بنده پسری هستم 23 ساله دانشجوی زیست شناسی مشهد حدود 8 سال هست که به عمل خودارضایی معتاد


بنده پسری هستم 23 ساله دانشجوی زیست شناسی مشهد حدود 8 سال هست که به عمل خودارضایی معتاد
    بنده پسری هستم 23 ساله دانشجوی زیست شناسی مشهد حدود 8 سال هست که به عمل خودارضایی معتاد هستم. من تمامی تلاش خود را برای ترک این عمل انجام داده ام با انواع سایت های مذهبی از جمله سایت شما و سایت دیگری در ارتباط بوده ام ولی به هیچ وجه نتوانسته ام این عمل را ترک کنم. شما می گویید اسلام دین کاملی است و سه راه برای جدایی از گناه به خاطر غریز ه جنسی گذاشته است:
1- عفت
2- ازدواج دائم
3- ازدواج موقت (به عنوان راه اضطراری)
من که نمی توانم عفت پیشه کنم چون در دانشگاه من فجیع ترین دخترها وجود دارند. همچنین در خانه ما ماهواره است و در ضمن اوضاع جامعه را هم که مشاهده می فرمایید. همچنین از شانس بد من، پسری خوش تیب و خوشگل هستم. به صورتی که از ورود به دانشگاه تا به حال که ترم آخرم هست به من چندین پیشنهاد سکس داده شده است که حالا خوشبختانه یا بدبختانه من قبول نکردم. ازدواج دائم هم که به علت شرایط شخصی و خانوادگی کاملا محال و نشدنی می باشد. اگرچه خیلی دوست دارم ازدواج دائم کنم. می ماند ازدواج موقت که من پس از حدود 5/1 سال تحقیق به صحت آن پی برده ام که در مورد این هم با مادرم به صورت سربسته صحبت کرد ه ام و سربسته رضایتش را جلب کرده ام ولی متأسفانه به هر دری می زنم هیچ کسی حاضر نیست شخصی را به من پیشنهاد کند. بارها و بارها به حرم مطهر رفتم و مشکل خود را مطرح کردم ولی هیچ کس به من کمک نکرد. اینقدر به من فشار آمد که حدود 4 ماه است که فکر کردم دین مشکل دارد و دین کاملی نیست بنابراین تصمیم به تعویض دینم و انتخاب دین کامل تر که همه جنبه های زندگی بشری را در بر می گیرد گرفته ام.
من خیلی برای مقابله با استمنا تلاش کردم بطوری که آثار روحی و روانی شدیدی بر روی من گذاشته است و دیگر حاضر نیستم که ذره ای رو ی خود فشار بیاورم چون می دانم که اثرات منفی زیادی روی زندگی من دارد. همچنین منکر این نیستم که استمنا اثرات منفی دارد، ولی بین بد و بدتر، بد را انتخا ب کردم. کاش اینجا بودید و می دیدید شخصی چون من که ادعای اعتماد به نفس و قدرت درونی داشت چطور به یک جوان بی رمق، خسته، کسل و ناتوان تبدیل شده است.
توی این 4 ماه چندین بار به حرم رفتم و زمان های زیادی را تا صبح سحر آنجا بودم به طوری که هیچ کس به من کمک نکرد و حال قسم خوردم تا زمانی که کسی دست مرا نگیرد و یا یهتر بگم آن خدایی که شما می گویید مهربان است و آن امامانی که شما خیلی دوستشان دارید دست مرا نگیرند دیگر به حرم امام رضا(ع) پا نگذارم و با خدا هم کاری نداشته باشم. این نامه را نوشتم تا بگویم افرادی چون شما که ادعای دین دار بودن و محبت می کنید هیچ کدام هیچ عشقی ندارید و همه برای پول و ... کار می کنید. هیچ کدامتان حاضر نیستید به یک جوانی مثل من کمک کنید برای همه شما متأسف هستم و امیدوارم اگر می توانستید و افرادی چون من را کمک نکردید و همچنین اگر جهنمی بود در قعر آن بسوزید و آتش سرا پای شما فرا بگیرد و آن گاه خدا به شما بگوید شما که می توانستید چرا کمک نکردید. به عنوان آخرین مطلب هم می گویم من دینی که با عقل و نیازهای طبیعی انسان مخالف هست قبول ندارم و برای خودم و همه شما آرزوی هدایت و شناخت راه حق را دارم. من هم که شرایط مناسب برایم فراهم هست می روم و به ارضای جسم، روح و جانم می پردازم. باز هم می گویم اگر قیامتی باشد من از افرادی چون شما که می تواستند مرا کمک کنند و نکردند و 8 سال رنج را برای من هموار کردند نمی گذرم. در انتها لازم است بگویم خواهشا نصیحت نکنید که گوشم پر هست.
امیدوارم من را به علت صحبت هایم ببخشید. من اصلا فرد بی ادبی نیستم و چنین قصدی نداشتم. اینها را گفتم شاید وجدان خواب شما بیدار شود. همه شما ظالمان را به خدا می سپارم.

