کدام مردان همسرشان را كتك مي‌زنند؟ x

کدام مردان همسرشان را كتك مي‌زنند؟جملات مثبت
چقدر از خودت راضی هستی؟
منِ عاشق، چه کنم؟؟؟
جملاتی زیبا و آموزنده
تست های روانشناسی
تستهای روانشناسی.سلامت روحی

Taboo: Yes & No
"Cafe of Life"
Slang- اصطلاحات عامیانه انگليسي
what are you thinking about..?
How was your day?
HOW do you feel ?
حمایت از ما | مشهدهاست
`

کدام مردان همسرشان را كتك مي‌زنند؟
کدام مردان همسرشان را كتك مي‌زنند؟
چهار سال است كه از همسرش جدا شده اما پشیمان است. دليل طلاقش فحاشي و كتك‌زدن‌هاي شوهرش بوده اما حالا كه تنها شده، مي‌گويد كاش حتي به قيمت كبودي‌هاي روي بدنم، در خانه شوهرم مي‌ماندم. اينكه سرنوشت يك زن پس از طلاق به كجا مي‌رسد كه هر روز دشنام شنيدن و آسيب ديدن را بر به دست آوردن آزادي‌اش ارجح مي‌داند، موضوع اين مطلب نيست اما در ادامه، با كمك هراير دانليان، روانشناس و زوج درمانگر، به شما مي‌گوييم كساني كه با همسرشان رفتاري خشونتگرانه دارند چه کسانی هستند و آنهايي كه ترجيح مي‌دهند جسم و روان‌شان در رابطه زن و شوهري آسيب ببيند اما مهر طلاق به شناسنامه‌شان وارد نشود، چه ويژگي‌هايي دارند.

بيمار رواني است؟

تنها برخي از افرادي كه دست به خشونت‌ مي‌زنند، دچار اختلالات رواني هستند. گرچه برخي از افرادي كه دست به خشونت خانگي مي‌زنند دچار اختلال شخصيت هستند، اما هميشه بيماران رواني نيستند كه مرتكب اين رفتارها مي‌شوند.


در صورتي كه فرد مقابل شما به اختلال شخصيت دچار باشد، مي‌توانيد پيش از اينكه پاي خشونت به رابطه‌تان باز شود، با تشخيص برخي رفتارهاي شديد و كاملا مشخص از بيماري او باخبر شويد. اين افراد داراي افكاري ناسالم هستند و البته از نظر خودشان رفتارهاي‌شان كاملا طبيعي و سالم است. آنها ناگهان خشمگين مي‌شوند، از كوره در مي‌روند، در كنترل رفتارهاي‌شان ناتوان هستند و گاهي دچار سوء‌مصرف مواد مخدر هم مي‌شوند كه باعث تشديد رفتارهاي نادرست‌شان مي‌شود.

چهار ستون روانش سالم است؟

تنها مبتلايان اختلال شخصيت نيستند كه دست به خشونت خانگي مي‌زنند. گاهي فرد دچار اين اختلال نشده اما رگه‌هايي از آن را در رفتارها و شخصيتش می‌توان دید. فردي كه همه علائم اين اختلال را ندارد اما رگه‌هايش را در رفتارهاي خود نشان مي‌دهد، تكانه‌اي است. يعني نمي‌تواند هيجان‌هايش را كنترل كند و به اين هيجانات اجازه مي‌دهد كه ناگهان به عمل تبديل شوند.

خشم آنها مي‌تواند به آزار جسمي هم تبديل شود و نشان دادن رفتار انفجاري هم مي‌تواند يكي ديگر از ويژگي‌هاي اين افراد باشد. اين افراد گرچه به‌طور كامل علائم اختلال شخصيت را ندارند، اما مي‌توانند به‌شدت آسيب‌زننده باشند و خشمشان به سادگي به رفتار تبديل شود. البته اگر آنها را در شرايط و محيطي ديگر ببینيد، ممكن است از اين واقعيت بي‌خبر بمانيد، چراكه اين افراد در مواقع ديگر مي‌توانند بسيار آرام و راحت به نظربرسند.

ظاهري مودب و باوقار دارد؟

براي تشخيص اينكه آیا فرد در آينده رفتارهاي خشونت‌آميز در محيط خانه از خود نشان دهد یا نه، نمي‌توانيد رفتارهاي اجتماعي او را مبناي قضاوت قرار دهيد. شما به محيطي نياز داريد كه فرد معمولا در آن به چنين رفتارهايي دست مي‌زند و واقعيت تلخ اين است كه در بسياري موارد، شكل‌گيري رابطه زن و شوهري است كه به او بستري براي نشان دادن اين رفتارها مي‌دهد.

گذشته از اين، در اغلب موارد حتي خود فرد هم نمي‌داند كه قرار است در آينده به يك خشونتگر تبديل شود. براي مثال همسرش را كتك بزند و اگر پيش از اين چنين رابطه‌اي را تجربه نكرده باشد، احتمالا از داشتن چنین قابلیتی، بي‌خبر خواهد بود. در بسياري موارد دشواري تشخيص اين آدم‌ها بيشتر از آنچه تاكنون گفتيم، است چراكه آنها ممكن است با روي آوردن به يك مكانيسم دفاعي، در مواقع ديگر رفتاري كاملا متضاد از خود نشان دهند و كاملا آرام و مبادي آداب باشند.

زود از كوره در مي‌رود؟

آدم‌هايي كه كمي تند مزاج هستند، پتانسيل تبديل شدن به يك خشونتگر را دارند اما هميشه به چنين فردي تبديل نمي‌شوند اما اگر فردي كه اهل خشونت است، به شكل مرضي اين رفتار را ابراز كند، خشونتگري‌ او تنهامحدود به چهارديواري خانه نمی‌شود؛ چنين فردي ممكن است هر كسي را مورد ضرب و شتم قرار دهد و مشكلش آنقدر واضح است كه به راحتي مي‌‌توان آن را تشخيص داد. اما همان‌طور كه گفتيم، همه خشونتگر‌ها بيمار نيستند و در بسياري مواقع، در مقابل كسي دست به خشونت مي‌زنند، آزار جسمي مي‌رسانند، فحاشي مي‌كنند و او را در معرض آزار رواني قرار مي‌دهند كه اجازه اين كار را به آنها مي‌دهد.


قربانيان چه کسانی هستند؟

خشونت خانگي تنها كتك زدن نيست؛ ما در ادامه به شما مي‌گوييم كه چه كساني در يك رابطه پر از خشونت قرار می‌گیرند؟

اعتماد به نفس‌شان پايين است

كساني كه به فرد خشونتگر اجازه نشان دادن چنين رفتار‌هايي را مي‌دهند، اغلب اعتماد به نفس پاييني دارند. اين افراد قدرت بيان خواسته‌هاي‌شان را ندارند و نمي‌توانند در مقابل آنچه كه از نظرشان نادرست يا حتي ظالمانه‌ است، ايستادگي كنند.

مي‌ترسند

ترس از آينده باعث مي‌شود قربانيان در رابطه‌اي ناسالم بمانند. ازدواج به دليل ترس از ماندن در خانه پدر، ترس از تنها ماندن، ترس از مسخره شدن به خاطر تجرد در سن بالا و. . . قطعا تبعات خوشايندي نخواهد داشت.

