تست چاكراها x

تست چاكراهاجملاتی زیبا و آموزنده
تست های روانشناسی
تستهای روانشناسی.سلامت روحی
موفقیت
دفتر مشاوره (ازدواج، دوستیابی، مشکلات روحی روانی، اعتماد بنفس و...)
کمبود محبت یک پسر 15 ساله !

Taboo: Yes & No
"Cafe of Life"
Slang- اصطلاحات عامیانه انگليسي
what are you thinking about..?
How was your day?
HOW do you feel ?
حمایت از ما | مشهدهاست
`

تست چاكراها
تست چاكراها
خب میخوایم درباره ی چاکراها صحبت کنیم
اول چاکراها رو بشناسیم
چاکراي اول را بشناسيم
چاكراي اول در جايي بين مقعد و اندام تناسبي قرار دارد،‌ با دنبالچه مرتبط است و به طرف زمين باز مي شود.
چاكراي اول ما را به دنياي فيزيكي وصل مي كند. انرژي هاي كيهاني را به بدن فيزيكي و سطح مادي بدن مي فرستد. آنهايي كه موفق به گشودن اين چاكرا شده اند حيات بر روي كرة‌زمين را كاملا قبول دارند و به وجود فيزيكي شان پاسخ مثبت مي دهند و براي زندگي كردن آمادگي دارند و هماهنگ با نيروهاي مادي عمل مي كنند. رنگ اين چاكرا قرمز است. قرمز رنگ انرژي و فعاليتي است كه از هستة‌ دروني سياره ما بيرون مي زند و به ما ثبات دنيوي مي دهد. در عين حال انرژي لازم را براي ابراز وجود خلاق مي دهد. چيني ها معتقدند اين چاكرا جايگاه اصلي ناخودآگاه جمعي است و از طريق اين چاكرا مي توان به دانش انباشته شدة‌ ناخودآگاه جمعي دست يافت. براي حفظ تعادل دروني،‌اين چاكرا بايد هماهنگ با چاكراهاي ديگر عمل كند.

09-19-2007


1:

پاکسازي چاکراي اول

چگونه مي توان چاكراي اول را پاكسازي كرد؟

مشاهدة‌ رنگ قرمز آتشين خورشيد به هنگام طلوع و غروب و يا تابش طلوع وغروب باعث مي شود كه چاكراي اول احيا و هماهنگ شده و فضاي بسته و محدود درون آن را باز مي كند. نشستن بر روي خاك و بوي خاك را نفس كشيدن تأثير بسيار خوبي بر چاكراي اول خواهد داشت. رنگ قرمز رنگي است كه به شما شور و شهامت و سرزندگي مي بخشد. اگر اين رنگ قرمز با سايه اي از رنگ آبي آميخته شود، به شما كمك خواهد كرد تا عشق هب دنيا با انرژي روحاني در وجودتان تلفيق شود. اگر كسي عمدتا از راه چاكراي اول زندگي كند به بيشترين زمان خواب نياز دارد كه حدود ده تا دوازده ساعت است و طرز خوابيدنش ترجيحا به روي شكم است.

2:

موسيقي درماني و رايحه درماني چاکراي اول

موسيقي درماني چاكراي اول:

مناسب ترين موزيك براي فعال كردن چاكراي ريشه موسيقي است كه ريتم يكنواخت و مؤكدي دارد.
به منظور هماهنگ كردن چاكراي اول، از صداهاي طبيعت مي توانيد بهره بگيريد و اگر به اصل آن دسترسي نداريد مي توانيد از نوارهاي ضبط شده از صداي طبيعت گوش دهيد.

3:

رايحه درماني:

پودر ميخك: روغن ميخك كمك مي كند تا گره هاي انرژي هاي درون چاكراي اول باز شود.

4:

غلبه بر پرخاشگري

عصباني شدن در واقع يك مكانيزم دفاعي است . شما وقتي احساس ناامني مي كنيد با پرخاشگري سعي در جبران آن داريد. بهتر است براي چاكراي اول خود فعاليت زير را انجام دهيد تا تعادل طبيعي به اين چاكرا بازگشته و شما آرام تر شويد.
حتي المقدور به طلوع و غروب خورشيد نگاه كنيد، آن هم در حالي كه روي خاك نشسته ايد. تماس با خاك و استشمام بوي خاك همزمان با نگاه كردن به رنگ قرمز خورشيد به هنگام طلوع و غروب تاثير عالي بر چاكراي اول شما دارد.

5:

چاکراي دوم

چاكراي دوم بالاي اندام تناسلي قرار دارد و به استخوان خاجي وصل است و مركز احساسات نخستين تصفيه نشده، انرژي جنسي و خلاقيت مي باشد. عملكرد هماهنگ چاكراي دوم باعث مي شود كه در ارتباط با ديگران خصوصا در برابر جنس مخالف رفتاري طبيعي داشته باشيد و جريان انرژي خلاق حيات را در درون بدن و روان ذهن تان جاري احساس كنيد. اين هماهنگي باعث مي شود كه نه تنها در زندگي خودتان كه براي ديگران نيز انگيزه ايجاد كنيد.

6:

عملکرد ناهماهنگ چاکراي دوم

بدكار كردن چاكراي دوم معمولا در سن بلوغ به وجود مي آيد. بيدار شدن انرژي هاي جنسي بي ثباتي ايجاد مي كند و والدين و مربيان به ندرت توانايي آموزش درست به جوان ها را دارند كه چگونه اين انرژي را كنترل كنند. غالبا كمبود محبت و نوازش كه ريشه در دوران كودكي دارد ممكن است بعدا به نفي يا سركوب اميال جنسي منتهي شود، در نتيجه انرژي جنسي در را ه نامناسب، خود را نشان مي دهد. اغلب با زياده روي در رابطة جنسي، خيال پردازي و يا سركوب اميال كه گاه گاه به صورت طغيان انرژي اتفاق مي افتد و هم چنين ممكن است به حالتي شبيه به اعتياد به مواد مخدر درآيد، مشاهده مي شود. در اينجا انرژي جنسي درست شناخته نشده و در جهت غلط به كار برده مي شود.

7:

پاکسازي چاکراي دوم
مهتاب و تماشا يا لمس آب هاي زلال خارج از شهر چاكراي دوم را فعال مي كند. ماه به خصوص در زمان بدر كامل احساسات شما را زنده مي كند و باعث مي شود تا پيام هاي روح تان را از راه تجسم و روياهايتان بگيريد. مشاهدة‌ آب هاي زلال طبيعي و يا غوطه ور شدن در آن يا نوشيدن جرعه أي از آب چشمه در پاكسازي و تزكيه روح به شما كمك مي كند و باعث آزاد شدن احساسات تان از گرفتگي ها و گره ها مي شود به اين معنا كه نيروي حيات مجددا مي تواند آزادانه در درون تان جاري شود. اگر بتوانيد مشاهدة‌ ماه و لمس اب را همزمان تلفيق كنيد اثر آن بر روي چاكراي دوم چشمگير خواهد بود.

8:

رنگ درماني

رنگ نارنجي روشن چاكراي دوم را فعال مي كند. اين رنگ عزت نفس را تقويت كرده و باعث افزايش نشاط مي شود.

9:

رايحه درماني
روغن چوب صندل در تعالي رابطة‌ دو عاشق به سطح معنوي مؤثر است. علاوه بر اين باعث تلفيق انرژي هاي معنوي در تمام سطوح فكر، احساس و عمل مي شود.

10:

موضوع خیلی جالب هستش اما من یه کم متوجه نمیشم میشه یکم بیشتر درمورد چاکرها توضیح بدید متشکرم

11:

چاکرا یک کلمه ی هندی است
منظور هفت منفذ انرژی بدن است
انسان فقط این جسد نیست و پیچیدگی های خود را دارد
یکی از زیباترین رازها که در اسلام هست و در هیچ دینی نیست همین بحث انرژی های انسان است
اما انها رو نمیشه گفت
چرا که به قول مولوی
هر که را اسرار کار اموختند
مهر کردند و دهانش دوختند
برای همین من از یوگای هندی استفاده میکنم
چاکرا منافذی هستند که انرژی انسان از انها خارج و یا وارد میشود
که هفت تاست
من بعد از این که هر هفت تا رو گفتم مطالب دیگری رو هم میذارم
شما هم اگه میشه نکته ای بگید که کجا رومتوجه نمیشید من براتون توضیح بدم

12:

مرسی توضیحتون کامل بود خلاصش بود ........بیصبرانه منتظر ادامه اش هستیم

13:

پس چرا ادامشو نمینویسین؟؟

14:

چاکرا چیست؟

در بدن هرموجود زنده مناطقی برای دریافت انرژی الاهی وجود دارد.

به این مناطق چاکرا می گویند که هفتای آنان اصلی می باشند که عبارت اند

از (1 ریشه – 2هارا-3 شبکه ی خورشیدی –4 قلب– 5 گلو -

6چشم سوم –7 تاجی ) می باشد که از پایین به بالا نام گذاری می شود.

15:

درباره چاکرا درمانيچاكراها مراكزي براي تبادل انرژي كيهاني با بدن مي باشند. در بدن انسان هفت چاكراي اصلي وجود دارد كه انرژي كيهاني از طريق آنها وارد بدن شده يا از آن خارج مي شوند.چاكرا درماني يك درمان مكمل براي همه بيماري هاي جسمي و رواني است.علاوه بر آن فعاليت متعادل چاكراها انسان را به تكامل معنوي نزديك مي سازد . شما دوستان عزيز مي توانيد براي هر مشكل جسمي يا رواني كه داريد از اين درمان مكمل برخوردار شويد. تاكيد مي كنم شما هر مشكلي كه داشته باشيد ميبايست تحت نظر پزشكان متخصص مربوطه درمان خود را ادامه داده و در عين حال از چاكرادرماني نيز براي سرعت بخشيدن به درمان خود استفاده كنيد.

16:

كاركرد كبد به چاكراي سوم مربوط مي شود.اين چاكرا مثل خورشيد مركز قدرت ماست.اين چاكرا باعث مي شود تا بتوانيم انرژي خورشيدي كه كالبد دوم - كالبد اتري-ما را رشد مي دهد جذب كنيم.شما قبل از خواب مصوت "او" كه به شكل "او" در كلمه انگليسي "گاد" به معني خدا تلفظ مي شودرا تكرار كنيد.اين مصوت حركت دوراني به امواج بدن شما داده و انرژي بدن شما را با انرژي يكپارچه هستي هماهنگ مي كند.دراولين فرصت يك انگشتر با سنگ كهربا تهيه كرده و هميشه آن را در دست داشته باشيد. اين سنگ به پاكسازي كبد كمك فراواني مي كند.

17:

چاكراي چهارم يعني چاكراي قلب در شما فعاليت متعادلي ندارد. هر شب چند لحظه قبل از خواب مصوت " آ ه"
را با نت فا تكرار كنيد. اين مصوت نشانه پذيرش زندگي است.اين مصوت عشق را در شما متوجه افراد ديگر مي سازد وچاكراي قلب شما را كه به خاطر عشق دختر دايي تان مسدود شده باز مي كند.آگر اتاق جدايي براي خود داريد در اسرع وقت ديوار هاي آن را به رنگ صورتي در آوريد. از نظر رايحه درماني عطر گل محمدي امواج شفا بخش آزرده دلي رادر خود دارد. حتي المقدور گلداني از اين گل تهيه كرده و در زمان هاي دلتنگي با نفس عميق عطر آن را وارد ريه هاي خود كنيد تا اثر معجزه آساي آن را به سرعت دريافت كنيد.

18:

در یوگا، به کانونهای انرژی‌ای که در بدن وجود دارند چاکرا می‌گویند. لفظ چاکرا در سانسکریت به معنای چرخه است. چاکراهاchakras:در دینیوگای هند و نِهان شناسی خوربران(غرب)تن ماتکی وپیکر تُنُک یا آتوروش astral(ستاره ای)در برخی جایها ازاندامها که chakra نام گرفته اند؛وگره هایی هستند که نیروهای پنهان ودرونی از آنها چون پرتو میتابد به هم میرسند شاکراهای مردم به هفت کُیان(مرکز) بنیادین پیوسته اند که در زند(تفسیر)های بخردانه امروزین همان شبکه های plexus پِیین(عصبی) یا دُشپَل(غده)های درون ریز تعبیرمی شود.شاکرا در واژه به چیم(معنا)roueچرخ است وبنابراین میتوان آنرا کُیان نیرو ولَردشدگاه(مخرج) یاچیم کرد یا روزنه هایی درتن مه از ان راه پیوستگی میان جهان مه و که (meh o keh)(صغیروکبیر)برپا میشود.هفت چاکرا:که در یوگا درمانی نام برده شده چاکراها کُیان های منش نِما(مشخص)آگاهی در تن هستند.آنها برابری یافته با کُیانها وگره های پیین بوده ودر راستای ستون مهره ها دردانشکالبَد شناسیهستند.واژه یچاکرادر واژه به چیم پرهون(دایره) است درتن هر کسی هفت چاکرا هست که یوگیها بیشتر آنها را هفت آبگون(نیلوفر) مینامند،زیرا به گل آبگون همانندند،هَنگامیکه تن به یاری ورزشهای مانترایوگا (یاد) و آسانایوگا(جنبش ها)گوالانده (رشد داده)شود،همانند گل آبگون(نیلوفر)شکوفا میشود.نخستین چاکرا در ته ستون مهره ها[در تن]جای دارد ودیگران به چینش تا سر دنباله می یابد.چاکراها ایستگاههایی برای نیروی روانی هستند که در همه ی کسان هستند.واپسین آماج یوگی زمانی رخدادَنیست که نیروی روانی از پایین ترین چاکرا به هفتمین کُیان فروزان شده بجنبد.1-یَکمین چاکرا مولادهارا این چاکرا در تن برابر با پی های استخوان خاجیست.این چاکرا زردرنگ چهار گلبرگ دارد دارد بُنپار(عنصر) آن خاک است مانترای این چاکرا لام است.2-دویمین چاکرا:سواد هیستانا.این چاکرا در تن برابر با شبکه پِی های پروستات است.این چاکرا سپیدرنگ شَش گلبرگ دارد و بنپار آن آب است. مانترای اینچاکرا وام است3-سِیُمین چاکرا:مانی پورا این چاکرا از پایه جای نگهداری پراناست ودر پدیرگاه(محل)بخش پی های خورشیدی جای دارد.این چاکرا سرخرنگ ده گلبرگ دارد وبنپار آن آتش است مانترای این چاکرا رام است.4-چَهارمین چاکرا:آناهاتا.این چاکرا در سامان(منطقه) دل جای دارد وبرابر با پی های معدی است این چاکرا دوازده گلبرگ دارد وبنپار آن هواست.مانترای این چاکرا هام است.5-پنجمین چاکرا:وشیودها.این چاکرا در سامان نای وگلو جای دارد این چاکرا آبی آسمانیست.شانزده گلبرگ دارد.و بنپار آن اکسیر (اِتر) است.مانترای این چاکرا هام است.6-شَشُمین چاکرا:آجنا.این چاکرا میان دو ابرو و دو چَشم جایگرفته است.این چاکرا به رنگ سپید برفیست.ودو گلبرگ دارد.جای آن در ذهن است.مانترای این چاکرا اوم است.7-هفتمین چاکرا:ساهاسرارا.هفتمین وبالاترین چاکراست ودر تن برابری یافته است با سَنَوبَرین دُشپَل(غده ی صَنَوبری) که در مغزجای دارد.این چاکرا به گلآبگون هزاربرگ مانندی یافته است.جای این گل بیرون از آهیانه(جمجمه)است.این هَزار گلبرگ به نشانه ی هَزارنامِ گوناگون ویشنو کسیِ(شخصیت)یله یِ(مطلق) فرمانروا بر همه چیز را درون خود دارد.در هر گلبرگ یکی از نامهای ویشنوجای دارد.بن مایه:هفت در قلمرو فرهنگ وتمدن بشری،زهره والی،اساطیر1379


رنگ چاکراها اشتباه نوشته شده است. ترتیب درست آن: 1-قرمز 2-نارنجی 3-زرد 4-سبز 5-آبی 6- نیلی 7-ارغوانی است

منبع
http://sahajayoga.org/chakrasandsubtlebody/default.asp?mode=text

19:

با درود
اين جستار با تالار "تاريخ و فرهنگ " بي ارتباط است .
بنابر اين به زودي به تالار ديگري منتقل خواهد شد .
پيدايش - مدير تالارهاي موضوعي

20:

درود
من هر چی گشتم تالاری که مناسب این باشه پیدا نکردک
احساس میکنم که خود شما هم پیدا نکنید
اما به هر حال فرثی نمیکنه
کجا باشه
ممنون

21:

چاکراي سوم

تقريبا دو انگشت بالاي ناف جايگاه چاكراي سوم است. اگر اين چاكرا هماهنگ كار كند شما مي توانيد خود را كاملا باور كنيد و هم چنين به احساس ديگران و ويژگي هاي شخصيتي آنها احترام بگذاريد.
وقتي چاكراي سوم درست كار نكند مي خواهيد همه چيز طبق خواسته هاي شما انجام شود، دوست داريد دنياي درون و بيرون را كنترل كنيد با اين وجود از درون ناآرام و ناراضي هستيد. كم كاري چاكراي سوم شما را مأيوس و نااميد مي كند.
اگر طرز خوابيدن شما به پشت و حدود 8 – 7 ساعت باشد جاكراي سوم شما فعال مي باشد.
کارکرد کبد و چاکراي سوم
كاركرد كبد به چاكراي سوم مربوط مي شود.اين چاكرا مثل خورشيد مركز قدرت ماست.اين چاكرا باعث مي شود تا بتوانيم انرژي خورشيدي كه كالبد دوم - كالبد اتري-ما را رشد مي دهد جذب كنيم.شما قبل از خواب مصوت "او" كه به شكل "او" در كلمه انگليسي "گاد" به معني خدا تلفظ مي شودرا تكرار كنيد.اين مصوت حركت دوراني به امواج بدن شما داده و انرژي بدن شما را با انرژي يكپارچه هستي هماهنگ مي كند.دراولين فرصت يك انگشتر با سنگ كهربا تهيه كرده و هميشه آن را در دست داشته باشيد. اين سنگ به پاكسازي كبد كمك فراواني مي كند.

