من یه دختر نجیب و پاکی هستم که شرایط یه زندگی و تشکیل خانوده رو دارم چند ماهی میشه با


من یه دختر نجیب و پاکی هستم که شرایط یه زندگی و تشکیل خانوده رو دارم چند ماهی میشه با
    من یه دختر نجیب و پاکی هستم که شرایط یه زندگی و تشکیل خانوده رو دارم چند ماهی میشه با یه پسری آشنا شدم می دونم که پاکه و آدم خوبیه تو شهر ما نیست اما می خوام بدونم میشه باهاش ازدواج کنم یا نه؟ اون منو دوست داره نمی دونم چی کار کنم که بیاد خواستگاریم تنها کسی رو که دوست دارم اونه آدم کاری هستش و پدر و مادرش مذهبی هستن نمی دونم چی کار کنم اون هم مثل من دوست داره رابطش پاک باشه نمی شه به من بگین اون می یاد خواستگاریم یا نه؟ دوست دارم یه زندگی تشکیل بدم من دانشجو هستم آیا نمی شه بدونم اسم همسر آینده من چیه میشه بدونم؟

پاسخ :


علت و مفهوم شماره گذاری آسمان چیست؟

1:چرا در مورد خداوند نمی توان مذکر یا مؤنث بودن را ثابت کرد؟

برای جواب به این سوال باید دو موضوع از هم تفکیک شوند.


ملائکه که بعد زمانی و مکانی ندارند پس چگونه اند چرا گاهی به شکل انسان در می آیند؟
یکی مسأله انتخاب هست و دوم مسأله خواستگاری.

امام رضا(علیه السلام) فرمودند: «کسی که در مجلسی بنشیند و امر ما را زنده نگهدارد قلب او
در حوزه انتخاب بدون هیچ شک و تردید زن ها یا دختران حق انتخاب دارند و معمولا در بیشتر موارد وقتی کسی به خواستگاری اونها می آید می توانند در مورد اون فرد تحقیق دقیق اجرا کنند و سپس سپس تحقیقات لازم انتخاب نمايند یعنی جواب آری یا نه بگویند و انتخاب شرعا و قانونا حق طبیعی زنان در مورد همسر آینده شان می باشد و از لحاظ عرفی نیز در حال حاضر در بیشتر مناطق کشور ما تقریبا همین طور عمل می شود مگر در موارد بسیار نادری که ممکن هست خانواده از روی تعصبات، فردی را به دختر تحمیل کند.

مفهوم این که قرآن بر قلب پیامبر(ص) نازل شد چیست؟ و وقتی وحی می رسید پیامبر چطور کلام


وقتی می گوییم مثلا انسان در قلب خود یا دل خود باید ایمان به خدا داشته باشد مقصود از قلب
اما مسأله خواستگاری گرچه مقدمه یک انتخاب هست ولی بیشتر شبیه به پیشنهاد هست یعنی اونچه در فرآیند خواستگاری رخ می دهد این هست که از طرف خانواده پسر یا از طرف خود پسر به خواستگاری دختر می روند یعنی در واقع پیشنهاد ازدواج با دختر را مطرح می نمايند و دختر حق دارد انتخاب کند و جواب مثبت دهد و همچنین حق دارد رد کند و جواب منفی بدهد.اما اینکه خواستگاری ازطرف دختر چه پیامدهایی دارد .باید عرض کنیم که این مساله بیشتر تابع آداب و رسوم هست .


وقتی حضرت موسی(ع) به خدمت حضرت خضر(ع) رفتند حضرت خضر(ع) از مصائب حضرت رسول اکرم(ص) و آل


ابن عباس فرمود خدمت امیر المومنین علی(علیه السلام) بودم که آن حضرت صحیفه ای بیرون آوردند
از این رو در بعضی از کشورها مانند هندوستان در بعضی از مناطق اون مرسوم هست که خانواده دختر به خانواده پسر پیشنهاد ازدواج می کند یعنی خواستگاری بیشتر از ناحیه خانواده دختر انجام می گیرد یا حداقل از طرف خانواده دختر پیشنهاد می شود که ما آمادگی داریم که دخترمان را به ازدواج پسر شما درآوریم.