به‌خاطر ترس به خانه بخت رفته‌اند

افرادي كه از سر ترس ازدواج مي‌كنند، حتي اگر خودشان هم ندانند اين پيام را به فرد مقابل‌شان هم منتقل مي‌كنند. همسر آنها فكر مي‌كند «هركاري بكنم او می‌ماند» و به همين دليل تلاشي براي هدايت رابطه به مسيري سالم نمي‌كند. همه ما از لحظه‌اي كه با هم آشنا مي‌شويم به شكل خودآگاه و ناخودآگاه همديگر را چك مي‌كنيم و با جمله‌هايي كه مي‌گوييم و رفتارهايي كه انجام می‌دهیم، خود را به ديگري معرفي مي‌كنيم و حتي به بخش گسترده‌اي از رفتار او هم شكل مي‌دهيم.

آدمي كه ناخودآگاه اين باور را منتقل مي‌كند كه من از تنهايي مي‌ترسم و از اينكه تو از رابطه بيرون بروي مي‌ترسم، به فرد مقابلش اين پيام را مي‌دهد كه حتي اگر قرباني خشونت شوم هم چاره‌اي جز ماندن در اين رابطه ندارم. مثال ساده‌اش خانمي است كه مي‌گفت: «به خواستگارم گفتم كه من از پدرم خيلي مي‌ترسم و نبايد بعد از ساعت 10 به خانه ما زنگ بزني.» آقاي خواستگار بعد از اين ساعت به او زنگ زده بود و خانم مي‌گفت: «من 45 دقيقه با او صحبت كردم كه چرا 10 به بعد زنگ زدي.» همين اتفاق ساده چه پيامي را به مردي كه در اين رابطه‌است مي‌دهد؟ درواقع به او مي‌گويد كه من از تو بيشتر از پدرم مي‌ترسم و به سادگي زمينه قرار گرفتن در رابطه‌اي يكطرفه و حتي خشونت‌آميز را فراهم مي‌كند.

حواس‌شان به خط‌قرمز‌ها نيست

هر فرد خط قرمزهايي براي خودش دارد و وقتي طرف مقابل آگاهانه يا ناآگاهانه آنها را زير پا بگذارد، به او واكنش نشان مي‌دهد. اين واكنش مي‌تواند كلامي يا غيركلامي باشد و باعث شود در آينده اين خطوط قرمز به رسميت شناخته شده يا شكسته شوند. وقتي فرد به شكسته شدن اين مرز‌ها واكنش نشان مي‌دهد اما فرد مقابل دوباره اين رفتار را تكرار مي‌كند، چه پيامي منتقل مي‌شود؟ اين پيام كه «هركاري مي‌خواهي بكن؛ من خيلي ناراحت مي‌شوم اما در رابطه مي‌مانم».


جاي بهتري براي رفتن ندارند

همه افرادي كه مورد خشونت خانگي قرار مي‌گيرند به بيرون آمدن از رابطه ناسالم فكر نمي‌كنند. در شرايطي كه حمايت اجتماعي چنداني از اين افراد صورت نمي‌گيرد، قرباني به خود مي‌گويد اگر رنج ماندن در اين رابطه را بكشم، بهتر از آن است كه تنها شوم و به خيال خودش بين بد و بدتر يكي را انتخاب مي‌كند. طلاق و زن مطلقه بودن در جامعه ما هنوز کاملاً پذيرفته شده نيست و از آنجا كه هر كشوري فرهنگ خود را دارد، نمي‌توان انتظار داشت فردي كه بعد از طلاق آينده تلخ‌تري در انتظارش است و از حمايت اجتماعي و حتي خانوادگي برخوردار نيست، به‌خاطر ترك اين خشونت، به بستر خشونت‌بارتري وارد نشود.

نمي‌خواهند به ضعف‌شان اعتراف كنند

كتك خوردن به معنی ضعيف بودن است و خيلي سخت است كه فرد اعتراف كند كه «من ضعيف هستم!». بيان خشونت و صحبت كردن در مورد آن، در درجه اول يعني قبول چنين ضعفي. به همين دليل بسياري از قربانيان سكوت را انتخاب مي‌كنند و توان به اشتراك گذاشتن اندوه‌شان را با ديگران ندارند.

آينده روشني براي خود نمي‌بينند

«طلاق بگيرم بعد چه كنم؟» اين سوالي است كه خيلي از قربانيان پاسخ خوشايندي برايش ندارند. اگر به خانه پدرم برگردم و آنجا هم مورد خشونت قرار بگيرم چه؟ اگر از پس تنها زندگي كردن بر نيايم چه؟ اگر دوباره با كسي ازدواج كنم كه من را كتك بزند چه؟ پاسخ مبهمي كه براي همه اين سوالات وجود دارد، مي‌تواند ميل قرباني به ماندن در رابطه را بيشتر از ترك كردن همسر خشونتگرش كند.
سیب سبز

06-02-2015


1:

در یکی از تاپیک ها درباره لایحه دفاع از زنان در مقابل خشونت اشاره ای خواندم، امیدوارم این لایحه کارساز شود.

2:

اینجور مطالب و استدلالها واقعا اعصاب آدم را خرد می کند
متاسفم واقعا:(

زنی که دو دست سالم داشته باشد و شعوری در سر داشته
باشد چرا باید تصور کند فرضا به خاطر یک لقمه نان می توانست
کبودهای بدن و تحقیرهای روح و روانش را تحمل کند:(

این قبیل زنها دست پرورده مردانی هستند که هیچ وقت به
همسران و دخترانشان شخصیت قائل نشده اند در نتیجه
آنها تبدیل به موجودی شده اند که هرگز نمی توانند به یک
قوت قلب درونی دست یابند.

بی دست و پا بودن و ضعیف بودن هیچ وقت خصلت حسنه
تعریف نمی شود بلکه یک خصلت زشت و ناپسند هست که حتی
می تواند یک زندگی را از هم بپاشد.
چند وقت پیش توی پیاده رو با زن حدود 50 ساله ای روبرو شدم که داخل
چادر چاقچول گرفتار یک مرد مزاحمی شده بود(اول فکر می کردم همسرش
هستکه اینچنین مراقبش هست) ولی بعد که یک مسیری رو طی کردند متوجه
شدم این مرد مزاحم هست و این زن حتی توان اعتراض هم ندارد:(
توی اون لحظه با خودم فکر کردم این زن و زنهای اینچنینی چطور خواهند
توانست دخترانشان را درست تربیت کنند وقتی هنوز خودشان اندر خم
یک کوچه هستند:((

به امید روزی که زنها قبل از اینکه چشم به دیگران دوخته باشند در وهله اول
به قابلیت های فردی خود واقف شوند و اعتماد به نفس خودشان را قوت ببخشند

3:

مردی که زنش را کتک نزند برکت از خانه اش می رود

4:

کدام مردان؟
کسی که همسرش رو کتک بزنه مگه میشه اسم مرد روش گذاشت؟
اون موقع فقط میشه "نر"
"نر"ی که عقده ای ، بدبخت ، حقیر ، و پوچ باشه.

5:

درود

یه چیزی برام همیشه سواله
اینکه زن هایی که همیشه از شوهرشان کتک می خورند...
چرا جوری به زندگی ادامه میدهند ...که انگار نه انگار اتفاقی افتاده
و کتکی نوش جان کردند!
همین چند وقت پیش زن و شوهر همسایه ما بدجوری دعوا کردند
البته کار همیشه اوناست.فردای اون روز آقا ...برای خانم گوشواره طلا خرید و
فرداش هم از خونه اشون صدای خنده میومد!
قبل از اونم که دعوا کرده بودند
پای چشم خانم بدجوری کبود شده بود.
من که از این زندگی ها سر در نمیارم

6:

مردی که دست روی همسرش بلند کند
دست روی بچه ش هم بلند میکند
دست روی همسایه اش هم بلند میکند
این مرد پرخاشگر با مشکلات روحی متعددی مواجه است.
محمدعلی کلی برای یک دوچرخه که در دوران کودکی اش به آن نرسیده بود
تا آخر عمر در رینگ بوکس حریفانش را به خاک می انداخت.