22:

فعال کردن چاکراي سوم
رنگ طلايي نور خورشيد خصوصيات چاكراي سوم شما را تقويت مي كند. تماشاي مزرعه اي از گندم هاي رسيده در زير نور خورشيد نيز چنين اثري دارد. براي رهايي از غم به گل آفتابگردان نگاه كنيد.

23:

رنگ درماني

رنگ زرد روشن چاكراي سوم را فعال مي كند، به افكار و اعصاب ما نيرو مي دهد و حتي ممكن است ارتباط با ديگران را افزايش دهد. احساس خستگي دروني با رنگ زرد برطرف شده و باعث فعال شدن و تحرك شما مي شود.

24:

رايجه درماني

روغن اسطوخودوس چاكراي سوم را متعادل ساخته و اثر آرام بخش بر روي بيقراري اين چاكرا دارد.

25:

لطفآ اين تاپيك را با هماهنگي با استارتر آن به پزشكي منتقل كنيد

يا ورزشي كه بشتر در اين راستا هستند.

26:

چاکراي چهارم
اين چاكرا در وسط قفسة سينه هم سطح با قلب قرار دارد . چاكراي قلب جايگاه عميق ترين و پر شورترين احساسات عاشقانة ماست.
اگر اين چاكرا درست كار نكند دائما مي خواهيد در خدمت ديگران باشيد و سخاوتمندانه عمل كنيد بدون آن كه حقيقتا به سرچشمة عشق وصل باشيد. هميشه در ازاي «عشقي» كه مي دهيد انتظار سپاس و قدرداني داريد. مهر و محبت ديگران شما را شرمنده مي كند و شايد احساس مي كنيد كه به عشق ديگران نيازي نداريد.
اگر چاكراي قلب كاملا بسته باشد علايم خود را با سردي،‌ بي تفاوتي و سنگدلي نشان مي دهيد.
كساني كه چاكراي قلب فعالي دارند معمولا به سمت چپ و حدود 5 تا 6 ساعت در شب مي خوابند.

27:

چاکراي قلب

چاكراي چهارم يعني چاكراي قلب در شما فعاليت متعادلي ندارد. هر شب چند لحظه قبل از خواب مصوت " آ ه"
را با نت فا تكرار كنيد. اين مصوت نشانه پذيرش زندگي است.اين مصوت عشق را در شما متوجه افراد ديگر مي سازد وچاكراي قلب شما را كه به خاطر عشق شکست خورده تان مسدود شده باز مي كند.آگر اتاق جدايي براي خود داريد در اسرع وقت ديوار هاي آن را به رنگ صورتي در آوريد. از نظر رايحه درماني عطر گل محمدي امواج شفا بخش آزرده دلي رادر خود دارد. حتي المقدور گلداني از اين گل تهيه كرده و در زمان هاي دلتنگي با نفس عميق عطر آن را وارد ريه هاي خود كنيد تا اثر معجزه آساي آن را به سرعت دريافت كنيد

28:

فعال كردن چاكراي قلب


پياده روي آرام در فضاي سبز، چاكراي قلب را هماهنگ مي كند. هر دانة‌ شكوفه حامل پيامي از عشق و شعف پاك است به اين شكوفه ها مخصوصا به گل هاي صورتي رنگ نگاه كنيد تا چاكراي قلب شما سالم بماند. آسمان صورتي با ابرهاي لطيف به قلب شما روشنايي مي بخشد. موسيقي كلاسيك و آهنگ هاي عرفاني اثر پاك كننده بر اين چاكرا دارد.

29:

رنگ درماني

رنگ سبز جنگل ها چاكراي قلب را هماهنگ مي كند. استفاده از رنگ صورتي حتي در ملحفه و روبالشي باعث مي شود احساس عشق و مهرباني در شما بيدار شده و شادي كودكانه اي به بار بياورد.

30:

رايحه درماني
عطر گل سرخ امواج عاشقانه و ملايمي به چاكراي قلب وارد مي كند و باعث مي شود كه قدرت عشق در شما تقويت شود.

31:

اگه به مر کدوم که میخواین ببرین لا اقل عنوان تاپیک رو عوض کنید و بزارین
چاکرا و یوگا
با تشکر

32:

چاکراي پنجمچاكراي پنجم بين حفرة گردن و حنجره قرار دارد. مركز ظرفيت بيان، ارتباط و الهام انسان است. ارتباط برقرار كردن در زندگي شخصي عمدتا از راه صحبت كردن و همين طور با حركت صورت مي گيرد كه مربوط به اين چاكرا مي باشد.
اگر اين چاكرا هماهنگ كار كند مي توانيد كاملا ساكت بمانيد و از صميم قلب به ديگران گوش داده و حرف هايشان را درك كنيد. گفتارتان خلاق و پرشور بوده و در عين حال كاملا واضح است. صداي شما پرطنين و خوش آهنگ است. وقتي با مشكل يا مخالفتي روبه رو مي شويد با خودتان صادق باقي خواهيد ماند و مي توانيد اگر بخواهيد «نه» بگوييد. نظر ديگران هم نمي تواند شما را تحت تأثير قرار دهد يا فريب دهد.
اگر چاكراي پنجم هماهنگ كار نكند كلامتان خشن، بي ادبانه، سرد و جدي است. صدايتان نسبتا بلند و كلام تان فاقد معناي عميق است. اگر چاكراي پنجم فعال باشد 4 تا 5 ساعت خواب در شب به طرف راست و چپ به طور متناوب مي خوابيد.
كاركرد ناهماهنگ چاكراي پنجم باعث مي شود كه عده اي از قدرت بيان شان براي گول زدن ديگري سوء استفاده كنند.
كم كاري چاكراي پنجم باعث خجالتي شدن، ساكت بودن و دورن گرايي مي شود. در اين صورت وقتي صحبت مي كنيد فقط در مورد چيزهاي كم اهميت زندگي بيروني تان حرف مي زنيد

33:

فعال کردن چاکراي پنجم

نور آبي و شفاف آسمان صاف چاكراي پنجم را هماهنگ مي كند براي جذب کامل رنگ آبي آسمان، روي زمين دراز بكشيد و رلكس باشيد، و وجود دروني تان را رو به گستردگي لايتناهي افلاك باز كنيد.
انعكاس آسمان آبي بر آب و صداي آرام امواج شما را از عواطف و احساسات نهفته تان و اين كه به شما چه مي خواهند بگويند آگاه مي سازد.

34:

رنگ درماني

رنگ آبي روشن كم رنگ به چاكراي گلو اختصاص دارد. اين رنگ آرامش مي آفريند و بينش روحاني شما را باز مي كند.

35:

رايحه درماني

رايحة‌ تند مريم گلي امواج شفا را به طرف «مركز تكلم» مي فرستد و چاكراي گلو را از انقباض رها مي كند.
اكاليپتوس چاكراي پنجم را باز و پاك مي كند. امواج آن ما را بر روي صداي درون باز مي كند و به شيوة‌ ارتباطمان سادگي و بي ريايي مي بخشد

36:

چاکراي ششم


چاكراي ششم در فاصلة‌ يك انگشت بالاي پل بيني در وسط پيشاني قرار دارد كه جايگاه نيروهاي ذهني متعال، تشخيص ، حافظه و ارادة‌ ماست.
درك شهودي و روش بيني مخصوص اين چاكراست. عملكرد هماهنگ اين چاكرا باعث مي شود كه ذهني فعال و كل نگرانه داشته باشيد. توجه به حقايق اسرار آميز نيز به اين چاكرا مربوط مي شود.
كسي كه چاكراي ششم در او عملكرد ناهماهنگي دارد، بيش از حد روي حوزة‌ عقل پافشاري مي كند و تصميمات زندگي اش منحصرا با عقل و منطق صورت مي گيرد . اين افراد تنها چيزهايي را قبول مي كنند كه ذهن شان بتواند درك كند و به آساني قرباني تكبر روشنكفرانة‌ خود مي شوند.
كم كاري چاكراي ششم باعث مي شود كه تنها حقيقتي را ببينيد و باور كنيد كه در جها ن بيرون قابل ديدن باشد. در اين صورت حقايق روحاني را رد كرده و افكار پريشان و آشفته اي خواهيد داشت. كساني كه خيلي فراموش كار بوده و بينايي ضعيفي دارند اغلب چاكراي ششمشان كم كار است. اشخاصي كه 4 ساعت به حالت خواب و بيدار هستند چاكراي ششم شان فعال است

37:

فعال کردن چاکراي ششم


تماشاي آسمان آبي پررنگ و پر ستارة‌ شب چاكراي ششم را فعال مي كند.


38:

رنگ درماني

بنفش روشن اثر پاك كننده و باز كننده بر روي چاكراي ششم دارد. به ذهن عمق و روشني مي بخشد و حواس را تقويت مي كند و همين طور آنها را بر روي سطوح لطيف ادراك باز مي كند.

39:

رايحه درماني

رايحة‌ نشاط آور نعنا گره هاي چاكراي ششم را باز مي كند و كمك مي كند تا شخص از قالب هاي افكار محدود رها شده و قدرت تمركز را زياد مي كند.
رايحة ياسمن ذهن را بر روي تجسم و تصويري كه حامل پيامي از حقيقت عميق تر است باز مي كند.

40:

با درود و سپاس
اين موضوع با تالار روانشناسي و پزشكي پيوند بيشتري دارد .
بله كاملا ارتباط دارد !!!
بنابر اين به آن تالار منتقل خواهد شد ...

41:

به اين سايت بريد و بعد از شركت در تست، وضعيت فعاليتي چاكراهاي بدنتون رو متوجه بشيد.

http://eclecticenergies.com/chakras/chakratest.php

تست به انگليسي هست. ولي به زبان ساده اي طراحي شده و ميتونيد با باز كردن يك ديكشنري آنلاين در يك صفحه ديگه، براحتي معناي كلمات نامشخص رو ترجمه كنيد.

چاكرا ها علاوه بر درصد بندي، بصورت فعال(باز)، غير فعال و بيش فعال طبقه بندي خواهند شد. مهمتر از زياد و كم بودن فعاليت چاكراها، هماهنگ بودنشون هست حتي اگر درصد هاي پايين داشته باشند. گرچه چاكراهاي منفي هم نياز به تقويت دارند.

توضيحات چاكراها:

Root: چاكراي اول در جايي بين مقعد و اندام تناسبي قرار دارد،‌ با دنبالچه مرتبط است و به طرف زمين باز مي شود.
چاكراي اول ما را به دنياي فيزيكي وصل مي كند. انرژي هاي كيهاني را به بدن فيزيكي و سطح مادي بدن مي فرستد. آنهايي كه موفق به گشودن اين چاكرا شده اند حيات بر روي كرة‌زمين را كاملا قبول دارند و به وجود فيزيكي شان پاسخ مثبت مي دهند و براي زندگي كردن آمادگي دارند و هماهنگ با نيروهاي مادي عمل مي كنند. رنگ اين چاكرا قرمز است. قرمز رنگ انرژي و فعاليتي است كه از هستة‌ دروني سياره ما بيرون مي زند و به ما ثبات دنيوي مي دهد. در عين حال انرژي لازم را براي ابراز وجود خلاق مي دهد. چيني ها معتقدند اين چاكرا جايگاه اصلي ناخودآگاه جمعي است و از طريق اين چاكرا مي توان به دانش انباشته شدة‌ ناخودآگاه جمعي دست يافت. براي حفظ تعادل دروني،‌اين چاكرا بايد هماهنگ با چاكراهاي ديگر عمل كند.

Sacral: چاكراي دوم بالاي اندام تناسلي قرار دارد و به استخوان خاجي وصل است و مركز احساسات نخستين تصفيه نشده، انرژي جنسي و خلاقيت مي باشد. عملكرد هماهنگ چاكراي دوم باعث مي شود كه در ارتباط با ديگران خصوصا در برابر جنس مخالف رفتاري طبيعي داشته باشيد و جريان انرژي خلاق حيات را در درون بدن و روان ذهن تان جاري احساس كنيد. اين هماهنگي باعث مي شود كه نه تنها در زندگي خودتان كه براي ديگران نيز انگيزه ايجاد كنيد.


Navel: تقريبا دو انگشت بالاي ناف جايگاه چاكراي سوم است. اگر اين چاكرا هماهنگ كار كند شما مي توانيد خود را كاملا باور كنيد و هم چنين به احساس ديگران و ويژگي هاي شخصيتي آنها احترام بگذاريد.
وقتي چاكراي سوم درست كار نكند مي خواهيد همه چيز طبق خواسته هاي شما انجام شود، دوست داريد دنياي درون و بيرون را كنترل كنيد با اين وجود از درون ناآرام و ناراضي هستيد. كم كاري چاكراي سوم شما را مأيوس و نااميد مي كند.
اگر طرز خوابيدن شما به پشت و حدود 8 – 7 ساعت باشد جاكراي سوم شما فعال مي باشد.
کارکرد کبد و چاکراي سوم
كاركرد كبد به چاكراي سوم مربوط مي شود.اين چاكرا مثل خورشيد مركز قدرت ماست.اين چاكرا باعث مي شود تا بتوانيم انرژي خورشيدي كه كالبد دوم - كالبد اتري-ما را رشد مي دهد جذب كنيم.شما قبل از خواب مصوت "او" كه به شكل "او" در كلمه انگليسي "گاد" به معني خدا تلفظ مي شودرا تكرار كنيد.اين مصوت حركت دوراني به امواج بدن شما داده و انرژي بدن شما را با انرژي يكپارچه هستي هماهنگ مي كند.دراولين فرصت يك انگشتر با سنگ كهربا تهيه كرده و هميشه آن را در دست داشته باشيد. اين سنگ به پاكسازي كبد كمك فراواني مي كند.

Heart: اين چاكرا در وسط قفسة سينه هم سطح با قلب قرار دارد . چاكراي قلب جايگاه عميق ترين و پر شورترين احساسات عاشقانة ماست.
اگر اين چاكرا درست كار نكند دائما مي خواهيد در خدمت ديگران باشيد و سخاوتمندانه عمل كنيد بدون آن كه حقيقتا به سرچشمة عشق وصل باشيد. هميشه در ازاي «عشقي» كه مي دهيد انتظار سپاس و قدرداني داريد. مهر و محبت ديگران شما را شرمنده مي كند و شايد احساس مي كنيد كه به عشق ديگران نيازي نداريد.
اگر چاكراي قلب كاملا بسته باشد علايم خود را با سردي،‌ بي تفاوتي و سنگدلي نشان مي دهيد.
كساني كه چاكراي قلب فعالي دارند معمولا به سمت چپ و حدود 5 تا 6 ساعت در شب مي خوابند.


