درخواست دانشجویان بورسیه: اگر دنبال اهداف سیاسی نیستید، اشتباه خود را جبران کنید x

درخواست دانشجویان بورسیه: اگر دنبال اهداف سیاسی نیستید، اشتباه خود را جبران کنیدآیا قدرت مطلق، فساد می‌آورد؟
چرا جامعه ما شاد نیست !! روشهاي شاد زيستن...
سخنان کوتاهی از روانشناسان بزرگ
لبخند بزنید تا بهتون بگم چرا ?
همجنسگرایی بیماری نیست
وقت آن رسیده که "راز"(The secret) را برایتان آشکار سازیم!

جملاتی زیبا و آموزنده
تست های روانشناسی
تستهای روانشناسی.سلامت روحی
موفقیت
دفتر مشاوره (ازدواج، دوستیابی، مشکلات روحی روانی، اعتماد بنفس و...)
کمبود محبت یک پسر 15 ساله !
حمایت از ما | مشهدهاست
`

درخواست دانشجویان بورسیه: اگر دنبال اهداف سیاسی نیستید، اشتباه خود را جبران کنید
درخواست دانشجویان بورسیه: اگر دنبال اهداف سیاسی نیستید، اشتباه خود را جبران کنید
ه گزارش جهان، جمعی از دانشجویان بورسیه از وزارت علوم با ارسال بیانیه ای به جهان نیوز درباره اتهامات گسترده و فضاسازی که از سوی طیفی از سیاسیون حامی دولت و رسانه های زنجیره ای علیه آنان مطرح شده، توضیحاتی عنوان کرده اند که در آن آمده است:

از چندی پیش و پس از طرح موضوع دانشجویان بورسیه غیر قانونی توسط رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، این موضوع مستمسک برخی رسانه ها ( که رسانه های نزدیک به دولت نیز جزء آنها می باشند) برای انتشار مطالب موهن و دور از واقعیت در مورد همه دانشجویان بورسیه گردید ودر شش ماه گذشته، دانشجویان بورسیه - اعم از بورسیه های داخل و خارج - آماج نسبت های گوناگون، از رانت خوار و آقازاده گرفته تا بی سواد و فاقد صلاحیت قرار گرفتند.

و اما آنچه در نگاه به این موضوع می توان مورد تحلیل قرار داد:

۱- به فاصله کوتاهی پس از مصاحبه رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص بورسیه های غیر قانونی و انعکاس گسترده آن توسط رسانه ها در قالب ۳ هزار دانشجوی بورسیه غیر قانونی، سازمان مذکور مجددا از طریق سایت رسمی آن سازمان اعلام نمود که بحث بورسیه غیر قانونی تنها مشمول عده ای محدود از دانشجویان بورسیه می باشد( به نقلی ۱۸۰ نفر و به نقلی ۳۰۰ نفر) و خواستار رعایت اخلاق رسانه ای در انعکاس اخبار و خودداری از نشر اکاذیب و توهین نسبت به دانشجویان بورسیه گردید.

۲- پس از اتفاق مذکور، همچنان خط خبری و تحلیلی با تیتر سه هزار دانشجوی بورسیه غیر قانونی (که در تعارض با اصل موضوع منتشر شده توسط رئیس سازمان امور دانشجویان بود) به تواتر در برخی از رسانه ها پیگیری شد. پیگیری این بحث در رسانه های مذکور را از دو منظر می توان تحلیل نمود:

الف- حساسیت در رعایت قانون و عدالت در اعطای بورسیه به افراد صاحب صلاحیت

ب- ایجاد فضای عمومی و نگرش اجتماعی منفی نسبت به عموم دانشجویان بورسیه به علل و انگیزه های سیاسی

ناظر به دو دغدغه قید شده، قطعا شفاف سازی در مورد رعایت قانون و عدالت در اعطای بورس خواست عموم آحاد جامعه است. اما آنچه در چند ماه گذشته با استفاده از این حساسیت عمومی منطقی توسط برخی از رسانه ها پیگیری شد منکوب کردن و برچسب زدن به همه دانشجویان بورسیه بود.