7:

جسارتا با چه ابزاری خونه همسایه رو شنود می کنین ؟
برای اینکه پستم اسپم نباشه و در راستای تاپیک باشه ، نظر امو میگم:

مردی که زنش را کتک بزند خر است .

8:

درود
شنود نمی خواد عزیز
صداشون تا سرکوچه که چه عرض کنم
تا یک محل اونورتر هم میره
مثلا همین دعوایی که گفتم
شوهرش از خانه که رفت بیرون
خانم رفت از بالکن که رو به کوچه است
با آخرین حد صدایی که میتونست از حنجره خارج کنه
دعوا رو ادامه داد
اونم چه فحش هایی!
متاسفانه پسرای امروزی مثل قدیمی ها ...دست بزن دارند

9:

قرار نیست بعد از برخورد و تنشی جدایی صورت بگیره بالاخره هر زن و مردی یک جایی نظرات متفاوت باهم دارند و اولین جرقه دعوا از تفاوت نگرش حاصل میشه !
منتهی قطعا بعد از دعواهای مکرر و طاقت فرسا زندگی مفهومش رو از دست میده و تنها اجبار درونی یا احیانا ترس از مشکلات بعدی مانع جدایی هست

با این اوصاف نمی شود تا آخر با کسی زندگی کرد و کینه به دل گرفت . یکجایی مجبور به عفو و گذشت می شوند
ولی به نظر من رابطه بین انسان ها مثل یک ظرف چینی هست که بعد از شکسته شدن با اینکه می شود بند زد ولی مثل روز اول نمی شود

10:

وای چجوری میتونن اینجوری زندگی کنن...با کتک زدن دیگه روی آدم جلوی همدیگه باز میشه...مردی ک زنشو کتک بزنه صد در صد هر کار دیگ ای ازش بربیاد...و نمیشه بهش اطمینان دادو اونو تکیه گاه محکم دونست....

11:


عه زنش ایجوریه ، پس حقش بوده کتک بخوره
بگذریم ، شما گفتی که روز بعدش برا خانمش طلا خرید ، صدای خنده اشون
می اومد ، اینا دیگه برعکس دعوا شنیدن اش ابزار میخواد.

12:


به نظرم این خانم داره به خودش توهین میکنه...با چنین آدمی یا نباید آشتی کرد یا حداقل انقدر زود نباید آشتی کرد .
مگه بچه ست که براش هدیه بخرن و به این سادگی همه چیزو فراموش کنه..؟!؟
یه بخش مهمی از رفتارهایی که باهامون میشه بخاطر بررخورد ماست..

امیدوارم این رسم زشت و توهین آمیز هرچی زودتر منسوخ بشه
چون واقعا غیرقابل تحمله

13:

به تعداد آدم ها طرز فکرهای عجیب هست.
این خانمی که گفتم طلاق گرفته بود
بعد از دو سال دوباره شوهر سابقش رفته خواستگاری!
الان چند سالی هست که دوباره ازدواج کردند و یک پسر زیر یک سال هم دارند
اما دعواها همچنان ادامه داره!
این عجیب نیست؟!

14:

ما دو همسایه امون ، یه زن و شوهر بلند قدی هستند که خیعلی هم رمانتیک ان اما یه بار بدجور از دست هم کلاقه شدن و سر هم داد می زنن ، یه پیرزنی که میخواست بره و اینا رو اشتی بده ، می بینه یه چوب دست مرد هست ، یه چوب هم دست زنه ، مث ادمای فیلم جومونگ دارن بهم همدیگه حمله می کنن .
پیرزنه این صحنه رو که می بینه نمی تونه خنده اشو کنترل کنه ، به دلیل مشکلات جسمی اش و فشار خندههمونجا جیش کرده بود تو حیاط این زن و شور
طفلی پیرزن ، تا سه ماه از خجالت بیرون نمی اومد

15:

مهمترین عاملش کتک خوردن قبل از ازدواج هست(کودکی- نوجوانی- جوانی)
به نظرم عقده ها جمع شده و طرف میخاد عقده گشایی کنه
مردی که دست روی زن بلند کنه ترسوترین موجود دنیاست

16:

آدم ها چند دسته هستن بعضی ها دیگر آزار هستن ، بعضی ها خود آزاری دارن .
تو اینجور مسائل حالت اول :
شوهر دیگر آزار است و زن خود آزار ، برای همین با چنین شخصی ازدواج کرده که بتونه
خودشو آزار بده

حالت دوم اینکه : خیلی از خانم ها پناهی ندارن ، در آمدی ندارن ، حمایتی ندارن ..
حساب کتاب می کنن بدون همسر زندگی اشون از این کتک خوردن ها هم بدتر میشه !

و n حالت و n دلیل دیگر ، به هر دلیل و حالتی هم که باشه خشونت محکوم است .

17:

دعوا نمک زندگی هست
یک نصیحت به خانوما وقتی با شورتوت بحثتون شد مثل رادیو رو مخش نرین یکم ساکت باشین خودش پشیمون میشه

18:

اگر اینجور افراد رو از نزدیک ببینید اکثرا ضعیف و شکست خورده تو زندگی و عقده ای هستند که زورشون به قوی تر از خودشون نمیرسه و نمی تونند حقشون رو بگیرند و وقتی با ضعیف تر از خودشون روبرو میشن از طریق کتک زدن میخوان به خودشون بقبولونند که قدرتی دارند!

یا معتادند و ... و یا مشکل روانی دارند یا اصلا از کودکی اینجوری تربیت شدند و بهشون آموزش داده شده و با چنین برخوردهایی نسبت به اعضای خانوادشون یا خودشون مواجه بودند!
وگرنه انسان سالم و طبیعی چنین رفتاری ازش سر نمیزنه...

زن هر چقدر هم که بد باشه دلیلی برای کتک زدن وجود نداره و نهایتش اینه که با هم زندگی نکنند!
+
مسلما هیچ مردی دوست نداره کتک بخوره و تحقیر بشه پس نباید این رو برای یک انسان دیگه بپذیره!

19:

درود
اینکه دعوا نمک زندگیه رد شده
نباید دیگه این جمله رو بگیم

راستی تو هم با این تایپیدنت شورتوت

بحث با شورت

20:

درود و سپاس

کلا اکثر ایرانی ها دست بزن دارند
خشونت در جامعه زیاده
کتک کاری زیاد شده

21:

چه داستانایی!:-))))
یه دونه اشومن میگم:مایه حاج آقاداشتیم تو محلمون ایشون مدرس حوزه هم بودن.یه بارازدواج کردجداشدند.
باکسی دیگه ازدواج کردچندسال ازش بزرگتربوده الانم دوتابچه دارن.
دختره مثلاموردای منکراتی رودوست داشته(6ساله دختره)مثلایه وقتایی عروسی میرفت یواشکی بافامیلاش یاآهنگاروحفظ میکرداین حاجی که میفهمیدبچه روگازمیگرفت.
چندوقت پیشم انقدزنشوزدتموم بدنش کبودشد انقددادوبیدادراه انداختن بعدمتوجه شدن حاجی جای دیگه زن گرفته.و وقتی خانمش زنگ زدبهش بعدکلی مشاجره درچندهفته.خانمه گفت من مهریمومیخوام،آخوندعزیزگفت مهریه میخوای؟
_آره مهریه خودمومیخوام.
_باشه بچه هارومیفروشم مهریتومیدم.:-))
ومادر این حاجی کنارخانمش نشسته بودایشون رو ازکلمات زیبامستفیض کردند.:-)
جداازشوخی واقعااین آدمامشکل روانی دارند.چون این خانم به دلایلی ازاین قبیل:
عزیزم اگه جدابشی آبروی خانوادگیمون میره.
دهن مردموچجوری ببندیم.
بابات سکته میکنه.کمرمون میشکنه.
صبورباش درست میشه زن همینه بله چشم گو.
واگرخودش دیگه امونش بریده باشه بخوادجداشه پای قانونای جذاب میادوسط،
آیاکبودی ازکتکی که شوهرت بهت زده معلومه؟
آیامعتاده؟_بهم توجه نمیکنه حتما که نبایدمعتادباشه.
_خانم همین کارارومیکنیدآمارطلاقمون رومیبریدبالا.
_جلوی چشم من بایکی دیگه هستش.
_مدرکی برای تهمتتون دارید؟
آیابدون اذن شما زن گرفته؟
درنتیجه میره خونه دوباره زجرمیکشه چون ازهیچ طرف حمایت نمیشه.
وشوهره میگه موهای سرت بایدمثل دندونات سفید شه منم 4تادیگه میگیرم ولی وقتی میتونم خرجتوبدم طلاقت نمیدم(اینوبه عینه دیدم).
و یه شوهردیگه میگه طلاقت میدم به شرط اینکه توافقی باشه یعنی مهریه خودتوببخشی.بچه هم بامن.وبری به سلامت.

حالادوستان میگن این خانماچجوری میمونن نصفه ماجرابخاطرایناس.

این آقایون تعادل روانی ندارن.چجوری دلشون میادگل به این ظریفی روبزنن.

22:

هـیـس دخترها فریاد نمی زنند!
هـیـس دخترها بلند نمی خندند!
هـیـس دخترها حقی ندارند!
هـیـس دخترها بایدآرام زندگی کنند!
هـیـس دخترها باید درد را تحمل کنند!
هـیـس دخترها باید بسوزند وبسازند!
هـیـس دخترها باید ظلم وحرفـ زور را قبول کنند!

"فـقـط بـه جـرم دخـتـر بـودنـشـون!"

هـیـس دخترها باید تحمل کنند واعتراضـ نکنند!
هـیـس دخترها حتی حق اینو ندارن که عکسـشـون روی آگهـی ترحیمشون چاپ بشه!
هـیـس دخترها باید آرام بمیِرند!!!
واین داسـتان ادامـه خـواهـد داشـت....
حـق حـضـانـت بـرای تـو
درد زایـمان بـرای مـن نـام خـانـوادگـی بـرای تـو
زحـمتـ خـانـواده بـرای مـن
چـهـار عـقـد بـرای تـو
حـسـرت عـشـق بـرای مـن
هـزار صـیـغـه بـرای تـو
حـکـم سـنـگـسـار بـرای مـن
هــوســ بـرای تـو
عــفـافــ بـرای مـن
واین نیز ادامه خواهد داشت...
این بودآزادی وبرابری حـقـوق برای زن ومــرد...
هـیســ دختـرها حـق اعتراضــ ندارند..!

23:

البته این حرف ، حرف دختران و زنان نجیب ایرانی نیست. حرف فمینیست هایی هست که گمان می کنند در فساد و هوس هم باید برابری باشد، مثلا اگر مرد دنبال هوس رفت ، زن هم دنبال هوس برود و اینگونه مساوات و برابری ایجاد شود.

ثانیا چه کسی گفته سنگسار فقط برای زن هست؟ اگر مرد متاهلی هم دچار فساد بشود همین حکم را دارد.

حـق حـضـانـت بـرای تـو
من در همین فروم خیلی بیشتر از فمینیست هایی که حقوق زنان را بهانه کرده اند تا به عفت زنان ایرانی حمله کنند، به دختران درباره حقوقشان آگاهی داده ام.

دختران می توانند در زمان ازدواج یکی از شروط ضمن عقدشان این باشد که حق حضانت با آنان باشد.
اگر این شرط را قرار بدهند حق حضانت با آنان خواهد بود.

24:

منم دیدم
فکر کنم زن جای برای رفتن نداره(یعنی اگر خونه پدرش بره سر بار اون ها میشه)یا از حرف مردم میترسه(این مورد در جامعه ما خیلی تاثیرش زیاد)بخاطر حرف مردم خیلی کارها میکنیم ونمی کنیم.
نتیجه خوبش اینکه خانواده سر پاست به هر قیمتی که ممکنه فکر کنم اثارش در نسل های بعد دیده میشه با بچه های عصبی و بد اخلاق!!!

25:

سلام شینا جون نه باور کن دعوا نمک زندگیه.
اشتی کردن بعدش خیلی خوب هست!
به نظرم زوجین هر وقت احساس کردن زندگیشون یه نواخت شده یه دعوایی چیزی راه بندازن تا سرحال بیان

26:

وای چقدر خوب و شاعرانهچه مرد با رمانتیک و با احساسی........
منم دلم میخواد کتک بخورم و پای چشمام کبود شه بعد همسرم برام طلا بخره

27:

فتوای خوبی بود ولی...............
اگ زن لجبازیش گل کرد و رو اعصاب بود چگونه موجودیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

28:

سلام
خشونت علیه زنان در همه جوامع وجود داره متاسفانه!
من فکر می کنم راههای مقابله با این پدیده زشت:
1-استقلال مالی زنان( وابسته بودن زن به مرد، باعث تحمل وضعیت از طرف زن و تشویق مرد به ادامه خشونت است.)
2-قوانین باز دارنده (مانند خدمات عمومی، اگه یک ماه مجبورت کنن آشغالهای محله رو جمع کنی، عمرا دیگه دست روی زنت بلند کنی)
3-آموزش و تربیت صحیح دختران و پسران (هم در آموزش و پرورش هم در رسانه ها)

29:

دعواباکتک تفاوت داره
قطعا بعدازهردرگیری فیزیکی .زن نسبت به شوهر متنفر ومتنفرترمیشه وزندگی سرد وسردتر
چطوریک مردبه خوداجازه چنین کارحیوانی را میدهد..به چه مجوز وچه قانون وعرفی
زنی که ازشوهرکتک میخوره ولی بازبه زندگی ادامه میده قطعانه درامدی ونه حامی داره وجدای ازاون حس مادری وایثارازخودگذشتگی بخاطرفرزند بزرگترین دلیل تحمل یک زن هست

30:

جدي گفتي يا شوخي؟؟؟؟
اگه جدي بود
اون طلا خريدن ديگه چه ارزشي داره!!!!!!
هر بار يه كتك بعد يه طلا......
طلا رو مگه ميشه با علاقه سنجيد!
اگه مردي زنش رو دوست داشته باشه هيچ وقت اينجوري تحقيرش نميكنه
خدارو شكر كه در اطرافيان و فاميل چنين مردي نديدم

31:

کتک کاری وخشونت چه در داخل خانه چه بیرون به دور از انسانیته و مایه بسی تاسفه
خداوند انسان رو اشرف مخلوقات آفریده تا بتوانند از طریق عقل و منطق با یکدیگر به حل مشکلات بپردازند نه با خشونت که اگر غیر از این باشه چیزی جز خوی حیوانی نیست که بر ما غلبه می کند.