Throat: چاكراي پنجم بين حفرة گردن و حنجره قرار دارد. مركز ظرفيت بيان، ارتباط و الهام انسان است. ارتباط برقرار كردن در زندگي شخصي عمدتا از راه صحبت كردن و همين طور با حركت صورت مي گيرد كه مربوط به اين چاكرا مي باشد.
اگر اين چاكرا هماهنگ كار كند مي توانيد كاملا ساكت بمانيد و از صميم قلب به ديگران گوش داده و حرف هايشان را درك كنيد. گفتارتان خلاق و پرشور بوده و در عين حال كاملا واضح است. صداي شما پرطنين و خوش آهنگ است. وقتي با مشكل يا مخالفتي روبه رو مي شويد با خودتان صادق باقي خواهيد ماند و مي توانيد اگر بخواهيد «نه» بگوييد. نظر ديگران هم نمي تواند شما را تحت تأثير قرار دهد يا فريب دهد.
اگر چاكراي پنجم هماهنگ كار نكند كلامتان خشن، بي ادبانه، سرد و جدي است. صدايتان نسبتا بلند و كلام تان فاقد معناي عميق است. اگر چاكراي پنجم فعال باشد 4 تا 5 ساعت خواب در شب به طرف راست و چپ به طور متناوب مي خوابيد.
كاركرد ناهماهنگ چاكراي پنجم باعث مي شود كه عده اي از قدرت بيان شان براي گول زدن ديگري سوء استفاده كنند.
كم كاري چاكراي پنجم باعث خجالتي شدن، ساكت بودن و دورن گرايي مي شود. در اين صورت وقتي صحبت مي كنيد فقط در مورد چيزهاي كم اهميت زندگي بيروني تان حرف مي زنيد.


Third Eye: چاكراي ششم در فاصلة‌ يك انگشت بالاي پل بيني در وسط پيشاني قرار دارد كه جايگاه نيروهاي ذهني متعال، تشخيص ، حافظه و ارادة‌ ماست.
درك شهودي و روش بيني مخصوص اين چاكراست. عملكرد هماهنگ اين چاكرا باعث مي شود كه ذهني فعال و كل نگرانه داشته باشيد. توجه به حقايق اسرار آميز نيز به اين چاكرا مربوط مي شود.
كسي كه چاكراي ششم در او عملكرد ناهماهنگي دارد، بيش از حد روي حوزة‌ عقل پافشاري مي كند و تصميمات زندگي اش منحصرا با عقل و منطق صورت مي گيرد . اين افراد تنها چيزهايي را قبول مي كنند كه ذهن شان بتواند درك كند و به آساني قرباني تكبر روشنكفرانة‌ خود مي شوند.
كم كاري چاكراي ششم باعث مي شود كه تنها حقيقتي را ببينيد و باور كنيد كه در جها ن بيرون قابل ديدن باشد. در اين صورت حقايق روحاني را رد كرده و افكار پريشان و آشفته اي خواهيد داشت. كساني كه خيلي فراموش كار بوده و بينايي ضعيفي دارند اغلب چاكراي ششمشان كم كار است. اشخاصي كه 4 ساعت به حالت خواب و بيدار هستند چاكراي ششم شان فعال است.


Crown: چاکرای هفتم در وسط سر در بالاترین نقطه قرار دارد. این چاکرا با تمام رنگ های رنگین کمان می درخشد اما رنگ غالب آن بنفش پررنگ است. اینجا جایی است که انگار در خانة‌ خود هستیم و یگانگی با اصل الهی ازلی را تجربه می کنیم.
جالب است بدانید که گره ای به آن معنا در چاکرای هفتم وجود ندارد. صرفا دامنه باز بودن آن می تواند کم یا زیاد باشد.
وقتی رشد چاکرای هفتم افزایش می یابد در می یابید که دنیای مادی هیچ چیز نیست و به علت یگانگی با هستی الهی همه چیز در درون شما وجود دارد.
در این زمینه جالب است که توجه داشته باشید ملاج کودک در سن 9 تا 24 ماهگی اول زندگی اش باز باقی می ماند. در طول این دورة‌ اولیة‌ زندگی روی زمین طفل در آگاهی و وحدت کامل به سر می برد.اطلاعات بيشتر و دقيقتر.


http://forum.hammihan.com/thread9080.html

http://www.reikiworld.ir/Articles/EnergyGates.html

42:

اينم نتيجه تست من.

Root: open (19%)
Sacral: open (31%)
Navel: under-active (6%)
Heart: open (13%)
Throat: open (38%)
Third Eye: open (13%)
Crown: open (25%)

براي من فقط چاكراي سوم يا Navel رو زده غير فعال.

43:

ادغام شد

44:

اگر لينكهاي اشاره شده در پايان تاپيك رو چك ميكرديد از وجود اين تاپيك اطلاع داشتم و لينك داده بودم.

ميخواستم اينجا كمي عملي تر به اين مساله نگاه كنيم و ببينيم دوستان چاكرا هاشون در چه وضعيتي هست و عملا در اين مورد بحث بشه، چون اين تاپيك چاكراها فقط جنبه اطلاعاتي و مرجع داره و نميشه توش بحث كرد.

كه خب بخاطر انگليسي بودن تست استقبالي نشد. (بگذريم كه دوستان همگي استاد ترجمه ليريك هاي فلان خواننده خارجي هستند.)

تاپيك در مورد كليد واژه تست چاكراها در گوگل رتبه خوبي هم آورده بود كه خب اينطوري ديگه از بين رفت.

اوكي....هر طور مايليد...


45:

سلام بنده هم متوجه شدم شما لینک دادید .
باتوجه به اینکه به قول خودتان استقبال چندانی نشد بهتر دیدم ادغام کنم

با تشکر از مطلب مفیدتان

46:

ترجمه تست. (از arvah.org)

Are you always able to be assertive when necessary?
1:آیا شما در زمان لازم قادرید اظهار نظر کنید؟

Do you feel nervous easily, or do you regularly avoid situations that might make you nervous?
2:ایا به اسانی احساس عصبانی بودن مکنید یا به طور منظم از موقعیت هایی که ممکن است شما رو عصبانی کند جلوگیری میکنید؟

Are you creative?
3:ایا خلاق هستید؟

Do you communicate well, balancing talking and listening?
4:ایا به خوبی ارتباط برقرار میکنید وصحبت وشنیدن را متعادل میکنید؟

Are you good at developing insight?
5:ایا در توسعه دادن درک خوب هستید؟

Do you worry about your financial situation or the safety of your home?
6:ایا نگران موقیت مالیتان یا ایمنی خانه تان هستید؟

Do you have a well-developed self-awareness?
7:ایا شما یک خود اگاهی کاملا توسعه یافته دارید؟

Do you feel comfortable with both i-nti-m-a-cy and l-u-st?
8:ایا از رابطه نا مشروع ج-ن-س-ی وش-ه-و-ت احساس دراحتی میکنید؟

Do you accept everything that happens to you, surrendering yourself to life?
9:ایا هر چیزی که برایتان اتفاق می افتد به راحتی قبول میکنید وبه راحتی تسلیم زندگی میشوید؟

Do you frequently have good, original ideas?
10:ایا غالبا ایده های خوب و اصلی دارید؟

Do you express your feelings freely, letting them flow without holding back?
11:ایا احساستان را به راحتی بیانمیکنیدو اجازه میدهید انها بدون مانع بیان شوند؟

Do you generally feel free to act upon what you want?
12:ایا به طور کلی برای عمل کردن بر اساس انچه میخواهید احساس ازادانه ای دارید؟

Do you often rely on the insight of someone else?
13:ایا غالبا بر بینش فرد دیگری متکی هستید؟

Are you able to extend an attitude of compassion to others and yourself easily?
14:ایا قادرید گرایشی از محبت را به دیگران و خودتان به اسانی گسترش دهید؟

Do you usually feel in control of the situation while in a group?
15:ایا معمولا کنترل موقعیت را در زمانی که در گروهی هستیداحساس میکنید؟

Do you work at your relationships being harmonious?
16:ایا درمورد هماهنگ بودن روابطتان کار میکنید؟

Do you feel you can express your sexual feelings?
17:ایا شما حس میکنید میتوانید احساسات جنسیتان را بیان کنید؟

Do you feel that coincidence is often meaningful and intended, and not random at all?
18:ایا حس میکنید که اتفاق غالبا با هدف ومعنی است و اصلا تصادفی نیست؟

Are you quite attached to anyone or anything?
19:ایا کاملا به هر شخص یا چیزی دل بستگی دارید؟

Do you find it difficult to visualize things?
20:ایا تصور کردن اشیا مشکل است؟

Are you a very emotional and passionate person?
21:ایا شما فردی احساساتی وپر حرارت هستید؟

Do you see everything that happens to you as lessons for you to learn?
22:ایا هر چیزی را درسی برای یادگیری تصور میکنید؟

Do you fantasize a lot?
23:ایا زیاد خیالاتی هستید؟

Are you always feeling secure?
24:ایا همیشه احساس امنیت میکنید؟

Do you trust most people?
25:ایا اکثرا به افراد اعتماد میکنید؟

Do you always feel grounded, present and unshakable?
26:ایا همیشه احساس میکنید استوار هستید؟

Do you have such a strong will that you always dominate situations?
27:ایا چنین اراده قوی دارید که همیشه بر موقعیتها نفوذ کنید؟

Do you love most people?
28:ایا اکثرا افراد را دوست دارید؟

Do you always give so much love to others that you forget about yourself?

29:ایا همیشه افرادی را که شما را فراموش کرده اند زیاد دوست دارید؟

Do you have visions or premonitions?

30:ایا شما پندار ها و شوم گویی هایی دارید؟

Do you often exercise self-restraint?

31:ایا غالبا خوداری را تمرین میکنید؟

Are you aware of being the expression of something much bigger than yourself?

32:ایا از اینکه چیزی را خیلی بزرگتر از خودتان بیان کنید اگاه هستید؟

Do you tend to hide your emotions, keeping a poker face?

33:ایا احساستان را مخفی میکنید ویک حالت خونسردی دارید؟

If you're having a conflict with someone, are you considerate of that person's pain?

34:اگر با کسی درگیری دارید درد ان فرد را در نظر میگیرید؟

Do you feel connected to the universe and everything which is around you?

35:ایا احساس میکنید به جهان و هر چیزی که اطرافتان هست وابسته هستید؟

Do you feel a strong need to be emotionally connected to people?

36:ایا بطور عاطفی وابسته شدن به افراد احساس نیاز قوی دارید؟

Are you friendly by nature?

37:ایا ماهیتا دوستانه هستید؟

Are you a team player?

38:ایا یک بازیکن تیم هستید؟

Are you good at thinking in words, symbols and concepts?

39:ایا در اندیشیدن در مورد لغات ونماد ها ومفاهیم خوب هستید؟

Do you communicate well in writing?

40:ایا به خوبی با نوشتن ارتباط برقرار مکنید؟

Do you tend to be passive and indecisive in social situations?

41:ایا در موقعیت اجتماعی پذیرا و دو دل هستید؟

Is your voice loud and clear?

42:ایا صدایتان بلند و واضح است؟

Do you express yourself through some art form (music, painting, singing, etc) or other creative way?

43:ایا خودتان را از طریق بعضی از اشکال هنری (خواندن -نقاشی-موسیقی) یا دیگر روشهای هنری خود را بیان میکنید؟

Are you self-confident?

44:ایا به خود مطمئن هستید؟

Do you tend to talk very much?

45:ایا زیاد صحبت میکنید؟

Do you tend to be ashamed of your impulses?

46:ایا شما از انگیزه های ناگهانیتان شرمنده میشوید؟

Are you very careful to whom you express your love, so as not to get hurt?

47:ایا برای اظهار کردن عشقتان به دیگری مراقب هستید تا اسیب نبیند؟

Do you regularly avoid particular situations?

48:ایا منظما از موقعیتهای خاص دوری میکنید؟

Do you rely a lot on your intuition?

49:ایا زیاد به شمتان متکی هستید؟

Do you, instead of being spontaneous, tend to prepare for situations by thinking about them?

50:ایا به جای خود انگیخته بودن با فکر کردن در مورد انها برای موقعیتها اماده میشوید؟

Do you find it easy to recall your dreams?

51:ایا به یاد اوردن رویاهایتان اسان است؟

Do you feel you really inhabit your body?

52:ایا واقعا حس میکنید ساکن بدنتان هستید؟

Are you withdrawn or lonely, or do you keep people at a distance?

53:ایا شما تنها هستید یا شما با فاصله ای افراد را نگه میدارید؟

Do you find it so difficult to express the things you want and feel, that you talk little about that?

54:ایا بیان کردن چیزهایی که میخواهید وحس میکنیداینکه شما کمی در مورد ان صحبت میکنید مشکل است؟

Are you always aware of your likes and dislikes, and your needs?

55:ایا همیشه از دوستهایتان وتنفرتان و نیازهایتان اگاه هستید؟

Do you feel at home everywhere?

56:ایا در هر جایی در خانه احساس راحتی میکنید؟

47:

جالب بود .
براي من Navel فعال بود ( %44) ، چاكراه اول يعني Root غير فعال ( %19- ) ، و Throat فوق العاده فعال ( %69) ، Crown هم صفر بود !!ناگفته نماند كه منظور واقعي بعضي از سوالات واضح نبود ، يا شايد هم به خاطر انگليسي بودنش نمي شد خوب دركش كرد..

48:

سلام..مرسی رایان جان بابت تست..
فکر نمی کردم چاکرا هام انقدر بی بخار باشند..3 تا غیر فعال اونهم 50 تا زیر صفر..عجب غیر فعالی بودم من..اولی و سومی و آخری..پوچ پوچ
من یه سوال هم دارم ..این چاکرا ها مربوط به جسم سالم هستند دیگه..پس فردی که عقب ماندگی ذهنی داره ولی جسمش سالمه چی..

49:

خب اگر منظورتون ترجمه هست كه كلا ترجمه بعضي سوالات مبهمه و تصميم دارم همونجا ترجمه اي رو كه به نظرم صحيحتره بگم بهشون. ولي در مورد خود سوالات فكر كنم يكي دو تا سوال بود كه براي من هم يكم مبهم بودن مثلا اينكه گاهي احساس ميكنيد در بدن خودتان زندگي ميكنيد يعني چي؟ و يا :
Are you aware of being the expression of something much bigger than yourself?
32:ایا از اینکه چیزی را خیلی بزرگتر از خودتان بیان کنید اگاه هستید؟
!!!
ولي خب فكر كنم يكي دو سوال اونقدرها تاثيري نداشته باشه در نتيجه كل.

چاكراي روت خيلي ها ضعيف هست. چاكراي روت مربوط به همون سوالاتي هست كه زياد با فرهنگ ايراني سنخيت ندارن و حتي گفته ميشه به نتايج چاكراي روت و حتي ساكرال بخاطر وضع متفاوت فرهنگ ما و اونها نميشه اعتماد كرد.
ساير نتايج رو ننوشتين ها. بخصوص چاكراهاي ششم و هفتم.
نوشته اصلي بوسيله Mah.s نمايش نوشته ها
سلام..مرسی رایان جان بابت تست..
فکر نمی کردم چاکرا هام انقدر بی بخار باشند..3 تا غیر فعال اونهم 50 تا زیر صفر..عجب غیر فعالی بودم من..اولی و سومی و آخری..پوچ پوچ
من یه سوال هم دارم ..این چاکرا ها مربوط به جسم سالم هستند دیگه..پس فردی که عقب ماندگی ذهنی داره ولی جسمش سالمه چی..

خب چاكرا ها همشون راه هاي فعال كردن يا افزايش تحرك دارن. (احتمالا پستهاي بعدي مينويسم) و البته خوبه بدونيد منظور تمرينات خاص و سخت نيست و يكسري اعمال عادي روزانه و غير روزانه هست. البته بايد هماهنگ (و به قولي بالانس) باشن يعني نميشه يك چاكرارو كرد 50 و اونيكي توي -50 بمونه و اين حتي خطرناك هست.

