دبیر شورای دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با ایلنا: x

دبیر شورای دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با ایلنا:همه چيز در مورد افسردگي
وقتی مجرد هستید،احساس تنهایی بیشتری می کنید
رموز موفقيت، خودباوري و اعتماد به نفس
تست چاكراها
روان شناسي كودكان
ماه تولدتان چه رنگی است؟

جمله هاي پند آموز
جملات مثبت
چقدر از خودت راضی هستی؟
منِ عاشق، چه کنم؟؟؟
جملاتی زیبا و آموزنده
تست های روانشناسی
حمایت از ما | مشهدهاست
`

دبیر شورای دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با ایلنا:
دبیر شورای دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با ایلنا:
دانشگاهیان همچنان خواستار پیگیری بورسیه‌های غیرقانونی هستند
دبیر شورای دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با ایلنا:
از نظر دانشگاهیان افشاگری مهم نیست، بلکه آنچه در این زمینه اهمیت دارد، احقاق حق است/ متاسفانه به افرادی بورس تحصیلی داده شد که از نظر علمی متوسط هستند.
دبیر شورای دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر پیگیری بورسیه‌های غیر قانونی گفت: از نظر دانشگاهیان مهمترین موضوع در این زمینه احقاق حق است و سرپرست وزارت علوم به طور حتم متعهد به ادامه کار درست دکتر فرجی دانا خواهد بود.
فروهر فرزانه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس به دکتر فرجی دانا و اداره وزارت علوم با سرپرست تا زمان معرفی وزیر جدید، اظهار داشت: سرپرست وزارت علوم باید به این مسئله توجه جدی داشته باشد که کشور به طور عمده‌ای با مهاجرت مغز‌ها مواجه است.
وی با بیان اینکه برای جلوگیری از مهاجرت مغز‌ها، به نظام نخبه‌گرای حقیقی نیاز داریم، افزود: برای اینکه یک نظام نخبه‌گرای حقیقی داشته باشیم، مبنای کار ما باید علمی و کار‌شناسی باشد و از هر گونه دخالت و شائبه سیاسی در امور علمی اجتناب کنیم.
استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف افزود: البته دکتر فرجی دانا همه این ویژگی‌ها را داشتند و جای تاسف است که با رای عدم اعتماد از سوی نمایندگان مجلس مواجه شدند اما به هر حال کشور ما از شخصیت‌های صاحب فن و علم خالی نیست.
وی همچنین با اشاره به بلاتکلیف ماندن بورسیه‌های غیرقانونی تصریح کرد: از نظر دانشگاهیان افشاگری مهم نیست، بلکه آنچه در این زمینه اهمیت دارد، احقاق حق است.
فرزانه با اشاره به اینکه جماعتی از دانشجویان بر‌تر و نخبه را داشته‌ و داریم که حائز بورس تحصیلی نشده‌اند، افزود: متاسفانه به افرادی بورس تحصیلی داده شد که از نظر علمی متوسط هستند، که به طور حتم این کار نادرستی بود.
وی خاطر نشان کرد: باید هر گونه امکانات مالی نظیر بورس تحصیلی، به بهترین و مستعد‌ترین دانشجویان از نظر آموزشی، پژوهشی، تعهد و خدمت به کشور تعلق بگیرد.
این استاد دانشگاه ادامه داد: به نظر می‌رسد، این شاخص‌ها در مورد این چند هزار بورسیه‌ای که به برخی تعلق گرفته است، نادیده گرفته شده که گوشه‌هایی از آن را جناب آقای وزیر به خوبی بیان داشتند.
وی در پایان در ارزیابی عملکرد امروز نماینگان مجلس در استیضاح وزیر علوم گفت: تنها چیزی که می‌توانم در این زمینه بگویم، این است که واقعا متاسفم.
منبع ایلنا
08-21-2014


1:

دانشجوهای خوبی که میبینم همشون بورسیه تحصیلی از کشور مقصد میگیرن و همین میشه یک دلیل روی هزار دلیلی که همونجا بمونن.
وقتی کسی میتونه توی یک کشور درجه یک یک شهروند درجه یک باشه چرا باید توی یک کشور جهان سه شهروند درجه n باشه؟! :(
با این وضع بورسیه دادن فرار مغز هارو تشدید میکنن.هرچند ، خداییش کسی اصلا نگران این موضوع نیست...

2:

- نخبگان نظام با معدل زیر ۱۴ می‌روند بورس می‌گیرند می‌روند آمریکا اروپا، آن هم نه با آزمون بلکه با پارتی بازی. (هربورسه ۶۰۰ میلیون تا ۱میلیارد تومان هزینه) حتی برای رشته‌هایی مثل فقه و حدیت، ادبیات فارسی، تاریخ انقلاب رفتند خارج...
گفت که بین بچه مسلمون‌ها معدل بالا نداریم حتی با «بافرمول‌های ارفاقی»... اما با تقوای بالای ۱۶ دارند..

وقتی نخبه هامون اینا هستن منم اصلأ دلواپس نیستم اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

پرسش و پاسخ در زمینه علوم مختلف
یک سوال فیزیکی!
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
:::. راییلیان (سازندگان انسانهای زمینی ؟؟) :::.
نانوتکنولوژی
آيا مي دانستيد؟!

خبرهای از آسمان شب
واقعیت های سفر به ماه
عکس های نجومی
galaxy
موجودات فضايي
از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود؟؟؟؟!!!!!!!!
*