خدایا چنان کن سر انجام کار تو خشنود باشی وما رستگار

32:

گاهی مواقع ترجیح میدم سکوت کنم تا اینکه حرفی بزنم
سکوت میکنم چون حرفی برای زدن ندارم
سکوت به معنای اعتراض به .............
سکوت برای اینه که هیچ کلمه ای نمی تونه غمی رو که از شنیدن و دیدن بعضی چیزها
تو وجودم دارم توصیف کنه

33:

گلاره بانو خواسته ی خوبی نبود
این هدیه اونقدر ارزش نداره که شخصیت پامال شدت رو برگردونه
و بدتر از همه اینکه هرموقع اون و میبینی خاطره تلخ خریدش یاداوری میشه برات
این میشه ملکه ی عذاب برات
++
چقدر از دیدن این تایپیک عصبی شدم
کاش نیومده بودم

34:

فتوا نبود نظرِ شخصیم بود .
اگر زن لجبازی کرد و رو اعصاب بود ، همون برخوردی باهاش بشه که با یک مردِ لجباز و رو اعصاب می شه !
مردِ لجباز و رو اعصاب کتک می خوره؟

35:

مغالطه ی خوبی بود/ممنون

36:

اگر جوابِ منطقی ای دارید برای حرفم ، من گوش میکنم

37:

درود بانو Mahbanoo60 عزیز
بانوی عزیز باید قبول کنیم که از ماست که بر ماست
همین دور و اطراف خودمون هم نگاه کنیم زنهای
مازوخیست زیادی را می بینیم که همواره بر این
دیدگاه هستند که خشونت و فحاشی برای زندگی
نه تنها خوب است بلکه لازم هم هست.

دیگر بزرگشان که خانم آلیا باشد که به نام حمایت از جامعه
زنان وارد بهارستان شده باشد و به کام دشمنان زنان عرض اندام
کند از مردم عادی چه انتظاری میتوان داشت؟

اقلا اگر هنر این را ندارند که دستی از زنها بگیرند اقلا پایشان
را هم نگیرند:(

38:

کلا برخورد فیزیکی کاملا غیر انسانیه

39:

سلام
تند تند نوشتم نفهمیدم منظور شوهر بود

40:

تاثیر نامطلوبی عنوان این تایپیک برمن گذاشت این بود که ترجیح دادم سکوت کنم
هیچگاه اینچنین به هم نریخته بودم
کاش از این تایپیک مرد بودن و تشخیص میدادن
نه اینکه سعی کنند از بین دو تصویر فتوشاپی و ساخته شده مردی و مردونگی رو اثبات کنند

به نظر شما کدومشون مردتره؟؟؟؟؟

41:

درودگرامی.وقتتون بخیر.
من خیلی ازقانونای دیگه که توی ایران هست برای خانماروسانسورکردم
که باعث عذاب خودمودوستانم نشم اگه اوناروبیان میکردم معلوم نبودماروتوی چه گروهکی میذاشتن وچه کافروضددینی خطابمون میکردند.بگذریم.
اصلامنظورمن این نبودکه درهوس هم بایدبرابری باشد،هرشخصی خودمیداند
چگونه پاکدامنی پیشه کند،منظوربنده برابری درعدالت است،درقانون است،درمجازت است،منظوربنده این بوده که قانو گذاری حتی دراینگونه مواردهم برعلیه زن است.قرآن به مرداین اجازه راداده 4زن دیگرهم بگیردولی آیابعدآن نگفته درصورتیکه بتواندبرابری پیشه کند؟
مسلماهیچ زنی موافق ازدواج شوهرش نیست دوست داردتمام کمال مهروعطوفت وزمانش فقط
برای خودش باشدنه زن دیگرپس این مردهرچندازنظرمالی تامین کندولی ازنظرعاطفی خیرپس این یعنی نامساوی،خلاف عدالت.
اگربنده بیان کردم که حسرت عشف برای من
4صیغه برای توبه همین دلیل بوده
وهمینطورچه بسامردانی هستندکه بدون اجازه همسرانشان چندهمسرمیگیرندواین یعنی حسرت برای زن.حسرت آرزوهایی که بالباس عروس واردخانه ای شده بودکه قراربودمجنونش فقط برای اوباشد.
سنگسار فقط برای مردمتاهل؟؟؟همین؟؟؟
واینکه گفتم هوس برای تو
عفاف برای من
اینگونه نبوده که ازگناه پیروی کنم،بلکه دلیل بیان این بوده که اگرقراراست بنده فقط بپیچانم تامبادا مذکرتحریک شود خواهان این هستم که مذکرهم شعورش برسدعذابی که بخاطرآنها میکشم کمترباشدباپاکدامنی وچشم پاکترشدن وباشعورترشدنشان،واینکه منه دختراگرخطا رفتم فقط به این ننگرندکه من دخترم...تمام مجازات ازهمه قبیل ازخانواده ودوست وآشناومحروم شدن از ازدواج وقانون و و واینهافقط برای من نباشد.
همان قانون هابرای پسران هم باشندنگویندماپسریم چون خدا برای ما محدودیت نذاشت ماسوءاستفاده میکنیم وتمام مجازات های بالایی که عرض کردم یاشامل حالشان نمیشودیااگربشودبسیارناچیز است.
واینکه میگوییدحق حضانت رامیشودازاول درعقدثبت کرد.خودم درجریان این موضوع هستم حتی حق طلاق هم میشودثبت کردوخیلی چیزهای دیگر.اماآیامردانی حاضرهستندکه اینگونه شرایط رابپذیرند؟آنهاخودراپادشاه وزنان خودرابرده میدانند.بله من میدانم مردانی هستندکه این شرایط راقبول کننداماکم هستند.
یاعلی

42:

عزیزم شوخی بودشما چرا باور کردی

43:

شوخی بود دوست جون

نمیدونم چرا باور کردین شما

44:

مانمیتوانیم دست برروی همسراینده بلند نکنیم
چون به ماابهت میدهد
اصلا فحش پدرش هم میدهم اماخودش مادروخواهرش راخیر


45:

شکر خدا توی این مدتی که نامزدم رو میشناسم بهم اثبات شده عمرا دست بزن نداره

کلا خیلی بد میدونه شکر خدا و معتقد نهایتش جداییه و کتک معنی نداره :دی

البته ما جدیدا زیاد دعوا میکنیم ولی به صلح ختم میشه :دی

آخرین دعوامون انقد بد بود دوستم هنوز بعد دو روز تو شوکه ولی ما بعد چند ساعت انگار نه انگار دعوا کرده بودیم : ))

46:

به نظرم پیش دستی کنید ، قبلا از اینکه ایشون دست بزن پیدا کنه
شما چند بار بزنیدش ، حساب کار دستش بیاد

47:سلام..اون وقت خانومتونم حتما می ایسته بر و بر نگاه تون میکنه ! والا !
به خانواده ها چه ربطی داره ؟الکی پای اونا رو وسط می کشید !
هر دو نفری که با هم بحث شون میشه خانواده هاشون باید تاوان بدن !!!!؟؟؟

48:

دلایل مختلفی داره و مذکرهای مختلفی میشه مثال زد ولی بیشتر مذکرهای سنت گرا با استناد به مرد بودنشون و قوانین موجود کتک زدن یک انسان مونث رو حق مسلم خودشون میدونن
من یکیشون رو میشناسم مامانش هم با این که زن بود میگفت زن نباید استقلال مالی و اجتماعی داشته باشه مرد باید زنش رو بزنه تا پاشو از گلیمش دراز تر نکنه مرد باید مدیر باشه و همین که هزینه زندگی زنش رو میده زن باید شکر گزار باشه
یکم غیر قابل باور هست ولی همچین ادمایی وجود دارن بخصوص زنانی که فکر میکنن این طبیعت زنه که رعیت باشه و مرد ارباب

شهری و روستایی هم نداره هر کی سنتی تر باشه بیشتر میزنه و محکم تر
واپسگرایی یکی از دلایل خشونت علیه زنان هست
ولی امام علی هرگز خشم خودشون رو روی زن خالی نمیکردن مرد بودن یه مرد واقعی الان مرد کمیاب شده شاید ظاهر مردونه دران تو عمل...