پاسخ :


من مردی متأهل هستم و یک فرزند و زندگی نسبتا خوبی دارم ولی احساس می کنم احتیاج به ازدواج

1:من دختری 28 ساله هستم 4 ماه است که عقد کرده ام و 3 ماه دیگر هم قرار است مراسم عروسی برگزاراگر آب های پاک ( مذی . ودی . وذی ) از بدن خارج شود آیا وضو و یا روزه باطل می شود .
با سلام و تقدیم ارادت قلبی در خصوص مطالب ذکر شده نکات زیر را تقدیم می کنیم :

آیا خارج شدن منی (با اختیار یا بی اختیار ) روزه را باطل می کند .
1- قبل از هر کلامی باید خدمتتان عرض کنیم که از هیچ یک از مطالب ذکر شده ناراحت نیستیم و از شما به خاطر صراحت لهجه و بیانتان ذره ای دلگیر نشده ایم و بسیار خوشحالیم لذا با ما هر چه دل تنگت می خواهد بگو

یکی از مسائل مهم جوانان در رابطه با ازدواج بحث عدم آشنایی کامل با مسائل جنسی است که
2- نسبت به دین حنیف وپاک اسلام هر چه نقدی که دارید صریح بیان نمایید در خدمتتان هستیم اما توجه داشته باشید که بین مسلمانی مابا اسلام باید فرق بگذاریم اگر ما به اسم اسلام طوری مسلمانی کنیم که با اسلام واقعی فاصله داشته باشد گناه اسلام چی هست .


نظر فقهی آیت اله سیستانی در مورد استعمال سیگار و وطی در دبر همسر چیست؟
من در مسلمانی خود اگر خطا می کنم اسلام به عنوان دین که خطانیست این عمل من هست که نادرست هست .

خواندن خاطرات جنسی منحرفان در اینترنت چه حکمی دارد؟
3- اسلام و خدا اگر غریزه ی جنسی را برنامه داده هست ازدواج را هم مقرر نموده اگر ما با اداب و رسوم من در آوردی مسیر ازدواج را سخت و پر پیچ و خم می کنیم و ...


من تو دانشگاه ه درس می خونم از یکی از دخترهای همکلاسی ام خوشم اومد و دختر هم خیلی دختر
اسلام مشکل ندارد مسلمانی ما اشکال دارد .


4- دوست عزیز اسلام برای جواب به نیاز جنسی چند راه را برابر انسان برنامه داده هست یکی رعایت عفت و پاک دامنی با تدابیری مانند کنترل چشم و رژیم غذایی و رفتارهای تعریف شده ورزشی و ...

و یگری ازدواج واگر ما به علت اداب و رسوم غیر شرعی و حتی دست و پا گیر خود را از ازدواج محروم می کنیم اسلام عیب ندارد .

لذا شما هم باید یکی از دو راه را پیش گیرید .
اما در اینجا چند نکته پايه ی را متذکر می شو:یم
برای کنترل غریزه جنسی هم خود فرد و هم والدین و اطرافیان مسئولیت دارند.

اون چه مربوط به خود فری می‌شود و سؤال شما از این زاویه هست عبارتند از:
1- برنامه‌ریزی برای کار مداوم
جوانان و نوجوانان از نیروی سرشار و فوق‌العاده‌ای برخوردارند.

این نیرو اگر در زمینه‌های دیگر مورد اساتفاده برنامه نگیرد و به صورت مطلوب از اون هستفاده نشود، با توجه به شرایط سنی اون‌ها در قالب امور جنسی و شهوانی ظاهر خواهد شد.

