من همان جوان 20 ساله هستم که دچار زود انزالی شده بودم. آیا شما ازدواج موقت را به من پیشنهاد


من همان جوان 20 ساله هستم که دچار زود انزالی شده بودم. آیا شما ازدواج موقت را به من پیشنهاد
    من همان جوان 20 ساله هستم که دچار زود انزالی شده بودم. آیا شما ازدواج موقت را به من پیشنهاد می کنید چون زمینه آن برایم فراهم است ولی ازدواج دائم فراهم نیست؟ شرایط آن چگونه است؟ مدت آن را چگونه انتخاب کنیم؟

پاسخ :


چرا بعد از هر سکس باید غسل کرد و علت غسل کردن چیست؟

1:اگر کسی نداند که کاری گناه است و آن را انجام دهد بعد معلوم شود که گناه است و او از گناه

دوست گرامى اگر چه ازدواج موقت شرعى بوده و حرام نیست، لیکن در جامعه ما به دلیل اینکه رواج ندارد، از قبح اجتماعی برخوردار بوده و مضر خواهد بود.


در مورد مسائلی که احتیاط مستحب داده اند اگر به یقین بدانم که کدام مرجع اعلم تر است باز
بنابراین نظر کارشناسی ما این هست که سعى کنید ازدواج دائم داشته باشید.


دلایلی برایم بیاورید تا بتوانم کسی را که حجاب را زیاد رعایت نمی کند قانع کنم تا حجاب
البته امکان دارد بگویید شرایط اون را ندارید.


پسر و دختر عاشق هم بودن به شدت که بعد دختر به خاطر شرایط روحی بد ازدواج کرد. اما چندی
ولی تجربه ثابت کرده اگر توقعات را پایین آوردیم می توان شخصى را انتخاب کرد که شرایط شما را درک کند و چند مدتى به صورت نامزد رسمى و شرعى باشید و از یکدیگر لذت ببرید و بعد که شرایط مهیا شد رسما زندگى مشترک را آغاز کنید.


همانطوری که مستحضر هستید امروزه گروهی مغرضانه یا جاهلانه سعی بر آن دارند تا ذهن جوانان
اشکالاتی که در ازدواج موقت وجود دارد عبارتند از:

من شنیدم که کلمه ارباب که امروزه مداحان به کار می برند ریشه آن از کلمه «رب» است؟ آیا
1.


ببینید می خوام کلمه «ثارالله» رو برام قشنگ توضیح بدهید. مگه خدا رو میشه تشبیه کرد به
به دلیل این که این نوع ازدواج در کشور ما جایگاهى ندارد، معمولاً افرادى که این عمل را اجرا کنند به نوعى مورد سرزنش واقع مى‏شوند.

بنابراین اگر خودتان در آینده بخواهید ازدواج دائم داشته باشید به فردی که قبلا تجربه ازدواج موقت داشته هست چه نگرشی خواهید داشت؟ آیا اون را به عنوان یک نقص براى وی مطرح نمی کنید!
2.

زنانی که در دوران جوانی اقدام به ازدواج موقت می نمايند معمولاً به امید ازدواج دائم این کار را انجام مى‏دهند و عمدتا مشکل‏ساز مى‏شوند.

مثلاً سپس ازدواج با شما انتظار دارند مانند ازدواج دائم شما او را رسما به اقوامتان معرفى کنید یا مى‏خواهند بچه‏دار شوند و...

که اینهاخود مشکلات عدیده‏اى به وجود مى‏آورد و افرادی هم که به چنین امیدی نیستند مشکلات دیگری نظیر مخفی بودن و دلهره برملا شدن و...

را به دنبال دارد.
3.

در ضمن همان مقدار پولى که باید هزینه ازدواج موقت کنید مى‏توانید به عنوان مقدمات اولیه نامزدى هستفاده کنید و از مشکلات بعدى در امان باشید.


باز هم تأکید مى‏کنیم ازدواج موقت از نظر عرف پسندیده نیست ولى در شرع مطرح شده؛ به هر حال موقعیت کنونى جامعه را باید مد نظر برنامه داد.
البته متعه (صیغه) و نیاز شدیدى که جوانان به اون دارند از مسائل بسیار مهمى هست که باید موانع روانى و اجتماعى اون را شناخت به نظر ما مانع اجراى این سنت پسندیده در جامعه ما رسوبات فکرى غلط و جاهلانه و هم چنین تبلیغات سوء غربى‏ها و شرایط اون در گذشته وحال هست.

تردیدى نیست که باید راه صحیح و معقولى براى ارضاى غریزه سرکش جنسى براى جوانانى که تا مدت‏ها قادر بر ازدواج نیستند وجود داشته باشد.

گرچه آحادى از جوانان ممکن هست به درجه‏اى از تقوا رسیده باشند که در سخت ترین شرایط نیز خود را حفظ نمایند ولى اکثرا در چنین وضعیتى نیستند.

بنابراین متعه با حفظ شرایط اون، می تواند راه مناسبی براى ارضاى سالم این غریزه تلقی شود.

امیدواریم با برنامه‏ریزى هایى که براى جوانان در کشور صورت مى‏گیرد موانع روانى و اجتماعى این مساله از سر راه اونها برداشته شده و اونان بتوانند به صورت مشروع غریزه خود را ارضا نمایند.
در پایان تأکید می شود از فکر ازدواج موقت در شرایط و موقعیت فرهنگی، اجتماعی جامعه امروزی بیرون بیایید و برای کنترل غریزه جنسی یا با کاهش توقعات و انتظارات در صدد ازدواج دائم باشید و یا با راهکارهای عملی، به طور موقت اون را کنترل کنید و پاکی، عفاف و پاکدامنی خود را حفظ کنید که مطمئنا در این دوران سخت و مشکل آفرین پاداش و ارزش جوانانی نظیر شما در حفظ عفت و اجتناب از گناه بیش از هر وقت دیگر هست.

برگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 06:50 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.


82 out of 100 based on 52 user ratings 802 reviews