49:سلام..
ببخشیدا عذر میخوام.ولی همین دسته از خانوم ها هستن که باعث میشن این اعتقادات غلط و اشتباه باقی بمونه!
و جسارتا همین ها هستن که زمینه ی بدبختی یه عده از خانوم های دیگه رو هم فراهم میکنن...چون مسلما پسرهاشون رو هم با این عقاید تربیت میکنن

50:

خب اوهم بزند
البته این کارها کارانسانهای بی منطق ودیکتاتورهستش
وازانجا که من هم اینگونه هستم یعنی دیکتاتوروبی منطق وزورگو پس نمیتوانم خودم را ازچیزی که هستم دورنگه دارم
درضمن همسرواقعی من ایران هست
من باکشورم ومردمم زندگی میکنم
عشق من ایران هست
حتی پدرومادرم وبرادرهایم هم به اندازه کشورم دوست ندارم
شعارمن
خدا
ایران
ایران
ایران
ایران
همه عالم تن ایران دل است
نیست گوینده زین قیاس خجل
بی منطقی شعارمن هستش

51:

وای خدا چه قذه !!عاشق
گریم گرفت...کدام مردان همسرشان را كتك مي‌زنند؟

52:

بله عاشقم من

53:

خب پس پیشنهاد میدم یه خانوم ورزشکار انتخاب کنید.حداقل ایشون هم کم نذارن;-)
خوشبخت باشید باهاشون;-)
ما که کاری از دستمون برنمیاد فقط براتون آرزوی سلامتی و تندستی در کنارشون میکنیم.خداوند روز به روز بر قدرت همسرتون بیفزاید..
ناراحت نشیدا..من خانومم و مدافع حقوق خانم ها

54:

به پیشنهادتان فکرمیکنم
ولی من ضعیف کش هستم

55:

درسته
و یکی از اشتباهان بعضی از زنان اینکه از فمنیسم وحشت دارن بدون اینکه کمی تحقیق کرده باشن و بدونن میشه از حقوق خودشون دفاع کنن بدون اینکه غرب زده یا شرق زده باشن
بنظرم بانوان نیاز دارن اول خودشون رو آگاه کنن بعد درخواست حقوق برابر و مبارزه با خشونت خانگی و .. کنن

وقتی یه زن ایرونی خودش خودشو ضعیف فرض میکنه ضعیف از هر لحاظ و در هر زمینه ای
دیگه انتظار دارید اکثر اقایون چی فکر کنن
فمنیسم بومی تنها راه تغییر وضعیت موجود زنان است
تو دادگاه تا ثابت نشه مرد مشکل روانی داره یا معتاد هست هرگز به دلیل کتک زدن زنش مجازات نمیشه حتی اگه زن رو جوری بزنه تا مرز مرگ! این قوانین کهنه و پوسیده هستن که حامی نامردان شدن

و فاجعه اینجاست که مردی که زنش رو میزنه فقط کتک زدن رو حق مسلم خودش میدونه
غذر میخوام مثل اینکه یک نفر شلاق بزنه به حیوان بار بر و بگه مالمه داراییم هست اختیارشو دارم خیلی هم محکم نزدم هنوز نفس میکشه - در مملکت ما از نظر قانونی زن هم حقیقتن دارایی مرد به حساب میاد و خیلی از زن حمایت نشده

56:

موافقم.ولی اگه موقع عقد این موارد ذکر بشه و در صورت امکان خانم هم حق طلاق رو بگیره مرد دیگه جرئت نمیکنه چنین کاری انجام بده.
روزی که احترام ها شکست و ارزش ها پایمال شد از نظرم ادامه دادن اشتباه محضه

57:


کتک مرحله حاد دعوا است تنها تفاوتش در میزان فهم و درک طرفین درگیر است
هر انسانی تا یک اندازه خاصی تحمل اعمال مخالف میلش را دارد بعد از آن بجای تلاش برای قانع کردن فرد مقابل متوصل به زور خواهد شد

58:

باز هم موردی دیدم که دختره چشم و گوش بسته بود اول اینکه پسرها رو بکل نمیشناخت در نتیجه انتخاب بدی کرد
دوم اینکه اومد از الهام چرخنده تقلید کرد چادری شد و انتظار زیادی هم نداشت حتی عروسی هم نگرفت تا پسره بهش فشار نیاد اونی شد که خانواده پسره میخواستن
حالا بعدش چی میشه رو هنوز نمیدونم

بنظرم ازدواج به این سبک مثل یه تجارت هست و عشق از درجه کمتری برخوردار هست

ببین یک سری قوانین ضد زن وجود داره و عدم حمایت قانون از زن حالا اینکه زن میتونه قبل از ازدواج شرط بزاره معنیش این نیست که خود قانون حامی زن هست و این زنه که باید ازدواج رو شرطیش کنه در غیر اینصورت مرد هر بلایی سر زن بیاره قانون چشم و گوشاشو میبنده و در حقیقت حقوق بیشتری به مرد میده و معمولاً زن در بیشتر موارد پیشاگیش محکوم است در دادگاه مورد سرزنش قرار میگیره هم از طرف شوهرش و هم خود قاضی

نتیجه اینکه اول باید این مدل زندگی مشترک رو کنار گذاشت و دوم اینکه قانون برای زن و مرد یکسان باشه و نیازی به شرطی کردن نباشه
مشکل اینکه مسئولین قبول ندارن این قوانین با جهان امروزی همخوانی نداره
در این زمانه زنان و مردان با جامعه جهانی در ارتباط هستن و همه چیز خودشون و کشورشون رو با دیگران مقایسه میکنن میبینن اونا اگه هنوز به یک مدینه فاضله دست نیافتن حداقل وضعیت بهتری دارن

59:

پس ازنظرشما مادرزندگی بایدازقانون جنگل پیروی کنیم وهرکس قویتربود میل وخواسته خودرابا زورکتک به دیگری تحمیل کنه

60:

کسی که زن خودش رو کتک بزنه مرد نیست
مرد زن خودش رو کتک نمیزنه بلکه بهش بال پرواز میده
کسی هم که این کار رو انجام میده کتک میزنه از نظر من بی غیرته
بعضیاااا هستن از رو غیرت بازی زن خودشون رو کتک میزنن ولی اینو نمیدونه که بی غیرته
دستی که رو زن خودش بلند بشه مرد نیست
از قدیم هم گفتن چوب خدا صدا نداره
زن خودت رو کتک بزن و افتخار کن ولی یه روزی یه جایی چوبشو میخوری ...

61:

بیچاره مردان که فقط اسمشون بد در رفته مخصوصا مردای امروزی .
اگه درد دلی با مردا بکنید خیلیهاشون از همسرشون ناراضیند به علل مختلف و این نشون میده که اگرچه گاهی اوقات مردا میزنند به سیم اخرو کتک کاری به راه میندازن اما زنان با برنامه ریزی زیرکانه چنان کتک روحی به مردها میزنند که حتی قویترین مردا نیز در عمق وجودشان ناله میکنند شاید به روی خود نیاورند .
از اشنایان ما مردی بود ( خدا بیامرزدش ) که به نترسی و شیردل بودن و اقتدار و حق گویی و درستکاری مشهور بود و کسی رو حرفش حرف نمیزد . از درگیریش با خانهای قدیم تا اراذل و اوباش زبانزد عام و خاص است . زمانی که خیلی پیر شده بود ازش پرسیدیم ایا تابحال از کسی ترسیده ؟ جواب داد : اره از زنم با اینکه مهربان بود ولی تنها کسی بود که ترس را به وسیله او تجربه کردم .