اگر جوانان و نوجوانان به کار مداوم عادت نمايند و نیرو و توان خود رادر این زمینه به مصرف برسانند تا حدودی از انحرافات اخلاقی و شهوت و غریزه جنسی در اونان پیشگیری می‌شود.

کارهای بدنی موجب تعادل جسم و روان می‌شود.

اگر نیک بنگریم افرادی که به کار مداوم مشغول هستند و نیرو و هستعدادشان را در زمینه‌های مثبت و سالم به کار می‌اندازند، کم‌تر دچار انحرافات اخلاقی و بحران‌های روحی می‌شوند.

کار موجب می‌شود نیرو و انرژی جوان قبل از اون که به چربی‌های اضافی تبدیل گردد و اختلالاتی در ساز و کار اندام‌های بدن ایجاد گردد، از طریق سوخت و ساز مفید و سالم به مصرف برسد.
2- تنظیم خواب
تحقیقات نشان می‌دهد که بیش‌تر انحرافات به خصوص در زمینه مسایل جنسی از فکرهای ناسالم و خیال‌پردازی‌هایی که جوانان قبل از خواب رفتن دارند، ناشی می‌شود.

اگر جوان قبل از اون که به خواب برود، فکرش به خودش و یک سری مسایل و موضوعات مربوط به دوره جوانی، معطوف گردد، کم کم به انحرافات کشیده خواهد شد.

بنابراین، یکی از روش‌های پیشگیری از انحرافات این هست که برنامه خواب به صورت دقیق تنظیم شود و تا وقتی که خواب بر شما غالب نشده به رختخواب نروید.

وقتی به رختخواب بروید که کاملاً خسته و آماده خواب هستید.

لازمه این کا این هست که در طول روز مشغول فعالیت‌های مهم بوده و به اندازه کافی کار کرده باشد.
طبیعی هست اگر جوان با خستگی به رختخواب نرود، به ناچار مدت وقتی را در بستر بیدار خواهد ماند تا به تدریج به خواب رود و چون افکار و اندیشه‌های شهوانی و تحریک‌آمیز معمولاً در این مواقع به سراغ جوان می‌آیند، تنظیم ساعات خواب برای جوان، ضرورت خاصی می‌یابد.

یکی از روان شناسان در این باره می‌گوید: نیمه اول شب بیش از نیمه دوم اون به بدن نیرو می‌دهد بنابراین باید از اون به نحوی مفید هستفاده شود.

و صبحگاهان به محض اینکه از خواب بیدار شدید.

بی‌درنگ از بستر برخیزید و توجه داشته باشید که بامدادان بیدار ماندن در بستر خواب، بسیار زیان‌بار هست، جسم را سست و ناتوان می‌سازد و وسوسه‌های شوم در دل فرد ایجاد می‌شود.
3- دوری از محیط‌های آلوده و ناسالم
یکی از علل و شرایط انحرافات جنسی و به طور کل انحرافات اخلاقی، محیط آلوده و محرک‌های شهوانی هست.

محیط از طریق وارد نمودن عناصر محرک در گرایش‌های انحرافی، منجر به طغیان غریزه جنسی در جوان می‌شود.

مسایلی از قبیل بدحجابی، روابط ناسالم و آزاد دختر و پسر، برخی از سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های خارجی و هم چنین هستفاده نادرست از اینترنت در تحریک شهوت و غریزه جنسی جوان مؤثر هست شاید برای برخی زا نوجوانان یادآوری و تذکر مسایل دینی و اخلاقی چیزی بیهوده و غیر ضروری تلقی شود، زیرا اون‌ها نه در فکر سلامت خویش هستند و نه مسایل اخلاقی و دینی را می‌پذیرند، اما برای شما که روحیه مذهبی قوی دارید و همین مسأله باعث شد تا نگران آینده‌تان باشید، فرمودن این مسایل مهم و ضروری هست.

اگر واقعاً می‌‌خواهید از جوانی‌تان به خوبی هستفاده کنید و در راه درست و سالم گام بردارید، سعی کنید از محیط‌های آلوده و دیدن شرایط تحریک نماينده، جداً پرهیز نمایید.
4- هستفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت
یکی از زمینه‌های پیدایش انحرافات در جوانان و نوجوانان، هستفاده نادرست اون‌ها از اوقات فراغت هست.

اوقات فراغت طولانی و بی‌برنامه نوجوانان را عاصی و سرگردان می‌کند.

