدانستید با چشم غیر مجهز به دوربین و یا تلسکوب شش هزار ستاره را در آسمان مشاهده کرد ؟
آیا میدانستید که کشور تایوان از نظر موقیعت جغرافیائی در خطرناکترین نقطعه جهان قرار دارد .منظور از نظر حوادث طبعی می باشد ـ
آیا میدانستید در جهان فقط هفت هزار ببر وجود دارد ؟
آیا میدانستید نیکوتین سگرت به سرعت جذب خون می شود و در مدت سی ثانیه به مغز میرسد و بالای ساولهای عصبی اثر میگذارد ؟
آیا میدانستید در هر ثانیه خورشید 540 ملیون تن هیدروژن را به 495 ملیون تن هلیوم تبدیل میکند و در این فرایند 45 ملیون تن ماده به انرژی تبدیل میشود ؟
آیا میدانستید تشکیل و تولد سیاره ای مشابه زمین حداقل به سه ملیون سال نیاز دارد ؟

24:

با سلام ...

همانطور كه ميدانيد .... ستارها و سيارات بسياري هستند كه با ما ميلياردها سال نوري فاصله دارند...
و ما براساس نوري كه از آنها به زمين ميرسد ... ميتوانيم آنها را شناسائي كنيم ....
حالا سوال ...
از زماني كه خداوند اين جهان هستي را خلق نمود چند ميليارد سال ميگذرد ...؟؟

5 ميليارد .... 6 ميليارد .... 10 ميليارد ...؟؟ يا بيشتر ...؟؟

نتيجه ....
از زماني كه خداوند جهان هستي را خلق نمود .... هستند ستارگاني كه به دليل بعد مسافت بسيار طولاني ... نوري از آنها هنوز به زمين ويا سيارات ديگر مشابه نرسيده ....
لذا هنوز در حال سير در فضا هستند ....

و چه بسا زماني كه خداوند بخواهد بساط اين عالم را جمع كند(روز قيامت) هنوز نور بسياري از ستارگان در حال طي طريق باشند و به ما و يا سيارات ديگر نرسيده باشند ...
ولي جهان برچيده شود ...

25:

خداوند جهان را خلق ننمود چون فيزيك ميگويد كه ماده ازلي و ابدي است.
اينجا هم تالار دانش است و موضوع تاپيك هم تبليغ دين اسلام نيست!

قوانين را مراعات فرماييد

26:

با گاهشماري (تقويم) الله او جهان را نزديك به 20000 سال پيش
و در شش روز ( بروايتي در 8 روز ,,قرآن + تورات) آفريد.
حالا كه گند كار در آمده خداباوران هزار را كرده اند ميليارد.
بعد هم با نظريه ي تورات و قرآن ستارگان هم براي آراستن (تزيين)
آسمانها ( روي هم و توي هم هفت تا ) در شب است.
خورشيد هم براي نور افكندن در روز و ماه در شب است.
و زمين هم مركز هستي است كه الله در آن
انسان را بمانند خودش آفريد ...الخ

البته هيچكدام اينها با آنچه دانش كيهانشناسي ميگويد
نه تنها جور در نمي آيند بلكه چرند و ياوه هستند.

27:

آيا ميدانستي که هر چشم مگس داراي 10 هزار عدسي ميباشد
آيا ميدانستي که مقاومت موش صحرايي در برابر بي آبي بيشتر از شتر ميباشد؟
آيا ميدانستي که جمعيت ميمونهاي هند بالغ بر پنجاه ميليون مي باشد
آيا ميدانستي يک نوع وزغ وجود دارد که در بدن خود سم كافي براي كشتن دوهزار و دويست انسان در اختيار دارد؟
آيا ميدانستي 350 هزار جور مختلف کفش دوزک در جهان وجود دارد
آيا ميدانستي که در هر 2.5 سانتي متر مربع از پوست انسان 36 متر رشته عصبي، هزار و سيصد سلول عصبي، 100 غده عرق، 3 ميليون سلول و 30 متر عروق خوني وجود دارد؟
آيا ميدانستي که نوشابه هاي زرد رنگ زيان بارتر از نوشابه هاي سياه رنگ هستند؟
آيا ميدانستي در عرض بيست سال گذاشته حوادت طبيعي چون زلزله و سيل ، يک ميليون و دويست هزار نفر را بکام خود کشيده و بد نيست اين را هم بدانيد که نود و نه درصد قربانيان در کشورهای فقير بوده اند؟
آيا ميدانستي که شش چپ اندكي از شش راست كوچكتر ميباشد تا فضاي كافي براي قرارگيري قلب فراهم آيد

28:

آيا ميدانستي که شش چپ اندكي از شش راست كوچكتر ميباشد تا فضاي كافي براي قرارگيري قلب فراهم آيد
آيا ميدانستي بزرگترين مرواريد دنيا، 6.4 کيلوگرم وزن دارد. اين مرواريد حدود هفتاد و يک سال پيش در فيليپين از داخل يک صدف بسيار بزرگ در آورده شد. متاسفانه اين مرواريد گرد نيست
آيا ميدانستيد هزارپا، ده هزار نژاد متفاوت دارد و جالبتر اينکه هيچ کدام هزار پا ندارند و بيشترين پا را يک نوع نژادی دارد که در کاليفرنيا يافت ميشود، تعداد پاهای آن به هفتصد و پنجاه تا ميرسد؟
آيا ميدانستي که موناليزا فاقد ابرو ميباشد زيرا در دوران رنسانس تراشيدن ابرو مد بوده
آيا ميدانستي که تقريبا نيمي از كل نشريات جهان در دو كشور آمريكا و كانادا منتشر ميگردد
آيا ميدانستي که تعداد سلولهاي گيرنده بويايي در سگهاي معمولي يک ميليارد و در سگهای شكاري چهار ميليارد عدد ميباشد

آيا ميدانستي که انسان براي اولين بار سال 1783 ميلادي بود که پرواز را تجربه کرد و توانست هشت کيلومتر با بالن پرواز کند

آيا ميدانستي در قديم مردم روزانه بين پنجاه تا شصت گرم نمک ميخورند علت اين امر استفاده نمک براي نگهداري مواد غذايي بوده است که اين باعث استفاده بي رويه آن بود ، انسان امروزي بين پنج تا شش گرم نمک در روز استفاده ميکند

آيا ميدانستي سريعترين جابجاي اطلاعات توسط اينترنت بين ژنو و کاليفرنيا بوده است که پژوهشگران توانستند اطلاعاتي با بيش از يک ترابايت را در کمتر از نيم ساعت جابجا کنند ، جالب است بدانيد که يک ترابايت برابر است با هزار گيگابايت

29:

آيا ميدانستي در دنيا از هر پنج نفر چهار نفرش موهايش تيره ميباشد

آيا ميدانستي که خرس كوالا هر گز آب نمي‌نوشد و آب مورد نياز خود را با خوردن برگ گياهان تامين مي‌كند

آيا ميدانستي که نقره صد ها بار بيش از ساير مواد ضد عفوني كننده موثر است و ششصد و پنجاه ميكرب را از بين مي برد

آيا ميدانستي که فيل بالغ در روز 220 كيلوگرم غذا و 200 ليتر آب مصرف ميكند

آيا ميدانستي که مساحت سطح کره زمين ۵۱۵ ميليون کيلومتر مربع است

آيا ميدانستي که درياچه بايکال کهنسالترين درياچه دنيا ميباشد ، قدمت آن تقريبا" به هفتاد ميليون سال ميرسد

آيا ميدانستي مساحت خيلــــــج فــــــــارس 240 هزار کيلومتر مربع ميباشد

آيا ميدانستي که روزانه فقط در قاره آفريقا سه هزار نفر جان خود را در اثر مبتلا به بيماري ماراليا از دست ميدهند و سالانه فقط يک ميليون کودک در دنيا جان خود را بر اثر اين بيماري از دست ميدهندد

30:

آیا میدانستید برای فرار از جاذبه زمین به سرعت یازده کلیومتر در ثانیه نیاز است ؟
آیا میدانستید در یک ثانیه بیش از 5000 بلیون بلیون الکترون به صفحه تلویزیون برخورد میکند و تصاویری که شما مشاعده میکند بوجود می آورد ؟
آیا میدانستید که گرمترین نقطعه زمین دالول اتیوپی است ؟ در این منطقه در یک روز عادی گرمی هوا در سایه به 94 درجه فارنهایت میرسد ؟
آیا میدانستید فشار در مرکز خورشید تقریباٌ 700 ملیون تن بر شش و نیم سانتی متر مربع است ؟
آیا میدانستید که ظروف پلاستیکی پنجاه هزار سال در برار تجزیه و فرسودگی مقاوم اند ؟
آیا میدانستید که قد انسان تا 20 الی 25 سالگی و گاهی هم تا سن 40 سالگی بلند میشود و از 40 سالگی به بعد قد انسان هر دو سال حدود شش ملی متر کوتاه می شود ؟

31:

سخن من هم از سير نور و .... بود چرا چسبيدي به كلمهء خالق ...؟؟ محتوا را درياب ...

-- در ضمن به تو هم هيچ مربوط نيست كجا چگونه صحبت ميكنم ... تالا مدير دارد ...(بابانوئل)... دگر همين مانده بود تو به من تذكر دهي ...خدا ....... خدا ......... خدا ......... خدا ........ خدا .......

32:

نوشته اصلي بوسيله منظومه
با سلام ...

همانطور كه ميدانيد ....
....
....
نتيجه ....
از زماني كه خداوند جهان هستي را خلق نمود
...
و چه بسا زماني كه خداوند بخواهد بساط اين عالم را جمع كند.....

33:

آيا ميدانستي اولـيـن تــمـاس تـلفـني ايـران سـال 1285 خـورشـيـدي در تـهـران برقرار
شد؟

آيا ميدانستي که نوعي كوسه داراي 3500 دندان مي بـــاشد كه از هيچ يك از آنها استفاده نميكند؟

34:


آيا ميدانستي در دنيا از هر پنج نفر چهار نفرش موهايش تيره ميباشد

آيا ميدانستي که خرس كوالا هر گز آب نمي‌نوشد و آب مورد نياز خود را با خوردن برگ گياهان تامين مي‌كند

آيا ميدانستي که نقره صد ها بار بيش از ساير مواد ضد عفوني كننده موثر است و ششصد و پنجاه ميكرب را از بين مي برد

آيا ميدانستي که فيل بالغ در روز 220 كيلوگرم غذا و 200 ليتر آب مصرف ميكند

آيا ميدانستي که مساحت سطح کره زمين ۵۱۵ ميليون کيلومتر مربع است

آيا ميدانستي که درياچه بايکال کهنسالترين درياچه دنيا ميباشد ، قدمت آن تقريبا" به هفتاد ميليون سال ميرسد

آيا ميدانستي مساحت خيلــــــج فــــــــارس 240 هزار کيلومتر مربع ميباشد

آيا ميدانستي که روزانه فقط در قاره آفريقا سه هزار نفر جان خود را در اثر مبتلا به بيماري ماراليا از دست ميدهند و سالانه فقط يک ميليون کودک در دنيا جان خود را بر اثر اين بيماري از دست ميدهندد

35:

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه سيستم اگو يا فاضلاب را جهت تخليه آب شهري به بيرون از شهر اختراع كرد ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه اسب را به جهان هديه كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه حيوانات خانگي را تربيت كردند و جهت بهره مندي از آنان استفاده كردند ايرانيان بودند .

36:

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه مس را كشف كرد ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه آتش را در جهان كشف كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه ذوب فلزات را آغاز كردند ايرانيان بودند در شهر سيلك در اطراف كاشان .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه كشاورزي را جهت كاشت و برداشت كشف كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه نخ را كشف كردند و موفق به ريسيدن آن شدند ايرانيان بودند .

37:

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه سکه را در جهان ضرب كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه عطر را براي خوشبو شدن بدن ساختند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه كشتي يا زورق را ساختند به فرمان يكي از پادشاهان زن ايراني بوده است .
آيا ميدانيد : اولين ارتش سواره در دنيا توسط سام ايراني اختراع شد با 115 سرباز .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه حروف الفبا را ساختند در 7000 سال پيش در جنوب ايران ، ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه شيشه را كشف كردند و از آن براي منازل استفاده كردند ايراينان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه زغال سنگ را كشف كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه مقياس سنجش اجسام را كشف كرد ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه به كرويت زمين پي بردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه قاره آمريكا را كشف كردند ايراينان بودند و كريستف كلب و واسكودوگاما بر اثر خواندن كتابهاي ايراني كه در كتابخانه واتيكان بوده به فكر قاره پيمايي افتاده اند

38:

خيلي عالي بود مرسي

39:

خیلی عالی بود

40:


خيلي چيزها كه شما در مورد ايرانيان نوشته ايد از روي تعصب ميباشد و حقيقت
ندارد
ولي اينكه ايرانيان قاره امريكا را هم كشف كرده اند از همه شاخدار تر است
در ۵۰۰ سال قبل كريستوف كلومبوس بر حسب دستور پادشاه ان وقت اسپانيا
ميبايست راه كوتاه دريايي به هندوستان پيدا كند ووقتي هم به قاره امريكا
رسيد فكر كرد انجا هندوستان ميباشد و خودش هم هيچوقت در دوران زندگييش به
اشتباهش پي نبرد
هنوز هم به خيلي از زبانهاي اروپائي به سرپوستهاي امريكائي اينديوس
ميگويند يا به عبارت ديگر هنديها
بايد توجه داشت ويكينگها (اسكاندينويها ) ۳۰۰ قبل از كريستوف كلومبوس امريكا را كشف كرده
بودند ولي بدليل از ديد انها بد اب و هوائي انجا به اسكاندينويا برگشته بودند

41:

ایا میدانید بویایی مورچه به اندازه سگ است

42:

آیا می دانید که خرسها موجوداتی چپ دست هستند.
آیا می دانید که روباهها همه چیز را خاکستری می بینند.
آیا می دانید که تنها موجودی که می تواند به پشت بخوابد انسان است.
آیا می دانید که طول قد انسان سالم 8 برابر وجب دست خود اوست.
آیا می دانید که هر یک لیتر بنزین معادل 5/33 تن گیاه مدفون شده در قرنها پیش است.

43:

آيا ميدانيد : كورش پس از فتح بابل به معبد مردوك رفت و براي ابراز محبت به بابلي ها به خداي آنان احترام گذاشت و در همان معبد كه بيش از 1000 متر بلندي داشت براي اثبات حسن نيت خود به آنان تاج گذاري كرد .
آيا ميدانيد : اولين هنرستان فني و حرفه اي در ايران توسط كورش كبير در شوش جهت تعليم فن و هنر ساخته شد .
آيا ميدانيد : ديوار چين با بهره گيري از ديواري كه كورش در شمال ايران در سال 544 قبل از ميلاد براي جلوگيري از تهاجم اقوام شمالي ساخت ، ساخته شد .
آيا ميدانيد : اولين سيستم استخدام دولتي به صورت لشگري و كشوري به مدت 40 سال خدمت و سپس بازنشستگي و گرفتن مستمري دائم را كورش كبير در ايران پايه گذاري كرد .
آيا ميدانيد : كمبوجبه فرزند كورش بدليل كشته شدن 12 ايراني در مصر و اينکه فرعون مصر به جاي عذر خواهي از ايرانيان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با 250 هزار سرباز ايراني در روز 42 از آغاز بهار 525 قبل از ميلاد به مصر حمله كرد و كل مصر را تصرف كرد و بدليل آمدن قحطي در مصر مقداري بسيار زيادي غله وارد مصر كرد . اكنون در مصر يك نقاشي ديواري وجود دارد كه كمبوجيه را در حال احترام به خدايان مصر نشان ميدهد . او به هيچ وجه دين ايران را به آنان تحميل نكرد و بي احترامي به آنان ننمود .
آيا ميدانيد : داريوش کبير با شور و مشورت تمام بزرگان ايالتهاي ايران كه در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهي برگزيده شد و در بهار 520 قبل از ميلاد تاج شاهنشاهي ايران رابر سر تهاد و براي همين مناسبت 2 نوع سكه طرح دار با نام داريك ( طلا ) و سيكو ( نقره )
را در اختيار مردم قرار داد كه بعدها رايج ترين پولهاي جهان شد .
آيا ميدانيد : داريوش كبير طرح تعلميات عمومي و سوادآموزي را اجباري و به صورت كاملا رايگان بنيان گذاشت كه به موجب آن همه مردم مي بايست خواندن و نوشتن بدانند كه به همين مناسبت خط آرامي يا فنيقي را جايگزين خط ميخي كرد كه بعدها خط پهلوي نام گرفت . ( داريوش به حق متعلق به زمان خود نبود و 2000 سال جلو تر از خود مي انديشيد . )
آيا ميدانيد : داريوش در پايئز و زمستان 518 - 519 قبل از ميلاد نقشه ساخت پرسپوليس را طراحي كرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با كمك چندين تن از معماران مصري بروي كاغد آورد .
آيا ميدانيد : داريوش بعد از تصرف بابل 25 هزار يهودي برده را كه در آن شهر بر زير يوق بردگي شاه بابل بودند آزاد كرد ..
آيا ميدانيد : داريوش در سال دهم پادشاهي خود شاهراه بزرگ كورش را به اتمام رساند و جاده سراسري آسيا را احداث كرد كه از خراسان به مغرب چين ميرفت كه بعدها جاده ابريشم نام گرفت .
آيا ميدانيد : اولين بار پرسپوليس به دستور داريوش كبير به صورت ماكت ساخته شد تا از بزرگترين كاخ آسيا شبيه سازي شده باشد كه فقط ماكت كاخ پرسپوليس 3 سال طول كشيد و کل ساخت کاخ ?? سال به طول انجاميد .
آيا ميدانيد : داريوش براي ساخت كاخ پرسپوليس كه نمايشگاه هنر آسيا بوده 25 هزار كارگر به صورت 10 ساعت در تابستان و 8 ساعت در زمستان به كار گماشته بود و به هر استادكار هر 5 روز يكبار يك سكه طلا ( داريك ) مي داده و به هر خانواده از كارگران به غير از مزد آنها روزانه 250 گرم گوشت همراه با روغن - كره - عسل و پنير ميداده است و هر 10 روز يكبار استراحت داشتند .
آيا ميدانيد : داريوش در هر سال براي ساخت كاخ به كارگران بيش از نيم ميليون طلا مزد مي داده است كه به گفته مورخان گران ترين كاخ دنيا محسوب ميشده . اين در حالي است كه در همان زمان در مصر كارگران به بيگاري مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد كه با شلاق نيز همراه بوده است .
آيا ميدانيد : تقويم كنوني ( ماه 30 روز ) به دستور داريوش پايه گذاري شد و او هياتي را براي اصلاح تقويم ايران به رياست دانشمند بابلي "دني تون" بسيج كرده بود . بر طبق تقويم جديد داريوش روز اول و پانزدهم ماه تعطيل بوده و در طول سال داراي 5 عيد مذهبي و 31 روز تعطيلي رسمي كه يكي از آنها نوروز و ديگري سوگ سياوش بوده است .
آيا ميدانيد : داريوش پادگان و نظام وظيفه را در ايران پايه گزاري كرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزير بايد به خدمت بروند و تعليمات نظامي ببينند تا بتوانند از سرزمين پارس دفاع كنند .
آيا ميدانيد : داريوش براي اولين بار در ايران وزارت راه - وزارت آب - سازمان املاك -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنيان نهاد .
آيا ميدانيد : اولين راه شوسه و زير سازي شده در جهان توسط داريوش ساخته شد .
آيا ميدانيد : داريوش براي جلوگيري از قحطي آب در هندوستان كه جزوي از امپراطوري ايران بوده سدي عظيم بروي رود سند بنا نهاد .
آيا ميدانيد : فيثاغورث كه بدلايل مذهبي از كشور خود گريخته بود و به ايران پناه آورده بود توسط داريوش كبير داراي يك زندگي خوب همراه با مستمري دائم شد .
آيا ميدانيد : در طول سلطنت داريوش كبير 242 حكمران بر عليه او شورش كرده بودند و او پادشاهي بوده كه با 242 مورد شورش مقابله كرد و همه را بر جاي خود نشاند و عدالت را در سرتاسر ايران بسط داد . او در سال آخر پادشاهي به اندازه 10 ميليون ليره انگلستان ذخيره مالي در خزانه دولتي بر جاي گذاشت .
*** داريوش در سال 521 قبل از ميلاد فرمان داد : من عدالت را دوست دارم ، از گناه متنفرم و از ظلم طبقات بالا به طبقات پايين اجتماع خشنود نيستم .. ***
ياد آنان گرامي . شايد ما ذره اي ميهن پرستي را از آنان بياموزيم.

44:

آيا ميدانستي که تصادف کردن با سرعتي معادل نود کيلومتر در ساعت مثل اين ميماند که از طبقه نهم يک ساختمان سقوط کنيم، کمربند ايمني را فراموش نکنيد؟

پیتر بنوت فرانسوی که خاطراتش در جنگ جهانی را به صورت رمان منتشر کرد ، چون یقین داشت پر فروش خواهد بود ، هفتصد هزار جلد آنرا چاپ کرد اما از این رمان فقط پنج نسخه به فروش رفت؟


آيا ميدانستي دانشمندان مدعي هستند که جهان هستي نزديک به چهارده ميليارد سال قدمت دارد در اين ميان کره زمين نيز بيش از چهار و نيم ميليار سال عمر دارد؟

آيا ميدانستي که زنبور عسل در هر ثانيه 250 بار بال ميزند؟

آيا ميدانستي که الکساندر سوم ، پادشاه یونان که در بيست و هفت جنگ همراه سربازانش شرکت کرده بود ، حتی یک زخم هم بر نداشت ، اما یک روز وقتی میمون خانگی او دستش را گاز گرفت دچار کزاز شد و مرد؟آيا ميدانستي که همایون خان مغول که در قرن شانزدهم حاکم هند شد ، تخت سلطنتی اش را بر فراز یک درخت بزرگ گستراند، زیرا یک روز قبل از حاکم شدنش ، برای اینکه کشته نشود بالای آن درخت پنهان شده بود؟


آيا ميدانستي براي توليد هر 1000 كيلوگرم كاغذ جديد بايد پانزده درخت جنگلي قطع شود؟


آيا ميدانستي يه نوع مار وجود دارد که 87 درصد از عمرش را داخل آب ميگذراند و ميتواند سه ساعت و نيم بدون اکسيژن زير آب باشد و فقط چند ثانيه ايي بر سطح آب ميايند و اکسيژن دريافت ميکند و دوباره داخل آب ميرود؟

آيا ميدانستي که طولانی ترین عمل جراحی بر روی مغز یک انسان در سال هفتاد ميلادی در ساندیاگو انجام شد که دکتر جان الکسن برای بیرون آوردن دو گلوله از مغز مردی بیست ساله ، سي و يک ساعت مغز او را جراحی کرد؟


آيا ميدانستي که سالانه حدود ده تن الماس در سراسر دنیا استخراج می شود، بد نیست اين را هم بدانید که معمولا" برای یافتن یک الماس به اندازه یک بادام، باید ده تن خاک را الک کرد؟آيا ميدانستي نصف کساني که در جهان زير بيست و پنج سال هستند در هندوستان زندگي ميکنند؟

آيا ميدانستي قديمترين متروی جهان در لندن قرار دارد، قدمت متروی لندن به صد و پنجاه سال ميرسد؟

آيا ميدانستي که خفاش هميشه وقتي غار محل زندگيش را ترک ميکند، به سمت چپ پرواز ميکند؟

آيا ميدانستي که پرنده مگس خوار تنها پرنده ای هست که عقب عقب ميتواند پرواز کند؟

آيا ميدانستي زمانيکه مغولها در حال حمله به اروپا بودن، اگر خان مغول بطور غيرمنتظره ايي نميمرد و مغولها از حمله به اروپا صرفنظر نميکردن، الان نه خبری از رم بود و نه پاريس؟

45:

آیا می دانستی تند رفتن نبود شیوه مردی؟
مردی آن است که سالم برگردی؟!