62:

اوا این چه حرفیه
بزن بزن خوب نیست اصلا چه زن چه مرد
شوخیشم قشنگ نیست حتی

63:

کدام مردان همسرشان را كتك مي‌زنند؟

مردان احمقی که از عقده های فروخفته درونی پرند ...!

64:

سلام بردوست گرامی بانوخلیج فارس
بانو یعنی ماهم عقده ای هستیم
ما فقط به دنبال نشان دادن ابهت خودهستیم

65:

حالا شما اول خانم رو بیارین
بعد ببینم جرات دارین دست روش بلند کنید یا نه ...

66:

بسییارعالی
ولی ماتصمیمان راگرفتیم ونمیتوانیم عوضش کنیم
نادرشاه افشار:
مردنباید نظرش راعوش کند
ماهم که ذوب درنادرکبیرهستیم

67:

بهتر نبود مینوشتید کدام زنها از همسرشان کتک میخورن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

68:


ی بار ی مردی جایی ک من بودمو منتظر سوار شدن ب اتوبوس، پشت سرم ایستاده بود و ...
منم حواسم اصلا نبود تووناخودآگاهم حسم گف ک چون سمت خانومام حتما ی خانومه ک وسایلش ب من میخوره، بعد طولانی شد ک مسافرا پیاده شن و ما سوار شیم ناخواسته ی لحظه برگشتم دیدم مردک پشتم ایستاده و مزاحمه، خلاصه چشمتون روز بد نبینه همچین با دستم زدمش ک تا چن ساعت دستم حس سوزش داش، حالا خوبه لباسم اون موقع رسمی و اداری بود مردک ...
من کل این جریانو ب رئیسمم گفتم (سره ی موضوعی حرف باز شد) رئیسم مرد بود
برگشت با حالت خاص بم گف کارت اشتباهه
تعجب کردم
گف
خانومی ک تو این شرایط اعتراض کنه حالا با هر روشی، ینیب نوعی ی چراغ سبز ب دیگرون نشون میده ک فلان
شاخ درآوردم
علتشم نگف
میخوام اینو بگم ک تو جامعه ما هر طوربخواییم رفتارکنیم ی چی پی اش میبندن
منم الان دیگه بیخیال خیلی چیزا شدم
فقط توکلم ب خداس و امیدوارم نگاشو ازم نگیره
حرف من برا اون مثال مزاحمت ب خانوم چادری بود
خیلیا فک میکنن ک با اعتراض آبروی خودشون درخطره در حالی ک بنظر من فکر اشتباهیه و اجازه سوء استفاده های بعدی رو میده
مشکل فرهنگی و جهالت هستش

69:

کسی ک زورش ب زن برسه اسمش مرد نی . یه حیوونه عقده ایه که کل زندگیش کتک خور بوده و توو سرش زدن

70:

از کدام قسمت نوشته من چنین برداشتی کردید ؟

از نظر من هر انسانی یک آستانه تحمل دارد بعد از آن دیگر فرهنگ و ادب فراموشش می شود پس نباید هیچ کسی را بیشتر از آستانه تحملش مورد رنجش قرار بدهیم !

71:

درود و سپاس

مبحث طولانی هستش

خیلی خلاصه :

یک کارشناس ارشد روان شناسی بالینی علل همسر آزاری را، عوامل و تجارب فردی، خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی می داند. ویژگی های روانی مردان همسر آزار، غالباً احساس نا امنی، نا امیدی و افسردگی است و درصد قابل توجهی از این مردان معتاد به مصرف مواد مخدر یا الکل نیز هستند.

***

دیدگاه سنتی همسر آزاری، مشمول تمام افرادی می شود که در هر معادله ای، زنان زا مقصر در کتک خوردن می دانند. این سنت گرایان معتقدند، بسیاری از زنان، خود مسبب رفتار خشونت آمیز همسرانشانند. بسیاری از آنان معتقدند، زنان به خاطر عدم توفیق در انجام وظایف خود، استحقاق آن را دارند که تنبیه بشوند و مسؤولیت کنترل همسر بر عهده مرد است.

***

موضوع دیگری که اهمیت اساسی دارد، مبارزه با دیدگاهی است که کتک زدن همسر را از دیگر جرایم خشونت بار، تا اندازه ای متفاوت می داند. البته، این دو جرم، حتماً تفاوت هایی دارند، ولی نه به این مفهوم که یکی اهمیت کمتری داشته باشد. چیزی که در ارتباط با ضرب و شتم زنان که باید به مبارزه طلبید، دیدگاه عرفی رایجی است که جرایم ارتکابی چار دیواری منزل را مسأله ای خصوصی و خارج از حیطه وظایف پلیس و دستگاه قضایی می داند. بسیاری از کارشناسان معتقدند، دامنه این جرایم، هنوز وسیع تر از آن است که برآورد می شود و دستگاه قضایی، هنوز مایل نیست، گستردگی فراوان خشونت علیه زنان را بپذیرد و علیه مجرمان وارد عمل شود. هم چنین واکنش نهادهای حمایتی نسبت به زنانی که مورد ضرب و شتم واقع شده اند، متأثر از نوعی نظام مردسالارانه است.

ضعیف ترین مرد از یک زن قوی تره
اگر زنی بخواد مقابله به مثل کنه و
اونم شوهرش رو کتک بزنه ...
همچین چیزی غیر ممکنه ...
بخاطر همین خانم ها هر چی دم دستشون هست
به سمت شوهرشون پرتاب می کنندهمانطور که در این مقاله ذکر شده
اکثر مردهایی که معتاد و بی پول هستند
بخاطر مشکلات زیاد و اعصاب خراب و اینکه
کاری از دستشون بر نمیاد...زنشون رو کتک میزنند.
یکی از همسایه های ما که زوج جوانی هستند
همین مشکل رو دارند...اما موقع دعوا فقط صدای زن
شنیده میشه ...مرد سکوت می کنه ...چون مقصره...و فکر آبرو در بین همسایه ها
وقتی از خانه خارج میشد تا بدین ترتیب به دعوا خاتمه بده
خانمش لنگه دمپایی رو به طرف اون پرتاب کرد...
یه جوک یادم افتاد:


به مامانم میگم چرا تو خونه همش دمپایی پات میکنی ؟
میگه : یه کابوی هیچوقت از اسلحه اش دور نمیمونه
منم قانع شدم ، چون مسلح بود!

72:

درود بانوfouliya عزیز
قبول دارم که جامعه سنتی ما در هر حال یک وصله ای به شخص
خواهد چسباند ولی مسئله این است که در اینجور مسائل من
تصور می کنم اشخاص لازم هست که به عقل خود رجوع کنند
منطق می گوید برای نشان دادن چراغ سبز لبخند بزن و اعتراف
به این عمل بکن (در درجات بالاتر و ناز و عشوه و ...)و برای نشان دادن
مخالفت امتناع کن (در درجات بالاتر عصیان کن) حال اگر کسی از این
مولفه ها برداشت معکوس داشته باشد این نشان از بیماری اون
شخص هست نه اینکه ما روش نامناسبی رو انتخاب کرده باشیم
الخصوص هم با حضور برخی از رجالی که بلانسبت آقایان روی
سنگ پا را سفید کرده اند.
من فکر نمی کنم شما کار ناموزونی انجام داده باشید
به شخصه ترجیه میدم عکس العمل متعارف با نوع مزاحمت را نشون
بدم و بعد وصله بهم چسبیده بشه تا اینکه ملاحظه احتمالات معکوس
برخی ها را داشته باشم و وصله های بعدترش را خریدار باشم.