فكر كنم توي سوالات به وضوح ميشه ديد كه چاكراها بسيار با روح و روان اون هم از نوع عميقش سر و كار دارند. در واقع هر كدومشون منبع و شكلي از انرژي حيات هستند كه بين جسم و روان مشترك هست و گاها حتي با روان بيشتر سرو كار دارند. فرق چاكراي ششم و هفتم در اين هست كه اونها بيشتر در ناشناخته ها و باقي عوالم فعالند و باقي در شناخته ها. (چه رواني و چه فيزيكي)

50:


پس در واقع اگر بخوایم برای روح سلامتی خاصی رو تعریف کنیم..سلامتی روح یک فرد عقب مانده ذهنی شاید از منی که از نظر جسمی سالم هستم بیشتر هست..( این چیزی که عنوان کردم بدیهی بود؟)..تا حالا به این موارد ریشه ای فکر نکرده بودم!
یه چند تا سوال دیگه هم دارم..ترجیح میدم منابعی رو که معرفی کردید مطالعه کنم ..اگر پاسخ نیافتم..مزاحمتون میشم..بازم مرسی

51:

چاكراي دوم و ششم فعال بود ولي چاكراي چهارم غير فعال بود ! ( سايزشون رو يادم نيست . )

اگر چاكراي قلب كاملا بسته باشد علايم خود را با سردي،‌ بيتفاوتي و سنگدلي نشان مي دهيد.
ولي من احساس مي كنم سرد و بي تفاوت نيستم ، اين يكي رو زياد قبول نداشتم ! ( به خودمم تخفيف ميدم !! )

52:

چرا؟
به نظر شما كسي كه عقب مانده ذهني هست به چندتا از سوالات بالا ميتونه جواب بده؟ به فرض اينكه خوندن هم بلد باشه!

سلامتي روح وابسته به آگاهي خوب، درك متقابل با ديگران، شادابي (نه الكي خوشي) و طراوت، هوش نسبي، قدرت يادگيري خوب، قدرت نوشتاري و خوندن خوب و ... هست! يك فرد عقب مانده چه ميزان از اينا رو داره؟

به نظر شما يك عقب مانده به سوال پايين چه جوابي ميتونه بده؟

Do you feel that coincidence is often meaningful and intended, and not random at all?
18:ایا حس میکنید که اتفاقات غالبا با هدف و بامعنی است و اصلا تصادفی نیست؟

افراد عقب مانده ممكن زيبايي شناسي خوبي داشته باشند. در بعضي مسائل خاص مثلا نقاشي استعداد داشته باشند. و يا احساساتشون فعال باشه. ولي در كل بخشي از آگاهي ها و توانايي هاي روحي يا جسميشون آسيب ديده هست. و نميشه اون رو با وضعيت يك انسان معمولي كه توانايي هاي نرمال و خود آگاهي كاملي داره مقايسه كرد. همين نقص هست كه باعث شده به عنوان عقب مانده شناخته بشن.

البته باز هم ميگم چاكراها صرفا جسماني نيستند و ميشه اونها رو منابع ارتباطي روح و روان با جسم دونست كه كاركرد درست، بر هر دو تاثيرمثبت داره.

چاكراي دوم و ششم فعال بود ولي چاكراي چهارم غير فعال بود ! ( سايزشون رو يادم نيست . )


نقل قول:
اگر چاكراي قلب كاملا بسته باشد علايم خود را با سردي،‌ بيتفاوتي و سنگدلي نشان مي دهيد.
ولي من احساس مي كنم سرد و بي تفاوت نيستم ، اين يكي رو زياد قبول نداشتم ! ( به خودمم تخفيف ميدم !! )

البته چاكراي بسته نداريم. همشون فعاليت ميكنن كه ما زنده ايم و زندگي نرمالي داريم و شرط رسيدن به تكامل روحي و جسمي بالانس بودن چاكراهاست.

خب اصولا مبناي مسائلي كه نوشته شده بصورت كلي و اظهارش نسبت به عموم مردم هست نه مثلا فقط در زندگي خانوادگي! شايد شما گزينه هاي مربوط به "محبت نسبت به مردم" رو در درجه هاي پايين زديد. ولي خب از اونجايي كه اين تستو من طراحي نكردم(!) شايد تحليلش رو كس ديگري بايد انجام بده....

53:

- راههای بدست آوردن انرژی قرمز و قدرت بخشیدن به چاکرای پایه (اول):

*
با انجام دادن فعالیتهای فیزیکی مانند ورزش یا یوگا
*
مصرف غذاها و نوشیدنیهای قرمز رنگ
*
استفاده از روغنهای معطر مانند سروکوهی. لازم به ذکر است که هر یک از روغنهای درمانی یا معطر تاثیر خاصی بر روی هر یک از چاکراها دارند.
*
موسیقیهای تحریک کننده گوش دهید آهنگهایی که با آن اندام شما به حرکت درآید.
*
از جواهرات و یا سنگهای معدنی قرمز رنگ استفاده کنید.
*
استفاده از رنگ قرمز در پوشش و محیط اطراف خود.

راههای بدست آوردن انرژی نارنجی و قدرت بخشیدن به چاکرای خاجی (دوم)

*
حمام معطر و داغ .ماساژ عمیق و محکم.فیلمهای رمانتیک . کلاسهای آشپزی
*
خوردن و نوشیدن غذاهای نارنجی رنگ
*
استفاده از روغنهای معطر مانند پرتقال و نارنگی
*
شنیدن موسیقیهای روان و جاری مانند (آب روان) و چنگ
*
استفاده از سنگهای نارنجی رنگ و یا مهره های مسی. سنگهای نارنجی مانند مرجان و یا عقیق سرخ مسی.
*
استفاده از رنگ نارنجی در محیط اطراف و پوشش خود.

راههای بدست آوردن انرژی زرد و قدرت بخشیدن به چاکرای شبکه خورشیدی (سوم)

*
رفتن به کلاس. خواندن کتابهای آموزنده . حل پازل و معما. پرورش حافظه تصویری .نور خورشید.
*
خوردن و نوشیدن مواد زرد رنگ
*
استفاده از روغنهای معطر مانند لیمو، گریپ فروت، ترنج و اکلیل کوهی
*
شنیدن موسیقیهایی که ذهن را تحریک می کنند مانند سنج و نی
*
استفاده از سنگهای زرد رنگ و طلا. سنگهای زرد رنگ مانند کهربا و یاقوت زرد می باشد.
*
استفاده از رنگ زرد در محیط اطراف و پوشش خود.

راههای قدرت بخشیدن به انرژی سبز و قدرت بخشیدن به چاکرای قلب (چهارم)

*
پیاده روی در طبیعت .گذراندن وقت با خانواده و دوستان . قرار دادن گیاهان در اطراف خود.خواندن کتاب و دیدن فیلمهای رمانتیک .
*
خوردن و نوشیدن غذاهای سبز رنگ
*
استفاده از روغنهای معطر مانند اکالیپتوس ، کاج، نعنا و سدر
*
شنیدن موسیقی که صدای طبیعت را داشته باشد.
*
استفاده از جواهرات و سنگهای سبز رنگ مانند زمرد، مرمر سبز و زبرجد
*
استفاده از رنگ سبز در محیط اطراف و پوشش خود.

راههای بدست آوردن انرژی آبی و قدرت بخشیدن به چاکرای گردن (پنجم)

*
برای خود آواز بخوانید.کلکسیونی از چیزهایی که دوست دارید درست کنید.سعی در پرورش خود داشته باشید.
*
خوردن و آشامیدن غذاهای آبی
*
استفاده از روغنهای معطر مانند گل شمعدانی،بابونه،نعناع و درخت سرو
*
استفاده از موسیقیهای تکرار شونده مانند امواج دریا
*
استفاده از جواهرات و سنگهای معدنی آبی رنگ .سنگهای آبی باعث یگانگی و دوستی می شود. سنگهایی مانند سنگ لاجورد، یاقوت کبود و عقیق آبی یا لاجوردی.
*
استفاده از رنگ آبی در محیط اطراف و پوشش خود.

راههای بدست آوردن انرژی لاجوردی و قدرت بخشیدن به چاکرای پیشانی (ششم)

*
نگریستن به ستارگان . چرخاندن چشمهای خود.مراقبه کردن که بینش و بصیرت و همچنین توانایی روحی را پرورش می دهد.
*
خوردن و آشامیدن غذاهای لاجوردی
*
استفاده ازغذاهای معطر مانند نعنای هندی و کندر
*
گوش دادن به سمفونی مانند باخ و موتزارت
*
استفاده از سنگهای معدنی و جواهرات لاجوردی و یا جواهرات نقره ای .جواهرات لاجوردی مانند یاقوت ارغوانی و کهربای اصل.
*
استفاده از رنگ آبی لاجوردی در محیط اطراف و پوشش خود.

راههای بدست آوردن انرژی بنفش و قدرت بخشیدن به چاکرای تاجی (هفتم)

*
بر رویاهای خود تمرکز کنید و تصورات خود را بنویسید. تفکر کنید.به تمرین مراقبه ویوگا بپردازید.
*
استفاده از غذاها و نوشیدنیهای بنفش رنگ
*
استفاده از روغنهای معطر مانند عطر سنبل ،گل یاس و مگنولیا
*
از سنگهای معدنی و جواهرات بنفش رنگ بعنوان تزیین استفاده کنید.سنگهای بنفش مانند الماس کوهی(کوارتز) و الماس .
*
استفاده از رنگ بنفش در لباس و محیط اطراف خود.


تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ ـ مهرنوش نصوری

54:

اولا از متن زیبات ممنون
دوما هرکدوم از این رنگها نشونه یک حاله تو هرانسانه که هرچه این قسمتها شذت پیدا کنه رنگش شفاف تر خواهد بود و اگر دچار نقصان بشه تیره وتار خواهد شده
بطور مثال :رنگ قرم درحاله نشان از شهوت است و اگر این حاله شفاف باشه نشون از اینه که فرد از قدرت شهوت رانی بسیاربالایی برخورداراست واگر بنفش باشد نشان از عرفان است که. و همچنین رنگهای دیگر
که البته خوانده شدن حاله ها ودیدن اونها از هرکسی برنمیاد و این کار مستلزم تمرکزهای بالا و نوعی تمرین خاص است
شما میتونید از طریق دیدن حاله و گرفتن انرژی از هر فردی کاماکان ذهنیت اورا متوجه شده و اگر این کار ادمه یابد به ذهن خوانی میرسید

55:

متشكر.

درسته همينطوره كه گفتيد.

البته به طور كلي از روي هاله هر شخص بسياري از خصوصياتش رو ميشه متوجه شد و حتي حالتهاي رنگ پريدگي يا پررنگي هاله هر كدوم نشانه هاي حالتهاي خاصي از هاله هست، و مثلا هنگام عصبانيت يا خوشحالي يا ناراحتي وضعيت هاله به نحو آشكاري متفاوته.

هاله بيني يكي از ويژگي هاي چشم سوم فعال هست.(چاكراي ششم) و تمارين تقويت چاكراي ششم منجر به راحتتر شدن روئيت هاله خواهد شد. ولي خب احتياج به زمان داره مثل بسياري از تمارين مرتبط با مسائل متافيريكي.

56:

تست چاكراها

57:

جدول تکمیلی چاکراها

در جدول ارائه شده ذیل شما میتوانید آشنایی بیشتری با چاکراها پیدا نمائید همچنین جدول زیر ارائه دهنده اطلاعاتی همچون:
معرفی نام سانسکریت چاکراها و معنای آنها.
نامهای متداول دیگر که به چاکراها داده شده.
جهت حرکت (چرخش) چاکراها در زنان و مردان.
سمبل ارائه شده برای هر چاکرا.
رنگ چاکراها.
عنصر هر چاکرا.
سیاره مربوط به هر چاکرا.
جایگاه (محل قرارگیری هر چاکرا).
رایحه های متداول و تاثیر گذار بر هر چاکرا.
غذاهای تاثیر گذار بر هر چاکرا.
موسیقی های مرتبط با هر چاکرا.
سنگِ مربوط به هر چاکرا.
چاکراها و نُت موسیقی مربوط به آن.
بدن (هاله- لایه های بدن) و ارتباط هر چاکرا با آن.
عملکرد اصلی هر چاکرا.
عملکرد حسی مرتبط با هر چاکرا.
غدد وابسته به هر چاکرا.
هورمونهای مرتبط با هر چاکرا.
شبکه عصبی مرتبط با هر چاکرا.
اندامهای مرتبط با هر چاکرا.
تاثیر عملکرد متعادل هر چاکرا.
تاثیر عملکرد نامتعادل هر چاکرا.
بیماریهای جسمی مرتبط با هر چاکرا.
بیماریهای روانی یا شخصیتی مرتبط با هر چاکرا.
فعالیتهای سودمند برای تعادل هر چاکرا.
تمرین مفید.
لینک دانلود: http://www.box.net/shared/4xim2bnmnu

منبع: soluk-reiki.com

58:

سلام
بنظرم ترجمه سوالات خیلی اشکال داشت
فکر کنم این کمکتون کنه.

Are you always able to be assertive when necessary
آیا قادرید در صورت لزوم قاطعانه رفتار کنید؟

Do you feel nervous easily, or do you regularly avoid situations that might make you nervous?
آیا زود خشمگین میشوید و یا معمولا از موقعیتهایی که ممکن است شما را عصبی کند اجتناب میکنید؟

Are you creative?
ایا خلاق هستید؟

Do you communicate well, balancing talking and listening?
ایا قادرید به خوبی ارتباط برقرار کنید و در هنگام گفتگو به موقع صحبت کنید و به موقع به سخنان طرف مقابل گوش کنید؟

Are you good at developing insight
آیا قادرید به خوبی درک کنید؟

Do you worry about your financial situation or the safety of your home?
ایا نگران موقیت مالی یا ایمنی خانه تان هستید؟

Do you have a well-developed self-awareness
آیا به خودشناسی کامل رسیده اید؟

Do you feel comfortable with both i-nti-m-a-cy and l-u-st?
آیا روابط ج ن س ی خوبی دارید و ش ه و ت خود را به راحتی ارضا میکنید؟

Do you accept everything that happens to you, surrendering yourself to life
ایا هر چیزی که برایتان اتفاق می افتد به راحتی قبول میکنید و تسلیم زندگی میشوید؟

Do you frequently have good, original ideas?
آیا شما همواره ایده های بکر و خوبی در سر دارید؟

Do you express your feelings freely, letting them flow without holding back
آیا قادرید احساسات خود را به راحتی ابراز کنید و بدون هیچ مانعی آنها را بر زبان جاری کنید؟

Do you generally feel free to act upon what you want
آیا معمولا احساس میکنید که آزادید تا هر کاری را که بخواهید انجام دهید؟

Do you often rely on the insight of someone else?
ایا غالبا بر بینش فرد دیگری متکی هستید؟

Are you able to extend an attitude of compassion to others and yourself easily?
آیا قادرید به راحتی علاقه دیگران را نسبت به خود جلب کنید؟

Do you usually feel in control of the situation while in a group
آیا هنگامی که در جمع هستید تحت تاثیر محیط قرار میگیرید؟(جو گیر میشوید)

Do you work at your relationships being harmonious?
آیا تلاش میکنید روابط خود را دوستانه تر کنید؟

Do you feel you can express your sexual feelings
آیا قادر به ابراز احساسات جنسی خود هستید؟

Do you feel that coincidence is often meaningful and intended, and not random at all
آیا تصور میکنید تمام اتفاقات اطراف شما معنادار و هدفمند هستند و به هیچ عنوان تصادفی نیستند؟

Are you quite attached to anyone or anything
آیا نسبت به اشخاص یا اشیا کاملا وابسته هستید؟

Do you find it difficult to visualize things?
آیا از نظر شما تجسم چیزی در ذهنتان کار دشواریست؟

Are you a very emotional and passionate person?
ایا شما فردی احساساتی وپرشور هستید؟

Do you see everything that happens to you as lessons for you to learn?
آیا اتفاقاتی که برای شما رخ میدهد از نظر شما درسهایی آموزنده است؟

Do you fantasize a lot
آیا شما فردی رویایی هستید؟

Are you always feeling secure?
ایا همیشه احساس امنیت میکنید؟

Do you trust most people?
آیا معمولا به افراد اعتماد میکنید؟

Do you always feel grounded, present and unshakable
آیا همواره حاضر و آماده و محکم و استوارید؟

