من همان فردی هستم که به قول دوستم دارای نیروی عجیب هستم: 1. من هیچ گاه ادعایی مبنی بر


من همان فردی هستم که به قول دوستم دارای نیروی عجیب هستم: 1. من هیچ گاه ادعایی مبنی بر
    من همان فردی هستم که به قول دوستم دارای نیروی عجیب هستم: 1. من هیچ گاه ادعایی مبنی بر داشتن نیروی خاص نداشتم. 2. نخواستم هیچ گاه روال زندگی کسی را بهم بریزم. لحظه ای که دوستم دچار یأس شده بود بهش امیدواری دادم که مثلا درس را پاس میشی و حدودی نمره ای را گفتم و همان شد زیرا دوست ندارم سختی کشیدن هیچ کس را ببینم و ناخواسته چیزی را که در ذهنم میاد را میگم و خودم هم تعجب می کنم وقتی دقیقا همان می شود. 3. من ادعایی بر پاکی و خوب و مقرب بودن نداشته و ندارم. فقط یک چیز را خوب می دانم که نه مرتاضم و نه غیر خدای احد و واحد کسی را می پرستم و همواره از او کمک خواستم و سعی می کنم تا جایی که می تونم شکرگزار باشم. حالا من برای شما وضعیت خودمو شرح میدم شاید بتونید کمکم کنید: من نمی دانم چه طوری اما وقتی برنامه است اتفاقی بیفته متوجه میشم. اوایل فکر می کردم عادی است اما دوستام منو ترسوندند و حتی کار به جایی کشید که بهم گفتن با جن ها در ارتباط هستی اما من هیچ گاه با هیچ جنی در ارتباط نبودم. من خودم هم دلیلشو نمی دونم. لطفا کمکم کنید خودم هم از این حس سر در بیارم. اما لازمه بدونید من ادعا هیچ چیز رو ندارم. فقط گیج شدم و دوستام بهم هر توهینی می شد کردن ازشون خواستم با شما ارتباط بربرنامه کنند اما حالا دوستام همه منو تنها گذاشتن. فقط به جرم اینکه نخواستم دردشون رو ببینم و ناخواسته چیزهایی گفتم که خودم هم نمی دانم چطور درست بود و آنها از من ترسیدن. خواهش می کنم کمکم کنید تا لااقل خودم منشأ این حس رو بدونم.

پاسخ :


آیا کمک گرفتن از اولیای الهی با «ایاک نعبد و ایاک نستعین» منافات ندارد؟ چرا؟

1:می خواستم بدانم آیا دعای خاصی برای ازدواج یا بخت گشایی وجود دارد؟ اگر وجود دارد آن رابعد از نیم یا یک ساعت که از خواب بیدار می شوم آبی بیرون می آید که نمی دانم پاک است یا
1 ـ مرحوم محقق قمی، درکتاب جامع الشتات (صفحه 833) نقل می کند که مشهور هست در وقت امام صادق علیه السلام کافری بود که از غیب خبر می‎داد.


مهریه حضرت حوا(س) چه قدر است؟
حضرت از او پرسیدند این مرتبه و مقام رااز کجا دارا شدی؟ فرمود در اثر مخالفت با خواهش های نفس.


چگونه باید با دوستم که احساس برتری نسبت به خیلی آدم ها دارد برخورد کنم؟ چگونه او را
فرمودند آیا اسلام موافق خواهش نفس توست یا مخالف اون؟ عرض کرد بر خلاف میل نفس هست.


لطفا در مورد تفاوت های دین اسلام با دین مسیحیت و زرتشت توضیح دهید.
فرمودند پس دین اسلام را بپذیر، تا با نفس خود مخالفت کرده باشی.


آیا عجب باعث بطلان عمل عبادی است چه حین آن چه بعد از آن، ریای بعد از عمل چه؟
اون مرد تأملی کرد و قبول اسلام نمود؛ بعداً هر چه از او پرسیدند نمی دانست.


می خواستم درباره مکمل ها در بدن سازی از شما سؤال کنم کدام نوع از آنها برای بدن مفید و
خدمت امام علیه السلام عرض کرد تا اون وقت که کافر بودم از امور نهانی خبر می دادم، چه شد حالا که مسلمان شدم خبری ندارم؟! فرمودند اهمیت اسلام از اون بیشتر هست که جزایش این امور جزئی باشد، اون وقت که کافر بودی، جزای تو همان علم به امور پنهانی (در دنیا) بود و به اون هم اکتفا کرده بودی، اکنون که اسلام را پذیرفتی، جزای تو موکول به سرای دیگر هست و اون نعمتهاست که می تواند مزد و جزای اسلام باشد.

از این روایت به خوبی معلوم می شود که ریاضتها و مخالفت با نفس، خالی از تأثیراتی نیست و مخصوصاً کسانی که به واسطه نداشتن ایمان و یا مخالفت با دستورات شرع، هستحقاق جزای عالم آخرت را ندارند در این عالم نتایجی به اونان خواهد رسید که یکی از اونها اطلاع بر پاره ای از امور پنهانی هست.

2 ـ مرحوم مجلسی در حالات «سطیح کاهن» که یکی از کَهَنه وقت جاهلیت بوده هست، نقل کرده که او از تولد پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و وصی او علیه السلام و او صاف ایشان قبل از ولادتشان اظهار داشت و به حضرت ابو طالب شادباش فرمود.

همچنین در جلد ششم بحار الانوار از «زرقاءیمامه» که او هم از کاهنان وقت جاهلیت عرب بوده، نقل می کند که او از قرب ظهور پیغمبر اسلام اظهار داشت.

خلاصه از کتب حدیث و تواریخ هستفاده می شود که در وقت جاهلیت کسانی بودند به نام کاهن که از امور پنهانی خبر می دادند.

نظیر این قضیه، مخصوصاً از مرتاضان بت پرست هند، به طور مکرر نقل می نمايند و بسیاری، دیده یا شنیده اند.

بنابراین اگر اتفاقاً امثال این کارها از کسی دیده شود، نمی توان اون را دلیل بر درستی و خوبی و صحت عقیده و ایمان او دانست.

از فرمودار حضرت آیت الله مکارم شیرازی به نقل از سایت تبیانبرگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 07:49 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.


88 out of 100 based on 88 user ratings 538 reviews