لطفا در مورد باز کردن بخت به من توضیح دهید و مطالبی در این زمینه برایم بفرستید.


لطفا در مورد باز کردن بخت به من توضیح دهید و مطالبی در این زمینه برایم بفرستید.
    لطفا در مورد باز کردن بخت به من توضیح دهید و مطالبی در این زمینه برایم بفرستید.

پاسخ :


اگر اجداد ما دچار نفرین شده باشند، چطور و از چه راههایی می توانیم جلو این نفرین و انتقال

1:خروج سفیانی و صیحه آسمانی را توضیح دهید. سفیانی کیست؟

باعرض سلام خدمت شما خواهر گرامی:

کسی که تا به حال برای خمس اقدام نکرده و به نوعی خود را مشمول آن نمی دانسته و بالطبع سال
یکی از اصول پايه ی توحید، این هست که همه قدرت ها در این جهان از قدرت پروردگار سرچشمه می گیرد، حتی سوزندگی آتش و برندگی شمشیر بی اذن فرمان او نمی باشد.


خواهش می کنم راهنمایی کنید، افرادی که در حق ما دینی دارند(حق الناس) و ما به آنها دسترسی
منتها مفهوم این بیان مجبور بودن افراد در کار خود نیست.

مقام کدام یک بالاتر است؟ امام یا پیامبر؟
توضیح این که: جهان آفرینش، جهان اسباب و مسببات هست.


نقش استاد در شکل گیری شخصیت انسان چیست؟
البته برخی سبب ها مادی هست و برخی غیر مادی هست.

چرا بعضی از آدمها نماز نمی خوانند؟
اراده حکیمانه خداوند بر این تعلق گرفته هست که هر پدیده و حادثه ای از علت ویژه خود صادر گردد و درعین حال، نظام علت و معلول ها همگی به خدا منتهی شده و از او قدرت و نیرو می گیرند.


می خواستم بی زحمت اگه میشه احادیثی بگید در مقام معلم و احترام معلم، هر چی بیشتر بگید
او هست که سبب را می آفریند و به اون قدرت و نیرو می بخشد و اون را برای ایجاد معلول ویژه خود آماده می سازد.
در حقیقت مؤثر واقعی، در تمام نظام جهان یکی هست و نظام جهان که به صورت اسباب و مسببات جلوه گری دارند، همگی از او هستمداد گرفته و به او منتهی می شوند (اصالت روح، ایت الله سبحانی، ص 241، مؤسسه امام صادق).


مثلا در تأثیر سحر و جادو وضع چنین هست خداوند متعال با قدرت خویش، اراده و نیرویی را در افراد به ودیعت نهاده هست که انسان ها با بهره گیری از این اراده و تقویت می توانند به کارهای شفرمود انگیزی دست زنند.

برخی مانند اولیای خداوند از اون نیرو و در مسیر مناسب، هستفاده می نمايند و عده ای دیگر، با سوء هستفاده از اون به کارهای ناشایست اقدام می نمايند؛
پس، در واقع اصل وجود این نیرو در نهاد آدمی از اون خداوند و به فرمان او هست، منتها چگونگی بهره گیری از اون به عهده خود انسان نهاده شده هست و او در چگونگی بهره گیری از اون مسؤول هست.
گرچه نمى‏خواهیم بگوییم سحر و جادو و بستن بخت، هیچ گونه واقعیتى ندارد، ولى از طرف دیگر نمى‏توان مطمئن بود که هر نوع مشکلی ریشه در همین مسئله دارد.

.

و باید توجه داشت که غالب اون چه امروزه در میان امت در این‏باره شایع هست، بى پايه هست و بیشتر به
افکار روانى،
تخیلات،
سوءظن‏ها،
توهمات
و مشکلات واقعى موجود در رفتار و اعمال اونها مربوط هست و اگر بر فرض موردى پیدا شد که سحرى در کار بود، مى‏توان از راه‏هاى زیر براى بطلان اون هستفاده نمود:
الف)-استعاذه به خداوند و مطالعهسوره‏هاى فلق و ناس.


