خیلی معذرت می خوام گناه استمنا برابر با چیه؟


خیلی معذرت می خوام گناه استمنا برابر با چیه؟
    خیلی معذرت می خوام گناه استمنا برابر با چیه؟

پاسخ :


آیا نزدیکی کردن با همسر در ماه محرم گناه دارد؟

1:آیا بوسیدن و بغل کردن و در کل بازی کردن و عشق بازی دو نفر پسری که عاقل و بالغ هستند وآیا پس از ترک خودارضایی و توبه کردن به درگاه خداوند، عوارض این عمل شوم از بین خواهد
در این زمینه فرمودنی هست «استمنا» یا «خودارضایى» یکى از راه‏هاى انحرافى در ارضاى میل جنسى هست که نسل جوان را در معرض آسیب‏هاى جدى برنامه مى‏دهد.


آیا در ازدواج مرد بیشتر از نظر سکسی به همسرش وابسته است و زن از نظر محبتی، چرا؟ خب زن
این کار عادت بسیار زشت و زیان آوری هست که می تواند هستعداد و توانایی های فراوان یک جوان را به نابودی بکشاند و حال و آینده او را تباه کند.


اگر عکسی ببینیم و ناخودآگاه ترشحی بیرون آید، این ترشح نشانه جنب بودن است یا نه؟


آیا استمنا به آلت تناسلی در زنان آسیب وارد می کند؟
استمنا و یا به عبارتی خود ارضایی، از نظر شرعی واخلاقی، حرام و گناه محسوب می شود.


آیا ازدواج موقت برای دختر باکره بدون اجازه پدر امکان پذیر است؟ در صورتی که دختر به سن
این عادت ناپسندی به لحاظ اخلاقی، بعد معنوی انسان را به سختی می آزارد، روح او را تاریک می نماید، آزادی معنوی انسان را سلب می کند و در مسیر خود سازی و کمال، آدمی را با چالش جدی مواجه می کند.


مردی که زن و بچه داشته باشد، می تواند زن دیگری را به صیغه خود درآورد؟
مطابق تحقیقات انجام شده توسط روانشناسان، خود ارضایی نوعی اعتیاد و بیماری زشتی هست که آثار و ضررهای فراوانی بر جسم و روان آدمی باقی می گذارد.
کسانی که گرفتار این عمل شنیع شده اند، اون را گریزگاهی فرعی و عاجل برای خارج شدن از فشار جنسی و پاسخی برای لذت طلبی خود تصور می نمايند، در صورتی که اگرتوجه نمایند، بدین وسیله گرفتار آثار و نتايج زیان آوری می شوند که گاها قابل جبران نیست.
استمناء از گناهان کبیره‏اى هست که هر چند در قراون و یا روایات به کبیره بودن اون تصریح نشده ولى چون بر اون وعده عذاب داده شده، این دلیل و نشانه کبیره بودن اون هست و این نشانه را خود ائمه(ع) در روایات فرموده‏اند.

مثلاً محمد بن مسلم در روایتى در اصول کافى از حضرت صادق(ع) نقل مى‏کند: «هر گناهى که خداوند آتش را جزا و سزاى اون برنامه داده کبیره هست» و روایات به این مضمون فراوان وارد شده هست.
خداوند در سوره مؤمنون می فرماید یکی از ویژگی های انسان های مؤمن این هست که در مسائل جنسی خودشان را از آلوده شدن به گناه حفظ می نمايند و صرفا از طریق ازدواج غریزه جنسی خود را ارضا می کند سپس می فرماید هر کس از غیر مسیر ازدواج غریزه جنسی خودش را ارضا کند از تجاوز کاران هست «الذین هم لفروجهم حافظون .

الا علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم فانهم غیر ملومین .

فمن ابتغاء وراء ذلک فاولئک هم العادون » و عمل هستمنا مشمول آیه 7 سوره مؤمنون می شود که می فرماید هر کسی غیر از این طریق را (جهت بهره گیری جنسی) طلب کند تجاوزگر هست».
علاوه بر این در سخنان گهربار معصومین(ع) نیز از عمل هستمنا به زشتی یاد شده و مورد نهی برنامه گرفته هست که در اینجا به احادیثی از پیامبر(ص) و امام صادق(ع) اشاره می کنیم:
1.

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا فرمود و گو نمى‏کند و از چشم خدا مى‏افتد.

(میزان الحکمه، ح 18749)
2.

رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائکه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا.

(همان، ح 18748)
3.

رسول خدا(ص): کسى که خودارضایى مى‏کند، ملعون هست.

(همان، ح 18751)
4.

امام صادق(ع): خودارضایى گناه بزرگى هست که خداوند در قراون از اون نهى فرموده هست.