46:

 1. يک سوسک حمام مي‌تواند 9 روز بدون سر زندگي کند تا اينکه ازگرسنگي بميرد.
 2. يک کوروکوديل نمي‌تواند زبانش را بيرون در بياورد.
 3. حلزونمي‌تواند 3 سال بخوابد.
 4. به طور ميانگين مردم از عنکبوت بيشتر مي‌ترسند تا ازمرگ!
 5. اگر جمعيت چين به شکل يک صف از مقابل شما راه بروند، اين صف به خاطرسرعت توليد مثل هيچ‌وقت تمام نخواهد شد.
 6. خطوط هوايي آمريکا با کم کردن فقط يکزيتون از سالاد هر مسافر در سال 1987 توانست 40000$ صرفه‌جويي کند.
 7. ملتآمريکا بطور ميانگين روزانه 73000 متر مربع پيتزا مي‌خورند.
  چشم‌هاي شترمرغاز مغزش بزرگتر است.
 8. بچه‌ها بدون کشکک زانو متولد ميشوند. کشکک‌ها در سن 2تا 6 سالگي ظاهر مي‌شوند.
  کوبيدن سر به ديوار 150 کالري در ساعت مصرفمي‌کند.
 9. پروانه‌ها با پاهايشان مي‌چشند.
 10. گربه‌‌ها مي‌توانند بيش ازيکصد صدا با حنجره خود توليد کنند در حاليکه سگ‌ها کمتر از 10 تا!
 11. ادرارگربه زير نور سياه مي‌درخشد.
 12. تعداد چيني‌هايي که انگليسي بلدند، از تعدادآمريکايي‌هايي که انگليسي بلدند، بيشتر است!!
 13. دوئل کردن در پاراگوئه آزاد است به شرطي که طرفين خون خود را بر گردنبگيرند.
 14. فيل‌ها تنها حيواناتي هستند که نمي‌توانند بپرند.
 15. هر بار کهيک تمبر را ميليسيد 10/1 کالري انرژي مصرف مي‌کنيد.
 16. فورييه 1865 تنها زمانيبود که ماه کامل نشد.
 17. کوتاهترين جمله کامل در زبان انگليسي I am است.
 18. اگر عروسک باربي را زنده تصور کنيد سايزش 33-23-39 و قدش 2 متر و 15 سانتي‌مترخواهد بود با گردني 2 برابر بلندتر از يک انسان نرمال.
 19. تمام خرسهاي قطبي، چپدست هستند.
 20. اگر يک ماهي قرمز را در يک اتاق تاريک قرار دهيد، کم کم رنگشسفيد مي‌شود.
 21. اگر به صورت مداوم 8 سال و 7 ماه و 6 روز فرياد بزنيد، انرژيصوتي لازم براي گرم کردن يک فنجان قهوه را توليد کرده‌ايد.
 22. در مصر باستانافراد روحاني تمام موهاي بدن خود را مي‌کندند حتي ابروها و موژه‌ها.
 23. کوتاه‌ترين جنگ در تاريخ در سال 1896 بين زانزيبار و انگلستان رخ داد که 38 دقيقهطول کشيد.
 24. در 4000 سال گذشته هيچ حيوان جديدي رام نشده است.
 25. هيچ‌وقتنميتواني با چشمان باز عطسه کني.
  تعداد انسان‌هايي که به وسيله خر کشتهمي‌شوند، از انسان‌هايي که در سانحه هوايي مي‌ميرند بيشتر است.
 26. چشم‌هاي مااز بدو تولد همين اندازه بوده‌اند، اما رشد دماغ و گوش ما هيچ‌وقت متوقفنمي‌شوند.
 27. هر تکه کاغذ را نمي‌توان بيش از 9 بار تا کرد.
 28. در هرم خئوپوس در مصر که 2600 سال قبل از مبلاد ساخته شده است، بهاندازه‌اي سنگ به کار رفته که مي‌توان با آن ديواري آجري به ارتفاع 50 سانتي‌متردور دنيا ساخت.
 29. اگرتمام رگ‌هاي خوني را در يک خط بگذاريم، تقريبا 97000 کيلومترمي‌شود.
 30. وقتي مگس بر روي يک ميله فولادي مي‌نشيند، ميله فولادي به اندازه دوميليونيم ميليمتر خم مي‌شود.
 31. آمريکا تا 50 ميليون سال ديگر دو نيم خواهد شد.
 32. عدد 2520 را مي‌توان بر اعداد 1 تا 10 تقسيم نمود، بدون آن‌که خارج قسمتکسري داشته باشد.
 33. 30برابر مردمي که امروزه بر سطح زمين زندگي مي‌کنند، در زير خاک مدفونشده‌اند.
 34. تنها حيواني که نمي‌تواند شنا کند، شتر است.
 35. شيشه در ظاهر جامد به نظر مي‌رسد ولي در واقع مايعي است که بسيار کندحرکت مي‌کند.
 36. در هر ثانيه بيش از 5000 بيليون بيليون الکترون به صفحه تلويزيون برخوردمي‌کند و تصويري را که شما تماشا مي‌کنيد، بوجود مي‌آورد.
 37. شانس شبيه بودن دو اثر انگشت، يک به 64 ميليارد است.
 38. يک ليتر سرکه در زمستان سنگين‌تر از تابستان است.
 39. قد انسان تا 20، 25 سالگي و گاها 40 سالگي بلند مي‌شود و از چهل سالگي بهبعد، قد انسان هر دو سال حدود 6 ميلي‌متر کوتاه مي‌شود.
 40. فقط با از دست دادن يک درصد از آب بدن، احساس تشنگي مي‌کنيم!
 41. دهان انسان روزانه يک ليتر بزاق توليد مي‌کند.
 42. چيتا يا يوزپلنگ سريع‌ترين حيوان خشکي است. او در عرض فقط 3 ثانيه 100کيلومتر در ساعت سرعت مي‌گيرد. رکوردي که حتي سريع‌ترين خودروهاي فراري همنتوانسته‌اند بشکنند.
 43. کرم‌هاي ابرشيم در 56 روز، 86 هزار برابر خود غذا مي‌خورند.
 44. تنها قسمت بدن که خون ندارد، قرينه چشم است.
 45. شتر در 3 دقيقه 95 ليتر آب مي‌خورد

47:

Miraculous Messages from Water
پیام معجزه آسا از آب.
How water reflects our consciousnessأَفَرَأَيْتُمُ الْمَاءَ الَّذِي تَشْرَبُونَ (68/واقعه)
آيا به آبى که مى نوشيد توجه کرده ايد؟يك محقق ژاپني با انتشار يافته‌هاي تحقيقات خود مدعي شد كه مولكول‌هاي آب نسبت به مفاهيم انساني تأثيرپذيرند.
نظريه اين محقق ژاپني كه تاكنون از سوي مؤسسات علمي فيزيكي و زيست‌شناسي مورد تأييد قرار گرفته است، مبتني بر بررسي نمونه‌هاي فراواني از كريستال‌هاي منجمدشده آب و مقايسه آن با يكديگر است.
پروفسور «ايموتو»‌كه يافته‌هاي خود را در سه جلد كتاب ارائه كرده است، معتقد است كه مفاهيم متافيزيكي محيط بر روي تركيب مولكولي آب تأثير مي‌گذارد.
اين دانشمند ژاپني كه فارغ‌التحصيل دانشگاه يوكوهاماست، داراي يك مؤسسه تحقيقاتي به نام
SHM
در ژاپن است كه امور تحقيقاتي مربوط به كريستاليزه شدن آب را در آنجا انجام مي‌دهد.
آب، پيام مهمي براي ما دارد. آب به ما مي‌گويد كه نگاه عميق‌تري به خودمان بيندازيم. زماني كه با آيينه آب به تماشاي خود مي‌نشينيم، اين پيام به طور شگفت‌آوري خود را شفاف و درخشان مي‌كند. مي‌دانيم كه زندگي بشر مستقيما به كيفيت آبي كه در اطراف ما يا درون بدن ماست، روي آورده است. تصاوير و اطلاعات ارائه‌شده در اين مقاله،‌ بازتابي از فعاليت «ماسارو ايموتو»، محقق خلاق و روياپرداز ژاپني است. «ايموتو» كتابي با نام «پيغام آب» منتشر كرده كه برگرفته از يافته‌هاي تحقيقات جهاني وي است. اگر شما نسبت به تأثيرپذيري افكارتان از وقايع درون يا پيرامونتان شك و ترديد داريد، اطلاعات و عكس‌هايي كه در اينجا آورده شده را ببيند. اين تصاوير مستقيما بر اساس نتايج به دست آمده در كتاب انتشاريافته «ايموتو» است، مطمئنا در فكر و ذهن شما دگرگوني پديد مي‌آورد و عقايد شما را عميقا تغيير خواهد داد.
بنا بر آنچه در كتاب «ايموتو» آمده است، ما به مدارك حقيقي دست يافته‌ايم كه نشان مي‌دهد، انرژي ارتعاشي بشر، افكار، نظرات و موسيقي بر ساختار مولكولي آب اثر مي‌گذارد.
آب، ماده‌اي بسيار سازگار است، به گونه‌اي شكل فيزيكي آب به آساني با محيطي كه در آن هست، انطباق پيدا مي‌كند و نه تنها از نظر فيزيكي تغيير مي‌كند، بلكه شكل مولكولي آن نيز تغيير مي‌يابد. انرژي يا ارتعاشات محيط، شكل مولكولي آب را تغيير مي‌دهد. از اين جنبه، نه تنها آب توانايي آن را دارد كه از حيث ديداري، محيط خود را منعكس كند، بلكه از حيث مولكولي هم در انعكاس محيط اطراف خود عمل مي‌كند.
«ايموتو»، تغييرات مولكولي آب را به وسيله تكنيك‌هاي عكسبرداري و مشاهده ميكروسكوپي به صورت سند و مدرك درآورده است. به اين صورت كه وي قطراتي از آب را به صورت يخ درآورده و سپس آنها را در يك فضاي تاريك ميكروسكوپي مورد آزمايش كه از قابليت‌هاي عكاسي برخوردار بوده، قرار داده است. تحقيقات وي، آشكارا تغيير شكل ساختار مولكول آب را به نمايش گذاشته است و اثر محيط بر ساختار آب را نشان مي‌دهد.
برف، بيش از چندين ميليون سال است كه بر زمين فرود مي‌آيد و همان‌گونه كه مي‌دانيم، هر دانه برف‌، داراي شكل و ساختار خاص و منحصر به فرد است. با تبديل يخ به آب و عكسبرداري از ساختار آن، شما به اطلاعات باورنكردني‌اي آب دست پيدا مي‌كنيد.
«ايموتو» به تفاوت‌هاي جالب‌توجهي در ساختار كريستالي آب دست يافته است كه از منابع گوناگون و شرايط مختلف در روي كره زمين تهيه شده‌اند. آبي كه از نخستين محل خود از كوه جاري مي‌شود و چشمه‌هايي كه جاري هستند، طرح‌هاي هندسي بسيار زيبايي از الگوهاي كريستالي‌شده خود ارائه مي‌دهند. آب آلوده و سمي كه از نواحي پرجمعيت و صنعتي به دست آمده است و آب راكد كوله‌هاي آب و سدهاي ذخيره، به صراحت ساختارهاي كريستالي تغييريافته و برحسب اتفاق شكل‌گرفته آب را نشان مي‌دهد.


آيا مي دانستيد؟!
آب رودخانه سايجو ـ‌ ژاپن

آيا مي دانستيد؟!
آب رودخانه سانبوئيچي يوسويي ـ ژاپن

آيا مي دانستيد؟!
چشمه‌اي در لوردز ـ فرانسه
آيا مي دانستيد؟!
آب رودخانه «فوجي وارا»، پيش از به جا آوردن دعا و نيايش.

آيا مي دانستيد؟!
آب رودخانه «فوجي وارا»، پس از به جا آوردن دعا و نيايش.

بنابراين، با توجه به عموميت موسيقي درماني، «ايموتو» تصميم گرفت ببيند، موسيقي چه اثراتي بر شكل‌گيري ساختار آب دارد. او آب مقطر را ساعت‌ها بين دو نفر كه در حال صحبت كردن بودند، قرار داد و سپس از كريستال‌هاي آن آب، پس از انجماد،‌ عكسبرداري كرد.


آيا مي دانستيد؟!
آهنگ «پاستورال» از بتهوون
آيا مي دانستيد؟!
آهنگ هوا براي رديف جي، از باخ

آيا مي دانستيد؟!
موسيقي هوي ‌متال

اين تحقيق بر روي تاثير كلمات نيز بررسي شده است.


آيا مي دانستيد؟!
عشق و محبت

آيا مي دانستيد؟!
متشکرم

آيا مي دانستيد؟!
تو منو روانی کردی . می کشمت.

آيا مي دانستيد؟!
آدولف هیتلر
آب به صورتي زنده و تأثيرپذير به هر يك از احساسات و انديشه‌هايمان پاسخ مي‌دهد. كاملا روشن است كه آب به آساني، ارتعاشات و انرژي محيطش را به خود مي‌گيرد و جذب مي‌كند؛ خواه آلوده، سمي يا راكد و كهنه باشد. كار غيرعادي «ايموتو»، نمايشي پرهيبت است و ابزاري قدرتمند كه مي‌تواند، درك ما را از خودمان و جهاني كه در آن زندگي مي‌كنيم، براي هميشه تغيير دهد. هم‌اكنون مدرك قوي و محكمي داريم كه مي‌توانيم به طور مثبت، خود و سياره خود را با انتخاب افكاري كه براي انديشيدن برمي‌گزينيم و راه‌هايي كه اين افكار را به فعليت مي‌رساند درمان نموده تغيير شكل دهيم.
منبع:
http://www.wellnessgoods.com/messages.asp
This article is Copyright Protected by :
Stace Sharp and The Wellness Goods Company Inc.
Please see our Legal Restrictions for further information

48:

ناخنهای انگشتان دست ، تقریبا چهار برابر ناخنهای پا رشدمی‌کنند!

دلفینها هم مانند گرگها هنگام خواب یک چشمشان را بازمی‌گذارند!

8 دقیقه و 17 ثانیه طول می‌کشد تا نور خورشید به زمینبرسد!

جویدن آدامس هنگام خوردن پیاز ، مانع از اشک‌ریزی شمامی‌شود!

در تایوان بشقابهای گندمی درست می‌شود و افراد بعد از خوردنغذا ، بشقابشان را هم می‌خورند!

آیا می‌دانید که یک ‌چهارم استخوانهای بدن افراد ، در پایشانقرار دارد؟

اثر لب و زبان هر کس ، مانند اثر انگشت او منحصربه‌فرداست!


-=
آیا می‌دانید که تقریبا 300 متر مکعبگازهلیوم می‌تواند یک انسان را از روی زمین بلند کند!=-
آیا می‌دانید کهکرمهای ابریشمدر پنجاه و شش روز ، هشتاد وشش هزار برابر خود غذا می‌خورند!

آیا می‌دانید که تیز پروازترین حیوانات جهان پرندگانیاند که «پرستوک» نامیده می‌شوند پرستوک دم خاردار کهدر آسیا زندگی می‌کند ، قادر است با سرعتی بیش از صد و شصت کیلومتر در ساعت پروازکند و با بالاترین میزان سرعت یک قطار سریع‌السیر رقابت کند.

آیا می‌دانید کهکره مریخبا سرعت 240 کیلومتر در ساعت بهدور خورشید می‌چرخد؟

آیا می‌دانید که هرچه از مرکز زمین فاصله بگیریم نیروی جاذبهکمتر می‌شود، در نتیجه وزن کاهش می‌یابد ، وزن فردی که در خط استوا ایستاده از وزنهمین شخص در قطب شمال و جنوب کمتر است زیرا در خط استوا زمین بر آمده تر و در قطبهموارتر است این تفاوت وزن حدود پنج درصد است.

آیا می‌دانید که ظروف پلاستیکی تقریبا پنجاه هزار سال در برابرتجزیه و فساد مقاومند!

آیا می‌دانید کهرشد کودکدر بهار بیشتر است؟

آیا می‌دانید که یک چهارم خاکروسیهدر سال پوشیده از برفاست؟


-=
آیا می‌دانید حس بویاییهمورچه با حسبویاییهسگبرابری می‌کند!=-
تنها قسمت بدن که خون نداردقرینه چشماست!

شتر مرغدر 3 دقیقه 95 لیتر آبمی‌خورد!


-=
با 30 گرمطلا نخی به طول 81km می‌تواندرست کرد!=-

-=
ابررساناهاموادی هستند که می‌توانند درحرارت بسیار پایینالکتریسیته را بدون اینکه مقاومتی از خود نشان دهند هدایت کنند.=-

-=
ابرمایعاتنیز در درجه حرارت بسیار پایین ،یعنی تنها کمی بالاتر ازصفرمطلق ، فعالیت می‌کنند و هیچ نوع اصطکاکی نشان نمی‌دهند بطوری که اگر به گردشدرآیند متوقف نخواهند شد.=-
آیا می‌دانیدآمونیاکمی‌تواند جذبیتنیکوتینکه یکآلکالوئیدمخدر موجود در سیگار است را توسطسلولهای مغز تا 100 برابر افزایش دهد.


-=
آیا می‌دانید که مغز انسانفقط دو درصد از وزن بدن را تشکیل می‌دهد ولی بیست و پنج درصد ازاکسیژن دریافتی بدن را به تنهایی مصرف می‌کند.=-

-=
آیا می‌دانید کهزکریای رازیبغیر ازالکل کاشفگوگرد همهست؟=-
آیا می‌دانید که با نگاه کردن به گوش جانوران می‌توانیم پی بهتخمگذار بودن و یا بچه‌زا بودن آنها ببریم، بدین صورت که تخمگذاران گوششان ناپیدا وبچه‌زایان گوششان نمایان است. تنها در این مورد یک استثنا وجود دارد و آن نوعی افعیبچه‌زا است که گوشش دقیق پیدا نیست؟


-=
در هنگامعطسه ، قلبشما به اندازه یک میلیونیم ثانیه می‌ایستد!=-

-=
مقاومترین ماهیچه بدن انسانزبان است!=-
فندک قبل از کبریت اختراع شد.


-=حلزونها
می‌توانند سه سال بخوابند!=-
تمامیخرسهای قطبیچپ دست هستند!

49:

اطلاعات جالبیه .....
آفرین.....

50:

jalb bud mersi

51:

چه جالب

52:

آيا ميدانستيد ما كه همكنون پيش مانيتور روي صندلي
نشسته ايم با سرعت بيش از 100000 كيلومتر در ساعت در
حركت هستيم؟ اين سرعت خطي زمين در مدار خود دور خورشيد است
كه ما بر روي آن هستيم.

براستي ما همه فضانوردآنيم و هرسال بيش از 876000000 كيلومتر راه ميپيماييم
.


53:

برو بچ از ساناز یاد بگیرید
ممنون آبجی ساناز54:

آیا میدانستید که نزدیکترین ستاره به ما یکسال نوری فاصله دارد ـ
آیا میدانستید که انسان برای اولین بار در سال 1783 م بود که پرواز را تجربه کرد و توانست هشت کیلو متر با بالن پرواز کند ـ
آیا میدانستید که یکصدو پنجاه ملیون سال پیش امریکایی جنوبی از افریقایی جنوبی از نظر جغرافیایی جدا شده است ـ
آیا میدانستید که در سال 2035 م جمیعت هند از جمیعت چین بیشتر خواهد شد و در سال 2050 م جمیعت هند به بیش از یک ملیارد ششصد ملیون نفر خواهد رسید
آیا میدانستید که جمیعت جهان تا پنجاه سال آینده از مرز نه میلیارد نفر خواهد گذشت ـ
آیا میدانستید که که گرمترین سیاره منظومه شمسی زهره می باشد این سیاره درجه حرارت تقریباً ثابتی دارد که برابر با 462 سانتی گراد می باشد ـ
آیا میدانستید که عمر خورشید پنج ملیون سال می باشد ـ
آیا میدانستید که عمر کهکشان راه شیری ده ملیارد سال می باشد ـ
آیا میدانستید که نقره صد ها بار بیش از سایر مواد ضد عفونی قوی تر است و ششصدو پنجاه نوع مکروب را از بین می برد ـ
آیا میدانستید که فیل بالغ روزانه 220 کیلو گرام غذا و 200 لیتر آب مصرف میکند ـ
آیا میدانستید که مساحت کره زمین 515 ملیون کیلو متر است ـ
آیا میدانستید که کهکشان راه شیری اضافه تر از صد ملیون ستاره دارد ـ
آیا میدانستید که حنجره زرافه تار صوتی ندارد و گنگ است ـ
آیا میدانستید که تنها غذائی که خراب نمی شود عسل است ـ
آیا میدانستید که پلکک زدن زنان دو برار پللک زدن مردان است ـ
آیا میدانستید که قدیمترین بنا در شمال توکیو است پنجصد هزار سال قدمت دارد ـ
آیا میدانستید که حلزون می تواند تا سه سال بخوابد ـ
آیا میدانستید که روزانه 14000 نفر به بیماری ایدز مبتلا می شوند ـ
آیا میدانستید که زمانیکه عطسه میکنید قلب شما به اندازه یک میلیونم ثانیه ایستاد میشود ـ
آیا میدانستید که خوک به لحاظ فیزیک بدن قادر به دیدن اسمان نیستند ـ
آیا میدانستید که مقاوم تریم ماهیچه در بدن زبان است ـ
آیا میدانستید که لایه پوستی که آرنج دست را پوشیده هر ده روز یکبار عوض میشود ـ
آیا میدانستید که در هر قطره آب 3300 ملیون اتم وجود دارد ـ
آیا میدانستید که تجربه نشان داده ست که مرغ با شنیدن موسیقی بزرگترین تخم را میگـــذارد ـ
آیا میدانستید که مورچه کارگر تا پنج سال و مورچه ملکه تا بیست و پنج سال عمر میکند ـ
آیا میدانستید که زنبور عسل دو معده دارد یکی برای جمع آوری عسل و دیگری برای هضم غذا ـ
آیا میدانستید که مورچه نسبت به بدن اش بزرگترین مغز را دارد ـ
آیا میدانستید که موش های صحرایی چنان تکثیر پیدا میکند که در عرض هجده ماه دو موش صحرایی قادرند یک ملیون فرزند داشته باشند ـ
آیا میدانستید که جنین انسان بعد از هفده هفته می تواند خواب هم ببیند ـ
آیا میدانستید که گربه و سگ پنج نوع گروپ خون دارند در حالیکه انسان چهار نوع گروپ خون داد ـ
آیا میدانستید که روباه همه چیز را خاکستری رنگ می بیند ـ
آیا میدانستید که 1300 کره زمین در سیاره مشتری جای میگیرد ـ
آیا میدانستید که سریعترین پرنده شاهین است و میتواند تا سرعت 200 کیلو متر در ساعت پرواز کند
آیا میدانستید که در شیلی صحرایی وجود دارد که هزاران سال میشود در آن باران نباریده ـ
آیا میدانید که خرگوش و طوطی تنها حیواناتی استند که بدون برگشتن به عقب پشت سر خود را ببینند ـ
آیا میدانستید که میزان انرژی که خورشید در یک ثانیه تولید میکند برای تولید برق مورد نیاز تمام کشور های جهان برای مدت یک ملیون سال کافی است ـ
آیا میدانستید که دریای در کمبوج است که شش ماه از شمال به جنوب و شش ماه دیگر از جنوب به شما آب در آن جریان دارد ـ
آیا میدانستید که طول قد هر انسان سالم برابر هشت وجب دست خود اوست ـ
آیا میدانستید که شبکه چشم انسان 135 ملیون سلول احساس دارد که مسسوولیت گرفتن تصاویر و تشخیص رنگها را بر عهده دارند ـ
آیا میدانستید که بدن انسان پنجاه هزار کیلومتر رشته عصبی دارد ـ
آیا میدانستید که تنها موجود ایکه میتواند به پشت بخوابد انسان است ـ
آیا میدانستید که چشم سالم انسان میتواند ده ملیون رنگ مختلف را ببیند و از هم دیگر جدا نماید ـ
آیا میدانستید که همه نوزادان میگو نر متولد میشوند و بعد از چند هفته بخشی از نوزادان به ماده تبدیل میشوند ـ
آیا میدانستید که تعداد افرادی که در اثر گزندگی زنبور میمیرند بیش از افرادی استند که در اثر مار گزدگی میمیرند ـ
آیا میدانستید که حس بویایی خرس تقریباً صد برابر قوی تر از حس بویایی انسان است

55:

جالبه lion جان.