ب)- مطالعهو نوشتن آیات 75 تا82 سوره یونس و همراه داشتن اون.


ج- دعا و تضرع به درگاه خداوند.


د)- درخواست دعا از اولیاى واقعى خداوند.


ه) - صدقه دادن.
خواهر گرامى! توجه به نکات زیر لازم و راهگشا هست:
1- هر چند دختران جوان و دم‏بخت و نیز والدین اونها علاقه‏مندند تا هر چه زودتر ازدواج کرده، زندگى آینده‏ شان را روشن نمايند و به اصطلاح از بلاتکلیفى بیرون آیند و...

ولى چه خوب هست به شرایط و موقعیت‏هاى اجتماعى، فرهنگى، خانوادگى و...

جامعه و فرد توجه کافى شود.

با توجه به شرایط مختلفى که در سطح کلان جامعه مطرح هست، سن ازدواج دختران و پسران بالا رفته هست.پس این اصل مهم نباید فراموش شود.
2- نداشتن خواستگارهاى متعدد و زیاد و یا به توافق نرسیدن خانواده‏ها یا دختر و پسر و به عبارت دیگر جور نشدن اون، یک امر طبیعى هست و هرگز نشانه بخت بد یا بسته‏شدن بخت فرد نیست و همان‏طور که براى یک دختر، این مشکل وجود دارد و نتوانسته با فرد مناسب و دلخواه خود ازدواج کند، براى پسرها نیز این مشکل وجود دارد.

و دختران زیادی وجود دارند که دچار این مشکل هستند
و دختران زیاد دیگرى نیز هستند که مدت‏ها و گاهى سال‏ها با این مسئله روبه‏رو هستند؛ امّا سرانجام همسر مناسب و متناسب با روحیات خود را پیدا مى‏نمايند؛ ولى با اندکى تأخیر از نظر وقتى.

پس زود ازدواج‏کردن اون هم با اوّلین یا دومین خواستگار، نشانه موفقیت در امر ازدواج و تأمین خوشبختى و سعادت همیشگى نیست.

با کمى دقت و تفحص در بین همسایگان، فامیل و دیگران، مى‏توانید مشاهده کنید که فرآیند خواستگارى و ازدواج، معمولاً یک فرآیند طولانى مدت هست و نیازمند وقت و دقت کافى هست و چه بسا همین تجربه‏ها و به تأخیر افتادن‏ها، شناخت و آگاهى‏ انسان را از موضوعات و معیارهاى ازدواج بیشتر و عمیق‏تر کند و موفقیت در این امر مهم و حیاتى را چندین برابر کند که در نتیجه به صلاح فرد خواهد بود.
3- وضعیت اجتماعى ـ فرهنگى و اقتصادى جامعه باعث شده هست سن ازدواج دختران و پسران بالا برود بعضى توقعات و انتظارات خانواده‏ها و دامن زدن به فرهنگ تشریفات و نظیر اون، مشکل بیکارى پسران و عدم توانایى اونها براى تأمین نیازمندی هاى زندگى مستقل عواملى هست که باعث این مشکل شده بنابراین در چنین فضایى زمینه ازدواج دختران نیز فراهم نمى‏شود در نتیجه دختران گمان مى‏نمايند اشکال و ایراد در وجود اونهاست.