اون‌ها به تدریج سرخورده و مأیوس می‌شوند و در نتیجه به دنیای درون خویش پناه می‌برند و در کنج خلومت و انزوا راهی برای مشغولیت خود می‌جویند.
5- پیشگیری از روابط ناسالم
جوانان و نوجوانانی که روابط نامطلوب و ناسالم دارند و با افراد منحرف و بی‌بند و بار دوست و رفیق هستند، کم کم به انحرافات کشیده می‌شوند و تحت تأثیر امور شهوانی برنامه می‌گیرند.

نفوذپذیری جوانان از دوستان و همسالان بیش از سایر گروه‌ها هست.

در سنین بلوغ صحبت‌های آهسته و در گوشی بین نوجوانان بیش‌تر می‌شود و محور این فرمودگوها، غالباً مسایل جنسی و امور شهوانی هست که به صورت مخفیانه و به دور از انظار بزرگ‌ترها طرح می‌شود.

برای پیشگیری از انحرافات اخلاقی سعی کنید از دوستی‌های آلوده و مشکوک جداً پرهیز نموده و با افراد سالم و مذهبی ارتباط بربرنامه نمایید.
6- پرورش تقوا و معنویت در وجود خویش
همه اونچه بیان شد، به نحوی می‌توانند در پیشگیری از انحرافات اخلاقی و طغیان شهوت و غریزه جنسی نقش داشته باشند، اما اون چه بیش از همه ضروری هست و به صورت زیربنایی در شخصیت و رفتار جوان مؤثر هست.

پرورش معنویت و تقویت ایمان و تقوای الهی هست.

ما در عصری زندگی می‌کنیم که جهان به شدت در مادیات فرو رفته و یک سره غرق در جاذبه‌های نفسانی و امور شهوانی گردیده هست.

در شرایط کنونی، خلأ عظیم و هولناکی از اخلاق و معنویت پدید آمده و تمامی مشکلات انسان‌ها نیز از همین جا ناشی شده هست.
اگر با تقویت ایمان و نیروی اراده، باورها و اعتقادات نوجوانان تقویت گردند، بدون شک بخشی از مشلکات اونان به ویژه در زمینه مسایل اخلاقی و شهوت و غریزه جنسی درمان می‌شود.
اگر نوجوان از ته دل باور نمود که تمام اعمال و رفتار او را خدا می‌بیند و بر پايه عملکرد افراد به اون‌ها پاداش می‌دهد و پايه اً سعادت و خوشبختی انسان به دست خودش می‌باشد، در این صورت احتمال اینکه مرتکب گناه نشود بسیار زیاد هست.‌
یقین داشته باشید، تا وقتی که نیروی ایمان و تقوا در وجود انسان بارور و تقویت نگردد، هیچ ضمانتی از شهوت و انحرافات اخلاقی وجود ندارد.

به خصوص در وضعیت کنونی که شرایط تحریک نماينده بسیار زیاد هست.

بنابراین قبل از هر چیزی سعی کنید نیروی ایمان و تقوا را در وجود خویش بارور کنید.

اگر فکر و ذهن شما متوجه خدا باشد و همیشه نماز خود را اول وقت اجرا کنید، خداوند شما را یاری می‌کند تا از هر گناهی مصون بمانید و تحت تأثیر شهوت و غریزه جنسی برنامه نگیرید.

خداوند متعال در قراون کریم می‌فرماید: «ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر» به درستی که نماز انسان را از هر گونه آلودگی و عمل زشت و گناه دور نگه می‌دارد.

نماز واقعی نه تنها والاترین عامل کنترک شهوت و دفاع در برابر هجوم انحرافات اخلاقی تلقی می‌شود، بلکه عامل تهاجمی علیه انحرافات و شهوت‌ها نیز محسوب می‌گردد.
7- تسهیل و تسریع ازدواج
علاوه بر اون که جوان سعی در کنترل شهوت و غریزه جنسی می‌کند، باید برای ازدواج که یگانه راه درست ارضای غریزه جنسی می‌باشد، نیز اقدام کند به این معنا که پسرها از 18 سالگی به بعد می‌توانند به فکر ازدواج باشند و اگر شرایط را مساعد می‌بینید، از همین سن مقدمات اون را فراهم نمايند و دخترها هم چنان چه مورد مناسبی به خواستگاری اون‌ها آمد به دلایل نوعاً غیر موجه و پوچ مثل هنوز زود هست، می‌خواهم درس بخوانم، داماد وضع مادی خوبی ندارد و...