56:

آیا می دانید که؟
استانبول تنها شهری در دنیاست که در بین 2 قاره آسیا و اروپا واقع شده و طی هزاران سال پایتختت 3 امپراتوری بزرگ روم ، بیزانس و عثمانی بوده است.
مقبره (هالی کارناس)? Halicarnassus در بدروم و معبد(آرتمیس) Artemis ? الهه ماه و شکار در افس ، که دو اثراز عجایب هفتگانه دنیا می باشد ، در ترکیه قرار گرفته است.
اولین منطقه مسکونی که قدمت آن به 6500 سال قبل از میلاد می رسد، در (Chatalhoyuk) چاتال هویوک واقع در شهر ترکیه ،قرار گرفته اند.
اولین نقاشی روی دیوار که نمایشگر انفجار آتشفشان نزدیک کوه حسن داغ (Hasandag) می باشد بر روی دیوار خانه (Chatalhoyuk) چاتال هویوک در ترکیه ترسیم شده است.
اروپایی ها بوسیله ترکها قهوه را شناختند.
اولین سکه در ساردیس ترکیه که پایتخت باستانی پادشاه لیدیا در اواخر قرن 17 قبل از میلاد بوده ، ضرب شده است.
گلهای زیبای لاله که امروزه مرکز پرورش آن در هلند است برای اولین بار در سالهای 1500 میلادی از استانبول به وین و از آنجا به هلند برده شده است.
با ارزشترین فرش ابریشم دنیا در موزه مولانا در قونیه ? ترکیه قرار دارد و در سفری که مارکوپولو در قرن 13 به قونیه داشته است ، از این فرش به عنوان بهترین و زیباترین فرش دنیا یاد کرده است.
آخرین روزهای زندگی حضرت مریم در خانه سنگی کوچکی در افس ترکیه سپری گشته و آن خانه امروزه زیارتگاه هزاران مسیحی از سراسر دنیا می باشد.
بر اساس نوشته های کتاب مقدس و همچنین نظر باستانشناسان ، کشتی نوح? بر فراز کوه آغری در شهر ترکیه فرود آمده است.
هفت کلیسای Philadelphia , Sardis, Thyatira, Pergamum, Smyrna, Ephesus? و Laodicea که از آنها در کتاب وحی نام برده شده ، در ترکیه واقع شده اند.
کلیسای St.Peter? در آنتالیا در جنوب ترکیه? اولین محل عبادت مسیحیان، غاری بوده است که Peter? روحانی در آنجا موعظه می کرده و? در سال 1963 پاپ این محل را به عنوان اولین کلیسای جامع به دنیا معرفی کرد. هر ساله در 29 ژوِِئن ، مسیحیان از سراسر جهان برای زیارت به این مکان سفر می کنند. این مکان میزبان زیارتگران مسیحی در سراسر دنیا می باشد.
آناتولی ،محل تولد تعداد زیادی از شخصیت های افسانه ای چون هومر شاعر ، پادشاه میداس ، هرودوت و St. Paul روحانی بوده است.
?
St.Nicholas که امروزه به بابا نوئل معروف است ، در منطقه Demre (سواحل دریایی مدیترانه) به دنیا آمده و در آنجا زندگی خود را سپری کرده است. مردم معتقدند تابوتی که در کلیسای St.Nicholas قرار دارد متعلق به بابا نویل می باشد.
احمد چلبی ، از اهالی ترکیه ، اولین شخصی بود که در قرن 17 توسط دو بال از برج گالاتا پرواز کرد و در منطقه اوسکودار فرود آمد.

57:

aya midanid naomidi navai nadanstan ast

58:

آيا ميدانستي عريض ترين آبشار جهان خن در لائوس است كه عرضي برابر تقريبا" يازده كيلومتر و ارتفاعي بين پانزده تا بيست و يک متر دارد

آيا ميدانستي 105 سال پيش گروه های خوني کشف شد، قبل از آن صدها هزار نفر بخاطر تزريق خون از گروه های متفاوت جان خود را از دست داده بودند

آيا ميدانستي که بدن انسان آمادگي اين را دارد که در عرض يک ساعت دو ليتر عرق توليد کند؟

آيا ميدانستي که ميشود با چشم غير مجهز تا شش هزار ستاره را در آسمان مشاهده کرد؟

59:

آيا ميدانستي فاصله کره ماه از زمين چهارصد هزار کيلومتر ميباشد؟

آيا ميدانستي اگر تمامي جمعيت کره زمين يکي يکي بر دوش هم مياستادند، بلندای آنها به هشت ميليون کيلومتر ميرسيد

آيا ميدانستي تايوان از نظر موقعيت جغرافيايي در خطرناکترين نقطه جهان قرار دارد منظور از نظر بلايای طبيعي ميباشد

آيا ميدانستي خورشيد از فاصله صــــــــــــد هزار سال نوری هم ديده ميشود؟

60:

آيا ميدانستي که لئوناردو داوينچي نابغه ايتاليايي پانصد و سي سال پيش هواپيما، هليکوپتر، اتوبوس، لباس غواسي و ...... را طراحي کرده بود؟

آيا ميدانستي که اخيرا" قرصهايي به دنيای پزشکي ارائه شده است که با خوردن آن خاطرات دلخراش ديگر باعث ناراحتي بيمار نميشود، بدين صورت که خاطرات در ذهن بيمار باقي ميماند ولي ديگر با بياد آوردن آنها دچار افسردگي نميشود

آيا ميدانستي «يسپر کیتينگ» آمريکايي، چهل و پنج سال پيش از سي و يک کيلـــــــــومتری زمين خود را با چتر نجات به پايين پرت کرد و هنوز کسي رکورد او را نتوانسته است بشکند؟

61:

مرسی. جالبه.....!

62:

9 قانون تغذیه برای افزایش وزن:
1-غذای بیشتر، بیشتر و بیشتر
2-خوردن در زمانها بیشتر
3-رعایت تناست غذاهای پر کالری
4-غذاهای پرکالری و کم حجم را مصرف کنیم
5-وعده غذایی ویژه برای بعد از تمرین
6-با شکم پر به رختخواب رفتن
7-گوشت و علافه به خوردن آن
8-مایعات زیاد بنوشید
9-به تدریج میزان دریافت کالری را در خود افزایش دهیم

63:

زعفران از رسوب آمیلوئید در مغز بیماران آلزایمری جلوگیری می کند

به نظر محققان ایتالیایی دلیل عمر زیاد ایمان است

تلفن های هنذز-فری به اندازه تلفن همراه معمولی در هنگام رانندگی خطرناک است

گرم شدن زمین باعثث آتش سوزی های وسیع میی شود

64:

دانشمندان با مطالعه ذوب مغز چندیدن نوزاد 6-9 ماهه دریافتند که نوزادان از همان اوایل زندگی خود ریاضی بلد هستند.
در این مطالعه ابتدا دو عروسک به بچه ها نشان می دادند و بعد یک پرده جلوی آنها می آوردند و نوزاد می دید که یک دست می آید و یکی از عروسک ها را برمی دارد و بعد از کنار رفتن پرده بر خلاف میل نوزاد هنوز دو عروسک روی میز است و این باعث تعجب نوزادان می شد و نگاه آنها بیش از یک ثانیه طول کشید و با اندازه گیری امواج مغزی نوزادان در یافتند که امواج مغزی آنها در هنگام دیدن انجام یک فرمول غلط ریاضی با امواج مغزی بزرگسالان یکی است

65:

آیا میدانستید که میدان آزادی تهران به شکل صلیب طراحی شده است ؟؟؟آيا مي دانستيد؟!

66:

آیا شما می دانیدEthernet Powerline چیست ، این فن آوری برای ایجاد شبکه از طریق کابلی برق

منازل و کارخانه ها طراحی شده است ، بدین ترتیب شما دیگر نیازی به کابل کشی کل ساختمان و کارخانه خود ندارید حتی می توانید از خطوط سه فاز نیز به عنوان سه کابل برای جابجایی دیتا استفاده کنید و یا این سه کابل را با استفاده از این تجهیزات تبدیل به یک کابل شبکه کنید Corinex شرکتی است کانادایی و در این زمینه تولیدات جالبی ارائه کرده است .

از جمله محصولات این شرکت تجهیزات اتصال ADSL به شبکه برق یک مجتمع و یا یک ساختمان است ، IP TV یکی دیگر از تجهیزات ساخت این شرکت برای ارائه تلویزیون کابلی برای مجتمع ها و ساختمان ها است . این بدین معناست که یک شرکت برنامه ها را از ماهواره می گیرد و آنرا برای مشترکین خود پخش می کند و یا مانند ویدئو کلوپ ما فیلم های روز را برای مشترکین خود پخش میکند .

کیفیت تصویر نیز در مقصد عالی بوده است . در ضمن با کمک محصولات این شرکت شما می توانید دوربین های مدار بسته خود و پرینتر و اسکنر و هرچه که به یک شبکه متصل می شود را به کابل برق ساختمان متصل کنید .

www.mdnco.com منبع خبر

67:

آیا می دونستی این رو قبلا هم گفته بودی؟!

68:

"آیا می دونستی این رو قبلا هم گفته بودی؟! " roshanak

بله دوست عزیز ولی کو گوش شنو ا

در آن تاپیک فقط شما نظر دادید ........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


در آخر از توجه شما و حضور ذهنتان متشکرم .

69:

آيا ميدانستي 50 درصد جمعيت جهان هيچگاه در طول حيات خود از تلفن استفاده نكرده است؟

آيا ميدانستي که مزه سيب، پياز و سيب زميني يكسان ميباشد و تنها بواسطه بوي آنهاست كه طعم هاي متفاوتي مي يابند؟


آيا ميدانستي که آدولف هيتلر گياهخوار بوده است؟


آيا ميدانستي سالانه 500 فيلم در امريكا و 800 فيلم در هند ساخته ميشود؟


آيا ميدانستي که فيلها قادرند روزانه شصت گالن آب و دويست و پنجاه كيلوگرم يونجه مصرف كنند؟


آيا ميدانستي که از 294 کشور جهان، صد و بيست کشور آن مجازات اعدام را ندارند؟


آيا ميدانستي قلب انسان بطور متوسط صد هزار بار در سال ميتپد؟


آيا ميدانستي که يك كوه آتشفشان قادر است ذرات ريز و گرد و غبار را تا ارتفاع پنجاه كيلوكتري به فضاي اطراف پرتاب كند؟


آيا ميدانستي که كانگوروها قادرند 3 متر به سمت بالا و 8 متر به سمت جلو بپرند؟


آيا ميدانستي بزرگترين مجسمه بودا در چين قرار دارد که بلندای آن چهارصد و شانزده متر و پهنای آن شصت و هشت متر ميباشد؟


آيا ميدانستي که در عطسه ي کنترل نشده از طرف يك شخص بيمار پنج هزار قطره های ريزی که حاوی ويروس ميباشد در فضا پخش ميشود؟


70:

حلزون های بدون صدف، 4 تا بینی دارند!
در سال 2001 حدود 44 میلیون گوسفند در نیوزلند (کشوری با حدود 4 میلیون نفر!)

زندگی میکردند!71:

نماد گل نيلوفر در دنياي باستا ن

گل نيلوفر و نماد آن در دنياي باستان شرق نقش بارزي داشته است. از حجاري‌هاي تخت جمشيد تا كنده‌ كاري‌هاي طاق بستان ،ارتباط شگفت انگيزي با اين گل ديده مي‌شود.


گل نيلوفر در دستخشايارشا

خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گردشگري ـ نام گل نيلوفر در زبان سانسكريت پادما(padma) ،در زبان چيني لي‌ين‌هوا(lien-hua)، به زبان ژاپني رنگه (Range) و در انگليسي لوتوس (lotus) است.
نيلوفر در شرق باستان همان‌قدر اهميت دارد كه گل رز در غرب.

در سده هشتم پيش از ميلاد تصوير نيلوفر(احتمالا از مصر) به فينيقيه و از آنجا به سرزمين آشور و ايران انتقال يافت و در اين سرزمين‌ها گاهي جانشين درخت مقدس بوده است.
الهه‌هاي فنيقي به عنوان قدرت آفريننده خود، گل نيلوفر در دست دارند.
اين گياه در مصر باستان و در بسياري از بخش‌هاي آسيا مورد پرستش بود.
جنبه تقدس نيلوفر به محيط آبي آن برمي‌گردد. زيرا آب نماد باستاني اقيانوس كهني بود كه كيهان از آن آفريده شده است. نيلوفر كه بر روي سطح آب در حركت بود به مثابه زهدان آن به شمار مي‌رفت.
از آنجا كه گل نيلوفر در سپيده‌دم باز و درهنگام غروب بسته مي‌شود به خورشيد شباهت دارد.

خورشيد خود منبع الهي حيات است و از اين رو گل نيلوفر مظهر تجديد حيات شمسي به شمار مي‌رفت. پس مظهر همه روشنگري‌ها، آفرينش، باروري، تجديد حيات و بي‌مرگي است.
نيلوفر، نماد كمال است. زيرا برگ‌ها، گل‌ها و ميوه‌اش دايره‌اي شكلند. و دايره خود از اين جهت كه كامل‌ترين شكل است، نماد كمال به شمار مي‌آيد.
نيلوفر يعني شكفتن معنوي. زيرا ريشه‌هايش در لجن است و با اين حال به سمت بالا و آسمان مي‌رويد، از آب‌هاي تيره خارج مي‌شود و گل‌هايش زير نور خورشيد و روشنايي آسمان رشد مي‌كنند.
نيلوفر كمال زيبايي نيز به شمار مي‌رود. ريشه‌هاي نيلوفر مظهر ماندگاري و ساقه‌اش نماد بند ناف است كه انسان را به اصلش پيوند مي‌دهد و گلش پرتوهاي خورشيد را تداعي مي‌كنند.
نيلوفر نماد انسان فوق‌العاده يا تولد الهي است زيرا بدون هيچ ناپاكي از آب‌هاي گل‌آلود خارج مي‌شود.
در فرهنگ آشوري، فينيقي و در هنر يوناني- رومي، نيلوفر به معني تدفين و مجلس ترحيم و نشانگر مرگ و تولد دوباره، رستاخيز و زندگي بعدي و نيروهاي نوزايي طبيعت است. نيلوفر در اسطوره‌هاي يوناني، رومي علامت مشخصه آفررديت – ونوس است.
در فرهنگ بودايي، ظهور بودا به صورت شعله صادره از نيلوفر تصوير مي‌شود. گاهي بودا را مي‌بينيم كه در يك نيلوفر كاملا شكفته به تخت نشسته است. در حقيقت در تعليمات بودايي، نيلوفر تا حد زيادي در قلمرو ماوراطبيعه وارد مي‌شود. در معابد بودايي، نقش نيلوفر وجود دارد و نيلوفر جزو هشت علامت فرخندگي در كف پاي بودا است.
در فرهنگ چيني، نماد پاكي، حفاظت، ظرافت روحاني، صلح، باروري و تجسم زنانه است و علامت تابستان (يكي از چهار فصل) نيز مي‌باشد . چيني‌ها، گل نيلوفر را مظهر گذشته و حال و آينده مي‌دانند،، زيرا گياهي است كه در يك زمان، غنچه مي دهد، گل مي‌كند و دانه مي‌دهد.
همين‌طور نماد نجابت است، به اين دليل كه از آب‌هاي آلوده بيرون مي‌آيد اما آلودگي آن را نمي‌پذيرد.
در اسطوره‌هاي مصري، چهار پسر هوروس (Horus) روي يك نيلوفر رو به روي ازيريس (osiris) ايستاده‌اند. گل نيلوفر به عنوان نشانه ايزيس (Isis) مظهر باروري و پاكي و بكارت است.
رع، خورشيد ـ خدا و آفريننده مصري به صورت كودكي مصور شده كه بر روي گل آرميده است يا سر او از گل نيلوفر بيرون مي‌آيد.
نيلوفر نشانه مصر عليا بود. سرستون‌هاي معابد مصري را به گونه‌اي مي‌آراستند كه نيلوفر را بر روي آن‌ها به صورت غنچه و گاه گشوده حجاري مي‌كردند.
در فرهنگ هندي، گل نيلوفر گلي است كه از خود به وجود آمده و ناميراست و نماد جهان به شمار مي رود. گاهي كوه "مرو" (meru) به مفهوم محور جهان در مركز آن تصوير شده است.
چاكراها به شكل نيلوفرهايي تصوير مي‌شوند كه با نماد چرخ مرتبطند، هنگامي كه اين مركز (چاكراها) بيدار شوند، نيلوفرها باز مي شوند و مي‌چرخند. Lotus نام يكي از حركات يوگا است.
در اسطوره‌هاي هندي با سه خداي اصلي مواجه مي‌شويم كه عبارتند از: برهما (خداي آفريننده)، ويشنو(خداي نگهدارنده) و شيوا(خداي نابودكننده). در يك اسطوره متاخر كه در ريگ ودا به آن اشاره شده است، آمده كه چگونه كيهان از نيلوفري زرين كه بر روي آب‌هاي كيهاني در حركت بوده به وجود آمد و از آن برهما متولد شد. هنگامي كه مراسم او جاي خود را به مراسم ويشنو داد وي را بعدها به صورتي مجسم كردند كه بر روي گل نيلوفري كه از ناف ويشنو مي‌رويد، نشسته است. يك الهه هندويي به نام پادماپاني (padmapani)وجود دارد كه به معني زني است كه نيلوفر در دست دارد.
لاكشمي، همسر ويشنو و پارواتي همسر شيوا هم با نيلوفر در ارتباط هستند.
در هندوستان كه رود برايشان اهميت بسيار دارد، الهه‌هاي رودگاهي بر روي نيلوفر سوارند.
در فرهنگ ايران باستان، هم گل نيلوفر را در تخت‌جمشيد و در نقش برجسته‌هاي آن مشاهده مي‌كنيم. در حجاري‌هاي طاق‌بستان كرمانشاه هم، گل نيلوفر مربوط به زمان ساسانيان ديده مي‌شود.
ظاهرا گلي كه در دستان پادشاهان حجاري شده در تخت‌جمشيد ديده مي‌شود، نماد صلح و شادي بوده است . از آنجا كه اين گل با آب در ارتباط است نماد آناهيتا ، ايزد بانوي آبهاي روان است.

منبع:
نمادهاي سنتي : جي‌سي‌كوپر
فرهنگ نگاره‌اي نمادها : جيمز هال


http://www.chn.ir/news/?section=2&id=39043


72:

آیا می دانستید گل گاو زبان زشت ترین و در عین حال پر خلصیت ترین گل موجود در دنیاست ....!

73:

In ancient England, people could not have sex without consent from the King
When people wanted to have a child, they had to solicit a permission to the monarchy, in turn they would supply a plaque to hang on their door when they had sexual relations.
The plaque read … "Fornication Under Consent of the King" (F.U.C.K).
This is the origin of the word.

آيا ميدانستيد که: در انگلستان باستان روابط جنسي بدون اجازه پادشاه قدغن بوده است. کساني که تصميم به بچه دار شدن داشتند بايد درخواست رسمي خود را به دولت پادشاهي عرضه ميداشتند و به آنها لوحي داده ميشده که هنگام برقراري روابط جنسي بر در خانه خود آويزان کنند که بر روي آن اين جمله حک شده بوده است:
Fornication Under Consent of the King (F.U.C.K)
( زنا ! بر حسب اجازه از پادشاه )
A statue in a park with a soldier on a horse with it’s 2 feet in the air means
the soldier died in combat.
If the horse has only 1 foot in the air,
the soldier died of injuries from combat.
If the horse has all 4 feet on the ground, the soldier died of natural causes.

آيا ميدانستيد که: در مجسمه هايي که براي يادبود سربازها ميسازند:
اگر 2 پاي اسب بالا باشد آن سرباز در ميدان جنگ کشته شده.
اگر 1 پاي اسب بالا باشد سرباز بر اثر جراحات ناشي از جنگ مرده.
اگر 4 پاي اسب روي زمين باشد آن سرباز به مرگ طبيعي مرده
When the English settlers landed in Australia, they noticed a strange animal that jumped extremely high and far. They asked the aboriginal people using body language and signs trying to ask them about this animal. They responded with ’’Kan Ghu Ru’’ the English then adopted the word kangaroo. What the aboriginal people were really trying to say was
‘’we don’t understand you’’, ‘’ Kan Ghu Ru’’.

آيا ميدانستيد که: مهاجرين انگليسي در استراليا با حيوان عجيبي روبرو شدند که بسيار بالا و دور مي پريده. هنگاميکه از بوميان در مورد اين حيوان با حرکات بدن پرسيده اند آنها در جواب گفته اند:
Kan Ghu Ru
که در زبان انگليسي به Kangaroo تبديل شده است.
در حقيقت منظور بوميان اين بوده که "ما منظور شما را نمي فهميم".
Each King on playing cards represent a King in real history:

♦ Diamonds: Julius Cesar
♠ Spades: King David
♣ Clubs: Alexander The Great
♥ Hearts: Charlemagne

آيا ميدانستيد که: هر کدام از شاه هاي ورقهاي بازي نشانگر شاهي در واقعيت است؟
خشت: ژوليوس سزار
پيک: شاه ديويد
خاج: اسکندر کبير
دل: شارلمانيDuring historic civil wars, when troops returned without any casualties, a writing was put up so all can see, which read
"0 Killed".
From here we get the expression "O.K." which means all is good.

آيا ميدانستيد که: در زمان جنگهاي باستاني هنگامي که سپاهيان بدون تلفات از جنگ بر ميگشته اند پلاکاردي حمل ميکردند که روي آن نوشته بود:
(تعداد تلفات 0)
ريشه OK از اين اصطلاح است.
The muscles in your heart have the strength to shoot your blood 10 meters in the air?

آيا ميدانستيد که: ماهيچه هاي قلب انسان قادرند خون را به ارتفاع 10 متر به هوا پرتاب کنند؟
Multiplying 111,111,111 x 111,111,111 = 12,345,678,987,654,321

آيا مي‌دانستيد که: 111،111،111 × 111،111،111 = 12،345،678،987،654،321
Elephants are the only animals that cannot jump

آيا ميدانستيد که: فيلها تنها موجوداتي هستند که نميتوانند بپرند؟
The body’s strongest muscle is our tongue

آيا ميدانستيد که: قويترين ماهيچه بدن، ماهيچه زبان است؟
A pig’s orgasm lasts 30 minutes!!