ولی تحقیقات نشان می دهد که اگر خواستگاری از طرف پسر باشد بهتر هست و عکس این قضیه حتی در جوامعی که عرف هست که از طرف خانواده دختر اول پیشنهاد ازدواج داده شود اثرات نامطلوبی برای دختران دارد.

برپايه فرموده یکی از جامعه شناسان چند سال پیش مشخص شد که آمار خودکشی در میان دختران جوان هندی از سایر کشورها بیشتر هست.

گروهی از جامعه شناسان و روان شناسان از سوی ساوقت یونسکو برای ریشه یابی این موضوع به کشور هندوستان رفتند سپس تحقیق مشخص شد که چون در جامعه هندوستان این دختران هستند که به خواستگاری آقایان می روند.

بعداز شنیدن چند جواب رد از سوی اونها به افسردگی و شکست عاطفی مبتلا می شوند بنابراین اونها که روحیه لطیف تر و حساس تری دارند دست به خودکشی می زنند.
در کشورهایی مانند کشور ما که خواستگاری مستقیم زن از مرد مورد علاقه مطلوب نیست عوارض بیشتری دارد که در نهایت از نظر روانی و شخصیتی و حیثیت اجتماعی و خانوادگی به ضرر زن تمام می شود به ویژه اگر زن در این رابطه جواب منفی دریافت کند زیرا زنان از نظر عاطفی و هیجانی در عین حال که در سطح بالاتری از جنس مخالف هستند اما شنمايندگی اونها نیز به همین میزان از نظر عاطفی بیشتر از مردهاست بنابراین در این گونه مسائل که هم احتمال دریافت جواب منفی و هم جواب مثبت وجود دارد با یک درایت خاصی باید عمل شود و در صورت لزوم اولا با افراد مورد اعتماد مشورت بگیرید ثانیا سپس مشورت از واسطه هستفاده شود اون هم واسطه ای که از نظر تعهد، دلسوزی و رازداری مورد اعتماد باشد تا به صورت کاملا محرمانه کار را پیگیری کند و با مهارت و کیاست خاصی، فرد مورد نظر را تشویق و ترغیب به ازدواج کند و سپس این که آمادگی ازدواج در او ایجاد شد به او جهت دهی کند و هدایت کند او را به سمتی که از این دختر خانم خواستگاری نماید با این شیوه هم دختر از حق انتخاب خود به خوبی هستفاده نموده هست و هم با واسطه و به صورت غیر مستقیم از فرد مورد نظر خواستگاری کرده و هم از آسیب های خواستگاری مستقیم در امان مانده هست.و در نهایت اگر این تدابیر کارگر نشد غیر مستقیم نظر او را در مورد شما جویا شو د.

لازم به ذکر هست همانطور که خود شما هم می دانید مسئله ازدواج یکی از مهمترین حوادث زندگی هر انسانی هست زیرا نقش زیادی در همه جنبه های زندگی دارد ازدواج باعث حفظ ایمان فرد می شود و علاوه بر تأمین نیازهای جنسی و عاطفی یک نحوه آرامش برای انسان به ارمغان می آورد بنابراین باید برای انتخاب همسر مسیر صحیحی را طی کرد تا مبادا موجب پشیمانی و بدنبال اون پریشانی انسان شود.

به نظر ما به کارگیری راهکارهای زیر برای انتخاب همسر ضروری هست.

و احتمال خطا را کاهش می دهد.

1.

از عاشق شدن باید اجتناب کرد زیرا عشق و علاقه زیاد بویژه اگر پشتوانه اون غریزه جنسی باشد باعث می شود که قدرت انتخاب از انسان سلب شود.

البته علاقه به جنس مخالف بویژه اگر شخصیت او متناسب با معیارهای مورد پسند فرد باشد امری طبیعی هست اما این علاقه نباید تبدیل به عشق و دلبستگی شود.