از ازدواج خودداری ننمايند و والدین هم سنگ اندازی‌های غیز منطقی نداشته باشند.
امید هست با رعایت این نکات و به خصوص توجه به تقوا و نماز بتوانید غریزه جنسی و حس شهوت را در خویش کنترل و مهار نمایید و وقتی که موقعيت مناسب برای ازدواج فراهم گردید، به ازدواج اقدام کنید.
5- دوست عزیز ازدواج موقت اگر چه در اسلام مجاز و حتی برای برخی افراد ثواب دارد ولی برای جوانانی همانند شما مجاز نیست چون اگر جوانان به این سمت بروند دیگر خانواده و فرزند آوری و بقای نسل و تربیت انسان آسیب می بیند و جوانان کمتر به سمت ازدواج دایم می روند افزون بر این که خطرات فردی همانند از دست دادن لذت ازدواج دایم و تهدید حیثیتی و دیگر آسیبها در کمین این نوع افراد هستند .
6- شما می توانید با انجام تدابیر تسهیلی ازدواج اسان و دل پذیری را داشته باشید مانند اینکه مدتی را در دوران عقد بگذرانید و مدتی را در نامزدی و ...

تا آرام آرام به سمت زندگی مستقل و با کارکردهای خانوادگی کامل پیش ببرید.
در باره خانوادهتان می توانید به کمک وساطت افراد نزدیک و آشنا نظر انها را جلب نمایید و با احترام و ادب همراهی اونها را تامین نمایید
در پایان ضمن تقدیر مجدد امادگی خود را برای ارائه هر نوع خدمت فراخوان می داریم تا گوشه ای از مسئولیت خود را انجام داده باشیم

برگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 08:00 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.

2:سلام
من دانشجوی ارشدم.

29 ساله و تقریبا بیکار (!) و البته مجرد.

من هم گوشم از این نصیحتها پره و هم خسته ام از این حرفها و ناراحتم که بزرگترها قضیه ازدواج را کاملا فراموش کرده اند.

حالا یا نمی توانند یا بدلیل عرف جامعه فکر می نمايند ازدواج آسان، شدنی نیست ...


اما ما دو راه داریم: یا منتظر باشیم برای ما کاری نمايند یا خودمان دست بکار شویم.

من با اینکه اصلا شرایط عرفی جامعه را برای ازدواج ندارم ، تصمیم دارم با دست تقریبا خالی ازدواج کنم.

بصورت اتفاقی یکی از دوستانم کسی از بستگانش  رو معرفی کرده و با اینکه دختر موجهیه و خواستگار هم زیاد داره، طی حرفهایی که به شکل واسطه ای رد و بدل شده کاملا به این توافق رسیدیم که (اگه قسمت شد و در تقدیر هم بودیم) خیلی ساده ازدواج کنیم.
من دلم می خواد سنت شکن باشم.

البته درباره سنتهای بد. اگه این همه سال جامعه عرفش رو به من تحمیل کرد، حالا من می خوام این عرف رو بشکنم...
اما دو چیز که تاثیر زیادی روی من داشته یکی وصیت یه کشیشه که وصیت کرده روی سنگ قبرش نوشتن -( توضیح اینکه من نه مسیحیم نه این آقای کشیش رو خوب می شناسم و دلیل آوردن این داستان هم پیروی از حضرت رسول(ص) هست که می فرمایند مومن به دنبال حکمت هست و برایش فرقی نمی کند که از کجا اون را بیابد) - که میگه من در کودکی دلم می خواست دنیا رو تغییر بدم؛ بزرگتر که شدم دیدم دنیا خیلی بزرگه و تغییر دادنش خیلی سخته؛ پس فرمودم انگلستان رو تغییر می دم؛ بزرگتر که شدم دیدم اون هم خیلی سخته و ...

حالا که مرگم فرا رسیده می بینم اگر من خودم را تغییر می دادم می توانستم تمام اونها را تغییر بدهم!
و مساله دوم وقتی به مشکلات زندگی خودم نگاه می کنم و با زندگی فردی مثل دکتر حسابی مقایسه می کنم، شرم میکنم بگم من هم مشکل دارم.
 به هر روی، به عنوان جمع بندی باید بگم:
1- اصلاح جامعه از اصلاح فرد شروع میشه
2- استقامت و توکل کلید ایمانه
3- باید با هدفمندی و خردمندانه پیش بریم
یا حق


nima84 در تاریخ 16 اردیبهشت ماه سال 1392 در ساعت 10:48 ق.ظ به این سوال جواب داده هست.