آيا ميدانستيد که: خوکها بعد از 30 دقيقه به ارگاسم مي رسند؟
Statistically, people are more afraid of spiders than they are of dying

آيا ميدانستيد که: طبق آمار افراد از عنکبوت بيش از مرگ مي ترسند؟
All polar bears are left handed

آيا ميدانستيد که: خرسهاي قطبي چپ دست هستند؟
Crocodiles cannot stick out their tongue

آيا ميدانستيد که: سوسمارها نميتوانند زبانشان را بيرون بياورند؟
Butterflies taste with their feet

آيا ميدانستيد که: مراکز چشايي پروانه روي پاهايش قرار دارد؟
A cockroach can live 9 days without it’s head. It only dies because it cannot eat.

آيا ميدانستيد که: سوسکها تا 9 روز پس از، از دست دادن سرشان قادر به زنده ماندن هستند و تنها به اين دليل مي ميرند که نميتوانند چيزي بخورند؟
Humans and Dolphins are the only animals that have sex for pleasure

آيا ميدانستيد که: انسان و دلفين تنها موجوداتي هستند که براي لذت بردن رابطه جنسي برقرار ميکنند؟
A duck’s quack has no echo, and nobody knows why

آيا ميدانستيد که: صداي اردک اکو ندارد وهيچکس هم دليل آنرا نميداند؟
It is impossible to sneeze with your eye’s open

آيا ميدانستيد که: امکان ندارد بتوانيد با چشم باز عطسه کنيد؟
Starfish have no brains

آيا ميدانستيد که: ستاره هاي دريايي مغز ندارند؟
Thomas Edison was afraid of the dark.

آيا ميدانستيد که: اديسون از تاريکي مي ترسيده است ؟
The word "cemetery" comes from the Greek koimetirion which means dormitory

آيا مي‌دانستيد که: ريشه کلمه "Cemetry" (قبرستان) در حقيقت کلمه يوناني "Koimetirio" به معني "خوابگاه" است؟
It is impossible to suck your elbow.

آيا ميدانستيد که: امکان ندارد بتوانيد آرنج خود را ليس بزنيد؟
Mosquitoes have teeth

آيا ميدانستيد که: پشه ها دندان دارند؟

74:

می دونستید که خیلی با حالید
خیلی مطالب قشنگی گفتید
خداییش من تا الان به گوشمم نخورده بود

75:


 • سوسكها سريعترين جانوران 6 پا ميباشند. با سرعت يك متر در ثانيه.
 • خرگوشها و طوطي ها بدون نياز به چرخاندن سر خود قادرند پشت سر خود را ببينند.
 • كرگدنها قادرند سريعتر از انسانها بدوند.
 • هيچ پنگوئني در قطب شمال وجود ندارد.
 • مادر و همسر گراهام بل مخترع تلفن هر دو ناشنوا بوده اند.
 • كانادا يك واژه هندي به معني “روستاي بزرگ” ميباشد.
 • 10 درصد وزن بدن انسان (بدون آب) را باكتريها تشكيل ميدهند.
 • 11 درصد جمعيت جهان را چپ دستان تشكيل ميدهند.
 • از هر 10 نفر، يك نفر در سراسر جهان در جزيره زندگي ميكند.
 • 98 درصد وزن آب از اكسيژن تشكيل يافته است.
 • يك اسب در طول يك سال 7 برابر وزن بدن خود غذا مصرف ميكند.
 • رشد دندانهاي سگ آبي هيچگاه متوقف نميگردد.
 • قلب والها تنها 9 بار در دقيقه ميتپد.
 • چيتا قادر است در حداكثر سرعت خود گامهايي به طول 8 متر بر دارد.
 • شامپانزه ها قادرند مقابل آينه چهره خود را تشخيص دهند اما ميمونها نميتوانند.
 • عمر سنجاقكها تنها 24 ساعت ميباشد.
 • مدت زمان گردش سياره عطارد بدور خود دو برابر مدت زمان گردش آن بدور خورشيد ميباشد.
 • روشنايي قرص كامل ماه 9 برابر هلال ماه ميباشد.
 • يك خرس بالغ قادر است با سرعت يك اسب بدود.
 • قلب يك جوجه تيغي در حالت عادي 190 بار در دقيقه ميزند كه در دوران خواب زمستاني به 20 بار در دقيقه كاهش مي يابد.
 • اسبها قادرند در حالت ايستاده بخوابند.
 • كانگروها قادرند 3 متر به سمت بالا و 8 متر به سمت جلو بپرند.
 • قلب ميگو در سر آن واقع است.
 • گونه اي از خرگوش قادر است 12 ساعت پس از تولد جفت گيري كند.
 • يك كوه آتشفشان قادر است ذرات ريز و گردوغبار را تا ارتفاع 50 كيلومتري به فضاي اطراف پرتاب كند.
 • داركوب ها قادرند 20 بار در ثانيه به تنه درخت ضربه بزنند.
 • سالانه 500 فيلم در امريكا و 800 فيلم در هند ساخته ميگردد.
 • آدولف هيتلر گياهخوار بوده است.
 • تمامي پستانداران به استثناي انسان و ميمون كور رنگ ميباشند.
 • عمر تمساح بيش از 100 سال ميباشد.
 • تمام قوهاي كشور انگليس جزو دارايي هاي ملكه انگليس ميباشند.
 • موريانه ها قادرند تا 2 روز زير آب زنده بمانند.
 • مزه سيب، پياز و سيب زميني يكسان ميباشد. و تنها بواسطه بوي آنهاست كه طعم هاي متفاوتي مي يابند.
 • فيلها قادرند روزانه 60 گالن آب و 250 كيلو گرم يونجه مصرف كنند.
 • جغدها قادر به حركت دادن چشمان خود در كاسه چشم نميباشند.
 • 80 درصد امواج مايكرو ويو تلفنهاي همراه بوسيله سر جذب ميگردد.
 • قد فضانوردان هنگامي كه در فضا هستند 5 تا 7 سانتي متر بلندتر ميگردد.
 • بلژيك تنها كشوري است كه فيلمهاي غير اخلاقي را سانسور نميكند.
 • جليغه ضد گلوله، برف پاك كن شيشه خودرو و پرينتر ليزري همگي اختراعات زنان ميباشند.
 • موز پر مصرف ترين ميوه كشور امريكا ميباشد.
 • درتمام انسانهاي كره زمين 99.9 % شباهت ژنتيكي وجود دارد.
 • 98.5 % از ژنهاي انسان و شامپانزه يكسان ميباشند.
 • قلب انسان بطور متوسط 100 هزار بار در سال ميتپد.
 • لئوناردو داوينچي مخترع قيچي ميباشد.
 • سطح شهر مكزيكوسيتي سالانه 25 سانتي متر نشست ميكند.
 • 50 %جمعيت جهان هيچگاه در طول حيات خود از تلفن استفاده نكرده اند.
 • در هر 5 ثانيه يك كامپيوتر در سطح جهان به ويروس آلوده ميگردد.
 • ظروف پلاستيكي 50 هزار سال طول ميكشد تا در طبيعت شروع به تجزيه شدن كنند.
 • اغلب مارها داراي 6 رديف دندان ميباشند.
 • 90% سم مارها از پروتئين تشكيل يافته است.
 • هرگاه جمعيت كره زمين به 100 نفر كاهش يابد، 50 % پول جهان در دست 6 نفر قرار خواهد گرفت.
 • موشهاي صحرايي سالانه يک سوم منابع و ذخاير غذايي جهان را نابود ميسازند.
 • دو سوم آدم رباييهاي جهان در كلمبيا به وقوع مي پيوندد.
 • دو سوم اعدامهاي جهان در كشور چين بوقوع مي پيوندد.
 • سرود اصلي كشور يونان متشكل از 158 بيت ميباشد.
 • تمساح ها قادرند آرواره هاي خود را با نيروي 1300 كيلو گرم ببندند.
 • يك گاو بطور متوسط سالانه 2 هزار و 300 گالن شير توليد ميكند.
 • خورشيد از لحاظ وزن از 70% هيدروژن، 28% هليوم، 1.5% كربن + نيتروژن + اكسيژن و 0.5% عناصر ديگر تشكيل شده است.
 • سگهاي شهري بطور متوسط 3 سال بيشتر از سگهاي روستايي عمر ميكنند.
 • در امريكا سالانه 15 نفر بر اثر گاز گرفتگي توسط سگها جان خود را از دست ميدهند.
 • 70% فقراي جهان را زنان تشكيل ميدهند.
 • نور خورشيد 8.5 دقيقه طول ميكشد تا به زمين برسد.
 • خودروسازي بزرگترين صنعت در جهان ميباشد.
 • در هر 2 هفته يك زبان در جهان منقرض ميگردد.
 • ون گوگ در طول حيات خود تنها يكي از نقاشيهاي خود را بفروش رساند.
 • گربه هاي خانگي 70% وقت خود را در خواب سپري ميكنند.
 • پلنگها قادرند تا ارتفاع 5 متري به بالا بپرند.
 • سم مارهاي قهوه اي استراليا تا حدي مهلك ميباشد كه 0.002 گرم از سم اين مارها ميتواند يك انسان را بكشد.
 • اختراع پيچ گوشتي پيش از پيچ صورت گرفت.

76:

بشر پر حرف ترين موجود روي زمين است.
محققان حد متوسط عمر بشر را هفتاد سال گرفته اند که در اين مدت انسان 13 سال حرف مي زند، 6 سال غذا مي خورد و 23 سال نيز مي خوابد.
هر نفر به طور متوسط صدها تن غذا مي خورد. اگر وزن افراد را 75 تا 80 کيلو گرم بگيريم بايد گفت هر فرد در عمر خود 1250 تا 1335 برابر وزنش غذا مي خورد.
در مدت يک روز يا 24 ساعت 1000 ليتر هوا تنفس ميکند و قلبش در هر 1 دقيقه 80 تا 100 بار مي زند. با اين شرايط قلب انسان در طول زندگيش دو ميليارد و 58 ميليون بار بدون وقفه و اغلب بدون کوچکترين مشکلي مي زند.
حساسترين عضو بدن چشم است که مي تواند 10 هزار رنگ را تشخيص دهد.
نوزادان تا 8 ماهگي دنيا را سياه وسفيد مي بیند.
انسان تنها موجودي است که راست قامت است و روي دو پا راه مي رود ودر طول روز به طور متوسط 20 هزار قدم بر مي دارد يعني 7 ميليون قدم در سال. در 70 سالگي تعداد اين قدمها به 500 ميليون مي رسد يعني 500 هزار کيلومتر راه رفته.
با اين محاسبات مي توان نتيجه گرفت که هر فرد در طول زندگيش مي تواند 9 بار کره ي زمين را دور بزند و با پاي پياده به کره ي ماه برود با توجه به اينکه فاصله زمين تا ماه 390 هزار کيلومتر است .....
بدن انسان به وسيله ي پوشش شگفت انگيزي محافظت ميشود اين پوشش پوست بدن است که در هر ساعت 30 ميليون ميکروب روي آن مينشيند و 29 ميليون آن کشته ميشود و پس از 2 ساعت از اين 30 ميليون فقط 7 هزار تاي آن باقي مي ماند.
در بدن انسان بين 2 تا 4 ميليون نقطه ي درد و جود دارد که حساسيت آن نسبت به موقعيت پوست بدن فرق دارد. بدن انسان قدرت مقاومت شگفت انگيزي دارد و مي تواند گرماي 44 تا 45 درجه را تحمل کند و حتي اگر به تدريج گرم شود در فضاي خشک مي تواند 150 تا 160 درجه حرارت را تحمل کند و بالاترين ميزان برودت که بدن قادر به ايستادگي در برابر آن است 27 درجه زير صفر است.
انسان مي تواند 52 روز تنها با خوردن آب زنده بماند.

77:

هر چه از استوا به سمت قطب پيش ميرويم اندازه موجودات بزرگتر ميشود مثل پنگوئن ها - روباه - وال.
- وزن کل موريانه هاي جهان ده برابر وزن کل انسانها است.
- ادرار موش در زير اشعه ماورا بنفش ميدرخشد و همين امر باعث ميشود که بازها بتوانند آنها را شکار کنند.
- کانگروها قادر نيستند بسوي عقب راه بروند.
- مارها و ببرهاي استراليايي که چشمهايشان توسط پرندگان کور شده اند به راحتي ميتوانند به زندگي خود ادامه دهند
- يکي از سمي ترين حيوانات دنيا نوعي عروس دريائي است که سم آن در کمتر از دو دقيقه قرباني خود را ميکشد.
- فقط سي درصد از مارهاي دنيا سمي هستند.
- عقربها تنها موجوداتي هستند که اشعه راديو اکتيويته تاثيري به آنها ندارد و جالب تر اينکه عقربها دو دشمن دارند يکي از آنها يک نوع سار است و ديگري مگس.
- مار «آناکوندا» تنها نمونه افعي است که بچه مي زايد.
- نوعي ماهي وجود دارد که با کمک باله هايش به سطح آب مي آيد و يک و نيم دقيقه در هوا پرواز مي کند و به شکار طعمه خود مي پردازد.
- حس بوياييه مورچه با حس بوياييه سگ برابري ميكند.
- از بزاق يک نوع خفاش خون آشام داروي ساخته اند که جلوي سکته مغزي را ميگيرد.
- در صورت نبودن غذا تمساح قوي همنوع ضعيفتر از خود را مي خورد.
- كوچكترين سگ جهان ، داركيده پيترزبورگ با ۶۰۰ گرم وزن مي باشد.
- پنگوئن نر در طول دو ماه محافظت از تنها تخم پگوئن ماده چيزي نمي خورد و چهل درصد وزن خود را از دست دهد.
- قلب گنجشك ۱۰۰ بار در دقيقه مي زند ، درضمن ميدانستي که گنجشکها روي زمين راه نمي روند بلكه مي پرند.
- مار ميتواند تا نيم ساعت بعد از قطع شدن سرش نيش بزند.
- بزرگترين مار جهان ، ۸ متر طول و ۱۲۵ كيلوگرم وزن دارد.
- قدرت بينايي جغد هشتاد و دو برابر انسان است.
- دلفينها و فيلها فقط ۲ ساعت در شبانه روز مي خوابند.
- حداكثر سرعت لاك پشت هاي غول پيكر چهار و نيم متر در دقيقه است كه خرگوش اين فاصله را در كمتر از نيم ثانيه مي پيمايد.
- بزرگترين جانور بي مهره ماهي مركب غول پيكر است . بلنديش ممكن است تا حدود ۱۵ متر برسد.
- شمپانزه، اورانگوتان، گوريل، ميمون، سگ، گربه، راكون، خوك، فيل و اسب ۱۰ تا از باهوشترين حيوانات هستند.
- وزن مغز گوريل ۶۰۰ گرم است و مغز فيل يك هزارم وزن بدن اوست.
- سگها دنيا را بيرنگ و مات مي بينند . آنها نزديك بين بوده و تنها سايه هاي خاكستري رنگ را تشخيص مي دهند.
- ماهي قزل آلا يكي از بهترين و معروفترين ماهيهاي پرورشي آبهاي شيرين است و نوع رنگين كمان آن نخستين بار از آمريكا به نقاط ديگر برده شده است.
- فيل از گوشهايش بعنوان تهويه هوا نيز استفاده ميکند . فيل دماي بدنش را توسط گوشهايش متعادل نگه ميدارد ، چون سطح بزرگي دارد که حيوان ميتواند از طريق آن گرماي بدنش را کاهش دهد.
- ضربان قلب مرغ مگس خوار ۱۰۰۰ مرتبه در دقيقه است.
- حيواناتي چون سگ و گربه تنها از طريق نفس زدن تند ، تند به دفع گرماي بدن خود مي پردازند و بدين علت است که سگ در هواي گرم دهان خود را باز کرده و له له مي زند ، تا بدينگونه از حرارات و گرماي بدن خود بکاهد.
- بعضي از پرندگان چنان درجه حرارت بدنشان بالاست که مجبورند براي حفظ اين گرما ، غذاي زيادي بخورند . بطوريکه اگر شما بخواهيد باندازه اين نوع پرندگان غذا بخوريد بايد در هر وعده غذا حداقل ده کيلو غذا بخوريد.

منبع: مقالات علمی فارسی

78:

-هر تكه كاغذ را نميتوان بيش از 9 بار تا كرد.
-در هرم خئوپوس در مصركه 2600 سال قبل از ميلاد ساخته شده است به اندازه اي سنگ بكار رفته كه ميتوان با ان ديواري اجري به ارتفاع 50 cmدر دور دنيا ساخت.
-بيشترين ضربان قلب راقناريها با1000بار در دقيقه وكمترين را فيل با27 بار در دقيقه دارد.
-اگر تمام رگهاي خوني را در يك خط بگذاريم تقريبا 97000 كيلو متر ميشود.
-سرعت صوت در فولاد 14 بار سريعتر از سرعت ان در هواست.
- وقتي مگس بر روي يك ميله فولادي مينشيند ميله فولادي به اندازه دو ميليونيم ميليمتر خم ميشود.
-نور خورشيد فقط تا عمق 400متري اب دريا نفوذ ميكند.
- امريكا تا 50 ميليون سال ديگر دو نيم خواهد شد.
- عدد 2520 را ميتوان بر اعداد 1 تا10 تقسيم نود بدون انكه خارج قسمت كسري داشته باشد.
- طول عمر مردم سويد و ژاپن از ديگر ملل جهان بيشتر است.
-ابشار آنجل در ونزوئل20 بار بلندتر ازابشار نياگارا است.
- 30 برابر مردمي كه امروزه بر سطح زمين زندگي ميكنند در زير خاك مدفون شده اند.
- نزديكترين ستاره به زمين بعد از خورشيدالفامنچوري است كه فاصله ان تا زمين 3/4سال نوري است.
-تنها حيواني كه نمي تواند شنا كند شتر است.
- فلز اوسميم سنگينترين ماده روي زمين است .
- ايا ميدانيد ۶۰٪ از ماهواره های جهان نظامی و ۴۰٪ بقيه غير نظامی است.
- در هر ثانيه بيش از ۵۰۰۰ بيليون بيليون الکترون به صفحه تلويزيون بر خورد ميکند و تصويری را که شما تماشا ميکنيد بوجود می اورد.
ايا ميدانيد شانس شبيه بودن دو اثر انگشت يک به ‫64 ميليارد است‌.‏
- اگر امواج ماوراي صوت را به قسمت محدودي از فضا كه در آن گرد و غبار و يا ذرات دود سيگار موجود باشد بتابانيم اين ذرات با سرعت رسوب ميكنند.
- مقاوم‌ترين ماهيچه در بدن، زبان است.
- شما نمي‌توانيد با حبس نفستان، خودكشي كنيد.
- محال است كه آرنج‌تان را بليسيد.
- وقتي كه عطسه ميكنيد مردم به شما «عافيت باش» ميگويند، چرا كه وقتي عطسه مي‌كنيد قلب شما به اندازه يك ميليونيم ثانيه مي‌ايستد.
- خوك‌ها به لحاظ فيزيك بدني، قادر به ديدن آسمان نيستند.
- وقتي كه به شدت عطسه مي‌كنيد، ممكن است يك دنده شما بشكند و اگر عطسه خود را حبس كنيد، ممكن است يك رگ خوني در سر و يا گردن شما پاره شود و بميريد.
- تنها غذايي كه فاسد نمي‌شود، عسل است.
- حلزون مي‌تواند سه سال بخوابد.
- در سال 1987 خطوط هوايي «امريكن ايرلاينز» توانست با حذف يك دانه زيتون از هر سالاد سرو شده در پروازهاي درجه يك خود، چهل هزار دلار صرفه‌جويي كند.
- فيل‌ها تنها جانوراني هستند كه قادر به پريدن نيستند.
- مورچه هميشه بر روي سمت راست بدن خود، سقوط مي‌كند.
- قلب انسان فشاري كافي ايجاد ميكند تا به فاصله 30 فوتي (تقريباً 8 متر) خون را به خارج از بدن پمپاژ كند.
- نظير اثرانگشت، اثر زبان هر شخص نيز متفاوت است.
- در هر ميليمتر مكعب خون شما پنج مليون رعيت به نام گلبول قرمز وجود دارد.
- اعصابي كه در بدن شما وجود دارد به اندازه فاصله زمين تا ماه است.
- فک انسان میتواند هنگام جویدن 200 پوند فشار وارد کند. در حالی که فک یک سوسمار میتواند 2000 پوند فشار وارد کند!