2.

از هر گونه تماس اعم از حضوری ، تلفنی، نامه نگاری و ...

با فردی که مورد پسند شما هست اجتناب کنید چون بر شدت علاقه می افزاید و مشکل آفرین می شود.

3.

از اونجایی که هر فردی محصول یک خانواده هست: در انتخاب همسر نیز باید توجه کرد که خانواده این فرد مورد نظر را به دقت شناسایی کنید و بدون اطلاع از وضعیت خانواده او هیچ اقدامی انجام ندهید.

4.

اگر صلاح می دانید موضوع را با خانواده خود مطرح کنید و با اونها مشورت نمایید.

5.

باز هم یادآوری می کنیم از فردی که کاملا به رازداری او و امین بودن او و همچنین با تجربه بودن او آگاه هستید مسئله را در میان بگذارید و به صورت غیر مستقیم نظر فرد مورد نظر را جویا شوید چه بسا او نیز از رفتار شما خرسند باشد و تشویق فرد ثالثی (همان فرد امین و مورد اطمینان) به خواستگاری از شما ترغیب شود و او به خواستگاری شما بیاید.

البته این مسئله باید کاملا غیر مستقیم باشد که هرگز او متوجه نشود که شما اون فرد را فرستاده اید تا او را تشویق به ازدواج با شما کند.

6.

اگر از طریق فرد واسطه موفق شدید که فرد مورد نظر را به خواستگاری خود ترغیب کنید باید گام دوم که تحقیق از وضعیت خانوادگی اوست و همچنین سلامت جسمانی و روانی او ، را شروع کنید اگر خانواده او از هر جهت با خانواده شما همخوانی داشت و سایر شرایط را نیز دارا بود اونگاه گامهای بعدی را بردارید و همه این مراحل باید با نظارت خانواده و بزرگترها و افراد مورد اعتماد انجام گیرد.

7.

از مطرح کردن موضوع با افرادی که احتمال دارد اون را برای دیگری نقل نمايند خودداری کنید.

8.

به خداوند توکل کنید و از او بخواهید اگر این فرد کفو شماست و از هر جهت برای همسری شما مناسب هست دل او را متوجه شما کند.

9.

در صورت موفق نشدن به انجام مراحل فوق سعی کنید از هر گونه تماس با او خودداری کنید و با بی توجهی به او نگاه نکردن و فکر نکردن به او او را فراموش کنید.

و برای همیشه از ذهن خود پاک کنید.

و مطمئن باشید همسر مناسب و متناسب با وضعیت شما به سراغتان خواهد آمد.

برگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 3 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:17 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.


94 out of 100 based on 74 user ratings 874 reviews

در مورد شبهه «ابن کمونه» و آیه 22سوره انبیا که جواب در خصوص آن است برایم توضیح دهید.
با توجه به «لااکراه فی الدین» چرا در گزینش دین مختار به انتخاب غیر از دین اسلام نیستیم
با توجه به آیه 30 سوره شوری مصائب وارد بر انبیا و معصومین چگونه توجیه می گردد و چرا خارجی
امتیازات دین مبین اسلام بر سایر ادیان را فهمیدم و قابل قبول است چرا خداوند این دین را
گفته می شود علم شهودی (حضوری و لدنی) آن است که حقایق هستی در محضر شاهد و کاشف حاضر است
معرفت شهودی یعنی چه و رابطه آن با علم شهودی چگونه است آیا خدادادی است؟
Developing a simple photo ASP.NET/MVC application, how to do this?
Route www link to non-www link in .net mvc
Route to get all requests to the root folder (no trailing slash allowed)
Problem mixing webforms into ASP.NET MVC application
ASP.NET MVC Beta 1 - Does It Support Strongly Typed View Data?
ASP.Net MVC Ajax form with jQuery validation
How to display HTML stored in a database from an ASP.NET MVC view?
Break points aspx pages
How do I imitate the ASP.NET AjaxOptions delegate functions?
How can I post an array of string to ASP.NET MVC Controller without a form?
*