Do you have such a strong will that you always dominate situations?
آیا اراده شما آنچنان قدرتمند هست که همواره بتوانید به موقعیت مسلط شوید؟

Do you love most people?
آیا معمولا افراد را دوست دارید؟

Do you always give so much love to others that you forget about yourself
آیا اغلب آنقدر به دیگران عشق می ورزید که خود را فراموش میکنید؟


Do you have visions or premonitions
آیا پیش از وقوع حوادث دچار دلشوره میشوید و وقوع آن را حس میکنید؟

Do you often exercise self-restraint
آیا همواره خویشتن دار هستید؟

Are you aware of being the expression of something much bigger than yourself
آیا می دانید که وجود شما بیانگر وجود چیزی فراتر و بزرگتر از خود شماست؟

Do you tend to hide your emotions, keeping a poker face
آیا اغلب احساسات خود را پنهان کرده خونسردی خود را حفظ میکنید؟

If you're having a conflict with someone, are you considerate of that person's pain
آیا در هنگام درگیری با دیگران ناراحتی های آنها را هم در نظر میگیرید؟

Do you feel connected to the universe and everything which is around you
آیا احساس میکنید که به این جهان و آنچه که در اطراف شماست وابسته هستید؟

Do you feel a strong need to be emotionally connected to people
آیا احساس میکنید که نیازمند به برقراری روابط عاطفی با دیگران هستید؟

Are you friendly by nature?
آیا ذاتا" فرد خونگرمی هستید؟

Are you a team player
آیا می توانید یک همگروهی خوب باشید؟

Are you good at thinking in words, symbols and concepts
آیا میتوانید معنای کلمات سمبل ها و مفاهیم را به خوبی درک کنید؟

Do you communicate well in writing?
ایا قادرید از راه نوشتن ارتباط خوبی برقرار کنید؟

Do you tend to be passive and indecisive in social situations?
آیامعمولا در اجتماع فردی بی تفاوت و مردد هستید؟

Is your voice loud and clear?
ایا صدایتان بلند و واضح است؟

Do you express yourself through some art form (music, painting, singing, etc) or other creative way?
آیا قادرید احساسات خود را از طریق هنر(موسیقی. نقاشی. آواز و ...) و سایر روشهای خلاقانه ابراز کنید؟

Are you self-confident
آِا اعتماد بنفس دارید؟

Do you tend to talk very much?
آیا پرحرف هستید؟

Do you tend to be ashamed of your impulses?
آیا معمولا غرایزتان باعث شرمساری شما میشود؟

Are you very careful to whom you express your love, so as not to get hur
آیا همیشه مراقب کسی هستید که به او ابراز عشق میکنید تا آسیب نبیند؟

Do you regularly avoid particular situations
آیا شرایط خاصی وجود دارد که شما اغلب از آن اجتناب کنید؟

Do you rely a lot on your intuition?
آیا معمولا به حس ششم خود اعتماد دارید؟

Do you, instead of being spontaneous, tend to prepare for situations by thinking about them?
آیا ترجیح میدهید بجای اینکه یکباره اقدامی بکنید در مورد هر موقعیتی فکر کنیدو از قبل خود را برای آن آماده کنید؟

Do you find it easy to recall your dreams
آیا قادرید به سادگی رویا بافی کنید؟

Do you feel you really inhabit your body?
آیا تصور میکنید که براستی روح شما در جسمتان آرام گرفته است؟

Are you withdrawn or lonely, or do you keep people at a distance
آیا تنها و مطرود هستید و از دیگران فاصله میگیرید؟

Do you find it so difficult to express the things you want and feel, that you talk little about that
آیا ابراز خواسته ها و احساساتی که معمولا کمتر در مورد آن صحبت میکنید برایتان دشوار است؟

Are you always aware of your likes and dislikes, and your needs
آیا همواره نسبت به علایق و بی میلی ها و همین طور نیازهای خود آگاهی دارید؟

Do you feel at home everywhere
آیا همه جا احساس راحتی میکنید؟

59:

Root:
under-active
(0%)
Sacral:
under-active
(0%)
Navel:
open
(50%)
Heart:
under-active
(6%)
Throat:
open
(38%)
Third Eye:
open
(25%)
Crown:
open
(13%)

دو تا صفر گرفتم!
تست می گه چاکرای سوم من فعالترینه اما توی توضیحش گفته اگه به پشت میخوابید چاکرای سومتون فعاله در حالیکه من به پهلو میخوابم. یعنی اونی که توی چاکرای پنجم میگه. چاکرای چهارم من درست کار نمیکنه. یعنی یا زیادی سخاوتمندم و محبت میکنم یا زیادی سنگدل! فکر کنم بد نمیگه گاهی اونم گاهی این.
چاکرای پنجمم که بد نیست. چاکرای ششم هم بنطرم درسته. فقط توی توضیحش گفته اگر4_5 ساعت خواب و بیدار باشید یعنی این چاکرا فعاله. منظورش اینه که اصلا نخوابی؟ فکر نکنم ممکن باشه. اما اگه منظورش اینه که یه مدت خواب و بیدار و نیمه هوشیار باشی تا حدی در مورد من صدق میکنه.
خیلی جالب بود
ممنون

60:فعاليت چاكراها شايد به نحوه خوابيدن هم مربوط باشه ولي نميشه گفت اين مساله فعاليت چاكرا رو تعيين ميكنه و به كلي علائم ديگر هم مربوط هست.

اون وضعيت خواب و بيدار هم براي چاكراهاي كاملا باز گفته شده. (خوبه بدونيد بعضيها معتقدند اگر درصد چاكرا زير 40 درصد و بالاي 60 درصد باشه فعاليت اون چاكرا متعادل نيست!) اصولا كسي كه چشم سومش كاملا باز باشه ديگه خواب به اون معني كه ما ميشناسيم براش معنا نداره و در خواب هم ميتونه ذهنش رو كنترل كنه و در خواب هم فعاليت ذهني داشته باشه! به بيان ديگه خواب براش يك دنياي جديدي هست كه خارج از اختيار خودش نيست، و از طرفي چنين كساني براحتي در طول روز انرژي شون رو حفظ و فقط در زمانهاي بجا استفاده ميكنند كه در نتيجه به استراحت نياز كمتري دارند.

بطور كلي فعاليت كم چاكراها بخاطر فعاليت كم اجتماعي هست چون بودن و فعاليت در اجتماع بطور كلي خصوصيات مختلف چاكراها رو به صورتهاي مختلف تقويت ميكنه.

61:

پس یعنی به قولی من فقط یه چاکرای متعادل دارم!
توضیحاتتون جالب بودن
ممنونم
راستی من اصلا نمیدونستم چاکرایی هم وجود داره

62:

خب البته همونطور كه صفحات قبل گفتم در كل سوالات مربوط به چاكراهاي اول و دوم زياد با فرهنگ ما سنخيت ندارند و نميشه بطور دقيق روي اونها حساب كرد. بنابراين ميتونم بگم بهتره اونا رو در نظر نگيريد.

چاكراها مراكز انرژي در بدن هستند و وابسته به محلشون در بدن، ميشه گفت كنترل تمام مسائل فيزيكي - رواني مربوط به اون نقطه رو به عهده دارند. مثلا چاكراي قلب در عين حال كه بطور فيزيولوژي به كاركرد قلب هم مربوط هست از نظر رواني به مسائل عاطفي و احساسي هم مربوط ميشه و ميشه گفت چاكراها محل اتصال بدن انسان با روح و روانياتش هست و بطور مشترك با هر دو سطح(فيزيكي و روحي) سر و كار دارند.

63:

من تستو انجام دادم فکرکنم خیلی وضعم داغونه نه؟

Root:
under-active
(-50%)
Sacral:
under-active
(6%)
Navel:
open
(13%)
Heart:
open
(31%)
Throat:
open
(25%)
Third Eye:
open
(56%)
Crown:
open
(13%)


ولی واقعا برام جالب بود تا حالا به گوشم نخورده بود
بابت ترجمه ها هم مرسی


64:

root و sacral رو كه كلا بيخيال! (گرچه من توي سايت ديگه به يكي كه روت 50- آورده بود گفتم چه سوالات با فرهنگ ما مغاير باشن چه نه، به هر حال 50- زيادي پايينه!)

چشم سومت منو كشته!

شما دو روز تمارين چاكراي ششم يا همون چشم سوم يا آجنا رو انجام بدي كلي كارا ميتوني بكني باهاش، ولي به شرطي كه كمي ساير چاكراهات رو تقويت كني! چون اگر ساير چاكراها هماهنگ نباشن زياد بودن يكيش چه بسا ضرر آميز هم هست.

اينجا راههاي كلي تقويت چاكراها رو نوشتم. مطمئنا اگر چاكراي اول رو كه مربوط به انرژي كنداليني و نيروي حيات هست فعال بكني باقي چاكرا ها به خودي خود تاثير ميگيرن. (از اسمش هم مشخصه: چاكراي ريشه!)

65:

Root:under-active(6%) Sacral:open(38%) Navel:open(19%) Heart:under-active(13%) Throat:open(44%) Third Eye:open(38%) Crown:open(25%)

66:

خوبه به نسبت!

كم بودن روت هم كه خب گفتيم طبيعيه!

چشم سومت هم خوبه! غير همين چشم سوم كه براي من آورد 13 درصد، باقي موارد رو شبيه من آوردي.

البته فكر نكنيد اين نتايج بخاطر اينكه عموميت دارن عادي هستند. كساني توي فوروم همسايه بودن كه چاكراهاي بالاي 90 داشتن!

چاكراي آخرت هم بايد بيشتر از اينا ميبود چون انسان خداشناسي هستي:دي!


67:

دوستان بهتر هست با دقت به سوالات پاسخ بدن تا به نتیجه ی دقیقتری برسند. کوچکترین پاسخ اشتباهی، نتیجه ی بسیار متفاوتی خواهد داشت و شما رو به خوبی روشن نخواهد کرد. سعی نکید پشت سر هم تست بگیرید تا از وضعیت خود آگاه بشید، بهتر هست با تمرین ها خود را هماهنگ کنید.
سعی کنید با انجام ورزش، یوگا، مدیتیشن و... به بدن و روان خود برسید تا از زندگی لذت ببرید. برای خود برنامه ریزی کنید و نگذارید مسائل روزمره شما را از شناخت خود دور سازد.
تمرین هایی که در همان سایت قرار دارد بسیار مفید هست و به تعادل چاکراهای شما کمک می کند
http://www.eclecticenergies.com/chakras/open.php
بنده خود که به تازگی شروع به این تمرین ها کرده ام شاهد پیشرفت خود هستم.
با عشق و سپاس فراوان
شاد، پیروز و سربلند باشید.

68:


پس چرا وضع چاکراهای ما انقدر اسف باره

69:

خب شمايي كه ميگي:
راستی من اصلا نمیدونستم چاکرایی هم وجود داره
طبيعيه كه چنين وضعيتي هم ميشه...

البته شايد براي بعضي ها فرقي نكنه. راضي باشن به همين وضعيت.

ولي به هر حال راه افتادن و تقويت چاكراها بطور كلي براي يك زندگي خوب و متعادل لازم هست و بسيار براي لذت بردن از زندگي به شما كمك ميكنه.
اونها هم كه چاكراشون بالا هست دو علت ميتونه داشته باشه يا ذاتا استعداد اين مساله رو داشتن و توي اجتماع بصورت ذاتي(و شايد ناآگاهانه) فعاليتهاشون در جهت تقويت چاكراها بوده، و يا خب تمرين كردن و توي كارهاي مديتيشن و ... بودن (حتي اگر قصدشون چاكراها نبوده) .

يك نكته هم اينكه بطور كلي ما ايرانيها چون بطور كلي كمتر زندگي شاد به معناي واقعي داريم و كمي بيشتر از حد عادي درگير تفكرات مزاحم و غمگين و ... هستيم طبعا اين وضعيت بسيار روي فعاليت چاكراهامون هم تاثير ميذاره...

70:

در شگفت نباش، متاسف باش..

انسان های آشنا
انسان های وهم پرست
انسان هایی که اگه بهشون از شک به خدا و مذهب بگی، با سنگ تو رو رجم میکنند،
ولی خودشون، در کمال تعجب، از چاکرا و .. صحبت میکنند
صحبت که چه عرض کنم، بسان یک هندوی دانا، تحلیل میکنند و به شما راهکار میدند!!!!!
انسان های بیگانه با ذهن
انسان های..


شک ندارم که دین اینان هم براشون خرافه ای بیش نیست.

71:

در مورد قسمت آخر کاملا موافقم
خب فکر میکردم بقیه هم(اونایی که بالای 90 میارن) مثل من بی خبر بودن!
من شخصا هیچ وقت تو کار مدیتیشن و اینا نبودم
مسلما تاثیر میذاره
ممنون از توضیحات

پ.ن: جنابان گمان نمیکنم در سطحی باشید که در مورد دین دیگران اظهار نظر کنید. لطفا تاپیک را منحرف نکنید

72:

کفم برید...
دمت گرم از اطلاعاتت

73:

البته بالاي 90 بودن چندان چيز خوبي نيست و حتي در همين تست به عنوان over active يعني بيش فعال مشخص ميشه. در كل وضعيت ايده آل به اينصورت هست كه همه چاكراها در حد 50 تا 70 باشند.

بيش فعالي چاكرا ها ممكنه انسان رو دچار حالتهاي ناخواسته بكنه. بخصوص در مورد چاكراهاي ششم و هفتم كه گاها با مسائل ناشناخته ارتباط دارند. به عنوان مثال حرفهايي رو كه اينجا توسط جناب خودم نوشته شده، ميشه از نشانه هاي بيش فعالي چاكراي ششم دونست. و در جايي نوشتن كه گاهي فكر ميكنم اگر اين وضعيت رو نداشتم راحتتر بودم! ولي اگر اين نيرو كنترل بشه و البته باقي چاكراها باهاش هماهنگ بشن بسيار در طول زندگي مفيد خواهد بود. نام اين چاكرا "آجنا" هست به معناي دستور، كه امكان كنترل انسان بر زندگي خودش و اجابت خواسته ها رو ميده.

در كل همونطور كه گفتم براي اول كار بهتره از چاكراي ريشه شروع كرد. و به تدريج چاكراهاي بعدي. بخصوص اونهايي كه درصد كمتري دارند.


74:

ابتدای ساکن این که من با این مقولات بیگانه نیستم و زمانی این مباحث دغدغه ذهنی خودم بود و به اجبار خودم رو مقید به شرکت در کلاس های پیشگویی و خرافه های دیگه کرده بودم. پس قصد دخالت در موضوعی که نسبت بهش جاهل هستم رو ندارم.
پانوشتت صحیح هست و بهتره از زاویه ای غیر از زاویه مذهب به این مقوله نقد وارد کرد.
بدلیل قرارداشتن این تاپیک در تالار پزشکی، بیولوژی و روانشانسی، علاقه مندم نظر خودم رو نسبت به این مقوله، از دید روانشناسی بیان کنم:

نکته ای که علاقه مندم موافقین و مخالفین این مبحث "چاکرا" بهش توجه کنند، قدرت باورپذیری انسان هست:
برای درک بهتر، با چند مقدمه بحثم رو شروع میکنم:

اول:
مشهور است که در جنگ جهانی دوم٬
یک زندانی فراری در یک واگن خالی مخفی شد و در طول سفر متوجه شد که این واگن٬ سردخانه است. وی درگذشت و علایم مرگ وی مطابق با یخ زدگی بود.
اما٬ یخچال آن سردخانه خاموش بود.

چه این روایت٬ یک روایت درست باشد و چه مثالی خیالی٬ فرقی نمی کند.
گمان نمی برم کسی باشد که در قدرت تلقین در رفتارهای آدمی شک داشته باشد.

با تلقین به خیلی چیزها می توان رسید.
خیلی چیزها را می توان شهود کرد.
به خیلی چیزهای عجیب و غریب و خرافه نیز رسید.

این مساله اگر ابعاد اجتماعی نیز بیابد خود موضوع جداگانه ای می سازد٬ که هم در جامعه شناسی و هم در علوم سیاسی و هم در مدیریت رفتار سازمانی٬ به آن پرداخته می شود.

اوایل انقلاب٬ عکس امام در کره‌ی ماه را خیلی ها باور داشتند.
دروغ هم نمی گفتند.
می گفتند به چشم خودمان دیده ایم.