منبع: جالب است بدانید

79:


80:
آيا ميدانستيد که جمعيت ميمونهاي هند بالغ بر پنجاه ميليون مي باشدآيا ميدانستيد يک نوع وزغ وجود دارد که در بدن خود سم كافي براي كشتن دوهزار و دويست انسان در اختيار دارد؟

آيا ميدانستيد 350 هزار جور مختلف کفش دوزک در جهان وجود دارد

آيا ميدانستيد که در هر 2.5 سانتي متر مربع از پوست انسان 36 متر رشته عصبي، هزار و سيصد سلول عصبي، 100 غده عرق، 3 ميليون سلول و 30 متر عروق خوني وجود دارد؟


آيا ميدانستيد که نوشابه هاي زرد رنگ زيان بارتر از نوشابه هاي سياه رنگ هستند؟

آيا ميدانستيد در عرض بيست سال گذاشته حوادت طبيعي چون زلزله و سيل ، يک ميليون و دويست هزار نفر را بکام خود کشيده و بد نيست اين را هم بدانيد که نود و نه درصد قربانيان در کشورهاي فقير بوده اند؟


آيا ميدانستيد که شش چپ اندكي از شش راست كوچكتر ميباشد تا فضاي كافي براي قرارگيري قلب فراهم آيد

آيا ميدانستيد بزرگترين مرواريد دنيا، 6.4 کيلوگرم وزن دارد. اين مرواريد حدود هفتاد و يک سال پيش در فيليپين از داخل يک صدف بسيار بزرگ در آورده شد. متاسفانه اين مرواريد گرد نيست

آيا ميدانستيد هزارپا، ده هزار نژاد متفاوت دارد و جالبتر اينکه هيچ کدام هزار پا ندارند و بيشترين پا را يک نوع نژادي دارد که در کاليفرنيا يافت ميشود، تعداد پاهاي آن به هفتصد و پنجاه تا ميرسد؟

آيا ميدانستيد که موناليزا فاقد ابرو ميباشد زيرا در دوران رنسانس تراشيدن ابرو مد بوده

آيا ميدانستيد که تقريبا نيمي از كل نشريات جهان در دو كشور آمريكا و كانادا منتشر ميگردد

آيا ميدانستيد که تعداد سلولهاي گيرنده بويايي در سگهاي معمولي يک ميليارد و در سگهاي شكاري چهار ميليارد عدد ميباشد

آيا ميدانستيد که انسان براي اولين بار سال 1783 ميلادي بود که پرواز را تجربه کرد و توانست هشت کيلومتر با بالن پرواز کند

آيا ميدانستيد در قديم مردم روزانه بين پنجاه تا شصت گرم نمک ميخورند علت اين امر استفاده نمک براي نگهداري مواد غذايي بوده است که اين باعث استفاده بي رويه آن بود ، انسان امروزي بين پنج تا شش گرم نمک در روز استفاده ميکند

آيا ميدانستيد سريعترين جابجاي اطلاعات توسط اينترنت بين ژنو و کاليفرنيا بوده است که پژوهشگران توانستند اطلاعاتي با بيش از يک ترابايت را در کمتر از نيم ساعت جابجا کنند ، جالب است بدانيد که يک ترابايت برابر است با هزار گيگابايت

آيا ميدانستيد در دنيا از هر پنج نفر چهار نفرش موهايش تيره ميباشد

آيا ميدانستيد که خرس كوالا هر گز آب نمي‌نوشد و آب مورد نياز خود را با خوردن برگ گياهان تامين مي‌كند

آيا ميدانستيد که نقره صد ها بار بيش از ساير مواد ضد عفوني كننده موثر است و ششصد و پنجاه ميكرب را از بين مي برد

آيا ميدانستيد که فيل بالغ در روز 220 كيلوگرم غذا و 200 ليتر آب مصرف ميكند

81:

مي دانستي خواب که کمتر از6 ساعت وبيشتراز8ساعت خطرابتلا به ديابت راافزايش مي دهد

ه داري3500 دندان مي باشد که ازهيچ يک از آنها استفاده نمي کند

بدن انسان براي حفظ تعادل خوددرحال ايستادن از سيصد عضله استفاده مي کند

يک موش کور قادر به حفر تونلي يه طول 9کيلومترتنها دريک شب مي باشد

سرعت سريعترين حلزون 2.3 ميليمتر درثانيه مي باشد يعني يک کيلومتر درپنج شبانه روز

بزرگترين مرواريد دنيا 6و4 کيلوگرم وزن دارد اين مرواريد حدود هفتادويک سال پيش درفيليپين ازداخل يک صدف بسياربزرک
درآورده شده.متاسفانه اين مرواريد گرد نيست

هزارپاده هزارنژاد متفاوت دارد وجالبتر اينکه هيچ کدام هزارپا ندارندوبيشترپارا يک نوع نژادي دارد که در کاليفرنيا يافت مي شودتعداد پاهاي آن به750 مي رسد

تقريبا نيمي از کل نشريات جهان دردوکشور امريکا وکانادا منتشر مي شود

تعداد سلول هاي گيرنده بويايي درسگهاي معمولي يم ميليارد ودرسگهاي شکاري چهار ميليارد مي باشد

نوشابه هاي زرد رنگ زيان بارترازنوشابه هاي سياه رنگ هستند

درعرض بيست سال گذشته حوادث طبيعي چون زلزله وسيل يک ميليون ودويست هزار نفر رابه کام خود کشيد وبد نيست اين راهم بدانيدکه نودونه درصد قربانيان درکشورهاي فقير بوده اند

شش چپ اندکي ازشش راست کوچکترمي باشد تا فضاي کافي براي قرار گيري قلب فراهم آيد

هرچشم مگس داراي 10هزار عدسي مي باشد

مقاومت موش صحراي دربرابربي آبي بيشتر از شترمي باشد

جمعيت ميمونها هند بالغ بر پنجاه ميليون مي باشد

مهندسين درنظر دارندتونلي زير آبي بين لندن ونيويورک احداث کنند که مسافرت بين اين دوشهردرکمتر ازيک ساعت انجام بگيرد

225ميليون سال طول مي کشد که کهکشان ها راه شيري يکبار به دور خود بچرخد

به زودي کنترل هاي به بازار ارائه خواهد شد که کوکي هستند وبدون باطري کار مي کنند بايک بار کوک کردن اين نو کنترلها
تا هفت روزبدون هيچ مشگلي کار مي کنند

ذرهر ثانيه خورشيد پانصدوچهل ميليون هيدروژن رابه چهارصدونود پنج ميليون تن هليم تبديل مي کند

بنچاه درصداز زنان سيگاري که به خاطر مضرات سيگار جان خود رااز دست مي دهند براثرحمله قلبي مي باشد يعني اينکه سيگارکشيدن فقط باعث سرطان نيست بلکه حمله قلبي ناشي ازآن مي باشد

براي توليد هر1000کيلوگرم کاغذ بازيافتي فقط حدود هزاروپانصد کيلوگرم کاغذ کهنه موردنيازاست که بااين شيوه نزديک
به 90درصددرمصرف آب بيش از50درصد انرژي و75درصد آلودگي هواکاهش مي يابد

مساحت خليج فارس تقريبا برابر بامساحت کرمان است خليج فارس هشت هزار کيلومترمربع بيشتر مساحت ندارد

اگر تار عنکبوت بک کلفتي مغزيک مداد به هم تنيده مي شود مي تواندسنگيني يک هواپيماي بزرگ بوينگ را تحمل کند

آيا مي دانيد بزرگترين کشور جان روسيه با مساحت هفده ميليون وواتيکان با چهل وچهار در مساحت کوچکترکشور جان است
بلند ترين آبشارجهان آنجل نام دارد که حدود 945متر ارتفاع دارد

در خت نان از درختهاي استوائي است ميوه اش مانند گلوله توپ سبز رنگ است برگهاي آن مانند بشقاب وبجاي بشقاب بکار ميرود ميوه آن مزه نان وسيب زميني دارد

82:

خوردن هندوانه وپرتغال باعث آرامش روحي مي شود

شواهدي دردست است که 4700سال پيش سرخپوستان امريکا تنباکو استعمال مي کردند

گربه ها هم آلزايمر مي گيرند

برخي ازماهيها درزمان تولد نرندوبعداتغيير جنسيت مي دهند وتعدادي ازآنها ماده مي شوند

هرهفته در کل دنياجمعا يک ميليون نفرانسان ازروستا ها به شهر ها مهاجرت مي کنند

جمجه انسان ازهفت قطعه استخوان تشکيل شده که مانند پازل درهم محکم شده اند

آيا ميدانستي که دود سيگار موجود در محيط بيشتر از مصرف مواد قندى در پوسيدگي دندانهاى کودکان نقش دارد

آيا ميدانستي که پروانه ها، چشم هاي مرکب دارند که تعداد آنها گاهي به هجده هزار مي رسد

آيا ميدانستي که بى رحم ترين حشره دنيــا حشره دعا خوان ماده است

هنگامى که حشـــره ماده از همسرش باردار مى شود، به آن نيش مى زند و همسر نىمه جان پس از جفتگيرى غذاى لذىذى براى حشــــــــره ماده مى شود

آيا ميدانستي که ما حتي در روزهاى ابرى هم در معرض اشعه بنفش خورشيد مي باشيم ، بين هفتاد تا هشتاد درصد از اين نور ميتواند به راحتي از ابرها ردّ شوند

آيا ميدانستي که يک نوع پشه وجود دارد که در ثاتيه هزار بار بال ميزند

آيا ميدانستي که نمک از پنج هزار سال پيش در سفره ما انسانها بوده است

آيا ميدانستي که خطر بيماري قلبي و سرطان ريه در افراد غير سيگاري که در خانه در معرض دود سيگار اطرافيانشان هستند، بيست و پنج درصد بيشتراز ديگران است

آيا ميدانستي که ستارگان ابي داغتر از خورشيد و قرمز ها سردتر از آن هستند

آيا ميدانستي که استرس تا 5 برابر سيستم ايميني بدن را پايين ميآورد

آيا مي دانستيى که پيشانى انسان مرکز دماى انسان است

يعنى اگر شما دماى پيشانيتان را تغيير دهيد دماى بدنتان هم به همان انداره تغيير ميکند

اين يکى از دلايلى است که وقتى ما مى خواهيم ببينيم که آيا تب داريم يا نه دستمان را روى آن ميگذاريم

آيا ميدانستي که اگر روند شيوع سرطان درهمين حد بماند حدود سي و پنج درصد احتمال دارد که شمادر طول زندگي تان به يکي از انواع سرطان مبتلا شويد

اگر تمام رگهاي خوني را در يک خط بگذاريم تقريبا 97000 کيلو متر ميشود

آيا ميدانستي که قويترين نيروهاي دنيا بترتيب عبارتند از : نيروي هسته اي ، الکترو مغناطيس و نيروي جاذبه

آيا ميدانستي که 1,260,000,000,000,000,000,000 ليتر آب بروي کره زمين وجود دارد که اين مقدار در چرخه آب در گردش است

آيا ميدانستي رشد ناخن انگشتان دست بطور متوسط سه ميليمتر در ماه و رشد ناخن انگشتان پا يک ميليمتر در ماه ميباشد

آيا ميدانستي طبق آخرين گزارش در ايران نه ميليون سيگاري وجود دارد که سالانه اين تعداد افراد سيگاري، هزار ميليارد تومان هزينه صرف کشيدن سيگار مي کنند

آيا ميدانستي که آدامس از پنجاه سال پيش در ايران متداول شده و آدامس يک واژه فرنگيست که فارسي آن « سقز » ميباشد که در حقيقت يک کلمه ترکي ميباشد

آيا ميدانستي نام قديمي اصفهان ، جى – يهوديه بوده که بعدا" به اسپاهان تغيير يافت

اسپاهان به معنى مردم سپاهى است و چون مردم اين منطقه جنگاور و آماده رزم بوده اند به اين نام خوانده شده است

آيا ميدانستي که به احتمال زياد پرنده هاي اوليه چهار بال داشته اند و در طول زمان تکامل يافته و اسکلتهايشان سبکتر شد و بعدا" به پرندگاني دو باله تبديل شدند که امروزه آنها را مي بينيم

آيا ميدانستي که قلب انسان در طول عمر متوسط انسان بطور تقريبي دويست و پنجاه ميليون ليتر خون را در بدن جابجا ميکند

آيا ميدانستي ابعاد قلب يک انسان بالغ 12*9*6 سانتيمتر ميباشد و وزن آن در مردها به 300 گرم و در خانمها به 250 گرم ميرسد

آيا ميدانستي که چاقي نه تنها براي قلب مضر است ، بلکه براساس تحقيقات جديد بر کل سلامت شخص از جمله توانايي هاي ذهني او تاثير منفي به جاي مي گذارد

آيا ميدانستي که حس بويايي خرس قطبي بسيار قوي است به طوري که مي تواند بوي لاشه نهنگ يا خوک مرده را از سي کيلومتري احساس کند

آيا ميدانستي که دانه هاي گوجه فرنگي داراي روغن مي باشند که براي تهيه مارگارين، سالاد و صابون مصرف مي شود

آيا ميدانستي که سال 1930 ميلادى نزديک به بيست و يک هزار پزشک آمريکاى کشيدن سيگار را براى بهبود سرفه و خارش گلو تائيد کرده بودند

83:

آيا ميدانستي که در 10 سال آينده استرس باعث پنجاه درصد از مرگ و ميرها خواهد شد

آيا ميدانستي که قديمي ترين پايتخت جهان شهر دمشق است که از دو هزار و پانصد سال قبل از ميلاد به اين طرف ، همواره مسي بوده است

آيا ميدانستي که قديمي ترين شهر شناخته شده در جهان اريحا است که حداقل از 7800 سال قبل از ميلاد وجود داشته است

اين شهر در کشور اردن کنوني قرار دارد و غربي ها آن را جريکو مي نامند

آيا ميدانستي درخشندگي کرم شب تاب از چيست
نور کرم شب تاب کاملا شبيه نورهاي ديگر است ، ولي اصلا گرما ندارد

به اين گونه نورافشاني ، « نورافشاني سرد » گفته مي شود

اين نور بر اثر ماده اي به نام « لوسي فرين » ايجاد مي شود که در بدن کرم شب تاب وجود دارد

وقتي اين ماده با اکسيژن ترکيب مي شود ، مي درخشد

آيا ميدانستي که مار ماهي يکبار پوست اندازى ميکند

آيا ميدانستي که مغز انسان فقط دو درصد از وزن بدن را تشکيل ميدهد ولي بيست و پنج درصد از اکسيژن دريافتي بدن را به تنهايي مصرف ميکند

آيا ميدانستيد که گرمي در تابستان بخاطر نزديکي زمين به خورشيد نيست
بلکه بخاطر بيست و سه و نيم درجه کجي زمين است

آيا ميدانستي که چرا وقتي يک سيب گنديده را در بين سيب هاي سالم قرار ميدهيم بقيه سيب ها هم بعد از مدتى ميگندند
دليل اين است که سيب گنديده يک نوع گاز از خودش انتشار ميدهد که باعث گنديدن بقيه سيب ها ميشود

آيا ميدانستي که موز تنها ميوه اى هست که يک مقدار از نيکوتن وارد شده توسط سيگار به بدن را کاهش ميدهد

آيا ميدانستي که قاره امريکا تا پنجاه ميليون سال ديگر دو نيم خواهد شد

کدام حيوان زنده بزرگترين تخم را دارد
البته شترمرغ
ولي آيا ميدانستي که تخم اين حيوان ، دو هزار برابر کوچکترين تخم که متعلق به مرغ مگس خوار است، حجم دارد

آيا ميدانستي که يک سال کره مريخ 687 روز است

آيا ميدانستي از 59 ميليون انگليسي ، ده ميليونش سيگارى هستند

آيا ميدانستي که نيکوتين سيگار، تنباکو به سرعت جذب جريان خون مي شود و ظرف سي ثانيه به مغز مي رسد و روي سلولهاي عصبي آن اثر مي گذارد

آيا ميدانستي هنگامي که هسته ي ستاره منفجر ميشود پوسته هاي بيروني آن به بيرون پرتاب ميشوند که در خلال چند ساعت انرژي اي را منتشر ميکند که خورشيد ما در مدت پنج ميليون سال منتشر ميکند حال ستاره چندين برابر درخشانتر ميشوديا ميدانستي که در هر ثانيه خورشيد 540 ميليون تن هيدروژن را به 495 ميليون تن هليم تبديل ميکند

فرايند 45 ميليون تن ماده به انرژي تبديل ميشود که به شکل نور به زمين ميرسد

آيا ميدانستي تشکيل و تولد سياره اي مشابه زمين حداقل به سه ميليون سال نياز دارد

يا ميدانستي که براي فرار از جاذبه زمين سرعت 11کيلومتر در ثانيه کافي هست

اما در مورد سياهچاله حتي بالاترين سرعت ممکن يعني سرعت نور (سيصد هزارکيلومتر/ثانيه) هم براي فرار از جاذبه شون کافي نيست

آيا ميدانستي که در جهان بطور متوسط هر شش و نيم ثانيه يک نفر به خاطر عوارض دود سيگار جان خود را از دست ميدهد

آيا ميدانستي که در دنيا بيش از دو ميليارد نفر دسترسي به برق نــــــــدارند

آيا مپدانستي که 64 درصد از انرژى توليدى جهان را کشورهاى صنعتي مصرف ميکند

آيا ميدانستي که در هر ثانيه بيش از 5000 بيليون بيليون الکترون به صفحه تلويزيون بر خورد ميکند و تصويرى را که شما تماشا مي بوجود مى آورد

آيا ميدانستي که داغ ترين نقطه کره زمين در دالول اتيوپي است

منطقه در يک روز عادي دماي هوا در سايه به 94 درجه فارنهايت ميرسد

آيا ميدانستي که فشار در مرکز خورشيد تقريبا 700 ميليون تن بر شش و نيم سانتي متر مربع است

آيا ميدانستي که عدد 2520 را ميتوان بر اعداد 1 تا 10 تقسيم نمود بدون آنکه خارج قسمت کسري داشته باشد

آيا ميدانستي که جرم دور افتاده ترين سياهچاله اى را که تاکنون شناسايى شده است هزار تريليون «10 به توان 15» برابر جرم زمين يا به عبارت ديگر سه ميليارد برابر خورشيد است

اين سياهچاله 13 ميليارد سال نورى از زمين فاصله دارد

آيا ميدانستي زادگاه ميوه کيوى کشور چين ميباشد ، چيني ها سالانه فقط دويست تن کيوى از بوته هاى خودرو برداشت ميکنند

آيا ميدانستيد که ظروف پلاستيکي تقريبا پنجاه هزار سال در برابر تجزيه و فساد مقاومند

آيا ميدانستي که قد انسان تا 20 الي 25 و گاها" تا 40 سالگى بلند ميشود و از چهل سالگى به بعد قد انسان هر دو سال حدود شش ميلى متر کوتاه ميشود

آيا ميدانستي سفيدرود با 800 کيلومتر طولاني ترين رود ايران ميباشد

آيا ميدانستي سريعترين هواپيماى مسافربرى ، هواپيماهاى کنکورد ميباشد که با سرعتي معادل 2200 کيلومتر در ساعت پرواز ميکنند

آيا ميدانستي ده کشور پهناور جهان بترتيب از اين قرار ميباشد : روسيه ، کانادا ، چين ، آمريکا ، برزيل ، استراليا ، هند ، آرژانتين ، قزاقستان ، سودان

آيا ميدانستي که زخمهاى سوسمار چرک نميکند، زيرا خون آنها داراى ماده اى ست که از چرک کردن زخمها جلوگيرى ميکند

آيا ميدانستي که کوالا « حيواني ست که در قاره اقيانوسيه يافت ميشود » از بيست و چهار ساعت شبانه و روز، بيست و دو ساعتش را ميخوابد

آيا ميدانستي سالانه 25 ميليون نفر در جهان از گرسنگي ميميرند

آيا ميدانستي در هر ثانيه تقريبا" سه ميليون گلبول قرمز در بدن ميميرد ولي خوشبختانه در همان ثانيه سه ميليون گلبول قرمز در بدن ساخته ميشود

آيا ميدانستيد اگر ريشه هاى يک درخت جوان صنوبر را به هم وصل کنيم طول آن به دو يا سه متر خواهد رسيد

در حالى که طول ريشه هاى يک ساخه گندم به 600 متر و طول ريشه هاى نيشکر به 20 کيلو متر ميرسد

آيا ميدانستيد که آب داغ زود تر از آب سرد يخ ميزند

آيا ميدانستي که چک قبل از پول وجود داشت ، شواهد و اسناد نشان ميدهد که چک حداقل هزار سال قبل از سکه وجود داشته و در بين بابلي ها متداول بوده است ، آنها براى نوشتن چک از لوحهاى سفالي استفاده ميکردند

آيا ميدانستي که از يک درخت معمولي ميشود بين پانصد تا هزار کيلو کاغذ توليد کرد

آيا ميدانستي که آهن فلزي ست که بيشترين مصرف را در بين فلزات در جهان را داراست

آيا ميدانستي مساحت هندوستان دو برابر مساحت ايران است

آيا ميدانستي که يک نوع موش هست که قلبش در يک دقيقه بين هزار و دويست تا هزار و پانصد مرتبه مي تپد و بدين ترتيب رکورد ضربان قلب را در بين موجودات زنده را دارا ست

آيا ميدانستي که 7 ميليون ايراني از پوکي استخوان رنج ميبرند

آيا ميدانستي که زکرياى رازى بغير از الکل کاشف گوگرد هم هست

آيا ميدانستي حد متوسط مطالعه کتاب در بين ايرانيان به 3 دقيقه در ســـــــــــال ميرسد

بله درست خوانديد 3 دقيقه در سال

آيا ميدانستي که متوسط عمر مردان در ايران شصت و دو سال چهار ماه و براى زنان شصت و سه سال و دو ماه ميباشد

آيا ميدانستي سالانه يک ميليون و دويست هزار نفر جان خود را در سوانح رانندگي از دست ميدهند که تقريبا نود درصد آن در کشورهاى جهان سوم اتفاق ميافتد

آيا ميدانستي که مگس و پشه بر روى برگ گل آفتاب گردان نمي نشيند و با سوزاندن برگهاى آن نه تنها حشرات بلکه موش و قورباغه نيز از آن محل فرار ميکند

آيا ميدانستي که با نگاه کردن به گوش جانوران ميتوانيم پي به تخمگذار بودن و يا بچه زا بودن آنها ببريم، بدين صورت که تخمگذاران گوششان ناپيدا و بچه زايان گوششان نمايان است

84:

مربوط به پست بالا:تنها مورد يک استثنا وجود دارد و آن نوعي افعي بچه زا است که گوشش دقيق پيدا نيست

آيا ميدانستي که مغز بيشترين انرژى را در بدن مصرف ميکند و بدين دليل است که گرمتر از ساير نقاط بدن ميباشد

آيا ميدانستي هر روز 150 نفر در آمريکا جان خود را در حوادث رانندگي از دست ميدهند

آيا ميدانستي که موشهاى کانگوروءي هرگز آب نمي نوشند

آيا ميدانستي مساحت استان خراسان 17 برابر کويت هست

آيا ميدانستي از 195 کشور جهان در 117 کشور جهان مجازات اعدام اجرا نــــــمـيشود

آيا ميدانستي در هر 24 دقيقه در ايران، يک نفر به سبب تصادف رانندگى جان مى بازد

آيا ميدانستي طراح پرچم کنوني ايتاليا ، ناپلئون بناپارت فرانسوى بوده است

آيا ميدانستي که سالانه 4600 نوزاد در ايالات متحده امريکا به علت سيگار کشيدن مادرانشان از بين ميروند

علت مرگ نوزادن در اکثر موارد عدم تکامل کليه ها تشخيص داده شده ، که اين خود ناشي از کندى رشد داخل رحمي جنين است

يا ميدانستي که حدودا" 29% کره زمين را خشکي تشکيل داده است

آيا ميدانستي کانال سوئز در سال 1869 ميلادى ساخته شده است و طول آن به 162 کليومتر ميرسد

آيا ميدانستي انجير خشک 6 برابر انجير تازى مغذى تر است

آيا ميدانستي قله دماوند بيست و سومين قله بلند جهان است

آيا ميدانستي سالانه 86 ميليون نفر به تعداد جمعيت جهان افزوده ميشود

آيا ميدانستي که در فصل تابستان در کشورهاى اسکانديناوى چون سوئد و نروژ فقط يک ساعت خورشيد غروب ميکند و حتي در بعضي نقاط حتي يک ساعت هم غروب نميکند

آيا ميدانستي مساحت درياچه خزر چهار برابر مساحت استان اصفهان ميباشد

آيا ميدانستي که بيش از سه هزار نوع نعناع در جهان وجود دارد ولي تا کنون فقط هشتاد گياه آن را در کتاب هاي تغذيه و دارو سازي نام برده اند

آيا ميدانستي که به طور متوسط نوزاداني که از مادران سيگارى متولد ميشوند 250 گرم کمتر وزن دارند و قدشان نيز کوتاهتر است

آيا ميدانستي که استان کرمان که دومين استان وسيع ايران است ، بيش از دو برابر وسعت کشور بلغارستان مساحت دارد

آيا ميدانستي که کلمه فارسي پرتقال ، پرتاگال است

بعد نيست بدانيد که زادگاه اصلي پرتاگال کشور چين ميباشد و حدود صد و ده سال پيش به ايران وارد شد

آيا ميدانستي که با وجود پيشرفت هاي علمي هنوز براي زيست شناسان و دانشمندان ساختمان عسل کشف نشده است

آيا ميدانستي که 90 درصد از جمعيت جهان در نيمکره شمالي کره زمين زندگي ميکنند

آيا ميدانستي که درخت خرماى نر هرگز ميوه نميدهد

آيا ميدانستي که نميشود روى فلز چدن حکاکي کرد

آيا ميدانستي که در سال 47 ميلادى فقط صد و هفتاد هزار نفر در جهان تلويزيون داشتند

آيا ميدانستي که کوير لوت چهاردهمين کوير وسيع دنيا ميباشد

مساحت آن به بيش از نود وپنج هزار کيلومتر مربع ميرسد يعني بيشتر از دو برابر مساحت کشور سوئيس

آيا ميدانستي که زنبورهاى عسل کندوى خود را با دقت يک دهم ميليمتر مي سازند ، آن از کرکهاى لامسه خود بعنوان وسيله اندازه گيرى استفاده ميکنند