3:سلام.دوست عزیز منم مثل تو رکم.اصلا هم از اینجور کتابی و رسمی و شماره ای نوشتن خوشم نمیاد.منم مثل تو بودم ولی نه 8 سال 3 سال.واسه همین کار تو سخت تره.فقط قران و نماز اونم نه هر نمازی فقط نماز جماعت ادمو نجات میده منم مثل تو دقیقا همین حرفا رو میزدم اما سر یه اتفاق که میدونم خدا سر راهم گذاشته بود فقط یه دقیقه بخدا فقط یه دقیقه به عظمت این خدا نگاه کردم بخدا درک عظمتش خیلی سخته فقط یه دقیقه به دنیای اطرافت نگاه بنداز.یه خدایی داریم که اگه هزار بارم گناه کنیم و پشت بهش کنیم بخدا هنوز نگامون میکنه و هوامون رو داره.چرا بری حرم مگه خدا فقط تو حرمه؟چرا از امام رضا بخوای؟مگه خود خدا چش شده که کارتو درست نکنه؟از ته دل بخواه ازش از ته دل هر وقتم این افکار اومد تو ذهنت ذکر بگو بخدا چاره فقط همینه!!!!بهشت و نعمت های بهشتیو به یادت بیار زندگی ابدی اون دنیا جایی که بدون پوشش این خالق عظیم رو میبینی.این همه خودارضایی کردیم واسه خدا چقد کار داره که نیست و نابودمون کنه اون دنیا هم بندازه مارو قعر جهنم؟ولی هنوز منتظره که برگردیم.منت سر خدا نذاریم اینکارا واسه خودمونه.امام رضا هم بنده خدا بوده از خدا بخواه که کلید همه درای بسته دست خودشه.از بنده نخواه از خدا بخواه.از عظمت خدا از رحمت و مهربونیش نعمت های همیشگی و دیوانه نماينده اون دنیا(بهشت)واقعا ارزششو داره که این دنیا که فوقش صدساله رو بگیریم زندگی ابدی رو ول کنیم؟از رحمت خدا ناامید شدن گناه کبیره هست داداش.بیاین واسه دو روز زندگی تو این دنیا شرمنده در اخرت پیش خدامون نشیم.مهم تر اینه از خودش بخوای داداش بخدا خیلی مهمه اون خدای همه هست.نمازجماعت0قران0مطالعه کتابایی در باب اخرت و خدا0ذکر.بخدا اصلا نمیتونم درست و حسابی بنویسم شرمنده اگه اشکال داشت.ازخودش بخواه داداش بی واسطه فقط ما اینجور خدایی داریم که هرچی گناه کنیم باز میبخشه و هرجور بخوایم میتونیم باهاش حرف بزنیم مث دوتا رفیق.یاحق

نام کاربری در تاریخ 14 دی ماه سال 1393 در ساعت 11:51 ق.ظ به این سوال جواب داده هست.

4:دوست عزیز سلام .

با توجه به مشکل شما بهترین کار مراجعه به روانپزشک هست .

چراکه ذهن و روان شما درگیر این موضوع شده و حتی با اجتناب از مسائل تحریک آمیز قوه تخیل شما همچنان شمارا درگیر این مسائل میکند .

بخاطر همین هرچه سریعتر به روانپزشک مراجعه کنید و با یک درمان کوتاه مدت یک ماهه ذهن خودتون رو از این ماجرا رهایی بدین .

مجددا تاکید میکنم روان پزشک نه روان شناس

ikrz174 در تاریخ 24 تیر ماه سال 1394 در ساعت 06:59 ق.ظ به این سوال جواب داده هست.