(همان، ح 18750)
5.

امام صادق(ع): براى کسى که خودارضایى کند در قیامت عذاب دردناکى در نظر گرفته شده هست.

(همان، ح 18749)
علاوه این عمل شیطانی هست که خداوند نهی کرده که از شیطان تبعیت کنیم و فرموده: لا تعبد و الشیطان ائمه دین علیهم السلام مفسران قراون و تبیین نمايندگان مراد واقعی آیات الهی هستند.
کبیره بودن:
به طور قطع خود ارضایی یکی از گناهان هست .

در این زمینه برخی از عالمان دینی و اخلاقی نسبت به کبیره بودن اون نیزتاکید نموده اند.

از میان ایشان خصوصا مرحوم شهید آیه الله دستغیب در کتاب خویش گناهان کبیره فصلی را گشوده و بر بزرگی اون تاکید نموده هست .
از نظر شرعی، ملاک کبیره بودن یک عمل، وعده عذاب از جانب پروردگار می باشد.

در این زمینه امام صادق (ع) و در ضمن روایتی از عذابی دردناک برای فاعل اون اظهار داشته هست.

اون حضرت(ع) فرموده هست: «سه دسته از امتان اند که خدای متعال در روز قیامت به ایشان نگاه رحمت نمی افکند، اونها را تذکیه نمی نماید و عذابی دردناک برای ایشان فراهم نموده هست: کسی که موی سپید خود را می کند، کسی که با خود نکاح (استمناء) می نماید و کسی که مفعول واقع می شود».
به فرض صغیره بودن گناه خود ارضایی در صورت عدم تکرار، ملاک دیگر کبیره بودن گناه، تکرار و به تعبیر روایات اصرار بر اون هست ، به همین دلیل چون به طور معمول، خود ارضایی، در افرادی که به اون گرفتارند ، به صورت عادت و اعتیاد در می آید ، تبدبل به گناه کبیره می شود.
البته حرمت و بزرگی گناه خود ارضایی در حد گناهانی همچون زنا و لواط نیست، ولی در عین حال شرایط اون به گونه ای هست که می توان فرمود: ضررهای بدنی و روانی اون از این دو معصیت بیشر هست ؛ زیرا موقعیت برای اونها همیشه مهیا نیست، ولی موقعیت برای خود ارضایی و عادت به اون همیشه مهیا می باشد.


هستمناء باعث ضعف قواى شهوانى، ترسو شدن و سستى انسان مى‏گردد و شجاعت و درستى را از انسان سلب مى‏کند و اولین تأثیر اون بر چشم و گوش هست و باعث ضعف این دو قوه مى‏گردد.

کم‏خونى، رنگ‏پریدگى، کم شدن حافظه، لاغرى، بى‏اشتهایى، بدخلقى، سرگیجه و ده‏ها آفت دیگر از عوارض این عمل ناروا هست.

این عمل بر سلسله اعصاب تأثیر عمیقى به جا مى‏گذارد و زمینه ضعف شدید اون را فراهم مى‏سازد.

اگر فردى به این عمل معتاد شد، اراده‏اش را از دست مى‏دهد و سپس آگاه شدن از زیان‏هاى این عمل، اون قدر اراده ندارد تا اون را ترک کند.


راه‏هاى زیر براى جلوگیرى از این عمل زشت مناسب هست: 1- اقدام به ازدواج اگر از لحاظ سنى و شغلى و شرایط مورد نیاز، زمینه ازدواج فراهم باشد.

2- فراهم نیاوردن زمینه‏هاى تحریک مثل مطالعهکتابهاى نامناسب و دیدن فیلم‏هاى تحریک‏نماينده وحضور در مجالسى که باعث تحریکات جنسى مى‏شوند و فرمودگو درباره امور جنسى و یا شنیدن این امور.

3- ورزش به طور منظم، خصوصا کوه‏نوردى.

4- کنترل نگاه نسبت به نامحرم و پرهیز از فرمودگوى غیرضرورى با اونها.

5- پرهیز از خوردن غذاهاى تحریک‏نماينده و غذاهایى که بیش از حد مورد نیاز بدن تولید انرژى مى‏نمايند.

6- دورى از تنهایى و خلوت و زیاد نماندن در حمام و دورى کردن از دوستان منحرف و فاسدى که انسان را در معرض تحریکات برنامه مى‏دهد.

7- رو آوردن به عبادت و مطالعهقراون کریم ودعا و مناجات با خداوند متعال.

8- مطالعه مضرات و زیان‏هاى این عمل زشت و رجوع به کتاب‏هایى که در این مورد نوشته شده (مثل گناهان کبیره، شهید دستغیب شیرازى).


برگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 01:44 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.


88 out of 100 based on 78 user ratings 778 reviews