آيا ميدانستي که پنگوءنها جوجه هاى خود را از روى صدايشان تشخيص ميدهند

آيا ميدانستي که تمام پرندگان تخم گذار روى سينه ، داراى حس لامسه هستند که با آن ميتوانند تعداد تخمهاى خود را شمارش کنند ، البته نه از طريق شمارش اعداد ، بلکه از طريق گونه اى احساس کمبود ، پرنده بلافاصله متوجه فقدان تخم ميشود

آيا ميدانستي که موريانه ملکه با شکم و زاهدان عظيم خود در هر دو ثانيه يک تخم ميگذارد

اين زاهدان فقط در درجه حرارت سي درجه سانتيگراد در محل تخمگذارى نشو و نما ميکند

آيا ميدانستي که پروتئين تخم مرغ از پروتئين گوشت و شير بيشتر است

آيا ميدانستي که اولين ژس دنيا توسط ژوزف نيسفو رنى نيپس افسر باز نشسته فرانسوى درسال 1827 از املاک شخصى خودش به ثبت رسانيد

آيا ميدانستي که سرکه قديميترين اسيدى است که توسط مصريان در حدود سه هزار سال پيش کشف و شناخته شده است

آيا ميدانستي که جريان الکتريکي در يک رشته سيم تلفن ميتواند با سرعتي معادل دويست و نه و هفت هزار کيلومتر در ثانيه حرکت نمايد

آيا ميدانستي که کافئين قهوه ميتواند در سيستم بدن شما به مدت شش تا دوازده ساعت باقي بماند

آيا ميدانستي که هر چه از استوا به سمت قطب پيش ميرويم اندازه موجودات بزرگتر ميشود

مثل پنگوئن ها - روباه - وال
آيا ميدانستيي که اشعه ايکس از بلور الماس عبور نمي کند و منژس مي شود از اين خاصيت مي توان در تشخيص الماس حقيقي از نوع بدل آن استفاده نمود

آيا ميدانستي که سالانه 50 ميليون مورد ، سقط جنين در جهان انجام ميگيرد

آيا ميدانستي که کهربا در اصل صمغ فسيل شده گياهان گذشته است و گاهي درون آنها اجساد سالم حشرات و آثار گياهان مربوط به صدها هزار سال قبل ديده مي شود

آيا ميدانستي که کوچکترين استان ايران ، استان قم و کم جمعيت ترين استان ايران ، استان ايلام ميباشد

آيا ميدانستي که آب يکي از چند ماده اى است که در حالت مايع نسبت به حالت جامدش متراکم تر است و به اين علت است که يخ شناور ميشود

آيا ميدانستيي که اشعه ايکس از بلور الماس عبور نمي کند و منژس مي شود از اين خاصيت مي توان در تشخيص الماس حقيقي از نوع بدل آن استفاده نمود

آيا ميدانستي که صرف تخم مرغ براي تنظيم کلسترول و بهبود بيماري هاي قلبي بسيار مفيد است

آيا ميدانستي که محققان نوع بسيار کوچکي از باکترى را کشف کرده اند که در کليه بعضي افراد زندگي ميکند و در شکل دهي سنگها کليه نقش مهمي دارد

آيا ميدانستي که استان خراسان بزرگترين استان ايران است که يک پنجم خاک ايران را بخود اختصاص داده است

آيا ميدانستي که خوردن آب انگور خطر ابتلا به سنگ کليه را در افرادى که استعداد آن را دارند را تا 44 درصد افـــــزايش ميدهد

آيا ميدانستي که در تمام وجود شما بيش از يک مشت گچ «کلسيم» وجود دارد

يا ميدانستي که تحقيقات نشان داده است که وجود مقداري يون کلسيم در نيمه چپ بدن علت قرار گرفتن قلب نيمه از بدن است

آيا ميدانستي که خوردن يک عدد گريپ فروت در روز در کاهش وزن افراد چاق تاثير بسزايي دارد و از بروز ديابت پيشگيرى ميکند

آيا ميدانستي که گريه و خنده از يک قسمت مغز ناشي ميشوند و هر دو در حد متعادل در سلامت انسان موثرند

آيا ميدانستي که گاو نر کور رنگ است و فقط نسبت به حرکات شنلي که گاو باز در مقابل چشمانش تکان ميدهد به خشم ميايد و ديگر فرقي نميکند که شنل به چه رنگي باشد

آيا ميدانستي که سياره زهره تنها سياره اى است که هم جهت با حرکت عقربه هاى ساعت حول محور خويش ميگردد

آيا ميدانستي دليل تاثير طب سوزني اين است که با فرو کردن سوزن در نقاطي دقيق و معين ، بر مغز و اعصاب تاثير مي گذارد و اعصاب به اين طريق ماده اى ضد درد به نام اندورفين آزاد ميکند که موجب کاهش درد ميشود

آيا ميدانستي که سيب بيشتر از يک فنجان قهوه ميتواند صبحها خواب را از سر بپراند و انسان را آماده کار کند

آيا ميدانستي که لايه ازن فقط به اندازه دو سکه بروى هم کلفتي درد

آيا ميدانستي سالانه 4 هزار نفر غير سيگارى در اثر همنشيني با افراد سيگارى به سرطان ريه مبتلا شده و جان مي سپارند

آيا ميدانستي خورشيد ستاره اىست که پنج ميليارد سال عمر دارد

آياميدانستي که وزن کل موريانه هاى جهان ده برابر وزن کل انسانها است

آيا ميدانستي که ادرار موش در زير اشعه ماورا بنفش ميدرخشد و همين امر باعث ميشود که بازها بتوانند آنها را شکار کنند

آيا ميدانستي کانگروها قادر نيستند بسوى عقب راه بروند

آيا ميدانستي که پنجاه درصد از مردان و ده درصد از زنان جهان سيگارى هستند

آيا ميدانستي ايران از نظر ذخاير مس اولين کشور جهان مي باشد

آيا ميدانستي بنا به تخمين سازمان جهانى بهداشت، مرگ و مير ناشى از سرطان در غرب آفريقا، آمريکاى جنوبى، جزاير کاراءيب و شمال شرقى آسيا در پانزده سال آينده به هفتاد و پنج درصد خواهد رسيد

آيا ميدانستي در عمق 30 کيلومترى زمين دماى محيط به هزار و دويست درجه سانتيگراد ميرسد

آيا ميدانستي که ايران از نظر ذخايز معدني مقام پنجم را در جهان دارد

يا ميدانستي استعمال يک نخ سيگار، بيست بار ضربان قلب را بيشتر ميکند و حتي بيست دقيقه پس از قطع سيگار، اين ازدياد ضربان ادامه مي يابد در نتيجه قلب يک فرد سيگارى طي يک روز تقريبا" ده هزار بار بيشتر از افراد غير سيگارى ميزند (اگر يک بسته سيگار مصرف کند) و همين عوامل در بروز نارسايي و فرسودگي قلب دخالت عمده اى دارند

آيا ميدانستي براى جلوگيرى از پوکي استخوان و سالم نگه داشتن دندانها، کافيست که روزى دو ليوان شير بخوريد

آيا ميدانستي که در حال حاضر بيش از صد ميليون مين در نود کشور جهان وجود دارد

آيا ميدانستي که نسل انسان روز به روز باهوش تر ميشود، مثلا يک انسان معمولي صد سال پيش ، در عصر امروز ما يک انسان عقب افتاده فرض ميشود

آيا ميدانستي بزرگترين عامل چربي خون کشيدن سيگار ميباشد

آيا ميدانستي برج ايفل 1792 پله دارد

آيا ميدانستي که افزايش ميزان فسفر در خون ميتواند باعث جدا شدن کلسيم از استخوان ها شود که در نهايت باعث ضعيف شدن استخوانها و شکسته شدن آنها ميشود

آيا ميدانستي که دو کشور چين و آمريکا بيشترين توليد کننده سيــــر ميباشند

آيا ميدانستي که مطالعات جديد نشان ميدهد مصرف همزمان ويتامين هاي «اى و سي» ممکن است در کاهش ابتلا افراد به بيماري آلزايمر موثر باشد

آيا ميدانستي که هر 186 هزار سال يکبار ، کره زمين کاملا" به زير آب ميرود و تمامي زمين پوشيده از آب ميشود و دوباره بعد از مدتي سر از آب بيرون ميآورد

آيا ميدانستي که يک بررسي نشان داده خانواده هايي که در آنها مصرف روزانه يک ليوان شير به صورت عادت درآمده است، فرزنداني شاداب و باهوش دارند

آيا ميدانستي که عسل به کمک دياستازهايش چربي هاي اطراف قلب را آب مي کند

به همين دليل مصرف آن به سالخوردگان و بيماران قلبي توصيه مي شود

آيا ميدانستي که ميزان عملکرد و دقت افرادي که به مدت طولاني هر شب کمتر از شش ساعت مي خوابند همانند زماني است که فرد به مدت سه روز متوالي نخوابد

به گفته پژوهشگران خواب شبانه ناکافي تنها در کاهش خستگي موثر است و فرد براي بازتواني عملکرد مغز خود نياز دارد تا در هر شبانه روز به ميزان کافي و متناسب با نياز بدن خود بخوابد

آيا ميداستي که در جهان فقط پنج هزار نفر وجود دارند که از بهره هوشي صد و هفتاد و شش برخوردارند ، در حالي که انسانهاى معمولي از بهره هوشي بين هشتاد و پنج تا صد و پانزده برخوردارند

يا ميدانستي ويتامين ب 6 باعث خوشحالي و سرحال بودن ميشود، اين نوع ويتامين را ميتوانيد براى مثال با خوردن ماهي و جيگر و موز و فندق بدست بياوريد

آيا ميدانستي که نيکوتين سبب افزايش قند خون افراد سيگارى ميشود و در نتيجه در افرادى که بيمارى ديابت دارند عاملي خطرناک است با توجه به اينکه نيکوتين و به ويژه منواکسيدکربن در بروز کورى در ديابتي ها سهيم هستند

آيا ميدانستي که در آمريکا روزانه دويست نفر در اثر سرطان ريه جان خود را از دست ميدهند که حدود صد و نود نفرشان سيگارى هستند

آيا ميدانستي که در هنگام خنده، ششها تحت فشار زياد ، مقدار زيادى هوا با سرعت صد کيلومتر در ساعت به بيرون پرتاب ميکنند

آيا ميدانستي دما در نوک سيگار «محل سوخت» 900 درجه سانتيگراد ميباشد

آيا ميدانستي که از هر600 ميليون کره آسمانى دريکى از آنها امکان زندگى هست با اين حساب ميلياردها سياره مسى مى باشند که زمين يکى از آنهاست

آيا ميدانستي که «پاتريک موسيمو» در مدت سه دقيقه و ده ثانيه از ارتفاع صد و بيست متري شيرجه زد

آيا ميدانستي که در سال هزار و پانصد و سي و سه ميلادى يک اتاق پر از طلا و نقره ( حدود يک ميليارد پوند ) به آدم رباي اسپانياءي ، بنام « فرانسيسکو پيزارو» ،براي آزاد کردن آخرين امپراطور پرو پرداخت شد

آيا ميدانستي اگر قصد داريد فشارخون خود را اندازه گيري ، حداقل نيم ساعت قبل از اندازه گيري فشارخون ، از فعاليت هاي شديد ، خوردن غذاي سنگين ، دارو ، نوشيدن قهوه و کشيدن سيگار خودداري

آيا ميدانستي که سرطان مري يکي از شايعترين سرطانهاي دستگاه گوارش است

مصرف زياد و طولاني مدت چاي داغ ، الکل ، مواد سوزاننده و قليايي ، سيگار کشيدن ، کمبود ويتامين آ و قرار گرفتن در معرض پرتوهاي راديواکتيو از عوامل خطرساز براي سرطان مري محسوب مي شوند

آيا ميدانستي که مارها و ببرهاى استراليايي که چشمهايشان توسط پرندگان کور شده اند به راحتي ميتوانند به زندگي خود ادامه دهند ، اين خود دليل قانع کننده ايست که بعضي از حيوانات از قدرتهاى فوق العاده عجيبي برخوردارند

آيا ميدانستي که روغن زيتون سرشار از ويتامين «اى» است اما اين ويتامين با سرخ کردن تخريب مي شود از اينرو بهترين راه استفاده از روغن زيتون افزودن آن به غذا درانتهاي مراحل پخت يا پس از آن است

آيا ميدانستي روزانه تقريبا هشت هزار زلزله در گوشه کنار کره زمين اتفاق مي افتد يا به عبارت ديگر هر يازده ثانيه يک زمين لرزه رخ ميدهد
آيا ميدانستي که شير گاو در بين ديگر پستانداران از نظر ترکيبي بيشتر به شير انسان نزديکتر است

آيا ميدانستي که جمعيت چنين هر چهل و چهار سال يکبار دو برابر شده ، بدين علت بيشتر خانواده هاى چين فقط دارى يک فرزند هستند

آيا ميدانستي که ماهواره هاى جاسوسي را اغلب در ارتفاعات کم بين چهارصد و هشتاد تا نصد و هفتاد کيلومترى قرار داده ميشوند

اين ماهواره ها مي توانند در عرض کمتر از دو ساعت دور زمين گردش کنند و ژس هاى دقيق از مراکز نظامي بگيرند

آيا ميدانستي که تا بحال سه هزار گونه مختلف مار در دنيا شناسايي شده است

آيا ميدانستي که يکي از سمي ترين حيوانات دنيا نوعي عروس درياءي است که سم آن در کمتر از دو دقيقه قرباني خود را ميکشد

آيا ميدانستي که پوست سيب 5 برابر سيب ويتامين دارد

آيا ميدانستي که فقط سي درصد از مارهاى دنيا سمي هستند

آيا ميدانستي که چيني ها اولين کساني بوده اند که از مواد منفجره استفاده نموده اند ، منتهي جهانيان دانشمند مشخصي را که سازنده مواد منفجره مي دانند ، آلفرد نوبل سوئدى مي باشد که دينامت را ساخت

آيا ميدانستي که دود تنباکو و سيگار حاوى بيش از چهار هزار نوع ماده شيميايي است که شمار زيادى از آنها مواد محرک يا سمي و سرطان زا هستند

آيا ميدانستي که معني لغت کانادا به زبان سرخ پوستي يعني ، روستاى بزرگ

آيا ميدانستي که کشيدن سيگار و اضافه وزن مىتواند ميزان اسپرم و قدرت بارورى در مردان را کاهش دهد

85:

کبوتر ماده اگر تنها و دور از همجنسان خود باشد ، نمی تواند تخم بگذارد . اما اگر خود را در آیینه ببیند ، تصور می کند که کبوتر دیگری وجود دارد و تخم می گذارد .


1. تمام خرسهاي قطبي، چپ دست هستند.
2.تعداد چيني‌هايي که انگليسي بلدند، از تعداد آمريکايي‌هايي که انگليسي بلدند، بيشتر است!!
3.دوئل کردن در پاراگوئه آزاد است به شرطي که طرفين خون خود را بر گردن بگيرند.
4.فيل‌ها تنها حيواناتي هستند که نمي‌توانند بپرند.
5.هر بار که يک تمبر را ميليسيد 10/1 کالري انرژي مصرف مي‌کنيد.
6.فورييه 1865 تنها زماني بود که ماه کامل نشد.
7.کوتاهترين جمله کامل در زبان انگليسي I am است.
8.اگر عروسک باربي را زنده تصور کنيد سايزش 33-23-39 و قدش 2 متر و 15 سانتي‌متر خواهد بود با گردني 2 برابر بلندتر از يک انسان نرمال.
9. ادرار گربه زير نور سياه مي‌درخشد
10.اگر يک ماهي قرمز را در يک اتاق تاريک قرار دهيد، کم کم رنگش سفيد مي‌شود.
11.اگر به صورت مداوم 8 سال و 7 ماه و 6 روز فرياد بزنيد، انرژي صوتي لازم براي گرم کردن يک فنجان قهوه را توليد کرده‌ايد.
12.در مصر باستان افراد روحاني تمام موهاي بدن خود را مي‌کندند حتي ابروها و موژه‌ها.
13.کوتاه‌ترين جنگ در تاريخ در سال 1896 بين زانزيبار و انگلستان رخ داد که 38 دقيقه طول کشيد.
14.در 4000 سال گذشته هيچ حيوان جديدي رام نشده است.
15.هيچ‌وقت نميتواني با چشمان باز عطسه کني.
تعداد انسان‌هايي که به وسيله خر کشته مي‌شوند، از انسان‌هايي که در سانحه هوايي مي‌ميرند بيشتر است.
16.چشم‌هاي ما از بدو تولد همين اندازه بوده‌اند، اما رشد دماغ و گوش ما هيچ‌وقت متوقف نمي‌شوند.
17.هر تکه کاغذ را نمي‌توان بيش از 9 بار تا کرد.
18.در هرم خئوپوس در مصر که 2600 سال قبل از مبلاد ساخته شده است، به اندازه‌اي سنگ به کار رفته که مي‌توان با آن ديواري آجري به ارتفاع 50 سانتي‌متر دور دنيا ساخت.
19.اگرتمام رگ‌هاي خوني را در يک خط بگذاريم، تقريبا 97000 کيلومتر مي‌شود.
20.وقتي مگس بر روي يک ميله فولادي مي‌نشيند، ميله فولادي به اندازه دو ميليونيم ميليمتر خم مي‌شود.
21. آمريکا تا 50 ميليون سال ديگر دو نيم خواهد شد.
22.عدد 2520 را مي‌توان بر اعداد 1 تا 10 تقسيم نمود، بدون آن‌که خارج قسمت کسري داشته باشد.
23 .30 برابر مردمي که امروزه بر سطح زمين زندگي مي‌کنند، در زير خاک مدفون شده‌اند.
24. تنها حيواني که نمي‌تواند شنا کند، شتر است.
25.شيشه در ظاهر جامد به نظر مي‌رسد ولي در واقع مايعي است که بسيار کند حرکت مي‌کند
26.در هر ثانيه بيش از 5000 بيليون بيليون الکترون به صفحه تلويزيون برخورد مي‌کند و تصويري را که شما تماشا مي‌کنيد، بوجود مي‌آورد.
27. شانس شبيه بودن دو اثر انگشت، يک به 64 ميليارد است.
28.يک ليتر سرکه در زمستان سنگين‌تر از تابستان است.
29.قد انسان تا 20، 25 سالگي و گاها 40 سالگي بلند مي‌شود و از چهل سالگي به بعد، قد انسان هر دو سال حدود 6 ميلي‌متر کوتاه مي‌شود
30.فقط با از دست دادن يک درصد از آب بدن، احساس تشنگي مي‌کنيم!
31. دهان انسان روزانه يک ليتر بزاق توليد مي‌کند.
32. چيتا يا يوزپلنگ سريع‌ترين حيوان خشکي است. او در عرض فقط 3 ثانيه 100 کيلومتر در ساعت سرعت مي‌گيرد. رکوردي که حتي سريع‌ترين خودروهاي فراري هم نتوانسته‌اند بشکنند.
33.کرم‌هاي ابرشيم در 56 روز، 86 هزار برابر خود غذا مي‌خورند.
34. تنها قسمت بدن که خون ندارد، قرينه چشم است.
35. شتر در 3 دقيقه 95 ليتر آب مي‌خورد
کبد انسان بین 300 تا 500 روز کاملا نو می شود ، یعنی همه سلولهایش نو می شوند .

داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه ، وزارت آب ، سازمان املاک ، سازمان اطلاعات ، سازمان پست و تلگراف (چاپار خانه) ، را بنیان نهاد .

مورچه های جوان زیر نظر مورچه های بخصوصی تعلیم می بینند که نقش معلم را دارند .

اثر لب و زبان هر كس، مانند اثر انگشت او منحصر به ‌فرد است

انسان سالانه بيش از ده ميليون مرتبه پلک میزند

مردها سريعتر از زنها لاغر ميشوند ، علت اين امرغليظ تر بودن چربي زنها از چربي مردها ميباشد

آيا ميدانيد که كبوتر تنها پرنده ايست كه با مكيدن آب مي نوشد و پرندگان ديگر براي قورت دادن آب مجبورند سرشان را بالا بگيرند

آيا ميدانيد که بعضي از دايناسورها در مرحله ای از عمرشان روزانه دو و نيم کيلو وزنشان زياد ميشده تا اينکه به رشد کامل خود ميرسيدند

ده درصد درآمد سالانه روسیه از طریق فروش ودکا بدست میآید.

بچه کروکودیل های متولد شده دارای کروموزوم های جنسی نیستند .بسته به دمای محیطی که تخمی که در آن قرار داشته اند ، جنسیت آنها مشخص می شود

در هر سه دقیقه یک انسان روی کره زمین اعلام می کند که بشقاب پرنده دیده است .80% عمر تنبل در خواب می گذرد .

تا سال 1935 ایران را به نام فارس می شناختند .

مار تا زمانی که در آب است نمی تواند نیش بزند ، زیرا به محض نیش زدن با وارد شدن آب به دهانش غرق می شود .

بدن انسان از 40 سالگی به تحلیل می رود .

ناپلئون بناپارت از گربه می ترسید .

نوعی مارمولک صحرایی برای مقابله با دشمن و دور کردن آن ، با بالا بردن فشار خون در چشمش اقدام به شلیک خون از چشم تا مسافت 1 متر می کند . او می تواند این کار را تا 20 بار متوالی انجام دهد .

یک نوع موش صحرایی برای جهت یابی در شب از ستارگان استفاده می کند .

قلب زن از قلب مرد سریعتر می تپد .

یا یک مداد معمولی می توان خطی به طول 58 هزار متر کشید .

فندک پیش از کبریت اختراع شد .

نوعی سگ چینی وجود دارد که بر پوستش جوش غرور ظاهر می شود .


در آمریکا ده شهر به نام هالیوود وجود دارد.

2. وزن آب سرد بیشتر از آب گرم است.

3. بچه ها در فصل بهار بیشتر از سایر فصول رشد می کنند.

4. مروارید در سرکه حل می شود.

5. ماه هایی که در روز شنبه شروع شوند, حتما سیزدهمین روز آنها جمعه خواهد بود.

6. تعداد تلفن های موجود به ازای هر شهروند در سوئد بیشتر از تمام کشور های دنیاسیت.

7. 97 درصد از اسکناس های امریکایی دارای مقدار ناچیزی کوکائین هستند.

8. وقتی شما بر روی یک تپه شیب دار حرکت می کنید, سه برابر وزن بدنتان فشار روی زانو هایتان وارد می شود.

9. سالانه 20000 هزار پرنده براثر برخورد با پنجره ها کشته می شوند.

10. تعداد انسان هایی که از قورباغه می ترسند بیشتر از خرگوش هایی است که از قورباغه ها می ترسند.

11. 33 درصد از انسان ها قادر به شکستن انگشتانشان نیستند ( منظور آن شکستن نیست ها !!! )

12. مصرف بیش از حد دخانیات می تواند منجر به کور شدن افراد شود.

13. آلبرت انیشتین هیچوقت در زندگی اش جوراب نمی پوشید.

14. در چین باستان کسانی که می خواستند خود کشی کنند, به میزان تقریبا نیم کیلوگرم نمک می خوردند.

15. افراد راست دست تقریبا 9 سال بیشتر از چپ دست ها عمر می کنند.

17. سالانه بیش از 2500 نفر از چپ دست ها در اثر استفاده از وسایل ساخته شده توسط راست دست ها کشته می شوند.

19. وال های سیاه در بدو تولد رنگ پوستشان سفید است.

20. یک خرگوش می تواند از یک ساختمان 5 طبقه بدون خطر جراحت به پایین بپرد.

22. گنجایش مغز انسان های غار نشین (اولیه) 100 سی سی بیشتر از انشان های امروزی بوده است.