5:این جواب های کلیشه ای مانند غذای مهیج نخوردن ٬تا وقت خستگی به رختخواب نرفتن٬ مواجه نشدن با نامحرم و...آخر تا کی ؟تا وقتی که قوای جنسی کاملا از کار بیافتد.دختر وپسری که از به گناه افتادن میترسند پس چرا وقت خواستگاری ومراسم توقع خرج های میلیونی دارند وبا این لفظ که دختر وپسرند عمری آرزوی این شب و پوشیدن پوشش عروسی را دارند موجب برهم خوردن این وصلت میشوند چون تمام پسرانی که وارد این سایت پرسش وجواب میشوند در این اوضاع اقتصادی با حقوق هفتصد تومن توانایی برگزاری همچین مراسماتیو نداره اینو هم خونواده پسره میدونن هم دختره و همچنینم اینو که اگه دخترو پسرشون عروسی نکنه به کثافت کشیده میشه ٬حالا جای تعجبه که چشم وهم چشمی وفخر فروشی به یه مشت اقوامی که حاضر نیستن عاقبت بخیری بچتو ببینن یا حتی صدتومن پول دستی بهت بدن بهتره یا به کثافت کشیده شدن بچه هاتون ؟خود دانید

موتورولا در تاریخ 16 شهریور ماه سال 1394 در ساعت 03:29 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.

6:با سلا م وتشکراز مدیران وکارشناسان محترم من جوانی 31 ساله هستم و مجرد که بارها برای ازدواج اقدام کردم اما هر بار در مرحله خواستگاری با جواب منفی از خانواده و دختر خانوم مواجه شده ام حالا بنظر شما مبتلا شدن جوانان با انواع انحرافات متوجه کیست من با همه نداری ها و کاستی ها بخدا توکل کردم و اقدام کردم اما نشد و نخواستند من شکایت خودم رو به خداوند از خانواده هایی که الکی پرستیژ میزارن و خودشون رو خیلی بالاتر می دونن می کنم سپاس

ali370 در تاریخ 22 شهریور ماه سال 1394 در ساعت 07:18 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.

7:با سلام، دوستان عزیز در مورد خواستگاری رفتن و جواب نگرفتن یه مطلبی هست که اگر بهش توجه کنید باورکنید بیشتر مشکلتون حل می شه، از اونجایی که بنده خانم هستم پس خانومها رو بهتر می شناسم.

من تو محیط کار، بین دوستان، توی خوابگاه دانشجویی دختران زیادی دیدم که بسیار پاک و عفیف و کم توقع هستن و در عین حال بسیار منطقی ....

اما نکته مهم اینه که چرا شما آقا پسرهای خوب جواب رد می گیرد نمی گم همیشه ولی اکثر اوقات دلیلش اینه که شما خواستگاری این دخترا نمیرید چون این دخترا تو ویترین نیستندکه دیده بشن.

شما اولویت اولتون زیباییه و سراغ دختری میرید که زیباتره و این اصلا ایرادی نداره اما مساله اینجاست که شما زیبایی رو درست تشخیص نمی دید بنابر این همون اول کار بازنده اید شاید بگید دختری که پسندید اصلا آرایش چندانی نداره ولی همونطور که شما پسرها همدیگه رو بهتر میشناسید منم به عنوان خانمی که مدتها تو خوابگاه دانشجویی زندگی کردم و ظاهر و باطن دخترای زیادی رو دیدم به هر حال تجربیاتی دارم که شما هم اگه بخواید بهش برسید باید چند سال با دخترای مختلف زندگی شبانه روزی داشته باشید تا بدستش بیارید.

باور کنید بعضی دخترا وقتی ارایششون رو که شاید شما فکر کنید اصلا زیادهم نیست پاک می کنن چهرشون قابل شناخته شدن نیست شما معمولا به خواستگاری دختری می رید که قیافشو بیشتر پسندیده باشید و اون دختر معولا دختریه که خودشو برای دیده شدن زیبا میکنه پس قاعدتا توجه عده زیادی هم به خودش جلب می کنه و تعداد کیس های دوستی یا خواستگاریش هم زیاده پس توقعش میره بالا فکر می کنه واقعا خودشه که زیباست و از بین اونا کسیو که پولدارتره و احتمالا شما نیستید انتخاب می کنه یا اینکه به همه جواب منفی میده تا بهترشو پیدا کنه و به این دلیل شما جواب منفی میگیرید و یا برای شناخت بیشتر با بعضی هاشون دوست می شه.

اگر هم دختری باشه که به قول معروف خیلی قرتی نباشه اما در عین حال مذهبی هم نباشه به دلیل زیبایی ظاهریش اکثر اوقات اینطوره که برای خودش رویاهایی بافته و خانوادشم بر همین پايه بی پايه باهاش همراهند که شوهرش باید پولدار باشه و غیره.اکثر پسرها سراغ این دخترا می رن که جواب منفی میگرن نه سراغ یه دختری که ساده هست.