پس یکى از شرایط پدید آمدن این مشکل عاملى هست که از اختیار دختران و هر کس دیگرى خارج هست.
4- گاهى انتظارات بالا و بیش از اندازه خانواده‏ها یا خود دختران به این مشکل دامن مى‏زند که در این صورت این موضوع باید مورد بررسى برنامه گیرد و در صورت واقعیت داشتن اون، با تدابیر لازم و مناسب به تعدیل اون پرداخت و بدین وسیله یکى از موانع خواستگارى و ازدواج برطرف شود.
5- گاهى نیز ویژگیهاى شخصیتى و اخلاقى خانواده‏ها ممکن هست مانع و سد راهى براى ازدواج فرزندانشان باشد که این امر نیز باید مورد توجه خانواده‏ها برنامه گرفته و در صورت لزوم تغییرات لازم را در نحوه برخورد و صفات اخلاقى و آداب اجتماعى خود ایجاد نمایند و زمینه ازدواج دختران خود را فراهم نمایند
6-گاهى نیز ویژگیهاى ظاهرى و جسمانى یا صفات اخلاقى و شخصیتى خود دختران هست که باعث مى‏شود دیرتر ازدواج نمايند و خواستگار کمترى داشته باشند.
بعضى از شرایط این مشکلات در دست دختر یا کس دیگرى نیست که در این صورت نباید نگران اون باشد و ذهن خود را به اون مشغول نماید به گونه‏اى که مانع زندگى روزمره و درسى و تحصیلات علمى و دیگر امور شود.

زیرا انسان نمى‏تواند تمام شرائط و امکانات را بر وفق مراد خود فراهم نماید ولى مى‏تواند خود را با شرائط موجود وفق دهد و هماهنگ سازد در صورت اول همیشه نگران ، ناراحت ، غمگین و افسرده خواهد بود و در صورت دوم با ابتکار و خلاقیت و بهره‏مند شدن از دیگر توانمندیهاى خود، شاد و با نشاط زندگى خواهد کرد و فعّال و سر زنده با همان امکانات و شرائط موجود، زندگى را بر خود سهل و آسان خواهد گرفت.

بنابراین هیچ گاه نباید این موضوع مانع عمده‏اى بر راه ادامه زندگى و تحصیل و...

شود.


7-باید به خداوند متعال توکل کرد و تمام امور زندگى خود را به او واگذار کردچراکه خداوند به بهترین وجه و شکل به اون رسیدگى خواهد کرد زیرا او خیر و صلاح بندگانش را بهتر از همه مى‏داند.

خداوند در سوره بقره آیه 216 مى‏فرماید: «...

و عسى ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم و عسى ان تحبوا شیئا و هو شرٌ لکم و الله یعلم و انتم لا تعلمون؛ چه بسا چیزى را خوش نداشته باشید حال اون که خیر شما در اون هست و یا چیزى را دوست داشته باشید حال اونکه شر شما در اون هست و خدا مى‏داند و شما نمى‏دانید».
8-انسان به جاى این که ذهنش را به کمبودها، نقص‏هاى خود معطوف دارد و از اون رنج ببرید توانایى‏ها و هستعدادها و موفقیت‏هاى گذشته و حال خود را به خاطر خود بسپارد و با تکیه بر اونها یأس و ناامیدى را از خود دور کند و با نگرشى مثبت به زندگى و آینده اجازه ندهد این گونه مسائل جزئى که در نهایت هم حل مى‏شود، زندگى را بر او تلخ کند.

هزاران هزار نعمت و توانمندى خداوند در وجودانسان و اطراف او برنامه داده هست و از اون بهره‏مند هست چه بهتر هست به اونها بیاندیشد و به بهره‏بردارى از اون نعمت‏ها فکر کند و لذت ببرد.و رابطه خود را با خداوند متعال و راز و نیاز با او را فراموش نکند که یاد خدا آرامش‏بخش هست.
9-دعا براى فراهم شدن زمینه ازدواج با همسری شایسته از کارهای مستحب و مورد ترغیب خداوند هست لذا در روایات متعدد حضرات ائمه(ع) ما را به دعا کردن و نماز مطالعهبراى دست یافتن به یک ازدواج موفق توصیه و سفارش نموده‏اند.

برگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 10:07 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.


94 out of 100 based on 84 user ratings 634 reviews