23. عریض ترین جاده جهان در مونومنتال آکسیس برزیل قرار دارد که در آن واحد 160 اتوموبیل می توانند کنار همدیگر حرکت کنند.

24. سالانه تعداد افرادی که توسط خر ها کشته می شوند, بیشتر از کشته شدگان تلفات هوایی است.

25. از نظر گیاه شناسی میوه سیب هم خانواده گل رز است.

26. داروی معروف 'Spanish Fly' که یک تقویت کننده قوی جنسی است, از باقیمانده جسد سوسک های خشک شده تولید می شود.

29. استخراج الماس در برزیل سخت تر از استخراج آن در افریقا است.

30. تا قبل از ترور جان اف کندی, ترور یک رئیس جمهور در امریکا جرم محسوب نمی شد.

31. زلاندنو اولین کشوریست که حق رای دادن زنان را به رسمیت شناخت.

33. در امریکا از هر 8 نفر یکی فقیر است و در عوض از هر 6 خانه یکی دارای 3 یا بیشتر اتوموبیل است.
34. تعداد افرادی که بر اثر سقوط از روی تختخواب کشته می شوند, 1 در 2 میلیون است.

35. مرغابی ها عادت دارند در هنگام باد و باران شدید به آسمان خیره شوند, به همین علت برخی از آنها غرق می شوند
میدونید تمام شته ها ماده هستند
اسبهای دریایی هم موقعی که متولد میشن همشون ماده هستن و بعدا تعدادیشون ( طوری که تناسب به وجود بیاد ) تغییر جنسیت میدن !

مي گويند کنتس باثوري لهستاني در تمام عمر خود خون دختران جوان را مي نوشيد . البته بعضي نير گفته اند اين اتهام امپراتور لهستان بود تا بتواند ثروت بيکران او را بالا بکشد . خدا بهتر مي داند .


نوعي ماهي در اقيانوس هست که هرسال تقريبآ نه ميليون تخم مي گذاردقويترين موجود روي زمين نوعي سوسک شاخدار است که مي تواند وزني برابر با 150 برابر وزن خود را به راحتي حرکت دهد.اين سوسک حدود 12 سانتي متر طول دارد


بزرگترين ساعت عقربه اي جهان تا پيش از اين ساعت بزرگ و معروف بيگ بن بود ولي در تاريخ 17/3/84 در کمربندي همت از بزرگترين ساعت پرده برداري شد . اين ساعت 15 متر مربع مساحت دارد و طول عقربه بزرگ آن 7.5 متر و عقربه کوچک آن 5.5 متر است که توسط طراحان ايراني و با ضريب خطاي يک صدم ثانيه در سال افتتاح شد
اكثر افراد در كمتر از 7 دقیقه خوابشان می‌برد!

56% افرادی كه دست چپ هستند، تایپیستند.

غیر ممکن است که بتوانی با چشمان باز، عطسه کنی!

یک سوسك می‌تواند 10 روز بدون سرش زندگی كند.

ما در طول زندگی‌مان، 18 کیلو پوست می‌اندازیم.

رنگ مورد علاقه 80% از آمریکایی‌ها، آبی می‌باشد!!

اگر می‌خواهی از آرواره يک تمساح جان سالم به در ببری، انگشت‌هایت را در چشمانش فرو
کن. فورا به ‌شما اجازه می‌دهد كه فرار كنی!

وقتی شخصی در سریلانکا سرش را از طرفی به طرف ديگر تكان می‌دهد، يعنی «باشه»!

در این دنیا تعداد جوجه‌ها از آدم‌ها بیشتر است.

بدن انسان بالغ چند سلول دارد ؟
بدن انسان از سلولهای متفاوت تشکیل شده است ، ولی آیا می دانستید که در بدن انسانی بالغ بیش از 600 هزار میلیارد سلول وجود دارد .
جالبتر اینکه از همه این سلولها فقط 10% آن متعلق به خود ماست و بقیه متعلق به باکتریهاست ؛ مانند باکتریهایی که در هضم غذا به ما کمک می کنند .

شترها داراي 3 پلك ميباشد تا چشمانشان را در برابر شنهاي بيابان محافظت كنند.

يك موش كور قادر به حفر تونلي به طول 9 كيلومتر تنها در يك شب ميباشد

كرگدن ميتواند دهان خود را به پهناي 1 مترو 20 سانتي متر باز كند.

يك سوسك قادر است تا چندين هفته با سر قطع شده به زندگي خود ادامه دهد پس از اين مدت تنها به خاطر گرسنگي و بي غذايي ميميرد

يك انسان بطور متوسط در طول يك سال 1400 رويا مي بيند.

تعداد گونه هاي جاندار در جهان يك ميليون ميباشد

يك انسان بطور متوسط 30 تن غذا در طول عمر خود مصرف ميكند.

چاي بسته به زمان مصرف پس از دم كشيدن هم خاصيت محرك دارد و هم خاصيت آرامبخشي.

مهمترين عامل افزايش طول عمر، داشتن تناسب اندام بهمراه وزني مناسب است.

وزن موريانه هاي جهان 10 برابر كل وزن انسانهاي روي كره زمين است.

تمام آسيابهاي بادي جهان بر خلاف عقربه هاي ساعت ميچرخند جز آسيابهاي بادي ايرلند.

قلب يك جوجه تيغي 300 بار در دقيقه مي تپد.

استخان هـاي ران انسـان از بـتــن محكمتر است

جـوانه هاي چشايي تماما روي زبـان قـــرار نـدارند، بـلــكـه 10 درصـد از آنـها در سـقـف دهان و در گونه ها موجود هستند

86:

آيا مي دانستيد كه در امريكا ميزان فولاد استفاده شده در تهيه تشتك در بطري هاي نوشابه بيشتر از فولاد بكار رفته در تهيه بدنه اتوموبيل هاست!

87:

كتاب ركوردهاي جهاني گينس (GUINNESS) مجموعه كاملي از ركوردهاي مختلف در تمامي زمينه هاست.

گينس تنها كتابي است كه هيچ وقت كامل نمي شود و همواره در حال تغيير است و هر ساله يك كتاب به نام كتاب گينس (مثلا گينس 2006) منتشر مي شود.

در اين كتاب هيچ محدوديتي وجود ندارد و هر كاري كه براي اولين بار توسط يك فرد انجام شده باشد در آن ثبت مي شود . چاپ و تنظيم چنين كتابي براي اولين بار در سال 1955 توسط رئيس كارخانه نوشابه سازي گينس و با همكاري دو برادر انگليسي (روس و نوريس مك وايتر) صورت گرفت و نام كتاب گينس بر آن گذاشته شد و از آن سال اين كتاب هر ساله منتشر مي شود.

گينس پر خواننده ترين كتاب دنيا (البته پس از كتب مقدس آسماني) است و در كتابخانه ها بيشترين درخواست را دارد. در ضمن بيشترين حق نشر را داراست و اين ركورد در كتاب گينس به نام خودش به ثبت رسيده است.

براي اينكه يك عمل در كتاب گينس به عنوان يك ركورد جديد پذيرفته و ثبت شود ابتدا بايد به مركز انستيتو گينسدر انگليس ارجاع شود. در آنجا مدتي در بايگاني حفظ مي شود و پس از انجام بررسيهاي لازم و در صورت داشتن تمامي شرايط و ويژگيهاي مورد نظر اين موسسه همراه با نام صاحب ركورد به ثبت مي رسد.

از بين قسمتهاي مختلف اين كتاب، بخش ورزشي آن بيشتر از ساير قسمتها تغيير و تحول پيدا مي كند.

سالانه حدود 600 هزار نفر خود را به موسسه گينس معرفي مي كنند كه تنها ركورد تعداد كمي از آنها پذيرفته شده و به آنها پاداش تلعق مي گيرد. يكي از قسمتهاي خواندني و پر طرفدار گينس قسمت ركوردهاي "بامزه و مضحك" استكه در ادامه تعدادي از آنها به همراه تصاوير مربوطه معرفي مي گردد

88:

پياده روي در بالاترين ارتفاع

مايك هاوارد انگليسي در يكم سپتامبر 2004 بر روي يك تيرآهني كه بين دو بالن در ارتفاع 6522 متري از سطح زمين نصب شده بود، قدم زد. اين شاهكار بزرگ توسط يك نوارويدئويي براي پخش در برنامه هاي تلويزيوني ضبط شد.


آيا مي دانستيد؟!

89:

منعطف ترين پوست بدن

هري تورنر انگليسي داراي يك پوست بسيار منعطف است. علت اين امر يك بيماري نادر با عنوان اختلال بافت پيوندي (سندرم الرسا دانلوسا) است كه بر پوست، رباط و ارگان هاي داخلي بدن تاثير مي گذارد.


آيا مي دانستيد؟!

90:

درازگوش ترين سگ جهان

درازگوش ترين سگ جهان با گوش هايي به اندازه هر يك حدودا 35 سانتيمتر. اين ركورد در سال 2004 در كتاب ركوردهاي گينس ثبت شد. مالك اين سگ در شهر سنت جوزف در ايالت ايلينوي آمريكا زندگي مي كند.


آيا مي دانستيد؟!

91:

سنگين وزن ترين سيب

سنگين وزن ترين سيب جهان با وزن تقريبي يك هزار و 849 گرم. اين سيب در مرزعه اي در شهر هيروزاكي ژاپن پرورش يافته است.


آيا مي دانستيد؟!

92:

پيرزني كه با طناب پايين آمد

دوريس لانگ با 92 سال و 24 روز سن پيرترين فردي در جهان بوده است كه با طناب از ارتفاع بيش از 30 متري يك ساختمان فرود آمد. اين ساختمان در منطقه سنت جورج در شهر پورتموث انگليس قرار دارد و اين ركورد در روز دهم ژوئن 2006 به ثبت رسيد.


آيا مي دانستيد؟!

93:

بزرگترين همبرگر

پخت بزرگترين همبرگر جهان با وزن 6/35 كيلوگرم در يك رستوران تايلندي


آيا مي دانستيد؟!

94:

بزرگترين گوي آينه اي

ساخت بزرگترين گوي آينه اي با قطري به اندازه 01/5 متر در انگليس


آيا مي دانستيد؟!

95:

سريعترين اتاق كار

سريعترين اتاق كار در واقع يك ميز متحرك است كه مخصوص حركت در خيابان طراحي شده و مي تواند با سرعت 140 كيلومتر در ساعت حركت كند. اين ميز كاري در انگليس طراحي و توليد شده است.


آيا مي دانستيد؟!

96:

بلندترين جهش بر روي شير

يك جهش 3/2 متري كه به عنوان بلندترين جهش دنيا بر روي شير نر شناخته شد. اين حركت نمايشي جولاي 2006 در يك سيرك روسي صورت گرفت.


آيا مي دانستيد؟!

97:

بيشترين تعداد بلوك هاي بتوني كه ظرف يك دقيقه خرد شد

تعداد 90 بلوك بتني ظرف مدت يك دقيقه توسط "نارو لارت" نروژي و در جريان يك برنامه تلويزيوني خرد و شكسته شد.


آيا مي دانستيد؟!

98:

بيشترين تعداد مارهاي نگهداشته در دهان

جكي بيبي آمريكايي قادر است بدون كمك ديگران دم 10 مار را به مدت 10 ثانيه در دهان خود نگه دارد

آيا مي دانستيد؟!

99:

بلندترين ناخن هاي هر دو دست

"نلوين فيزل بوز" از ميشيگان آمريكا 25 سال است كه ناخن هاي خود را كوتاه نكرده.


آيا مي دانستيد؟!

100:

پرموترين مردان

پرموترين مردان دنيا اعضاي يك خانواده مكزيكي هستند كه به دليل ابتلا به يك بيماري نادر دچار رشد غير طبيعي موهاي بدن شده اند.

آيا مي دانستيد؟!

101:

عجیب ترین قوانین جهان

1. جویدن آدامس در سنگاپور ممنوع است.
2. تقلب کردن در مدارس بنگلادش غیر قانونی است و افراد بالای 15 برای تقلب به زندان فرستاده می شوند.
3. داشتن سکس با حیوانات برای مردان لبنانی در صورتی مجاز است که حیوان مورد نظر ماده باشد. در صورتیکه فردی در حال سکس با حیوان مذکر دستگیر شود مجازاتش مرگ است.
4. مشاهده فیلم های کاراته ای تا سال 79 در عراق ممنوع بود.
5. در ایسلند زمانی داشتن سگ خانگی ممنوع بود.
6. در آریزونای آمریکا، کشتن و شکار شتر ممنوع است.
7. در تایلند همه سینما رو مجبورند هنگام پخش سرود ملی قبل از شروع فیلم قیام کنند.
8. در دانمارک روشن کردن ماشین قبل از چک مردن اینکه بچه ای زیر آن خوابیده است یا نه، ممنوع است.
9. در تایلند انداختن آدامس جویده شده تان 500 دلار جریمه دارد و قبل از خارج شدن از خانه حتما باید لباس زیر پوشیده باشید.
10. در سال 1888 در بریتانیا قانونی تصویب شده که دوچرخه سواران را موظف می کرد تا زمان رد شدن ماشین از کنارشان، زنگ دوچرخه هایشان را بطور پیوسته به صدا درآورند.
11. در قرن 16 و 17 میلادی نوشیدن قهوه در ترکیه ممنوع بود و اگر کسی در حین خوردن قهوه دستگیر می شدن، به اعدام محکوم می شد.
12. در فنلاند زمانی پخش کارتون دونالد داک به علت شلوار نپوشیدن شخصیت اصلیت سریال ممنوع بود.
13. تا سال 1984، بلژیکی ها مجبور بودند نام فرزندشان را از یک لیست 1500 نفری در روزهای ناپلئون بطور رندوم انتخاب کنند.
14. در برمه دسترسی به اینترنت غیر قانونی است. اگر فردی با اتهام داشتن مودم دستگیر شود، به زندان محکوم می شود.
15. اتریش اولین کشوری بود که مجازات مرگ را در سال 1787 حذف کرد.
16. صد ها سال پیش هر فردی که قصد داشت از کشور خارج شود، به سرعت اعدام می شد.
17. در طول جنگ جهانی اول هر سربازی که به همجنس بازی متهم می شد، اعدام می شد.
18. در زمان حکومت طالبان در افعانستان، پوشیدن جوراب سفید برای زنان به علت تحریک آمیز بودن آن برای مردان ممنوع بود. در ضمن ماموران پلیس دستور داشتند پنجره خانه ها را با رنگ سیاه بپوشانند تا زنان حاضر در خانه ها دیده نشوند.
19. در 24 ایالت آمریکا صغف جنسی عامل اصلی طلاق است.
20. در ایالت میسوری بخش سنت لوئیس، هنوز هم نجات دادن زنان با لباس خواب، برای ماموران آتش نشانی ممنوع است.


102:

پنجهای معروف دنیا!!!

پنج شخصیت سرشناس بدون تحصیلات دانشگاهی
ارنست همینگوی ( نویسنده آمریکایی)
آبراهام لینکلن ( رئیس جمهور سابق ایالات متحده )
راکفلر ( میلیاردر آمریکایی )
ویرجینیا ولف ( نویسنده بریتانیایی )
برنارد شاو ( نویسنده و نمایش نامه نویس بریتانیایی )

پنج قهوه خور معروف تاریخ
ناپلئون بناپارت ( امپراطور فرانسه )
باخ ( آهنگساز آلمانی )
ژان ژاک روسو ( فیلسوف و نویسنده فرانسوی )
کانت ( نظریه پرداز آلمانی )
بالزاک ( داستان نویس فرانسوی )

پنج هنرمند مشهوری که از فقر مطلق شروع کردند
وان گوگ ( نقاش معروف هلندی )
جک لندن ( نویسنده مشهور آمریکایی )
مولیر ( نمایش نامه نویس فرانسوی )
داستایفسکی ( نویسنده روسی )
ماکسیم گورکی ( نویسنده روسی )

پنج چپ دست معروف جهان
چارلی چاپلین ( بازیگر و کارگردان انگلیسی آمریکایی )
باخ ( آهنگساز آلمانی )
لئوناردو داوینچی ( نقاش و مخترع ایتالیایی )
میکل آنژ ( نقاش ایتالیایی )
کیم نوداک ( بازیگر آمریکایی )

پنج پادشاهی که عمر حکومتشان زیاد بود
لویی پانزدهم ( پادشاه فرانسه ) 72 سال
ویکتوریا ( ملکه انگلستان ) 64 سال
جرج دوم ( پادشاه فرانسه ) 60 سال
لویی شانزدهم ( پادشاه فرانسه ) 59 سال
هنری سوم ( پادشاه انگلستان ) 56 سال

103:

بهره هوشی پنج شخصیت سرشناس تاریخ
- توضیح اینکه بهره هوشی افراد معمولی مابین 85 تا 115 است و افرادی که بالاتر از 125 بهره هوشی دارند ، نابغه به حساب می آیند .
گوته ( شاعر آلمانی ) 185
چارلز دیکنز ( داستان نویس بریتانیایی ) 145
ناپلئون ( امپراطور فرانسه ) 140
گالیله ( اخترشناس و ریاضیدان ایتالیایی ) 145
موتزارت ( آهنگساز اتریشی ) 150

پنج نویسنده معروفی که علی رغم لیاقتشان به آنها جایزه نوبل تعلق نگرفت
لئون تولستوی
آنتوان چخوف
برتولت برشت
هنریک ایبسن
مارک تواین

پنج فیلم مطرح تاریخ سینما
دزد دوچرخه ( ویتوریا دسیکا )
روشنایی های شهر ( چارلی چاپلین )
جویندگان طلا ( چارلی چاپلین )
رزمناو پوتمکین ( سرگئی ایزنشتاین )
تعصب ( دیوید دارک گریفیث )

پنج زوج هنری که مدتها با هم همبازی بودند
استان لورل و الیور هاردی 105 فیلم
بود ابوت و لو کاستلو 36 فیلم
دین مارتین و جری لوئیس 17 فیلم
فرد استر و جینجر راجرز 10 فیلم
کاترین هیپبورن و اسپنسر تریسی 9 فیلم

پنج فضانوردی که جزو اولین ها بودند
یوری گاگارین ( شوروی )
لی یی شپارد ( آمریکایی )
ویرجین گریسام ( آمریکایی )
تیتوف ( شوروی )
گلن ( آمریکایی )

104:

پنج بازیگر معروف ایفاگر نقش هملت
ریچارد بوربیچ
توماس بترتون
ادوین بوث
سر هنری ایرونیک
سرجانسن فوریس

پنج انسان سرشناسی که در ایام پیری مهمترین کار را انجام دادند
تولستوی در 82 سالگی کتاب (( من نمی توانم ساکت باشم )) را نوشت .
جرج برناردشاو در 93 سالگی نمایشنامه (( قصه های خارق العاده پند آموز )) را نوشت
پیکاسو در 90 سالگی بهترین نقاشی هایش را کشید
چرچیل در 82 سالگی کتاب (( تاریخ کشورهای انگلیسی زبان )) را نوشت .
سامرست موام در 84 سالگی کتاب (( دیدگاهها )) را نوشت .

پنج یک چشم معروف جهان
هریسون ( بازیگر معروف انگلیسی )
جان فورد ( کارگردان ایرلندی )
مارکونی ( مخترع ایرلندی رادیو )
موشه دایان
جان میلتون ( شاعر و آزادیخواه انگلیسی )

پنج مجرد معروف جهان
ژاندارک ( قدیس فرانسوی )
آدام اسمیت ( اقتصاددان انگلیسی )
ولتر ( نویسنده و فیلسوف فرانسوی )
شوپن ( آهنگساز لهستانی )
بتهوون ( آهنگساز آلمانی )


پنج هنرمند معروفی که حقوقدان بودند
ژول ورن( نویسنده فرانسوی )
تاگور ( شاعر و نویسنده هندی )
فرانتس کافکا ( نویسنده چک )
پل سزان ( نقاش فرانسوی )
چایکوفسکی ( موسیقیدان روسی)

105:

. آيا ميدانستيد که هر سال از 600/557/31 ثانيه تشكيل شده است

آيا ميدانستيد که بيشترين ضربان قلب راقناريها با1000بار در دقيقه وكمترين را فيل با27 بار در دقيقه دارد.

آيا ميدانستيد که وقتي مگس بر روي يك ميله فولادي مينشيند ميله فولادي به اندازه دو ميليونيم ميليمتر خم ميشود.

آيا ميدانستيد که عدد 2520 را ميتوان بر اعداد 1 تا10 تقسيم نود بدون انكه خارج قسمت كسري داشته باشد.

آيا ميدانستيد که شيشه در ظاهر جامد به نظر ميرسدولي در واقع مايعي است كه بسيار كند حركت ميكند.

آيا ميدانستيد يك ليتر سركه درزمستان سنگينتراز تابستان است.

آيا ميدانستيد 30 برابر مردمي كه امروزه بر سطح زمين زندگي ميكنند در زير خاك مدفون شده اند .

آيا ميدانستيد در هر ثانيه بيش از ۵۰۰۰ بيليون بيليون الکترون به صفحه تلويزيون بر خورد ميکند و تصويری را که شما تماشا ميکنيد بوجود می آورد.