فشار گروهی و جو روانی یک بخش ماجرا بود.
بخش اصلی ماجرا از بعد شخصی اش٬ همان قدرت تلقین است.

ماه که یک چیز فیزیکی و قابل رویت و اندازه گیری و عکاسی و ... است.
مسایل ماورائی که قابل سنجش و رویت نیستند که جای خود دارد.

دوم:
در این کلاس های عرفانِ‌ آب‌دوغ‌خیاری٬
-نوعا-
فلسفه ای در کار نیست. ایدئولوژی در کار نیست.
بحث ایدئولوژیک قدرت می خواهد. توان بحث می خواهد. تسلط می خواهد و ....

پس کلاس -و نیز معلم‌اش- مشروعیت‌شان را از ایدئولوژی نمی گیرند.
(مشروعیت به معنی شرع و دین منظور نیست. مفهوم عام مشروعیت مد نظر است.)

مبنای علمی دیگری هم معمولا در آن ها یافت نمی شود.
علوم تجربی و آزمایشات علمی در کار نیست.
پس مشروعیتش از تجربیات علمی نیز حاصل نمی شود.

اگر به این کلاس ها سرک کشیده باشید٬ اغلب می گویند:
«شما یک مدتی بیایید و با کلاس همراه بشوید٬ خودتان می فهمید ماجرا چیست.
خودتان متوجه می شوید که چقدر این کلاس و مطالب اش مهم و مفید هستند....»

به عبارت دیگر٬ شالوده‌ی کلاس بر مبنای تجربه و دریافت و شهود شخصی شاگردان٬ آن هم در طی مسیر آموزش بنا می شود.

اگر شاگردانی باشند که به این مطلب تن بدهند٬
-که متاسفانه کم هم نیستند!-
چیزی از این بهتر برای یک استاد نمی شود.

هر کس با کلاس همراه شود٬ مشاهداتی در درون خود خواهد داشت.
همان می شود مبنای مشروعیت کلاس.

و چیزی از این قوی تر نیست.
شما به هر چیزی شک بکنی٬
به مشاهدات خودت که نمی توانی شک بکنی؟
می توانی؟

غافل از این که مساله٬ تغییر نیست.
تغییر خوب است. حرکت به سمت مطلوب٬ خوب است.
مشکل اصلی در غلط تعبیر کردن آن تغییرات و ریشه‌ی آن تغییرات است.

حسن دیگر این روش این است که
هیچ معیاری هم برای قیاس و صحت سنجی وجود ندارد.
در این میان حرف همه راست است.
همه راست می گویند.
قبول.

اما آیا همه درست می گویند؟سوم:
چیزی را که به عدم وجودش یقین نداری٬ انکار نکن.
این نصیحت کثیری از عرفا و حضرت امام در چهل حدیث اش است.
(خطاب من کاربرانی از این فاروم هست که خودشون رو مسلمان میدانند، ولی به این آیه قرآن دقت ندارند که:
"لاتقف ما ليس لك به علم" : " آنچه را كه بدان علم ندارى پيروى مكن" )
لذا ما به خود جرات نمی دهیم که خیلی چیزها را انکار کنیم.
هرچند بویی از حقیقت از آن ها به مشام نمی رسد.

سه سال پیش که با فردی درمورد چاکرا صحبت میکردم، با خانمی صحبت می کردم. (بماند که هنوز برایم جالب هست که چرا اکثر شرکت کنندگان در اون کلاس ها خانم بودند؟!)
به اون خانم عرض کردم:

دو حال دارد. یا این حرف های این ها درست است و وجود دارد (به ظن شما)
یا غلط است و وجود ندارد(به ظن من).

اگر درست باشد که هیچ.

فرض کنیم غلط است.
و چیزی به نام چاکرا و ... وجود خارجی ندارد.

من وجود چاکراها و ... را انکار می کنم.

تو جواب خواهی داد:
پس این ها که ما و خیلی ها می بینیم چیست؟
اثراتش را. ما میدان های انرژی را حس می کنیم.
چاکراها را حس می کنیم.
چشم سوم روی پیشانی را هم! و ...

و من جواب خواهم داد:
" این قدر که به خودتان در طول تمرینات تلقین می کنید٬ اگر نبینید٬ دستگاه تلقینتان خراب است.

اساتیدتان هم یک جوری هم در مورد چاکرا ها و ... برایتان حرف می زنند که اصلا شکی در وجودش نشود.
در کیفیاتش شک بشود.

از اول بسم اله می گویند:
این ۷ جای بدن چاکراست و ما می خواهیم آن ها را باز کنیم.

نمی گویند می خواهیم آن ها را ببینیم یا پیدا کنیم.

یعنی در وجودش بحثی نیست. می خواهیم باهاش ور برویم!! بازش کنیم.
شما هم استاد را باور داری.

قدرت تلقین هم که چیز کمی نیست! ...."

آن وقت چی جواب خواهی داد؟

چهارم:
وقتی ماه -با آن عظمتش- که هزاران سال جلوی چشم ابنای بشر بوده است
و همیشه قابل رویت و رصد٬ از تویش عکس امام خمینی در بیاید٬‌

آن وقت خیلی بعید است که

از ذهن چند فقره مرید خالی الذهنِ گرفتار
(که آمده در این دکان ها (=کلاس‌ها) برای مشکلاتشان راه حل پیدا کند)
در عوالم درونی اش صورت های عجیب و غریب یوگا و چاکراها و ... دربیاید؟

به گمان من که هیچ بعید نیست!

پ.ن: سعی کردم از منحرف کردن بحث خارج از مقوله های تعریف شده تالار پزشکی، بیولوژی و روانشانسی اجتناب کنم و امیدوارم دوستان نیز با توجه به این تلاش، از منحرف کردن بحث ها خودداری کنند.

75:

سر و ته اين كلام اين بود كه چاكرا ها (مانند خيلي از علوم نظيرش) تلقين هستند.

گيريم كه تلقين.

مهم اين هست كه بسياري به اثرات آنها رسيدند و از اين دكان بهره مند شدند. چه ايراني ها و چه خارجي ها كه با ماه و امام آشنايي نداشتند. اصلا اگر بعضي ها دلشان بخواهد اسمش را ميگذاريم "علوم تلقيني مفيد بر زندگي!" .

بگذريم از كساني كه با جستجوي علائم غير قابل دركي از خود (مثلا فعاليت چشم سوم) به سايتهاي مرتبط رسيدند و تازه متوجه شدند كه چاكرا و آجنا يعني چه. كساني كه حتي نام چاكرا و آجنا به گوششان نخوره بود ولي اثرات غير قابل توضيحش را درك كرده بودند. مانند نمونه اي كه لينكش گذاشته شد.

در هر حال چه تلقين (كه از ديد بنده نيست) و چه نه، مهم تاثيرات مفيد اين تمارين و رفتارها در زندگي هستند. چاكرا خرافه نيست، تنها تقسيم ويژگي هاي بدن و روان در 7 نقطه خاص است و تمركز براي پرورش آنها. كسي هم مجبور به قبول اين مساله نشده است و ميتواند راه دلخواه (و متفاوتش) را طي كند.

(تنها توضيحي براي اطلاع بيشتر عموم بود و نه دامن زدن به بحثي كه بخاطر اختلافات قبلي و تصفيه حساب هاي شخصي ايجاد شد. در اين تاپيك تصميم بر اين هست كه در مورد خود چاكراها و نتايج تست بحث بشود.)


76:

يك تحقيق: تاثير وضو و نماز بر چاكراها


اصولا" قبل از خواندن نماز وضو می گیریم .قبل از انجام هر كاری توصیه شده كه باید با وضو انجام گیرد. در زمانی كه بدن انسان به هر دلیل ناپاك می گردد توصیه به غسل و وضو شده است. ما كه مسلمانیم فلسفه غسل و وضو و خیلی از اعمال دینی را نمی دانیم و فقط طوطی وار انجام می دهیم و باید گفت که دانش و آگاهی نور است , حركت در شاهراه است كه در نهایت ، انسان را به سر منزل مقصود می رساند. بعلاوه دانش و آگاهی از چیزی می تواند اعتقاد و التزام انسان را نسبت به آن افزایش دهد و دید انسان نسبت به موضوع مربوطه را وسیعتر گرداند. بنابراین اگر وضو, نماز و دیگر اعمال را با دانش و تدبیر انجام دهیم , به نور می رسیم .

باید ذكر كرد كه علاوه بر موارد واجب , در احادیث آمده كه به هنگام تب , سردرد , عصبیت , دل پیچه و غیرو وضو بگیرید . دلیل آن چه می تواند باشد؟

چرا در وضو مردان باید از پشت آرنج آب بریزند ولی خانمها باید از قسمت تای دست (جلو) اینكار را انجام دهند؟ چرا بهتر است بعد از وضو بدن را خشك نكنیم؟ فلسفه سجده چیست ؟ چرا گفته شده اگر مهر را كمی جلوتر از حالت عادی قرار دهیم بهتر است ؟ فلسفه ذكر چیست و هزاران سوال دیگر كه یك مسلمان موظف به دانستن آن است . سعی شده كه در این مختصر , با استفاده از كتب اساتید فن و سایتهای مختلف به سوالات فوق تا حدودی پاسخ داده شود.

در اینجا به مشاهده اتفاقاتی كه در چاكراها و هاله فرد در هنگام عمل وضو روی می دهد , پرداخته می شود. بررسی وقایعی كه برای هاله و چاكراها در هنگام نماز روی می دهد خود جای تحقیق فراوان دارد.

اما قبل از آن بهتر است كه به یك مورد علمی اشاره كنم. باید گفت كه توسط دوربینهای مخصوص هاله بینی می توان به شكل هاله در هنگام اعمال فوق پی برد . بنابراین لازم می دانم در ابتدا در باب این ابزار توضیحی ارایه كنم. در واقع برای دیدن هاله باید چشم انسان شرطی شود و این امر بهتر است كه بوسیله عینكهای مخصوص با لنزهای رنگی صورت گیرد. البته بدون ابزارهای فوق هم می توان به این مهم دست یافت ولی زمان می برد. از راه عكسبرداری kirlian (عكسبرداری پیشرفته ای كه دانشمند روسی سیمون د. Semjon D. و همسرش والنتیناك . كرلیان Valentina K. Kirlian تهیه وثبت كرده اند ) این تشعشعات را می توان مشاهده كرد كه در زیر نمونه های از آن در انسان , قارچ , گیاه و غیرو آورده شده است .

تست چاكراها
شكل1- هاله های اطراف انگشتان دست توسط عكسبرداری كرلیان


تست چاكراها
شكل2- هاله های اطراف یك نوع قارچ كه سمت راست بطور مصنوعی وسمت
چپ بطور طبیعی رشد كرده

تست چاكراها
شكل3- هاله های اطراف یك برگ
امواج هاله از مادون قرمز و ماورای بنفش تشكیل شده است . در طرحهای علمی عینكها و لنزهای مخصوص , از چشم انسان در برابر این امواج محافظت بعمل می آید. البته نتایج مشابهی ممكن است بدون استفاده از عینك حاصل شود و آن حساس شدن چشم با خیره شدن به یك صفحه زرد رنگ است كه اعصاب شبكیه را نسبت به رنگ قرمز و سبز خسته می كند و همان موقع حساسیت بیشتری نسبت به رنگ آبی حاصل می گردد. در زیر نمونه ای از عینك مشاهده چاكراها هم آورده شده . رنگ دسته هر عینك , نوع چاكرایی را كه با آن عینك می توان مشاهدا كرد نشان می دهد. مثلا" رنگ قرمز دسته , عینك مربوط به مولادهاراچاكرا (چاكرای اول است ) و رنگ سبز مربوط به آناهاتا چاكرا (چاكرای قلب ) می باشد كه از سایت (www-assets_eyeglasses_com) گرفته شده است .
تست چاكراها
شكل4- عینك مخصوص مشاهده چاكرای قلب (چون رنگ دسته سبز است)

>>>

77:

اكنون باید گفت كه وضعیت انرژیكی انسان قبل و بعد از عمل وضو را می توان مقایسه نمود. مشاهده شده كه عمل وضو بیشتر چاكراها و نادی ها (كانالهای انرژی) را فعال و بزرگ می كند. در اینجا لازم می دانم كه مطالبی را از كتاب انرژی درمانی (چو-آ-كوك سویی ) كه مترجم آن جمشید هاشمی (آرام) می باشند بدلیل جالب و علمی بودن عینا" ذكر ميكنيم.

" مشاهده شد كه انجام عمل وضو بطور كلی اكثر چاكراها و كانالهای انرژی را بزرگ و فعال می كند . اما نكته جالب آن است كه در این عمل , میزان افزایش در چاكراهای پایینی بسیار بیشتر از چاكراهای بالایی است . یعنی اگر چاكراهای بالایی تا 5/1 برابر بزرگتر شده اند , چاكراهای پایینی ( قاعده ای , جنسی و نافی) به راحتی تا دو برابر و حتی بیشتر رسیده اند .

و ایشان می نویسند كه : " در ادامه رعایت چنین آدابی است كه تجربیات خداشناسی آغاز می شود . بررسی انرژیكی وضو , پیوند زیبای آن با فریضه ای همانند نماز را به خوبی نشان می دهد. به هنگام پرداختن به نماز , سیل انرژی عظیمی برنمازگزار جاری می شود. تمیز بودن كانالهای انرژی فرد و فعال بودن چاكراهای وی , باعث می شود تا انرژی الهی به میزان بیشتری جذب و درك شود و بطور كلی پتانسیل نمازگزار برای مبادله میزان انرژی بیشتر فراهم شود. لذا توصیه می شود قبل از پرداختن به هر عمل دیگری –همانند قرائت قرآن یا دعا خواندن –با وضو باشیم . این عمل باعث می شود تا آنچه كه از آن قرائت یا دعا قرار است نصیبمان شود, دو چندان شود. ".

هنگامی كه نیت بر عمل وضو صورت می گیرد (ولو در ذهن ) "ریسمان روحی" –(كه توسط روشن بینان دربالای سر هر انسان مشاهده شده و در افراد معمولی به نازكی تار عنكبوت است ولی در افراد پیشرفته روحی تا یك سانتیمتر می تواند ضخامت داشته باشد) درخشانتر و قطورتر می شود. در واقع محل آن در ساهاسرارا چاكرا (چاكرای هفتم ) است و این چاكرا سرچشمه و نقطه شروع تجلی تمام چاكراهاست. در ادامه باید گفت كه هرچه چاكرای ساهاس رارا بیشتر باز باشد میزان گره ها و قفلهای شش چاكرای باقی مانده باز شده و انرژی هایشان با بالاترین فركانسهای ممكن ساطع می گردد. به محض اینكه چاكرای تاج كاملا" آگاه شود , كار جذب انرژی كیهانی اش به پایان می رسد و شروع می كند به تشعشعات انرژی بر طبق آكورد خودش.واین است آن رمزی كه می گویند باید همیشه نیت خیر داشته باشید. با تفكر به نیكیها و داشتن نیت پاك هر لحظه بر میزان باز شدن ساهاس رارا افزوده می گردد. كه با قطورتر شدن آن انرژی روحی بیشتری (شیوا) بدرون فرد وارد می گردد (وجه خالص انرژی الهی).

حال با شروع عمل وضو , ابتدا صورت را می شوییم , پوست بدن كه قابلیت جذب و نگهداری میزان زیادی انرژی را در خود دارد ؛ انرژی های اضافی ناشی از مشغله ها , استرسها , امواج منفی و دیگر موارد است در آن هستند را رفع میكند. ما حداقل در روز سه بار وضو می گیریم و با اینكار سه بار پاكسازی صورت می پذیرد. البته میزان انباشت انرژی منفی در پوست صورت بدلیل حساسیت بیش از اندازه آن، از سایر جاها بیشتر است.

با دست كشیدن روی فكها بر چاكرای فرعی فك تاثیر می كنیم و این عمل اثر مستقیمی روی سیستم اعصاب و حافظه دارد. از نظر علمی آب قادر است مقدار زیادی انرژی را در خود ذخیره سازد .حال چرا از آب سرد بجای آب گرم استفاده كنیم؟ علت آن این است كه آب سرد قابلیت جذب انرژی بیشتری نسبت به آب گرم دارد (آبگرم بدلیل فاصله زیاد بین ملكولی, خود حاوی مقدار زیادی انرژی است و قابلیت جذب زیادی ندارد).