چون طبق ههمون ایده ای که میگن مردا از چشم عاشق می شن دقیقا نقطه ضعف مردا همین جاست یعنی باید چشمشون رو خوب باز کنن که زیبایی رو حالا چه زیبایی چهره و چه زیبایی درونی یک دختر که نجابتش هست روخوب ببینن و عاشق ادم درستی بشن.

اکثر دخترای جوان از زیبایی برخوردارند اصلا به قولی زیبایی تو جوانیه پس یه دختر جوان به طور معمول زیباست اما چرا این زیبایی به چشم پسر نمیاد دلیلش همون سادگیه، ببینید همه شما تو خونه خواهر یا افراد نزدیک خودتون رو دیدید حتی یه خط چشم ساده یا یه رژ لب کلی تو زیبایی یه خانوم اثر می ذاره پس اونی که به دلیل ظاهر سادش و رعایت مسائل اعتقادیییش به چشم نمیاد دقیقا همون مروراریدی هست که باید با دقت نگاه کنی تا پیداش کنید.همچنین زیبایی فقط بصری نیست رفتار حرکات، اخلاق و ویژگی های شخصیتی توی زیبایی نمره دارن یعنی درجه زیبایی رو تو چشم فرد افزایش می دن برای همینه که همه مردا سپس ازدواج همش میگن اخلاق چون اونموقه دیگه زیبایی اول محو شده و اخلاق چیزیه که اگه به زیبایی چهره اضافه نشه یک پری چهره با یک دیو فرقی نداره برای ادم.

یکبار امتحان کنین تو دانشگاه تو محل کار یا اصلا تو خیابون که میرید سعی کنید متفاوت از همیشه نگاه کنین و بیشتر اونایی که بی آرایش و ساده هستن رو ببیندید و در عین حال به خودتون یاداوری کنید که این چهره بدون ارایش اینطوریه پس اگه ارایش کنه شاید از خیلی از اینایی که داره عشوه می ریزن زیباتر باشه.

این باعث میشه که اگه شما در مجاورت همچین خانمی برنامه گرفتید به اونم برای ازدواج فکر کنید.

این یه نکته برای اینکه اگه اصرار داشتین خودتون انتخاب کنید این راه رو هم امتحان کنید.

ولی نکته مهمتر رو اسلام که مثل همیشه تو همه چیز فکر همه جا رو کرده فرموده ، خواهش می کنم از این کلمه ( اسلام ) فرار نکنید یا فکر نکیند کسی که اینو میگه هچی ندیده، نخونده و هیچ کسو هیچ جا رو ندیده و شما رو درک نمیکنه.

به قول شهید آوینی (( من از راه طی شده با تو سخن می گویم)) .

متاسفانه اینقدر مسلمان ها مسلمانی نکردن یا اینقدر بد مسلمانی کردن که اگر پایه و پايه رو مسلمانها برنامه بدیم باید چهار تا پا قرض کنیم و از اسلام فرار کنیم.

برای همین من مدتهاست که معیار خودمو اسلام برنامه دادم نه مسلمانان خوب و مومن و دوست داشتنی برای همینم خیالم از بابت فرمولی که ازش پیروی می کنم راحته پون فرمولیه که خدای خالق من که بهتر از هر کسی نیازهای منو می شناخته بهم داده نه انسان ها.

و اون فرمول خوب اسلام اینه که میگه خواهر و مادر بگردن ( یا به هر حال یه خانم ) و دختر مناسب رو پیدا کنن یا اگه شما پیدا کردی برن جلو و از نزدیک ببیننش.

وارد حریم کسی شدن خیلی خیلی چیزها رو برای ادم اشکار میکنه و این چیزیه که شمای جوان برات امکان پذیر نیست یا وقتی به این مرحله میرسی که صد دل عاشق شدی و هیچ نشانه ای رو نمیبینی تا وقتی که با طرف می ری زیر یه سقف و اونوقت.

.

...

سپاس

yasna119 در تاریخ 15 مهر ماه سال 1395 در ساعت 02:29 ق.ظ به این سوال جواب داده هست.


76 out of 100 based on 56 user ratings 1306 reviews