- sos

s: . . .
o: - - -
sos= . . . - - - . . .
بسياری از مردم فکر ميکنند که علامت بين المللی کمک (sos) از حروف اول عبارت انگليسی(save our souls) يا (save our ship) تشکيل شده است اما چنين نيست sos به اين دليل انتخاب شده که در کد مورس به ياد سپردن اين ترکيب نقطه ها و خطها خيلی آسان است

106:

نه نمیدونستم

107:

دروغگو را بهتر بشناسید
افراد دروغگو معمولا از نظر نوع رفتاری با یکدیگر شباهت بسیاری دارند که دانستن برخی از خصوصیات به ما کمک می کند که تا حدودی انسان دروغگو را بشناسیم برخی از علائم و روشهایی که باعث شناهخت دروغگو می شود عبارتند از
1
چشمان کسانی که دروغ می گویند یا بازتر از حد معمول است یا دائما چشمهای آنان به نقاط مختلف حرکت می کند. در عین حال آنها معمولا از نگاه مستقیم به شما احساس ناراحتی می کنند و سعی می کنند مستقیما به شما نگاه نکنند
2
گاهی اوقات افراد دروغکئ بخشی از صورت یا دهانشان را هنگام حرف زدن می پوشانند.
3
وقتی از آنها سوال می شود دماغ یا گوششان را به حالت عصبی می خارانند.
4
فرد دروغگو معمولا هنگام حرف زدن حرکت اضافی زیادی از خود بروز می دهد.
5
در هنگام حرف زدن زیاد تپق می زنند و اشتباهات فراوان گفتاری را سعی می کنند به گونه ای بپوشانند.
6
آنها همیشه کلی گویی می کنند و بارها این کلیات را تکرار می کنند و با این کار تلاش می کنند تا خودشان را قانع کنند.
7
آنها سعی می کنند به گونه ای گیج و مبهم سخن بگویند و با این کار به شما اجازه نمی دهند تا حرفهای آنان را تجزیه کنید.
8
هنگامی که سعی دارید در مورد موصضوع مورد بحث از آنها سوال کنید بلافاصله موضوع بحث را عوئض می کنند.
9
حتی سوال شما را متوجه شوند چنین وانمود می کنند که سوال شما را نشنیده اند و با این کار به بحث خاتمه می دهند.
10
اگر می خواهید مطمئن شوید مه او دروغ کفته است چند روز بعد راجع به موضوعی که در مورد آن دروغ گفته است ار او سوال کنید تا برایتان یک داستان با مظالب متفاوت تعریف کند.
11
اگر قدری به صحبت آنها شک دارید شما را متهم به بی اعتمادی می کند و خیلی سریع با این کار به بحث خاتمه می دهد.
12
آدم های دروغگو معمولا پر حر ف هستند و در مورد هر چیزی اظهار نظر می کنند.
13
افراد دروغگو معمولا کسانی هستند که در زندگی شخصی یا خانوادگی دچار مشکل هستند. پس در مورد حرفهای چنین افرادی بیشتر دقت نمایید.
14
تن صدای افراد دروغگو در هنگام دروغ گفتن معمولا بالاتر از حد طبیعی است.
15
خنده های بی دلیل و بی گاه در هنگام صحبت کردن یکی دیگر از علائم افراد دروغگو است
16
آدمهای دروغکو همیشه سعی می کنند حرفهای زیبا و جذاب به زبان بیاورند و با این کار می خواهند امکان کشف حقیقت را از ما سلب کنند.
نکته پایانی این که اگر چه که شاید افراد دروغگو در کوتاه مدت بتوانید حقیقت را از دیگران پنهان کنند اما زمان باعث خواهد شد که همیشه افراد دروغگو رسوا شوند و هیچ گته حقیقت پنهان نخواهد ماند, اگرچه شاید مدت زمان طولانی پنهان بماند

108:

ویژگیهای دوست خوب
دوستان خوب یک سری ویژگی دارند که آنها را از دیگران متمایز می کند و سبب می گردد دوستان بیشتری در کنار خود داشته باشند. بنابراین با تغییر رفتار خود به جرگه این افراد بپیوندید.
1
یک دوست خوب حرفهایی که به صورت محرمانه به وی زده شده است را نزد خود نگه داشته و راز دار شما می باشد.
2
وقت شناس بوده و در قرار ملاقات ها و یا میهمانی ها قابل اطمینان بوده و سر موقع حضور می یابد.
3
یک دوست خوب به موفقیت موفقیت و یا دوستان شما حسادت نمی ورزد.
4
یک دوست خوب هنگامی که دچار بیماری و کسالت می گردید با شما تماس گرفته و حالتان را جویا می شود وبه عیادت شما می آید.
5
وی می داند که چه زمانی صحبت و چه زمانی سکوت نموده تنها گوش دهد.
6
هنگامی که حالتان مساعد نبوده و یا دل و دماغ کاری را ندارید و پکر هستید وی از شما دلخور نمی شود.
7
اگر شما به فضای بیشتری نیاز داشته باشید و یا می خواهید تنها باشید آنها این رفتار شما را طرد شدگی تلقی نکرده و دلگیر نمی شوند.
8
یک دوست خوب همه چیز های بدتان را تحمیل می کند.
9
وقتی نظر او را در مورد مسئله ای جویا شوید با جان و دل و صادقانه نظرات و عقاید خوشد را در اختیارتان قرار می دهد و حتی اگر به نصایحش نیز عمل نکنید ناراحت نمی شود.
10
وی با شما می خندد گریه می کند و کارهای ماجراجویانه انجام می دهد اما به دیگران چیزی در مورد آنها نمی گوید.
11
پیش از سر زدن به منزلتان شما را مجبور نمی کند که خانه را تمیز کنید
12
وی اجازه نمی دهد کسی پشت سر شما و در غیاب شما در موردتان بد گویی کند و به دفاع از شما خواهد پرداخت.
13
شما را به کارهای ماجراجویانه رشد دهنده و پیشرفت در کار تشویق خواهد کرد.
14
هنگامی که خودروی شما دچار نقص فنی گردد شما را به مقصدتان خواهد رساند.
15
روز تولدتان همیشه به یادش بوده و اگر برنامه خاصی برای آن روز تدارک ندیده باشید شما را به بیرون برده و برایتان کیک سفارش می دهد.
16
دوست خوب از شما انتظار ندارد که اتوماتیک وار با عقاید وی در خصوص مسائلی همچون مد لباس باشید. و به عقاید شما حتی اگر بر خلاف عقایدش باشد احترام می گذارد.
17
هیچ گاه شما را نزد دیگران خرد و تحقیر نکرده بلکه همواره به شما احترام می گذارد و در حضور دیگران از شما تعریف می کند.
اگر دوستی را سراغ ندارید که با شما اینگونه رفتار کند شاید یک دلیل آن این باشد که شما نیز با آنان چنین رفتاری تا به حال نداشته اید

109:

ده روش برای معذرت خواهی
وضعیت این گونه می باشد.سکوت....... جوابهای سربالا......پریشان خاطری........ در این شرایط می خواهید موی سر خود را بکنید. واقعا دیگر فکری به ذهن تان نمی رسد که چه بکنید.عذر خواهی از همسر یا نامزدتان ممکن است مشکل به نظر برسد بخصوص زمانی که بر سر مسئله یا موضوعی با هم چندین بار مخالفت مرده باشیدو ممکن است در خود توان گفتن متاسفم را نبینید. هر چند هر کاری را که فکر می کردید به او می فهماند از کرده خود پشیمان هستید را انجام داده اید.این مطالب چندین روش جهت عذر خواهی مطرح شده است این به روش ها حل و فصل نمودن اختلافات و عبرت گرفتن از تجارب خواهد انجامید.
1
انتقاد را با گشاده رویی بپذیرید
در مجادله ای که هر دوی شما تصور می کنید حق با شماست و مشکل مربوط به طرف مقابل می باشد به ویژه اگر قبلا نیز مکررا بر سر موضوع فعلی بحث کرده اید, لطفا انتقاد همسر خود را با روی باز و به راحتی گوش کنید.
2
آنتراک دهید
در اوج بحث فشار خونتان بالا می رود و تپش قلبتان بالا می رود و ممکن است چیز هایی بگویید که لزوما بیان آنها منظوری ندارید . همیشه به مکانی خلوت نیاز دارید که در آن از هم جدا شده آرام گرفته و افکار خود را جمع کنید.
3
گذشته را یاد آوری نکنید
به چیزی که اکنون در حال روی دادن است توجه کنید . اتش آور معرکه شدن راهی به جایی نخواهد برد و با فراموش کردن گذشته زودتر به توافق می رسید.
4
به او بگویید که دشمن اش نیستید
اگر به آرامی در مورد موضوعی بحث می کنید و همسرتان به یکباره صدایش را بالا برده و از کوره در می رود کافی است به طرفش رفته و او را نوازش کنید دست خو را به آرامی در دستش قرار دهید تا بفهمد که این مجادله بی اهمیت است.
5
محیط دور برتان را درست کنید
محیط اطراف تاثیر مستقیمی روی احساسات ما دارد. عصبانیت یک احساس خشن است اما با مراقبت همراه با توجه محبت آمیز همیشه می توان آن را کنترل کرد.
6
مشکل ترین کلمه را به زبان بیاورید
یک عذر خواهی واقعی می تواند یکی از دشوارترین پیشنهاداتی باشد که ما ارائه می دهیم! بر خلاف تصور عموم همه افراد قادر به زبان آوردن این کلمه بوده و تا به حال هیچ کس بعد از گفتن آن غش نکرده است.
7
جمله ای دلپذیر به او بگویید
گاهی اوقات فراموش کردن حرفهای آزار دهنده کسی که دوستش دارید مشکل به نظر می رسد اما اگر چیزی قابل تعریف را با آن بیاموزید روبه رو شدن با مسائل بسیار آسان تر خواهد شد.
8
بگویید که دوستش دارید.
هنگامی که می خواهید به حالت اشتی و صلح برگردید به دوستتان بگویید که دوستش داردی. اطمینان دادن در مورد این موضوع که احساس شما نسبت به همسرتان هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد,بسیار خوب است.
9
برای عصر برنامه ریزی کنید
بعد از اینکه در خانه اوضاع آرام شد برای آزاد شدن فکرتان از مجادله برای انجام فعالیت تفریحی آماده شوید اگر همسر یا نامزادتان قبلا برای رزرو بلیط سینما یا هر چیزی اقدام می کرد این بار شما پیش قدم شوید و این کار را انجام دهید.
10
ببخشید و فراموش کنید
عذر خواهی تنها به این معناست که بگویید متاسفید بلکه باید آن اتفاق را برای همیشه فراموش کنید. در حقیقت فراموشی باعث می گردد که مسئله مورد نظر راه بازگشت و سرایت دوباره به رابطه تان را نداشته باشد.

110:

نه نکته برای محبوب شدن
چند پیشنهاد جهت ارتباط موثر و محبوبیت در بین دیگران:
1
یک پیشنهاد تکراری!! شنونده خوبی باشید . شاید بگویید گوش کردن که کاری ندارد, بله گوش کردن ساده است اما اگر شنونده فن گوش کردن را نتواند به درستی به کار ببندد , رابطه سالم و موثری پدید نمی آید. برای آنکه محبوب دیگران شوید باید حس گوش کردن را یاد بگیرید, تمرین کنید و بسیار به کار ببندید. هماهنگی لازم بین اینکه شما ژست بگیرید, توی چشم طرف مقابلتان زل بزنید و مرتبا سرتان را تکان بدهید اما حواستان پیش معامله خانه تان یا هر چیز دیگری باشد, هر کسی را متوجه این موضوع که شما فن گوش کردن را بلد نیستید می کند فن گوش کردن مغایر با خمیازه کشیدن , به ساعت مگاه کردن وتند تند آدامس جویدن است.
2
صادق باشید, بدون ابهام و با صراحت و صداقت صحبت کنید. روابطی که این اصل راندارند بی شک قطع خواهند شد.
3
همدلی کنید نه همدردی! هیچ کس درد هیچ کسی را به طور واقعی نمی فهمد, پس ما همدردی نمی توانیم کنیم اما همدلی فرایندی است که در طی ان خودمان را جای طرف مقابل می گذاریم و دنیا را از دریچه چشم او می نگریم. در همدلی قضاوت ممنوع است و ما حق نداریم درباره دیگران قضاوت کنیم مگر اینکه قاضی یا حقوقدان باشیم؟!
4
حرف خود را مزه مزه کنید خودتان را جای طرف مقابل بگذارید و اگر گفته هایتان تلخ نبود به زبان بیاورید.
5
نصیحت نکنید هیچ یک از ما از نصیحت خوشمان نمی اید بیهوده خود را خسته نکنید و به جای نصیحت پیشنهاد بدهید.
6
سرزنش نکنید هیچ کس بی عیب نیست و هیچ گلی بی خار نمی باشد. پس دیگر جایی برای سرزنش باقی نمی ماند.سرزنش کردن بهداشت روانی دیگران را به خطر می اندازد.
7
افراد را همان گونه که هستند بپذیرید اگر قصد محبوبیت دارید بهتر است افراد را با تمام بدی ها و خوبی هایشان بپذیرید. پذیرش بی قید و شرط را فراموش نکنید.
8
احترام دیگران را نگه دارید تا وقتی به دیگران احترام نگذارید به شما احترام نمی گذارند و اصولا مردم جواب هدیه را با هدیه و جواب کتک را با لگد!!
9
به شیوه مناسب کخالفت کنید به جای بلند کردن صدا, بحث و جدل مخرب و ...... ازروش خلع سلاح استفاده کنید. در این روش سعی می کنیم در حرفهای طرف مقابل حقیقتی را بیابیم. حتی اگر با کل سخن مخالف هستیم. این روش تسکین دهنده و آرام بخش اعصاب است.

111:

آيا ميدانستي اولـيـن تــمـاس تـلفـني ايـران سـال 1285 خـورشـيـدي در تـهـران برقرار
شد؟

112:

آيا ميدانستي که ريسک ابتلا به آنفلوانزای مرغی يک بر صد ميليون ميباشد؟

113:

آيا تاكنون فكر كرده‌ايد شخصيت‌هاي نام‌آور دنيا كه همه آنها را مي‌‌شناسند و اغلب از ثروتمند‌ترين‌هاي جهان هستند كار خود را با چه شغلي آغاز كردند و در ابتدا چه كاره بودند؟ بسياري از آنها شغل‌هايي داشتند كه هيچ ارتباطي با حرفه كنوني‌شان نداشت و بعضي ديگر به كارهايي آنچنان ابتدايي مي‌‌پرداختند كه برخي از ما انسان‌هاي گمنام و معمولي، انجام آن را دور از شان خود مي‌‌دانيم.

راد استوارت : Rod Stewart

آيا مي دانستيد؟!

خواننده سرشناس انگليسي در هاي‌گيت در شمال لندن به دنيا آمد و پدر و مادرش روزنامه‌فروشي داشتند. راد استوارت مدتي با باشگاه‌هاي (سلتيك) و (برنت فورد) كار مي‌‌كرد بعد (گوركن) شد. در اوايل دهه شصت با (ويز جونز) خواننده فولكور آشنا شد و به موسيقي روي آورد و يك خواننده خياباني شد. او دور اروپا سفر مي‌‌كرد و آواز مي‌‌خواند و پول جمع مي‌‌كرد. جالب است بدانيد كه يك بار به جرم ولگردي از اسپانيا اخراج شد.

مايكل دل : Michael Dell

آيا مي دانستيد؟!

موسس و رييس شركت سهامي كامپيوتري DELL در يك رستوران چيني ظرفشور بود و ساعتي 2/5 دلار دستمزد مي‌‌گرفت. او از اين تجربه‌اش به نيكي ياد مي‌‌كند و مي‌‌گويد: بهترين بخش آن دوران، عقل و منطق صاحب رستوران بود و اگر كمي زودتر به رستوران مي‌‌رفتم مي‌‌توانستم نهايت استفاده را از او بكنم. او به كارش افتخار مي‌‌كرد و به هر كسي كه از در رستورانش وارد مي‌‌شد اهميت مي‌‌داد.

شون (ديدي) كومبز : Sean (Didi) Combs

آيا مي دانستيد؟!

هنرپيشه و خواننده آمريكايي (روزنامه‌ پخش‌كن) بود. در آن زمان او دوازده سال داشت و شايد هرگز فكر نمي‌‌كرد اين شغل آغازي براي رسيدن به وضعيت كنوني اوست. او از همان ابتدا بلند پرواز بود.

پول پوت : Pol Pot

آيا مي دانستيد؟!

كامبوجي قبل از اين‌كه يك خيانت‌كار جنگي معروف و جهاني شود، (سالوت سار) نام داشت. او در جواني در رشته نجاري و مهندسي راديو تحصيل مي‌‌كرد و بالاخره يك (معلم) شد و در يك مدرسه خصوصي در (پنوم پنه) تدريس مي‌‌كرد ولي به خاطر گرايش به كمونيسم اخراج شد. پس از آن او نام خود را به (پول‌پوت) تغيير داد و عضو فدايي حزب كمونيسم كامبوج شد. سال‌ها بعد او فرمانده ارتش (خمر سرخ) بود و در چهار سال حكمراني بيش از يك ميليون كامبوجي را كشت.

اوپرا وينفري : Oprah Winfrey

آيا مي دانستيد؟!

مجري سرشناس آمريكايي در (مي‌‌سي‌سي‌پي) به دنيا آمد. پدر و مادرش بيش از حد جوان بودند و به همين خاطر مادربزرگش به او رسيدگي مي‌‌كرد. او از سه سالگي خواندن و نوشتن را به اوپرا آموخت و او را به كليساي محلي فرستاد. او مي‌‌توانست آيات انجيل را به خوبي از حفظ بخواند. در شانزده سالگي يك روز در مسابقه راديويي شركت كرد و برنده يك ساعت مچي شد. وقتي براي گرفتن جايزه خود به ايستگاه راديويي شهر رفت، مطلبي را براي تهيه‌كنندگان خواند و از همان زمان با حقوق صد دلار در هفته به عنوان (خبرنگار) استخدام شد.

114:

تري هچر : Terry Hatcher

آيا مي دانستيد؟!

هنرپيشه هاليوود در پنج سالگي توسط شوهر خاله‌اش مورد آزار قرار گرفت و به همين‌خاطر مبتلا به مشكلات روحي شد. وقتي كمي بزرگ‌تر شد به تحصيل در رشته بازيگري پرداخت ولي اولين شغل هچر در سال 1984 شغلي عجيب بود. او (تشويق‌كننده) تيم راگبي (سان فرانسيسكو )49 بود و به خاطر آن پول مي‌‌گرفت.

آدولف هيتلر : Hitler

آيا مي دانستيد؟!

در كودكي به مدرسه كليسا مي‌‌رفت و آرزو داشت كشيش بشود ولي در سال 1903 و پس از مرگ پدر از مدرسه بيرون انداخته شد. سپس به رشته هنر پرداخت ولي به دليل بدقول بودن دو بار از آكادمي هنرهاي زيباي وين اخراج شد. آدلف خسته، تنها، جوان و غمگين شب‌ها را در پانسيون مي‌‌گذراند و براي پول درآوردن (نقاشي) مي‌‌كرد و كارت پستال مي‌‌كشيد. اگر جنگ جهاني اول شروع نمي‌‌شد شايد او يك نقاش شكست‌خورده مي‌‌شد.
ولي پس از شروع جنگ هيتلر قلم را كنار گذاشت و اسلحه به دست گرفت و به ارتش آلمان پيوست. او آنقدر از جنگ لذت مي‌‌برد كه چند سال بعد تصميم گرفت يك جنگ ديگر به راه بيندازد.

سيلوستر استالونه : S.Stalone

آيا مي دانستيد؟!

هميشه آدم خشني بود. او زماني (جاروكش قفس شيرها) بود. در پانزده سالگي همكلاسي‌هايش مي‌‌گفتند او بيش از همه احتمال دارد كه زندگيش را روي صندلي الكتريكي به پايان برساند. او بعدها با فيلم (راكي) به شهرت جهاني دست يافت.

جنيفر لوپز : J.Lopez

آيا مي دانستيد؟!

مدتها قبل از آن‌كه به خوانندگي روي آورد و تبديل به يك ستاره شود هر روز لباس ساده‌اي بر تن مي‌‌كرد و به دادگستري مي‌‌رفت تا به شغل خود بپردازد چون او يك (مشاور قضايي) بود.

بنيتو موسوليني : Mosilini

آيا مي دانستيد؟!

ديكتاتور فاشيست ايتاليايي براي يك روزنامه كار مي‌‌كرد و داستان دنباله‌دار مي‌‌نوشت. يكي از داستان‌هاي او (معشوقه كاردينال) نام داشت كه داستان اندوهبار يك كاردينال قرن هفدهمي و معشوقه‌اش را بيان مي‌‌كرد.

115:

فيدل كاسترو : Fidel Castro

آيا مي دانستيد؟!

شايع است كه (فيدل كاسترو) رهبر كوبا (بيسباليست) بود و براي يكي از تيم‌هاي مهم ليگ آمريكا بازي مي‌‌كرد ولي اين گفته اشتباه‌است. حقيقت اين است كه كاسترو فقط در دوران دانشگاه و آن هم در حد معمولي بيسبال كار مي‌‌كرد. او در سال 1946 در مسابقات بيسبال دانشگاه‌هاي حقوق هاوانا مسئول پرتاپ توپ بود و آن كار ساده را هم بد انجام ميداد. نكته اين‌جاست كه به گفته خودش به دانشگاه نرفته بود كه توپ بازي كند بلكه رفته بود تا علم (حقوق) بياموزد.

بيل گيتس : Bill Gates

آيا مي دانستيد؟!

فکر نمي‌کنم فردي در جهان وجود داشته باشه که "بيل گيتس" رو نشناسه. مردي که سالهاي متوالي ثروتمندترين مرد جهان بود(جايي خوندم که امسال ثروتمندترين مرد جهان فرد ديگري شناخته شده). بيل گيتس در عمارت كنگره واشنگتن پادو بود.

ويليام واتكينز : William D. Watkins

آيا مي دانستيد؟!

رييس فعلي تكنولوژي Seagate در شيفت شب يك بيمارستان رواني كار مي‌‌كرد. كار او اين بود كه مراقب بيماراني كه از كنترل خارج مي‌‌شدند باشد.

بيل موري : Bill Murray

آيا مي دانستيد؟!

كمدين آمريكايي بيرون يك بقالي مي‌‌ايستاد و شاه بلوط مي‌‌فروخت. او مدتي نيز پيتزا‌فروشي كرده است.

راش ليمبو : Rush Limbaugh

آيا مي دانستيد؟!

مجري معروف راديويي آمريكا كفش واكس مي‌‌زد.

رابين ويليامز : Robin Williams

آيا مي دانستيد؟!

هنرپيشه و كمدين معروف و محبوب هاليوود پانتوميم خياباني اجرا مي‌‌كرد.

116:

تامي هيل فايگر : TOMMY HILFIGER

آيا مي دانستيد؟!

از طراحان بنام و معروف لباس كه لباس‌هاي طرح او امروزه بر تن بسياري از اهالي سرشناس هاليوود ديده مي‌‌شود، زماني كه هيچ فروشنده‌اي حاضر نشد شلوارهاي جين طرح او را در مغازه‌اش بگذارد و به فروش برساند در كنار خيابان و پشت يك وانت آنها را مي‌‌فروخت.

جري سينفلد : Jerry Seinfeld

آيا مي دانستيد؟!

كمدين، هنرپيشه و نويسنده آمريكايي تلفني لامپ مي‌‌فروخت.

دمي مور : Demi Moore

آيا مي دانستيد؟!

كه سال‌هاست دوستدارانش براي گرفتن امضا از او هم به او دسترسي ندارند؛ زماني براي يك مغازه ظروف كرايه كار مي‌‌كرد.

جنيفر انيستون : Jennifer Aniston

آيا مي دانستيد؟!

پيش‌خدمت رستوران بود.

براد پيت : Brad Pitt

آيا مي دانستيد؟!

شوهر سابق جنيفر انيستون و همسر فعلي آنجلينا جولي يخچال حمل مي‌‌‌كرد.

گارت بروكس : Garth Brooks

آيا مي دانستيد؟!

چند ماه قبل از اين‌كه ركورد جهاني را در موسيقي بشكند، فروشنده يك مغازه چكمه‌فروشي بود.

جك نيكلسون : Jack Nicholson

آيا مي دانستيد؟!

بازيگر قديمي هاليوود در پستخانه كار مي‌‌كرد.

استفان كينگ : Stephen King

آيا مي دانستيد؟!

نويسنده، در يك مدرسه (سرايدار) بود و وقتي داشت كمدهاي دانش‌آموزان را تميز مي‌‌كرد داستان اولين رمانش به ذهنش خطور كرد.

هريسون فورد : Harrison Ford

آيا مي دانستيد؟!

نجاري ميكرد و به اين كار خيلي علاقه داشت. او هنوز هم هر وقت فرصتي داشته باشد به چوب و نجاري روي مي‌‌آورد.

دن براون : Dan Brown

آيا مي دانستيد؟!

نويسنده رمان معروف (رمز داوينچي) كه قبل از ساخته شدن، فيلم آن به زبان‌هاي مختلف ترجمه شده بود، در يك دبيرستان به (تدريس) مشغول بود

117:

آپ اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

سالگرد سفر انسان به ماه توسط ایالات متحده امریکا
سیطره ی گیتی تا کجا گسترده شده است؟
لوگوی پپسی روی ماه
گالری تصاویر!
هاوكينگ : "موجودات فضايي وجود دارند"
فضانوردان چگونه دستان خود را در فضا می‌شویند؟ +تصویر

◄◄◄◄◄الان چـه مـاشینی داری ؟ و دوست داری چه ماشینی هم داشته باشی ؟
توهین شرکت‌تویوتا به مقدسات اسلامی+عکس
عادت های غلط ما ایرانی ها در رانندگی و نگهداری ازخودرو
عکس بوگاتی جدید
راهنمای خرید سیستم صوتی اتومبیل
مسابقه تشخیص اسم ماشین از روی عکس
*