در مرحله بعد با هر دست روی دست دیگر آب میریزیم. در بیان علت آن باید گفت كه اصلی ترین كانال انرژی بدن , در اصطلاح "سوشومنا" می باشد كه این كانال اصلی, در ناحیه شانه ها به دو كانال فرعی تقسیم می گردد كه در نهایت به دو دست می رسد . در ادامه , این كانال اصلی, در ناحیه خارجی به دو بخش دیگر تقسیم شده, وارد پاها می گردد. در امتداد این كانال اصلی , كانالهای فرعی دیگری موجود است كه هر كدام به عضو و اندام خاصی بر می گردد. در جای جای سوشومنا مخروط مانندهای كوچك و بزرگی وجود دارد كه دایما" در حال چرخش هستند(چاكراها). حال ما بر آرنج(برای مردان) آب می ریزیم و دست می كشیم تا انتهای انگشتان, با این كار انرژی های منفی از این كانال فرعی زدوده می شود .حركت روبه جلو باعث تحریك این نادی و تخلیه شدید انرژی راكد و منفی در آن می گردد . لمس كردن تا كف دست و نوك انگشتان ادامه می یابد . به این می ماند كه انرژی های منفی را مشایعت می كنیم تا كاملا" خارج گردد. با این عمل هم چاكراهای كف دست بدلیل لمس سریع فعال می شوند وهم بین انرژی های چپ و راست بدن تبادل و تعادل صورت می پذیرد . در توضیح تبادل دو دست باید گفت كه در فلسفه قدیم چین , شناخت به سه مهم تقسیم می شود :

1-یانگ : بمعنی "روشنایی خورشید"(مثبت). از خصوصیات آن خورشید , آسمان , فعالیت , درخشندگی و خشونت است . در طرف چپ قرار گرفته و سیاهرنگ است , رقم آن فرد و سایر ارقام یانگ نیز طاق هستند.

2-این : بمعنی "فقدان روشنایی " و به معنی سایه , تاریكی است (منفی) . از خصوصیات آن زمین , ماه , عدم فعالیت , كدورت , نرمش و خلا است . در طرف راست قرار گرفته و سفیدرنگ است , رقم آن زوج (دو) و ارقامش جفت هستند.

3-تائو: وجود تضاد بین شب و روز, اختلاف روشنایی و تاریكی , گرما و سرما , خشكی و رطوبت می باشد. این قانون جوهر و چكیده عالم است.

در واقع با اتصال دست چپ وراست به یكدیگر بین این دو انرژی تبادل صورت می گیرد .
مرحله بعد مسح سر است. با این عمل ساهاسرارا چاكرا تحریك می گردد . قبلا" در مورد تحریك آن و تاثیرات آن در سطور پیشین توضیح داده شده است. از دیگر تاثیرات آن می تواند ایجاد تعادل بین نیمكره های چپ و راست بدن كند و به این ترتیب در احساسات و عواطف (نیمكره راست) و نیز در تفكر و منطق متعادل گردد.

مرحله بعدی مسح پاهاست كه دو اثر دارد. اول اینكه نیمه بالایی بدن با نیمه پایینی تبادل انرژی می كند و به این ترتیب نوعی توازن صورت می گیرد.

تاثیر دوم آن تحریك چاكراهای كف پاست و این امر سبب دریافت انرژی بیشتر از زمین می گردد . به این طریق , یعنی با تداوم وضو در كارها , چاكراهای پاها همواره تقویت شده و لذا همواره انرژی بیشتری از طریق پاها وارد مولادهاراچاكرا و شوادهیستاناچاكرا (چاكرای جنسی) می گردد و به این طریق فرد كمتر دچار خستگی می گردد. به این ترتیب فرد دارای استحكام و قوت درونی می گردد. فرد با خوش بینی بر روی زمین زندگی كرده, همواره شاكر و سپاسگزار خداوند خواهد بود. ورود انرژی بیشتر به مولادهارا خیلی اهمیت دارد چرا كه این چاكرا اساس نیروی حیات تمام چاكراهای بالاتر را شكل می دهد و سرچشمه نیروی حیات است. در این چاكرا منبع لایزال انرژی كندالینی (یانگ) وجود دارد . سوشومنا , آیدا و پینگالا كه سه كانال اصلی انرژی بدن هستند نیز از این چاكرا شروع می شوند.

در زیر جدولی ارایه شده است (از كتاب انرژی درمانی چو-آكوك سویی-ترجمه و تالیف جمشید هاشمی ) كه تاثیر وضو بر چاكرا را نشان می دهد.


تست چاكراها

در ضمن ذكر چند نكته لازم است و آن اینكه اثرات فوق زمانی قابل توجه است كه ما در وضو تداوم داشته باشیم (در این مورد علمای دین ما سفارش های زیادی در مورد دائم الوضو بودن دارند.) كه به مرور اثرات آنرا آشكارا لمس خواهیم كرد.

در ضمن همكنون نرم افزارها و دستگاههایی هستند كه فرد از طریق آن می تواند شكل هاله ها و چاكراهای خود را مشاهده كند و اثرات وضو را امتحان كند و نتایج جدول فوق را به عینه ببیند.

78:

واقعا جالب بود رایانی

79:

نتیجهء تست من:
------------------------------------

Root:under-active(-56%)

Sacral:open(31%)

Navel:open(38%)

Heart:under-active(6%)

Throat:open(31%)

Third Eye:over-active(100%)

Crown:open(25%
هم به خودم افتخار میکنم
هم مثل اینکه از یه ور بوم افتادم
ولی قشنگیش به همینه

حالا این چشمم سومم کجا هست؟؟؟؟
به چه دردم میخوره؟

80:

اين نتايج وضعيت غير عادي اي رو نشون ميده و مسلما نياز به پرورش چاكراي ريشه هست.

چشم سوم محلش روي پيشانيه. و اگه به درستي فعال باشه محسوس ترين مساله افزايش و فعاليت حس ششم و هاله بيني و بعضي موارد ديگر هست. (ميشه به دلخواه به كارشون گرفت يا اهميتي نداد)

ولي با توجه به چاكراي root (و حتي قلب) وضعيتتون مثل اينه كه يه ماشين بنز داشته باشيم كه سوختي براي راه افتادنش وجود نداشته باشه.

81:


این حرفت درست بود باید دنبال سوخت(انگیزه)برای بنزم باشم

82:

كد:
Root:	under-active	(-44%)  Sacral:	under-active	(-31%)  Navel:	under-active	(-31%)  Heart:	under-active	(-6%)  Throat:	under-active	(-44%)  Third Eye:	open	(56%)  Crown:	open	(13%)
ببينم وضع چاكراهاي من مثل اينكه خيلي خرابه نه؟
يعني دارم ميميرم؟

83:

به حق چیزای ندیده و نشنیده

84:

خب در چاکراهای شما، هم نبود بالانس و هماهنگی هست هم منفی های زیاد...

مثبت بودن چشم سوم و چاکرای تاجی هم احتمالا بخاطر همین علائق شما به مسائلی الهی و غیرمادی و مسائل مربوط به خداشناسی و ... هست.

خب شاید خوندن درس هیچ تاثیری در سلامت بدن نداشته باشه و شاید یک بیسواد کامل، از نظر بدنی خیلی هم از یک کسی که دکترا داره سالمتر باشه. ولی با اینهمه اکثریت درس رو با جدیت دنبال میکنند چون موقعیتهای اجتماعی و شغلی در گرو تحصیلات هست.

اینجا هم، شاید اگر همه چاکراها 100- هم باشن کلا تاثیری در زندگی اجتماعی و روزانه شما نداشته باشه و حتی ربط چندانی به مرگ و زندگی هم نداره. ولی در عوض پرداختن و پرورش دادنشون باعث میشه روح و آگاهی شما وارد بعدهای جدیدتری بشه و حتی در روابط روزانه هم تغییراتی رو شاهد باشید...

85:

البته بنظر من آمار چاكراها ميتونن بازتاب واقعيت هم باشن.
مثلا وقتي در واقعيت ميبينيم بيشتر افراد جهان يا يك جامعه اي مشكل اخلاقي و خطرات جدي دارن، چرا بايد نظر خوب و اعتمادي بهشون داشته باشيم؟
پس چاكراهاي من ميتونه نمايانگر واقعيت باشه، نه لزوما و فقط تمايل ذاتي من.
من اينو قبول ندارم كه بايد چاكراها رو متعادل كرد. حداقل با چنين تست هايي كه خود همين بشر ساخته.
من تنها بر اساس عقل و واقعيتي كه دركش ميكنم عمل ميكنم و تفكرم نيز حاصل همين ادراك است.
اما صفات يا تمايل ذاتي و دروني ام ميتوانند بسيار متفاوت باشند.

86:

Root:under-active(-25%)
Sacral:open(13%)
Navel:under-active(-6%)
Heart:open(31%)
Throat:open(19%)
Third Eye:open(44%)
Crown:open(13%)


اینم نتیجه ی تست من
تا حدی فکر کنم فهمیدم یعنی چی!

هرچند پدر خودم و دیکشنری درومد تا تونستم جواب بدم

87:

میگم چطوره اون یکی چاکرا رو هم که یخورده بازه ببندم هدر نره بقیش بره توی همون چاکرای چشم سوم؟
اینطوری ممکنه یه کشف و کراماتی کنیم حداقل.
نظر شما چیه آقای رایان موافقید؟

88:

من مدتیه یک دیکشتری آنلاین رو زدم به لینکهای مورد استفادم و تا نیازی پیش میاد راحت ازش استفاده میکنم!

البته ترجمه تست رو گذاشته بودیم ها.

چاکرای خورشیدی شما یکمی ضعیف هست که از نظر بدنی مربوط به قسمت گوارش و ... هست و از نظر روحی مربوط به قدرت مدیریت و کنترل اوضاع و این مسائل. راه تقویت هر چاکرا رو چند صفحه قبل نوشتم (شرمنده حس لینک دادن نیست) کلا راه ساده ش اینه که یکم زیاد زیر آفتاب وایسید و چشا رو ببندید و احساس کنید انرژی از آفتاب دریافت میکنید.

باقیشون هم که خب متوسطن. (اولی و دومی رو گفتیم بهتره به نتایجشون اعتماد نکنیم چون فرهنگمون با طراح سوال نمیخوره!)


نوشته اصلي بوسيله Folaani نمايش نوشته ها
میگم چطوره اون یکی چاکرا رو هم که یخورده بازه ببندم هدر نره بقیش بره توی همون چاکرای چشم سوم؟
اینطوری ممکنه یه کشف و کراماتی کنیم حداقل.
نظر شما چیه آقای رایان موافقید؟
خب اونوقت یکجورهایی میشه ضرر اندر ضرر! نمیشه که ترمز یک ماشین رو بفروشیم تا موتورش رو تقویت کنیم! اتفاقا بهتره اگر واقعا میخوایید کمی در زمینه ماورا و چشم سوم فعالیت کنید باقی چاکراهاتون رو هم تقویت کنید.... اگر واقعا علاقمند بودید آدرسهای مرتبط رو در پیام میفرستم تا ببینید چه کارهایی (هم برای باقی چاکراها و بخصوص تقویت چشم سوم) باید انجام بدید و البته با قبول عوارض و پیش آمدهای ماوراییش!

( اخیرا دلم میخواست در زمینه ماورا کارهای عجیب و غریبی اینجا انجام بدم ولی هنوز تصمیم نگرفتم و محدودشون کردم به همون فرومهای مرتبط...)

89:

شوخي كردم بابا. گفتم يخورده مفرح بشيد.

90:


بله ممنون دقیقا بعد اینکه تستو زدم دیدم ترجمش رو گذاشته بودید!

شانس منم هروقت که میرم بیرون هوا ابریه

کلا به مباحثی از این قبیل علاقه دارم ولی دنبال یه منبع معتبر و علمی هستم متاسفانه کتابی در این مورد تو نمایشگاه ندیدم. و ممنون بابت اطلاعات

91:

اين كتاب رو دانلود كنيد اطلاعات جامع و خوبي در اين زمينه توش هست.

و كلا توي نت ميتونيد منابع خوبي براي اين مسائل پيدا كنيد كه البته همشون فارسي نيستن!

92:

سلام به همه دوستان.
اين مطلب رو ديدم و از اونجايي كه در اين زمينه اطلاعات خوبي دارم دوست داشتم يه سري اشتباهاتي رو كه تو مطالب تاپيك ديدم بگم.
چاكراها محلهاي عبور انرژي از بدن هستن.هفت چاكراي اصلي و تعداد زيادي چاكراي فرعي در بدن انسان وجود داره.در سطح زمين هم چاكراهاي زيادي وجود داره.جاهايي مثل تاج محل،تخت سليمان و مكه.كه منبع بسيار قويه انرژي هستن بطوريكه انرژي درشون كاملا احساس ميشه.
چاكرا كاملا اثبات شده ست و ربطي به خرافات نداره.حتي با دستگاهاي خاصي تصويرش گرفته شده و شكل بعضيشون كاملا مشخصه.ولي علمي كه مربوط به اين قضيه ست هيچ ربطي به متافيزيك نداره.علم انرژي درماني(ريكي:reiki)هست.
انرژي درماني يا ريكي در سطح جهان شناخته شده ست و حتي با دستگاههاي پيشرفته ميشه به راحتي انرژيه هر فردي رو اندازه گيري كرد.
چاكراها در واقع به انسان كمك مي كنن تا انرژي رو از كائنات(جهان هستي)بگيرن و در بدن به جريانش ميندازن.و به راحتي براي شفاي بسياري از موارد ميشه ازش استفاده كرد.


به شخصه ازش استفاده كردم و اثراتش رو ديدم.ميشه گفت دنياي ديگه ايه كه به انسان قدرت زيادي براي درك بيشتر و توانايي بيشتري براي جاري شدن ميده.اگر كسي سوال خاصي در موردش داشته باشه ميتونم جوابش رو بدم.ضمن اينكه ريكي در تناقض با هيچ علم و يا ديني نيست.

93:

فراموش كردم كه بگم،به نظرم اين سوالات در تاپيك سطح فعاليت چاكراي هيچ شخصي رو مشخص نمي كنن.ممكنه كانالهاي فردي به علت فعاليتهاي معنوي بازتر از بقيه باشه ولي اين مسئله ربطي به نوع شخصيت و ميزان قاطعيت و غيره نداره.

94:

فراموش كردم كه بگم،به نظرم اين سوالات در تاپيك سطح فعاليت چاكراي هيچ شخصي رو مشخص نمي كنن.ممكنه كانالهاي فردي به علت فعاليتهاي معنوي بازتر از بقيه باشه ولي اين مسئله ربطي به نوع شخصيت و ميزان قاطعيت و غيره نداره.
سلام.

توضیحات بجایی بودن...ممنون.

اما در مورد قسمتهای آبی (که شامل کل پست دوم شد) اول در مورد ارتباط با متافیزیک، باید گفت نمیشه ارتباط چاکراهای ششم و هفتم رو با مسائل گاها ناشناخته منکر شد و حتی چاکرای هفتم محل(گره) خاصی روی سر نداره و محل اصلیش کمی از سر انسان هم بالاتر هست و کاملا مرتبطه با مسائل ماورا (خداشناسی و ملکوت و مسائل عرفانی) . و همینطور چاکرای ششم.

«ریکی» در واقع روش ژاپنی هست که تمرکزش بر روی انرژی درمانیه و کمتر به اثرات غیر درمانی بخصوص در چاکراهای سر توجه کرده و کلا مباحثش حول مبحث انرژی و درمان هست. اما مباحث چاکراها در واقع گسترده تر از صرف درمان و انرژی هست و بخصوص من شخصا به توانایی های فرا روحی - روانی ای که به ما میدن(میتونن بدن) بیشتر علاقه دارم تا صرف انرژی درمانی. (البته به هر حال این رشته هم یکجور توانایی روحی هست.)

در مورد تست، اصولا هیچ تستی دقیق دقیق نیست. ولی وقتی شخصی مثلا میزنه که من بطور طبیعی علاقه ای به مردم ندارم و نسبت بهشون احساس محبتی نمیکنم این شخص چاکرای قلبی ضعیفی داره یا کسی که میگه من در بیان مسائل با کلام به مشکل میخورم نشانه ضعیف بودن چاکرای گلو هست! اینها رو میشه طوری فرمولبندی کرد که با تست زدن تا حدودی مقادیر چاکراها بدست بیاد. ولی نتیجه مثل هر تست روانشناسی دیگه لزوما دقیق نیست و بخش اعظمش به این برمیگرده که بعضی ها هنوز حتی احساسات و رفتارهای خودشون رو بطور کامل نشناختن و تستها رو نادرست میزنند...