البته موردی که بنده عرض کردم واقعا یک مورد غریبی بود این مرد یک مسیر
به جرات می گویم 400 متری را با این خانم طی کرد ( حساب کنید این زن
در طول این مسیر تمامادر لابه لای بازوان این مرد قرار داشت!) و این زن حتی
اعتراض هم نمی کرد (برخورد فیزیکی پیش کش)یعنی موضوع اونقدر تابلو بود
که منی که پشت سر اونها بودم به زعم خودم فکر کردم این مرد احتمالا از اون
مردهای فوق العاده حساسی هست که نسبت به تمام عابران بدبین هست و با
این روش به زعم خودش دارد مثلا از همسرش مراقبت می کند!!!و اصلا این برخورد
او آنقدر فکرم را مشغول کرده بود که توی تمام اون مسیر دروغ چرا دلم برای اون
زن بدبخت خیلی می سوخت که از دست این مرد چه می کشد!!!
ولی وقتی بعد از طی یک مسافت طولانی یهو دیدم زن با تقلا سرش را از میان
بازوان مرد بیرون کشید و مرد هم با شتاب و با یک خنده کثیف از کنارش دور
شد تازه فهمیدم قضیه چه بوده !!!

البته زن و مرد وقیح همواره در طول تاریخ بودند و این مسئله مختص به
یک جنس خاص نیست ولی مسئله اصلی دید اجتماع و محدودیت های
اجتماعی و قانونی هست که عرصه را به شکل حساب شده ای به زنها
تنگ کرده است.

من فکر می کنم زنها تا حقشان را مطالبه نکنند هیچ وقت تاریخ قرار نیست
کسی حقشان را تقدیمشان کند.اگر بنا باشد زنی مورد اذیت و آزار کسی قرار
بگیرد و دم بر نیاورد این به این معنی است که این دور باطل در طی تاریخ
هی تکرار خواهد شد .چون هیچ مانعی سد راه این خشونت قرار نگرفته است!
هیچ قانونی نمی تواند کتک خوردن زن را مجاز تلقی کند هیچ وقت هم قرار نیست
همواره زن کتک بخورد و چیزی نگوید و چه بسا دردرجات بالاتر (که چشمش کور
شده یا تنش کبود شده ) از پزشک قانونی به شکل جیرینگی شخصیتش را مطالبه
نماید!

73:

مرسی واقعا ک وقت گذاشتید و پاسخ دادید
من نجربمو گفتم و شنیده هام
ک حتی قبولم نمیکنم ولی ی سری حسایی بم میده ک اعصابمو ریخته بهم
الان چن وقتی هس ک دیگه نمیدونم چی ب چیه و ...
و
مثالی هم ک فرمودید
ب نظرمن عادی نمیاد
یعنی چ واقعا
اصن ممکن نیس
اگه کسی اجازه نده دیگه تا این حد اتفاق نمیوفته
مگه واقعا بحث تهدید چیزی پیش اومده باشه شایدحرفاتونم قبول دارم
تا ما هویت خودمونو نپذیریم و زحمت برا منافعش نکشیم هیچ اتفاقی برامون نمیوفته
هیچ اتفاقی

74:

بارک الله . ماشاالله. برا خودت اسفندی چیزی دود کن .
اگه من چنگیز خان واقعی بودم و شما هم اون زمان تشریف داشتی حتما به ازدواج پسرم جغتای در میاوردمت .

جدای از شوخی اشتباهاتی هم داشتی 1 باید خیلی زودتر متوجه میشدی و با نگاه تند متوجه اشتباهش میکردی 2 نباید به رییست که مرد هم بود میگفتی .

75:

کدام مردان همسرشان را كتك مي‌زنند؟

من! در آینده

76:

بهتره زودقضاوت نكنيم .بعض زنهاحقشونه

77:

سپاس از نظر و لطفتون
منم کلا از مغولستان بدم میاد خوشحالم ک نیستی
و
اون موقع من فکرم مشغول بود، حواسم نبود تا بخودم اومدم کوتکش زدم، پشت سرم بود بعدشم چن ساعت نبود ک ماجرای یکی دو دقیقه بود چون از اتوبوس پیاده شدم تا مسافرا پیاده بشن بعد سوار شم شولوغ بود و منم خسته با کلی فکر مشغولی( البته بگماااااااا سوء تفاهم نشه کار خاصی انجام نداد ک ی کوچولو مزاحم شد و منم متوجه شدمو باقی جریان، زیاد طول نکشید برادر چنگیز)
و
من ب رئیسم کل جریانو نگفتم ک
تو جمعمون رئیسمون جریانی رو تعریف میکرد ک دقیق یادم نیس، بعد دوستم گف من میزنم اون موقع منم گفتم ی بار کسی مزاحممشد ک منم زدمش همین دیگه جریانو ک نگفتم ک
اینجام میدونم ی خورده زیاد نوشتم
مثالمو برا حرف رئیسم و حرف دیلک بانو زدم ک باید کلی میگفتم
بازم مرسی

78:

چقد جدیدا تعداد کاربرای جدید ک فرتی میان تو ی موضوع ج میدن زیاد شده
من اوایل حتی نمیدونستم چی ب چیه
واللا

79:

یادم باشه تو تحقیقات محلی حتما لحاظ کنم:an g15:

80:

مگه زن حیوونه
زن موجودی همتا وهمشان وبرابرباشماست
خیلی مواقع که خیلی هم جنس مرد اعصاب ادم خردمیکنه پس میشه کتکش زددیگه؟

81:

بخاطر همین حرفت مطمئن باش خداهمسری نصیبت میکنه جرات نفس کشیدن بهت نده

82:

دیگه دوره دوره ی کتک بازی نیست. خیلی راحت طلاق میگیریم.

83:

یکی عده از مردایی که زن هاشونو کتک می زنند کسایی هستند که عجب دارند و کسایی که خودشیفته هستن. به عنوان مثال من محال بود زن فرزاد حسنی خودشیفته بشم. بدبخت آزاده نامداری که مث خیلی ها فریب ظاهر فرزاد حسنیو خوردو رفت خونه شوهر تا کتک خورده طلاق بگیره و نفهمه از کجا خورده

84:

منوبگو طرفدار پروپاقرص فرزادحسنی بودم
هرچندهنوز روشن نشده واقعیت داشته یانه

85:

به این راحتی ازطلاق حرف نزنید
طلاق اثراث جبران ناپذیری روی طرفین میگذاره واگربچه ای هم درکارباشه که طلاق وحشتناک ترمیشه

86:

دقیقا درست میگی

87:

اون یکی نقل قولت چراپاک کردی..راستشوبگو چی نوشته بودیبدوبیراه بود؟

88:

سلامم. نه اشتباه نقل گرفته بودم. کی جرات داره به شما بد و بیراه بگه

89:

اینکه شوخی گفته بودم

90:

اون مردی که زنش رو کتک میزنه الاهی دستش بشکنه

91:

از آینده خبر ندارم. ولی کلمه طلاق و تعدد در قاموس من موجوده. جای نگرانی نیست.

ضمنن حرفمو جدی نگیرید. احساس کردم جو تاپیک بیشتر لج و لجبازیه. به همین دلیل گفتم می زنم در آینده !

کتک زدن زن برای من می تواند خط قرمز باشه. اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

معدلت چند شد؟
طرح تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها
محل گردهمایی دانشجویان مدیریت بازرگانی
کنکور یا زندگی ؟
دانشجويان خودشون رو اينجا معرفي كنن
Ⓜ🎓👷🚄 «کافه مومنتوم» 🚄👷🎓Ⓜ

آیا می دانستید که ......
چه ماشین های اسپرت نازی
جمهوري اسلامي ايران و دانش جوش هسته‌اي
اخبار علم و فناوری
سوالات فیزیک
حيوانات ِ اهلي ؛ وحشي و حشرات ِ موذی
*