به نظر می رسد این طیف رسانه ها با استفاده از فرصت ایجاد شده در صدد هستند فضایی را فراهم آورند تا ذهنیت عمومی نسبت به همه دانشجویان بورسیه را مخدوش نمایند. از آنجا که اکثریت دانشجویان بورسیه(به اذعان رئیس سازمان امور دانشجویان) افراد حائز صلاحیت علمی و نخبگان کشور- و البته از افراد متعهد و پیوند خورده با آرمان ها و ارزش های نظام وانقلاب- هستند، چنین بی محابا با تاختن به این دانشجویان نه شرط عدالت و انصاف و نه در راستای مصالح جامعه است.

۳- در چنین شرایطی، انتظار از مسئولان وزارت علوم و به ویژه سازمان امور دانشجویان این است که نسبت به بازسازی این فضای رسانه ای اقدام جدی نمایند. اگر فضای رسانه ای اخیر حاصل بی تدبیری و ناپختگی در اظهارنظر توسط مسئولین وزارت علوم است، هزینه اصلاح آن نیز بر دوش این مسئولین می باشد.

انتظار عمومی از مسئولین وزارت علوم این است که ضمن شفاف سازی دقیق در مورد روند اعطای بورس( و میزان چند و چون دقیق خلاف قانون های مرتکب شده) نسبت به فضاسازی رسانه ای مسموم علیه عموم دانشجویان بورسیه اقدام موثر وجدی نمایند. در غیر این صورت این شائبه جدی خواهد بود( که البته شواهدی دال بر تایید این شائبه نیز وجود دارد) که این روند حاکم رسانه ای مطلوب طیف سیاسی حاکم در وزارت علوم است و آنان قصد بهره برداری سیاسی از این موضوع را دارند؛ که در این صورت واسفا که بهترین سرمایه های کشور و وقت و عمر و آبروی جمعی از بهترین نخبگان علمی این مملکت بایست هزینه تنازعات سیاسی شود.

۴- نگارندگان این سطور، که جمعی از دانشجویان بورسیه خارج کشور هستند، نه جزو آقازاده ها و وابستگان به افراد دولت قبل و نه از صاحبان رانت سیاسی و اقتصادی هستند، بلکه به گواه اسناد و شواهد جزو برترین های علمی قبل از عزیمت، و در زمره بهترین دانشجویان در محل تحصیل خود( که از بهترین دانشگاه های دنیا هستند) می باشند که در قالب فرآیندی قانونی و در چارچوب آیین نامه های مصوب توانسته اند بورس شوند.

لذا درخواست و انتظار جدی این جمع، و البته عموم دانشجویان بورسیه، این است که چنانچه مسئولین فعلی وزارت علوم دنبال مقاصد سیاسی در طرح موضوع بورسیه های غیر قانونی نیستند، نسبت به شفاف سازی دقیق و واقعی در خصوص تخلفات احتمالی صورت گرفته و رد اتهام از بقیه دانشجویان مبادرت ورزند. هم چنین انتظار به جا و منظقی دانشجویان بورسیه این است که وزارت علوم به عنوان متولی این عرصه نسبت به فضاسازی های رسانه ای مسموم و غرض ورز عکس العمل جدی و در خور نشان دهد.

جهان نيوز - اگر دنبال اهداف سیاسی نیستید، اشتباه خود را جبران کنید

08-17-2014


1:

سلام
عنوان تاپیکتون خیلی طولانی شده اگه اجازه بدید من ویرایش کنم
و همین عنوان خبر رو بزاریم

درخواست دانشجویان بورسیه
اگر دنبال اهداف سیاسی نیستید، اشتباه خود را جبران کنید

2:

سلام

خواهش می کنم،
بله،به نظر من هم طولانیه ولی حواسم بهش نبود... اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

فناوری و اختراعات در امریکا
آیا می دانستید که ......
چه ماشین های اسپرت نازی
جمهوري اسلامي ايران و دانش جوش هسته‌اي
اخبار علم و فناوری
سوالات فیزیک

گالری تصاویر!
هاوكينگ : "موجودات فضايي وجود دارند"
فضانوردان چگونه دستان خود را در فضا می‌شویند؟ +تصویر
مأموریت های فضایی
آموزش نجوم
درباره سیاهچاله ها
*