در هر حال ممنون از نکاتی که گفتید و باعث باز شدن بحث شد.

95:

سلام.خوبيد؟

چيزي كه ازش صحبت مي كنين چاكرا نيست.يه جور محل دريافت انرژي در خارج از بدنه.چاكراي اصليه دريافت كننده انرژي يعني جايي كه براي اولين بار انرژي رو در بدن دريافت مي كنه چاكراي تاج سره كه دقيقا جاش همون جاييه كه يهودي ها كلاهشون رو ميزارن يا حتي حاجي ها كلاه سفيدشون رو ميزارن!(به خاطر نشون دادن جاش گفتم!)

در مورد انرژي و درمان بايد بگم ريكي فقط در مورد شفاي جسم نيست.ريكي شفاي روح،شفاي روابط و خيلي چيزهاي ديگه ست.البته در زمينه درمان نمونه اي كه خودم به شخصه ازش استفاده كردم سردرد بود.ساده ترين استفاده ريكي!كه در عرض چند ثانيه يا حدود پنج دقيقه سردرد خودم و يك بار هم سردرد دوستم رو كه ميگرن داره با ريكي دادن آروم كردم.ولي مثلا براي پيدا كردن اشياء گمشده،روان و باز كردن ترافيك و غيره و غيره مورد استفاده داره توي زندگي روزمره.اگرچه دايره استفاده اش خيلي بزرگتر از ايناست.

در مورد تست هم بله.اينطوري ميشه بهش نگاه كرد و قبول دارم.

در مورد چاكراها يه مطلب دارم كه تايپش مي كنم.

چاكراها:
چاكرا كلمه اي سانسكريت به معني "چرخ"است.چرخ سمبل حركت دوراني حول يك محور است.به عبارت ديگر شكلي كه از حركت حول يك محور ايجاد مي گردد،شكلي است"دايره اي".به همين صورت رابطه دايره با مركز آن،از بقيه اشكال هندسي ديگر كامل تر است.گروهي از افراد كه آگاهي و انرژي رواني شان،يك قصد مشترك دارند(در تماميت هستند،در تضاد نيستند.)يك دايره و يا يك حلقه را به وجود مي آورند.
شكل چرخ براي چاكراها،نمود يگانگي و اتحاد دروني آنها است.چاكرا ريشه در باورها و ديدگاه هندو دارند.در ديدگاه هندو،هستي از جنس تفكر و آگاهي است.و قصد آگاهي،تبلور به شكل ماده است.اين امر خلاف ديدگاه مادي است،چون افراد طرفدار مادي گرايي،ماده را سرآغاز جهان و آگاهي را ناشي از خود ماده مي دانند.تجربه ما از جهان هستي در سطوح مختلف آگاهي از طريق چاكراها تجربه مي شود.مجموعه چاكراها مانند يك رنگين كمان،متشكل از هفت رنگ است و هر چاكرا طيفي از اين رنگين كمان را تداعي مي كند و درك و برداشت صحيح زماني اتفاق مي افتد كه هر هفت رنگ اين مجموعه حضور داشته باشند.درباره چاكراها،نحوه قرارگيري آنها در بدن و ارتباط آنها با بيماريهاي مختلف نظرات متفاوتي وجود دارد.قديمي ترين فرضيه هاي هندو در مورد چاكراها به 4000 سال قبل مربوط مي شود.بعد از آن،در طي سال هاي متمادي،يوگي ها و عرفاي هندو درباره چاكراها عقايد و نظرات مختلفي را مطرح نمودند.مثلا در يوگاي كونداليني(kundalini)تعداد چاكراهاي اصلي بدن 7 فرض شده،بعضي از فرقه هاي بوديسم تعداد چاكراهاي اصلي را 10 عدد فرض كرده اند،شمن ها به جاي 7 چاكرا،8 چاكراي اصلي را معرفي نموده اند.در هر صورت ارائه اين مثال ها به درست و غلط بودن اين فرضيه ها و صحه گذاشتن به نظريات خودمان نيست.بلكه هدف ما از اين مثال ها به خاطر اين است كه اگر زماني با عقايد مختلفي در مورد تعداد و محل قرارگيري چاكراها برخورد نموديد،دچار سردرگمي نشويد.
چاكراها ايستگاه هاي ارسال و دريافت انرژي هستند.ما انرژي را از طريق چاكراهايمان ارسال و به صورت پيام ها و يا احساسات براي خود يا ديگران تبديل مي نمائيم.ما پيوسته در حال ارسال يا دريافت انرژي به سوي ديگران هستيم.اين عمل،يعني ارسال و يا دريافت انرژي گاهي آگاهانه(مثلا دادن ريكي)و گاهي هم ناآگاهانه(نفرت،تنگ نظري،درددل،اعترافات در دين مسيح،حسادت،در اتاق مشاوره،در حين حضور در كلاس هاي خودشناسي و ...)مي باشد.
گاهي دريافت انرژي ار محيط و اطرافيان كاملا قابل درك است.مثلا حضور در جمعي غريبه و احساس ناامني.در اين مواقع احساسي مثل نيش خوردن از يك گروه حشره خواهيم داشت كه البته واقعا حشره اي نيست!اين احساس ناخوشايند به علت دريافت انرژي هاي منفي از آن اكيپ،حضور پيدا مي كند.(گفتنيست انرژي ماهيتا مثبت است و اصطلاحا به انرژي اي كه انسداد پيدا كرده انرژي منفي مي گويند)
در بعضي مواقع كه انرژي ديگران با سطح ارتعاش و انرژي ديگران با سطح ارتعاش و انرژي ما هماهنگ است ممكن است تفكر و احساسي را در ما به وجود بياورد كه عملا متعلق به ما نيست ولي مربوط به دريافت انرژي آن شخصي است كه انرژي اش هماهنگ با سطح ارتعاش ما مي باشد.انرژي هايي كه ما در طي شبانه روز توسط محيط،اطرافيان،حيوانات و....دريافت مي كنيم،ممكن است باعث كند شدن جريان احساس و انديشه شود و حتي ممكن است احساس بيماري،درد يا تنش را در ما بوجود آورد.مثلا"چشم زخم".چشم زخم ها هميشه به دليل دريافت انرژي منفي نيست بلكه در بعضي از مواقع به علت ارسال شديد انرژي مثبتي است كه "شخص چشم خورده" توان دريافت آنرا نداشته و از طرف نزديكان خود ارسال شده است.
بدن انسان مانند يك ماشين زنده است.هر ماشيني داراي دكمه هاييست كه بايد در موقع لزوم فشار داده شده يا كشيده شوند.چاكراها،دكمه ها و پيچ هاي ماشين آدمي هستند.(اشياء هم داراي چاكرا هستند.مثل كره زمين.)شيوه و ارتباط ما با زندگي،به شدت متاثر از جريان انرژي چاكراهاست.

96:

كسي ميدونه اينا يعني چي؟

97:

خب اينها نشون ميده كه اولا مهارتهاي كلامي و ارتباطي به نسبت خوبي داريد... تا حدودي در مورد اعتماد به مردم محتاط و شايد محافظه كاريد ...حس ششمتون فعاله ولي در مراحل اوليه ش هست و زياد به اون صورت اكتيو نيست.

چاكراي اول و دوم رو كه گفتيم بخاطر تفاوت فرهنگ طراحان سوال زياد قابل اطمينان نيستند (به مسائل فرهنگي و رفتارهاي اجتماعي و ... ربط دارند) . ولي به هر حال عدد هاي ضعيفي رو نشون ميدن. از نظر مسائل عرفاني و ديني هم اعتقادات ضعيف و شايد سطحي داريد.

نتيجه: نياز به تقويت چاكراهاي ريشه و ساكرال (اول و دوم) و البته كمي نياز به گشاده رويي با ملت!!

جواب پست دوم آفتاب رو نوشتم ولي بخاطر خراب شدن سرور حذف شد... انشاالله اگر حسش بود دوباره مينويسم. ممنون بابت تايپي كه كردن.

98:

یه سوال
اگه مثلا یه چاکرا نامتعادل باشه درصدش پایین باشه، صرفا رنگ و رایحه و اینا متعادلش میکنه؟

99:

جناب رايان جوابي كه به پستم داده بودين ديدم ولي متاسفانه وقتي كه زمانشو داشتم جواب بدم،پستتون ديگه نبود.به هر حال اگر از دير جواب دادن ناراحت شدين بنده معذرت ميخوام.نتونستم زودتر جوابي بنويسم.

در مورد چاكراها:
7 چاكراي اصلي:
1)چاكراي ريشه(مولادهارا):
محل:ما بين مقعد و آلت تناسلي،در پايينترين قسمت ستون مهره ها.
رنگ:قرمز
اندام هاي فيزيكي:استخوان ها،روده بزرگ،پاها و عصب سياتيك.
كاركرد:جريان يافتن بقاء،شادابي جسمي،جايگاه كونداليني،بروز خلاقيت،جريان وفور.
حس:بويايي.
_________________
2)چاكراي جنسي(هارا چاكرا):
محل:قسمت پاييني شكم،بين ناف و آلت تناسلي.مقابل شبكه عصبي خاجي.
رنگ:نارنجي.
اندام هاي فيزيكي:بيضه،تخمدان ها،آلت تناسلي،رحم،پروستات،مثانه و كليه ها.
كاكرد:مركز انرژي جنسي،مركز احساس و هيجان.
حس:بويايي.
________________
3)چاكراي شبكه خورشيدي(ماني پورا):
محل:بالاتر از ناف.مقابل شبكه عصبي صفحه خورشيدي.
رنگ:زرد.
اندام هاي فيزيكي:معده،كبد،كيسه صفرا(دستگاه گوارش)
كاكرد:مركز قدرت،آگاهي و كنترل.
حس:بينايي.
__________________
4)چاكراي قلب(آناهاتا):
محل:مقابل قلب و ميان سينه.
رنگ:سبز.
اندام هاي فيزيكي:قلب،ريه ها،كبد،دست ها،سيستم گردش خون.
كاركرد:عشق،شفقت،مركز معنادهي و تعلق.
حس:لامسه.
________________
5)چاكراي گلو(ويشودهي):
محل:گلو و مقابل غده تيروئيد.
رنگ:آبي.
اندام هاي فيزيكي:گلو،شش ها.
كاركرد:ارتباطات،ابراز وجود،روشن شنوايي،مركز خرد و درك عملكرد.
حس:شنوايي.
_________________
6)چاكراي چشم سوم(آجنا):
محل:ميان دو ابرو،مقابل غده صنوبري،شبكه عصبي كاروتيد.
رنگ:نيلي.
اندام هاي فيزيكي:اعصاب خودكار،هيپوتالاموس،چشم چپ.
كاكرد:مركز شهود،جايگاه اراده و روشن بيني،مركز بصيرت.
حس:حس ششم.
_______________
7)چاكراي تاجي(ساهاس رارا):
محل:تاج سر.
رنگ:بنفش.
اندام هاي فيزيكي:مغز فوقاني،چشم راست.
كاركرد:ما را با خود معنويمان ارتباط مي دهد،مركز يكي بودن.
حس:مراقبه بدون زمان.

100:

خب من فکر کردم پست رو کلا ندیدید و بنابراین جای ناراحتی نبود. و البته شما هم که کمتر سر میزنید این فاصله های زمانی زیاد عجیب نیست.

جای خوشحالی هم داشت که پست قبلیتون که کلی تایپ کرده بودید هنوز سرجاش بود!

ممنون بابت نکات جدیدی که نوشتید.

نوشته اصلي بوسيله Niloofar-92 نمايش نوشته ها
یه سوال
اگه مثلا یه چاکرا نامتعادل باشه درصدش پایین باشه، صرفا رنگ و رایحه و اینا متعادلش میکنه؟
اگر فقط یک چاکرا این وضعیت رو داشته باشه، و باقی چاکراها وضعشون خوب باشه بستر پیشرفت برای اون چاکرا راحتتر فراهم میشه. و میشه گفت بله صرفا کار با روایح و رنگها و البته کمی هم رعایت وضعیتهای روحی/فیزیکی مرتبط، وضعش رو بهتر میکنه.

اما اگر چند چاکرا این وضعیت رو دارند و قصد بهبودی کاملشون رو داشته باشید باید کمی مراقبه ها و تمارین (و حتی نرمشهای) خاص رو هم انجام بدید که ممکنه طولانی مدت باشند. (و البته این راههای تقویت چاکراها کمتر عنوان میشن چون بخصوص ما ایرانیها به فوری رسیدن به نتیجه علاقه داریم!)


101:

سلام

بالاخره تنظيمات مرورگرم درست شد و تست برام باز شد.

اينم نتيجه تست من، يه كم نا اميد شدم. منتظر جوابتون ميمونم.

1. -19%
2. -19%
3. 19%
4. 31%
5. 25%
6. 56%
7. 44%

102:

سلام.

پوزش. ندیده بودم این جا رو.

خب تقریبا ترجیع بند همه پاسخهای قبلی رو برای شما هم مینویسم که:

چاكراي اول و دوم رو كه گفتيم بخاطر تفاوت فرهنگ طراحان سوال(با ما) چندان قابل اطمينان نيستند (به مسائل فرهنگي و رفتارهاي اجتماعي و ... ربط دارند) .
بنابراین منفی بودنشون زیاد عجیب نیست.

اما اتفاقا نتیجه های بعدیتون زیاد هم غیر طبیعی نیست. اصولا از کسانی که بصورت هدفدار مسائل مربوط به چاکراها و تمارین مرتبط رو انجام ندادن، انتظار نمیره که معدل چاکراهاشون(غیر از اولی و دومی) از 40 - 50 بالاتر بره و کسی هم نگفته کسی که مثلا چاکراهاش همش زیر 10 درصد هستند زندگی بدی داره یا خواهد داشت، شاید خود اون شخص زندگی بدون دغدغه ای داشته باشه. اما یک وضعیت اینه که از حداکثر ظرفیتهای روحی جسمیمون استفاده کنیم و لذت ببریم، و یکی هم اینه که با 10 درصد توانایی ها و ظرفیتهامون خوش باشیم و بقیه ش رو بدون استفاده رها کنیم.

نتایج شما:

نقطه قوت شما تفکرات و اعتقادات شماست و انسان با فکر و تا حدودی روشن بینی هستید. حس ششم به نسبت خوبی هم دارید (55 درصد) و بطور کلی قسمت اعتقادات و مسائل مربوط به ذهن و باورها بخوبی در شما فعال هست. همین مساله روی چاکرای قلب شما هم تاثیر گذاشته و احساسات معتدلی دارید اما میشه گفت فعالیتهای ارتباطی و اجتماعی تون کم هست و احتمالا در زمینه احساسات هم تا حدودی محتاط و تودار هستید. اما به نسبت خیلی های دیگه میشه گفت نتایج معتدلی هستند.

نتیجه اینکه در تحکیم روابط بیشتر تلاش کنید و ببیشتر با اطرافیان در ارتباط باشید و در مهرورزی هم زیاد قناعت نکنید... و البته تمارین و توصیه های مربوط به چاکراهای 1 تا 4 رو هم بخونید و دنبال کنید. (اینجا.) تقریبا قوی بودن چاکراهای 6 و 7 ، شما رو در راحتتر ارتقا دادن باقی قسمتها کمک خواهد کرد.

موفق باشید. اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

کنکور یا زندگی ؟
دانشجويان خودشون رو اينجا معرفي كنن
Ⓜ🎓👷🚄 «کافه مومنتوم» 🚄👷🎓Ⓜ
آشنایی با رشته های دانشگاهی
«بسيج» وارث سهمیه 40 درصدی «رزمنـدگان» در کنـکور!
اخبار دانشگاه و دانشجویان

مطالب جالب و خواندني
تازه هاي هوا فضا
پرسش و پاسخ در زمینه علوم مختلف
یک سوال فیزیکی!
تازه هاي اتومبيل اخبار و تصوير
:::. راییلیان (سازندگان انسانهای زمینی ؟؟) :::.
*